Új privát üzeneted érkezett!

Okr: finom lehetett a lekvárKép Én mióta cukorelvonón vagyok, nem is tudom, mikor ettem utoljára lekvárt... (max. ha néha bűnöztem és a sütiben volt egy pici...)(Otthon nincs is lekvár... igaz, cukor sincsKép)))
csakegysokadnick
 
 


Csakegy
Sztem a 3. napi eredmény reális képet fog adni a prolaktinról.
Nálunk még vérvétel napján kész a lelet is!Meglep,hogy van,ahol 2 hetet is várnak rá.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Közben rájöttem, hogy hülyeséget írtam, mert nálam a 3. vérvételen terheléses prolaktint is néztek... na akkor mégiscsak érdekel majd, hogy mi lesz a vérvétel eredménye (BÁR: ha nem volt PÉ-m, akkor nem lesz fals a 21. napi vérvétel eredménye?)
csakegysokadnick
 
 

 
 

Okr: nálam ez a várakoztatás egyszerű kényelmesség a részükről... (vagy szivatás?)... én úgy vagyok vele, hogy szerintem egy spermavizsgálat már elég kellene, hogy legyen egy első konzultációhoz... (főleg, ha ott 40m. ebihalat találtak...)... aztán időközben a 2. is befuthatna... de nem, addig szóba se állnak velemKép
csakegysokadnick
 
 


Kép

Jó olvasni benneteketKép Mindig nagyon vidám leszekKép

Krisztácska!
Én is mellből fogyok.Kép
Valamikor 73 kg voltam, (16-17 évesen), szerintem nagyon bálna lédi voltam, de a körülöttem lévők nagyon díjazták a mellbőségem. Aztán 21 éves koromra 58 kilo lettem, a cickók elhagytak. Azóta sem jöttek vissza. Kép

Egyébként tudjátok a mell méreteinek fokozását??
Na leírom.

ici-pici didi
didi
mell
tőgy
Hűűű b.szdmeg!!

Anyós pajtás tegnap hozott meggyes piskótát. Addig nem eszem mást amig el nem fogyKépKép Ilyenkor nem szeretem magamKép

Almodo!

Nagyon igazad van, hogy nem fog érdekelni, h mitől áll a helyre bennem a "természetes fajfenntartási mechanizmus"Kép Csak legyen.....Kép

Kriszta
Ezek a cicák nagyon aranyosakKép Ez utóbbit csak kiskorában gyömöszölném megKép
Vendég
 


Okr!

Már attól majdnem rosszul lettem, hogy elolvastam, mit ettél tegnap! Kép

Kavics, feladtam a levelet! Kép

Mennem kell dolgozni Kép Ma nem leszek sokat, mert megyünk haza Pécsre mamához, ott nem tudom hogy áll most az internet, nem tudom, hogy leszek hétvégén. Sziasztok!

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejoka!!
Nagyon szépen köszönöm.
Örök hálám üldözni fogKép Komolyan, nagyon nagyon köszönömKép
Vendég
 


Kérdés a tapasztalt metforminszedőkhöz:

Szerintetek a 3*500mg Adimetet 2*750 mg-ban is be lehet venni? Az a problémám, hogy reggel iszonyú rossz evő vagyok... pontosabban reggelizni csak a melóban szoktam... de ott is csak úgy 10 körül(és az is csak azért, hogy legyen mivel bevennem az Elevitet + az Adimetet)... hétvégén meg egyáltalán nem (olyankor ebédnél veszem beKép. Szóval el se tudom képzelni, hogy tudnám a 3*500-at normálisan bevenni... (ebédelnia melóban meg 12 körül szoktam... szóval alig lenne 2 óra a 2 gyógyszer bevétele között... de ha jól tudom, 8 óránként kellene bevenni... kaja nélkül meg nem merem. Vagy merjem?)

Előre is köszönöm a tippeket.

(még mindig émelygek néha... de ha eszek valamit, azonnal elmúlik)
csakegysokadnick
 
 


Közben megtaláltam a választ a kérdésemre... elkezdem a 2*750mg-ot...

METFORMIN (Glucophage):
When first starting this medication, people will often experience upset stomach or diarrhea which usually resolves after the first week. This side effect can be minimized by taking metformin with a meal and starting with a low dose. I recommend that our patients start with one 500 mg pill daily the first week and increase to twice a day during the second week. If after the second week GI side effects are minimal, the dose is increased to 850 mg twice daily."
csakegysokadnick
 
 


Csakegy,
Nem vagyok tapasztalt, de metformin szedő igen (11 napja szedem) én az első 3-4 napban mindig kajával vettem be 7-kor 12-kor és 18-kor. És volt egy kis hasmenés meg émelygés. Azóta átálltam a 7-8 óránkéntra és így semmi bajom. Reggel iszom egy bögre kakaót azzal lecsuszik a gyogyi délben ebéd, majd kettőkor veszem be a gyógyszert este 6 körül vacsi és a gyógyszert csak 9-10 óra körül veszem be. Nekem semmi bajom tőle, eddig Kép
Üdv
Orsi
orshe
 
 


Skacok... SOS help kellene... Itt van a hőgörbém. Ezek szerint szerintetek volt vagy lesz PÉ-m? Most teszteltem és halványan, de TUTIRA csíkos... ha már volt, nem kockáztatok itt a gomba után, de ha szerintetek sanszos, hogy pl. ma este lesz, akkor mindent beleKép Szóval értitek... Előre is kösziKép
Kép
csakegysokadnick
 
 


mármint az LH teszt csíkosKép)))
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok!
Szép hétvégét és jó pihenést mindenkinek,főleg a kismamiknak!!
A többieknek sok sikert a pé-hez.
Vendég
 


Csakegy!!!

Mindenképpen akciózzatok!! Nekem a múlt hónapban egyszer, egyetlenegyszer volt egy darab NAGYON halvány második csík az LH teszten, pedig két dobozt ellőtem, és először nem is vettem komolyan, mert a teszt leírása azt mondja, csak az erős második csík számít. De én sokat iszom, és a teszt azt írja, két óráig tesztelés előtt csökkentsük a folyadékbevitelt, de én ezt nem tehetem meg, mert rögtön hólyaghurutom lesz! Te nem iszol sokat? Mert akkor lehet halvány amásodik csík. Szóval hétfő este kidobtam a fürdőszobába a halványcsíkost, és kedden egy csík, szerdán egy csík. Szerdán kikukáztam a hétfői tesztet, és akkor már persze erősen két csíkos volt, és ugye ilyen későn már nem szabad leolvasni, de én szerdán reggel azt mondtam, ez hétfőn bizony Két csík volt, ha halvány akkor sem érdekel, és még benne voltunk a 24-36 órában! Szóval szerda reggel akcióztunk, és itt vagyok!
Azóta azt mondom, szerintem a halvány második csík is számít!! A hőgörbéd is EGYÉRTELMÛEN felugrott!! Szerintem mindenképpen kapdd el apát!! Drukkolok nektek!Kép Kép

Lányok most le kell lépnem, mert itt Pécsen (szia Rambóka egy városban vagyunk!) anyuéknál nincs állandó net, de legalább van! holnap is benézek! Sziasztok!

Kép

Kép
rejo
 
 


A hőd leesett, bocs azt akartam írni! Higgy az LH tesztnek!

Kép

Kép
rejo
 
 


á... bukta. férjuram azt mondta, nem tudja, hogy ő rendbe jött-e márKépbukta a köbönKép(most tök xar lett a hangulatomKép
csakegysokadnick
 
 


Halihó!

Jó reggelt mindenkinek Kép

Ó Cs. Nicki. én annyira nem értek ezekhez a hőgörbékhez, három napja mérem, de nekem alapjáratban is magas Kép
36,7, 36,6, 36,8 Kép Mekkora lesz ha PÉ közelében leszek???KépKépKép Majd felforr az agyam Kép
Szerintem ne nagyon foglalkozzatok azzal hogy rendbe jötettek e már. HAJRÁ VAN!!!
Bár ha arra gondolok, h hüvelyi fertőzés....brrr. gyógyszertől kezdve a hidegborogatáson át mindent kíván a szegény ember, csak éppen az együttlétet nem KépKép Pedig anélkül spontán babát csinálni elég necces Kép
Vendég
 


Aranykavics. Hát... mi végül megtettük a tőlünk telhetőt, de szerintem hiába. Ma a hőm lezuhant 36,1-re.
csakegysokadnick
 
 


Nicki!

Annál jobb, minél nagyobbat zuhan!! Ez jó jel!Az a lényeg, felugrik e most a napokban magasra, 37 fölé. Kavics, nekem anno lánykoromban mikor mértem, ugyanilyen volt alapjáraton, mint neked, PÉ előtt lezuhant 36.3-4 köré, és aztán fel 37.2-3-ra. De sajnos nem tudtam ellőni a gimiben, hogy hőemelkedéses beteg vagyok Kép
Nicki, örülök hogy végül akcióztatok (ha jól értettem).Legalább lesz mit várnod, és tesztelhetsz a hónapban!! Kép
(engem itthon megesznek, olyan telefonszámlát csinálok. )

Kép

Kép
rejo
 
 


Szia Rejoka!!!
Értem, tehát nem korlátlan a net lehetőség ... Kép Ejnye-bejnye, akkor majd lesz irgumm-burgumm...KépKépKép
Vendég
 


Kavicska!
Láttom te is gyors beültél a gép eléKép
Vendég
 


Szia Rejo!

Neked is ilyen cudar időben kell meglátogatnod a Mediterrán Várost?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csakegy!

Ne keseredj el h. ez most esetleg nem jött össze!
Keveredj ki a gombicsekből, aztán majd utána!
De hidd el nekem, a kenőcs külsőleg nem lesz elég!!!!!!

Sajnos nagy tapasztalatom van az ügyben, 13 éves koromtól kis megszakításokkal küzdöttem ellene.
Elég volt egy antibiotikum kúra h. többhetes szenvedésnek nézzek elébe!
Az utóbbi időkben már úgy oldottuk meg a dolgot, h. ha megfáztam akkor AB előtt 1 Diflucan, utána 2 + Canesten- v. Klion-D100 hüvelykúp. Ez utóbbi vált be legjobban!!! TUDOM AJÁNLANI!GYORSAN HAT!!!Jó trichomonas és gomba ellen is egyszerre!!!

Viszont a fogigátló abbahagyásával mintha elvágták volna! Azóta egyszer sem jött elő!
Nekem a metformin nem okozott ilyen problémát mint nektek!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szia Gabika!!KépKépKép
Igen beültem Kép Nem bírok net nélkül élni. De holnap már nem leszek net közelben.

Rambóka!
Már rég nem írtál magadról. Hogy vagy? Hogy van pocaklakó? Van e még rosszullétes állapotod, vagy már róka-koma nem környékez??? Kép
Vigyázz magatokraKép

Kismamik jók legyetek, ebben a becsapós időben jobban vigyázzatok magatokra. Kép

Pussz.
Vendég
 


Szia Kavicska!

Én is netfüggő vagyok, de mostanában meglehetősen fáradt vagyok estére és türelmetlen is, főleg h. a babanet néha be sem enged, tegnap egy hosszú hsz.-emet nem küldte el és nem volt erőm újra begépelni.Ma betelt a pohár és regeltem a családinetre, ez sokkal könnyebben bejön! Ha itt sokáig nem vagyok, ott megtalálsz!

Babaügyben csak annyi h. Mütyürke elbitorolta a teljes kismedencémet és a többi tartozékomat a gyomrommal együtt felnyomta a torkomba.
A már ismert intermittáló refluxomat állandósította, úgyhogy olyan mintha megülne a kaja a garatomban és nem tudna továbbmenni.
Róka eddig minden héten egyszer, hétfő hajnalonta, de nem igényelek többet!Kép
Egyébként már most 4-5 hónaposnak nézek ki!Sajnos a 10 kiló plusszom mind abdominális elhelyezkedésű és a feltolt belső részek csak tovább rontanak az összképen! Kép Kép Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

A babanet velem is rendszeresen sz.rozikKép

Nekem gyanús az a "mindig hétfő" reggeli rókázás. Nem lehet, hogy egyszerűen kétoldali munka undorod van?Kép
A kismama kinézetnek megvan az az előnye, hogy a tömegközlekedési eszközökön átadják az emberek a helyet, ill. ha esetleg az utcán rókáznál, akkor nem rögtön másnaposságra fognak gondolniKép
Mütyürkének azt üzenem, hogy hagyja anyucit nyugodtan emészteniKép Elég kellemetlen újra érezni a már egyszer lenyelt kaja ízétKép De ezt Mütyürke még nem tudhatjaKép
Vendég
 


Egyébként az előző két hét érdekes volt, mert valszeg a méh helyzetváltozása miatt, egyszerűen megszünt a vizelési ingerem. Elég sok időbe telt mire rájöttem h. ha hányingerem van vagy szurkál a pocim, akkor csak el kell mennem pisilni, mert az az alapvető ok, csak éppen nem érzem.
De hálistennek mostanra helyreállt a dolog!
Más is járt már így?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Én ez utóbbihoz sajnos nem tudok hozzászólniKép De... majd... eljön ennek is az ideje..Kép
Vendég
 


Kavicska!

Mindenesetre a böfiztetés előnyeit már most sajátmagamon tapasztalom( családot zavarja de nem érdekel, muszály!!!!)Kép

Én mindennap munkaundorral kelek, tehát mindennap hánynom kéne, de istenments!Kép

A kismama kinézetnek nagykabátos időben még nem lehet az előnyeit élvezni( egyébként is az egész buszon egyedül én szoktam átadni a helyemet másoknak), remélem majd később fordul a kocka!!! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rejo: jaja... action voltKép (hát... a férjem először azt hitte, csak úgy elméletben kérdezem a dolgot ... aztán nem értette, miért vagyok megsértődve, amikor ő nem akart semmit... de végül úgy döntöttünk, teszünk egy próbátKép Jelentem, a helyzet mára nem lett roszabbKép (ld. semmi hólyaghurut vagy hasonló... ) Remélem, ez azt jelenti, hogy eltűnik végre a gomba... (na azért mondanom se kell, nem az igazi a helyzet.... de azért bíztatóKép

Ha megjön, akkor megy a gyógyszer... (nem Diflucan hanem Mycosist...nekem az eddig mindig bejött... na meg egy újabb Gynoflor kúra a hüvelyflóra helyreállítására... bár abból már 5 szem lefutott... és tuti, hogy sokat javított a helyzeten)
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok!

Tudna nekem valaki válaszolni arra a kérdésemre,hogy a kecskeruta teából mennyit igyak? Egy főzet(2,5dl)/nap az jó.

Aranykavics! hol tartassz a számolással?
Vendég
 


Kiskincs,
Te egy tündér vagyKép

Képzeld még ilyenkor is fenn vagyok, pedig holnap melózokKép

Hát már a 46-ot számolom.Kép De jól érzem magam. Az az érzésem, mintha újra indult volna a ciklusom, havi nélkül, elég furcsa, de így érzem. Kép

Én a kecskerutát úgy ittam, hogy minden két dl vizhez tettem egy teás kanál teafüvet. Egy literrel főztem egyszerre 5 kiskanál teával. Keserűn. Brrrr. De amióta eszem a Metformint, már nem kecskerutázom. Pedig komoly harc volt, amíg megszereztem. Kép
Vendég
 


És ezt az 1 liter löttyöt, mert nem lehet teának nevezniKép megittam 4 felvonásbanKép
Vendég
 


Szia

Mióta netezem elég későn fekszem le én is,aztán reggel a felkelés nagyon nehezemre esik!Az igaz, hogy nem lehet fincsinek nevezni,de a siker érdekében mindent!Én nagyon könnyen beszereztem,és az árán(88ft)lepődtem meg legjobban.Még nincs inzulin eredményem,addig lehet maradok ennél az egy csészénél.
Köszönöm a válaszod!
Orvoshoz nem készülsz??

Jó pihenést,jó munkát holnapra!
Vendég
 






A hőmérősbe Kamilla is pont így járt!Mensi nélkül újrakezdte a ciklust.Ja,és nálam is volt már ilyen!Kép



Van egy origi zacskóm,nem kell?KépElküldöm postán!
Mióta felírta a dokim a metformint,már nem teázom,de kidobni sajnálom.



Lehet,hogy írtad már,de mikor fogsz szülni? (már papírforma szerint)
Én egész nyáron nagypocakkal járkáltam,olyan szuper volt!!!!!Ha válszthatnék,megint nyáron szeretnék szülni!!Kép



Nekem tegnap már jelentkezett a döglöttség is!2X1/4 től.KépPersze sejtettem,hiszen a bromonak is kijött az összes mellékhatásaKép
Irigykedem ám kicsit,hogy te jól viseled!Kép




Mi újság veled?Kép



Nekünk szerncsére havidíjas a net!KépKépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr!

Otthon, mármint BP.-en nekünk is korlátlan, de most itt vagyunk nagymaminál és nagypapinál Pécsen, már az is csoda, hogy itt egyáltalán net is van, de persze itt csak betárcsázós.

Figyu, nagy segítség kéne öcsémnek és sógórnőmnek!Egy éve nem jön össze nekik a baba. A csaj el akar kezdeni hőmérőzni meg LH tesztelni, de három műszakban dolgozik a szerencsétlen. Mármint a csaj. Hogyan hőmérőzzön, ha egyik héten este 11-kor fekszik, másik héten reggel nyolckor fekszik, harmadik héten este nyolckor fekszik. Az ébredése minden héten totál más napszakra esik. Hagyja a fenébe a hőmérőzést, vagy hogyan csinálja???

Ha nem tudod, lehet hogy átpofátlankodok ezzel a kérdéssel a hőmérősbe.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo
Nyugodtan fogjon hozzá!KépKép
A lényeg,hogy 3 órát folyamatosan aludjon hőmérés előtt!
Szívesen látunk a hőmérősbe,ha szeretnél kérdezni vmit,de itt is válaszolok,amire tudok!!KépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr!
Egy picit messziről érkezne a csomag,de azért köszi.

Aranykavics!
Nekem is van ismerősöm akinek hosszú várakozás után mindkét lánya olyan ciklusban született ami előtt nem volt mensije.És spontán mind a kettő!hajrá!!
Vendég
 


Kincs
Miért merre laktok?Ha nem vagyok indiszkrét,persze!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr

Hajdú-Bihar
Vendég
 


Jajjjjjjjjjj!Bocsi!
Most már be is ugrott a dolog!Kép
A csomagot pedig ahogy gondolod!Szívesen adtam volnaKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Köszönöm, ha nem tudok metformint íratni,lehet fogom inni továb,akkor majd visszatérünk rá,jó.? Biztos használ valamit.

A többiek merre vannak, vasárnap d.u.pihenő??
Norkát már rég "láttuk", hiányzik a velős hozzászólás!
Vendég
 


Márciusban megyünk Debrecenbe,majd még addig megbeszéljük jó?Ja,és természetesen ingyér adom!

Találtam egy oldalt,ahonnan lehet rendelni,akár kecskerutát is,meg persze sok mást is!
http://www.vitalbolt.hu/index.php?tcsop_id=41&page=tcsopkibont

KépKép

KépKép
okr
 
 


ÁÁÁÁÁ!! de jó,ez a másfél év amit írtál?
Vendég
 


Okr,
sajnálom, hogy nem megy könnyen a metformin. De én meg pont azt érzem, mivel nem érzek semmit, mintha semmi nem történne. Na ezt jól megmondtam.
Amúgy mostanában velünk semmi nem történik, majd 6-án megyek beszélgetni a Kaáliba, de addig csak kapkodom a gyógyszert. Ezért is nem nagyon irogatok, de minden este itt ülök és lesem a híreket.
Ha postáskodni kell tea ügyben szóljatok holnap megyek Debrecenbe és este jövök vissza Pestre...
Üdv
Orsi
orshe
 
 


Lányok itt mindenki szedi a metformint csak én nem?? Kilógok a sorból!!!
Orshe!
Te mennyi idős vagy, "csak" a pco-val küzdesz?
bocsi ha már írtad de nem emlékszem
Vendég
 


Kincs,
31 leszek mingyárt és igen egyenlőre "csak" azzal küzdök, de remélem nem sokára már egy rakat gyerekkel is Kép
orshe
 
 


Orsi
Az jó,csak az a baj ,nem Pesten lakom!KépNagyon ari vagy,köszi!

Kincs
Ez most még nem a másfél év,csak ügyintézés.(de összefüggKép )
Pár napot leszünk csak,egyenlőre.Decembertől leszünk ott huzamosabb ideig.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Bocsi akkor összekavartam valamit, lehet, hogy a decembert a dembrecennel :o)
orshe
 
 


Köszi a választ Okr! Én úgy tudtam, nemhogy ugyanabban a napszakban, de ugyanabban az órában kell mérni a hődet reggel, hogy pontos legyen az eredmény,mármint a görbéd. Akkor mondom neki, hogy bármikor kel a nap folyamán, csak mérje.

Rambóka, mi lesz veledk ésőbb, ha már most érzed a refluxodat?? Én azt sem tudom mi az a gyomorsav, de sajna nagy pocakkal megint meg fogom tudni. Egyébként én is görcsölök és szúrkálok, ha nem megyek el sűrűn pisilni. baromira sajnálom az elszállt hsz-idet. Úgy elolvasnám őket. Néha nekem se küldi el, akkor sima vissza gombbal lépek, és újra megpróbálom, de a hsz mindig megmarad.

Kavics, te nézed néha LH teszttel, hogy van-e PÉ-d? Látod, Okr-nak is mikor jött össze a lánya, a sokadik napon, meg Kincs is írta az ismerősét! lehet, hogy ez a ti hónapotok!!!!Kép

Kép

Kép
rejo
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: