Új privát üzeneted érkezett!

Szia efgk:):):) örülök, hogy jöttél már vartalak nagyon:):):) ahogy olvastalak valóban nem tűnik vészesnek a dolog:) köszönöm, hogy meg írtad:) mikor lesz következő vv????
A helyedben nem is tudom mit tennék, mióta is vártok????
Kiváncsi vagyok mi lesz a folytatás!!!!mondjuk annak függvényében döntenek:) de kiváncsi vagyok mi lesz:) drukkolok nagyon:):):)
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


efgk Hát így tényleg lightosnak tűnik az átjárhatósági 8) Apám, ha én ezt tudom, nem az államiban csináltatom :roll: (rémtörténetet majd ha noci85 is túl van rajta). Bocsi, de ez valahol vicces, hogy a spermák az endókat akarják megtermékenyíteni :roll:. Hajrá inszem!

Noci Nektek mi is a következő lépésetek? Vérvétel még lesz idén? Januári átjárhatóságira nem kell már most időpontot foglalni? Vagy Szfváron nem úgy van? :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Tényleg nem volt vészes,ne parázz miatta.
A következő vérvétel jövő szerdán lesz és ugyanazon a napon a páromnak sperma.v.,remélhetőleg prosztata vizsgálat nélkül!!!
:lol:
7 hónapja várunk a babára.Azt mondta a doki ez még egyáltalán nem sok idő,de az elején pont Ő sürgetett,most meg már én sürgetem majd Őt,hogy segítsen rajtunk.
Ti mikor is mész átjárhatóságira??És mióta szeretnétek babát?
És azt kértem a Jézuskától karácsonyra,hogy a Szülinapom már KETTEN LEGYEK!lol: És amikor ünneplünk,bejelenthessük a családnak a jóhírt!!!:) Remélem így is lesz!
Semmi másra nem vágyom jobban.
Agykontrolozok is egy rövid ideje.Taál pont Rekuja írta,hogy az sosem árt.És tényleg....azóta jobb a lelki állapotom! :lol:
efgk
Budapest
 
 

 
 

Rekuja

Te is a "gyógyszer+inszem "-et választanád a helyemben???
Szerinted milyen gyógyszert ír majd fel,ha ezt választjuk,gyógy.+insz....?
És így,hogy igazából az endón kívül nincs bajom,szerinted sikerül majd elsőre az insz.????

Tényleg mindenkinek az ultrahangosat ajánlom.Mondjuk SZERENCSÉRE a másikban nem volt részem.Igaz,hogy 50.000,de nem kínoztak halálra!Nekem megérte.És az orvos is egy tündér,de tényleg.

(rémtörténetet tényleg kérjük,ha noci túl lesz rajta.Nagyon kíváncsi vagyok mit úsztam meg!!!)
efgk
Budapest
 
 


Sziasztok!
Én idén már nem tervezek semmit mivel van egy fogam ami jól meg szivat lehet ma ki is huzatom!!!!nem szenvedek tovább vele!
En nem tudom mikor kérjek időpontot mivel a mensim is néha gondolja úgy, hogy idoban jönn meg...ha jól tudom akkor a ciklus elején csináljak?!
Aztán 2 vv kell még más nem. 2009 augusztus óta van tervben a baba:) várunk ta bizakodva!!!!!Mikor van a születésnapot efgk???
Én is azt tervezem, hogy a szuketnapomkor be tudjam jeleteni, és most 12 hétig kussolok:) nem lesz egyszerű, de majd össze lakatolom a szám!!

Rekuja: ez magán, szóval gondolom, ha 1-2 héttel előtte hívom akkor van helye, de szerintem ez ne sírok is függ, ami jó kérdés nálam....
Hol 30 hol 35 nap és volt már 52 napos igaz azt pozitív tesztel zártam:)
Most ég vagyok a 40 cn-en!!
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Megint az ipadom ír:):):)
Szóval, a mensi hol időben hol váratlanul jönn!

Rekuja szerintem van nála hely, mivel magán, csak tudtommal ezt a ciklus első felében csináljak, és én ezt nem tudom biztosra.....szóval a mensim 1 napján hívnám fel és kérnek időpontot.a két év alatt volt 28-52 napos ciklusom, mondjuk az 52 naposat egy pozitív teszttel zártam!ma meg vagyok a 40 napomon szóval ezek vannak!
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


február 28.Remélem sikerül addig!!!!!:)
Kérjél időpontot,max. átrakatod az időpontot,ha megjön.
Múltkor én is így jártam,de nem mondtam le,legalább megbeszéltük mi legyen velem.Azóta ugye megvolt 1 vv,átjárhatósági,ultrahang.
Szerintem ne halogast...
Mire írtad,hogy 12 hétig kussolsz?Tényleg nehéz kiigazodni a leveleden az ipad miatt!:)
Neked mikor van a szülid??
efgk
Budapest
 
 


Hát arra, hogy nem mondom el a családnak a 12 hétig:):):) arra értettem hogy addig kussolok:):):)
Én március 22 vagyok:):):)
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Efgk
Több önbizalmat! Tudsz te dönteni a saját sorsodról, ne aggódj :wink:. Nemtom, mit ajánl az orvos, csak azt tudom, nekem mit mondott, de nem volt endóm, így engem nyugodtan lehetett stimulálni. Én Clostilbegitet kaptap, ciklus első 5 napjában napi egyet, ha jól emléxem. Nekem még endóm se volt, igazából semmi „baj” egész a lombikig, szóval fogalmam sincs, nálad mi lesz :). Nemtom, min múlik, bízni kell benne, de tudd, hogy ez egy lehetőség arra, hogy gyereked legyen, nem pedig a biztos befutó megoldás.

Noci
Fél éve készülök egy fogtömésre, de vagy a gyerekre nem tud senki se vigyázni, vagy a fogorvosom nem ér rá :evil:.
Átjárhatóságinál azért érdemes a ciklus elején csinálni, mert a vizsgálat kimossa a méhet, petevezetőt stb, vagyis ha van benne megtermékenyült baba-kezdemény, az elveszik, esetleg rossz helyre kerülhet :(. Nekem aszem a 10. nap körül csinálták. Én is elég össze-vissza ciklushosszos vagyok, de inkább 31-35 napos.
Én sose tudtam 12 hétig kussolni a szűk család+barátok előtt :oops:. Szaffinál meg a főnököm a 12. hétnél egy értekezleten „bejelentette” :evil:, hogy a köv tanévben már én sem leszek mert terhes vagyok :shock: :evil:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja

Tudom,hogy csak egy lehetőség,ezért nem is ringatom bele magam 100%-ig
Majd meglátjuk mi lesz.Titkon azért nagyon reménykedek!:)

Tesómék is tervezik a 2.babát,olyan jó lenne,ha egyszerre lennénk babásak!:)Mondjuk náluk szerencsére a kis Flóra elsőre összejött.Azóta volt terhes,de szegénykémnek szept.elején volt 1 vetélése.:(


Noci

Nekem 11.napon csinálták,de itt vannak a pontos határok!


1.hormon vv. A ciklus 11-13.napján
Fulliculometria(ultrahangvizsgálat) A ciklus 11-13.napján
Petevezető éa méhűr vizsgálat(HYCOSY) Tüszőrepedés előtt

Nekem a Fulliculometria és a petevezeték.vizsg.egy napon volt.Nekem a ciklus 11.napján csinálták.

2.hormon vv. A ciklus 20-22.napján
efgk
Budapest
 
 


Noci

Az első vérvételt nem jól írtam!!!!!!!

Ez a helyes! A ciklus 2-5.napján!
efgk
Budapest
 
 


épp szólni akartam, hogy nekem a 3 napon kell mennem vérvételre :lol: Csajok, drukkoljatok, jövő pénteken utazok el, vagyis legkésöbb csütörtökön tudok vérvételre menni, ehhez meg az kell, hogy keddig megjöjjön. Elvileg vasárnap kéne, de... Jaj, baromira utálnám, ha emiatt csúszna egy hónapot az egész!
Ultrahangvizsgálatnál nem számolják bele a ciklushosszt is? Elvileg peteérésre kell menni, nekem az kb 3 hét után van, nekem az uh is akkor szokott lenni :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Drukkolok Rekuja!!!Az tényleg bosszantó lenne,ha pár nap csúszás miatt 1 hónapot kéne malmozni...,Ülj bele forró fürdőbe,hátha rásegítesz ezzel.És ne igyál citromlevet,mert az késlelteti kicsit a mensit,azt olvastam!:):)habár irkálnak minden félét..
Az a baj,hogy nem értem a kérdést :lol: :oops:
"Ultrahangvizsgálatnál nem számolják bele a ciklushosszt is? "

Még ezt is találtam a Reprodukció papíron,ha esetleg valakinek kell:

ciklus 2-5 napján:Általános vérkép,Speciálisnői hormon(endokrinológiai)vizsgálatok,Pajzsmirigyfunkciós vizsgálatok,Szénhidrát és anyagcsere vizsgálatok,véralvadással kapcsolatos vizs.,Torch 2 vizsgálat


ciklus 11-13 napján:Post Coitalis Test(PCT) vizsgálat
efgk
Budapest
 
 


ultrahang ami ciklus közepén van. Azt nézik, van-e érett petesejt odabent. Ez elvileg a ciklus végétől számolt 14. napon van, ami átlag 28 napos ciklusnál valóban a 14. cn nap, tehát 13-15 között kéne nézni. Na nálam ugye ez késöbbre esik. Elvileg, mert volt már 25 napos is :roll:.

Citromlésat még nem hallottam :shock: Úgyse szeretem :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok lányok,
én is csatlakoznék hozzátok, ha lehet....

dióhéjban magamról: 34 éves vagyok, a pasim szintén. két éve szeretnénk babát, egy év sikertelen próbálkozás után belevágtunk az inszemináció(k)ba.
Jelenleg 4 inszemináción vagyunk túl, és most várjuk az első lombik eredményét. elvileg hétfőn kéne menni vérvételre, de talán már előbb is kimutatná a teszt az eredményt, csak nem merem megcsinálni... :oops:
18-án volt a leszívás és 21-én az embrió transzfer. én Belgiumban élek, itt ha 35 év alatt vagy, akkor az első lombik alkalmával csak egyetlen embriót ültetnek be. ami egyrészről jó, mert nem szeretnék ikreket, másrészről viszont nyilván kisebb az esély...

szóval egy kis lelki támaszért jöttem, mert hamarosan itt az igazság pillanata, és - bár egyre inkább készítem fel magam rá - olyan szar lenne megint csalódni....

amúgy még annyi, hogy egyikünknél sem találtak semmit gondot. nekem ugyan pajzsmirigy alulműködésem van, de ez már több mint másfél éve be van állítva, és tökéletesek az eredményeim.

az átjárhatósági nekem is szörnyű volt, de azért, mert nem ultrahangos, hanem röntgenes vizsgálat volt, ami máshogy is zajlik, mint ahogy efgk írta. de inkább várjuk meg Noci vizsgálatát a részletekkel...

ha bármi kérdésetek van az inszemináció vagy lombik kapcsán, szívesen segítek, ha tudok.
kivéve az anyagiakra vonatkozó kérdéseket, mert az itt máshogy van. (havi 10 Eur-t kell befizetni az egészségpénztárhoz, és az összes vizsgálatot, gyógyszert, konzultációt szinte 100%-ban támogatják)

üdv,
mimi
mimilee
 
 


Mimilee
Üdv itt! Mi is két év és 4 inszem után kerültünk lombikra :wink:. Hajrá, mennek a drukkok! Nekem egy hétfői napon tették vissza az akkor 5 napos Szaffit, és két hétre rá vasárnap hatalmas + om volt clear blueval 8). Én sose bírtam megállni, h ne teszteljek a vérvételig :roll:. Nem a mennyiség, a minőség számít, elég egy baba is :wink:.
Barátnőm beállított pajzsmiriggyel 2 hónap alatt spontán terhes lett szintén 34 évesen. Szóval annak még nem kéne kizáró oknak lennie :(.
Na nekem is ilyen röntgenes volt! De ha tudtam volna, hogy van nem ilyen is :evil:. Meg, hogy ez ilyen…
Havi 10 €-t mondtam férjemnek, azt felelte, megnézi keresnek-e Belgiumban kutató-mérnököket :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszi Rekuja,így már értem. :)
Nyugi kedden jön a Mikulás,de neked biztosan hamarabb!Szorítok neked nagyon!!!!! :wink:
efgk
Budapest
 
 


Szia Mimilee

Nagyon drukkolok neked és kívánom,hogy jó hírt kapj!!!!!! :wink:
Engem érdekelne az inszemmel kapcsolatban,hogy neked miként zajlott a folyamat,miután a pajzsmirigyedet beállították.Mit írtak fel,meddig szedted?...Csak úgy dióhájban..
efgk
Budapest
 
 


Mikulás, ez jó :lol:. Majd teszek betétet a cipőmbe. Ja, már van benne egy, a lúdtalpbetét :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszi lányok a kedves fogadtatást :)

Rekuja, remélem nekem szerencsét hoz a hétfői embrió transzfer, bár az én kis embrióm csak 3 napos volt. neked hányat ültettek vissza? és akkor jól értem, hogy az első lombik sikerült?
én sem várnék az eredménnyel a vérvételig, de mivel tudom, hogy ha vasárnap csinálnám a tesztet, már nagy valószínűséggel valós eredményt mutatni, hát pont ezért vagyok betojva :)

hát igen, ez a 10 eur engem is annyira meglepett, hogy az elején el sem hittem. de hát ilyen egy jóléti társadalom...

efgk - igazán a pajzsmirigy probléma és az inszemináció nem függ így össze. mármint annyiban igen, hogy addig nem érdemes nekifutni az inszeminációnak, amíg nincs rendesen beállítva a pajzsmirigy működés.
nekem egy általános kivizsgálás során derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, ezt egy TSH nevű hormonból lehet kimutatni. ha a TSH-d túl magas, az pajzsmirigy alulműködést jelent, ha túl alacsony, akkor túlműködést, de azt hiszem, az a ritkább.
ha ezt kimutatják, utána a nőgyógyász vagy a körzeti orvos elküld egy szakemberhez, az endokrinológushoz. biztos még ő is kér majd egy-két vérvizsgálatot, ahol szintén a TSH-t ellenőrzik, mert ez egy olyan trükkös hormon, hogy minden féle befolyásolhatja, így egy vizsgálat nem vizsgálat. ha végül megállapítják, hogy valóban pajzsmirigy alulműködés áll fenn, akkor felírnak egy hormont, amit mindig szedni kell majd, egész életedben. persze folyton (először 3, majd 6 havonta) kell járni kontrollra utána. ez egy olyan hormon, amit a pajzsmirigynek kéne termelni, és semmi mellékhatása nincs. olyan mondjuk, mint a cukorbetegeknek az inzulin.
annyi összefüggés van a terhesség és a pajzsmirigy között, hogy amennyiben magas a TSH, az gátolja a teherbeesést vagy vetélést okozhat. de ha ez kezelve van, akkor semmi gond :)
miért kérdezed? neked is van ilyen problémád?
amúgy én Thyroxine-t szedek, először 50, majd 75, most pedig már 100 ug-t. az orvosom tudja, hogy gyereket szeretnénk, és ilyenkor igyekeznek a TSH-t a referencia tartomány alsó értékéhez közelíteni. majd ha terhes leszek, ezt folyton ellenőrzik majd, lehet, hogy emelni is kell közben a dózist, de valószínű a szülés után már csökkenteni fogják. amúgy még annyit, hogy nekem sem a gyószer előtt, sem azóta nincs semmi tünetem, panaszom. mondják, hogy arra jellemző ez a betegség, aki túlsúlyos, de sem én nem küzdök, sem azon barátnőim, akinek szintén pajzsmirigy alulműködésük van, nem küzdenek túlsúllyal.
huh, kicsit hosszúra sikeredett... bocs :oops:
mimilee
 
 


Sziasztok.
nos volt mit vissza olvasni:):):):)

Üdv mimilee!!!!nagyon drukkolok hogy sikerüljön!
Amúgy a pajzsmirigy, alul működése volt nekem is a második terhessegemnel és most meg minden rendben, de gondolom, majd januárban azt is meg egyszer megnézik!
Lehet ma felhívom és megkérdezem, hogy mikor lehet menni az atjarhatosagira!én is pont azon gondolkoztam, hogy januárban vv megyek, és ha netantan csütörtökön jönne meg akkor az eléggé, gaz, mivel nekem az orvos 3+-1 napot enged meg a vv-hez!akkor ne keljen mar 1 honapot várni!
Meg kene időpontot kérnem lassan a férjemnek is.
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


S.O.S

Dr.Skriba Eszter mobiltelefon számára lenne szükségem!!!!!!!!!
Elveszett :cry:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Kezembe vettem mindent!
Mérges is vagyok, hogy ebben az országban semmit nem lehet egyszerűen megoldani még egy magán rendelőben sem!
Felhívtam az átjárhatóságihoz idpontot kérni, a csaj csak azt tudta mondani, hogy mielőtt mennek 1 héttel elott telefonáljak.ok
Köszi semmit többet, és add egy számot hívjam fel mert ő többet tudd.köszi.
Hívtam nem vette fel, de képzeljétek most hívott vissza, nagyon rendes volt, mondta, ha megjönn telefonáljak és kiszamoljuk mikor menjek és jó a szeptemberi leletek(mert a másik csaj abban is kételkedett, hogy jó e)
Jó lett a kedvem, szóval bele vágtam:)
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Noci, tök jó hírek! hajrá :)
mimilee
 
 


Noci, ez tényleg jó hír :). Dokik már csak ilyenek, egyik pillanatban le se sz… a másikban meg annyira emberségesek, hogy egy életen át hálás vagy nekik :roll:.

Mimilee, Szaffi a 3. lombikból van. Eddig mindig kettőt kaptunk vissza, kétszer 1-1 tapadt meg, az első babát az első trimeszterben elvesztettük :cry:.

Tegnap kitaláltam, hogy ha hétfő estig nem jön meg, benyomok egy liter tonicot, hátha keddre a kinin megindítja a vérzést.

Csajok, rohadt hideg van ma kint, vennem kell egy hosszabb télikabátot, befagy a s..m, még a végén felfázok itt a lombik előtt :evil:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Noci!!


Az időpontoknál legyél résen nagyon!!!
Képzeljétek,nekem meg kellett adnom a ciklus első dátumát az asszisztensnek és Ő számolta ki az időpontokat.
Miután hazamentünk,utána vettem észre,még jó,hogy valamiért elkezdtem számolgatni,hogy az egyik vizsg.időpontomat úgy számolta ki....durván 4 nappal kicsúsztam volna a határokból!
erre felhívtam a recepciót és kérdeztem ilyenkor mi újság,elszámolták,vagy nem kell betartani pontosan a határokat?Mondja a nő...full. flegmán:Azt Magának kell tudni mikor menstruál.Mondom én:,hogy tudom is!És azt mondták adjam meg a dátumot és Ők számolják ki.Még fel voltak háborodva és hülyének voltam beállítva..,utána kérdeztem,hogy akkor hol kérhetnék új időpontot"milyen tel.számon,bunkón mondja a nő:Mondjuk itt!!
efgk
Budapest
 
 


Rekuja

Nem tudsz felrakni a kis Szaffidról fotókat?
Egy pici kép van fent,de alig látszik.Úgy megnézném Őt!!
Tényleg baromi hideg van kint,én már hótaposóban járkálok és mamis harisnya..frankón melegít a farmer alatt.
2 az 1-ben!Melegít és engem össze is tart,vékonyabbnak tűnik tőle a combom :lol: :lol: :lol:
efgk
Budapest
 
 


Mimilee

Nekem szerencsére pajzsmirigy problémám nincs.Én endometriozisokkal küzdök :?
Csak úgy kíváncsiságból kérdeztem,hogy miként zajlott nálatok a dolog.Sokat olvasgatok a fórumokon és itt is kérdezősködtem a többiektől,okosítom magam...és ugye nem árt,ha több infót hall az ember,ki tudja mi vár rám..több ember,több tapasztalat! :roll:
Köszi,hogy megírtad!
Hétfőn majd gondolok rád és majd gyere írd meg mi volt!
efgk
Budapest
 
 


Például,ha nem regisztrálok ide,akkor úgy megyek el inszemre,hogy ezer százalék,hogy sikerül...
És,ha véletlen mégsem úgy jönnének össze a dolgok,akkor tuti,hogy totál kiborulok,mert azt hittem volna nincs más megoldás,mert ugye a dokik szokták hitegetni az embert.De mivel itt látom,hogy marhára nem vagyok egyedül ezzel a problémával és vannak itt olyanok akik már sajnos kijárták az iskolát"inszem"és utána lombikkal lett babájuk,így már nem fosok annyira attól,hogy elsőre esetleg nem sikerül,mert akkor megyünk tovább és tovább..!
Szóval annyira jó,hogy rátok találtam és megnyugtató érzés,hogy van kitől kérdezni és nem tankönyből kapom csak a %-os esélyeket és válaszokat a kérdésekre.. :wink:
efgk
Budapest
 
 


Efgk, de mondta a csaj hogy akkor ha megjött rögtön hívjam mert ki kell számolni!!!!!
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Minden intézmény más....ez a nőci biztos odafigyel,nem úgy mint aki nekem intézte,csak azért szóltam,hogy figyelj,mert pl.nekem szélhámoskodott és azért 15.000 az 15.000!!!Mehettünk volna újra és fizethettük volna újra.
efgk
Budapest
 
 


Találtam.

Rakuja,hátha segít megsürgetni a mensidet!

iva torna saját tapasztalat
Valami igazság biztosan van abban, hogy ez a torna segít a menstruációs ciklust irányítani.
Tudtam, hogy valahogy a napokban kell megjönnie, én úgy számoltam talán szerda csütörtök környékén esedékes. Az igaz, hogy egy héten belül most nem kétszer csináltam, mint ahogy kellene, de tornáztam 8 nappal ezelőtt vasárnap és tegnap hétfőn. Erre már éjszaka kicsit görcsölgetett a hasam és reggelre meg is jött egy kicsit. Ehhez tudni kell, hogy a torna után mindig úgy érzi az ember mintha már meg is jött volna, mert alhasi vérbőséget okoz. Arra is jó ha hamarabbra szeretnéd hozni a ciklusod és arra is ha késleltetni szeretnéd. Persze meg van határozva hogy melyik gyakorlatot milyen sűrűn kell végezni, attól függően mit szeretnél elérni. Vagy ha csak simán a ciklust helyreállítani akkor rendszeresen lehet hetente kétszer akár az összes gyakorlatot végezni. Ha terhességet szeretnél, és valamilyen hormonális problémád van, vagy petevezeték elzáródásod van, vagy problémád van a ciklusoddal, nagyon ajánlom próbáld ki először ezt a tornát, mielőtt bármilyen gyógyszert beszednél.
Gondolom kíváncsi vagy hogyan hathat a torna a petevezeték átjárhatóságának javítására. Én sem tudtam elképzelni. Mert annyira megmozgatja a petevezetéket is, hogy a vezetékben leülepedett anyagok elmozdulnak és kitisztul a járat. Azt nem állítom hogy mindenkinek használ, bármilyen lerakódása van, de több példa is mutatja hogy hatásosak a tornagyakorlatok. Szerintem érdemes kipróbálnia, mindenkinek akinek idáig még nem sikerült teherbe esnie.
Ajánlom az oldalt, olvassátok el, itt lehet megrendelni a könyveket is, és még zenés cd is jár hozzá, és ugyancsak itt lehet írni Líviának aki tájékozatat mikor és hol tart foglalkozásokat az országban.

http://www.avivamodszer.hu/
efgk
Budapest
 
 


efgk
Budapest
 
 


Szerintetek mitől lehet,hogy ovuláció után 2 nappal vagyok és úgy fáj a jobb petefészkem,majd be pisilek!!? :(
ma d.u.kezdődött..
Lázat mértem,nincs.36'9 volt a hőm.
Ha valakinek van valami okos tippje,légyszi ossza meg velem.Felfázva tuti nem vagyok!
efgk
Budapest
 
 


efgk, engedd el, hogy folyton a tested apró rezdüléseit figyeled! Egy csomó mindent magadba láthatsz így, ami ott sincs :roll:. Fáj, fáj. Korral sokkal több minden fog fájni :lol:. Gyógyszerek mellett meg be fogsz golyózni, ha minden változásra ennyire "ráhangolódsz" :roll:.
Nem akarok Szaffiképet tenni ide, meg nem is nagyon írok róla. Pár oldallal ezelőtt (meg hónappal) volt egy beszélgetés, akkor nagyon sokan voltunk itt, akik már terhesek vagy babások voltak, és arra jutottunk, hogy akik még előtte állnak, azok könyebben jönnek segítséget, tanácsot kérni, ha nem folyton hozzátáplálás, fogzás a téma :roll:. Szóval tartom magam szigorúan hozzá, hogy ide csak Babci2.0 témában írok :lol:

Mensi megjött, megyek kedden vérvételre 8)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Örülök,hogy nem csúsztál le a vérvételről!!! :wink:
efgk
Budapest
 
 


Sziasztok lányok,

hát persze nem bírtam ki, és szombaton csináltam egy tesztet.... ami halvány, de egyértelmű pozitív lett. még sosem fogtam ilyet a kezemben, tulajdonképpen nem is hiszem el. úgyhogy vasárnap is csináltam még egyet egy másik fajtával, amin nagyon-nagyon lassan és halványan, de szintén megjelent a második csík. igazán még most sem merem beleélni magam...

reggel voltam a vérvételen, 2 körül kell telefonálnom. annyira furán érzem magam. nem tudom elhinni, hogy megerősítik, hogy terhes vagyok, másrészről, valamiért csak pozitív lett a két teszt, ha nagyon halványan is.

nem gondolom magamról amúgy egyáltalán, hogy pesszimista típus lennék, sőt. de már annyit csalódtam ebben a témában, hogy félek beleélni magam bármibe is...
de azért olyan jó lenne.... :roll:

majd még jelentkezem, ha tudok valamit...

efgk - Rekujával egyetértek, lazulj el, szeretkezz sokat a férjeddel, és ne figyelj sokat magadra és ne olvass sokat a témáról... ha jól emlékszem, azt írtad, hogy még csak olyan fél éve próbálkoztok. tudom, hogy ez nagyon-nagyon soknak tűnik, de igazából régebben két év volt, most pedig egy év sikertelen próbálkozás kell ahhoz, hogy orvosilag is úgy ítéljék, hogy valami gond lehet. szóval, egyelőre ne is gondolj ilyesmikre... persze tudom, hogy ez a legnehezebb...

szép napot mindenkinek,
mimi
mimilee
 
 


Mimilee, tök jó 8) Mennek a ++++++++ ok!!! Halvány + is + :D. Írj majd, mit mondanak a vérvétel után! Megértem, hogy még nem tudsz örülni, fel is kell ám fogni, hogy ott az a kismanó, meg el is kell hinni :). De jó lenne együtt terhesnek lenni, sietek, hogy behozzalak :p

Efgk, köszi :)

Úgy néz ki, apa meg tudja oldani, hogy itthonról dolgozik fél napot, szóval mégse kell vinnem a manót vérvételre 8) Pedig, gondoltam beszólok a Kaáli várójában, hogy hoztam a termékmintát, mármint a csajomat :lol:. Azért parázok rendesen, én elég szarul viseltem a hormonokat, tiszta depis vagy mániás voltam tőlük, most meg a pici mellett ezt nem engedhetem meg magamnak :( Remélem, mániás periódusom lesz tőle :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszi Rekuja!
Hát igen, jó lenne együtt "terheskedni", meg mindenkivel, aki erre vágyik...

biztos írtad korábban, de nem találom, hogy nálatok mi a természetes teherbeesést kizáró ok?
mimilee
 
 


Mimilee na mennek a drukkol. Hány napos a ciklusod amúgy???hányadik nap lett pozi a teszted?te magad döntöted el, hogy mész ma ver vételre?????

Drukk, drukk, drukk
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


köszi Noci a drukkokat.... hát most rámfér, rohadt ideges vagyok....
(amúgy a kérdéseidre a válasz: kb. 28 naposak a ciklusaim, a leszívástól számított 15., a beültetéshez képest 13. napon teszteltem halvány, de egyértelmű poztívat, és mára az orvos küldött el vérvételre, amit még az utolsó - két héttel ezelőtti - találkozásunkkor mondott.)

most beszéltem a kórházzal, megerősítették, hogy pozitív, de azt is mondták, hogy elég alacsony a HCG érték (21) és ezért szerdán újra meg kell ismételni a vérvételt (nem tudom, hogy fogom addig kibírni)

a 21 IU/L az a 4. héten nem lenne annyira gáz, ami anyagot találtam, a szerint ilyenkor 4-426 IU/L a referencia tartomány.
viszont, ami nagyon aggaszt, az az, hogy az előbbi pisilésnél nagyon-nagyon halványan de már láttam "barnázgatásra" utaló jelt. és tudom, hogy ez még beleférne, de így, hogy a HCG-m is alacsony, így nagyon félek, hogy a szerdai vérvételnél alacsonyabb lesz a HCG-m, ha addig nem jön meg...

basszus, tudom, hogy a legrosszabb most az, ha idegeskedek, de egyszerűen ez a bizonytalanság a legrosszabb.
meg azon is gondolkodom, hogy mit tehetnék a siker érdekében: feküdjek? hát ha az a baba el akar menni, akkor valószínűleg ez a jobb. vagy hülye vagyok?
ti mit csinálnátok?

amúgy továbbra sem érzek semmit (a melleim kicsit feszülnek), és ma majdnem egy órát gyalogoltam, mert a belga bkv sztrájkol. de szerintem ez nem lehet az oka a pecsételésnek... miért ne sétálhatnék egy órát? nem szeretnék betegként gondolni magamra...

(bocs, ha hosszú voltam - megint - csak még soha, de soha, de soha nem voltam ilyen közel ehhez az egészhez, és persze tudom, hogy ez még mindig nagyon távol van a végkifejlettől, de már ez is nagyon felkavar)
mimilee
 
 


Mimilee, én veszítettem el babót alacsony hcg miatt, ott az 5. héten volt először látható + a teszten, a vérben meg 5,5 hétnél volt 200 körüli a hcg, és arra azt mondták, hogy nagyon kevés :( Sajnos igazuk lett, 6,5 hét után elment a pici, de máig úgy gondolok rá, mint az én kis angyalkámra. Nekem azt mondta a dokim, hogy ilyenkor lényegében mindegy, mit teszel, nem számít ha egész nap fexel vagy ha kellemeset sétálsz. Persze ne cipelj téglát… attól ne parázz, hogy parázol. Az lenne beteges, ha ilyen szituban nem félnél! Szorítok!!!!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Mimilee NAGYON-NAGYON szorítok neked,hogy szépen emelkedjen az a HCG érték!!!Vigyázz magadra
!És köszi a tanácsokat!+Rekujának is!
efgk
Budapest
 
 


köszi lányok!

Rekuja, igen gondoltam is rád, hogy írtad, hogy az első lombikból nem maradt meg a baba.
Majd meglátjuk... most egy kicsit már lenyugodtam. próbálok azért beszélni hozzá, hogy tök jó lenne, ha maradna :)
de persze, ha a terhesség ilyen korai szakaszában elmegy a baba, akkor tudom, hogy nincs mit tenni, és így a legjobb...

most azért megpróbálok pozitív gondolatokat sugározni neki és magamnak is, aztán majd meglátjuk, mi lesz szerdán...

efgk - nem fáj már a hasad?

mimi
mimilee
 
 


Köszi,már sokkal jobb!Néha kicsit szurkál,de ez már semmiség!
efgk
Budapest
 
 


Megvolt a vérvétel 8) Szerencsére apa hazajött, én meg szűk 2 óra alatt megjártam, úgyhogy most ennyivel tovább marad bent este :(. Nagyon fura volt megint a Kaáliba menni! Volt egy kb 2 éves kilány a váróban, kiköpött Szaffi, csak barna szemmel :roll:. Bizti ugyanaz a biológus rakta össze őket :lol: :lol: :lol:. Ja és nem akart elállni a vér a kezemnél :shock:. Mindig tök hamar eláll, úgyhogy nem is fogtam rá sokáig, erre ömlött belőle, jól összevéreztem magam, a blúzom… na így se jártam még. Apának jövő csütörtökön kell vinnie a katonákat ellenőrzésre :). Megkérdeztem, nem lesz neki megint tapizós vizsgálat, csak a katonákat nézik. Fogalmam sincs, hogy fogjuk az anyagot letermelni, mert okés, hogy szabin van, de hát itt van Szaffi is… Majd berakjuk a csajt a járókába, hogy bocsi, anya-apa átmegy a másik szobába, mert apának produkálnia kell? :oops:. Megint azt mondták, hogy max 1 órás lehet a minta, mi meg 50 percre lakunk a Kaálitól :roll:. A másik mókás kérdés, ugye, hogy akkor a legjobbak a katonák, ha kb 3-5 nappal korábban együtt voltunk, közte meg nem. Na most mi anyóséknál leszünk a kérdéses időpontban, ahol egyrészt egy szobában vagyunk Szaffival, másrészt mióta egyszer anyósom ránk nyitott ott sosincs házasélet (hozzáteszem, anyós nem jött rá, mert paplan alatt voltunk a hideg miatt. Férjem csak annyit reagált, hogy szte az anyja már nem is tudja, mi az a házasélet, ezért nem merült fel benne, hogy mi élünk :lol:).

Budai Kaáli árak: 3. napos hormon vérvétel: 15.200 Ft, apa katonavizsgálat 13.000 Ft

Ja, még valami! Megismert az aszisztens csaj :shock:. Mondtam, hogy mire jöttem, erre rákérdezett, hogy ugye ... vagy? :shock: Dúrva, kb 1,5 éve csak egyszer voltunk ott, nyáron Szaffival, és mégis :shock:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja Te nem semmi figura vagy:D:D:D
Annyit tudok vigyorogni a dumádon! :D
efgk
Budapest
 
 


Sziasztok

Rekuja: nagyon örülök, hogy eltudtal menni a vv most én is nagyon izgulok, hogy jöjjön ma még meg, mert akkor csütörtökön a 2 cn napomon el tudok menni. én sajnos h-sz-p fülében előjön égbe gól estig akkor biztos nem tudok elmenni:((:(:(:(
Azt mondta a dokim, hogy 3+-1 nap az jó azaz 2,3,4 nap mehetek, most azt nem tudom, hogy vajon szombaton van e vv a BMC Ben.
Nálunk apa megy dec 20. Nekunkis azt mondtak 4 napos legyen, akkor pénteken mar nem lehet szex, ugye????nekünk azt mondtak ott kell produkálni nem lehet vinni. :shock: Nálatok te bemehetsz? Én ezt már nem mertem meg kérdezni, hogy hogy van.... :oops: lehet segíteni vagy hogy? :oops: Mert nálunk az ember fel, hogy nem fog tudni produkálni..... :oops: :roll: Akkor?????

Efgk hogy vagy??????mi a helyzet????

Mimilee most te mikor mész dokihoz????


Nálam a helyzet a következő, tegnap voltam a leleteimért, minden negatív, így meg kaptam az engedélyt az átjárhatóságihoz, azonban egy bibi van, mondtam a dokinak, hogy lassan 2 hete késik a tesztek negatív. Sajnos azt mondta várni kell, meg kell jönnie utána tudok menni csak. Jó lenne, ha mielőbb meg jonne, es még idén el megyek ezek után, hogy nem jött meg 35 napra ahogy szokott, nem várok még egy ciklust ki tudja akkor az mikor jönne meg.....
Ma még ha meg jönne az jó lenne!!!!!!! csütörtök jönne meg az ( 2,3,4,nap az péntek, szombat, vasárnap lenne) az nem jó. Pénteken jönne meg az megint nem jó( szombat vasárnap hétfőn) nem tudok megint elmenni a vv, szóval a legközelebbi időpont akkor már csak a Vasárnap és egyben a legkönnyebb, mert az pont a 3 napom lenne!!!!!szóval most izgulok!!!
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Helló Mindenkinek!

Most jöttünk haza.Reggel 9kor levették tőlem a vért,ami kicsit nehezen csordogált,mert a nővér szerint nem ittam eleget.Aztán elvileg 11-re volt indőpont a spermavizsgálatra,de felhívtuk a nőcit,hogy megkérdezzük várjunk,rá vagy leadhatjuk esetleg az asszisztensnek??Mondta,hogy várjuk meg.Bementünk,utána kiültetett,mondta 10 perc és kész.szóval mi megvárhattuk az eredményt és annyira rendes volt,hogy még mikroszkóphoz is odaengedett,hogy nézzük meg nyugodtan.Nagyon tuti látvány volt,még sosem láttam ilyet.Örülök,hogy megnézhettük!
Szóval azt mondta dávidnak,hogy kíváló minőségű mintát hozott és,hogy összehozzuk azt a babát!!!! :)
Képzeljétek,azt írta a papírra,hogy vadgesztenye illatú :D :D
nem gondoltam,hogy ilyen alaposan megvizsgálják a termést ....:)
Amúgy ma jöttem rá,hogy sokkal jobb lenne nekem egy nőci orvos.Annyira laza volt,de tényleg.

noci. Tök jó,ti is haladtok..!!Az a mensi,meg csak jön már....!!Mit mond az orvos?Mitől késhet?
Szerintetek mennyire tartják az orvosok magukat az ünnepi dátumokhoz?Mármint,ha valakinek akkor lenne esedékes az inszemináció napja...simán átcsúsztatják jövő évre ugye?????Magán int.-re gondolok.

Mimi Hogy vagy???Mi újság?Ma voltál vérvételen Te is ugye??
efgk
Budapest
 
 


Rekuja - tök jó, hogy túl vagy az első Kaális körön. A "mintavételt" nem lenne jobb ott a helyszínen nyélbeütni, ha 50 percre laktok a Kaálitól? mármint sokkal kényelmesebb ezt otthon intézni, az biztos, másrészről viszont most tél is van, meg az az 50 perc elég sok. vagy múltkor is így csináltátok?
azt amúgy nekünk is mondták, hogy a nagy nap előtt 3-5 napig ne legyen szex, de nekem ebből az nem derült ki, hogy viszont 3-5 nappal előtte meg kéne, hogy legyen.

Noci, nagyon szorítok, hogy akkor MA jöjjön meg, és belevágjatok az egészbe....

Én ma voltam a 2. vérvételen, nagyon izgulok, bár mostanra kicsit már összeszedtem magam. a hétfő volt a mélypont.
ráadásul elfogyott az Utrogestan nevű bogyóm, amit elvileg szednem kell, amíg ki nem derül, hogy tuti nem sikerült. úgyhogy beugrottam az orvosomhoz is, hogy írjon fel receptet, és megkérdeztem, hogy szerinte a 21-es HCG-mmel még reménykedhetek-e. megnézte a másik két mért értéket is (néznek progeszteront és ösztradiolt is a HCG mellett), és azt mondta, hogy azok tök jó eredmények, ne aggódjak, várjuk ki a végét.
a listáján - pont az alattam lévő sorban - volt egy másik páciens, akinek ugyan 28 volt a HCG-je, de a másik két értéke tizedannyi sem volt, mint az enyém, és a doki azt mondta, hogy az én értékeim mindent összevetve sokkal jobbak. szóval reménykedek.... ja, és még mindig nem jött meg, ami azért jó jel, bár persze lehet, hogy csak az orvosságok gátolják... pár óra múlva okosabb leszek...
mimilee
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: