Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon szép a kicsi Virág!


[/url]

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba

Koszi!

Amugy laptetod van az jot jelent :D !!
Vendég
 


hu de régen tudtam jönni, lesz mit visszaolvasnom:)

pár kép ízelítő amit ma átküldött a fotós:)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
dike
 
 

 
 

Virág nagyon nagyon tüneményes, szép a kis Virág!

KépKép
dike
 
 


Lombikbaba

Neked is culki a kislanyod :D :D !!

Dike

Annyira edes az Armin :D :D !!

Mi ejszaka nagyon rosszul aludtunk, felsirt sokszor, mert nem ment a puki tole.
Levittuk a nappaliba, adtam neki egy kupot, paracetamolt, itt azt adjak, es ra 10 percre, mikor meg akartuk kakiltatni, sikitozott az apjanak, gagyogott :D :D .
Ez volt hajnal 2kor, aztan meg etettem, vissza fel az emeletre, ott sirt egy parszor, attam neki vizet, es elaludt.
Hajnal fel5kor megint sirt, kajat nemfogadta el tapszert, aztan adtam neki megint vizet, aludt fel 7ig kaja, es utana fel9kor ebredt, lejottunk, most evett, es valoszinu alvas lessz.

Melinda Rekuja

Leirnatok nekem mennyit eszik hanykor, es hogyan mit adtok a bebiknek?
A hozapotlas napi egyszer, vagy tobbszor is lehet?
Milyen teat adtok a bebiknek?
Mennyire eros?
Izesititek?
En az elso honapban adtam neki bebi teat, amiben edeskomeny volt, es annyira gorcsolt tole, felpuffadt, hogy abba hagytuk, ezert csinaltam vizet felforraltam , majd kihult, es azt imadja.
De szeretnek mar teat is adni neki.
A tapszert meg alig akarja elfogadni, rendesen kuzdenunk kell, majd 5 percet, es amikor elfogadja meg issza nincs gondd.
Itt azt ,mondja a doki, hogy nemjon be neki az ize.
Mert eloszor Nutrion 1et kapott a tejem utan, attol gorcsolt, utana kapott Omnion 1et, attol is gorcsolt, es utana alltunk ra a Hipo-allergen tapszerre, ettol nemgorcsolt, viszont nagyon nehez megitatnom vele.
Tanacsot ha tudtok adni elfogadom.
Es meg valami, ugy 5 napja szedelgek, nem allandoan, de eleg surun.
Volt valakinek ilyen.
Bocsi hosszu voltam!
Puszi!

Georgia
Vendég
 


Csajok!!!!!!!!

Ma egy eve hogy Viragot megkaptam mint embriot!!
Csak akkor pentek 13 volt!!
Vendég
 


Georgia
Elég hasonló babáink vannak :) Szóval egy csomó tipp, ami nálunk bevált, hátha nálatok is működik :) Sorban!
Szédelgés: Nekem volt, szokott is lenni, pszichoszomatikus nálam, így figyelmeztet a szervezetem, hogy túlterhelem magam. Nincs ellenszer :) Lazítani kell, nem elsősorban fizikailag, hanem szellemileg. Ezt persze könnyű mondani :) Hajlamos vagyok túl stresszelni magam (még ha nem is ez jön le a bejegyzéseimből), viszont megtanultam kontrollálni ezt. Ha észreveszem, hogy ez a bajom, akkor pár nap „Idióta vagy, most komolyan ezen aggódsz, amikor egy boldog babád van?!” mantrázás helyrerak :lol:
Cumisüveg-sztrájk: Én legalábbis így hívtam, mikor harcolunk az első kortyért, majd mohón befalta az egész üveget. Na szóval a Ha tápi rohadt rossz ízű, és ezzel a picik is tisztában vannak. Konkrétan keserű. Ahogy nőnek, ezt megutálják (ez nálunk kb3-3,5 hós korban indult). Sok mindent próbáltam, szoptanított is (akkor még volt pár csepp tejcsi), pohárból vagy kanálból etetést stb. Ami bevált, és amit már vagy 2-3 hónapja alkalmazunk, az a kiságyban félálomban etetés. Mikor már fáradt, lenyugtatom (ami éhesen elég nagy kihívás) és amikor már tényleg ragad le a szeme, a cumit kicserélem a tápisüvegre. Idővel (1-1,5 hónap) eljutottunk oda, hogy már könnyebben lenyugszik éhesen is. A hordozás itt is segít, nekem főleg azért, mert ha fáradt, akkor is állni akar, csak már nincs ereje, felborul és kopog a kis buksi, ami sírás-ok (érthető). Szóval be a kendőbe, hogy ne mocorogjon, ő meg boldog az anya-szagtól, és az se érdekli, hogy éhes. 10 perc után leteszem, és nyitja a száját az utált cumisüvegnek.
Hozzátápi: Készülj fel rá lelkileg, hogy ez nem olyan, mint a reklámokban, boldog mosolygós baba hálásan cuppog anyára, hogy milyen fincsi kajcsit csináltál nekem :D Ilyen a babák töredékénél van :lol: kb 1 hétig nem érti, mi jó ebben a játékban, és hamar (5-10 kanál) megunja. Ja, nekem 2 napba tellett, mire rájött, hogy nyelnie kell :lol: Én almapéppel kezdtem, aztán körte, répa, répa-krumpli jött. 3-4 naponta adtam eleinte újat, hogy ha valamire allergiás, ki lehessen szűrni melyik az. Amúgy is az új kaják mindig megzavarják. Most így eszik:
2-3 éjjeli tápi 180
6-7 reggeli tápi 80
10-11 tízórai tápi 180 (alszik)
13-14 ebéd főzi (40-80)
16-17 uzsi tápi (100) (alszik)
18-19 vacsi tejpép/gyümi (60)
20:30 tápi 180 (alszik)
Persze ez nagyon rugalmas. A reggeli tápit kivéve félálomban az ágyában eszik, éjjel fel se ébred teljesen (bár az apja még át is pelusozza, erről nem bírom leszoktatni :? mármint apát)
Teát Szaffi sose fogadta el, vizet se, már nem is kísérletezek. Tápit fél éves kora óta sima bubimentes ásványvízből keverem, semmi forralás. Előtte Jana babavizet kapott.
Boldog első fogantatás-napot Virágnak!

Én is hosszú voltam :)

Dike, nagyon profik ám a fotók! wow :shock:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja

Nagyon koszonom a segitseget!!
Nekem Virag max 125-140 tapit fogad el egy evesre.
Vacsi tejpep gyumi?
Mi az pontosan?
Bocsi de buta vagyok ehez :( !
Vendég
 


Elírtam, mindig tejpépnek hívom, pedig rizspép :oops: Buta Réka, buta, buta, buta! (Én vagyok Réka :)). Vagy gyümi, vagy tejpép, mikor mihez van hangulatom :) Nem tejpép, rizspép :evil: Kétfélét használunk, van a milupának vaniliás rizspépe, meg van Sinlac, ami nem is rizs, hanem szentjánoskenyérmag őrlemény, de meg ne kérdezd, az mi :) ez Nestlé, lehet, nálatok is van. Mindkettő 4+, vagyis 4 hós kortól adható. A leírással ellentétbe én nem keverek be csak 60 körül, inkább ránézésre állag alapján (eleinte méregettem, mennyi kell bele, hülyeség volt).
Megivott mennyiség miatt ne aggódj, nővérem lánya sose ivott 100-nál többet, bármennyi idős volt. Egyszerűen nem mind igényelnek ugyanannyit. Valamelyik fórumon van egy csaj, aki csecsemőotthonban dolgozik, ő mondta, hogy van baba, aki csak 50-80akat iszik, és mégis makk egészséges és hízik. Kor alapján Szaffinak is 210-et „kéne” ennie naponta 5x plusz a hozzátápi :roll: Nem mondom, hogy sokat hízott, az elmúlt 2 hónapban, viszont kis sonkás lábai vannak, és hihetetlen mozgása. Nem úgy tűnik, mint aki éhezik :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja

Komolyan nagyon rendi vagy!!
Ne haragudj hogy ilyen sokat kerdezek.
Es azt hogy kevered be a rizst, azt is vizbe?
Nekunk itt Nestetol van ugyan ez a rizsvanilias, es azt mondjak a tapszerebe kell 1 kaveskanallal tennem, es jot alszik tole este.
Nemtom.
Ha estere adom honnan latnam nem e alergias ra?
Mostmar tenyleg nem zaklatlak.
Puszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Dike,
szép baba Ármin!

Georgia,
nálunk Lelle 5xeszik egy nap!
8-9óra: 200ml tápszer
11-12: 100-150ml táp(attól függ, mennyire éhes)
14:30-15: főzelék, kb.250-300ml
18-18:30: gyümi, és utána 100-150ml tápszer
21-21:15: 200ml tápszer+Sinlacot rakok bele, kb 4-5teáskanállal.Aztán lefektetem, és reggel 8ig alszik
Általában így néz ki egy napunk.

Bocsi, most mennem is kell!
Pussz mindenkinek!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Sziasztok,

Csak gyors bekukk :)

Georgia
látom, mit írtál, én is csak ezért jöttem :)
Ma van 1 éve, hogy megfogant az üvegcsészében Olivér :) s holnap lesz 1 éve, hogy megkaptam :)

Dike
Nagyun cuki Ármin :)

Rekuja
Esprit kengurut néztünk a neten: http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 88613.html
élőben láttunk párat, a cybex 1. és 2. go-t is de nem estünk hasra tőlük, nem ér annyit, amennyibe kerül, legalábbis szerintünk.

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Melinda
mi az a sinlac???

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Zita,
a sinlacot a nestlé gyártja, szentjánoskenyérmag, és rizs keveréke.Hypoallergén, így én már korábban elkezdtem adni, Lelle esti kajájába már 2hónapos kora óta teszek, azóta nem kel fel éjszaka!
Egyébként a nagyon bukós babéknak szoktak adni szentjánoskenyérmagot, már pár napos kortól, akkor is, ha szopizik.Úgyhogy az sem hajlamos allergiára!
Egyébként már volt, hogy hordoztad Olivért?Csak azért kérdezem, mert énis szerettem volna Lellét hordozni.Szerencsére kaptam egy hordozókendőt egy kedves barátnőmtől, mondta, hogy mielőtt veszek, próbáljam ki, jó-e nekünk.Hát, Lelle utálta, ha rám volt kötve!2percig sem bírta!
De ha Olivér szereti, akkor mindenképpen vegyél!Csak leírtam a saját tapasztalatomat!Én nagyon örülök, hogy nem vettem addig, amíg nem tudtam, bírja-e a lányom!Hát, ő nem bírta!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Georgia Nyugodtan kérdezz, ma jó napja volt csajszimnak, néha unatkoztam is mellette (meg persze apa is itthon van). Én Sinlacot tényleg pépnek adom, vagyis olyan sűrűre keverem be, mint egy bébikaja (sűrű palacsinta tészta) és kanállal fogyasztja. Amíg nem ült, addig a pihenőszékében etettem, persze a pihenőszék folyton körben kajás volt :D
Mért néztek téged pszichopatának? :shock: Ez fura, nekem eszembe se jutna, hogy valaki úgy is írogathat ide :roll:

Melinda Még mindig nem tudok napirendre térni a felett, hogy egy baba lehet olyan jó evő, mint Lelle :D
Szaffi sem az első felkötéstől rajongott a dologért, volt 3-4 alkalom, amíg szoktuk egymást, megtanultam, hogyan jó neki is, nekem is. Uncsitesóméknál is így volt, és azóta mindkét baba rajong érte. De ehhez az is kellett, hogy nekem is, meg uncsitesóm feleségének is igénye volt erre nagyon. Én imádok hozzá bújni, mikor rajtam van :oops: Meg amúgy is kézbe lenne, így legalább nem a karomon van a súly. De tényleg van olyan baba, akit idegesít.
Ezt a sinlac a tápibant viszont lehet, kipróbálom. Szaffi már 2-es Beba Ha-t kap, de ez se tűnik semmivel sem táplálóbbnak, ugyanúgy kel hajnalban enni :(

Zita Már másnap meg is kaptad Olivért? :oops: Mi 5 napig vártunk Szaffira!
Boldog első fogantatás-napot Olivér!
Hát, ez a kenguru nekem spec nem tetszik, de ettől még lehet jó :roll: nagyon merevnek tűnik, úgy érzem, a gyerek alakul a kenguruhoz, nem fordítva. De ki kéne próbálnom :) Amúgy a lábtartás egész jó benne :)
Ez is nagyon jó: http://www.ergobaby.eu de drága is :(
Vajon mért van az, hogy az igazán minőségi, helyes tartást biztosító kengurukat senki sem árulja vaterán? (néztem neked occót, de nem találtam :() Mei-tai-k viszont vannak már 5e-t is használtan, ha nem zavar, hogy csomózol csatozás helyett, azok is nagyon egészségesek, de fogalmam sincs, mennyire esik kézre :)
De Melindának igaza van, lehet, tök fölöslegesen bonyolítom neked túl a döntést :lol: :lol: :lol: Nem tudsz vkitől pár napra kölcsönkérni egyet? Védőnénid nem tud ebben segíteni? Nálunk a védőnőiben van kendő, ott ki lehet próbálni, hogy tetszik-e, direkt, hogy ne vedd meg, ha nem.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zita A januáriak közül épp most mondta vki, hogy ő bérel a nyaraláshoz kengurut, 400 Ft/hét és 10.000 a letét. Megkérdeztem neked, hol bérel sztem egy próbahét alatt nektek is kiderülne, beválik-e! Jövök majd az infóval :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zita http://hordozo.hu/kolcsonzes-babahordozo-eszkoz Lehet kendőt is, mei-tait is, meg pont olyan hordozót, mint az enyém (manduca). Megnézegettem a választékot, mind olyan, amiben helyesen tartja magát a gyerek :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Bazsa

Egyszerre irtunk :D :D !!
En is 12 hetesen nagyon kohogtem aludni nemtudtam.
Jobbulast!!!!!!!
Pusszancs!!
Vendég
 


Dike
Gyönyörű a fiacskád :lol: :lol: :lol:

Sekkib
Miért akarsz teát adni? Miért nem jó a víz? :roll:
A legjobb szomjoltó a víz...
Hipoallergén tápszert én se nagyon innám meg, elég fura íze van (egyszer kóstoltam :? )
Hozzátáplálás kezdete: nálunk majd egy hónapig tartott a szájösszezár effektus a kanál láttán... ha nagy nehezen sikerült beletennem egy-egy kanálka ételt, akkor köpte ki... próbálkoztunk péppel, gyümölccsel, főzelékkel...
Gyereknek meg kell rá érnie! és ez minden gyereknél más időpontban érkezik el!

Bazsa
Lándzsás útifű szirup nagyon jó a köhögésre!
Kívánósság: nem biztos, hogy lesz :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba

Azert akarom a teat, mert hallottam attol a pukizas is jobban megy, es lehet a kakinal is besegit.
Mert amiota Virag megszuletett szegenynek nagyon sok baja van vele.
Laktulozt iszik minden nap 5 milit, es anelkul mar a puki se megy neki sajnos.
Meg abban bizok, ha elkezd enni, akkor majd csak megvaltozik.
Nambannam elhiheted!!
Vendég
 


én viszont nagyon szeretnék kívánós lenni,uh jöhetnek a drukkkkok :lol:
Vendég
 


Szia Meliii :D ! Privi ment!!! Sok puszi!
Vendég
 


Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sekkib
Én nem hiszem, hogy a teától jobban menne a puki... koffein, csersav van a rendes teában...
Max. valami speciális, gyógynövénytea lenne akkor jó.... :wink:
(édeskömény :wink: )

Vagy... tápszert kell váltani... ki kell tapasztalni, hogy melyik tápszer jó Virágnak...

Gyerekorvos mit mond?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba

Ez a 3dik tapszer amiota megszuletett.
Eloszor volt a Nutrion1 attol borzaszto gorcsei voltak mert csak masfel honapig volt tejem :cry: !!
Aztan Omnion 1 az se volt jo, es utana lett ez a Hipo-Allergen tapszer, eddig ez a legjobb.
De ogyis megyunk haza hovegen, es vannak gyerkorvos ismerosom, mar be is jelentkeztem hozza, var szeretettel.
Majd kerek tole tanacsot miket hozzak magammal pl ha jon a foga stb.
Teat gyerekteara gondoltam, van is nekem itthon, csak azt 6 hotol lehet hasznalni.
Ma kaptam tanacsot, reszeljek almat, es bele babapiskpotat es ugy adjam holnap Viragnak.
Ja es regen kamilla teat adtak a babaknak, es allitolag jo volt kakira.
Itt azt mondjak, tegyek vajat a tepszerebe egy picit es attol is kakal, de azt inkabb nem csinalom.
Esetleg valakinek valami otlet?
Szivesen fogadom :D :D !!

Georgia
Vendég
 


Sziasztok!

Reggel 9kor megtortent az alma eveszet :D :D !!
Itt aztmondjak adjuk koran, ha veletlenul alergia van akkor tudjuk a dokihoz menni.
Remelem nem lessz.
Szoval bio almat vettunk neki, reszeltem belole pepesre.
Enekeltem melle neki, mert azt szereti.
Egesz jol ment.
2 kiskanalt javasoltak, azt negyedeltem neki, es nagyon picit turt ki aztan azt is meg ette, viszont az utolso falat megoklendeztette, de nem hanyt.
Lenyeg, meg is dicsertem milyen ugyes kis Tunderke.
aztan attam a tapszert, azzal tobb baj volt mire elfogadta.
Megyunk fel1re meretni.
Kivancsi vagyok mennyi :D :D !!

Szep napot!!

Puszi!
Vendég
 


Zita!annyira sajnállak, meg a babát is,Ármin is ugyan így vagdalja magát szörnyű:((((((((én még reménykedem h elmúlhat 3 hó után!neked meg kitartást!

Bazsa!örülök h segített a canadadry:)jobbulást! én 20.héttől 3 héten át brutálisan köhögtem,mint még soha életemben, nem lett gond!

mi 3 hósan elkezdjük a gyümilevet, gyümölcsöt....

Rekuja!holnap konzultáció szuper!!!!:))azt írtad h az ágyában eszik. te nem szoktad büfiztetni???nekem pl honnan tudjam mikor kell vátanom más tápszerre?beba ha pro-t eszi 0-ás...

Georgia!rövid ujjú body, hosszú ujjas rugi, ma pl mindegyik hosszú ujjú volt, és még zokni is van rajta mert mindig hideg a lába, és takaró, ami soha sincs rajta mert elmászik.néha ujjatlan hálózsák is van rajta.nálunk van mecsek tea, én azt adom néha Árminnak,meg vizet, gyerekorvosom azt mondta h kamilla tea, bele cukor, és az meghajtja...nálunk babapiskótát nem lehet,mert tojást tartalmaz!

Georgia!olyan szép kislányod van!ügyesen tartja magát!

Anett!veled is együtt érzek hasfájás területén szőrnyűűűű!:(((((((és nekem el se tud aludni napközben!

Melinda!ezt a sinlacot milyen formában lehet kapni, vagy mi ez?az oké h rízsféle..hol lehet kapni?mire jó?

KépKép
dike
 
 


köszönöm a kép dícséreteket:)

Ármin mostanában jó baba,igaz h nem alszik napközben csak minden 3. nap, de legalább mert nem csak kézben van el.....mindenhol egy picit:)olyan ügyes,rengeteget fejlődött, folyamatosan kinyomja magát hason, ha a mellkasomon fogom ott is teljesen a tenyerével..nevet gagyog sokat:)boldogság van!köldöke még csúnya. minden nap tornáztatom én is!Tegnap Siófokon voltunk..de szeles volt, meg Ármin abszolút nem aludt semmit....


miééééééééééért nem eszik meg egyszerre 120at?????????????most is evett 40et és kidőlt,és nem tudok többet beletömni, de fél 1 óra múlva megint éhes lesz,h húzzam ki a 3 órát???? meg ennyi tápszert kárba menni basszus,eszméletlen.


hihetetlen h semmi alvás igénye nincs napközben!3 napja nem aludt napközben....most negyed órát.pedig próbálom kiságyba, nagyágyon, hintába szokott 15 percet, babakocsiba, sötétbe, világosba de semmi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
dike
 
 


Csak pár szó, hiszti-manós játék van, most épp az ezzel nem mész semmire periódusban tartunk, úgyhogy inkább játszik :lol:

Dike Szaffi a melegben alszik rosszul :( Büfiztetni már rég nem szoktam, ha zavarja egy büfi, hasra fordul és kész :) Amúgy se volt egy nagy büfis soha. Januáriak közt van egy baba, napközben kétszer fél órát alszik, azt is csak mozgó babakocsiban. Boldog, jól fejlődik, kiegyensúlyozott. Az anyja is, amióta elfogadta, hogy kész, ez van ilyen :) Én azért nem bánom, hogy Szaffi szeret aludni :roll: De meg is küzdöttünk érte :wink: Kendő megérkezett amit rendeltél? Kipróbáltad? Bírja? Tápit én úgy tudom, két óránként lehet adni, néha adtam, ha keveset evett és megint éhes volt.
Sinlac kapható gyógyszertárban, DM-ben, meg ilyen helyeken, a tápik közt van fehér alapon pirosas mintás. Egész finom, főleg a ha-s tápszerhez képest :)
Következő ha tápi a 6+os, valamikor 6 hós kora fölött váltasz, nekem úgy fogyott el, hogy már majdnem 7 hós volt (kb 1 hete) és akkor váltottam, de még van 1 doboz 0-s, most fele-fele arányban megy. A 6+os is tök ugyanolyan keserű :?

Nem emléxem, ki mondta :oops: hogy kever sinlacot az esti tápiba. Milyen cumisüveged van? Nem jön ki az AVENTesből úgy :oops:

Georgia Éljen almaevészet :) Igen, reggel/délelőtt érdemes próbálkozni, így az esetleges pocifájás is napközbenre esik, nem éjjelre :) Anyám is gyenge kamilla/kömény teával itatott minket, de pl Szaffim meg nem issza :) Lehet, hogy idővel megtaláljátok azt a gyümit, ami segíti emészteni, légy optimista.

Csajom azóta is játszik a kiságyban :shock: Hisztizett, nem vettem ki, megértette, lelkesen dumál a flamingóval és esz a nagylábujját :shock: Vajon meddig tudom még kezelni a hisztijét? :roll: Vagy most se kezelem, hanem ő kezel engem? :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja,
én először Aventos cumisüvegből adtam neki, olyanból, ami már nagy lyukú, vágás van a végén, nem csak egy pötty!Abból elég sűrű állapotban ki tud jönni a kaja.De mostanában meg chiccos cumisüvegből kapja, aminek gumiból van a cumija, és már annyira elhasználta, hogy megnyúlott a cumi, és nagyobb lett rajta a lyuk! :D
Én a sinlacot feliratom már a háziorvosunkkal, így sokkal olcsóbb.És Lelle nagyon szereti az ízét.

Dike,
sajnálom ezt a pocakfájást, meg a sűrű étkezést is.Lelle is csinált ilyen, de nekem sikerült megoldanom, mégha kegyetlenül is hangzik, de én nem adtam neki akkor enni, amikor ő akart.Mikor elkezdte ezt a sokszor keveset evést, akkor eldöntöttem, hogy most jött el az ideje a napirend beállításának.Akkor eldöntöttem, hogy napi 5xfog enni, és nem kapott előbb, csak mikor letelt a 3-3és fél óra.Addig ringattuk, babakocsiztattuk.Persze akkor már nagyon éhes volt, mert csak 40-50grammot evett, de akkor rendesen bekajált, és bírta is!2nap kellett, mire rendesen beállt az étkezése, de nálunk azóta is jól működik a dolog!
Lelle a mai napig 5x eszik, este 9kor van a vacsi, utána lefektetem, és reggel 8körül szokott felébredni, akkor van a reggeli!Már szerencsére 3hónapja nincs éjszakai kelés!
HAsfájás: lehet másik tápszer kellene?Ez hányadik, amit most esztek?Lehet Árminnak nem megfelelő....... :roll:

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Melinda!3. tápszer.

rekuja!a sinlac is tápszer? és milyen az a tápszer h 1es 2es....stb..?

KépKép
dike
 
 


DikeSinlac nem tápszer, elvileg pépnek minősül, 4+os aszem, nekünk 4 hónapos korban írta fel a gyerekdoki receptre a milupa vaniliás rizspéppel együtt. Én kanállal szoktam adni nek,i híg tejbegríz álagúra bekeverek kb 50-60 ml-t egy pici pohárkába és vacsira, vagyis két tápizás közt kapja. Elvileg ez is hipoallergén, nincs benne se glutén, se tej, meg egy csomó jó van benne, amikhez nem értek :) Mindegy, doki mondta, én kipróbáltam :) Nem sok fogy belőle, mert hát Szaffi gyűszűből eszik, és még így is hagy :D De szerintem is fincsi.

MeliSzaffit idegesíti a vágott végű cumi :? Kis finnyás a drága :? Csaj, ez van :D A Bepa Ha 2-es viszont átmegy a 3 luku ANENTen, az éjszakaival ellentétben :shock: Chicco latexes nekünk is van, na az se tetszik neki :? Mondom, hogy hisztis, de egy lány válogassa is meg, melyik gumi jó neki 8)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja

Teli volt a pelusa delutan, bizom benne, az alma tette, majd meglatjuk holnap mi lessz, ha igen , akkor elkezdem csokkenteni a laktulozt, es szepen abbahagyom.
Nekem ma eloszor, furdetes utan, a tapszerebe, 120ml tenni kellett bele ezt a vanilias rizspep port, a Nestletol fel evokanallal, es ossze kellett raznom.
Eleg nehezen fogadta el, de elfogyott az egesz.
Azt mondtak ma a dokinal, hogy lehet tobbeket alszik, vagy reggelig alszik tole, majd meglatjuk, most magan kivul alszik :D :D !!
Holnap megint alma reggel 8kor.
Ja es 6es fel kilo :D :D !!

Jovo het kedden megyunk szurira, kotelezo oltas, es utana 11honaposan kell vinnem injekciora.
Holnap viszem fulbevalo belovetesre.
Mar izgulok, remelem a pasi meg gyogyult.

Dike

Nekunk is 3dik tapszer jott be, addig mi is kinlodtunk.
Tudom mit erzel, en meg sirtam is Viraggal, meg egy hetig korhazban is voltunk, a hasfajas, es a kaki miatt.

Jo hosszu voltam.
Puszi!!
Georgia
Vendég
 


Dike,
van, akinek az5. vagy a 6.tápszer jön be................. sajnos.

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Sziasztok Ujak es Regiek :)

En mar masfel eve elhagyogattam ezt a topikot de nem felejtettem el.Csuklottam ezert jottem :lol: (emlegettek) En lennek az aki Amerikabol ir :lol: En mar nem tudom anno mit irtam az tuti ami a szivemen az a szamon de soha senkinek semmi sertot nem irtam :!: Ha megbantottalak volna miert jeloltel volna be iwiw-en :?: :roll: En nem baratkoznek olyannal aki megbant :arrow:

Melikem kar,hogy anno elkerultunk egymas mellol mi majdnem egyszerre szultunk 8) hol van a babidrol kep? FB-on ha bejelolsz ott fent vgyunk egy kissebb csoportban :wink:

Lombikbaba szeretem azt ahogy kezeled a dolgokat :wink: Kislanyod gyonyoru :D

Dike ezt is megeltuk latod,hogy itt rakod fel a babakepeidet 8) ngyon jok lettek jo a fotos es szep az alany :)

Huuh remelem nem hagyok ki senkit de csak ezt azt uccso oldalt olvastam el :oops:


Rolunk par szo:
Marcius 26-an szultem inditott szulessel pont a kiirt 40.heten 8) 24oras volt :shock: Mikor meglattam az en kis Minimet az maga volt a menyorszag :mrgreen: Gyorsan keszitettem par fotot is a doki kezeben meg mikor apa elvagta a zsinort :lol:

Amikor megtisztitottak cicire tettem es azota is csak cici van amire ngyon buszke is vgyok meg orulok is neki :wink: (nalunk itt amugy is azt mondjak 6honapos korig csak cici nem kell (ha persze nem bantasbol irom!!!Tudom sok anyukanak nincs tej vgy a baba nem tud szopizni...en ezt aldasnak veszem,hogy nekunk megadatott :) Minikem szepen fejlodik 3honaposan forogtunk hasra meg vissza mar.Sokat beszel(babanyelven) :lol: most is epp az allataival tarsalog. 8) Ngyon jo baba nem siros abszolut .Az elejen eleg jo alvo is volt 4-5orak aztan cici es 3-3ora alvas meg de 2honapos kora ota osszeissza utazgattunk (koltozes es otthon is voltam) mas idozonaba es teljesen osszezavarodott :( Most nem jo alvo de remelem lassan ez is beall lassan :wink: (ez legyen a legngyobb gondunk)

A meg babatlanoknak sok sok drukkot es kitartast!!!Szerintem egyszer mindenkinek sikerul :wink: Csak mindig hinni kell benne es nem feladni menni menni 8)

A kismamiknak nyugodt babavarast :)

Az anyukaknak pedig sok szep percet a csemetekkel :D Mert ennel szebb dolog nincs is tenyleg.Szavakva onteni nem lehet :wink: Megyek mert a fonok ur hiv! :shock:

Nekem valahogy kellett a netmentes ovezet azert hagytam abba a bnetet is :roll: de miota Mini megszuletett nem is lenne idom ra :? (most aludt masfel orat de mar fent van igy mennem is kell :roll: )

Ki van meg itt a regiek kozul? :?: 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Én leskelődöm :oops:
Csuklottam én is
:o 8) :lol: :lol:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Bri,
jajj, én nagyon örülök, hogy írtál!Vissza szoktalak keresni, hogy írtál-e mostanában, de sokmindent nem találtam.Persze teljesen megértem.
Nagyon ügyes vagy, hogy Mininek nem kell más, csak cici!Nálunk Lelle sajnos nem volt hajlandó szopizni, így fejnem kellett, és azt ette, de sajna így a tejem is hamar elapadt, és jött a tápszer.Amit mostmár nem bánok, de az elején nagyon nehezen fogadtam el, úgy éreztem csődöt mondtam, mint anya.De szerencsére túl tettem magam rajta, és Lelle szépen iperedik!
Az alvás meg majd biztos visszaáll nálatok is!
NAgyon gondolkodok ezen a facebook-on, csak az tart vissza, hogy szívemből-lelkemből utálom az egészet!Mármint nem az embereket, hanem a rendszert.Ezért is nem regiztem még eddig!De nagyon elgondolkodtattál.Még alszok rá párat, aztán lehet beregizek!
Képek vannak Lelléről iwiw-en, ott is ismerősök vagyunk! :wink:
Remélem azért majd itt is jelentkezel néha!
Puszillak Benneteket!
Ja, és nem is írtam, néztem képeiteket iwiw-en, nagyon édes Minikéd!!!!!! :mrgreen:

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Betty,
hát Te is????!!!!!!
Mindig olvaslak ám!Bár nem adsz túl sok munkát! :wink: :D
Puszillak Téged is!
És aranyos a cicád! :P

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Szia Meli! :)

Talán tavaly év elején voltam itt utoljára ha jól emlékszem, nem is olvastam, csak 2 napja kezdtem el :D már azt sem tudtam, hogy kell belépni :D Hát drága, azért nem írok, mert nincs mit igazából, de legalább nem kell megszakadni az olvasásban :P majd most kezdjük az utolsót, lesz mit írnom... ;)
Nagyon régen beszéltünk, remélem Ti is jól vagytok, bár ahogy nézem minden rendben! :))))

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Meli
Nem baj a tapszer sajnos minden nem klappolhat van ez igy :roll: (bar en tudok olyat is aki aert nem szoptatott mert korulmenyes :twisted: aztan elkezdte fejni de az megkorulmenyesebb volt igy tapszerezett :evil: Na az ilyenek tuti nincs meddosegi problemaja :? )

Iwiwen meg en nem ngyon vgyok...de nem eroszak ez a FB se ott se ngyon mozgunk :oops: 1000eve nem jartam itt egyszeruen nem vett ra a lelek...kismamasan nem volt kedvem netezni abszolut...miota meg Mini megvan haaat tenyleg nincs idom :roll: Ma nagymosast csinaltam vegre kipakolasztunk az uj helyunkon 8) fonok ur megint alszik en meg eszem es visszakukkantottam mert lefagyott a gep mikor kuldtem a hsz-em azt hittem at se ment :roll:

Orom nezni,hogy lassan mindenki leszall arrol a bizonyos buszrol :D

Legkozelebb hozok kepet is :wink:
Mindenkienk szep jo ejszakat!

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


georgia,
sok sikert a fülbevalóhoz :-)

rekuja,
a le lányod már most válogat gumi ügyben??? nem korai egy kicsit??? :lol:

sziasztok régiek...
pillanatnyilag én vagyok itt most az egyetlen pocaklakós, a 10. hetet nyomjuk, szerdán kezdödik a 11. :-)
egy éve próbálkoztam inszemmel,sikertelenül és most a lombik elsöre sikerült :-) nagy a boldogság...
most már csak abban bízom,h lassan csatlakoznak hozzám, rekuja, lb és andy... remélem nem hagytam ki senkit :-)
hányingerrel küszködök, nehezemre esik az ivás is,mert semmi nem esik jól, de úgy érzem egyre jobb ez az állapot, és remélem a 12. hét után teljesen elmúlik és kezdödik a kívánós kismama idöszak :-)
ennyit rólam :-)

csajok,
ma megyek dolgozni :shock:
nem ugrálok az örömtöl,de majd meglátjuk ....
Vendég
 


Na hát ezt nem hagyom szó nélkül!

Bri-Betty!
Az emlegetettek........ :lol: :wink: :D

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Bridget Én is augusztus 1-jén születtem 8)

Betty Megnéztem a bloggodat, übercuki a kismacskád, imádom őket :) Sztem ezért is lett a Cicalányom Szaffi, és olyan is a kis személyisége, picit önző, picit nemtörődöm, de nagyon tud dorombolni, ha akar valamit :) Ezt nem értem, te is aug 1-jén születtél, meg Bridget is? :roll: Vagy már mindenhol a saját szülinapomat látom? :roll:

Bazsa Igen, nagyon remélem, hogy leszünk együtt terhesek 8) Tök jó, hogy máris érzed a javulást! Hajrá második trimeszter, hajrá energiabomba kismama! 8)

Georgia Éjszaka hogy alakult? Bevált a tejpép pluszban?

Csajok, ma megyünk a Kaáliba konzultálni, meg lefotózni Szaffit a második anyukájával :) Tökre izgulok, olyan furi :oops: Tuti, elbőgöm magam :oops: Még mindig nem jutottam dűlőre, hogy január vagy február legyen Babci 2.0 gyártási ideje :roll: Komolyan, ha lennének fagyibabáink, mondanám, hogy most-most-most, de a hormonos kezelésre így 7 hónappal szülés után még nem neveznék be :roll: ne kockáztassunk, már csak két támogatott eseményünk van!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Lányok!
Nyugalom!!!!
Mindenkinek ek kell fogadnia, hogy mások vagyunk... és sokszor a dolgok írásban nem úgy jönnek le, ahogy szeretnénk szóban elmondani!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Támogatom Lombikbabát! Nyugi! veszekedéseket tessék priviben művelni, hogy aki akar, nyugodtan pártatlan maradhasson!
Lécci-lécci-lécci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja

Nagyon jol aludtunk, ejszaka fe5kor adtam neki vizet, es reggel fel9kor ebredt :D :D !!
Reggel 9kor almat kapott, megevett egy negyedet :D :D !!
Jo fotozast :D :D !!
Hamar eljon a januar vagy a februar!!
Szurkolok neked++++++++++++++++!!

Bazsa

Most induluk fulbevalo ugyben, voltam bent az elobb, es a pasi meg gyogyult, kicsit izgulok :D :D !!
Vigyazz a meloban magadra!!
Vendég
 


Kép

Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Rekuja

Nagyon edi a kislanyod :D :D !!

Megvolt a fulbeloves.
Haaaaaaaaaaat :cry: :cry: ugy sirt huuuuuuu.
Alig birtam megvigasztalni, aztan elaludt a babakocsiban itthon tisztabatettem, evett, es elaludt.
De legalabb tulvagyunk rajta :D :D !!
Szep lett :D :D !!

Melinda

Ugy emlekszem, te mondtad rakjak ki fulbevalos kepet, atkuldom az egyik csajnak, es kirakja nekem.
Igy utolag orulok hogy lett fulbevaloja.

Puszi!
Georgia
Vendég
 


Lombikbaba

Edes a kislanyod :D :D !!
Latom szereti az allatokat :D :D !!

Georgia
Vendég
 


Sziasztok!

Még mindig nem érek ide :( Most is inkább gyors elszaladok zuhanyozni, amíg végre alszik a tündér....

Briiiiiii, Betty, jajj de örülök Nektek!!!! :lol: :lol: :lol:
Meg ezen az oldalon itt van Melinda és Cukigabi is, szuper!! El ne menjetek, csajok! Kérlek!!!

Bri, még jó hogy van facebook. Melinda, Te is regisztrálhatnál :wink: Nem mintha én ott is annyira nyüzsögnék mostanában... "picit" le vagyok maradva mindenhol! :roll:

Betty, Neked továbbra is sok-sok drukk! Nagyon várom a jó híreket a blogodon! Hajrá szeptember! :wink:

Szép napot, Lombikbaba világbékés fotóját pedig támogatom!

Kép

KépKép
anett_1
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: