Új privát üzeneted érkezett!

Andy
Őszintén sajnálom :cry:
Ne adjátok fel, hajrá fagyibabák!!! Az meg, hogy most mit gondol a párod, még változhat, te is tudod :wink:
Van itt valaki, akinek az aláírása az, hogy „nem az az erős, aki sose bukik fel, az az erős, aki mindig feláll”

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Andy

Sajnalom, de biztosan legkozelebb osszejon.
Vannak meg csodak, csak akarni kell, es igaza van Rekujanak, en is fel alltam mehnyakrak utan 5 mutet utan sikerult a lombik.
Jo nyaralast!!
Vendég
 


Sziasztok!

Andy,
így ismeretlenül is sajnálom, hogy nem sikerült!
És nálam látták a lányok a vonalzómon az idézetet, egy nagyon kedves barátnőmtől kaptam a 2.sikertelen lombik után!
Nektek miért is kell lombikozni?Kisfiad is lombikbaba?

Georgia,
örülök, hogy ismét vagy, nagyon szép nagylány lehet már Virág!

Zita,
pocakfájással hogy álltok?Szűnőben van már?

Gabi,
milyen nagy már a fiacskád!Mintha tegnap jöttél volna a hírrel, hogy sikerült!!!!

Bocsi a többiektől, de csak zugolvasó vagyok már egy ideje, Lelle mellett nincs valami sok időm netezni!

Pussz mindenkinek!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 

 
 

ez a rohadék nem enged írni :twisted:

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Andy
Nagyon sajnálom :( drukkolok hogy a következő sikerüljön!

Melinda
volt kb. 2 hét mikor azt hittem, hogy végre túl vagyunk rajta, mert csak éjjel nyögdécselt, de akkor is kevesebbet, s elkezdtem enni mindenfélét, pl. tej, paprika, joghurt, s újra kezdődött :( de azért most már eszek mindent, de mértékkel. Muszáj ennem mindent, mert tuti azért vagyok nagyon gyenge, s azért terített le a lábamról a fülfájás is :?
De egyébként tök vidám és jó kedve van, szinte midnig :) s ma oldaláról hasára fordult :) teljesen ledöbbentem, de ő is és tökre örült neki, vigyorgott :)
Ti hogy vagytok? Lelle is már milyen nagy :) hogy teli az idő, mindjárt 5 hós lesz :) mekkora most? Olivér 5740 g és 62 cm volt a 3 hós mérésen

Zita

Kép
zitácska79
 
 


na végre :)

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Sziasztok!

Bazsa
A 12. hét előtt ne csökkentsed az UTRO-t... a kialakuló méhlepény akkor veszi át a hormontermelés irányítását... Főleg, nálad a hematóma miatt fontos a progeszteron-pótlás!!!!
Hányingerre: kóla, gyömbér, almdudler :wink:

Oriandy
Sajnálom :cry:

Dike
Nem tudod pár órára valakire hagyni Ármint? Kell neked is egy kis kikapcsolódás!!!!

Mi jól vagyunk... semmit sem érzek....

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Georgia,
képeket nem kaptam meg

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Sziasztok!!!

Andy!
Sajnálom :cry:

Meli!
Bizony már nagyfiú a mi Rolink!Szeptemberben 1 éves lesz :lol:
Amúgy 2010 febr 18-án teszteltem pozit...............szép emlékek :lol:

Lombikbaba!
Kép

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Lombikbaba,
drukkok mennek!++++++++++

Zita,
sajnálom a pocifájást.Mostmár igazán elmúlhatna!
Nagyon szép méretei vannak a pici fiúnak!
Bizony, Lelle is növöget.Utoljára 4hete voltunk mérésen, azóta sokat nőtt, kb 7és fél kiló lehet, és 64-65centi.Kis vasgyúró! :D
És már annyira sokat változott születése óta! :shock: Persze ez a normális, de akkor is, ránézek, és azon gondolkodom, hol van az én 3kilós, 48centis kislányom! :lol: :lol: :lol:
Már sokat kacag, meg kell zabálni!És már elkezdtük a hozzátáplálást is.Nagyon szereti a főzelékeket!Simán bevág belőlük 3-4decit!:shock: :D

Gabi,
az már olyan régen volt? :roll: 8) Roli miket csinál már?MEsélj kicsit róla!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Meli!
Nosztalgiázz,81-82.oldal!Nagyon durva visszaolvasni!
4 foga van már és úton az 5-k is.Mászik ezerrel,feláll bárhol-bármikor és az ágy mellett járkál.
Tapsi-tapsizik,néha csak úgy magától elkezdi :lol: Dumál is persze nem érjük még,pedig tanítgatok szavakat,de még csak baba nyelven mondja.:D
A fogzás miatt néha felborulnak a napjaink,de általában 21-06-ig alszik (van amikor ébred 1-2×),06-kor eszik tápit és alszik még kb 8-ig.
Eszik már szendvics falatkákat(délelőtt+délután) a főzelékek mellett(ebéd),amúgy mindent nagyon szeret.1-2 kivétel van csak.
Vizet iszik,ennek is örülök,mert sokáig semmit nem fogadott el,pedig mindent kipróbáltunk.De azt hiszem ez a legjobb.
Oda van a reklámokért,megsértődik,ha nem nézheti vagy nem látja. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cukigabi 2011.08.08 21:49-kor.

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Andy,
öszintén sajnálom...
drukkolok a fagyibaba ügyben...
soha ne add fel...

lb,
megy a drukk ezerrel neked is :-)
az én dokim ma azt mondta hogy nyugodtan csökkenthetem az utro adagot,a lényeg,h ne hagyjam abba...


ma voltam dokinál,ha lesz idöm bescannelem a képet...
9 hét 5 naposan 2,25 cm-esek vagyunk :-)
dobog a szíve,mint állat és én nagyon boldog vagyok :-)
a hematóma felszívódott,nem volt szerencsére nagy :-)

meli,
pedig jöhetnél néha mert én is szeretem olvasni a gondolatodat :-)
Vendég
 


Bazsa
várom a szkennelt képet :)
Éljen felszívódott cucc!!! Látod, a sok pozitív gondolat csak hatott végül :D
milyen volt a gomba? Nem is merem mondani apának, megint nem gombásztunk a hétvégén. Remélem, ősszel már tudunk úgy menni, hogy Szaffi kicsit lépdelget, elfárad, és utána megmarad a hátamon :roll: Muszáj lesz, mert apának már gomászás-elvonási tünetei vannak.

Cukigabi
Reklámzabáló Roli :) ez aranyos :)

Melinda
3-4 DECI? Nem írtad el? Nem 30-40 mili? 3-4 deci az 300-400 ml, annyit én nem eszek meg főziből :roll: Lehet, Szaffiból indulok ki, ő nem egy nagy evő, nála még 2 hónap kínálgatás után is a 30-40 ml a reális.

Lombikbaba
mikor teszteltek? Nagyon drukkolok ám! Mennek a pozitív gondolatok :)

Zita
Sajnálom a pocifájós korszakot :( Nem látom a vonalzód (van egyáltalán még?) így nem tudom, most pontosan mekkorák vagytok, de tudod, majd az idő... én azt érzem, hogy tényleg egyre könnyebb, főleg, mióta mászik meg áll, mert sokkal jobban kifárad, ezért jobban alszik. De ne aggódj, amint elmúlik a pocifájás, elkezdi növeszteni a fogait :lol: :lol:

Georgia
Neked méhnyakrákod volt :O :cry: Akkor a te történeted is csodába illő kisVirággal :)

Csajszim kezd rájönni, hogy ő is ki tud menni a szobából. Tegnap azért nyenyizett az apjának, mert az játékokkal (a kedvenceivel) akart vele játszani, ahelyett, hogy mászhatott volna. Aztán lerakta a szőnyegre, Cicalány meg oda-vissza mászott röhécselve meg sikongatva. Meg kicsattogott az előszobába, leült a fürdő küszöbére és ellenőrizte ahogy a ruhái tisztulnak. Közben énekelt a mosógépnek. És tényleg csattog a kis tenyere a kövön. Csat-csat-csat-csat-csat :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Szrityi

Boldogsagos szuletesnapot!
Mikor jossz mar?
Mi van veletek?
Hogy vagy?

Rekuja

2009ben volt 5 mutetem, majd oktober vegen kell mennem megint ellenorzesre.
Igen csodaba illo Virag baba :D :D !!

Bazsa

De joooooooooooo!!!!!!!!
Dobogjon is ezerrel a szive :D :D !!
Tudom mit erzel!!
Hanyingered van meg?

Zita

Akkor meg egyszer atkuldom a kepeket.

Cukigabi

Gyonyoru a kisfiad, annyiszor megnezzuk az iwiwen, es milyen ugyes!!
Nembannam mar Virag is ekkora lenne, de elveznem :D :D !!
De igy is elvezem es imadom!!

Suzy

Merre jarsz?
Nekem egfy het mulva kezdodik a gyumolcs evese Viragnak.
Valami tippet tudsz adni hogy csinaljam meg neki?
Nem akarok bebi etelbe adni.
Gondoltam megcsinalom neki en!!

Mi ejszaka 3 orankent felvoltunk.'
Reggel 5kor orditott szegenykem, a szajaba kotoraszott, nagynehezen megtudtam nyugtatni, most alukal :D :D !!

Kesobb jovok!!
Puszi!!

Georgia
Vendég
 


Rekuja,
nem írtam el, Lelle 300ml főzit eszik meg ebédre, de volt, hogy 400at is benyomott.Imádja.A tápiból 180nál többet nem szokott megenni.
Viszont nem szereti a kanalat, így cumisüvegből kapja a főzeléket is, úgyhogy hígabb, mint a megszokott főzelék.De majd megtanul, nem siettetem.
Már sokmindent megeszik a kisasszony: krumpli, répa, cékla, zöldbab, tök!Nálunk nagy sikere van mindegyiknek! :D
Szaffi nagyon aranyos lehetett, ahogy csattogott! :D

Bazsa,
örülök, hogy minden rendben van!
Majd igyekszem jönni, de nem tudom tartani a lépést Veletek!
:D

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Melinda

Neked Lelle babanak van mar fulbevaloja?
En ma viszem Viragnak belovetni, de elore felek.
Otthon nalunk szules utan kozvetlen a korhazba berakjak a fulbevalot a babaknak.
De itt nem.
Itt csak ugy 6 eves kortol raknak.
Ugy talalt a baratnom mikor szult, egy Szurinami arany boltot, ahol megcsinalkjak, de csak 3 es felhonapos kortol.
Igy ma viszem, de a ferjem mar beszel le rola, hogy fog neki fajni, es szegeny, stb.
Tudom, de mennel jobban huzom annal rosszabb lessz mejd neki, anyum azt mondja,igy ma megyek ugy 3 korul vele.
Te hogyan adtad a zoldsegeket?
Gyumolcsot milyet adtal Lellenek?
Es minden nap csak egyfajtat, vagy azonnal fozeleket keszitettel neki, es minden nap kanalankent novelted?
Itt almaval akarjak hogy kezdejk, de rogton gyumolcs nem pedig a leve.
Puszi!

Georgia
Vendég
 


Georgia,
Lellének már van fülcsije, 2hónapos volt, mikor kilövettem a fülét.Egy pillanat volt az egész, kb.2percig sírt utána, aztán nem volt semmi baja.Nagyon csini lett benne!Szerintem sokkal jobb, ha még pici korban átesnek ezen.Barátnőm már ovis volt, mikor kilyukasztották a fülét, a mai napig rossz élményként él benne!Az én picikém nem fog rá emlékezni! :D
Majd hozz képet arról, milyen lett virág fülcsije!
Hozzátáplálás: hát, nálunk elég furán kezdődött.Én sima krumplival próbáltam először,de Lelle utálta.Már ahogy meglátta a kanalat, sírt.Aztán 2nap után gondoltam, megpróbálom cumisüvegből, hátha akkor elfogadja.Csináltam neki 100ml krumplit, elég vizesen ahhoz, hogy egy nagy lyukú cumin átmenjen.Gondoltam, majd eszik annyit belőle, amennyit megkíván.És pillanatok alatt meg is ette mind a 100at! :D :D Úgyhogy tuti nem a kajával volt a baja, hanem a kanállal! :D 2nap után raktam bele neki répát is.Az is nagyon ízlett.Aztán szépen, fokozatosan mindegyik zöldséget megkóstolta, amit lehet az elején.
Mondjuk bolti üveges kaját nem adtam még neki, és nem is szeretnék.Magunknak úgyis főzök, így annyival több csak a dolgom, hogy pár zöldséget megpucolok, megfőzöm, leturmixolom, és kész is az ebédje!
A gyüminek először csak a levét adtam neki énis, mondjuk mi meggyel kezdtünk, mert az termett épp a kertben.A teájába raktam egy keveset, szerette.Aztán őszibarackot.De volt, hogy nem csak a levét kapta, hanem a húsát is beleturmixoltam.Az is ízlett neki.
Az almát meg krumplival főztem meg neki, és úgy ette.Na, azt sikerült kanállal megetetnem vele!Nagyon ügyi volt.De csak az édesebb kaját hajlandó kanállal enni! :D :D Kis rafkós! :lol:

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Melinda

Milyen teat adsz neki?
En csak megforralom a vizet, kihulik, es azt itatom vele ha szomjas.
Regen adtam neki teat, de felpuffadt tole, es fajt a hasa.
Milyen teat adsz neki?
Vendég
 


Sziasztok!

Immár otthon vagyunk, hosszú idő után... Van is dolgom bőven! :oops: :lol:
Mosás, takarítás, rendrakás, és még vár a vasalás. Nem panaszkodok.

Köszi mindenkinek, fel én soha nem adom, csak az a baj, hogy a párom jobban el van keseredve, mint én, és azt mondta, hogy ha a fagyibabás beülti sem sikerül, akkor vége, és nem tovább. Pedig én szeretnék még 1 babát! Erre ő: "én is, de nem mindenáron!"
Sajnál a sok szuri, gyógyszerek, hormonok, beavatkozások miatt. Ez mind szép és jó, csakhogy mivel mindezt én élem át (fizikálisan), szerintem nekem lenne jogom előbb azt mondani, hogy állj!
na, mindegy. Reggel sikerült ezen össze is vesznünk. Aztán később hívott és bocsánatot kért, de az biztos, hogy a fagyis beülti lesz az utolsó látogatásunk tapolcára, mert oda nem hajlandó többet menni.
Tényleg lányok! had gyűjtsek egy kis infót! Ki hova jár lobikra és mi hogy zajlik ott? Olyan érdekelne, hogy fizetni kell-e a fagyasztásért, ha igen, mennyit, aztán a fagyis beültiért?
Miért kell egyáltalán fizetni és miért nem?

Melinda!
Dani nem lombik baba, inkább csodababának mondanám már.
Igaz volt elötte egy műtétem, ahol "rendbetettek" mindent otbent, de a 2. hónapban már velünk volt. Aztán tesóka lassan 4 év nem akar jönni.
Nem semi, hogy a lánykád mennyi főzit megeszik! :wink: :D
Mivel én Danit egyáltalán nem tudtam szoptatni, így elég korán kezdtük a gyümit és a főzit, de az elején bármilyen finomat "kotyvasztottam" is neki, igen keveset evett belőle, ő inkább a tápszert ette jobban. Most meg..... Annyit eszik, hogy egy felnőttnek is a becsületére válna, mégis olyan kis vékonyka. :shock: :lol:

Kép
oriandy
 
 


Andy!
Én BMC-s voltam/vagyok.
Embrió fagyasztásért nem kell fizetni (5 évig tárolják és aztán nyilatkozni kell mi legyen,ha nem megy érte valaki,akkor fel lehet ajánlani olyan pároknak akiknek csak donorral lehet baba),de a fagyis beülti,ha nem az 5 tb támogatottból van akkor 100e.
Egyébként minden más támogatott... (kivéve a spermafagyasztás,de az apabajnál kell általában,nekünk 35e volt)... a vizsgálatoktól kezdve a beavatkozásig.
És persze a gyógyszereket is fizetni kell. :cry:
Első konzi után vizsgálatok (mindkettőtöknél),aztán leletösszegzés és akkor indulhat a dolog.
Kérdezz,ha még valami érdekel,bár én másfél éve lombikoltam,de azért annyi minden nem változhatott.

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Melinda

Nem jott ossze a fulbevalo, mert amanus beteg lett,es azt mondta ha bele rakna a Virag fulebe, es begyulladna attol hogy beteg a manus, igy menjek vissza jovoheten :( !!

Andy

En Hollandiaban elek, itt mindent a bisztosito all, meg az injekciokat is.

Ja csajok mikor szultem a szulesz manus a jugoszlav italrol beszelt milyen utos, meg jo , ha buliban vannak, mondtam neki hoztak nekunk palinkat, hazit, amit csinaltak sajat kezuleg, es mikor Virag megszuletett, itt ugye nemfogadnak el penzt, es masnap haza engedtek, es vittem a szulesznek 3 deci palinkat, hat ugy orult neki :D :D :D !!Ezt se gondoltam volna!! :D :D

Megyek aludni!!
Georgia
Vendég
 


Georgia
Nem emlékszem, ki írta, hogy már van a fülbevaló, de nem tépi ki a füléből? Szaffi tápizás közben vagy a haját, vagy a fülét húzza :oops: Már rég kitépte volna fülcimpástól :( Nekem is ovisan lőtték ki, én nagyon akartam, és máig emlékszem, mennyire fájt és hazáig sírtam, és pontosan tudom, milyen útvonalon mentünk haza meg ilyenek, szóval nagyon megviselt :( Aztán most meg kb 15 éve ugyanaz a fülbevaló van a fülembe, szóval tök fölösleges, hogy ki van luggatva :lol:
Szóval ne bánd, ha van egy pár nap csúszás :)

Andy
Én már írtam, hogy Kaális vagyok, ki is veséztük rendesen :) Sztem ez olyan, hogy mikor valakinek kudarcélménye van, akkor nagyon váltani akar, aztán ki tudja, hogy végül tényleg jobb helyre kerülsz-e, vagy csak jobban tudsz hinni a sikerben a más helytől.
Hát, nálunk apa külön megkért, hogy olyankor szurizzak, amikor nem tud róla, mert még a tudatot is utálja. De ez egyáltalán nem akadályozza abban, hogy továbbra is 3 gyerek a minimum elvárás nála :lol: Mondtam is neki, hogy Igenis, uram, a keltetőgép megértette a feladatot!

Melinda
Úristen, tényleg 300-at megeszik :?: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Én mondjuk sose adtam cumisüvegből, én úgy vagyok vele, hogy az üveg maradjon meg a tápinak, a főziket, gyümiket most nem elsősorban táplálás céljából adom, inkább a kanál használat és az ízek miatt. Nem is eszik sokat belőlük :lol: De neked legalább az ízekkel nem kell majd bajlódnod :wink:
Ma amúgy egy kanállal többet evett a kelleténél. Egy aventos kanállal. Ugyanis leszaladt a kanál a szájában :oops: Én toltam be, ő meg pont előre hajolt, így egy kicsit bulémiás feelinggel bele is hányta a répa-krumplit meg a 3 órával korábbi tápi egy részét az előke zsebes részébe, majd rögtön indult is a keze, hogy megtanulmányozza ezt a remek narancsos-opálos-fehéres új játékot a kacsás mintán.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


rekuja,
megérkezett a vargánya :-) miközben tettem bele az üvegbe, mélyre beszippantottam az illatát :-) isteniiiiii volt :-)

georgia,
van még hányinger,de enyhült már egy kicsit... hoztak a vendégek canada dry-t és élvezem mint állat :-) egy kicsit jobban tudok enni is...
én a fülbevalóra inkább rábeszélnélek,mint le :-) persze,ha meggyógyult Virág baba,csak akkor...

Meli,
Lelle baba nem lesz finnyás,az biztos :-)

Oriandy,
a "nem mindenáron" ismerös téma nálunk is, de úgyis beletörödnek...
de most szerintem ne erre gondolj....
a következö cél a fagyi baba, addig senkit ne érdekeljen,hogy mi lesz ha nem sikerül, ezzel ráértek akkor foglalkozni,ha tényleg nem sikerül. Lehet,h teljesen feleslegesen veszekedtek, hisz lehet,hogy sikerülni fog!!! Most ez az elsödleges cél.... csak pozitívan!!!
Vendég
 


Sziasztok,

Georgia
nekem rögtön már a kórházban tűvel :? szúrták át a fülem, persze nem is jó helyre, így pár éve lövettem be a rendes helyére

andy
mi kaáliztunk, Győrben. Elsőre sikerült. 17 petike volt, abból 4 termékenyült meg apa gondok miatt. Mindenért fizetni kellett, amíg be nem kerültünk a programra, ami attól kezdődött, hogy elkezdtem szedni a fogigátlót és lőttem magamnak az injekciókat. Azután már "csak" amiket felírtak azért kellett fizetni, de egészen addig minden vizsgálatért, uh-ért, nekem volt cisztaleszívásom és méhvizsgálat is, azokért is fizetni kellett. Fagyasztásért is kell fizetni évente 25 e Ft, s külön kell az embrikért és a spermákért is.

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Sziasztok!

Rekuja,
Lellének már 2hós kora óta van fülbevalója, de sosem kapott bele!Szerintem megszokta már!Mondjuk ő sosem tépkedte a fülét, inkább az orrát csavargatja, meg a szemét dörzsöli! :D
Teljesen igazad van, hogy kanállal eteted Szaffit.Nálunk ez úgy megy, hogy pár falatot megkóstoltatok kanállal, aztán a többit meg cumiból eszi.De ha véletlenül egy nap kimarad, szerintem megérzi, mert szinte látni rajta, hogy ebédre nem akar már tápit enni!Kis rafkós! :lol: :lol:

Georgia,
pár nap csúszás nem gond a fülcsinél.Persze elhiszem, hogy jobb túl lenni rajta, de inkább várjatok, minthogy Virág elkapjon valamit!

Bazsa,
hányinger már múlóban?Mikor mentek uhura?

Zita,
Ti hogy vagytok?Vonalzódat direkt vetted le, vagy csak én nem látom? :roll:

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Sziasztok,

nekem már a maradék életkedvem is elment :( olyan szomorú és tehetetlen vagyok, s már nem tudom azt mondani magamnak, hogy kitartás, mert 3 hós korára elmúlik, mivel már elmúlt 3 hónapos. MEgint a hasa fáj, de nagyon-nagyon. Minden visszajön neki, vagdalja magát szopi közben és kihány mindent :( Már 2 napja fürcsi utáni szoptatás szörnyű volt :( végig vagdalta magát a fotelben szopi közben és fekve az ágyon tudtam megszoptatni úgy hogy szorosan magamhoz öleltem, de még aközben is fel kellett vennem többször, hogy megnyugodjon. Mit csináljak??? :cry: pedig visszatértem a régi étrendemhez, megint nem eszek sem tejes dolgokat, sem paprikát, nagyon el vagyok keseredve :(

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Zita,
ezt találtam neked, szerintem egy próbát megérne!Sajnálom ezt a sok gondot!(((((((((((((((((((((((()))))))))))))))))))
http://etel-intolerancia.hu/etelintoler ... 3wodDUrr6A

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Melinda

Mikor kezdted el a kaja potlasat a bebinek?
4 honaposan?


Georgia
Vendég
 


meli,
a hányinger alábbhagyott, végre tudok megint enni majdnem rendesen :-) de ez köszönhetö a magyarországról érkezett canada dry-nak is :-) végre tudok inni :-) ez a schweppes gyömbér nem finom....
most voltunk hétfön uh-on, minden rendben volt. láttam,ahogy dobog mint állat a szivecskéje és 9 hetesen és 5 naposan 2,25 cm-esek voltunk... a következö uh, augusztus végén lesz,na az lesz még izgi... addigra megduplázódunk és sokkal jobban kivetetö lesz kis ember alakja :-)
Vendég
 


Georgia,
én már 3hósan elkezdtem a kóstoltatást, és még nem volt 4hós, mikor már ebédre teljes adag főzeléket evett.Van, hogy kevesebbet eszik belőle, akkor iszik rá egy kis tápit, és jól is lakik!Ma ebédre krumpli+répa+zöldség volt a kajcsija, nagyon ízlett neki.
Végül adtál már neki valamit?Vagy még vársz vele?

Bazsa,
örülök, hogy segített az üdítő.Azt mondják a 12.hét után elmúlnak a tüneteke, én nem tudok nyilatkozni róla, Lellével soha semmi tünetem nem volt.Egészen a szülésig! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Csak akkor szenvedtem, addig egyszer sem szerencsére! :D

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Nem sikerült....


Hozzátáplálás
Érdemes kivárni a legalább 4 hónapos kort!!!!
Chloe 6,5 hónaposan fogadta el az első falat gyümölcsöt... most már gond nélkül eszik mindent...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba
:cry: Sajnálom :cry:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Melinda

Hetfon kezdem a hozzataplalast.

Lombikbaba

Sajnalom!!

Nekunk nem volt tul jo ejszakank, este fel7kor evett, majd hajnal fel1kor, fel4kor, es reggel 7kor.
120-140 milit evett per etetes.
De ezen kivul felsirt ugy 6szor.
Megdajkaltam meg tisztaba tettem, vagy a hasa fajt, vagy nemtom.
Ti mibe altatjatok a bebiket?
En mikor joido van rovidujju badi+vekony halozsak.
Ha rossz ido van, akkor hosszu ujju badi, es vastagabb halozsak.
Itt tegnap sutott a hideg, komolyan.
Itt nem is volt nyar.
A nyaron ugy 5 nap volt jo ido ugy 30fok.
A tobbi eso, szel, vagy 18fok.
Most meg lehult a levego.
Georgia
Vendég
 


lb,
nagyon sajnálom,h nem sikerült... :-(

georgia,
lehet,h csak rossz passzban volt...
Vendég
 


Na próbálok hosszabban is írni, most alszik a Cicalány még kb fél órát. Ha minden jól megy :) Csajom egyre mozgékonyabb kismanó, nagyon élvezzük minden percét. Felső fogak nagyon megviselik, komolyan, az alsók 1 hét szenvedés után kint voltak, ezek még mindig csak kis pöttyök, de nagyon szenved, éjjel fájdalmasan felsír stb :( Mi egész jól viseljük, furcsa mód a nem-alvást is, meg a fájdalmát is. Amúgy meg kb. óránként lekoccolja a fejét, akkor aztán ordít, inkább az ijedségtől, mint a fájdalomtól, hát az vér cuki, kevés édesebb dolog van, mint egy síró cicalány.

NA most folytatom, közben egy kaki felébresztette, épp az ágyában áll és a felső keresztrudat harapdálja. Ez imádja, én meg csak két kis egérszemet látok belőle, meg egy pötty orrocskát :D Cukiságom. Megy a nyenyi, mert még fáradt, de már aludni nem akar, most nyenyizik vagy két órát, mire megint el tud aludni :(

Melinda
Orrcsavargatás cuki lehet :) Nálunk a cica az én orromat szereti harapdálni :roll:
Nekem se sok tünetem volt Szaffival, vagy csak a kezeléshez képest éreztem elenyészőnek :)

Zita
Fel a fejjel, kitartást, bár nem sokra mész ezekkel a szavakkal, tudom :( Visszahányja, amit megeszik :O Ez nem hangzik jól :( Nem eszi túl magát? Barátnőméknél ez volt, le is állt a két ciciből etetéssel.

Georgia
Nálunk védőnéni/gyerekorvos egyaránt a 4 hós kort ajánlotta tápis babák hozzáetetéséhez. Mi pár héttel később kezdtük, de még most se igazán eszik mást a tápin kívül, tudod, inkább csak kóstolgat. De gyereke válogatja, van olyan a januáriak között, aki szép fokozatosan szinte mindenevővé vált, és rendszeresen napi 4-500at kap, folyton nyitja a száját a kanálnak stb.

Bazsa
nem úgy volt, hogy kapunk fotót a bébiről? :lol: Rosszullétek? Párod segítőkészsége? Visszamentél közben dolgozni, vagy épp szabin vagy?

Lombikbaba
Beleolvastam a blogodba, jaj, nagyon cuki ám a lányod :)

Georgia
Lehet, hogy pont a hidegfront viseli meg, nem? Néha csak úgy ok nélkül bír vacak napjuk lenni (ahogy nekünk is :roll:).
Én body+rugi kombinációban altatom. Hálózsákot utálja és rángatja, mert nem tud benne felállni, és ez éjjel egy roppant fontos szempont! :D Általában egy pléd (közepesen vastag, de egész nagy) van rajta, tegnap éjjel rádobtam egy vékonyabb pokrócot is, mert én spec paplan+pokróccal aludtam, gondoltam, hátha nem csak én fázok :roll: Én nagyon fázós vagyok, ő és az apja nem annyira.

Pannik
Mikor jár le az utró? Nem fogod legközelebb felhasználni? Én azt néztem, h a tavalyi adagom még jó lesz jövőre a januári lombikhoz :roll: Tök sokáig jók!

Jövő kedden megyünk a Kaáliba konzultálni!!! Jaja úgy izgulok ám, mintha az első lenne :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Lombikbaba,
nagyon sajnálom!
Lelkileg gyors felépülést kívánok Nektek!
Mikor mehettek a következőre?

Georgia,
Sajnálom, hogy Virágnak rosszul telt az éjszaka!
Altatás: nálunk Lelle mostanában, idebent 20fok van, badyba, rugiba, és hálózsákban alszik.Jó meleg hálózsákban, mert ő fagyosszent!Csak a kánikulában tudtam egy badyban altatni, mert mindig fázik.Van, hogy még pulcsit is kell ráadnom! :roll: :D :D :D

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Sziasztok,

Georgia
nektek sem lehet könnyű, hogy ilyen sokat fent van Virág :(
Én a nagy melegekben rövid ujjas bodyban és vékony hálózsákban altattam (ekkor bent 24 fok volt nálunk). a hidegebb időkben (21-22 fok bent) akkor meg hosszú v. rövid ujjas body és hálózsák, attól függ, hogy mennyire volt meleg a hálózsák aszerint rövid v. hosszú ujjas body.

Meli
én is gondoltam erre az allergiákra, de most hogy elolvastam a cikket, szerintem nem. Olivérnek már szopi közben fáj a hasa, feszíti magát, meg éjjel álmában néha nyöszörög. De tegnap este szerencsére tudott szopizni rendesen.
És milyen, ha egy szopis babának hasmenése van???? :roll: nekünk még mindig híg a székletünk, s minden kaja után van, úgyhogy tuti hogy még mindig nem jó az emésztése....
Rekuja
A kaja visszajövetele tuti hogy azért van mert sokat szopik, és 1 ciciből szopik mindig, de sosem tudom hogy még kell-e neki, vagy csak cicin akar lenni, tök hülye vagyok még mindig hozzá, csak mindig sír még a ciciért....
Egyébként a gyerekdokival most akarok erről beszélni, mert már lelkileg kivagyok. Most egyébként is nehezebb vele kb. 1 hete, mert mindig sír, ha leteszem, s megjátsza magát hogy fáj a hasa vagy épp úgy csinál mint, aki éhes. Szopi után közvetlen képes úgy csinálni, mintha éhes lenne csak hogy fogjam, úgyhogy tutira lesz kengurunk.

Lombikbaba
Sajnálom :( de drukkolok, hogy sikerüljön a következő! :wink: mikor mentek legközelebb?

Zita

Kép
zitácska79
 
 



Zita

Kép
zitácska79
 
 



Zita

Kép
zitácska79
 
 


Zita
Megtanulmányoztam őket, valamelyik színhez vannak fotók felkötött gyerekről (mármint a kenguruba, semmi horrorfilm!), ott korrektnek tűnik a lábtartás, áldásom rá :) Amúgy ugyanazt a kengurut linkelted be különböző színekben, így is akartad? :lol:
Szaffinak is kb 3 hósan volt egy olyan időszaka, amikor már nem maradt a kezemben, mert kényelmetlen voltam, de nem tudott az ágyában sem megnyugodni. Nekünk a cumi volt a megoldás, amire akkor „erőszakkal” szoktattuk rá, mert én nagyon ellene voltam kezdetektől, ő meg hál isten mindig kiköpte, szóval egyezett a véleményünk :roll: De a cumi miatt tanult meg „egyedül” vagyis az ágyában fekve elaludni (most se egyedül van, ott ülök mellette a labdámon és mosolygok rá, csodáljuk egymást és ezt imádom :)). Amúgy így 4 hónap cumikázás után már nem csak azt a batárronda chicco tiszta latex cumit fogadja el :) de cumi most is csak alváskor, fáradtan van, játék közben nem kell neki, pedig jobban örülnék, mert tök jó kis dugó, nyüszögés nem jön ki, szöszök nem mennek be :lol:
Ja még azt is akartam, hogy olyan barátnőm is van, aki csak egy ciciből etet, és mindkét gyereke folyton rengeteget bukott. Mikor voltam náluk (lányaink közt kb 3 hét van), szopi után bő fél-háromnegyed órát sétált a picivel, közben többször végig lett hányva. Lényegében evett, büfizett, és aludt vissza, akkor volt 4 hós :) Szaffi meg sose volt visszabukós, mindig pontosan két oltári büfipillangóval elintézte a dolgot, szóval a barátnőm meg azt nézte, hogy bizti normális, hogy nem bukik vissza? :lol:

Csajok, megfagyok, de a gyerekszobában van a pulcsim, Szaffi meg alszik :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszönöm...

Nem hiszem, hogy lesz legközelebb... :?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


rekuja,
írtam már hogy a hányingerem alábbhagyott, köszönet a canada dry-nak amit hoztak nekem a magyar vendégeink :-)
a fotora még várni kell,mert nem volt idöm anyuhoz átmenni bescannelni...
a párom rengeteget megcsinál nekem,nem az a baj... hanem hogy nem sok az együterzés benne :-(
igen szabin vagyok :-) jövö kedden kezdek, mert hétfö itt ünnepnap.... már elöre rosszul vagyok,hisz nagyon ellustultam az ut´bbi idöben...
mit lehet azon élvezni,h a szaffi sír???? :-P ha sír,akkor baja van és az nem jó...
Vendég
 


Lombikbaba
A végleges, soha nem végleges :wink:

Bazsa
Nem mondom, hogy élvezem, amikor sír, csak annyira puszilgatni való olyankor. És nem mindig van valami baja, amikor sír. Még pici, nem sok kommunikációt ismer, és a sírás a leghatékonyabb eszköze eleinte. Most már a mosoly-fegyvert is sokszor beveti azért, tudja, hogy akkor is ellenállhatatlan kis Vacak-Cicalány :D
Ja, tényleg írtad a canada dryt :oops: oké, kicsit kismamis a memóriám :)
Munka miatt ne aggódj, lassan eléred azt az időszakot, amikor tele leszel energiával, és büszkén nyomod ki a pocid, hogy mindenki lássa, igen, terhes vagyok és jól érzem magam! :lol: Bár már megint ott tartanánk! Amúgy a múlt héten azt álmodtam, hogy januárig spontán teherbe esek :) Vagy erről már áradoztam? Na, most úgy döntöttem, ez egy jósló álom volt, és így is lesz!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


cukigabi
Ez a csepeli gyilkosság a kiserdőben ez nem a mögöttünk levő erdőben volt? Láttam ma két rendőrautót meg egy bűnügyi helyszínelőt a csikó sulinál, logikus lenne, hogy a hajléktalanokat kérdezték ki, akik onnan járnak át az erdőbe :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


tárgytalan, látom, hogy az eperföldeknél volt a szigetcsúcsnál 8)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


georgia képek :-)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép [/img]
Vendég
 


Jaj, nagyon cuki ez a Virág baba! Abban a fehér sapiban meg egyenesen kisvirágocska :lol:

Csajok, hogy van ez, hogy világ életemben közömbös voltam a babák iránt, most meg úgy birok lelkesedni minden babáért, annyira zabálnivalóka :) Azok a fránya anya-hormonok :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Egy kis életjel. Nagyon hiányoztok, de leghamarabb jövő héten tudok jönni közétek. Remélem.
Hasfájással küzdünk.... :cry: :cry: :cry: Dike, Zitácska, Nektek ezt nem kell bemutatni :( Nem egyszerű, pláne hogy napközben egyedül vagyok vele itthon. Szinte semmit sem tudok mellette csinálni, a kis tündér meg szenved.... Jajj, nagyon sajnálom!
Zitácska, annyiszor eszembe jut, amikor anno írtam Neked, hogy mennyire sajnálom kicsi fiad hasfájását, és hogy az lehet a legrosszabb, hogy tehetetlenül nézed a szenvedését.... :(

Mindenkinek a legjobbakat, jövő héten írok bővebben! Puszi nektek, jó éjt!

Kép

KépKép
anett_1
 
 


Kedvezményes hordozó link, most tették fel a januári topicba: http://www.babakassza.hu/frontend/campa ... -a-mamanak
Ez például helyes tartást biztosít, sőt, a honlapon te magad megtervezheted a színösszeállítást, nagyon tetszik :) Van csattos is kicsit többért :roll:
Na, itt lobbizok valaki más boltjáért :roll: :)

Anett
Sajnálom :cry: Próbáltad magadra kötni? Én tuti nem éltem volna túl az első hónapokat anélkül, kicsi lánykám különben folyamatosan sírt, úgy meg egész jól megvolt, anya melegítette a pocit, lehetett hallgatni a szívverést, ringata a kis testet, anyával lenni jó. Persze nem csodaszer, napi 1-2 óra sírásnak így is kellett lennie :(
Nekem az segített, hogy elfogadtam, nem tehetek ellene semmit. Persze nem néztem, hogy sír azt jóvan, de hát ez lelkileg nehéz első sorban :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja
nem ugyanazokat linkelni :oops: most nem is tudom, hogy még melyiket néztük, de van olcsóbb is, még a márkára sem emlékszem, férjem nézte inkább.

Anett
:( nagyon sajnálom, még a hideg is kirázott és könnybe lábadt a szemem, mi még most is szenvedünk :( szorítok, hogy legalább nektek múljon el előbb!

Georgia
bocsi nem sok időm van, de én már láttam a képeket a másik topicban :) nagyon gyönyörű kislány Virág :)

Zita

Kép
zitácska79
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: