Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Rekuja
Boldog szülinapot! hányadik, ha meg szabad kérdezni :roll: :)

mi holnap megint a kórházba megyünk, megyünk miattam, begyulladt a mellem, nem tudjuk kimasszírozni, s felhívtam az előbb a szülészetet, s mondták, hogy holnap de. bent van a védőnő is a kórházban és segítenek. hát úgy legyen, hogy segítenek a csecsemősök, mert szüléskor is bunkók voltak :?

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Zita

Sajnalom ! Jobbulast!!
Vendég
 


Sikerult
Koszi Rekuja!
Vendég
 

 
 

szerintetek az normális, h Ármin 2 hónap alatt majdnemhogy megduplázta a súlyát?nem fél éves korukra kéne?
milyen sűrűn mostok ti lepedőt, ha nincs semmi baja?

hétvégén mind a 3 nap voltunk búcsúba, kisfiam nagyon élvezte LL Juniort,Zsédát, és a hangzavart:)

megmutattuk a köldökét,sérve van igen, majd 2 hónap múlva ránéznek, ha bepirosodik és ordít a gyerek na akkor azonnal menni kell, de a doki szerint visszahúzódik.

Lombikbaba!nagyon drukkolok!

Rekuja! nagyon örülök a jó hírednek!boldog szülinapot!

Zita! sajnálom a füled,na meg a gyulladást, remélem segítenek!:(köszike:) 3 napja most meg csak 1szer kel...igaz mindig 10körül alszik el...és akkor kb 2-3 körül kel, aztán 6-7.

Georgia!jó a vonalzód:)

KépKép
dike
 
 


Dike

Dehogy baj, nekem 3 honap alatt majdnem megharomszorozta a Virag a sulyat :D :D !!
Orulj neki hogy gyarapodik, vagyis szepen fejlodik!!
Vendég
 


Zita
... éves lettem én, meglepetés e költemény... :) Köszi a jókívánságokat :)

Georgia
Jó a vonalzód ;)

Dike
Tuti van elég tejed, ha így nő a kislegény ;) Szaffi nekem fél év alatt épp hogy duplázott, de ő alig eszik viszont folyamatosan mozog, ha ébren van. Én abba elfáradok, ha nézem :roll: Most amúgy kevesebbet eszik egy nap, mint 3 hónapja, mert sajnálja rá az időt :? De kis hurkás a lába, szóval no para, don't fos 8) (ezt most tanultam a januári topicban)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


rekuja írta:ja még valami a vonalzóhoz: csak akkor jelenik meg, ha regisztrált felhasználó vagy a lillypie-n. Megéri, mert eddig engem nem bombáztak spammekkel, szóval rendik :)


Én nem regisztráltam ott, mégis látszanak a vonalzóim....

Itt a profilban kell engedélyezni a BBCode-t és a HTML-t...


A legegyszerűbb úgy a vonalzó, ha a lilypie-n megcsinálja az ember...
Forum signatures:
HTML • Ezboard • PseudoHTML, UBBCode and BB Code

Az aláhúzott részre kell katt... a kódsort kell itt a profilhoz beilleszteni....[/i]

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Chloe akkor költözött át a saját szobájába, mikor már nem olyan sokszor kelt fel éjszaka... olyan 9 hónapos kora után... de az utazóágy még mindig itt van a hálószobában, hogy bármikor itt alhat... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba

Kosz az infot :D :D !!
Vendég
 


Sziasztok!

Én azért jöttem be ide (és remélem valaki még fog válaszolni is az irományomra,) amit egy másik topikban katapetra is írt, vagyis, hogy: "rövidebbé téve legnagyobb ellenségünket az IDŐT"! Nekem múlt csütörtökön volt a 3. beültetésem, a doki szerint ez a legkedvezőbb a sikerhez, viszont valóban, ez a várakozási idő a legrosszabb. Tavaly decemberben volt az első lombik programunk, de azok az embriók "csak" 4 sejtesek voltak, ami szerintem kicsi, ráadásul mivel első próbálkozás volt, nem történt meg a hatching (burokbemetszés a megtapadás megkönnyítésére), sajnos sikertelenül zárult. Abből a stimuból volt 8 emriónk ami akkor fagyasztva lett, ezekért idén májusban mentünk vissza, de sajnos csak 1 maradt a végén beültetésre alkalmasnak, ill. pont elötte gyulladt be a fogam, így a beültetés utánni 2.-3. napon 39 fokos lázam lett, tehát esélye sem volt szegénynek. Júliusban kezdtük tehát a 2. programot, és 25.-én megtörtént a leszívás. 29.-én 3 db 8 sejtes embriót ültettek be, mindegyiknek be lett metszve a burka ill. a nyálkahártyám is 14,5mm volt. Tehát, mint írtam a doki szerint a legideálisabb. Csak ez a várakozás..... Aug. 8.-án kell mennem tesztelni, és nagyon-nagyon reménykedek egy + tesztben. Amúgy nekünk van már egy 5 éves "huligán" lurkónk Dani, aki teljesen spontán fogant a 2. próbálkozós hónapban, de azóta sajnos velem nincs minden rendben, ezért nem jött eddig tesóbaba. Hát röviden rólam/rólunk ennyit.

Üdv: Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy
Üdv itt! Gratula a „nagy” fiadhoz! Nekünk Szaffi a 3. lombikból lett, és szerintem ő végtelenül ideális baba :D Igen, ez a legrosszabb, a várakozás a tesztre :) Otthon vagy, vagy dolgozol most? Hol csináljátok a babát/babákat? Megkérdhetem, mi volt a baj?

Georgia
Én most nem látom se a vonalzódat, se az aláírásodat :roll:

Lombikbaba
Ezek szerint már újra otthon?
Én tényleg azt hittem, muszáj regisztrálni, de lehet, csak béna voltam :roll: :D

Büszkélkedtem, hogy a csajom az állást próbálgatja? :shock: 6,5 hósan! Alig bírom „lebeszélni” róla, mert persze kis gyengus hozzá, de odamászik mellém, feltérdel, belekapaszkodik a pólómba, és húzza fel magát, kis karika lábaival meg löki fel a kis seggét nagy nevetve. Imádom :D Aztán meg elkapom, mikor feldől, ő meg röhög, hogy ez milyen jó móka :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Andy

Udv itt nalunk, szoritok neked+++++++++++++!!
Nekunk elso lombikra osszejott Virag baba :D :D !!

Rekuja

De jo, annyira edes lehet!!
Az En lanyomnak meg enekelek es Virag is nyomja a sajat baba nyelven velem egyutt, es ugy koncentral, zabalni valoooooo!!
Vendég
 


Rekuja!

Most otthon vagyok, vagyis a szüleimnél, mert egy 5 éves örökmozgó lurkó mellett pihenni lehetetlenség lett volna. :D
Szóval a leszívás óta táppénzen vagyok, mert az egészségügyben dolgozok, és hát betegeket emelgetni + a fertőzések... kinek kell az ilyenkor :wink:
Mi Tapolcára járunk, vagyis remélem már csak jártunk a Török tanárúrhoz. A probléma velem van, mégpedig, hogy spontán nincs vagy csak alig működnek a petefészkeim, így peteérés sincs ill. endometriózisom volt. Oloyan rossz, állanóan azon agyalok, megtettem-e mindent a megtapadás érdekében, de hát, a pihenésen, és a kímélő életmódon kívül mi mást is tehettem volna.
Ti hova jártatok?

Kép
oriandy
 
 


Georgia
Éneklés annyira cuki! „Mi” is szoktunk énekelni a csajszival, sőt néha ha egyedül van ő is énekel. Barátnőm nagyfia, amikor a pici megszületett, rászokott arra, hogy magát énekléssel altatja, amíg anya a kicsivel foglalkozik. Olyan cuki :)

Andy
Tapolca? Imádom azt a környéket :) Fél gyerekkoromat Balatongyörökön töltöttem. Egyik kedvenc kirándulóhelyem ott van Tapolca felett, Hegyesd, ha ismered. Remek rizikés hely van a várhegy alatt egy fenyvesben (a rizike egy narancssárga ízletes gomba). Hupsz, apa megöl, ha megtudja, hogy kiadtam a gombászós helyét :oops:
Mi a pesti Kaáliba jártunk, meg járunk majd a tesóért. Januárban szeretnénk a következő beültit, most lesz pár hét múlva a konzultáció.
Igen, ez vacak, hogy mindent megtettél-e, meg nem-e az a baj, hogy egyszer pár órával elcsúsztam ezzel meg ezzel a gyógyszerrel stb. Jó lenne, ha mindennek lenne megelőzési receptje, de hát sajna nincsen, vannak spontán kiszámíthatatlan dolgok.
Nekem is dilemma, hogy mi lesz Szaffival a köv. beülti alatt, meg a terhesség alatt, mert hát a csajszit akkor is emelgetni kell majd... de hát nem én leszek az első kis korkülönbséggel szülő nő :)
Én is otthon voltam, én tanár vagyok, és dettó a fertőzésektől féltem, hülye kölyköktől mindenfélét össze lehet szedni ám :D De komolyan, rajtam minden vírus mindig átment :? És persze amint egy gyerek lebetegedik, a többiek az első sorba ültetik, hátha ráköhög a tanárra :? Mi is ezt csináltuk :lol:
Neked a kollégák tudják? Nálunk ez is rossz volt, mert persze nem bonyolult kisakkozni, akkor meg annyira rossz, hogy visszamész és zaklatnak az „udvarias és tapintatos” kérdéseikkel. Egyszer egy nő, akit utáltam, megkérdezte, hogy állnak a terveink a férjemmel. Én meg, hogy hát a villanyt meg a vizet már bekötöttük. Nézett rám mint egy idiótára, én meg veszettül élveztem :lol: végül is kulturált voltam, mert az első ötletem az volt, hogy „Nem veszünk be a szado-mazó orgiánkba!” :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


szia Andy,
üdvözölve légy körünkbe :-) nekem nem is volt olyan vészes a teszt kivárása, én most kínlódok... nekem is sikerült elsöre,most vagyok a 8. hétben, de annyira elegem van,hogy semmit nem tudok csinálni... egész nap olyan hányingerem van,h képtelen vagyok bármire is... és egy pörgös csaj vagyok és nagyon nehezemre esik ez a szitu...
de mindig azzal vigasztalom magam, h ezek a jelek arra utalnak,h él és virul a kis babszemjankóm :-)

olvaslak benneteket csajok,mindenkinek nagyon örülök, csak valahogy kedvtelen vagyok és nincs igazán kedvem válaszolgatni...
utáloooom a hányingeeeeert :(
amikor eszem,akkor egy órácskáig elvagyok,aztán újra kezdödik... így egész nap pihi...
ma reggel véreztem egy kicsit megint,de minimál,azóta semmi...

nem irok mindenkinek most külön, pussszantás mindenkinek...
akinek a drukkra van szüksége, tölem megkapja a többiek meg élvezzék a babázást :-)
Vendég
 


Sziasztok!

Dike
Én minden ágyneműt, így Chloeét is hetente mosom...
Szépen fejlődik a kisfiad! Most már tessék neked is kicsit lenyugodni... lazítani... élvezni a babázást!

Andy
Hasonlítunk :lol: :wink:
Drukkolok nektek a kistesóhoz!

Rekuja
Profilodban engedélyezted BBCodet, HTML-t?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Bazsa! sajnálom a hányingert, de igen gondolj a lurkóra!::) erre vártál!!!!!!!

Andi!üdv itt!nagyon szurkolok, h sikerrel járjál!!!!én győri kaáliba jártam elsőre sikerült!kitartás!!!!mindjárt 8.-a!

Rekuja! jajjj de ügyes a drága!én nem szoptatok,hordom az anyatejet, meg tápszert is kap!

már 4. napja 3kor kel először,,és reggel 7kor véééégre, csak tartsa meg jó szokását! az a baj, h én 9kor fürdetek, után kaja, de mi lesz ha előrébb hozom a fürdetést majd?:((nem akarok h újra többször keljen:(

A cumisüvegből állandóan cuppog, szerintem már nagyobb lyukú cumi kéne....elmegyek ma veszek, kíváncsi leszek...lehet már ugye nagyobb lyukút?

KépKép
dike
 
 


Bazsa
Természetes, hogy most haldokolsz :) de tényleg javul a 12 hét körül (kevés kivételtől eltekintve). Olvasgass csak minket, nem kell mindenre reagálnod!

Lombikbaba
Igen, általában látom is Georgia vonalzóit, csak egy darab bejegyzése van augusztus 2-án, amikor nem látom :roll:

Dike
Már egyáltalán nincs tejed? :( Sajnálom :( Hát, nekünk Szaffi jó alvó, ő kb 4 hósan állt le az éjszakázással és 5 hósan kezdte újra :D Most is minden éjjel kettőkor szól, hogy enne, és be is nyom egy teljes cumisüveggel :roll: Nappal úgyse eszik, legalább éjjel kap valami táplálékot.
Ha aventeseid vannak, ott a kétlukú úgy emlékszem a 2. hónaptól mehet, szóval arra már cserélhetsz, a 3 lukú meg talán a 4. hótól ajánlott. Mi most 3 lukút használunk még nem cseréltem a 4 lukúra, amit 6 hótól ajánlanak, mert láthatóan elvan a 3 lukúval. Én amúgy is mindig később cseréltem, mint az ajánlott kor.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


az rendben van hogy hányingerem van,de hogy egéééész naaaap????
most már a kajálással sem vagyok jóban...
most leáltam a friss gyümölcs evésével,mert állítólag azt sem bírja minden kismama,uh most megpróbálom a beföttet...
most föztem magamnak egy laza zöldséglevest... remélem jól fog esni...
Vendég
 


Nem Bazsa, nem egész nap van hányingered, csak reggel(től reggelig) :lol: Egy barátnőm mind3 gyerekével végighányta mind a 9 hónapot. 2-2 év van köztük, szóval a harmadiknál ott volt egy 3 meg egy 1 éves, mikor elkezdte a terhességet, és tudta, hogy megint az lesz. Mondtam, sztem az nagyobb áldozat, mint a lombik :wink:
vanilliafagyi és gyömbér 8)

egy kis kabaré Szaffival, avagy részeg a bárpultnál:
http://www.youtube.com/watch?v=YeTF3GShfeY

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja

Nagyon tunemeny a lanyod :D :D !!
Hogy veti magat es nincs benne felsz, hogy meguti magat!!
Jo kis mozgekony!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi az üdvözlő és kedves fogadtatást. Azért nem jöttem ma korábban, mert a nagyfiamat vittem el moziba. Nagy élmény volt 3D-ben megnézni a Verdák 2-t, igaz a fiacskám és én is alig bírtuk ki a végéig, mert nagyon kellett pisilnünk.... :lol: :oops:
Igaz már a 4. leszíváson vagyok túl, de még mindig nem tudom, hogy ezt a sűrű pisilést ennek tudhatom be? Nem hiszem el, de 2 órát nem bírok ki pisi nélkül. :oops: :lol:

Bazsa!
Kitartás! Nekem Danival kb. a 7. héten kezdődött a hányás és egészen a 17. hétig tartott. És nem csak reggel vagy este, hanem egész nap. Volt, hogy a vacsimnak 3x láttam neki, mire végre bentmaradt. Nekem csak a hideg tej, meg a 3x1 B6 vitamin használt valami minimálisat.
Én most nem tudom mi van velem, de anyu csinált kovászos uborkát, én meg 2 nap alatt felfaltam az egész üveggel. :roll:

Rekuja!
Mi Tapolcára csak a Kaáliba (vagyis annak már a hivatalos neve PRI -Pannon Reprodukciós Intézet), amúgy Sárváron lakunk.
Én az exemmel annó a Pesti Kaáliba jártam a Kovács Tímea doktornőhöz. Te kihez jársz?
Gombzáni én is szeretek, de megmaradok a Sárvári környéken, úgyhogy nem fog megölni a férjecskéd! :wink:

Kép
oriandy
 
 


Rekuja!

Most nézem a videót, hát nagyon édes a lánykád!! :D

Kép
oriandy
 
 


Egy kép rólam és Daniról (persze, ha sikerül, mert már elég régen csináltam)

Kép [/img]

Kép
oriandy
 
 


Georgia
Hát félelem az nincs, ez aggaszt is eléggé :roll: Néha próbálja az orrával odébb tolni a parkettát :roll: De azért van esze, mert a szőnyegen sokkal óvatosabb, mint az ágyon, ott nem dobja csak úgy el magát. Az előszobába meg nem megy ki :shock: néha átnyúl a küszöbön és simogatja a követ, de szerintem hideg neki, ezért marad bent a szobájában.

Andy
Nekem már a stimulációk alatt is folyton pisilnem kellett :oops: Valamelyik gyógyszer vízhajtó, úgy tudom. Kovi ubira én is terhesen szoktam rá :)
Mi is a Kovács Tímeához járunk :lol: Szeretem, olyan kis vidám és laza, nekem ez bejön.
Sárvár környékén jó kis gombázós hely? Hmmm, kezd érdekelni a dolog :) Ma este fagyizásból hazafelé láttunk egy csomó földtoló (más néven ízletes) csiperkét, apa halál boldog volt :) (Cukigabi kedvéért írom, hogy a Csikó 14 környékén egy fenyő alatt :D). Meg egy gyapjas tintagombát is a Cirmos és a Puli közt szintén fenyő alatt :D
Exeddel is lombikoztatok? Nem azt írtad, hogy a fiad spontán, és utána romlottak el a dolgok? Vagy félreértettem? :oops: Bocsi, ha túl személyes, de veszettül kíváncsi alkat vagyok :roll: :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja!

De, jól értetted, a fiam spontán gyerkőc. A teljes történetem elég hosszú, ezért kezdésnek csak az aktuálisat írtam le. :oops:
Szóval volt egy 7 éves kapcsolatom, megvolt minden, saját lakás, eljegyzés stb, és akkor egyszercsak elémállt a párom, hogy ácsi, nem biztos, hogy ez fog menni, mert az nem biztos, hogy sikerül, amire én annyira vágyok: a gyerek. Merthogy vele gond van, ezt tudja gyerekkora óta. Nekem az első perctől kezdve eszembe se jutott, hogy emiatt szét kéne mennünk, mondtam, hogy sajnálom őt emiatt, de a mai orvostudomány már mindenre képes. Az egyik kolleganőm akkor már járt lombikra (Pestre a Kaáliba a doktornőhöz) és ő javasolta nekünk is őt. Így is lett, elmentünk, az első leszívásnál csak 3 petesejtet tudtak leszívni, és abból 2 embrió lett, beültették, nem maradt meg. Aztán a másodiknál már kicsit több anyagot kaptam, hogy több petécske legyen, hát lett is, szám szerint 19, meg egy szuper kis hyperstimulációs syndróma, de olyan szinten, hogy mindenféle infúziókat kaptam napokig, hogy a sok víz ürüljön ki a douglas üregből, azt mondta a doktornő, hogy ha nem ürül ki, meg kell pungálnia. Szóval a beültetés elmaradt a 7 embrió fagyasztóba került. A víz sikeresen kiürült belőlem, de a bal petefészkemben lett egy ciszta, amit viszont leszívott a doktornő (ezért az egyért "haragszom rá") altatás nélkül a műtőben, úgy, hogy 5 ember fogott le. Ezt ugye ugyan úgy csinálta, mint a petesejtleszívást, tehát hüvelyi Uh vezérelve szúrt át a petefészekbe. Majd leugrottam a műtőasztalról, de jól van, túléltem vége.....
Aztán jött a köv. ciklus, hogy visszamenjünk a fagyibébikért, és közölték, hogy egy sem maradt életben az olvasztás után. Ekkor végem volt, totál megzuhantam. (annyit tudott tenni a doktornő, hogy nem jelentette le a Tb által finanszírozottnak, mivel nem történt meg az ET., de ő sem értette, hogy mitől volt, hogy egy sem maradt meg)
Aztán a mi kis - közös- történetünk hamarosan végeszakadt, igaz még abban az évben valami csoda hatására spontán terhes lettem az extől, de sajnos elhalt a bébi és köv. év jan elején (nemsokkal utánna, hogy megtudtuk, nem maradt meg a baba) bejelentette a drága, hogy vége.
A hab a tortán, hogy amikor megkérdeztem tőle: "és mi lett volna, ha megmarad a baba?" a válasza: akkor is elhagyott volna.
Így nem maradt más nekem, mint +20kg a lombiktól, az akkor leszívott ciszta újratelítődve, és a sok-sok fájdalom.
De nem adtam fel, azt mondtam, hogy bár nagyképűségnek hangzik, de ez az ember nem érdemelt meg engem, elkezdtem ismerkedni és láss csodát 4 hónap múlva megismertem a mostani páromat (internetes társkeresőn). A kapcsolatunk úgy indult, hogy kb. 2 hónapja voltunk együtt, amikor kiderült, hogy az annó Pesten leszívott ciszta újratelítődött, ezt ismét (már altatásban) leszívták Veszprémben, de kiderült, hogy vérrel volt teli, vagyis endometriózisom lett. Nekem, aki addig makk egészséges volt, és a lelépett ex miatt vállaltam mindent és kaptam ezt....
A műtét után a doki azt mondta, hogy minnél elöbb gondolkodjunk el a családalapításon, nehogy később ne lehessen. Most érted, ezt egy 2 hónapos kapcsolatban???? De mi volt a párom válasza? Akkor vágjunk bele, inkább most, mint, hogy soha ne lehessen.
De sajna kb fél év múlva ismét telítődött, így elirányítottak Pestre az I. Női Klinikára. Oda jártam fél évig, minden hónapban kaptam 1 szurit, ezzel leállították a mensimet, majd fél év után megműtöttek. Úgy aludtam el a műtő asztalon, hogy ha sikerül csak a cisztát kivenni, akkor ennyi, ha nem, akkor ugrik a petefészkem is.
Sikerült csak a cisztát kivenni, és akkor azt mondta az orvos, hogy műtét után 1 hónap pihi, aztán lehet próbálkozni a babával. Namost Dani akkor a 2. próbálkozós hónapban már velünk volt.
Hát akkor ennyi a hosszabb történet, ha már az elején csak a rövidet írtam le. :oops: :lol:

Kép
oriandy
 
 


Andy
Huh, most mondhatnék mindenfélét, de igazából nagyon cool a történeted, írhatnál egy regényt, tuti megvennék :D Hát az exed... egy idióta, bocs, de tényleg. Nekem ez a második házasságom, az első párommal 6,5 évet voltunk együtt, ebből 2,5 házasságban, és nekem az volt a végső lökés, hogy rájöttem, ő igazából egyáltalán nem akar gyereket, csak azért mondja, hogy majd a távoli jövőben lehet, hogy én ne parázzak. De mikor 25 évesen megkérdeztem, mikor is van az a távoli jövő, mondta, majd úgy 10 év múlva térjünk vissza rá :shock: Na, fél év múlva megkértem, ugyan költözzön már el :) Apával meg 8 hónapja voltunk együtt, amikor belefogtunk a babagyártásba, de végül a 4 éves évfordulónkra jött Szaffi (4 nappal előtte).
Túl stimuláció nagyon durva! Én csak „szimplán” begolyóztam a gyógyszerektől, pszichésen totál kikészítettek, de hál isten semmi fizikai nyom nem maradt utána. Altatás nélküli műtét elég barbárnak hangzik :shock: Jó kérdés, vajon mért ezt választotta a dokinő :roll: Pedig nem tűnik szadistának :roll:
Ha nincs beülti, az nem biztosítási esemény? :o mik vannak! Nekünk sose volt lefagyasztható, nagyon remélem, hogy legközelebb lesz, mert ez is növelné a 3 gyerek esélyét, ami tervben van. Nem szeretnék ikreket, félek a kockázattól, hogy történik velük valami :roll: Meg az se lenne jó Szaffinak, ha nekem sokat kéne kórházban lennem a picik miatt.
Megyek, megnézem, hogy áll az ebéd. Muszáj addig főznöm, míg alszik!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok,

bocsi hogy csak most jövök, de k.o. voltam
szóval kiderült, hogy a tejmirigyem kötegelődött be egy kicsit, s azt nem szabadott volna masszírozni hát had ne modjam hogy mennyire fáj.... de nem csomó az tuti, aztán ma reggelre kiütöttük magunkat, se a férjem, sem én nem tudtunk aludni én éjjel 2-től, ő pedig 3-tól nem aludt, pindurkánk aludt egész éjjel :) én már aludtam 1 órát, most a férjem pihen, de még muszáj lesz du. aludnom....

Andy
üdv itt, szörnyű a történeted, a hideg is kirázott, nagyon hasonló az enyémhez :( nekem is endóm volt, 2 havonta kórházba kerültem görcsökkel, mi is jártunk Pestre szurira :? hőhullámok stb. szörnyű volt, nagyon drukkolok nektek a sikeres lombikhoz! :)
Nekem most van egy 3 hónapos kisfiam, s még nincs semmi ciszta se semmi szerencsére, bár még szoptatok, így elvileg akkor nem lehet, de hát ki tudja :roll: de tegnap csináltak nálam uh-t így tudom, hogy még nincsen

Bazsa
szorítok hogy mielőbb múljon el a hányinger, de tudod ez jó jel! :) kitartást neked!

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Szia Zita!

Engem a Pesti műtét óta rendszersen néz Uh-al a helyi dokim, és cisztának, endonak nyoma sincs szerencsére. Remélem ez így is marad. már csak 3 nap és a 4. nap rggelén megtudom, mi újság odabent.
A csöppséged spontán baba?

Kép
oriandy
 
 


Andy
nekem azt mondta a doki, hogy amíg szoptatok addig nem kell mindig kukkolni, mert elvileg nincsen peteérés, s így ciszta és endó sem alakulhat ki, de az az igazság, hogy én az elvileg nem lehet dolgokban nem hiszek.
Lombik babánk lett, de igazság szerint endó mellett akár lehetett volna spontán baba is, de a férjemnél is vannak gondok, sőt a nagyobb gondok ott vannak.
Nekem az endó már 4 hónappal a pesti kezelés után is gyanús volt, hogy visszajött, aztán 1 évére rá 100%-osra kiderült, mire az injekciózás kezdődött a lomibknál, hogy valóban visszajött 2 db csokiciszta kíséretében, szóval megjártuk mi is a hadak útját. Nekem csak az az elkeserítő, hogy ez elvileg mindenképpen visszajön, csak a terhesség, ill. a szoptatás állítja meg, de örökké még sem lehet szoptatni :?

Zita

Kép
zitácska79
 
 


le vagyok döbbenve...
azt hiszem nem szeretnék többet panaszkodni ilyen sztorik után...
hogy sikerük e nem igérem,de ne vegyetek olyan komolyan akkor, csak hallgassatok meg meg vágjatok jóóól pofán,h ne sírjááá mááá basszus van ennél sokkal rosszabb :-)

andy,
nem hangzik nagyképüen... az ilyen az nem ember és igenis nem érdemelt meg!!!!!!
Vendég
 


hova tűntetek? behalt ez a topic is???? :shock: :(

Rekuja
neked akartam már rég írni, de mindig elfelejtettem.... írtad hogy nincs légzésfigyelőtök, s hogy jobb is, mert úgyis lemászna róla Szaffi, nem tud arról lemászni, mert a matracon bármilyen mozgás van, azt mind érzékeli, mivel a matrac mozgását érzékeli az érzékelő pad, ami a matrac alatt van.... nálunk is odébb mászik az Olivér, de jól működik ez a vacak, de van hogy elfelejtem bekapcsolni a nappali alvás közben, s akkor meg olyan mérges vagyok magamra, hogy mi lett volna, ha pont akkor történik vmi :(
S egy kérdésem is lenne, te nagyon szakértője vagy a kengurunak :) milyet érdemes venni, nem csak a márka érdekel, hanem biztos van vmi kialakítási módja ezeknek a kenguruknak, ajánlhatnál párat :) egyébként hogyan vannak a kenguruk? súlyra v. mi alapján van a méret? van olyan ami elöl és hátul is hordható? vagy csak elöl v. csak hátul? előre is köszi.

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Zita
Tudod, nem érdemes engem kengururól kérdezni :D :D
Na szóval, a leglényegesebb, hogy a lábai ne lifegjenek! Vagyis a súly ne a popsiján, hanem a combocskákon legyen, és az egész gyerek úgy nézzen ki, mintha egy kismajmot rád ragasztó szalagoztak volna. Csak térdtől lefele lehet kalimpálni. Általában, amit előre fel lehet kötni, azt hátra is (enyém ilyen). Azok a kenguruk, amik anatómiailag jól tartják a lábukat, alkalmatlanok a kifelé hordozásra, mert ugye az a póz kifelé eltöri a lábat.
Ez például rossz: http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=25 mert lifeg a láb, popsin a súly, nem a combon (persze rövidtávon tök mindegy)
Itt egy jól felkötött baba, combitól lifeg a lába: http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=25 (matrica az anyján feeling).
Ennek elvileg jónak kéne lennie a leírás szerint, ehhez képest a fotón rosszul van feltéve a gyerek. Lehet, hogy megfelelő állítással lehet vízszintes combikat elérni :http://www.brendon.hu/Products/ViewDetails/9830?storetype=store&store=25&pageno=3
Ezek tartás szempontjából nagyon jók: http://www.joababanak.hu/251-hordozok.html Nekem Manducám van, mert egy barátnőm sokat áradozott róla :) és hát megértem, mi is imádjuk. Épp most akarok rendelni hozzá ilyet: http://www.babamosoly.hu/index.php?page ... &Itemid=42 mert folyton csurog a nyál a pántokból, meg egy kicsit kajás is a pánt :oops: Néha kunyizik, ha rám van kötve és épp eszek :oops: Szóval már megvolt az első adag mákos-rétes :roll:

Ilyen hátra kötve Szaffi miközben belebambult a falevelekbe :)
Kép

De továbbra is, ha csak 10 percekre teszed bele, akkor tök mind1, milyen a hordozód szerintem :roll: szóval nem kell elvakultnak lenni semelyik mellett, csak mert én szeretem a sajátomat :roll: :D
Ma mondjuk a csajszimnak rossz napja van. ilyenkor vagy folyamatosan nyenyizik, vagy folyamatosan rajtam van. Ha nem fáj a hátam, az utóbbit válaszotm, így fél órát álltam a mosógép elött a felkötött csajjal (a mosógép kiírja a hátralevő időt, a csaj meg élvezettel nézte a habot).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Ja, és ha rád van kötve, a kezeivel csinálnia kell valamit. Ha nem adod a kezébe a pánt végét, a melleidet tépkedi :evil: Néha elengedi a pántot, és visszatér a mellekre :oops: :evil:

Bazsa
Nyugodtan panaszkodhatsz. Afrikában meg éhen halnak, ettől nekünk nem lehetnek rossz éjszakáink fogzás miatt? :wink:

Andy
Nagyfiad mennyit tud arról, mért vagytok most a nagyiéknál?

Ja, még hordozóhoz (mondtam, hogy nem szabad kérdezni :lol:) Ha jó a tartása (nem lifegős láb) és elég magas, akkor újszülött kortól mehet. Az enyém súly, nem kor korlátos, 3,5 kg-20 kg, bár megnézem azt az anyukát, aki a 20 kg-sat cipeli :) Viszont praktikusabb, mint a vázas háti hordó, ha már nagyobb a gyerek, mert ha kicipzározod, akkor egész nagy gyereknek is tartja a fejét a hátadon, ha elalszik.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Miért van az, hogy az én fiam, nincs el egyedül??????????????????????eszik,1 órát talán alszik, de pl most 3 óta egyszer 20 percet....aztán csak kézbe. és eszik bealszik és 20 perc és megint éhes...van, h a 120milit 2 óra alatt eszi meg.elkezdem etetni, eszik 60at elalszik, bármit csinálok...ha tömöm fuldoklik,...de ilyenkor tudom h ha leteszem az ágyába egyből felkel,megint eszik 20 elalszik így megy.....kész vagyok teljesen...pedig 1 hétre már olyan szépen beált 3 órákra:((((((((((

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, mert már várjuk apát, holnap pedig Balatonfüredre megyünk a nyaralónkba, így talán vasárnap tudok megint jönni.

Rekuja!
Dani igazán azt nem kérdezte meg, hogy ha már egyszer ő a maminál, van én miért vagyok itt, vagyis miért nem dolgozok. Ő élvezi a "szabadságot" és ennyi elég is neki. Nem is tudom, mit mondanék neki, ha megkérdezné. Az biztos hogy a programról nem tud semmit, és ha sikerül is, akkor is majd még jó sokára fogja megtudni, hogy a tesója hogy "készült", akkor amikor már elég nagy lesz hozzá.

Na megyek is, mert nem tudom mitől, így estére megfájdult a fejem, de gyógyszert nem akarok bevenni, inkább ledőlök.

Mindenkinek szép hétvégét!!!

Kép
oriandy
 
 


Rekuja
köszi szépen a részletes oktatást :) bár most még tanácstalanabb vagyok, mint eddig :D egyébként mi sehova sem sétálunk, csak babakocsizunk itt a faluban, ill. a városban is mindig úgy cipelem, vhogyan eddig ez jött be :) csak én is szeretnék egy kengurut bár nem tudom hogy minek? :lol: szóval lehet nem is használnánk :roll:
ja, és iszonyat drágák :( de majd körülnézek bababoltokban hogy egyáltalán milyenek vannak és belepróbálgatom a gyereket :D

Dike
én is próbálkoztam már az elején, hogy jujj 3 óránként egyen, aztán úgy döntöttem, hogy nem érdekel :) s azóta is 2 óránként eszik s azt úgy betartja, hogy mindig tudom hány óra van, mert mint a kakukkos óra, úgy csinál :D bár én babócám nem alszik be evés közben, csak az esti utolsó kajánál, de az tök jó, mert akkor nem kell altatni simán beteszem a kiságyba és úgy marad, ahogy leraktam :D
tudod, minden baba más, s iszonyat türelem kell hozzájuk, s szerintem te már iszonyatosan fáradt vagy, mindenképpen kérj segítséget, heti 2-3 alkalommal, ha valaki tud, akkor 1-2 órát legyen ott és vigyázzon Árminra, mert ki fogsz dőlni, s nem tudom, hogy van-e még tejed, de nagyon befolyásolja a tej mennyiségét, hogy mennyire vagy fáradt!
Vigyázz magadra, mert a kisfiadnak most csakis rád van szüksége! :wink:

na, megyek főzni, míg Olivér alszik 12 percig :D

Zita

Kép
zitácska79
 
 


Sziasztok!!!

Réka!
Jól láttam,hogy Szaffi benne van a Baba magazinban? :lol: :lol: :lol:
Ja meg nem válaszoltam a múltkor..........hupikék fagyi..........nem tudom,hozzánk fémdobozban hozzák a koncentrátumot,ki tudja mi van benne :D :lol: (lehet,hogy sok kis törpi pépesítve :? 8) ),de az íze nem rossz.

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Zita!
Én is vettem kengurut,kb 4× használtuk,mert leszakadt a derekam,még jó,hogy nem volt drága (8e).
Így,ha már most azt mondod,hogy minek,akkor ne vegyél szerintem. :roll:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Dike
Azért nincs el a gyereked egyedül mert szeret téged és veled akar lenni :) Ez alapvetően jó dolog :wink: Amúgy ha rossz napja/hete van, minden pillanatban látni akar (pl úgy pisilek, hogy ő az etetőszékéből néz és beszél hozzám), ha meg „jó” napja/hete van, akkor egyedül játszik és nagyokat alszik. Te se egyformán igényled a férjedet minden nap, pedig neked már van önkontrollod (ha van :)). Na neki még az sincs.

Andy
A tesó elkészülése miért/mennyire titkos Daninak? Mármint csak szimplán túl bonyolult, minek terheljük vele, vagy valamitől meg akarjátok óvni? Nálunk ugye ez tiszta sor, mert Szaffi is lombik, szóval ez sose lesz titok, meg ha tényleg működik a dolog, akkor mire a harmadikat csinálják nekünk, Szaffi már érteni fogja talán. Bár lehet, beadom a derekam és tényleg 2évente jönnek majd a babók, ahogy apa akrja :roll:

Zita
Gabinak igaza van, ha úgy kell alkalmat csinálni a hordozásra, nem fogod sokat használni :) Én még akkor kezdtem, amikor csak 3,5 kg volt (kendővel) szóval fokozatosan szokta a hátam a terhelést. Meg én amúgy is sokat kirándultam, vázas zsákkal is, a hátam bírja, ha jó a zsák, csak a csípőm meg a térdem kaki, mert egyszer túlterheltem őket, de megérte, mert életem legjobb kirándulása volt (Camino).

Cukigabi
Igen, Szaffi az :lol: Apa egyik másodnagynénje (van ilyen? Az apja unokatesója) az újságnál dolgozik elég magas beosztásban, ő mondta, hogy küldjek neki képet és beteszi. Különben eszembe se jutott volna, de apa ettől fellelkesedett, mondom ám legyen :)
Törpéknek gyenge vanília íze van, tegnap kipróbálta apa. Már nagyon izgatta. Ja, és megkínálta vele Szaffit, mert hogy „de hát ez a gyerekeknek van!” Na mondom, ennyit a szakszerű hozzátáplálásról. Nem mintha ízlett volna neki :lol:
És a lényeg, kb a házatokkal szemben a fenyők alatt van egy csomó gyapjas tintagomba, csak valaki folyton kirugdossa őket :evil: Pedig azok még ehetőek is!!! Apa mondta, ki fogja írni, hogy védett gomba, eszmei értéke x ezer forint :) (nem védett, szedd le, csinálj gombapaprikást, csak ne igyál hozzá alkoholt!)
Kép
Ezt nem ott fotóztam, de most csak ezt találtam erről a gombáról. Van egy külön mappám amiben nevekkel vannak elmentve a gombafotóim :oops: Ez ha jól emléxem a Bakonyban készült úgy két éve ősszel. Rengeteg volt, vagy két kilót szedtünk belőle :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


rekuja,
én is imádok gombászni...
a kedvencem a vargánya és a rókagomba :-)
zalában szoktunk gombát szedni, csak sajnos ritkán jutunk el oda...
hétfön jönnek a barátaink zalából hozank és hoznak nekünk szárított vargányát.... hmmm, fözök is majd egy tárkonyos ragulevest vargányával... nyammi nyammi

nem elég az utrom a hétvégére,késön kapcsoltam...
most nem tudom mi tévö legyek, már a háziorvosomat sem értem el...
most vagy elmegyek a gyógyszertárba és az elözö receptjeimet megmutatva,hátha tudnak segíteni vagy lecsökkentem a 3x3-at 3x2-re... eredetileg 3x2-t írt fel a doki,de én többet akartam szedni... ha most csökkentem az adagot,akkor mi van?
Vendég
 


Bazsa
Én a helyedben próbálnék gyógyszertárban venni. Nekem úgy kellett csökkentenem az adagomat, hogy napi 1-et hagyhattam el, szóval a 3x3 helyett 3x2 az napi 3, ami ugye több. De ez egy laikus meglátás :roll:
lombikbaba hátha erre jár, ő kompetensebb az ügyben :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


sikerült szereznem... :-)
Vendég
 


Bazsa - éljen :D

Zita
hordozónak ez is jó, és 30 napos visszavásárlási garanciás, szóval ha nem válik be, hogy hordozzd, visszaveszik:
http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... t&catId=13

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Rekuja!

Annyira nem titok Dani elött tesóka készülése, inkább úgy mondanám, nem beszélünk róla. Majd ha sikerül, elég lesz neki akkor megtudni, hogy nem lesz "egyke" gyerek, azt meg hogy hogyan készült nem gondolom, hogy megértené. Még azt sem tudja, hogy normális esetben hogy készül, miért zavarnám meg azzal, hogy nálunk mi a helyzet!? Nem lesz titok, mert mint írtam is el fogjuk neki mondani, de 5 évesen szerintem még korai. Azt meg megint nem akartam, hogy lássa, ahogy szúrkálom magam, mert tudom, sajnálna és minek tenném akkor ki ennek...

Hordozónk nekünk is volt, de nekem elöl hordós, ott lehetett velem szemben is meg nekem háttal, én szerettem, bár sajna elég keveset tudtam használni, mert mire Danit bele mertem volna rakni, tél lett, mire meg jó idő lett, már nehéz lett volna.

Jaj lányok! Holnap reggel megyek Tapolcára............
Nem is tudom....... Reménykedek, de nem tudom, nem felesleges-e.
Volt, hogy görcsölgetett a hasam, aztán 1x, mintha barnáztam is volna, aztán azóta megint semmi.
Hmmmmmmmmmmmm

Na, majd holnap jövök, ha visszaértem anyuékhoz!!!!
Azért szorítsatok, hátha!!!!

Kép
oriandy
 
 


Zita

Kuldtem neked egy par db kepet a Viragrol emailben.
Legyszi rakt fel ide ha lesssz idod.
Koszi!!
Vendég
 


oriandy,
tölem mennek a drukkok ezerrrrrrel

sekkib,
megnéztem a képeket az e-bayen, nagyon cuki :-)
Vendég
 


Oriandy

Gyere a hirrel+++++++++++++++++++++!!

Bazsa

Lattam irtal is a kephez :D :D !!
Vendég
 


Sziasztok!

Hát lányok, aránylag jól dolgozott Tapolca, mert a 8 beültiből 4-nek sikeres lett, de sajnos én nem azok közé tartozok. Így majd a szeptemberi mensikor mehetünk vissza a fagyibabákért. Nem is tudom, mit mondjak....
A párom azt mondta, hogy ha a fagyis sem sikerül, akkor vége és megállunk, aztán lesz ami lesz, de én nem akarok. Persze jobb lenne, ha sikerülne a fagyisokból, de ha nem, akkor sem hiszem, hogy fel akarnám adni. Érdekes, hogy azért csalódott vagyok, de szerintem a családomat jobban megviseli, mint engem. Legalábbis most ezt érzem, aztán lehet hogy majd belőlem is ki fog törni a kétségbeesés. Annyiból jobb, hogy a héten még itthon vagyok táppénzen, jövőhéten meg elmegyünk nyaralni, így kicsit ki tudom kapcsolni a dolgokat.
Azért köszi a drukkot és a bíztatást, de majd legközelebb.

Kép
oriandy
 
 


Oriandy! nagyon nagyon sajnálom!!!!!:(((((((((jó lesz h mentek nyaralni,próbálj meg kikapcsolódni!

csajok semmi időm jönni,Ármin kikészít, nagyon nehéz vele.

KépKép
dike
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: