Új privát üzeneted érkezett!

rekuja,
úgy legyen :-)
Vendég
 


Sziasztok,

na végre itt vagyok.

Csak átfutottam, amit írtatok, de egy-két dologra reagálok. Köszi az érdeklődést, a fülembe a fülészeten egy krémes gézlapot raktak, ez gyulladáscsökkentő és otipaxot használuk, meg infralámpa, nem tudom, hogy javult-e, mert hullámokban tör rám a fülfájás :(
Teljesen kikészültem, pénteken nagyon sokáig fent voltam, vagyis inkább már szombatba nyúlt át, már annyira elfáradtam, hogy nem tudtam aludni :( fél 1-kor átvonultam a kisszobába egyedül (szégyellem, de muszáj volt), szóltam a férjemnek, hogy éberebben aludjon, hogy figyeljen Olira! majdnem 3-ig aludtam utána megnéztem, hogy hogy van a kis családom és 5-kor hallottam, hogy sír a kisfiam, akkor már pelenkázta az apja :) szóval kicsit pihentem, másnap de. még tevékenykedtem, du. az apja volt vele, én aludtam, pihentem megint külön és szopikra keltem fel. Nagyon elfáradtam, azt hiszem hogy besokkalt a szervezetem, hogy csak vasalás-mosás-takarítás-Olivérrel éjjel-nappal levés sok volt. Úgyhogy most lassítok kicsit. Már teljesen rendben a ház, mármint takarítás szempontjából, a héten csak mosok és max. vasalok, mást nem fogok csinálni, s ha megint nem tudok aludni, akkor megint elvonulok félre, már most hajnalban is mentem, de negyed órát bólintottam, mert felébredtem a pindurkám, hozta az apja (egyébként Oli éjszakai nyögése miatt nem tudok aludni, felébredek rá és tiszta ideg vagyok, hogy nem tud nyugodtan aludni tőle :( )

Bazsa
rosszul gondolod, az anyatej minősége persze hogy függ az étrendtől, de a hasfájósság, ha egy babánál van, akkor lesz is, míg meg nem szokja az anyaméhen kívüli kaját, bármi legyen az:anyatej v. tápszer, nekem a gyerekdoki mondta ezt. S igen, figyelni kell az étrendre, de senki ne essen abba a hibába, amibe én, pont azért vagyok gyenge, mert nem ettem mindenfélét!!! Légyszi ne essetek ebbe a hibába, mert az egészségetek megy rá! Én már tanultam belőle, tuti a fülem is azért gyulladt be, mert már nem bírta a szervezetem a válogatott kajákat és a sok ugrálást.
És gratula egyszemkédhez! :)

Meli
én megértelek teljesen, s tudom, hogy mindenhol ezt verik az anyukák fejébe, hogy szoptasson. Az elején én sem szerettem szoptatni, mert nagyon fájt a mellem, s fárasztó volt mindig felkelni, de megszerettem :) szerencsére nekem van tejem, remélem lesz is, persze nem fogom szarabb anyának érezni magam, azért ha nem tudok szoptatni, de biztos el leszek keseredve miatta és az endó miatt, mert rettenetesen félek az endó miatt, én 2 havonta kórházba kötöttem ki, mert begörcsöltem, s ezt most nem engedhetem meg magamnak, mert szüksége van a kisfiamnak rám.

Dike
nem vagy szar anya, mert nem tudsz szoptatni! ez nem megy mindenkinek! a természet így teremtett, s ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond, nem vagyunk egyformák. Nekem sok tejem van és éjjel is fejnem kell, mert begyullad :( örülök, hogy van, de amiatt sem alszok rendesen mert mindig bedurran :(
Ezek szerint nem használt a Gripe Water Árminnak sem???? :shock:

Mi éjszaka alszunk, 4-ig vagy 5-ig aztán utána 6-7 körül újra szopi és újra alvás fél 9-ig. Egész éjjel nyög álmában a hasa miatt és csak reggelre van egy óriás adag kaki a pelusban. Napi 3-4 pelusban van kaki, de akkor sok. Szegénykémet nagyon sajnálom :( De nagyon vidám baba, sokat beszél :) s érzem, hogy nagyon szereti az anyukáját :) Nappal is nyögdécsel a pocija miatt, én már csak espumisant adok neki, de már nem sokat, mert nem olyan puffadt a pocija. ja és imádja a fürdést :) uszik minden tőle :)

Zita

Kép
zitácska79
 
 


zita,
örülök,h jelentkeztél...
a füledre van egy tippem. én angliában egy indiai családnál voltam pár napot és olyan fülfájás jött rám,hogy azt hittem beszar...-ok a fájdalomtól... az indiai nö csinált nekem,olivaolajból,fokhagymából meg valami füvet is rakott bele,fellangyosította és cseppenmtett a fülembe. nem fogod elhinni 2 óra múlva semmi bajom nem volt. nos mivel nem tudom milyen füvet tett bele,én ezt azóta kipróbáltam csak olaj és fokhagymával és tökéletesen müködött, a tesóm a gyerekeivel is ezt csinálja és el sem kell mennie dokihoz. nagyon jó. kevés olivaolaj,reszelj vagy darabolj bele fokhagymát és passzirozd össze. lanygosísd fel és mehet a fülbe. próbáld ki hátha bejön...
természetesen hasfájós ügyben nem mozgok otthon, de az tény,hogy a a tej minösége nagyon sokat függ az étkezéstöl. én csak azt mondtam,hogy ilyenkor ki kell bírni,h ne együnk erös kaját meg puffasztósat meg ilyenek. mert azzal csak rontunk még jobban a problémán. biztos,hogy van olyan is aki odafigyel és mégis hasfájós,de akkor tudom,hogy nem én vagyok az oka.
itt a kórházban az intenzív bébiosztályon beszélgettem a növérekkel és ök mesélték,hogy a babák 99 %-a aki sajnos nem marad életben,az anyuka miatt van,mert nem tartja be a szabályokat az anyatejjel kapcsolatban.
én nem akarok ezzel senkit bántani,ne értsétek félre, hisz lehet én is bele fogok esni ebbe a hibába :-) tudom,hogy kivülállóként mindig okos az ember,mindig tudják,hogy mit hogyan kéne csinálni. egyébként adnak valami listát,hogy mit szabad és mit nem szabad enni szoptatás alatt?

meli,dike
a georgia mesélte most nekem,hogy ö sem szoptatott,mert nem tudott,és ö kölcsönzött a gyógyszertárból fejögépet,mindig fejt és üvegböl adta. ez is lehet egy megoldás... vannak lustább babák, és olyan kis okosak,amint megmutatjuk nekik,hogy könnyebben is lehet szívni üvegböl,már nem is akarnak ciciböl szopni :-) szerintem annak nincs akkor jelentösége,hogy honnan szívja, az anyai közelség így is megvan...
Vendég
 

 
 

Bazsa
igen abban igazad van, hogy nem szabad puffasztó dolgokat enni, mert azzal árthatunk a babának. De ahogy írtam nem szabad átesni a ló túloldalára, mint amit én csináltam/csinálok. Én már 2 hónapja nem ittam tejet, a múlt héten ittam egyszer kappuccinót és tegnap, és tejből csináltam, de csak 1 dl-ből, s már megeszem a levesben a borsót és a rizi-biziben is :) nem borsólevest eszek, hanem olyat, amiben borsó is van. K betűseket nem eszek továbbra sem, s mákom van, mert csak a káposztát szeretem a k betűsekből, s így azok nem hiányoznak. Elvileg uborkát s paprikát sem ajánlatos enni, mert ezek is puffasztanak, de én már fogok enni azt is :)
A kórházban nem adnak semmi listát, hogy mit egyél és mit ne, ha megkérdezed, akkor bunkón elmondják, ami a nagykönyvbe van leírva, erről inkább a védőnővel lehet kozultálni, ill. a netről. Nekem a net segített a legtöbbet :)
Nem ajánlatos még apró magvas dolgokat enni: eper, málna, ill. cseresznyét sem, sőt még barackot és baracklevet sem szabad inni. Persze van olyan baba, akinél simán lehet barackot enni v. mást is, mert nem bántja a pociját.

Dike
ezek szerint nem használt a more milk kapszula sem? :(
én homeós bogyót használtam, meg fitaloc szoptatós teát, nekem azok is beváltak, s igyál minél többet, én sok almalevet iszok, mert elvileg azt szabad. Bár minden szervezet más, ami nekem segít, az nem biztos hogy másnak is bejön! de szorítok neked, hogy legyen tejed! Egyébként jól fejed? mert korábban írtad, hogy lehet nem is jól csinálod. Nekem elektromos philips avent van, annál nem lehet mit elrontani szerintem, csak szívja mint az őrültek. Egyébként szerintem sokat számít a kipihentség, passzold be a bébit, kicsit aludj külön egyedül, nekem segített!

Zita

Kép
zitácska79
 
 


huu csajok,nagyon keményet wc-zem,iszonyúan fáj a seggem, vér is jön belőle mindig...gondolom felsértette....de áhh.

Ármin egész nap nyög, ez a buzi hasfájás aki kitalálta!:((((((((((((

olyan nagy már basszus...teszem el folyamatosan a ruháit,amik kicsik, 4300 körül lehet:)

kakijába még darabok is voltak..h mi lehet....passz,de éjjel végre volt folyékonyabb is.

holnap viszem csipőszűrésre.

Melinda! nagyon jól esett a hozzászólásod!!!

Bazsa! dehogy sértődtem meg! gratulálok a picihez, vigyázz rá nagyon!

Georgia! örülök h jöttél! de nagy már virág édes lehet ahogy gagyog:)sajnálom kakit,nálunk is nehezen megy,meg ezerrel van hasfájás,ez a gripe water meg csak rontott a helyzeten,iszonyú görcsei vannak, de csak után.....de ettől meg tud kakilni...holnap megpróbálom h csak 1szer adok neki belőle.jó lehetett a kikapcsolódás. Ármin is így kel éjszaka!!:)

lombikbaba! de jó nektek,nagyon édes!

Zita! jól teszed h lassítasz! nálunk ugyan ez van a nyögése miatt én se alszok idegeskedek.nekem is a következő az espumizán lesz amit kipróbálunk.

már jobban megy a fejés, de csak reggel este fejek, rekord 80 van volt:))))))))))))))))))

KépKép
dike
 
 


vérzek,uh megyek a kórházba...
Vendég
 


Bazsa!jajj istenkém!drukkkkkkk h ne legyen semmi gond!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
dike
 
 


Bazsa nagyon drukkolok! Tarts ki csajszi!!!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Hirek

Most beszeltem Bazsaval telefonon, korhazban vannak,meg mindig a Dokira varnak, szegeny nagyon parazik, amint tud valamit ir nekem es hozom a hireket!!
Szoritunk neked Bazsa+++++++++++++++++++++++!!!!!!!!
Vendég
 


sziasztok,
nagyon aranyosak vagytok,most olyan gyengének érzem magam...
de összeszedem magam igérem...
csak alszom erre a szörnyü napra...
smmivel nem lettem okosabb,
a baj,h a vér világos,a jó,h nem sok van...
100%-ra nem tudják megmondani,hogy rendben vagyok e,nem látták a kicsimet rendesen csak egy darabját.
azt mondják még ne adjam fel,nem biztos,h baj van...
holnap megyek az én dokimhoz,kíváncsi vagyok mit mond...
most lefekszem és megpróbálok aludni és bízom benne,hogy lassan felébredek a rémálomból...
túl nagy volt az öröm,túl korán...
de olyan jó volt boldognak lenni...
de nem adom fel,hisz azt mondták,addig míg kevesebb a vér mint egy menstruációnál,addig még nem kell megijedni...
de én már csak akkor hiszem el,ha látom,h minden rendben...
na megyek csajok...
szorítsatok nagyon...
nem is én lennék,ha minden simán menne :cry:
Vendég
 


tegnap este még felhívott georgia és meséltem neki,h biciklizek. jóóól le lettem szeszve,és most utánanéztem,h nem ajánlják a biciklizést a zötykölödés miatt,mert vetéléshez vezethet...
csajok,ha ez miatt tényleg elveszítem,sosem fogom magamnak megbocsájtani...
Vendég
 


Bazsa
nem sokkal volt idősebb az angyalkám, amikor elhagyott. Én is magam hibáztattam, de a dokinéni azt mondta, ilyen korai vetélés MINDIG a baba miatt van, mert valami nagy baja van, nem tud rendesen fejlődni stb. Nem tudod befolyásolni, ha végig feltett lábakkal fekszel, akkor sem (csak a lekednek jobb, a baba nem ezen múlik).
Amúgy barátnőm végig vérezte az első 12 hetet, és most egy csodás 1,5 éves kisfiú anyukája, ne add fel!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


na megjöttem a dokimtól,
még megvan a kis embriónk,lehet,h nincs nagy baj...
a dokim is azt mondta,h ne keressem magamban a hibát, mert ha korai vetélés van,akkor az azért van,mert gyenge az embrió,és ha bármit teszek sem tudok rá vigyázni...
mondtam neki,hogy biciklivel járok,mondta,h semmi akadálya. ha egészéges az embrió,akkor nem ártok neki vele,ha nem egészséges,akkor úgyis elmegy... azt olvastam ma reggel a neten,h a rázkódástól lehet vetélés,hát ne haragudjon a világ a busz ma engem jobban szétrázott,mint a bicó...
mindenesetre jobb félni,mint megijedni és visszaveszek a tempóból,aztán most hétföig lehet izgulni megint...
köszönöm a drukkokat...
Vendég
 


Bazsám, Csillagom!
Hova a szöszbe mész ilyenkor busszal? Én is így kezdtem, aztán a 14. hétig feküdnöm kellett, csak pisilni kelhettem fel. Nem mondta a doki, hogy fekvés?

Nagyon drukkolok.

KépKépKép
bikfy
 
 


bikfy,drágám :-)
orvoshoz mentem busszal...
nem mondta a doki,h fekvés...
te mennyire véreztél és milyen volt a színe?
Vendég
 


Bazsa
Örülök, hogy bíztat az orvos is! Barátnőmnek is mondták a fekvést, meg a januári topikban is volt egy csaj, aki vérzett az elején, és neki is hetekig feküdnie kellett, de ha a dokid tudja, hogy nem ezen múlik, hallgass rá! (Nekem is azt mondta a dokinénim, hogy a fekvés csak az anyák lelke miatt kell, mert a szívhangos ultrahang előtt tökre nem ezen múlik :roll:)
Nekem a Kaáliban a bicózást, lovaglást, síelést, búvárkodást mondták, hogy nagyon nem szabad. Az első 3-at nem is a rázkódás, hanem az esés miatt. A harmadik meg a nyomáskülönbség miatt. Szóval mond le a hétvégére tervezett lovas búvárkodásodat :lol:

Csajom dühöng, mert nem fér át a feje a kiságy rácson :) Amilyen makacs, szerintem idővel megoldja :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Ja és buszos rázkódásról: uncsitesóm neje a 8. hónap közepéig járt hévvel dolgozni (ő is vérzett az első hetekben, méghozzá sokat és élénkpirosat!). A gyerek jelenleg csak úgy nyugszik meg, ha ütemesen rázzák, mint ahogy a HÉV ráz :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


reggel óta nem vérzek, de nemrég amikor pisiltem,érdekes dolgok jöttek belölem...
egy darab a betéten is volt,egy kicsit megpiszkáltam és olyan zacc szerü valami volt. nem tudom máshoz hasonlítani... a pisimben meg ilyen nagyon kicsi hártya szerü darabkák...
azt hiszem a biztonság kedvéért a nödokimat is felhívom,h mehetnék e hamarabb,mint hétfö,mert kíváncsi vagyok,ö mit mond...
ö mégiscsak nö,benne valahogy jobban megbízom...

rekuja,
még mindig bolond vagy... :shock: :D
Vendég
 


Bazsácska!
Te meg mit matatsz a bugyeszodban? Tudod, aki keres, az talál.
Így legjobb, ha nem keresgélsz. :lol:
Nincs ott semmi gebasz, bízz rendületlenül a babádban!

Én akkor is azt mondom, ágynyugalom!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKépKép
bikfy
 
 


Bazsa
Lehet, h a másik nem megtapadt kis versenyződ most indul kalandtúrára. Nekem annak idején első ránézésre azt mondták, hogy nem marad meg, téged viszont bíztatott a dokid, szóval nyugi, mást úgyse tehetsz!
Abban meg egyetértek Bikfivel, hogy ha ágynyugalomban fekszel, az sose árt, még ha nem is múlik rajta sok :) Legalább kicsit körülugráltatod magadat apával, ha megvan a kicsi, úgyse lesz többet ilyen, hidd el :)
Ja, és mikor véreztem, az első kérdés arra vonatkozott, hogy mikor szexeltünk utoljára, mert attól lehet ártalmatlan vérzés :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Bazsa! képzeld nekem a 2. "baba" ami nem maradt meg, távozott belőlem ugyan így, egy darabka nyálkás,sötétes valami...tuti az volt!drukkkk h neked se legyen más!!!

Árminnak sajna terpeszpelenka kell,3 hónapos koráig, nagyon nagyon kivagyok...ráadásul ebben a dög melegben:((((((((((((((((((((((((((((((((((((( :(

KépKép
dike
 
 


sex???? azt sem tudom már mi az :-D
én nem vagyok rá képes...a párom probálkozott,csak huncutkodni akartunk,tudod úgy másképp :oops: erre a párom kért,h csak egy picit hadd kukucskáljon be,én meg mondtam neki,hogy picim én nem akarom,hogy nyomkodd szegényémet...
erröl jut eszembe,ki mikor szexelt elöször,hanyadik hétben?
én annyira kész vagyok,hogy felrobbanok...
a nödokimat már nem értem el,de holnap szépen meglepem :-)
Bikfy,
te sosem turkálsz a bugyogódban???? ez teljesen normális... de nem kézzel hanem a betétet összenyomkodtam :oops: a cél érdekében mindent :-D

minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz,minden rendben lesz...
most is minden rendben van,ne aggódjatok,csak csititom magam :-)

huuu de féleeeeeeeeeeek
Vendég
 


dike,úgy legyen :-)
mi az a terpeszpelenka????
Vendég
 


Bazsa
De bolond vagy, nem fog a párod bekopogtatni, ne legyen már ennyi önbizalma :D Én terhesen folyton le akartam teperni apát :oops: nálunk apa volt az, aki "nem mert bekopogtatni" (önbizalma neki is van ám :lol:). De nem emléxem, hanyadik héten szexeltünk először :oops: Utoljára valamikor a 3. trimeszter elején, attól kezdve apa már hajthatatlan volt bekopogás szempontjából, szóval semmi belső dolog :wink: Amúgy a barátnőméket letiltották a szexről, és ott külön hangsúlyozta a doki, hogy nem csak a behatolás tilos, hanem a csajnak nem lehet orgazmusa, mert az vérbőséget okoz az alhasban :shock: Amúgy maga a terhesség is vérbőséget okoz az alhasban, ezért van, hogy sok nő jobban kívánja a szexet, főleg a 3. trimeszterben. Ennek a témának nagyon utánajártam tavaly :oops: :lol:
Én sem turkálok bugyogóban, de azért megszemlélem a betétet :wink:

Én is hordtam annak idején terpeszpelenkát, de anyám szerint egyáltalán nem zavart engem, mert a törött vállammal voltam elfoglalva (születés közben eltörött). Azért senkinek sem kívánok ilyen figyelemelterelést.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


én sem turkáltam a bugyogómbaaaaaaaaaaaan :lol:

hát halljátok én egyáltalán nem kívánom a szexet... egyébként sem vagyok az a fajta,akinek minden nap szüksége van rá, de most aztán végképp nincs rá szükségem... remélem azért ez is normális...

holnap nödoki,annyira kíváncsi vagyok,h mit mond...
Vendég
 


Bazsa!
Nagyon szorítok,hogy minden rendben legyen :wink:
Igaza van a lányoknak, lehet, hogy a másik baba " távozik", :roll:
mikor mész az orvoshoz?
Szerintem normális ,hogy most nincs sex igényed az elején :) , de hidd el majd megjön a kedved, a párod meg teljesen kész lesz :lol: :lol: :lol:

EDI
ediii
 
 


helló csajok,

bejelentkezés nélkül azonnal fogadtak, minden rendben van, a vérzés valószínüleg attól volt,hogy ilyenkor a méh hirtelen nö és sérülhet. a barna trutyit elfejtettem megkérdezni, annyira boldog voltam... nem baj, majd hétfön megkérdem.
dolgozhatok tovább,csak felmentést kaptam az emelgetés és rohangálás alól...
a biciklit is megkérdeztem,és a nödokim azt mondta,hogy nyugodtan tekerhetek,csak ne essek el. semmi akadálya nincs,uh újra elkezdek bicózni,mert nem bírom a gyaloglást... sokkal jobban elfáradok,és igazából 5 perc alatt itt vagyok a melóban,uh az biztos nem árt.

bazsa nagyon boldoooog,de nagyon vigyázok is,mert nagyon nagyon megijedtem...
Vendég
 


Bazsa! szupeeeeeeeer!!!!!!! írd be a googleba,néz meg milyen:( a csipője miatt kell.

KépKép
dike
 
 


Bazsa legyen is boldog, ragaszkodik hozzá a kis manócskája :D És ne ess el a bicóval!!!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


rekuja,
ez a szaffis kis kép eddig is volt??? olyan kis mukiiii :-)
Vendég
 


Múlt héten cseréltem a 6 hós korra tekintettel :)

ugyán már 1 hónapos felvétel, de a lényegen nem változtat, Rozi vs Szaffi :) Most tette fel uncsitesóm :)
http://www.youtube.com/watch?v=rSO1UhYX8Wg

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


szaffi nagyon pörgös kiscsaj... annyira cukli fejet tud vágni, nagyon jó arc...
és ki is a rozi?
Vendég
 


nekem ma ko van Ármin reggel negyed 10óta,most aludt el fél órája (18 óra van)Sad
csak kézben aludt volna, akár hányszor letettem felébredt,mert elkezdett görcsölni.h most meddig alszik passz...lehet mindjárt kel.Sad

na mire ezt leírtam felkelt fasza:(

19 óra elaludt cicin cumizott...na most 19 45 felkelt fasza...

szóval ma negyed 10 óta 1 és negyed órát aludt!


a fagyasztott tejet ellenezte a védőnő is, meg ugye 3 hós tej van,Ármin meg másfél.

de ma ajánlottak egy anyukát, akinek 4 hetes a babája és friss tejet tudna adni...holnap megyek beszélek vele, megnézem a körülményeket. 3 gyerekes óvónő, ennyit tudok.
szerintetek?

KépKép
dike
 
 


Rekuja

Annyira jo a felvetel!!
Nagyon cukik es a lanyod milyen ugyes.
Virag nekem ma 3 honapos, es ma kapott ismet kotelezo oltast, de hason emelgeti a fejet, de meg igy nemtudja mint a te lanyod.
Gondolom jon kesobb magatol.
Nekem azt mondta az itteni doki, tegyem napi 5szor 5 percig hasra, ele a kezet keresztbe, es fogjam le a kis segget, es akkor hamarabb tudja majd a fejet igy mozgatni hason.

Bazsa

Tudtam en hogy minden oke lessz, megkaptam az smst, csak egesz pocsek ejszakank volt, Virag tobbszor sirt es feebredt.
Kisse faradt vagyok.

Dike

Remelem jobban van a szekelesed, es tudtam telefonon valamit segiteni neked.
Tejcsis dolgot en nemtom.
3 honaposan elmulik a gorcs, mi is vegig szenvedtuk.

Zita

Remelem jol vagytok.
Vendég
 


tegnap óta megint vérzek,már nem parázom le annyira,de nem mondom,h nem idegesít...
ma felhívom a nödokimat,h mit tegyek?
egy kicsit étvágytalanabb lettem,de gondolom ez inkább az ideg miatt...
nagyon szeretnék már túl lenni a nehezén és újra élvezni a boldogságomat...
én tudom,h sokan vannak akik vérezgetnek az elején,de amikor te kerülsz ebbe a helyzetbe,akkor teljesen normális,h félsz,h nehogy vmi baj legyen... persze nyugtatod magad,h nem lesz semmi baj,de az az egészséges félsz ott van...
engem most az nyugtat,h rekuja azt írta,h neki megmondták,h nem fog megmaradni az angyalkája,tehát látják ha baj van. mivel tegnap még minden teljesen rendben volt,így bízom benne,h nincs nagy baj... Gondolom látták volna,ha vmi baj van... vagy nem?

csajok,
kinek meddig kellett az utrot szednie?
és ki mikor tudta meg a baba nemét?

anett,zita,
remélem azért nem nagyon jöttök,mert annyira élvezitek a babázást,hogy eszetekbe sem jut a net :-)

bikfy,
hogy telik a 19.hét? remélem jól vagy...

georgia,
akkor jó pihenést,remélem most jobb éjszakátok volt...

dike,
tejcsi ügyben mindenképpen szakvélemény kéne... akkor lehet hogy lesz árminnak tejtesója? :-)
Vendég
 


Georgia
Szaffi a felvételen 5 hónapos, szóval ha Virág 3 hósan még nem emelgeti úgy a fejét, sztem az nem baj :) Pici lányom amúgy a héten már nagyon szépen mászik, már arra is rájött, hogy keresztben kell mozgatnia a végtagjait, vagyis bal kéz-jobb láb, jobb kéz-bal láb kombinációban. Kicsit sokat esik arcra, de olyankor van ok agyonpuszilgatni :)
Szaffi az első pillanatól kezdve sokat volt hason, nem mondom, hogy rögtön élvezte, de sose hagytuk sírni 10 mp-nél többet. Aztán lassan alakult a dolog.

Bazsa
Igazad van, hogy izgulsz, meg abban is, hogy sokan véreznek :) Állítólag a terhességek 30%-át kíséri valamilyen vérzés. Ettől még én is halál para lennék :roll: Barátnőm pl a 3. gyerekkel 2x menstruált, nem is vette észre, hogy terhes, csak a 14. hétnél elment orvoshoz, hogy valami baja van :) Az meg röhögött, hogy 3. terhességet hogy nem lehet felismerni? Persze már az a „baba” is 16 éves :)

Utrót addig szeded, amíg a dokid mondja :) Nekem a 12. héttől kellett fokozatosan csökkentenem a mennyiséget. Gyerek nemét általában a 18 hetesen látják először, mert addigra alakulnak ki egyértelműen a nemi szervek. Van, akinél korábban is kivehető, van akinek akkor is takargatja a baba (nekünk egy csomót küzdött a doki, mire Szaffi hajlandó volt terpeszteni :)) Pisiből vagy vérből korábban is lehet tudni, van valami Amerikából rendelhető teszt, és azzal, de itthon nem engedélyezett, mert akkor a gyerek neme még abortálható korban tudható lenne, és megtartása attól függne, hogy fiú-e vagy lány, ez meg ellenkezik a hatályos jogszabályokkal.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Bazsám!
Köszi kérdésed, én sem vagyok éppen 100-as, 3 napja bőgök. Egészen csütörtökig semmi bajom nem volt, akkor berendelt a dokim magánba, hogy biztos ami sicher megnézzen, mert hétfőn elutazik 2 hétre.
Én már a vizsgálat után éreztem, hogy valami nem okés, napról napra rosszabbodott. Benyeltem egy olyan durva gombát, hogy azt hittem besz...rok. Persze a kórházban alig van doki, ráadásul máshoz nem is szívesen megyek, úgyhogy mire kedden délután odajutottam, már szétcsípett és mart ez a savas folyás. Persze azóta rettegek, hogy minden rendben lesz-e. A kúpok lassikán hatnak, csak hát majd meglátod, mennyire tudja az ember félteni a gyerekét. Ráadásul amiket olvastam a kezeletlen fertőzésekről....brrrrrrrrrrrrrr, na inkább hagyjuk.

KépKépKép
bikfy
 
 


bikfy drága,
szorítok nagggyon,hogy minden rendben menjen...
bassszus kulcs,elegem van már,hogy mindig van valami, de nem baj, harcolunk, nem adjuk fel és minden rendben lesz...
ne hogy már jól érezzük magunkat... ennyi kínlódás után nem gondoljuk,hogy majd minden simán fog menni... de ettöl izgalmas és a végeredmény a lényeg,annak meg pozitívnak kell lennie...
kitartást,szépen csináld végig a kezelést és minden rendben lesz...

a dokim csak délután lesz, majd felhív,ha beért...
Vendég
 


Bikfy

Biztosan minden rendben lessz, en is ismerek egy lanyt aki ugyanigy jart mint te, kapott kupot, es minden oke lett.

Rekuja

Virag is van hason, es ugy is szokott aludni, es emelgeti a fejet, de tartani sokaig nemtudja.
De majd jo lessz minden.
Ezt ugy utalom olvasni ABORTUSZ!!
Raadasul azert hogy fiu e vagy lany.
Tiszta szegyen!!

Bazsa

Ne aggodj, tuti minden oke lessz, de en a helyedben a biciglizest elfelejtenem meg mielott baj lenne.
Itt a Hollandok biciglibuzik, de ha Lombikos vagy, szigoruan tilos bringazni.
En utogestant 12 hetig hasznaltam es fokozatosan letettem.


Virag az injekcio utan jol aludt, es kifejezetten jo kedve volt, sikitozott gagyaraszott, be nem allt a szaja :D :D !!
Esta 8tol hajnal2ig aludt es akkor farkas ehez volt.
Tegnap megmertek, 5kilo 80 deka, szoval hizik,ugy IMADOM!!
Es mindig jokedve van.
Vigyorogva ebred, reggelenkent sikitozik stb.

Tobbiek?
Puszi!

Georgia
Vendég
 


hazaküldött a dokim, hétfön megyek hozzá,addig no meló, aztán majd meglátjuk...
Vendég
 


este végül fél 10től fél 1ig aludt aztán fél 4ig, és utána fél 9ig csak kézben volt...hívtam anyut jött én meg aludtam 2 órát gyors. de ma napközben se jobb a helyzet mint tegnap:(

http://www.babyoutlet.hu/viewer.aspx?pr ... &mainid=17

ebbe hordozhatom én az Ármint?barátnőm ilyet tudna kölcsönadni...ugye ez jót tesz a csípőjének is ha így van a lába.???

bazsa! utrót 12 hétig szedtem, 11hetesen mondták h fiú, de ezt már tegnap mondtam.sajnálom a vérzést, próbálj meg pozitív lenni!!!!!nem lehet gond!!!!!!!igen lehet lesz tejtesó,holnap találkozunk az anyukával.

bikfy! sajnálom a gombát, biztos minden rendben lesz!

Georgia! sugárzik az írásodból a boldogság!

Rekuja! nagyon ügyes a gyermeked!:)

KépKép
dike
 
 


dike,
én úgy hallottam,hogy a derekuknak nem tesz jót a kenguru...
szerintem kérdezz megint szakembert,ök ehhez jobban értenek,hogy mi jó és nem jó egészségileg a babának...
folyamatosan próbálok pozitív lenni,mindig simogatom és tudom,h velem akar maradni a kicsim... szerencsére nem erös a vérzés és sötétebb egy kicsit,uh ez talán nem jelent veszélyt...
Vendég
 


Dike
Milyen gyakran és milyen hosszú ideig akarod használni?
Pont ilyen kengururól van egy miért ne cikkem :)
http://batyuklan.blogspot.com/2011/01/k ... miert.html Nekem mind a védőnőm, mind a dokim, mind az ortopédorvos külön elmondta, hogy kifelé ne (mivel nekem volt terpeszpelusom, Szaffit is úgy kezelték, mint akinek potenciálisan szüksége lehet rá). Ortopédus mondta, hogy vagy kendőben békatartással (ezt mind2en imádtuk 5 kg alatt :)) vagy olyan kenguru, amiben csak befelé lehet tenni és M alakban van a láb, vagyis NEM A POPSIN van a súlya, hanem a COMBOKON, a lába csak a térdtől lifeg lefelé! Ez nagyon fontos a gerince és a csípője miatt főleg a terpeszpelusos babáknak. Ha helyes M-es tartásban van a gyerek, nem is kell hordozás közben a terpeszpelus, hiszen maga a hordozóeszköz tölti be ezt a szerepet! Nekem elég drága a kengurum, de én rengeteget hordozom (ma pl különböző etapokban 3,5 órát volt rajtam Cicalány a maga 7 kg-jával), így nagyon nem mindegy egyikünknek sem, hogy milyen az eszköz. Mindketten imádjuk, ha rajtam van, még palacsintát is sütöttem így a minap (oldalra kötöttem, hogy nézhesse, és akkor ugyanúgy lát előre, mintha kifelé van, csak a gerincének is jó, meg el is bújhat).
Nekem ilyen van: http://www.joababanak.hu/260-manduca/40 ... rdozo.html de a mei taik és a kendők is ugyanezt tudják, csak macerásabb felkötni.

Ha minimális hordozást akarsz, napi max 10-20 perccel, akkor tök mindegy, mibe rakod. Én ma majd 2 órát plázacicáztam anyámmal meg cicalányommal a kengurumban.

Igen, az egészséges hordozó drága. Ha olcsó de egészséges hordozó eszközt akarsz, hordozz kendővel, esetleg egy csíkra hajtogatott lepedővel. Tök ugyanazt tudja, fillérekért :)

Helyesen hordozott 10 hetes baba alszik, amíg az anyja ebédet főz a túra közepén :)
Kép

Oldalra felkötött fél éves szemlélődik (mindent lát) amíg az anyja a költözés során leszedi a függönyt a régi lakásban.
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


.Itt majdnem mindenki kenguruban hordja a babakat, vagy babakocsiban es abbol is a maxicoziban.
Nekem piros babakocsink volt, meg a legelejen raktunk rola kepet, de el kell adnom, mert akkora a 3 kereke, ha osszecsukom se fer be melle mas az auto csomagtartojaba, es a vaza a babakocsinak is nagy.
Igy tegnap vettunk fekete babakocsit aminn most maxicozi van, de van fekvos resze, es ulosre is le lehet cserelni.
De megtartom, nem adom a feketet el, mert 1 ev mulva szeretnenk meg egy babat mert van meg 6 embrionk lefagyasztva.
Viragnak akarunk tesot. :D :D
Ja es ha megyunk haza repulovel agusztus vegen akkor is jobb ez a babakocsi es rateszem a maxicozit es abban szeret ugyis lenni.
Amugy is csak ugy 1 het max 10 napra megyunk.

Pusszancs!!

Georgia
Vendég
 


Bazsa
Jól hangzik, hogy ezen a héten már nem dolgozol, szóval van egy szabadnapod? :)

Georgia
Majd bele jön Virág is, nem kell rögtön meghódítani a világot :) Annyira különböző a mozgásfejlődésük, aztán 1,5 éves korra egyenlít mind :) 3 gyerekes barátnőm mondta, hogy neki az első volt lusta, és azt hitte, ez a normális, aztán a második turbó, a 3. meg kimért :)
Milyen szurit kapott? Ezek szerint nála megtalálták, hogy mi az emésztési problémája?

Bikfy
Neked is megvan a magad kálváriája :( Hüvelyi gombásodás nagyon vacak még nem terhesen is. Az ember folyton vakarózna, szóval ösztönösen matatna a bugyijában :oops: Nekem egyszer antibiotikumtól hónapokig volt, alig bírták kikezelni belőlem :( Ehhez még a terhességi para pluszban veszettül rossz kombináció :(

A teljesség kedvéért egy apás hordozós kép is:
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja

Kotelezo oltast kapott.
Ugye kap 2 honaposan 2 injekciot a 2 combjaba, most 3 honaposan megint 2 injekciot a 2 combjaban, majd agusztus 22en kap megint 2 a 2 combjaba, es legkozelebb 11 honaposan kap megint.

Semmit nem vettek eszre nala, kap laktulozt, napi 4 milit, es attol kakal ugy 2-3 naponta.
De ugye 4 honaposan adhatom neki a gyumolcs bebi etelt remelem akkor jobb lessz a kakalasa.
Tegnap nem lazasodott be a kotelezo oltastol annak orultem.

Puszi!

Georgia
Vendég
 


Köszi csajok az együtt érzést, azért ma már jobban vagyok. Él bennem a remény, hogy elmúlik ez a szar.
Most találtam nemrég a neten, hogy a Gynevac lactobacillus szurit lehet terhesen is adni. Van erről valamelyikőtöknek tapasztalata? Merthogy nekünk Fülöp doktor a meddőségiben felírta, aztán 2-t használtam el és teherbe estem. Lehet, hogy beadathatnám magamnak a maradék 3-at? Az nekem nagyon jó volt a gombáimra, mert bizony a cukrom miatt visszatérő páciensek nálam a kis rohadékok. :x

Bazsa!
Drukk megy minden percben!

Rekuja!
Gyönyörűséges a kisbabád. És tetszik a hordozód is. Én is nagyon szeretnék majd, nekem nagyon tetszik.

Dike!
Micsoda szép neve van a kisfiadnak. Nekünk Áronunk lesz, de megemlítem majd apinak azért ezt az Ármin nevet is.

Sekkib!
Ennyi szuri? Szegény kis csöppségek. Az viszont jó, hogy tebabád nem lázasodott be.

Az az igazság csajok, hogy nem akarok ám itt zavarogni, annak ellenére, hogy nagyon cukik vagytok és köszi a fogadtatást. Én tényleg csak Bazsa miatt néztem be. :oops:

KépKépKép
bikfy
 
 


bikfy! örülök h tetszik a név!!!!!!!!!!említsd meg csak apának:)maradj köztünk nyugodtan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rekuja! köszi a sok infót! tényleg marha drága. de akkor először veszek egy kendőt, aztán ha beválik, és szeretem is, akkor később beruházhatok akár egy ilyenre is,tényleg kurva jó!!!!!!!!

KépKép
dike
 
 


rekuja,
nem csak egy szabadnap,mert hétfön sem megyek... és ma is délben hazajöttem...

georgia,
örülök,hogy nincs láz...

bikfy,
nagyon aranyos vagy,és én is nagyon örülnék,ha maradnál velünk...
örülök,hogy jobban vagy...

huuu én olyan aluszékony vagyok,hogy hühaaaaa...
délutánonként mindig beájulok és általában a párom ébreszt,hogy utro idö van,felkelek beveszem és vissza alvás :-) most kivételesen nem,mert egy filmet akartam megnézni és felkeltem elötte...
ma már kevés vérem volt,az is nagyon sötét,uh szerintem lassan vége...
a hányinger elmúlt, most inkább light-os görcseim vannak...

azt meséltem,h szerdán a nödoki mondta,hogy ver a szíve,mint állat :-)))) mármint nem a dokimnak,hanem a kicsi kis manómnak :-)
Vendég
 


Bazsa!

Az enyhe görcsökre magnézium!!!!!!!!! Nekem a Magne B6 jött be nagyon.
Örülök, hogy csökken a vér, ez így is lesz. Hallgass szépen Bikfy nénire: ágynyugalom. Hidd el a szervezetünk okosabb bárminél. Nem véletlenül vagy annyit álmos. Most a pihire van szükséged.


Csajok!
Segítsetek! Kendő, vagy kenguru? (Vagy mindkettő???) Én meg vagyok őrülve értük. Milyent vegyek?

KépKépKép
bikfy
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: