Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!!!!

Nócika jól emlékszel....de azóta megpuhítottam illetve mondtam hogy lesz és kész......
most meg oda van érte nagyon.....szóval csak erélyesebbnek kellett lennem..........

Panda köszi a hordozót:)
amugy nagyon szimpatikus vagy:))))))))

Beu szép pocak:)))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


igen ma megkérdeztem a gyóygszerészt, mert a dokiig nem jutottam, és ő is azt mondta, ha már minden kötél szakad akkor jöhet a panadol. Most megnyugodtam! S ma már a fejem sem fáj, bár még nem tökéletes.

Amúgy a pocak is alkat kérdés, s ha élvezed, akkor nincs gond, a nagyobbat is fogod!!! :lol:
Amúgy jól áll! :D

Én esténként mikor puffadok szívesen lecsatolnám, de különben meg olyan jó hogy már látszik :lol:

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Tudom beu, hogy alkat kérdése, nem vagyok a legvékonyabb alkat lehet ezért látszik ennyire nem tudom. Az viszont biztos, hogy a hasam mindig lapos volt, tehát a terhességet még lapos hassal kezdtem, ez valóban a baba. Mondjuk ha jól belegondolok nekem is már látszott 14 hetesen, mint most neked. Na jó nem így mint most, mert a kívülállók nem biztos, hogy tudták miért gömbölyödöm, de én tudtam :lol: .

Szóval panda nálad már lassan talán a baba nemét is fogjuk tudni? Pocid van már?

Én már teljesen ki kismamásodtam, mint ahogy a képen is látszik. Szerintem már kabátban is látszik, idáig azért az takarta.

Puffadni én is puffadtam, most már nem. Érdekes mert a 20. hét körül is már elég nagy volt a pocim akkor nagyon rosszul voltam, fulladtam, nehezen mentem majd mintha megszoktam volna, mert amióta még többet nőtt a hasam jobban érzem magam és hozzászoktam a hasamhoz és javultak a tünetek is. Furi az biztos.

Én is csak akkor vettem be panadolt, ha már létezni sem bírtam a fejfájástól. De ez is elmúlt egy pár hete, azóta nem fáj.





erika82
Erdőkertes
 
 

 
 

Sziasztok lányok!

Látom semmi mozgás errefelé, én is elköszönök, mert holnaptól nagy sürgés-forgás lesz a karácsony miatt, valószínűleg januárig már nem járok erre.

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket!





erika82
Erdőkertes
 
 


Gyorsan én is bekukkantok :D Mi a két ünnep között lemegyünk vidékre így valószínű én is januárban jövök csak.
Ez a kedvenc versem, amivel Boldog békés karácsonyt kívánok mindenkinek :)

Elindul újra a mese!
Fényt porzik gyémánt szekere!
Minden csillag egy kereke!
Ezeregy angyal száll vele!
Jön, emberek, jön, jön az égből
Isten szekerén a mese!

Karácsony készűl, emberek!
Szépek és tiszták legyetek!
Súroljátok föl lelketek,
csillogtassátok kedvetek,
legyetek ujra gyermekek
hogy emberek lehessetek!

Vigyázzatok! Ez a mese
már nem is egészen mese.
Belőle az Isten szeme
tekint a földre lefele.
Vigyázzatok hát emberek,
Titeket keres a szeme!

Olyan jó néha angyalt lesni
s angyalt lesve a csillagok közt
Isten szekerét megkeresni.
Ünneplőben elébe menni,
mesék tavában megferedni
s mesék tavában mélyen, mélyen
ezt a világot elfeledni.
Wass Albert

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


MINDENKINEK KÍVÁNUNK KELLEMES ÜNNEPEKET EME KIS VERSIKÉVEL!:)

Karácsonykor
fényesek a felhők,
csillagokból
horgol a tél kendőt.
Ráteríti
hegyek tetejére,
fenyőágnak
jégrojtos a vége.
Karácsonykor
mindenki varázsol,
meglepetés
bújik ki a zsákból.
Szekrényeknek
titkos rejtekéből,
édesapám
legmélyebb zsebéből.
Karácsonyra
kalácsot is sütnek,
nincsen ennél
izgalmasabb ünnep!
Ajándékot én is
készítettem,
amíg készült
majdnem tündér lettem!

Panda a hordozót bocsi hogy nem vittem de nagyon lebetegedtem.most kezdek jobban lenni.......ha nagyon kell szólj és akkor max a párom át szalad vele....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 



Sziasztok lányok!

Van egy kis időm így gondoltam benézek.

Remélem mindenkinek jól telt a karácsony.

Mi jól vagyunk a babóca szerintem hatalmas lehet odabent, mert kezdek igazán lelassulni, nehezen hajolok, kelek.

Panda lehet már tudni milyen nemű a babátok, vagy ti nem akarjátok tudni?

Beu nálatok minden rendben?

Nita, nóci?





erika82
Erdőkertes
 
 


Erika!
Még nem tudjuk, milyen nemű a baba, csak szerdán megyek legközelebb uh-ra. Nekem mindegy, nem ragaszkodom hozzá, hogy tudjuk előre a nemét, de a férjem nagyon szeretné tudni. A nagyoknál is irtó kíváncsi volt. :lol:

Nita!
Hogy szuperál a cica? Megszokta már nálatok a körülményeket? A fiúknak hogy tetszik?

BOLDOG, BABÁZÓS ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!

panda
Halásztelek
 
 


Sziaztok!!!!!
B.U.É.K:)))

Panda a cicus már nagyon otthon érzi magát.rengeteget dorombol:)
fiuk imádják csak figyelnem kell hogy azért az arcukhoz ne érjen a cicus..

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kép

Sziasztok,

Nekem sajna az új év pirit hozott. Ráadásul barnázással, ami sosem volt, és sajna ez nem jelent túl jót. Ez tipikusan a progihiányt jelenti.

Szerdán megyek a dokimhoz és megbeszéljük a továbbiakat.
Abbahagytam az összes gyógynövény szedését, mert lehet nálam az kavart be. Ugyanis eddig legalább volt normális pé-em, még ha nem is volt olyan jó minőségű. De legalább nem barnáztam. Éa a ciklusom második fele is mindig 14 nap volt, ami normális, most meg csak 11 nap. Úgyis closty lesz a vége. Inkább elkezdek C-E vitamint és folsavat szedni.

Panda,
Drukk a szerdai uh-hoz.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok! BUÉK mindenkinek!!!

Mi hazaértünk... végre és a holnapi napot leszámítva végre pihenhetek. Holnap vérvétel és ha sikerül akkor beoltatom magam.

Amúgy velünk minden rendben, növögetünk rendesen, még én is rácsodálkoztam, mikor megláttam a a manót, hogy mekkora :lol:
Most kivételesen aludt a drága az uh alatt, így még véletlenül sem láthattuk a nemét :lol:
Közben végre nem kellett főznöm és volt időm az elutazás előtt, azt csinálni magamnak amit szeretnék és nem fújt fel, persze mert nem hús volt... no erre anyós persze minden nap húst csinált, így már tök lufi vagyok megint. Közben ő is nyavajgott hogy nem tud enni.. hát basszus, talán nem kéne minden nap húst zabálni, már bocsi, de sír mindenki hogy nincs pénz, aztán meg a húson kívül nem ismernek más kaját.
Na befejeztem, mert felmegy a pumpám megint...

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


beu!
Na, akkor hajrá pihenés :wink: !
Mikor mész legközelebb Uh-ra? Gondolom, hamarosan. AFP mikor lesz?

panda
Halásztelek
 
 


Afp-t ma csináltattam, kihasználva hogy még nincs iskola és üresek a buszok, s meglepetésre a laborbann is voltak vagy 10-en :)
Uh-ra 18-án megyünk!

Pihi, na azt ma jól megjártam. Labor után, mivel megvolt az influ oltás receptje gondoltam kiváltom és beadatom. A rendelő mellett van egy gyógyszertár, na ott nem volt, nosza még van 2 óra a rendelés végéig irány a másik gyógyszertár, ott sem volt, a harmadikban volt, mire közölte a csajszi hogy közel 6000ft támogatással, no de nem volt már annyi az eü kártyán. Jól felhúztam magam hogy nem elég hogy nem ingyen kapom, még a legdrágábbat írják fel. Az egyik ismerősöm még rátett egy lapáttal, hogy ők 3500ft-ért kapták. No erre beírtam a csoda gyógyszer nevét a keresőbe, mire kidobta, hogy ez az oltás hepatitiszre van. Kérdem én ki az az elvetemült orvos, aki egy kismamának felmeri írni ezt az oltóanyagot, olyan gyomorgörcsöt és sírógörcsöt kaptam, hogy holnap megyek és átjelentkezem a helyi orvoshoz. Ráadásul a sok menéstől a hasam is leszállni akar, pedig már 3 magneb6-ot beszedtem.

Na, ennyit a híres egészségügyről!

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu!
Ha sokat görcsölsz, ne MagneB6-ot szedj, hanem a sima gyógyszertári Magnézium Citrátot. 500 mg magnézium van 1 tablettában (a MagneB6-ban csak 78 mg :shock: ). Ja, és csak 300 valamennyi Ft, igaz, csak 10 db van 1 levélben. De lehet felezni is, ha nem akarsz annyit bevenni. Nekem belgyógyász (most kismama :wink: )ajánlotta, hát, tényleg sokkal jobb.
Oltás :twisted: . Még jó, hogy nem sikerült kiváltanod...

panda
Halásztelek
 
 


panda:szerinted érdemes lenne nekem is szednem? Vagy már minek? A 20. hét környékén sokat fájdogált a hasam, de nem görcsölt, csak megterhelés után nehéznek éreztem az egészet akkor nem szedtem, most végülis nem igazán fáj, inkább napi 3-4X bekeményedik, de olvastam, hogy ez normális. Rebussal nem szedtem magnéziumot, de lehet jobban érezném magam, ha szedném? Vény nélkül kiválthatom ha jól sejtem?
Én nem tudnám megállni, hogy ne tudjam milyen nemű, na nem mintha ez lenne a világ legfontosabb dolga, de furdalna a kíváncsiság az biztos.

beu:még jó hogy nem adták be :?

Amivel nagyon szenvedek a hátfájás, mint ha 50 évvel öregebb lennék és a nyelőcső égés. Megyek a nőgyógyimhoz és megkérdezem tőle, hogy nincs-e valami hatásosabb a gyomorsavra, mert éjszaka majdnem hánytam annyira erős. Ha felülök akkor jobb, de ülve hogy alszok? Ez az egyetlen dolog ami eléggé megkeseríti a terhességemet már hónapok óta és még van három hónapom, szóval jó lenne, ha tudnék vele csinálni valamit. Rennie, gaviscon csak átmenti és már a gaviscon se mindig segít.

Hát nem tudom minek köszönhetem, de most hogy terhes vagyok nem lettem beteg és most lekopogom, remélem megúszok mindenféle náthát. Körülöttem már voltak náthásak, meg torokfájásosak, de szerencsére én kimaradtam belőle.

A nőgyógyászom volt ügyeletben a kórházban ahol az első budapesti baba megszületett az újévben. Na akkor elgondolkoztam, hogy én is leszek a kezei alatt, megijedtem, na nem az orvos miatt, hanem a szülés egyre közelebb.





erika82
Erdőkertes
 
 


Hű Erika már a 3. timeszter jön :D Nem csoda, hogy már be vagy sózva.

Na a történet annyiban folytatódott, hogy ma átjelentkeztem a körzetihez, aki szó nélkül ingyen és bérmentve beadta az oltást a szekrényéből kivéve.

Amúgy influenzás én is már régen voltam, de a családtagok nem igazán figyelnek oda ránk, most is beteg, vagy az lesz mindenki. Tegnap apukám is már úgy vigyázott Pankára hogy bújkált már benne valami, ma meg fáj a torka, anyum dettó, anyósom meg az asztal túloldaláról is képes rám köhögni...

Szóval inkább beoltattam magam, pedig aztán anno én rettentő ellene voltam ennek. Panka meg szedi a c-vitamint, de jövő héten viszem méricskélésre, aztán még ott is rákérdezek hogy elég e az, mert ahogy nézem elég enyhe telünk lesz :?

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu!
Na, egy gonddal kevesebb. Akkor legalább most jó dokid van? Influenza ellen én sem oltattam magam, de valahogy nem tartok tőle... Érdekes, én sem voltam beteg, mióta terhes vagyok, biztos sokat számít, hogy az ember jobban odafigyel magára (több vitamin, gyümölcs stb.).

Erika!
A Mg nemcsak haskeményedésre jó. Nekem pl. a lábam szokott inkább görcsölni (lábfej :roll: , vádli), arra szedem, és jó. Végülis izomlazító hatású, ha itt-ott görcsöl az ember, akkor jó. De tuti nem árt :wink: . Amúgy tényleg normális a haskeményedés. Alapból már az első pár héttől van, csak nem érzi az ember, mert olyan kicsi a méhe. De ahogy nő, az is jobban érezhető.

Holnap megyek uh-ra :lol: :lol: :lol: !!!

panda
Halásztelek
 
 


Panda,
Drukk a mai uhoz!!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az Uh-ról, és NEM derült ki, hogy ki lakik odabent :lol: (nem bánom...) . Amúgy viszont minden alkatrésze megvan, tökéletesen működik, minimum 20 percig tartott a vizsgálat, mert a doki magyarázott a mellette ülő nőnek. Szóval tetőtől talpig megnézték, mindene stimmel, és ez a lényeg!

panda
Halásztelek
 
 


panda:kiváncsi vagyok az UH eredményére és hogy milyen nemű a babátok (ne haragudj, ha mindig ezzel noszogatlak, de olyan kíváncsi vagyok, bocsánat ha terhes a dolog számodra)

Igen beu bizony ez az utolsó trimeszter és az órát az ágyban fekve már nem látom a hasamtól viccesen nézek ki, de nagyon szeretem, leszámítva azt, hogy mindenhova lassabban érek oda :P .

Jövőhéten 4D ha még nem írtam volna, most már szép nagy Máté biztos élvezni fogjuk a kis pofiját.





erika82
Erdőkertes
 
 


Panda szuper hírek!! Látom a tietek is bújócskázik :lol: képet nem kaptál?

Erika, ne zavarjon hogy lassabban haladtsz, lesz ez még így sem. Nekünk most is kb 1 óra a közért oda-vissza, de még nem miattam :lol: viszont a totyogásban jobban elfáradok. De ilyen benzin ár mellett letettem az autót, és ahova egy busszal megoldható oda inkább úgy megyünk. ezért is jobb hogy a közelben van a háziorvos.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


panda:elkerülte egymást a hozzászólásunk.

Örülök, hogy minden rendben van, ez a legfontosabb a neme meg majd később kiderül, szerencsére téged nem furdal a kíváncsiság én nagyon nehezen bírnám ki :oops: Képet kaptál?





erika82
Erdőkertes
 
 


Sziasztok!!!!!!!!

az új évem nem kezdődött valami jól:(1-én hajnalban iszonyatosan erős gyomorgörcsre ébredtem és ez egész 3-án hajnalig tartott..ki se tudtam kelni az ágyból......diétáztattak anyuék ugyan is így ott ragadtunk.......majd nagy nehezen le tudtam menni a dokihoz aki mondta valami vírust nyaltam be ki is száradtam szóval nem volt kutya,....de már teljesen jól vagyok......hála a fiúk megúszták:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita, már furi volt hogy nem jöttél!! Jobbulást, aztán vigyázz ám magadra!

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


nita:legalább a gyerkőcök megúszták, te viszont sokat szenvedtél, ha ennyire fájdalmas görcseid voltak :(

beu:most látom, hogy Panka lányod alig 2 hete múlt 2 éves mikor is született pontosan? Karácsony környékén?





erika82
Erdőkertes
 
 


igen, december 23-án :x mert én nem akartam karácsonykor kórházban lenni!
Azóta valahogy a karácsonyok sem olyanok mint régen, addig mindig levett a lábamról az a sok csili-vili ajándék, dísz világítás. De akkor az adventtel együtt vártuk a karácsonyt és Panka születését (dec 27-re voltam kiírva) és hogy ez a kettő egybe esett teljesen megváltoztatta a hozzáállásomat a dolgokhoz. Akkor lelkileg készültünk, nem számított semmilyen ajándék, semmilyen külsőség, ami azóta is megmaradt, és mindezt nagyon nehéz összeegyeztetni a világgal, a család többi tagjával, akik mindezt még csak fel sem akarják fogni. Így ilyenkor nagyon utálok bárhová is menni, de hát muszáj és őszintén szólva nekem egy kínszenvedés lett ez a szép ünnep, arról már nem is szólva, hogy 23-án a szülinapot is megtartjuk, hogy még véletlenül se folyjon össze a két ünnep.

Itt egy kép a nagylányról (öcsémmel, azaz a kersztapujával van a képen)
Kép

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Hát azt hiszem ennél szebb ajándékot nem is kaphattál az élettől és szentestén már a kezedben foghattad a pici lánykádat :)





erika82
Erdőkertes
 
 


Sziasztok,

Panda,
Nagyon örülök, hogy minden rendben van a kicsivel. A neme meg majd csak kiderül. Örökké úgysem bujkálhat a kis huncut. :lol: :lol: Képet nem kaptál? :D
Nita,
Itt is jobbulást kívánok és hozza neked az új év a legjobbakat, ha már ilyen rosszul kezdődött. :oops: :oops:
Beu,
Gyönyörűszép a kis Panka. :lol: :lol:
Erika,
Melyik nap mész 4D-re? :lol:

Én is megyek ám 4D-re az unokahúgommal január 20-án. Nagyon kiváncsi vagyok a kis babójára. :lol: Nekem mindig egy óriási élmény.
Jan 27-én meg nyílt napra megyek Pestre a SOTE-ra. :lol: :lol: :lol: Nagyon izgulok, hogy milyen lesz. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!
Képet kaptam, de alig látszik rajta valami :cry: . A doki is mondta, hogy sajnos, nem tud jót csinálni, annyira rosszul fekszik a baba.
SOTÉ-ra miért mész? Elkezdted végül a sulit, vagy csak úgy? És melyik Klinika, I-es vagy II-es? Vagy nem is Klinika, hanem az egyetem :oops: ?
Én még sosem voltam 4D-n, a nagyokkal nem akartunk menni, de most mindenképpen ki akarom próbálni, biztos jó lesz :lol: . Feltéve, ha nem fog úgy ugrálni mint most, még a védőnő is alig találta pénteken a szívhangot, annyira "futkározott". 2 perc után végre megvolt, 4-5 dobbanás, és usgyi, aztán újra. Vagy 5 percig hajkurászta a gyereket, mire egy helyben maradt annyi ideig, hogy a masina rögzíteni tudja a pulzálást :lol: .

panda
Halásztelek
 
 


Panda,
A fiúknál én sem voltam 4D-n, azt sem tudtam mi az, sőt lehet akkor még nem is volt. Barbinál 3x is elmentünk. Én annyira imádom. Van hogy csak úgy...nézegetem a neten a 4D-s képeket és videókat. Számomra még mindig hihetetlen, hogy hol tart a technika.

Az egyetemre megyek nyílt napra. :lol: :lol: Február 15-ig kell beadni a jelentkezést és nyáron lesz ponthatár hirdetés.Mindenképpen jelentkezek, aztán meglátjuk mi lészen. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!

Beu még pihengettem mikor haza jöttem mert még nem voltam teljesen 10-as......

Erika tényleg nagyon rossz volt.komolyan ilyen görcsöm nem volt mióta az eszemet tudom....de remélem már nem is lesz........

Beeu utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK Pankának:)

Panda hova mész majd 4d-re?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok lányok!

Nos meg volt a 4D hát nagyon örülök, hogy végülis elmentünk (az anyagi oldala miatt gondolkodtunk rajta) tehát 1,3 kg-ra becsülték a kis legényt és nem is olyan kicsi. 1 héttel itt is nagyobb, tehát valszeg tényleg március vége a szülés és hát a fejecskéje az nagyobb erre csak mosolygott a szonográfus és közölte, hogy majd a végén jobban meg kell dolgozni anyának, na hát ez már nem volt olyan vicces. Na de minden rendben van, méhlepény, szervek egyéb mütyürök a helyén vannak. Kép hát én most megpróbálom beilleszteni, de ha nem sikerül, majd a férjem segítségét kell kérnem. Kép





erika82
Erdőkertes
 
 


Jaj de cuki :D Jó kis húsban van!
Ne fájldítsátok a szívem a 4D miatt, hihetetlen jók, de közel s távol sem lesz pénzünk rá. Most épp örülök, ha kövi hónapban a dokit ki tudom fizetni, most a genetikára szerencsére megint nem kell majd fizetni. Ráadásul mivel 24-től táppénzen vagyok, azt a hetet már nem is fizették ki, majd csak a kövi hónappal együtt, szóval tök gázos a helyzet. Ismét bevetettem a pelus nélküli időszakot, hátha azt nem kell annyit venni, de a csajszi imád bugyizni és tegnap előtt már akkor is szólt, ha kaksilni kell. Csak nem merem még utcára vinni pelus nélkül, főleg hogy ennyit kell öltözni, még kitelik tőle hogy félúton jön rá, hogy neki most pisilni kell :lol: :roll:

Erika kiváncsi leszek, mennyire fog hasonlítani ezen képekre, majd ha megszületett. Nálunk Panka vonásai teljesen megegyeznek.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


beu:hát igen nálunk sem rózsás a helyzet anyagilag és a héten még mennem kell az orvosomhoz az meg 8000.- forint, szóval majdnem le is tettem a dologról, de annyira szerettem volna látni 4D-ben, Rebusnál nem volt még ilyen vagy én nem tudtam róla.
11.000.- forint volt 1 kép+ dvd-re írták az ultrahangot. Majd valahogy megoldjuk. Most vesszük meg a babakocsit is, családra meg abszolult nem számíthatunk, na mindegy majd csak megleszünk. EGyébként láttuk ásítozni, fogdosta a lábacskáját, átkarolta a talpát és grimaszolt, élménynek biztos hogy élmény csak drága.

Most én már nem értem azt mondják jobb táppénzre menni szülés előtt, mert hogy a Tgyást nem fizetik azonnal ezt nem értem? Valaki tud segíteni?





erika82
Erdőkertes
 
 


Meddig akarsz dolgozni?
A Tgyást a szülés várható időpontja előtt egy hónappal lehet már igényelni. Én is ezt tettem anno és most is ezt fogom.
Annyit tudok, már, hogy a Tgyás az előző évi kereset alapján számolják, míg a Gyedet a mostani alapján. Viszont a táppénz nem alapja egyiknek sem, mivel abból nem vonják le a 2%-os eü hozzájárulást. Tehát - ez csak az én okfejtésem - ha növelni akarod a pénzed, akkor szabira mész, vagy betegszabira, vagy dolgozol tovább, persze ha energiád engedi.

De találtam egy honlapot ahol ilyeneket meg tudsz kérdezni, és ha szerencséd van még időben kapsz is választ rá.

http://gyed-gyes.hu/tervben-a-baba/hasz ... rokhoz-ii/

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Március elejéig dolgozom és a hivatalos időpontom április 2.-a, tehát csak előtte 1 hónappal tervezem lerakni a tollat.





erika82
Erdőkertes
 
 


Különben ha nagyobbnak mérik az uh papír alapján simán átirathatod a kiskönyvben lévő dátumot, én is azt tettem, és akkor tuti beleférsz abba, hogy rögtön elmehess tgyás-ra. Ezzel jársz a legjobban, mivel mint kismama már nincs betegszabi, én úgy tudom.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Igen ezt hallottam, hogy a betegszabi megszűnt.
Majd utánajárok, mert ha lehet szabit kivenni akkor azzal kezdeném, a kiskönyvemben átírták már március 27-re az UH alapján, majd pénteken megyek a dokimhoz megbeszélem vele a dolgokat. Ő már 3 hónapja is ki akart írni, hogy pihenjek, de hát dolgozni kell és irodai nem stresszes munkát végzek így amíg bírom felkelek és vonatkozok.

Látom jövőhéten Uh megkérdezitek milyen nemű a babó?





erika82
Erdőkertes
 
 


Erika,
Nagyon aranyos a kis babócád. Olyan édes kis pofija van. :lol: :lol: :lol: Jól sikerült kép lett.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Hát már többször próbálkozott apa kitalálni a nemét, de nem igazán akarja elárulni, eddig izget mozgott, alig lehetett befogni, a múltkor aludt, hát most majd meglátjuk, de ez a gép úgymond nem a legjobb, így nem is igazán hiszem hogy látunk majd bármit is. De 4 hét múlva a saját dokimhoz megyünk akkor hátha. Ennyi idősen pankával, már 2x mondta hogy lány lesz.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Erika!
Tök jó ez a kép! Egy ilyen nekem is kell
:wink: :oops: .

Nita!
Nem tudom, hová megyek majd 4D-re. A gyártelepi Miniklinika eléggé vonzó, mert közel van, de leginkább olyan helyre mennék, ahol olyan orvos végzi az Uh-t, akinek van rá "jogosítványa", hogy diagnosztizáljon is. Engem nem a babamozi része érdekel leginkább, hanem a diagnosztika. Ezért lehet, hogy a Bolgárkerék utcába megyünk, vagy valami ilyen helyre.

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!!!!!!

Erika nagyon helyes a kislegény:))))
ugyan ennyi volt Barnika 4d-je is....kaptunk dvd-t+képet......
nekem ez volt akkor a szülinapi ajándékom.......

Panda nem is tudtam hogy itt a közelbe is csinálnak 4d-t?:)))))))))
anno én bementem Újpestre.igaz megérte mert mindenét olyan alaposan átnézték...esküszöm még a sejtjeit is:)))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Igen valóban nagyon fontos, hogy megnézzék rendesen mindene meg van-e, részemről még megyek a SOTE-ra is 1-2 héten belül ahol inkább a kötelező szűrés részét nézik és nem mozizni megyek, bár szerencsére a 4D Genesisben is megnéztek mindent, de nem orvos volt a szonográfus. Tehát duplán nézik akkor már baj nem lehet a kis legénnyel. Akárhányszor ránézek a képre, mintha már velünk lenne olyan furcsa, hogy egy ilyen szép, formás babóca rugdossa nap, mint nap a bordáimat.

Megvettük a babakocsit, hordozóval így az már kipipálva, na a lista még hosszú :( .





erika82
Erdőkertes
 
 


Sziasztok....
Erika milyen babakocsit vettetek?:))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Graco mirage plust Rebusnak is anno 9-10 éve gracoja volt és nekünk évekig jó szolgálatot tett, így most a kis legénynek is azt vettünk. Rápattintható a kocsi hordozó, ami szerintem praktikus, lábzsák, szúnyogháló volt még hozzá. Babahordozóval együtt vettük.

Most a mellszívókat nézegetem, abból aventet szeretnék jó áron találni. Általában vaterázok nekem még idáig nagyon bejött, már a lánynak is sok mindent vettem ott. Komplett valóban nagyon szép gyerekbútort kaptam 15.000.- forintért tavaly 7 részeset (erős fa, tehát nem esik szét, pedig használja rendesen) , örült neki a lány, szóval én még nem csalódtam.





erika82
Erdőkertes
 
 


Na, nekünk is Graco van, a mienkkel együtt már 3 gyerkőcöt kiszolgált, én is nagyon szeretem mert jó stabil, csak rettentő nehéz - na ezért utálom.
Ja neten jó áron ki lehet fogni cuccokat! Én is azt bambulom, most tényleg csak szó szerint :)

Mi lehet Nócival???

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Ez a fajta graco a leírás szerint nem olyan túl nehéz, a guatro tour vagy mi a szösz az nehezebb. Nem kell emeletre cipelnem, így nem olyan gáz a súlya, a kocsiba viszont befér, így praktikus.

Nem tudom merre van nóci, eléggé eltűntek mostanában a lányok. Panda te hol tartasz a hetekben?

Látom beu mész a 18 hetes UH-ra, jaj de rég volt az nekem lassan már szülni megyek :lol: .





erika82
Erdőkertes
 
 


Hát nem tudom mi a jobb, 18 hetes uh vagy szülés :lol:

Mindenesetre márciusban lesz egy nyugis hetem apa nékül, mert elpateroltuk remélhetőleg az öccséhez Angliába. Egy kicsit már nagyon várom, viszont tudom, hogy anyámék rám fognak szállni amit már viszont nem várok, sőt....

Ma lent voltunk a dokinéninél, mert Pankát már fél éve nem látta, és amúgy is gyanús volt hogy köhög, no mondta is rögtön hogy piros a torka.... közben meg anyámék besértődnek azon, ha azt mondom hogy betegen ne jöjjenek. apum lassan 2 hete szenved, pénteken már én adtam neki gyógyszert, de még eszem ágában sincs együtt hagyni pankával szerdán, inkább együtt megyünk az uhh-ra, majd csak lesz valahogy!

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: