Új privát üzeneted érkezett!

Monti!!! Szivemből szóltál!

Grönland! Nem hiszem, hogy bárkit is megbántottál volna, erről szerintem is érdemes beszélgetni, mert meglátjuk kinek mi segít és esetleg tudjuk magunk is alkalmazni!
Azt meg, hogy nekem piszok nehéz nem állítanám ilyen egyérteműen, de lehetne nehéz is, ha úgy fognám fel. De amit íírtam is, amíg dolgozom, addig magammal foglalkozás sztorno, este vanidő a tekervényeket kattogtatni és feldolgozni a "traumákat". De van ennek nagyon jó oldala is! Én nemtudok pici gyerekre nem szeretettel nézni! Mikor vetéltem velem együtt feküdt egy csajszi, akit császároztak, kora babája lett, igy nem volt vele, de volt egy 11 hónapos kislánya is, akit rendszeresen behoztak hozzá. És jó volt, hogy ott van, mert a kezembe vehettem, babusgathattam, és ez hacsak pillanatokra is, de mindent elfelejtetett. Kicsit olyan tudathasadásos állapot ez, de a szomorúságot és a bút nem viszem magammal, mert nem terhelhetem ezzel a gondozottaimat, mástrészt nincs időm szomorkodni. :D

Juca! Tehát érzéseim vannak, és fel is dolgozom őket! Amit nehezen viselek, az tényleg a neked van-e már gyereked téma. Mert lenne, ha rajtam múlna. És itt jön be a másik oldal: Persze, hogy én is megkérdezném a védőnőmet, mert nyílván szívesebben fogadok el olyantól tanácsot, akinek már van és nem csak könyvből tudja. (Persze elég komoly gyakorlatom van a pici tesóm és a kötelező korházi gyakorlatok révén, csak ezt ugye az anyuka honnan is tudhatná???) És akkor azt kell mondjam jogos a kérdése.
A másik fele, hogy ha bele gondolunk, nekem az a dolgom, hogy segítsek ott, ahol tudok. Ha az energiáim kesergésre, önmagam sajnálatára mennek el, hogyan tudok segíteni??? Szóval nem egyszerű, de nagyon sok örömmel is jár!!!

Ma 3 csodás babát láttam, 4 édes kisdedet, és két tündéri óvodást és még kaptam traktort is, hogy játtszak vele, meg rajzot is az egyik ovistól!!! :D

Kaika! Petinek jobbulást!!! Még nekem is piszok rossz, amikor nem tudok nyelni, hát még neki!!!

Zsuzsu! Legközelebb elvihetnél engem is! Beleférek egy bőröndbe, simán át tudnál csempészni a határon!!!! :lol:

Luca! Mi van veled??

Linacska! Mindent bele!

Kép
kislibus
 
 


Mimi!

Semmi baj, én voltam félreérthető! :lol:

De elkiabáltam, mert mégsem jött meg!

Kislibus!

Én úgy értettem, hogy nagyon nehéz lehetett, hogy az elején, hogy szinte rögtön visszamentél dolgozni! De ebben is mások vagyunk! Sőt, én is másképp éltem meg a vetéléseket! Idén jobban viseltem! Tavaly hónapokig sírtam apa vállán, most inkább magamban! Valahogy tudtam kezelni ezt az egészet! Elég hamar eljutottunk arra a pontra, hogy akkor most hogyan tovább! Szerintem innen kezdődik a gyógyulás, amikor az ember már tud a jövőre gondolni!
Vendég
 


Sziasztok!

Tudom, én akartam...de most már úgy vérzem, h patakokban dől...

Grönland,

akkor nem lehet, h mégis kikmama-kismama vagy??? :shock:
zmimi
 
 

 
 

szóval nem kiKmama, hanem az is S-sel értendő... :oops:
zmimi
 
 


Mimi!

Nem hiszem, mert teszteltem egy negát! Nem lepődtem meg! Viszont semmi jele sincs, hogy megakarna jönni! Remélem nem sokat gondolkodik, mert nekem maga a tökély volt ez a 27 nap...

Veled meg mi van? :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Voltunk ma baba-mama klubban ezért nem jöttem.

Grönland!

Akkor most hány cn? Bocs, de nem egészen vagyok képben! :wink:

Mimi!

Apalástfű tea nagyon jó erős vérzésre.

Kilslibus!

Na azért, lesz ott bébi, nyugi.

Luca!

Merre vagy?

Montana! Kezd meleg lenni a süti. :twisted:

Velünk semmi különös. Jövő csütörtökre kaptam időpontot a nőgyógyihoz, mert a háziorvos nem adott beutalót endokrinológushoz. :shock: Kafa. Na mindegy.
Holnap megyünk a kisasszonnyal fél kettőre fodrászhoz. Más történés nincs. Írígy vagyok a tengerben lubickolókra.

Puszi mindenkinek, most alszom mert az előző két éjjel nem tudtam aludni. Éhes voltam, szomjas voltam, pisilni kellett, aztán megint pisi, aztán meg nem tudtam aludni megint pisi... Gáz. Most meg dőlök be az ágyba, mint a kisangyal. Bocsi, de most nem szöszölök táblával, talán este. :roll:

tjuca
 
 


Juca, jó pihenést.
Én kezdek kilábalni a fáradt időszakomból, most is csak lefektettem Petit, de nem maradtam vele, nem tudok aludni. Helyette fáj kicsit a fejem :roll:

Zsuzsi, én is irígykedem kicsit, használjátok ki a jó időt.

Peti még mindig nem az igazi, láza már nincs, de köhög, meg be van rekedve-ez utóbbi elég vicces :P
Ha még pár napig kitartunk, akkor már csak nem kapom el, jó lenne megúszni.

Néha szúrkál a jobb lányékomnál, gondolom nőnek a dolgok.
Ott volt egy sérvem, remélem nem azzal lesz gond.


18-án megyünk Pestre egy vérvételes, uh-os Down szűrésre.
Ti mit gondoltok, megcsináltatjátok majd?
28.000 ft, de a magzatvízvételtől félnék, és állítólag ez is elág megbízható.
Vendég
 


Juca!

28. napon! Bocs, hogy ilyen bonyolult vagyok! :lol:
Vendég
 


Juca!

Vissza az egész! 1cn! :lol:

Kacika!

Nem tudom mikor kerülök ilyen helyzetben, de a jelenlegi felállás szerint nem csináltatnék! Nem indokolja semmi! Ha idősebb lennék, akkor talán!
Vendég
 


Kacika!

Nem. Mivel ha beteg, akkor is megtartjuk, így nem.
Tantum verde gyógycukorka jó torokfájásra, és eheted babásan is. Persze ne legyen rá szükség!

Kinga felkelt, amikor én a legjobban aludtam. :(

tjuca
 
 


Grönland!

Na csak meglesz, de ugye, ha Ti most már élesben játszotok, honnan tudjátok, hogy mikor legyen a "nagy ölelés"?

tjuca
 
 


Ja igen az kimaradt az előzőből, hogy ha kiderülne bármi rossz egy ilyen vizsgálaton, akkor is megtartanánk! Viszont magzatvízvizsgálatot soha nem vállalnék be!

Juca!

Arra gondolsz, hogy honnan tudom, hogy mikor kell együtt lenni?
Vendég
 


Na ja. Én ezekben a megjött vagy nem, és ha igen mikor, sosem tudtam jól időzíteni.

tjuca
 
 


Kacika!

Viszont szerintem jó az a teszt, sokaktól hallottam, és ugye nem jár fájdalommal vagy kockázattal sem neked sem a babának.

tjuca
 
 


Hát nekem mostanában 27 naposak a ciklusaim! Ha ezzel számolok és azzal, hogy 12 napos a luteális fázisom, akkor a 14-15. napon van pé-m! Ebben a hónapban csináltam lh-tesztet ami arra jó volt, hogy miután felment a hőm, tudtam biztosra, hogy volt pé-m! Nálam ez azért fontos, mert simán produkálok szép görbét pé nélkül is! Egyébként ebben az időszakban két naponta bújunk össze, elötte pár napig gyűjtöget apa!
Vendég
 


Igen a magzatvízvizsgálatot én sem vállalnám, pláne hogy nincs különösebb okunk, 30 sem vagyok, és van már egy egészséges gyerekünk. De ez nem jár kockázattal, csak kicsit sokba kerül. De ma már egy síma 4d uh is 10-15.000 körül van.

Lehet hogy a nemét is meg tudják mondani?? Bár kicsit korai még lehet, de a 4d-n talán. Akkor leszek 13. héten.
Bár az már tényleg mindegy :D

Grönland, éljen az 1cn! :lol: Ez most jó ugye??

Peti nagyon nehezen viseli a bentlétet, emiatt kicsit én is. De nem merem kivinni, délelőtt voltunk, és az utca végétől azt sírdogálta, hogy menjünk haza....ráadásul a megkötözős kis vékony sapit is leveszi a fejéről, de így betegen, szélben....hát nem kéne.
Vendég
 


Sziasztok!

Kacika,
Én is voltam ezen a vizsgálaton és csak ajánlani tudom. Gondolom te is az Istenhegyire mész. Szerintem jól teszed hogy megcsináltatod. A nemét nekünk nem mondták meg ott.
Vendég
 


Kösz Panda!
Sokat olvastalak benneteket, Téged, a babprojekt 2007-ben, meg most a 2008-ban szülünk-ben is.

Igen az Istenhegyire, a gendiagnosztika.hu-ról :)

Gratulálok amúgy a gyünyörű kislányotokhoz, nem semmi a 25 hónap-ugye? - amennyit várni kellett rá, de megéri!!
Vendég
 


Sziasztok!

Juca!
Hogy hol voltam? Dolgoztam...

Mi ez a nagy pisilnifutás?Csak nem???Nekem ez volt a legkorábbi tünetem.

Az lh teszt mennyire megbízható?
Hőm nem ment fel, páfrány nuku, lh-teszt kétcsíkos.Tegnap csináltam először, ma meg másodszor....A DM-ben vettem.Egyforma mindkét csík.Az jó?
Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, a csajok rögtön érkeztek amikor akartam, meg a kis Mazsola is, és nem vagyok túl profi babagyártási praktikákban.Sokat tanultam Tőletek,de még mindig nem vagyok elég jól informált...

Még mindig fáj a hasam és a hátam,de már nem annyira borzasztó.Úgy fáj, mint amikor meg akar jönni.

Én megcsináltatnám a magzatvízvizsgálatot.Már a korom miatt is...
A védőnőm azt mondta, hogy ha megcsináltatom a komplex vérvételes vizsgálatot, ott is az fog kijönni, hogy szükséges a magzatvízvizsgálat is, mert 35 év feletti életkornál szükségesnek ítélik meg. Meg szerinte azok a vizsgálatok vannak egyébként is itt a kórházban, a vérből itt is nézik a dolgokat, amiket az Istenhegyi úton.Szóval szerinte nekem nem éri meg megcsináltatni.
De ez nem az én véleményem, csak Ő mondta.Mert én is kérdeztem, hogy mit gondol róla, mert én megcsináltatnám.Persze még utánajárok a dolgoknak, majd ha már ott tartok...
:lol:

Kislibus???Mi a véleményed?

Mimi!A műtét utáni első mensi nekem is iszonyú erős volt, aztán a következő már a szokásos.

Semmi kedvem nincs vacsit főzni.Meg ötletem sincs, hogy mit.
Emberem ma kimenős, csak nekünk lányoknak kell kaja.
Vendég
 


Luca!

Nappal normálisan pisilek, de éjjel! Komolyan, háromszor is kivándorlok a budira. Lehet felfáztam a hideg lakásban.

Valami tészta?

Szerintem elég megbízható az lh teszt, de Kislibus írta, hogy az még nem garancia, hogy a tüsző meg is reped, csak azt mutatja, hogy van peteérésed.

tjuca
 
 


Juca!

Én is csak éjjel futkostam! :lol: De jó lenne, ha babás lennél!
Hát...remélem, megreped a fránya tüszőm!
Vendég
 


Luca!

Miért ne repedne meg? :wink:

Kép

tjuca
 
 


Hát csajok az általam számított dátumok és a vonalzók nem mindig egyeznek. :shock: Most igyekeztem a vonalzókhoz igazodni.

Luca!

Én is szeretném, ha lenne baba. Jövő héten megyek dokihoz, vagy laborba küld vagy laborba küld, csak nem mindegy mivel. :wink:

tjuca
 
 


Hogyhogy mivel? Mivel babát vársz! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Most jöttem haza a munkából. :cry:

Ez a nap kicsit sok volt. Voltam fodrásznál és örömmel újságolta, hogy a barátnője terhes. A párom felhív, hogy a kolléganője megszült, kislányuk lett. Jön az egyik páciensem, aki múltkor még azon filózott, hogy gyereket kellene szülnie, mert már 40 éves, most meg 6 hónapos terhes. A boltban összefutottam egy másik pácienssel, akinek nemrég született kislánya és mivel gyanúsan nagy volt a hasa, rákérdeztem, és bingó: jön a kistesó. Na, akkor éreztem, hogy haza kell jönnöm, de itthon sincs nyugtom, mert most kaptam egy sms-t, hogy az egyik ismerősömnek ma megszületett a kislánya. Hozzáteszem, azt nem is tudtam, hogy terhes, mert nem túl közeli ismerős, de azt bezzeg megüzeni, hogy megszült. Na, most akkor mi van??? Mindenki terhes meg gyerekes lett hirtelen, csak én nem?? :evil:

Látjátok milyen vagyok? Irigy-irigy-irigy. :oops: :cry:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Juca! Milyen süti?? :shock: :?:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Kacika,
miért akarsz Pestre vérvételre menni? A 12. heti UH után Kecskeméten alapból vesznek vért (visszautasíthatod, de szerintem senki nem teszi), 2-3 hét az eredmény, és max. ha ott valami kiderül, akkor érdemes továbblépni. Az ingyen van.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


No, akkor Down kór szűrés:

Alap szűrés (amit mindenkinek csinálnak): AFP vizsgálat, tarkó redő mérés (Nem 100%-os megbÍzhatóságú, ezért ha rosszak az értékek a MagzatvÍz vételt, vagy a korionboholy mintavételt javasolják, amiből genetikai vizsgálatot végeznek.
A korionboholy és a magzatvÍzvétel 100%-os. Ott nincs tévedés!!! De van 1-2% -os vetélési arány
Quartett teszt: Anyai vérből 4 marker vizsgálatával történik.
Integrált teszt: A Quartett teszt, PAPP vizsgálat (AFP-hez hasonló), és a nyakiredő szűrés egyesÍtése.(94%-os pontosság, 5% tévesen pozitiv és 1% tévesen negatIv eset)
E két utóbbi nem ad konkrétan választ arra, hogy Dawnos lesz-e a gyerek, csak egy kockázatbecslés. Pl. Annak esélye, hogy a gyerek Dawnos lesz, 0,3 % (0,3% felett veszik ők pozitÍvnak, tehát akinek e feletti rizikó jön ki, azoknak a 94%-a valóban Downos, 5 %-a nem az, habár az eredmény poziÍv, é marad 1% aki a negatÍv eredmény (0,3% alatti esély) ellenére is Downos babát szül.
Azomban, ha nagy az esély, tehát pozitiv a teszt, akkor is javasolják a kismamának, hogy menjen amniocentézist, vagy chorionbiopsziát csináltatni.
Tehát, hogy érdemes-e megcsináltatni az attól függ, mi a cél. Ha a cél az, hogy 100%-ra meg legyen mondva, hogy a gyermek nem lesz beteg, akkor felesleges ez a vizsgálat. Pl. azoknál, akik nem tartják meg a babát, ha beteg. Akik megtartanák, azonban azt gondolom érdemes megcsináltatni, mert azért egy down szyndróma nem kis piskota. Mert lehet, hogy a gyermekünk enyhén imbecil lesz, és minimális segítség kell majd neki az élethez, de a downak vannak durvább formái is, ilyenkor születhet szív és vese fejlődési rendellenességgel, ami hosszú műtétek sorát jelenti, hogy élhessen, lehet, hogy sosem fog megtanulni beszélni, nem fog tudni sem egyedül fürdeni, sem egyedül enni és az ilyen gyerek nevelése 72 órát igényel a napi 24-ből. És ezt úgy hidjétek el, hogy foglalkoztam downos felnőttekkel és kutya nehéz, ha a rosszabb eset áll fennt.)
Szóval erre érdemes felkészülni, annak is, aki tutira megtartaná, ekkor érdemes ezt a vizsgálatot végezni.
De ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, az alap szűrés 84%-os pontosságú, de ehhez az kell, hogy az AFP például pontosan a 16. héten legyen lemérve, meglegyen a tarkóredő szűrés 12 hetesen.
Ami még fontos, hogy az alap szűrés csak Downra és nyitott gerincre, illetve nyitott hasfalra szűr, az Integrált mé Edwardsra is.
Én a magam részéről viszont megcsináltatnám, bár életkorilag nem vagyok rizikós, de van a családban értelmi fogyatékos, és azt sajna nem tudjuk, nála mi okozta ezt csak azt, hogy nem Down-os, de ettől még lehet genetikai eredetű az ő baja is.


Huh.....

Kép
kislibus
 
 


Juca! Babásodunk, babásodunk??? :wink:

Monti! Vannak ilyen napok, ne rágd ezen magad, dühöngj, sírj egyet apa vállán, aztán tegyetek a ti babátokért, és ha holnap felkelsz kijutsz a völgyből, máris szebben látod a világot. :D

Ma volt az a kismami, aki 1 nappal van későbbre kiirva, mint én lettem volna. Szép pocija van... DE LESZ NEKEM IS!!!!! :P

Grönland! Ilyeneket én is szoktam produkálni, hogy nem tudom mensi-e vagy se.

Zmimi! Nekem is niagara volt, most, 5 hónap után volt az első korábbihoz hasonló vérzésem!!! Eddig minden mensikor szedtem a vasat is mint a bolond, most elég a Gravida....

No megyek, mert még elkopik a csőröm....

Kép
kislibus
 
 


Jó reggelt lányok! :lol:

Monti!

Ez csak is azt jelentheti, hogy hamarosan te is babás leszel! Hisz te is az ismerősöd vagy! :lol:

Kislibus!

Én onnan számolom, mikor beindul! Az a rózsaszin már az előszele volt! Figyelmeztetett, hogy vegyek tampont és ne csináljak tesztet! Pesrsze nem hallgattam rá! :lol: Mondjuk ha napokig barnáznék, nem tudnám honnan számoljam!

Juca!

Ha valakinek nem mindig pontos, érdemes az lh-tesztet használni, közben hőmérőzni! Ha pozitív, az azt jelenti, hogy 36-48 óra múlva megreped és ilyenkor jó a hőmérőzés, mert utólag lehet látni, hogy meg is repedt!

És fenti szól Lucának is! :lol: Szerintem lassan ugorhatsz apára! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Kislibus!

Köszi a kimerítő tájékoztatást, ez nagyon alapos volt, így egyben még nem is olvastam sehol. :shock:
Most 50%- esélyt adok Pirinek meg a babának is. (Na jó babának 51-et :wink:)

Montana!

Azt hiszem, én addig voltam görcsös, míg nem tudtam örülni más örömének. Aztán eljött az az idő is. Hidd el, amikor Te leszel babás, őszintén fogsz örülni, pedig tudod, hogy más éppen a szája szélét rágja fájdalmában. Nehéz ügy, egy orvosság van, mielőbb baba. Bejelentkeztél meddőségibe? Csak mert ez egy másik topikban nagyon bejött, mint babona, aki bejelentkezett, hogy kész most már "veszünk" egy babát, az már babásan ment az első időpontra! :-)

Ez egy mondás, a cél előtt, amikor izgatottan vársz valamit, hogy meleg a süti (már ennéd, de még nincs kisülve, de ha kiveszed a sütőből is még várni kell egy kicsit, és Te csak csorgatod a nyálad! :twisted: na én is ennyire várom a tesztidődet. :D)

Grönland!

Sokáig hőmértem Kinga előtt, és annyira a rabjává váltam, hogy ezt most csak nagyon vész esetnén húznám elő. Tudom, hogy kb. a 17. napon volt pém, akkor volt a szülinapi táncelőadás és Csipi az anyósomnál aludt. Jó kis hétvége volt, ha nem jött össze a baba akkor is. :wink: :lol: Kicsi gyerek mellett nincs kedvem időpontokhoz tartanom magam, a kedvünk szerint szerelmeskedünk. Persze gondolom pár hónap múlva már nem, de most még igen.

Mindenkinek szép napot! Én ma egész jól aludtam, ugyan rohangáltam pisilni, de utána visszaaludtam azzal a lendülettel, ahogy beestem az ágyba. Az előző két éjjel kizsigerelt. :-(

tjuca
 
 


Juca!

Az biztos, hogy a rabjává válik az ember egy idő után! Csak is úgy szabad neki állni, hogy van is hozzá kedved! Én szivesen méregetem, mert szeretem tudni, hogy hogy működök! Kimondottan megnyugtat, ha tudom, hogy vol vagy nem volt pé-m! Ha volt azért, mert tudom mikor kéne nem megjönnie, ha meg nem volt tudom, hogy mikor kéne megjönnie! :lol: Okos vagyok, mi? :lol: Kisgyerek mellett biztos nem tudnám csinálni! Ez a gyakori pisilés remélem, hogy a bébi miatt van! 2 nap és tesztelsz! :lol:
Vendég
 


Grönland!

Igen, de ahogy elnéztem a tegnapi tesztkanálatot a drogériákban, lehet csak később -> a tesztek száma (ha pozitív egészként kezeljük őket) konvergált a nullához, alulról közelítette az egyet. :wink: (volt egy doboz, de sértett volt) Állítólag ma már lesz, ma kapnak árut. :D

tjuca
 
 


Juca!

El ne felejts pozitívat kérni! :lol: Ennyi igazán kijár neked, ha már várni is kell rá! :lol:
Vendég
 


Grönland!

Oksa! :lol: Csak ilyet fogadok el: Kép

tjuca
 
 


Sziasztok Lányok!

Grönland,
na akkor mégis megjött, így közel egy időben próbálkozhatunk majd! :wink:

Monti,
te mitet dógozol, h pácienseid vannak? :shock:

Már beálltam a normál kategóriába, mensi ügyben.

Ja, és el is felejtettem írni, h lefogytam 4 kg-ot! Hiphiphurrrrráááá!!!

Éljen a spinning+a saláta! :roll: :lol:
zmimi
 
 


Sziasztok!

Megvolt délelőtt a nyarkiredő mérés, ami 1mm lett, az orrcsontja meg 2 mm. Állítólag minden normális.

Melinda, a pestit azért akarom megcsináltatni csak, mert több szem többet lát.
Minden tiszteletem azoké, akik beteg gyereket nevelnek, nem tudom képes lennék-e rá. Illetve ha a szűréseken azt mondják hogy minden rendben és a születésénél kiderülne hogy mégsem, nyílvánnem hagynánk ott, nem dugnám intézetbe, de ha menet közben derülne ki hogy valami nem korrekt.....nem tudom megtartanám-e.
Most lehet hogy sokak szemében lecsökkent a nimbuszom :oops: , de ez van.Van már egy egészséges gyerekem, szerenénk egy hasonló -na jó talán nyugisabbat nem bánnék- "konstrukciót" :wink:

Mindegy milyen nemű, mindegy hogy szép-e vagy kis csúnyácska,hogy nagy-e van pöttöm, csak egészségeset szeretnénk.

A vérvétel eredménye, amit most vettek le, 2 hét múlva jön meg, addigra meglesz a pesti eredmény is, mert azt helyben meg kell várni-1,5 óra-.

Mimi, ügyeske vagy a fogyással, mennyit is szeretnél leadni??

Petit lefektettem, remélem legakább egy órát alszik.

Sajna kicsit sz@r a közérzetem, asszem Sinupret cseppet kezdek el szedni az múlkor is 2 nap alatt rendbehozott, pedig akkor még lázam is volt, most csak olyan ....nem túl jó.
Nem akarom jobban elkapni Péterkémtől.

Na puszi mindenkinek :D

Juca, nagyon nagyon izgulok érted, és szorítok a teszteléskor. Mikor akarsz rápisilni? :wink:
Vendég
 


Háát, igazából 10-et lenne jó, de 6kg-val is kiegyezem most, szóval még kettőt legalább, v 3-at...

A 10kg-nak hamarabb kellett volna nekiállni, nem a gyerekgyártás előtt, mert hát ugye annak nem kedvez a hamar-sokat-fogyni dolog. De most már mindegy, ilyen vagyok, oszt kész...
zmimi
 
 


Juca,

tényleg, nem is írtam, h én is drukkolok ám, h 2 csíkos légy!

Húúú ez idegörlő időszak, bizti tűkön ülnék a helyedben...
zmimi
 
 


Sziasztok!

Kacika!

Nem csökken. Ez mindenkinek a saját döntése, DE NEM LESZ SEMMI BAJ!

Mimi!

Nem semmi, négy kiló mínusz, hatalmas grat!

Lányok!

Most tök nyugis vagyok, biztos vihar előtti csend. Talán vasárnap, vagy hétfőn. A Rossmannban nem volt olyan lily teszt, amiből kettő van egy dobozban, így vehettem háromszáz forinttal drágábban két külön dobozt. :evil:

Voltam most KIngával fodrásznál olyan kis kopirnyó lett. Nem viselte valami jól, a haj csikizte az orrát, és mindig a közelítő olló elől elhúzta a fejét vagy behúzta a nyakát. Végül kb. 20 perc, nem tökéletes eredménnyel, de adott helyzetben a csaj kihozta a maximumot a hajából. :twisted:

Sajna a gép le van merülve, nem tudom hol vannak az aksik, úgyhogy nem tudok képet csinálni, majd talán holnap.

tjuca
 
 


Sziasztok!

Na, az előbb írtam egy tök hosszú levelet és úgy kiléptem a gépből, hogy elfelejtettem elküldeni előtte. :oops: :twisted:

Röviden:

Juca: hajrá kétcsíkos! Ha most is megjön a mensim, bejelentkezem.

Mimi: hajrá fogyás!! Küldtem privit.

Kacika! Örülök, hogy egészséges. Azt hiszem én sem tartanám meg ha valami tényleg súlyos betegsége lenne, pl. nyitott gerinc, stb. A Down-kórnál is elgondolkodnék, de azt lehet, hogy bevállalnám. De remélem ilyenen nem kell majd gondolkodnom.

Grönland: úgy legyen. Jövő vasárnap minden kiderül!

Ha lesz kedvem leírom megint hosszan az egészet, de most megyek enni!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Montana!

Jó étvágyat! Én várom a hosszút. :-)

tjuca
 
 


Sziasztok!
Nekem is egyetlen vágyam van: egy egészséges gyerek.

Kislibus: Nagyon köszi a tájékoztatást.Mi lenne velünk Nélküled?

Én biztos, hogy megcsináltatom a magzatvízvizsgálatot is.A koromnál fogva a veszélyeztetett kategóriába tartozom.

A munkahelyemen rengeteg beteg gyereket látok, vagy hallok róluk.Van egy olyan ügyfél, aki 3 felnőtt korú fiút pelenkáz, etet, itat, fürdet, és tologat...Nem részletezem tovább, de megrázó dolgokat mesél.
Le a kalappal előtte, én nem hiszem, hogy bírnám csinálni.
És ez csak egy beteg azok közül aki jár hozzánk...Szilárd meggyőződésem, hogy azoknak a "gyerekeknek" egy csepp örömük sincs az életből, az anyukáról nem is beszélve...persze apuka már rég otthagyta őket.
Iszonyatos küzdelem nekik az élet minden pillanata.(Azt nem értem, hogy egy ilyen súlyos fogyatékos gyerek mellé hogyan mert még egyet vállalni, aztán még egyet...)

Gondolom, értitek, mit akarok ezzel mondani akkor is, ha konkrétan nem nevezem nevén a dolgokat.

De persze a mi gyerekeinknek nem lesz semmi baja, mert mindent megteszünk, hogy ne legyen.Meg azok után, amiken keresztülmentünk, a sors már nem tol ki velünk, és csodálatos egészséges gyerekeink lesznek.( Bocs Grönland.)Persze ami tőlünk telik, meg is tesszük értük.Nem ülünk tétlenül!
Esszük a folsavat, meg amit még kell.
Nem iszunk, nem bagózunk, óvatosan nyírjuk a füvet. :lol:
És csupa egészséges dolgokat eszünk.Nem mintha a Down-kór ezeken múlna...

Csak jönne már haza emberem!!!!!! :wink:
Napok óta nem találkozunk, vagy Ő van itthon, vagy én...vagy Ő alszik, vagy én...mi lesz így????
Vendég
 


Kacika!
Örülök, hogy minden rendben van!
Vendég
 


Szia Montana!

Most tudtam még csak visszaolvasni, drukkoltam neked ezerrel, mondtam én hogy tuti jó méretűek a tüszőid!!! Meglásd ebből baba lesz:)! (én tudom)
Vendég
 


Na újra itt! Most tele a poci. :lol:

Ami a rövidített változatból kimaradt:

Juca: a sütis mondást nem ismertem, de a forró sütis, nyálcsorgatós szituációt igen. :lol: Bármennyire is próbára tesz az élet, azért tudok még örülni más babájának, de csak szépen lassan, fokozatosan tessék adagolni a híreket!! :lol: Egy héten egy új baba bőven belefér, na de egy nap négy?? :lol: Mire te mutatod a pozitív tesztedet, addigra biztos megemészetem a tegnapi babadömping okozta sokkot. :lol: :lol: :lol:

Mimi! Gratula a fogyáshoz! Nekem hiába a futás, hiába a Norbi kaja a kis hájacskáim ragaszkodnak hozzám. A mérleg már 2 kilóval kevesebbet mutat ugyan, de szerintem csak a felesleges víztől szabadult meg a szervezetem. Most is nagyon rendi voltam, tonhalat ettem salátával. :lol:

Luca: én is dolgoztam olyan helyen, ahol beteg gyerekeket kezeltek. Leginkább hydrocephallal (vízfejűség) és nyitott gerinccel. Sokszor a kettő együtt volt. :cry: A gyerekek két év alattiak voltak, szinte senki nem érte el a két éves kort. A szülők nem látogatták nagyon őket, ha be is jöttek 10 perc után már mentek is. Nem írom most le, hogy mik voltak, mert nem akarok senkit elijeszteni, vagy megrémíteni, de akkor, ott úgy éreztem, hogy jobb lett volna nekik, ha meg sem születnek.

Ellenben nem tudom milyen érzés lehet, ha már mocorog a baba a hasamban és akkor kellene kimondanom, hogy nem akarom megszülni, mert beteg. Hát remélem, hogy ilyenen nem kell gondolkodnom majd. Viszont én is megcsináltatok minden vizsgálatot, én sem vagyok már mai csirke :lol: , ráadásul első szülés lesz.

Az egyik rokonomnak 18. terhességi héten mondták az orvosok, hogy a gyereknél halmozott fejlődési rendelleneséget látnak és jobb lenne, ha beindítanák a szülést. De ő ragaszkodott a babához. A 23.héten beindult a szülés (vetélés) még két hétig méhszáj összevarrással, fektetéssel, gyógyszerekkel bent tudták tartani, majd 25(!!!) hetesen megszülte. A gyerek alig volt több 500 grammnál, de élt. Mondták neki, hogy engedje elmenni, mert nem egészséges, de ő továbbra is ragaszkodott, hogy mentsék meg. A kislány most 12 éves, mozgáskorlátozott, nem tud járni, nem tud a kezével semmit megfogni, tolókocsiban ül, de magának hajtani nem tudja, értemi fogyatékos, nem beszél, nem kommunikál és vak. Ha az anyjának az lenne az élete értelme, hogy megpróbálja valamennyire is élhetővé tenni a gyereke életét, akkor azt mondanám, hogy ez igen, le a kalappal, ez aztán az anya, de ő 1 év után kijelentette, hogy nem bírja ezt a stresszt és visszament dolgozni, a nagymama nevelte a kislányt, amíg volt ereje hozzá, aztán intézetbe dugták, mert nem volt aki pelenkázza, etesse, fürdesse. Hiába a rokonom, messziről elkerülöm, nem is akarom látni. Mármint az anyát. A gyereket meg nem lehet megkérdezni, hogy örül-e az életének, mert semmilyen szinten nem kommunikál. Na, erre az esetre sajnos azt mondom, hogy hagyni kellett volna, amikor 23 hetesen beindult a vetélés. Mert lehet megszülni beteg gyereket, de azt utána vállalni is kell, minden nehézségével, minden hátrányával együtt. Az egy igen szép feladat, tisztelek mindenkit, aki végigcsinálja. De azért megszülni egy beteg gyereket, hogy egy kórház elfekvő osztályán, vagy valamilyen zárt intézetben élje és fejezze be az életét, az nem jó senkinek.

Na, de mi optimisták vagyunk! Nekünk szép egészséges gyerekeink lesznek. :lol: Az enyém lehet, hogy most ágyazódik!! :lol: :lol:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Nati!

Egészen biztos vagyok benne, hogy azért sikerült, mert te is drukkoltál nekem! :lol: :lol: Utólag is nagyon köszönöm. :lol: És ha tényleg babás leszek, akkor ajánlani foglak téged mindenkinek! :lol: :lol:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Monti!

Megy a drukk ezerrel!Most biztos sikerülni fog!Te is ügyes legyél a tesztvásárlásnál, és pozitívat vegyél, mint Juca! :lol:

Csajok!
Azt hiszem, a Babaváróknál olvastam, hogy az lh-teszt is kimutatja a terhességet, mert rokonok a hormonok.És még előbb is pár nappal, mint a hcg-teszt.Ti mit tudtok erről?
Vendég
 


Luca, állítólag igen, működik, de szerintem nem szabad megcsinálni, mert ha meg utána jön egy vérzés, akkor tudatosul az emberben, hogy vetélés zajlik, míg ellenkező esetben, -ha mondjuk 2-3 nappal a mensi időpontja után tesztelne az ember- akkor nem derül ki, csak az , hogy na megjött, max késett pár napot.

Állítólag amúgy az lh leszten a 2 csíknak erősödnie kell napról napra, ez jelezné hogy talán terhesség áll fenn.

Megyünk fürdeni Pepével, újabban velem akar tusolni. Aranyos, tartja nekem a vizet, amíg szappanozok, aztán meg én neki :lol:
Olyan kis ügyes!

Ja, és már nem csak simizi, hanem puszilgatja a hasam, mire eljutunk márciusig, már talán várni is fogja a tesót :lol: .

MIndenkinek jó éjt!
Vendég
 


Kacika!

A terhességi tesztnél is erősödnie kell a csíkoknak, a többivel egyetértek. Apropó, fénykép nincs a csöppről?

Monti!

Akkor izmosítsd a lelked! :twisted: Remélem poz. tesztünk lesz!

Az élet elég kiszámíthatatlan, a szülés után és alatt is történhet bármi sajnos, és felnőttet is elveszthetünk értelmetlenül. :twisted:

Ne de bízom benne, hogy itt senkire sem rak ilyen terhet az Isten. Látod Kacikával is izgultunk, és pörfikt paraméterei vannak a picikének.

Luca!

Hamarosan már pelenkákat fogsz vasalgatni, és pitty-putty visszafiatalodsz a huszonéves antitalentum anyukéák közé, és Te leszel a bölcs szupianyu! :wink:

Jó éjt! Szép álmokat!

Pusza:

Juca

tjuca
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: