Új privát üzeneted érkezett!

Itt az ápoló csajok mondták hogy beültitől kell nézni mert amig nem kapod vissza az embrikéket nincs ami termelje...mindegy nem agyalok rajt lesz ami lesz majd hétfőn kiderül.csak azert zavart a dolog mert gondolom ha nem jó ütembe emelkedik Hcg az se jó... Lényeg hogy emelkedett és az jó! :) szurkálást érzek a hasam alján középen ennyi.de amig nincs vérzés addig jó!:) amúgy minden barátnőm meg szobatársam (ő is Tapolcás volt) mondta jó volt a 400.uh-ot nem néznek mert még korai... Nagyon jó lesz 2 nap apával lenni! :)
bea8383
 
 


Bea
A nem lombikos ciklusban is a dpo-t az ovulációtól számolják. Akkor sem termelődik még hcg, mert még nem ágyazódtak be. Annyi a különbség, hogy nálunk lombikban tölti az első pár napját, a másik esetben pedig a petevezetékben sodródik. Akkor sincs még HCG, a beágyazódás meg ugyanúgy történik. De tényleg kár agyalni rajt, hétfőn minden kiderül. Izgulok és drukkolok nektek nagyon!!! Az jó, ha a hasad alján középen érzed, akkor valószínű nem méhen kívüli. Emelkedik, duplázódik a hcg, és ez a lényeg! Nem csökkent! Valami oka van, hogy nőtt! Szerintem a beágyazódás zajlott le később 1-2 nappal, ezért lehet picit alacsonyabb. Pihenj, kapcsolódj ki a hétvégén! Várunk hétfőn a jó hírekkel! Most már nem fáj a derekad?

Kép
p__lilla
 
 


Szia Lilla!
De azóta is faj a derekam szurkálgat a hasam meg fáj a mellem... minden alkalommal mikor megyek wcre azon izgulok csak ne legyen semmi a betéten!
Nalunk ennyi év után annyi sikertelen lombik után ez is csoda hogy pozitív lett a teszt meg van Hcg!Nem is merjük elhinni ezt se.Ha akarja a jó isten hogy legyen baba lesz!meg ha velünk akar maradni velünk fog ha már idáig eljutottunk! :) lesz ami lesz ez már nem rajtam múlik én megtettem mindent.
Méhen kívüli terhessegről nem igazán tudok semmit...
bea8383
 
 

 
 

Bea, szerintem ezek a tünetek jó jelek. Igen, megtettél mindent, amit tudtál. Minden rendben lesz!!!!
Említetted az inozit port, ugye ez van az inofolicba. Ezt hol lehet venni? Itt nálunk se gyógyszertárba, se természetboltba nincs és nem is hallottak róla, még a rendszerükbe sincs. A netről lehet rendelni, de sok a postaköltség. Te mennyit szedtél belőle? És folyamatosan, vagy csak a lombik alatt? Írnál róla kicsit bővebben? Az aspirin protectet szedted most?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla
én beülti előtt elkezdtem szedni mindent: ittam naponta fehérjét,inofolic 2tasakkal naponta,méhpempő kapszulat 2-ot naponta,e-vitamin,folsav,aspirin protect.de mióta bekerültem a kórházba semmit nem szedek csak a napi utro
bea8383
 
 


Lilla
én beülti előtt elkezdtem szedni mindent: ittam naponta fehérjét,inofolic 2tasakkal naponta,méhpempő kapszulat 2-ot naponta,e-vitamin,folsav,aspirin protect.de mióta bekerültem a kórházba semmit nem szedek csak a napi utro adagot+reggel este 1-1 szem gyogyit kapok vmi bromoakármi :) soha nem tudom megjegyezni a nevét!:) de kérdeztem ezek a magatartásáért vannak.
Az inofolicot én Szombathelyen kaptam patikába 14 ezer ft 60 tasak 1 havi agad de lattam Tapolcán is a patikába.netről is lehet rendelni!csak későn olvastam neten hogy van ez az inozitol (ez van az inofolicba+ folsav) ha külön külön megveszed ugy olcsóbb 8 ezer és 3 havi adag... De azt viszont csak neten lehet rendelni.szerintem érdemes megvenni sok jót hallottam róla.hátha lesz baba nálunk nem tudom melyik segített....
bea8383
 
 


Bocs 2x ment el ... és a megtartásáért kapom :D
bea8383
 
 


Ma volt nálam barátnőm hozott egy tesztet megcsináltuk hát jóval sötétebb/erősebb 2 csík lett rajt mint a 400 előtt.ugyhogy bizakodok hogy nőtt a Hcg.nyugodtan leszek otthon hétvégén.
bea8383
 
 


Bea
Remélem is, hogy nőtt a hcg!! Minden rendben lesz, próbálj meg egy kicsit lazítani otthon hétvégén. Majd hétfőn azért jelentkezz, izgulok érted, és drukkol nektek nagyon! Csak mi már nem leszünk itthon, Almádiba megyünk 1 hétre, nem lesz net. Sajnos addig nem tudom elolvasni, mit írsz. 

Kép
p__lilla
 
 


Lilla!
Jó nyaralást töltődjetek fel!pont jó időtök lesz! :)
bea8383
 
 


Sziasztok!
Ma volt vv+uh ééésss van 1baba! :) A Hcg színt majdnem 5000 lett. Köszi mindenkinek hogy szorítottatok!!! :) Amúgy jól vagyok.

Lilla
remélem jól telik a nyaralás!puszi!
bea8383
 
 


bea gratulálok :)
reni87
Kecskemét
 
 


Bea :D gratulalok! Ittt vagyunk a mekibe veszpremben ez volt az elso hogy megnezzem irtal e valamit. Szuper nagyon orulok. Gondolom ti is boldogok vagytok. Mikor mentek tapolcara. Most mar otthon maradhattal? Jajj olyan jo hogy vegre sikerult. Puszillak.

Kép
p__lilla
 
 


Bea, gratulálok! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Köszi mindenkinek!!! :)
Nem tudom mikor megyünk Tapolcára mert még mindig a kórház vendégszeretetét élvezem:(
Azt mondta doki nem mehetek haza mert még mindig nagy a petefeszkem figyelni kell.12.hét mire helyreáll... Hát nagyon remélem addig nem kell bent lennem mert megőrülök!:( de ápolók szerint ha már elindul visszafelé haza fognak engedni... Azóta nem voltam uh-on hétfőn mikor mondták van baba akkor kérdeztem még mindig 10cm a petefeszkem akkor annyi volt mikor bejöttem:( majd lesz vmi...

Lilla
Még mindig tök hihetetlen hogy 6év sikertelen próbálkozás után nekünk is összejött!felfoghatatlan:) de nagyon örülünk csak ne legyen baj minden oké legyen.Meg nehezen viseljük apával már ezt a sok különlétet! :(
És milyen a nyaralás jó időtök volt?
bea8383
 
 


Bea
A nyaralás jó volt, hamar eltelt, az idő ilyen is, olyan is volt. Strandoltunk, kirándultunk. 
És te hogy vagy? Uh-n mit láttak? Petezsákot, vagy volt már benn valaki? Mikor lesz újra uh? Majd mesélj ám!!! 

Jucus, Bumi
Hogy vagytok?

Bumi, Bea, meg aki tud valamit, mondja már el, hogy az inofolicot mikor kell szedni??? Sehol nem találok róla semmit. Lombik alatt a stimulációkor, vagy már előtte is kell hónapokon keresztül? Tp-án nem javasolnak semmit szedni, más klínikákon hogy van ez????

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, en is szedem de csak. Ovu elott kezdtem el, akkor jott meg postan. Ha az internetpatikabol rendeled akkor nincs postaktg ha pikk pakk pontra rendeled. Mi a bmc be jarunk es ott a doki csak terhesvitamint javasolt igaz erre kulon nem kerdeztem ra.. a tasakra az van rairva h. 3Honappal a fogamzas elott kell elkezdeni.. ha jol tudom ettol lesznek jo mimosegu petek, annak meg szinten kell 3 ho h. Felvegyek az anyagot , ugyanaz az eletciklusa mint a spermaknak. Eredmenyrol nem tudok beszamolni, remelem nemsokara vmi pozitiv hirt mar tudok mondani. Inszem volt ebben a ciklusban, sorban a 3. Mint a meseben ennek is sikerulnie kell. Az eredmenyt hetvegere ill.egy het mulva kell tesztelnem. Bar elegge el vagyok kenodve mert jonnek a gorcseim,ill. Erzem a hasam neha mint mensi elott.
Szep napokat!
reginand1pont0
 
 


Reginand1pont0, köszi a válaszod. Igen, én is azt olvastam, hogy kezdjük el minél előbb. 3 hó kell a petéknek is? És 2x1-et szedsz? Drukkolok neked, hogy sikerüljön az inszem. A görcs nem jelent semmit, a terhességnek is hasonlók a tünetei. 
http://shop.vitaltrend.hu/index.php?opt ... Itemid=236
Ehhez mit szólsz? Én innen gondoltam rendelni. Ez szerintem ugyan az, ami az inofolicban van inozitol, csak így külön jóval olcsóbb. Folsavval kiegészítve ugyanaz lehet, mint az inofolic?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, en csak 1x1 et szedek, remelem ez is eleg :) Nem mondtam a dokinak, o sem hiva a mindenfele vitaminnak, szoval nem kiserletezem jobban. Mivel etrendkiegeszito azert nem is aggodom miatta, legfeljebb nem hasznal, bar vmi hatasa tuti van. Miota szedem eszrevettem, mintha vastablettat szednek, ha mar szedtel akkor tudod mi lehet a lathato hatasa :)
Bar en szedem meg az elevitet is, mivel maradt meg egy keves, meg a multkori akciokbol, gondoltam most elfogyasztom azt is.
Igen, a peteknek is kell kb annyi, lehet nem pontosan 3 honap hanem x nap, de kozelit. A himivarsejteknek is 72 nap kell + par, igy jon ki a 3 ho.. En is nemreg olvastam vhol.. Erdekes dolgok ezek..
Ezt neztem en is, de nem mertem igy megrendelni :) Olcsobb az tuti, de nekem ez tunt biztosabbnak :) Tovabba nem utaltam elore es igy is ingyen volt a szallitas a pickpakk pontra. Nem tudom, nekem igy biztosabb. Hol akarod megvenni a folsavat? en most neztem mit kaptam a gyogyszerrtarban a multkor , igaz nem tudtam milyen kell :) de az 3mg-os :D Sztem igen, ugyanaz, egy csomoan szedik igy, de mondtam, en nem mertem igy kiserletezni. Lehet majd a kovetkezo adagnal.
Jut eszembe, a pecsi meddosegin ajanljak az inofolic szedeset ( honlaprol tudom).
Ti most spontankodtok?
Persze remenykedem, de ugyanaz a csipkedos erzest erzem, meg a derekamban is, de majd ugyis kiderul, ezt nem marad titokban :)
reginand1pont0
 
 


Reginand1pont0, igen, ismerem a vastabletta hatását.  Most is részem van benne. Alacsony volt a vasam, muszáj szednem 3 hónapig. Nem gondoltam mellé folsavat, a vitamin, amit szedek 800 mcg-ot tartalmaz, a maltoferfol-ban is van, ez több is, mint ami az inofolicban lenne. Én is tartok ettől a grammos inozittól, ezért is nem rendeltem még eddig. Hogyan tudom kimérni az 1 g-ot? Van otthon grammos mérleg, de annyira azért nem megbízható, szerintem 1 g-ot csalhat ide vagy oda. Azt tudom, hogy a hímivarsejteknek hány nap kell, meg mi kell nekik, ebben a témában már ki vagyok kupálódva. Mi amúgy lombikozunk, pont a párom eredményei miatt, kevéssel indultunk, de legutóbb normál értékünk volt, ezért is gondoltam, hogy a petesejteket is illene javítani. Tudom, hogy ajánlják Pécsen az inofolicot, de ott sem írják, hogy mikor szedjék, csak a lombik alatt a petesejtek érésénél, vagy folyamatosan.
Igen, most az esélytelenek nyugalmával spontánkodunk.  Október, november körül megyünk a következő lombikra. Sajnos nálunk a megtermékenyüléssel és az osztódással van baj, addig minden szép és jó. Nálatok mi a probléma, miért kell inszem?

Kép
p__lilla
 
 


Na igen, nekem is ilyen problemaim voltak a kimeressel..aztan meg a vegen megtermekenyulnek himivarsejt nelkul.. szoval igy nem mertem bevallalni. bar sztem adnak merokupakot hozza, vagy kanalat, nem ? inkabb az inofolic megha kicsit dragabb is. De igy kitart 2 honapig. Sztem az hogyan hasznalod attol is fugg h. milyen a problema, van akinek 2x1 van akinek 1x1.. Nalunk? most mar egyre tobb, de amikor elkezdtuk semmi nem volt, csak mar regota nem jott ossze, igaz a paromnak az also hatarerteken voltak a katonak, de azon kivul minden okes volt, na igen, nekem volt egy kis prolaktemia, amire szedem a bromot, de az rendbejott. Igazabol, meg az is lehet h. van mas problema de ugye nem derult meg ki... Az majd a lombiknak ha szukseg lesz ra. Mi nov. ben kezdtunk, es akkor meg okes volt. Most Jul. voltunk a felulvizsgalaton, merthogy a 2. inszemnel kiderult egy polip, ami vegul lehet ott volt elotte is, szoval akkor ez is lehetett gond, ezt mutottek majusban, most julban azt mondta  a doki h. alig van tuszom.. en meg alig kaptam levegot mert nem ertemh ogy lehet hogy elfogytak, eddig minden okes volt, most meg mar alig van egy evem.. igy ha most ez nem sikerul(t volna) akkor mar cssak lombik johet szoba. Ami ellen en nagyon tiltakozom, mert felek tole nagyon, a mellekhatasoktol.. De nincs mas lehetoseg.. Olvastam most egy konyvet Lux elviratol: anyanak szulettem? hat erdekes dolgok vannak benne, hogy ha ilyen problema van akkor a no nem akarja az anyasagot vmi miatt elutasitja, es ezert nincs baba. Fel kell oldani ezeket a dolgokat es megoldodik minden.. Pl, erzelmileg nincs felkeszulve a felelossegre, nem erett felnott meg, vagy megsem tud bizni a parjaban.
reginand1pont0
 
 


Sziasztok!

Mi mostanában nyaralgatunk, ezért nem nagyon jöttem.

Bea!
Gratula és drukk tovább!

Lilla!
Nekem lombikkor mondta a dokim, hogy szedjem 2x1 tasakot.  Olvastam egy rakat cikket a témában. Nem akarok senkit elkeseríteni, de semelyik csodaszer nem emelei meg szignifikánsan a terhességei rátát. Az inofolic sem. Azoknál javíta  a petesejt minőségén, ahol rossz alapból illetve a pcosoknál.
Ugyanígy utánaolvastam a progi szuri és a crinonenak és ott is kiderült, hogy nincs különbség a kettő közöztt...

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi
Merre nyaraltatok?
A dokid csak a stimu ideje alatt mondta, hogy szedd az inofolicot? És te ittad? Persze, tudom, hogy ez nem olyan csodaszer, csak most eléggé felkapták. Nekem a petesejt minőségének javítására kellene. Valami oka lehet, hogy nem termékenyülnek meg, de nem tudjuk, hogy a spermáktól, vagy a petesejtektől van. A doki felvetette a spemadonort, hogy ezt kiderítsük, de ilyent nem szeretnénk. Így most spermát és petesejtet is szeretnénk javítani. 

Reginand
Nézegettem az oldalukat, le van írva, hogy hogy kell kimérni az 500 g-ot. Azért mégiscsak barátibb az ára, mint a 12e Ft-os inofolicnak. Olvastam egy topicban, hogy a gyógyszertár 7ezerért kapja meg. Hát, jó sokat rátesz...
Drukk, hogy sikerüljön nektek, és ne kelljen lombik. De annyira nem kell félni tőle.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Rómában voltunk, most meg Zamárdiba megyünk.
Én amikor először ittam, nem volt petesejtem (az az egy ilyen leszívásom volt), most is ittam de nem jó petefészkemben nőttek a tüszők, így csak 2 petesejtem lett. Egyszóval nem tudok pozitív fordulatról beszámolni. Velem a doki csak a stimu alatt szedette. Bár a cikkek amiket olvastam, az mind 3  hónap szedés után vizsgálta a változásokat, és minde tesztnél 2 tasak/nap volt az adag.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok!
Ma is voltam Uh-on 7 hetes vagyok ép petezsák,szivhang és embrió. :) múltkorinál petezsákot és szikholyagot mutatott.petefészkem még nem teljesen normális,de sokat ment vissza egyik kb. 5*6cm másik 3*4cm... Csak most meg volt TSH vérvétel és újra magas lett 7.7 :( holnap fel kell hívnom Zalaegerszegen kezelődokimat.félek nehogy rossz hatással legyen babára emelni kell gyógyszeradagon.:( bár minden ápoló és doki is mondta elején még nem hat ki babára...hát remélem...

Lilla
Nekem inofolicot belgyógyászom irta fel hogy lombikkor mikor kezdem szurikat akkor kezdjem el napi 2*1-et!ez a megtagadást segíti olyanoknak szokták ajánlani mint mi akinek minden rendben csak nem tapad meg.nagyon dicsérték itt is.én elvileg már lombik előtt érdemes elkezdeni csak mivel nagyon drága azért csak szurikor kezdtem el.de írtam már az inozitol is jó és olcsóbb!hogy ez segített-e vagy a méhpempő a sok fehérje +E vitamin nem tudom de tény hogy most sikerült!eddig Tapolcán soha nem ajánlottak semmit mindig csak ugyanazt mondták szép sok és jó petesejt,embrió volt nem tudják miért nem sikerül....ebből elegem lett.én úgy voltam vele ártani biztos nem árt hátha segít vmelyik és tessék!!!

Még mindig kórházban vagyok kíváncsi leszek mit mondanak majd holnap...

Puszi mindenkinek

BEA
bea8383
 
 


Bea Gratulálok a szívhanghoz!!!! Nagyon örülök nektek. Csak ez idegesít nagyon, hogy Tp-án miért nem figyelnek a hormonokra, akkor mindek vizsgálják, tök fölösleges. Nálatok már lehet, hogy az első sikerül, ha a pajzsmirigyed be van állítva. Az ilyenkor magas TSH mitől van? Biztos nem lesz semmi a babával, ne idegeskedj ezen. Sokat gondolkodom az inofolicon. De most már annyi mindent szedek a petesejt minőségre, q10, maca, stb, nem tudom, hogy bekavarjak-e még az inofoliccal. Mindenhol azt olvastam, hogy 3 hónapig kell szedni 2x1-et, hogy javítsa a petesejtek minőségét. De általában a pco és IR-eseknek használ. Nem tudom, hogy nekem fokozni kell-e az inzulinérzékenységem.  Nézegettem angol oldalakat, mindenhol a maca-t, q10-et, méhpempőt írják, pár helyen az inofolicot is, gondolom azért, mert ez új dolog. Magyar fórumokon az inofolic negatív mellékhatásairól is olvasni elég sok embernél. Nem maradt esetleg belőle, ami neked nem kell?  Megvenném. :)
Bumi Jó nyaralást nektek!

Kép
p__lilla
 
 


Lilla
Sajna nem maradt nekem pont beültikor fogyott el de már utána nem vettem másikat.hát dönts el veszel-e vagy kérd ki dokid véleményét.itt most elég sok lombikos van az osztályon majdnem mindenki itta+az aspirin protektet is...
Nemsokára bele is vágtok következő lombikba?
Még jövő héten bent kell lennem megvárnak még egy uh-ot milyen a petefeszkem... Remélem utána már hazamehetek... :(
bea8383
 
 


Bea
Végül rendeltem a netről myo-inozitolt, 250 g-ot, ez több, mint 60 napra elég, csak a kiméricskélése elég macerás. Grammos mérlegem van, de azért nem mér annyira pontosan. Most az elején csak egyszer iszom. Aztán majd duplázok. De iszom folyamatosan. Mellé beveszem a vitamint, amibe 800 mg a fosav, úgyhogy az is megolcva, aztán csak 6000 Ft volt postaköltséggel együtt. Az aspiron protectet a Cs. doki csak beülti után javasolta. Azt nem tudom még, hogy szedem-e. 
Hát, most újra kell majd csináltatnunk a vizsgálatokat, úgyhogy még azért nem vágunk bele. Meg ki is akarom várni, hogy 3 hónapig együk ezt a sok vitamint. Július végén kezdtük, majd csak október vége, november-be csináljuk a lombikot. 
Drukkolok, hogy minél előbb hazamehess. Csinálnak ott a kórházba veled valamit? Hogy vagy amúgy? Valamilyen terhes tüneted van?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla
csütörtökön végre hazajöhettem! :) nem csináltak már semmit velem... Kedden még voltam uh-on rendben volt minden 8hetes voltam.Én is azt vettem volna meg netről csak későn olvastam,hogy az is jó és sokkal olcsóbb :) Nincs semmi különös terhességre utaló jelem... Nincs hányingerem nem hányok van étvágyam :) talán az hogy fáradékony vagyok sokat alszok :)
bea8383
 
 


Bea
De jó, hogy végre otthon vagy! Szuper, hogy minden rendben van, és hányingered sincs! Akkor most már jöhet a boldog babavárás!

Kép
p__lilla
 
 


Még annyit kérdeznék az inofolicról/inozitról, hogy hogyan kell szedni? Étkezés előtt, után, közben. Reggel veszem be felkelés előtt éhgyomorra, és rá 30-40 percre elég rosszul leszek, hányingerem is van.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Inozitolról: a klinikai kísérletekben nem az inofolic van benne, hanem maga az inositol és a folsav, így gondolom mindegy, hogy a drága kombinált szert szedi-e az ember, vagy a hatóanyagot egyenként. Az általam olvasott cikkek többségében 3 hónapig szedték a 2x2g inozitolt.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Lilla!

Onnan rendelted, amit korábban linkeltél?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi
Igen, onnan rendeltem.

Kép
p__lilla
 
 


Bea, de jó, hogy hazamehettél! Vigyázz magadra és boldog babavárást kívánok! :)

Bumi, Ti most hogy vagytok? Mikor vágtok bele a következőbe? Ti most szedtek valamit?

Lilla, múlik a hányinger?

Végül én is megrendeltem az inozitolt, 2 dobozzal, úgy döntöttem most 3 hónapig előírás szerint szedem, napi 2 tasakkal, remélem használ!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Bocsi, inofolicot rendeltem..

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Bea, neked szombathelyi belgyógyász írta fel az inofolicot?
Én tegnap voltam itt belgyógyász/endokrinológusnál, még soha nem hallott róla...sőt, szerinte tök felesleges minden ilyesmire pénzt költeni :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus
Úgy tudom, hogy Bea Zalaegerszegen volt endokrinológusnál, ő javasolta neki az inofolicot és az aspirin protectet is. 
Igen, már nincs hányinger, ma sem volt. Biztos, hogy a multit nem bírtam éhgyomorra, nem az inozittal van a baj.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, köszi!
Akkor hajrá inozitol! :) remélem használ mindkettőnknek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Sziasztok!
Igen nekem Zalaegerszegen mondták hogy szedjem!

Lilla
estefelé vedd be.

Jucus

Szhelyi belgyógyászok semmire valók!!!nekem most is magas lett TSH-m felhívtam Egerszegi doktornőt mondta sajnos ő amig kórházba vagyok nem kezelhet csak ha kijöttem.elkuldtek a Lőcseihez azt mondta nem kell vele foglalkozni hogy magas majd lemegy...mondom neki gyógyszeradagon se kell emelni ugy tudom 2körül kéne lenni az a jó...azt mondja nem meg ki mondta ezt a hülyeséget?!mondom Egerszegen.. Azt mondja á azok össze beszélnek mindent..(hozzáteszem adjunktus a doktornőm!) tiszta ideg voltam alig vártam kiengedjenek és elmehessek Egerszegre.nos csüt-ön voltam doktornő ki volt akadva hogy miért állítottak le mindenről amit ő felírt+!igenis befolyásolja magas TSH a babát vettek vért ha magas lesz már pedig magas akkor emeli gyógyszert.És újra kell szednem aspirin protectet,femibiont,magneb6,utrogestant és a clexant sőt azt felemelte 0,4-ről 0,6-osra.na szóval erről ennyit!nem a semmiért mondta nődokim ne szhelyre hanem Egerszegre menjek.a legtöbb lombikos oda jár mind ugyanezt a kezelést kaptuk akikkel most én bent voltam azok mind babások lettek! :) szerintem ez nem véletlen és nekunk se véletlenül jött össze!végre vki mondott és tett a sikertelen lombikok miatt valamit nem csak azt mondta hát nem tudni miért nem sikerült majd talán legközelebb.... Nem tudom amit szedtem azok közül melyik vagy az összes együtt de tény hogy 6év után sikerült! :)
bea8383
 
 


Ja csak az a baj,hogy annyi betege van doktornőnek hogy úgy tudom vas megyeieket már nem fogadnak! :( nekem szerencsém volt még anno.Barátnőm kérni akart időpontot de mondták neki több új beteget nem tudnak fogadni. :( azóta se ment semmire Szhelyen... Ők is 6éve próbálkoznak...
bea8383
 
 


Bea
Örülök, hogy minden rendben veletek! A TSH-t terhesen nézték? Ezt amúgy nem nézik, csak ha előtte nem volt rendben? És mit befolyásol a babánál? Lehet, hogy nálam is esetleg a rossz hormonértékek vezettek oda ahova? Mert nekem senki semmit nem néztett, csak uh volt. A clexan mire való? Neked a sok sikertelen lombik mindt a rossz hormonszintek miatt volt, és hihetetlen, hogy ezt Tp-án nem mondták, pedig határértéken felül volt a pajzsmirigyhormonod. Na, de a lényeg, hogy ott a pocidban a pici, és most vigyázol rá nagyon, jó kezekben vagy. Voltál már Tp-án, vagy már nem is mész?
Bea, akkor most mond el nekem légyszíves, hogy miket mondott a zalaegerszegi doktornő, hogy mikor miket szedj! Leszívás előtt és után, beültetés után, mindent, kérlek! Az inofolicot milyen mennyiségben javasolta, napi 2-t? Te hogy szedted? És ha sikerül, miket lehet szedni? Az inofolicot leszívás után abba kellett hagyni? Az aspirin protectet meddig kell szedned?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla

Elvileg a TSH-t a nődokinak nézni kell (3.napi vérvétel...)+ Tapolcán is nézik.Azt mai napig nem értem/tudom miért nem mondták hogy magas mért nem foglalkoztak vele.nekem 3 éve nézik 3-4 havonta Egerszegen mióta nődokim elküldött oda.Lombikot megelőzően még jó volt sőt 0,4 körül volt áprilisba mikor nődokim megcsinálta az összes vérvételt ami kellett Tapolcára.most mikor kórházba voltam már magas volt megint.:(

Nem tudom mit befolyásol a babánál azt pontosan nem mondta... neten olvastam hogy vetélést okozhat és szellemi fogyatékosságot... :(

Csütörtökön kell mennem utoljára Tapolcára.

Lombik előtt ezeket szedtem: E-vitamin,folsav,fehérjeporból turmix,méhpempő kapszula.

Az inofolicból napi 2tasakot kellett,már lehet lombik előtt 1-2 hónappal is csak mivel drága igy én abban az 1 hónapban ittam mikor a lombik volt.lehet egész tesztig csak nekem pont beültikor fogyott el és nem vettem újat.Az aspirin protectet is szuri kezdettől végig lehet.

Nekem kórházba csak utrogestant+magneziumot kellett meg ott kezdték el a clexant (ez egy vérhigitó injekció).

Most pedig ezeket szedem: utrogestan,magneb6,femibion,aspirin protect,clexan.
bea8383
 
 


Szisztok! Bea levelét azzal egészíteném ki, hogy az aspirin protektet abba kell hagyni, ha clexant szúrsz. Egyébként mehet, nálunk mindig mondják is. A tsh-nál az abnormálisan magas érték kavarhat be. Itt is többféle irányzat van, van olyan endokrinológus, aki szerint nem számít a magasabb (de még határétéken belüli) tsh, más szerint 1,5 alá kell lenyomni. És mindkettőnek igaza van. 5 körüli tsh-val is ismán potyogtatjhák a gyerekeket...másnak meg nemjön össze, míg 1,5 alá nem megy. Az biztos, hogy a hormonkezelések alapból megemelik ezen értékeinket, és valakinek pont a hormonok vágják tönkre a pajzsmirigyét.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Az aspirin protectet nem csak beültetés után kell kezdeni? És ha sikerül a baba, mikor lehet abbahagyni, vagy egész terhesség alatt szedni kell? Normál értékű TSH esetén a terhesség miatt megemelkedhet az értéke? Mert ezt alapból nem ellenőrzik. Vagy ha a 3. napinál jó volt az érték, akkor jó is marad végig? 

Bea
Drukk neked csütörtökre!

Én holnap megyek. De azt mondták a telefonba, hogy lehet, hogy nem csinálnak újra hormonvizsgálatot, pedig letelt egy év. Még júliusban azt mondták, hogy 1 évig érvényesek az eredmények. Na, most akkor mi van? Majd holnap az orvos fogja eldönteni. Úgyhogy lehet, hogy feleslegesen megyünk, mert még nem akarunk kezdeni, majd csak egy hónap múlva.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla

Na mi volt?A TSH-t nagyon befolyásolhatja a terhesség.Lehet hogy akinek jó volt annak is felborulhat!Nekem is 2évig jó volt most, egész a pozitív tesztig utána felment..Biztos hogy nézik (kell) ha laborra küldenek.Nekem már októberre ki van írva újabb kontroll... Elvileg ha terhes vagy sűrűbben nézik!

Bumi

Velem nem hagyatták abba az aspirin protectet.Mind a kettőt kell aspirin is+clexant is együtt.Voltam ma védőnőnél ő is azt mondta jó ha ezeket használom.
bea8383
 
 


Bea
TSH-t nem néznek terhességnél. Legalábbis mikor Marcival terhes voltam, csak általános vérképet néztek a 12. hét előtt, de ez kb. a 11. héten volt. Szóval ha előtte nincs gond, a terhesség alatt nem néznek semmit. Pedig jó lenne, ki tudja, mitől ment el nálam a baba. Neked azért nézik, mert gond volt. 
Mi elvileg kezdhetünk már most a suprefacttal. A T. határozottan mondta, hogy a petesejtek minőségét nem lehet befolyásolni semmivel, hiába szedünk ezt azt, sőt a spermiumokat sem nagyon, amennyi nekünk van, bőven elég. A vitaminüzlet csak biznisz. Mondjuk valamit biztos ér, mert azért 70% lett a mozgó spermiumunk, és 1/5 a morfológia. De most már az is lehet, hogy nem a spermiumokkal van a baj, hanem a petesejttel. Nem tudja a T., hogy mi lehet a gond, mert elvileg mindegyikönk rendben van. Mégsem termékenyülnek meg és nem is osztódnak rendesen. 
Majd írj, mi volt Tapolcán! Drukkolok!

Most akkor az aspirin protectet mikor kell elkezdeni? A stimulációnál, vagy a beültetés után?

Ja, és itt úgy van ez a fizetős dolog, hogy csak akkor 95 ezer, ha még nem merítetted ki az 5 OEP-est, úgyhogy az ötödiket tartalékolni kell, ha kimerítetted, akkor 200 fölött van egy beavatkozás. És leszíváskor kell fizetni, szóval ha nincs beülti, ugrik a lóvé.

Bumi
Veled mizu? Mikor kezdtek újra?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla!

Csak a beültetéskor kell fizetni a 95e Ft-ot, szóval nem bukta, ha nem lesz beültets, én már jártam így.

Nálunk a stimu alatt is kell szedni az aspirin protectet, és leállítanak vele, ha Clexant szúrsz. Ha nem kapsz Clexant, akkor folytatni kell az aspirint.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi
Tegnap direkt rákérdeztem, mikor kell fizetni és mondták, hogy leszíváskor. Gondolom, ha nincs beültetés, akkor nem fogják visszaadni, hanem zsebre rakják. Úgy látszik, ezek máshogy csinálják. És nálatok az 5. OEP-es után is 95ezerbe kerül?
Itt nem javasolják az aspirin protectet sem előtte, sem utána, semmit sem. De most lehet, hogy ki fogom próbálni. Ezért kérdzem, hogy hogyan kell használni. És leszívás előtt mennyivel kell abbahagyni és mikor kell elkezdeni újra? Itt Clexan sincs, Bea is csak szombathelyen kapta, Tp-án nem adnak semmit, csak a gonal+crinone/utro.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla!
Nem tudom mi a helyzet a 5. OEP-es után, de szerintem ugyanúgy megy minden. Én már 5 fizetősön vagyok túl ebből egyszer nem volt beültetés, azért nem is kellett fizetni. Fura, hogy nálatok a leszíváskor kell, úgy tudtam ez egységes a Kaálikban.
Az aspirin protectet a stimu elejétől kezdve kell szedni, a leszívás előtti napon már nem szabad bevenni, de a leszívás másnapjától újra szedheted. Clexánt hol adnak, hol nem, nekem a 8 beültetésnél mindösszesen 2x vagy 3x kaptam.

Szombathelyen is van Kaáli?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: