Új privát üzeneted érkezett!

Ami érdekes volt hogy azt mondta azért ír föl nekem meforet és nem metformint mert a metformin olyan burokkal készül amit nem lehet negyedelni illetve felezni. Ahogy a meforal el érem az egészet akkor szedhetek metformin. Erről hallotatok már?
szedit25
 
 


Szedit hihetetlen a dokid, ha még az ennyire fokozatos adagolásról is tud!!
Mintha ő is szedte volna valamikor! :wink: vagy lehet most is szedi? :wink: :lol:

Kincs, bocs nem emléklszem, már régóta szedsz clostyt?

Kép

Kép
rejo
 
 


Igen el olvastam már norka cikkét régebben is, csak azt hittem van valami más is. Azt is mondta a doki hogy ahogy el fogy csak telozzak át neki és már írja is.Azon kívül ma is tegnap is át kellett mennem hozzá vércukrot nézni. Jővőhéten szerdán és csütörtökön is mennem kell. Azért írta föl mert ő vette észre a cystát senki más. Mégpedig abbol hogy 2002-be 53kg voltam 2003-ba 85 így azonali cytologiát kért. Én évente járok laborra hozzá mert vegyszerekkel foglalkozom
szedit25
 
 

 
 

Nem tudom de azt tudom hogy diabetess doki is rengeteg cukros emberrel foglalkozik. És miután 3-4 éve van ez a betegségem úgy gondolta probáljuk meg. Amugy norka a metformin melett miért kell vigyázni a cukorral? Nekem ma 4.5 volt és 4 kávét ittam egy kávéba 2 cukrot teszek. Ha le esik a cukor szintem akkor nem hiszem hogy engedni fogja tovább szedni nem?
szedit25
 
 


el olvasom norka cikkét még egyszer figyelmesebben
szedit25
 
 


Nagyon kemény dolgok ezek. Azért reménykedem nekem ezeken nem kell majd át menni mert abba bele halok.
szedit25
 
 


Az azért még mindig rejtéj számomre hogy ez a metformin azon kívül hogy cukor meg inzulin dolgokba föl merül, de mi köze a pete éréshez? Lehet ki nevettek de én nem értek ezekhez a dolgokhoz
szedit25
 
 


H valaki erről tud többet írjon köszi. Még valami az én nőgyógyászom azt mondta hogy a hőmérőzésnél elég ha egy két tizedet ugrál a hő. ez sem így van? Csak mert nekem a 14. napon 36.3 volt utána 36.5 de erre többen azt mondják nem volt p.érés. Talán 2 szer volt 36-6 ,36-7. szerintetek?
szedit25
 
 


Szedit jól elbeszélgecc magaddal. :lol:

Voltam reggel az új nőgyógyásznál. Képzeljétek felvetette, ha PCO syndromám volt, miért nem csináltak egyszer sem terheléses cukrot??
Mondom neki: én több helyen, több orvostól kértem, de elutasítottak.
Na erre a nőgyógyász mondta, hogy a terhesgondozóba menjek november elején és már akkor megcsinálják a terheléses vércukor-vizsgálatot. Annyira nem repdesek az örömtől, hogy nekem dupláznom kell..lehet ha jó lesz az eredmény, akkor a 20. hetit kibulizom, hogy ne kelljen. A cukrommal sosem volt baj. A dokinak viszont meggyőződése, hogy minden PCO mögött valamiféle inzulinprobléma van. Pl. ha megszek 2 franciakrémest, honnan tudom mi történik? Na mondom neki, akkor remélem cukros víz helyett franciakrémest kapok majd. :D
Meg is vizsgált, tök korrekt volt. Azt mondja nagyon szépen kikúráltam a folyást, ami annyira csípett.
Átnézte az összes eddigi leletemet. Hatalmas mákom van vele.
Fiatal, lelkiismeretes, protekcióm van nála (elsőnek behívott) és ingyen van..
Mondta ez a pajzsmirigy dolog igen alattomos, ha nincs jól beállítva vetélést okozhat. Bár ki sem merte mondani ezt a szót.
Veszélyeztetett terhes vagyok a 2 betegség miatt. Fura lesz majd táppénzen..na meg a munkahelyen bejelenteni. Először is kiveszem a 16 nap megmaradt szabimat..

Kép
babancs
 
 


szedit
írtam emilt
dimet
 
 


uh, babancs, akkor pihenj sokat!! és tényleg rendes a dokid.
dimet
 
 


babancs: szerintem élvezd ki az elkövetkező néhány hónapot :) Fúrkáló kollégák, stressz, rohanás nélkül :)

Én most csak 6 napig dekkoltam egyfolytában otthon de ollllyan jó volt:) Mindenre jutott időm, varrtam egy medvét (mit azóta se fejeztem be... félkarú szegény:) ... és ha tehetném még tovább itthon dekkolnék... (most épp megszereztem a szüleim varrógépét és állandóan azon töröm az agyam, mi mindent lehetne varrni... a szoptatóspárnát tutira én fogom...)

Úgyhogy szerintem érezd nagyon jól magad és ne idegeskedj a dokik miatt... vizsgálgassanak csak ... a lényeg, hogy mind a ketten egészségesek legyetek a babával :)
Vendég
 


Norka, Dimet, 7kincs és Többiek!

Ezt a Metforminos gyógyszert valóban régóta ismerik, csak ugye a cukorbetegségre adták. Az én nőgyógyimnak nem is említettem, mert ezek mindig lehurrognak. Egyből műteni akart, na de én azt nem engedtem.
Vendég
 


Szedit!

Metformin mellet azért kell vigyázni a cukorral, mert -mivel nem engedi felszívódni a bélből, a bélben maradt cukor viszont vizet köt meg- fosáshoz vezet!!!!!!! De nagyon!!! Úgyhogy csak óvatosan az édességekkel és a gyümölcslevekkel!!!! :!:


Babancs!

Örülj a táppénznek, legalább nyugi lesz!!!! :wink:

Rejo!

KÉPET AKARUNK!!!!!!!!!!!!! :D


Na megyek, mert helyzet van!!!!!! :twisted:
rambóka
 
 


estrella: engem is műteni akart a dokim (igaz ő magas IR esetében felírja a metformint, de az enyémet nem találta magasnak, a diabetológus meg igen...no komment), de egy gyógyszeres beavatkozás, még mindig kevésbé terheli meg a szervezetet,mint egy műtét...és külföldön alkalmazzák PCOra.
dimet
 
 


Edit
Ha gyártasz egy görbét az értékeidből,szívesen kielemezzük.
Itt tudsz: www.fertilityfriend.com
www.wunschkinder.net
Regisztrálni kell mindkét helyen.

Kincs
Sztem az LH-d még mindig több a kelleténél.Így a ciklus elején az
FSH-nak kéne picit többenk lennie.Többit nem tudom,nekem más mértékegységekben van megadva.
A 13. napon eleinte nekem sem volt tüszőm.Akinek eleve hosszú a ciklusan nem elsőre sikerül 14. napi p.é-t gyártani.Nekem ilyen 1X volt az 5 hó closty alatt.Ne csüggedj!

Bee
Fel a fejjel,és kiharcolni egy mensit ,ha kell gógyszerrel.Örülök ,hogy kevesebbet fogsz dolgozni.A végtelenségig nem lehet a testünket terhelni.Egyetértek Rejovak abban,hogy ez is közrejátszhat a hosszú ciklusodban.

Babancs
Örülök,hogy jobban vagy!a táppénz miatt ne izgulj,jó lesz otthon.Majd olvasgatsz,meg tv-zel!
:D

Rambóka,Rejo
Cuki babáitok hogy vannak????

Most ennyi telt,mert Ada már nagyon nyűgi.Mindjárt szétveri a billentyűzetet! :twisted:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Aranyosak vagytok, köszönöm!

Csakegy!

Te nem tudsz elmenni táppénzre végig? Vagy nem is akarsz?
Itthon tényleg jó, mert a házimunkát elvégzem "munkaidőben", finomakat főzök, délután meg már pihenek. Muszáj is, úgy szokott fájdogálni a pocakom. :oops:

Csakegy érdekesek a házidokijaid. Az enyém meg mindenért itthon tartana, állandóan. Mg ha csak 2-3 napra is jönnék el, általában 2 hét lesz belőle - vagy egy teljes pajzsmirigy generálozás. terhességgel karöltve. :lol:
Szóval azért is kellemetlen ez a táppénz dolog, mert idén gyak. szinte alig dolgoztam. 2*1 hónap tanulmányi szabi, szerintem több hónap táppénz..de hát kit érdekel, igaz? :lol:

Kép
babancs
 
 


babancs: ha nem számítana a pénz akkor én is elhúznék táppénzre (mint ahogy nálunk mindenki!!! én vagyok eddig a kakukktojás:))))

Így viszont kivárom a januárt, a decemberi prémiumért pedig nyújtom majd a markom (azért 1,5 havi fizu extrában a baba születése előtt elég jól jön)... az éves jövedelmem pedig így elég magas lesz ahhoz, hogy kb. annyit kapjak majd jövő január és szeptember között kézbe mint az idén (mármint havi nettóban... mert a januártól járó táppénzbe már a 2006-os jövedelmem számít majd bele és a tgyásba is... a prémiumokkal együtt viszont annak a 70%-a kb. annyi mint most a nettóm...)

Na jó bonyolult voltam... szóval a lényeg az, hogyha most nem gyűjtünk össze egy kis pénzt akkor a gyed alatt még a lakáshitelt sem tudjuk majd kifizetni ... úgyhogy kénytelen vagyok kalkulálni és legyőzni a lustaságom (igaz nekem egészségügyi okom nincs is a táppénzre)...ja... és az eddigi megtakarításaink összege eddig kb. 0Ft úgyhogy ideje lesz belehúznunk:) (és csak most jön a fogorvos...)

Na mindegy... a lényeg, hogy egészséges legyen a baba és hamar lezavaródjon a szülés:)
Vendég
 


Szép estét!

Köszönöm a biztatást lányok.Már jobban vagyok :P ,van méhem petefészkem petevezetékem nem vagyok beteg,és talán egy 30cn pé-ből is jöhet a baba....csak a várakozás ne lenne ilyen nehéz :lol:

A metformin szedése óta ez a 2.colstis ciklusom.

Okr mikor nem a 14cn volt pé-d addig mentél uh-ra amíg nem láttatok tüszőt?, Mert nekem nem említeték egy következő uh lehetőségét,de lehet kibulizom..

Babancs pihizz és a babával foglalkozz,én már nagyon várom az édes "semmittevést" :D
Vendég
 


Úgy kb. 2 éve szedtem én is a Clostit 8 hónapig folyamatosan, hááát jó szarul voltam tőle. A ciklusom beállt tőle (32-34 napra) de más jó dolog nem történt. Cisztáim is lettek, többször is, a legnagyobb 7 cm-es volt, még UH-képem is van róla. :?
Örülök, hogy már nem szedem.
Ez a Metformin ez tetszik eddig, bár még csak 1 hete szedem, kár hogy nem hallottam róla korábban. És azt sem értem, hogy miért csináltak eddig inszemet nekem ha cisztáim vannak. Állítólag attól is nehezebb a teherbe esés. Ja, meg a prolaktinom is magas, arra meg szedem a Bromot. Hát most várom a csodát!
Vendég
 


Rambóka
Köszike a mailt!Keddre ki is nyomtatom,és viszem a dokimnak! :lol:

Kincs
Hát általában nézték addig,míg tüsző nem nőtt vmelyik fészekben.De volt,hogy azt mondták nem kell többet menni,mert semmi értelme(aztán hőmérő szt mégis volt p.é-m)
2. clostys ciklusod?Hát akkor tuti később lesz a p.é.mindjárt előkeresem a régi görbémet,mikor volt nálam.

Estrella
A bromo+metfromin keverék nagyon jó lesz meglátod!Én is ezt szedtem! :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kincs
Megnéztem.Így volt: 21,14,17,17,17 utóbb meg closty nélkül 21.Mindez úgy,hogy a bromotól már 30-32 napos ciklusokat produkáltam jóval closty előtt.Asszem semmi okod a csüggedésre.Lesz nálad is p.é,csak még később!Hőmérőzz,és LH tesztelj, és meglátod !
:!:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Köszi Okr!! :wink:
Vendég
 


SzEdit!

Én úgy tudom, hogy a peteérés és az inzulin rezisztencia közötti összefüggés leegyszerűsítve a következő: a túl magas inzulint az agyalapimirigy csökkenteni akarja, de ezzel más hormonok működésébe is bezavar. A peteérést és az egész ciklust pedig hormonok irányítják. Ha ezek nem megfelelő mennyiségben, arányban termelődnek, akkor a ciklus se normális. Ha nincs elég ösztrogén, nem érik meg a pete. A metformin tartalmú gyógyszerek az IR-t szüntetik meg, így az egész folyamat megszűnik, a hormonháztartásod helyreáll... persze ez nem megy egyik napról a másikra :(

Remélem jól tudom, és még érthető is volt, amit írtam.
a pcos-os halnapon is fent van valahol, csak nem találtam meg.

Én továbbra is számolom a napokat november elejéig. Szívemszerint már ma elkezdeném a metformint, de nekem nincs olyan jófej háziorvosom, hogy magától felírja, még a PCOSról se hallott, nemhogy a metforminról. :shock:

Egyébként azon gondolkodtam, hogy van e összefüggés az inzulinszint és a tünetek erőssége között? Mert nekem az UH-n, a hormonokon, a nagyon rendszertelen mensin (max 43 nap) és a (fogigátló abbahagyása után kijövő) ragyákon kívül semmi sem utal a PCOS-ra. Azaz ez azért elég sok minden, de semmi sem olyan markáns. Az arcom is kezd helyre jönni, gyógyszer nélkül. A ciklushossz is ált 21-26 nap! A BMI indexem 17. És emellett 117 a 120 perces inzulin!

Mindenesetre jó azt olvasni, hogy előbb-utóbb mindenki helyre jön, babát vár, szül. Örülök, hogy rátok találtam! Az orvosok ijesztegetései után már nem látom olyan borúsan a jövőt.

Szép álmokat!
mamint
 
 


sziasztok!mindnekinek szép jó reggelt!!!
help meee:
nem tudom elérni dr tűű-t, mert gondolom sokan vannak. igazából azért kellene, hogy megadja a nőgyogyi nevét-számát a szent imrébe és elmennék, hogy nézzen rám és írjon duphastont. de a nézzem rá még csak ráérne, de a duphastont be kéne szednem, mert már ezer éve mensiztem, kellene meghozni. ötlet???
dimet
 
 


Dimet
Véletelnül van egy kiváltatlan duphaston receptem.Kell?

KépKép

KépKép
okr
 
 


kell!! komoly? de jó!!
dimet
 
 


ja, közben elértem tűű-t, megvan a doktornő neve (urbán márta), de sjana péntekenként rendel és most 2 hétig pénteken nemtok elmenni. de a duphaston recept érdekel. nagyon!!!
dimet
 
 


Sziasztok!

Tanácsért jöttem ide hozzátok. Bocsika...hogy csak ezért. :oops:
Ebben az évben ilyen hosszu ciklusom még nem volt :cry: Terhes nem vagyok, teszteltem. Mit tegyek szerintetek? Kérjek szurit hogy megjojjon és jovo hónap closty? Vagy ... lehet még lesz vagy csak késobb volt ovuláciom? Szerintetek ha pl szerdán megnéz a dokim UHn, okosabbak leszunk?

Ti mit tennétek?

Ja és kellemes szép napot mindenkinek. Babókról pedig tegyetek fel sok-sok friss fotót :)

Gina

Kép
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Ginuska
Az UH jó ötlet!Ha tudsz sztem menj el!

Dimet
Priviben írd meg a címed,és postázom,még ma! :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr! privi ment.
Köszönöm! Ha kell íratok fel én is legközelebb és visszaküldöm. DE te nem szedsz be egy adagot?
neked is régen jött meg, nem?
dimet
 
 


Sziasztok!

Mamint az én inzulinom kicsikét volt magas csak(48 a 120 perces) patim nincs se szőröm,4-5 kg felesleg talán van és a petefészkeim április óta nem pucolódtak ki :? :( , szerintem a magas inzulin nem =a kifejezett pco val. :) mostjólmegaszontam :lol:
ja az az egyetlen változás hogy végre 100nap alatt is megjön magától!

Dimet a receptet kitudod váltani?? ha egy hónaptól régebbi nem adják ki :( tapasztalat

Ginuska nem hőmérőzöl??az uh jó ,legalább tudod mi van odabenn :)
Vendég
 


Dimet, Okr-nak is régen jött meg, igen... :lol: :lol: :lol:

De hiába szedné be, neki már nem jönne meg tőle... :lol: :lol: :lol:

Bocsi de ezt nem tudtam kihagyni
Vendég
 


ja, tényleg :D most olvastam vissza :D
rényleg, okr! ha 1 hónapnál régebbi nem érek vele semmit sem.... :( mert 1 hónap után lejár. hacska nem olyanod van, amin nincs dátum :D
dimet
 
 


Norka,Dimet
:D :D :D :D :D :D :D

Október 10-i a recept.Sárgetest támogatásra kaptam,de a 10.héten már feleslegesnek véltem kiváltani.Végülis -szerencsére- nem vérezgettem.
Utóbbi dologban biztosan a mastodynon segített,amit a prolkatinomra szedtem.Írj a tájékoztatóban,hogy sárgatest elégtelenség miatti meddőségre is jó.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Látom teljes pangás van, úgyhogy megosztok veletek néhány információt! :D

Sokszor volt már szó arról, h. okoz-e hipoglikémiát a metformin v. sem? Ezt találtam:

A metformin és az alábbi gyógyszerek kombinációja hipoglikémiát okozhat:
- NSAID-ok (pl. szalicilátok :!: (PL: Aspirin!!!!!!) vagy pirazolonok);
- MAO-inhibitorok;
- oxitetraciklinek;
- ACE-inhibitorok;
- klofibrát származékok;
- ciklofoszfamid és származékai.
- béta-blokkolók :!:

Babancs! Neked a béta blokkoló+metformin okozott hipoglikémiát???? (Vagy rosszul emlékszem? :oops: )

Ugyanakkor más szerekkel együtt alkalmazva csökken az antihiperglikémiás hatás:
- glükokortikoidok;
- ösztrogén-progeszteron kombinációk; :!:
- adrenalin és egyéb szimpatomimetikumok;
- glükagon;
- pajzsmirigy hormonok; :!:
- tiazid- és kacsdiuretikumok;
- diazoxid;
- fenotiazinok;
- nikotinsav származékok.

Lehet, h. azoknál, akik pajzsmirigyproblémákkal küzdenek ezért hat lassabban a bogyó????? (Sajnos nem írják, h. az alul- v. a túlműködés gyógyszereivel kapcsolatos-e a probléma!!!!!)
rambóka
 
 


Meg ezt is találtam:
( Norka! Nem kellene feltenni a honlapra????)

A vércukorszintet csökkentő gyógyszer jelentéktelen mennyiségben választódik ki az anyatejbe

NEW YORK (Reuters Health) – Újabb kutatási eredmények azt bizonyítják, hogy megnyugodhatnak azok a szoptató édesanyák, akik metformin hatóanyagú, vércukorszintet csökkentő gyógyszert szednek: a gyógyszer nem árt a babájuknak.

A metformin kiválasztódik az anyatejbe, de mennyisége túl kevés ahhoz, hogy hátrányosan befolyásolja a szopó csecsemő vércukorszintjét, állapította meg egy kisszámú résztvevővel elvégzett vizsgálat, amelynek eredménye nemrég jelent meg az Obstetrics & Gynecology c. orvosi folyóiratban.

Gerald G. Briggs, a Miller gyermekkórház (Long Beach, California) munkatársa elmagyarázta, hogy a metformint alkalmanként használják szoptató anyák 2-es típusú diabetesének kezelésére, de hatása a szopó csecsemőre mindezidáig nem volt egészen tisztázott.

A vizsgálat kapcsán a kutatócsoport megmérte öt édesanya vérében és tejében a metformin szintet, ill. csecsemőik közül háromnak a vércukor szintjét.

Amint arról a kutatók beszámoltak: az anyatej átlagos metformin szintje nagyjából a vér metformin szintjének kétharmada volt. Kiszámolták, hogy ez azt jelenti, az anyai dózis megközelítőleg 0,65%-a jut a babához a gyógyszerből.

Briggs és kollégái úgy találták, hogy mindhárom vizsgált csecsemő vércukor szintje a normális határon belül volt, és egyikükön sem jelentkezett semmiféle káros hatás.

„Úgy tűnik, hogy ez a becsült dózis, ami naponta a csecsemők szervezetébe jut a gyógyszerből, klinikailag jelentéktelen.” - vélik a kutatók. „Bár még további adatokra is szükség van, arra a következtetésre jutottunk, hogy a metformin összeegyeztethető a szoptatással.”

(A metformin Magyarországon Adimet, Avandamet, Maformin, Meforal, Meglucon, Merckformin, Metfogamma, Metrivin neveken van forgalomban.)

http://72.14.221.104/search?q=cache:5LP ... lr=lang_hu

Ezzel kapcsolatban máshol ezt találtam:

http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp
rambóka
 
 


Az utóbbi weboldalon úgy találjátok meg, h. a jobboldali oszlopban ráklikkeltek a search by product-ra, utána a feljövő ablakban legördítitek a metforminig, utána klikk a Go gombra, v. egyből beírjátok a feljövő ablak alatti keresőbe!

Az oldalon egyébként egy csomó gyógyszer szoptatás alatti alkalmazhatósága fenn van!!!! Javaslom mentsétek el a kedvencek közé, mert még jól jöhet!!!!!!! :wink:
rambóka
 
 


sziasztok
csak írok kicsit. mert magam alá csúsztam:(
szegény férjemet nem akarom már nyaggatni, próbál felvidítani. nemtom a hormonok miatt-e de fos szar kedvem lett hirtelen.....(bocsi a ronda szavakért).
elkezdett megint hullani a hajam, de nagyon. nem is figyeltem a héten annyira. és ma tessék. de lehet csak a rossz kedv teszi:(
idegestí,hogy június óta nem menstruáltam. de legalább okr küldi a receptet:)
na, mind1. abbahygom, ez remélem csak egy múló depis hangulat. nem szoktam ilyen lenni, mindig optimista vagyok.
na, jó éjt mindnekinek!
én egy éjjeli bagoly vagyok ám :D
dimet
 
 


Sziasztok!

Én meg tegnap délután óta nem jutok be, de látom más se! :evil:

Dimet!

Ne keseredj el, hidd el lesz ez ennél sokkal jobb is, csak kitartás!
Épp itt az ideje, h. új ciklus elé nézz és az már tutira jobb lesz, mint ez volt!!!
Depit a progihiány is tud okozni (lásd premenstruációs probléma!), te meg már elég régóta állsz ösztrogénhatás alatt!!!!
Én ilyenkor lenyomnék egy párizsi csúcsot!!!!! :lol: (Bár nemtom a metforminod mit fog szólni hozzá!!!! :shock: )
Ha tudsz menj el kirándulni a pároddal, használd ki ezt a hosszúhétvégét!!!!
rambóka
 
 


Sziasztok csajok!!!

Nahát, haldoklik a topik? Asztamindenit! :lol:

No akkor írok én. Van mit pótolni :)

Itt mindenki aranyérrel küszködik??? Akkor no analis szex? ? ? :lol: :lol: :lol:
Túlteng bennem az egészséges életérzés :lol: :lol:

Dimetke!
Ne legyél szomorú, vagyis ezt könnyű mondani, teljesen más ha az ember nyakig ül a sz.r hangulatban. :(
Meg tudlak érteni. Dehát nem könnyű nekünk nőknek. Ha menstruálunk az a baj, ha nem menstruálunk az a baj :lol:

Rambóka!
Honnan van ennyi energiád és időd??? Vagy van egy áldott jó Gergely fiacskád, aki békésen alszik :)
Mütyűrke! :) Rég nem így hívjuk :)

Mamint!
BMI:17 ??? :shock: Jesszus, te nagyon vékony lehetsz. No, ezt nevezem én tipikus PCOsnak :lol: A leírt tünetek bizonyítják a PCOS-t. Hogy állsz a Metforminnal?

Verona!
Szerintem te már szültél. Jujj, biztosan kórházban vagytok.
Lányok, nem tud valaki bármilyen infot Veronáról????

Babancs!
Vissza se menj dolgozni.
Inkább élvezd ki a terhességed minden percét :)
Ami a névadást illeti.
Én sem vagyok híve annak, hogy a gyereket mindenféle névvel illessék, de nekem is n+1 nevem volt: Mikidúc, Miklós, Miki. :lol:
És nem feltétlenül baj, ha egy keresztnevet nem lehet becézni. Szerintem. :)

Rejókám!
Hogy vagytok???
Johanna hercegnő??? :)
Te aztán tényleg ritkán vagy. Hiába, kétgyerekes családanya élete nem könnyű :) És tényleg belekezdtek a második baba gyártásba??? :)

Csakegy!
Egy várandós nőnek az egész anyagcseréje más. Nem véletlen a székrekedés... És pont ezért belefér, hogy különböző vitamin, nyomelem, vagy ion hiányzik a szervezetből, vagyis nincs éppen elég belőle. A purecnek is kell.

Pogika!
Milyen az élet Magyarhonban???
Várunk vissza a topikba:)

Gabika!
Mindig nevetek a védőnődön.
Miért van az az érzésem, hogy a Te védőnőd az enyém is lesz :lol: Hozzánk aztán jöhetne, mert ha egyedül vagyok itthon senkit sem engedek be a lakásba :shock:

Zsizsik!
A cn. hosszra semmit sem mondok, de nálad is fog hatni az a gyógyi. Még nemrég kezdted el szedni. Azért kell neki egy kis idő. Lehet, hogy egy év!!! Cél a gyerek!!! :) És az lesz, még kettő is :)

Bee!
Az a jó a télben, hogy jól felöltözöl és nem látszik a gömbölydedség! :)

Nóra!
Lakásfelújítás? :shock: No bből azért mégsem kérnék! :lol: :lol:

Mniki!
A zsíros tyúkhúsleves az én nagy kedvencem! Akár mindennap meg tudnám enni. Minden mennyiségben. IMÁDOM!!!!!! Bár sosem foglalkoztam azzal, hogy a széklet mennyiségi és minőségi változását mennyire befolyásolja :lol: :lol:
Pozitív teszt??? De miko'?????

Gina!
Gyere gyakrabban és nagy gratula a barátnődnek.
Úgy várom a te pozítiv tesztedet. :)

Estrella!
Nálad is fog hatni a gyógyi. Csak ez az egész egy türelem játék.
De amúgy sem tudunk semmit sem csinálni. Csak várni! Ha tetszik, ha nem. Ez a legnehezebb az egészben! :(

Kincsecske!
Jól csinálod, ne csökkentsd a metformin dózisát.
Bulizz ki magadnak még egy UH kukucskálást! Mert lesz PÉ, csak később. Lásd Krisztát!

Kriszta!
Adácska hogy van???? És a babó a pocakban??? :)
Megvannak a családi fogadások, hogy milyen nemű lesz?

Szedit!
Remélem minden kérdésre találtál választ :)

Kandika!
Nekem jó úgy is, ha csak két-három naponta frissíted a táblicskut!

Ezennel megkérek minden kedves topiktársat, aki a táblázatban szerepel, hogyha változik valami adat, akkor priviben írja meg Kandikának!!!!
Aki nincs benne, de be szeretne kerülni, akkor is privibe!!! Könnyítsük meg Kandika dolgát, mert nem egyszerű ilyen sok ember adatát kontrollálni
:)

Köszönöm szépen! :)

Norka!
Ide már csak egy mosoly jut :) :) :)
Nekem is kell Felix kutya. Ha lesz valaha kertes házunk ilyen kutyám lesz!!! Ezt eldöntöttem!!!!
És Mogyoró lesz a neve! :)

Pussz mindenkinek!

...vagyok....

12cn.
Vendég
 


Sziasztok kellemes hétvégét és pihit :)

Kavicska már nagyon vártalak!!
Magadról nem írtál,hogy vagyol??
Clostyt bírtad?? Kukucska mikor lesz? Nagytakarításon már átestetek?

Dimet remélem jobb kedvvel ébredtél :wink:
Kavicskának igaza van türelem és várakozás a rendeződésre és a babaköltözésre....de ez néha nehléz :(
Vendég
 


Jó reggelt!

Remélem a topik nem haldoklik, de én tegnap már haldokoltam.

Bogi nappali alvásmennyisége konvergál a nullához. Kavicska a tanúja: itt volt, lefektettem, és mennyit aludt, Kavicska? 25 percet? :x Már teljesen kivagyok. Persze a gyerek tökre nyűgi, mert nincs kipihenve. Emiatt aztán nem enged semmit csinálnom. Kizárólag vízben és autóban van el csendben. :shock:
Tegnap este már ott tartottunk mindketten, mint újszülött korában: apja vacsizott 7-kor, jött ki Bogi fürdővize, és annyira tombolt a gyerek, hogy kénytelen voltam kicsit mellemre venni, hátha kapunk cserébe 5 perc nyugit. Kaptunk, ugyanis mindketten elaludtunk ott helyben. :shock:
A virgácsaim teljesen szétmentek a súlycipeléstől, alig bírok guggolásból felállni.
Tanakodtunk a párommal, meddig fog ez így folytatódni, hogy nappal állandó készenlét van, éjszaka meg 4-5-ször ébred újabban. :?: Aztán ma éjjel, feltehetőleg mert Bogi kapacitásai is végesek, megajándékozott minket 11 átaludt órával (ezalatt 2-szer kérte a cumit). Úgyhogy új erőre kaptam... de nagyon nem könnyű.

Rambóka, ismételten nem értem és csodállak, hogy bírsz ennyifele figyelni, kutakodni Neten egy pici gyerek mellett... hogy csinálod?

Kavicska! Félixet viheted! Nálad jobb helye lenne most, azt hiszem... :? megfésülni sincs időm szegényt... :(

Rambóka. Gondolkoztam rajta már, hogy felteszek szoptatós-metforminos cikket, mert az idő haladásával ez egyre többeknek lesz aktuális.
CSAKHOGY: van egy gyakorlati probléma, amit én itt érzékelek és Petrányival is leleveleztük, és azt mondta, igen, van alapja a problémának. 100-ból 99 nő abbahagyja a metformint legkésőbb 12 hetesen. Ez azt jelenti, hogy hosszú kihagyás jön, tehát telejsen újra kell szoktatni magukat hozzá újrakezdéskor. Ezt rögtön szülés után nem vállalják (mint ahogy én sem), hisz akkor örülnek hogy élnek. De aztán mondjuk szopik a gyerek, és 4-5-6 hósan már jönne az igény az újrakezdésre, viszont még ha nem egészen 1%-ban is megy át a tejbe a hatóanyag, még mindig ott vannak a mellékhatások. Petrányi sem biztos benne, hogy amennyiben a nő érzékeli a hasmenést-hányingert alkattól függően, attól még a baba nem fogja. Hiszen nálunk pl. ha én eszem zöldbabot vagy kelkáposztát, akkor Bogi is szenved a rotyogtatástól, így nem is eszem. Úgyhogy ő nekem azt írta, elsődleges a szoptatás, és negyed-fél szemmel próbáljam meg, figyelni, hogy reagál Bogi. Megvallom, kicsit ódzkodom a dologtól.
Vendég
 


2006.Október 20.-án 23:57-kor megszületett,császármetszéssel,((((3900gramm és 50cm)))))!!!ZSOMBOR Verona kicsifia!!!!!!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kép
Ezt nem hiszem el! Írtam egy kész regényt ami tőlem nagy szó és ahogy küldeni akaom kiírja a renszer 404 error. Most írhatom újból. Ez nagyon bosszantó!

Nos tegnap este voltunk Szolnokon az Mr eredményért és sajna nem lett negatív.
Találtak egy 4 mm-es adenómát, amivel megkell tanulni együtt élni amíg nem növöget.
Évente kell kontroll MR és a terhesség alatt pedig figyelni kell havonta a látóteret, mert ha növöget nyomhatja a látóideget és látótér kiesésem lehet.

A 17 OHP eredményem norm. lett legalább ez, a határokat nem tudom de nekem 2,0 ng/ml lett.

A Mercforminra azt javasolta, hogy kezdjem csökkenteni mivel 2x850mg-ot szedek és ha állapotos maradok azonnal abba kell hagyni és ne akkor terheljem meg a szervezetem. Így most az esti szemeket elfelezem 425mg-ot veszek be kb. 1 hétig és utána már a reggeli szemet is csökkentem.

Mostmár igazoltan 3szoros meddő vagyok: Endometriosis, PCO syndroma, Microadenoma hypophyseos.

Sebaj elfogadom a tényeket, mert ha nem akkor csak bele gárgyulok az önsajnálatba és az nem jó.
Úgy fogom fel, hogy legalább kiderültek, hogy miért nem sikerült eddig a babucikánk foggantatása és majd most mesterségesen az első lombik SIKERÜLNI FOG!!!!

Kép

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


Gratulálok Veronának és nagyon jó egészséget kívánok nekik!!!!

Kép

Csak a kép miatt tettm fel . Hát nem édes kis lurkó???

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


Sziasztok!
Kavicska!aranyos vagy,köszi,hogy Te is megkérted a csajokat!
Velem a helyzet....nehogy fenékig tejfel legyen az életem....hétfőn nekiszaladt a cicám véletlen a lábamnak...semmi baja nem volt.Szerdán este ki akartam kefélni a szőrét és éreztem egy dudort az álkapcsán .Azt hittem,a sipcsontomba ütötte meg.Elvittem orvoshoz,aki a vizsgálat első percében közölte "csontrákja "van!!!!Mivel 14éves lesz,csak immunerősítőt kap,infúzóra hordom esténként,csomó szurit kap........szóval ez az év,nem az Én nyerő évem.....
Nagyon megvisel,mivel Őt akkor vettük magunkhoz,amikor elöszőr vetéltem....így kissé olyan,mintha a gyerekpótlóm haldokolna.Doki azt mondta,ezek a Perzsa cicák,csak 12-13évet élnek...Detti ,meg remélem megéli a 14.évét....és elalszik egyszercsak,nem Nekem kell elvinnem a "gyilkos szurira"!Mert,ha nagyon szenvedne...el kell altatni!
Szóval ,bocsi,hogy most is csak kipanaszkodni jöttem......de bizti nagyon rossz voltam ,az elöző életemben,ha így ver az Isten!
Na pusza!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Rambóka
Nagyon ügyi vagy,hogy ennyit kutakodsz!
Nem tudom,megköszöntem-e már a mailt,ha nem akkor most:köszönöm! :lol:

Kavicska
Végre,hogy vagy! :) Már azt hittem Pesten maradsz végleg! :( :D
Ada kicsit náthás,a pocaklakóról meg fogalmam sincs.Azon kívül,hogy fáj a cickóm,meg izomgörcsim vannak este semmi jel,hogy terhes lennék. :shock:
Kedden okosabbak leszünk,megyünk a 12 hetes UH-ra.
Voltál UH-n?Tüszők?

Norka
Hát sztem tegnap-tegnapelőtt vmi front lehetett,mert az én 2 évesem is kibírhatatlan volt.Apával tiszta idegroncsok voltunk,estére már remegtünk :evil: De most éjszaka,másodszor életében :!: végigaludta az éjszakát.
Most azt várom,hogy megint szundizzon,és én is ledőlök!
Sajnos,tapasztalatom szt. a kevés alvás genetikai dolog.Apa családjában mindenki álmatlan.Reméelm legújabb családtag anyámra fog ebben hasonlítani. :D Ő még álva is képes szunyálni,ha van két szabad perce! :shock:

Rejo
Gyerkőcök,és kismami,kispapi hogy vannak?
Tényleg apa hogy viseli a két gyerkőcöt?Nekünk Ada születése után voltak ám problémáink.félek most hatványozottan fog jelentkezni :?

Kincs
Na milyen a görbuszod?

Dimet
Tegnap ment a levél!
Szt is PMS-t van! :idea: Lehet mire megkapod magától megjön?!

Rólam:anyámról jut eszembe.Tegnap elutazott Ausztriába dolgozni. :shock: Előző nap szólt,hogy akkor ő lelép.Most mit mondjak?Számítottam kicsit a segítségére vészhelyzetben,ha Adára netán néha vigyázni kellene(bár eddig sem segített ebben :( )l.Most ketten maradtunk apával erre a dologra.Még jó,hogy csak 3 hetet fogok dolgozni. :roll: Ennyit csak kibírunk különösebb betegeskedés nélkül.Pedig még azt nem is tudja a mama,hogy újabb unoka érkezik. :oops:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Bonya!
Sajnálom,hogy ennyi gond van!
DE a PCO-t kihúzhatod,attól lehet babád sok-sok!A lombik és inszem a PCO-tól függetlenül sikerülhet,a legelső is....hisz Nekem is a legelső inszem-ből lett Nati!
......és az adenóma,nem szívódhat fel?????....
http://hipofizis.uw.hu/adenoma.html
kandi72
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?