Új privát üzeneted érkezett!

Természetesen cisztám van...

Zsó!
Neked megy a drukk!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi, ezt nem hiszem el!! :(

Zsó, Te már biztos túl vagy a beültin, és pihizel! :)
Végül hányat kaptál vissza?
Nagyon nagyon drukkolok, h 2 hét múlva pozitiv teszttel gyere!! +++

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Bumi  május lesz a te hónapod!:-)

Igen, köszi, kettőt kaptam, itt UH mellett adják, úgyhogy láttam, hogy került a cucc a méhem közepébe :-)
nagyon jó lépés volt mindenképpen a váltás és remélem,  még sikerrel is fogunk járni most azonnal!
mmzs75
 
 

 
 

Zsó, gratula a 2 kis embrióhoz! :)
Hogy érzed magad?
Ilyen szép időben aztán lehet nagyokat sétálni :) Nálunk legalábbis egész héten szuper idő van!!
Mikor kell menned vv-re?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Köszi, Jucus! 

Tök jól vagyok, dolgozom ( zenélek), ma egy nagyon sétáltam is. Aztán meglátjuk   Itt nincs vérvétel, tesztelni kell. Jövő pénteken 1. pisiből, aztán telefonálni. Már elhatároztam, hogy egyfajta tesztből veszek kettőt, nehogy tévedés legyen.
mmzs75
 
 


Zsó!
Megy a drukk!!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Zsó, már csak kettőt kell aludni!! :)
Nagyon szorítok, h pénteken jó hírekkel gyere!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy így befurakszom, de kis segítséget kérnék, vagy tanácsot, vagy akármit ami segíthet.
Páromnak megjött a spermavizsgálati eredménye, ami szerintem nagyon siralmas.   8 millió / ml. Mozgó alak 1-2 %. 
Sajnos párom gyógyszeres kezelés alatt áll évek óta, mert autoimmun (SLE). A gyógyszerek mennyisége egy éve kb. elég alacsonak mondható a kezdetbenihez képest. A hematológusok is azt mondták, ennyitől nyugodtan lehet baba,nem befolyásolja a megtermékenyítő képességet de nem hittem nekik. Az eredményt látva jogosan. Most hormonvizsgálat következik, ami 2 hét múlva hoz eredményt. Van bármi alternatíva, hogy növeljük az esélyeinket? Párom is nagyon elkenődött. Jobban mint én.  
ariola
 
 


Sziasztok!

Zsó!
teszteltél? Megy a drukk!

Ariola!
Egy eredmény nem eredmény. Mindenképp nézessétek majd meg megint a párod spermaképét. Addig is szedjen vitaminokat. Pl Fer14-et, de az elég drága. Helyette sima multivitasmin is jó (bár nem annyira),C, D és E-vitamin, cink, szelén, folsav, ezek amik nagyon fontosak, minimum ezeket szedje.
Gondolom szteroidokat szed az autoimmunra, na azok meg rontják a spermaképet. 3 hónap vitaminszedés után érdemes elmenni egy megismételt vizsgálatra.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi, 

negatív. Köszi a drukkokat Mindenkinek! 2 tesztet lőttem, telefonáltam, azt mondta a dr. ,hogy hétfőig még szedjem a gyógyszereket, 2-3% esély még van, hiogy hétfőn pozitív lesz. Én már biztos vagyok benne, h. Nem , de persze azt csinálom, amit mond. Majd beszélünk személyesen is a továbbiakról.
mmzs75
 
 


Szia Bumi!
Igen szteroidokat (predinsolon + imuran) Most az imurant elhagyjuk, meglátjuk javul-e a helyzet, meg vettem vitaminokat. Köszi a választ . Remélem a következő eredmény majd jobb eredményt mutat, és hogy az imuran elhagyása nem lesz nagyon rossz hatással páromra.
ariola
 
 


Zsó!
Sajnálom...tudom milyen sz@r érzés...
Hány nappal vagy a leszívás után?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,

köszi!! Ma 17 nap, szerdán volt 2 hete a leszívás. Te hogy állsz?
mmzs75
 
 


Az a legszebb az egészben, hogy most meg azt mondta a hematológus, hogy az imuran elhagyásával most fél évig ne baba projektezzünk, mert a hirtelen megnövő spermaszám miatt lehet, nem lesz egészséges a magzat. Ami jobbik esetben spontán vetéléssel elmehet, de akár meg is maradhat. Komolyan.... egyszer ezt, másszor azt mondják.    Egy letöltött doksi meg ez írta az imurannal kapcsolatban : Imuran-kezelésben részesülő férfi- és nőbetegek fogamzóképessége megnőhet, ezért fogamzóképes korban lévő férfiaknak és nőknek egyaránt hatékony fogamzásgátlást kell alkalmazniuk.   Na akkor most mi van? 
ariola
 
 


Zsó, nagyon sajnálom! :(

Ariola, én ugyan nem ismerem a szteroidikat és a hatásukat, az én párom egy éven keresztül szedett antidepresszásnt, neki emiatt csökkenhetett. Mi 2010. juliusában voltunk andrologusnál, akkor 6mill volt 10% mozgóval. Fél évig nyomatttuk a vitaminokat, fer14, meg még kb 20 féle másik vitamin, de sokat nem javult az eredménye. 2011.januárban már egy meddőségi központban voltunk és juliusban már pozitiv lett a tesztünk.
Vitaminozzatok, és mindenképpen nézessétek meg 3-6 hónap múlva, hogy mennyit változott az eredmény. Lehet hogy nálatok a gyógyszer abbahagyásával amúgy is megnőne a számuk.

Lilla, hogy vagy?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Zsó
Sajnálom.  Ennyi idő után már pozitívnak kellene lennie a tesztnek.

Jucus
Megvagyok. Már túl vagyok rajta, már amennyire lehet. Ha nem lenne a kisfiam, szerintem megbolondultam volna. Most már előre tekintek. Eddig még sajnos nem jött meg, szerdán lesz 5 hete. Ha megjön, telefonálok, hogy mikor kezdhetünk.

Bumi
Veled mi újság? Következő hónap?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, elhiszem, h mennyire nehéz ez most, és jó h Marci tud neked erőt adni a folytatáshoz!
Biztos hamarosan megjön, és akkor már jöhet a következő lombik! (Barátnőm februárban, 8hetesen vesztette el a babáját, neki 6 hétre jött meg)

Nekem is a héten jön majd meg valamikor, én is most telozom majd.

Zso, beszéltél F.doktorral? Miben egyeztetek meg, hogyan tovább? 3 hónap múlva folytatjátok?



Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus
Nem tudod, hogy milyen vizsgálatokat kell újra megcsináltatni? A fizetős vérvételeket is? Azok meddig érvényesek?
4-6 hetet mondott a doki is, hogy akkor kell megjönnie. Lehet, hogy akkor mi is kezdhetünk majd a következő ciklusban. Kíváncsi leszek, hogy melyik protokollt fogja alkalmazni.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla. szerintem minden vizsgálatot újra kell csináltatni :( Ha jól emlékszem csak 6 hónapig érvényesek.
Nekünk is lejártak, mi tavaly okt/nov-ben csináltattunk mindent.
Amikor juliusra előjegyeztek, azt mondták, h legalább másfél hónappal előtte telozzak, h minden vizsgálat időben meglegyen.

Lehet, h maradtok a rövöd protokollnal. Nem tudom Cs. doki hogy csinálja, de T. doki a 3.-4. lombiknál már nem 3 napos embriókat t ültet vissza, hanem elviszik blasztocita állapotig. Vagy ha esetleg több emrió van, csinál olyat, h 2-t visszaültet 3 naposan, 1-et meg 5.naposan... lehet h már most is lesz valami hasonló..

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus
Akkor néznek 3. napi vérvételt is. Akkor viszont nem fogunk menni fizetősre, mert októberre van időpontunk, és ha esetleg nem sikerül, akkor már nem fog eltelni 3 hónap októberig. Hát, majd meglátjuk, mit mondanak. Nekünk aztán ültethet vissza 5 naposakat, ha egyáltalán megérik. Hiába van 23 petesejtem, ha csak pár db jut el a beültetésig. Azzal meg nem hiszem, hogy kockáztatnak.

Kép
p__lilla
 
 


Szerintem biztos néznek megint mindent. Ha most még várnotok kell pár hónapot, akkor lehet tényleg nem éri meg fizetősre mennetek. Október is hamar itt lesz, mert a nyár mindig nagyon gyorsan eltelik...


Hát, ezzel én is pontosan ugyanígy vagyok!!! Akárhány petesejtet is szívnak is le, a végére éppen h marad 2 kis embrió. Nem hiszem, h el tudnák őket vinni 5 naposig Szomorú arc De ha egyszer netalántán valamilyen csoda folytán maradna 3, akkor egyet meg lehetne próbálni elvinni 5 naposig. Nagyon bízom a méhpempőben, talán javul annyit a petesejtek és a sperma minősége, h szebben osztódnak majd...

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus
Drukkolok nektek nagyon!!!

Kép
p__lilla
 
 


Köszi Lilla!
Én is nagyon drukkolok Nektek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


A méhpempőt folyamatosan szeded, vagy csak a ciklus első felében? A lombik alatt is fogod szedni? Milyen márkájút veszel? A párod is eszi?

Kép
p__lilla
 
 


A méhpempőt úgy kell szedni, h 28 napig szeded, majd 28 nap szünet.. most épp szedem, jövő hónapban szünet, és pont úgy jön ki, h lombik alatt szedem. Pasiknak 60-90 napos kúrájuk van aztán szünet. Nálunk párom kb 2 hete kezdte újra (januártól ápr.közepéig szedte, aztán szünet), és most már szedi a leszívásig.
Van hozzá egy 1grammos kanál, azzal eszem én, a 2grammossal a párom eszi.
Szóval nagyon gyorsan fogy, pedig elég drága :(
A méhpempő.hu-ról szoktam rendelni, és onnan is a biot.
Ha már rendeltél egyszer tőlük, akkor van olyan akciójuk (épp ma küldték a levelet) h a 100grammos mellé 25g-ot ajándékba adnak. Ilyenkor szoktam rendelni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Lányok, meséljetek erről a méhpempőről!

beszéltem F. Dokrorral, aug. Elején találkozunk, megbeszélés, és akár az augusztusi ciklusban mehetünk is tovább. Azt mondta az én elszántságomon múlik. Én akarom, az biztos, körülöttem páran csendben őrjöngenek mert féltik az egészségem de ez van.
mmzs75
 
 


Az első lombiknál szedtem a méhpempőt, igaz kapszulás változatát. De én nem kúra szerűen, hanem mikor megjött a mensim, a leszívás előtti napig szedtem. Igaz ott is a 21 petesejtből csak 2 embriónk lett, de lett egy fiam is belőle. A másodiknál is szedtem leszívásig, de ott csak 1 embriónk lett, nem sikerült. Most a vetélésesnél csak E vitamint szedtem plusszban a terhesvitamin mellé, így is sikerült. De hogy mitől halt el a baba, nem tudni, de biztos nem a méhpempő hiányától. Csak azon hogyan lehetne javítani, hogy ne csak ennyi embriónk legyen. Ja, és mikor szedtem a méhpempőt, a ciklus végére annyira feszültek a melleim, hogy kellemetlen volt.  Amúgy a Cs. is az E vitamint ajánlotta + beültetés után még aspirin protectet, ezt legutóbb nem szedtem, mikor szedtem, nem sikerült. De gondolom az sem ezen múlt. A T. nem ajánl semmit, szerinte nem ezen múlik. Na, akkor legyen okos az ember...
Ja, mi most Csodavárolaj 5-öt eszünk. Nem ez miatt, csak úgy. Meglátjuk, ér-e valamit.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, én úgy tudom, h a tiszta méhpempő és a kapszula között van különbség, már ami a hatásukat illeti. És szerintem nálunk fontos, h a párom is szedje, mert remélhetőleg az ő eredményein is javit. + mi is szedünk még kb 10 féle vitamint :)
http://www.mehpempo.hu/teherbeeses/
ezen az oldalon szerintem minden info ott van :)

És én tényleg abban bizom, h elsősorban abban segit nekünk, hogy ne csak 2 embrió maradjom beültetésre. De Shogy tényleg segit-e, azt majd juliusban megmondom :) Akkor már fél éve szedjük majd minketten. szóval szerintem arra már eredménynek is kell lennie.

Csodavárolajról még nem hallottam. Az mire jó?

Zsó, teljesen megértelek, én sem adnám fel. Persze fontos az egészség, de egy nőnél a baba utána vágyakozás mindent felülír.
Akkor hajrá augusztus!!!


Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus
Nektek júniusra van időpont? Akkor hogy fognak beleférni a vérvételek? Kétszer van, nem? 3., és 21. napi.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, nem június, hanem júliusban lesz, így ha a napokban megjön és telozok , pont elég lesz a másfél hónap minden vizsgálatra.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Sziasztok!

Majd 21-én megyek uhura, szerintem ha akkor is lesz cisztám, leszívatom. Ha a doki nem javasolja, akkor nyáron már biztos nem vágunk bele...

Itt Debrecenben most az Inofolic a sztár, és valósban sok csajszinak job minőségű és több petesejteje lesz tőle. Biztató, külföldön már régen alkalmazzák, orvosi cikkek is jelentek meg a kísérletekről.


Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi
Mi ez az inofolic? Az injekciók mellett kell alkalmazni? Gyorsan néztem a neten, ez valami por. 
Drukk, hogy ne legyen cisztád!

Jucus
Hívtam a recepcióst. Azt mondta, hogy nem kellenek újra vérvételek, ha megjön, jelentkezzek, ad időpontot a ciklus huszonvalahányadik napjára, és kezdhetünk. De azért majd a doktor úr megmondja. És ez nincs lejelentve az OEP-nek, tehát ha nem sikerül, nem kell a két lombik között várni 3 hónapot, bármikor mehetünk a következőre, vagy az októberire. Lehet, hogy nektek sem lesz 3., és 21. napi.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla!

Ez egy por, a stimu alatt kell inni 2x1 tasakot.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Lilla, ez nagyon jó hír! De nektek mikoriak a vv eredményeitek? Az jó volna, ha nekünk sem kellene. Bár nem lehet, h amiatt nem kell mert fizetősre mentek, és az oepeseknek kell??? Nah, még pár nap és kiderül, most már kibirom, nem hivom őket addig :)
És ha kapsz időpontot a huszonvalahányadik napra, akkor már fel is irják a suprafactot??  vagy azért lesz valamilyen vizsgálat?  

Bumi, remélem nem lesz cisztád, és ti is kezdhettek!

Akkor nyár végére mindnyájan babásak lehetünk!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus
Tavaly augusztus végén, és szeptember elején volt a két vérvétel. Nem mondta, hogy az miatt nem kell-e, mert fizetős. Megyek, ha megjön a ciklus vége felé, aztán a tanár úr megmondja, ennyit mondott, de szerinte kezdhetünk. Hát, vagy a suprefact, vagy a rövid protokoll mensi után. Vizsgálat az biztos lesz, januárban is volt. Csináltak hüvelykenet vizsgálatokat, talán 2 félét is, meg volt vérvétel. De ott nem tudom, mit néztek. 

Olvasgattam az inofolicról. Nem tudom, érdemes-e megpróbálni.
Bumi, esetleg ha van infód, tudsz róla írni bővebben? Csak a stimi 10 napja alatt kell szedni 2x1-et? Mindenkinek javasolják, vagy csak a pcos, ir-eseknek? Leszívás után már nem kell? Mellette lehet terhesvitamint szedni?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, akkor akár rövid akár hosszú, júniusban lombikoztok! Ez nagyon jó! Én is többször megyek majd szerintem júniusban, lehet össze is futunk :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus, jó lenne! Majd megírjuk, mikor rmegyünk.  Persze, ha megjön már végre a mensim.

Kép
p__lilla
 
 


Ok :)
Már én is nagyon várom, péntekig végülis bármikor megjöhet, ez a 25. napom, de elég rövidek a ciklusaim.
Még az is lehet, h már rögtön az 1. napon talizunk :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Most akartam írni az Inofolicról, de látom, Bumi már írta :-) Nekem is ajánlotta  a  Forgács.

http://www.pecsimeddoseg.hu/inofolic
mmzs75
 
 


Ez az inofolic férfiaknak nem jó? A sperma minőségét nem javíthatja, ha már a petesejtét igen? Amúgy olvasgattam róla, sok minden nincs, de ez B9 vitamin.

Kép
p__lilla
 
 


Jucus, neked megjött már?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, még nem!!
És már kezdek parázni, h nehogy az legyen, mint másfél éve, amikor nem repedt meg a tüszőm, és 50.napra jött meg! (40.napon voltam nődokinál, ő mondta). Ha most is ez lenne, akkor kicsúsznék a júliusból :(
Holnap elutazunk 3 napra Pécsre, de ha hétfőig nem jön meg, akkor lehet felhivom a nődokim, h adjon valamit, amitől megjön.
Neked már megjött?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus
Nekem úgy néz ki, hogy megjön. Holnap fel is hívom őket. De nem tudom, hogy ez az első napnak számít-e.
Nem hinném, hogy az lenne nálad. Még csak a 27. nap, nem? Még 30-ig is belefér. De akár baba is lehet. Jó lenne.

Kép
p__lilla
 
 


Igen a 27. nap, de mostanában mindig 24-25-26. napra jött meg. Szóval már késik, és nekem előtte van 2-3 nap pöttyözés is, most még az sincs, szóval nem tudom mikor lesz ebből valami. Mára azért már megvannak a tüneteim, érzem a hasam, a petefészkeim, és a derekam is majd leszakad, szóval bízom benne, h már nem kell sokat várni... azért este bevetem a menzimeghozó praktikáim Mosolygó arc Jah, amúgy baba nincs, tesztet természetesen csináltam, full negativ.

Miért gondolod, h nem az az első nap? Rendesen megjött, vagy csak maszatolás? Én úgy szoktam számolni, h ha délután 4 előtt rendesen megjön, akkor azt aznapnap számolom.. ha csak este, akkor az már másnap.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Hát, még nem folyik igazán, de ahogy törlöm már piros. Igazából mindegy egy nap ide vagy oda. 
Te amúgy nem érzed, mikor van peteérésed? Onnan nagyjából lehet számolni. Azért vesd be a praktikáid, hátha segít. :) Azért majd írj, ha megjön. Még mehetünk együtt.  Sajnálom, hogy a teszt negatív, azért bíztam benne... Szeditek a sok vitamint, hátha. Amúgy a párodnak milyen eredményei voltak? (Már biztos írtad, de elfelejtettem, bocsi.) Kíváncsi leszek, mennyit javítanak a vitmainok.

Kép
p__lilla
 
 


Képzeld, most voltam wc-n, és ahogy töröltem, már volt egy kis piros!! Hurrá! :-) Szóval szerintem talán szombatra itt lesz! Neked meg akkor talán már estére, szóval még van egy kis esély, hogy talizunk.:-)
Nekünk most már 2 éve stagnal a párom eredménye, kb 20mill. 40%mozgoval. Szerintem ezt már nem nagyon tudjuk feljebb tornazni. Amit plusszba szed az a méhpempő, majd ha megyünk Tapolcára, megkérdezzük megint, h mennyi az annyi.
Most még minketten szedjük a szokásos vitaminjaink: e, omega3, szelén, folsav, c, kalcium, magnezim, cink.
Nektek mennyi volt utoljára? Ti vettetek észre javulást a vitaminoktól?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


20 millió az nagyon jó! Nálunk a legelső vizsgálat 2008-ban 5 m/ml volt, aztán 6 m/ml. Tavaly augusztusban 8 m/ml, a profertil után 10 m/ml, ennek 1/6-a gyors mozgású, és 1/6 jó szerkezetű. Hát, kíváncsi leszek, milyen lesz ha megyünk újra, most csak sima multivitamint szed a férjem+e+c+omega3. 
Akkor a tiédet még nem veszed első napnak? Hétfőn akkor te is telózhatsz. Én meg meglátom, milyen lesz holnapra. Nekem nem szokott ilyen lenni, ha megjön, akkor egyből jön. De gondolom az előzmények bekavartak.

Kép
p__lilla
 
 


Nekem a szülés zavarta be, előtte nekem is csak megjött, azóta van ez a pöttyözés előtte napokig, úgyhogy nekem valószínű még holnap is csak ez lesz mint ma, és vagy szombat vagy vasárnapra lesz belőle valami.

Te már biztos telozhatsz holnap, bár tényleg nem tudni, hogy változik-e nálad most valami.

A vitaminok amugy ártani biztos nem ártanak, de hogy mennyit használnak?

Amikor novemberben nem sikerült, és mondta T. doki h nem nagyon osztódnak, gyorsan utána néztem mitől lehet, és találtam egy olyat, h ha fragventált a sperma, az is okozhatja, és arra “házilag” legjobb a c vitamin és a folsav. Szóval a párom ezért eszi a folsavat velem együtt. Hátha...

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus
Telóztam, június 3-án megyünk. Mennyi folsavat eszik a párod?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, jún. 9-én megyünk, tegnap végre megjött.
3-3 mg folsavat eszünk mindketten.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: