Új privát üzeneted érkezett!

Kandika!

Már megint csak ennyit kapunk belőled???? :(
Sehol egy LH teszt, hőmérőzés???
Napi nyűgök v. éppen pozitívumok???
Veled semmi nem történik? Nem hiszem el!!! Legalább Natiról írj nekünk!!!!!
Még csak vmi jó ötleted sincs, amit megoszthatnál velem baba ügyben??

Tudod mit? Küldök neked vmit, amit direkt neked fényképeztem!!!!!
Egy ilyen duplacsíkost kívánok:
Kép Dupla szivárvány

(Az első a kontrollcsík!!! :wink: )
rambóka
 
 


Kandika, ugye megbocsátasz nekem? :oops:

Végülis megengedted, hogy elmondjam.

Muszáj, hidd el nagyon sokaknak adna reményt.

Szóval Kandikának nemrégiben volt sok-sok + tesztje. Csak sajna nem maradt meg a baba.... :(

de a lényeg: teherbe tud esni!!!! teljesen spontán!!!! :lol: :lol: :lol:

Vanda, üdvözlünk itt! :wink: Én nem jártam még Tütünél, de sokan igen, majd mesélnek!
Vendég
 


sziasztok


Rambóka :)
Küldtem pü-t

Andika :)
Neked még tegnap?!

Olvasok,vagyok is néha...de nem vagyok toppon és nincs kedvem irni!

Legyetek jók!
Vendég
 

 
 

Egy kis humor.....

Az olvasok vidámodjanak, az írók mégtöbbet írjanak és hogy a babák szépen fejlődjenek (pocakon belül vagy túl :lol: )

Egy férfi feleséget akart választani magának, de gondot okozott, hogy a 3 legrátermettebb jelölt közül kire essen a választása. Elhatározta, hogy mind a háromnak ad 5000 dollárt, és megnézi , hogy ki mit csinál a pénzzel.
Az első a teljes összeget szépítkezésre költötte. A leghíresebb
szépségszalonban kikozmetikáztatta magát, csináltatott menő frizurát. Elment vásárolni, csak a legmenőbb cuccokat vette meg, hogy mire a férfi hazaér, tündökölhessen. Mikor a férfi hazaért, azt mondta neki, hogy őérte tette, hogy mindenki irigyelhesse, hogy milyen dögös nője van, mert annyira szereti.. A férfi le volt nyűgözve.
A második vásárolni ment. Ajándékokat vett a férfinek. Golf felszerelést,a legújabb kütyüket a computeréhez, és néhány nagyon drága ruhát. Ahogyátadta az ajándékot azt mondta, hogy annyira szereti, hogy minden pénzt ráköltött. A férfi ismét le volt nyűgözve.
A harmadik befektetett a tőzsdén. Ügyesen megsokszorozta a pénzt. Visszaadta az 5000 dollárt, majd a fennmaradó részt ismét befektette, és a hasznot egy közös számlára utaltatta. Ő azt mondta a férfinak,hogy ő a közös boldogságukat tartja a legfontosabbnak ezért tette amit tett. Nyilvánvaló, a férfi ismét le volt nyűgözve.
A férfi nagyon sokáig rágódott azon, hogy a nők mire költötték a
pénzt amit tőle kaptak.
Azután feleségül vette azt akinek a legnagyobb volt a melle.
A férfiak már csak ilyenek, tudodjátok...
Napjainkban az emberek sokkal több pénzt költenek mell implantátumra és Viagrára , mint az Alzheimer kór kutatására.
Ez annyit jelent, hogy 2040 -re a földön egy igen nagy számú idösebb generációnak kell élnie, hetyke álló mellekkel és hatalmas álló farokkal, viszont halvány lila fogalom nélkül, hogy mit is lehet kezdeni vele.

Csók

30 cn.
Vendég
 


Rambóka!
Kedves vagy nagyon!

Ezt meg a férjem fényképezte Nekem,mert Ő is tudja,hogy imádom a szivárványt!
Ezen is van kontrollcsík,de nem olyan erős,mint a Tiéden!
pusza Kép

Norka!Persze,hogy nem haragszom,de csak a cél érdekében mindent,vagyis a remény miatt,hogy másoknak is sikerülhet......csak kicsit jobban!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


üdv mindnekinek így jó későn-vagy korán. most értünk haza. most vagyok gépközelben.
szóval, laborom alapján semmi bajom (elküldtem petrányinak,majd kielemzi), és 2 napja fele annyi adimetet szedek és nem iszok-pisilek. már nagyon kínzó volt a dolog:(
viszont a cukrom 5,9. eddig 5,3 volt....pedig alig eszek:(
mindenkinek jó pihit!!!!!
dimet
 
 


Sziasztok!

Norka Isten éltetsen sokáig! :lol: Most ért el az agyamig, hogy te fiatalabb vagy mint én, s mégis sokszor "mamának" tekintelek. :lol: Szerintem vagyunk itt még egy páran.

Kavicska! magadról alig írsz.

Kandi :lol: Apró lépések ezek, s hamarosan célhoz érsz. :lol:

Látom már hogy nem kétszámjegyű a cn-em..... :cry: Visszafejlődtem a francba.

Ella mi baj?

Rejoka?

Kellemes hétvégét mindenkinek!!!

Bee
beebeey
 
 


Jó reggelt csajok!

Vagy inkább jó napot???

Nos ahogy látjátok a tickeremen már az ötödik cn-on vagyok.
A doktor bácsival kielemeztük a dolgokat és azt mondta, hogy vegyük ezt egy mensinek.
Mert leírtam a mennyiségét, minőségét, szinét, megnézett UH-n és azt mondta, hogy vegyük ezt egy nagyon gyenge menstruációnak (azon röhögnék, ha tényleg megjönne :lol: :lol: :lol: )
Megnézte a hőgörbémet! Annyira élvezem, hogy egy doki hőgörbét elemez :lol: :lol: Az a komoly ábrázat, ahogy elemzte :lol: De azt mondta, hogy ez is lehet támpont.

A méhnyálkahártyám nagysága 6mm. (5-6 napon.) Mert ugye elég nehéz pontosan belőni, hogy melyik volt az első nap valójában. Én hétfőre vagy keddre tippelek. (hamár így állunk :lol: )

Sok mindenről beszélgettünk.
Kicsit megnyugodtam, egy kicsit összezavarodtam.

Persze megint feldobta a laparoszkópos beavatkozást. De mereven tiltakozom. Csupán HSGbe egyezem bele. Semmi több.Ezt abban az esetben csináljuk meg, ha lesz megint egy bizonyított PÉm és nem esem teherbe. Azt mondta, hogy jövő ciklustól Closty. Ebben már nem javasolja.
Mindenképpen lesz sperma vizsgálat. Azt minél hamarabb meg kell csinálni!
A párom egy kicsit betojt tőle, hogy mennyire nyilvános ennek az eredménye??? Meghogy IZÉ... de nem nem zárkózik el, úgy tűnt, hogy teljesen benne van. Ha kell, hát kell!!! :lol: :lol: A vizsgálat előtti öt napos absztinenciától egy kissé meghökkent :lol: :lol: Legfeljebb külön alszunk :lol: Bevarrom egy zsákba :lol: :lol:

Elbeszélgettünk a metforminról, a doki gyorsabb eredményt várt, de látván az én nyugodt ábrázatom, azt mondta, hogy jól van, időt kell adni a gyógyszernek.
Kérte, hogy a 23-napon nézzünk progit, prolaktint, tesztoszteron, pajzsmirigy hormonokat. Ennyit!
Elbeszélgettünk Petrányiról. A munkájáról, eredményeiről.
Mondtam neki a PCOS honlapot, ha van ideje olvasson bele, de a nevét nem szeretné ha felkerülne.

Szóval én most itt állok, elvileg 5-ik napon és azon töprengek, hogy van itthon egy doboz Closty. És nagy vágyat érzek, hogy titkon bekapjam őket.
Szerintetek? Olyan nagy dillemma. (UHra betudnék menni 7 nap múlva).

Kavics ilyen rossz kislány!

Kandika!
Döbbenten olvastam, amit Norka írt. Egyik szemem sírt, a másik nevetett. Nem értettem hogy miért nem írtad meg nekünk. De aztán rájöttem.
Lesz még pozítiv, aminek az eredménye a tesztelés követő 8-ik hónapban már a karjaidban fog gügyögni :D

Pussz mindenkinek!!!

Segítsetek mit tegyek!!!!!!!! Closty vagy sem??? De csak 2x1-et tudok bekapni, mert csak egy doboz van.
Vendég
 


Sziasztok!

Rambóka
Előre is köszi:
okr28@citromail.hu

Kavicska
Sztem szedd be! :D
Képzeld én a férjem fülét két hétig rágtam,hogy beszélje meg a spermavizsgálatot.Elfelejtette folyton.Aztán minap összefutott a dokival,aki csinálja,és majdnem megbeszélte :lol: Végül rádöbbent,hogy már felesleges!Szórakozott ! :D

Andika
Nagyon sajnálom! :( :( Ez olyan kitolás az emberrel!DE sikerül!!!!!!!!

Dimet
Az 5.9 még benne van a normál tartományban.

Ella
Mi a baj??????????????


Pénteken levizsgáztam latinból.4-s lett.
Egyébként meg tanulnom kell ezerrel,mert van olyan előadó,aki csak a 4-s 5-s jegyet tudja elfogadni ZH-nál,ha annál rosszabb,szóbelizni is kell :shock: .

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok,

gyors, 48 órás itáliai munkalátogatáson voltam, ma reggel 7-kor értem haza.....
Szóval így akkor azért is jó reggelt mindenkinek !

Kandika, sajnálom..... megértem, hogy magadban tartottad.... de biztos, hogy sikerülni fog a következő, meglátod !

Kavics, szia ! Tudod, én renitensként magamtól kezdtem el szedni a metformint, és csak utána kértem hozzá orvosi áldást, ha tudod, hogy kell szedni, és van elég gyógyszered, szerintem szedd be ! Te orvosként tisztában vagy a gyógyszer hatás mechanizmusával, ha bajt nem okozhat, akkor miért ne ?

Pogi, szegénykém, kicsit húzós most az életed.....! Viszzavárunk ám !! És ha tudsz, kukkolj be azért néha-néha !
zsizsik
 
 


Sziasztok!
Először is ,bocsi azoktól,akik szívűkön viselik a sorsom.......köszönöm!
Tüneteim voltak,de sok-sok problémám volt....aztán egyszer csak az ezredik teszt kétcsikos lett (halványan ugyan.....de az elötte lévő 999 az nem volt ilyen),majd másnap is halvány.....nem erősödött,majd 2 nap múlva ismét halvány.....aztán volt egy szinte egycsikos....doki azt mondta,elindult,de féluton meggondolta magát a szervezetem.....de ez nálam,már siker.Uh csak a megvastagodott mny-látta csupán.....-ez van,aztán 49.napon nagy görcsökkel megjött!
Nem tudok naponta netezni,reagálni,hozzászólni a dolgokhoz itt....ezért ,nem írtam be 2 naponta a történéseket stb.
-ez van,padlóról újra fel kell állni,most gyorsan,hogy a szervezetem ne felejtsen sokat!
-egy kép: Kép
Ha lesz köv. ilyen eset ......megírom,igérem......az ilyen esetek is kellenek Norka szerint!!!!
na pusza
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Norka
Kép Nagyon boldog szülinapot!!!!!!

Zsizsik
Kellmes pihenést a nagy út után!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kavicska!Neked is tuti!!!! :D
Szerintem clostyt nyugodtan szedd be,Én most 2x1-et szedtem!

Ha azt se tudod hol tartassz,akkor miért ne lehetne,már ma elkezdened a 2db-ot beszedni????Bajod nem lesz belőle....esetleg ikreid lesznek!!!!! :wink:

Gabika!!!Tegnap,már válaszoltam..........megsértettelek?????
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Zsizsik!
De jó Neked,hogy országot látsz!
Jó pihit kívánok!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Most egy gyors próba, hátha engedi a rendszer:

(kavicska, szerintem nyugodtan beveheted a Clostyt!)
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Norka!
Nagyon édes-huncut Bogi baba :lol: ! :lol:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Andi!

Sajnálom, hogy félúton meggondolta magát a szervezeted. :(
Szerintem a mostani erősebb lesz!!!

Norka!

Milyen cuki a babód!

Kriszta!

Gratulálok a latin vizsgához!

Kép
lara26
 
 


Andika,Rambóka
Itt válaszolok,ha nem baj!

Andika!
Irok pü-t csak ma nem voltam itthon...most jöttünk haza!
Ismerhetsz nem vagyok én olyan sértődékeny,pláne ha igazat mondasz,,,irok bővebben vagy msn-en kidumáljuk. :wink: okss?

Rambóka
Nagyon szépen köszönöm a válaszod....még futnom kell akkor pár kört h szülésnél kapjunk mindketten gyogyit,mert nem igazán hajlott rá az orvosom vagy váltok! :?
Egyébként már jobban vagyok! :)

Köszi az aggodást lányok..streptococcus bacit találtak és majd egy hétig feküdtem,mert úgy fájt a hasam+a hólyagom...ülni se tudtam,+ teljes ideg voltam h a babámnak ne legyen semmi baja....2 napja szedem már az antibiótikumot,,javulok..a pocóm se fáj már,ezért nem irtam.De már hiányoztatok :)


Bogi nagyon édi ! :lol:

Mindenkinek puszi
Vendég
 


Köszönöm lányok!!

Már be is kaptam. Oszt maj'megláttyuk.

Bogika!
Olyan puffancs!!! :lol: :lol:
Huncut tekintet, pisze orr. :D

...vagyok...

5 cn. :lol: :lol: :lol:
Ezt csináljátok utánnam :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok!!!!

egyujjas pötyögés, mi norka? :lol: :lol:

hát igen

kipurcanás nincs, fáradtság van, de boldogság is.

mingyá leteszem a csajt! anyám kezébe :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Csajok nincs egy percem sem, mert ami kicsi szabadidőt hagy Johanna azt muszáj Domira fordítani, kis mese, kis társas ez az, mert azért eléggé megviseli a kistesó.

Azt mondta tegnap, anya jó bátyusnak lenni, csak nehéz... :lol:

meg apára sem árt napi pár percet fordítani, egy szó, egy puszi erejéig, szóval rangsorolni kell, és most a net marad ki.

pedig már úgy megírnám a szüléstörimet nektek! na de ami késik nem múlik. :D

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat Johanna nevében! :lol:

meg köszönöm a hiányolásokat is, Kincsnek, Norkának, beenek, Alicének, Veronának és mindenkinek, .azért majd lassan visszatalálok. :D

Verona neked nagyon szurkolok, Rambóka veled együttérzek :lol: , a többieknek egyetemben szurkolok.

Nálunk is hasfájás van, de hihetetlen, sírás nélkül, csak feszeng és kínlódik szegény, úgy sajnálom. Éjszaka azért fárasztó.

Még mindig egy óra fél óra míg leszívja az adagját, de százakat eszik a kiscsaj, 10 nap alatt hízott fél (!!) kilót, nem vicc, úgy fog kinézni mint egy mislenbaba. :shock: :roll:
érezni is rajta, ahogy tömörödött. :lol:

de a hasfájás miatt a száz gramm szopi után is cicizni akar, mert az jó hasfájásra is (meg mindenre :wink: ), nem tudom, lehet hogy így túl sokat eszik, és végül azért fáj neki?? :roll:

Kandika annyira örülök ennek az előrelépésnek!!

kavicska,Kincs nagyon drukkolok nektek, Alice neked meg a lombik miatt!!Meg mindenkinek!

na megyek enni, mert éhen halok, vigyázzatok magatokra kismamik, Okr, babancs, Ella és a többiek! :lol:

(bocs akit nem írtam név szerint.)

ja, annyira boldogok és feldobottak vagyunk apával, és annyira élvezzük a helyzetet, + annyira könnyű volt a szülés, + annyira édes és jó baba Johanna, hogy azon gondolkodunk, a hat hét lejárta után elkzdjük gyártani a következőt. :lol: :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Jó reggelt!

Ella én is antibiotikumot szedek. Nekem is a vizeletemben lehet valami, meg ez a hülye folyás és torokkaparás.
3 gyógyszert is szednem kell..antibiotikum, vérnyomáscsökkentő és pajzsmirigy-gyógyszer. Szegény kisbaba..

Ella!

Jobbulást kívánok!

Rejoka!

Jó, hogy írtál!

Backa!

Merre vagy? Már hiányzol!!!

Kavics!

Bárcsak a legyet is olyan gyorsan bekapnád (bocs :oops: ), mint a Clostyt! :lol: Én nagyon drukkolok Neked!!!

Kriszta!

Gratula a latinodhoz! Hogy vagy?

Norka!

Aranyos Bogi!

Kandika!

Sajnálom a történteket! Várjuk az újabb sok ++++++at!!!

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Rejo!

Végre újra itt!!!!! :D
Én úgy oldottam meg, h. Wordben írogattam, amikor volt időm és amikor kész lettem csak be kellett illeszteni!
Sok sikert a szopihoz!
Gergőnek is nagyon erős a szopási ingere, ezért végül vettünk neki cumit, amit nagyon szeret, megnyugtatja, amikor meg már nem kell, akkor kiköpi (úgyhogy venni kellett cumitartó csiptetőt is!!! :wink: )
De, ha más nincs, akkor megtalálja az öklét is!!!! :lol:
Csak amikor nagyon megy a hiszti, akkor annyira hadonászik vele, h. nem tud lecsapni rá :lol: :lol: :lol: , ilyenkor jobb a cumi!!!!!

A neten egy blogger arra keresett választ, h. vajon hogyan lehetne a gyerek szájában tartani a cumit azokra az 5 percekre, amikre időnként az anyáknak is szükségük lenne (pl. zuhanyzás, WC, reggeli)??? Az egyik tipp nagyon tetszett: A cumi két oldalán található lukba fűzött úszószemüveg gumival!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Tegnap lekaptam fürdés közben (még mindig csak mobillal, úgyhogy nem túl jók a képek!)

Kép
Kép
rambóka
 
 


Jajj rambóka nagyon édes a kisfiad!!

Norka Bogit megzabálnám!! Tényleg huncut és cserfes, amilyen a neve! :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


na szóval szüléstöri.

Látom nincs itt senki, én is jókor ülök le a net elé. :(

Elöljáróban annyit mondok, bocsi ha kicsit ömlengős lesz, de még saját magam számára is hihetetlen volt, hogy így is lehet szülni.

Szóval két hete pénteken édesdeden ültünk apával a kanapén, Domi már aludt, apa sörözött meg tévézett, én hímezgettem...

Egy órán keresztül rendszeresen keményedett a hasam valamikor az este folyamán, de ezek a keményedések nem fájnak, és egy óra után abba is maradtak.

A szülésznő előző este, csütörtökön vizsgált meg, akkor voltam bő két ujjnyira nyitva, és annyira feszült a burok, azt mondta bármilyen kis pöccentés és megreped.
Hát péntek este 11-kor Johanna megpöccintette, éreztem egy nagy bökést belülről, nem fájt, de azért felugrottam ültő helyemből, és indultam a WC felé, hogy megnézzem, ez a burokrepedés volt-e. (Dominál nem repedt meg magától, úgyhogy nem tudtam milyen érzés)

A Wc-ig nem jött belőlem semmi, ott aztán elkezdett folyni a magzatvíz, egyértelmű volt, hogy ez nem pisi. Szép tiszta volt a magzatvíz, nem zöld, úgyhogy tudtam bent minden rendben.
Innen egyértelmű volt, hogy ma este szülünk, hívtam is a szülésznőt, szerencsére azt mondta, péntek este még bevállal, szombat reggel indult vidékre. Fájás még mindig semmi.
A szülésznő azt mondta, egy óra múlva, éjfélkor találkozzunk a kórházban.
Én lezuhanyoztam, és utána kb. 11:20-kor jött az első fájás (ekkor írtam nektek hogy indulunk), de még nem volt erős fájás, de azért éreztem, lesz ez még durvább...
11:30-ra értünk a kórház elé, szülésznő azt mondta a telefonban, ne menjek be nélküle a kórházba, mert a "maszekja" vagyok, ne kezdjen el egy másik szülésznő, mindenképpen várjuk meg, így éjfélig a kórház előtti kőpadkán ücsörögtünk, mert pad nincs. :roll:
Szülésznő (továbbiakban Zsuzsi) azt mondta sétáljak, de az nem esett jól. Viszont a hűvös esti levegő jól esett nagyon. A fájások bár rendszeresen jöttek és egyre erősödtek, még mindig elviselhetőek voltak, egy erősebb mensi szintjén.

éjfélre megjött zsuzsi, felsétáltunk, lifteztünk a szülészetre, útközben ezért megkérdeztem miért is kell ennek fájnia??? Azt mondta, tudod az alma meg a fája...mondtam neki, magamban már százszor elátkoztam azt az almát :lol:
A liftben már azt kérdeztem, miért is ellenzitek ti itt a Szt. Imrében az EDA-t? :lol:
Erre csak finoman nevetett. és azt mondta ne vicceljek...és igaza is lett, éjfél után tíz perccel értünk a vizsgálóba, mondtam mikor felfeküdtem, jajj csak nehogy azt mondd Zsuzsi hogy három ujjnyi vagyok :lol: (mert már négy ujjnyi akartam lenni) asszem ezen is finoman mosolygott, micsoda igényeim vannak. Megvizsgált, persze bő négy ujjnyi voltam már.

Azt mondtam, én annyira vártam már ezt az egészet, hogy szülhessek, és most meg nem akarom végigcsinálni. Azt mondta adjon erőt az, hogy maximum egy órán belül itt baba lesz.Aláírtam a papírokat, beöntésről borotválásról szó sem lehetett, nem volt rá idő, végig azt kérdezte Zsuzsi, nem érzek-e kakilási ingert. nem éreztem még, csak hányingert, mondtam is hogy hányni akarok. azt mondta, nyugodtan, itt mindent lehet, hányni is, szépen a WC-ben...hát ez nem hangzott túl jól, hogy nekem még a WC-ig el kelljen sétálni, és ott görnyedni, úgyhogy úgy döntöttem, mégsem hányok. :lol:
12:15-kor feküdtem be a szülőszobára, megnézett egy kicsit CTG-vel, hogy rendben van-e a baba szívhangja, minden oké volt. Na itt már nagyon fájt minden. Érdekes, teljesen más volt ez a szülés, mint Domival, Dominál egy mukk nélkül vajúdtam és szültem, még a kitolásnál is szótlan voltam, és a vajúdás alatt végig aludtam, itt folyamatosan járt a szám, hisztizem, nyafogtam, lafatyoltam, hogy mit érzek.
Itt folyamatosan ittam, az egész szülés-vajúdás alatt, a bő egy óra alatt lenyomtam egy másfél literes ásványvizet.(Dominál egy kortyot sem ittam. asszem az ivással egészségesebb volt a szülés)
Zsoltinak folyamatosan kellett adagolnia a homeopatás bogyókat, negyedóránként az egyiket, negyedóránként a másikat, hát gyerekek nem tudom, használtak-e ezek a bogyók, mennyire gyorsították meg a folyamatokat, de egyvalamire jók voltak, Zsoltit lekötötték, volt dolga, feladata, figyelnie kellett az órát, nyolcpercenként kellett adnia öt szemet hol az egyikből, hol a másikból, számolta a golyókat...

Volt zsuzsinak még egy szuper dolga, van a hasunk közepén a köldök alatt kb. öt centire egy akupunktúrás pont, amit ha megnyomott, írtó erős fájások jöttek, ezzel is gyorsította a szülést.
na amikor ezt a pontot nyomogatta jajgattam, hogy Ez fáj!Ez fáj! nagyon vicces lehettem. :lol: Aztán zsuzsi kiment, azt mondta ki kell töltenie a papírokat, mert itt lap nélkül nem lehet szülni :lol:
Azt mondta minden három fájás után forduljak át a másik oldalamra. Jobbra fordultam, balra fordultam, közben lafatyoltam, hogy ez mennyire fáj, Zsolti jön oda hozzám, te én rosszul vagyok, mit csináljak. :lol: Asszem megsajnált. :lol: Mondtam neki, jó akkor menj ki, keresd nmeg Zsuzsit, szólj neki, hogy rosszul vagy.
Zsolti kiment, zsuzsi bejött, és szólt, hogy fel kell állnom, hogy a gravitáció is segítsen.
Hát ezt nagyon nehéz megcsinálni, Dominál is ezt kérte, ott a kisujjamat nem tudtam megmozdítani, először itt se mozdultam. Aztán szólt erélyesen, hogy el kéne határozni magam.
Mondtam neki kisgyerek hangon, Zsuzsi igyekszem megcsinálni amit mondasz...és nagy nehezen felültem. felállni már nem kellett, mert jött is egy nagyon erős fájás, ami elsimította a méhszájat.
Mondta jó, nem kell felállni, átalakította a szülőágyat ülő helyzetbe, és mondta szól a dokinak. (biztos telefonált már neki valamikor hogy jöjjön be)
bejött a doki 12:45-kor, és zsuzsi azt mondta, ha jön a következő fájás nyomhatok.
Micsoda????Kérdeztem vissza, nyomhatok????? igen. Megdöbbentő volt számomra, hogy fél órája vagyok itt a szülőszobán, és nem kell még órákat itt fetrengenem, már nyomhatok? Azt gondoltam, ezt nem hiszem el.
a doki oldalra állt mellém, Zsuzsi velem szemben a lábam közé, egyértelmű volt, itt ki fogja levezetni a szülést, hát nem a doki...
Zsuzsi fogott egy lepedőt, és azt mondta ezt megcsináljuk neked teljesen metszés nélkül.
Zsolti benyitott, vissza akart jönni, de mondtam neki menj ki, menj ki. Zsuzsi csodálkozva rám nézett, miért menjen ki? mert zavar. Rosszul lesz. mondtam összeszorított szájjal.

jöttek a fájások ritkán, de én ugyanolyannak éreztem őket, mint a vajúdás alatt, semmiféle kitolási ingert, meg kakilási ingert nem éreztem, de nyomtam, mert mondták.
Zsuzsi közben leöntötte a gátamat mindenféle olajokkal, (ez nagyon kellemes volt, az olaj) és mint egy darab tésztát, elkezdte húzni, vonni, nyújtani, masszírozni, hát ez már nem volt kellemes, kérdeztem ezt muszáj? zsuzsi már nem is mondott semmit...
egyszer csak mondták, kint van a baba feje. Azt mondtam ezt nem hiszem el. Ugyanis nem éreztem SEMMIT!!! aki már szült, az tudja, Okr is sokszor elmondta, a kitolás a kitolás, mert az fáj a legjobban. Nekem Dominál az az öt perc fájt a legjobban, mikor a feje feszítette a gátamat, azt hittem felrobbanok, felgyullad a gátam, és egy megváltás volt a gátmetszés.
Itt meg úgy jön ki a feje, hogy észre sem veszem???(ráadásul kétzser a nyaka köré volt tekeredve a köldökzsinór) Mondtam ezt nem hiszem el. Mondta Zsuzsi mindjárt megvagyunk, csak tudod még a válla...

Itt megakadt a szülés, ugyanis nem jött több fájás. Doki mondta, csak akkor nyomhatok, ha fájás jön. De nem jött. Elkezdtek tanakodni Zsuzsival mit csináljanak, Zsuzsi mondta adjunk neki egy oxitocint muszkosan? (infúzióra már nem lett volna idő, gondolom)
Ekkor a doki gondolt egyet, odanyúlt arra az akupunktúrás pontra a hasamon, ránézett Zsuzsira, itt kell? Az bólintott, doki nyomta a gombot mint állat, és olyan bikás fájás jött, hogy nyomhattam ezerrel, és erre a fájásra ki is jött a maradék, ami még johannából bennem volt. Na ilyenkor jön a katarzis. Ezt ismételgettem: Ezt nem hiszem el, ezt nem hiszem el, nagyon boldog vagyok, na egye fene, ha így is lehet szülni, akkor jöhet a harmadik... :lol:

a hasamra rakták, ez volt kb. 12:55-kor, szóval úgy tíz perc volt a kitolás. Zsolti ekkor jött be, babát betakarták a hasamon, a fejét is, zsolti aggódott, hogy nem kap levegőt :lol: , Zsuzsi mutatta a köldökzsínórt, , hogy még itt vesz levegőt.
13:01 -kor vágták el a köldökzsínórt.
Zsuzsi megnézte a gátamat, azt mondta lett rajta egy kis repedés, doki öt perc alatt megvarrta (Domival majdnem fél órát varrt).
Visszakaptam a kiscsajt, és ott rögtön bekapta cicit, és szopizott a drága. zsuszi elaludt a falnak dőlve, mert csütörtök reggel kelt felt és azóta nem aludt, mert csütörötk éjjel ügyeletes volt, és ez már szombat hajnal volt...

Mondtuk neki menjen haza, úgyhogy nem is hagytak a szülőszobán kétórás megfigyelésen, zsuszi hozott egy betétet, és kisétáltam (!) a szülőszobáról, felvettem a köntösömet, és átsétáltunk a gyerekágyra, két folyósóval arrébb. Teljesen egyenesen tudtam járni, nem tyúklépésben, mint gátmetszés után még egy héttel is.

na szóval. eddig gátmetszéspárti voltam. DE. a repedés sokkal jobb. Egy óra múlva, mikor először mentem pisilni éjszaka, már tudtam mozgatni a gátizmaimat, össze tudtam húzni, gátmetszés után napokig csak folyt a pisi, még a végbél záróizmait sem tudtam összehúzni.
Reggel már ültem rendesen a fenekemen, és EGYÁLTALÁN nem fájt a gátam, egy napot sem, egy órát sem.

Összeségében tényleg csak azt tudom mondani, ezt nem hiszem el. Hogy így is lehet szülni. nem teszi tönkre a szervezetem, természetes éllettani folyamatként élem meg, elsétálok utána az ágyamig, és a szervezetem mindent onnan tud folytatni utána, ahol abbahagyta. bemegyek a szülőszobára, fél órát ott töltök, jobbra fordulok, balra fordulok, és már nyomhatok is. szóval számomra is hihetetlen volt az egész, pedig Domival is gyorsan és könnyen szültem, de ez még engem is meglepett.

A szülésznő és a doki vérprofi volt, Zsuzsi mondta is, ezért kell szaksegítség a szüléshez, hogy gyorsabban és kevésbé megterhelően menjen minden, mert meg lehet szülni a küszöbön is, magától is megy minden, de én magamtól nem ülltem volna fel, nem tudtam volna a gátamat masszírozni, és legfőképpen a kitolásnál jött jól, hogy ismerték ezt az akupunktúrás pontot, nem tudom máshol mit csináltak volna velem, de se injekció, se infúzió, se semmi segédeszköz nem kellett így a fájásgyengeségnél.

Domi szülése azért megviselt, utána nem akartam egy darabig még szülni, ez most inkább feldobott, és bármikor megcsinálnám újra, alig várom, hogy megint átélhessem.

Aki még keres szülészorvost vagy szülésznőt, annak nagyon tudom őket ajánlani, de legfőképpen zsuzsit, aki a SZt. Imrében szül, ne hagyja ki! (Zsizsik! :wink: )

na még csak azt sajnálom hogy nem vettük videóra a szülésemet, mert szétröhögném most az agyam, hogy miket mondtam. :lol:
(kolléganőm is két hete szült, ő állandóan azt mondta mikor a doki meg akarta vizsgálni: Várjunk még! válasz: ma akar szülni, nem? :lol: )

Kép

Kép
rejo
 
 


Rambóka,

a kisfiad annyira tudatosan néz bele a mobilodba, ez hogy lehet? :shock: Bogi ilyenkor még csak 40 cm-re vaksizott, de alapvetően nem figyelt. Nagyon kis aranyos pasid van. :lol: Szeret fürdeni, jól látom...

Rejo,
annyira átérzem amit érzel! Ugyan nekem 6 órás éles szülés jutott az 1 helyett (vagy mennyi is volt ez? legyen inkább 2), de én is abszolút hasonló élményekkel lettem gazdagabb és már másnap azt mondtam a páromnak, hogy én máris szülnék holnap is akár! Igaz, én 1,5 órát voltam pihenőn a szobán, de utána én is saját lábomon távoztam és azonnal ültem a seggemen. (Szóval gátmetszéssel is lehetséges ez, bár erre László doki azt mondta nekem röhögve másnap, hogy "magának jó gátja van". :lol: )
Viszont ami nem tiszta: te a fájások ALATT beszéltél?? :shock: Én akkor azért lélelegeztem félőrült módra, mert féltem, hogy levegőt se kapok! :shock: Amikor a vajúdóból a szülőszobára át kellett mennem alig másfél perces fájásoknál, akkor úgy mozogtam, mint a robot, mert csak a fájásszünetekben tudtam haladni valamennyit előre... Később amikor már minden összefolyt, már csak címszavakban tudtam kommunikálni, mint "Talp!" (támasszátok a talpamat), "Ablak!", "Víz!", "Várj!" stb. :lol:

Zsizsik, pihengess, de ha majd lesz kis időd, ugye írsz az újonnan csatlakozott Vandánknak Tűűről...? Vagy többiek, akiknek van tapasztalatuk.

Na elég volt ennyi mára, elteszem magam puha ágyba

pusz
Vendég
 


sziasztok!

Rejo,

nagyon jó volt olvasni Téged!!! És igazi guminő vagy:-)))
Bár én is ilyen szerencsés lennék.....

gratula mégegyszer

mir
 
 


Sziasztok !

Kandika :(
Remélem, szívből kívánom, hogy nemsokára újabb zebrás teszted legyen, de már úgy, ahogy kell ! Puszi !

Kavicska igen jól csinálod, átugrasz jó pár napot, pont a ciklus elején ?
:lol: :lol: A lényeg, hogy újra lehet drukkolni Neked !!

Vanda, küldök pü-t :wink:

Rejo nagyon élveztem a szülés beszámolódat, olyan jó lenne, ha mindenkinek megadatna az ilyen szép szülés !! Akkor jöhet a harmadik poronty ? :lol:

Rambóka végül vettetek szélcsövet ? Gergő nagyon fotogén !!! és nagyon édes :)

Képzeljétek, nekem vasárnap reggel megugrott a hőm, ma is tartja :lol: Egyébként 200 mg-mal csökkentettem a napi Adimet adagomat és lekopogom teljesen elmúltak a hányingeres rosszulléteim. :P Ja, ami nem is tudom mióta nem fordult velem elő, a melleim oldalt érzékenyek (ilyen az elhúzódó 40-50 napos mensik előtt volt). :)
mniki
 
 


sziasztok!

Babancs :)
Köszi,már jól vagyunk...Nektek is jobbulást!

Rambóka :)
Nagyon cukipofa Gergő baba! :D

Rejoka :)
De jóó hogy irtál!Örülök h ilyen gyors és szép szülésed volt,jó volt olvasni :wink: Kapunk új képeket a kisasszonyról? :)

Mniki :)
ez jól hangzik..mennek a drukkok!!

Mir :)
Mesélj már vmit..hogy vagytok!!!!????

Rólunk:
Már teljes jól vagyok,legalábbis semmi tünetet nem érzek már(kopp-kopp)!!!!
Egy kis ömlengés 8) :Szóval 2-3 napja csúcs amit ez a gyerek csinál :D ..eddig is néha néha éreztem h mocorog..tegnap apával videó du. tartottunk,végig feküdtem,a hasam megállás nélül járt,rugdosott.Már minden moccanását megérzem..annyira jó,tiszta love vagyok! :lol: :D

Puszi
Vendég
 


Sziasztok!

Rambóka
Ez a gyermek egy tünemény!Irtó cuki! :D :D :D
A cumi-szopi dologgal mi is így voltunk!Tipp a tusoláshoz:Én a hordozóba becsatoltam,és rátettem a mosógépre.Ha mosott épp,még el is szundított rajta. :lol:

Rejo
Nagyon örülök,hogy ilyen szuperül sikerült a szülésed!!!!
A "nyomnom kell" engem is cserben hagyott anno. :wink: Viszont vágás-repedés viszonylatban,én a vágás után voltam így,mint Te a repedést követően. :wink:
Egy képet majd még tegyél,ha lesz időd,a kis aranyos Johannáról!
A testvér kérdés engem is egyre jobban izgat.Nem tudom,Ada hogyan fog tolerálni! :? Most ott tartunk,hogy látszatra imádja a bölcsit,mégis ma reggel hányásig köhögte magát,mikor elvittem :( Pedig itthon már jól volt!A dokinéni sem talált nála semmi okot,ami ezt csinálhatná.Szóval mi lesz itt még?! :x

Norka
Hatalmas pofipuszi Boginak! :D Édes kis csajszi!

Ella
Egy gyógynövényes újaságban olvastam egy cseppről,ami coccusokst irt! :D Persze terhesen biztosan nem lehet,de utánna sztem érdeklődd meg egy patikában!Sajnos a nevét elfelejtettem,pedig memorizáltam neked! :lol:
Örülök,hogy jobban vagytok!

Mir
Neked is szuper szülésed lesz,majd meglátod! :)

KépKép

KépKép
okr
 
 


sziasztok,

itt vagyok ám, csak olvaslak benneteket , már amikor tudom,most sok minden vani tt nekem.

A profikat kérdezném, hogy

szerdán megyek be a dokimhoz és mondtam, hogy végigbeszélném vele ezt a szülés dolgot, mit, hogyan lát, hogyan tesz.

van esetleg, olyan, amire felhívnátok a figyelmem és feltétlen érdemes megkérdezni?

Okr,

ámen:-)) Te, hogy vagy?

Ella!

Remélem veled is minden rendben...., ahogy olvasom...., még nem tudni , vagy csak én nem tudom, hogy lány vagy fiú? :lol:
Nálam semmi csak vagyunk:-)) most nincs nagy kajálás, dobol, meg kapirgál odabent, méhösszehúzodás az van napi 2-3, cukorterhelés volt meg vizelet, az , oké aszonta a doki, de még nem kaptam eredményt majd csak most szerdán.


Rejo,

milyen homeopátiás cuccot szedtél, megírnád?

mir
 
 


Okrisz :)
Aranyos vagy hogy gondoltál rám :wink: ..utána kérdezek a gyógyszertárban! :)

Mir :)
Fain h minden rendben veletek..húú már csak 100 napod van hátra!! :lol:
Még nem tudni mi lesz..nem mutatja magát :roll: ,de kezd már "nem érdekelni ",mert ha fiú lesz, ha lány..imádni fogom! :)
Azért jó lenne a ruha vásárlásig kiderülne..megkönnyitené a helyzetett! :lol: :lol:
Vendég
 


Mir
Köszike,jól vagyok.Időnként fájdogál itt-ott,de általában az izomláztól :lol: ,uis nem vagyok edzésben,és folyton rohanok vhová! :D
Te most hányadik hétben is jársz?Látom még 100 nap van szülésig,de nem tudom kiszámolni! :oops:

Ella
Vegyetek fehér,vagy sárga ruhákat.Az jó fiúnak is,lánynak is.Aztán meg ha jön a tesó is elő tudod venni! :!:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Rejó ez a szülés csodás! :P Akarok én is ilyet!! :P

Rambóka és Norka az utódók ennivalóak!!!!!

Okr de jó ,hogy jelentkeztél!Adának jobbulást.

Dimet a tesztlelőhely címe: VITANI KFT, 1147 BUDAPEST , TELEPES U.17. TELEF: 467-0767 :wink:

SZÉPSÉGES NAPOT!!
Vendég
 


Ella a zöldet is tudom ajánlani !Mármint színt babaruhának! :wink:

Norka én bő másfél órával számolok, 11:20-tól számolom a kezdetét, mert akkor jött az első fájás, és amíg nem fáj, addig nem szülés... :lol:
Igen Norka, végig beszéltem, fájások alatt is, kivéve amikor nyomtam, de ott is beszéltem két nyomás között, be nem állt a szám. Mondjuk mozogni én sem tudtam fájás alatt, de beszélni igen. :lol:
A CTG egyébként "közepesen erős" fájásokat mutatott...lehet ezért tudtam beszélni? Így utólag visszagondolva, tényleg nem voltak erősek a fájások, Dominál sokkal durvább volt minden.

A lélegzetvétellel pedig egyáltalán nem volt gondom, se fájás alatt, se közben nem csináltam mást, csak vettem automatikusan a levegőt.
nekem azért volt nagy élmény, hogy kisétáltam, mert Dominál hordágyon toltak ki. Egy hétig tyúklépésben jártam, én nem tudtam ülni.

A következő neked is még könnyebb lesz, tényleg igaza van a szülésznőmnek, a második szülés teljesen más, (lsd. könnyebb)mint az első.

Mir, Kincs nektek is hasonlókat kívánok a nagy napon! :lol:

mniki, azé még várunk egy kicsit! :lol:

Okr!
nem lesz könnyű menet, ráadásul neked még kisebb lesz Ada is, hát nem irigyellek...
Itt mindenki ilyen könnyen bírta a gátmetszést?? :shock:
nekem egy rémálom volt az az öt nap szülés után Anno Dominál.
Én ezt nem értem.

Mir, ne haragudj, de most nem bírom még egyszer leírni a homeopatás cuccokat, leírtam veronának régebben, visszakeresnéd? Kb. szept. végefelé írhattam neki, ott van a neve mindkettőnek, meg hogy hogyan kell szedni.
ha nem találod meg, leírom majd még egyszer, ha lesz időm...

Kép

Kép
rejo
 
 


köszike 7kincs!!!
gyönyörűek a babák.
és rejó szülése is jóra sikeredett :)

szerintetek lehetséges, hogy mensi nélkül (10-14 napja vmi változás volt bennem, és kicsi, nagyon kicsi barnázás...) van ovulációm??? nyalogtom lelkesen a pg53at és ma mutatott vmi kristályosodásszerűt, de kíváncsi leszek a holnap reggelire is.
dimet
 
 


Okr!

Most szerdán leszünk 27. hétben!

Ella!

Tényleg nem is néztem a napkat 100 nap...., húú de sok.

Igen én is sárga párti vagyok. A szobát is úgy csinálom meg mindent , amit lehet úgy veszek, hogy unisex legyen.


Mátyásföldön van egy szupi géndiagnosztikás 4 D uh val. ott tuti megmondják 12. héttől. 28. hétben megyek megint, mert megnézik, hogy a herécskéi lejöttek e.

mir
 
 


Rejo,


ok. megnézem...

mir
 
 


mindenki hallgat?? :D
dimet
 
 


Kép
Sziasztok!!!!!
MNiki! Ari vagy,ezt kívánom Én is Neked!Elsőbség Nálad,mert Nekem van Nati!

Kavicska!Haragszol???Írj egy pü-t ha nem!!! :lol:

Jujj milyen édes ez a pancsis kép is!

Gabika,este Msn!Ok,hogy jól vagy már!!!Love érzéseddel együtt!!!
Többieknek is pusza!!!!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Dimet!Tuti Pé-d van,és lehet,most minden hormonod tuti,azért ilyen erős a jelzése!!!! :wink:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


jujjjjjj,de csúnya a táblázat......nem szeretné valaki vezetni helyettem?????Felicía,nem jelentkezett érte...... :?
Igérem akkor se jövök ritkábban,ha valaki átveszi a vezetését!!!!! :wink:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Rami!!!!Hogy becézitek Gergelyt????Nálunk "Gege" a beceneve a kishapsinak a bölcsiben! :)
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Vagyok ám, de inkább csak olvasó üzemmódban.
Minden eseményt követek, de nemigen van mit írnom.
Kandika!
Mindennek ellenére szuper, hogy spontán összejött! Mindent bele!
Norka!
Nagyon boldog szülinapot! Kissé megkésve :oops: , de sok szeretettel! Bogika tüneményes!
Rambóka!
Finoman szólva is fotogén a pici! Annyira édes! Viszketés elmúlt már???
Kavicska!
Jó, hogy beszedted a clostit! Jó, hogy nekem nincs itthon, mert nem biztos, hogy ellenállnék, pedig már a 12.napon vagyok! :lol: Jövő hónapra iratok fel, de asszem nekem nagyobb adag kell, nem leszelég a napi 2 öt napig. Lehet duplán szedni?
Uh-ra mész majd? Ügyeskedjetek ám!! :wink:
Babancs!
Aranyos vagy, hogy hiányoltál! :) Jóbban vagy? Szerintem ne menj már dolgozni, pihenj!
Rejo!
Ez a szülés-sztori nem semmi! Egész megjött hozzá a kedvem! Az ember jobbára csak rémtörténeteket hall! Képeket kapunk még a kis szépségről?
backa
 
 


Sziasztok!

Norka!
Megkésve...NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KIVÁNOK
Kép

Andi!
Nagyon jó hírek a pozitiv tesztek...közel vagy a célhoz. Ugye érzed?

Rejo!
A szülés-storydat többször is elolvasom, könnyezve :)


Babancs..nemtom irtam-e már, mennyire örülök, hogy terhes lettél. Nagyon szurkoltam neked.

Kép

Gabi!
Hol vagy? Hogy vagy? mi van veled?


Velem egyébként semmi. PCO a dokik szerint "tünetmentes", vagyis vérek, hormonok okésak, IR a diabetológus szerint nem egyértelmű. Ciszták nincsenek. Ciklusom van, igaz nem rövid..ez nem tetszik nekem. Antibiotikumot egy ideig látni nem akarok, végre nem kell védekeznünk :) Következő ciklus "spontán" próbálkozás lenne, Uh kontroll mellett, talán ( ha lesz kedvem és idegzetem) hőmérőzéssel. Kép
Nem szivesen gondolkodok már, hogy leszek-e valaha anyuka. Tudom, a remény fontos :)


Cuppantok mindenkit

Gina Kép
Vendég
 


Ginuska!!!!
De jó,hogy jelentkeztél!!!
Örülök,hogy a PCO-d ennyire tünetmentes lett,és az is megnyugtat,hogy Neked is sok időt vett igénybe.....na jó,a (pont) . az i-re a köv.ciklusban az is meglesz!
Azért jobb a hangulatod,az írásodból,Nekem ez tünik ki!
Na pusza! Kép
Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Backa!

Köszi, olvasgatok, de írni nem sok kedvem volt. Kába vagyok az antibiotikumtól, meg a vérnyomáscsökkentőtől. Sajna gyógyszer mellett is 149/80-at mértem. Ez sok. Most még a héten egyelőre itthon vagyok.
Készülök orvost váltani, csütörtökön rendel csak.

Ginuska!

Aranyos vagy, köszönöm! Mi is igen örülünk a babádnak. Remélem hozzád is siet a gólya.
Örülök, hogy a PCO-d legalább elmúlt. Előbb-utóbb jön a baba meglásd!

Rejo!

Tényleg érdemes lett volna felvenni a szülésedet videóra! Biztos vicces lehetett, amennyire aggodalmaskodtál, meg végigcsacsogtad. Bár gondolom így is maradandó élmény és kellemes csalódás volt. Szeretem az ilyen szép szülés-storykat!

Rambóka!

A fiad már most kész fotómodell! Más kicsik ilyenkor még nem is látnak, azt sem tudják hol vannak..Gergely meg egyenesen a vakuba fókuszált! :lol:

Dimet!

Mensi nélkül elvileg lehet ovuláció, de nálam a gyakorlat mást mutatott. Ha barnáztam, akkor a vérvétel sajna azt mutatta ki, hogy nem volt petike.

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!
Rejó! Én se bánnék egy ilyen szülést. De nekem még ma is zárt volt a méhszáj. Irigy vagyok, mint a kutya.

Lányok! Ma este Frei bácsit nézzétek! Lombikozás lesz a téma, és ha jól láttam az előzetesben, Kaális Kovács dokim is benne lesz.

Mir! Cimicifuga és Caulophyllum a homeobogyók.
verona
 
 


Sziasztok lanyok!
Nem irtam meg ide, de surun szoktalak olvasni Titeket, mert sokatokat mas topikokbol ismerlek. Csak szeretnem megosztani veletek a jo hiremet, ami a mai nap ert, hatha lesz legalabb egy valaki, akinek remenyt ad a tortenetem.
Ma tobb, mint ket eve vagyunk babara. En mar amiota vissza tudok emlekezni.
Volt egy vetelesem egy pikk pakk osszejott spontan terhesseg utan, majd hosszu honapok kovetkeztek, amikor csak arra vartam, hogy ujra terhes lehessek. Ez 10 honappal kesobb tortent meg. Nem volt eloszor menzim sem, majd ha volt nem volt peteeresem. Gyakorlatilag masodik clostis honapom utan, amikor csak a masodikban sikerult peteerest kicsikarni egy spontan honapban lettem terhes. Nagyon vartuk a babat, de sajnos 10 hetig fekudtem a terhesseg elejen es aztan a 20. heten el is vesztettuk a babat nyitott gerinc miatt. Aztan ujabb meglepetesek ertek, mert februarban kiderult PCO. Hat ez nem eintett valami konnyen, aztan Norka segitsegevel hamar sinre kerultem. Aprilisban kezdtem el szedni a metformint, ha jol emlekszem... Aztan jo orvosokhoz kerultem, fogytam 12 kilot es lassan lett spontan peteeresem is. Aztan elmentem a nyar vegen 6 honap metformint utan meddosegi dokihoz. A masodik clostis honap elott hianycikk lett a closti igy kulonbozo topikokon ugy dobtak nekem ossze a lanyok a clostit es masodik clostis honapomban itt a csoda szamunkra, ma verbol allapitottak meg a terhesseget, remelem ezuttal minden rendben lesz. Nagyon koszi Norka es Ramboka es mindenki!

baratodildi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?