Új privát üzeneted érkezett!

Lilla,

én rövid protokollos vagyok, a Cetrotide-os. Nálunk max. 7 db szokott kelleni, de ez úgy van, higy 2. V 3. Nap kezded szúrni a stimulálót (gonalt, én mást kapok, menopurt) és amikor elértél egy bizonyos hormonszintet, akkor kapod mellé a Cetrotide-ot. Jól reagálóknál kevesebb szokott fogyni a stimulálóból, ezért nagyjából annyi a vége, mint a hosszú protokollnak.
mmzs75
 
 


Zsó
Köszi, hogy leírtad, hogy megy ez, azt hittem a cetrotidot is végig kell mellé. Mondjunk nekünk a hosszú protokoll októberben 80 volt összesen. Nem sokalltam, mert 5 éve 100 fölött voltunk. Szerintem jól reagáló vagyok, mert 100-150-eket adtam a gonalból. Majd meglátjuk, mi lesz most.
Amúgy a barnázás elmúlt, lehet, hogy a doki megsértett valamit, mert voltak újra vizsgálatok.

Kép
p__lilla
 
 


Zsó
Miért döntött az orvosod a cetrotidos rövid protokoll mellett?

Kép
p__lilla
 
 

 
 

Azért, mert a hosszúnál nagyon nem reagáltam. Úgy leállt a petefészekműködésem a Gonapeptyltől, hogy meg se moccant a lórúgásnyi stimulálótól.
mmzs75
 
 


És ennél meddig tart a stimuláció? Ugyanaddig, mint a hosszúnál?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla,
 igen, ugyanannyi idő. Úgyhogy a kezdéstől 2 hét és már meg is van a beültetés!
mmzs75
 
 


Sziasztok! Új vagyok itt, nem is tudom pontosan, hogy jó helyen járok e. Engem a HBA vizsgálat (ez is férfi meddőség kivizsgálásában használt) érdekelne, ezzel kapcsolatban szeretnék nem csak infot gyűjteni, hanem inkább véleményeket, tapasztalatokat olvasni. Volt a párotok esetleg hasonló vizsgálaton? Vagy ha abban tudtok segíteni, hol tudnék pontosan utána nézni, hogy pl mennyire megbízható ez a teszt, azt is nagyon megköszönném. Üdv mindenkinek!
szedo30
Hajdúszoboszló
 
 


Szedo,

nekünk nem volt ilyen vizsgálat, senki nem javasolta, vsz. azért, mert ha lombikra van szükség, akkor tökmindegy, úgyis kiválasztják a legszebb spermiunokat és azokkal próbálkoznak ( ICSI).
Ha nálatok szóba jöhet az inszem akkor lehet, hogy érdemes megcsináltatni, de a helyedben mindenképp megbeszélném a meddőségi kezelést vegző orvossal, hogy javasolja- e. Mellesleg a megtermékenyüléshez petesejt is kell ... Nekünk már volt nagyon rossz megtermékenyülési arányunk és nem tudták megmondani, higy vajon melyik sejt lehetett a felelős.
mmzs75
 
 


Bumi,

mi újság?
mmzs75
 
 


Lilla, beszéltél Tapolcával? Mikor kell menned?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus
Szombaton este 9-kor kezdődött a vérzésem. Ugye akkor vasárnap az első nap???
Ma hívtam őket, holnap megyek. Úgyhogy úgy néz ki, hogy kezdünk.

Kép
p__lilla
 
 


Igen, én mindig úgy számoltam, h ha délután 6után jön meg akkor másnaptól számolom. Örülök, h kezdhettek! :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Szerdán kezdem a Gonalt. Hétfőn megyek újra. Kicsit furcsállom, hogy a 4. ciklusnapon kezdik a stimulációt. Akkor miért mondta a Cs., hogy a 2., de legkésőbb a 3. napon menjek? Csak uh volt, vérvétel nem. Ja, és újra kell labor és EKG. Ma akartam időpontot kérni vérvételre, február 5-re adtak volna..., korábbra nincs időpont.

Kép
p__lilla
 
 


Szerintem 2 ok miatt csuszhat a gonal. Lehet, h az van, ami nálam volt a 2. lombiknál, h a 4. napon mentem először de túl vastag volt még a mnyh-ám, ezért nem kezdtettem a gonalt csak 3 nappal később, a 7. napon!!! Nem mondta Cs. h, mennyi?
Vagy a másik, hogy ennyivel később kell kezdende ahhoz, h biztosan márciusban legyen a beavatkozás. Mondjuk nekem ez tűnik valószinűbbnek.
A háziorvosodhoz kellett menned a VV és az EKG miatt? Durva, h ennyit kell várni. Én a múltkor Tapolcáról hazafelé bementem a házidokimhoz, megirta a beutalot VVre (másnap reggel le is vették) az EKG-t meg rögtön helyben meg is csinálta. Be sem kellett jelentkezni csak mentem. És akkor most hol csináltatod? Tapolcán?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Nekem 2 mm volt a méhnyálkahártya, úgyhogy az biztos nem volt vastag. Szerintem inkább a másik van, így szerintem februárban lesz minden. 
Igen, a háziorvoshoz kell mennem, de nem gond, ad sürgősségivel beutalót vérvételre, és akkor nem is kell időpont, egyből hívnak, másnapra meg is van az eredmény. Holnap megyek a házidokihoz, meg is csinálja az EKG-t. Csak a munkahelyen elég gáz ennyit elkéreztőzni. De miért kell minden alkalom előtt? Ez is érvényes lehetne legalább fél évig.

Kép
p__lilla
 
 


@mmzs75:


Köszi h írtál! Nálunk az én oldalam már ki van zárva. Ezért mindenképp szeretnénk megcsináltatni ezt a HBA-t, már az sem érdekel, hogy mennyibe kerül. Arról, hogy hogyan tovább csak ennnek az eredménye után szeretnénk dönteni. Debrecenbe jártunk eddig egy kis magánrendelőbe, de ott nem végzik ezt. Esetleg tud valaki ajánlani rendelőt, orvost a megyében aki csinál ilyen vizsgálatot?
szedo30
Hajdúszoboszló
 
 


Bocsi, februárt akartam irni, nem márciust :) Szóval akkor igy tutira februárban kezdtek!
Kíváncsi vagyok nálad majd hogy váliik be ez a rövöd protokoll. Amugy nektek ICSI lesz vagy sima IVF?
Az EKG-t + a hozzá tartazó vérvételt gondolom azért kell minden alkalom előtt, mert azért at altatás egy veszélyes üzem, nem akarnak kockáztatni. Munkahely szempontjából ez tényleg gáz, bár itt a vérvétel 7-kor kezdődik és érkezési sorrendben történik, szóval én mindig korán odamentek, igy időben beértem dolgozni. De ezt nem lehet minden vizsgálatnál megcsinálni... Utólag belegondolva fogamam sincs hogy csináltam végig anno az inszemeket, lombikot anélkül, h szóltam volna a melohelyen... most, hogy nem dolgozom, fura volt, h nem néztem állandóan az órám, h mikor kerülök már végre sorra?!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Sziasztok!

Egyelőre felénk nem történt még semmi. Azt írtam, hogy az ünnepek környéki bezárás miatt nem fértem bár be decemberben, és mivel a mostani ciklusom kezdete meg a bezárásra eset, így januárba sem. Most akartam volna menni 21.cnes uhura, hogy akkor kezdjünk a kövi ciklusban, de most meg síelni van a dokim, majd csak hétfőtől lesz. Elvileg  pont a jövő héten fog megjöni, így a rövid protokollt akár kezdhetném is gondolom, de akkor már nem lehetne előtte az embriooldatos befecskendezést megcsinálni, márpedig azt nem biztos, hogy kihagynám...persze lehet azért elmegyek majd vv-re, és beszélek a dokimmal, hogy ő mit javasol.


Szedo!
Nem tudom, hogy nálunk volt-e már ez a vizsgálat, mert anniyszor járkáltunk már urológushoz. A férjem most Varga Attilához jár. Korábban Szűcs Miklóshoz járt, de végül benne csalódtunk (ő a magánrendelésén csinál ilyen vizsgálatot az IdeálMedben).

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Jucus
Most már biztos, hogy februárban lesz a leszívás is. Ma voltunk, írt fel még gonalt, meg a cetrotide-ot is mellé, amit holnaptól kell kezdenem, sőt az utóbbinak meghatározta az időpontját is, hogy mikor kell beadni. Az elsőt holnap kell 8-kor beadni, érdekes lesz itt a munkahelyen kutyulni.
Ma voltam vérvételen is, csütörtökön megyek EKG-ra. Pénteken megyek újra Tp-ra. Én is kíváncsi vagyok, hogy válik be a rövid protokoll, eddig kb. ugyanannyi tüsző növekszik, mint a hosszúnál, de eddig sokkal "kényelmesebb" volt, mint a hosszú. Az eredményt meg majd meglátjuk...

Kép
p__lilla
 
 


Lilla!
Mennyi tüsződ növekszik?
Egyébként nekem sincs különbség a két protokoll között, voszont ilyen cetrotides stimum még nem volt.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi
Az egyik oldalon 10 db 10 mm-est mondott, a másikon 1 db 10 mm-est, meg nem tudom hány 9 mm-est (ezt már nem tudtam megjegyezni), meg sok kicsit, a méhnyálkahártyám 8,5.
Én most csak a gonalt adom, a cetrotide gátolja meg, hogy megrepedjenek a tüszők.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, 

de jó neked, higy ilyen szépen reagálsz! Azért a fényképezős mikroszkópért kell külön fizetni?

Bumi,

akkor neked mit adtak Cetrotide helyett? Orgalutrant? Mert az a másik GnRH antagonista analóg.

tavasszal lehet, én is megyek, majd ha lesz egy kis időm, megírom, mik a terveim.
mmzs75
 
 


Zsó Ez napi 150 gonaltól van. Nem tudom, hogy az sok, vagy kevés, vagy átlagos. De hiába reagálok szépen, ha nem termékenyülnek meg, és nem osztódnak, sajnos... Pedig múlkor is minden optimális volt. Igen, azért kell külön fizetni, ha kéred, de csak pár db van, nem biztos, hogy jut mindenkinek. Attól függ, hány leszívás van, előre kell foglalni. Mondjuk nekünk nem ajánlották fel múltkor sem, és most sem, ha nem kérdezünk rá, nem szólnak. De hát nálunk úgysem kell annak az 1-2 darabnak.  Asszem 20ezerbe kerül. Amúgy, amióta várólista van, sokkal kevesebben vannak. Tegnap pl. egy leszívás sem volt. Előtte meg napi 5-8.  De jó, hogy kezdesz tavasszal. Majd írj a terveidről!

Kép
p__lilla
 
 


Lilla,

én nem ismerem a Gonal-t, de ha annyit ér a 150 belőle, mint az enyémből (menopur), akkor tök jó! Én napi 300 egységgel szoktam kezdeni és még olyan is van, hogy meg kell emelni 450-re...

Hát az van, hogy lehet, hogy átmegyünk máshova (F o r g á c s), mert ott is van ez a kütyü. (pont a te dokid javaslatára). Lehetséges, hogy azért nem sikerülnek a lombikjajink,mert a kemo bántotta az én petesejtkezdeményeimet. Az is csoda, hogy egyáltalán működök még. Namármost, ezzel a kütyüvel ugye nagyonis nyomon lehet követni az osztódásukat, a megtermékenyítéstől a beültetésig és sokminden kiderülhet. Ha pl. többször előfordulna, hogy mindegyik rosszul osztódik, akkor már nagyon valószínű lenne, hogy nem lehet ezen változtatni és abba kell hagyni. Ha viszont ki lehetne választani egy igazán jól osztódót, akkor megnőne az esély a babára. Jövő héten megyünk konzultálni az új dokihoz, meglátjuk.
Nem tudom, miért nem szóltak nektek 
mmzs75
 
 


Bumi, 

drukkolok neked, hogy kezdhess és végra sikerüljön!
mmzs75
 
 


@bumi1979:


Mi is elég sok helyen jártunk már korábban, most pont őt, Szűcs Miklóst ajánlották, mindenki dícsérte, hogy Debrecenben őt kell keresni. Annak is utánanéztem, hogy a HBA tesztet is csinálja. Jövő héten szeretnénk végre eljutni..
Neked nagyon szurkolok!
Üdv!
szedo30
Hajdúszoboszló
 
 


Zsó
Próbáljátok meg a másik intézetet. Kívánom, hogy sikerüljön ezzel a kütyűvel kiválasztani a szépen osztódókat! Reméljük, hogy nem károsodott minden petesejted. Ha jobb eredményeink lennének, én is megkockáztatnék egy ilyen kütyüt. Meglátjuk, mi lesz a helyzet leszívásnál és rákérdezek, ha van értelme. 
Szerinted az normális, hogy a Cetrotidot nem mindennap ugyanabba az időpontba kell beadni? Tegnap pl. reggel 8-kor kellett, ma 13-kor, holnap meg 18-kor. Nem repednek meg a tüszők? Azt mondta T., hogy így tudunk egy adagot spórolni, mert 10e 1 db.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla,
de jó fej, hogy ilyenekre is gondol! Különben nekem is azt mondta, hogy ő nagyon szereti ezt a protokollt, csak drágának tartja...régen sok ilyet csinált, biztosan tudja, miből mennyi kell. Az a repedés se megy olyan könnyen ám, úgyhogy nyugi!
mmzs75
 
 


Tegnap megvolt a leszívás. 23 petesejtem lett, 10 volt belőle jó. Iszonyúan fáj a hasam, fel vagyok puffadva. Ilyent még nem éreztem egyiknél sem. Mondjuk tudtuk, hogy nem lesz mind jó, mert a nagyok kb. 14-en voltak. Ma telefonáltam, a 10-ből 5 termékenyült meg. Hát, nem túl jó arány, de ez van. Meglátjuk, mennyi, hogyan osztódik. Csütörtökön reggel fél 8-kor telefonálok újra és 9-re kell menni beültire.

Kép
p__lilla
 
 


Na, elszállt amit irtam ...
Lilla, szép számmal lett petesejted, nem csoda, ha fáj ha a hasad! a 10/5 nem olyan rossz arány, nekünk is kb ennyi szokott lenni, bár nekünk innen szoktak kezdődni a problémák... Drukkolok, h minél többen osztódjanak!! Kértétek a kamerás megfigyelést?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus
Hát, meglátjuk csütörtökön reggel, nálunk jönnek-e a problémák. A kamerás megfigyelést elfelejtettem, de én hülye ma sem kérdeztem rá. Kiderül majd. Lehet, hogy 2-nél úgysem marad több...

Kép
p__lilla
 
 


Húúú, akkor megy a drukk ezerrel!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Lilla, mi újság? Mentek ma a drukkok!! +++++

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Reggel kellett telefonálnunk. Az 5-ből 4 osztódott, de az egyik csak 4 sejtes volt, azt mondták, azt nem érdemes fagyasztani. 3 maradt, döntenünk kellett a telefonban, hányat kérünk vissza. Sokat gondolkodtunk, mert ugye egy már van, nehéz lenne ikrekkel, de végül kértük mindhármat. Meglátjuk, mit hoz a sors. A hasfájásom már tegnap délután óta jobb, addig nagyon szenvedtem. Most pihizek, eljöttem táppénzre, szerintem csak kedden megyek dolgozni. 17-én megyünk tesztre.

Zsó
Voltatok már konzultálni az új dokival? Írj ám, ha van valami!

Jucus
Ti mikor kezdtek? Hogy áll a ciklusod?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, ezek nagyon jó hírek!! :) 3 tökéletesen osztódó petesejt!! Végül hány sejtesen lettek beültetve?
Szerintem mi is hasonlóképp dönöttünk volna, nem tud az ember csak úgy egyről lemondani...
Keddig akkor most pihenj amennyit csak tudsz, 17-e pedig hamar itt van!

Nekem kedden jött meg, akkor kellett volna telozni, de már január végén hívtam őket és lemondtam a márciusi időpontunkat.. Mi ezt most kihagyjuk...

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus
Hát, 6-7-8 sejtesek.
Hoyhogy lemondtad a márciust? Pihensz picit?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, nagyon szépen osztódtak. Akkor neked ez a rövid protokoll jobb volt, mint a hosszuak, nem? Többen is maradtak és szebben is osztódtak.

Kicsit pihenünk, igen, nem éreztem, h teljesen felkészültünk mi most erre....

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Lilla, 

szuper minden és drukkolok neked!
Igen, voltunk, nagyon szimpatikus volt, mindent megbeszéltünk és tavasszal lesz kezelés. Meglátjuk, mire jutunk.
mmzs75
 
 


Lilla!
Megy a drukk!

Zsó!

Hova mentek?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,

F o r g á c s intézet, Budapest.
mmzs75
 
 


Lányok, 

az előző 2 hozzászólást jelentettem!
mmzs75
 
 


Köszi Zsó!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,

köv. ciklusban indulsz? Neked is a 8. lesz?


Lilla, hogy vagy? Mikor lesz eredmény?
mmzs75
 
 


Zsó
Jövő hétfőn lesz eredmény, de tegnap este óta enyhén görcsölget a hasam, de folyamatosan. Ha beveszek magnéziumot, akkor nem. Múltkor is görcsölgetett, úgyhogy nem tudom, van-e még remény.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla,

azt hiszem, ilyenkor semmilyen tünet nem számít semmit, úgyhogy ne gondolkodj, amennyire meg tudod tenni!
mmzs75
 
 


Ma már dolgozom. Próbálom elterelni a figyelmem. 

Kép
p__lilla
 
 


Lilla!
Teszt?

Zsó!
Igen, a következő ciklusban megyünk. Ha a szeptemberi nekifutást, amiben nem volt petesejtem, nem számítom, akkor a 8.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Láttok rajtuk valamit? Az egyik tegnapi, a vékonyabbik a mai (12-13.dpo)

Kép
p__lilla
 
 



Kép
p__lilla
 
 


Lilla!

Simán jó!
Nem kaptál hcg injekciót?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: