Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

 

Edi, de jó, hatalmas gratula!

Hogy vagy? Dolgozol még?

 

Bumi, nagyon sajnálom ami veled történt

Túl vagy már a laparoscopian? Kiderült valami?

 

Zsó, gratula az “új” munkádhoz!

Sajnálom, hogy nem sikerült az utolsó lombikotok

 

Lilla, sajnalom

 

Mi is most mentünk vissza Tapolcára kistesóért. Dani is elmúlt már másfél éves.

Hosszú protokoll lesz, hétfőn kezdtem szúrni magam.

 

Bea, Veled mi újság? Nagyon eltűntél...

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus köszi jól vagyok. Nem dolgozom elejétől kezdve. Még szabin voltam mikor kiderült,aztán veszélyeztetettet javasolt a doki a munkahelyem miatt.(óvónő vagyok)

Bumi nagyon sajnálom! Nagyon szorítok a lapar miatt. Nekem is javasoltàk,de szerencsére nem került rá sor.

Lilla hajrá tesóprojekt! Majd egyszer mi is elmegyünk tesóért. Nekünk 3 embrike lett fagyiba.

Kép
kissedi
 
 


Lilla,
szerintem direkt jó, ha az ember félvállról tudja venni! Nem Te szúrtad el, az biztos, csak akinek elsőre sikerült az el se tudja képzelni, hogy van olyan, hogy nem sikerül, pedig van, éspedig rajtunk teljesen kívülálló okok miatt.

Bumival meselhetnénk...legközelebb sikerül!

Jucus,
 valamit félreértettél, NEM az utolsó lombikom nem sikerült, hanem az eddigi utolsó. MEgyek nyolcadszor is, sőt, ha kell és a doki engedi, kilencedszer is. Csak most pihenek, vagyis dolgozom sokat.

Kissedi,
jö pocakosodást!

Bumi,
 mi van veled? Megvolt a műtét? Néha idenézek,hátha írtál, örülnék, ha jelentkeznél!

Bea,
ti hogy vagytok?

Meg a Tapedli is eszembe jutott, hogy vajon mi lehet vele?
mmzs75
 
 

 
 

Sziasztok!

Megvolt a műtét, sajna megint laparotómia kellett, mert nagyon véreztem, így inkább felvágtak, hogy jobban hozzáférjenek az összenövéseimhez. A lényeg a méhemben is voltak oldani való összenövések, míg a hasüregben masszív összenövéseim. A lombikot érintő részeket rendbe tették, így már nem lesz gond a leszívásnál legközelebb. Egyébként az összenövéseket a dokim szerint egyértelműen a leszívások okozzák...

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,
 de jó, hogy túl vagy rajta! Sajnálom a komplikációt és mielőbbi felépülést kívánok Neked!

Mikor mehetsz lombikra legközelebb?
mmzs75
 
 


Bumi szegényke, a lényeg, hogy túl vagy rajta, és akkor jöhet a baba!!!! jobbulást!

Kép
kissedi
 
 


Edi, persze, akkor nem kell kockáztatni, veszélynek kitenni magad.

Most nézem a vonalzód, holnap már betöltöd a 20. hetet! Rohan az idő! Érzed már a mozgását? Kiderült már a neme? :) 

Zsó, persze, tudom, h nem az utolsó volt, úgy értettem, h a sorban az utolsó.

Biztos engedik majd a 9.-ket is, van ismerősöm akinek a 12. sikerült, de Neked remélem nem kell addig várnod! Neked lehet a 8 lesz a szerencseszámod

Drukkolok h igy legyen!!!

 

Bumi, ez nem hangzik valami jol

Idén még van lehetőség belevágni a következő lombikba?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Szia Jucus. Igen már 3 hete érzem, hogy ficánkol. Nagyon jó érzés. Úgy néz ki, hogy kisfiunk lesz. Még egyszer látta a doki, majd 2 hét múlva megyünk megint uh-ra. Reméljük nem vált nemet.

bumi, zsó hogy vagytok????

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok!

velünk most semmi különös nincs, még csak most megyek majd a 6 hetes kontrolra, és idén már nem is tudunk lombikozni, mert a két ünnep között zárva van a Kaáli, és nem úgy jön ki a  ciklusom, hogy előtte beleférjen.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi hajrá akkor jövőre! Új év, újult erővel! Nagyon szorítok nektek!

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok!

Bumi
Mi is januárba kezdünk, februárra kaptunk időpontot lombikra. Egy esélyt még adunk magunknak, hogy sikerüljön a baba.
Sajnálom, hogy ilyen összenövéseid voltak. És ez tényleg a leszívásoktól lehet??? Hú, megijesztettél.
De most akkor már minden ok belül, jövőre sikerülnie kell.

Kisedi
Gratulálok nektek a bébihez!

Jucus
Mizu? Hol tartatok? Van már eredmény?

Zsó
Úgy vettem lazán, hogy elmaradt apa vitaminozása. Gondolhattunk volna rá, mert az elsőnél szedett minden félét. Igazából nem is foglalkoztam nagyon a lombikkal, és végigdolgoztam az egészet.
Mondjuk valami oka van, hogy a sok petesejtből alig van érett, és nem is termékenyülnek meg jó arányban. Most éppen a spermákra fogták. Én meg persze okolom magamat, ogy nem vitaminoztunk, de gondoltam lombikra bőven elég az, ami van, majdcsak válogatnak. Az első alkalmat meg szerencsétlen véletlennek mondták, hogy csak annyi lett a 21-ből. De annak legalább lett eredménye.
Veletek mi újság?

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok,

Edi, gratula a fiúhoz! :) Nem hiszem h most már nemet váltana :) Bár néha a lányoknak is belóg a köldökzsinór :)

 

Bumi / Zsó / Lilla: 2014 lesz a mi évünk!!

 

Igaz én csak hétfőn megyek tesztelni, ma vagyok ET+9-en, és ilyen még soha nem volt, de ma elkezdtem vérezni... szóval nekünk ez ennyi volt...

Mondjuk nem csodálkozom rajta, semmit nem pihentem, és szinte beültetés óta beteg vagyok, de nagyon.. :( Igaz lázam nem volt, de úgy köhögök napok óta, h az összes Crinone gél a betéten landol.. Gondolom ezért is tudott most megjönni mellette, mert kijött, és nem igy nem hatott...

Mondjuk nekünk ez a lombik elég bakisra sikeredett... Semmi nem úgy ment ahogy kellett volna, és nem úgy jöttek össze a dolgok..

A legjobb az volt amikor beültikor közölte a doki, h bocsi az egyik bent maradt a csőben, kezdjük újra... amugy kettőt kaptunk vissza, ennyi maradt a 11 leszivottból..

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus
Mi volt ma Tapolcán?
Engem vérzés mellett is teszteltettek.

Kép
p__lilla
 
 


Igen, engem is teszteltettek, és a dokit sem zavarta a helyzet.. megvizsgált közölte, h nem sikerült. Aztán leültünk kicsit beszélgetni, azt mondta, h az én eredményeim rendben voltak, és a páromé is türhető, de valami miatt nem osztódnak a megtermékenyült petesejtek.. a múltkor 14/2 maradt és most 11/2. Kérdeztem h tudnánk-e valamit tenni ebben a 3 hónapban, h esetleg valamilyen minőségi javulást érhessünk el, azt mondja semmit, megyünk tovább és várjuk h egyszer lesz egy olyan is amelyik osztódik.. hát köszi..

ugyhogy most mi is vitaminozunk ezerrel.

Mi is abszolut ugy érezzük, h ezt a lombikot ellazáskodtuk.. gondoltuk, nekünk már egy sikerült, tuti h ez is fog.. hát koppantunk egy jó nagyot, de ez azért most helyre tett minket. Szóval már el is kezdtük a felkészülést a következőre.

Lilla, azt irod, h ti januárban kezdtek és februárra kaptatok időpontot. Ezt te még akkor lebeszélted velük? Vagy mikor adtak időpontot? Nekem azt mondták, h 2 ciklus most lemegy (dec,jan) és majd ha a 3.-ban vége a menzesznek akkor kell telozni időpontért – februárban.. én azt hittem akkor kezdhetjük is a következőt. de ezek szerint lehet h arra a hónapra már nem kapunk időpontot?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus
Sajnálom, hogy nem sikerült. Teljesen egy cipőben járunk! Mi is koppantunk, de már akkor, mikor közölték, hogy egy van a 15-ből. Nekünk sem tudtak semmi okosat mondani, A férjemnek sem voltak annyira rossz eredményei. Másnál herebiopsziával is tudnak olyan spermiumot nyerni, amiből gyerek lesz, nekünk meg 8 millióból nem sikerül.
Az első lombikunkat, amiből lett a kisfiúnk, szerencsétlen véletlennek mondták, hogy 21-ből 2 maradt a végére, itt 15-ből 1, tehát azért valami nem stimmel. Nem nagyon akarnak megtermékenyülni. De az elsőnél 21-ből csak 5 petesejt volt érett. Tehát én úgy gondolom, azért ők is elszúrtak valamit. Most mondta a Csongrády, hogy tovább visszük 1-2 napot a stimulációt, de a leszívás előtti vizsgálatnál pont a Törökhöz kerültem, hiába mondtam neki, azt mondta, hogy le kell őket szívni, mert amelyik meg nagyobb méretű, túlérik, és nem lesz jó. Hát, én nem kérdőjelezem meg a szaktuásukat, ha ő mondja, biztos úgy van.
Szóval mi is úgy gondoltuk, hogy egy gyerek már van, biztos sikerül a következő is. Hát, így jártunk. Amikor közölték, hogy nem sikerült, akkor mondta a Csongrády, hogy ki kell hagyni 3 hónapot. De hallottam novemberben, hogy várólista lesz, ezért felhívtam a Piroskát telefonon, és kérdeztem tőle, Ő pedig mondta, hogy januárra már nincs hely, februárra tud beírni, és ha december végén, vagy január elején megjön, akkor jelentkezzek, Nekem pont úgy fog kijönni a 3 hónap várakozási idő, hogy február 1 körül lesz a leszívás és a beülti. Tehát pont jó. Vagyis majd meglátjuk, hogy a ciklusom mennyire szórakozik velem. Szerintem te is hívd fel őket, és ha akartok menni 3 hónap múlva, kérjetek most időpontot. Amikor az első lombikra mentem 6 hónap várakoázási idő volt. Szerintem itt is hamarosan el fogják érni ezt a fél éves időt.
Amúgy melyik dokihoz jártok?

Kép
p__lilla
 
 


Igen, tényleg hasonló cipőben járunk. És én innentől, már csak minőségi problémákra tudok gondolni. Persze az sem lenne rossz ha a 2 doki egy véleményen lenne...

Amugy Török dokihoz járok, az első pár alkalommal Csongrádynál voltunk, de nem volt szimpi, h stimu nélkül csinálta az inszemet, és Bea javasolta itt, h inkább menjek át Törökhöz, azóta nála vagyunk.

Nálam az is furi volt, h most nem úgy reagáltam a szurikra, mint anno. 2,5 éve, tankönyvszerűen történt minden, 3. naptól napi 2 gonal 14. nap laszivás 3 nap múlva beülti.

Most meg úgy kezdődött, h alig akart megjönni, aztán mikor végre megjött nem kezdhettem a gonalt mert még nagyon vastag volt a mnyh-ám, szóval azt csak a 8. nap kezdhettem. Napi 3-at kellett szúrni, de igy sem lett annyi, mint anno. 11-ből 9 volt jó abból 7 meg is termékenyült. Nálunk innen kezdődnek a problémák, h nem akarnak osztódni. Kértük ezt az új szolgáltatásukat, h kamerával figyelik őket, 5 percenként csinálnak képet róla, és ki tudják szűrni, h melyikek osztodnak rosszul. Igy aztán kettő maradt, az egyik nagyon szép volt, a másik pedig annyira sejttörmelékes, h csak a törmelék látszódott... de azt mondták ez nem gond, ebből még bármi lehet.. Hát nem lett :(

És mivel most azt mondták nem tudják kivel van gond, ezért mindketten nekiálltunk vitaminozni, remélem használnak majd.

 

Holnap akkor fel is hívom őket, megpróbálok egy februári időpontot kérni.

Mondjuk egy kicsit tartok a téli kezdéstől, volt olyan ismerősöm, aki a hóakadály miatt nem ért oda leszívásra!!!!

Nagyon bizom benne, h hómentes telünk lesz :)

 

Miért mondod azt, h még most megpróbáljátok és ha nem sikerül nem mentek többet? Nem akarjátok kihasználni az 5 lehetőséget? Persze most sikerülni fog, ez csak költöi kérdés :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Hát, a hóakadályra nem is gondoltam. Nálunk a kisfiamnál december 23-án derült ki, hogy terhes lettem, tehát szinte csak télen jártunk oda, előtte is, utána is a 12. hétig. Nem volt semmi gond szerencsére. Most januárban kezdünk, ha szerencsénk lesz, megússzuk a havat. 
Én is úgy gondolom, hogy minőségi gondok lehetnek nálunk is. Ha már egyszer sikerült, valószínűleg terhes tudok lenni. Milyen vitaminokat szedtek?
Szerintem te márciusra tudsz időpontot kérni. A leszívás-beültetés napját kell nézni az időponthoz, neked addig nem fut ki a 3 hónap. De majd a Piroska biztos tudja.
Azért gondolom úgy, hogy már csak egyet próbálunk meg, mert sajnos fiatalabbak nem leszünk, én 36 leszek jövőre, a férjem 40, a gyerek 5 éves lesz ősszel. Egy gyerekünk már van. Aztán lehet, hogy ezt csak most mondom, és ha esetleg nem sikerül a következő, másképp fogom gondolni, meglátjuk. Még van 3 lehetőségünk, csak nem tudom, hogy ez a sok hormon ennyiszer idősebb koromban milyen hatással lesz a szervezetemre. Én úgy gondolkodom, hogy az elsőért megtettem volna mindent, a másodikért már nem mindenáron. Persze, jó lenne, ha lenne egy kistesó, de a sorozatos lombikok rengeteg pénzbe kerülnek, és hát építkeztünk, még mindig sokminden hátra van, mérlegelni kell, hogy hova tesszük a százezreket...

Kép
p__lilla
 
 


Mi szinte ugyanazokat a vitaminokat kezdtük el, mint 3 éve. De akkor csak a párom szedte, most viszont én is elkezdtem. Mindketten szedjük a lenkei prémium multivitaminokat, párom a közepest, én az alapot. Ezekben minden szükséges vitamin benne van, elég nagy dózisban. Amit még pusszban szedünk: D, E, Omega3, folsav, q10,  +én méhpempőt.

Remélem megteszik a hatásukat! Ti miket szedtek?

Mi is hasonloan állunk mint ti. Én is 36 leszek jövöre, párom 38. De mi 3 gyereket terveztünk, és ezt egyenlőre még nem adtuk alább  Szóval gyorsan össze kell kapnunk magunk

Most 40nm-en lakunk 3-an, szeretnénk mi is nagyobba költözni, ha jönne a tesó. De már nálunk sem mindegy mire költünk.. Danit nem akarom bölcsibe adni, igy jövö áprilistól csak 25 ezeret kapok. Onnantól már mi is nehezebben szedjük össze majd a pénzt, de nem szeretnénk feladni, megyünk ameddig nem sikerül.

Ma is elfelejtettem felhivni Tapolcát!  Csak ilyenkor jutnak eszembe a dolgok, mikor elalszik, én meg leülök levegőt venni

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Szerintem még most is hívhatod őket. 3-ig biztos ott vannak. 
Néztem ezeket a lenkei multivitaminokat. Elég húzós áruk van, mondjuk ha jó, persze megéri az árát.
Mi profertilt vettünk a férjemnek, ez is jó drága volt. Meglátjuk, ér-e valamit. Mondjuk sok összetevő nincs benn. L-karnitin, L-arginin, E vitamin, folsav, cink, szelén, glutathion, Q10. Ezek mellé szed még omega 3-at kétnaponta, D vitamint 2 naponta, maca vibe-t napi 1-et, + E vitamint, C vitamint. Vettem még neki B komplexet is, szedte is, de aztán volt pár nap, amikor szarul érezte magát, és a rengeteg vitaminra fogta, úgyhogy azzal leálltunk. Én csak hébe hóba szedek multivitamint+omega 3-at. Méhpempőt szedtem mindkét lombikom alatt, de a ciklus második felében nagyon feszültek a melleim tőle, aztán lehet, hogy a hormonoktól volt, nem tudom, de most nem szedek, és nem is fogok a következőnél sem. A Csongrády viszont a beültetés után ajánlotta nekem is az E vitamint és az Aspirin Protectet. Majd ha most megyünk, azért megkérdezem, hogy a stimulálás alatt ajánl-e valamit. 
Amúgy mi két gyereket terveztünk, de ha esetleg skerülne a következő lombik, és valami véletlen folytán lenne fagyasztott embriónk, nem hagynám ott őket. Az ikrektől viszont nagyon félek.


Kép
p__lilla
 
 


Látom beerősitettetek ti is a vitaminozással :) 

Én még soha nem szedtem méhpempőt, most használom először, egy barátnőm ajánlotta, aki erre esküszik :) Ez mondjuk csak egy havi adag, majd meglátom rendelek-e még.

Szerintem a mellfeszülés a hormonoktól lehet, én most nem szedtem semmit, mégis iszonyatosan fájtak.

Jah, de szedtem, sajnos, C vitamint, mert ugye nagyon beteg voltam, és mielőbb meg akartam gyógyulni, de elfelejtettem, h azt ilyenkor tilos.. :)

Aspirin protectet már én is hallottam, h valahol kifejezetten ajánlják a beültetés után, nekem Török doki még soha nem mondta, sőt mást sem. Most is direkt kérdeztem, h mit szedjünk, h javitsunk a minőségen, de azt mondta semmit.. szóval itt az embernek magának kell okosnak lennie.

Maca viben én is gondolkodtam, még azt sem szedtünk, szerinted érdemes?

Telozni ilyenkor már nem szeretek mikor alszik, fel tud ébredni bármire, suttogni meg mégsem akarok :) 

Majd hétfőn délelőtt, be is irtam most a telomba, h jelezzen :)

Én első alkalommal nagyon csalodott voltam, h nem ikrek, de miután megszületett, ujragondoltam :) Most meg, hogy már van egy, elég erős menet lenne :) 

Mi még soha nem jutottunk el fagyasztásig, én lennék a legboldogabb, ha egyszer sikerülne...

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Nekem a beülti napján mondta a Cs. az Aspirin Protectet és az E-vitamint 200 mg-t. Az elsőnél a T. azt mondta, semmivel nem lehet segíteni, fölösleges szedni bármit is. A Maca Vibe-t nem tudom, érdemes-e szedni. Majd kiderül februárban. Mondjuk napi 3-at ír, de a férjem csak 1-et szed. Lehet, hogy így nincs is értelme. 
Első alkalommal én is ikreket szerettem volna, de utólag visszagondolva sokkal jobb az egy. Maga a terhesség is, és persze utána is. Most már jó lenne, mert 4 évesek lennének, talán eljátszanának. Mivel egyedül van a fiam, nagyon sokat kell, hogy játszak, foglalkozzak vele. 
Majd írj, hogy tudtál-e időpontot kérni,v agy mit mondtak!

Kép
p__lilla
 
 


Ma végre sikerült felhivnom Tapolcát!

Azt mondták hogy csak márciusra van időpont, elő is jegyeztek arra, és ha majd jan végén/febr elején megjön akkor telozzak, mondjam h elő vagyok vagyok jegyezve, akkor februárban megcsináljuk a szükséges vizsgáltakat, és talán már hó végén a szurikat is elkezdhetem. De jó h szóltál Lilla, köszi! Ha most nem telozok csak februárban akkor lehet h nyárig várhattam volna!!

Én sem tudom mennyire hatnak ezek a vitaminok, mindenesetre a lelkünknek jobb, h úgy érezzük, most mindent megteszünk. Párom is szó nélkül beszedi, sőt néha ő figyelmeztet engem :)

Ezen kivül próbálunk egészségesen élni, sokat mozogni, részben megint elkezdtük paleozni, buzafüvet termesztünk, és iszunk, csapvizet végleg elfelejtettük – most karira valami víztisztitó berendezést szeretnénk, azt hiszem ennél többet már nem nagyon tudunk tenni. Vizsgálatokra már nem akarunk járni, azzal tényleg úgy vagyunk, h egyszer már sikerült, inkább a minőségre megyünk...

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Örülök, hogy kaptál márciusra időpontot. Az pont jó neked, úgy telik le a 3 hónapod, hogy a 3-ban már kezded a szurikat. Mondjuk azért tájékoztathattak volna legalább téged, ha már engem nem is, mert egy hónappal korábban voltam, hogy várólista lesz.
Nem tudod, hogy kell-e kezdeni előről minden vizsgálatot, vagy ha megyünk, már kapjuk is a szurit?
Hú, de jó, hogy próbáltok egészségesebben élni. Hát, nálunk ez sajno nem nagyon megvalósítható.

Kép
p__lilla
 
 


Hello lányok! Gondoltam benézek mi újság. Sajnálom, hogy nem sikerült a második lombikotok. Ha megengeditek leírom nekem milyen vitaminok voltak szuri alatt és beülti után. Mi
debrecenben voltunk. E-vitamin 3*100g, aspirin protect 1*100g, magne b6 3*1, terhesvitamin. Beültetés után még volt a medrol és kalium tabletta napi 1, és utro.

Sok sikert nektek a jövő évre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kép
kissedi
 
 


Edi
Köszi, hogy leírtad a vitaminokat, amiket szedtél. Nekem az e-vitamint és az aspirin protectet is beülti után javasolta. Előtte semmit, de most rá fogok kérdezni arra is. Néztem, mi az a medrol, az valami szteroid, és vényköteles. Hát, Tapolcán tuti, hogy semmi ilyent nem írnak fel, úgyhogy nekünk ki fog maradni. És chrinone gélt írnak utro helyett. De ez valami szörnyű, legközelebb én is utrót kérek, az elsőnél is az volt.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, egy ismerősöm írta nekem h vannak vizsgálatok, amiket 3 havonta kell megcsinálni, ez a kenetvétel, és a spermavizsgálat. Én úgy tudom, h a hormon vérvételek eredményei fél évig jók, most megnéztem nekem az okt1/okt11 voltak, ezek akkor áprilisik még jók. Ekg-t meg minden leszivás előtt meg kell csináltatni sztem. Bár ahhoz is volt egy vérvizsgálat, ahova a háziorvos utalt be itt helyben, lehet azt is újra kell.

Miért nem szereted a crinone gélt? Nekem ez sokkal kényelmesebb, h csak napi egyszer kell használni, az utrot meg 3-szor, én azt munka mellett sem vállaltam, meg most gyerek mellett sem, sztem az bent sem maradna.. vagy?

Köszi Edi az infokat. Ezt az aspirin protectet azt hiszem én is beszerzem, már nagyon sok helyen olvastam, h jó.

Kálium tablettáról még nem hallottam beülti után. Azt nem mondták miben segit?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Spermavizsgálat is lesz? Akkor úgy kell időzítenünk szerinted már az első alkalomkor? Majd biztos mondják a telefonba, ha jelentkezek. A vérvételek akkor még nekem is jók. 
A crinone gél nekem nem jött ki, dirib-darabokba csak, amikor meg megjött a menstruációm, egy egész nagy csomóban összegyűlt darab jött ki. Az utro rendesen kifolyt. 3x kellett használni? Már nem emlékszem, de mintha úgy rémlett volna, hogy 2x3-at kell. Nem emlékszem, hogy a munkahelyen használtam volna, pedig dolgoztam végig. 
Most akkor az aspirin protectet mikor kell használni? Vagy jobb az egész ciklus alatt? Ez vérhigító, a leszívást nem befolyásolja, hogy híg a vér? Hát nem tudom, majd rákérdezek.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

A Crinone jobb, hatákonyabb, mint az utró, csak arra kell figyelni, hogy 2 naponta irrigálni kell, mert felmar illetve a fel nem szívódott részek összeállnak. Ha irirgálsz mindez elkerülhető, csak ezt a legtöbb helyn elfelejtik közölni.
Vitaminok: E-vitami, Magnézium, B6, Folsav amit érdemes szedni, gyakorlatilag mindkét nem nek. Nálunk a stimutól kezdve ajánlják ezek szedését. Az aspirin protectet is, szintén stimutól kezdve, de leszívás után is, sőt van, hogy clexant is adnak (legalábbis Debrecenben). A szteroid is alap, ez is függ attól, hogy van -e autoimmun betegséged vagy sem. Ha igen, akkor sokszor már a stimutól kezdve is adják, de van, hogy csak a leszívás utántól. Ha valaki hajlamos arra, hogy elpattannak a hajszálerei ill. bevérzik a tüszője az rutascorbint is szedjen.

Ha sok tüszőből kevés lrett van, az stimulációs hiba. Ha nem osztódik ott viszont nagy eséllyel genetikai hiba lehet a háttérben.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Hát, az irrigálást nekünk nem mondták, nem is csináltam még sosem. Nekem összeálltak a darabok a crinonetól. Tapolcán semmit nem adnak, és nem is javasolnak, azt mondták nekem az elsőnél, hogy nem segíti semmi vitamin az egészet. Legalábbis T szerint. Cs viszont beülti utántól javasolta az E-t és az Aspirin protectet. A rutascorbint lehet kapni recept nélkül? Aspirin protect mellé érdemes szedni a leszívás előtt?
Nekem akkor mindkét esetben stimulációs hibám volt. Egyszerűen nem értem, hogy kétszer hogyan lehetett így elrontani, hogy ennyi petesejtből alig volt érett. Meglátjuk, hogy mi lesz harmadszor...
Amúgy ma megjött, két nappal korábban, január 8-án megyünk. Februárra van időpontunk, a leszívás napjának februárra kell esnie. Hát, határeset vagyok. De ha meg halasztunk egy ciklust, lehet, hogy kicsúszunk a februárból. Tudnak pár napot tolni az egészen szerintetek? Nehogymá valami is stimmeljen.

Kép
p__lilla
 
 


A gyógyszerezésen kéne változtatni. Mert úgy tűnik neked csak a db számot dobja meg, nem a növekedést. Ezt a dokidnak tudni kéne.
Az vitaminok a sejtek anyagcseréjérre hatnak pl. kedvezően. A rutascorbin vény nélkül kapható. Én mindig szedem.

A TB miatt osztják be, de gondolom lesz más  is aki csúszkál, szóval még így is jó lehetsz.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Ja egyébként szerintem a beültetésnek kell februárra esnie.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Szerintem nem feltétlenül az ő hibájuk, láttam már én is olyat, akinek sok lett és kevés a jó belőle, ez alkati kérdés is lehet, nem? Kimlehetne próbálni a rövid protokollt, de mivel az első hosszúból gyerek lett, nem érdemes. Az én dokim phd- értekezése pont erről szól, hogy jobb a hosszú protokoll.

szerintem az, higy valakinek az első lombikja sikerül és utána a második nem, az nem nevezhető se hibának, se kudarcnak.
mmzs75
 
 


lilla igen a medrol szteroid. Kb 2 hétig kellett szedni napi egyszer, aztán csökkentették. Azért kellett, hogy a szervezet ne lökje ki a babát, így gyengítették az immunrendszert.
A káliumot pedig azért kellett mert valamelyik másik üríti a káliumot a szervezetből. (már nem emlékszem melyik)
Nekem a crinone gél azért volt jobb, mert én az utrotol szédültem. Én még jó, hogy itthon tudtam lenni, mert olyan szinten szédültem tőle, hogy le kellett dőlnöm, mert rendesen hányigerem volt, forgott minden. Ez egyik mellékhatása, és nem sokaknál jelentkezik. Hát nálam persze volt.
Az irrigálást nekem sem kellett. Nem mondták, sőt azt mondták, hogy ne irrigáljak

Kép
kissedi
 
 


Medrol mellé kell a Kálium... Nekem kifejezetten Bodnár doki mondta, hogy 2 naponta irrigáljak... és a csajok is ezt mondták... mert sokan jártak úgy, hogy felmarja őket, emiatt van pici vér, és megijednek, hogy megjött...

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Lilla, nekem sem közvetlen info, h lesz spermavizsgálat, bár logikusnak tűnik. Ha hívod őket kérdezz rá. Vagyis már telozhattál, látom jan. 8-án méssz. Mit mondtak ezügyben? Az aspirin protecttel én is várok addig, amig megkérdezed a dokit, kiváncsi vagyok mit mond.

Azt, h mikor mehet a köv. lombik, sztem a dokik pontosan tudják, és úgy időzitenek, h ne legyen gond. Sztem a gonal kezdéssel tudnak variálni, addig ugyis áll a szervezeted, ők irányitják azt a ciklust. Szóval ha nálad 2 napon múlna, akkor 2 nappal később kell elkezdened szúrni a gonalt. Szerintem. 

Bumi, tapolcán soha nem mondták az irrigálást, de én már anno utánanéztem ennek a témának a neten, és abszolut ellentmondásos infokat találtam. Kb 50% mondja, h 2 naponta mielőtt baadod a következőt irrigálni kell, de 50% határozottan ellenzi ezt. Szóval így legyen okos az ember. Én csak azért nem csinálom, mert nekem egyik lombiknál sem volt ebből problémám.

Lehetséges h genetikai gond van nálunk??? Hát ez tényleg nem úgy hangzik, mint amin vitaminokkal lehet segíteni, gondolom ezért is mondták, h nem kell... de akkor miért nem mondják, h hova menjünk megnézetni magunk, mihez kezdjünk? Hova lehet fordulni ilyenkor segítségért?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus!
Amikor az osztódással van baj, akkor szokták javasdolni a genetikai kivizsgálást. Persze nem tudom mit lehet tenni, ha kiderül hogy itt a gond, mert akkor gyakorlatiag marad a kisérletezgetés, végülis vannak életképes embrióitok is. De ez csak az én gondolatmenetem...

Én elég sok lombikon túl vagyok, a többségében Crinonet kaptam, az utóbbi időben ráadásul 2x1-et. Szóval saját tapasztalat, hogy a fel nem szívódott részekeet muszály "kiszedni", mert nem fér a következő adag, sőt volt hogy ténylegesen dörzsölt is. Aminek fel kellett szívódnia, az már akkorra úgyis felszívódott, progiszintem mindig szép magas.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi
Mikor telefonáltam, direkt rákérdeztem, azt mondta a recepciós hölgy, hogy a leszívás számít. Pedig ha jól belegondolunk nekünk is az 5 támogatottba a beültetés számít, nem a leszívás. Mindegy, majd meglátjuk január 8-án, de nem szeretnék ráhúzni egy hónapot.

Zsó
Igazad van, csak azért ott is feltűnő volt, hogy 21-leszívottból 5 db volt érett. Szerintem egy kicsit korán szívták le őket. Az meg szerintem egy szerencsés véletlen volt, hogy a megmaradt kettőből egy sikerült. Azok is kevesebb sejtesek voltak, mint a többieké.

Mondjuk nem tudom, olyan lehetséges-e, hogy az ovitrelle után nem nőnek tovább. Ugyanis egész addig feszít az egész alhasam, de amikor beadom, utána alig érzem, mintha összemennének tőle. Sőt, az utóbbi lombiknál mikor beadtam, rá fél órára olyan szarul voltam, hogy le kellett feküdnöm.

Jucus
A spermavizsgálatot mondta a recepciós, hogy lesz, úgy készüljünk. Amúgy ti 5 naposat szoktatok adni?
Nem hiszem, hogy genetikai gond lenne nálatok, hiszen elsőre sikerült a kisfiad. Nekünk a férfi spermáira fogták most másodszor. Csak ezért nem értem, hogy ahol csak pár darab van, hogyan lehet jobb eredmény.

Edi
Gyengítik az immunrendszert? Akkor nem is kéne vitamint szedni, azzal pont erősítem. Most kéne akkor lombikoznunk, iszonyatosan megfáztam.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla,
 miért, hány sejtes volt a kisfiad, mikor visszakaptad?
én úgy látom a mi klinikánkon, hogy nem igazán lehet befolyásolni a megtapadást, nálunk Utrot adnak, slussz, mondjuk én a Medroltól dobtam egy hátast, én ugyan be nem venném....
mmzs75
 
 


Zsó
Hát, ez elég érdekes. Szóval a 21 leszívottból 4 volt érett, másnapra beérett még egy, így lett 5, és az 5-ből 4 termékenyült meg, 2 lett beültethető. Az egyik 3. nap reggelre 5 sejtes volt, mikor beültették 6, a másik reggel 2 sejtes volt, mikor beültették 4, valószínűleg ez lehetett abból a petesejtből, ami másnapra ért be, és szerintem ebből van a fiam is. A 3 napos szerintem nem osztódott már akkor sem jól. Na, de ez csak az én véleményem.
A megtapadást szerintem sem lehet befolyásolni. Ha nem osztódik rendesen, hiába minden, meg a szép méhnyálkahártya. Nálam is minden "ideális" volt, mégsem tapadt meg.
Ti hova jártok amúgy?

Kép
p__lilla
 
 


Ma megkaptam a hormoneredményeimet. Tud valamelyikőtök elemezni véletlenül? Mert akkor leírnám. Mind határértéken belül van.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla,

nem tudok elemezni, de ha minden határértéken belül van, akkor nagy baj nem lehet!

A budapesti I. női klinikára járunk.
mmzs75
 
 


Boldog új évet!kívánom,hogy teljesüljön álmotok!

Kép
kissedi
 
 


Én is Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

Kép
p__lilla
 
 


Boldog új évet Nektek! :)
Lilla, holnap Tapolca! De jó, h kezditek! Már én is alig várom, de egyszerűen nem akar megjönni :( Ez már a 30. napom! Szóval már nagyon várom!
Képzeld, ma telozott a csaj Tapolcára akivel együtt lombikoztam novemberben, mert még ünnepek előtt szoltam neki, h beszéljen velük, és azt mondták neki, h május!!! Hihetetlen!!! 2,5 hét telt el azóta, h én teloztam! Tényleg meglesz az a fél éves várólista!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Szerdán megyünk Tapolcára. Én is várom. De tartok is tőle. Most valahogy nem éreztem, hogy volt-e peteérésem. Minden hónapban megvoltak a tünetek, most meg semmi. Lehetséges olyan, hogy egy hónapban nincs? Nem is tudom, hogy most meg fog-e jönni időben. Ilyen még soha nem volt. Majd szerdán kiderül.
Hány naposak szoktak lenni a ciklusaid? Nem teszteltél?
Húha, már májusnál tartanak? Nem semmi. Akkor már lassan a következőre is lehet foglalni időpontot. 

Kép
p__lilla
 
 


Jah, tényleg, bocsi, benéztem Mosolygó arc Akkor holnap!! Szerintem simán van olyan, h kimarad 1-1 peteérés, ettől függetlenül még időben megjöhet. De az is lehet, h volt, csak nem érezted. Ezt holnap ugyis megmondja a doki pontosan.

Nekem olyan 26 naposak szoktak lenni a ciklusaim, de ma reggelre szerencsére megjött!! Amugy természetesen teszteltem, sajnos még mindig vagyok annyira naiv, h ennyi minden után, még hiszek abban, h nekünk spontán is összejöhet..

Háááát... elég viccesnek tűnik első hallásra igen, h már most kellene időpont a következőre, de én komolyan elgondolkodtam ezen... Az egyetlen ami visszatart, h tutira tök hülyének néznének..

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Sziasztok!

BÚÉK!

Jucus, Lilla!

Menjetek akciós fizetősre. Ott ne m kell várni (feltéve, hogy nem fújták még le).

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Na, ma voltunk Tapolcán. Minden rendben van, de most kipróbál valami mást az előző eredmények után. Azt mondta, hogy cetrotide-os ciklus lesz. Lehet, hogy ezt nem jól írtam le. Nem tudom, ez mit jelent, de úgy gondolom, hogy ez rövid protokoll. Ha megjön a mensim, legkésőbb a 3. napon ott kell lennem. Ilyenkor a suprefact helyett van a cetrotide, és ugyanúgy gonal lesz mellé? De azt mondta, hogy ha úgy jön meg, akkor lehet, hogy egy hónappal később kezdünk, mert csak februárba lehet a beültetés. 20-át mondott, hogy az előtt, ha megjön, akkor várunk. De azt számoltam, hogy akkor meg a februárból fogunk kifutni. Mindenesetre ha megjön, telefonálok, aztán mondják meg, mit csináljak. Amúgy alig voltak, ketten voltak előttem. Most vagy nagyon év eleje van még, vagy ennyit számít, hogy hány leszívás lehet egy hónapban. A férjem eredménye ugyan olyan volt, mint augusztus végén, úgyhogy ennyit a profertilről. Mondjuk a mozgékonyságuk 10%-kal jobb, meg alakjuk is valamit, de az első lombik előtt is volt ilyesmi eredményünk, bár akkor pár millióval kevesebb volt a szám.

Kép
p__lilla
 
 


Bumi, szerintem már nincs ilyen akcio, és az is lehet, h tapolcán soha nem volt ilyen, mert senki nem hallott róla akit kérdeztem.

Lilla, akkor kezdődik!! Nem hallottam még erről, de ha a 3. nap körül kell elkezdeni, akkor tényleg rövid protokollod lesz. De ezt a 20.-át nem nagyon értem.a leszivás a 11. nap körül szokott lenni, bár rövidem még sosem volt, de gondolom akkor is, és február csak 28 napos. Szóval ha ez igy van, akkor szerintem kb febr 17-e lenne inkább az uccso nap... Nah, ez majd kiderül, ha telozol. Mikor kell kb megjönnie?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
jucus31
 
 


Jucus
Hát, számításaim szerint jövő héten szerdán, de szerintem valami nincs rendben velem. Ilyen még soha nem volt. Már pár napja görcsölget a hasam, ugyan úgy, mint amikor a nem sikerült lombiknál megjött. Pedig még csak 3 hét telt el a mensi óta. Tegnap Tapolca után óta pár csepp barna is jött belőlem. De még nem vérzek. Biztos a hormonjaim nincsenek rendben, de eddig semmi ilyen gondom nem volt. Vagy a peteérés nélküli ciklustól. De akkor miért mondta tegnap azt, hogy minden rendben. Én hülye meg rá sem kérdeztem ezek után, hogy ezt mondta, hogy volt-e peteérésem. 
Amúgy néztem ennek a cetrotride-nek az árát, 10ezer darabja. Hát, nagyon remélem, hogy nem kell 10 napig szúrni, mert akkor a gatyánk is rámegy, plusz még mellé a tüszőérlelő. 
Általában 10 napos szokott lenni a stimulálás, amit a 3. napon kezdenek, tehát az 12, utána nap tüszőrepesztő, egy nap pihi, és a 15. napon van a leszívás. Gondolom ezért mondta a 20-át, de a beültetés napját mondta, hogy februárra kell esnie, most akkor nem értem. Azt gondoltam, hogy mikor megjön, felhívom a recepcióst, mondja meg, mikor menjek. De nagyon úgy tűnik, hogy várnunk kell még egy ciklust.

Kép
p__lilla
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: