Új privát üzeneted érkezett!

miért firtatnák?
itt kórház van, ott klinika... itt nem tudott mit kezdeni velem az orvos, ott... ott sem :shock: :lol:
és éppenséggel területileg is oda tartozunk... bár ebből a szempontból teljesen mindegy... mert ha fogad az intézmény, akkor tök mindegy, hova tartozik az ember.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Tök jó Tigris a bébi mozgás nálatok! :D Rájöttem, hogy én is a 17. héten éreztem először Manó gyereket, csak még nem tudtam, hogy őt érzem. Ez kb. két héttel később tudatosult bennem :D De nekem nem hullámzik a pocakom...ő vagy belémrúg egy hatalmasat, vagy úgy vakarászik belülről, mintha csikiznének... :D :twisted:

Basszus, jó hosszú volt a napom, csak most jutottam hozzá, h elolvassam mit írtatok! Igen, ma jött az új kollegina, én meg rongyosra beszéltem a számat. :wink:
Nagyon aranyos, kedves, szerintem hamar be fog illeszkedni! :) Délután már ott röhögcséltünk a kollégámmal hármasban. Holnap folyt. köv. minden féle szempontból...

Ma délután elmentünk bevásárolni és elcsábultam... :oops: Sajna, leárazás volt a CÉ és Ában, én meg nem tudtam ellenállni... :wink: vettem két édes 56-os rugdalózót és egy előkét az etetéshez.

Bocsi lányok, megyek hunyni, mert hulla vagyok! Szép estét mindenkinek!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


sziasztok!
merre mindenki :?:

az én helyemre elvileg csütörtökön jött az új kollega... csakhogy a főnököm nekem elfelejtett szólni... szóval én meg be nem mentem, hogy átadjam neki a munkát :)
majd hétfőn kismamatorna után...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

 
 

Halihó!

Én itt vok! :D
A péntekem nagyjából ugyanúgy telt, mint a csütörtök. Szájtépés és betanítás...és még ez lesz egy darabig. :D
Youlcsi, jó fej főni, h nem szólt az új kolléga miatt...így jó, h nem mentél be...

Tegnap tuti az időtől, de én olyan voltam, mint egy bolygóhollandi... :roll: csak kóvályogtam jobbra balra és aludtam, amikor csak lehetett... :wink:
Viszont, mióta iszom a magnézium és calcium sandoz mixet, azóta alig fáj a hasam! :D Végre...

Ma meg trappoltam eddig. Reggel gyorsan kivasaltam két heti adagot, még a meleg előtt. Aztán jöttek anyósék, ebédet gyártottam délelőtt, aztán meg dumcsiztunk, meg megmutattunk nekik mindent, amit már beszereztünk + a rucikat, amiket már átadott a nővérem Marcitól.

Holnap megyünk mozizni meló után. :lol: Most még tán végig tudom ülni a két órás filmet... :wink:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

Voltam tegnap a dokinál és szerencsére mindent rendben talált. Méhen belül látszott egy petezsák. Azt mondta, hogy kb. 5 hetesnek tűnik a terhesség, pont annyi, mint a számolás alapján.
Nagyon kedves volt, a szoptatással (még szopizik Flóra) és az emelgetéssel kapcsolatban is megnyugtatott.
A szülés módja majd csak a terhesség vége felé derül ki, de én elhatároztam, hogy nem fogok ezen görcsölni. Az lesz majd, ami a baba és az én szempontomból a legjobb.

Viszont kb. pont a fogantatás óta kicsit szarakodik a Crohn-om. Elég erős görcseim vannak reggelente, de legalább csak napi egyszer.
Ti szedtek most (babavárás alatt) gyógyszert?
Én szedem a Salazopyrint, csak azt nem tudom, hogy érdemes-e kicsit növelenem az adagját. El kéne mennem a dokihoz, de annyira semmi kedvem sincs.

Szép napot! :)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Szia Zizi!

Ennek nagyon örülök!!! Biztos minden rendben lesz!!!
Én Salofalkot szedek. Tudod először leépített teljesen a dokim róla, de aztán sajna visszaestem csúnyán és így 2x2 vissza lett véve + Salofalk kúp. Aztán javultam, majd újra visszaestem, így 3x2 lett a gyógyszer adagom. De úgy látszik ez most hat. Néha azért látok vért, de már nem érdekel. Próbálok nem idegeskedni rajta...

Velünk minden ok. Tegnap apa is végre "hallotta" Benedek rugdalását. (A fülét tette a hasamra.) Nem tom védőnőnek most mit mondjak, van mozgás nincs? Mi számít annak???

Hétvégén voltunk flekkenezni sógornőméknél, hát evés után úgy beálmosodtam, h csak na...
Lehet vasárnap ők jönnek hozzánk, majd kiderül.

Mumi én most nem szedek magnéziumot, nem fáj szerencsére a pocak kb 1 hete.. Majd ha újra érzem szedek rá...

Azt akartam kérdezni lányok, hogy ki milyen terhes vitamint és milyen mennyiségben szed??? Annyi hülyeséget hallani arról h nagy babák születnek a vitaminok miatt... :oops:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Zizi, nyugi, tuti minden rendben lesz!!! :) Olyan jó, h nálatok is összejött a béb!
Én nem szedek semmilyen gyógyszert jelenleg... :roll: de most minden ok! (hála az égnek)

Tigris, mi még nem próbálkoztunk füleléssel, de lehet ma este bevetem majd. Most éppen rugdos Dani :D szerintem a leküldött reggeli miatt ébredt fel! :twisted:
Nekem a Femibion-t javasolta a dokim, mert az a létező legjobb vitemin állítólag, de nem lesznek tőle a babák óriások!!! :roll: A 13. hétig a Femibion 800-at kellett szednem, aztó meg a Femibion 400-at szedem majd egészen a szoptatás végéig! Te melyiket szeded?

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


zizi!
nagyon jó hírek :)
no nem a crohn híradása önmagáról, hanem a többi.

tigris!
sztem ha egyértelműen be tudtad azonosítani, hogy a baba volt, akkor mondhatod nyugodtan a védőnőnek :)
azt sajnálattal olvasom, hogy nem vagy még mindig jól :(

én amúgy elevitet szedek. és tervezem is végig (+szopi alatt is) szedni.
igazából nekem azt mondta a doki, hogy nem a vitaminoktól vannak nagy súlyú babák, hanem nélkülük vannak gyakran tápanyaghiányos, sovány babák...

holnap gondoltam menni a védőnőhöz (megvan az integrált tesztem... totál negatív :D)... mert igazából hetek óta én is kissé gondban vagyok... most már legalább 4-5 hete abszolút nincs formált székletem :? kezdetben gondoltam, majd elmúlik... de nem akar.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Mumi én is a Femibiont szedem!!! Megint egyezünk!!!

Juli, nem vagyok rosszul, csak volt kb 2 hete egy visszaesésem tudod, azóta rendben vagyok. 1-2x láttam vért csak a székletemen...
Ne aggódj miattunk!!!

Én akkor védőnőnek megadom a 06.26.-ot, mert akkor volt"erősebb" a rugdosása egymás után 3-4x is. Azóta változó. Hol erős, hol gyenge. De biztos nem lepkefing, ahogy doki mondaná, hogy az nem jelent semmit. :lol:

Juli nekem is volt ilyen a székletem sajna, most lekopogom de okk!
Reméljük neked is helyre jön!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris, hihi, egyezünk, mint mindig!!! :D :lol: Ez tök jó! Nagyjából bébi mozgás is hasonló időszak...Nekem jún. 19. volt a legkomolyabb, ezért elsőnek azt tekintem!!! (bár már előtte két héttel is éreztem mozgást...) :)

Youlcsi, remélem mielőbb rendbe jössz hasilag!!! :oops: :roll:
Annak viszont nagyon örülök, h az integrált teszt negatív lett! REMEK!!!!! :D:D:D:D:D
Nővérem is Elevitet szedett és Marci hatalmasra nőtt... :roll: Nagyjából 7. hónapnál abbahagyta, de így is két héttel előbb kiszedte az orvos a gyereket, mert minden tökéletes volt nála!, de már akkor 3,85 dkg-t nyomott. Azt mondta, h nincs értelme tovább hízlalni odabent.

Basszus, nem tudok írni....már átültem az új gépemhez, aminél az utcsó hónapomat töltöm, a régi helyemet meg átadtam az új nőcinek. Itt meg olyan rossz a billentyűzet, hogy mindig félreütök minden szót... most néztem, h az előző hozzászólásomnál is "aztó" sikerült írni "azóta" helyett... :roll: ÁÁÁÁÁÁ...
Lányok, ma végre elmegyek délután fodrászhoz! Fél év után... :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

Zizi, nekem tavaly azt mondta mindkét doki, a gasztro-fődoki és a nőgyógy is egymástól függetlenül, hogy terhesség alatt Salazopyrint nyugodtan lehet szedni. Tkp. akár még szteroidot is, de azt már nem kellett. A gyulladás nagyobb gond, mintha bélben oldódó gyógyszert szed az ember, ami elvileg a bébbe nem kerül bele.

Puszi!
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


Mangu, köszi szépen! :-)
Én azon dilemmáztam, hogy szabad-e önhatalmúlag emelgetni az adagot a terhesség alatt. De aztán rájöttem, hogy mivel eddig a minimumot szedtem (sőt néha annál is kevesebbet), abból tuti nem lesz baj, ha picit emelek az adagon.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


hali csajok!
bocsi, de csak egy kicsit nyígni jöttem... vannak témák, amit más topicon nem nagyon lehet :?

borzalom volt a mai nap. az eddigi (ugyan hetek óta egyáltalán nem formált, de csak) napi 2-3 székletből ma lett eddig 7... ami nem hogy nem volt formált... de a végén már olyan híg volt, mint... nem is tudom mihez hasonlítani (csak kaják jutnak eszembe, az meg kicsit morbid... de kb mint a vizes joghurt, vagy a forró puding), és az utolsó alkalommal már nagyon közel volt a feketéhez.
utoljára amikor ilyen volt, akkor annak az lett a vége, hogy vagy 3 hétig nem tudtam 20 percnél messzebb lenni a porcelántól... aztán pedig egy hónapig nyomattam a kliont... és persze akkoriban került szóba a kísérleti szer is...

szorítsatok, hogy holnapra normalizálódjon! mert nem tudok mit csinálni vele. nekem nincs gyógyszerem, amin emelhetnék... vagy hogy egyáltalán szedhessek bármit is...

hogy valami jót is mondjak:
unokahugi szerint anyája pocakjában bobaci van, az enyémben meg nemes egyszerűséggel ebéd :lol:
(jah... és anya pocakjába ugye egy út van, ahol bekerülhetett a bobaci: a tojkán :lol: )
amúgy ma a védőnő megpróbált szívhangot hallgatni... végül csak a dokinak sikerült... de baromi megnyugtató volt 5 hét után valamiféle fizikai jelét kapni a babócánknak :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Julcsi, drukkolok! Azért, ezek a frontos idők is rádobnak a gyulladt belsőségre... De hát nem tudom, nyugodt lélekkel állítja a dokid, hogy tényleg nem kell semmit se szedned, ráadásul babásan? Ez annyira fura. A 7, az már sok... A dokim mondta tavaly, hogy ha 6-nál kevesebb, az még rendben... De remélem, ahogy jött, úgy megy is!

Ez ilyen nyígós nap... arra ébredtem, hogy fáj a bordám alatt. Ott, ahol tavaly is fájt hónapokig, egészen a műtétekig. Szinte biztos vagyok benne, hogy a rohadt endó ránőtt a lépemre (is). Csakhogy egy doki sincs, aki hajlandó lenne foglalkozni vele. A nőgyógy azt mondja, hogy az már nem az ő területe, az urológus szintén, ultrahangon meg sz... se látszik (hm.... az endometriózist se látták, pedig tele volt vele a kismedencém...). Basszus, még megmérgedek és elmegyek MR-re. Fogalmam nincs, mibe kerülhet, de hipergáz, ha az ember nyilalló fájdalmakra ébred, amire 3 különböző orvos mondta eddig azt, hogy hát ott nem kéne semminek se fájnia. Esetleg ha venné valamelyikük a fáradságot, hogy ne csak a tankönyvet idézgesse, hanem a páciensből indulna ki...
:twisted:
Na jó, a nőgyógyászom mostanra már elfogadja, hogyha mondok valami szokatlant, azt nem viccből teszem, de elég hosszú út vezetett eddig... Hrrrrrr....

Kép
manguszta
 
 


mangu!
köszi :)

sajnálom, hogy te is szenvedsz... nem lehet egyszerű... sz@r, amikor olyan nyavalyával küzd az ember, amiről nem tudják megmondani, hogy mi az vagy hol van...

a dokim nem állítja, hogy nem kell semmit szedni... de nem tud mit adni... nem tudja, hogy mire adjon gyógyszert.

sajnos a mai nap sem indult jobban, mint ahogy a tegnapi befejeződött :? ha nem lesz jobb a nap végére, akkor holnap irányba veszem a háziorvost.
csak az a gond, hogy először úgyis tenyésztés kell (a gasztrós is először azt kérné), amit hetente egyszer küldenek kisvárosból a megyei ántsz-be... az eredmény megint kb 1 hét, mire meglesz... én meg addig megpuszulok.

komolyan: nem zavarna ez az egész, de a babó miatt félek, hogy nagyobb baj is lehet belőle.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Lányok kitartást, jobbulást!!!!

Juli a babának nem ártasz, nekem azt mondta gasztrósom, hogy egyedül a görcsös székelés ami nem tehet jót ugyebár neki...
A többi nem vészes.
Azt is mondta múltkor mikor megint véreztem, h nem adhat több gyógyszert, ezt a kis vért "tűrjem". Nagyobb az ijedtségem, mint a gond. Furcsa mód utána jobban lettem. :D

Remélem Te is így leszel vele...
Nekem sose kért tenyésztést, megkülönböztethető azért h mikor a bajom és mikor baktérium... A háziorvossal meg semmit nem érnék, csak felírja amit kérek és megyek is. A szaros ANTSZ beutalót se bírta normálisan kitölteni... Még szerencse h pont rendelt amikor bevittem mintát és telón kértem be az adatokat amik hiányoztak. Különben be se vették volna...

Szóval ismerős a dokik semmilyen hozzáállása. Csak a pénzt kapják, csinálni nem akarnak semmit sem. az túl bonyolult és megerőltető lenne nekik.

"Részvétem" Mangu!!! Nővérem is így járt: folyton fájt a háta, össze vissza mászkált vele mindenhol, aztán a végén puff elmúlt neki...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
persze, hogy meg lehet különböztetni, hogy mikor a bélbaj a gond és mikor vmi más/fertőzés... ha tudod, mi az alapgond. de nálam még mindig nem tudni.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


hát igen ez a rossz nálad... :cry:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Youlcsi, na mi a helyzet??????? Jobban vagy???? Dokinál voltál?

Két napja felvetődött egy kérdés nálam és azóta jár az agyam... Persze, az Uram szerint megint túlaggódom a dolgot előre, de azt hiszem számolni kell minden eshetőséggel... Kíváncsi vagyok a véleményetekre csajok!!!!! :roll:

Szóval, két nappal ezelőtt szembesültem azzal ténnyel, miszerint az anyatej legnagyobb része laktóz! (én ezt eddig bevallom hősiesen nem tudtam...) :oops:
ÉS ÉN LAKTÓZÉRZÉKENY VAGYOK!!!!! :shock: :evil:
Akkor most hogy is van ez? A szervezetem egy olyan dolgot fog előállítani, amire érzékeny??????!!!!! De olyan szinten érzékeny, hogy nem tudok használni tejes alapú tusfürdőket és kézmosókat, amiben van, mert bőrön keresztül felszívódva is gondot okoz! :? :shock: És akkor bennem lesz folyamatosan az előállítással? Ergo, megvan az esély arra is, h állandó hasmenésem legyen ezáltal????!!!!!
Na, vélemény????? Vagy totál félregondolom a dolgokat????? :roll:

Azt már nem is említve, h a gyerek is örökölheti az érzékenységet...szóval nagyon oda kell majd figyelnünk rá első pillanattól kezdve, hiszen fenn áll a lehetőség, h nem fogom tudni akkor szopiztatni... :(

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!


Mumi, a laktózérzékenység elvileg azt jelenti, hogy hiányzik a szervezetedből a tejcukor lebontásához szükséges enzim. Ezért szerintem elvileg csak a megevett tejcukorral lehet gond. Szóval fura, hogy bőrön keresztül is gondtot okoz. Szerintem mindenképpen kérdezz rá erre egy allergológusnál, nehogy tényleg probléma legyen! Az jutott még eszembe, hogy nem lehet, hogy a tejfehérjére is érzékeny vagy?

Youlcsi, hogy vagy?
Már rég akartam kérdezni, hogy ismered/ismeritek-e az IDB oldalt? Ott van egy csomó fórum, többek között babavárós is. Régebben olvasgattam rendszeresen és nagyon sok elég nehéz terhességről írtak. Volt ahol iszonyat sok gond volt a bélnyavalya miatt, de a lényeg az, hogy a baba mindenütt egészségesen született.
Evvel csak azt akarom mondani, hogy sokszor még az extrém nagy gyulladás sem károsította a babát. Szóval próbálj meg nem annyira izgulni a bébi miatt! (Persze tudom, hogy ezt csak mondani könnyű.)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


sziasztok!
elég változóan vagyok. vsz az a rossz nap a front miatt volt... azóta valamelyest javult, de nem olyan jó még, mint előtte.
de nem érek rá ilyenekkel foglalkozni :) fől a tésztám... a zember du főzi a halat... és banzáj van ma... meg tegnap... meg holnap :)

mumi!
a laktózérzékenység valóban csak a tejcukor lebontási képtelenségéről szól.
persze nem kérdőjelezem meg azt, hogy ez neked bőrön keresztül is gondot okoz... de az nem laktózérzékenység, hanem valamilyen allergia.
de én úgy gondolom, hogy ha ez gondot okozna, akkor már jelentkezett volna... hiszen a 2. trimeszterben az előtej termelődése kis mértékben már beindul (ugye? nehogy hülyeséget írjak...)

zizi!
én ismerem az oldalt. be is vagyok regisztrálva, régen sokat is írtam... csak valahogy az egész megváltozott... :?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


ja... de egyébként az orvosomat onnan ismerem...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Youlcsi, örülök, hogy jobban vagy annál a rettenetes napnál! Remélem, mielőbb normalizálódik teljesen a helyzet nálad is!

Hhhhmmm halacska jól hangzik és a banzzzzááájjj is! :D

Mi a Balcsin vagyunk! Igaz, a két különböző oldalán, hiszen én Fűzfőn a házban anyuval, az Uram a barátaival Balaton Soundon... no comment... :roll: az a zene hosszú távon borzalmas... :twisted:

A laktózérzékenységgel kapcsolatban igaz, amit írtok, h elvileg csak emésztésnél okozhat gondot... Én sem teljesen értem a dolgot, de nálam tény, h bőrön keresztül is felszívódik... :?

Az előtej termelést nem tudom, bevallom hősiesen...lehet, h már termelődik, minden esetre én nem érzem és nem is látom jelét sem, ez tuti!!! :roll: :oops:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Youlcsi, miben változott meg az IBD oldal? Régen szerintem tök jók voltak a fórumok, de engem nagyon lehúzott az a sok szomorú-szörnyű eset. Már egy jó ideje nem nézegetem emiatt.

Most egy másik babavárós fórumon azt olvasom, hogy a kismamák nem mernek fürdeni se természetes vízben, se medencében. Ti is így vagytok evvel?
Én fürdés-hegyeket terveztem a Balcsiban augusztusra és a dokim is azt mondta, hogy okés. Csak kicsit most elbizonytalanítottak a többiek.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Mumi, milyen most a szúnyog-helyzet a Balcsinál? Olyan rémsztorikat hallani erről mostanában?

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Zizi, bevallom én sem fürdök idén a Balcsiban... :oops: :roll: Nem akarok kockáztatni semmilyen fertőzést sem! Az meg csak egy + érv, h én a 25 fok alatti vízbe nem megyek be egyébként sem, mert egyből felfázom... és az sem hiányzik! Két éve is azzal kezdtem a nyaralást, h első nap után irány a doki gyógyszerért, mert készen voltam...

Pénteken este rengeteg volt a szúnyog, de tegnap már alig találkoztam 3-mal... Írtottak az elmúlt 3 napban, szerintem meg is lett a hatása tegnapra...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

Mumi, teljesen megértelek! A bőrünk ugyebár a legnagyobb szervünk, és nem is úgy tekintünk rá. Egyszer volt, hogy gyomorrontás-szerű tüneteim voltak azután, hogy kezelésen voltam a kozmetikusnál. Furcsa szerzet vagyok, nem használok semmilyen krémet otthon, oszt' a bőröm mindig nagyon beissza, amit a kozmi ráken, és kicsit túl sokat kent. Anyukám már lett kiütéses olyan krémtől, amire az volt írva, hogy hipoallergén. Szóval, simán megárthat a laktózos készítmény.

Hogy a babó örökli-e, azt most még nem lehet tudni. És az orvosok se tudják. Pár éve voltam a Czeizelnél, és nem tudott válaszolni a kérdéseimre (van néhány betegség a családban).

Szerintem neked nem valószínű, hogy lesznek tüneteid - ezt abból gondolom, hogy az urológiai betegségem során megtudtam, hogy pl. a hólyagot, hvezetéket stb nem lehet semmilyen anyaggal pótolni, mert a lötty megesz mindenféle műanyagot, fémet, bármit. Amiből viszont a természet kialakította, azt nem eszi meg. És miért lennének a tejcsatornák más anyagból, ha már máshol bevált. Szóval szerintem amíg az anyatej a "csövön" belül van, addig nem okozhat gondot. Már kérdés, hogy lehet, hogy vigyáznod kell a kézre csöppenésre, ilyesmire...

A Balcsiban én se fürdenék. Tavaly a nőgyógyász az áldását adta rá, azzal, hogy a mozgás jót tesz, meg stresszlevezető, meg ha összeszednék valamit, majd kikezel (előny-kockázat mérlegelés). Ez így is van, amennyiben más okból nincs tiltva az antibiotikum szedése.

Egy dolgot viszont abszolút tilos: tampont használni. Olvasni olyat, hogy olívaolajos tampont ajánlanak a pancsoláshoz, strandon, uszodában való baktérium-kiküszöbölésre. No, ezt a nőgyógyim abszolút megtiltotta - továbbadom az infót...!

Kép
manguszta
 
 


mumi!
hát, nem volt egy nagy eresztés a halászléfőzés. igazából az utóbbi 2-3 évben sorban múlja alul az előző évit a program... ha nem lettek volna vendégek, vsz ki sem megyünk. már éjfél előtt ithhon voltunk. a kedves vacsizott még, aztán az erkélyről ülve néztük végig a tüzijátékot (amit szerintem most néztem utoljára meg, mert ebből is sikerült alulmúlni a tavalyi nagyon gyenge műsort)

zizi!
az ibd oldal?
valahogy régen sokkal segítőkészebbek voltak az emberek. nem zárt (csak regisztrált, belépett tagoknak olvasható) topicokon tárgyalták ki a betegséget, hanem ott, ahova való... persze megértem, hogy valaki nem akarja ezt nyíltan kibeszélni... de arra van privát lehetőség is.
de nem csak ez volt a baj...volt egy jó kis közösség... ami egyszercsak szétesett darabjaira. volt aki utána ott maradt, volt aki lelépett. azért megyek csak néha vissza, mert van egy colitises csaj, aki pcos-es is... vele váltottam jópár üzit... meg várom, hogy hátha egyszer megjelenik a zebrájával.

fürdés: a dokim azt mondta, hogy ne áztassam magam órákig.. és lehetőleg utána ne legyünk együtt :oops: ő igazából a strandolást nálam inkább a napozás miatt vétózta volna meg, de utálom a napot, úgyhogy az eszembe sem jutott :) az egyetlen, ami kizáró ok, ha el kezd nyílni a méhszáj. de nekem még múlt héten is tökéletes 2000-es volt... így hát nem aggódom a köv vizsgálatig ezen :)
2 dolog miatt nem mentem eddig a vízbe: az árvíz után csak most a napokban lett olyan alacsony a vízállás, hogy legyen homokos part is (azt nagyon nem bírom, amikor a vízben még fű van a talpam alatt), a másik pedig, hogy a víz minősége fürdőzésre "megfelelő", ami a legalsó szintje annak, amibe be lehet menni... szóval megvárom ezzel a "jó"-t legalább :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Hú de sokat írtatok…

Mumi, szerintem sem kell aggódnod a laktóz miatt… Manguval értek egyet! Persze nem vagyok doki, kiv lennék ő mit mond!

Zizi, én az IBD fórumot eleinte olvasgattam, de férjem is mondta h ne stresszeljem magam (olyan szomorú történetek vannak ott…), így inkább nem látogatom az oldalt… Persze felnéztem megint amikor terhes lettem h ki mit ír rá… Vannak azért jó dolgok is ott!!!

Juli, most én se vagyok olyan toppon: kicsit vérzek + váladék is van! De szerencsére nem járok sűrűn wc-re, 2x-3x egy nap… Szóval kibírható. Most nem is izgulok rajta, fontosabb a babó!!!
Bár Kiscsíkos szombat óta igen lapít, alig akar mocorogni, néha érzem csak.
Bevallom azért megijedtem tőle, de jobb nem ijedezni… Ma már jobban éreztem picit!!
Mondjuk pénteken volt egy hatalmas "kirohanásom", lehet amiatt is elbújt inkább... (Párom kocsit kicsit megtörte, és most volt fényezőnél nem kevés pénzért...)

Mumi mi csütörtökön reggel megyünk le Balatonfüredre szüleimhez. Vasárnap jövünk majd vissza.
Én sem gondoltam rá egy percig sem h fürödjek a Balatonban…
Ahova nyaralni megyünk Sopronba ott vannak medencék, majd dokit megkérdem mit mond rá…
Jó lenne picit megmártózni benne azért…

Mangu, tampont életemben 1x használtam (pont megjött nyaralás alatt tavaly és fürödni akartam kicsit!), azóta se… Nem is szeretem. Nem tartom egészséges dolognak…

Mindenkinek szép napot!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
a természetes vízbe (balaton) sokkal inkább be szabad menni babásan, mint a medencébe... medencénél egy percig sem gondolkodnék azon, hogy bizony kánikula ide vagy oda, de én szárazon maradok... természetes víz? holnap délelőtt gondoltam letesztelni :) nem sokáig. reggel megyek, 11-re itthon vagyok (ami nagy út.,mert fel kell mászni a töltésen, el az árusok előtt, át az úton és már otthon is vagyok :D)

sajnálom a vért :(
2-3 széklet nálam teljesen normális... amióta van ez a nyavalyám (bármi is legyen) ennél jobb nem volt... ami engem zavar, hogy most már majd másfél hónapja egyszer sem volt formált... azért korábban legalább néha-néha előfordult... még ha csak 1-2hetente 1x... de legalább volt...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


érdekes ez a víz téma: azt hallottam, hogy ami babaúszásra is alkalmas abban nyugodtan fürödhetünk... most akkor hogy van is ez?
Ki mit mind... A dokit azért megkérdem róla...

A székletem szerencsére formált, csak jó nyákos az eleje...
Dokinál voltál? Vagy mész vmikor?

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


a tenyésztéssel hogy állsz? leadtad már?
gondolom annak az eredményére vársz h mehess dokidhoz...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


tigris!
nem voltam dokinál. a háziorvosom szabin van, ahhoz pedig nem volt semmi kedvem, hogy a helyettesnek (aki nem ismer) kezdjem magyarázni, hogy mi is a helyzet... ez van.
jövő héten úgyis esedékes a belgyógyászati kivizsgálás. ha akkor a háziorvos úgy gondolja, hogy kell bmit is lépni, akkor majd ad hozzá papírt/beutalót.

amin még gondolkoztam: nagyon sokat fáj a pocim. múlt héten a terhesgondozó orvos megvizsgált (sajnos éndokim csak augusztusban fog újra dolgozni), mindent rendben talált... ezért is feltételezem, hogy nincs köze a pocifájásnak a babához.
a lényeg: nagyon érzékeny az alhas. enyhe nyomásra is kellemetlen, de pl lábam/térdem a hashoz felhúzni sem tudom úgy, hogy ne fájjon (guggolás, alacsony székre ülés, hajolás, stb...).
illetve ami furcsa, hogy ezt leszámítva leginkább teljes nyugalomban (fekvés) fáj... illetve pisilés közben néha (de nem a pisilés fáj... hanem akkor is a has... és a vizelettel amúgy minden ok)
szóval nem tudom... valami nem OK odabent... de igazából ennyi nyavalyával nem jutna eszembe még csak aggódni sem, ha egyedül lennék...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Mondjuk, attól függ, milyen az a természetes víz... ahol a múlt előtti hétvégén voltunk, ott volt egy természetes tavacska a táborban, aki belement, nyúlós cuffandlit húzott ki maga után... szinte láttam a baktériumokat... (persze ez nem lehetséges, csak a képszerűség kedvéért...) Ahova hetente járunk, az már egy letesztelt hely (uszoda), az összes orvosom az áldását adta rá, és a gyakorlat is igazolta... De teljesen egyetértek, vakon nem megyek bele semmilyen vízbe :-)

Kép
manguszta
 
 


mangu!
nálunk a strandon ki van táblázva a vízminőség... de asszem ez egy dunaparti városban el is várható.
elég rég volt már az árvíz, hogy kitisztuljon a víz... az pedig hogy hínáros pl v kicsit algás, nem von le semmit az értékéből.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


jah...

jó reggelt! :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Jó reggelt!
Megérkezett az elveszett bárány...... :D
Látom, sok minden történt, csak nagyjából olvastam vissza, de azt láttam, hogy Zizinek kijár egy jóóóóóóóóónagy gratula!
Hurrá, Zizi!

Mocorgásokhoz is gratula!

Kb. ennyit volt képes befogadni az agyam........ :roll: :lol:
Nyári szünet van elvileg, de még be kell járni dolgozgatni címszóval a suliba, holnap is pl.
Tegnap voltunk a Balcsin, húdejóvolt. De ennyi kijár nekem is, ha már a baba nem.......nem jött még össze.....
Viszont talán emlékeztek, hogy nehezen, de a szteroidot letettem!
Juhééééééé!
Most kb. másfél hónapja, hogy nem szedem. És úgy szeretném, ha sosem kellene többet, de nem azért, mert rövid úton elhalálozom! :evil: :roll:
Meg kell gyógyulni, lányok, nincs mese!
Nekünk is jár a boldogság!
Babásoknak kitartás!
Veronika, kíváncsi lennék, orvos mit mond, mitől lett a kimaradás? Nem volt cisztád esetleg?
Bár, ez utólag.....szúrás jelzi a petefészektájon-olykor elég keményen.......
Szép napot!
zsuzska30
 
 


Sziasztok Lányok!

Fürdés ügyében csak annyit, h mindenki csak óvatosan!!!!!!!!! :wink: Én kihagytam a Balcsit, helyette maradt a kád, nyakig langyoskás vízben! :D

Youlcsi, sajnálom, h nem úgy sikerült a banzáj, mint ahogy terveztétek... :( Mondjuk, nekem sem volt kitörő öröm most a Balcsin lenni. Vasárnap reggel kaptuk a telefont, h meghalt a nagyapám. :( Számítani lehetett már rá, de ez akkor is mindig rossz érzés... Sajna, ez van! 91 éves volt.

Visszaolvastam...és egyébként nekem is így fájt a pocim, ahogy neked! :roll: Viszont sokat enyhült, mióta iszom a magnézium-calcium sandoz koktélt esténként. Azt tudom, h te is szedsz magnéziumot, ha jól emlékszem nem is keveset...de nem lehet, h kellene még calcium is hozzá esetleg? (laikus megnyilvánulás volt...)

Tigris, irígylem a 4 napotokat a héten. Mi, csak augusztus végén vagy szeptember elején fogunk tudni lemenni 1 hétre majd. Bár be kell vallanom, fele annyira nem élvezem most, mint máskor... Nem tudok kiülni a teraszra napjában 3-4 szer meginni a gyenge tejeskávémat és rágyújtani hozzá, nem tudok napozni, mert egyszerűen nem bírom elviselni most, nem tudok fürdeni...szóval, gyakorlatilag teszem a fenekem egyik székből a másikba vagy az ágyba és nem történik semmi. 36 fokban még csak kirándulni sem tud elmenni az ember lánya... :( :roll:

Sebaj, nyaralás helyett elmegyek jövő pénteken terheléses cukorra... :twisted:

Mangu, ezek szerint nem csak én vagyok "bőrös" :D Remélem, igazad lesz (és neked is Tigris) a lakózzal és a szopiztatással kapcsolatban...Majd kiderül... :wink: :roll:

Zsuzska, de jó, h itt vagy megint!!!! És hurrá-hurrá-hurrá neked is, h abbahagytad a szteroidot!!!! :D:D:D:D:D Nagyon jó hír!!! (az elhalálozás dolog kevésbé... :( )
Béb nemsokára össz fog jönni nálatok is!!!!! Én mondom!!! Meg Dani is helyesel, mert akkorát rúgott belém ebben a pillanatban, hogy csak na!!!! :lol:

Jut eszembe: ne pánikoljon senki, ha 1 nap nem érzi a bébit. Bár Danit most már minden nap :lol: (sőt napjában többször is) érzem, mert sokkal aktívabb és kevesebbet alszik, mint eddig, azért még mindig vannak napok, h éppen csak megérzem este egyszer... :roll: Még kiszámíthatatlan...
De azt annyira jó volt követni, ahogy rájöttem, h mikor kell várnom a mozgását. PL. kaja uán mindig! :D Most már délelőtt és délután is, a kezdeti esti 1-hez képest... :)
ÉS A LEGJOBB: Anyu volt az első, aki szombaton este érezte Danit rúgását!!! :D:D:D:D:D Uram bosszankodott is, h nem ő! Kellett neki Balaton Sound-on lennie éppen akkor... :twisted:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


zsuzska!
örülök, hogy sikerült megszabadulnod a szterótól :)
mondjuk én abból a szempontból szerettem, hogy amikor kaptam, mindig megúsztam az allergia-szezont :) és mellékhatásokat viszont nem okozott (igaz, hatása sem volt soha a belemre :?)

mumi!
részvétem a papád miatt :(

lehet, hogy kipróbálom a kalciumot is... azt tudom, hogy kell a magnézium mellé (hogy fel tudjon szívódni)... de vhogy eddig eszembe sem jutott, hiszen van az elevitben... pedig most hogy mondod! a ca:mg aránynak bevitelnék 2:1nek kell lennie, az az optimális...

megjártam a strandot. isteni meleg volt a víz. doki utasítását betartottam... nem áztattam magam és nem voltam sokat a napon. kb 10 perc víz, 20 perc száradás. ez 2x és 11-re már itthon is voltam.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Már megint régóta nem írtam ide, de olvasgatlak Titeket rendületlenül :-)
Már 24. hetesek vagyunk, megvolt a terheléses cukorvizsgálat is (hálIstennek, jó lett), ami egyáltalán nem volt olyan szörnyű, mint ahogyan azt nekem mesélték...Csak várakozni rossz 2 órán keresztül, de maga a "lötty" amit meg kell inni, abszolute kibírható. Citromot kell belenyomni és kész. A vérvizsgálat alapján vasat kell szednem, ma megyek a dokihoz hogy felírja.
Moci, azaz Andris nagy izgő-mozgó, néha aludni sem hagy :) Olvastam, hogy a babók is elhelyezkednek az alváshoz, azért mozognak amikor lefekszik a kismama (ettől is meghatódtam teljesen :)
Sajnos, még mindig vérezgetek székeléskor, de nincsennek görcseim, fájdalmaim és napi 2 a max. Még mindig nem kezdtem el szedni semmi gyógyszert, pedig a nődoki azt mondta, Salazopyrint szedhetek...Viszont 2 fajta homeopátiás szert szedek+pro- és prebiotikumokat. Amíg így vagyok, megpróbálom kihúzni...Magam sem tudom, mi a helyes...azért nem is írtam ide sokáig...mindig csak ugyanazt írnám és nem akarok unalmas lenni...

Zizi, gratula!!!!!!Nagyon jó ilyen jó híreket olvasni :)
Youlcsi, nekem is szokott fájdigálni a pocakom, nehezen hajolok le, szandálomat a férjem szokta bekapcsolni, ha otthon van :D (ha nem, más lábbeli után kell néznem :D

Megpróbálom feltölteni a legújabb sztárfotót Mociról (amire Anyukám azt mondta, tiszta Gyuri, azaz a férjem :-)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Lica!
nem mintha ettől bárkinek is jobb lenne... de úgy tűnik, akkor ez a fajta pocifájás a bélbajtól van (bármi is legyen az a baj), mert más topicon nem írnak ilyenről a lányok...
köszi, hogy leírtad. azért engem valahol megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül a dologgal.

grt a jó terheléshez. igaz... citrommal nem is olyan rossz a lötty. mint egy elb@szott limonádé :) azért én nem várom, hogy ismét inni kelljen.
milyen lett a vérképed, hogy kell a vas?
mert nekem is tiszta anémiás lett, és nekem is kell vasat szednem... csakhogy a vasam maga a tökély... de ez nem érdekelt a terhesgondozóban senkit, mivel ők nem is szokták kérni...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Youlcsi, nekem is anémiás lett a vérképem,ezért kell a vas...és most már tuti hogy nem szedhetem egyszerre a vasat és a Salazopyrint, mert a kettőt nem lehet egyszerre...na most legyek okos...rákérdeztem erre ma a dokinál, azt mondta a gasztrós orvossal kell megbeszélni...mert akkor lehet hogy inekcióban adnák a vasat...minden nap...na, az szép lenne :( Akkor inkább továbbra sem szedem a Salazopyrint.
Nehogy már felhőtlen legyen valami...de fontos,hogy Mocival legyen minden rendben, aztán én majd később kikúrálom magam, nem tudok mást tenni...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


lica!
és természetes vaspótláson nem gondolkoztatok?
én egyenlőre céklatablettát szedek. a dokim azt mondta, hogy ezt próbáljuk meg, aztán ha a kontroll vérkép is sz@r, majd akkor jön csak a gyógyszer... de mint írtam: a vasam nagyon jó... így nem igazán értem, hogy ennek mi értelme van.

és:
jó reggelt! :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Juli pocifájás: hát nekem nem érzékeny úgy ahogy írtad, csak amikor elfekszek az oldalamra elkezd érdekesen „mozogni” a belem+hozzá jön egy jó erős hang is. Ez is érdekes…
Meg fájni szokott az oldalam, ahogy a belek gyulladásakor: olyan szúró, de tompa érzés..
Remélem hamar elmúlik a fájásod!!!

Zsuzska gratula a szteroid elhagyásához!!!!!!
Amúgy érdekes hogy a szteroid szedése alatt sose voltam beteg pl. :D

Mumi részvétem papád miatt!!!! Szép kort élt meg!!!
A baba most megint elkezdett amúgy mocorogni (lehet h vihar előtti csend volt??? Akkora rúgásra készül hogy gyűjti az erejét rá!) :D

Lica képek??? Kíváncsian várjuk!!! Örülök h minden ok babóval!!!
Én szedtem vassal együtt a Salo-t, mért nem lehet? mit mondtak? Nekem nem okozott akkor gondot… Ezért érdekes h tiltják…

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a részvéteket! :roll: Igen, szép kort megélt nagyapó... :)

Hogy bírjátok ezt a meleget? Én nagyon nehezen viselem... Ma megkérdezték a kollégáim, h miért jöttem be????!!!! :roll: Mondtam is, holnap és holnapután nem fogok... :oops: :wink:
Dolgozni otthonról is tudok, ha nagyon muszáj...itt bent meg nincs még légkondi sem, szóval ha kint 36-37 fok van, akkor az irodában is legalább 32... Ezt meg nem bírom! (otthon legalább van klíma)
Mikor kiszálltam az autóból reggel 8-kor, akkor volt 30 fok... :shock:
Végül is...már itt a helyettesem :D nem kötelező bent lennem sztahanovista módon...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi én nehezen bírom a meleget, ingerlékeny lettem tőle, hamar ideges leszek, ami nem jó duplán.

Nekem pont a munkahelyemen van klíma és otthon nincs, így szívesebben jövök be ilyen melegbe dolgozni... :lol:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris, tegnap nem sikerült feltöltenem a képet, mert más formátumban kell elmentenem...megpróbálom ma. Igazándiból senki nem mondta, hogy a vasat és a Salo-t ne szedjem együtt, csak elolvastam a Salo betegtájékoztatójában, hogy "ne szedje együtt vas-készítményekkel"...és mikor szedted? Mert nekem most a nődoki azt mondta, a terhesség végéig kellene.

Mumi, nekem meg pont fordítva van : otthon nincs klíma, mhelyen van, úh. ilyen szempontból nem baj ha bejárok :) Az éjszakákat már egy ideje nem alszom végig, lassan kezd is átállni a szervezetem erre...hol a melegre ébredek, hol arra hogy át kell fordulnom a másik oldalamra, mert már fáj a lábam...

Youlcsi, én is inkább a természetes "pótlások" híve vagyok, úgyhogy lehet nem minden nap fogom bevenni a vas-tablettát...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Lica én szedtem terhesség előtt is soxor, mivel mindig "kivéreztem".
És akkor nem okozott gondot.
Most kb 1 hónapig szedtem terhesség alatt amikor először visszaestem és a labor kimutatta h kicsit a határ alatt van a vasam.
De szerintem most is adni fog doki, mivel megint vérzek...
A Neo-ferro-folgammát szedtem terhesség előtt sokat, most a Maltofert írta fel nőgyógyász. A gasztrósom megkérdeztem róla és mondta h szedhetem nyugodtan! Gondot nem éreztem h okozott volna...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Nekem is Maltofert írt most fel!De jó, hogy különböző helyeken különböző dolgokat mondanak...És akkor az ember ne legyen szkeptikus...

Kép Moci- 24 hetesen

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Na, végre sikerült feltölteni képet :)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: