Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Képzeljétek, elkezdtem vérezni! Még nem látom egyértelműen, h mensi lesz e a dologból, de végül is 4 hete volt a sajnálatos eset...

Voltam a homeopatánál, (5 éve járok hozzá ezzel-azzal) szerinte nem voltam kész lelkileg, és sajna lehet, h igaza van... sokmindent átbeszélgettünk, az alkati szerem újra nézi, azért még hívnom kell.

Adott bogyót, de az teljesen az én alkatomra van szabva, hiába osztom meg veletek, mindenki más és más.

Fölért egy pszichoval!

Monti, drukkolok az UH-ra!

Juca, h Te milyen ügyes vagy! Én ha az életemre törnének se tudnék ilyen táblát gyártani...

Én is jelentkezhetek? szül. 1977, július 14.
ciklush:28, ckn: talán ma az 1. (???)
gyerkőcök: Benedek 8, Botond 5, Domonkos 4.
Fénykép... megkísérlem priviben átküldeni...
zmimi
 
 


Melinda, tényleg, már emlékszem hogy említetted :oops: , mostanában sokszor vagyok ilyen iszonyú feledékeny.

Mimi, akkor működsz, méghozzá jól, és ez nagyon jó.

Peti átkéreckedett a mamához, mondtam hogy max egy óra, utána söpörni haza, mert nem kéne ráfázni a mostani állapotra.

Vacsi a tegnapi maradék, ilyenkor jó, nem kell főzni, vagy hideget enni.

Ma délután kitakarítottam, ágyneműt húztam, olyan jó amikor ilyen tisztaság van.
Régen a másik házban volt takarítónőnk, de elég kontár a drágám, ezeket a drága csaptelepeket nem mertem rábízni.
Ha meglesz a picúr, lehet hogy nem fogom bírni, és keresni kell valakit, de nem őt. De ez még messze van.

MOnti???
Vendég
 


Linácska!

Lehet, hogy nem egyforma, nem tom! Szerintem érdemes felkeresni a forgalmazót vagy ahol vettétek! Hátha becserélik vagy letudjátok vásárolni! Mi kb 6-7 éve vettük, lehet, hogy ilyent már nem is gyártanak!

Mimi!

Na én ezért nem megyek sem agyturkászhoz, sem természetgyógyászhoz meg semmiféle hókuszpokhoz, mert tuti belém beszélné, hogy még nem voltam felkészülve, meg, hogy tudatalatt nem akartam a babát! Ez hiányozna még az amugy is megrendült önbecsülésemnek! Ne haragudj, hogy ez így kijött, de ha neked ez jót tesz, persze menj csak, nem azért írtam!
Vendég
 

 
 

Hali,

Kacika,
igen reménykedem, h jól működöm, és mensi lesz a dologból!

grönland,

nálunk nagyon cifra helyzet van ám a férjem kisfiával, akinek meghalt az édesanyja... szóval hidd el nem arról van szó, h nem akartuk a babát a tudat bármely szintjén. De nekem igazán jó volt, h beszéltünk sokmindenről ami nekem fáj és köze lehet a dologhoz. Ha nem beszélek akkor is úgy vannak a dolgok. Na mindegy, én a kibeszélős lelkizős fajta vagyok...
Egyébként a dokinénim "civilben" sebész orvos, nem hókuszpókusz.
zmimi
 
 


Konkrétan én a hoemopátiában nem hiszek, de a gyógynövényekben igen. Kicsit ellentmondásos mi?

Mimi!

Remélem eltalálja a gyógyírt. Megvan a kép, csak még nem jutottam odáig.

Ha lesz időm jövök... tudom mindig ezt mondom.

Montana!

Miattad viszont itt lógok a szeren! :wink:

tjuca
 
 


Juca!

Egy véleményen vagyunk!

Mimi!

Félreértettél, én nem a dokidat minősitettem..... Persze, hogy jó kibeszélni, nekem is szükségem volt, van rá, de szerintem mindenkinek! Viszont az, hogy nem voltál felkészülve, baromság! Akartátok a babát, nem? Ennyi bőven elég!
Vendég
 


Csak gyorsan annyit, hogy:MEGREPEDT!!!

Majd jövök!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Montana!

Ez jó hír! :wink: :lol:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Ma maratoni munkanap volt nálunk, most értem haza. (Ennyit a 8 órás munkaidőről! :roll: )

Szóval a dokinéni csinált uh-t és mondta, hogy nem kell ide tüszőrepesztő, mert megrepedt szépen magától. A nyh még mindig elég vékony, még most is csak 6 mm. Bár a hétvégén szépen dolgoztunk az ügyön, küldtük a kiskatonákat, :wink: azért megpróbálom rávenni apát, hogy ma még erősítsünk egy kicsit, hátha kell az utánpótlás! :lol: Azért felírta a Clostit, biztos ami biztos.

Én sajnos most úgy vagyok, mint Luca, szívesen itthon maradnék pár évig. Nem hiányzik a benti nyüzsi.

Mimi! Éljen az 1 cn! Azért jó, hogy néha a pirinek is lehet örülni. 8) Így nem olyan rossz szegénykének. :lol:

Juca! Én sem hittem (hiszek) ezekben, de mint a fuldokló, kapaszkodom minden fűszálba. Erről jut eszembe, ma elfelejtettem bevenni a homeos cseppeket. :roll: :twisted: Egyébként meg minden hat, ha hiszel benne. Én azt hiszem, hogy elmegyek apához. :lol: :wink:

Jó éjszakát!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Sziasztok!

Montana, örülök a jó hírnek!Hajrá, hajrá!!!!
Meglátod, most tuti,hogy bebabásodunk!Nekem is lassan itt lesz az ideje az akciónak, csak sajna a páromnak határidős munkája van, itthon dolgozik, és képtelen vagyok kizökkenteni.Így nehezebb a dolog... :(

Mimi!
Örülök, hogy rendben vagy, szerencsére ezzel nekem sem volt gondom, a műtét után 4 hétre megjött.Nektek nem is kell olyan sokat várni, ugye?
Amit írtál a homeopatáról, és megértem, és hiszek is abban, amit mondott.Szerintem a babák tudják, mikor kell érkezniük...
Egyébként is, valamiben kell hinni ahhoz, hogy az ember valamennyire fel tudja dolgozni a történteket.Montinak igaza van, a hit a legfontosabb!

Nekem az ultrahangon,amikor kiderült, hogy nem él, azt mondta az asszisztensnő, hogy ezt csak akkor fogjuk tudni teljesen feldolgozni, ha utána születik egy babánk, mert utána már úgy fogjuk látni, hogy ha az aki elment maradt volna, akkor nem lenne velünk a következő.És akkor már nem fogjuk annyira sajnálni.Ő is így járt, és tapasztalatból mondta.
Hát, lehet, hogy igaza van, én mindenesetre azóta nem találom a helyem, és tényleg úgy érzem, hogy addig nem tudok megnyugodni, amíg nem születik gyerekem.
Minden ekörül forog, ezért nem találom a helyem a munkahelyen sem, mert szívem szerint nem ott lennék már.

A gondoltataim csak ott járnak, hogy hogyan fogom a lakást átrendezni, stb...

Tudom, hogy nem szabad ennyire akarni, de én nem tudom, hogyan kell parancsolni az érzelmeknek és a gondolatoknak....
Vendég
 


Luca!

Tapasztalatból írom! Mikor tavaly elvesztettem a babám, minden vágyam az volt, hogy mikorra esedékes lenne a szülés, essek teherbe, mert akkor talán volt értelme..... Ez persze nem jött össze, de hamarosan terhes lettem, de mindvégig az elöző babát sirattam! Higyjétek el, nem old meg semmit egy következő terhesség vagy baba! Persze számít a terhesség kora is, hogy ki mennyire szeret bele a babájába! Talán most azért nem is erőltetem a teherbeesést, mert tudom, hogy nem old meg semmit, az a két pici emberke mindig itt lesz velem és kisérteni fog életem végéig ez a rémálom! Az, hogy mi miért történik szeretem tudományos alapokra helyezni, nem pedig arra, hogy odafent valaki így döntött vagy én nem akartam eléggé! Szerintem ha valaki így fogja fel soha nem fog a probléma keresésére indulni és újra és újra megfog történni, mert nincs kivizsgálva eléggé!
Vendég
 


sziasztok.

Juca nagyon boldog szulinapot kivanok :lol:

Kép
monyo83
 
 


Monyó!

Köszi! Hogy Te miket tudsz?
Én meg pusztán egy szép napot a ki nem mondom mi szüret nélkül. :twisted:

tjuca
 
 


Grönland!

Tudom, hogy nem lehet a homokba dugni a fejünket, és várni a csodát!
Ezért én is megpróbáltam utánajárni, hogy miért történhetett.
De azt sem lehet túlzásba vinni, mert lehet egy szerencsétlen véletlen is, legalábbis szeretném elhinni, ezért bemesélem magamnak.
Mindenesetre szerintem mindenkinek abban kell hinni, ami egy kicsit is megnyugtatja.Én mindig mindennek az okát keresem, soha nem tudok lazítani, mindigy agyalok valamin.Nem tudom úgy elfogadni a dolgokat, ahogy vannak, mindig mindent meg akarok érteni.Nem elég, hogy úgy van, és kész.Ez sem jó.
Ezért hol így gondolom, hol úgy.Ha a tudománnyal vakvágányra futok, jönnek az "égi sugallatok".Az ember kínjában néha olyan dolgokaban is hinni kezd, amire nem is gondolt addig.

Borzasztóan tudom irigyelni azokat az embereket, akik egy vállrándítással el tudják intézni a vetélést: "így jártak, és kész,legközelebb majd máshogy lesz".Nem lelkiznek.Ezért sokkal könnyebb ez életük.

Hát, én nem ilyen vagyok.Sajnos.És akik ide írnak, azok sem olyanok, különben nem írnának ide.Lezárnák, és kész.
Ez köt össze itt minket, hogy mi nem így látjuk.Nekünk fáj, és jó megosztani olyannal, akik megértik.
Vendég
 


Csajszik!

Most egészen biztos, hogy nem vagyok babás, viszont égi jelnek tekintem, hogy tegnap azzal jött haza Kofa, hogy mennie kell ma a házidokihoz. Hosszú törpölés után rászánom magam hogy megnézzék végre alaposan, hogy PCO-s vagyok-e (szinte biztos vagyok benne, hogy igen) és végre megnyugodjak, hogy tudom mi van, vagy nincs. Hosszú lenne leírni, hogy miért gyanakszom, de nagyon sok a tünet, már gyakorlatilag 13,5 éves korom óta, mióta megjött Piri. Gondolom nem lesz egyszerű orvostól orvosig, de bizonyosságot szeretnék.

Megyünk Kingával a klubba, majd este jövök, ha lesz erőm/időm akkor táblával. Szép napot mindenkinek!

Juca

tjuca
 
 


Grönland!

Igen, kellenek a vizsgálatok, de legalább olyan fontos a hit. És hidd el igaz, hogy mikor egy egészséges babát vársz, akkor kerülnek helyre a dolgok, ezért olyan tragikus és őrjítő a habituális vetélés.

Tudod a materialista embernek a legnagyobb hiánya abban van, hogy gyakorlatlag nincs amiben higgyen, és hit nélkül nem lehet semmihez sem kezdeni. Ha másban nem önmagadban kell, hogy higgy!

Remélem tiszta, amit írtam.

Most mennem kell tényleg!

Pusza:

J.

tjuca
 
 


Juca!

Nekem mindkét középidős vetélésemből egészséges babák születtek volna! Ezekután mondjam, hogy a sátán műve? Ez nem ilyen egyszerű, hogy rákenem valakire! Igenis én vagyok a hibás és meg kell keresni a hibát, hogy többé ne forduljon elő!

Luca!

Én is sokat agyalok! Agyalok azon, hogy van-e értelme újra megprobálni, mert mégegy baba elvesztését éppésszel nem élném túl! Nekem is vannak ilyen égi sugallatos dolgaim, de nem fogok a fenekem csücsülni és imádkozni, mert odafent nem segít senki, idelent talán van segítség! Eleget kértem az Istent, hogy inkább én, mint ők, én itt vagyok, ők nem! Muszáj megmagyarázni valamivel, hogy miért történhetett! Előszőr én is azzal kezdetem, hogy, mert biztos valami rosszat tettem és nem érdemlem meg őket! De ez nem így van! Az mennyivel érdemli meg jobban, aki szülés után a kukába vagy wc-be dobja babát? Ugyhogy ennek nincs értelme! Max azért történnek így a dolgok, hogy tanuljunk belöle! De mit?
Vendég
 


Sziasztok, nem tudom kinek mi nyújt megnyugvást, nekem az adott hogy ismét terhes lettem. Mondjuk nekem nem volt sok időm agyalni, mert a vetélés után 4 héttel már pozitívat teszteltem.
De úgy gondolom hogy egy új, egészséges terhesség feledtetni tudja a korábbi borzalmat-borzalmakat.
Persze az első pár hónap nagyon rossz, mert rettegés minden pisilés,hogy vajon lesz e vér a wc papíron, rettegés minden nap, hogy ma történik e valami , vagy sem.
De utána egyre jobb.

Én ma voltam először a védőnőnél, megkaptam a könyvemet, amin egy édes kislány tömi a szájába a kezeit.
Megkaptam a beutalókat, pénteken megyek is a tarkóredő mérésre, a kórházba.


Monti, ez szuper hír, drukkolok, hogy 10 nap múlva zebrás legyen a teszt.

Juca, drukkolok, hogy inkább mégse legyél pco-s, és ne jöjjön be a megérzésed!!

Mindenkinek szép napot!
Vendég
 


Grönland!
Értem én, amit írsz, de hidd el, én sem csücsülök a fenekemen!Ha van időd picit visszaolvasni, láthatod, én is futkozok most dokitól dokiig.És engem is az visel meg a legjobban, hogy rádöbbentem: vannak dolgok, amiken akkor sem tudok változtatni, ha a fejem tetejére állok!Amik az akaratomon teljesen kívül állnak.

Talán nekem annyiban könnyebb a helyzetem, hogy elég korán, 8 hetesen ment el, egyszer fordult elő, és talán ezért gondolom, hogy ha megpróbálom az orvosi rendellenességeket kizárni, utána könnyebb lesz a lelkem, hogy nem én tehetek róla...Utána jön a hit.Hinni kell benne, hogy ezután rendben lesz, vigyáznak rám fentről.Valami okának kell lenni, hogy így történt, én nem tudom, hogy a baba egészséges lett volna, mert az még nem derült ki-és ha nem?Miért baj az, ha hiszek benne, hogy most nem volt itt az ideje, hogy babánk legyen...
Látod, először Te is azzal a gondolattal kezdted, hogy nem érdemled meg.Tehát Benned is felmerült.Csak sajnos a sok csalódás megkeményíti az embert, keserűvé teszi.De azt ne hagyd, hogy a hited elhagyjon...és Te legalább Magadban hiszel.Van aki meg másban.Mindegy! Én magamban is, másban is, a lényeg, az akarat, hogy kitartsunk az elképzeléseink mellett.Hogy ne adjuk fel.

Jól elmerültünk ebben a témában,kellett nekem itthon maradni szabin... a többiek biztos meglepődnek, ha jönnek este...mennyit írtunk.

Juca!

Eddig nem gondoltál a kivizsgálásra?
Azért ha van kedved, leírhatnád a tüneteket...ha publikus.Hátha valakinek még hasznára válik.
Gondolod, hogy köze lehet a vetélésekhez?Bennem is most merült fel, mint a villámcsapás...és nem hagy nyugodni.Pedig már többször kérdeztem az orvost, hogy nem lehet-e köze az anyagcsere-zavarnak...mindig azt mondta, hogy nem.Nem tudom, most hirtelen miért nem hiszek Neki...Ez is sugallat valahonnan.Megérzés.
De én nem gondolom, hogy konkrétan PCO-s vagyok.Nekem nincsenek olyan tünetek. Én az inzulintól tartok. Hormonszint-gondoktól félek.
Vendég
 


Grönland!
Értem én, amit írsz, de hidd el, én sem csücsülök a fenekemen!Ha van időd picit visszaolvasni, láthatod, én is futkozok most dokitól dokiig.És engem is az visel meg a legjobban, hogy rádöbbentem: vannak dolgok, amiken akkor sem tudok változtatni, ha a fejem tetejére állok!Amik az akaratomon teljesen kívül állnak.

Talán nekem annyiban könnyebb a helyzetem, hogy elég korán, 8 hetesen ment el, egyszer fordult elő, és talán ezért gondolom, hogy ha megpróbálom az orvosi rendellenességeket kizárni, utána könnyebb lesz a lelkem, hogy nem én tehetek róla...Utána jön a hit.Hinni kell benne, hogy ezután rendben lesz, vigyáznak rám fentről.Valami okának kell lenni, hogy így történt, én nem tudom, hogy a baba egészséges lett volna, mert az még nem derült ki-és ha nem?Miért baj az, ha hiszek benne, hogy most nem volt itt az ideje, hogy babánk legyen...
Látod, először Te is azzal a gondolattal kezdted, hogy nem érdemled meg.Tehát Benned is felmerült.Csak sajnos a sok csalódás megkeményíti az embert, keserűvé teszi.De azt ne hagyd, hogy a hited elhagyjon...és Te legalább Magadban hiszel.Van aki meg másban.Mindegy! Én magamban is, másban is, a lényeg, az akarat, hogy kitartsunk az elképzeléseink mellett.Hogy ne adjuk fel.

Jól elmerültünk ebben a témában,kellett nekem itthon maradni szabin... a többiek biztos meglepődnek, ha jönnek este...mennyit írtunk.

Juca!

Eddig nem gondoltál a kivizsgálásra?
Azért ha van kedved, leírhatnád a tüneteket...ha publikus.Hátha valakinek még hasznára válik.
Gondolod, hogy köze lehet a vetélésekhez?Bennem is most merült fel, mint a villámcsapás...és nem hagy nyugodni.Pedig már többször kérdeztem az orvost, hogy nem lehet-e köze az anyagcsere-zavarnak...mindig azt mondta, hogy nem.Nem tudom, most hirtelen miért nem hiszek Neki...Ez is sugallat valahonnan.Megérzés.
De én nem gondolom, hogy konkrétan PCO-s vagyok.Nekem nincsenek olyan tünetek. Én az inzulintól tartok. Hormonszint-gondoktól félek.
Vendég
 


Bocs....csak egyszer akartam.
Vendég
 


Helló!

Megjöttünk a klubból. Kaja és alvás.

Luca!

Jeti vagyok, a ciklusaim finoman szólva sem rendszeresek, hosszúak (bár most javulok), pattanásos vagyok, toxémia, két vetélés, terheléses cukor a határon, magasabb koleszterin szint, holott nem eszem úgy, már volt vagy 5 norcolutos kúrám, hasra hízok. Érdekes még, hogy mindkét vetélésemnél felmerült az ikerterhesség lehetősége, tehát ez több tüszőt jelent. Gimis koromban már egyszer rákerült a lapomra, de soha nem néztek hormonokat. Rnnyi.

tjuca
 
 


Juca!

Nekem ezek közül a hasra hízás van.De ez a nőkre általában is jellemző lehet, a nagynéném is ilyen, mint én, piszkafa kezek és lábak, emellett jó nagy has...ezért én túlzottan nem gyanakszom.Ennek ellenére most ezt is nézik a vérből, meg persze a női hormonokat.

Te is vizsgáltasd ki Magad, hátrébb biztos nem leszel, és megnyugszol.Itt már mindenkinek bogarat rakunk a fülébe. :wink: És igaza van Grönlandnak abban, hogy amin tudunk mi magunk segíteni, azt meg kell tenni.Ezt én is így gondolom.

Na, megyek a dolgomra, kész a rakott krumpli, lassan jön haza család, együtt eszünk, de jó lesz!!! :lol:
Vendég
 


Ja és azt elfelejetettem írni, hogy szinte minden felmenőm cukorbeteg volt.

Oké.

tjuca
 
 


draga jucam :wink:

par napja belekukantotam atopikba es lattam a tablat,ma reggel pedig beugrott a 11 :lol: inen tudom.
csak azt nem tudtam eldonteni hova irjam a jokivansagomat,aztan ide irtam.

kivanom hogy ne legyel pco-s,deha netalan az vagy,akkor sincs gaz.van gyogyszer es ugyanolyan eletet lehet elni vele mint eddig :lol:
drukolok++++

Kép
monyo83
 
 


Monyó!

Köszönöm. :-) És tudom, hogy drukkolsz. Tudom, és ugye Kinga ott van, tehát elkeseredésre semmi ok, de ha ki tudnám zárni, hogy ez a baj, vagy nem és szedném a gyogyit, akkor nyugodtabb lennék.

Te meg még oly ifjú vagy, hogy neked még évente kétszer kellene szülinapot tartani, nekem meg kétévente egyszer. :wink:
Amúgy meg-> dőzsölünk ünnepekkel :-) http://kovacs-telekes.org/juca/blog/

És itt a tábla. A képeket nem tudom középre tenni, ott még macerálnom kell valamit.

Grönland? Jogos a 2. cn? Csak betippeltem.

Kép

tjuca
 
 


Ja, és Juca, Isten éltessen nagyon sokáig!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm, h rajta vagyok a táblán! :D

Húúú, micsoda parázs hangulat lett itten...

Hozzáfűznivalóm: Én hívő emberke vagyok, de nem csücsülök én sem a fenekemen, ahogy Luca sem. A hit és a bárgyú-sorsvárás azért nem szinonímái egymásnak!

A homeopátia régebbi gyógymód, mint az allopátiás, senkit meggyőzni nem akarok, de ez viszont nem hit kérdése.

Szóval nem placebo-dolog.

A szomszéd 2 kutyája fél éve fosott (bocs) és hihetetlen összegeket költöttek állatorvosra. Csak megkérdeztem, nem próbálná e ki a homeo-t (állatgyógyban is haszn). Odattam a szert amit a gyerekeknek szoktam hasmenésre adni. 2 nap alatt elmúlt a kutyák baja, 370.- Ft-ba került. Gondolom a kutyák nem nagyon hittek benne...

Na, ennyit a homeopátiáról, végül is mindenki azt használ, amit akar.

Grönland,
én sem hiszem, h ez büntetés számomra, de oka van az bizti.

És én hiszem azt, h igenis egy egészséges terhesség/baba gyógyírt jelent azoknak, akik így jártak.
Sajnálom, h ennyire megkeseredett vagy. A dolgok nem olyan feketék-fehérek (az élet egyéb területén sem , amúgy) h, kérjük Istent, és ha nem ad akkor ez bünti...+nem azt jelenti az Úrba vetett bizalom, h nem teszünk semmit, csak várjuk a csodát.
Oldalakat tudnék írni a témában, de inkább megkímélek mindenkit.

Monti NAGGGGYON megy a drukk!!! Dolgozzatok!

Ami a "mensim"-et illeti, hát nem lett sokkal erősebb, szóval nem olyan igazi mensis mennyiségű...

Szerintetek ez normális dolog??? :shock:
zmimi
 
 


Oké lányok, hagyjuk a témát! De akkor is, ne más mondja meg, hogy kinek, miért nem sikerült! Lehet, hogy megkeseredett vagyok, bár nem érzem magam annak, de szerintem ha az lennék sem lenne meglepő!

Kacika!

Nálam azért nehéz ez az egész, mert kb el kell jutnom a 30.hétig, hogy egy picit megnyugodjak!

Juca!

Lehet, hogy rosszul írtam, 27 naposak a ciklusaim, most vagyok a 26. napon!

Egyébként Boldog szülinapot! A nagy eszmecserében ez valahogy kimaradt! :lol:
Vendég
 


Jó, szerintem is inkább erősítsük egymást, azért vagyunk itt!

Grönland! Remélem nincs harag... :wink:
zmimi
 
 


Juca!

Én is boldog születésnapot kívánok!
Erre jó a születési dátum, mindig tudjuk, kit kell ünnepelni!

Asszem a táblázatban valahogy nem jó a ciklusnapom. Én most a 9-en vagyok.Ez mindig változik, ahogy telik az idő?Bocs, annyira nem értek hozzá.

Grönland!

Tudom, sajnos Neked sokkal nehezebb, mint pld. nekem...és biztosan Te még nehezebben tudod feldolgozni.Egész más 8 hetesen elveszíteni a "babát", mint sokkal később.Akkor még nem is igazi baba.Nem is érdemes erről beszélni már,csak felszakítjuk a sebeket.Inkább beszéljünk a szebb jövőről!!!

Nem tudom, mi van velem, már egy hónapja nagyon fáj a hasam és a derekam, de a mai nap szörnyű.Majd leszakad, le is kellett feküdnöm, még a végén dokihoz kell mennem. Még mensi tájékán sem fájt ennyire soha. :cry: Mi a fene lehet az oka? Szerintetek?
Vendég
 


Ugyanmár Mimi! Miért lenne? :lol: Furcsa is lenne ha mindenben egyetértenénk! Az olyan képmutatásos lenne!
Vendég
 


Köszi a köszöntéseket, oké vettem és javítok.

tjuca
 
 


Luca!

Te leszel a következő szülinaposunk! :lol:

Ha valamiben rosszabb nekem, az talán az emlékek! A kisruhái ( nem vettünk sokat), a szobája, az uh-képek, a mocorgása! De tudom milyen elveszíteni egy 8 hetes babát(sajnos abban is volt részem) és az is írtó nehéz! Egy anyai szív nem a 20. vagy 30. héten vagy akár a szüléskor kezd el dobogni, hanem már akkor mikor mégcsak tervben van! De legkésöbb mikor pozitív lesz a teszt! Itt mundannyiunknak ugyanúgy fáj!

De tényleg inkább azon agyaljunk, hogy mi lesz velünk ha megérkezik mindannyiunkhoz a mi kis csodáink! :lol:

Nem tom mi lehet veled, lehet közeleg a pé és azt érzed!

Mimi!

Az első mensim nekem is lájtos volt! Talán, mert nem volt pé-m.
Vendég
 


Mondtam a gyermekeimnek, hogy én leszek a következő szülinapos, de a Vivi közölte, hogy ez nagy tévedés, mert Ő lesz!
Igaza van, tényleg most lesz Neki... :lol:

Grönland!Ne is részletezd, mert csak a torkom szorul el tőle...annyira szomorú dolgok ezek... de mi nem nézünk hátra, csak előre.

Valaki bebabásodhatna már Kacika mellé! :lol: Tényleg nagyon egyedül van ott a csúcson!

Nem múlik ez a gonosz fájdalom, a pé-t érezném? És eddig soha nem volt ilyen??Nem értem, de marhára fáj...Alig bírok ülni is...
Kaptam fini vörösbort, hátha segít... de nem. :cry:

Le is fekszem, jó éjt Nektek is!
Vendég
 


Luca! Egy hónapja??? Nem fáztál fel? Mert nekem anno az volt ilyen hosszú ideig tartó, de mondjuk nem fájt annira, csak az utolsó héten, akkorm már lázam is lett, vittek is kórházba, és kiderült, hogy vesemedence gyulladásom van, ami a felfázásból alakult ki!
Szerintem kérdezz meg egy dokit, egy vizelettenyésztésből hamar kiderül !!

Monti! Akkor megint egyszerre időzítettünk.. :lol:

Juca! Remélem nem vagy CPO-s, és persze boldog szülinapot!!!! :D

Hinni vagy nem hinni? Ez itt a kérdés. :lol:
Nekem muszáj volt hinnem, mert hamar talpra kellett állnom. Nyilván nem egy 20-25-30 hetes babát vesztettem el, akkor lehet nem ment volna. De elvetéltem, utána egy hét szabi, aztán már dolgoztam. Az első terhestanácsadáson jött egy anyuka, aki 1 nappal volt későbbre kiírva mint én lettem volna. Akkor és ott nem gondol az ember magára, de minden tanácsadás után össze kell egy kicsit szednem magam. Mert ő már látta UH-on, már érzi ahogy mozog, tudja a nemét, nő a hasa. És nem csak neki, hanem az összes kismaminak, akivel találkozom. De nekem nem.... És sokan megkérdik amikor tanácsot adok, hogy van-e már gyerekem. És nincs egy nap amikor eszembe ne jutna, hogy ott kéne legyen már a pocimba, de nincs. Nekem kell a hit ahhoz, hogy tudjak dolgozni, tudjak élni, tudjak ne csak magamra gondolni, eggyütt örülni a kismamákkal a kisfiúnak, kislánynak, egy jó eredménynek, hogy tudjam mások babáinak a szívhangját hallgatni, és amikor valaki megkérdi csak annyit válaszolni: Majd nemsokára lesz, ha a Jóisten is úgy akarja. És tudom, hogy komoly genetikai oka volt, hogy ez a baba nem maradt meg, mert megtanultam tankönyvekből. Tudom, de nem hiszem.... Mert az ÉLET szerintem több annál, mint amit ésszel és értelemmel az ember képes felfogni és itt már csak a hitre támaszkodhatunk.

No bocsi, ma szómenésem van... :oops:

Kép
kislibus
 
 


Na, PCO helyett CPO... Jó vagyok mi?

Monti! Vissza olvastam és úgy emlékszem a PCO meghatározásod tökéletes!!! :D

Kép
kislibus
 
 


Jó reggelt!

Kidobott az ágy! :lol:

Kislibus!

Neked nagyon nehéz lehet! Mikor tavaly elvetéltem barátnőm kisfia 5 hónapos lehetett! Elötte sokat vigyáztam rá, segítettem fürdetni, etetni stb, de utána hónapokig nem tudtam ránézni! Persze megértették és nem is hozta ha jött, de olyan lelkiismeretfurdalásom volt! Most nem volt ilyen, nekem talán ő most terápia volt! Nagyon sokat voltam vele és jót tett a lelkemnek! Talán, mert már nem volt olyan kicsi! De nap, mint nap kisbabákat látni egy ilyen tragédia után, nagyon rossz lehet! Nekem még sokszor most is összeszorul a szívem ha látok egy kismamát! Hát nem vagy könnyű helyzetben! Főleg, hogy fapofával kell válaszolni arra, hogy mikor lesz baba!

Ja, a lényeg ma 1 napos babás vagyok, ami ugye azt jelenti, hogy 1 cn!
Vendég
 


Sziasztok!

Na, én sem tudtam sokáig aludni. Már egy órája fent vagyok, idáig feküdtem az ágyban, hátha vissza tudok aludni, de nem, úgyhogy inkább írok nektek.

Mivel igazából nincs miről, nem történt semmi új, csendben drukkolok a kis petesejtemnek, hogy termékenyüljön, osztódjon és megtapadjon, ezért egy gondolat a tegnapi párbeszédhez.

Az ember hivatalosan megnevezve egy pszichoszomatikus egység. Áll egy testből és egy lélekből. Mindkettő egyformán fontos és kihatnak egymásra. Ha valakinek megbetegszik a teste, megbetegszik a lelke is. Mindannyiann láttunk már depressziótól meggyötört rákbetegeket. Ha a lélek beteg, megbetegszik a test. Láttuk a rákbetegek bánattól és félelemtől meggyötört családját is, akik belebetegedtek abba, hogy szerettük beteg. És sajnos (vagy szerencsére) mindkét oldal egyformán fontos. Hiába kezelik a gyomorfekélyest savcsökkentőkkel, diétákkal, ha nem változtat a stresszes életmódján.

Ezek nagyon sarkosítotva ránk is vonatkozik. Hiszen van valami testi problémánk: elveszítettünk egy (több) terhességet, van akinek még adódik hozzá más is, hormonprobléma, elzáródás, stb. És emiatt "beteg" a lelkünk is, hisz gyászolunk, aggódunk, stresszelünk, hogy mi lesz. Előszöris meg kell adni a mi testnek jár: kivizsgálás, gyógyszerek, hormonok, műtétek, ezt jól tudják az orvosok. És utána meg kell adni, ami a léleknek jár, és itt nagyon széles a lehetőségek tárháza: lehet fordulni Istenhez, vagy más hithez, lehet menni pszichológushoz, asztrológushoz, kineziológushoz és mindenféle lógushoz, lehet számolni a Jónás naptárban, lehet beszélgetni erről egy barátnővel, szülővel, lehet kártyát vetni, ingázni, lehet írni a babanetre, mert ez is csak egy terápia a lelkünknek. A legjobb terápia apához odabújni és elsírni neki, hogy ebben a hónapban sem jött össze és hagyni, hogy ő jól megvígasztalja az embert. És ez az amiben nem tud az orvos segíteni, vagy legalábbis nagyon kevés. (Mármint nem az odabújásban, hanem a lelki terápiákban :lol: )

Az, hogy kinek mi segít, az attól függ, hogy ki melyikben hisz. Ha nem hiszünk valamiben, attól az még segíthet másnak, aki bízik benne és el tudja fogadni. Nincs csodaszer vagy csodamódszer. Az egyiknek ez jön be, a másiknak valami homlokegyenest más. Amit tehetünk, hogy elfogadjuk mások "hitét" és gyógymódjait, támogatjuk, vele együtt örülünk és ha nem jön össze mégsem, akkor vele együtt sírunk. Teljesen mindegy, hogy mi az, csak gyógyítsa a lelkét. Ezáltal mi is gyógyulunk egy kicsit. És ez gyógyítja a testet is és egyszercsak megérkezik a nagyon várt kisbaba.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Nagyon szépen leírtad Montana!

Ezt az egészet én robbantottam ki és mégegyszer bocsi, ha valakit ezzel megbántottam! Az egésznek nagy feneket kerítettünk, de szerintem ezzel kapcsolatban is érdemes "vitázni", eszmét cserélni! Ami elindította bennem a nem tetszést az az volt, hogy más mondja meg, hogy miért történt! Persze, hogy előszőr az ember magát hibáztatja, én is ezt tettem, de ha nekem valaki ugyanezt mondja, biztos nyakon vágom!

Monti!

Nagyon drukkolok neked, hogy babás legyél! Most minden olyan klasszul alakul, ennek csak is jó lehet a vége! :lol:
Vendég
 


Helló Csajok!

Montana !

Right. -y egy picit féltem ott az odabújás orvos kérdéskörnél :lol:

Vajon mi lehet Zsuzsuékkal?

Kislibus!

Nehéz feladatod van, de simán megcsinálod, és ezért nagyon felnézek rád. Ja és szerintem nehogy fapofázz, annál rosszabb nincs, mikor egy védőnőnek nincsenek érzései. :twisted: -> szvsz amikor neked lesz pocakod, és a kismami jön, hogy ugyan van már könyve, de storno, na akkor már sajnos tudni fogod, hogy mit is érezhet. :cry:

Jövő csütörtökön megyek dokihoz, és indulhat a gépezet.

Mennem kell, mert valaki hív on the right sight!

tjuca
 
 


Sziasztok!!

Udvozlet Dalmaciabol! :D :D :D :D

Minden rendben, 25-28 fok van, a viz 23 fokos


Mindenkinek puszi!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu!

Olyan sárga vagyok az írígységtől, mint egy citrom!

Érezzétek nagyon jól magatokat!

Pusza!

J.

tjuca
 
 


Halihó!

Jesssz!!!! Végre mondhatom, h igazi mensi, nem csak vérezgetés!

Rém, h h örülhet még ennek is az ember lánya... :D

Monti! Drukkkkkkkkok!

Grönland, akkor most jól értem, h te mostmár felkerülsz a "kismamik" -hoz a táblázatba???
De jó! Gratu!!! Teszt?
zmimi
 
 


Sziasztok lányok,
bocs, hogy ritkábban jelentkezem, de beindult a verkli. Egész nap munka, este alig 2 órát tudok Lilivel tölteni, mig elalszik :(

Juca,
utólag boldog szülinapot kívánok neked (anyunak is tegnap volt).
A kivizsgálást lerövidítheted, ha rögtön a háziorvostól kérsz endokrinológushoz beutalót, ő majd küld mindenhova. De ha tudsz magánt intézni, úgy a legegyszerűbb. Én így csináltam, mert amúgy vagy 2 hónap az időpont. Te hol laksz amúgy?

Kacika,
hát igen, az engem is megnyugtatna, ha újra terhes lennék, meg is teszünk érte mindent...ma vagyok a 14. napon :D
Bár szerencsére nem rázott meg nagyon, nem lelkiztem sokat, de akkor is. Hátha csak ebben az évben kellene dolgozni járni.

Zsuzsu,
de jó, hogy jelentkeztél, jó nyaralást nektek!

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Mimi!

Én nagyon-nagyon pozitívan állok a dologhoz és mivel ma megjött, ma egy napos kismami vagyok! :lol:

Én is így vagyok! Annyira tudok örülni, hogy nem hagyott kakiban a testem és megint 27 napos volt a ciklusom és minden oké volt ebben a ciklusban! Volt pé-m, szép görbém! Elégedett vagyok! :lol: Egyenlőre ennyivel is beérem!
Vendég
 


Grönland,

Ja, értem... bocs, 1/2-re értettem, azt hittem kismami kismami... :oops:

De tényleg csak +an!

linacska,

Akkor most ott vár a pete? :shock:
Munkálkodjatok!!! :lol:
zmimi
 
 


SZiasztok, sajna Pepe rosszabbul van, mint tegnap, elkiabáltam a javulást. Este hóóóót forró volt szegény, nem győztem nyomkodni neki a kúpokat, amit amúgy is útál.
Ma már köhög is, és nem nyel, ert fáj a torka, így gyűjti a nyálát, és szólni kell hogy most már nyelje le.....szegénykém.

Lehet hogy este visszaviszem, mert nemhogy javulás lenne, de rosszabb.

Aki félidőben van használja ki :wink:
Vendég
 


Zmimi, Kacika
Hát remélem ott vár az a pete, de a múlt ciklusom is 32 napos volt, szóval lehet, hogy még nem. Ha ma ott vár, a tegnapi kiskatonák csak odaérnek mára :D
Ha nem vár ott, majd később is küldünk. :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Helló Mindenki!

Asszem én is jó időben vagyok... :oops:
Lehet, hogy attól van ennyi kínom?Ma annyira nem fáj mindenem, mint tegnap.El akartam menni a dokihoz, de ma nem tudott fogadni.Így bejelentkeztem hétfőre, de remélem, addigra kutya bajom lesz, és csak a középidő zavart meg.

Kislibus,múltkori ciklus közepén kezdődött.Akkor is ráfogtam a középidőre, aztán meg hogy jön a mensi, aztán hogy itt volt, de most már elmúlt egy hete, és a fájdalom meg felerősödött...de ma jobb.Talán nincs komolyabb gond...

Hú, most nagyon izgalmas lesz , folyamatosan izgulni kell valakiért, lassan elkezdődik a teszt-időszak.Csak valakinek sikerülne már zebrásat!

Zsuzsu, nagyon jó nyaralást kívánok!

Kacika, Petinek jobbulást!

Lina, mindent bele! :wink:
Nem baj, ha ritkábban jössz, megértjük, hogy most más dolgod van.Csak minél többet tudjál Lilivel lenni...

Aztán ha bebabásodunk,és nem kell dolgozni menni, mindenre lesz idő.De jó lesz!
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: