Új privát üzeneted érkezett!

Szaisztok lányok!

Látom reggel "korán" nagy dumcsizás van.Kép
Túl vagyok a vérvételeken. Du. kettőkor kell mennem az eredmény után. Most nekiállok ebédet főzni, mert szétesek az éhségtől.
Ma eléggé rosszul voltam a cukor terhelés alatt, pedig ültem és jött rám a friss levegő. Az a cukros lötty.. A múltkorival nem volt gond. Kép A labor orvos szerint, elég sokan rosszul szoktak lenni.
Vendég
 


Kavicska
Én is majdnem viszontláttamKépA családineten írták hozzá a citromlevet,de azt hiszem nálad ez elkésett.
Várjuk az eredményt!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr!

Szerintem ne add fel!!! Az lehetett még tüszőrepi, nekem abban a hónapban, mikor teherbe estem, nem ment 36.8 fölé, még terhesen sem, pedig akkor állítólag 37 fölé is szokott menni. (vagy kéne neki). A hőm szerint egyáltalán nem volt pém abban a hónapban! LH tesztet nem is csináltál? Szerintem nem olyan megbízható az a hőmérőzés. Én azért nyomulnék apával a biztonság kedvéért Kép, sose lehet tudni, mindig akkor jön a babó, mikor nem is számítasz rá, azt hiszed abban a hónapban nem is lehet!!(Rambókánál is, meg nálam is)

Görcsölget a hasam. Vissza kell szokni a melo-tempóba Kép

Kép

Kép
rejo
 
 

 
 

Rejo
Ari vagy!Köszi a bíztatást!Kép
Lh tesztet nem szoktam csinálni,uis folyamatosan magas ,így felesleges lenne.
Apával vasárnap akcióztunk,tegnap elaludt,ma ügyel.Holnap megint hulla lesz.Pffúúúú ,nehéz így babásodni!Kép

Óvatosan csináld a melot,nehogy baj legyen!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr... de legalább esélyesKép (hidd el, a gomba sokkal gázabb... mert akkor ha a feje tetejére áll az ember se jön össze a dolog...)

(bár a meddőségiben a doki lelkesen magyarázta, hogy áááá az nem gond, az nem befolyásolja a teherbe esést... és nem értette, miért horkanunk fel a párommal ennek hallatán.... ezért is kapott egy fekete pontot...)
csakegysokadnick
 
 


Kriszta!
Hogy mennyire ismerős ez a helyzet, erre még csak annyi jön rá, hogy én is ügyeletezek és nem mindig tudjuk egyeztetni, a továbbképzésekről már nem beszélekKép
Na de egyelőre egy egészséges PÉ a tétKép

A Metformint evés előtt, alatt, után bármikor beveheted.

Rejoka!
Milyen tanár vagy?
Hányadikosokat oktatsz?

Nem lehet könnyű úgy gyereket oktatni, hogy nem kiálthatsz rá, mert már minden gyereknek JOGA van és a szülőknek eszükben sincs segíteni a tanárnak. Neked meg csak kötelezettségeid vannak. Kép

Csak lazán a melóval. Kép

Lányok nem is tudom minek örüljek majd, ha kiderül az IR és tudom, hogy így már hatni fog a Metformin, vagy inkább ne legyen IR és hosszú távon nem lesz cukorbetegség. Kép
Majd kiderülKép
Minden esetre szedem a gyógyszertKép
Vendég
 


Lányok!

Most telefonáltak, megvannak az értékeim.
De sajnos telefonba nem tudták megmondani a határétékeket terhelés esetén.

Leírom:

Éhgy., VC: 4,6mmol/l... I:80,05 pmol/l
30 perc, VC: 7,20......I: 672,2
60 perc, VC: 5,20......I:558,2
90 perc, VC: 4,8......I:527,8
120 perc, VC: 4,6......I:238,9

Na ezt fejtse meg valakiKép Mert fogalmam sincs, hogy mennyi kellene legyen a különböző percekben.
Az eléggé gyanús, hogy a békés éhgyomri 80,05-ről 672,2 re emelkedik???? 30 perc alatt. Hát nem tudom. Kérlek akit tud, nyugodtan szóljon hozzá.
Holnap viszem a diabetológushoz.
Most netet bújok. Kép
Vendég
 


Aranykavics: ha jól tudom, PCO-nál sokszor még akkor is hat a Metformin, mikor nincs IR... (sajna én sem tudom megfejteni az értékeket... nekem csak 1 órást néztek, az meg nálam magasabb volt, mint a normális)

Egyébként visszavonom a lelkesedét.. megint itt az álomkórKép
csakegysokadnick
 
 


Kavicska, válaszoltam, ezeket az értékeket oszd vissza 6,9-cel, ez az átváltási egység az ng/ml-re, de tuti az IR, mert az éhgyomri is eszerint 11 fölött van, a terhelés meg felmegy 80-100 közé, és a 120 perces sem tér vissza 30 alá!!
s_norka
 
 


Sziasztok!
Aranykavics, Rejo, ...koszonom a kedves szavaitokat.:-) Aranykavics, talatam egy angol nyelvu tablazatot a terheleses ertekekre a fertilityplus-on : http://www.fertilityplus.org/faq/hormonelevels.html#gd . Remelem hasznos, en sajnos ehhez e reszhez nemigen ertek. Bar gondolom vannak mar itt a forumon szakertok a temaban.
Ma delelott megjartam az endokrinologus. Egy orat kocsikaztam oda es vissza, de legalab nem hiaba. Azt tortent, hogy teljes ellenjavaslatot adott a dectancyl (dexametazon acetat) szedesere, sot, nem ertette, hogy irhatta fel nekem ezt a nogyogyi. Nekem is gyanus volt kicsit, dehat nem vagyok szakember a temaban. Egyebkent mar hat honapja szedem a metformin-t, amit az endokrinologus irt fel, es nagyon szep javulas van azota a hormonkepemben. A kortizol vizsgalatot is o irta fel, meg a metformin kezdese elott. ( Annyi vizsgalatot irt fel, hogy egy teljes napot a korhazban tolottem, es nem vicc, agyban, meg minden.) A reggeli szintem 737,2 nmol/l [165-775] a delutan ot orai 123,2 nmol/l [110-415]. Szoval mindket ertek benne van a referenciatartomanyban. A nogyogyi azzal indokolta a dectancyl felirasat, hogy a mult heti vervetelnel a DHA szulfat erteke 7,53umol/l [2,3-7,3] volt, ami szerinte magas, es csokkenteni kell...Raadasul, miden egyeb ertekem (LH, FSH, Tesztoszteron, Delta 4 androstenedion,Prolaktin...) kivalo volt, ez volt az egyetlen ami picivel meghaladta a felso erteket. Ezekutan az biztos, a dectancyl-t semmikeppen nem fogom beszedni.
Most az a nagy kerdes, hogyan adjam ezt be a nodokinak, hogy ne sertodjon meg, hogy en ugymond felulbiralom ot, es elmegyek egy masik dokihoz (aki szerintem igenis kompetens a temaban). A ferjem szerint az igazat kellene mondanom, de nem vagyok benne biztos, hogy jo strategia...felek tole, hogy megsertodik. Szoval nem nagyon tudom mit tegyek most, es hogyan adjam be ezt a dokinak?
alice27
 
 


Szerintem ha az ember felülbírálja a doki döntését, az azt jelenti, hogy nem bízik meg benne... és ez nálam ilyenkor dokiváltást jelent. Ha nem akar váltani, akkor az a legegyszerűbb, ha az ember elmondja az igazat. Ha a doki megsértődik, váltás, mert a dokinak nem a saját lelkivilágát, hanem a beteg érdekét kellene elsősorban szem előtt tartania... szerintem... (egy jó doki meg nem fog megsértődni)
csakegysokadnick
 
 


Szia csakegy!

Ment a mail! Miért horkantál fel ennyire, hogy gomba mellett biztos nem lehet teherbe esni? Honnan tudod biztosra?

Lányok túléltem a mai napot, sőt tök jó volt, mert nem volt időm magamra figyelni, nem analizálgatam folyton minden egyes rezdülésemet Kép

Éppen ezért tök jó lenne, ha ezt a tanévet végig tudnám csinálni. Kavicska! Töri-föcis vagyok egy gimiben, ami tőlünk ÖT percre van (Ha Bp.-i vagy ez tudod mit jelent) és ez a munkahely maga a menyország. Fiatal kispapa diri, mindenhova elenged, rugalmas igh. csajok, a kollégáim fiatalok, megy egész nap a duma, röhögés, a gyerekek tündériek, én nagyon szeretem ezt a korosztályt, ha nem nézed le és tiszteled őket, mint embert, a tenyeredből esznek. + könnyesre röhögöm a szemem minden órán, jók a beszólásaik, üdék, fiatalon tartanak (mindig tudom mi a menőKép. Városszéli gimi, ahová a környező települések elitgimnáziumaiból kimaradt gyerekek járnak. Szóval nem panaszkodom, ritkán kell velük kiabálni, csak kedden durva az a sok óra, enni-inni alig van időm. Az általános iskolai korosztályt nem bírom, azokkal nem tudok mit kezdeni.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejoka!

Kép AZ nagyon jó, hogy ilyen helyen dolgozol és így érzel.Kép Nekem az uncsim angol német szakos tanárnő, de kivan a kölyköktől, nehezen viseli.

CS.nicki!
Nekem is volt ebben a ciklusban Candidara emlékeztető hüvelyi fertőzésem. A diagnózist én allítottam fel. Vettem egy doboz Canesten kúpot és elmúlt. A fogi gatló alatt rendszeresen volt viszketés és gomba. Amióta elhagytam a tablettát mintha "levették" volna rólam. Aztán ebben hónapban már szedem a Metformint, újból megjelent. Egyelőre nem tudom, h van e összefüggés közöttük.
De az biztos, hogy a hüvely normál flóra és a hormon háztartásunk változása között nagyon szoros az összefüggés.
Vendég
 


Rejo... én a dolog technikai kivitelezésén akadtam kiKép Tehát biztos, hogy teherbe esni lehet, de ha nekem gombám van, akkor nincs szex... (ld. még egy kezdődő gomba miatt is összejöhet egy jó kis hólyaggyulladás...nemhogy egy ereje teljében lévőnélKép A kedv hiányáról stb. stb. nem is beszélveKép Csak a dokinak nem koppant leKép
csakegysokadnick
 
 


Aranykavics: na akkor már ketten vagyunk, akiknél pont a metformin szedése után jelent meg a gombaKép (a fogigátló abbahagyása óta csak egyszer jött elő, akkor is egy komolyabb méregtelenítés után... szóval most alaposan le is sokkolódtam a dolgon...)Én ma irattam fel Gynoflort + Mycosistet... csinálok biztos ami biztos alapon egy tesztet (ld. hiába negatív, ezzel nem játszokKép aztán mehet a Mycosist kúra...
csakegysokadnick
 
 


Alice!

Szerintem nyugodtan beszéld meg a dokiddal, h. konzultáltál az endokrinológusoddal és ő nem javasolja a szteroidot, mivel minden más értéked jó és ez is éppen határérték közeli.
Ha megsértődik, akkor szerintem is cseréld le!
Nekem a dokim azt mondta h. a metformint a 12. héten fokozatosan kezdjem elhagyni, én mondtam neki h. nem szeretném és a Petrányi dr. is azt mondta, h. lehet végig szedni.
Azt mondta h. ha gondolom szedjem nyugodtan, csak náluk ez a hivatalos protokoll.
Szerintem ez a normális hozzáállás.
Becsüld meg jól az endokrinológusodat, ritka az ilyen alapos ember! (És majd alkalomadtán osszd meg velünk is a címét! Kép )

Rejo!

Én is ezért szeretek dolgozni, mert akkor nem magamat figyelem folyton!
Érdekes én a 7-14 év közti korosztályt jobban szeretem fogászati szempontból, mert velük már lehet kommunikálni, meg lehet nekik magyarázni h. mit miért fogok csinálni, kellő ideig nyitva tudják tartani a szájukat!
A 14 felettiekkel vhogy nem találom a szót, olyan "egyik fülén be, másikon ki" érzésem van mindíg, ha csak megemlítem, h. esetleg egy kicsit alaposabban kéne fogatmosni, már húzza a száját, h. na ez mit pofázik bele, mosom én annyit amennyit jólesik!És pont ez a korosztály az, akiknek leggyorsabban szuvasodik a foga!
A picik még motiválhatók matricával és más meglepikkel, de a nagyoknál ez már nem jön be! Kép

Kriszta!

Nekem is ismerős a szitu, amikor apuci már csak azt kérdezi: ma akkor muszály? Kép Kép Kép
A metformint óvatosan kezdd el, én napi 1/4-del indítottam, majd 2X1/4, 1/4+1/2, 2X1/2 stb. és így is megviselt, de van akinek meg sem kottyan a 3X1!
Az a lényeg h. mindíg csak akkor emeld amikor az előző adagtól már nem vagy rosszul!
Amire számíthatsz: hígfosás( bocs de szó szerint!), egésznapos döglöttség.
De egyszercsak hipp-hopp elmúlik!( 2-3 hét alatt ) Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Igazatok van, elmondom a nodokimnak hogy konzultaltam az endokrinologusommal, jobb tiszta lapokkal jatszani. Az az igazsag, hogy ez a doki raadasul uj nekem, meg csak haromszor voltam nala...a szomszed lany javasolta, nekik hat evi tortura utan vegul vele sikerult babasodni (lombikkal). A regi dokimmal nem voltam tul elegedett...tobb aprobb dolog is volt, ami szemet szurt, igy most valtottam. Ebben az uj dokiban fokent azert nem bizom, mert meg nem ismerem....
Viszont az endokrinologus tenyleg nagyon jo, messzirol latszik mennyire becsultesen vegzi a munkajat, benne 100%-ig bizom...ezertis hajlok arra, hogy az o iranymutatasat kovessem.
Ramboka, gratulalok a babahoz! A metforminnal kapcsolotban : Irtam mar, hogy nemregiben babat vartunk, csak sajnos elment. Mikor kiderult, hogy terhes vagyok rogton felmerult a kerdes, hogy folytassam-e a metformint. A endokri. valasza ugyanez volt, hogy a hivatlos protokol szerint ne, de gyakorlatilag igen...Nekem tetszik ez a hozzaallas...csak sajnos tudom, hogy nem mindenki ilyen...persze, embere valogatja.
alice27
 
 


Kavics, Nicki!

Én egyetem alatt végig ott ültem a nődokinál gomba+hólyaghurut panaszokkal, marokszám ettem a diflucant meg egy másik gyógyit, már nem emlékszem a nevére, meg kentem magam minden nap, ez Diane alatt volt, mikor abbahagytam ugyanígy maradt, DE teherbe estem a Domonkossal. És a terhesség első napjától kezdve elmúlt mindkettő, gomba is, hurut is. Még egy időszak volt az életemben mikor egy csapásra elmúlt, a Cilest fogigátló szedése alatt, de már az első szemtől! Én innen gondolom, ezek a problémák hormonális hatásra jönnek elő, és a csapnivaló hormonháztartásunk okozza őket.

Kép

Kép
rejo
 
 


Ja, meg fogigátló biztos hat cukorháztartásra is, így a gombára is.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rambóka
az egész napos döglöttségen jót nevettemKépKépKépLátod,lehet ezért kell mensitől szedni!Nehogy bealudjak az akció közepébeKép
Sztem holnap egy negyed tabit megengedek magamnak.Mensi ide,vagy oda.Terhesen is úgyis szedni kell majd!

Egy más téma:A gyerkőcöm másfél éves,és mióta foga van este mindig mosom(mondjuk a tápszert ráeszi a mosásra)
A napokban vettem észre,hogy csupa citromsárga a foga.Kefével sem lehet lemosni róla.Lehetséges,hogy a lándzsás utifűszirup szinezte be?A férjem az Eritpotrop-ra tippel,mint fő bűnösre.KépLehet ez ellen tenni vmit?Vagy majd lekopik?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Jippiii... asszem ezt a ciklust is elbuktuk... (már 36,7 a hőm... szombat óta felfelé vágtat... szóval valszeg a szurkálás tényleg nem a gomba miatt volt...)..

DE: 2 ciklus, 2 PÉ... ez jó arányKép))))))) Sőt... több, mint jó arányKép Főleg, hogy az előzőben az 50. napon volt a PÉ... most meg elvileg a 30. naponKép)))(OK, ez a mostani még nem biztos... majd 10 nap múlva ha megjött fogom biztosra mondani)
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok!

Cs. Nicki: a legbiztosabb diagnózis, hogy volt PÉd ha teherbe eselKépKépKép Akkor tutti voltKép

Krisztácska. Milyen az első tabletta után?Kép Bevetted már??? Én el is felejtettem, hogy milyen sz.rul voltam tőle.Kép De elviselhető. Ha te ennyire óvatosan fogod kezdeni és emelni a mennyiséget, akkor elképzelhető, hogy semmit sem fogsz érezni. Kép

Most jöttem a diabetológustól. Egyértelmű hyperinzulinaemiát állapított meg. Kép Úgyhogy Metformin.

Elég fúrcsa érzés, de én azt hittem, hogy MAKK EGÉSZSÉGES vagyok, aztán itt minden féle kiderül. PCO, meg IR. Húúú. Ezt meg kell emészteni.
Át kell gondoljam a táplálkozási szokásaimat. Én aki nagy édesség zabáló vagyok (metformin óta ez lényegesen csökkent). Ha nem akarok diabetest. Kép
Vendég
 


Aranykavics... két hete no sex... úgyhogy elég nehéz lenne összekaparni ezt a bizonyítékotKép)))

(a gombák viszont élnek és virulnakKép(( Tele a hócipőmKép(( Nem emlékszem, mikor kínlódtam utoljára ennyit gombávalKép((((
csakegysokadnick
 
 


Kavicska, örülj hogy kiderült, hogy egyértelmű a diagnózis, és van rá jó gyógyszer!! Meglátod ezután rendeződni fognak a ciklusaid, és lesz PÉd!

csajok voltam UH-n! És ott van a babó!!!!!Szóval most már tuti hogy terhes vagyok, és hogy nem méhen kívüli KépKép(Vége az éjszakai agyalásoknak)
De sajna még csak petezsákot láttak, mert mint kiderült, hátrahajló a méhem, ezt a petezsákot is alig bírta megmérni a szonográfus, 17X11 mm. a petezsák, és sajna a szívműködés még nem látható, a méhem miatt, mert már lehetne látni normál esetben. Grav. S. 5-6 hét. Persze, nem véletlenül mondta a doki, hogy február végén menjek, akkor már látható lenne minden, de nem bírtam ki.

Kép

Kép
rejo
 
 


Szia Rejoka!

Nahát!! Örülök Neked!

Mikor kell menned legközelebb UHra??? Reméljük akkor már szívobogást is láttok. Kép

Remélem a proféta szól belőledKép

Ma a 43.cn. SEMMI!
Tele van az állam pattanással, kb 3 napja egyre nagyobbak. Nem tudom mire vélni a dolgot, de nem is akarom megérteniKép
Azon agyalok, hogy péntek reggel van e értelme egy terhességi tetsznek?
Már unom, hogy mindig negativ. És azt sem tudom, hogy milyet érdemes venni. Eddig mindig találomra vásároltam, amit éppen adtak.

Tegnap du. bevágtam a szunyát. Most meg kivánja a szervezetem az alukálást, de nem fekszem le!!! Kép
Vendég
 


Kavicska, már én is úgy várom a havidat! Kép)

Két hét múlva kell mennem. De most már nyugodt vagyok, én úgy érzem, dobog az a szivecske...

Miért várnál péntekig a terhességi teszttel?? 43 vagy 45 cn. egyre megy! Kép
Mitől alszol, a metformintól?

A lombikbaba.hu-n fel vannak sorolva a terhességi tesztek érzékenység szerint, mindjárt megnézem neked a legérzékenyebbet! De én a te helyedben nem csinálnék tesztet, nemrég voltál UH-n, és legalább nem lombozod le magad megint Kép. Ha az vagy, úgyis kiderül utóbb is KépKép

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejoka!

Nem a Metformintól alszom, hanem a káposztás tésztátólKépKépKép Ne nevessetek. Tegnap csináltam életemben először és igen, jól sikerültKép
Mára is maradt egy nagy adagKép Már azt is megettemKép Ma nagyon zabás vagyok. Állandóan a konyhában vagyok és azt nézem mit lehetne enniKép Két hete volt ilyen egy napig tartott. Ezzel csak az a veszelyes, ha tovább tart. Mert akkor tutti az elhízás.Kép
Vendég
 


Kavicska!

Qupido 10 u/ml HCG-t már képes kimutatni
Rapi Preg Corax 20
Rapi Preg Direct 20
Gabriel 20
HCG 20
Clear Blue 50

Kép

Kép
rejo
 
 


Köszönöm szépen!

Én eddig csak a Gabrielt és a Clear Bluet használtam. Legutóbb is Gabrielt.
Vendég
 


Kavicska
Bevettem reggel egy negyed tabit.Egyenlőre jól viselem!Kép

Rejo
Gratula!KépKépKépKépA petezsák jó helyen,már szuper eredmény!

Csakegy
Biztosan gomba az ,amitől nem szabadulsz?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szia Kriszta!

Ma egész nap nem voltálKép
Vendég
 


Okr: asszem... dokihoz nem tudtam elmenni... (azon kívül max. baci lehet, semmi különleges nemi izéKép De nem tudom, milyen baci csinálna még ilyet... (meg, hogy honnan szedném össze... férj kizárvaKépnem egy csapodár fajtaKép)))
csakegysokadnick
 
 


Ja... nem tudom... nálam tényleg semmi mellékhatása az Adimetnek... 2 napig álomszuszék voltam aztán annyi... se hasmenés, se semmi... (napi 2*500mg-nál)... most én működök ennyire furán? (ja... a csokit viszont azóta se vetem megKép)))))) és ugyanúgy csorog a nyálam az édességekre, mint előtte...)
csakegysokadnick
 
 


Csakegy
Most dobtam be egy fél tábla étcsokit!KépNem lehet,hogy az ovulácio utáni bőveb váladékról van nálad szó?

Kavicska
Cumit akartam venni a gyereknek,de nem kaptam megfelelőt.
Mióta hazaértem meg az nlc-n vitázok a "hanyag eü dolgozók" pártján állva.Hát elég reménytelen egyeseket meggyőzni,hogy nem mindenki "köp rád",ha kórházban fekszel.Eléggé fel is idegesített a dolog!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszta!

A Fennvalónak hála, még sosem feküdtem kórházban.
De veled tartok ebben a vitábanKép

Az egyik ismerősömnek (friss anyukának) cumis üveget vittem (többek közt ) ajándékba. Közölte velem, hogy van már 5Kép Gondolhattuk volna a párommal, hogy nem ez a legjobb választásKép
Aztán azt is mondta, hogy manapság nem ajaálják a cumit és a cumisüveget, mert nehéz a babót leszoktatni róla. Kép Én meg csak néztem, mivel nem vagyok témában, nekem ez teljesen új volt.Kép Én meg úgy vagyok vele, hogy nagyon szeretem a színes cumisüvegeket, én abból akarom itatni majd a jövendőbeli csemetéimet.
Ha nem cumizik az ujját szopja....

Na de majd meglátjukKép
Vendég
 


Okr:nem, de akkor is fura... mintha inkább száraz lenne a bőröm.. és mert ott azért érzékeny, ez elég gáz.. a canesten meg mintha csak marná... szóval ez nekem is magas (és nincs is az ilyenkor szokásos váladék...) Először pl. simán azt hittem, hogy kidörzsölődött... na mindegy... ma este teszteltem egyet és az negatív... de nem tudom, hány nappal az ucsó action után lehet úgy tesztelni, hogy az hót tuti legyen... (most a netes tesztet használtam, aminek 20 az érzékenysége)... mert ha tutira és végleg negatív a teszt, végre mehet a Mycosist...

(az a hülye FF zavar ám be a képbe.. szerinte 3 fázisos a görbém... szerintem meg nemhiszem... de tényleg van benne egy minimális 2. is.. de annyira minimális, hogy mintha ott se lenne...Kép az is csak akkor, ha nagyon ott akarom látni ;Đ na mindegy... )
csakegysokadnick
 
 


Kriszta!

PCO-ban egyszerűbb távdiagnózist adni, mint fogügyben! Kép
Elvileg a zománc nem színeződhetne el úgy, hogy ne tudd lemosni, hacsak nem füstöl a gyerek, mint a gyárkémény! Kép
Nem láttál korábban krétaszerű fehér foltokat a fogán?
Mert az előfordulhat, h. ha este cumisüvegből kap enni, esetleg azzal alszik el, akkor sajnos már 1,5 évesen elkezdenek szuvasodni a fogai(ezt hívják "nursing bottle" szindrómának/cumisüveg szuvasodás).
Ezt a laikus csak akkor észleli amikor elfeketednek és letöredeznek a fogacskák!
Sajnos gyakran amikor rákérdezek, h. cumisüveggel a szájában alszik-e el a csemete, akkor az a válasz, h. igen de nem cukrostea van benne, hanem gyümölcslé! Kép
Mintha abban nem lenne cukor!!!
A másik verzió, h. nem, nem azzal alszik csak egész nap a szájában van!
Szóval lehet h. van egy kezdődő szuvasodása, a felszínből kioldódott az ásványi anyag, és ezt színezték el a színezőanyagok, de lehet h. csak az Eritrotrop ilyen erős színű(majd megkérdezem a kisgyerekes ismerőseimet, én még nem használtam).
A legokosabb amit tehettek h. elviszitek fogorvoshoz, lehetőleg gyerekfogászhoz, mert nem mindegyiknek van türelme a picikhez, és megnézetitek.
A kezdődő szuvasodás fluoridos ecseteléssel lelassítható!!!!!!!!
A másik előny h. szokja azt h. matatnak a szájában!!!!!!!
Nem tudjátok cumisüveg helyett pohárból itatni?Akkor kevesebb ideig éri a káros hatás a fogacskáit!!!!

Kavicska!

A fenti azthiszem neked is válasz!
Jobb ha az ujját szopja, mint ha a cumisüveget!!!!!
A cukor egyébként is függőséget okoz!!!Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka
Csak megissza a tejet,és utánna cumi.Egyébként nappal csőrös pohárból issza a sima kamillateát.Cukrosan nem is kell neki.
Nem cumisüvegfüggő szerencsére.
Hát,majd kerítek egy gyerekfogászt,de tartok tőle nem lesz könnyű a száját kinyitni.Kép

Csakegy
Akció után min. 10 nappal lehet először pozitív a teszt.A 14 biztosabb!
Ötletem sincs a gondodra.Kép

Kavicska
Valóban nem ajánlják a cumit,és cumisüveget.De sztem az ujja helyett inkább cumi.azt el lehet venni tőle,kifőzni stb. míg az ujját kissé körülményesebbKép
A cumis meg azért jó,mert pl. ha elmegyünk otthonról nem tudom másban vinni a teát.A pohárból kifolyik.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr: ma van a 14. nap, ha még sanszos volt a dolog, úgyhogy ma este MycosistKép (ld. ma lejjebb ment a hőm... még mindig magasabb, de megállt az emelkedés...)
csakegysokadnick
 
 


Okr!

Mikor megjelentek a Domi fogai, mi fogmosás előtt adtuk neki a tejet, fogmosás után vizet tettünk a cumisüvegbe, először reklamált,de két nap alatt simán átszokott, és elaludt a vizen! KépViszont a mai napig gyönyörűek a fogai!! Van olyan csőrös pohár, amit teljesen hermetikusan le lehet zárni, pl. én a kistáskámba tettem be, mi a Tupperwarés poharat használtuk erre, de aztán később találtunk másfajtát is egy bababoltban.

Aranykavics, te pedig vigyázz, hogy amíg szopik rendesen mellből, addig ne adj neki cumit és cumisüveget, mert sok gyereknek megzavarja a szopási technikáját!!! Aztán már nem akar mellből!! Nem akarok itt erről sokat írni, de nagyon sok gondunk volt a szopival, ugyhogy alaposan el kellett mélyülnöm ebben a témában!

Kép

Kép
rejo
 
 


Rambóka!

ha már ennyire elkanyarodtunk fogászati téma felé, bocs a kitérőért mindenkitől, hadd kérdezzek én is!
Mikor lehet legkorábban barázdazárást csinálni egy gyereknek? Dominak most bújik, már majdnem kint van a két végleges rágófoga!

Csakegy!
lehet, hogy nem gomba, egyszerűen a hormonháztartásod rendetlenkedik, az okozza a tüneteket, én mensi előtt mindig gombaszerű tüneteket éreztem, száraz, égő érzést, aztán mire megjött, már el is múlt. Lehet, hogy fölöslegesen gyógyszereled magad!!

Kép

Kép
rejo
 
 


Ja, Csakegy még egy dolog: amióta szedem a sárgatesthormont a babó miatt, már az első szemtől azonnal gomba-jellegű tüneteim vannak, ilyenek, mint neked, de nem dőlök be Kép, mert a progi-tabletta előtt az égvilágon SEMMI bajom nem volt, már hónapok óta. Úgyhogy kis canesten krém, és várom, hogy hozzászokjon a szervezetem a magas progeszteronszinthez!

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo
Nehogy azt hidd,nem voltak elveim a cumival ,cumisüveggel kapcsolatban.De ,ahogy neked a szoptatással,nekem az alvással voltak komoly gondjaim.A kisasszony uis. más újszülöttként sem aludt napi 2x 1,5 óránál többet.A kórházban remegve vártam a férjem,mert amíg nem jött,pisilni sem tudtam kimenni.Lényeg,hogy nemhogy cumit,de a fél vesémet adtam volna 1 órányi alvásért.KépSajnos mióta nőtt,Ada ez egyre kiélezettebb.Úgyhogy örülök,hogy pár hete a tápi után szépen elalszik magától.Ennek ellenére nem cumisüvegfüggő.
Szóval ember tervez......

Néztem most a fogait,mintha kevésbé lenne elszíneződve.Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Rejo: sajna a férjemnél is kijött valami gombaszerű utánam néhány nappal... nála marha enyhe volt a dolog és már le is futott, de pont ezért tippeltem a gombára.. (anno nála akkor jött elő, amikor elkezdtem szedni a fogigátlót... azóta nem...na meg most a metforminnál...) Szóval tuti, hogy valami hormonális izé van a dologban...

Egyébként javul a helyzet... (én ezt még a PCO számlájára írom... de majd csak elmúlik...)

Ja. Ma voltam vérvételen.. a belgyógyász most foszfor és kálciumszintet kért... hétfőn kell hívnom az eredmények miatt... (csak tudnám, minek ez neki... valszeg a D vitamin miatt, de tényleg nem tudom az okát). Meg akartam kérdezni a gombáról is, de nem volt rám egy perce sem, csak a beutalót iratta meg az asszisztensévelKép

Mindegy... jobb most végigmenni ezen mint akkor, ha már terhes az ember...
csakegysokadnick
 
 


Rejoka, Kriszta, Rambóka!

Köszönöm a hozzászólástKép Egyelőre még nem merülök el a szoptatás, cumiztatás, altatás témábanKép De tetszik, hogy ilyenekről is beszéltek. Nálam sajnos nem aktuálisKép DE majd ennek is eljön az ideje és ti már akkor nagyon rutinos, egy ill. kétgyerekes családanyák lesztek.Kép

Cs.nicki! A D vitamin miatt kérte a Ca és foszfor eredményt.

Lányok eldöntöttem, hogy mától mérem a hőmet. Mindegy hogy már a fene se tudja, hogy hányadik cn-on vagyok, de eldöntöttem, hogy elkezdem. Kép
36,7et mértem kapásból. Hüvelyi 20 percigKép Mert közben visszaaludtamKép El is késtem a melóbólKépKép
Vendég
 


Almodo
hozzád fordulok Premens ügyben.Kép Ramboka részben hozzád is, mert te is szedtedKép

Szóval: PCOm van, tipikus UHképpel, LH/FSH aránnyal, enyhén magasabb tesztoszteron szinttel és bizonyított inzulin rezisztenciával.
30 egynéhány napja szedem a Metformint.

Szerinted-szerintetek, szedjek e Premenst?
Dobna e valamit rajtam?Kép
Annyit már tudok, hogy 1900 ft egy dobozKép Ezt már megkérdeztem.Kép
Mikor érdemes elkezdeni? Várjam meg a következő ciklust??? AMi nem tudom, h mikor lesz...., vagy akár holnaptól is szedhetem???Kép
Köszönöm a választKép
Vendég
 


Kavicska
Sztem nyugodtan elkezdheted.Bár én nem szedem ezt a készítményt,de Az Agnucastont igen.Az is barátcserje,csak monoba,és kevesebb mg hatóanyagot tartalmaz.(na meg persze bromocriptinezek is)

El is felejtettem írni,már hasmenésem volt a Metformintól.Pedig csak negyedet vettem be ma is.A döglöttség egyenlőre még nem jelentkezettKépViszont,érdekes,reggelre lett 1-2 új pattim,pedig egy hete kb eltűnt az összes.Lehet ez a mensi előszele?Amúgy nekem mensikor is mindig hasmenésem vanKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


zabkorpa...
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok,

na ezek szerint Gyuri az IR mértékét szigorúan csak az éhgyomri glökóz és inzulin hányadosaként definiálja... ennyi erővel nincs szükség terheléses vizsgálatra mégsem?? lehet hogy oltári hülye vagyok, de ezt mostmár pláne nem értem.

Találtam valamit:

Insulin resistance was calculated according to the HOMA method, through the formula: {[glucose(mg/dl)/18] X insulin(uU/mL)}/ 22.5

The normal fasting range, for adults, after an 18-hour fasting period, varies from 5 to 15 uU/ml.

Considering the total number of patients, the mean values were: HOMA = 1.7 + - 1.0 (from 0.6 to 3.8), insulin = 9.3 + - 4.8 uU/ml (from 4.0 to 19.3 uU/ml) and glucose = 74.4 + - 14.8 mg/dl (from 52 to 98 mg/dl). Considering sex, the mean values of HOMA were 2.0 + - 1.0 in females and 1.5 + - 1.0 in males.

Másik helyen:

With the HOMA insulin resistance is calculated by the equation: degree of insulin resistance = fasting insulin (pmol/l) × fasting plasma glucose (mmol/l)/22.5. We calculated a HOMA of >20 as insulin resistant.
s_norka
 
 


Egyébként ha jobban belegondolok, nálam is van egy mellékhatása a Metforminnak... állandó émelygés. Nem erősen, ha nem figyelek oda, észre sem veszem... de ha az irodában ülök egész nap, akkor pont elég ahhoz, hogy kellemetlenül érezzem magam. A hányingerig ez nem fajul el, de ha megérzek valami erősebb szagot (pl. cigi) akkor kellemetlen (bár attól eleve herótom van). Kajaundorom is van tőle, de csak a főzelékekre és hasonlókraKép(ld. a csoki+capuccino az továbbra is játszikKép)))))))

Mondom, ez alig észrevehető, de még visszatart a napi 3 tabletta bevételétől...

Na de remélem néhány napon belül ez is el fog múlni... (de hányingerig soha nem fajult ez még el szerencsére...)

a hasmenés az meg a zabkorpával simán kikerülhető szerintem (+ az Elevit szerintem eleve hasfogó így a kettő valszeg kompenzálja egymást ;oDDD)
csakegysokadnick
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: