Új privát üzeneted érkezett!

Sajna csak holnap tudok görbét mutatni, csak otthoni kis saját görbém van.Kép Tegnap lement 36,5-re körülire, ma meg megint fel. Tegnap lenyugodtam, hogy megint semmi,illetve elkeseredtemKép, ma meg alig hittem a hőmérőnek, hogy felment. Úgy érzem most az előjeleket, mintha égne a gyomrom vagy ilyesmi, és a mellem feszül, de az már leglább két hete.
Írjon valaki, ha volt ilyesmi tapasztalata.
katinka78
 
 


Katinka!

Akkor tegnap a 24. napon lement a hőd és most a 25. napra megint fel. Olvastad a 10:03-as üzimet? Még az is előfordulhat! Kép Ugyanis tegnap voltál a pé+10. napon. Reménykedjél, pár nap és úgyis kiderül minden. Ne legyél elkeseredve! Kép

Betti
betti73
 
 


Jaj, de jó lenne! Holnap szerintem már okosabb leszek.Remélem fent marad.
Amúgy úgy ismerlek már titeket, az összes hozzászólást a másik fórumon is legalább kétszer elolvastam.
Anyapoc-tól tanultam a hőmérőzés fortélyaitKépAmúgy ez az 5.hónap próbálkozásunk, a férjecském olyan türelmes, szerintem rendben lesz minden, csak én vagyok ilyen gyogyós.
katinka78
 
 

 
 

Amúgy láttátok, hogy Keditkénél is volt ilyen sülyedés???BiztatóKép
katinka78
 
 


Katinka!

Előző hónapban én is ilyen gyogyós voltam! Kép Most már lenyugodtam! Nem szabad túlaggódni, élvezni kell az életet és kicsit figyelni a tested és finoman irányítani a "dolgokat". Kép

Betti
betti73
 
 


Igen!
Keditkénél a pé+7. napon volt süllyedés! Pár nap és sokkal okosabbak leszünk. Kép

Betti
betti73
 
 


Betti!
Köszi a bíztatást! Neked hogy alakul a hőd???Mióta próbálkoztok?
katinka78
 
 


Katinka!

Második tudatos próbálkozós hónapban vagyunk, abból az első hőmérős. Most éppen magasan jár a hőm és várok! Kép

Betti
betti73
 
 


Sziasztok!A 31.napon vagyok és még mindig 37 a höm(már csak 4.nap és kiderül).Annyira nem merem beleélni magam a dolgokba,mert hátha ugy járok mint szegény Moni"babát szeretnék"topicba.Hallotam olyatis ,hogy a mensi 2.napján esett le a hö.Bár a mult honapba ilyenkor már mensiztem,és a höm is lennt volt."de olyan kiváncsi vagyok"Kép
Puszika!Sziasztok!
Vendég
 


Keditke!!

Drukk-drukk!!! Kép Mikor tesztelsz?

Betti
betti73
 
 


Ha nem jön meg szombatig akor tesztellek!
Vendég
 


Izgi nagyon a dolog! Kép Még 4 nap!

Betti
betti73
 
 


sziasztok!

Na egy kis szabi után ujra itt...
Elkezdtem merni a hőmet 37 körül ugral, de ugy erzem annak ellenére hogy menstruáció előtt nem megy le van benne némi rendszer. Én ugy saccoltam hogy 18 nap körül van peteérésem a hzülye görbém alapján és úgy néz ki hogy bejön. Ma tartok a 19 napnál és leesett 36,7-re!!!! nálam már nagyon alacsonynak számít!!!! el is késtem reggel a munkából jól Kép Kép. Ja és vettem babymarkot és az is azt igazolja hogy 18 napon peteérés 15. nap még csak gyenge csík volt de tegnap tök erős. Mostmár jó lenne a terhesteszten is ilyet látni. Belefogok hülyülni még két hét hogy összejön e vagy sem és ha meg megjön akkor mély depi Kép. Drukkoljatok
Keditke nagyon szorítok neked!!!!!
Anyapoc párnap múlva felrakom a görbémet, megnéznég megint?

katyerina
 
 


Most olvastam mindent végig...
Katinka78 nekem soha nem esik le mensi előtt a hőm....
elég szar mert ha mar kesik egy-két napot akkor mar totál beleélem magam, nálam már csak a párom fogja rosszabbul viselni ezt a hónapot...
ja ha megjön megint elmegyek dokihoz és csináltatok vérképet.

bocs hogy mindig egymásután írok, de elsőre mindig kimarad valami

katyerina
 
 


Sziasztok Csajok!

Bocsi, hogy csak így bepofátlankodok közétek a kérdésemmel.(amúgy másik topikba írogattam régebben) Április óta hőmérőzöm, a ciklusaim 27-29 naposak!
Azt szeretném megtudni a profi hőmérőzősöktől, hogy van e még ma este akár esélyem a gyerkőc elkészítésére az alábbiak ismeretében:
Ma vagyok a 17. napon. Hétfőn és kedden még 36,3 volt a hőm, előtte való napokban is alacsony volt. Hétfő este akcióztunk, ma reggel viszont felment a hőm 36,8-ra. A tegnap esti szex fáradtság miatt kimaradt.
Meg amúgy is azt olvastam, hogy jobb a kétnaponta való próbálkozás.
Mielőtt felmegy a hő akkor kell próbálkozni, ha felugrott a hő utána már esélytelen, vagy nem?

Köszi a mielőbbi választ!

Mindenkinek szép napot!
betti24
 
 


Szia Betti!

Elvileg a pé.-3 és a pé+1 napokon érdemes próbálkozni minél többször. Bár nem raktad fel a görbéd, de szerintem most a pé+1 napon vagy. Szerintem érdemes próbálkozni, sosem lehet tudni! Kép

Másik Betti

Betti
betti73
 
 


Köszi a választ másik Betti! (-:

Szóval a pé előtt 3 nappal és utána 1 nappal írtad?!

Az az igazság, hogy nem tudom hol csinálhatnék görbét, mert a www.fertilityfriend.com-ot nem adja be a számítógépem. Másutt hol lehet?
betti24
 
 


A pé előtt 3 nap-tól a pé utáni napig, tehát azon a 4 napon van a legnagyobb esély.(tudományosan így is csak 20%, ha mind a négy napon akcióztok).

Esetleg csinálhatnál excelben görbét magadnak. Tényleg nagyon beszédes tud lenni egy ilyen görbe.

Betti
betti73
 
 


Kép
Sajna ma regel lemment a hömKép!!Szerintem ez a hónap nem sikerült,pedig anyira biztam benne!!!
Vendég
 


Betti ,ha akarod én szivessen elküldöm a táblázatot,és majd kitöltöd ,az adataidal
KépElmented a képet ,ha neked igy jo!
Vendég
 


Keditke!

Azért még ne add fel! Kép

Betti
betti73
 
 


Sziasztok!

Bemásolom ide amit a " ma megint megjött" c. topikba írtam, kiváncsi vagyok, ti mit szóltok hozzá, úgy látom, itt e témában folyik a beszélgetés.

A történetem még nem túl hosszú, csak 3 hónapja próbálkozunk, de mindig is sejtettem, hogy nem lesz egyszerű...
A ciklusom egy éve "normalizálódott" 34-42 napra (korábban volt 70 napos is), viszont mindössze 2-3 napig tart, akkor sem erősen, és még max. 2 tisztasági betétes nap. (Barnázás se előtte, se utána nincs.)
Más probléma miatt voltam hasi uh-on, ahol mondták, hogy mintha mindkét petefészkem kicsit nagyobb lenne, így hüvelyi uh-ot javasolt pco gyanú miatt a doktornő, aminek eredménye a 20. cn-on: 50*41 mm-es uterus (Nem kicsi? Mindenhol 8 cm-t olvasok normál méretnek.), benne 7 mm-es nyálkahártya. Jobb o. 28*30 mm-es ovárium, benne több apró folliculus, legnagyobb 7 mm. Bal o. 35*29-es ov. benne több érésben lévő folliculus, legnagyobb 16 mm. És az orvos hormonvizsgálatot javasolt, mert szerinte a jobb oldali gyanús...(ma megyek beutalóért a szakrendelésre, adnak ott egyáltalán?).
A problémám, hogy ebben a hónapban kezdtem el mérni a hőmet, (melynek eredményét megpróbálom ide betenni, remélem sikerül) mely szerint a 17-18. cn-on volt az ovuláció, ha jól értelmezem.
Hogyan lehet ez? Van valakinek esetleg hasonló problémája?

Kép
klili
 
 


Szia!Nagyon jol áll a hödKép
Lehetséges,hogy akor volt a péd.De ne agodj mert nekem a 21 nap volt,a ciklusaim(30-35)szokott lenni!
Vendég
 


Editke!
Köszi a bíztatást, még reménykedem, hátha!
klili
 
 


Klili!Hogy áll a höd?Fennt van még?Hány napos a ciklusod"mire várod"?Nekem ma 37 volt a höm,és reménykedem,hogy pocaklakom vanKép Alig várom a szombatot,remélem nem jön meg!Ja és drukolok neked is !!!Puszika!!!
Vendég
 


Csak biztatni akarlak benneteket, lányok. Mi egy évig próbálkoztunk, a hömérözgetést két hétig csináltam, bejött. Nati babám 2 hónapos. Nincs német vagy osztrák ismerös? Ha van, kérjétek meg, hogy vegyen egy peteérést mutató fogamzásgátló készüléket. Mutatja a peteérést, és nem kell tippelgetni. Ha pirost mutat, indulhat a buli.
L

Kép KépKép
lorca
 
 


36,85
36,8 Kép
Egy éve 35-41 nap között mozog (korábban még szélesebb volt a sáv), de a hőgörbe alapján most 32. nap körül (ez holnap lesz) kellene (inkább nem kellene Kép ) megjönnie, ha a feltételezett ov. utáni 14. napot nézem.

Lili
klili
 
 


Lányok!

ijf.Betti, Keditke, Katinka, Katyerina hogy vagytok? Van valakinél valami újság? Jóhír?

id.Betti

Betti
betti73
 
 


Sajna edig még semmi,izgalommal várom a holnapi napot, hogy megjönn-e vagy nem!Mert ahogy elnéztem a multkori görbémet a mensi 2. napján ment csak le a höm.De azért reménykedem.Mindenkinek megy a druk!Jó hétvégét mindenkinek!Pusz
Vendég
 


hali Betti!!!

nálam nem sok... ugy néz ki hogy sikerult beazonositani a peteeresem, es most nem hagytam kiKép
bar ugy erzem hogy ez a honap se sikerul....
es rohadt feszult vagyok. gondolom a meleg.
keditke nagyon szoritok!

katyerina
 
 


Jó reggelt Lányok!

Nem sok jóval szolgálhatok! Lement a hőm és meg is jött. 1 cn-on vagyok! Kép Pedig tuti volt pé-m és rendesen akcióztunk is minden nap, de most sem jött össze. Kép Nem baj, majd legközelebb.

Betti
betti73
 
 


Szia Betti!

Ma vagyyok a 22. napon, szerintem hétvégén meg fog jönni, vasárnap körül. Nem merek reménykedni! Múltkor amikor leveleztünk akkor fent volt a hőm, egészen szombat reggelig akkor 36,2-re leesett. Vasárnap meg ma reggel ismét 36,7 lett.
Múltkor is így volt egész a menstruáció napjáig fent volt 36,7-en, aztán semmi! Neked is így szokott lenni, vagy csak pár napig 2-3-4 napig marad magasan?
Tegnap este voltunk vásárolni az egyik áruházban úgy néztem sóvárogva a teszteket, hogy de jó lenne ha venne kéne majd most!?
Sajnálom, hogy megjött! Új hónap, új remények!Ugye ti nem olyan rég próbálkoztok? Mi lehet Editkével?
betti24
 
 


Szia Betti!

Felrakom a sikertelen táblámat!

Kép

Betti
betti73
 
 


Betti!

Végülis december óta nem szedek gyógyszert, tudatosan 2-3 hónapja próbálkozunk, 30 felett már kicsit csökkenek az esélyek, azért remélem, hogy összejön. Ez a hónap tuti sikertelen lesz, mert a párom elutazik 1 hétre, úgyhogy majd a szeptember lesz a következő!

Betti
betti73
 
 


Vettem tesztet de,sajna nem volt rá szükség. Szombaton volt pár csepp,és ma reggelre lement a höm és megjöttKép.De fura mert sose szoktam görcsölni és most nagyon fájKép.Zokogtam is hogy nem sikerült pedig annyira biztam benne,de talán legközelebbKép Remélem a cickatea hatásos lesz most már!Tényleg azt akarom kérdezni,hogy a mensi elsö napját onnan kell számolni (mikor még pár csep van) ugye?De azért nem adom fel ,folytatom a hömérözést!!!!
Vendég
 


KépPedig olyan sokáig fennt volt a höm.Kép
Vendég
 


Editke nekem még olyan nagyon fel sem ment! Kép Amikor pénteken felment 37-re, akkor kezdtem nagyon örülni, de hiába, mert onnan szépen indult lefele.

Betti
betti73
 
 


Betti!Én is el vagyok keseredve ,de nagyon!De azt ajánloták hogy ne görcsössen akarjak babát mert ugy nem fog sikerülni.Valami mással kellenne elfoglalnom magam ,mert igy nem birom ki.KépMa is egy nagyot sétáltam a bnömmel és nagyon jól esett.Adig se gondoltam a babára.Legaláb a pé-ig nem szabad rá gondolnom.Ezért a babás bnöimet is kerülöm adig ha lehet,tudom nem szép dolog,de máshogy nem tudok nem ara gondolni.Pedig olyan aranyos a bnöm kisfiaKép
Vendég
 


Sziasztok!

EditKép

Sajnálom,hogy nem sikeült,de ahogy írtad,új hónap,új reményekKép.Minden esetre a dokikat látogassátok meg pároddal is,mert az ártani nem fogKép.A végén a visszaeseés(a,it egyszer írtál) teljesen nomrális,36.8 még nem olyan alacsony.Ha visszanézel,nekem is volt ilyen a végén.KépSzóval ilyeneketől ne ijedezzKép!Hajrá!!!!efgyébként erősebb volt a várzás a szokásosnál?

KatyerinaKép

Mi újság a görbéddel?KépNa meg veledKép

Betti24Kép

Úgy számolj az akciókkal,hogy peteérés előtt leesik és akkor van ovuláció,amikor hirtelen felugrik a hőd(amikor neked 36,8 lett).Innenől számitva kb 24 órán keresztül megtermékenyíthető a petesejt.Vagyis még aznap érdemes mindenképp próbálkozni,de még nyugodtan utána is,mert soha nem lehet tudniKép.Az élet kiszámíthatatlanKép.Mi is kétnaponta akcióztunk,hiszen a spermiumok kb 2-3 napig élnek a méhben,petevezetékben.Na meg az érésükhöz kell egy kis idő,ezért a túl sűrű akciózás sem túl jó.

Betti73Kép

SajnálomKép,de nagyon drukkolok!Te használtál már vmilyen más ovulációt kimutató eszközt?

Hajrá mindenkinek,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!A vérzésem a régi volt (nem sokáig tart,és nem sok van )még mindig olyan mintha a gyogyszert szedném.Ez normális?Iszom a cickateát remélem használ majd!A dokival várok szeptemberig (hátha vmi lesz),mert akor kell mennem rákszürésre!Azt majd elmondom neki hogy babát szeretnék,és vizsgáljon meg nincs-e vmi bajom!De tudom elöször a páromnak kell mennie,bár remélem azért velem is foglalkozik !Bár ha hormonzavaros lennék akor a tea elvileg segit!
Puszika!!!
Vendég
 


Muszáj leirnom egy történetet!!A volt oszt.nöm 1 év után elment a nödokihoz a párjával és kiderült nem lehet gyerekük,lombikot nem akartak.Beletörödtek,hogy nem lehet gyerekük és láss csodát 1 év mulva terhes lett és most nagyon boldog anyuka!!!Na ehez mit szoltok!Gondolkodtam rajt de azért a hömérözést nem adom fel,se a teát!De lehet ha nem gondolnák a dologra akor sikerülne?De azt nem tudom megtenni,hisz a környezetembe mindenkinek van babája,nehéz lenni nem ara gondolni nekem mért nem sikerül!Kép


U.i:Anyapoc tényleg voltál valamerre nyaralni,a gyerköcökel?
Vendég
 


Edit

Jó a természetgyógyászat,de azért ha komoly hormongondok lennének,nem biztos,hogy a tea segítKép.Szóval azért egy hormonvizsgálatot mindenképpen préselj ki a dokiból és én azt mondom, a párodat minél előbb vedd rá egy vizsgálatra,mert veled addig komolyabban nem foglalkoznak.
Oszt.társadnak szuper lehet,persze hamar rámondják az emberre,hogy nem lehet gyereke,pláne,ha nincs komoly kivizsgálás mögötte.de csodák mindig vannakKép.Azért én azt mondom,menj utána a dolognak.
Persze,hogy nehéz nem erre gondolni,de ezt azért mondják,mert sokszor a nagyon akarás miatt nem sikerül a dolog.egyszerűen olyan stresszben van a szervezet tőle,hogy esze ágában sincs bevállalni egy babátKép.De azért ne ebből induljunk ki..KépKép
Voltunk nyaralni,most 2 hetet hajóztunk Apával a Dunán,szuper volt.Lehet,hogy nektek is pihenni kéne egy kicsitKépKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Használtam BabyMark-ot is, de nem sejtettem, hogy a 28 napos ciklusom 17. napján lesz pé-m és így a 10-14. napig nem mutatott ki semmit.
Betti

Betti
betti73
 
 


Sziasztok Lányok!

Ahogy oklvastalak benneteket,úgy éreztem,hogy mindenképpen írnom kell nektek.

A hömérőzés nagyon jó dolog,de frankón bele lehet dilizni.
van egy PG 53 nevű, gyógyszartárban kapható dolog, ami nekem bejött. Két hónapos a kisfiam.

A nyál kikristályosodásából lehet tudni,mikor van peteérés.Ha nincs,akkor csak cseppeket látni-pici mikroszkóp van hozzá-ha peteérés van akkor pálmalevélre emlékeztető formája van.
Mi a barátnőmmel csak köpködősnek hívtuk.

Próbáljátok ki!!!!
Sziasztok Engi
engi
 
 


Engi!

Köszi nagyon! Már kacérkodtam vele, de most venni fogok "köpködőst".

Betti

Betti
betti73
 
 


Szia Betty73!

Remélem beválik neked is !HA nem bánjátok attól függetlenül,hogy én nem állok babavárás elött,benéznék hozzátok néha-néha.

mióta próbálkoztok egyébként a babával?

Engi
engi
 
 


Szia Engi!

Nyugodtan gyere! Kép Majd láss el minket jó tanácsokkal. Mi 3 hónapja próbálkozunk, remélem, hogy hamarosan összejön a dolog.

Betti
betti73
 
 


Szia Betty73!

Szóval te is a gép elött ülsz.

Egyébként a 3 hónap még teljesen O.K,nekem a 3-dikban sikerült.HA veszel köpködőset,arra figyelj,hogy elötte legalább 1 órával ne egyél igyál,mert akkor felhígul a nyál és nem ad reális eredményt.
engi
 
 


Igen, gép előtt ülök és közben vadul dolgozom! Kép

Betti
betti73
 
 


Szervusztok!

Segítségeteket szeretném kérni! Párommal szeretnénk babát. Tavaly november óta nem szedem a fogamzásgátlót (két és fél évig szedtem). Sajna a ciklusom most elég rapszódikus, de előtte is ilyen volt.
Szeretnénk megtudni, hogy mikor van a megfelelő időpont a fogantatásra. A hőmérőzésről hallottam, de nem tudom hogyan mérve biztosabb (pontosabb, jobb hatásfokú az érést illetően) az eredmény. Olvastam már a PG53-mal kapcsolatban és érdekelne a véleményetek.

Előre is köszönöm segítségeteket!
menopocak
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: