Új privát üzeneted érkezett!

Nita,
dehogy bántottál meg! :) Nincs semmi baj. Egyébként mindegy, mekkora a baba, az elvesztése egy kívánt babának egyformán fájdalmas a korától függetlenül...

Dunakvics,
most már miért nem írsz oda?

Niki,
nagyon szép karácsonyi ajándékotok lett!
Boldog, egészséges babavárós időszakot kívánok nektek!

Lányok,
akik vizsgák előtt állnak, azoknak pedig rengeteg kalappal.

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Na, már megint laptetős lettem. :D

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Lyly, gratula a laptetőhöz! Hozzon szerencsét! (és kistesót) ;)
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Boldog Új Évet! És mindenkinek 2009-re teljesüljön a vágya a babócát illetően.

phpBB: KépKép
d.dalma
 
 


lyly igen minden baba elvesztése ugyanugy fáj...... :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Álljon szerintem mindenki pozitívan a dologhoz, gondolom néha ez nem lehet egyszerű a sokadik próbálkozás után, de azért én drukkolok mindenkinek.

Látom, itt már sokmindenkinek nem az első baba, meg szeretném kérdezni tőlük, hogy ha nagyon betegek voltak, akkor megemlítették a körzeti dokinak vagy a gyógyszertárba, hogy akár babát is várhatnak, mi az ami szerintetek engedélyezett?

Még jó hogy itt csak írni kell, mert már 2. napja nem tudok beszélni, és enni is csak nagyon folyósat annyira fáj a torkom, bocsika de a méz már a hátam közepén jön ki és a Hals cukorka sem segít, ja a teára már ránézni sem bírok.

Előre is köszi a tanácsokat:
firstlady
firstlady
 
 


Firstlady,
rossz híreim vannak: szerintem semmi. A kicsi az első 8 hétben a legérzékenyebb mindenféle "cuccra", így a homeósokra, és a gyógyteákra is kell vigyázni: a kamilla, csipke, hárs mehet, a többit módjával!

Én az alábbit ajánlom:
egy kis meleg zuhany, közben a fürdőszobában legyen egy kis edény (v. párologtatómécses) forró víz, ebbe pár csepp citromolaj és/vagy eukaliptuszolaj és/vagy teafaolaj, mindegyik baci- és vírusölő. Ezután - bármennyire utálod már - be a melegített ágyba és elkortyolni legalább 3 dl gyogyiteát. Ha kell, ezt 2-3 napig csináld, ha azután sincs határozott javulás, akkor irány a doki. Mindig mondd meg, hogy babagyanús vagy, mert vannak szerek, amiket fel lehet és kell írni egy nem javuló állapotnál, mert a hiánya többet árt a picinek, mint a gyogyibogyó.
LÁZ: 38-ig oké, e fölött feltétlenül csillapítani, hűtőfürdő, max. 35 fokig lehűteni, ebben zuhanyozni kb. 20 percet (és utána nem nézni a vízdíjat). Ezt is lehet ismételni naponta többször. Fürdés nincs, csak zuhi! Jó a lanygos - lehetőleg állott-vizes - borogatás, de csak akkor hatásos, ha a testfelület legalább 50 %-a becsomagolt így. És PIHI!
Remélem, segítettem.
Ja, és a Tantum Verde toroköblögető vagy spray alakjában mehet terhesen, szoptatósan is (mivel helyi érzéstelenítő és gyulladáscsökkentő).

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Kitty, köszönöm, hasonlókat kívánok neked is! :D

Firstlady,
kutató ismerősöm szerint az általad említett cukorka a szopizáson kívül semmire sem jó. Egy kis érzéstelenítő van benne és vége...

Kisfiunk a nemrég hazaért apukájának azt mondta: olyan a szemed, mint a szőlőszem. :D Azt hittük, megzabáljuk.

Társaságban: valaki pukizott, mire lenézett a kis kukijához: "Hát ez meg honnan jött?"

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


lyly nagyon jók a kis szövegek...... :shock: :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Lányok! Micsoda élet van itt a fórumban. Hurrá!
Hát én most értem haza, tettem egy nagy éjjeli sétát, itt Gyulán, most minden csupa hó. Jól esett kimozdulni.

Firstlady: tudom, hogy furán hangzik, de nincs nagyon íze, és nem szívódik fel: a Betadin, langyos vízben, napi háromszori öblögetés, gargaliza, nem lenyelni. Mindenki megijed Tőle, de a dobozra is rá van írva, hogy bőr és nyálkahártyfertőtlenítőszer. Szóval orvos rokununk mondta, hogy nyugodtan lehet használni, csak nem szabad lenyelni! Mikor külföldön voltam ösztöndíjjal a biztosításból nem futotta volna orvosra, ez volt az egyik imerősömnél, lázra nem volt jó, de a bacikat remekül leírtotta, és két nap múlva már nem éreztem, hogy fáj.

Lyly: Te is vizsgázol, csak hogy ennyire képben vagy a vizsgákkal? :D
Nekem van januárban öt, és jövő szerdán buta kereskedelmi jog, tök uncsi, és full magolás, és még el sem kezdtem, pedig kellene egy hét....segítség!!!!

Na, most már eldugulok! Jó éjt Lányok!
nyuszifül16
 
 


Ja, és Lyly nagyon tuti aranyköpései vannak a kisfiadnak! :D :D :D
nyuszifül16
 
 


Sziasztok!

Firstlady: Jobbulást! Remélem mára már jobb egy kicsit!Én mindenképpen szólnék ha babás lennék.

Nyuszifül: Kitartást, és mindent bele! Már nemsokára jöhet a lazítás! :wink:

Jó hideg lett ma reggelre! Pedig már milyen jó lenne ha jönne a tavasz! Na jó nem álmododzom.... :)

Holnap megyek UH-ra. Kíváncsi vagyok mit llátnak odabent :) Már izgulok! Ma szedem be a 4. gyógyimat.

Lányok ha ti is voltatok UH-on nektek mit írtak rá hogy a méhnyálkahártya hány mm-es? Szerintem az előző hónapban azért nem sikerült a babóca nekünk, mert vékonyka volt, csak 7 mm-es. :(

Mindenkinek szép napot kívánok, és jó tanulást!
Vendég
 


Most látom Nyuszifül, hogy hánykor sétálgattál! :shock:
Nem volt nagyon hideg? :o
Vendég
 


Sziasztok!
Perpike, annyira akkor nem éreztem, de most azt érzem, hogy fel vagyok fázva. Szóval most én várnék tanácsokat, pedig 2 harisnya, farmer, és csizma volt rajtam... :( Nem éreztem, hogy fáznék. Remélem, hamar ki tudom kezelni, mert a legutóbbi 2 hónapban 5 doboz antibiotikumot szedetek be velem, mire elmúlt... :shock:
nyuszifül16
 
 


Firstlady!
Én mindenhol mondom, hogy babát szeretnénk, de nekem már pl a gyógyszertárban tudják :oops: :lol:
De mivel asztmás vagyok, így állandóan szednem kell gyógyszert, csak reménykedni tudok, hogy nem lesz gond legközelebb.
Én is a Tantum Verdét javasolnám, én azt szoptatás alatt használtam. Jobbulást!

Lyly!
borzasztó volt olvasni mások fájdalmas sorait, és soha nem tudtam vígasztalót írni, mert a fájdalmam blokkolt...remélem, érted :roll:

Perpike!
Nekem nem volt uh követés, de mindjárt nézek vmit
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.03 16:16-kor.
Vendég
 


ezt jól megírtam :lol: :lol:
Vendég
 


Perpike!
Nekem most a második Babánál 4hét4nap a méhnyálkahártyám 14mm volt. Ebből nem tudom mit lehet leszűrni...
Mikor volt, hanyadik napon 7mm?
Drukkolok a holnapi uh-hoz. Ez 10.nap?
Vendég
 


leírom a többi méretet is ezek is 4hét4nap. Még akkor nem látszott semmi:
ut.corp:56x45mm
endom:14mm
jobb ovarium:40x17mm
bal ovarium:35x23mm

És ekkor tudtam meg, hogy hátrahajló méhem van...!
Vendég
 


Nyuszifül!
én felfázva nem voltam még sosem...
Neked is jobbulást!
Vendég
 


sziasztok
firstlady:mikor a kisfiammal terhes voltam én is beteg lettem ráadásul mindenféle gyógyszeralergiám van, elmentem dokihoz és azt mondta menjek be a gyógyszertárba és kérjek egy könyvet aminek az a címe:Homeopátia babáknak mamákna,várandós kismamáknak I.kötet,ebből a kiskönyvől tudtam választani magamnak olyan "gyógyszert" ami pillanatok alatt meggyógyított úgy hogy a babámat sem veszélyeztettem.
De ha esetleg nincs a közelben olyan gyógyszertár ahol van akkor tekintsd meg ezt az oldalt itt is találsz valamit: http://www.boiron.hu/index.php?lang=hu& ... ticle_id=5
De ajánlom mindenkinek hogy aki tudja szerezze be magának mert a későbbiekben is nagyon jól jöhet. Nekem most lesz 2 éves a kisfiam és eddig ha akármi baja volt mindig homeopátiás szert adtam neki az orvos beleegyezésével.
kriszlany
 
 


jaj és ezt lefelejtettem: http://homeopatia.info.hu/index.php?lan ... ory_id=151
sziasztok és jobbulást kívánok
kriszlany
 
 


valaki meg tudná nekem mondani hogyan tudok feltenni képet a nevem alá? [/img]
kriszlany
 
 


Kriszlány!
A profilodon belül, az avatar beállításánál tudsz képet feltölteni.
Jó ez a homeopátiás oldal!
Vendég
 


köszi dunakavics már csak arra nem tudok rájönni hogy is tudok belemenni a profilomba. már nagyon régen regisztráltam és fogalmam sincs
kriszlany
 
 


Kedves Lyly, nyuszifül16, perpike, dunakavics, kriszlany!

Nagyon nagyon köszönöm az ötleteteket, és gondolom nem csak nekem volt hasznos, örömmel közlöm, hogy délelőtt óta már beszélek is (a párom nagy örömére :lol: ), bár még nagyon fáj a torkom, de szerintem kezd javulni, az evés még kicsit nehézkes, de már jobb, nembaj egy kis fogyás sosem árt, bár szerintem egy-két nap tejbegríz nem hiszem, hogy fogyással járna, főleg, ha jó kis cukros kakaópor van a tetején :wink:

Cserébe mert ilyen kedvesek voltatok elárulok egy titkot, vajon miért firstlady a nevem. A párom nem magyar anyanyelvű és ő hív így. Remélem meg is tartja a jó szokását 50 év múlva is.

Köszönöm kedvességeteket, használjátok még ki a holnapi napot, aztán hajrá 2009.

BUÉK mindenkinek: firstlady
firstlady
 
 


Krisz!
Van egy olyan "ablak", hogy segédletek, ha teljesen a a lap tetejére görgeted az oldal. Azzal egy sorban, ahol a privát üzeneteket tudod megnyitni.a segédletek szó mellett egy lefelé mutató háromszög, ott kell lenyitni, és a profilra ott tudsz rákattintani.
Vendég
 


sziasztok Boldog uj evet mindenkinek mar csak kb. 5 nap es kiderul, hogy sikerult - e. Mar nagyon varom.
szilardinho
 
 


Dunakavics: Köszi az infókat.

Ez a 7mm nekem a ciklus 12. napján volt. Kíváncsi vagyok holnap mit mérnek. Holnap lesz a 10. napom.

Szilardinho: Szorítok! :wink: Az már nem sok, bár már én is ott járnék. :roll:

Nyuszifül jobbulást! Bújj be a jó meleg takaró alá és pihengessél. Bár ez nem hatásos gyógymód. :oops:

Firstlady: Örülök hogy jobban vagy már! Holnap még jobb lesz a helyzet! :)

Állítólag ma éjszaka nagyon hideg lesz! Brrrrrr.....(-17 fokot is hallottam) úgyhogy senki se sétálgasson éjszaka! :D
Vendég
 


Babások! Megy a drukk! Minimum zebracsíkosan gyertek legközelebb! :D

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


sziasztok!

irigykedve olvastam, hogy otthon havazik... :?

lyly: orulok, hogy tetszik az idei ev "jelszava" es nagyon bizom abban, hogy hamarosan nem a sutemenyektol fog a pocakom noni :lol:

tudtok valamit a zsiregetok/dieta fogamzasra gyakorolt hatasarol?
monguz
 
 


most volt idom csak visszaolvasni benneteket, latom nyuzsi van itt :D

h_kitty: jelenleg Irorszagban elunk a parommal.
monguz
 
 


Monguz,
a süti is jöhet, ha a "kicsi úgy kívánja"! :lol:
Írhatnál egy kicsit magatokról: milyen kint az élet, hogyan ünnepeltetek, stb. Te mit csinálsz kint?

Firstlady,
neked milyen nemzetiségű a párod? Angolul beszéltek, vagy tud magyarul is?

Dunakavics,
megértem én, mi a gondod. Nekem jó ez a babanet, mert egyébként nem tudtam senkivel beszélni erről. Szülők, tesók nincsenek, a párom nagyon megértő, de férfi, és másképp éli meg ezt az egészet (nem kevésbé fájdalmasan, de MÁSKÉPP), a lelki-fizikai fájdalmakról csak itt tudtam beszélni, és kellett, hogy beszéljek róla.

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Sziasztok!

Monguz, engem is érdekel az ír élet!

Firstlady, te is mesélj magadról!

Lyly, én is ugyanígy vagyok, mint Te. Csak itt tudok ilyen témáról írni, beszélni - a környezetemben senkivel :( Vagyis van egy ismerősöm, ő most 37 hetes terhes, de a nézeteink kicsit eltérnek (persze lehet, ha én is eljutok odáig, már máshogy látom a dolgokat, de most van egy kialakult ideám, hogy szeretném majd nevelni a gyerkőcöt, stb) :wink:
Vendég
 


Perpike!
Voltál már ultrahangon?
Vendég
 


nalunk is havazott es holnapra meg tobb havat josolnak. Na meg a jovo hetre -20 fokot. :(
par jel mar jelentkezett tulzott szagerzekenyseg es ma pedig hanyinger is volt. remelem valos jelek :) es nem csak bekepzeli a felesegem :) 8 - an kellene megjojjon remeljuk nem fog. Mar nagyon izgulunk mindketten.
szilardinho
 
 


Szilardinho!
Én már teszteltem volna ma reggel :oops: :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok
Köszönöm szépen a segítséget, sikerűlt megtalálnom és mostmár azt is tudom hogy jelenik meg a vonalzóm mindig :D

Kép
Kép
kriszlany
 
 


Dunakavics: Igen, voltam. Nemrég értem haza. Képzeld most csak 5 szem gyógyszert szedtem be és 37-38 mm-es lett a tüszőm. Ez már nagyon nagy. Az orvos szerint felesleges adni a tüszőrepesztő szurit, arról lekéstünk, mert már akkora, hogy bármikor megtörténhet a tüszőrepedés magától. Több gyógyszert már nem kell beszednem, de ez az 5 szem is sok lett. :(
Ma reggel szedtem be az 5.-et. Úgyhogy ma nem lehetünk együtt, majd csak holnap. De amitől izgulok, hogy mi pénteken is együtt voltunk és nem tudtam hogy nem lett volna szabad.

Esetleg te nem tudsz erről hogy miért nem lehet?

Meg ha ma lesz a tüszőrepedés akkor lehet hogy lecsúszunk róla holnap este, mert hát ugye a petesejt csak 24 óráig életképes.

És többiek ki hogy áll? Mármint mikor kell szorítani?
Vendég
 


Perpike!
Nem tudom, hogy miért nem lehettek együtt!?!? (holnap reggel sem? :oops: ) És azt sem tudom, hogy a pénteki miért baj?
Továbbra is figyelnek ultrahanggal? A petesejt 24 óráig, de a spermák tovább is élnek, nem?

Krisz!
Jó lett!
Már csak ezt töröld ki a vonalzókód beillesztésénél az elejéről:url=http://www.nagyonbaba.hu] és akkor nem lesz hosszú a sorod.
Vendég
 


Dunakavics: Igen a petesejt csak 24 óráig, a hímivarsejtek pedig 72 órát életképesek. Nem értem én sem miért nem lehetnénk együtt. :? De hajnalban megpróbáljuk. Végül is az már holnap. :lol: Ultrahanggal már nem figyelnek, mert most olyan nagy lett, hogy már nincs mit nézni rajta, a doki szerint bármikor megrepedhet.

Látom a vonalzódon, hogy már neked sincs sok hátra a tesztelésig! :)

Jóéjszakát!
Holnap menni kell dolgozni. :(
Vendég
 


Perpike,
akkor megy a drukk!!!!

Szilardinho,
tényleg teszteljetek! Ez elég egyértelmű, nem?

Lányok,
van valakinek ismerőse, ismeretsége, bármilyen infója a székesfehérvári bölcsikről? SOS kell a gyermekemnek, mert nincs állásom mától. :cry: KÖSZÖNÖM!

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Sok helyen olvastam , hogy még addig ne teszteljünk, nig az első menszesz el nem marad (többek között szakvélemények is ezt mondják ezen a weboldalon is :) ) De ha azt mondjátok és már mi is nagyon szeretnénk ma délután veszünk egy tesztet és reggel meg is csináljuk. Szoritsatok nekünk :)
szilardinho
 
 


sziasztok!
szeretnék csatlakozni hozzátok!

párommal júliusban volt az esküvőnk, október óta próbálkozunk, eddig nem jártunk sikerrel :(
gravidát szedek, palástfű teát iszok, hőmérőzök, ebben a hónapban még a jónás módszert is bevetjük :lol: nem bízzuk a véletlenre.

ma töltöttem be a 27. évemet, remélem, hogy még a 28. szülinapom előtt megszületik a babónk.

többekhez hasonlóan tanulok (közgazdász leszek) van még 3 félévem a mostanival együtt (jövőhéten 3 vizsga lesz, de még nem nagyon álltam neki a tanulásnak :oops: )

Nem fecsegek többet, remélem befogadtok.

Üdv
zsumi
zsumidesz
 
 
 
 


Sziasztok!

Jelentem a sutivel lealltam...pedig imadok sutni is :lol:
Jelenleg egy nagy multinal dolgozom es kozben a sajat uzletunkben segitek a ferjemnek...szoval ejjel-nappal munka meg tanulas, de majd megeri, remelem :roll:

Az Irorszagi eletrol tudnek orakat regelni, mert 5. eve vagyok itt, de pontosan nem tudom mire vagytok kivancsiak? Mindenesetre itt sem "kolbaszbol" van a kerites, megvannak az anyagi kulonbsegek, valsagok stb. ugyanugy mint otthon..de adnak eselyt nyugodtan elni. Ertem ezalatt, hogy tisztessegesen el tudod tartani a csaladod. Milliomos nem leszel csak ugy, de nem kell kolcsonkerni es azon aggodni, hogy mi lesz a honap vegen. Na es persze ne feledkezunk meg az irek optimizmusarol.... :D tisztara "pato-pal-ur" viselkedessel birnak.... :lol:

Barmi erdekel benneteket kerdezzetek nyugodtan :)

udv!
monguz
 
 


szia Zsumi!

Boldog szulinapot! :D

A parommal mi is kb szeptember-oktober ota probalkozunk, nekem meg egy baratnom a baratcserjet ajanlotta. Szedtem 2 honapig, de meg nem tudom hasznalt-e. Plusz E vitamint javasoltak, es plusz vasat+folsavat kell szednem.

a malnalevel jo? (nem csak a szules elotti idoszakra javasolt? :oops: )
monguz
 
 


Sziasztok!
Üdv Zsumidesz köztünk! Én Elevites vagyok+ folsav:) Mit tanulsz? Dolgozol is?

Perpike: Remélem sikerrel jártatok....olyan rossz, hogy a fránya :D petesejt csak 24 óráig él...

Szilardinhó: Drukkolok ezerrel! Vegyetek tesztet sztem is!

Lányok egyébként a terhességik tünetek már ennyire hamar jelenzkeznek??? :shock:

Kitty: Én is úgy vagyok vele, mint Ti, hogy nem tudok másokkal erről beszélni, mert rögtön lehurrognának...hogy miért nem megyek rögtön dolgozni stb,stb, stb...

Egyébként, nekem 2 nap van hátra mikiig, olyan jó lenne, ha nem jönne, bár érzem, hogy fáj a hasam egy csöppet... :( :( :(
Ja, és jövő héten szuriztatjuk a Gynevacot! Nagyon bízom benne!De drullokjatok, hátha csoda történik, és nem jön a miki!!!!
nyuszifül16
 
 


Szia.
Nyuszifül16 amugy te megcsináltad már a tesztet?
fentebb irtad hogy meg vagy fázva remélem mostmár jobban vagy!
Nálunk kint nagyon szépen havazik... jó "bentről" nézni, nagyon szép kár hogy karácsonyra nem volt hó.
szilardinho
 
 


Szilardinho:

Én nem csináltam tesztet, mert nekem nagyon nagy szerencsém kellene, hogy legyen, mivel mi ovuláció előtt voltunk együtt kb négy nappal....mert hazajöttem Karácsonyra, Kedvesem meg az ő szüleihez. Én nagyon örülnék, ha nem jönne, de érzem, hogy bármikor megjöhet. Persze Kismamik is érzik ezt az elején, de én nem érzem most sajnos, hogy babát várnék... :( :( :(
Nagyon bízom a köv. hónapban!
Biztos nagyon szép hogy nálatok havazik, nem tudom, hogy mi a helyzet Pesten, kb. egy óra múlva indulok.Itt egyenlőre csak nagyon hideg van!
Teszteljetek és osszátok meg Velünk az eredményt!
Egyébként Mindenkinek drukk a babás hónaphoz!!!!! :wink:
nyuszifül16
 
 


Sziasztok!

Szerintetek meg kell várni a menses elmaradását a teszteléssel vagy lehet előbb is?

Remélem most is olyan sokan válaszoltok mint az előző kérdése.

Valaki kérdezte, hogy angolul vagy magyarul társalgunk-e a párommal, a válaszom angolul, szerencsére nagyon sokat tanulok belőle, de persze magyarul a drágaságom szót már megtanítottam.

Köszi:
firstlady
firstlady
 
 


sziasztok ....jó sokat termeltetek míg nem voltam......ki van teszt közelbe? :roll: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: