Új privát üzeneted érkezett!

[quote="nikóca"]K írta:nikócaöszönöm Eszter a részletes beszámolót! :)
Nagyon jól hangzik, h. ennyire rugalmas, és lehet vele beszélni, ez a legtöbb orvosra (akikkel nekem volt dolgom) nem igazán igaz sajnos..
Hozzá lehet járni terhesgondozásra a kórházba is, ingyen? Persze úgy, h. a szülés után adnánk valamennyit, amennyit tudunk (úgy kb. 30 ezerre gondoltam) Ez szerinted így megoldható talán?

És Noémi engem is nagyon érdekel a beszámoló! Én is hálás lennék, ha megírnád, amit megtudtál! :)

Mindenkinek köszi! :)

Niki


abszolút

tjuca
 
 



Köszi Noémi!!
És tök jó, hogy kb egyszerre megyünk!

Nálunk első baba, kislányunk lesz, júni 8-ra vagyok kiírva. (a Te baba-csíkjaidat nem biztos, hogy jól értem... :) )

Kórházpakk kérdés: szerintetek, ha viszek kis hangfalakat meg lejátszót, hallgathatunk vajúdás közben relax-zenét? Nekem szokott máskor is segíteni.
Meg pl. vajúdás közben szívesen letérdelnék, ha viszünk polifoamot, kispárnát, nem nevetnek ki? Persze, ha folyamatosan CTG-n leszünk, akkor marad a fekvés - de majd megkérem, hogy ha lehet, ne így legyen.

A papa simán utcai cuccban lesz?

köszi:
Lili
lille
 
 


nagyon jó a videó

Kép
Kép
csibe83
 
 

 
 

Lili, akkor még az is lehet, hogy egyszerre leszünk bent!
Ha én találkozom Lilivel, rákérdezek, hogy Te vagy - e az...

A zenéről: a szülőszobákban (nem biztos, hogy mindegyikben) de van zene. Szóval szerintem kérdezd meg a dokit, hogy van-e vagy csak a nagyban. A nagyban tuti, de ha a kicsikben nincs, nem nevetnek ki, sőt! Nagyon szívesen segítenek! (amikor mi voltunk rádió szólt, szóval CD-t mindenképp vigyél)

Nagy labda van, azt használhatod. 4 szülőszoba van. 3 kicsi és egy nagy. A kicsikbe épphogy az ágy fér be, nem tudom ott marad-e hely, de biztos, ami biztos szerintem vigyél polifoamot. (nem foglal túl sok helyet) A nagyban van hely bőven!

Apa sima utcai ruhában lesz, és erre kap egy zöld műtős gatyát + felsőt. A szülőszoba légkondis, de csak a folyosókon érezhető, mert ugye a szobákat a babák miatt nem hűtik le. Ez a műtős ruha eléggé bedunsztol, úgyhogy inkább kevesebb ruci legyen apukán, szerintem.
Ahogy már írtam, azt írták, illetve mondták is, hogy papucsot vigyünk apukának, illetve a kísérőnek, de ahogyan láttam adtak cipőre húzható zsákot is.

Egyáltalán nem mondták, hogy ctg-n kellene lenni vajúdás közben, sőt még mondták, hogy a szülőszoba folyosójára is ki lehet menni.
(nem tudom láttad e már: felmész a 3-ra ki van írva, hogy szülőszoba. Oda még be lehet menni, aki pl. orvoshoz megy, de utána van még1 ajtó (csengővel). Azon belül már csak szülni mennek, de ott van a 4 szülőszoba, műtő, csecsemőellátó, szóval az ezek előtti folyosót mondom, nem ahol a látogatók vannak! :)

A vonalzóimról: hát a felső az az utolsó menstruáció alapján számol. Ezt még akkor csináltam, mikor azt sem tudtuk, hogy fiú vagy lány. Megtartottam - babonából.
Az alsót akkor csináltam mikor kiderült, hogy kisfiú és pár nappal nagyobbnak tippelték (valóban az :) )
Most az igazság a kettő között van: a hivatalos időpontom június 2, de ha Áron továbbra sem fordul be, akkor a csaszi legkésőbbi időpontja május 29-e lesz! Azért én szeretném, ha jövő héten kibújna! :) Már nagyon kíváncsi vagyok rá!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


edaról pár gondolat.

kétféle nő létezik. az egyik, aki csak természetesen akar szülni, a másik, aki már a portással beköttetné.

kétszer szültem. először hivatalból kaptam (lenyomja a vérnyomást, toxémiánál ez hasznos), másodiknál mire kértem, már lekéstem. szignifikáns különbség nem volt.

de én ezzelúgy vagyok, mint a fogászati érzéstelenítővel. persze ki leet bírni nélküle, sokan nem is kérnek, de van ebben a méltóság dologban is valami. ha valaki ezzel tudja magát elengedni, és valódi megkönnyebbülést okoz neki, akkor kérje, ha valakit frusztrál, mert ettől kevesebbnek érzi a szülést, akkor ne. megjegyzem az orvosok szülés közben nem dobálóznak annyira az eda-val, pláne, ha valaki lazán megszül anélkül, de adott szituációban bizony segít.
(ismerős 34 órát vajúdott az imrében, és nem kapott ed-t, mert vártak. én addig elszámolni sem tudok... gyerek végül császárral született 4,5 kilóval)

tjuca
 
 


Kedves Zselyke!
Köszi a segítséget!Mindenki tapasztalata nagyon érdekel!
Hogy tudok elérni egy szülésznőt? Személyesen? Telefonon? Erről van infótok?
Köszi! Évi
pozsi
 
 


Kedves Pozsi!

Bocs, hogy ilyen soká, de én már nem szülök a Margitban (terveim szerint :lol: ), szóval csak nosztalgiából látogatom néha a topicot.

A szülésznőt úgy érdemes megkeresni, hogy felmész a szülőszobára és név szerint keresed. Ha ott van szerencse, ha nem, akkor megmondod az ügyeletesnek, hogy azért keresed a kolléganőjét, mert fel szeretnéd kérni választott szülésznőnek, ilyenkor vagy megadják a telefonszámát, vagy a következő ügyeleti idejét.

Sámson Katinál hivatkozz akár rám is, Vörös Andrea, tavaly június végén szültem nála egy Julcsit, gyors, boldog, szép szülés volt, Sztanyik doktorral. Katiban én azt is szeretem, hogy 2 gyerekes anyuka, tehát van szülési tapasztalata. Nekem ez fontos volt.

Más: szerintem hálóinget vinni kell, mert tavaly csak a császárosoknak adtak. Amúgy kb. végig a nyakadban van, úgyhogy véres max. attól lesz, amikor a babát odaadják, de szerintem őt nem meztelenül, hanem valami lepedőben(?).

A.
v_andi
 
 


Sziasztok!

A 24. hétben járó kismama vagyok, és szeretnék a Margitban szülni, ügyeletes orvosnál, de választott szülésznővel.

(A mostani orvosom a dél-pestiben külsős, és ma tudtam meg, hogy 150-et kér a szülésért!!! Ezt én nagyon soknak találom.)

Egyébként Rákospalotai vagyok, az Uzsokihoz tartozom. Mennék is oda ügyeleteshez, de sajnos pont most költöztetik az osztályt (átalakítás miatt), és én még az ideiglenes helyre, elég bizonytalan körülmények közé kerülnék.

A kérdésem a következő:
Rákospalotaiként hogyan tudnék ügyeletesnél szülni a Margitban?
Beutaló kell hozzá a nőgyógyászomtól (akinek semmi köze a Margithoz)?
Vagy elég, ha terhesgondozásra a kórházba járok?

(Egyébként a Sztakó doktorról olyan sok jót írtatok, hogy őt szívesen felfogadnám, de ahogy olvasom, erre nem sok esélyem van...)

Előre is köszönök minden választ.

Szandi
szandi78
 
 


Bocsánat.

Sztanyik doktor úrra gondoltam. (Sztakó Uzsokis.)

Szandi
szandi78
 
 


Szia Szandi!

Hát szerintem az az alap, hogy terhesgondozásra oda kell járnod, enélkül valahogy nem tudom elképzelni..

Bár tőlem kb még soha nem kértek semmilyen papírt, igaz, én csak a kötelező laborokra jártam oda, amúgy a magánrendelésre..

A magánrendelős betegeknél gondolom, ha van is valami elintéznivaló/ egyáltalán felmerül valami, akkor az illető orvosa szól, hogy hozzá tartozik a beteg és megoldódik.

De lehet, hogy semmi ilyen nincs, mindeki oda esik be szülni, ahová akar, nem tudom..

Szerintem semmiképp nem árt a Te szempontodból, ha nem akkor látod először a kórházat, és amúgy teljesen rendben van a terhesgondozásuk.. Csak hát persze messze van..

Azon pont filóztam, hogy ugye van olyan, amikor azt mondják, pl, ha beindul a szülés és vérzel (idő előtt válik le a lepény), hogy azonnal lefekszel, mentőt hívsz és a mentővel menj a kórházba.

De mivel én lakóhely szerint nem a Margitba tartozom, kizártnak tartom, hogy a mentő oda vigyen. Nyilván nem fogják az úri hóbortjaimat finanszírozni ..

De mondjuk ynilván nem fog ilyen előfordulni, csak ahogy a védőnő a lelkemre kötötte, flemerült bennem, hogy ha mégis így történne, akkor mi lenne..
s.eszter
 
 


Szandi!
szerintem is azért vegyél részt 1-2 terhesgondozáson.

ha a mentőnek kell bevinnie és nem ide tartoztok a MArgitba,de ide
jártok a terhesgondozásra,akkor az orvost meg kell kérni,hogy a
kiskönyvbe írja bele,hogy ide szállítsanak.én valami ilyesmit hallottam
erről,de nem tuti...
meg kell érdeklődni az orvostól...

remélem valamit én is tudtam segíteni...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Hú, köszi!

Akkor ha jól értem, e terheskönyvembe előre irassam be, hogy ha valami van, akkor a MArgit a cél..

Bejelentve még oda vagyunk, de már elköltöztünk..

De mondjuk a baba miatt át is kell addig jelentkezni, mert gondolom automatikusan az én címemet írják be neki, nem amit bemondok, és akkor meg utólag kéne azzal is rohangálni..
s.eszter
 
 


hát igen,a gyerek az anyuka lakcímét kapja automatikusan.
azért kérdezd meg a dokid,hogy hogy van ez pontosan,mert
100%-ra nem merem állítani,hogy így van.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Kedves Andi!
Nagyon köszönöm a segítségedet!
Jövő héten megyek Sztanyik Doktorhoz, megkérdezem őt is, hátha mond vmit szülésznőválasztás ügyben, vagy tudja Sámson Kati elérhetősésgét.
Eszter!
Nekem az előző várandósságomnál a kiskönyv utolsó lapjára írtak az asszisztensek a magánrendelőben egy kérvényt, hogy hova szállítson a mentő, ha beindul a szülés. Persze ez csak a 36. hét után aktuális a Margit esetében...de persze ilyenre gondolni is rossz (mármint, hogy azelőtt beindulna a szülés)
Üdv. Évi
pozsi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, el fogok menni terhesgondozásra.

A következő kérdésem lenne még:

melyik orvos mikor rendel a kórházban?
Esetleg valamelyikük rendel a III. kerületben sztk-ban? Vagy másik kerületben?

A korábbiakban Magyar doktort dicsértétek. Neki van magánrendelése?

Szandi
szandi78
 
 


Sziasztok!

Én már voltam felkészítőn - megosztok veletek 1-2 infót.

A baba lakcímkártyája automatikusan arra a címre készül, amin az anyukáé van, ráadásul oda is fogják postázni - személyes átvételre nincs lehetőség - tehát ezért is fontos az esetleges átjelentkezéseket szülés előtt megoldani (ez egyébként az okmányirodában ingyenes)

Valóban lehet olyat kérni, hogy a mentő a margitba vigyen. Ezt a kiskönyvbe írják be. A lényeg: a Margitban a 35. héttől lehet szülni, de nem csak a kor, hanem a súly is számít. Minden esetben oda kell bemenni (tehát ez idő előtt is) és majd az orvosok döntik el mi a teendő. Ha úgy ítélik meg, hogy koraszülött intenzívre is szükség lesz, akkor ők hívnak mentőt és átvitetnek a Jánosba, mivel az az anyakórházuk.

Szandi, ha bemész a terhesgondozóba, akkor ott ki van írva, hogy melyik orvos mikor rendel. Az tuti, hogy pénteken Sztanyik dr. rendel 10-12-ig, és Ruzsnyoszi is délelőtt. De szerintem egyik nap délelőtt menj be, és a két nővérkével beszélj, hogy mi a teendő, ha itt szeretnél szülni. Nagyon kedvesek, biztosan segítenek. Én múltkor pénteken 12-re mentem, és nagyon kedvesen elmondták, hogy kicsit késtem, de sebaj, megcsinálnak mindent, és hogy jövő héten hogy is kéne...

Ma voltam ismételten: megcsinálták a 37. heti labort + ctg-t is. Utána felküldtek uh-ra. Kiderült, hogy már kellett volna időpontot kérnem, de mivel én is "friss" vagyok, nem tudtam mi a rend. Képzeljétek, az uh-s nő, mondta, hogy nem baj, jövő hétre sem tud időpontot adni, de most nincs csúszás, üljek le, megcsinálja! :) Ilyen hozzáállást én még egyetlen kórházban sem tapasztaltam! :)

És magunkról: Áron még mindig faros, valószínűleg már így is marad. A BPD-je 97 (ez már 40 hetesnek felel meg), a becsült súlya 3160 gr. A ctg még nem mutatott semmit, úgyhogy valószínűleg marad a 29-e. Mához 2 hétre már magamhoz ölelhetem a kisfiam! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Szandi!
Én a Magyar dokihoz járok és csütörtökönként rendel az sztk-ban és
kedden 12től 2ig a terhesgondozóban.és érdemes délre menni,mert
igaz szokott késni,viszont nagyon sokan vannak.
én úgy tudom,hogy nincs magánrendelése,de lehet tévedek.

Kép
Kép
csibe83
 
 


de jó neked noémi!!!!kicsit irigykedem....
te is faros??!!!én is,de remélem befordul a lánykám.csaszitól kicsit
féltem,de már megszoktam a gondolatot,ha mégis az lesz...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Csibe, ne aggódj, a 36. hétig még lazán befordulhat. Utána is, csak azt mondják már kisebb az esély...de persze mióta ebben a cipőben járok sorra hallom a történeteket, miszerint az utolsó hónapban/hétben/napban fordult be a baba.
Nekem is nehéz volt megszoknom a gondolatot, mert szerettem volna szülni, de a lényeg, hogy a kisfiam egészséges legyen, és végtére is az egész csak 1 nap! :)

Majd utólag beszámolok mi volt!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Igen, annyit érdemes tudni, bocs, hogy nem mondtam, csak nem jutott az eszembe, hogy két héttel előre kell UH időpontot kérni legalább, de a 3 a biztos..
s.eszter
 
 


Köszi, majd legközelebb...

ez volt az utolsó uh., legközelebb már élőben látom Áront! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Hát Lányok, a mai előadás nem volt olyan jó, mint a múltkori...
Bár lehet, h csak nem bírom már a meleget, a heti 2 gyümölcsnapot - de nem nem esik jól felfújt gumikesztyűre hasonlító lábakkal mászkálni! :)

Pár közérdekű közlemény:
- 250-21-70/1239 mellék a szülőszoba telefonszáma

- ha nem tartozol területileg oda, akkor is szülhetsz ügyeletesnél, amennyiben a Margitba jársz terhesgondozásra

- az első este külön leszünk sajna (22-06-ig) és kapnak cukros teát a bambinók - vki magyarázza már meg nekem, miért van erre szükség? ha a természet úgy találta ki, h csak 2. naptól van tej, akkor minek a pótlás? Bár ilyen melegben nehogy kiszáradjanak, persze... csak olyan fura, nem?


Szombaton bekukkantottunk Dr Mousával a mamaosztályra:
szépek tényleg, de látszik, h bezsúfoltak mindenhova plusz 1-2 ágyat... :( Ilyen melegben azért picit nehéz lesz ennyien együtt szuszogni... :)

Már csak pár hét 2in1! Noémi, drukkolok nagyon - bár lehet, h személyesen is megtehetem majd! ;)
lille
 
 


Lille, igen rosszul hangzik ez az első éjszaka külön. De ha jobban belegondolsz tök logikus. Akár sima szülés, akár császár az ember elfárad benne, kell a pihenés. Ráadásul tényleg csak 1 nővér van, ő meg akkor tud figyelni a bébikre - és ha kell tenni valamit - ha ott a gyerek. Egyébként szerintem ha sír a baba, úgy is behozzák, mert anyuka tudja igazán megnyugtatni!

A szobákat én még nem láttam. Nem 3 ágyasak? Mondjuk a császáros szoba úgy tudom 6 ágyas - nekem úgy tűnik ez lesz a sorsom!

Már csak 1,5 hét annyira várom! (már alig tudok aludni, annyira kényelmetlen)

Lille, én is drukkolok Neked! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi, megkérhetlek, h mégiscsak írd le, miket írtak fel Nektek? Mert most nem vadtak semmi papírt, mit kell vinni, én meg vsz. lemaradtam róla.

Pl. most nézegetem a hiperszuper mellszívópakkot - Te hozol be? És ha vinni kell kis cumisüveget, hogyan írtad rá a nevét? ( Mármint gondolom a filc tuti lejön az első sterilizálásnál... Még ilyet se csináltam...)

A szobák asszem 3 ágyasak, a császáros tényleg 6os és nagyon sűrű, de pl az van a legközelebb a fürdőkhöz és a nővérálláshoz! A "hotelszoba" meg csak 1ágyas - gondolkodtam rajta, de szívesen lennék vkivel: ketten biztosan többre jutunk, plusz kicsit figyelünk is egymásra. Viszont a papa csak oda jöhet be, szóval nem tudom, lehet, h majd megkérdezem, van-e szabad, asszem napi 10E.

Én meg frontelőrejelzéseket nézegetek, végülis bármikor jöhet a Cárnőcske! 8)
lille
 
 


Szia lille!

az alapítványi szoba nem 10 már, úgy tudom, hanem valami 13. De lehet, hogy rosszul olvastam..

Én sajnos nem vittem papírt, tollat, mert mondták Noémiék, hogy adnak listát, gondoltam, az bőven elég lesz, szóval én is csatlakoznék, tök jó volna, ha felraknád!

Az is jó, ha bescanneled, és felteszed a képet ide..

Én azt nem értem, hogy a császáros szobába hogy férnek be a babák.. :shock:
Ez az egy hat ágyas elrendezés az egyetlen, amit képtelen vagyok elfogadni, megérteni, miért pont a műtötteknek kell kétszer annyi zaj, meg mászkálás, mikor amúgy is nehezebben pihennek a sebük miatt.. :(

Remélem, én megúszom, a baba összevissza forog, amit persze még megtehet és ha szépen feküdne a fején, akkor is megfordulhatna a legvégén, de így folyton jön a jaaaaj, megint keresztbe áll, hopp már fenékre is fordult érzés, amitől ugye mindig eszembe jut, hogy nemakarooooooom a császárt..
s.eszter
 
 


Eszter!

A 3 ágyas szobák ici-picik. Alig fér be 3 baba+mama. A császáros szoba egy táncterem ezekhez képest, azt hiszem, az ágyak is mások.

A mellszívó nekem mindháromszor nagyon jól jött, de ezt később is behozathatod valakivel.


Ha első éjszakára nem akarjátok betolni a babát, próbáljátok megbeszélni a csecsemőssel, hogy jól vagytok, stb. Kihozni nem fogják, főleg nem első éjjel...
Szerintem egy kimerítő szülés után is annyira fel van dobva az ember, hogy nem tud pihenni, a szobatársak babái is ott vannak. Hacsak nem vagy rettenetesen ramatyul, akkor érdemes együtt lenni.

Lille!
Gyakori (amíg be nem indul rendesen a tej, addig akár 1,5 óránként) mellretétel mellett nincs szükség cukros vízre. Amíg be nem indul a tejed, addig a baba súlya csökkenhet, a születési súlya 10%-át is elvesztheti. Ez nekem még hamadszorra is rémisztő volt, hogy egy 3400 grammos gyerekből 1-2 nap alatt 3 kg körüli lesz, de tényelg csak egy-két nap, onnantól meg nagyon hamar visszaugrottak a "kilók". (vannak egyes csecsemősök, akik szinte tukmálják a tápszert, meg cukros vizet)
joha
 
 


Pont azért kapnak első éjjel folyadékpótlást a picik, mert nem az anyjukkal vannak! Hogyan is bírnának ki 8 órát nélküle?! És akkor inkább a cukros víz, mint a tápszer, nem?
Fejni szülés után még nem nagyon van mit, így nincs mit beadjon az ember lánya első éjjelre.
Az másik kérdés, hogy jó-e az, hogy első este nincs az anyjával a baba, oké-oké, megfigyelik, jól adaptálódik-e, de tapasztalatom szerint az anyja se alszik semmit első éjjel annyira pörgetik a hormonok... na mindegy.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Hát, én a szobákat még nem láttam, a szülőszobai részt mutatták csak meg értelmeszerűen.

Azt a gyerekorvos is mondta most hétfőn, mert rákérdeztem, hogy a császáros szobából van- átjárás a 3 ágyasba, hogy nem fogok akarni átmenni, ha oda kerülök, mert ott sokkal jobbak az ágyak, azok állítható műött betegeknek való ágyak, a rendes szobákban meg sima van, ami kényelmetlenebb és nehéz rajtuk szoptatni..

Azt is mondták, hogy mind a normáls, mind a császáros szülésre igaz, hogy ha az anyuka ki tud menni egyedül wc re és mosdani, értsd szédeülés nélkül megáll és jár, akkor elmehet a babáért és elhozhatja.. Amúgy meg majd valamikor megkapja.. Szóval nyilván érte kell menni, mihelyt tud az ember..:)

A folyadékpótlásra is mondta, hogy teáztatás márpedig van az első éjjel, mert a melegben kell a folyadékpótlás..

Persze attól is függ, melyik napszakban szülök, meg hogyan, de ha már összeszedem magam addigra én nem nagyon adnám be. Volt két ismerősöm, az egyik császáros, a másik normáls szülésű, egyszerűen kihozták a babájukat, mondták, hogy majd tolják be estére, de nem vitték vissza és kész.. Nem tűnt fel senkinek, egy darab csecsemős van csak nyáron, szerintem örül, hogy él..

A fejéssel vagyok gondban, a védőnöm is, meg mindenki azt mondja, hogy kézzel kell, meg úgy jobb, meg más, de nem tudom elképzelni.. (mondjuk géppel sem..:P)
Szóval az fura lesz, és most nem tudom, vegyek-e, vagy ne fejőt és ha igen milyen fajtát, meg márkát.. Fogalmam sincs, és annyi van..
s.eszter
 
 


Ja, valaki kérdezte, hogy hogy írja rá a nevét a cumisüvegre..

Egyszerű: Ráragasztassz egy csík leukoplasztot és arra írod, alkoholos filccel.

Sajna a mai leukoplaszt már nem a régi, de így sem jön le a víztől, ha tiszta felületre rendesen rá van ragasztva, csak ha direkt le akarják szedni, akkor is nehezen.

Ha majd leszeded, ott marad némi ragacs az üvegen, de azt meg sima háztartási alkohollal átdörzsölöd és lejön könnyen. (Vigyázz, hogy ne nagyon a mintára ragaszd, hátha az alkohol kifakíthatja.. (mert sajnos azok a fárnya minták sem a régiek..:P)
s.eszter
 
 


Sziasztok!

Én is a Margitban szültem lassan egy éve és nagyon jó volt,hogy volt ez a fórum.
Néha még benézek,hogy mi újság.

Csak annyit szeretnék,hogy ne izguljatok,ha esetleg császár lesz,nem kisebb a hely a 6 ágyasban sem,elférnek a babák.
Nekem nagyon jó volt,hogy nem volt velem első éjszaka,rég aludtam olyan jót mint akkor éjszaka,annyira fáradt voltam és tudtam,hogy pihenhetek mert jó helyen van a gyerekem!
Az osztályon 23-05.ig vihettük be a csecsemősöknek,ami szintén nagyon jó volt,mert még azon a 3 éjszakán tudtunk pihenni pár órá egyhuzamban,utánna már nem nagyo van erre lehetőség.

Összességében csak jót tudnék mondani az eész kórházról és személyzetről.

Mindenkinek további szép babavárást és problémamentes szülést kívánok.

Sziasztok

Kép


Kép
ibm
 
 


Kép

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Kép

Kép

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Íme a papírok, amiket a kórházban adtak a szülésfelkészítőn!

Lille, én a mellszívót nem viszem be, én is úgy tudom, hogy az első napokban úgysem tudok majd mit fejni, a megindulás szempontjából meg jobb, ha a baba szopizik 1,5 óránként, mert akkor a hormonok is besegítenek.

Én a cumisüveget sem gondoltam bevinni...de majd meglátom mi lesz. Mindenesetre itt van kisterilizálva, legfeljebb majd a férjem behozza.

A szobákat én nem láttam - szerintem a kisfiamtól el leszek olvadva, mindegy nekem hogy hol. Az egy ágyasat én sem választanám - egész nap egyedül. :( Az olyanoknak jó, akiknél apuka is ott tud lenni végig...hozzáteszem én nem akarnám, hogy a férjem is kórházba vonuljon velem. Ráadásul ott lesz időm megtanulni pl. a szoptatást - most ő mit csinálna, nézné, ahogy próbálkozunk? Arra lesz alkalma itthon is elég!

Eszter, ilyenkor még természetes, hogy forognak a babák. Sőt a 33. hétig a faros a normális elhelyezkedésük! Egyenlőre ezen még ne aggódj! Egyébként én is nagyon óckodtam a császártól, mert mióta az eszemet tudom szülni akartam. De aztán rájöttem, hogy a férjemmel egy egészséges kisbabára vágyunk, illetve vágytunk, mikor úgy döntöttünk gyereket akarunk. Ez a lényeg, nem az hogy hogy jön a világra. Végtére is a szülés csak egy nap. Úgyhogy legyen benned azért az is, hogy ha úgy alakul - akár szülés közben, akkor sem lesz semmi. Te így is úgy is a kicsikéd szerető anyukája leszel! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Jó reggelt Mamik!

Hát igen, ahogy a sok válaszból elnézem, majd ott kiderült, hogy lesz ez az első éjszaka... Mindenesetre viszek egy kis üveget Bébikének, a Leukoplast tuti nem jön le kifőzésnél?
Noémi, nagyon köszi a listát, még be kell pár dolgot szereznem - Tenacuccok, bimbóvédő...
Krémekkel van esetleg tapasztalatotok?
lille
 
 


Lille, bent a cumisüveget nem kifőzik, hanem bedobod egy sterilizáló folyadékba :)
joha
 
 


Lille, milyen krémekkel kapcsolatban? Bimbóvédő?

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


jahogy... :)
Otthon is olyat használtok? vagy olyan mikrós gőzölőset vegyünk?

Noémi, igen, Garmastan vagy ilyesmi... Anyunak mindig kisebesedett, gondoltam, hátha meg lehet előzni!
Köszi előre is!
lille
 
 


Nekem mindkét gyerekem kiválóan ki tudta rágcsálni a mellemet :? , de nekem a Bepanthen sokkal jobban bevált, mint a Garmastan.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Hát egyenlőre nekem sincs tapasztalatom.
Nekem sokan ajánlották a Forever First nevű termékét - mint csodaszert (van egy orvosunk a fórumban, ő is erre esküszik.) A barátnőmtől kaptam maradék medela krémet, ha ezek nem segítenek + van bimbóvédőm, illetve én a homeopátiás szerekre gondoltam még.
Egyébként azt mondják technika kérdése az egész - szóval segítséget kell kérni mindenképpen!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Szia Eszter!
Ma voltam Sztanyik Doktornál. Tényleg ANNYIRA rendes és szimpatikus! Csatlakozom az őt dicsérők táborához... :P

Más téma. Tudom, hogy mindenki mást mond, de én a helyedben nem vennék előre mellszívót. Elég drágák, és lehet, hogy nem is fog kelleni, mert profi "kézzel fejő leszel", vagy ami valószínűbb, nem is kell fejned, mert az igény szerinti szoptatás hatására beáll a kereslet-kínálat. A kézzel fejés egyáltalán nem nehéz, bár az elején én is féltem tőle a fiamnál, szóval megértelek. Szerintem később is ráértek venni , de persze ez csak az én véleményem, mindenki a saját tapasztalatát osztja meg, aztán ügyis Te döntessz. (Én kölcsön kaptam egy kicsi elemes-adapteres fajtát, de nem sokat használtam. Fejés helyett rájöttem, hogy jobb a sűrű szoptatás, sokkal hatékonyabb nekem.)

Üdv. Pozsi Évi
pozsi
 
 


Sziasztok!

Pozsi:
Én is ma délután voltam Sztanyik Doktornál.
Azt hiszem, hasonló helyzetben vagyunk: csak terhesgondozásra fogok hozzá járni, ügyeletesnél szülök. (Bár én eleve így terveztem.)

Örülök, hogy hozzá mentem, tényleg nagyon szimpatikus. (Eddig mindig pórul jártam a nőgyógyászokkal. Akitől most eljöttem, szemrebbenés nélkül közölte, hogy ha nála szülök, az 150 ezer, és akkor is 11 ezret kért a vizitért, amikor nem vizsgált, csak pár dolgot megbeszéltünk. Ráadásul egy szóval sem említett olyan lehetőségeket, mint kombinált teszt, négyes teszt, és mivel én sem voltam képben, lemaradtam.)
Remélem, most megtaláltam azt az orvost, akihez majd mindig bátran fordulhatok, és tényleg orvosolni akar.


Egyébként most vagyok a 24. hétben, szeptember elejére vagyok kiírva.

Azt még fontolgatom, hogy szülésznőt fogadjak-e. (Első terhességem, úgyhogy teljesen tanácstalan vagyok.)


Üdv, mindenkinek

Szandi
szandi78
 
 


Hahó!:)

Örülök, hogy szimpatikusnak találtátok!

Ő sem egy bőbeszédű fajta, de azt megkérdi mindig, hogy van-e kérdésem, általában nincs ugyan, de ha van, akkor rendesen elmondja, nem türelmetlen, vagy sietős, és ha neadjisten valami tökhülye kérdésem van, akkor azt is komolyan kezeli..:)

Szandi, szerintem, ha felmerült benned az igénye, akkor szülésznőt legalább fogadj, ha első szülés.. Igaz, te már kimaradsz abból, amibe én beleesem nyáron, hogy félállománnyal vannak..
Jó, ha valaki ott gondoskodik és úgy érzed, hogy csak veled törődik..

egyenlőre én sem akarok semmiképp mellszívőt venni.. Remélem, nem is kell, meg mindenképp megpróbálom, ha kell is, kézzel, ha azt mondják.. Csak össze akarok szedni valami kis infót, hogy ha véletlenül kéne, akkor tudjam, hogy milyet hozassak magamnak..:P
s.eszter
 
 


Hű, talátam pár érdekes dolgot a neten:

http://www.lll.hu/node/9 a kézi fejésről, filmet nem találtam, de kipróbáltam az előbb és képzeljétek, működik... :oops: :)

És nem szeretnék senkit sem elijeszteni, de ez egy nagyon érdekes 3D animációs okatófilmecske a szülésről - szóval semmi vér, nekem segít elképzelni a belső folyamatokat:

http://www.youtube.com/watch?v=B84MewU8h7Y&NR=1

Ruhát végül rakjak be szerintetek Bébinek?
lille
 
 


saját tapasztalat, hogy a leterhelt csecsemősök nem ragaszkodnak annyira az első éjjel jogához. :wink:

tjuca
 
 


Lille! Úgyis kell valamit, amiben hazahozod.. Most ha beraksz kettőt, akkor nem történik semmi. Másrészről szerintem tök fölösleges, ott bent mindenkinek a pólya a legegyszerűbb, és pont arra még nem hallottam panaszkodni senkit..

Én is gy gondoltam, Juca..;)

szerintem fel sem tűnik nekik.. Csak remélem, lesz bennem annyi józanság, hogy fel tudjam mérni, hogy hosszútávon mi a jobb mindekttőnknek, ha nem adom be első éjjel, vagy ha igen.. De nyilván ez leginkább úgyis ott fog kiderülni, hogy mikorra és hogyan születik..
s.eszter
 
 


Én ruhát Áronnak nem nagyon pakoltam.
Viszek egy kis sapit és a kis kesztyűket - nem szeretném, ha összekarmolná magát.
Betettem még 1 pamut kombidresszt, de összesen ennyit. Ha kell esetleg a férjem hoz, de szerintem arra a 3 napra nekünk is megfelel a kórházi cucc.

Juca, ez nagyon jó hír! :)
Ma voltam a dokinál: 1 hét múlva - május 29-én - lesz a császár! Tehát jövő hét ilyenkor már biztosan meglesz a kisfiam! :)
Csütörtökön be kell még mennem a főorvoshoz "bemutatásra" mert a programozott császárról neki kell dönteni. Aztán pénteken 3/4 7-re kell bemennem a kórházba, előkészítenek, és 8.20-kor van az első császár. Tehát kb. 9-re készen is leszünk, hacsak nincs akut műtét.
Ez után 6 órát leszünk az örzőben - tehát kb. délután 3-ig. Utána átvisznek majd a gyerekágyra. :)
Nem tudom, hogy fogom érezni magam, de remélem, hogy magamnál fogom tudni tartani Áront. Ha nem, akkor kipihenem magam, és másnaptól! :)
Ha mindkettőnkkel minden rendben lesz - márpedig miért ne lenne - akkor már hétfőn haza is jöhetünk! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Tökjó, hogy veled kezdenek! :)

Nagyon drukkolok, és örülök nektek! :)
s.eszter
 
 


Hááát, az még nem tuti, hogy velem kezdenek - remélem!

Szerintem már így is idegőrlő lesz a várakozás - pláne ha még ott is várni kell! De hát 9 hónapnyi várakozás után - ennyi bele kell hogy férjen...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Szandi:
Nekem Sztanyik Doktor azt mondta, hogy mivel 2. szülésem lesz a mostani, szerinte nem olyan fontos, hogy fogadjak szülésznőt. De ha szeretnék egy ismerős arcot a "nagy napon", akkor persze lehet, és mondott 4 nevet. Azt mondta, telefonáljak be a szülőszobára és úgy keressek meg egy személyt a 4 közül.

Eszter:
Igazad van, hogy a CTG-re járás is egyszerűbb, ha van fogadott szülésznőd. Te választottál már? Én nem tudok dönteni...Állítólag mindenki rendes és szakmailag is jó.

Üdv. Évi
pozsi
 
 


Sziasztok!

Ha van valakinek kérdése szülésznő ügyben szívesen segítek, én már 5 éven belül a második babámat szültem a Margitban legutoljára decemberben.

Pozsi: publikus, hogy ki lenne a 4 név? Kb. én is 4-et ajánlanék, mindenkit másért, de tény, hogy a szülésznők szuperek, főleg a régiek, bár az újak közül is csak egyet kerülnék el, de Őt mesziről...

Ja és ami fontos, mostanság divat a homeopátiás szerekkel történő szülés előtti felkészítés, ebben az egyik szülésznő profi és alkalmazza is a kismamáinál.
Ha bővebbet szeretnétek kérdezzetek.
csurimuri
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?