Új privát üzeneted érkezett!

Begle én tudtam már rég a babahírt.mondtam is a csajoknak.remélem már jönni fogsz újra közénk???????????????????
gratula a kis Nórihoz!!!!!

Mannogab üdv újra köztünk!!!!gratula a picihez!!!!!!!!!!!!!
én sajna nem fogok februárban szülni :) :) :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok! Mannogab: jó hogy újra itt, és jó hogy azért itt, mert gyarapodtok újra! Hurrá! :wink: :wink: :wink:
Amúgy már csak fél lábbal itt, mert pénteken hajnalban indulunk nyaralni, addig még benézek, de már csak elköszönni. Aki kérdezni akar, most tegye, vagy várjon augusztus 15-ig :lol: :lol: :lol: :lol: már alig várom a balaton hűs hullámait, utána Szálka csöndjét, és szintén hűs hullámait. (én a vizipaci)
Húúúú, már bizseregnek az úszóhártyáim!!!! (Zdóri: tudom Te most irigykedsz egy kicsit, hidd el szívesen elvinnélek pancsolni :wink: :wink: :wink: )
bábaildi
 
 


Sziasztok!

Ildi: Én már kérdeznék is

HA elsőre császáros voltam, nincs sok esély, hogy ez normális szülés legyen? A doki azt mondta, hogy lehet de utána el kell altatni, hogy megnézze a varrást belül. Ezt én nem szeretném és még nem hallottam ilyet! Ez hogy működik?

Valahogy félek egy kicsit a Csütörtöki doktortól, nála szültem a Miut nem akarok váltani, de vajon jó kezekben vagyok Ildi?

Jó nyatalást neked és pihenj sokat!

Puszi

Kép

Kép
mannogab
 
 

 
 

Én jókat hallottam a Doktor Úrról. :) Úgy tudom, nem kell altatni, de fájdalmas a heg vizsgálata ébren... Nem kicsit... A császáros szülés után van esély a normál szülésre, attól is függ, mennyi idő telik el a 2 szülés között, hogy lesz-e olyan ok, ami miatt KELL a császár, hogy mi van heggel (mi látszik az UHon). Ha minden a legnagyobb rendben, akkor meg lehet próbáli a normál szülést.
Tudom, én nem BábaIldi vagyok, remélem, majd ő is válaszol, én csak a saját kútfejemből írogattam ide neked, ő a szaktekintély. :)

Ildi!!!!!!!!!! Éééééééééniiiiiiiiisakaroooooooooooooook! :) Jó vizezést! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Hello Mannogab: a félelmeddel kapcsolatban annyit: én a saját lányomat a Csütörtöki dr. kezeire bíztam........ez elég, ugye? Nem tudom, miért félsz Tőle, igaz, szereti a pontosságot, és ha betartod, amit megbeszéltek, de egyébként egy jó fej, jó a humora, és bár nem vigyorgós, de barátságos. Nyugodtan mond meg Neki, hogy szívesen próbálkoznál a hüvelyi szüléssel, meg fogja beszélni veled, milyen lehetőségeid vannak. Nem tudom, miért volt az első császár, de az esetek kb. 40%-ban sikerül műtét után a sima szülés. Érdemes próbálkozni. Volt szülésznőd? Ha nem, szívesen elmondom majd Neked részletesen a mikor igen-mikor nem című szülészeti fejezetet, ha visszajöttem szabiról. Ha pedig volt szülésznőd, keres meg őt bátran. És ne izgulj, mindig kialakulnak a dolgok..... :wink: :wink: :wink:
bábaildi
 
 


Ami kimaradt: valóban, aki császár után simán szül, annak ellenőrizni kell a lepény megszületése után a hegvonalat, méghozzá a méhen belülről, hogy nincs-e szétválva véletlenül. (ez nagyon ritkán fordul elő, és nem okoz eleinte semmilyen panaszt, órák múlva viszont életveszélyes vérzés kezdődhet)
A beavatkozás nagyon fájdalmas, ezért jobb altatásban végezni, ami azt jelenti, hogy rövid hatású, vénás altatással csinálják, és egy füst alatt a gátvarrást is elvégzik. Ez annyira rövid, hogy tényleg 10 perc múlva ébren is vagy. Van aki megbeszéli a beteggel, hogy nem altatja el, de a fájdalom tényleg brutális, sztem jobb a szundi. Ha odáig eljutsz, már nem fogod bánni, hidd el.....
a többit szóban. :lol: :lol: :lol:
bábaildi
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm Ildi a választ. Átgondolom majd a dolgokat.

Volt szülésznőm de nem nagyon alakult ki köztünk kapcsolat,így most nem szeretném őt fogadni.

Ha császáros maradok akkor egyértelmű, hogy a doki lesz velem a műtőben.de ha nem akkor gondoltam Rád kedves Ildi!

De mondom még van időm gondolkodni, nem tudom mi lesz.

Jó nyaralást Neked és Érezd nagyon jól Magad!

Vasárnap megyek UH-ra majd jövök, hogy mi volt.
Mindenkinek jó éjt!

Kép

Kép
mannogab
 
 


Sziasztok!!!!!!!!

"Húúúú, már bizseregnek az úszóhártyáim!!!! "
ezen olyan jót nevettem....... :) :)

Mannogab én taliztam pár alkalommal ezzel a Csütörtöki dokival.szimpi volt....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
epike
 
 


Nos, eljött a búcsú napja, igaz, hogy csak időlegesen. Ha ezt befejeztem, gép kikapcs, holnap cók-mókolás, holnapután korán indulás, remélem 10-kor már használni is fogom az úszóhártyáimat. Mindenkinek jó nyarat (itthon-bárhol), ha visszajöttem, jelentkezem. Ildi
Kép Kép Sziasztok!
bábaildi
 
 


Ildi, jóóóó nyaralást! :) Bár ezt már nem olvasod... :) Legalábbis egy darabig... :)
Nagyon szépek az unokák! :) Édes nagylegény lett 15 hónaposotok! :) Eszterunoka milyen meglepődött... :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Ildi jó utat és kellemes nyaralást kívánunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
az unokák gyönyörűek!!!!!!!!!!:))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mannogab, GRATULÁLUNK!!! :) Jó egészséget kívánunk!!! :) Mindannyiótoknak!

Bábaildi, így utólag is, vagy épp alatta :) de jó pihenést, és jó nyaralást kívánunk!!! Nagyon szépek az unokáid!!! És már milyen nagyok..... :)

Mi jól vagyunk, köszönjük, tegnap strandolni voltunk :) még nyitva a vituki, úgyhogy összeszedelőzködtünk, és kicuccoltunk :) :) :)
Bébi nagyon-nagyon élvezte, pedig azt hittem, hideg lesz neki a víz, de neeem, nagyon pancsolt benne :D majd kiugrott a kezemből először! :)
Hoztam képet is:
Kép
Kép

Kép
Kép
etelka
 
 


Szia Etelka!!!!!!!!
mostanában sokat gondolok rátok mi lehet veletek.........szép nagyok letettek.és boldog 7. hónapot a bébydnek!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia Nitácska!

Köszönjük szépen.
Hát... megvagyunk. Nem mondom, hogy a legjobb a kedvünk, és a helyzetünk, de igyekszem. Próbálom a legjobbakat kihozni az egészből... több-kevesebb sikerrel.

Egyszer összefuthatnánk, ha van kedvetek bejönni csepelre, akkor sétálhatnánk egyet. Mit szólsz?

Barnidnak is utólag boldog 10. hónapot!!! :) Mindjárt egy éves.... :))))

Kép
Kép
etelka
 
 


Boldog 7 és 10 hót az érintetteknek. :)

Etelka,de jó, hogy jót pancsoltatok! Nagyon szép nagy lett ez a kisfiú! :)

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Etelka persze nagyon szivesen!!!!!!!!!!!!!!!!
megbeszéljük hogy mikor..:)))))

Etelka Dóri köszönöm Barni nevében is!!!!!!!!!

Barni nagyon nagy zsivány lett.úgy tudja hogy kell fel kéreckednie....meg most már van nála is mű hiszti........rászólok valamiért amit nem szabad és elkezd konyulni a szája.ilyenkor meg tudnám zabálni.........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Olyan betyárok ezek a kölkök... :) Dani is nagyon ért időnként ilyesmihez... :) Olyan elkámpicsorodott képet tud vágni, hogy mindenkinek megesik rajta a szíve... :)

Szép (szebb) vasárnapot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

Ma voltam UH-n, minden rendben volt ma vagyunk 12.hetesek.

Február 08.-ra várható a szülés időpontja.

Hazajöttünk egész nap elég sz-----arul voltam, hányingerem volt na délben ki is taccsoltam elég rendesen.

Ez a hányás időszak nemcsak a 3 hónapig van meg?
És nekem a 3 hónap végén jön elő? Pedig már azt hittem megúszom :x
NA megyek mert még nem vagyok a toppon!

Edina

Kép

Kép
mannogab
 
 


Edina örülök hogy minden oké!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ó, Mannogab, nagyon jó, hogy minden rendben az UH-on. Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos a hányinger csak általában tart csak az első 12 hétben... Elő-előfordul, hogy hosszabb ideig is szenvednek tőle a kismamák... :( De azért remélem, te megúszod csak 1-2 nappal/héttel!

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


sziasztok!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok! :) :)

Remélem, azért írtok is majd vmit... :)
Mi jól, most jobb az idő, egész jó a kedvünk is. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Botondnak kijöttek alul a fogacskái!!! :) Kibújtak! :)))))

Mannogab, örülök, hogy minden oké!! Nekem a hányingerre az Elevit nagyon jó volt, elmúlasztotta. De nekem el is múlt magától is a 12. héten. Remélem, neked is elmúlik hamar! :)

Manojoco, Pancsika hova lettetek???

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
etelka
 
 


Óh, akkor behoztatok bennünket fog-ügyben... :) Gyorsak vagytok! :)

ÉN is szép napot kívánok mindnekinek

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


gratula Botondkának a fogakhoz!!!!!!!!!!!!!!!!
nekünk még mindíg csak 2-ő van...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska, akkor Barninak, Botondnak és Daninak is csak 2 foga van... :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


éljenek a 2 fogúak!!!!!!!!!!!! :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Igen, éljenek a 2-fogúak!!! :) :) :)

Kép
Kép
etelka
 
 


sziasztok!!!!!!!!!
kitöltöttem a kérdőívet:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!

Jó rég nem voltam :o

Képzeljétek Ricskomat baleset érte :( :( Tegnap rátenyerelt a Sütö üvegére ami 200 fokos volt és megégett mind a kettő tenyere gyorsan hidegviz alá tettem de nem hagyta nagyon fájt neki :cry: Én még igy gyereket nem halottam orditani a szivem szakadt meg :cry: Mire beértünk a kórházba tiszta holyagos lett a tenyere.
Kapott altatos orrcseppet meg nurofent utána kezelték le. Szerencsére vissza jött a kedve és olyan ügyesen használja kezeit pedig mind a kettő bevan kötve. Most menünk kell minden nap kötözésre :( :cry:

De azért történt jó dolog is, pénteken elindult 5 lépést ment kapaszkodás nélkül :P :P
Ja és holnap leszünk 1 ÉVESEK!!!

Látom mindenki jól van :P :P Csak ugy nönek a babák :P

Mit szolnátok ha összehozznák egy találkozot???

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
csicsuka
 
 


Csicsuka az ütő is megállt bennem ahogy olvasom mi történt......ilyen a hugommal volt......illetve hasonló.....csak neki a ló húzta a kezén végig a kötelet..........ugyan így kötözni kellett felhólyagosodott..........meg nekem kis koromba a forró leves ráborult a combomra:(((((((

SOK BOLDOG ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK RICSIKÉNEK!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


a taliban benne vagyok ám:))))))))))))))))))))))
de mikor és hol?...a kórház kertje jó volna nem????????? :roll: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Csicsuka: hú, szegény Richárd.Jobbulást kívánok neki!Gratula az első lépésekhez! BOLDOG SZÜLINAPOT kívánok!

Mi jól vagyunk.Ovi dolog sajnos nem jól áll. Ide a közeli ovikba fellebbezés ellenére se vették fel csak egy távoliba. Az a bölcsi mellett van.Fellebbezésbe azt írtam, hogy nem tudom oda hordani bölcsibe mert mesze van (40 perc bkv-val). Erre felvették a mellette lévő oviba (mintha az közelebb lenne)Az a baj, hogy 8 ra járok januártól a XII.-kerületbe dolgozni és így legkésöbb 6-kor el kell indulnom a gyerekkel .

KépKép
anikoh
 
 


Sziasztok!

Csicsuka, sajnálom, ami Ricsiddel történt, de a lurkók nagyon jól alkalmazkodnak, és hamar túl tudják tenni magukat az ilyeneken... de az ember szíve megszakad értük..... reméljük, hamar meggyógyul a kezecskéje!!!
ÉS :D

Isten éltesse még nagyon sokáig!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) és nőjjön szép nagyra!!!! :)

Szerintem is jó ötlet egy találkozó!!!! :) csak nekünk most macerás lesz az augusztus-szeptember eleje de remélem, el tudunk menni!! :) :) :)

Anikó, sajnos nem nagyon foglalkoznak ilyenekkel, hogy messze van-e vagy nem.... :( nekünk a közelben van több is, kíváncsi leszek, mit szólnak majd, melyikbe veszik fel Botondot.... de remélem, azért szeret majd Nikid járni! :)

Szép estét Mindenkinek!!!

Kép
Kép
etelka
 
 


Etelka mért lesz macerás az augusztus-szeptember? :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Jó régen nem voltam, de azért hetente 1x min. be szoktam olvasni, hogy azért valamelyest követni tudjam a fejleményeket!

Beagle-nek nagy gratula a kistestóhoz!

Tegyetek még képeket, olyan jó nézni a növekvő ifjúságot! :) Minden baba gyönyörű!

Jaj, ezek a balesetek olyan rémisztőek.... Sajnálom a kis Ricsit, jobbulást neki és sok gyógypuszit!
(a forró sütő nálam is mumus, eddig megúsztuk...kopp-kopp-kopp)

Múlt héten volt Babanet találkozó a Millenárison, volt közületek valaki? Tudom, a többségnek messze van, nekünk viszont ez volt közel, így elmentünk, igaz, mi szinte minden nap járunk arrafelé.

Képzeljétek, Dórit nem vették fel egyik kerületi állami bölcsibe se, helyhiányra hivakozva. Sejtettem, hogy ez lesz, nagyon kevés a bölcsi (az egész kerületben van 3 önkorm-i), de a magánt meg sajnos nem tudjuk megfizetni, egyelőre munkám sincs ráadásul, hogy esetleg abból finaszírozzak ilyen luxuskiadást... szóval most fellebbeztünk, plusz másik kerültben próbálkozunk. Jó, mi? Mellesleg nekünk a másik kerület kocsival 40 perc, nemhogy bkv-val. Ha vissza tudok menni dolgozni a munkahelyemre, ahogyan tervezem (ez is sok mindentől függ), akkor mi is kb. 6kor indulunk el itthonról vagy teljesen át kell szervezni az életet. Hát ilyenek vannak...
Dóri egyébként nagyon jól van, már nagyon nagy lány, mindenre felmászik, olyan ügyes, mint a 4 évesek és nagyon vagány. Sokat beszél, szinte naponta mond új szavakat vagy 2-3 szavas mondatokat.

Nyaralóknak jó pihit, jövök ám még! :)

Kép
anhel
 
 


Anhel: még ne add fel a bölcsit. Szeptember elején érdeklődjél mindenképpen. Sokan jelentkeznek aztán mégse viszik a gyerekeket.Ilyenkor szokott hely lenni. Itt is sok ilyen volt.Még márciusban is tudtak felvenni gyerekeket holott nyáron sokakat elutasitottak.
Már sokszor gondolkoztam, hogy el kéne menni a Millenárisra de innen messze van. Akkor tudnánk ha anyumékhoz mennénk. Ők a János környékén laknak.Egyébként a Fillér utcai bölcsibe jelentkeztetek? Én oviba jártam oda.

Etelka: örülök, hogy felvették valahova csak nagyon macera lesz a csaj hordása.Neki biztos tetszeni fog hisz lesz sok új játék. Ő a gyerekekkel nem oldódik fel gyorsan. Bölcsibe is kellett pár hét.Inkább egymagában játszik el.

KépKép
anikoh
 
 


Anhel én mindíg megyek erre a talira de most pont nem tudtam menni...... :cry: talán jövőre.:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


anikoh: igen, ezt tudom és ebben reménykedem, csak így lóg a levegőben a bölcsi ügy, és ez nem megnyugtató. Szerettem volna, ha már nyár végén biztosra tudom, hova fog járni és e szerint szervezem a munkát. De egyelőre még sehova nem vették fel.
Nem a Fillér u-iba jelentkeztünk, a XII. ker-ben lakunk. Egyébként látásból ismerem a Fillér u-i bölcsit/ovit, nagyon tetszene, de oda még a II. ker-i gyerekek is nehezen kerülnek be, szintén helyhiány miatt. Azt hiszem átlagban minden bölcsi helyhiánnyal küzd, nagyon nehéz bekerülni ha nem vagy egyedülálló, szociálisan hátrányos helyzetű és van lakásod...bár esetünkben egy bazi nagy devizahitellel, de hát ez sem hatotta meg őket.

A tali jó volt, mi ugyan csak du. mentünk le, de pont akkor kezdődött egy gyerekkoncert, ami nagyon jó volt. Még én is végigtapsoltam. :)

Kép
anhel
 
 


na többen is voltatok akkor jó nektek!!!!!!!!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!

Köszönjük a Köszöntést :P :P :P
Mostmár szépen gyogyul a bibi, most hámosító krémmel kenik :P
Reggel megint megyük kötözésre már előre félek az altatástól :o

Hol és mikor találkozzunk én rugalmas vagyok teljesen mindegy :P

Bölcsiügyben itt sem egyszerű, szeptemberben beiratom,hogy legyen helye jővő ilyenkor. Nem értem miért nem lehet több bölcsit nyitni :evil: Régen mikor mi kicsik voltunk egymás hegyén hátán voltak most meg???????????? 1 darab van az egész lakótelepre :evil:

Kép

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
csicsuka
 
 


Csicsuka nagyon édesek vagytok a képen:))))))
akkor először helyszint válasszunk nem?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Csicsuka, nagyon helyesek vagytok!!!

:) válasszunk helyszínt! :)
Nitácska, azért lesz macerás, mert jövés-menés lesz nálunk. 22-én lesz Botond keresztelője :)

Kép
Kép
etelka
 
 


sziasztok!

Etelka értem:) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Hazajöttünk. :) Tegnap éjjel érkeztünk Sátoraljaújhelyről. Jól vagyubk, kicsit fáradtabban, mint mikor elmentünk. :) Jó volt. :)

Nagyon boldog születésnapot Ricsinek!

Etelka, szép keresztelőt nektek majd!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri üdv újra itthon!!!!!!!!!!! :lol: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


:) Mindenkinek üdv. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Helló! :)

Azért néztem be, mert láttam, írt vki a fórumon... :) Kiváncsi vagyok, mit csinátok mostanság, mert elég ritkás itt a szóváltás... :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


szia Dóri............én most Barni után pakolászok........Máté nyaral anyuéknál.........ezt ki is használom..néha lelépek a barinőkkel addig api vigyáz tökmagra.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?