Új privát üzeneted érkezett!

Hát sajnos ilyen a világ...és nem lesz jobb a helyzet, ahogy még jobban nő a pocakod.
Nekem a napokban volt, hogy sorban álltam a postán. A biztonsági őr odaszólt nekem hogy a hátsó ablaknál nincs senki, menjek nyugodtan. Erre egy 50 körüli férfi - odafutott (!)
A biztonsági őr se tudott se köpni se nyelni - én csak annyit mondtam, hogy én most nem tudok versenyezni.

Ellenpélda, hogy szintén a napokban egy fiatal csaj, maga elé akart engedni. :) De igazából ez kirívó eset - a topicban is az az általános, hogy semmibe veszik a kismamákat!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Akit érint/érdekel, most hétfőn (4.-én) újra első felkészítés 16-18ig, az A épület első emeleti ebédlőben.

(A második szokás szerint a harmadik hét hétfőjén, 20.-án, ugyanúgy.)
s.eszter
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Kedves Eszter!
Egyszer már váltottunk pár sort, én is júli végén szülök, 24-ére vagyok kiírva. A problémám az, hogy kiderült, az orvosom ma dolgozik utoljára a Margit kórházban:-( Szeretnék orvost váltani, és annyira megtetszett a Te orvosod a leírásaid alapján. Szerinted elvállal még? Olvastam az előző írásaidat, tudom a számát, a magánrendelője címét...hála Neked. Szerinted fel merjem hívni?
Köszönöm előre is, ha válaszolsz nekem.
Évi
pozsi
 
 


Pozsi, nekem Eszter ajánlotta a Doktor Urat. Engem elvállat, de azt mondta, hogy nem nagyon vállal új betegeket...:(
Szerintem ettől függetlenül nyugodtan hívd fel, mert végtelenül kedves, türelmes. Legrosszabb esetben kérdezd meg tőle, hogy tud-e mást is ajánlani.

Azért az nem szép dolog, hogy most derül ki, máshol kéne szülnöd...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi!
Köszi, hogy válaszoltál!
Nagyon szeretném, ha elvállalna a Doktor Úr, mert tényleg csak jókat hallottam róla, és még számomra is megfizethető a magánrendelése.
Jó készülődést Neked a babázáshoz!
Évi
pozsi
 
 


Szia, Pozsi!

Kérdezd meg, azzal nem veszíthetsz.

Nyáron csak pont abban a három hétben van, pontosan júli harmadik hetétől. Úgy tudom, viszonylag sok szülése van akkorra, pl az enyém is..:P, igaz a tiédnél icipicit később, kb pont, hogy biztos legyen, hogy ha kicsit előbb jön a baba, akkor is már legyen.

Így, hogy te előbb szülsz és tudva, hogy ez húzós szakasz neki, lehet, hogy azt mondja, hogy nem vállal, mert ha kicsit előbb jön a baba, itt sem lesz, de legalább megpróbáltad, és esetleg ajánl mást maga helyett..
Vagy beférsz, nem tudom..


Tényleg sajnos fogalmam sincs, mit fog mondani, mert nagyon sokan vannak nála, és tudom, hogy tényleg nem szokott emiatt idő közben átvenni embereket, gondolom Noéminél, hogy ennyire közel volt a szülés és kellemetlen helyzetbe került a váltással, megsajnálta.
s.eszter
 
 


Igen, biztosan így lehetett!
Tényleg nagyon kedves a Doktor Úr. Rá is kérdezett, hogy mást nem ajánlottak?! De mondtam, hogy nem, többen is őt!
A kolléganőm barátnői - ketten is - nála szültek, illetve itt Eszter is őt ajánlotta.

Én már nagyon várom, hogy mielőbb beszámolhassak a szülési élményeimről! Kedden megyek UH-ra - drukkoljatok, hogy Áron addigra beforduljon! :)
Ha nem, akkor már kicsi az esély, és valószínűleg császár lesz...de arról is mesélek majd, mert azt is ő fogja csinálni!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Én tegnap voltam megmutatni magunkat, uhra meg 3 hét múlva megyek a 31. héten.

Málunk a baba egy hete fejre állt, és azóta onnan nem lehetett kirobbantani, akárhogy izegtem-mozogtam. Mindig tudom, hogy van, mert máshogy fejel, máshogy kalimpál és máshogy rugdos, és nagyon fura volt az eddigi lenti rugdosás után a fönti..

De gondolom, ez még nem jelent semmit, még addig hatszor fog ide-oda fordulni..

Áronnak drukkolok, hogy megforduljon!:)
s.eszter
 
 


Sziasztok!
Mindenesetre hétfőn telefonálok a Doktor Úrnak, lesz, ami lesz. Legfeljebb tényleg ajánl mást, bár senki másról nem tudok semmit. Se jót, se rosszat. (Talán még Fábián doktor neve rémlik a sokat dicsértek közül...)
Egyébként nem tudom, mennyire számít, de a most két és fél éves fiamat több, mint egy héttel túlhordtam, a mostani szülés időpontja pedig csak UH alapján van kiszámítva, mert még szoptattam, amikor babácska megfogant és nem menstruáltam előtte. Az első időpont aug.3. volt, mint a szülés várható napja, utána módosították júl.24-re a 12.hetes méretei alapján. Szóval csak azt akarom kihozni az egészből, hogy szerintem inkább később, mint előbb szülök. Persze erre nincs semmi garancia...
Én is szurkolok Áronnak, hogy beforduljon!
Nálunk ez elvileg már megtörtént, de ahogy Eszter írtad, ez még változhat...
Majd írok, hogy mit válaszolt a Doktor Úr.
Remélem, Eszter nem úgy tekintesz rám, mint vetélytárs és nem haragszol, amiért megpróbálom felhívni a Doktor Urat. (Szerintem minimális az esélye, hogy egyszerre szülünk:-)
Évi
pozsi
 
 


Nem, nem tekintek, nem is azért írtam, hanem mert tényleg nem tudom, és mivel ez nagyon fontos kérdés, a tényszerűség többet segít Neked, mint a hitegetés..:)
Persze, a biztos elvállal sokkal jobban hangzik, de tényleg nem tudom, meg kell próbálni és reménykedni..:)

Nekem a tegnapi front tiszteletére megszült minden egy hónapon belüli terminusú ismerősöm, és hát én meg azt hittem, hogy tuti nem élem meg a reggelt, de még mindig itt vagyok egyben..:P

Lehet, hogy én a mostani felkészítőt is ki kell hagyjam, nem tudom még, elvileg fél hatra oda kéne érnem valahová, ehhez képest ugye hatig tart, majd meglátom, mit tudok tenni..:(
s.eszter
 
 


Köszönöm Lányok!

Eszter mi mindenképp megyünk ma, és ha gondolod beszámolok, de szerintem még bőven ráérsz a júniusira menni a július végi időpontod miatt!
A múltkori alkalmon megkérdezte a védőnő, hogy ki mikorra van kiírva, és szinte mindenki májusi volt!

Egyébként az mondták a kismamák, hogy az első alaklom a doktorral 1/2 7-ig tartott, a végén volt a szülőszoba látogatás, ami gondolom Téged is nagyon érdekel!

Hát igen, ilyenkor még bármi megtörténhet. Kb. ilyenkor mint most Te, Áron is be volt fordulva. Még csodálkoztunk is, hogy milyen korán, mert kb. 6 hétig fejfekvéses volt, és mondta is az akkori dokim, hogy ha ilyen sokáig úgy van, már nem valószínű, hogy visszafordul...erre tessék. Ráadásul nem éreztem semmit sem!

Most tudom, hogy még mindig faros, mert a kis bukóját felnyomja egészen a mellem alá...hát mindegy, reménykedek!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Mégis megyünk..:)

Én nem szerettem volna az utolsóra hagyni, mert már nyár lesz, és lehet, hogy nem leszek jól, és az is, hogy el tudunk menni valahová..

Reggel óta folyik a tej a bal mellemből..
Nem tudom, kövezzetek meg, de ez teljesen lesokkolt, elég nagy távolságtartással szemlélem magam testileg, valahogy erre ilyenformán nem voltam felkészülve lelkileg, hogy egyszercsak így elkezdi..

Iszonyú suta dolog, arról nem beszélve, hogy más aspektusban sem voltam rá felkészülve, nemtom mit csináljak, gyűrjek zsepit a melltartómba, amíg nem veszek valami betétet? Tiszta olyan a ruhám.. És anélkül is fáj a mellem, hogy valamivel kibélelném, ami folyton dörzsöli..

Remélem, elmúlik..

De közben meg ugye majd ha meglesz a baba, akkor már hiába remélem..

Egyértelmű a szoptatás, meg minden, de eddig valahogy ez nem volt gyakorlati összefüggésben ilyesmikkel, kifejezetten kellemetlenül élem meg, közben meg ez hülyeség, biztos mindenki fogja a fejét, hogy ez mekkora hiszti..:P
s.eszter
 
 


Szia Eszter!
Végül voltatok? Melyik pár voltatok Ti?

Szerintem a tejfolyás nem gond. A mi - júniusi topicunkban - is volt jó pár anyukának. Általában pár nap alatt elmúlik. Addig is vegyél melltartóbetétet.
Egyébként ez nem függ össze a baba születése utáni tejmennyiséggel, és természetes, hogy ilyenkor még mivel felesleges, csak nyűg az ember hátán!
Egyáltalán nem gondolom, hogy ez hiszti lenne. Nők vagyunk - hiú lények - persze hogy ebben az állapotban rácsodálkozik az ember a saját testére! Fel a fejjel, utána sok minden vissza alakul...remélhetőleg!

Ma megyek Sztanyik dr-hoz! Majd jelentkezem!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Eszter
Nekem is csordogált mindkét kölöknél már szülés előtt jó pár héttel a tej. Sebinél még egy jópár napig le se esett, mi is történik, mert csak reggel láttam a foltokat a hálóingemen, fogalmam se volt, mi az?! :lol: :lol: :lol: (Na jó, nekem már a 20. hét után kezdődött, nem csoda... :lol:)
Szóval persze, hogy fura ez az egész, változik a tested, de hidd el, hogy ahogy megszületik a pici, a világ legtermészetesebb dolga lesz a tej meg a szopi. A technikai oldala (melltartóbetét, törölközőn sőt pelenkázóalátéten alvás és társai) meg majd úgyis kialakulnak, neked hogyan kényelmes.
És lelkileg is átalakul az ember lánya, én pl. konkrétan letiltottam a páromat a cicikről, amíg szoptattam. :( Egyszerűen az most nem az én (vagy az ő) örömömet szolgálta, hanem kizárólag a pici táplálására volt való, nem tudtam máshogy tekinteni rá, bármennyire szerettem volna.
Aztán a szopi végével ez is helyreállt, majd a köv. gyereknél újrakezdődött.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szia, Noémi!

Igen, voltunk végül, hát, én kicsit csalódottan jöttem el, többet vártam.. persze talán más is lett volna, ha nem jön közbe a csúszás..

Hogy melyikek voltunk, így elég nehéz mgmondani..:)
Ha gondolod, hogy neked könnyebb, akkor nekikezdhetnél te is..:P

Melyik turnussal mentetek be a szülőszobába? Talán az alapján esetleg könnyebb..

Mi az első eresztéssel voltunk..


Köszi, cas!:)

Amúgy a folyás már el is múlt, csak néha csepeg.. És csak az egyik..
s.eszter
 
 


Mi is az elsővel voltunk.
Fehér felsőben voltam, és kék nadrágban. A férjem farmerban és kék pólóban. Az elején elöl voltunk. Nekem tetszett, bár én nem vártam semmi különöset!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Inkább a hajszínekkel, meg a testmérettel összefüggésben maradtak meg nekem az arcok..:)

De ha Ti is ott voltatok, akkor engem tudni fogsz, én voltam, aki folyton el akart ajulni..:D

Nem bírok állni, már nem terhesen sem tudtam, ha kevés volt a levegő, de így aztán tényleg 2 perc után eldőlök, mint a zsák..:D
s.eszter
 
 


Igen, emlékszem rád! :)
Kockás szoknya és fekete felső. Amikor az első szülőszobában voltunk, kb veled szemben álltam - az ágy másik oldalán.
Kb. vállig érő hajam van, a pocakom eléggé hegyes...ha így segít! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Igen, így már azt hiszem, hogy tudom!:)

Én pont azért voltam kicsit csalódott, mert én azt hittem, sokkal több minden lesz, valaki mondta nekem, hogy mikor őr volt, akkor mennyi mindent mondtak, meg milyen hasznos volt, meg együttszülés, meg elintéznivalók, meg minden.

De mondjuk ezen túl tényleg nem tudom, miket lehetett volna még ragozni, és főleg lett-e volna bármi értelme..

Mi volt az orvosnál? :)
s.eszter
 
 


Akkor mindenképp menj el a másodikra, mert ott volt szó mindenről ami a szülés - pontosabban véve a kitolás - után következik.
Az intézni valókról is beszéltünk, de én ezeket pontosan tudom, szóval ha gondolod elmesélem!

Ja a tegnapi doki: sajnos Áron baba nem fordult be. A doki már a kezével mondta, hogy ő úgy érzi ott a feje, rátette az uh-t, és tényleg. A buksija jó nagy, 96 mm, ami már a 40. hetesnek felel meg.
Pénteken lesz az 1. ctg, és mostantól hetente, de azt beszéltük, hogy már nem sok esély van a megfordulásra. (0,001%)
Azt mondta a doki, hogy ilyenkor általában a kiírást megelőző héten van a programozott császár, most úgy tűnik - ha addig nem indul be, és nem indokolja valami a korábbi időpontot - akkor május 29-én fog megszületni a kisfiam! :)

Egyébként nekem egyetlen egy dolog nem tetszett a szülésfelkészítőben: nagyon az ő kényelmi szemszögükből mondta el a dolgokat.
Sok mindent elfogadok, ilyen a beöntés, borotválás. Azt is megértem, hogy miért kell fekve kinyomni, bár hozzáteszem négykézláb sokkal könyebb lenne, és ő is ugyanúgy odaférne. De mondjuk az EDA fényezése már túlzás volt!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Az az igazság, hogy én nem tudom, hogy a százalék hogy jött ki, de a Margitban is vannak orvosok, akik mindenkibe belenyomnák, és vannak, akik nem..

Szóval úgyis egy dolog számít, hogy az ember orvosa mit preferál..

A MArgitnak amúgy ez az egyik húzószlogenje, hogy náluk (mjadnem) minden orvos bekötheti.

Nem tudom felmérni, így első szülés előtt, hogy ez mennyire fontos és én nem vagyok hisztis alkat, de több ismerősöm már a negyeidk héttől folyton úgy csinált, mintha a szülés valami középkori kínzással lenne egyenértékű, és kijelentették, hgy vagy EDA, vagy bentmarad a gyerek. Szóval azt tudom, hogy vannak, akiknek ez abszolút szempont a kórházválasztásnál.
És gondolom ezért emelik ki mindig, mert van ahol tényleg azért nem kapod meg, vagy csak sok idő elteltével, mert nincs aki beadja. Így az, hogy itt mindenkit rögötn leszedálnak, aki egyet nyikkan, felfogható valamiféle elcseszett reklámnak is..:P

Nem tudom megmondani, hogy lesz, most azt mondom, nem akarom, biztos kibírom, és belém ne szúrkáljanak akkora tűket, de ugye könnyen beszél, aki nem tudja miről, lehet, hogy az első óra után nyüszítve fogom követelni..:D
s.eszter
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy beleokoskodom az eda témába :)
Se én, se egyik rokonom vagy barátnőm nem tervezte, hogy edával szül. Úgy voltunk vele, hogy ha mások kibírták, akkor mi is ki fogjuk, én ráadásul tű fóbiás is vagyok :shock:
Minannyian kértük végül 8)
Maga a bekötés kb egy szúnyogcsípés szintű fájdalommal jár, bár akkor már más az ember ingerküszöbe, na és persze az én dokim állllati ügyes volt (ebben is).
Rábeszélni, erőltetni senkinek sem fogják, ha úgy gondoljátok, hogy kéritek, akkor bekötik (persze ha adottak a feltételek, pl tágulás), de ha nem szeretnétek, akkor nem, belenyomni senkibe nem fogják :wink:
dóri797
 
 


Sziasztok!

Teljes mértékben egyet értek Dórival az Eda.-t illetően!!!!
Egyébként meg azt gondolom, hogy túlzás azt állítani, hogy fényezik ezt a beavatkozást. Az meg, hogy az epidurál az ő kényelmüket szolgálná... :oops:
:lol:
Nem erőszak a disznótor! Nyugi nem fogják erőszakkal bekötni!!!
zselyke1
 
 


Noémi
Az én lányom a 38. héten fordult be, igaz ő már második gyerek és azt mondják, náluk ez sűrűbben előfordul, mint első babáknál. Én azért drukkolok nektek (mondjuk maga a befordulás nem volt egy kellemes élmény, egy egész Vészhelyzetet néztem végig a kanapén, mert egyszerűen nem tudtam ülésből felállni miatta :lol:).

EDA
Az elsőt EDÁ-val szültem, a másodikat nélküle. Egyiket sem így terveztem! :D
Van némi összehasonlítási alapom 8) és azt kell mondjam, jóóóóó dolog az az EDA! :lol:
Viccet félretéve, nekem nagyon jó volt egy elhúzódó vajúdásnál "pihenni" picit a fájdalomcsillapító hatása alatt, maradt erőm a kitolásra. :roll: A lányomnál már ki volt készítve a cucc, de mikor nem bírtam tovább a fájásokat elviselni, és kértem hogy kössék már be, addigra már jött is a kitolás. :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Zselyke, én ezt a hétfői szülésfelkészítő alapján mondtam - mármint, hogy fényezik a beavatkozás. Bármelyik szobában ahol megálltunk, az EDÁ-ról szó volt. Sőt a dr, egy másik orvost is megállított a folyosón, aki pont akkor jött ki a szülőszobáról. Egy 4 kg-os bébi született EDÁ-val, és hangosan mondta, hogy bizony-bizony szükség volt rá, és ha méltósággal akarunk szülni, kérjünk EDÁ-t. (szó szerint így mondta)

Egyébként én nem zárkózom el 100%-osan. Bár most azt mondom, ha tudnék simán szülni nem kérnék, de tudom ez közben változhat. Csak valahogy nekem egy kicsit sok volt.

Cas, köszi a biztatást! A topicunkban az egyik mamának is 1 napja - a 36. héten - fordult be a babája, szóval még van remény! Igaz, ő 3. baba...

Eszter, meg tudod nekem mondani, hogy holnap hánytól hányig van rendelés a kórházban? Holnap lesz az 1. ctg-m. Azt tudom, hogy a B épület előtti ajtón kell bemennem, ahol az van kiírva, hogy terhességi szakambulancia. Gondolom ott már megtalálom a dokit....

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Félreértitek, együtt voltunk Noémival a szülésfelkészítőn, és ott igenis fényezték, na!

Aki tartotta, kb négyszer elmondta jó szájbarágósan, hogy ő mindenkinek ajánlja, persze, ha megvannak a feltételek, meg ilyen jó, meg olyan jó, meg ilyen egyszerű, meg olyan.

Szóval nekünk, ott, az alapján külön-külön, feltűnt, hogy mennyire nyomja..

Sőt, még a férjemnek is, meg is kérdezte, hogy az meg mi a búbánat, mire felvilágosítottam, mire kijelentette, hogy ha beleszúrnak a hátamba, akkor ő már most szól, hogy addig kimegy.
Ennyiben maradtunk..:)

Szóval csak élménytcseréltünk Noémival, nem szóltuk le őket, és nem is általánosítva mondtuk a dolgokat, de ott tényleg ez jött le..
s.eszter
 
 


Sajnálom, Noémi, nem tudom..

Régen a Szatnyik 10-12ig, vagy 11-13ig volt, és úgy tudom, most is ilyesmi van, de ez nem tuti, én ugye ctgre még nem járok.

Én még sosem voltam a rendes rendelésen (kivéve a cukroterhelést, meg az afpt), csak magánon, de hívd fel őket és meg fogják mondani, nagyon kedvesek. Reggel fél nyolctól már bent vannak, ha ma már nem lennének..
Amúgy a ctgt amúgyis ők csinálják.

Hely van, tuti le tudsz ülni, van asztal is, de a székek ilyen fröccsöntött műanyagok, ha derékfájós vagy, vigyél egy kispárnát.

Ha nem nagyon korán mész, akkor a wc papír már addigra el fog fogyni.

(hülye és mégis praktikus infók..:P)

A terhesgondozás az egyetlen épület, hová kívülről kell bemenni, és nem a kertből, és az van rögötn a Bécsi út mellett..

Tényleg ki van írva a bejárat fölé jól láthatóan a terhesgondozás, de sokkal-sokkal nagyobbal az onkológia. Az ne tévesszen meg, attól még oda kell bemenni, és a földszinten (félemelet) a folyósó jobb oldalának a végén van a terhesgondozás.
s.eszter
 
 


Méltóság szülés közben?!?!?!?! Tökön rúgok egy pasit, viselje méltósággal!!! :twisted: :twisted: :twisted:
A fiam 4200 volt, lányom 3900. A fiamnál volt EDA, a lányomnál nem. A fiamnál a vajúdás alatt nagyon virgonc voltam, a kitolásmaga volt a borzalom. A lányomnál a vajúdás utsó fél órája volt maga borzalom, a kitolás volt a megváltás.
Hogy mennyit kiabáltam-sóhajtoztam nem tudom, de kit érdekel?! Legkevésbé a méltóságom érdekelt (hol is van az, amikor az ember nyakáig húzott lábai között legalább ketten állnak, és egyik se a férje?! :twisted: :twisted: :twisted: ). A babára, a fájdalomra és a saját ép eszemre koncentráltam, semmi más nem érdekelt?! :D

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas, erről van szó. Arról ne is beszéljünk, hogy mi minden folyhat az emberből közben. Ha a méltóságunkkal foglalkoznánk 1.) nem tudnánk a szülésre figyelni 2.) pasit tuti nem engednénk a közelbe.. :)
Egy nő mégiscsak jobban át tudja érezni a dolgokat!

Eszter, köszi az infot! :) Amit most találtam a neten az 11-14.30
A doki azt mondta, hogy ő is ott lesz. Beadom a kiskönyvemet, és a többi már megy magától.

Kíváncsi leszek! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Majd mesélj, hogy mi volt, Noémi! :)
s.eszter
 
 


Mesélek:

Tehát ott kell bemenni, ahol az van kiírva, hogy onkológia, illetve hogy terhességi szakambulancia.
Fel kell menni az első szintig, ott csak annyi van kiírva, hogy onkológia, de ott kell az ajtón bemenni.

A doki pénteken 10 -től van, így a Ctg-re 1/2 10-re kell odamenni, hogy mire jön, már csak rá kelljen néznie.
Én sajna ma rosszul tájékozódtam, így fel kellett mennem a szülőszobára, de ott sem találtam, mert éppen műtött. De nem volt baj, mert mondták, hogy mindegy kivel, akár az ügyeletessel írassam alá a leletet. Gondolom azért is voltak ilyen elnézőek, mert még nincs semmi: Áron pulzusa tökéletes, nálam még semmi fájás. :)

A ctg-ről: 3 hely van, így egyszerre ennyi kismamát tudnak nézni. Van újság kitéve, de vinni is lehet.
Ami a lényeg, hogy közben számolni kell a baba mozgását, szóval mivel Áron aludt fel kellett keltenem. Nem volt egyszerű menet, úgyhogy jövő héten csokival megyek.
A végén kinyomtatják a papírt, gondolom utána lehet bemenni a dokihoz.
Jövő héten - tehát a 37.-en - lesz labor + streptococcus szűrés is.

Ami ma jó volt, hogy ma gyorsan végeztem, mert rosszkor mentem. Majd jövő héten is tudósítok, hogy mekkora tumultus volt.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!
Végre felhívtam Sztanyik Doktort! Tényleg nagyon szimpatikus volt, kb. 5 percig beszélgetett velem, nem rázott le, de sajnos nem vállal a sok szülése miatt. Viszont járhatok hozzá a magánrendelésére vagy a terhesgondozóba péntekenként, ha gondolom, de a szülésemre nem jön be, csak ha éppen ő ügyel. Szóval marad az ügyeletes orvos. Egyébként ezt a lehetőséget többen ajánlották, többek közt a terhesgondozóban az egyik asszisztens hölgy is. Mindenesetre ajánlott más orvosokat is, de mivel nem ismerek senkit, majdnem ott tartok, mintha ügyeletesnél szülnék. (Bár lehet, hogy ez hülye gondolkodás.)
Mindenesetre gondolkozom, hogy hogy is csináljam.
Olyan jó nektek Eszter, Noémi, hogy vele szülhettek...Na mindegy. Minimális esélyem nekem is van rá:-)
Minden jót nektek!
Eszter! Nekem is folyik egy kicsit az előtejem, bár gondolom ez nem vigasztal.
Üdv. Évi
pozsi
 
 


Szia Pozsi!

Ha végül nem választassz másik orvost sem, akkor viszont feltétlenül válassz szülésznőt!

Ha természetes úton fogsz szülni, effektív jobban jársz, mint ha orvost válísztanál, mert azért jóval kevesebb pénz, de pl, ha van fogadott szülésznőd, akkor az már a terhesgondozás alatt is törődik veled, pl soron kívül hozzá jársz ctgre, stb..

És ha bármi van, az ügyeletes orvos is máshogy néz rád és ha olyat ognál ki, aki nem ugrik rögötn magától, akkor tudod, hogy van, aki szakmailag fel tudja mérni, mikor van rá szükség, és aki képvisel felé.
s.eszter
 
 


Kedves Évi!

Sajnálom! De nézd a jó oldalát: felelősségteljes orvos nem vállal csak annyit amennyit bír. A pénzéhes elvállalt volna, és akár fáradtan 24 órás ügyelet után is bejön...aztán ha gond van, nincs a toppon, mert fáradt!

Egyébként az orvosok valóban nagyon kedvesnek tűnnek. A szülésfelkészítőt egy bizonyos Magyar dr. tartotta. Fiatal, viccelődős, nekem ő is szimpatikus volt.
Tegnap a ctg. leletemet egy másik orvos írta alá...sajnos nem tudom a nevét, B betűvel kezdődik. Azt akarom kihozni belőle, hogy ahelyett, hogy lehurrogott volna, még azt is nagyon kedvesen elmagyarázta, hogy ez a ctg. lelet még teljesen jó, e szerint a babám is jól van, és nekem sincsenek fájásaim.
Egyébként ahogy láttam a szülészeten nincs nagyüzem. Szóval lehet nem jársz rosszul az ügyeletessel sem!

Szerintem ha ennél maradsz, válassz magadnak szülésznőt! Végül is ők vannak bent végig, és ő is nagyon fog rád figyelni!

Sok sikert!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!
Köszi a tanácsokat!
Én is épp erre gondoltam, mármint, hogy szülésznőt kellene fogadnom, csak nem tudtam, lehet-e ilyet, hogyha nincs orvosom és ő nem ajánl senkit és nincs kire hivatkoznom. Szerintetek mi ennek a menete?
Egyébként Sztanyik Doktor pont azt mondta, amit Te, Noémi, hogy nem akarja túlvállalni magát, és hullafáradtan végigcsinálni vagy más szülését miattam, vagy az én szülésemet más miatt. Teljesen érthető persze. Ő is Magyar, Burik, Mustafa és Bánkuti Doktorokat ajánlotta. (Szerintem, Noémi, Te Burikkal találkozhattál, ha fiatal orvos volt.)

Ha tudtok vmit hasznosat szülésznőválasztás ügyben, légyszíves írjatok!
Köszi, Évi
pozsi
 
 


Hát Évi, nekem nincs szülésznőm, úgyhogy nem tudok segíteni a témában!
Azt hallottam a Margitos szülésznők nagyon jók, így mellé nyúlni nem lehet.
Talán Eszter tud segíteni a választásban, vagy más Anyukák, akik már túl vannak a szülésen!

Szerintem Bánkúti dr írta alá a papíromat. A fiatal doki Magyar dr volt.

Egyébként ha mást nem is, talán szülésznő ajánlásban is tud segíteni Sztanyik dr.

A terhesgondozóban ott van péntekenként, esetleg menj be hozzá az egyik vizsgálat alkalmával - ott ingyenes - és kérdezz rá, hogy kit ajánl! Annyit hallottam, hogy Sztanyik dr. nem egy szülésznőt ajánl minden kismamának, hanem olyan mond, aki szerinte hozzád passzol! Utána fel tudod hívni a szülésznőt, találkozni vele - a topicban így csinálták a lányok - ha nem szimpi keresel másikat!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Kedves Pozsi!

A felkészítőt Magyar dr tartja. Sokan nagyon dícsérik, úgy hallottam. Kedvesnek, lazának látszott, amúgy mondjuk nem tudok róla semmit. (a legutolsó infóm, ami volt róla, az az, hogy neki még nincs magánrendelése, de ez persze változhatott is azóta. Mondjuk szerintem nem is feltétlen baj, hogy nincs, így nyilván több ideje van, gondolom ezért is tartja ő a felkészítőt, meg mert ő a kis fiatalka..:P)
Mustafa nagyon elismert orvosilag, de sokan nem szeretik, mert mogorva embernek tartják. Ugyanakkor van, aki pont ezért kedveli, mert eleve nem akar lelkizni az orvossal, hanem tárgyilagosságot vár el maximálisan és az tény, hogy korrekt, és az egyik legjobb orvos a kórházban. Volt egyszer valami netes szavazás, hogy ki stoppol a legjobban a Margitban; ő nyert, pedig nincs olyan fan-klubbja, mint egyeseknek..:P Azért persze őt is sokan szeretik.
Ő egyébként Sztanyik váltótársa, azaz, ha egyikük szabin van, a másikuknak adja át a kismamákat arra az időre.

Burikról és Bánkutiról semmit sem hallottam..

A szülésznőknek érdemes utánakeresni a neten. Én is csak beírtam különböző variációkban, és eleve lett egy csomó infóm, és fenn is maradt a rostán mondjuk 3 név. Aztán majd, ha úgy jön ki, rákérdek, Sztanyiknál, hogy ő kit ajánl, és én ezekreől hallottam jót, neki mi a véleménye.
Még azt várom, hogy lehessen tudni, hogy nem faros-e a baba, mert akkor fölösleges csak azért, hogy ne kelljen a ctgnél sorban állnom és amúgy is mindegyik nagyon jó.

De ha elbizonytalanodsz, kérdezz rá az orvosnál, akihez járni fogsz, csak előtte szedd össze, hogy neked mik a fontos szempontok. (homeopátia, gátvédelem, mit szeretnél, mit nem.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára s.eszter 2009.05.10 09:12-kor.
s.eszter
 
 


ehgjkk
s.eszter
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a sok segítséget! Nagyon kedvesek vagytok, hogy segítetek!
Én is azt hallottam, hogy az összes szülésznő nagyon jó, ezért nehéz lesz választanom, vagy éppen könnyű. :) Majd utánajárok, vagy megkérdezem Sztanyik doktort. Mert úgy néz ki, azt a megoldást választom, hogy őhozzá járok vizsgálatra a magánrendelőjébe, és szülök ügyeletesnél. Nekem talán ez lesz a legjobb, mert még kb.1 hónapig dolgozom mindig déltől kb,. így pont nem tudok a terhesgondozóban órákat várni egy-egy orvosra, meg a fiammal is egyszerűbb így megoldanom, mert a Mama 2 percre lakik a Kiskorona utcától...Meg Sztanyik doktor tényleg olyan szimpatikus volt.
Üdv. évi
pozsi
 
 


Kedves Pozsi!

Válassz szülésznőt, az lesz a tuti megoldás. Valószínüleg minden orvos korrekt, ha természetes szülés, akkor abban a szülésznő tevőlegesen is részt vesz, az orvos esetleg egyáltalán nem nyúl hozzád. Persze a varrás sokat számít, de választott orvos nélkül és választott szülésznővel második gyereknél talán el is lehet kerülni a vágást.

Amúgy én is Sztanyik rajongó vagyok, szültem nála kettőt a Margitban, 2006, 2008-ban, az első húzós szülés volt, sokat segített, a második nagyon sima ügy, mosolyogva gratulált a végén és nagyon profin varrt. Bár ő igazán szerintem szülész, magát a szülést szereti a legjobban, de a nagymértékű gondoskodást én inkább a terhesgondozás alatt értékeltem, a sima szülésnél erre nincsen szükség.

Mondok szülésznőt: Sámson Kati, szerintem szuper. Hogy miatta, vagy egyéb tényezők miatt, de ez a szülés összehasonlíthatatlanul könnyebb volt, mint az első (labdára ültett, segített, hogy mit csináljak fájás közben, dicsért, nem paráztatott a hülye CTG-vel, hogy nincsenek fájások, mikor 5 percenként voltak, stb.).

Sok szerencsét:

Andrea
v_andi
 
 


Kedves Andi!
Nagyon köszönöm a segítségedet! Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat!
Sámson Katiról én is sok jót hallottam, lehet, hogy találkoznom kellene vele, de szerinted hogyan érhetem el? A terhesgondozóban meg tudják mondani, hogy mikor dolgozik? Hogy fogjak hozzá? A 30. héten járok, nem korai még a választás?
Köszi!
Évi
pozsi
 
 


Hátha valakinek segítség: Én is a Szent Margit kórházban szültem, választott orvos, választott szülésznő egyéb választott marhaságok NÉLKÜL. Délre mentem be, fájásokkal, du. 4-re megszületett Levi. Mind az ügyeletes orvos (Dr. Mihályi István) mind a szülésznő (Bálint Viktória) maximálisan, legjobb tudásuk szerint láttak el. A nevüket azért írtam le, ha valaki esetleg orvos/szülésznő választás előtt áll, a legjobb szívvel ajánlom őket.
Beöntés alap, de ha ragaszkodsz hozzá, hogy nem kéred, akkor nem adnak. Gátmetszés nem volt, gátvédelem igen. Egy kicsit repedtem, kívül belül felszívódóval varrtak. (Csak zárójelben: aki ugyanezért az orvosért nem kevés pénzt fizetett, annak mennie kellett varratszedésre.) A férjem végig bent lehetett. Nincs külön vajúdó, az egy ágyas szülőszobában lehet vajúdni. Van labda és szőlőcukor :). Az osztályra nem jöhet be apa, bár a Margitban is van fizetős egy ágyas, oda bemehet akárki. A csecsemősök megmutatják a helyes mellretételt, a pelenkázást, a fürdetést. Mindenki nagyon kedves, mindegy mit kérdezel és hanyadjára, éppen melyik orvostól/csecsemőstől/szülésznőtől. 2009-ben, mindenféle külön juttatás nélkül.
marlev
 
 




Sziasztok, újra itt!
Mostmár biztosnak tűnik, hogy a Margit lesz - eddig a MÁV ügyelet volt, de talán szerencsére átirányított a dokim a barátjához. Dr. Mousa Moustafa - szerdán találkozunk először személyesen, hát nagyon kíváncsi vagyok. Mert a neten szakmai szempontból csupa jót, emberiből már nem olyan egyértelműen jó dolgokat találtam - dehát mindenkinek más jön be.

Lenne pár kérdésem, hátha jobban képben vagytok:
- mikor lesz a köv. felkészítő (a szülés utáni részről)? Máj. 18?
- kell-e vinni a szüléshez hálóinget és ha igen, Ti milyenben lesztek (hossz? gombolós? örökre elbúcsúzós?) - nem tudom, mi vár rám... :)
- most kell ruha a picinek bentre, vagy nem? Nekem még azt mondták, vigyünk...

Én már a bőröndöt pakolászom (37. hét) , olvastam, h vmelyikőtöknek volt listája: nem tennéd közkinccsé? Nagyon örülnék!
És izgulok! :D
lille
 
 


Kedves Lille!

A következő felkészítő jövő hét hétfőn lesz. Én is a 37. hétben vagyok! Menj el mindenképp, ezen a kórházi védőnő és gyerekorvos fog beszélni. (pont azt fogják elmondani, ami a szülés után történik) Itt megkapod nyomtatva a listát hogy mi minden kell a kórházi pakkba!

Én két csomagot pakoltam össze (ez a listán is így van):
1.) szülésre:
hálóing (egyébként adnak ha nincs) Meg is lehet menteni, de mindenki esküszik erre. Szerintem vigyél egy olyat, ami ha kuka nem sajnálod!
utána hálós bugyi + betét
szőlőcukor
kis dobozos üdítő
ásványvíz
Apának papucs (hogy be tudjon jönni) Ezt mondjuk írták a listán, de mikor a kórházban voltam, láttam, hogy adnak cipőre húzható zsacsit is. Mindegy, mi viszünk.

2.) A nagy csomag a kórházba:
Ebben semmi extra nincs a normál kórházihoz képest. Ha kéred, holnap leírom részletesen.

A babáknak van minden, bár ajánlják, hogy pelust vigyünk, mert többször akarjuk majd tisztába rakni, mint amennyi a napi pelenkaadagjuk. Ami a ruhát illeti: ők angolpólyába rakják, ha ez nem tetszik, vihetsz be ruhát, amit a a hordozójába kell belerakni, és fürdetés utána azt adják majd rá.
Tényleg hasznos volt az előadás, ilyen szempontból! Egyébként a védőnő nagyon rendes volt, ha megkéred (halkan) szerintem a szülőszobát is megmutatja neked!

Marlev, örülök, hogy ilyen jók a tapasztalataid!
Tényleg ezt mondták, hogy a beöntés, borotválás alap. Szerintem ezek nem olyan elviselhetetlenek, ráadásul az egyik ismerősöm járt úgy, hogy ő azt hitte a reggeli széklettel elintézte a dolgot, így nem kért beöntést - utólag a férje mondta, hogy a gyereken kívül más is jött... :x

Magyar dr. azt mondta, hogy az első babánál valószínű a gátmetszés, merthogy jobban varrható, mint a repedés...

A csecsemősökről annyi, hogy nyugodtan lehet kérdezni, szívesen segítenek, de műszakonként 1 csecsemős nővér van, így ő külön jönni állítólag nem fog.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Pozsi !

Bálint Viki szülésznőt én is bátran ajánlom ! Nagyon kedves, aranyos, nyugodt, türelmes és szakmailag is szuper!Ne halogasd a szülésznő választást, mert úgy tudom, egy bizonyos terhességi hétig vállalhatják el a szülést ( talán a 36. hétig) és azt hiszem meg van szabva nekik, hogy mennyi szülést vállalhatnak havonta. Remélem sokat segítettem :D
zselyke1
 
 


sziasztok!
csak most találtam rátok,de még hál istennek időben...
Dr Magyar Attiláról van valakinek tapasztalata??
én hozzá járok terhes gondozásra és talán nála szülök vagy ügyeletesnél...
annyit írtatok a hétfői felkészítőről,hogy szerintem jövőhéten mi is elmegyünk.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Csiba, szerintem mindenképp menj el! Sajnos a június 1. hétfője elmarad, mert pünkösd lesz, és nem pótolják.
De ahogy látom talán még beleférsz a július első hétfőjébe is. Bár gondolom, ha Magyar dr-hoz jársz, megkérheted, hogy mutassa meg neked a szülőszobát!
Nekem tapasztalatom nincs róla, de tényleg nagyon laza, kedves. A felkészítőn minden kérdésre kedvesen és kimerítően válaszolt!

A szülésznő választásról nekem azt mondták, hogy a 36. hétig, de azért, mert akkor hozzá és nem a terhesgondozóba kell menni ctg-re. Gondolom, akkor közben van egy kis beszélgetés is...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


köszi noémi.én is remélem,hogy még júliusban el tudok menni a
felkészítésre.
de jövőhéten is elmegyek...
szülésznőt az orvossal egyeztetve fogadjak??

Kép
Kép
csibe83
 
 


Hát szerintem érdemes egyeztetni az orvossal.
1.) kivel szeret dolgozni
2.) az elképzeléseidhez ki illik legjobban

Aztán ha nem szimpatikus akit ő ajánl, akkor nyugodtan keress másikat!

Ha van kedvetek nézzétek meg: sírás garantált!

http://www.youtube.com/watch?v=beF7ayuKx1w

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?