Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ági gratula a lányodhoz! Örülök, hogy minden oké veletek, és jól vagytok. Majd rakj fel képet Sáráról, nagyon kíváncsi vagyok rá!!!!!!!!! :o)
Annak meg külön örülök, hogy te is jót írtál az orvosomról (W.A.), bár eddig róla még semmi rossz nem jött vissza szerencsére :o)

A lila szobás szülőágyról már én is hallottam fura dolgokat, de a fene tudja. De mégis nyugodtabb környezet ott, nem?...

Doktor: a kinti szülőágyak másmilyenek, mint a lila szobás? Ha igen, akkor mi a különbség? Melyiket ajánlaná inkább?

Viszont eddig akárhány szülésznőről hallottam - szinte mindig másról - róluk csak jó jött vissza. Még egy olyan véleményt nem olvastam, hogy bármelyikkel is valakinek baja lett volna, ez viszont megnyugtató, mert azért velük sok időt együtt tölt az ember a finisben...

Gabi, mi van veled?!
V.
vantal
 
 


annyira izgi. holnapra vagyok kiírva. Egyébként sziasztok!
Gabi
rgabriella
 
 


Egyébként nayon félek, és a védőnő figyelmzetett, hogy mivel szívelégtelenségem van (kéthegyű nyílbillenytű) nem tanácsos izgulni, mert komplikációk adódhatnak. Már most, ha a szülésre gondolok, majd kiszakad a mellkasom, úgy felgyorsul a ketyegőm..
rgabriella
 
 

 
 

hurrá. 3:2
rgabriella
 
 


Mi 3:2 ?!
Nem lesz semmi baj, de valahogy próbálj meg nem félni. Így főleg! Aztán jelentkezz, hogy tudjuk mi újság!!!!
V.
vantal
 
 


szurkoljatok nekem..
rgabriella
 
 


Hmmm. Gyurinak üzenem, hogy csiripeltek a verebek...
rgabriella
 
 


Gabi: szurkolunk hát, ne viccelj már, hogy nem szurkolnánk!!!!

SzÁgi megkaptam a képet, nagyon komoly! :o)))

Képzeljétek, az én bébim olyan, mint az óramű, már most félidős terhesen. Mármint én vagyok félidős, nem ő :o))) Szóval napközben időnként viháncol, de azt csak óvatosan, össze-vissza, rendszertelen időben. Viszont most már vagy 4 napja figyelem, hogy 23 óra 00 perckor beindul és olyan fickándozásba kezd, hogy csak nocsak! De mint valami rém pontosan akkor kezdi el minden este. Hihetetlen időérzéke van, nem? Rá is készülök, hogy megszületése után ilyenkor lesz majd a "csúcs" nála. Mondjuk különösebben nem zavar, mert éjfél körül fexünk le úgyis mindig, úgyhogy így pont "le tudom majd rendezni" előtte :o)
V.
vantal
 
 


Moncaberta,
a különböző Családtervezési Központok hirdetnek mindenféle vizsgálatokat, amiket el lehet végezni, meg Csákány doktor úr is írt ezekről ezen a fórumon is, meg a "Rendelőben" is - hozzátéve persze, h. az esetek nagy többségében teljesen feleslegesek, s csak olyanoktól vonunk el pénzt velük, akiknek tényleg van valami bajuk.

Egyébként ilyenekről van szó, amilyeneket te is említettél. S nagyon köszönöm is, h. megtetted, mert nem tudtam, h. ezeken automatikusan átmegyek majd úgyis, amikor teherbe esem.

Csak kiváncsi voltam, h. ki hogyan készül(t) a terhességére. De nem csak vizsgálatokról lehet szó, hanem pl. h. a dohányos abbahagyta a dohányzást, v. a kávé- és alkoholfogyasztó nem ivott többet. (Méghozzá ugye 3 hónappal a tervezett teherbeesés előtt - amit szintén megír a "szakirodalom"... Kép )

Szóval köszi, de azért kiváncsi lennék a többiek hozzászólására is, h. ti hogyan készültetek/készültök! Kép

Kép
hbzs
 
 


jó hideg lett.
rgabriella
 
 


lassan idndulok a kórházba, szurkoljatok nekem. utánna majd amikor lehet, felnézek ide.
Gabi
rgabriella
 
 


Szorítok neked, Gabi, de tényleg!!!!

Hbzs
Én napi egy biofolsavat szedtem terhesség előtt - és utána is. A fogamzásgátlót fél évvel előbb hagytam abba, hogy "tisztuljak". Már nem dohányoztam több éve, úgyhogy az nem volt gond, a kávét akkor hagytam abba egy időre, amikor kiderült, hogy van már bébi. De mivel a vérnyomásom a béka segge alatt, ezért arra visszaálltam.
Lényeg, hogy nem árt, ha babázás előtt már szeded a terhes vitamint, vagy a folsavat. Jobban megtapad a bébi és megelőz mindenféle bajt (ha jól tudom pl. a nyitott gerincet)
Ha fél évig nem esel teherbe, akkor már érdemes vizsálatokra menned. Az én exkolléganőm elment, és kiderült, hogy el volt záródva a petevezetéke - de már "megjavították" neki :o)
V.
vantal
 
 


Köszi Vantal!

Már régóta eszünk napi 1-1 Béres Actival Max-ot (a férjem is! Kép ). Megkérdeztem egy gyógyszerészt, h. ebben az esetben is szedjem-e a magzatvédő vitamint, s azt mondta, h. felesleges. A multivitaminban is benne van mindaz, ami abban.

A kávén én is gondolkoztam már, mert nekem is nagyon alacsony a vérnyomásom (pl. véradásról mindig elküldenek emiatt KépKép). De kb. 1 hónapja nem iszom már - bár addig is csak reggel ittam egy nagy bögre tejeskávét, azt is azért, mert finom. De azért hiányzik... Valahol azt olvastam, h. csak a túlzott kávéivást kell visszafogni (erős, s naponta többször), nem?

A Doktor Úrnak mi erről a véleménye?

Kép
hbzs
 
 


Szerintem egy kávé még nem gáz, ha nem magas a vérnyomás. Főleg, ha tejjel iszod. Én mondjuk eleve instant kávét iszom, nem vízbe, hanem tejbe rakva, ami a gyomrot is jobban kíméli, és eleve nem olyan erős.
Mondjuk én kólázom is, de a védőnő azt mondta, hogy az se baj alacsony vérnyomásnál, csak ne vigyem túlzásba. Szerinte napi 4-5 decit igyak maximum. Annyit azért nem szoktam.

Doktor szerint is lehet kólázni? Mert pár kismama pont múltkor akadt ki, hogy hogyan ihatok kólát terhesen?!
V.
vantal
 
 


Vantal!

Köszi a gratulációt, már az is eldölt, hogy Horváth Barnabás lesz a fiúnk neve.

Áginak és Sára babának nagy-nagy gratula!
Lehet, hogy már Gabi is megszült?

Kólázni néha én is szoktam, föleg az elején kívántam, mert amúgy egyáltalán nem iszom. Egyes rokonok ebböl jöttek rá, hogy terhes vagyok, mert az elsö gyereknél is a 2-3. hónapban kívántam a kólát! Szóval lebuktattam magunkat.
Én a kávéra már rá se tudok nézni az elejétöl kezdve, egyszerüen felfordul a szagától a gyomrom, pedig elötte rendszeresen volt egy reggeli és egy ebéd utáni lightos, sok tejjel.

Vantal, segíts már! Voltam az nlc-n, gyerekruha turkikat kerestem volna, mert az origon lejött, hogy folyik erröl társalgás, de egyszerüen nem akadok rá. Nem tudod véletlenül, hol kellene keresnem?

Üdv mindenkinek:
Anett
anettka
 
 


Hát, én is most kerestem csak rá, ilyesmiket talátam:

http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=134&forumid=27895

http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=134&forumid=31981

Na meg ilyeneket:

http://timcsi-mano.fw.hu/
http://www.babanet.hu/hol-mi/borze.php
http://www.babasziget.hu/
http://gyerekruha.uw.hu/

Bedobtam a lányoknak az egyik fórumon, hátha tudnak valamit. Ha igen, akkor megírom!
V.
vantal
 
 


Én speciel a "lila szobát" tartom a legjobbnak ...

Szerintem nyugodtan lehet naponta 1-1 kávét inni, egyébként a vérnyomás szempontjából tök mindegy, hogy tejjel vagy anélkül ..

A kólát utálom, de nem árt ...
gyuri
Szeged
 
 


Köszönöm a választ!
V.
vantal
 
 


Sziasztok!

Anettka!
Asszem a Babanet főoldalán van egy börzefigyelő, azt is érdemes megnézni Kép. Ja, a Havannán (XVIII. kerület) holnap lesz babaruhabörze a Kondor Közösségi Háznál. A Babaszoba csere-bere topikjába is érdemes benézni, ha érdekel netes vásárlás is.

Kóla: szerintem néha pár pohárral nem árthat. Én egyébként nem terhesen mindig lightot iszom, terhesen meg rá sem bírtam nézni, csak a "cukrosat" kívántam. A kávétól hányingerem volt, de a második trimeszterben néha ittam tejes kávét, de csak nagyon ritkán.

RGabriella!
Lehet, hogy már babázol Kép?

Vantal!
Nem mentem el a gyomortükrözésre (Te is írtad, hogy kihagytad inkább). Kb. két hete nincsenek panaszaim, és azt mondták, hogy akkor nem muszáj. Persze kaptam a lehetőségen Kép.

Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!
Amint olvasom elkezdődött egy társalgás a szülőágyakról! Tudna valaki erről valami bővebbet is írni, itt akár a Doktor úrra is gondolok. Én másfél éve az első babámat az utolsó boxban lévő nem teljesen fekvő helyzetű szülőágyon szültem, ami akkor bejött. Orvosom most is ezt javasolta. Akkor még nem voltak színesre festve a szobák, így nem igazán tudom hogy arról beszéltek e vagy valamelyik másikról. Vagy azóta megújult mindegyik esetleg? Most sajna nem jutottam el egy 1,5 éves mellett szüléselőkészítőre, így kicsit hézagosak ezen a téren az infoim.
Ha tudtok írjatok róla, már a 37. hétben vagyok, így sokáig nem halogathatom a döntést!
Köszi
döngy
 
 


Sziasztok!
Virga: ha nem muszáj, akkor nem gond, ha ellógod a tükrözést :o) Nekem nagyon meg akarták csinálni, de rémesen gyáva vagyok - ez van.

Október 2-án lesz Csepelen is baba-mama börze. Azt mondják elég tetemes mennyiségű cucc szokott kint lenni, bár én még nem voltam. Szerintem majd most! :o)

Döngy: Bár én 1,5 éve nem voltam, de most úgy van, hogy van egy teljesen elkülönített szoba, az a lila szoba. Aztán van egy nagy szülőszoba, ahol 4 box van függönnyel leválasztva. Szerintem te ott lehettél anno. Nekem van egy képem a lila szobáról - Doktor jóvoltából:

http://www.noklapja.hu/common/users/images/fotoalbum/12/NU336057N119825.jpg
vantal
 
 


Én erre a lila szobára pályázom. Azt mondta az orvosom, hogy azért nincsenek vérre menő harcok érte, úgyhogy ha szeretném, szerinte nem lesz akadálya. Bár amilyen vagyok, tuti frontok alatt indul be a szülés, és én érek be utoljára az összes kismami után :o( De ha nem sikerül, hát nem, de azért nekem a lila szoba a cél.
V.
vantal
 
 


Virág azért tök jó, hogy jól vagy már! Én is elvagyok mostanság már sokkal jobban. Néha van ez meg az, de alapvetően jobb a helyzet. Félidősen eddig 2 kilót híztam, de szerintem azért állok ilyen jól, mert délután viszont változatlanul nemtok normálisan enni a sav miatt. Mindegy, mert legalább nem hízom annyira el, és végül is úgy kevertem át a napi étkezéseket, hogy reggel és délben egyek tartalmas ételeket. Csak olyan rossz, hogy este éhes vagyok, és csak vacakokat rágcsálhatok (pl Hamlett vagy kifli tejjel) És még így is folyton Rennine-t kell ennem :o( Ma pl. iszonyatosan jó lecsóillatot éreztem anyósoméknál, és pont akkor rakta bele a füstöltkolbit, amikor ott voltunk :o( Én meg nem ehetek.....! Nem baj, holnap főzök és eszem a nap első felében. Ez legyen a legnagyobb problémám, de azért fáj ez az én lelkemnek! :o)))
V.
vantal
 
 


Szülöágy -téma:
Én eddig azt hittem, hogy minden boxban és a lila szobában is egyforma ágyak vannak. A Doktor majd talán válaszol, mert ezt tényleg jó tudni elöre. De most látom, hogy a lilában csak egy ágy van. A boxokban akkor nem tudom mennyi és milyenek. Én is a legutolsó boxban szültem, ott két ágy volt, egy hagyományosabb meg egy olyasmi szülöágy, mint amilyen Vantal képén látható. Én ezen szültem és baromi kényelmetlen volt, gyakorlatilag tartani kellett magam rajta, mert csúsztam le róla, jobban meg nem bírtam felülni rá, mert fájt a..khmm. (A vége le volt szedve és bent volt a kengyel a helyén.) Így a nyomás hatékonysága töredékes, a fájdalom viszont sokszoros volt, gyakorlatilag egyfolytában hisztiztem szegény szülésznönek, hogy így sem jó, úgy sem jó. Végül az orvosom javaslatára simán hanyattfeküdtem (le lehetett hajtani a támlát) és onnan minden jobb volt. A szülésznö szerint az ágy nem passzolt a testarányaimhoz: 168 cm és szerintem teljesen átlagos testalkatú vagyok. Szóval engem még egyszer arra az ágyra nem fektet fel senki! :-)) Elöször azt gondoltam, hogy csak nekem nem való az a pozíció, az elözö szülésemnél sem jött be a félülö helyzet, de már többen írták itt, hogy bajuk volt vele. A dokimnak persze elfelejtettem mondani...
moncaberta
 
 


Ágyak.
A különálló szülőszobában van a legújabb és legkorszerűbb szülőágy, bármilyen helyzetbe állítható, praktikusan akár szülőszékként is funkcionálhat.Lila műbőr huzata miatta hívják a szülőszobát a "lila szobának".
Van továbbá négy - egyterű,de fallal illetve szines függönyökkel leválasztott szülőszoba, az utolsó szintén egy korszerübb, állítható, de keskeny és tényleg nem kényelmes szülőágy (a "kék"), ezen szült Monca. Van továbbá 3 régebbi tipusu széles, nehezen kezehető, kissé kemény, de elég kényelmes szülőágy is. Minden szülőszobában van egy un. vajúdó ágy is, ezen lehet pihenni a vajudás alatt, ezek kórtermi ágyak. Lehet választani!
gyuri
Szeged
 
 


A Doktor azt írta kicsit korábban, hogy a lila szobát javasolja. Nem írta, hogy konkrétan az ágyra gondol, de én végül is annak kapcsán kérdeztem meg, így feltételezem, hogy az ágyra (is) értette.
A szülésznő - akivel beszéltem - azt mondta, hogy próbáljam majd ki a teljesen ülő pózt. A dokik nagyrésze kapható rá (az enyém szerinte igen, de majd megkérdezem), mert hogy nagyon sok kismamának az jön be. Persze ez biztosan egyéni. Fene tudja. Bár neked azért már lehet róla fogalmad :o)
A (nem félig) ülést próbáltad akkor?
V.
vantal
 
 


Vantal, ha tölem kérdezted:
nem próbáltam jobban felülni. Mindkétszer állva vajúdtam, ülni -pl labdára- egyik szülésemnél sem bírtam már a vajúdás alatt sem, szóval az sem mindenkinek jó. Szülésnél guggolás ilyesmi az elsönél szóban sem jöhetett, az oxitocinban ment, teljesen más a ritmusa a dolgoknak, nem lett volna eröm tartani magam. (Akkor végül császár lett). Azt hiszem nekem a legjobb ha minél lazább testhelyzetben szülök, csodálom azokat, akik képesek állva-térdelve-guggolva. Nekem fekve teljesen oké volt. Úgy látszik én ilyen renitens konzervatív-pozíció-kedvelö vagyok... Czövek Ági szülésznöröl csak annyit: egyfolytában ugrált körülöttem (már tökre szégyelltem magam), hogy megtaláljuk a kellemesebb pózt: kivette-betette a kengyelt, állította az ágyat stb. Szóval a Jahnban próbálnak segíteni és tényleg választhatsz, felkelhetsz, labdázhatsz, ami jólesik. Ez azért fontos, mert ezt elöre nem lehet eldönteni, ott érzed csak, hogy hogy tudsz hatékony lenni és ott már segítség kellhet a mozgáshoz. De remélem ez már máshol is így van.
Na befejezem az észosztást:-))
moncaberta
 
 


Ez nem észosztás, hanem jó kis építő tapasztalat! Nekem még semmi tapasztalat szülés téren, ezért érdekel, hogy mivel lehet könnyíteni a dolgot, meg kinek mi jött be. Persze azt tudom, hogy ettől még nekem lehet, hogy teljesen más fog segíteni, de nem árt meghallgatni tapasztaltabbak véleményét. Na, többször nem írom le a "tapasztalt" szót, mert már asszem elég érthető volt, hogy mit akarok :o)))
V.
vantal
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a válaszokat szülőágy ügyben. Ezek után nekem is a "lila szoba" a cél, bár nekem nem volt gondom az utolsó boxxal sem. Muris volt hogy nem találták meg, vagy valamiért nem tudták felrakni a lábtartót, így én tartottam a lábam. ha jól emlékszem, varrásnál volt a legérdekesebb!
Vantal!
Ha frontban szülünk nekem sincs esélyem, mert nekünk kb. 1 óra az út a kórházig, kicsit parázok is miatta, és még a hugomnak is ki kell érni Pestről bébiszitterkedni!
én mostanában sokat gondolkodom az egyágyas szobán a gyerekágyon is, tudom mindenkinek mások az igényei és más a vérmérséklete. Én csak attól tartok hogy egyedül "becsavarodok" , és még wc-re is félve megyek el mert senki nem lát rá a bébire. Előző szülésnél is volt 1 nap mikor egyedül voltam az akkor még 5 ágyasban ( max. 3-an voltunk), hát az sem volt számomra jó ebből indulok ki!

Mi erről a véleményetek?
Tudom van aki a hütőt és a külön fürdőt tartja fontosabbnak, én még gondolkodom a dolgom.

Döngy
döngy
 
 


Én semmiképpen nem akarok egyágyas szobába kerülni utána, mert első baba, és fogalmam sincs arról, hogy mit kezdjek vele. Úgyhogy tanácsokkal zaklatnám, vagy csak simán ellesném a tapasztaltabb anyukáktól a trükköket. Vannak a többágyasnak is hátrányai, ebbe biztos vagyok, de egy egyásban biztosan nagyon elveszettnek érezném magamat. Amúgy is roppant módon társaslény lennék, vagy mi :o)
V.
vantal
 
 


Szia Sz.Ági!
Küldtem neked mailt, de visszajött!!! Nincs tele a postafiókod? Vagy másik e-mail cím esetleg?
Üdv: Viki
vantal
 
 


Vantal!

Megkaptam!!!Kép

Ági
aszemenyei
 
 


Hali Csajok!

Csak, hogy egy kis zavart keltsek: én mindkét manómat a Délpestiben szültem, az egyiket a kék szülőágyon a másodikat a lilán (bár szerintem ciklámenKép).
Nos nekem a kék sokkal jobb volt, éppenséggel a keskenysége miatt. Szinte ülve szültem, pihenni dőltem hátra, nyomás közben a talpamat ki tudtam támasztani, a kezemmel pedig a nyomást segítve előre tudtam húzni magam. Ja, és szülés közben nem fájt a derekamKép. (elötte is utána is, de amíg a szülőágyon "feküdtem" nem).
A lila nekem túl széles volt, nem támasztotta meg a derekam - pedig próbáltuk párnákkal is segíteni a széket - a lábamat nem tudtam letenni sehova sem. (Lehet nem csak emiatt, de végig iszonyúan remegett... És mikor kibújt a lány, tarthattam a kezeimmel, mert ahova le tudtam volna tenni, ott a gyerek volt). Végül majdnem teljesen fekve szültem, ami nekem jóval nehezebb volt. Pedig nem egy vékonyka, kisfenekű csaj vagyok, de úgy éreztem, kétszer nagyobb nőcire tervezték az ágyat...
Akinek kell a társaság ez első napokban, annak jobb a többágyas szoba, mert ugyanúgy kényelmes, bennt van a fürdő ott is. A kétágyas nem annyira jó, mert a gyerkőcök mellett van közvetlenűl, bár ha fáradt az emberlányaKép, nem zavarja annyira. Mi mindkétszer egyágyasba mentünk, az intimitás miatt, de így is sokat "zaklattak" minket, tehát úgyanúgy odafigyelnek és segítenek.

Nos, kicsit hosszúra sikeredett, de ez a pocakosokat nem szokta zavarniKép

Jó pocaknövesztés, pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Szegény császáros mamikra nem gondol senki?? KépKép
Esetleg választhatnának ők is? Hupilila, műtőszöld, hófehér műtő??Kép

Kérdésem: van-e a JFK-nak alapítványi számlaszáma, ahol a szülészetet, illetve a csecsemősöket/koraszülötteket támogatni lehetne??KépKép
Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Ági!
Ez tetszik Kép Kép!

Csucsuka!
Elárulod nekem, hogy ki a dokid? Akár priviben is jöhet az infó.

Vantal!
Az NLCs JFK topik nagyon kihalt mostanában,nem? Mi történt?

Köszi, Virág
virga
 
 


Virga!

Még egy "idétlen" kérdés: szülésfelkészítő tanfolyam császárosoknak??? KépKép

(Úgy látom, hogy a gazdasági jogi vizsgára való felkészülésem teljesen megőrjített!!Kép) Holnap lesz, úgyhogy lassan végetér az "ámokfutásom"...

Ági
aszemenyei
 
 


Virga, Forgács doktor.

Ági, van alapítvány, sajna fejből nemtom a számát, de régebben ki volt írva a koraszülött osztálynál.

Zsófi
csucsuka
 
 


Köszi Zsófi!

Megnézem majd!!

Ági
aszemenyei
 
 


Csucsuka!
Köszi Kép.
Virág
virga
 
 


Ági, a Doktor Úr ide is beírta már valamikor régen a támogatás módját. Akár itt is visszakereshetsz... Kép
Zsuzsi

Kép
hbzs
 
 


Kedves Zsuzsi! Kép

Mondom én, hogy meg vagyok kavarodva Kép: most találtam meg Dr. Ármay Zsuzsanna régebbi hozzászólását:
"Támogatás a "Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház Alapítvány" címére juttatható, mely kiemelten közcélú alapítvány, adószáma: 18014871-1-43.
Amennyiben valaki adójának 1%-át ajánlja fel, az az Alapítvány "nagy kalapjába" kerül, amiből a Koraszülött Osztály részesedése bizonytalan.
Ha valaki év közben csekken fizet be adományt a fenti számlára, és azon a Koraszülött Osztály nevét feltünteti, a támogatás garantáltan osztályunknak jut. Ebben az esetben a következő évi adóalapjából az adomány 30%-át levonhatja. Én inkább ezt a formát javasolnám."

Esetleg, ha valakinek frissebb infója van, szívesen fogadom!!!

Ági
aszemenyei
 
 


Hahó!
A másik fórum valóban kihalt. Az okára csak tippelni tudok. Szerintem a társaság jó része megrémült attól, hogy a Doktor olvassa a fórumot, sőt reagál arra, amit írnak. Így szerintem nem merik már leírni a véleményüket nagyon sokan. Akik meg igen, azok inkább a Babanetre jártak eddig is és nem oda.
De ezt csak én gondolom, mert azóta lett ott csend, amióta a Doktor írt. Persze lehet, hogy nagyot tévedek és mindez véletlen.
Tisztázzuk: melyik a kék szülőágy?! :o)
V.
vantal
 
 


Sziasztok!

Ági! A gyerekágyas osztályon lehetett kérni/kapni csekkeket is kitöltve az adószámmal meg megcímezve a csecsemő- vagy gyerekágyas osztálynak ( már nem emlékszem pontosan, pedig most volt ). Ha esetleg arra jársz, talán be is tudod szerezni.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Vantal, a négy egymás mellettiből a leghátsó vagy máslépp: amelyik a legmesszebb van a vizsgálótól.

Zsófi
csucsuka
 
 


Tisztelt Doktor Úr!
Lenne pár kérdésem és szeretném ezeket Önnek feltenni.
Párommal elhatároztuk, h belevágunk a babaprojectbe és abba is hagytam a gyógyszert. Elmentem a nőgyógyászomhoz, aki a rákszűrésen kívűl más vizsgálatot nem csinált. Én a "magam szakállára" elkezdtem szedni az elevitet, vmint a házi orvosomnál csinált vérvétellel megállapították a vércsoportomat (A Rh +)és reggelente mérem a hőmérsékletemet.
Az lenne a kérdésem, hogy esetleg kellett volna még vmilyen vizsgálatot elvégezni, vagy ez a szokásos első körben? Még nem voltam rubeólás, de az orvos azt monda, h nem kell beoltani, Ön szerint érdemes lenne? Ha igen, ezt hogyan oldhatom meg? Vmint mi az amit még a jó ügy érdekében tehetek?
Válaszát előre is köszönöm és elnézést a sok kérdésért.
Éva
évi79
 


Évi: bár nem tőlem kérdezted azért reagálhatok? :o)
Én is ugyanígy voltam vele bébivárás előtt, és megkérdeztem a rubeola elleni oltást is. Nekem azt mondta - az akkori - nőgyógyászom, hogy teljesen felesleges, ráadásul az oltás beadása után asszem 3 hónapig nem kéne teherbeesni. Szintén lebeszélt róla a háziorvosom is, mondván, hogy felesleges. Félidős terhes vagyok, de eddig nem is volt gond, bízom benne, hogy nem lesz. Szerintem ha nem oviban dolgozol mondjuk, vagy más helyen, ahol nyüzsiznek a kicsik, akkor tényleg nincs értelme.
Elevitet simán szedhetsz előtte, sőt jó is, vagy azt, vagy folsavat.
Különben meg semmilyen vizsgálatot nem kell elvégezni, maximum lehet. De valószínűnek tartom, hogy a mostaninál többet hülyeség, mivel ettől kezdve a terhesség utáni állapod lesz az érdekes (vérvétel, pisi, EKG).
Ha dohányzol, arról szokj le, és ne szedj semmilyen gyógyszert - allergiára se. Ha mégis kéne, akkor nézd meg, hogy szedhetik-e terhes nők. De mondjuk én nem szedtem egyáltalán előtte, és a fogamzásgátlót is hagytam fél évig ürülni a szervezetemből. De pl. az egyik barátnőm gyógyszer mellett lett terhes kétszer is, és most már két egészséges lánya van.
Ja, még lehet kérni a toxoplazmózis vizsgálatot (nyershús és cica terjeszti), de ezt se feltétlenül. Vérből csinálják, de ha volt már cicád, akkor több mint valószínű,hogy volt ilyened, csak esetleg nem tudtál róla, és akkor védett vagy. De ezt még a terheseknél se nagyon csinálják meg. Nálam pl. nem. Mi odaadtuk a cicánkat is előtte a szüleimnek, mert cicust terhes nő ill. bébi mellé nem nagyon szerencsés tartani :o(
V.
vantal
 
 


Szia Vantal!
Köszi a gyors és kimerítő választ. Anyukám dolgozik oviba, ezért gondoltam, h nem ártana... Nem tudom mi legyen. Igazából még két hónapot akarunk várni, aztán hajrá, de ha kell az az oltás akkor nem késlekednék.
Még egyszer köszi
Éva
évi79
 


Szia Évi!

Én még annyit tennék hozzá a Rubeolához, h. attól, h. nem tudsz róla, még könnyen lehet, h. átestél már rajta. Nálam is így van; soha semmilyen gyermekbetegséget nem kaptam el, de egy szerológiai vizsgálat kimutatta, h. rubeolára nézve "átvészeltség v. vakcináltság" áll fenn nálam.

Zsuzsi

Kép
hbzs
 
 


Sziaszok!

Na jó akkor szerencsére nem csak én idegenkedem az egyágyastól, jó hogy másnak is van ilyen véleménye. Örülök ennek.

Riácska!
Te tényleg teljesen eltűntél? Nem is olvasol minket?
Jó lenne tudni hogy vagy így az utolsó hónapban!
Nekem holnap lesz az első nst-ctg-m.
Aránylag jól vagyok, bár keményedik néha fájdalmasan már a pocak és a derékfájás is gyötör. Már csak 3 hét maximum.El sem hiszem hogy lesz még egy porontyom heteken belül!
Te miben maradtál Tanár Úrral, melyik szülőágyat célzod meg?
ha van kedved jelentkezz!

Döngy
döngy
 
 


Sziasztok!
Örörmmel értesítelek benneteket, hogy megszületett Szeptember 09-én 22 24 perckor gyönyörű kisfiam, Simon Szabolcs Balázs. Tegnap jöttünk haza a kórházból, jól vagyunk, csak még bele kell szoknuk mindenbe..
Gabi
rgabriella
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: