Új privát üzeneted érkezett!

Bocsesz az elirásokért, meg a rossz hejre beszúrt smilekért, én született analfabéta gyaok, ráadásul ez a lüke gép mindenhova rosszul szúr be mindent! :evil:

Kép
kislibus
 
 


Hali!

Petibaba újra a régi formáját hozta/hozza. Nagyon aktív volt tegnap is és ma is. Úgy látszik kell neki heti 1 nap szabi, amikor lazul egész nap.

Na, Czeizelen én is kiakadtam tegnap! Egyik mondatában riogat, a másikban meg hozzáteszi, hogy az is megoldás, ha az influenzás kismama a láz kezdetétől csillapítja azt gyógyszerrel, vagy hűtőfürdővel. :shock: :shock: Erre varrjál gombot! (nekem ez az ürge amúgy is gyanús egy ideje...)

Te Chililány! Ha visszaolvasod, amiket elhintettél itt figyelmetlenül, akkor rájössz, hogy nem kellett egy Vágópistának lenni, hogy rájöjjön az ember, hogy sántikálsz valamiben! :lol: :lol:

JulcsikaRencsike! Az az ágy nagyon kis praktikusnak tűnik, de nálunk sajnos hely hiányában (egyelőre) nem megvalósítható az alkalmazása. (meg amúgy is kimérettük a szobát -földsugárzás-vízér- és az ágyunk mellett nem volna jó helyen a Drága kukacosunk)

Kata! Hasi UH van az Ih-in és kaptok képet, meg DVD-t is. Apánk meg vegyesen adja elő a hasi és hüvelyi uh-t. Legalábbis nálam így szokott.A babát hasival nézi, a méhszájat hüvelyivel. Azért kérdezz rá, hogy mennyire vetkőzz, mert én a múltkor kicsit túlpucérkodtam a dolgot. :lol: :lol:

Kislibus! Drukkok és simik a legkisebb Libusnak! Nem árulnád el a keresztneved, mert Libuskámnak csak nem becézhetlek.... :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


még van 1 percem, amig párom felöltözik :wink:

kislibus
Na halljam a neveket, mik nálad a favorittok? :wink:
Amiatt ne aggódj, hogy egyik baba kisebb, szinte mindig igy van, nálam is ez volt és aztán utolérik egymást, minimálisan mindig van egy kis eltérés, de ezen nincs miért aggódni, főleg ha 2 petéjűek, mint az enyém-két méhlepényen vannak, nem egy burokban-akkor meg azt szokták , hogy a testvérek se egyformák. Nekem nővérem van 1,5 év különbséggel és mégis ő az alacsonyabb, meg súlyra is 48 kiló(az én súlyom most nem árulom el, ha nem baj :lol: )
szóval hiába ikrek akkor sem fognak jobban hasonlitani egymásra , mintha tesók lennének. Ezen igazán nincs miért aggódni.
Este majd átküldöm, nekem mekkorák voltak ezidőtájt, oké?


ercsikati
húú már nem is tudom mit akartam irni... :roll:
Igen adnak fényképet és videót is az Istenhegyin, én a 18. hetinál bevittem az egész családom :lol: , persze előtte megkérdeztem a dokinőt, de megérte elvinni anyuékat, mert nagy élmény volt.

na most lépek....pusza
chilike1
 
 

 
 

Még a nevekhez: Nekem nagyon tetszik még az Izabella név. Szerintem nagyon nőies, temperamentumos. Igazi démon lesz a csajból, aki ezt a nevet viseli. :lol:

Fiúnevek közül nagy kedvencem a Nimród. Még nagy erőkkel győzködöm a Petim, hogy legyen a picurkánk másik neve ez. Szerintem óriási ereje van ennek a névnek. Már-már misztikus erő... Nem hiába: egy óriás volt ő, nagy vadász, ő építtette Bábel tornyát, másrészt pedig Ménrót (Nimród) volt Hunornak és Magornak az atyja...

Az Encyclopaedia Hungarica Nimródról:

NIMRÓD - (Kr.e. 2. évezred eleje) Nemrod, Ménrót. - Uralkodásának központja kezdetben Asszíria volt, ahonnét Evilát földjére költözött. A történelmi források szerint hatalmas vadász, aki nagy hadvezéri tehetségével és óriási tekintélyével kora legkimagaslóbb politikai és katonai vezetője volt. Sajátos egyénisége oly mértékben nyomta az emberiség történetére bélyegét, hogy a Szentírás is elismerő hangon emlékezik meg róla. A "pogány" források tanúsága szerint a bábeli toronyépítés megkezdője, a szkíta vallás megalapítója, a szkíták első királya. A magyar krónikákban Ménrót óriás a magyarok ősapja. Ezt a hagyományt őrzi Kézai krónikája, a Zsámboki-kódex, a Thuróczy-krónika és a Tarihi-i Üngürüsz krónikája is.

Szent Sigilbert Antiochia-i püspöknek a keleti nemzetekről írt krónikája szerint Nimród "mintegy 58 esztendővel a Vízözön után ment be Evilát földjére és feleségétől, Enéhtől nemzette Magort és Hunort, tőlük származik a magyarok és a hunok nemzete".

Kell ennél több, jobb veleszületett adottság egy férfinak???

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Fú, Moncsiga! Ezt a Nimródot jól levezetted! De nagyon szép név a Nimród, nálunk párom megvétózta! Péter Nimród. Még igy is nagyon jól hangzik! Örülök neki, hogy már mozgott ma!

Chilike! Megköszönném, ha átküldenéd a ti méreteiteket, mert azért tényleg aggódom, bár már mndenki más teljesen lenyugtatott, hoy minden ok, lesz, csakhét nem egyformák, no Istenem ez van... :D

Nevek: Aisa, Anna, Boglárka, Katinka, Kata, Kamélia, Darinka, Szira, Zira,
Fiú: Levente, Szabolcs, Ajándok, Ákos, Bence, Bendegúz, Sebestyén, Szilárd.

Kép
kislibus
 
 


Hu Moncsi, Te nagyon alaposan utána jársz a neveknek.
Nem elég, hogy elsősorban egy "kőszikla" (Péter).
Még Nimród is... :))
Nekem, ha fiam lenne amúgy második névnél a Hunor tetszik, csak ,ha már említetted a papáját :)
Lány kedvenc most a Kamilla, a Réka régi kedvenc, de sok van belőle, viszont apa szülinapjára esik, Izabella az enyémre.
miciona
 
 


Moncsika,

Érdekes, mert nekem is nagyon tetszett Izabella, a páromnak annyira nem. De ha nagyon sokat mondogattam volna, lehet, hogy a végén ez is tetszett volna neki, de valahogy aztán már én sem akartam.... Nagyon szép, de mégsem tudom elképzelni, hogy az én kislányomat így hívják.

A Nimród nekem is tetszik! És igazad van, hogy utánanézel a jelentéseknek, nekem is 1-1 új név felmerülésekor az volt az első dolgom, hogy rákerestem a jelentésére.
A Szonja egyes lapok szerint a Zsófia, mások szerint a Szófia becézettt formája, így vagy bölcsességet, vagy ügyességet jelent. Mindkettővel elégedett voltam :D

Miciona,
Érdekes, hogy nálunk a férjem vetette fel a Kamillát... nekem viszont volt egy barátnőm régen, aki miatt nem akartam volna adni.
De az is nagyon szép név, a Réka is.

Amúgy én nem szeretnék 2. keresztnevet a Szonja mellé, valahogy azután már nekem túl sok lenne.

Kislibus,
Minden rendben lesz a babákkal, tényleg nem lehet tőlük elvárni, hogy pont együtt nőjenek. Tudod, két külön kis szervezet, külön egyéniség, különböző vérmérséklet :)
vjulcsi
 
 


kislibus
nekem 7. hetes és 10. hetes uh-s papirom van, leirom neked mindkettőt.

7. hetes
A baba CRL:8,3 6,6 mm
B baba CRL 11,5 7,3 mm
YS ÁTMÉRŐJE
A 2,3
B 3,8

10.hetes
A baba CRL:27,9 10,0mm
B baba CRL:30,8 10,2mm
YS átmérője :A 2,7 B:4,0mm
Cervix hosszúsága :36,5mm

Mondjuk ne ijedj meg, ha a tieid kisebbek, mert nekem a kezdetektől nagyok a babáim. Főleg ahhoz képest, hogy ketten vannak odabennt(ahogy irva a vonalzóm is) és általában a 2 baba kisebb szokott lenni, mintha csak 1 baba lenne.
chilike1
 
 


Na, Kismamikáim!
Szerintem a nyerő a 4in1 átalakítható bölcső - baba-mama ágy
"Cikkszám: 8943
Ezt a sokoldalú fa bölcsőt nem kell a baba féléves kora után száműznünk a szobából, átalakíthatóságának köszönhetően sokáig használhatja a baba vagy akár a mama is. Mérete lehetővé teszi, hogy a kis lakásban is kényelmes, meghitt helyet teremtsünk a babának, ahol nyugodtan pihenhet. Használhatjuk a hajlított talppal bölcsőként, vagy anélkül kis kerekes ágynak, amit tetszés szerint magunkkal tolhatunk a lakásban, vagy akár kitolhatjuk a szabad levegőre. Egyik oldalát eltávolítva a szülői ágy mellé állítva praktikus baba-mama ágyként funkcionál (fekvő/ülőmagassága fokozatmentesen állítható), így a baba sokkal nyugodtabban pihen, éjszaka kevesebbszer ébred fel, mégis külön alszik, és a szülők álma is zavartalanabb.
Ha a csöppség kinőtte a bölcsőt, akkor átalakíthatjuk azt kispaddá, amin baba-mama kényelmesen üldögélhetnek, hintázhatnak. A két alsó textilfiók praktikus tárolóhelyet biztosít.
Az ár tartalmazza a teljes felszerelést: - antiallergén matracot, - fejvédőt, - mindkét oldalán használható, fordított színű pamut ágyneműhuzatot, a kispárnáról legombolható csillagpárnácskát, - baldachintartót és baldachint, - 2 db textilfiókot, - 4 db kereket (kettő fékezhető) - 2 hajlított talpat.
Méret: magassága baldachinnal 146 cm, baldachin nélkül 78 cm,
szélesség 45 cm, mélység 85 cm, fekvő- ill. ülőfelülete 80x43 cm.
Fekvő/ülőmagassága fokozatmentesen állítható.
Paplanhuzat 77 x 71 cm párna 39 x 33 cm.
Ára: 45990 Ft
Postaköltség: 2100 Ft"

Julcsika és Chilike!
Nekünk ez volt:
http://www.e-bababolt.hu/kisagyak_jarok ... t_3001.JPG

Honlap: http://www.e-bababolt.hu/kisagyak_jarok ... olcso.html

Moncsika és Rencsike!
Nektek ezt javaslom ;-)
http://www.e-bababolt.hu/kisagyak_jarok ... oba_72.jpg

Meli, Libus, Kata! Nálatok még nem tudni, hogy fiúúúú vagy leányka érkezik... ;-)
Nekünk Apánk a 11.héten megmondta. Kata Te kérdezted.

Muci! Te pedig már megvettél mindent... :-)
Ma még nem írtál? Csak nem?????? :D :D :D

Szóval:
A bölcsők ált. fél éves korig jók, utána mi lesz vele, ha nem tudod odaadni, eladni stb.
Ezt utána is tudod használni.
Ha megnézitek, mennyi egy tök üres bölcső, mennyi hozzá a matrac, ágynemű, baldachin stb., akkor egyértelmű, h már ez nyert + hogy utána is hasznos, nem hiszem, h van jobb. Nagyon kis szép életben. :-)
Mi imádtuk és ki is használtuk.

Olvasom a mai termést. :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bodza2005 2009.10.22 21:23-kor.

Kép
bodza2005
 
 


Moncsi! Ez a duma, h az ürge gyanús egy ideje... :lol: :lol:
Miért az Bébikém?
Amúgy idióták, h felelőtlenül beszélnek össze-vissza!
Én sem adatnám be soha!!!!!!!!!!!!
Más: jól ki....tél velem.
Hetek óta nem iszom tejet. :oops: :oops:
Zabtejen, rizstejen éldegélek, ha egyáltalán a számhoz emelem... :lol:
Előtte aaz egyik legnagyonn tejfun voltam...
De ez a g..... szó... Ahányszor tejet látok, ez jut eszembe róla...
Ami szuper, h ez a szoptatás miatt jól jön és tudtam is, h nem egészséges, de nem bírtam leállni vele. Most igen. :lol: KÖSZI!!!

Kép
bodza2005
 
 


Csiguszom!
Az Izabella szuperos!!!!!!!!!!!!!!!! :D Pont olyan, amilyennek leírtad.
A Nimród szép és ok az eredet és a viselők, de nekem nem annyira jön be. Libuséi közül a Levente és Kata.

Nem értem, mit szégyenlősködnek az Intézetben, ha 1x Ironman lelépett, mi ez a nagy diszkréció? Nem úgy értem, h bármi rosszat mondjanak, különbek annál, de azért azt el lehet mondani, h itt nem dolgozik már, nem?

Folyt. az olvasást.

Kép
bodza2005
 
 


Gyerekek, annyira kiwi vok, hova megy élni ez a Chililány...
Latinos országot tudnék Neki elképzelni a kis temperamentumához.

Moncsi! Az Ih-in-t, először valami adatnak gondoltam, mármint méret vagy ilyesmi, a Libusnak írt simik helyett pedig smink-et olvastam, amin igen meglepődtem.
Pedig Ti vagytok a kismamikák...

Én is ledobtam MINDENT a várandósság alatt!!!!!

Rencsike! Nekem a 16.héttől ínhüvelygyuszim volt (soha előtte), amiről most már tudom, hogy ún. alagút-szindróma és ahogy megszületett Babcika, elmúlt. A bal kezemen zsibbadtak az ujjaim a 16.héttől (elmúlt azonnal a szüléssel) és a szeméremcsontom is a 16.héttől!!!!!! fájt végig, kegyetlenül, az utsó 2 hónapban már sírtam, amikor lefeküdtem és oldalra akartam fordulni, mert iszonyatosan fájt. Szülés után még pár hétig megmaradt ez utóbbi.
Hányinger pedig addig volt (16.hét).
Persze, ezt az összeset akkor nem életem meg nagy drámának, mert örültem, hogy ilyen kis CSODA érkezik, utólag végigigondolva, bár mindig azt írom, mondom, csodás és könnyű volt a várandósság, de azért, ha belegondolok, voltak érdekességek is. :lol:

Kép
bodza2005
 
 


Kamilla is szép. Micike! Ok, a második Hunor, de mi lesz az első????

Húúú, de sok lett belőlem, ma már nem írok... :oops: :lol:

Kép
bodza2005
 
 


Édes Bodzám, jól megnevettettél! Én simán iszom tejet. :lol: :lol: Két napja kakaóval kelek-fekszem. Valahogy nagy nehezen legyűröm az undorom. :wink: Ismerem magam, nem tart néhány napnál tovább.
Jaj!!! Újabb őrület tört kis rajtam: SAVANYÚ KÁPOSZTA!!!! Tegnap anyóssal párolva ettünk, én egy kisebb hordónyit, mára hólyagos is lett a szám. :lol: :oops:
Nem baj, hogy a Nimród annyira nem tetszik neked. Én a Petimet röpke 3 perc alatt meggyőztem. :lol: Tehát úgy néz ki, hogy Ö. Péter Nimród lesz a babánk.

Hát, igen az Ih-in nem éppen nemzetközi rövidítés, de remélem előbb-utóbb megfejti mindenki. Ilyen jó kis melléolvasásokat én is szoktam produkálni. Utána meg fél óra nevetőgörcs, Petim meg nem tudja, mi lelt. :shock: :lol:

Nagyon cuki ez az ágyacska! Szép és tényleg praktikus, és nem is drága. De nem túl pici??? Nekem legalábbis a hagyományos kiságyhoz képest annak tűnik.

Holnap megyünk a tesómékhoz babukázni!!! Nagyon jó lesz nekem! :lol: :lol:

Puszik és Jóccakát!

Hümmmm...Melcsi tényleg nagyon hallgat... csak neeeem???

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Bodzuskám,
pont ezt az ágy- bölcső4in1-t néztük Julcsikával! :D Mi láttuk 38e körül is, de sajnos nekünk most ez sem fér bele.....már rendes kiságyat vettünk. ilyet vennék, csak esetleg használtat, mondjuk 20e-t.......álmodozok :wink:
akkor nagyon hasonló a tehességünk...remélem domcsi is olyan szuperbaba lesz, mint Esztike!!!!

Melcsikével én beszéltem ma, akkor még nem volt sehol semmi, bár azóta már eltelt néhány óra....

Melikém,
már általában ezen a fórumon vagyok, (csak láttam hogy hiányoltál a másikon)szóval itt vagyok és rengeteget gondolok rád!! Már nagyon hiányoztál nekünk!!!

jó éjt!

Kép
rencsi79
 
 


:lol: :lol:

Moncsikám! Ez kész!!!!!!!!!! Ez nem ágy, hanem bölcső, Te kis Mami. :lol:
Azért mégis teccik, így leírva is céép + az, hogy Petike neve lesz, szóval végül megszerettem a Nimródot is.
Nekem is a Peti volt az egyik kedvencem, A.-nak Ádám.
Ha fijjjú lett volna Esztike.
Apánk 1x a vége felé megkérdezte: na és mi lesz, ha Elemér lesz, nem Eszter. Haha... :twisted:
Jó Tesózást holnap!!! Cupákollak!

Rencsikém!
Tényleg? De jóóóóó! Ugye, h milyen kis cuki és praktikus?
Majd nézek én is, hátha látok Nektek eladót 20e körül.
Persze, Domcsika szupercukorság lesz!!!!!
Pusszantás Neked is!!!

Pedig valamiért mára éreztem a Marcikát, hogy kinéz e világra, hogy érdemes-e már kibújni. :D :D

Kép
bodza2005
 
 


Azért írtam, mert ma már holnap van. :lol:
A vonalzóm viszont ma is 9.hónapot mutat. Miért?
Ez már 9+1nap pedig. Nem értem.
Küldök Nektek Esztit mailben, jó?

Andikáék?
Csome?
Többiek?
Mónika?

Lyó éjt Gyerekek! :D

Kép
bodza2005
 
 


Esztimama, remélem jól érzed a mai napot. :wink:
Ez a gyermek tojik a világra, egész éjszaka alszik, reggel kicsit fent van, délután alszik, este szó szerint ugrál, majd be pisislek. :lol:
Semmi nem fáj, még jóslófájásaim sincsennek. Szerintetek ez normális?
Épp tegnap mondtam Rencsinek, hogy egy hónapja tök rossz volt egy csomó minden, keményedések, görcsök ilyesmi, most meg semmi. Na majd Apánk megpiszkál ma, vége az odabent lustizásnak. :lol:

Nagyon szupi az a kis bölcső, és én is azt hittem drágább, mert a sima kiságy is ennyi, mire megveszel hozzá mindent.
Mi már megvettünk mindent, csomag összepakolva, Marcika hazahozós cucca kikészítve.

Apropó, hogy bírtok ilyen sokáig fenn maradni?

Moncsi, a Péter Nimród nagyon szép. :wink:

Kép
gmelcsi1
 
 


melcsike
Átalában én is egy körül alszom el, tegnap például kiolvastam a szennylapokat, kiről mit hazudnak :lol:
Na remélem ma összefutunk dumcsizunk kicsit :wink:

bodzika édes húúú látom azért le vagy már fáradva este felé :lol: :lol:
Nagyon édike vagy, a kis kiváncsiságodat kielégitem délután , irok majd privit, csak most mennem kell , mert apánknál jelenésünk van :wink:

Figyuszka
Látom tejet nem iszol a szoptatás alatt, tényleg neem? Húú én kicsit naiv voltam akkor, mert azt hittem még kávézhatok is a 90/50-ES vérnyomásom miatt :lol:
Pont most akartam megkérdezni milyen kávét lehet(ne) inni.
Most Segafrédo Mokka-t iszom, minden reggel 1-et, mostmég tojnak rá a babáim, nem ébrednek fel miatta, csak engem térit észhez. De szopinál lehet kávéni?

rencsike
szivem, ha lesz időd átküldhetnéd miket vettetek, kiváncsi vagyok, mikre van szükség :wink:

julcsika
???

kislibus
na "összehasonlitottad" a méreteket?
tuti minden okés a kisbabáiddal, csak tudod apánk milyen , nem akarja, hogy "elbizd" magad. De tuti rendben van minden, ne izgulj.

moncsika
Izabellának hivják az egyik legjobb barátnőm, ő alacsony , vékoy, törékeny , gesztenye barna hajú, barna szemű nőci, de a természete tényleg "erős" nőre vall.
Nimródnak alsóban az oszt.-társamat hivták, amikor még kisdobosok voltunk, vékony, tejfelszőke hajú nagyon kis "anyuci pici fia" volt.

...tudod én mindig úgy vagyok vele, hogyha ismerek valakit akinek ez vagy az a neve, akkor arra következtetek a nevekből , mert rá emlékeztet. De a Péter Nimród úgy tényleg szép, önmagában nekem lehet nem annyira tetszene a Nimród, de igy a Péterrel kiegészitve szép csengése van, úgyhogy áldásom adom rá. :lol:
Jó választás volt

na puszikállak csajszikáim, birjátok ki nélkülem délutánig, majd akkor jövök. :wink:

:lol: :lol: :lol:
chilike1
 
 


Sziasztok Éjjeli bagjok! :lol:

Chilike! Nem csoda, hoy kávé kell, tessék időben lefeküdni! Engem is érdekelne, hogy hová mentek lakni! Olaszország??? :D
Méreteket összehasonlitottam, az én babáim közt 4 mm a különbség, a tieid közt 3 volt 7 hetesen. Amit viszont nem értek, hogy a CRL-nél miért van neked mindkét babához 2 érték rendelve? Nekem csak egy-egy van hozzá. Petezsákot már nem nézte mekkora, a szikhólyag stimmel. Megyek is enni, meg inni, nehogy tápanyaghiányosak legyenek a babák!

Gmelcsi! Nagyon hajrá a szüléshez! Nagyon jól érzi ez a fiú odabenn magát!

Az ágyacskával kapcsolatban, nagyon kis helyes, meg praktikus, de nekünk olyan ágyunk van, amihez nem tudnánk rögziteni, és ez nem fog változni. Én úgy gondoltam, hogy eleinte egy kiságyba teszük őket, amit valószinűleg kapni fogunk, utána majd meglátjuk hogy mi lesz a későbbiekben. Ha püffölik majd egymást, beszerzünk külön kiságyakat!

:D

Kép
kislibus
 
 


sziasztok csajszikák

ma voltunk apánknál, jó kedve volt, főleg ahoz képest, hogy annyira sokan voltak, hogy álltak az emberek a váróban...
Velünk minden rendben, szinte biztos, hogy mindkét baba lány :lol: :lol:
Minden eredményem jó, a méhszáj is teljesen zárt, szuper helyen vannak a méhlepények, jól elférnek a babák. Mindkettő tojt a fejünkre és hason feküdtek, befúrta magukat a méhembe , úgyhogy sok minden nem látszódott, de az a lényeg, hogy minden szuper. "megdicsért" apánk, hogy nem hiztam, ami tőle ugye nagy szó :lol: szóval teljesen rendben van minden, hála Istennek.

melcsike
örülök, hogy megismerkedtünk személyesen is és ilyen jól elvoltunk :lol:
majd ird meg mi lett a piszkálódás eredménye...elmentetek kajálni vagy egyből a János felé vettétek az irányt, hogy még nem irtál :lol:

többiek, ki merre csavarog?

kislibus
Húú, hát most lehet hülyeséget irok, de az a CRL az nem az, hogy a petezsák vagy a baba hányszor hány milliméter?
Én úgy értelmeztem, hogy mondjuk a petezsák 10x6mm(ez nem egy konkrét adat csak példa). De lehet , hogy nem, bár nekem az összes papiromon igy van feltüntetve az eredmény-azt hiszem :lol:
chilike1
 
 


Chilikém,

Melcsike lehet, hogy szül, mert nem válaszolt az smsre sem..........nagyon izgi!!!
mit szólt az apuka hogy nincs kuki? :wink: mikor derült ki, hogy mentek vagy maradtok? Beszéltél róla Apánknak? Leírod, hogy most mekkorák a lányzók? Kértél képet? nem rakod fel?
Megkeresem a listát amit kaptam, mert egyszerűbb azt átküldeni, mert már szinte mindent megvettünk róla!

Többiek????

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok, hogy nem győzőm visszaolvasni! :)

Moncsiga!
A Nimród tényleg szép név! A Péter mellé még passzol is! Köszönöm az infókat IH-vel kapcsolatban! Tökre jó, hogy képet is meg DVD-t is adnak! És ez mondjuk benne van a 28e Ft-ban? Te hogy vagy? Peti boxol még ezerrel? Mekkora már a hasad? Végül eldöntötted, hogy maradsz Apánknál, vagy Egom-ban?

Chilike!
Gondolom, hogy a 18. heti UH az IH-in milyen jó lehetett! Gondolom az egész család élvezte a "műsort"! Neked akkor mondták meg, hogy mindkét baba kislány?

Melcsi!
Nagyon-nagyon szorítok, és várom az sms-t vagy a hívásodat! :)
Hajrá Marci Baba! :)

Rencsi!
Te hogy vagy? Domi baba? Ő is jól érzi magát ott bent?
Ha kérhetem nekem is átküldöd a listát, bár én még messze vagyok attól, hogy bármit is vegyek :roll: de tudod jobb előbb a dolgok elejére nézni! :)

Kislibus!
Nyugi! Most már nem lesz semmi baj! :) Nekem valószínűleg a vérömleny zavart be, és ha az nem lett volna ott, akkor valószínűleg nekem is két babám lett volna! De ennek valamiért így kellett lennie! Sajnálom nagyon, de nem akarom átvetíteni a Pocaklakónra a "bánatomat" ezért azt hiszem mondhatom, hogy már "elbúcsúztunk" tőle! :( De te gyere folyamatosan a hírekkel! :) Már kérdeztem tőled pár dolgot a másik fórumban, átmegyek és megnézem, hogy miket válaszoltál! :)

Mindenkinek szép estét! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Még nem szül a Melcsike, most beszéltünk, majd biztos jön és beszámol róla, hogy mi volt Apánknál!

Katám,
persze átküldök mindent amit kaptam.
Domcsi jól van, rengeteget mozog partizik éjszakánkét és persze napközben meg nagyokat durmol. Mikorra kaptál időpontot au Ih-re? MEgy veletek a család, vagy csak kettesben mentek a pároddal? Benne van a 28eben minden (kép dvd).
Még hányingered sincs? Te kis mázlista!!!!

Kép
rencsi79
 
 


Rencsi!
Előre is köszönöm a listát, remélem hasznát veszem majd én is, csak úgy ahogyan a többiek is! :) Szuper lehet érezni, ahogy Partizik, bár gondolom néha nem tolerálod valami jól! Mondjuk, ha éjszaka kezdi.... :):):) November 11-én megyünk IH-re 14:20-ra Hajdú doktornőhöz! És szerintem csak kettesben megyünk! A DVD-t majd a családnak itthon mutatjuk meg! :) Hányingerem nincs, de néha olyan émelygős érzésem van, akkor bekapok valami kis harapnivalót és már jobban is vagyok! Az első mérlegelés óta nem híztam semmit! Tegnap előtt picit ment a hasam, tehát biztos még ment is le pár deka, de mára minden visszaállt a "régi" kerék vágásba! Milyen érdekes, hogy Te akkor kaptad vissza Domi fiút, amikor nekem az átjárhatóságim volt, és Te már lassan 32 hetes terhes vagy, és pedig lassan 10. Tényleg "repül" az idő! :)

Melcsike!
Gyere, mert már nagyon várlak ám! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Katám, és neked mikor volt az első mérlegelésed? nem keresel egy olyan vonalzót, ahol látszódik, hogy hány hetes vagy, hogy ne kelljen visszafelé számolni?? Nagyon tetszik a mostani, csak nehezebb kiszámolni a heteket, legalábbis így kismamiként...vagy ebbe nem lehet valahova beírni?
Az én vonalzóm mondjuk megállt, mert már 31+4 vaygok.... :cry: tényleg milyen furi.....hogy repül az idő... :wink: mondjuk amikor folyamatosan támadtak a rókák, akkor nem hittem, hogy eljutok valaha ide....mit csináltok a hétvégén?

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok csajok,

Nagyon aranyosak vagytok, hogy aggódtok értem, elmentünk kajálni, azután anyóshoz, csak most értünk haza.
Na Apánk megpiszkált, volt már kellemesebb élményem is, utána megpuszilgatott, hogy ezt a kínzásért kapom. Nagyon aranyos volt.
Azt mondta még nagyon hátrafele van a méhszáj, így nem tudta, rendesen elérni, tehát lehet, hogy nem sokat segített. :?
De azért remélem, hogy ez is elég, ahhoz, hogy hétvégén babázzunk.

Chilike, nagyon örülök nektek, jó lett volna, ha van köztünk egy ember és beszéltünk volna pár szót. Annyit írhatnál, hogy mit beszéltetek meg, kíváncsi vagyok.
Annyira jó volt dumálni, elrepült az a 3 óra. Nagyon örülök, hogy a babák rendben vannak. És gratulálok a két kiscsajnak.

Katám, itt vagyok változatlanul.
Nagyon ügyes vagy, hogy nem híztál.

Kislibus, én is így érzem, hogy nagyon jól érzi magát odabenn, pedig mondom neki, hogy kint is nagyon jó lesz neki.
Nekem magyarázta Apánk ezt a szikhólyag dolgot, hogy bizonyos érték felett valami rendellenességre utal. Nekem is ilyesmi érték volt ne izgulj.

Kép
gmelcsi1
 
 


Rencsi!
Kérésed számomra........ :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Rencsi!
Remélem elégedett vagy a vonalzóval! Így már nem kell számolgatni! :) Az első mérlegelésem szeptember 22-én volt. Szóval Egy hónap alatt még nem híztam. Bár nem áll szándékomban! Holnap már megrendeltem az ebédet! Annyira ettem volna már ma, hogy anyukám már most este meg akarta csinálni, aztán lebeszéltem róla! :) Héjában sült krumpli, lila hagymával, zsírral és egy kis szalonnával! :) Már alig várom! :) A hétvégén szerintem itthon leszünk, a bátyám jön haza Skóciából, és reményeim szerint vasárnap együtt lehet az egész család! :) Majd a legközelebbi "kiruccanás" az november 8-án lesz vasárnap a BabaMama expon. Már alig várom! Mondjuk venni nem akarunk semmit, de azért szeretnék körül nézni! Majd viszem magammal a listádat! :) Ti mentek valamerre?

Melcsi!
Örülök, hogy minden rendben! Marci bébi nem nagyon akar kibújni nekem az az érzésem! :) Mindenképpen csörögj vagy írj, akár éjszaka is, hogy mi a helyzet! Már nagyon izgulunk érted! ErcsiApu Puszil, és üzeni, hogy nagyon-nagyon vigyázzatok magatokra! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Katám,
ez nagyon édike!!!!
én meg már attól híztam 2 kg-t hogy elolvastam, hogy mit fogsz holnap enni..... :D
Nem is hallottam erről az exporól....ez egy börze, ahol használt cuccok vannak, vagy...?
írok privit!

Kép
rencsi79
 
 


melcsike
irok privit. :wink:
mi az , hogy hátrafelé van a méhszájad? Szülésnél már előre kell lennie :roll:
Nekem is megnézte a méhszájat, háát mit mondjak, nem esett jól, elsütötte ugyanazt a poént, mint neked, tudod a "rég járt már itt valaki" :lol: , előszőr nem akart csinálni uh-t, de elbűvöltem, úgyhogy mégis csinált, rendes volt :wink:
remélem nem kellett miattam sokat várnod, és tényleg jó lett volna még dumcsizni, de én gondoltam, hogy te jössz utánnam.
Figyuszka, itthon vettem észre, hogy elkezdett igy kifelé jönni kicsit a köldököm(kár, hogy nem láttam előbb megmutattam volna apánknak), és mintha ki is lenne száradva, olyan , mintha napozás után hámlana. Szerinted?
Ha nem felejted el lökd már át a listát légyszi, mielőtt megszülsz :lol: , utánna már Marcika úgysem fog hagyni traccspartizni. :wink:

ercsikati
jó a vonalzód.
igen mindenki élvezte a műsort és akkor a 18. hetin kérdeztünk rá a neműkre, ott mondták először, hogy csajok lesznek :wink:

rencsike
hogy vagy ? Birod még a gyűrődést? Tarst ki, még egy kicsit :wink:
Ma nekem is voltak ilyen "késelések", de gondolom ez még csak a kezdet :lol:
Ma nem méricskélt apánk, előszőr még ultrahangozni se akart, aztán meggyőztem :wink:
Csak megnézte, hogy minden oké, a méhszájat, a lepényt, lecsekkoltuk a punikat :lol: :lol: , de mindkettő hasra volt fordulva, szóval ők se nagyon akarták, hogy mozizzunk :lol:
Egyébként azt mondta apánk, hogy innentől az a hivatalos protokoll, hogy még 2 uh-t csinálnak. Mondom neee mááá :lol:
Szóval a lényeg, hogy minden rendben, koruknak megfelelőek, már azért szép nagyok, ahogy láttam, és velem is minden oké, azért, hogy nem hiztam meg is dicsért, párom javasolta, hogy irja be a kiskönyvembe, :lol: , de nem irta :lol:
Szóval szerncsére minden jó.
Mondtam neki, hogy egyszer itt érzem a babát, máskor ott, azt mondta az a normális, én meg már megijedtem egyik nap, amikor elkóborolt az egyik :lol:
chilike1
 
 


Sziasztok!

Chilike! A CRL a baba ülőmagassága a feje bubjától a popsijáig mérve. Ezért nem értem, mert ez tulajdonképp egy hosszúság adat.
A petezsák lehetne még az egyikérték, de akkor azt miért a CRL-hez irták, nekem amikor petezsákot mértek azt úgy is irták rá, most meg csak a CRL-t, a petezsákot nem. Szóval nektek is a popijukat mutogatták a lányok, mint Julcsiéknál Szonja. :lol:
Azt én is szeretem ám kifogni, ha apánknak jó kedve van, mondjuk rossz kedvében is lehet egy pici mosolyt varázyolni az arcára, csak fel kell tenni egy kellően bugyuta kérdést.... :D

Gmelcsi! Nem mondta még apánk, hogy vessétek be a házimódszert is? Állitólag szülésinditó hatású. :)

Ercsikati! Köszönöm neked is a biztatást, ami a keérdéseket illeti, jaj a fejem hová tettem.... Megvélaszoltam őket ugye??? :oops:

Rencsi! Akkor ezek szerint már megszüntek a görcseid! Olvastam itta a babaneten egy nagyon jó cikket a babaruhákról, meg a praktikusságukról. Te melyeneket vettél?

Kép
kislibus
 
 


Chilike! Több kismaminak is kijön igy a köldöke, az ikresekmeg főleg számithatnak rá! (Nálunk a családban minden ikresnek ilyen cukin dudorodott a köldöke, szülés után visszamegy!!!

Kép
kislibus
 
 


kislibus
nálatok van ikres a családbaaaaaaaan , éssssss neeeeem isssss mesélteeeed, mindent tudni akarok :lol:
ja tényleg hű de hülye vagyok, az az ülőmagasság, igazad van, bocsika :lol:
nem tudom akkor mi van még odairva, de az a lényeg, hogy akkor nem olyan nagy az eltérés nálatok, úgyhogy azt még simán behozhatja a picike :wink:
ma is mondta apánk, hogy az egyik nálunk is kisebb, igy szokott lenni, majd 2 hét múlva megint beérik egymást, aztán megint kisebb,..., állitólag szülésnél lehet 1 kilónyi a különbség . Mondjuk én arra gyúrok, hogy egyformák(egyforma nagyok) legyenek, viszont az megnyugtató, hogy akkorák mintha egyke babák lennének. Mondjuk te kisebb termetű vagy nálam, szóval lehet ez is az oka, mindenesetre próbálj meg jó kajákat enni, sok főzeléket, húsokat,gyümiket amik kellenek a babáknak :wink:
szeded az elevitet? ikreseknek úgy tudom végig kell szedni, hogy szép nagy babák legyenek :wink:
chilike1
 
 


Sziasztok Csajok,

Chilike, válaszoltam és leírtam a listát is.
Nekem is kint van a köldököm elég régen, minden este olajjal kenem az egész hasam, de ettől még kiszárad és viszket is. Nem tudom mi lenne jobb rá, de én már kibírom ezt a kis időt. :wink:
Én is mindig kikönyörögtem az uh-t, de most már nem csinált.

Katám, nagyon jó a vonalzód, és nagyon drága Ercsiapu, mi is pusziljuk. :D Írok mindenképpen. :wink: :wink:

Rencsi, nekem is megindult a nyálelválasztásom Kata menüjétől, és eszem ma valami hízlalót. :oops:

Kislibus, ha Apánk méhszáj tapija nem használ, akkor a házi módszer sem fog. Megmondom őszintén, most már a hátam közepére sem kívánom. :oops: Szerencsére apa nagyon megértő ebbe. :D

Kép
gmelcsi1
 
 


melcsike
én is irtam... :wink:
háát még szép, hogy kibirod ezt a kis időt és már nem csinál uh-t apánk, ti nemsokára úgyis szemtől szembe láthatjátok, teljes élet nagyságban Marcikát...
Húú , de jó lesz már ott tartani :wink:

többiek? ki merre?
moncsika nagyon el vagy tűnve szivem... :lol:

rencsike
irtam , te is irhatnál, te hogy vagy, mostanában nem vagy olyan közlékeny :lol: :lol:
chilike1
 
 


Csajok!Küldtem Nektek leletmagyaràzò kisokost ezen vagy az elôzô oldalon,amikor Kata kèrdezett valamit. Nèzzètek meg,rèszletes ès èrthetô. Az èn listàmat vègül mindenki megkapta? Chilke Te is? Mailben küldtem. Este ìrok mèg a tegnapi ès mai hsz -re a gèprôl,mert errôl a telefonròl baromi macera. Cupppppp

Kép
bodza2005
 
 


Hol a privim Chililàny?????
Hajrà Marcika!!!!

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok,

Lányok, én valamiből kimaradtam,mintha nem kaptam volna meg Bodzikám leveleit.... illetve egyet megkaptam, amin a kutya sír a babával együtt, na az nem semmi :)) Nagyon édes. Elképzeltem, hogy nálunk a cica van bent a lakásban, na ha ő elkezd nyávogni, plusz Szonja sírni, az azért húzós :))))

Viszont nem tudom, hogy jött elő a tej-kávé táma? ezekkel kapcsolatban is küldtél valamit Bodzi?
Én elég sok tejet iszom mióta bennem van Szonja, nem szabadna???? Sőt, reggel iszom egy nagyon lájtos tejeskévét is, különben csak szédelegnék egész nap, és fájna a fejem.... Igy is 90/60 a vérnyomim kávé után :(

Kata menüje tényleg jó :) De ha elárulom, hogy én a hétvégére disznótorost rendeltem anyutól, és most fogok éppen reggelizni hurkát, kolbászt, káposztát és krumplit, nagyon fogtok utálni??? :D Ugye nem??? :D

Utána meg megyünk kirándulni a Normafához végre, már olyan régen voltam friss levegőn!

Tegnap voltunk tesóméknék, végre felköszöntöttük Lizát a 2. szülinapján. Repülőgépes duplot kapott, imádja a repülőzést- nem csoda, már pocakban, meg utána is rengeteg repült.

Kata,
Szuper, hogy nem híztál, de azért csak hizzál majd! :) Valamennyit azért kell, mert ha nem hízol semmit, az olyan, mintha fogynál, és ez a 2. és 3. harmadban már nem túl jó...

Még nem is köszöntem meg Szonja nevében a sok dícséretet, nagyon aranyosak vagytok!
Már az egész család látta a fotókat, mindenki odavan :)

További szép hétvégét nektek!
Puszi
vjulcsi
 
 


Sziasztok!

Melcsike! Marci csalogató drukkok neked! Már megint mekkora duma ez Apánktól! :lol: :lol: Látszik, hogy rég járt itt valaki.... :shock:

Chilike, örülök, hogy minden rendben a csajokkal! Én is úgy vagyok, de szerintem mindenki, hogy személyekhez kötöm a neveket. Se Nimródot, se Izabellát nem ismerek személyesen, így semmi sem befolyásolt, csak a megérzéseim.

Julcsika, drága! A tejről én írtam ide egy Szendi Gábor cikket, ill. oldalt (ajánlom újra:http://www.tenyek-tevhitek.hu/ ), itt nagyon érdekes cikkeket olvashatsz mindenféle témában. Szegény Bodzám az egyik tejes írástól kapott akkora undort a tejtől, hogy azóta nem képes meginni. :oops: http://www.tenyek-tevhitek.hu/tej.htm

Én napi kétszer iszom 3:1 kávét. Nem tehetek róla, szeretem... De csak koffeinmentes teát iszom, kólát egyáltalán nem, és csokit is csak nagyon-nagyon ritkán, így nem hinném, hogy túl sok koffeint kapna a drága gyermekem.

Bodzika-cicamica! Értem én, hogy ez bölcső, de azt írja, hogy ággyá alakítható, meg ilyenek... mindegy, köszi, nagyon aranyos, fáj is a szívem érte, de egyelőre nálunk még annyira képlékeny a bababútor-dolog, hogy sejtésem sincs milyet szeretnék és mit engedhetünk meg majd magunknak. Még azt sem tudom, hol fogunk fogunk lakni, amikor Petikém megszületik. :shock: :shock:
Petim nem is engedi, hogy idén akármit is vásároljak. Annyira babonás ebben, hogy rémes! Képes volna utolsó hétre hagyni minden vásárlást, csak hogy nehogy elhamarkodjuk. (így aztn csak nézelődök és az öcsém lányainak vásárolok)Mondtam neki, hogy egy hónappal a kiírt idő előtt azért illik már viszonylag felkészülve várni a Csöppre, mert nincs időzítőre állítva az a gyerek, és hamarabb is születhet, mint ahogy azt megengedné neki.

Chilike!!! KÉPET KÉRÜNK!!!!! Újra és újra!!! Megharapak most már, ha nem raksz fel! Nem tűntem ám el tegnap, lejelentkeztem, hogy tesóméknál babázom.
Nagyon-nagyon jó volt!!! Bogika csoda okos kislány, Zsófibaba meg mosolyog-gőgicsél tiszta zaba!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


A köldököm nekem is a Baba áldozatául esett (pedig az volt a legszexibb testrészem :lol: ) , már szinte teljesen kisimult, egyik este nekem is elkezdett kifordulni, de szerencsére meggondolta magát.
Nálam most az elalvás nagy kínlódás. Háton ugye nem ajánlott aludni, bal oldalon fekve nyomom a szívem- alig kapok levegőt, jobb oldalon fekve nyomom a gyomrom- úgy érzem, visszaad mindent egy percen belül, ezen kívül bármelyik oldalon fekve húz a hasam lefelé, majd leszakad, ha alápárnázom, akkor a párna nyomja a pocakom... tiszta kínlódás már most mire elalszom! És még hol a gigapocak állapot?!?! :shock: :shock:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Csajszik egy pocakfotó mustrát nem rendezünk a hétvégén? Jó rég raktunk már föl utoljára! :?:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Sziasztok!

Fú, ide jövök és csöpög a nyálam... Én most a jó kis paprikás zsiros krumplit kivántam meg. Ma még párolt marhát eszem krumplival és megyszósszal, holnap húsleves és asszem hurka-kolbász lesz a menü. De még a hurka kolbász átváltozhat csirkepörivé.... Jó sok uborkalével mindkettő. Hmmm...

Gmalcsi! Csak egy ötlet volt! Bocsika, ha nagyon melléé ment.. :oops:
Hozzáteszem, nálunk sincs semmi ilyesmire gondolva mióta vannak a babák. Az én párom is megértő. de mamámmal beszéltem erről, mert ő ugye féltett, nehogy valami bajt csináljon a párom, akkor mondtam neki, hogy az kizárt. No erre mamám benyögte, hogy akkor majd meg fog csalni... :shock: Persze ez biztos nem lesz igy, csak furcsállom, hogy mamából mostanában valahogy olyan csúnya dolgok esnek ki, hogy csak nézek mint borjú az újkapura...

Chilike! Igen, az egyik ikresnek már 9 évesek a lányai, a másiknak 5 évesek a fiai :) A kislányok anyukája jobban viselte, mert neki nem az első terhessége volt, a kisfiúk anyukája -bár tornatanár- aztért anyum szerint kicsit eltúlozta a nyafogást. Mondjuk nekik sem jött könnyen ez a két fiúcska, nem csodálom, hogy a mami mindentől tojt. Mire vagy kiváncsi, megkérdezem majd anyut, ha én nem tudom! És én is szeretnék képet látni!!!!

Bodza! Én is fáziskésésben vagyok, mint Julcsi! egyáltalán milyen emilre kellett, hogy megjöjjön az anyag? :oops:

Moncsiga! Nálam egyrészt nincs is még mit fotózni, másrészt egyedül nem tudok képeket átmenteni a fényképezőről a gépre, meg feltenni ide. A párom meg sajna nem segit, abba is nagyon nehezen törődött bele, hogy én fórumozom. :(
Próbáltad, hogy félülő helyzetben alvást??? Jó sok nagy párna a hát mögé... Csak egy tipp.

Kép
kislibus
 
 


Hú, Moncsiguszocskám, akkor Petid nem fog szeretni engem..., de már nem tudom visszacsinálni. :oops:
Többet nem árulok el...
Ágyikó téma: nagyon jók a Drevex kiságyak, árban, minőségben, tartósságban, tudásban, szállítási határidőben. A komódjuk is szuper, magas anyukáknak, apukáknak sem törik le a derekuk.
Ha ágyat vesztek, fontos, h 3 pontra (3 különböző magasságra) lehessen emelni a fekvőfelületet, hogy később le lehessen tolni az oldalrácsot, hogy a rácsok gömbölyűek legyenek és ne legyen több a réstávolság 5-6cm-nél. A rés a beszorulásveszély elhárítása miatt fontos, a gömbölyűség azért, hogy marokra lehessen fogni az apró kezecskéknek, amikor a felállást gyakorolják a babák.
A komódból én a szemből "odaállósat" szeretem.
Nekünk a babaszoba sajnos elég kicsi, így egy csomó praktikusság kellett, hogy mégis jól funkcionáljon, ha szeretnéd, küldök fotókat, ötleteket.

Szijja Julcsikám! Lehet inni a tejet, de mértékkel, várandósan, utána nem igazán jó a szoptatás alatt. Egy csomó babának fáj tőle a hasa, illetve a székletben megjelenhet pl.véres nyálka, mert allergiás rá egy-egy bébike, ha jól emlékszem arra, amit a védőlány anno mondott.
Eszti nem volt tőle hasfájós, de jobb, ha nem iszom. Főleg, amióta a genny-témát olvsatam, már bocsánat, nem bírok ránézni sem.
Évekkel ezelőtt egy természetgyógyász már mondta, h ne igyak, illetve, h mennyire nem jó és nem kell az embernek, de eddig nem tudtam ellenállni. Most megy. :lol: Hála Moncsikámnak. :lol:
Kv napi egy nem gond.

Libuska és Kata! Itt a leletmagyarázó:

A lelet elkészítésekor az alábbi rövidítéseket használják:

LMP az utolsó menstruáció időpontja
GA (LMP) LMP szerint számolt terhességi kor
w hetek
d napok
EDD (LMP) LMP szerinti szülési időpont
EFW Hadlock a magzat becsült súlya
Average US GA az ultrahangos mérések szerint a hetek száma átlagolva
EDD (Average US GA) a mérések által meghatározott szülési időpont
CRL ülőmagasság (fejtető - fartávolság)
BPD koponya harántátmérője
OFD koponya átmérője hosszában
HC koponya kerülete
APD a gerinctől a hasfalig mért távolság
TAD mellkas átmérője
AC haskörfogat
FL combcsont hossza
APAD has hosszirányú átmérője
APTD has keresztirányú átmérője
FL combcsont
TIB sípcsont
FIB szárkapocscsont
HUM felkarcsont
RAD orsócsont (alkarcsont)
NT nyaki redő vastagsága
NB orrcsont
ANB hiányzó orrcsont
YS szikhólyag
AS petezsák
RI rezisztencia index (áramlásmérési paraméter)
PI pulzatilitási index (áramlásmérési paraméter)
HR magzati szívfrekvencia
AFI magzatvíz index
Méhlepény érettsége

0: sima magzati felszín, egynemű szerkezet
1: enyhén hullámos felszín, mészszemcsék közel a magzati felszínhez
2: közepes fokban érett lepény, a lebenyek határain is mészlerakódás
3: kiérett lepény, fészkes mészlerakódások

folyt. köv.

Kép
bodza2005
 
 


Kata! Hát, ha nem lehet Abigél, akkor fiú lesz és kész (Mici és Bodza jóslata). :wink:
Látom, Te már próbálod befolyásolni a Babádat, hiszen ez a kis cuki vonalzó rózsaszínűűűűűűűű... :wink: :wink:

Ne csináljátok, most muszáj lesz főznöm valami ilyesmit, pl.paprikás krumpedlit... Nyami. Köszi Libus... :roll:
Jó dagi vagyok már így is...

Hízás: Amikor Apánk látta, h betartom a súlyhatárait, akkor ezt mondta: Ha én valaha is megdícsérNÉK valakit, akkor most megtenném...
Chilike, Te legyél büszke, ha konkrétan és nyíltan meg is tette Veled. ;-)

Marcika! Hahóóóó! Itt az idő... Szerintünk legalábbis. :lol: :lol:

folyt.

Kép
bodza2005
 
 


bodizka
na jóóó, azért nem esett túlzásba, annyit mondott, hogy : na jól van, jól csinálta :lol:
de tényleg igaza van, ha normálisan eszem, nincs savam, nem hizom és aminek,külön örülök, hogy jók a vérkép eredményeim, egyébként is megfogadtam, hogy addig amig jó minden eredményem nem parázok ezen a diéta, hizás dolgon, csak odafigyelek...inkább az elején hiztam sokat, amig itthon feküdtem, amióta konkrétan terhes vagyok, azóta teljesen normális ütemben hizom.Viszont én fogyni nem szeretnék most, félnék , hogy nem kapnak meg mindent a babák , arra majd ráérek amikor szoptatok, majd akkor formában hozom magam :wink:
igy is többen mondták, hogy jól áll a terhesség, de jól is érzem magam, csak úgy sugárzom ... :lol:

kislibuska
csak úgy a részletek érdekelnének, hogy hány hétre születtek, milyenek voltak az első hetek, stb, stb.
na az étvágyadból úgy látom, hogy jól vagy :lol: , örülök neki, kell is a sok fincsi kaja a piciknek. majd meglátod amikor már érzed őket mozogni, hogy amikor eszel-iszol nagyon kis virgoncok lesznek, legalábbis az enyémek mindig azok :lol:

moncsikám
akkor az Izabellát tedd el a köv. babának :wink:
én azért biztos vagyok benne, hogy van ott még rajtad más szexi is, nemcsak a köldököd :lol: , szerintem nagy Peti biztos megkeresné..., ha hagynád :lol:
Nekem volt piercinem, de már az elején kivettem, mielőtt még "átlöttem" volna vele a polóimat :lol: , nekem még csak most kezdett kijönni a köldököm eddig csak a hasam gömbölyödött.
Jó ötlet rakhatunk fel képet, holnap megyünk vendégségbe, azelőtt csinálunk frisset, azt majd felrakom, addig te is felrakhatnád a tiédet :wink:
Nincs friss képem, csak a 17. heti, most nem csinált apánk, mondom még az uh-ra is úgy kellett rávenni, te is készülj fel, mert azt mondta innentől szülésig még 2 uh a protokoll szerint :lol: ,
én is csak december-január környékén fogok vásárolni, de azért addig jó kinézni, hogy mire van szükség :wink:
Tej: Én soha életemben nem ittam tejet(az anyatejen kivűl) és egész életemben hallgattam is miatta, hogy milyen egészséges és tele van kálciummal, stb. Az utobbi 3-4 évben kezdtem csak el inni, de mi mindig házitejet veszünk, amit most felforralok(egyébként nem szoktam), azóta meg azt hallani, hogy milyen szar a tej, stb. Ááá ebbe kár belemenni, az ember úgysem tud igazságot tenni, hogy mi a jó. Külföldön például a dobozra kötelező feltüntetni, hogy az állat hol nevelkedett, mivel etették és kapott-e antibiotikumot, stb.-azért ez jó, ha az ember tudja az előzményeket is, ...habár ma már mindenhol csalnak.

Szex: Mi az elején le voltunk tiltva, akkor én nagyon igényeltem volna(biztos a tiltott gyümölcs... :lol: ) utánna zöld utat kaptunk, azóta voltunk együtt párszor, de azért ilyenkor teljesen más, mint máskor. Én például mindig felkészitem bennt a csajokat, hogy : vigyázat, most jön apa... :lol: :lol: , na szóval annyira azért nem tud az ember ellazulni :lol: , de a párommal azért kiszúrás lenne, ha teljesen letiltanám. Hamarosan úgyis le kell állni majd, úgy tudom a harmadik trimeszterbe már abszolút nem javasolt, aztán meg a szülés után ki tudja mikor lesz újra kedve hozzá az embernek. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy elég megértőek ilyenkor az apukák, végülis az ő babájukról is van szó, tehát nem hiszem, hogy brárkit ezért csalna meg a párja.
Mondjuk pont ismerünk egy ilyen párt és a pasi még el is mondta a csajnak, mondanom se kell teljesen ráment a házasságuk, de ez érthető is szerintem(egyik nő se tudná megbocsájtani ezt, ilyen helyzetben)

julcsika
Na milyen volt a Normafánál?
irok privit :wink:
chilike1
 
 


Bodza! Köszi a táblázatot! Fú, a paprikás krumpli sem rossz ötlet!!!

Én nem birnék tej nélkül létezni... A fenti cikket el sem olvasom, nekem a párizsitól sem vette el a kedvem az a sok gusztustalanság amit egyszer láttam. :lol: Persze mióta vannak a babák nem eszem párizsit, meg felvágottakat, de a sajtot néha engedélyezem magamnak, egy héten egyszer eszek zöldséget sajttal.
Ami a kávét illeti én nagyon szeretem, de most azt sem iszom, egy-két cikkben olvastam, hogy hajlamosithat vetélésre, úgyhogy inkább alszom napi 14 órát...

Kép
kislibus
 
 


Chilike! Igen, hála égnek jó az étvágyam, de te sem panaszkodhatsz, a csirkepöriről azóta nem tudok lekattanni, mióta irtad....
Ami az ikreket illeti, a lányok koraszülöttek lettek, aszem 1,5 hónappal jöttek korábban, és kb. egy hónapot töltöttek a kórházban. Emiatt sajnos az egyikük kicsinek nagyon beteges meg bukós volt, de ma már meg nem mondanád róluk. Virgoncak, kedvesek, tavaj voltunk velük pár napot a balatonon, olyan szövegük van, hogy hanyattvágódnál a röhögéstől :lol: Mindenesetre még három hónaposan is nagyon picik voltak, az egyiküknek fél évesen már kellett szemüveg. Az első hetek igy a maminak a fejés-kórhézba járással telt el, meg a rengeteg bizonytalansággal, mert ott Vas megyében nem túl közlékenyek az orvosok :evil:
A fiúknál más volt a helyzet, ők időre születtek, nagyon szép súllyal. Náluk anyukának azért sok volt a két baba, főleg a császárhegével. Valahogy neki nehezen gyógyult, pedig anyu emlékszem a császár után is nagyon gyorsan talpon volt. A szoptatásra majd rákérdezek, hogy hogy ment nekik, meg hogy hazajövetel után hogy oldották meg egymaguk a két baba ellátását. Bár úgy emlékszem a fiúk anyukájának volt segitsége, a lányok anyukájának asszem nem, csak apuka.

Kép
kislibus
 
 


Nem néztem át, biztos hiányos, de kiindulásnak jó lehet:

http://www.kengurukid.hu/images/kismamalista.pdf

Amit kapásból látok, az a cumisüveg, amit én soha nem használtam.
Ha valamit be szerettem volna adni (újszölöttnek is!), akkor pohárkából itattam pl.hasfájás ellen homeós bogyót vízben feloldva az első néhány hétben, egyszer-egyszer).
Amikor Apa vigyázott Esztire, mert én pl.fogorvoshoz mentem, akkor a lefejt tejet is pohárból, illetve abból a szuper itatóból adtuk, amit mailben elküldtem, de ide is felteszem:
"MEDELA SOFTCUP PUHA, ADAGOLÓS BABAETETŐ KANÁL
Márka: Medela
Könnyűvé teszi az etetést . Kitűnő alternatívája a pohárból történő itatásnak. A puha kanál alakú etetőfej finoman érinti a baba ajkait és megelőzi a tej kiömlését. Automatikusan utántöltődik. Nem okoz problémát a későbbiekben a szopizásnál."
További információk és Medela termékek:
http://etc.minimano.hu/Medela/Pump_and_SaveReklam.pdf

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok Kismamik!

Már olyan régóta szeretnék jönni, írtam kétszer és mindeg elszállt!

Kati: Nagyon sajnálom ami az egyik babóddal történt! :( De jó, hogy a másik baba jól van! :D

Julcsi: a Sonjáról készült felvétel lélegzet elállítóan gyönyörű!
Igazi kis hölgy! :D Mint az anyukája!

Chilli: Nagyon ügyes vagy, hogy nem híztál és Dévisz megdicsért! Így tovább! :lol:
emerenc
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: