Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Köszönjük a puszit, a szivecskét és a köszöntést is!

A szülinapozás jól sikerült.
Az itthoni, csigás torta nagyon szépen összeállt, szépen nézett ki, csak sajnos, a túrós tölteléket nem sikerült rendesen elkevernem. Végülis első próbálkozásra nem volt rossz.
úgy örültem, hogy a barátnőmék is el tudtak jönni, mert így volt játszótárs, és remekül elhancúroztak. szép látvány, amikor két, egykorú gyerkőc éppen járni tudással "szaladgál" a szobában:)
Szombaton a másik nagyiéknál is tortáztunk. oda gesztenyés tortát sütöttem. na ennek szupi íze volt. apa kidekorálta marcipán ízű cukormázzal és tortabevonóval, így a méhecske figurához jól passzolt a bevonó meg a sárga ételfestékkel kevert cukormáz.

Nóri kapott egy csomó mindent. rucit, hajdíszeket, bilit, dvd-ket, kéz-és láblenyomatkészítőt, fürdetőt, kispadot, zenélő mesekönyvet. lassan kezdek félni attól, h el lesz kapatva szülinapokkor, meg karácsonykor.

Képet rakok majd fel hétvége felé. ugyanis úgy jártunk, hogy a fényképezőgép apánál maradt, a hozzá tartozó kábel meg nálam van.....

Mó, egyetértek veled, én is inkább saját magam szeretek segíteni másokon. viszont, ha vannak olayn nem normális emberek, akik odaadják a fizujukat, v csak 1 részét rendszeresen ilyen mondva csinált vallási gyüliknek, akkor meg is érdemlik. a baj ezzel csak az, h a másik audival jár, és nem olyan helyre kerül a pénz, ahol nagyobb szükség lenne rá (pl gyerekek, betegek segítése).


Ma voltunk mérekezni, méreteink: 8,23 kg és 73cm.
Keddenként a gyerekorvos is ott van, be szoktunk menni hozzá, hogy megnézhesse Nórit, főleg a szívzörej miatt. ma épp csak felállítottam a vizsgálóasztalra és olyan eszeveszett hisztit vágott le, hogy nem tudtam, hirtelen, mit csináljak vele. sosem volt még ilyen. eddig csak nem akarta, hogy belenézzen a szájába, minden mást hagyott csinálni.

Kchriske, kitartást, egyszer csak vége lesz ennek a rossz anyagi helyzetnek. egyébként már nálunk is szó volt arról, hogy anyám kikötteti a netet, meg a kábeltv-t. lassan már nincs min spórolni.
télen, az egyik női újságban olvastam spórolós tippeket, amiken sírni tudtam volna:
pl télen nem kell 26fok a lakásba, elég csak 22-23, haha mi évek óta 18-19fokon élünk, ha lejjebb veszem a termosztátot, nem kapcsol be....
akkor ne hagyjuk égve a villanyt(lassan felkapcsolni nem merjük)
stb
mi most épp a kaján próbálunk még szorítani, de lassan már főzni sem kell:)
meg már semmi csokit, üdítőt nem veszünk. így, ha belegondolok, nem is olyan nehéz leadni pár kg-ot. assszem idén megoldódik a túlzott elhízás visszaszorítása a népen.
nem tudom, pontosan, mennyi voltam a múltkor, amikor elkezdtük a fogyót,de jelenleg 75kg vagyok. talán 78voltam, nem vagyok benne biztos. én 70 alá szeretnék menni, tehát, ha 69 leszek, már nagyon elégedett leszek magammal, de a bmi szerint max 64-nek kellene lennem, hogy ideális legyen a testsúlyom a 160cm-es magasságomhoz.

Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Detty, Nicolca, Kisbogárka, nagyon eltűntetek!
Mi van veletek?
Vendég
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.05.23 09:08-kor.
kchriske
 
 

 
 

Tündi, örülök, hogy minden jól sikerült, majd várjuk a képeket :D

Én is csak a kaján tudok spórolni.
Kábel tv-nk évek óta nincs, sem vezetékes telónk, a mobilon misivel egymás között ingyen beszélük (amit meg lehet, azt ő intézi a suliból).
A nethez viszont foggal-körömmel ragaszkodom, havi 3000 ft. Ennyi fényűzés jusson már nekem...
A víz- és villanyfogyasztásra mi is nagyon odafigyelünk, egy dolog van, ami eléggé megdobja ezeket: a mosás a gyerekre, ami kétnaponta plusz egy adag, csecsemőként meg volt, hogy napi két adag is lement, - de gondolom ez nálatok is így van/volt.
A fűtést inkább hagyjuk :(
nekünk az előző tél volt az első, hogy az átalánydíjas távhő helyett az új egyedi leolvasók alapján kellett fizetni. Katasztrófa! Eddig legalább meleg volt télen, igaz, hogy horror összegért. Most kb ugyanannyit fizetük, de csak egy szobában volt az ötből másfél-kettes fokozatra kapcsolva, hogy szegény kölök ne fagyjon meg.
Egy nagy car, már bocsánat.
A tavalyi évben 250 ezret fizettünk ki, és abban az 1 szobában sem volt több, mint 19-20 fok.

na nem tom, idén hogy lesz, lehet, hogy anyámhoz járunk majd át a gyerekkel napközben, hogy itthon ne kelljen fűteni, nála meg még úgyis központi fűtés van.

most robogok, be kell fejeznem a szülinapi menüt misinek.
szép napot nektek!!!!

Kép

Kép
redwings
 
 


Végül ilyen lett a tortája.
Kicsit elbénáztam, de legalább örült neki :D


Kép
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: ez nagyon klassz lett!! :D
kchriske
 
 


jó a torta!!!!tetszik. én egyébként a kaján nem tudok spórolni és azon nem is tudnék soha,mi megszoktuk,hogy csak jókat eszünk és sokat,ez már nem fog változni. :) dobok egy -két képet. kecskézés,fürdés:. aztán megyek pihenni,mert ma egésznap főztem. :wink: Kép Kép Kép

mó73
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telik a hosszú-hétvége

Mi pénteken elmentünk a jászberényi állatkertbe. nagyon szuper, kultúrált, rengeteg árnyas paddal, szemetesekkel és csilli-villi wc-vel, ahol még a pelenkázólap is letakarható egyszer használatos papírral... szóval meglepően eu-s körülményekkel. A belépők és a büfé árai is családbarát.
Szóval nem csak Pannának volt élmény, bár tagadhatatlan, hogy leginkább ő élvezte.
Nagyon tetszettek neki a hiéna -vavák, a farkas-vavák, a majom-nyáúk. Az oroszlánoknál mondom neki, hogy na ezek végre tényleg cicák, csak NAGYOK. Erre jó alaposan megnézi őket, és ellentmondást nem tűrően közli, hogy nye-nye nyáú 8és közben fellendítette a kezeit és szusszant egy nagyot hozzá). Vagyishogy ezek aztán nem cicák, anya, hát nem látod?!? :D
A medvénél elkezdte énekelni a brumm-brumm-brúnót, a gondozónéni nagy örömére, aki oda is jött hozzánk (majdnem elhánytam magamat a szagától, hogy bírja ez a nő ezt a tömény büűzt?! Lehet hogy már kiégtek a szagreceptorai..)
Az abszolút favoritok viszont a tengerimalackák meg a papagájok voltak, kb 5x visszamentünk hozzájuk, és mindig úgy csodálta, mintha először látná őket. Mondta is a nagyobbik keresztfiunk (4 éves), hogy miért nem veszünk neki egyet otthonra, legalább többet lenne csendben, de akkor már a Tominak is vegyünk, hátha ő is... - hát igen, a bölcs nagytesó, akit valszeg gyakran zavar az öcsike üvöltése :D 8)

Nah, csak ezt akartam megosztani veletek. Mindenki azt mondta, hogy minek egy alig-egyévest állatkertbe vinni, úgyse fog fel sokat belőle... hát kérem tessék: igenis élvezte. Úgyhogy mindenkinek merem ajánlani ezt a programot!

ja, és ma van a "fordulója" a rosszemlékű vakbélműtétemnek, mikor pannát vártam pont így a 14 héten kerültem kórházba. Valahogy úgy gondoltam, hogy ha ezt elérjük az új minimakival, már nem lehet semmi baja, erre felhív egy kedves ismerősöm, hogy kórházban van, mert majdnem elvesztette a 16 hetes babácskáját :(
Szegényke. Most már jobban vannak hál istennek, de megint belém állt a para, hogy minden rendben legyen velünk is... szörnyű, hogy a hülye hormonok ingadozás mit tud művelni az ember lányával :(

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Red: klassz lehetett az állatkert. Nem tom miért olyan nagyokosok azok, akik ilyeneket kijelentenek, hogy minek ekkora gyereket elvinni állatkertbe.. :? Az ilyet nem szeretem. Minek szól bele más dolgába?
Nálunk a nagynak az volt az egyik 1. éves szülinapi ajándéka, hogy elvittük állatkertbe (Fővárosi). Nagyon élvezte ő is. :D
A kicsit is szeretném elvinni mostanság, ha tudjuk, mert már nagyon oda van az állatokért, főleg kutya macska stb.. Gondolom ott is végig visítozna örömében meg tapsikolna. Voltunk már valamikor tavasszal, valmi kuponnal bejutottunk, és akkor is hatalmasra nyitotta a szemecskéit, azt se tudta hova kapkodja a fejét, és a jegesmedve bemutató nagyon ász volt, meg a fókák, teljesen letaglózta, de persze hamar elfáradt még.

Hmm.. ha ilyen kultúrált lehet megfűzöm Apát, hogy legközelebb mi is oda menjünk. Úgyis van még egy kis kultúra utalványom ami év végéig jó.
Bár apa a Pécsi állatkertre esküszik, mert milyen gyönyörűűű - oda is szállít fagyit, de az nagyon messze van.

Ne gondolj a rosszra, minden rendben lesz a babóval és kész. Remélem az ismerősöd és a babucija rendbe jönnek.

Mi is elmentünk hétvégére. Bár a kicsi csüt. óta taknyos nagyon, de mellette egy kis hasmas és picit meleg a homloka.. gondoltam fogzik. Aztán elbizonytalanodtam, főleg mert két éjszaka alig aludtunk. Óránként felsírt. Először nem tudtam miért, mire hajnalban már hallatszott, hogy alig kap levegőt és szörcsög... Másnap is 2-3 óránként szívtam éjjel az orrát.. szóval elbizonytalanodtam menjünk-e. De mivel pénteken sem rendelt a doki stb.. meg apa is nagy nehezen intézte a szabit (mert ő bizony az ünnepek alatt is dolgozott, szombaton is kellett volna), így ne vesszen kárba. Ráadásul ismerősök hívtak meg és már mindent bevásároltak kerti bútorokat rendbetettek, csak mert minket vártak..
Végülis jól döntöttünk és remekül éreztük magunkat. Ja és két kutyájuk is volt, az egyik olyan, mint Hucth az egyik kopó másik eb című filmben. Mindkét kölök oda volt érte, olyan kis jámbor. Annyira megtömtek minket.. nem tom mennyit mutat a mérleg. :lol: apa még este is nyafogott, hogy úgy fáj a hasa...
Mezőkövesden voltunk és megnéztük a Kisjankó Bori házát. Ez egy nádtetős vályogház, a padlója sárral döngölt. Nagyon érdekes népi házikó volt búbos kemencével, gyönyörűen hímzett vánkosokkal, szőttesekkel. Azt tudni kell, hogy Kisjankó Bori az az asszony, aki a Matyó virágok felét kitalálta és megalkotta. Kb. 200 féle virágot, Matyó motívumot ismernek, ebből 100-at ő alkotott meg. Mióta meghalt, azóta nem csináltak új motívumot. Gyönyörű volt. Mondtam a barátnőmnek (kolleganőm volt), hogy legközelebb, ha lesz idő és lehetőség, szívesen megnézném, sőt meg is tanulnék valamit abból a hímzésből.. Mondta, hogy ha mást nem talál aki megmutassa, akkor az ő anyukája még mindig varr, nem is akárhogy. Annyira szépen, hogy még mise terítőt is vele varrattak a templomba.
Az az rész, ahol ez a ház áll, több ilyen házikó van és gémeskút stb.. A barátnőmék is ott laktak az egyikben, fiatal korában. Az a rész már skanzen lett és nagyon érdekes volt ott sétálni, mintha vissza mentük volna az időben.
A hölgy aki Kisjankó Bori házában volt az ismertető, az a barátnőm szomszédasszonya + a Bori néni dédunokája, és a kicsit beleültette egy ülcsi nevű fonott valamibe.. abba tették a babákat. Képzeljetek el egy csuhéból meg kenderből fonott öblös kosarat, ami alul elől nyitott, itt kidugja a lábacskáit és az alja meg tányérszerűen elterül körülötte (hogy ne boruljon fel). Mikor látta, hogy feláll belőle, jajj hát már állni is tud, akkor neki már állcsi kell, az is van.. de végül azt elfelejtette megmutatni, mert rohannunk kellett.. záróra is volt meg féltünk elázunk.. Majd legközelebb.
A kicsit kivételesen (másokat nem szokott), beletette az bölcsőbe is, a pihe puha vánkosba.. ami üresen magasan kidudorodott, de vele jó mélyre besüppedt.. tetszett neki :D Vannak fotók is, de nem annyira jó minőségben (telefon), megpróbálom feltenni még ma..
Ja és hát volt bográcsozás, szalonnasütés meg minden..
Kövesd is nagyon szép város és nem hittük volna, de még saját gimnázium és szakközépiskolája is van.
Lelkileg feltöltődtünk, de fizikailag fáradtabbak voltunk mint mikor lementünk mert aludni nemigen tudtunk. A lányuk ágya, amit kedvesen felajánlott nekünk nagyon kemény volt, keményebb mint a padló :roll: , első éjszaka meg a nagy túrt le minket a francia ágyról.. :lol:

Na, most mennem kell...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.05.23 09:13-kor.
kchriske
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.05.23 09:13-kor.
kchriske
 
 


Kchrike:
Letti jobban van?
Ez a fonott izé nagyon ismerős nekem, asszem a nagyimnál még megvan valahol egy ugyanilyen alkalmatosság. Ajánlgatta nekem mikor Panna megszületett, de nem akartam elhozni, mert elég retkes volt a sás (vagy mifenéből van) és nem akartam szenvedni a megpucolásával. :oops:

Többiek?

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: sajna nem, nincs igazán jobban, inkább máshogy. Mostmár nem kell percenként szívni az orrát, bár még elég sűrűn, de ezzel szemben elkezdett köhögni is, még ingerköhögés, de elég erős inger. Valamint egész nap visít mint az Isten nyila, vagy még annál is jobban. Nem játszik a járókában, folyton nyűgős, többnyire azért visít, hogy kiengedjem, meg rajtam lógjon, de ez most nagyon nem ment.
Tudod a főzés maraton, mert 3,5 napig nincs gáz (fürödni sem :( ), de még így is, hogy a pizza meg a rakottkrumpli meg a rakottcukkíni megsül az elektromos sütőben (szerencsére kombinált a tűzhelyem), azért pl. tojást főzni kellett, a rizst jobban szeretem a gázon főzni a megszokott edényben, arányban, mint a sütőben, a husit is elő kellett készíteni.. stb..(végül még este megsütöttem a rakott cukkínit, meg a tejfölös gyöngybablevest.. mert ma is rohangálós nap volt.. Tegnap éjfélkor csak bedőltem az ágyba, de persze már elaludni sem tudtam a fáradtságtól.. vagy két hete alig alszom. (ma pl. a kicsit 1x elfelejtettem bekötni, szerencsére rövid szakaszon, de akkor is!!! :oops: ).
Tegnap éjjel is 1 körül végre ragadt a szemem erre 3-kor visítva ébredt, aztán 4-kor, aztán csak nem aludt vissza és kénytelen voltam fél 5-kor etetni a 6 óra helyett. Persze 6-kor már kukorékolt és most a kiságyban sem játszik ha lát engem az ágyunkban, hanem visít nekem... szóval nem hagy pihenni semmit. De nálam is feszeng és sír, meg bújik, belém törli az orrát (valahogy sose sikerül elég gyorsan legyűrnöm).
Ma még a nappali alvás is két részletben ment a kocsiban: de, amígy volt melegvíz kényelemsebben mosogattam kicsit aztán gyors fürdés hajmosás, közben a gyerekeket megetettem és tűkön ültem mikor hív a nagyapám, hogy menjek értük a váci kh-ba, mert ma műtötték mamám lábát és én hoztam haza őket autóval. Nagyon sokáig nem jelentkeztek (fél órás műtét) és féltem, hogy esetleg a papám már megint rossz számot hív és ott várnak mióta már.. szóval 11-kor már bementünk a gyerekekkel a kh-ban hogy megkeressem őket. Na hát az kész kabaré volt. Minden osztályon mást mondtak, így bejártuk a 6. emeletet, az 1.-t a sürgősségi amulanciát, aztán újra a 6.-at aztán végül már az alagsoron át küldtek volna az sztk-ban, mert a kismarosi orthopéd dr-úr betegei ott jelentkeznek be a műtét után... na ekkor hívott a mamám, hogy a sűrgősségin várnak. :?
Akkor jöttek le a 6.-ról, végül is tényleg ott voltak, csak valahogy nem mindenki van ezzel tisztába, és azért tartott sokáig, mert előtte, bár ők voltak az elsők, a hülye nővér minden pasit behívott a mamám előtt akiknek komplikáltabb lett a műtétük, volt amelyik 1 órás is.. (mamikámé meg 20 perc). :twisted: Papám már tiszta ideg volt. Meg is értem.

Na, aztán a mágikus első tankönyvvásár, aztán azt fagyival ünnepeltük, anyám meghívott minket,
aztán a gyerekorvos.
Benyelt a babám valami vírusfertőzést. Marhára örülök, ha szerencsénk van a nagy is elkapja (egész nap nyalják falják egymást) és jól kezdjük a tanévet... de remélem nem így lesz.
Kapott Panadolt is, Halixolt is és még Germicid-C kúpot. Azt mondta a doki, hogy ha ennyire nyűgős, nyugodtan adjak be neki egy kúpot. Ma éjjelre már elcsesztem, elfelejtettem a fürdésnél.. remélem azért alszunk valamit, de ha megint visít holnap akkor már adom is.. mert már nem bírom idegekkel. Nem is sír, hanem torka szakadtából olyan éles hangon visítozik, hogy majd meg repednek a poharak.. szó szerint fáj a fülem, és nyöszörög és minél később jövök annál hangosabban visít..

Aztán vissza még Mamámhoz és utána haza, de apával kerülve, mert közben megjött, így nem kellett vonatozni a telephelyről...
Már a fejem is fáj.
Holnapra is van de azt majd pü valamikor, csak drukkolj, hogy sikerüljön.

Na megyek is alcsizni.. ki tudja meddig hagynak.. (ja, apa sem igen van rám tekintettel.. azért ilyen vészes a helyzet..)

Ja, az az ülcsi sem volt már új és elég porosnak tűnt, azért tettem alá pelenkát, és igyekeztem, hogy ne látszon, hogy fintorgok.. Meg tök jó a bölcső, bár abban nem szalma van asszem, de mikor elmondta, hogy a Bori néni ágyán a vánkosokat át kellett szalmázni időnként mert az penészedik.. na akkor kissé fordult velem a ház..

Többiek tényleg nagyon eltűntetek!?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.05.23 09:18-kor.
kchriske
 
 


Sziasztok

Adjatok tanácsot légyszi, mit próbáljak ki, mert már totál értetlenül és tehetetlenül állok a köv helyzet előtt:
Az eddigi vizimanó-babámat valaki ellopta és kicserélte egy víziszonyosra.
Imádott fürdeni, alig lehetett kirobbantani/kikunyerálni a kádból, lett légyen szó akár napközbeni pancsiról, akár az esti fürdésről.
Egy ideje viszont még megmaradni sem hajlandó a kádban, szinte menekül a vízből. És közben éktelenül üvölt, visít, vergődik, csapkod, feszeng, tekereg stb (a kéz- és arcmosással nincs gond, ugyanúgy hagyja szépen nyugiban, mint eddig).
Nem értem, mi lelte :shock:
Próbáltam melegebb/hidegebb vízzel, mint szoktuk, játékokkal/anélkül, habbal/anélkül, kis vízben/nagy vízben, kis kádban/nagy kádban (apával/anyával/egyedül)...
mindig üvöltés van.

Nem volt elesés, megijedés, nem csípte a szemét semmi - tehát konkrét okot nem tudok mondani, hogy na talán amiatt parázik.

Már nem tudom, mit próbáljak ki?!
Néhányszor már így is elmismásoltam a fürdést és csak egy kis macskamosdás volt, vagy törlőkendős bohóckodás este - de tisztálkodni azért muszáj, hiszen izzad/homokozik stb
El vagyok keseredve :cry:

Kép

Kép
redwings
 
 


Red! Próbáljátok ki a zuhanyozást, hátha az izgibb. Pont a napokban olvastam abban a gyerek asztrológiás könyvben egy részt, hogy vannak gyerekek, akik egyik pillanatról a másikra produkálnak ilyen meglepő dolgokat (pont a fürdést adta példának, hogy egyik napról a másikra fóbiásan nem hajlandó bemenni a kádba), és mikor már kikészítették vele a teljes környezetüket és már a gyerekorvos is totál tanácstalan, akkor ugyanilyen hirtelen egyszer csak visszaáll minden rendesen. ???
Tetszik az új név, Hisztipók! D

Bocs, én most kicsit takarékon vagyok, majd később csatlakozom megint. Azért időnként olvasok, de elég rumlis az életünk még a következő pár hétben. Majd jövök.

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Köszi a tippet, kipróbáljuk este.
A nagykádban már próbáltuk, és addig nem is volt baja zuhanyrózsával, míg víz nem jött belőle. De hátha a kiskádban beválik.

Majd várunk vissza!

Kép

Kép
redwings
 
 


Ja, és kiderült- csak hogy nehogymár egyszerű legyen - hogy a cukrom emelkedni kezdett, úgyhogy szénhidrátszegényen kell étkeznem :?
Misinek az volt az első kommentje, hogy legalább nem hízok el - az bezzeg nem ért el a tudatáig, hogy eddig egy kilót SEM híztam. Igaz, hogy még rajtam van 2 kg, ami Panna után maradt fenn, de szerintem ez sem vészes....
Mások tök sokat híznak, én meg alig, de azt is a szememre veti :(
Pannával összesen 8 kilót híztam, ebből 6-al kevesebbel jöttem haza a kh-ból, szopi alatt visszaállt az eredeti súlyom, de mikor abbamaradt a szopi, felugrott 2 kg, na ez van még most is rajtam.
Rosszul esett a hozzáállása. Na mind1 :(

Nem kőkemény diéta, még nincs megadva maximált napi szénhidrátmennyiség.
Már körbeinformálódtam, hogy miket ehetek és miket nem... nincs kedvem külön főzőcskézni magamnak, bár ha ügyi vagyok, akkor Panna egy kis kiegészítéssel ehetné ugyanazt mint én, neki meg úgyis főzök ugyebár. Na majd kitalálom.
Anyám halálra rémült, mindig túlfélt, most azt mondta, hogy hozassak diétás-ebédet magamnak, ő beszáll az árába. Még meggondolom - sosem voltam még olyan úrinő, hogy házhoz álljon a kaja és nekem csak le kelljen ülnöm mellé :D csáááábíííító

Kép

Kép
redwings
 
 


Red:

Cukordiétában én tudok segíteni, mert nekem is kellett a 33. héttől. Bár nagyon valószínű, hogy összekeverték a leletemet egy másik kismamával, ez nem bizonyított, így nekem is cukordiétát kellett tartanom.
Első körben annyit, hogy kismamák és kisgyermekek CSAK és kizárólag Canderell édesítőt használhatnak!! Ezt a kórházi dietetikus verte belém, de máshol is olvastam. Érdemes elmenni egy ilyenhez, tök ingyen ad tanácsot meg mindenféle anyagot ami a segítségedre lesz. Akár most is, de lehet érdemesebb, ha megadnak határozott mennyiséget, mennyi szénhidrátot fogyaszthatsz, de 5-ös cukorral szerintem ilyet még nem tesznek. Ez amúgy normális tudtommal, nekem ez teljesen normális volt, mikor mérnem kellett mindig ennyit mértek és mértem és meg voltak elégedve. Lehet, hogy az előző értékhez képest magasabb mert pl. épp nem telt el két óra még étekzés után mikor mérték vagy pont lassabban bomló széhnidrátos kaját, italt fogyasztottál.... ne ilyedj meg. Nem is értem miért ilyesztgetnek még ezzel!! Ahogy írtad, jóformán nem is eszel szénhidrátot, tehát nem hinném, hogy gond lesz. Mindenesetre azért figyelni kell.
Ha bővebben érdekel a dolog akkor tudok segíteni.

Fürdés: esetleg nem lehet, hogy a popikájánál vagy más rejtettebb zugnál kicsípte valami és fáj és csípi a víz? Vagy lehet, hogy a zuhanyrózsa ilyesztette meg mikor jött belőle a víz. Ha ez az oka, akkor érdemes megmutatni, hogy Anya azzal fürdik és nem bánt.. okosabb ötletem nincs. :oops:

Ja és klassz az új vonalzó :D
kchriske
 
 


Kchriske, majd akkor kérdezek priviben, ha már horogra kadtál, mint ingyenes tanácsadó :D
A zuhirózsával már régebb óta barátkozik, tudja, mire való, épp úgy lengeti maga körül, mint Misi, mikor fürdik. Ergo eljátssza, hogy fürdik vele, csak víz ne jöjjön belőle. Mert úgy még nézegetni se tudja benne magát - nahát, kiszúrás! - és nem lehet kapargatni a kis zöld bigyókat sem, mert akkor a szemébe fröcsköl.. .Szal jobb móka szárazon.

A kipirosodásra én is gondoltam már, de nem találtam rajta, hogy hol bánthatja. Szerencsére eddig csak kevésszer volt kicsípve a popija is, és akkor sose csinált belőle gondot.

Viszont ma rész-sikert könyvelhettem el: 2 perc hüppögős-mindjárt nagyon-sírok-anya nyafkázás után hagyta magát megfürdetni. Igaz, hogy közben bömbölt a The Lions Sleeps Tonight c szám - a szomszédok nagy örömére, gondolom :wink: - de aztán abbahagyta és elkezdett táncikolni a dalra, aztán kicsit játszott is. Mikor aztán legörbülő szájjal rámnézett és kikérezkedett , azonnal kivettem, de kb 5 percet így is sikerült bömbi nélkül eltölteni a vízben, és még tiszta is lett.
Szóval most nagyon örülök :D

Amúgy a Hisztipók elnevezés nem emiatt a fürdős-affér miatt van.
Mostanában azonnal hisztizni kezd, ha rászólok. Feszegeti a határait... Próbálok kőkeményen következetes lenni, de már NAGYON idegesítő. Tegnap már kibőgtem magamat, most kicsit jobb.

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: ok, kérdezz nyugodtan, mint horogra akadttól :lol:

Akkor lehet valamitől érzékenyebb a bőre, gondoltam volna, de ha a műsorra elfeledkezett róla akkor nem hinném. Hmm ki tudja mi volt a baj.., de örülök, hogy ma sikerélményetek volt. :D

Letti is hisztizni kezd többnyire minden rászólásnál, vagy ha már elveszem a dolgokat tőle, mert nem fogad szót.. de olyan idegtépően visít az esetek nagy részében, hogy szétszakadnak az idegeim.
A minap már igen csak erősen ráripakodtam, hogy hagyja már abba a visítást és egy mukk annyi nem volt. Mindenről megfeledkezett hirtelen meglepetésében, aztán próbált kedveskedni. Nem ez a módja tudom, de nekem ez jött ki akkor a bőgés helyett. Már rémesen fáradt voltam és viszhangzott az egész a fejemben.
Az egyetlen ami, kicsit old a dolgon, hogy sokszor olyan édesen csinálja.. félrefordítja a fejét, néha a szája is csücsörög vagy görbül, vagy épp a kezébe temeti az arcát, de van, hogy fogja és előredől és bőg, mint egy szerelmibánatos tini..

Na megyek, jó éjt.
kchriske
 
 


Sziasztok,

Leírom mielőtt elfejejtem:

A minap a beszerző körút közben anyám meghívott minket egy pizzériába könnyű ebédre.. A pizzéria is étterem, tehát viselkedni kell: lábnak nincs helye az asztalon és hát azért is rászóltam Lilire, hogy húzza ki magát.. hogy kedvet csináljak hozzá megkérdeztem:
- Hogy ülnek a hercegnők?
- ÉHESEN - jött az unott válasz :lol: :lol:

Már vagy a 6. helyről jöttünk el sikertelenül, cipőcskét kerestünk a keresztelőre, de ahol leginkább reméltük, ott még csak választék sem volt.. Mentünk a parkiban a kocsihoz, erre Lili:
- Áááhh én most csalódtam a boltokban - és igazi csajos pofit és kézmodzulatot láthattunk tőle.. kár, hogy nem tudom szemléltetni, de jót nevettünk.

volt még egy produktuma aznap, de most nem jut eszembe.. remélem később igen..

Lettiről meg egyre inkább az a meglátásom, hogy esetleg göndörkés lesz a hajacskája :lol: , úgy bírnám. Már most is olyan édi, hogy néhány vékony tincsecske a két fülecskéje fölött felfelé kunkorodik és hátul is kunkorodnak a tincsek, főleg mikor feltúrja, vagy vizes... bárcsak.. milyen angyali lenne a pofikája..

Na mennem kell, befedjük a tankönyveket azzal az átlászó öntapadós vacakkal.. ez a rémálmom. A füzeteken elég bénán sikerült :( :oops:
kchriske
 
 


Sose bánd a füzeteket, Kchriske, pár hónap, és a rákokszosodott morzsa-kosz-paca-szöszmösz réteg alatt úgyse fog látszani ;)

hehe : éhesen... ez jó duma :D

A göndör haj esélye nálunk is bejátszik, kiskoromban nekem loknis volt, mostmár csak enyhén hullámos, de ha pára éri ,akkor jobban kijön. Misinek meg nem göndör uygan, de kajak hullámos, nem is tudta sosem megnöveszteni, mert úgy nézett volna ki, mint egy jól szituált hippi.
Pannának is kifelé áll tincsenként oldalt+hátul 8felül még nem oylan hosszú, hogy elálljon bármerre is). Én is örülnék, ha göndör lenne, de már azzal is megelégednék, ha egyáltalán látható színűvé válna, mert egyenlőre csak vizesen látszódik elsőre, hogy van haja.
Meg egy fognak is örülnék, csak a nagyik lelki békéje kedvéért, mert kicsit unom, hogy felváltva telefonálnak naponta, hogy nah, van-e már foga... :evil:
De ne legyek telhetetlen, igaz?

Amúgy Hisztipók ma anyámnál alszik, ő ajánlotta fel, én meg végül belementem. Fura lesz egyvégtében 3-4 óránál többet aludni. :?
És már 2x jártam megszemlélni az üres szobát. Misi szerint tiszta hülye vagyok, de nekem máris HIÁNYZIK!!!!!!!!!

ennek jegyében íme egy kép az állatkertből:
" A Csodálatos Tengerimalacok"
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Lányok! Az a hírem, hogy...
(Detty, lehet mosolyogni! :D)

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Red! Nagyon jót szórakoztam a dátumokon. Hisztipók és Csupanyál között egy nap van. Most meg pontosan két hónap van köztünk. :) Rád is ugyanúgy hat a hold? :lol:

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Red:
De helyes Panna ebben a kendőcskében és nagyon látni a szemében és az arcocskáján a csodáltot a tengeri malacok iránt :D

Nálunk apámnak van göndör haja, csak levágva nem látszik, de az igen, hogy sosincs lelapulva. Egyetemista korában hosszú loknis, majom ábrázattal, eléggé vicces volt. Ő meg az anyukájától (Mamikámtól) örökölte. Anyámnak csak a haja vége göndörödött kicsit, és mikor öcsém picike volt, akkor olyan tejfölszőke angyali fürtöcskéi voltak, hogy mindenki lánynak nézte. Megpróbálok képet tenni, olyan cuki volt. Csak mikor először levágták neki szögegyenes dróthaja lett.

hmm nem akarlak elkeseríteni, de sztem nem fog menni az egyhuzamban alvás, mert már megszoktad, hogy felkelsz.. legalábbis nálam így műkszik..
Mikor Lili először aludt máshol én is állandóan benéztem a kiságyba és rendre felkeltem pedig ő hamar átaludta az éjszakákat, de akkor én felkeltem megnézni az üres ágyat, mindeféle rémképeim voltak.. Rettentő űr volt.

Hát, lehet igazad van a füzetekkel kapcsolatban, de majd meglátjuk, ugyanis yorkis vinnyetta van rajta, annak pedig látszania kell :roll: . Ja és cicás és kutyuskás fotós papírral vannak befedve, amiknek szintén :roll: . Az a matricanejlon meg könnyen tisztítható. Sztem folyton tisztogatni fogja :lol:
A könyvekre ő akarta ráragasztani egy idő után a vinnyettákat (persze mind cicás és kutyusos és van külön yorkis) és a nevét hagyta hogy én írjam (ő is tudja, csak túl nagy betűkkel és nem fér úgy ki), az 1/B-t meg ő.. Erre kiderült, olyan régen írkált már számokat, hogy tükrösen írta az 1-est, így előbb gyakoroltattam vele, aztán 7-esre hasonlított, végül alakult volna csak nagyon elfáradtak és eldőltek csicsizni, vagy sokat piáltak mittomén :lol: .. na aztán a 20. tájékán végre szépen sikerültek. :D
Közben persze nagyokat nevettünk ezen is, de főleg mikor dühöngtem a vacak öntapadós izén a hatalmas számtan könyvekkel szenvedve, vagy 6-szor leszedtem és újra.. aztán fél órát szurkáltam a buborékokat és simítgattam.. :oops: :? Pedig én nem vagyok ám béna és jó a kézügyességem is, de ez valami iszonyat.. és persze kiderült, hogy keveset vettünk, szóval rohanhatok beszerezni még.
Lili meg egyfolytában nevetgélt, hogy imádom anya amikor így dühöngsz, akkor is ezt mondta, mikor őt szidtam meg (de legalább tudja, hogy akkor is szeretem :wink: ).. egy ilyen elszólás után:
- Anya imádom amikor így dühöngsz :lol: ...és vicces, hogy ilyen zöld a fejed! :lol: :lol:
és csak röhögtünk. Ő azért amiért én meg meglepetésemben.
-Zööööld??? Miket beszélsz? Hogy beszélsz te velem kölök? :lol:
- Ja, hát a tévében volt az a reklám, és rádvilágított a zöld fény..
(fogalmam sincs melyik reklám lehetett)

Ennél már csak az aranyosabb, mikor azt mondja nekem, hogy jajj olyan cuki kis pofid vaaan! :lol: :lol:

Ja, és ajándékot rajzolt a tanár néniknek, meg ragaszgatott.
kchriske
 
 


Jesszus, Kisbogárka: Gratulálok!!! :lol: Terveztétek, vagy úgy döntött a kis drága, hogy jön? :D

Esetleg fertőző ez a topik?? :shock:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 21:28-kor.
kchriske
 
 


:) Terveztük, de meglepett, hogy elsőre sikerült. :) Már most imádom minden kis porcikáját. Csupanyál meg napok óta a hasamon mászkál, össze-vissza puszilgatja. :shock: :lol:

:) Azért Apát kérdezd meg, hogy lány is elfér-e ott még nálatok? :D Ha gondolod, megkeresem azt a nagyszerű újságot, amiben a kínai fogamzás naptár melléklet volt, hogy tudd, mikor fogadod esélyesebben a fiús géneket. :) (Valamelyik szekrény alatt biztosan megvan, Csupanyál játszott vele még nemrég. Vicces, mert valami olyasmi volt ráírva, ha jól emlékszem, hogy 67-89%-ban jön be. :shock: Ez vajon azt jelenti, hogy egyes pároknál az összes gyerekre nézve 67, másoknál ugyanígy 89? Mert én olyan találtai arány számítást nem ismerek, ami nem konkrétan egy értékel jellemez... 100 gyerekből 67-nél, vagy 89-nél jött be? ???? :?:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kisbogarka 2009.09.06 09:13-kor.

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Red! Nekem a csodálkozós képen a szája tetszik legjobban, annyira édes, ahogy koncentrál! :)

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Jaj, Kisbogárka nagyon köszi, de igazándiból egyáltalán nem terveztünk 3. gyereket. Néha viccként..

Megkérdezhetem mi volt az ijedelem? Mármint mit diagnosztizáltak?

Eszembe jutott még egy aranyos mondás (lassan átmásolom már őket egy füzetbe):
Néztünk valami vacakot a Zone Clubon, a srác eszeveszettül költekezett és rá akarták ébreszteni erre.. stb.. a lényeg, hogy fodrász volt, és neki is beállított túldivatos frizurája volt ami eléggé lányosra sikerült, de közben láttuk, hogy az öltözködése és a gesztikulációi is eléggé nőiesek voltak. Csenben szörnyűlködve néztük, erre:
- Fúúúú de nős ez a pasi! :lol:

Hiába magyarázom, hogy úgy mondják, hogy nőies, mindig ezt mondja. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 21:30-kor.
kchriske
 
 


mostanában nem látszik Lili vonalzója, miért?? Azt nem babráltaaaam :(
kchriske
 
 


Kchriske! Nagyon édesek ezek a szövegek! :)
Kérdésre a válasz priviben ment.

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Köszönöm, a privit is és válaszoltam is. :)
kchriske
 
 


Na elegem lett a béna vonalzóinkból úgyhogy... :lol: Lili odáig van meg vissza, Apa meg: nekem is csinálsz egy babavonalzót? (poénból lehet egyszer)

Red, megfogadtam a tanácsod, azt a képet tettem fel :wink:
kchriske
 
 


Na, poénból megcsináltam Apáért, hátha jobb kedvetek lesz ezen a csúnya esős délután.. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 21:32-kor.
kchriske
 
 


SZiasztok!

Kisbogárka, nagyon nagy gratula!!!
nem szép irigykedni, így nem is teszem, de én is, én is szeretnék mielőbb kistesót, de......
-apa külön lakik, és anyumék nem engedik vissza
- Nóri eszeveszettül anyás. szopizik még, csak anya a jó :), apára féltékeny, ha megölel, nemhogy még fél napon át egy másik gyerkőcöt öleljek, fogjak, szoptassak..áá, lehet egyszerre kéne őket szoptatni, ami kivitelezhető, ha csak egy gyerek jön 2. alkalommal is:)
- az anyagiak, de az még talán orvosolható lenne.
nah, mindegy, majd később, vmikor csak lesz.
sztem ma, v holnap felteszem a megígért képeket.

Mi is tervezünk egy állatkerti kirándulást. Nóri nagyon szereti az állatokat, biztos élvezni fogja ő is. jön a hűvösebb idő, úh menni fogunk.


Fiú-lány kalkulátor:
http://www.babazo.hu/tervezo/index.html
az oldal alján található.
Vendég
 


Nahát, Kisbogárka, GRATULÁLOK!!!!!
(Egyszer hanyagolom el napközben a babanetet, és máris hírek vannak :D)
Tényleg elég viccesek a dátumaink. 8) A holdra nagyon érzéken vagyok amúgy, ha telihold van, még a füleim hegye is viszketni szokott. De komolyan!
Nekem is elküldhetnéd priviben a para okát, ha nem vagyok tolakodó, kíváncsivá tettél. Copy-zd át amit kchriskének írtál, ha unod pötyögni ;)
És Csupanyál tényleg így várja akistesót? Huhh, most nagyon irigykedem, pedig nem szép dolog, nézd el nekem légyszi, csak hát Pannát egyáltalán nem érinti meg a helyzet sajnos. :(

Lehet hogy tényleg fertőző ez a topic, csajok, VIGYÁZZATOK!!!!!

Kchriske:
szupik a vonalzók, apáé is :D cool
és imádom ezeketa dumákat lilitől, oylan jókat szoktam derülni rajtuk...

igazad lett, minimum 5x voltam fenn éjjel :(
Ebből 2x minden ok nélkül, a többi esetben a közeli szórakozóhelyről hazafelé igyekvő, magukat már igencsak jól érző egyetemisták óbégatása volt a bűnös :evil:
Amúgy egész héten gólyatábor is volt, minden éjjel idehallatszott a bulizásuk, hajnal 3-4-ig. Már nagyon untam.
Na mind1
De 2x tuti amiatt keltem, mert odahallgatóztam a gyerekszobába, aztán leesett, hogy nincs is itthon.

bumbike:
Szetintem Nócid is nagyon élvezné az állatkertet, majd csináljatok sok képet, hogy legyen mit nézegetnünk :D

és vééégre írtatok :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára redwings 2009.08.29 20:07-kor.

Kép

Kép
redwings
 
 


Tündi:

- ezek szerint ha a szüleid nem szólnának bele, akkor azért Apának lenne esélye újra megpróbálni? Ez tök szép. :D (sztem a Ti dolgotok eldönteni, nem a szülőké, de véletlenül sem akarok beleszólni)
- a féltékenység miatt nem kell aggódni, Lili is ezt csinálta Apával, sőt még mai napig is többnyire, de Kistesóját imádja és cseppet sem féltékeny. Sok múlik a nevelésen és hozzáálláson is, persze nekünk segít a korkülönbég is, de a barátnőm lányai közt 2 év különbség van és a nagyobbik ott sem féltékeny mert nagyon ügyesen csinálták.
- Mikor teherbe esnél szépen elapadna a tejed, és Nórikának le kell szokni akár akar akár nem. Ez a test természetes reakciója, terhesség esetén. Ritka esetben marad csak meg.

Húúú elolvastam a linkben a cikket amit feltettél.. hát nem tudom. Akármennyire is fiút szeretne apa, akkor sem tudnám megerőszakolni szegény gyereket. Hiszem, hogy mindennek és mindenkinek meg van a maga rendeltetése, és ha lánynak kell lennie akkor legyen lány. Akkor is szeretnénk őt ugyanúgy.
A lottó 5-öst is szeretnénk, de bűncselekmény lenne mesterségesen előidézni... (már ha lenne erre esélyünk egyáltalán)
kchriske
 
 


Én már korábban szórakoztam a kínai fogamzásnaptárral, eszerint anyám adatait figyelembe véve nekem fiúnak kéne lennem :D
Ha Pannát néztem, akkor neki is fiúnak, minimakinak meg lánynak - mondjuk ez még bejöhet, majd a 18 heti UH-n kiderül.
Czeizel papának olvastam korábban egy cikkét, hogy a hüvely kémhatásától függ, hogy X vagy Y kromoszómájú kiskatonák jutnak célba, mert az Y-osok lustábbak, de tovább életképesek. De hogy nekik kell-e a lúgos, vagy a savas, az már nem rémlik.
:oops:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Igazából apával "csak" külön lakunk, de eddig is egymást szeretgettük:) :oops: Én anyum házában lakom, ahová csak az költözhet, akit a családom enged..... és ők nem rajonganak a Csabiért, amit megértek, de még egy esélyt mindenknek lehetne adni sztem, bár az itteni közutálatra rászolgált. csakht anyum imád utálni mindenkit, és persze uszítani is. sajnos, eléggé meg van keseredve, de erről ő nagyban tehet.
jelenleg én is sz*r vagyok a szemében, mert neki kevés a pénze, és én sem tudok többet adni neki. két hónapja idejött, hogy, ha nem adok többet, akkor nem főz rám és Nórira. ezzel idáig semmi gond, mert azóta azt eszünk, ami jól esik, hanem csak az, hogy amit eddig adtam, abból veszem a kajánkat, és a másik fele a rezsipénz, amitől így neki egyáltalán nem lett több, sőt csak több gázt használunk a főzéshez, meg vizet....
gondoljatok bele, ma én is milánóit csináltam, meg ők is. mekkora pazarlás az, h két fazékban főzzük ki a tésztát és a stb...
de ettől anyám jobban érzi magát. aztán me jött olyannal, hogy adjak még pénzt wc papírra, mosogatótablettára, hasonlókra. ezzel sincs baj. csak a pénzem még mindig nem lett több, amiből telne rá. hiába magyaráztam sírásig, nem értette meg!

azt már ne is mondjam, h örökké munkát keres nekem, a hugomnak is, aki még tanul, de ő nem képes még egy telszámot sem felhívni, h neki esetleg legyen még vmi plusz meló. nagyon gáz, amit csinál, mert én is, apám is szemetek vagyunk, mert nem megyünk dolgozni(könyörgöm, gyeden vok és fősulit is csinálom, fater 12órázik!), de neki elég a 4órás minimálbéres, szinte főnökmentes light-os melója! amivel elmagyarázta, h milyen jól keres, mert 8órára számítva az majdnem 100e ft lenne /hó, csak azt nem veszi tudomásul, h a második négy órát is kéne dolgozni vhol. nagyon gyökér, már bocsi, de eléggé ki vok akadva rajta.
Vendég
 


Kép BARAKOS CHARLOTTE TORTA
Vendég
 


Kép

Kép
SZUNDI APÁVAL

Kép

Kép GESZTENYE TORTA APÁÉKNÁL


Kép

Kép
Vendég
 


Nórika nagyon édes! És a tortád is tök guszta, el tudnám tüntetni most kapásból legalább a felét :D

Nagyon szar lehet, hogy nem éltek együtt :(
Amúgy a valakinél-lakós-terrot én is megtapasztaltam, mondjuk én anyóséknál. 2 évig laktunk ott, de majdnem ráment a házasságunk.
Mert ha még kompromisszumra lehetne jutni... de nem. Az van, amit a tulaj mond, megalázhat, megtiporhat, és nyelni kell :(

Amúgy a jól kereső 4 órás álláshoz meséld már el anyukádnak légyszi, hogy én anno az Avonnál közel 4éve (!!!) vittem haza a 4 órás irodai munkáért 65 ezret, túlórák és minden egyéb juttatás nélkül. Hátha belegondol, hogy most akkor vajon menyit is érhet ott egy 4 órás állás, és hogy ő ettől a fizutól még mennyire messze van... hátha belegondol, hogy tennie kéne vmit azért , hogy több zséje legyen...


Az én anyám is ilyen megkeseredett ember, az a fajta, aki a kákán is csomót talál, és aki szerint ezt a csomót DIREKT azért rakták oda, hogy neki szar legyen. Eléggé elviselhetetlen, csak azóta van viszonylag normális kapcsolatunk, hogy nem lakom vele :)
20 percnél többet vele egy légtérben tölteni egyenlő az idegbajjal...

Kép

Kép
redwings
 
 


Aki esetleg sütni szeretne tortát, vagy bármi mást készíteni, annak találtam még egy honlapot:
http://kiprobaltrecik.extra.hu
Vendég
 


Vendég
 


Hát nem könnyű együtt élni kedves anyukámmal. hiába vagyok a gyereke, nem érzem úgy, hogy a javamat akarná, sőt... nah mindegy, ezen kár rágódni.

Nóri ma véletelenül belecsücsült a virágcserépbe, levettem a pólóját, mert földes lett, elvittem gyorsan kimosni, addig ő a pelusát kapcsolta le magáról, és anélkül jött be hozzám a fürdőbe:) és azt az orrfelhúzós kis huncut pofit vágta hozzá:)
nagyon édes volt.
mi is elvoltunk a bartnőméknél 3 napra. régen nagyon jól éreztük magunkat, de az elmúlt 2 évben nem beszéltünk, és már nem is volt teljesen ugyanaz. végülis nem volt rossz nála, sokat dumcsiztunk, meg terelgettük Norkát, mivel mindig talált magának vmi olyat, amit nme kellett volna:) Cicázott is, mondta neki, hogy vau-vau :):) a buszon meg szórakoztatta az embereket, először egy kislányt, aztán egy bácsit varázsolt el a vigyorgós-orrfelhúzós kukucskálással.
pénteken romeltakarítást végeztem itthon, mert a szobk, mint a csatatér voltak, tegnap apáztunk, ma vendégeink voltak, és elmentünk a játszótérre is. szerdán meg suliba kell mennem ühüm-brühümm...
Vendég
 


Hehe, gondolom meglepődtél, ahogy a csupasz kis popójával beállított :D
Nekem is rendet kéne rakni, hétvége után mindig úgy fest a lakás, mint egy szolid atomrobbantást követően... :?

megyek is :(

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Először is Kisbogárka: nagyon gratulálok! Nem semmik vagytok. Eddig olvastalak benneteket, de remélem (még egyelőre), nem fertőződöm meg a topiktól azért, mert írtam. Bár apa rebesgette, hogy 9 hónapos Babóca, mehet a tesó projekt. :)

Tök jók lettek a torták! No meg a receptek is! Sütni akarok, édességet akarok!!! És mindehhez időt is akarok!

Iszonyúra mennek a napok, mindig csak azt veszem észre, hogy mindenkit lerendeztem és mehetek én is zuhanyozni és bedőlni az ágyba. Ma sztrájkoltam és holnapra tettem a mosatlant, azért tudok ilyen "emberi" időben írni.

Babóca nő mint a gomba. Iszonyú akaratos ő is, komoly hisztiket levág, mikor elhozom a fióktól, hogy ne nyitogassa. Van már járókánk, de csak ideig-óráig marad el benne. Bár mikor vidéken (második otthonom) voltunk néhány napot, nagyon jól elvont benne az udvaron. Persze érdekes volt, ahogy a gyerekek fociztak. Még szurkolt is nekik :D
Bármikor bármennyit és bármit képes megenni, meginni. Ma már evett vajas-sonkás kenyeret. Természetesen pici katonákban. Jobban érdekelte, mint a krumpli. :D
Már próbálkozik az egyedül járással. El vagyok képedve, hogy milyen korán kezdte! Már 3-4 lépést megtesz egyedül. Elindul-megáll-elindul technikával.
Cefetül tud menekülni négykézláb, főleg, mikor tilosban jár. Csak úgy csattog a praclija a laminálton!!! :lol:
Most épp felül jön két foga, úgyhogy elég nyűgös. Kaja közben minden egyes falat után a szájában van.

Aztán persze megkezdődött az iskola. Lánykámat reggel elkísértem és mondta, hogy majd kiugrik a szíve, úgy izgul. Délután meg mentünk érte Babócával. Már egész jól elvan (csak kisebb távokon) a babakocsiban.
Megkaptuk végre a könyveket is (szemét iskola, már májusban beszedte a pénzt!), úgyhogy ma én is szentségeltem a ragasztós átlátszó borítóval :D

Kchriske! Beszámolsz, milyen volt Lilinek az első nap?

Jövök hozzátok, ha csak olvasni, de jövök!

Kép
Kép
nicolca
 
 


Igen, majd várjuk a sulis-élménybeszámolókat :D

Babóca nagyon ügyi!
És grat a 2 fogacskához is.

Panna este tüsszögött, éjjel már szörcsögött az orra+ hőemelkedése lett, ami most is tartja magát-de legalább nem láz :?
És fájdalmasan felsír néha szegénykém + minden egyes az orrszívás felér egy IIVH-s ütközettel.
2 órát aludtam az éjjel, mert ő meg csak rajtam fekve tudott pihenni, és nem mertem elszunnyadni, mert figyeltem, hogy lesz-e láz...

Kép

Kép
redwings
 
 


Red! Nekem azt mondta a doki, hogy ha oylan magas láza van, amivel már foglalkozni kell, akkor úgyis felébred. Én is attól féltem, hogy nem fogom észrevenni, ha alszom.

Nicolca! Nagyon ügyes Babóca, tényleg jó korán kezdi a mászkálást! És a lányod félt vagy csak izgult?

Tündi! Nagyon édes Nóri! Eddig nem értettem, hogy hogy is van ez az apa dolog, de most már világos. És gondolom, ti meg azért nem mentem utána, mert neked suliba kell járnod. Vagy más is van? Olyan jó lenne, ha valahogy mégis együtt lehetnétek... De anyukád azért Nórit ellátja olyankor? Szívesen hagyod rá?

Nálunk tombol az Anya-mánia. Csupanyál totál rám van kattanva. Kistesó miatt abahagytam a szoptatást, amit teljesen jól fogadott, viszont így meg nap közben mintha össze lennénk nőve. Ettől aztán a lakás is csatatér, kaja is nehézkesen van, ő meg már attól behiszitik, ha beteszem az etetőszékbe, míg csinálom a kaját, hogy csak egy méterre legyen tőlem, és ne a szomszéd szobában. Tegnap már jól kibőgtem magam, persze ő is, mert szegénnyel a végére már sík ideg voltam, hisztizett, hogy kaját kér, végig, amíg csináltam ,de mikor kész lett, nem evett két falatnál többet. Aztán egy fél óra nyűglődés után fogtam, kivettem és elküldtem játszani. Még egy darabid nyafogott az ajtóban, aztán egyszer csak megfordult, és elhúzott a kisautója után. ??? Na, akkor utána mentem, és leültem vele játszani. Baromira bántott, hogy türelmetlen voltam vele, de annyira nulla energiám van, hogy ha azt még megcsapoljuk a folyamatos vinnyogáshallgatással, akkor egyszerűen már csak vegetálásnak hívnám a létemet. Na, de ettől a közös játéktól rendbe jött minden, volt nagy összebújás, vigyorgás, huncutkodás, és egész délután játszottunk. Úgy látszik, csak az kellett, hogy ő is lehiggadjon (meg ettől én is).
Ma reggel kezdte előről, de szerencsére Apa ezt látva egy hirtelen húzással csinált nekünk programot, így talán sikerül majd lekötni délután, hátha jót tesz neki a kimozdulás. Amióta beteg, két hete, be vagyunk zárkózva, nyilván nem viszem gyerektársaságba, látszik is rajta, hogy hiányzik neki. Hát ma talán a nagyszülők pótolják valahogy. :)

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de most csak olvasás szinten vagyok.. iszonyú időhiánnyal küzdök és iszonyú energiafelemésztés ez a hét, pláne, hogy előző hetekben is alig aludtam, most meg még nincs idő semmire és magam vagyok mindenre.. persze apa egy cseppet sem érzi át a helyzetet.
Nem fárasztalak titeket vele. Ez mostmár egy boldog babaváró topik is ..

A gyerekeim viszont tündériek :D jó hogy vannak nekem :!:

Talán szombaton, vagy vasárnap már tudok jönni a sulis élményekkel, na meg a keresztelőssel is.

Addig is minden jót mindenkinek és grat az ügyi babáknak, pocaklakókra meg vigyázni!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 21:37-kor.
kchriske
 
 


Ja és Tündi, apáéknál nem tudtok együtt lakni? Vagy félő, hogy ha megint nem működne anyukád már nem engedne vissza utána?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 21:38-kor.
kchriske
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?