Új privát üzeneted érkezett!

aida, köszi, akkor még van vagy 3 hetem, sebaj hamarosan úgyis megyek uh-ra, azt látom én, de most már elég csak éreznem is :) annyira jó, hogy már ilyen intenzíven érzem a mozgását, olyan megnyugtató tudni, hogy akkor odabent minden oké! az utóbbi pár napban úgy belehúzott a mozgásba. kis aerobikkirályom, vagy királynőm :) mert hogy még ezt sem tudjuk... utoljára mikor láttam az oldalát mutatta
jó éjt minden kismamának és a babáknak is (akik reméljük, hagyják a mamikat pihenni az éjszaka :) ők pedig a papikat :D

KépKép
hugic
 
 


A 4d-s uh tényleg nagy élmény,ha csak a kórházi uh-okon lettem volna még mindig nem tudnánk hogy kit várunk(egyszer sem mutatta magát-meg ott inkább csak a fontosabb dolgokat vizslatták) Mi voltunk 20 hetesen meg 30 hetesen 4d-n,de nagyon kis szégyenlős volt mindig befelé fordult,a lepényhez bújt ,a fiam bezzeg egyből a 2ds-en is széttett lábakkal mutogatta magát.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Tegnap átmentem a nőgyógyászhoz Fótra a kézzsibbadás miatt,meg hogy megnézze a vérvétel eredményét.Megnyugtatott hogy ez a zsibbadás a vizesedés miatt van,igaz alig látszom vizesnek de úgylátszik ennyi is elég.Ne tudjátok meg milyen szar ilyen kézzel.Amúgy először a kórházba akartam menni(most más rendelt Fóton előjegyzésre) féltem nehogy valami keringési zavar legyen,felhivtam a kórházt hogy terhesgondoz
ásra mennék meg hogy mi a bajom,erre azt mondja hogy beszéljek a védőnővel meg hogy itt nincs terhesgondozás csak uh.Ja az itteni védőnőnk meg tök zöldfülű nem is hallott ilyenről(elötte őt hivtam,de minek)Mostmár valamennyire megnyugodtam de már nagyon várom a keddet hogy csináljanak uh-ot meg flowmetriát.

Kép
Kép
ilda82
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi már túl vagyunk a nehezén!!!
Hétfőn született a lányom tarcsán, a szülésznő Tasnádi Mihályné Erzsike, akit nagyon ajánlok bárkinek, mert borzasztó kedves, és segítőkész. A doki Bokor András volt, aki furcsán indított, de végül nem volt gond vele...
A zsúfoltságról: hát, a szülőszobák mind foglaltak voltak, a vajúdó is, aztán épp mikor kritikus lett volna a dolog, beindultak a szülések :) Szegény dokit tényleg nem irigyeltem, mert egyik szobából ment a másikba, szülni, aztán vissza varrni :)
A kórtermekkel kapcsolatban, szerencsésem kaptam helyet a kétágyasban, a hatágyast pedig csak a látvány alapján is messze elkerülném....
A nővérek segítőkészek, a dokik pedig nemigen zaklatják az embert...3. nap után lehet hazamenni, ha minden okés. Egyedül a gyerekorvosok jöttek vizsgálódni, ők a babákat nyúzták, és nem voltak túl közlékenyek. Ez amúgy minden másra is igaz, ha nem kérdez az ember, a kutya sem foglalkozik vele!

Na, most ez jutott eszembe, kérdezzetek, mi érdekel!

Andi
andreat
 
 


Andreat, szívből gratulálok! Jó egészséget, sok boldogságot nektek! :D
Zsúfoltság-fóbián van, ezért rögtön lecsapok a lehetőségre, hogy kérdezzek ezzel kapcsolatban. Úgy érted, hogy beindultak a szülések, amikor kritikus volt, hogy addig többen is vajúdtatok egy helyen, aztán a többség elment? Sokáig vajúdtál? Hol? Hogy bírtad? Ügyeletes orvosnál szültél?
Jó neked, hogy már túlvagy rajta :)
Azt hallottam, általában egy nap alatt át lehet kerülni a hat ágyasból az alapítványi szobába, és hogy ha 6 ágyasba kerülne valaki, akkor is a hasonlóakat a hasonlóakkal teszik össze, ezt ennél szebben nem tudom fogalmazni. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
lepke23
 
 


Andi, GRATULÁLOK A PICILÁNYHOZ! Sok egészséget, boldogságot!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Andi: nagyon-nagyon gratulálok nektek :D :D :D

Ilda: én sajna tudom, mennyire gáz... hetek óta gyakorlatilag folyamatosan fájnak a kezeim (és ez olyan ízületi fájdalomra hasonlít meg estére kicsit bedagad). És az éjszaka meg a reggel a legrosszabb, mindig úgy ébredek, hogy ilyen "karmoló" pózban vannak a kezeim, és jópár percig nem nagyon mozdulnak. Már egy ásványvizes palackot se tudok egyedül kinyitni (csak a jobb napokon) :(
Dehát a doki aszonta, hogy ez is egy "kockázat és mellékhatás"...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Andi: GRATULÁLOK!!!
Sok tejet, erőt, egészséget, kitartást kívánok nektek!!!!
Aludj amikor csak lehet és élvezd ki minden percét a babázásnak...

Mázlis vagy hogy kaptál helyet a 2ágyasban

Kép

Kép
redwings
 
 


Hű, Red, most nézem, hogy nálatok Tündérpanka már 1 hónapos :D Hihetetlen, hogy megy az idő... Mindjárt szülök... :shock:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Köszi a gratulációkat!
Az ügyeletesnél szülem, aki a Bokros doki volt. Róla annyit, hogy mikor először megnézett, kb fél percet töltött a szobában, valami brutál módon megvizsgált, és szó nélkül kiment. Én meg nyikkanni sem bírtam, csak tátottam a szám, hogy EZ MI VOLT???!! A másik vajúdóval ugyanígy csinált, bár ő kérdezett tőle, de válaszra sem méltatta... Aztán a szülésnél már normális volt, szerencsére. Állítólag rossz napja volt, de utólag legalább bocsánatot kért mindenkitől.
Hajnal 5-kor mentem be, akkor már csak egy szülőszoba volt szabad, oda fektettek. A kettesben egy lány nyögött hajnal óta :) Az egyesben pedig azt hiszem szültek. Akinek a vajúdó jutott, neki szinte semmi fájásai nem voltak, így amikor én oda kerültem, akkor őt kitették az osztályra. Amikor az egyes felszabadult, szerintem átgondolták, hogy ki az esélyes leghamarabb szülni, és én következtem :) A vajúdóban volt a burokrepesztés, és onnan szinte rögtön mentem szülni az egyesbe. Közvetlenül utánam megszült a lány a kettesben is, így a doki tőlem ment át oda, aztán meg vissza varrni.
Közben persze nem tudom, érkeztek e, vagy mi zajlott a folyosón...
Az a lány, akit elküldtek, éjjel ment vissza, akkor tök egyedül volt.
Szóval szerencse e vagy sem, nekem minden oké volt, 11-kor született a lányom.
Olyan érzésem volt, hogy minden szervezetten halad, nem volt kapkodás, meg siettség. Annyira profik, hogy pillanatok alatt tudnak dönteni, mikor mi és ki következik. Persze lehettünk volna kétszer ennyien, akkor ki tudja hogy alakul, mindenesetre nekem pozitív volt a dolog :)
andreat
 
 


Andreat: Hatalmas gratula :))))

(amit leírtál az alapján asszem szülészőt is fogadok majd ... )
Vendég
 


andrea én is gratulálok és jó egészséget,sok tejcsit nektek!!Azért én kiváncsi lennék mi lett a neve,mekkora a bébi és milyen,úgyhogy ha majd tudsz képeket várunk !!!:D Párod veled volt végig?Gondolom akkor nem nagyon volt lehetőség kipróbálni kád,labda ilyesmik?A kétágyasért a szülésznőnek szóltál ,vagy kérdezték?És még valami a 6hetesre majd időpontot kell kérned úgy mint az uh-okra?

Kép
Kép
ilda82
 
 


Lepke írásáról a George jutott eszembe:-csíkos a csíkossal pöttyös a pöttyössel- :lol:

Kép
Kép
ilda82
 
 


Sziasztok!
Andrea én is csatlakozom a gratulálokhoz!!!!! :D

Kép
andi0716
 
 


Sziasztok!

Andi nagy gratula! Ügyik voltatok :)

Tegnap voltam a háziorvosnál, mert a Spiropent amit adtak a kemnyedésekre, úgy megdobta a vérnyomásomat, hogy nyugodt állapotban 160/90 volt. Na arra is kaptam vérnyomáscsökkentőt. Egy nap már annyi drazsét eszem, hogy nem is kell már nasi. Most egy kicsit fáj a fejem, na meg már a fenekem a sok pihitől. De kitartok.

Kép
borek.ancsa
 
 


Ilda, kösz az érdeklődést :)
3500 gramm, 53 cm lett a Réka baba, majd teszek fel képet.
A férjem nem volt velem, mert a középső lánykánk beteg volt, így vele maradt. Mivel mást nem tudtam hívni, így egyedül vészeltem át a dolgot, szerencsére nem húzódott el, ennyit meg ki lehetett bírni. Én amúgy is a nyugit szeretem inkább :)
Igen, a kádat szerettem volna, de előbb nem volt szabad hely, aztán meg már idő nem lett rá. Volt egy csaj, aki hajnal óta nyögött, ő benne ült vagy 2 órát, és azalatt csendben bírt maradni :D
A szbával kapcs. mikor megjött a csecsemős nővér, őt kérdeztem, van e szabad hely, de nem tudta. Aztán mikor végeztek velem, a szülésznő tolt át az osztályra, ő már mondta akkor, hogy van szabad hely. Ebben is rendes volt, mert a legjobb helyre vitt, abba a szobába, ahol benn van a fürdő. És képzeljétek, úgy hagyott ott, hogy rendben legyek, és megpuszilt!! Aztán meg rohant vissza a szülészetre.
A kontrollal kapcs., nem tom, hogy kell, mert nem oda megyek vissza, hanem csak a nőgyógyászhoz.
andreat
 
 


gabilany: ja-ja, olyan hihetetlen, mennyire elszaladt az idő!
most is it ficánkol az ölemben, picit húzzuk az időt szopásig...
bizony, nemsokára te következel
:D

valakinek van tanácsa esetleg a tejkiütés kezelésére?
kamillával próbálom mosogatni, de nem javul ...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára redwings 2008.10.19 09:05-kor.

Kép

Kép
redwings
 
 


Ancsa, az nem jó hír hogy a Spiropent megdobta a vérnyomásod. :( Milyen vérnyomás csökkentőt kaptál? Nekem a Spiropent helyett a Cordaflex nevű vérnyomás csökkentőt írta fel a doki. Elvileg keményedésekre is jó. Amúgy a vérnyomásom rendben, ill inkább alacsony mint magas.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


sziasztok :)

micsoda jó hír! én is gratulálok Andreat :)
kívánok nektek jó egészséget, sok tejet :)

kedden megyek uh-ra (na ez még nem a 4d, csak sima uh) ha lesz új info a babáról akkor persze beszámolok (jó lenne már tudni, hogy keresgéljek még fiúnevet, vagy már végeztem evvel a projekttel és a zsófi jó lesz:))

lányok, szerintetetek - illetve akinek tapasztalata van - ha fogadok szülésznőt, de ő éppen egyébként is dolgozik a szüléskor, akkor tulképp nem tud rám úgy odafigyelni, mintha munkán kívül csak velem foglalkozna? vagy ezt hogy oldják meg vajon?
nagyon gondolkodom, hogy mégis megkérem az Ignáthnét, mert felcsigázott a gátvédelem. de ha nem tud úgy figyelni rám, mert roham van a szülőszobán, akkor van értelme megfogadni?
bár ha még mindig csak én vagyok itt februári kismami akkor enyém lesz az egész szülőszoba :D és az összes kétágyas is - majd egybenyittatom őket és a szülőszobán a labdáról a kádba szállok és vissza :) ja és a bordásfalat sem hagyomki :) na elég volt a mókából
aki tud erre reagálni plíííz :) nagyon köszönöm

KépKép
hugic
 
 


Akkor ennek a 6 hetes kontrollnak még utánajárok,még van időm.Én meg most kaptam észbe hogy mindjárt szülök,mikor a vonalzót csináltam nov.17-et állítottam be de a kiskönyvembe 14-e van írva És a fiam 1 héttel jött korábban szóval a 4 hét már lhet csak 3.Mostmár izgulok mi lesz hogy lesz.Még annyi dolgom lenne ,a csomagom sincs összepakolva.De Végre kivasaltam már mindent.(úgy utálok vasalni)Tényleg ti milyen mosószerrel mossátok a babaruhákat?Én most dreft sensitivet vettem és öblítő nélkül használtam,vagyis ecettet tettem az öblítő helyére,de semmi illata.Mikor Milán pici volt Persavon bebi -vel mostam a ruháit ahhoz nem ajánlották hogy öblítőt használjak úgyhogy csak azt használtam és nagyon finom baba illatú volt az összes ruci de sajnos hiába kerestem az Auchanba(régen ott vettem) meg a Corába még a helye sincs meg.Pedig az tényleg jó volt.Van amin még mindig éreztem azt a jó baba illatot

Kép
Kép
ilda82
 
 


hugic én kedden találkozom előszőr az Ignáthnéval majd beszámolok hogy milyen meg hogy működik ez a választott szülésznő dolog-majd kifaggatom :D

Kép
Kép
ilda82
 
 


csakegy mikorra várjátok?

Kép
Kép
ilda82
 
 


hugic hányra mész kedden?

Kép
Kép
ilda82
 
 


Sziasztok,

Itt vagyok én is, azaz Mi is.
Kedden 2óra 42 perckor megszületett Lőrinc, 56 cm és 3510g! Tegnap jöttünk haza, minden rendben, és nagyon élvezzük az új családi helyzetet.
Kérdezzetek nyugodtan, szívesen válaszolok.

Andi, beelőztél egy nappal! Kár, hogy nem tudtunk egymásról...
Gratulálok a kislányodhoz, sok boldogságot és nagyon jó egészséget kívánok!

Minden jót a Pocakosoknak és a Babázóknak is.
Legszívesebben megölelném az egész Világot!!
xadri
 
 


Gratula Adri! Kétágyasban voltál te is?

A gátvédelemhez szólnék, látom, van akit érdekel ez a téma...
Mikor a doki varrt össze, elmondta, hogy szerinte sokkal jobb varrni, mint védeni. Mégpedig azért, mert ha varrja, akkor olyanra "plasztikázza", amilyenre kell, pl, ha már nem akar a nő gyereket, akkor úgy csinálja, hogy jó legyen a házas élete

:D
Ha meg gátvédelem van, megnyúlnak odalenn a dolgok, és akkor nem lesz élvezetes a szex...
Különben ugyanezen a véleményen volt a szülésznő is, és én is, alapból, így nem bántam, hogy varrtak. Különben nem akartak, de mivel elkezdtem repedni, ezért kellett vágni. A gátsebem pedig tökéletes, másnap is tudtam már ülni, és varratokat sem kell kiszedetni.

Andi
andreat
 
 


Xadri: GRATULÁLOK! Sok tejcsit nektek! És ha már úgyis ott van a kis tünemény veled, ölelgesd meg őt :D :D

andreat:
engem nem kellett vágni, hál istennek, és nem mondhatnám, hogy "megnyúltak" volna a dolgok odalennt. minden szépen visszaállt az eredeti felállásba, pedig még 5 hete sincs ...
A szex sem lett rosszabb
:oops:

A gátvédelemről nem tudok nyilatkozni azon kívül hogy annyira sz*r érzés volt, hogy rászóltam a szülésznőre: most azonnal fejezze be mert nem állok jót magamért...:roll:

Ha reped valaki, akkor egyetértek: inkább vágjanak, mint hogy nagyobb baj legyen.
De ha nem muszáj, akkor meg minek nyiszálni a szöveteket???

Kép

Kép
redwings
 
 


A gátvédelem csak néha működik, és szerintem jó, ha alapból megpróbálják, de ha nem megy akkor nem kell erőltetni. Én is ezzel indítottam, meg is próbáltuk, az orvos, a szülésznő és én is, de egyszerűen nem fért ki a baba (pedig nagyon akart jönni), utána oldalt vágott a doki és megesküdött, hogy gyönyörű lesz, nagyon szépen vissza fogja öltögetni, hát az nem volt valami leányálom. Nekem is mondta, hogy meg lehetne csinálni úgy is, hogy ne kelljen varratot szedni, de így még szebb, én meg rábíztam a dolgot, és már most 4 nappal a szülés után sincs semmi bajom, normálisan ülök és nem fáj sehol.
xadri
 
 


Sziasztok!

aida: A nődoki a Spiropent a keményedésekre írta fel, a háziorvos a vérnyomásra meg a Dopegyt-et. De az sem mindegy, hogy mikor szedem melyiket, mert ma is hiába bevettem a vérnyomáscsökkentőből az előírt adagot reggel a Spiropent után, nem használt semmit, így kénytelen voltam bevenni még egy felet. Akkor jó volt. A doki azt mondta, hogy emelhetem az adagot, ha kevés belőle a napi 2xfél.
Kezelt a háziorvos már engem két éve magas vérnyomással. A terhesség elején meg beállt szépen 110-120 közé, eddig is csak egy picit emelkedett olyan 135-ig, de a Spiropent nagyon kiakaszt. Nov. 4-én megyek újból a nődokihoz, majd konzultálok vele hogy van-e valami más lehetőség, mert ezt egy kicsit soknak tartom.
Mindenesetre remélem ez nem lesz káros a Babusra. Már csak pár hetet kell kibírnunk.

Kép
borek.ancsa
 
 


Andi, igen én is 2 ágyasban voltam, az 525-ben, a szülésznő megkérdezte, hogy szeretnék-e alapítványi szobát, mert van egy hely, rögtön mondtam, hogy akkor az rám várt .
xadri
 
 


Sziasztok!
Adri :gratulálok!!!!!

Ilda82:ha végeztél a szülésznövel létszi ird le,hogy mit intéztél,mert engem is nagyon érdekel.Elöre is köszike a segicséget!!

Kép
andi0716
 
 


Ancsa tudom hogy a Spiropentet keményedésekre kaptad! Mondják hogy "kegyetlen" gyógyszer, de a keményedésekre a legjobb és azért adják ezt mert a magzatra nem káros. Nagyon más lehetőség nincs, csk olyan ami rosszabb megoldás. Nekem ezt anno több orvos is mondta. Mennyit szedsz belőle? Nekem 4*fél lett volna az adagom.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Adri: én is gratulálok nektek, és sok tejcsit, örömöt meg mindent kívánok :D

Lassan én is találkozom a szülésznőmmel (eddig csak telefonon beszéltünk), már gyűjtöm neki a kérdéseket :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


aida: Nekem 2x1-et kell szedni, a doki azt mondta, hogy ha nagyon magas a pulzusom akkor 2xfél. Azt is kipróbáltam, de akkor semmit sem hatott. A vérnyomáscsökkentőből 2xfél adagot mondott a háziorvos, de azt mondta ha nem lenne elég, akkor 2x1-et szedjek.
Ehhez hozzá jön a napi 4 Magne, 1 vas, néha elevit, kalcium és magnézium pezsgőtabi is. Nasi nemis kell.
Ráadásul ma meg megfázhattam. Fáj a hátam közepe és a mellkasom is. Gyógyszert már arra nem akarok, így teázgatom.

Kép
borek.ancsa
 
 


bár ha még mindig csak én vagyok itt februári kismami akkor enyém lesz az egész szülőszoba


hugic tévedsz, én is kb. akkor fogok szülni, mint te :lol:

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Andreat, Xadri gratulálok és sok örömet kívánok a bébikhez!!!!! :lol:

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Ancsa, sajnálom, hogy annyi bogyót kell szedned.. :( De már nincs sok! :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


xadri: Hatalmas gratula :))))))

ilda82: Kb. Mikulásra várjuk de én remélem, hogy a céges mikulásbulin még 2in1 leszek :) (és a férjem mikulásbuliján is... jár a nagylánynak az a buli, nehogymár pont akkor szüljek... plusz gondolom a dokim is inkább a gyerekeivel szeretne mikulásozni mint a szülőszobában dekkolni:)

(ma megszületett a férjem egyik kollégájának a 2. babája... az első császár után teljesen komplikációmentesen, hüvelyi úton... a magzatvíz elfolyásától számítva 1 órán belül. Na ez kemény:) (másik dokinál persze mert az első a türelmetlen és etikátlan orvos miatt lett császár...)
Vendég
 


Adri Én is gratulálokés jó egészséget ,sok tejcsit kívánok!Azért majd ha lesz időd kiváncsi vagyok a részletekre is! Lányok nem tudom ki hogy van vele de én most jobban félek a varrástól mint az egész szüléstől.MIlán születése előtt meg a beöntéstől paráztam.Akkor az eda után vígan beszélgettem miközben stoppoltak de most kicsit beijedtem.Amúgy nekem se fájt a gátvarrásom,de még fél év múlva is fájt a hmm hogy is mondjam a behatolás,pedig párom szerint nem voltam szűkebb ,orvoshoz is visszamentem vele de nem tudta megmagyarázni.És van hogy még a mai napig érzékenyebb.Persze akikkel beszélgettem erről senkinek nincs ilyen panasza,lehet én vagyok az 1 az 1000-ből.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Ilda: a varrástól? Hát én abból aztán semmit nem éreztem pedig foltoztak egy ideig... és eda se volt... Szerintem ami utána volt hónapokig fájdalom leginkább pszichés eredetű lehetett (hacsak a dokid nem partizánkodott és játszott önkéntes házasságmentőt a tűvel és megint szűz lányt csinált belőled a stoppolásnál:)))

(nekem a borotválás a mumusom... most tutira magamnak fogom megcsinálni mert szó szerint halálfélelmem volt ahogy ott hadonásztak a borotvájukkal, hogy 5mp alatt végezzenek... nem hiszem, hogy pont azon a 10mp-en múlott nekik, én viszont leizzadtam közben... úgyhogy soha többet... a beöntés viszont engem megnyugtatott ... főleg a kitolásnál éreztem, hogy milyen praktikus:) (mondjuk azt nem értem miért adnak beöntést olyannak akinek a szülés előtt már minimum 2 napja hígfo**sa van... mert nekem speciel szorulásom volt előtte majdnem egy hétig így nekem jól jött... na de ha már egy hete csak WC-re rohangálnék lehet, hogy visszautasítanám... végülis nem kötelező elfogadni mint ahogy a borotválást sem )
Vendég
 


Sziasztok!

borek.ancsa:nekem is kellett vasat szednem,de mikor elkeztem az elevitet szedni azt monták ne szegyem a vasat,mert az elevitben is van.Igy csak kétnaponta az elevitet szedem,remélem nem montak hűlyeséget!!!!!
Attol függetlenül,hogy ez lesz a harmadik szülésem az egésztöl bevagyok tojva.Mi lesz ha nem veszem észre a magzatviz elfolyását,mert a másodiknál sem vettem észre,állitolag van aki kipisilja apránként,mi lesz ha.........magyarán mindentöl bevagyok ......va!!!Igaz,hogy 33 éves vagyok de attol is tartok,hogy már nincs mellettem anyukám aki segicsen a szülés után,mert a legkisebb lányom 12 éves azaz elég rég volt.
Bocsika,hogy ilyen hosszu lettem.

Kép
andi0716
 
 


Ma voltam a kórházban... aki mostanában akar szülni az ma menjen, minden kihalt :)))
Vendég
 


Szerintem egy kis félsz mindenkiben van.Én azzal fárasztom Még a párom hogy hogy lesz majd a kettővel.Mikor megtudtam hogy jön Lili arra gondoltam Milán novemberben lesz 3 és majd januárba elkezdem oviba hordani,de aztán augusztusban kiderült nem mehet mert 2x annyi a jelentkező mint amennyi hely van.Pedig látom rajta jó lenne neki gyerekek között,mégha csak pár órára is.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Még arra lennék kiváncsi hogy nektek szokott már előtej jönni?Nekem Milánnal volt már ilyenkor hogy nagyon picit,de szivárgott,most meg pár hónapja volt pár csepp de azóta semmi.Remélem nincs köze a rendes tejtermeléshez és majd ugyanúgy tudok sokáig szoptatni.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Ilda: Nincs. Nekem nem volt aztán szülés után azonnal lett tejem és Lillával is önként hagytuk abba a tejcsárdázást 1 éves korában (a kistesóprojekt miatt mert nálam a szoptatás egyértelműen blokkolta a peteérést).

Na megyek, ha minden igaz végre (először a 33 hét alatt:) megyek jógára :)))) (csak még le kell adnunk a gyerkőcöt a szüleimnél...)
Vendég
 


Ilda:
Amennyire én tudom, a várandósság alatti előtej megléte/nemléte semmit sem jelent a későbbi szoptatás szempontjából, ugyanúgy, ahogy a mell mérete v formája sem.
Nekem sem volt pocakosan egy csepp előtej sem! Aztán szülés után 1 órával már ázott a pizsim és azóta is bőven van mit enni a gyereknek. (Mondjuk az étvágya kielégíthetetlen. 2210 grammal jöttünk haza a kh-ból és szerdán 3600 gr-ot mértünk neki)

Kép

Kép
redwings
 
 


Szasztok!

andi: nekem a plusz vasat a vérszegénységem miatt kell szedni. Állítólag az anyatejet a vérből állítja elő a szervezet, és ha nincs elég, akkor nincs tejcsi sem, azt meg nem akarom, hogy tápszeren éljen a fiam. Nekem kevés a vörösvértest és azért kell. Elevitet meg mostmár csak 3 naponta szedek. Egyébként most kellene lenni a harmadik vérvételnek, nem? Arról majd kiderül, hogy elég-e.

A nőgyógyászat tényleg kihalt mostanában. Múlt héten voltam a dokinál, és a váróban senki sem volt. A hármas vizsgálónál meg csak hárman vártunk. Legalább időben sorra kerültem. Bezzeg amikor a genetikaira vártam....Na tuti, hogy dömping lesz amikor én szülök. Bár még lehet szerencsém.

Van valaki december 12 körül kiírva???? (Felmérem a lehetőségeimet)

Kép
borek.ancsa
 
 


Sziasztok!

előszös is Xadri: gratulálok, jó egészséget nektek! megkérdezhetem hogy ki vezette a szülésedet? volt orvosod, vagy szülésznőt fogadtál?

Andus 70 tényleg, tényleg! De jóóóó :) végre valaki aki velem egyidős :) neked van fogadott orvosod?
(bocs hogy mindenkitől ezt kérdezgetem, de mintha most inkább az lenne a trend hogy nem orvost hanem inkább szülésznőt választanak a kismamák, jól érzem?)

Ilda 82 nagyon köszönöm előre is, várom majd az infokat
én kedden este megyek, de nem a kórházba, magánrendelésre

állítólag a beöntésnél jótékony hatása lehet a meleg víznek mert segíti az összehúzódásokat - nem tudom, hogy ez mennyire igaz, ezt hallottam

a borotválást inkább otthon szeretném..... csak lesz annyi időm az első babánál :)

KépKép
hugic
 
 


Sziasztok!

Hugic, igen van, én a Surányi doktorhoz járok magánba. Én így jobban biztonságban érzem magam, hogy hozzá járok végig, és nála is fogok szülni, mert a kb 8 hónap alatt megismerjük egymást, ő tudja, hogy mik okoznak nekem esetleg problémát, én pedig megbízom benne, mert ha nem így lenne, akkor nem választottam volna.
Én az első gyerekemet is fogadott orvossal szültem, és nem bántam meg. Nagyon rendes volt velem, odafigyelt, ha éppen nem volt bent, és más doki végezte a vizsgálatot, akkor behozta hozzám bemutatni, a nővérek is teljesen másképp álltak hozzám , mert tartottak a dokitól. Szülésnél is 10000 %-ig megbíztam benne, nekem erre az érzésre szükségem van, ezért fogadtam most is dokit.
Most máshoz mentem, de nem azért, mert az előzővel nem voltam megelégedve, más okból.

A beöntésről csak annyit, valahol volt róla szó, hogy meg is lehet tagadni...
Én inkább vállalom azt a kis kellemetlenséget, amivel jár, és utána le tud zuhanyozni az ember, minthogy szülés közben jöjjön ki a dolog, mert azt hiszem akkor elsűllyednék szégyenemben, még akkor is, ha tudom, hogy hozzá vannak szokva.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Hugic: a szülőszoba látogatáson is ezt mondta a szülésznő a beöntésről, merthogy meleg vizes, és ez egyrészt valamilyen szinten fájdalomcsillapító és lazító hatású, meg a meleg vérbőséget okoz, segítve ezzel az összehúzódásokat, és ami még nem elhanyagolható, hogy a kitolás könnyebb azoknak, akik kaptak. A szülésznő azt mondta, hogy ha jön a széklet, az nekik nem gáz, de a kismama zavarba jöhet tőle, ami lelkileg nem tesz jót, másrészt ha jön a baba, akkor félretol mindent, ami az útjában van, és így a beöntéssel gyakorlatilag "helyet szabadítanak fel".

Igazából engem még az érdekelne, hogy az anyakönyvezés rész hogyan zajlott, mert azt is a kórház intézi.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


andus: én is Surányihoz járok (vagy erről már beszéltünk?) :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: