Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jól elrepült a hétvége! A párom névnapját ünnepeltük, volt nagy sürgés-forgás, vendéglátás stb. Azt hittem jobban ki fogok purcanni, de nem volt olyan vészes.

Márti
Megkaptad a privit?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bedike!

Jobbulást a fiadnak! Mit mondtak, mennyi ideig kell bent lennetek? Sajnos én erről még nem hallottam, nem tudok segíteni. :-(

Ági

Kép
iroko
 
 


sz.bettyna!

Én nagyon szeretem az ilyen hétvégéket,mint amiről írtál. Kicsit pörögsz,de cserébe van egy csomó fincsiség meg társaság :-)
Aztán meg jön az az édes pihenés! :-)

Ági

Kép
iroko
 
 

 
 

iroko!

Igen, tényleg jó volt. Különösen a társaság! :)

Ma jön hozzám először a védőnő. Segítsetek légyszi, mire számítsak?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Meggyógyult a cicim!!! :)
Nagyon hálás vagyok a hónalj tartásos pózért, nagyon bevált.

Bedike,
Jobbulást nektek, én még kezdő anyuka vagyok, ezért nem tudom, mi is ez, de hogyan szedtétek ezt össze? :roll:

Bettyna,
A védőnő nálam majdnem szülés előtt jött, mindenféléről kioktatott, meg kérdezgetett. Akkor elég rendes volt. Bár már lehet elkéstem a válasszal. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Bedike! Gyors gyógyulást Dominiknak! A keresztlányomnak is volt hasonló problámája, de nagyon enyhe és gyors lefolyású, szerencsére. Ő még csak 1,5 éves volt, mikor egy nagyobb betegség után 2-3 héttel jelentkezett a fájdalom terheléskor, vagyis csak álláskor. Anyukája kétségbe is volt esve, mert 1 hétig feküdnie kellett volna a kicsinek, de 1,5 éves korban nem erről szól a kicsik élete. Úgyhogy anya bevetett mindent, még tv-t is néztek, csak hogy feküdjön a babóka. Szerencsére ennyi elég is volt. Feltehetőleg a bakteriális fertőzés (torokgyulladás) következménye lett a csípőízületi gyulladás. Nálatok volt a közelmúltban hasonló betegség?

Bettina! Csak megszemléli a babácskátok leendő birodalmát! :D (Viszont, ha vannak kérdéseid, írjad őket össze!)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


sziasztok!
Egy hétig nem tudok jönni, és erre mi minden történik?! :-)))

Üdv az újaknak,
Ábelt és Balázst pedig Isten hozta a nagyvilágban :-))))

bendike jobbulást Dominiknak!

Én kedden kivetettem a spirálomat, amennyire izgultam, annyira semmiség volt szerencsére.
Szabó doki nagyon szimpi volt, köszi, hogy ajánlottátok! :-))

Kép
Kép
Kép
iricc
 
 


Susytunder!

"Meggyógyult a cicim!!! :D"
Jót nevettem amikor elolvastam. Ugye mennyire tud örülni az ember az élet ilyen "apró" örömeinek is? :D Nemsokára profi anyuka leszel szoptatás terén! Ügyesek voltatok!!!

Bedike!
Jobbulást kívánok Dominiknak!

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Jött, látott, győzőtt! Mátmint a védőnő. :D
Azt hittem komolyabb vizit lesz, de csak beirogatta az eredményeimet, körbeszaladt a lakást és ennyi.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna!

Igen, írok majd! Én meg óvónő vagyok! :lol:

Susy!

Nagyon örülök Neked! Tudtam, hogy menni fog, ez a hónaljtartás csodákra képes! És legyél magadra büszke! Tudod, mennyien feladják az első fájdalomnál?

Lányok!

Tegnap nem hánytam és még ma sem! :lol: :lol: :lol: Ma még csak nem is émelyegtem, most, így du. érzek valamit, de ez már csak hányingerecske!


Márti
borossné becz márta
 
 


Kedves Mindenki!

A szerda esti (március 12.)SZÜLŐK ISKOLÁJA témái:

- a szülés és szakaszai- egy kis anatomia
- a korai gyermekágy,szoptatás
- epidurális fájdalomcsillapitás

minden érdeklődőt várunk a szokott helyen és időben
(este 6 óra, II.emeleti tanterem)

Vojőr
vojõr
 
 


Azért köszi az infokat mindenkinek. Tök fura, hogy ez a védőnői rendszer ennyire különböző, hogy Susytunder hez csak szülés előtt ment én meg még csak a 9. hetet taposom.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Márti
Nekem eszembe sem jutott feladni. Normál esetben hihetetlen optimizmus van bennem, mégha ez most nem is derült ki, azt szoktam mondani, hogy a problémák azért vannak, hogy megoldjuk őket, nem azért, hogy elmeneküljünk előlük. Csak most kicsit nehezebb, és sok dolog összejött, leginkább az egész napos egyedüllét és a monoton élet.
De ma voltunk apával az irodába (családi vállalkozásba dolgozik) nemrég jöttünk haza. Babóca levegőzik, és pedig meglepi finomságot készítek apának mire hazajön. :wink:
Kezdek feldobott lenni.
Örülök, hogy már nincs hányingered, azért az nagy könnyebbség.
Ezt sem biztos, hogy sokan utánad csinálnák, tudtad mi vár rád, mégis belevágtál.

Bettyna
Nálam vagy 2 órát volt a védőnő. Nálad olyan hamar elment? Fog még menni?
Valóban mindenfelé más, nálunk vidéken pl. ahonnan jöttem nem is megy a védőnő. Tőlem még olyanokat is kérdezett, hogy megbeszélünk e mindent apával, meg, hogy mit nézünk a tv-be meg hasonló olyan dolgok, amire igazából rácsodálkoztam.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sajnálom, hogy nem tudott segíteni senki.

További jó babavárást és babázást mindenkinek.
dóri797
 
 


Dóri!

Jaj, ne szaladj el! Ne haragudj, lehet, kicsit bambák voltunk és nem figyeltünk eléggé! :oops: Szóval, kérdezz konkrétan, meg a Szülők iskolájára is érdemes elmenni! Ami nekem az eddigi válaszokból kiderült, az az, hogy 24 órás rooming-in van, de 1. éjjel többeknek elvitték a babáját. Tápszer, cumisüveg stb. van, szerintem a bababarátság most sajnos ebből a szempontból átmenetileg szünetel. Én úgy tervezem, ha minden rendben, nem adom ki a kezemből a babát, akkor nem tudják megtömni semmivel.

Susy!

Ez a jó hozzáállás! Eddig sem tűntél hisztis, depressziós, problémakerülő emberkének, teljesen természetesek az érzéseid! És megértelek, én is bőgtem Csabinál, amikor az egyébként akkor még bababarát kórházból úgy jöttem haza, hogy nem segítettek a szoptatásban, fekve, 1 mellből tudtam szoptatni, a mellbimbóm pedig már vérzett,mert az sem kapta be tökéletesen a baba! Nekem is a hónaljtartás segített, de előbb még meg kellett tanulnom ülve szoptatni!

Bettyna!

Nem is a rendszer, inkább a védőnők különböznek nagyon-nagyon egymástól! Én már a negyediket "fogyasztom" de ég és föld a különbség köztük!

Márti
borossné becz márta
 
 


dóri797!

Én kb. 5 napig "élveztem" az ÁEK/MÁV terhespatológiai osztályának vendégszeretetét, sok kismamával beszélgettem. Emellett párommal voltunk a múlt havi szülésfelkészítő előadáson (minden hónap 2. szerdáján van este 6-kor) - szóval erről a 2 helyről valók a forrásaim: eszerint adnak a babáknak pótlást, cukros vizet. Emellett viszont igyekeznek bababarátak lenni, a szülészet vezetője szerint a minél korábbi szoptatást pártolják. Saját tapasztalatból egyelőre nem beszélhetek, én ha minden rendben megy csak májusban szülöm meg az első babánkat itt. Mindenesetre az előadást hasznosnak tartottam, bizalomépítő volt.
szfgabi
 
 


Sziasztok!

Márti!

Örülök, hogy végülis "szakmabeli" vagy, így tényleg tudod, miről beszélek. :D
A védőnő egyenlőre szimpi. Nem is túl tolakodó, nem is kioktató, de majd meglátjuk mennyit segít majd októbertől....

Susy!
Szerencsére ilyen részletekbe nem mentünk bele. Azt mondta, hogy majd úgy 1 hónap múlva hívjam fel,ha nincs semmi gond addig, aztán majd megbeszéljük a továbbiakat.

Még egy hülye kérdés: Mit jelent a bababarátság, ha nem tanítanak meg szoptatni és cumisüvegből tápszert adnak a babáknak?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Márti, Gabi, köszi az infókat! :)

Pont ettől féltem. :(
Azt hiszem, akkor én is inkább magam mellett tartom majd, hátha így elkerülhetők ezek.
Olyan szomorú, hogy így van, kár, hogy nem tartották meg a régi szokásokat. De miért nem? :(
A szülésfelkészítő előadásra szerintetek hányadik héttől érdemes menni?
dóri797
 
 


Dóri!

Szerintem, Te már menj is el szerdán, mert kb 3 havonta szokott ugyanaz a téma előkerülni, így nem maradsz le egyről sem! Egyébként én is gondolkodok rajta, ha a férjecském is ráér, lehet én is megyek! :lol: Tudom, röhej, hisz már a 4. szülésre készülök, de imádtam a légkört ezeken az előadásokon!

Márti
borossné becz márta
 
 


Dóri!

Szerintem mindegy, hogy mikor kezded, de érdemes megnézni, hogy miről lesz szó. Vojőr hozzászólásában benne vannak az aktuális témák - nem hinném, hogy van olyan, hogy "túl korán" mész el az ilyen eladásokra. Mi még csak egyen voltunk, de már most sajnálom, hogy korábban nem jártam. Ha tudod, hogy itt fogsz szülni, itt elsőkézből kapod az infókat arra nézve, hogy mire számíthatsz - és persze lehet kérdezni!!!

Gabi
szfgabi
 
 


Az hogy, miért "nem tartották meg a régi szokásokat": a nagy kórházösszevonásnak hála, most több helyről jött a személyzet, és mindenki hozta a maga szemléletét, amire ő esküszik. Így nagyrészt minden azon múlik, hogy kihez kerülsz.
szfgabi
 
 


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Azt meg tudnátok nekem mondani, hogy pontosan hova kell menni? Csak úgy simán beeshetek vagy be kell jelentkezni? Bocsi, hogy ilyen béna vagyok, de első baba :wink:

Kár, hogy a s zemélyzet "keveredése" miatt ez lett. :(
dóri797
 
 


vojőr írta:Kedves Mindenki!

A szerda esti (március 12.)SZÜLŐK ISKOLÁJA témái:

- a szülés és szakaszai- egy kis anatomia
- a korai gyermekágy,szoptatás
- epidurális fájdalomcsillapitás

minden érdeklődőt várunk a szokott helyen és időben
(este 6 óra, II.emeleti tanterem)

Vojőr


Ez a 2. emeleti tanterem az épülettömb közepén, azt hiszem a G épületben volt. Nem mondom, hogy könnyű megtalálni, az egész kórház egy labirintus, talán a portán kérdezd meg, hogy merre keresd. Nem kell bejelentkezni, az utcáról bárki "beeshet". Talán a Podmaniczky felőli bejárathoz van legközelebb, de este bezárnak a porták, úgyhogy kijönni már csak a Dózsa Gy. út felől lehetett.

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Gabi, köszönöm szépen! :)

A szopi és az epidurál nagyon érdekelne. Párom épp külföldön van, de megprószálom befűzni anyum, hogy jöjjön velem, hátha akkor nem kell egyedül kószálnom ott.
dóri797
 
 


Gabi, Dóri!

Szerintem találkozni fogunk szerdán! Most nagyon kedvet kaptam hozzá! Esetleg még valaki nem akar csatlakozni?
Gabi! Szülőszobalátogatás most hogy van? Gondolom nehézkes, mert mindig tele lehetnek. Régen a 34. betöltött héttől lehetett menni és a szülésznők vittek körbe. Egyébként melyik doki tartotta az előadást?
Terhespatológia? A barátnőm bent van már több mint 1 hete és lehet, hogy szülésig bent is marad (a dokija bent akarja tartani) Még csak 34 hetes... és van egy 3 éves kislánya otthon. A főorvos meg rászólt, mikor az apja bevitte a kislányt hozzá, hogy 14 év alatt tilos a látogatás! No comment...

Márti
borossné becz márta
 
 


Márta, én nagyon mennék!

Miért van bent barátnőd?
dóri797
 
 


Márti!

A szülőszobalátogatás az előadás után lehetséges, már amennyien beférnek, mert az ea-on sokan voltak. Persze javasolják, hogy az "előrehaladottabb korú" kismamákat engedjék előre, nyilván akinek több van hátra, még ráér körbenézni. A másik tényező az volt, hogy a főorvosnak műtétje volt, amire sietnie kellett, ezért nem ért rá sokáig. Dr Vermes Gábor tartotta az előadást, az egykori MÁV Szülészet vezetője - nagyon szimpatikus volt, sok viccet beszúrt, humoristának is elmenne.
Én már 2x megjártam a szülőszobát, először amikor ügyeleten felküldtek vizsgálatra, egyszer meg a terhespatológiás bennfekvésemkor összefogtunk vagy 8-10-en, és lementünk önkéntes szülőszobalátogatásra - egy kedves szülésznő foglalkozott velünk 10-15 percre, több idő nem volt, és mindent nem tudtak megmutatni, mert foglalt volt a legtöbb helyiség - egy üres szülőszobát mutattak be (kád és egyéb extrák nélkülit - olyanok is vannak) meg azokat a helyiségeket, ahová beérkezik a szülő kismama (vizsgáló). Nagyon kulturált ez a részleg, frissen felújítva.
Én február első hetében feküdtem bent, akkor még tartott az influenza-járvány és papíron a látogatási tilalom is, mégis ki-be járkáltak a rokonok, ismerősök, a szobatársam 2 év körüli kisfia is sokáig bent volt az édesanyjával, senkit nem zavart. Kicsit csodálom, amit írtál, persze jobb a rokonoknak olyankor jönni, amikor nincs vizit és orvos se a közelben, ilyenkor viszont a kutya se szól bele, hogy ki miért van ott.

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Dóri!

Kicsi a babája a korához képest és gyanítják, hogy a méhlepény nem tökéletes működése a ludas! Eddig minden rendben, de folyamatosan figyelik a méhlepény működését.

Gabi!

Köszi a részletes beszámolót! Jó lenne azért körbenézni, kiváncsi vagyok, mi változott.

Bettyna!

Szerintem, így látatlanban a Te dokid Spánik Gábor lesz, szerintem olvasd el a róla szóló topicot itt, a babaneten, aztán, ha bármi érdekel, a fent említett barátnőm nála fog szülni, 32 hetesen vállalta el! Épp holnap látogatom meg. Azért írok majd privit, csak most nincs sok időm! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, a volt MÁV kórházba járok terhesgondozásra és Dr. Szabó György volt az orvosom, de ma szóltak, hogy nem biztos hogy továbbra is el tud vállalni mert valami kavarás van, és Petróczi Istvánt ajánlották helyette, hogy járjak inkább hozzá.
Tud esetleg valaki valamit Dr. Petrócziról? Előre is köszi az infokat !
Üdv. Kati.
kati23
 
 


Dóri,
Szerintem a szülésbeszámolók között elsiklottunk a kérdésed mellett, bocsi.
Én 3 hete szültem az ÁEK-ban, én azt tudom mondani, hogy mindenki előtt le a kalappal. A csecsemősök nagyon segítőkészek voltak, bár mondták, hogy nekik nincs idejük jönni, de ha kérdésünk van akkor menjünk. Segítettek mellre tenni is a babát, a köldök ápolást is megmutatták és minden kérdésünkre készséggel válaszoltak.A nővérkék is nagyon emberien viselkedtek, egyszóval én csak jót tudok mondani.
Valóban a kórházak összevonása miatt van a cukros víz stb., állítólag a Szabolcs u-i csecsemősöktől jött, nekem a szülésznő ezt mondta. De egyébként a víz nem volt cukros én megkóstoltam. A babát pedig nem csak első éjszakára vitték el, hanem ha akartad minden éjjel elvitték, hogy tudjál pihenni, és hidd el jót is fog tenni.
De korán reggel visszahozzák.
Amit Gabi írt, az mind úgy van, tényleg nagyon jó kórház.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Régen jártam erre, most igyekszem mindent visszaolvasni. Remélem mindenki jól van és szépen fejlődnek a babócák!!!!!!!!!!!!

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Susy, köszi szépen a segítséget!

A vicc az, hogy amikor pozitívat teszteltem azonnal elkezdtem kórház és orvos után kutatni. Több óra meló volt abban, hogy egy bababarát kórházat találjak, erre...

Viszont örülök, hogy a személyzet ilyen rendi! :D Remélem az orvosom is okés lesz!

Szerintetek érdemes szülésznőt fogadni?

Gratulálok a babához! :wink:
dóri797
 
 


Szentpyr - szívből gratulálok én is Ábelhez!!!!!!

Kati - Dr. Petróczit nem ismerem sajna, de mit jelent az pontosan, hogy Dr. Szabó György nem tudott tovább vállalni? Hányadik hétben vagy? Én is hozzá járok és ez a hír kissé megijesztett.

A Szülők iskolája engem is érdekel, talán most sikerül elmenni. Egészen pontosan ez a Podmaniczky felől a második emeleten azon a környéken van, ahol a labor vagy teljesen más épületről van szó?

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Dóri!

Érdemes! És úgy néz ki, hogy lehet is, mert úgy 1 hete felröppentek hírek, hogy nincs szülésznőválasztás, de mint kiderült pár napja, mégis lehet! Szóval, én már jártam nagyon jól és nagyon rosszul is ügyeletes szülésznővel, úgyhogy a 3. babánál már biztosra mentem és választottam! Azt mondják, a most kialakult szülésznőcsapat nagyon szuper, de ott van köztük még az is, akit, ha lehet, én kerülnék...
Megyünk szerdán! Anyósomék vigyáznak a gyerekekre, férjecske ráér, úgyhogy zöld utat kaptam! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Márta, köszi! Milyen negatív tapasztalataid vannak?

Tudnátok nekem esetleg szülésznőt ajánlani? Vagy esetleg elmondani, hogy kit nem ajánlottok (priviben ) ?

Az orvosomban eddig tök biztos voltam, de múlt héten olyan furin viselkedett, hogy elbizonytalanodtam. Tudom, mindenkinek lehet rossz napja, de akkor is :( Majd biztos elmúlik, a hormonok miatt néha másképp reagálok a dolgokra.
dóri797
 
 


Dóri - szülésznőt én is szeretnék fogadni, de majd csak a 30. hét körül keresem fel és mindenképpen megkérdezem az orvosom is, hogy kivel szeret dolgozni. Elképzelésem már van, hogy kit szeretnék, hiszen az itteni kismamik tapasztalatai nagyon sokat segítettek a döntésben.

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Dóri!

Itt Fazekas Zsuzsit ajánlják a legtöbben, de majd jönnek a többiek és mondják, hogy kit érdemes még választani. A Szülők iskolája is jó alkalom a velük való ismerkedésre, választásra. Nálam a dokim véleménye is játszik!
Problémák? Elszúrta a beöntést és szülés után a 10/10-es Apgarral született kisfiamat nem engedte, hogy velünk maradhasson, elvitte, hogy fázik! Egyébként szakmailag jó volt, csak úgy érzem, az empátiának még a szikrája is hiányzik belőle. Majd egyszer megírom a nevét is, bár pár oldallal feljebb megtalálod, beszélgettünk róla Szentpyr-rel...
Neked ki a dokid?

Márti
borossné becz márta
 
 


Mankabi, Márti, köszi. Én is gondoltam rá, hogy megkérdezem a dokit is.

Tidrenczel Zsolthoz járok, ismeritek?
dóri797
 
 


Dóri!

Igen! Én nagyon bírom,amikor az 1. babámat vártam, akkor tanult uh.-ozni, és 1-2 uh.-omat végignézte, amikor a dokim csinálta! Tök rendes volt, udvarias, minden. Azon drukkoltam, hogy Ő legyen az ügyeletes, amíg a dokim majd beér. És úgy lett! Jó fej volt, odafigyelt, óvatosan vizsgált, minden. Annyit hallottam róla, hogy az utóbbi időben elszaladt vele a ló, nagyon "sztár" nőgyógyász lett, de csak néhány negatív tapasztalatot hallottam róla. Mindegy, az én emlékeim nagyon pozitívak. :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti!

Köszi, remélem velem is rendi lesz! Sajnos sokszor látom ezt a "befutott orvos" szindrómát, remélem nem hatalmasodik el rajta! 8)

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Majd még jövök további zaklató kérdésekkel a későbbiekben, ha nem bánjátok! :shock:
dóri797
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat!

Teljesen magam alatt vagyok, senkinek nem kívánom, hogy átélje, amit most mi!
A pici fiam csak feküdni tud iszonyatos fájdalmai vannak!
Azt mondják, hogy egy vírusfertőzés, ami megtámadta a csípő és környéki izületeket! Biztosat csak a hétvégén tudnak mondani, miután holnap reggel a gerincéből vesznek le folyadékot és azt megvizsgálják!
Egy hosszú és nagyon fájdalmas folyamat, hetek, mire felépül és minimum 2 hét kórház!
Apa van bennt vele, mivel nekem pihenni kéne, de, hogy tud így az ember nyugodt maradni?!
:cry:

Ne haragudjatok, de kicsit segített, hogy kiírtam magamból!
Nagyon rossz, hogy ők ott bennt és én itthon egyedül!

bedike
 
 


Bedike!

Szívem szerint azt mondanám, hogy Hajrá,menj be hozzájuk, de tudom, hogy nem lenne jó, a kislányom csak 4 napot volt bent anno decemberben, én 30 hetesen ültem vele ott éjjel-nappal és nagyon dúrva volt. Mégegyszer nem csinálnám. Nincsen baba-mama kórterem, ahol a szülőnek is van ágy? Talán úgy néha Te is velük lehetnél huzamosabb ideig is! Tudom, hogy a legborzasztóbb tehetetlenül nézni,de Kitartás! El fog repülni ez a 2 hét és túl lesztek rajta! Nyárra már el is felejtitek!!
Ha a kisfiad is a pozitív hozzáállásotokat fogja látni, akkor még erősebb lesz ő is, aztán lehet, hogy csak 1 hét lesz az a 2!
FEL A FEJJEL!

Kép
iroko
 
 


Bedike - szívből kívánom, hogy a kisfiad minél hamarabb meggyógyuljon és újra együtt lehessen a család!!!!!!!!!

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok!

Dóri, a bababarátságról a többiek mindent leírtak. Tulajdonképpen a te hozzáállásodon múlik, mert ha kérdezel, segítséget kérsz, megadják. Ha nem, akkor úgy gondolják, minden rendben, és nem foglalkoznak veled. Nem kérdezik, miért kérsz tápot, miért nem, stb.

Bedike, minden együttérzésem, remélem, gyorsan eltelik ez a 2 hét, és a fájdalmai is enyhülnek hamar a kisfiadnak. Ilyenkor antibiotikumot adnak?

mtunde
 
 


Sziasztok!

Bedike!
Fel a fejjel! tutira minden rendbe jön és túl lesztek rajta. Nem akarlak tanmesékkel untatni, hiszen mindannyiunknak a saját baja a legfontosabb, de azért elmesélném mi történt az egyik tanítványommal az idén. 11 éves a kislány és a nyáron csontdaganatot találtak a fején. Gyorsan megműtötték két hét múlva már jöhetett a táborba, szeptemberben a vizsgálatok szerint semmi gond nem volt. Aztán novemberben egyik napról a másikra nem tudott felállni, úgy fájt a lába. Kiderült, hogy ott is van valami, de eltelt 3 hónap, mire kimondták, hogy elkerülhetetlen a kemo. A szülők végig pozitívan álltak az ügy mellett és hitték, hogy meg fog gyógyulni. TErmészetesen orvostól orvosig jártak a gyerekkel, teljes szakértői lettek a témának. Mi is ott segítettünk,ahol csak tudtunk és a kislány a múlt hét óta újra jár iskolába!!! Szóval csak azt akartam mondani, hogy ha a gyerek nem érzi rajtatok, hogy mekkora a baj, ő is jobban viseli és túl lesztek rajta hamar!!! Utána pedig, mintha mi sem történt volna, nyáron már focizni fog apával! :)
REmélem nem fárasztottalak nagyon. :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Iroko!
Sikerült baba- mama szobába kerülni, így napközben többet lehetek majd ott, de mivel emelgetésre szorul és én nem emelhetem, így nem tudok én vele maradni!

Nagyon borzalmas nézni, hogy szenved és nem tudunk segíteni rajta, de hihetetlen hősként tűri a megprobáltatásokat!
Nagyon félek ettől a gerincbe szúros vizsgálattól, azért nem kis dolog, de legalább elaltatják és nem fog semmit érezni!
Az eredményre viszont 2-3 napot várni kell!
Még az a várakozás lesz rossz, de ha végre eredmény lesz, akkor már egy kicsit megnyugodhat az ember!

mtunde!
Nem kap jelenleg antibiotikumot! Fájdalom és gyulladáscsökentőt, izomstimuláló gyógyszert kap. A vizsgálat utántól viszont vénásan fog kapni valamit.

Nagyon köszönöm midenkinek! :)

bedike
 
 


dóri797!

Most láttam az írásod, én is a Tidrencel doktorhoz járok!
Nekem idáig jó tapasztalatom van vele!
A szülésznőm Kunné Irén, ő volt velem az első szülésemnél és most is őt kértem fel! Nagyon aranyos és szerintem szakmailag is nagyon jó, bátran merem ajánlani!

bedike
 
 


Dóri!

Hát, emberek vagyunk! Pont Ő az a szülésznő, akiről tegnap este írtam neked. Persze Ő is ember, lehet rossz napja, de előszőr Szentptrnek is Ő volt a választott szülésznője. Másodszorra már nem... Úgy emlékszem, Ő is az empátiát hiányolta belőle. Tudsz jönni holnap? Én már be vagyok zsongva teljesen.

Bedike!

Nagyon drukkolok, hogy minél hamarabb együtt lehessetek újra! És főleg, hogy legalább fájdalmai ne legyenek a pici fiúnak. A kórházat jól viseli? Melyikben van?

Márti
borossné becz márta
 
 


Szia Sz.bettyna! 5éve amikor a fiamat szültem hozzám a védőnő csak szülés utan jött ki! Most 13hetes vagyok és esze ágába sincs kijöni a védőnőnek pedig most máshol lakunk!
babosz81
 
 


Sziasztok!

Bedike! Jobbulást a kisfiadnak!

Kati!
Szabó György hogyhogy nem tud vállalni??? Én nála szültem és a másodikat is ott szeretném.

Egyébként Petróczi volt az ügyeletes amikor szültem és nagyon lelkiismeretes, rendes dokinak tűnt. Előző este is voltam bent, akkor is ő vizsgált meg. Bár nem sok tapasztalat, de pozitív mindenképpen.

A szülésznőt már nem tudom ki kérdezte, de nekem sokat segített. Én Fazekas Zsuzsinál szültem amúgy.

Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: