Új privát üzeneted érkezett!

A szobatársam császáros volt és ugyanazt kapta amit én :?: :roll:
Vendég
 


tényleg humoros már ez,de azért ha belegondolok inkább sírni lenne kedvem :oops: :?
Röhej ez úgy,ahogy van,nem?
Még epeműtét után sem kellett megmutatnom,pedig az azért kicsit durvább beavatkozás,és inkább hat az emésztésre,és inkább leállhatnak a belek,nem?
Hát,nekem tuti égni fog a fejem :oops:
de emmamami legyen igazad,ne kelljen a császár...
Vendég
 


lányok van-volt-egy vizipisztolyunk,ami egy igazi férfias hurkát ábrázol :D Elvileg kalács,de ránézésre egy nagy adag kaka :lol:
Szerintetek mit szólnának,ha azt tenném be a klotyóba,és azt mutatnám meg?? :lol: :lol:
Vendég
 

 
 

Visszavonulok... :oops:
Úgy tűnik, tavaly április óta megjött az eszük és nem vetik alá a mamikat ilyen megalázó és értelmetlen procedúrának.
Dehát minket úccse érdekel, mert ugye senki nem szül császárral??!!! :wink:
Vendég
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Na, mindig utólag kapcsolok: szóval a röhögés a Cserianinak szólt! Nem lesz alkalmad kipróbálni, tuti, de nekem nagyon teccik az ötlet! A klóban meg mindig olyan büdi van, a szag már adott - biztos bevennék. :twisted:
Vendég
 


Timi drága most írt,hogy 24 órás infúzióra kötötték,mert keményedik a hasa. Lányok,én ezt nem értem...az enyém is keményedik,ilyenkor már Kristófnál is keményedett,de nekem azt mondták,ez tök normális... :shock:
Akkor most mi van???
Vendég
 


Cseriani,
nekem is van napi 2-3 keményedésem, elszuszogom aztán kész. A védőnő is azt mondta hogy normális. Lehet hogy a kórházban csak elővigyázatosak.
Emma,
ha nem császárral szülök akkor kendőt kötök a fejedre (tiritarkát) ragasztok az orrodra nagy bibircsókot, kapsz egy üveggömböt meg egy varangyot, és te leszel a faluban a javasasszony! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Emmamami! Zsombi 2 éves múlt júliusban, most próbálkozunk a szobatisztasággal, a pisit már egész jól megoldja, a kaka ma sikerült először. Szerintem még messze vagyunk attól, hogy igazán szobatiszta legyen, de hát valahol el kell kezdeni. Mondta a Petra, hogy ismeritek egymást. A Katon Katit nem ismered véletlenül?

Cseriani! Ne aggódj már (persze pont én mondom, én is ilyen parázós vagyok) Teljesen normális a keményedés, nekem is volt, gondolom Timesznek nem csak rövid ideig tart, hanem többször és hosszabban. Persze ezt én gondolom így, meg a doki is ezt mondta annak idején.

Heni
hena
 
 


ok,akkor megnyugodtam. Igaz,nekem nem 2-3 van,hanem több,most is olyan a pocakom,mint a kő.
Eddig nem számoltam,de nekem szerintem 10 körüli. Keményedik,ha pisilnem kell,ha sokat fekszem,és fel akarok kelni,ha sokat mászkerálok,stb...
Ráadásul Kristóf a múlt héten tanult meg bicajozni,megy mint a golyó,gondolhatjátok,hogy keményedik,mikor elkapom a hasam alját,és futok utána :oops: :D
Szerintem elég röhejesen nézhetek ki :lol:
Vendég
 


ok,Heni,nyugtass csak te is :lol:
Akkor holnaptól ha a Balázs nem megy esetleg dolgozni,akkor tudjuk,hogy a babaprojekten dolgozik otthon :lol: :lol:
Na,de viccet félretéve,szurkolok,bár próbálkozni sem rossz :D :oops:
Na,de komolyan,legyünk ám az elsők között,akik megtudják,ha jön a tesó :D
Vendég
 


Cseriani
Hát azért dolgozni csak megy!
Egy kicsit falhoz vágott ami a munkatársukkal történt, de hát ha így nézem akkor soha nem állunk neki a a tesónak.
Amúgy látom írod, hogy többször keményedsz. Szedsz magneb6-ot. Nekem már a 30. hét környékén is eléggé keményedett, kis is nyílt a méhszáj egy picit, úgyhogy pianora fogott a doki, bár gondolom Kristóf mellett ez már nem igazán megoldható. Azért pizizz, ha nagyon keménykedik.
Mesélte Balázs is, hogy biciklizik már a nagyfiú. Lehet kérem szaladni!

Áfonya!
Ez nagyon tetszett! Szépen elbecézted Emmát!

Na azt hiszem megyek, mert kicsifiam még mindig dumál az apja mellet, hátha hatni tudok rá, és elalszik lassan.

Heni
hena
 
 


Sziasztok!
Cseriani, nekem is mindig, mind a háromnál keményedett, már a 20. héttől, és naponta nagyon sokszor. A te esetedben ez már tök normális. Szerintem is úgy van, ahogy mondja Áfi: csak elővigyázatosak. Ez pont az a történet: kicsit véreztem és bevitt Feriapu, jó öreg Kundokid volt ügyeletes, a vérzéssel nem foglalkozott, de mert a keményedéseket az nst is kimutatta - én meg nem éreztem, és szerinte ez volt a baj -, noszagyorsan rákapcsolt a 24 órás infúzióra, mint most Timeszünket, és még tüdőérlelő injekciót is kaptam. Sztem Timesz is kap, de így legalább be lesz biztosítva, és tényleg semmi gond nem lehet!!! Nade ugyanígy keményedtem Andrissal, Hannával, és tök régóta Árminnal, és ugyanúgy keményedtem egészen a végéig... És kibírta. Mind kibírta. Kibírta volna az infúzió nélkül is. Úgyhogy tényleg ne aggódj a keményedések miatt. Lehet, az lenne a baj, ha nem lennének. :lol:
Áfi, istenbizony bibircsókot növesztek - de akkor, ha császároznak benneteket! :lol: :lol: Lényeg a pozitív hozzáállás.
Hena, Zsombi is nagyon ügyes! Már Cserianinak írtam: mi itthon művésznőmmel kínlódunk, az istennek se jön az ingerenciája a bilire, hiába trükköztünk egy időben. Mostmár szóba sem hozzuk...Hátha ez a legjobb stratégia. A bili szem előtt van, és figyel... Aztán ennyi. (CSAK AZ ANYÓÓÓÓS terrorizálja szerintem a legtöbb jószándékkal a hátunk mögött, hiába hívtuk fel a figyelmét a következményekre... Mer a szomszéd kisunokája már x hónaposan a bilire ült... Váááá...)
Hápersze, hogy ismerem a Katát! Munkatársam, nagyon szeretem. Bár mostanában ritkán találkozunk, ugye... És te honnan ismered? A végén még kiderül, hogy mi is ismerjük egymást... :P
Na, megyek. Jóéjt nektek, ha még vagytok...
Vendég
 


Cseriani, meséltem leányomnak, hogy Kristóf már bicajozik, közölte, hogy elmegyünk megnézni... :lol:
Vendég
 


emmamami gyertek,várunk szeretettel.
Egyébként nálunk a bilizés is úgy kezdődött,hogy beszélgettem egy barátnőmmel-a lánya fél évvel idősebb,mint a Kristóf-és mondja,hogy a Zsófinak már nem kell pelus,stb...A gyerekek mellettünk játszottak,de tuti közben hallgatóztak :)
Ez pénteken volt. Szombaton-vasárnap próbálkoztunk,nem sok sikerrel,majd hétfőn reggel hívott a kiscsaj anyukája,Kristóf kérdezte,hogy ki az??Mondtam,hogy a Zsófi anyukája. Erre elgondolkodott,bambulta a mesét,majd mikor fel akartunk öltözni közölte,hogy nem kér pelust,bugyikát kélr,mint a Zsófi. Tehát tuti,kihallgattak minket :D
Vendég
 


Hát,itt mindenki ösemr mán' mindenkit? Széééép! Henivel, Balcsin is témáztunk a Babanetről....ugye?Szeressünk itt lenni :) !

Kép
Kép
petra78
 
 


Petra,mi meg nagyon örülünk,hogy vagytok,vagyunk. s szerencsére egyre többen :D
Vendég
 


csajok írt a Timi,egyenlőre csak annyit,hogy jól van,jól aludt,és reggel még megnézte a dokija-ő volt éjjel ügyeletes-a másik a Huan haverunk :twisted:
Szólok,ha ír még mást is.
Vendég
 


Jóreggelt!
Szia Petra! Aszittem, elvesztél, a másik fórumon se találtalak! :D Jó, hogy itt vagy! (De gondolom neked jobb lenne a Balcsin...) 8) Meglestelek az iwiwen, tök jók a képek, meg a szövegek hozzá!
Cseriani, nagyon ari a bilis történet!
Várjuk a híreket Timeszről... Ha jól aludt, az már jó... Szegényke... Remélem, hamarosan hazamehet.
Áfi, várom(juk) ám az élménybeszámolót a felkészítőről! Timit pedig puszilom, és kitartást - ha sikerül meglátogatnod. De majd írok neki sms-t, ha már így közkinccsé tette a mobilszámát! :) Jól tette!
Szép napot nektek!
Vendég
 


Emma,
írj is Timinek, biztos hogy jól esik neki!
Én is váltottam vele SMSt, valószínűleg ma nem tudjuk meglátogatni mert nem az osztályon van hanem a szülőszobán a vajúdóban az infúzió miatt. Felajánlottam neki hogy küldünk be nővérrel neki enni, inni, olvasnivalót vagy amire szüksége van, de köszönte most van mindene. Egyelőre ennyit tudunk.
A felkészítőről meg mesélek, persze. :) Ki se bírnám hogy ne mondjam el mi volt. :P
Vendég
 


Sziasztok!

Örülök, hogy Timesz a körülményekhez képest jól van. Reméljük így is marad még egy darabig.

Emma!
Szerintem se erőltesd a szobatisztaságot, én is csak próbálkozom, ha azt mondja nem hát nem. Majd szépen lassan megválunk a pelustól. A Katit egyébként a középiskolából ismerem, nagyon jó barátnők voltunk, mostanában már én sem találkozom vele. Legutoljára kb. 1 éve találkoztunk, akkor azt mondta tevezik a babát. Nem tudom azóta mi újság feléjük. Ha tudsz valamit írd meg. Köszi! Anyóssal kapcsolatban, én szeretem anyóspajtás, de néha kicsit mások a nézeteink. Szerintem úgy csináld, ahogy ti jónak látjátok.

Petra! Na jónapot! Volt 5 perc pihi? Eszter leszakadt a ciciről? Na jó csak viccelek. Imike eszeget már többet?

Cseriani! Mára megnyugodtál kicsit? Balázzsal beszéltem telefonon, a Zoli engedélyt adott hogy hazajöhet ha idő van. Na jó azért ehhez a tesódologhoz még hozzáfűzöm, hogy félreértés ne essék, mégcsak gyakorolunk ugyanis ez a hónap még védekezős, aztán majd utána!

Mindenkinek szép napot!
Sziasztok!
Heni
hena
 
 


Heni csinálj a Zsombinak vonalzót,legyen már nektek is :D
Egyébként én sosem leszek nyugodt,majd csak ha megszületik Eliza :oops:
Igaz,utána is megint mindig fogok valami miatt izgulni :?
Szerintem nekem hiányzik valahol tudat alatt a munkahelyi idegesség,stressz. Ahogy annak idején pörögtem,nem volt soha nyugtom..ahhoz képest már több,mint 3 éve itthon vagyok-csoda,hogy még nem golyóztam be :)
Vagy a család nem golyózott be tőlem :lol: :oops:
Vendég
 


Ja,Timi azt írta,hogy nagyon jól esik neki,hogy aggódunk érte,és érdeklődünk felőle...de ez természetes,nem?? :D
Ha valamelyikünk bemegy majd szülni-akik még visszavagyunk-szerintem a többiek is nyögnek meg nyomnak majd vele együtt :lol:
áfonyaaa vigyél olvasnivalót,hátha ma is elmarad :twisted: (bocsi,nem akartam gonosz lenni,csak röhej,hogy a múltkor nem is szóltak..)
Vendég
 


Cseriani,
fene vigye őket! :twisted: Amúgy a múltkor is nagyon normálisak voltak, beengedtek, körülnézhettünk, de azért kicsit többre számítottam. De ma ha a fene fenét eszik is megtudom amit akarok! :twisted:
Vendég
 


Szasztok!
Csak felugrottam - nem bííírtam ki - aztán megyünk leányzóval vakondtúrástortát sütni. van rá egy százasom, hogy ezt is elrontom... Namindegy.
Télleg, az infúzió miatt nem tud kijönni szegény Timesz... Nade lejár az is nemsokára. Persze, hogy együtt "szülünk" majd veletek, ha itt lesz az idő! Cseriani, ne golyózz be, lécci! :lol: Akkor te is az a típus vagy, aki, ha nincs gondja (izgulnivalója) csinál magának... Öcsém pont ilyen, mint te. Tök aranyos.
Áfi, szerintem is vigyél valami olvasnivalót... Vagy baseball-ütőt, hogy legyen kit lecsapnod, ha megint elmarasztalják vagy korábban kezdik azt a felkészítőt... 8)
Kíváncsi vagyok, mit mondanak majd! (Persze, ha sikerül részt vennetek rajta... ) :P
Na, nem szemétkedek tovább.
Hena, Katával már jópár hónapja beszéltem így babaügyileg, akkor is csak tervezték még. Azóta nem tudom, mi van... :D Várjuk a vonalzódat! Meg hajrá a tesóért! :D
Na, megyek, kisebbik felébredt. lehet, nem lesz alkalmam elrontani a tortát... :wink:
Vendég
 


Na sziasztok, ismét itt!

A történetem elég hosszú, úgyhogy megpróbálom tömören, aztán legfeljebb kérdeztek...

Valaki írta, hogy olyan semmiképp nem lesz, hogy le a kalappal, legfeljebb, hogy "ki lehetett bírni". Hát én ezt is cáfolnám, én bátran mondhatom, hogy le a kalappal az orvosom, és a nővérek előtt.

Úgy kezdődött, hogy én semmiképp nem akartam itthon (Baján) szülni, amikoris valaki a szekszárdi Bakó dokit ajánlotta nekem. Bajáról nagyon sokan járnak hozzá. Egyébként ez két éve volt. Megismertem, és nagyon szimpatikus, emberséges, alapos volt mindvégig. Csodálom, hogy itt a fórumon még egyszer sem jött szóba a neve.
Már a legelején megkértem, hogy mutassa meg az osztályt nekünk, meg persze az alternatív szülőszobát. Elájulva nem voltam első látásra, mert a bajai szülészet szebb, de megnyugodtam, mikor megláttam a hiper-szuper szülőszobát/vajúdót, és a dokim felvilágosított, hogy nagyon jó a kórház felszereltsége.
Végig magánba jártam hozzá, ahol ultrahangja is volt. Már első alkalomtól kezdve tudta a nevünket, az egész kórtörténetemet, bármikor felhívhattam telefonon, és nem közölte velünk, hogy mennyit szokott kapni egy-egy szülésért. Többek közt ez is nagyon szimpatikus volt benne.

Lényeg a lényeg, hogy sajnos a nyolcadik hónapban toxaemiás lettem, szinte egyik napról a másikra. Mikor észrevették, a vérnyomásom 160 volt, de mire átértünk Szekszárdra, már 200. Befektettek, és megpróbálták levinni a vérnyomásomat, ami nem sikerült. Két nappal később muszáj volt megcsászározni, mert ugye a betegség a terhesség befejezésével szűnik meg. Szóval életmentő helyzet volt gondolom, de mondhatom, hogy profi módon zajlott az egész. Gerinces érzéstelenítést kaptam, az altatóorvos nem csak profi volt, hanem baromi kedves és emberséges is, az altatósnővér úgyszintén végig a fejmet símogatta és nyugtatni próbált. A dokim abszolút odafigyelt a lelkivilágomra, ami nagyon jól esett, még vasárnap civilben is az ágyam szélén ült, és fogta a kezemet!!!

A műtét közben énekeltek, zenét hallgattak, hogy oldják a feszültséget gondolom, dehát képzelhetitek, mennyire készen voltam... főleg mikor közölték, hogy a kislányom 1 kiló 60 dekával látta mega napvilágot...

Utána a lányomat Pécsre vitték a PIC-be, én meg maradtam ott. Első két nap fent voltam az őrzőben, ami sztem első osztályú volt, beleértve a bánásmódot és a felszereltséget is. Utána lekerültem, egy kétágyas, igényes szobába, ahol egy másik koraszülöttes anyukával raktak össze. (Neki sem volt ott a baba.) Tudom, hogy ez nem szálloda, de azért megjegyzem, hogy sokat takarítottak, és normális volt a kaja, sőt, még annyi betétet is kaptunk, ami elég volt az öt napra.( Baján nem adnak.) A nővérek jöttek segíteni fejni, masszírozni, szóval csakis kedvességet és segítőkészséget tapasztaltam személy szerint.

Hú de hosszú lett, és még lenne mit mesélni...
gyike
 
 


Gyike,
örülök a pozitív történetnek.
Kérdeznék (és nem baj ha hosszan válaszolsz, ilyet jó olvasni hosszan is):
- mikor lekerültél műtét után az akutba, és kiment a spinális érzéstelenítés hatása, kaptál valami fájdalomcsillapítót hogy elviselhető legyen a seb fájdalma?
- mennyi idővel a műtét után mondták hogy állj fel?
- műtét után hány napot töltöttél a kórházban?

Sajnos a babás elhelyezésről nem tudlak kifaggatni, lévén a babádat el kellett vinni... (saját vélemény: szerintem azért arcpirító hogy a megye egyetlen! kórházában nincs PIC!!!)
Vendég
 


(Lányomat közben elcsalták anyuék virágokat mosni, úgyhogy nem sütöttünk most tortát ) :lol:
Szia, Gyike!
De csupa jót írtál!Áfi írta múltkor, hogy neki nem elég a meggyőzéshez, ha valaki azt mondja, hogy neki jó volt, de nem ír konkrétumot (bocs, Áfi, ha rosszul idéztelek ) :wink: Hát, te most konkrétumokat is írtál. Mármint, hogy miért volt jó. Remélem, ez picit megnyugtatja a többieket! :wink:
A Bakóról biztos azért nem írtunk, mert nem ismerjük. (Egyik ismerősöm szült nála és nem mondott róla rosszat - max ennyire ismerem én.) Jó fej lehet az alapján, amit leírtál!
Az tök jó, hogy odafigyeltek és egy másik koraszülöttes anyukával raktak össze! Ebben sztem szerepe van a dokidnak is, mert áprilisban a mellettem levő 2 ágyas szobában pont egy babás és egy koraszülöttes anyuka feküdt... Nagyon rossz lehetett utóbbinak, hogy nincs vele a baba. És egyiküknek sem volt fogadott orvosa...
Remélem, kislányoddal minden OK!
Vendég
 


Áfi, egyetértek... (PIC)
Fájdalomcsillapítót sima szülés után is adnak ám! Tök rendesek. Csak érdemes megkérdezni, mit... Mikor Hannát szültem, valami algopyrinszármazékot adtak, már nem tom a nevét, most meg demalgont. De nem mondják meg, mi az, hacsak meg nem kérded. Úgyhogy kérdezzetek, ha van olyan, amit nem bírtok... ha bevettem volna a demalgont, hát nagyon rosszul jártam volna. Még jó, hogy nem kellett - és még jó, hogy látszott, mi van ráírva...
És még a 3. napon is megkérdezték, kérek-e.
Na bocsesz, hogy belekotyogtam... De még mindig aszondom, hogy nem fogtok szülni császárral... :wink:
Vendég
 


igen,fontos,hogy ki a doki,ugyanis az alapján is van a szobabeosztás.legalábbis volt 2004 decemberében.
Én mondtam,hogy túl lehet élni,egyébként...gondolom olvastad a korábbiakat is,én is szinte csak pozitív dolgokat mondtam,kevés negatívvaL körítve.A kaja tényleg jó volt,betét is elég,pelust is adtak...Bakóról már írtunk korábban,jó doki,csak sajna sok a kismamája-nagyon sok,egyesek szerint túl sok...
Én nagyon jól ismerem őt,ezért inkább nem is írok róla,elfogult vagyok kicsit..
Nem nála szültem,de évtizedek óta ismerem,és mikor megtudta,hogy megszültem bejött hozzám,megnézett,meg megnézte a törpikémet is. Nagyon jól esett...
Vendég
 


Emma,
a császársebnél kenjék a hajukra a demalgont :twisted: minimum valami ópiátszármazék némi kéjgázzal fűszerezve :D :twisted: :lol:
Na de komolyra: egyik legnagyobb bajom Pesten az volt hogy kiment a spinál, és én szó szerint döglődtem, és kértem a nővértől fájdalomcsillapítót, és a válasz az volt: benne van az infúzióban, a többit tűrni kell. No comment. Tényleg folyt valami infúzió, de hülyének ne nézzenek már! Nem volt abban semmi ilyesmi, a kisasszonynak meg nem voltam szimpi, vagy nem találta a gyógyszeres szekrény kulcsát, vagy nem tudom, és abban a helyzetben az ember még vitatkozni se tud... :evil:
Vendég
 


én nem tudom milyen bogyót kaptam,de nekem nagyon jó volt,semmi fájdalmam nem volt,és kétféle gyógyszar közül választhattam. Tuti nem algopirin volt,meg nem is demalgon,mert azokat nem igazán bírom,megéreztem volna,ha azt adnak...
Vendég
 


Sziasztok!
Valamikor az elején már írtam nektek és néha olvaslak titeket.
Császáros voltam lassan már egy éve de még frissek bennem az élmények. Szóval pár válasz, gondolat.
-az akutba vasárnap délben kerültem. Mondták, hogyha megy ki a zsibbadás nyugodtan kérjek fájdalomcsillapítót. Én úgy voltam vele, hogy nem nagyon szeretnék kérni /szoptatás miatt /, de nem is kellett. De tényleg! Minimális volt a fájdalmam. Többször megkérdezték hogy kérek-e sőt adtak tablettát,hogy legyen kéznél.
-hétfőn hajnalban lettünk felkeltve /három császáros /, nem volt egy leányálom, de elmentünk a csaphoz mosakodni, sőt egy óra múlva már wc-re is. Az első felállás szóval kicsit nehézkes volt, de talán csak a tapasztlatlanság miatt, mert a 2. már jóval fürgébre sikeredett.
-kedd reggel kerültünk rooming-in-be.
-igen a kakit mutattuk, de hát ez az ára ,hogy lekerülj, akkor meg miért is ne?
-péntek reggel mentünk haza
Ne haragudjatok, de soxor nevetnem kell attól, hogy mennyi kétségetek van meg minden. Ha már most így álltok hozzá, mindenben csak a negatívumot fogjátok látni. És ugye egy dühös kismamát egyetlen újszülött sem kíván magának. Pár nap az egész, utána mindenki azt csinál amit csak akar. A rooming-ben meg úgyis a magad ura vagy, csünghet rajtad egész nap a pici ha azt szeretnéd.
Na még ezer dolgot tudnék írni, de nem teszem, további jó babavárást és olyan viccesen állni majd a kórházi napokhoz, mint amilyen hangulatott tudtok itt termteni. Így sokkal könnyebb lesz.
Bocsi hogy beleszóltam egy kicsit, remélem nincs harag érte, sziasztok!

Kép
mikkavári
 
 


Mikkavári,
nem hogy harag nincs, még hálás is vagyok. :)
Hát a nem szűnő kétségeimet nézd el.
Azzal gondolom te is egyetértesz hogy ha 2 napig nincs velem a gyerek, és ne adj Isten ezidő alatt táppal tömik és cukroslöttyel, akkor a szoptatást nagyon nagyban megnehezíthetik nekem, szájpenészről, cumizavarról, a tápban levő idegen fehérje miatti allergiáról meg hasonló rémségekről nem is beszélve. Persze én nem mondom hogy tömik!!! Csak hogy tartok tőle.
A kakamutogatás akkoris nevetséges! Higyjék már el nekem ha azt mondom! A véres betétemet nem akarják nézegetni? Bár még azt is inkább megmutatom mint a wc tartalmát... :?
De a gyógyszeres infóért mindenképp hálás vagyok!!! :) Köszi! :)
Vendég
 


Délben született a picur, háromkor már szoptattam. És három óránként hozták az akutba, éjjel is!
Tápot nem adnak, csak ha már nagyon-nagyon muszály. Ada nehezen tanult meg szopizni, a kórházban alig-alig szívott ki valamit, pedig nagyon próbálkozott szegény. Na meg ugye császár után nehezebben is indul meg a tejcsi. Így lefejt anyatejet kapott, amit pohárból itattam meg vele. Szerencsére itthon pár nap múlva belejött a dologba és azóta is szopizik.

Kép
mikkavári
 
 


Mikkavári,
újabb hálaroham szálldos feléd! :D

Most elindulunk a kórházba, ha hazaértünk mesélek (estefelé mert vásárolunk is).

Kép
Vendég
 



Köszönöm, a kislányom végül teljesen egészséges lett, pedig ez sokáig nem volt biztos. Senkinek nem kívánom, amit átéltem...
Valóban nem sok helyen van PIC, de amit én ott láttam (feltételeket), azt gondolom nem is két fillér megteremteni. Szóval örülök, hogy oda került, még ha messze is volt nekünk Bajáról öt héten keresztül megoldani a látogatást, meg az anyatejet.

Áfonya! Amikor az akutban elkezdett visszatérni az élet a testembe és kezdtem érezni a hasamat (kb.két óra múlva), szóltam, hogy kérek fájdalomcsillapítót. Tettek az infúziómba, és onnantól kezdve úgyszint nem volt többé semmilyen fájdalmam. Kb. 5-6 óra telt el, míg mindenemet mozgatni tudtam, ez volt a legrosszabb az egészben: ezt kivárni türelemmel.

Szóltak a nővérek, hogyha éjszaka már forgolódok az ágyban, akkor másnap könnyebb lesz felkelnem. Nekem volt már korábban is egy hasműtétem, ahol ezt nem csináltam, és akkor tényleg nehezebb volt felkelnem. Szóval másnap reggel állítottak talpra először, ami elég gázos volt bevallom, de nem a fájdalomtól, hanem mert annyira szédültem, mint állat! Járkálásnál kicsit húzódott. Szóval az első nap az gatya, de harmadnap már majdhogynem szaladtam a folyosón. Szóval nagyon hamar felépültem belőle. A haskötő az sokat segít!!!
Ötödik nap engedtek haza úgy, hogy már a varratokat is kiszedték, szintén nem fájt.

Úgyhogy annyira nem vészes a császár sem, bár nem tudom mennyivel lett volna nehezebb, ha ott a baba, és szoptatnom kellett volna friss sebbel. Ennek ellenére nagyon szeretném, ha majd a másodikat simán szülhetném meg, mert így olyan hiányérzete van az embernek. Nincs átmenet a pocak és a baba között, ha értitek mire gondolok.
gyike
 
 


Szasztok!
NMálunk zuhog! Áfi, remélem, nem kapott el benneteket útközben...
Gyike, nagyon örülök, hogy egészséges a kislányod! Biztos a következő veled lesz majd és nem lesz semmi gond! (Hehe, én vagyok a pozitívgondolat-felelős... De télleg komolyan gondolom, amiket itten írkálok nektek bíztatásként. Vagyishát annak szánom.)
Áfi, csak azé írtam, hogy mi is kaptunk gyszert, mert gondoltam akkor a császárosok pláne kaptak, és tuti erősebbet. És lőn... :D Meghát akkor már olyant adnak, ami nem árt a babának, ha már ennyire ellátták az ember gyerekét vele... Mármint a gyszerrel.
Tuti nem kap tápszert abban a 2 napban, hallod, ha mégis császárral szülsz... (és nekem meg bibircsókot kell növesztenem)... Cukros vizet esetleg - én se pártolom, dehát csak tudják, micsinálnak. Nekem egyfolytában mondták, hogy de fejjek, és vigyem ki, ha pár csepp, akkor is, mert összegyűjtik és odaadják a babádnak. És nem másénak, mert úgy tudom, a te tejedet nem adhatják oda más babájának. És viszont.
Cseriani, szobaleosztás: akkor már értem, miért feküdtem hóttegyedül a 3 ágyas repi roomingin szobában... Holott direkt kértem, hogy ne babásba tegyenek, mert piszokul meg voltam fázva, és Ármint se kértem ki... Aztán meg lelkifurdalásom volt, hogy ott foglalom a jó helyet, szóltam is több nővérnek újfent, de csak nem tettek ki onnan. Namostmárakkorértem. (Mondjuk, ha olyan sokan szültek volna, biztos kitettek volna...)
Áfi, mesélj!
Vendég
 


Gyike! :)

Korábban már írtunk Bakó dr-ról. Én is nála szültem! :lol:
Nagyon-nagyon szimpatikus, kedves, lelkiismeretes! Ha visszaolvasol, csak jókat írtam róla!

(Mellesleg én eredetileg is bajai vagyok (imádom Baját :lol: ), csak pár éve lakom Pakson.... :lol: )

Kép Kép
kismokus
 
 


na,látom oszlódnak itt a kételyek :D
Eleinte én voltam,aki mindig kötöszködött,és döntötte ide a pozitív dolgokat-néha furán is éreztem magam,hogy csak én voltam így??-
De látom,más is. :D
Naggggyyyyon örülök :lol: :lol:
Már csak azt kellene valahogy megoldanom,hogy hogyan leszek én meg a kicsi Kristófom nélkül?? :cry:
Nekem ez lesz a legnehezebb. Nem tartok se a szüléstől-bármilyen lesz-,se az utána benn töltött napoktól,de ettől nagyon félek...
Vendég
 


Sziasztok!
Cseriani, én is ettől féltem mindig. Nekem rosszabb volt, mint neki. Van, hova "tedd"? Hanna a mamájánál aludt abban a 4 napban, és látszólag meg se kottyant neki a távollétem. Jöttek minden nap látogatni, én meg mentem le hozzájuk. Így én is könnyebben kibírtam... Bár, nem sírt utánam, ha sírt volna, biztos megszakadt volna a szívem... :cry: De rettenetesen hiányzott, és tényleg ez volt a legszarabb az egészben...
Vendég
 


ezt mind mind végigolvasni....... :shock: este (vagy hajnalban)majd ideküzdöm magam hosszabb megnyilvánulósra is,most csak mai képt dobok a csajkáról!
Tök jó itt egyébként a hangulat,naon jó ide jönni!!!!! :lol:

Emma:édes vagy hogy hiányoltál...néha már magam sem találom magam...
ezt Heni is tudja, hisz soxor rá zúdítom......pucca neked zsombianyu!

nasz'al a kép a mini Michelin babáról(ma:6,40kg)
Kép Kép

Kép
Kép
petra78
 
 


Aki tud,képeket is küldjön fel ide mutiba,jóóóóóóóóó?

sziattok!

Kép
Kép
petra78
 
 


na,még egy kép róla...ritka,hogy ilyen nyugisan ül :D
Amikor született,azt mondta rá az egyik ismerős szülész"ennek a gyereknek még a szeme sem áll jól :lol: "
Hát,van benne valami :D Kép
Vendég
 


Petra,és a nagyfiad? Róla is tegyél képet :)
Vendég
 


Lányok,
megjöttünk!
(Emma sz@rrá áztunk a kocsitól a bejáratig, és én persze fehér felsőben... :twisted: keblem halmait az is megcsodálhatta aki nem is volt rá kíváncsi :twisted: )
Képzeljétek belépünk az ajtón, kinn szakad de mintha öntenék, mi mint az ürgék csuromvizek, erre a biztonsági őr csaj a portáról törülközőt kerít, és a saját mellényét adja oda (nem ismerem, sose láttam!) hogy a vizes cuccba meg ne fázzak! :shock: Annyira kedves volt! És mindezt kérés nélkül, magától!
Aztán a tanfolyam: 2 tündér szülésznő tartotta, kimerítően beszéltek mindenről, és olyanokat mondtak hogy teljesen ledöbbentem... ilyet Szekszárdon? Tényleg az anya mellkasára teszik a kibújt babát hogy megnyugodjon? Tényleg hiszik hogy fontos az élet első órájában szoptatni? Tényleg maguktól ajánlanak fájdalomcsillapítást? Nagyon sokmindent elmondtak, nagyon kellemesen csalódtam, feltettem persze az összes kérdésem, igazán egy dolgon akadtam ki, hogy császár után mi a fenének legyek én 3 napig az akutban, nagyon nagyon nem akarok 3 napig külön lenni a babától, de pl azt is mondták (ha így lesz komolyan nem is szólok semmi rosszat rájuk) hogy ha ragaszkodom hozzá akkor nem 3 óránként hozzák a csecsemősök szoptatni az akutba nekem a babát, hanem gyakrabban. Gondolom nem leszek a csecsemősök kedvence, de nagyon fogok hozzá ragaszkodni. És fájdalomcsillapítót is kérhetek, az első 3 napban injekciót adnak, az osztályon pedig tablettát.
Szóval sok szépet, jót és igazán 21. századi szemléletűt hallottam (3 órán át), a kérdéseimre választ kaptam, ha minden teljesül is akkor nem lesz nekem gondom Szekszárdon.
Vendég
 


Hát,áfonyaaa,nem tudom..barátosnőm nemrég szült-3 hete-,császárral,és 24 óra elteltével tették le az akutból.
De eddig senki nem mondott 3 napot.
De nagyon örülök,hogy ilyen jókat hallottál.
Ha minden renden ment szülésnél,tényleg rád teszik a babát-Kristóf mivel kicsit beszorult,hideg volt-szegénykém tiszta lila-ezért nem tették rám,gyorsan megmelegítették. De nem inkubátorban,hanem felöltöztették :)
Vendég
 


Timi jól van,már a nőgyógyon,levették az infúziót,NST is jó,már nem mutat keményedést,de még 5 napig bennt kell maradjon..
Vendég
 


Cserani,
24 óra? Külön rákérdeztem erre, azt mondták az első nap az amikor szülsz, a második napot ott töltöd az akutban, a harmadik nap a reggeli vizit után raknak le a csecsemős osztályra, így kell érteni a 3 napot. De ez is rettentő sok!!! De majd alkudozok :wink: a 24 órával kiegyezek :P
Vendég
 


Pedig tuti,hogy 24 órát mondott.Reggel nyolcra vitték az akutba,kilenckor már vitték a babát szopizni,ott maradtak vele,hogy minden rendben van-e..Másnap dél körül,miután felkelt,mosakodott,stb...ment le. De azért mégegyszer rákérdezek ha beszélünk...
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: