Új privát üzeneted érkezett!

Csajok :D
kezdek együttérezni az émelygőkkel. OK. rókakoma még (!) nem járt itt, de lassan minden nap úgy ébredek, hogy xar a gyomrom. A két kispasival összesen ennyit nem voltam rosszul, mint ezzel az eggyel kb. az elmúlt 5 nap alatt.
Kispasikkal reggeliztem, és akkor jól voltam, most reggeliztem és nem változott semmi :twisted:

Melcsi :D
örülök, hogy jelentkeztél már aggódtunk itt nagyon érted.

A heamatoma kialakulására nincs magyarázat. Az egy bevérzés, amit akármi okozhat. Tényleg nem függ semmitől (a császármetszéstől sem függhet, hiszen nagyn sok első babás kismamánál is van). Valami miatt a felszín alatt megpattan egy ér, és bevérzés okoz. MInt amikor beütöd a kezed és bekékül. Csak a méhnek "kicsit" bővebb az érhálózata, ezért valósulhat meg tényleges vérzésben ill. amivel gondot okozhat, hogy ha eléri a méhlepényt, akkor le tudja választani és így vetélést ill. későbbi stádiumban koraszülést okozhat.
De tényleg nincs oka!!!!

Pompi :D
attól nem félek, hogy akármilyen nemű is lesz :D (bár ez a rosszullét ha van abban valami, hogy az ember egyik fajta nemmel kínlódik a másikkal nem :D szóval lehet, hogy tényleg lány), szóval a kispasik iszonyúan szeretik a kisbabákat, különösen Levi gondoskodós típus. Puszilgatja simizi őket (himi-himi ahogy ő mondja :D).
szóval én bízom benne, hogy jó testvérek lesznek, ahogy a fiúk is azok :D

tényleg annyira jó testvérek, persze ölik gymást ha másik játék kell, de ha valami fáj amásikank, akkor azonnal hozzák az állatát, simizik és puszit adnak neki, vagy pl. tegnap kézen fogva aludtak a kocsiban :D ilyenkor teljesen elérzékenyülök :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah... Anikónak nagyon-nagyon drukkolunk!!!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


és még egyszer én
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

juuuj, icsilya,
hogy neked mekkora babád van! :P Hát gratula! Nekem 5 napja 20,5 cm-sek voltak. Ennek ellenére felkiáltott a doki: milyen nagy babák! Nem is értettem...
Arik lehetnek a hümi-hümi kispasik! :wink: Irigyellek is értük! Na jó, remélem, nem sokáig! :)

Puszi: Pompi

KépKép
pompomlány
 
 


jav.: bocsi: himi-himi! :lol:

KépKép
pompomlány
 
 


Pompomlány!
Az elején valóban lassabban telik az idő, de nálam ez különösen sok gonddal is járt (vérzés).
Meg úgy gondolom az elején az ember sokkal többet aggódik, hogy biztos ott van-e él e még jól van-e amikortól mozog akkor minden nap érzem és tudom jól vannak a babáim. Ily módon sokal kevesebb parával jár és ezért is telik gyorsabban az idő. Arról nem is beszélve hogy ugye pakolászás itthon (festéts) beszerzés a babáknak szóval van mit tenni és a felétől már abszolut visszaszámol az ember.

Amikor én megcsináltam a vonalzómat 12 hetes voltam és én is azt mondtam de jó annak akinek már a 25 hétnél tartanak a babák és lám itt vagyok én is. :)

Orsi!
Tünemény ez a kép. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi :)
Nagyon fotogén kis babszem :)
Az émelygést sajnálom. Brr, nem jó, még emlékszem. Nekem mindig azt mondték, hogy kitartás, a második trimeszterben elmúlik. Mondjam én is neked? :)

Pompomlány :)
Hát a vérmarkeres vizsgálat midneképen a ti döntésetek. Amivel hozzá tudok még járulnia további elbizonytalanításhoz az a következő:
Mivel a két baba nem egyforma mértékben termeli a hormonokat amiket mérnek, nem biztos, hogy teljesen jók lesznek az eredményeitek. Ez ezt jelenti, hogy további négy hétig parázhatsz, hogy mi van a babákkal, amikor jöhet a következő több markeres vizsgálat, és a gentikai UH. Még itt sem biztosat fognak mondani a markerekből, csak valószínűséget. Sőt aez egyik marker, amit ilyenkor néznek, az az AFP, amit a legtöbb helyen már egy babánál sem tartanak mérvadónak. Közben ha rosszak a valószínűgek, dönthetsz úgy, hogy csináltatsz korinboholy biopsziát (14. hétig), vagy aminocentézist (22 hétig), de mind a kettő két szúrást jelent az ikrek miatt, azaz nagyobb a kockázat is. Ezek után nagyon-nagy valószínűséggel kiderül 2-3 hét múlva, hogy minden rendben rendben. (Évente kb. 8000 ilyen beavatkozás végeznek és 2-300 esteben találnak betegséget a babáknál. ) De ha mégis valami baj van az egyik babával akkor is meg vagy lőve, hiszen az ikrekből nem tudják az egyiket "elvenni" a 12. hét után. Szóval nem tudom, tanácsot adni nem is akarok, de én csak akkor mennék el mégegyszer, ha nem lenne jobb helye annak a pénznek.
Nem tudom, Krizsa dr, miért propagálta ezt a vizsgálatot, az biztzos, hogy legjobb tudomásom szerint ikrek esetében nem megbízható. De tényleg nem tudom mit csinlnék a helyedben, én is elmentem, pedig a dokim nekem még mondta is, hogy szerinte pénzkidobás :)

wish
 
 


Jah, majd elfelejtettem!
Anikóál elállt a vérzés, a levált lepénydarab helyén viszont vérölmleny lett. Továbbra is szigorú fekvés van, semmiért nem kelhet fel. Holnap talán már felkelhet, de egy darabig még biztos maradnia kell a kórhzban.

wish
 
 


Továbbra is nagyon drukkolunk Anikóéknak!!! Fránya haematoma meg monnyon le!

Wish :D
köszi :D persze minden bátorítás jól jön :D
tényleg tök fura a fiúk után ez az egésznapos émelygés.
étvágyam még van :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hellóka!

Orsi,
nagyon édik lehetnek a fiúk! :D Ők kishugit vagy kisöcsit szeretnének jobban :?:

Anikó,
szorítok :!:

Képzeljétek, teljesen negatív lett a leletem! :lol: Az egyik arányszám 1:18899, a másik 1:155006lett! :lol: Úgyhogy most kicsit megnyugodtam! :lol:
20140901102739
 
 


Orsi!
Mikor kell elvileg szülnöd? A tábla miatt kérdem?
Megírod és firssítek. :)

Én is tudok okosat mondani hogy minden tehresség más és más szóval lehet itt még akár hányás is és étvágytalanság.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

Orsi
nagyon szép a babókátok

Anikónak
++++++++++++++++++++++++++++++

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Hajni :D
hát ők ezt még nem tudják, majd ha nő a pocim, akkor avatjuk be őket. még kicsik szerintem, így az véleményüket sem tudnák kifejteni.
arról nem is beszélve, hogy épp tanulóban vagyunk fiú/lány témában :D :D nem biztos, hogy értenék a kérdést :D :D :D
Örülök, hogy Veletek minden OK :D

Zsebi :D
tudtam, hogy számíthatok rád :D :D :D

Erika :D
köszi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


asszem én ma beadom a kulcsot.... el nem tudom képzelni hogy lennék, ha még a róka is meglátogatna....
már azon sakkozom, hogy hazamegyek és lefekszem.... egyszerűen szörnyen vagyok.
émelyeg a gyomrom, fáj a fejem, hányingerem van a torkomig... soroljam???? :twisted: :oops: :lol: :shock: :roll: :wink:

tessék kicsit sajnálni és együttérezni velem :) :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szegény Orsi :( Tényleg együttérzek, mert tudom, hogy milyen szar.
Homeopátia, gyógynövények, gyógytea, akupresszúrás pontok masszírozása nem segít?
Nekem a gyömbéres cuccok, néha a borsmenta tea és az akupresszúrás pontok általában segítettek valamennyit a hányingeren. Fejfájáson meg a jegesmedveolaj, amiről korábban írtam valamikor.
És nekem az is segített, hogy a szintén terhes szomszédommal feküdtünk a szomszédos kanapékon és megbeszéltük, hogy kinek menyire van hányingere :) Azóta én túlvagyok rajta, de szegény még csak 12 héten van és őt még kínozza.

Én meg ma reggel nem tudom mit álmodhattam, mert arra ébredtem, hogy sírok. Jó kis reggel, azóta is nyomott a hangulatom. Azt hiszem mindjárt elmegyek vásárolni, az vígasztaló :) és úgyis jönnek most tömegével a névnapok, szülinapok no meg lassan a karácsony is :) Bár teljesen kiakadtam, hogy a plázakban már minden a karácsonyról szól. Stresszelik az embert, hogy kezdjen el költekezni minél elöbb :)

wish
 
 


Wish :D
kicsit javulóban a helyzet :D talán :D bár folyamatosan kiflit majszolok :D

ezn a karácsony témán én is kibuktam. November közepe van... még iszonyú messze.....
szerintem is rémes.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kép

Orsi, Wish!
Szerintem is gáz ez a karácsony már ilyen korán. Tényleg az az aérzése az embernek hogy minél előbb minél több pénzt költsön. De ez is biztos jó üzleti fogás.
Mondjuk a pocakomra való tekintettel én már mindenkinek megvettem mindent még két családtag hiányzik.

Fúúú ma nekem sem volt jó napom. nagyon feszül a hasam remélem semmi baj nincs csak nőnek a babáim. Pénteken megyek dokihoz várom már nagyon ő mindig megnyugtat.

ANIKÓ HÍRADÓ!
A másik fórumonolvastam hogy már jobban van. Nem vérzik kezd visszatapadni a leszakadt méhlepény. Holnap uh- ha minden ok. a babával is akkor már pisilni felkelhet. Talán jövő hét közepén haza is jöhet.

Továbbra is küldjük a drukkokat neki. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Magnéziumról érdelkődnék. Tudom, hogy téma volt, de annyit írtatok, hogy lehetetlen visszakeresni. Szóval melyik az, amiben a legtöbb van és árban is jobb, mint a MagneB6?
Ezenkívül a vaspótlás is érdekelne, amitől nem szenved az ember a wc-n. Köszi előre is.
Ja és mielőtt találgatnátok, nem magam miatt kérdezem. :D

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Woodi :D
nekem bevált a dm-es sajátmárkás, 300 mg-os, és 800 ft a 60 db. Van a magnerot az 500 mgos, de az árát nem tudom. A béres az 250 mgos, de a DM-esnél drágább - asszem 600 ft a 30 db, és alacsonyabb a hatóanyagtartalma.
vas: én azonnal megérzem, nekem a blut.... valami vált be, gyógyszertárban lehet kapni, és olyan 500 ml-is flaska.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Woodi!
Nekem a vasat a doki írja fel így a 30 szem nincs 400 forint
A DM-ben vettem én is saját márkás magnéziumot igaz B6 nincs benne de 300 szem volt 1400 forint 150 mg / tabletta én orvossal konzultálva szedek ebből napi kettőt hármat.

Orsi!
Nem is szólsz semmit a karácsonyi fűzéremhez?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


1400? ezek szerint én a 800ra rosszul emlékszem?

fűzér: irgum-burgum :D majd 1 hónap múlva :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Oris!
De ebbe egy tablettába 150 mg magnézium van és a dobozban összesen 300 szem szóval napi kettőt kell bevenenm hhoz hogy 300 mg legyen, de így is jobb volt az ára 300 szem és 1400 forint. Nem dobozban van hanem ilyen műanyag flakonban kék az is

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


jah :D akkor nem a drazsésat vetted. értem ok :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


csajok :D
hahahaha én a paramami :D
ha viszonylag jobban vagyok nem jelent rosszat, ugye? :oops: :roll: :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szijjjasztok!
Jöttem irigykedni!!!!!!!!! :roll: meg olvasgatni, mi van Veletek!
mindenkinek sok-sok puszi!!!

ma kaptuk meg a szövettant, ami szerint nem volt semmi említendő.....-állítólag meg sem vizsgálják, mindegyikre ez van írva, el kell fogadni.

Úristen, mindenkivel mennyire mennek a hetek!!! Zsebi :lol: :lol: , Wish :lol: :lol:

:roll: anna :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
madaran
 
 


Anna :D
nagyon sokat gondoltam Rátok!
szönyű, hogy semmit sem tudtatok meg a szövettanból sem :(
drukkolok nagyon tovább a jövőben is!!!!

ölellek,
Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anikó-hírek:
Tegnap reggel barnázásra ébredt. Mentek is ulrahangra.
A következőket lehetett látni: A levált lepényrész szépen visszatapadt, hematóma felszívódott , baba nemét is majdhogynem biztosan tudni:)
Viszont most látták, hogy a lepény széli része részben a méhszáj előtt tapad, ezért van most barnázás is. Továbbra is fekvés van, és amíg az vissza nem húzódik a méhbe, /a baba és a méh növekedésével/ , addig nem engedik haza. Ez minimum 3 hét még.
Változatlanul köszöni az érdeklődést és a drukkokat.

Szonya ! nem ott fekszik, ahol beszéltük.ezért is nem hívtalak.
harcimokus
 
 


Orsi,
én mamlasz! Gondolhattam volna, hogy a fiúk még picik ehhez! :D

Anna,
Ez hihetetlen! Nagyon-nagyon sok erőt és még több szerencsét kívánok nektek a folytatáshoz! És hogy minél előbb megérkezzen már az a gólya!

Harcika,
köszi a híreket Anikóról! Ezek a hírek engem is mindig paráztatnak, hogy sohase lehet megnyugodni! Anikónak akkor mennek még a drukkok! :D
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Gondoltam itt az ideje (remélem), hogy átjöjjek a régi helyemről, hiszen minden nap többnél több ismeretlen nevet olvasok. Persze ez ne rossz, csak nehéz követni.

7 hetes és 4 napos vagyok. Sokat olvastalak benneteket is, de az írásra még csak most vettem rá magam.

Eddig minden rendben volt, remélem, de tegnap este olyan hasfájásom lett, vagyis inkább minden fájt ami a hassal kapcsolatos. Görcsölt, húzódott, talán egyszer éreztem ilyet, még az elején. Mára azért elmúlt, de még a hasam most is érzem, olyan furi.
És a közérzetem, mint a mosott sz.r, igaz úgy is nézek ki. Hányinger! Eddig semmi bajom nem volt!

Talán ennyi szépet magamról, bocsánat hogy így kezdek és mutatkozok be.

Vigyázzon mindenki magára és a babákra, babára!!!!
pézsé
 
 


Anna!
Sajnálom hogy nem derült ki a szövettanból semmi.
Szívesen hallunk felőled és ha nem fájdítja a szívedet gyere bármikor akár miért is. (érted)

Anikó!
Millió millió drukk nektek!

Pézsé!
Üdv. közöttünk. Boldog babavárást és pocakosodást kívánok neked!

Többiek hol vagytok? Mostanában senki nem ír ide???????

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szép derűs napot mindenkinek :D

Anikó
nagyon nagyonszorítok, és mindenki ezerrel küldi a drukkokat!!!!

Mi tegnap voltunk UH on, és láttuk a két pici babánkat. Olyan hihetetlen élmény volt már 4cm mind a kettő és nagyon jó helyen vannak jól ver a szivük és nagyon ficánkoltak. A doki meg is jegyezte az egyikre hogy tiszta apja :lol: én jót nevettem ezen, mert biztos a nagy pocak miat mondta ezt, de a párom magyon büszkén kihúzta magát :lol:
most kicsit sokminden van vérvétel-vizelet 27-én a 12 heti UH attól kicsit parázok..., de remélem-tudom hogy nem lesz semmi baj.

Zsebi
Te hogy bírod,így a 25 héten, mert minket kicsit megrémisztett a doki, hogy mivel ketten vannak a 28 héttől nagyon nagyon kell majd vigyázni, és hogy egész végig az ikerterhesség rázósabb nehezebb, de ezeket nem negatívan mondta, csak olyan világosan( én meg jó bonyolultan írom le :oops: )

Kép

Judit
pbj12
 
 


Judit :D
a 12. htei UH kb. ugyanolyan, mint az összes többi :D
ne félj semmitől!

a terhességtől meg ne félj. szerintem iszonyú egyénfüggő, ki hogyan éli meg. Van akinek ey sima 1es terehsség nagyobb teher mint másnak egy ikres.
nekem a 34. hétig tényleg semmi bajom nem volt. vezettem, pakoltam, jártam keltem.
szerintem kicsit ez is a Te hozzáállásodon múlik :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Judit!
Én sokat pihenek! Most így épp a gyerekszoba festése van de én csak néző vagyok.
Igen nekem is modnta a doki hogy a 28. héttől megint lehet paárzni és reméljük minden rendben lesz. Minél több pihenés azt modnta és akkor nem lesz baj.
Igazából az én orvosom azt mondta hogy ikrekkel azt szokta mondani hogy a 19-28. hétig van egy kis nyugi. Az elején ugye hogy mindne ok minenkivel aztán meg nagyon gyorsan nő a súlyuk és nyomja a méhszájat és hogy az ki ne nyiljon. Hát én most megyek dokihoz és még a 28. hétig megveszek mindent amit mindnképp én szeretnék és utána ismét még fokozottabb pihenésen leszek.

Inkább itthon pienek mint a kórházban. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


ez érdekes amit írtok :D

mert szerintem a parának a 28. héten van vége. Onnantól azért meg lehet nyugodni kicsit, hogy ilyenkor már a koraszülött babák is jó eséllyel indulnak, hogy innentől már tényleg csak a növekedés a cél.
ennél nagyobb megnyugvás már csak a 32. hét volt.

legalábbis nekem :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


De aranyosak vagytok, hogy írtataok!!! :lol:

Én is úgy vagyok vele, hogy a hozzáálláson nagyon sok múlik, én még dolgozom decemberberben végig és majd január első pár napja után hagyom csak abba. Bár amikor otthon vagyok akkor eléggé le vegyok lassulva és túrbókat tudok aludni, de szerintem ez mindenkire érvényes aki pocakos :lol:
A doki azt mondta , hogy ha május 20 kibírom az nagyon szép lenne (az olyan 37 hét)
Mi is megdumcsiztuk a párommal, hogy megveszünk mindent feb-már környékén és után csak pihi meg pakolás marad :D

Kép
pbj12
 
 


Judit :D
az álmosság nekem a 13. héten elmúlt.
(most meg érdekes módon annyira nem erős, mint a fiúkkal emlékszem, hogy volt).

én a 16. hétig dolgoztam anno, utána jött a vizsgaidőszak és az államvizsga :D azt már pocakkal nem akartam.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, Judit!
Hát nem tudom hogy hogy van ez nekem a dokim mondta hogy a 28. héttől lesz izgalmas megint. Én úgy vagyok vele hogy a bűvős hármast szeretném elérni 30. hét attól már tényleg minden jó. A legjobb lenne ha 36-37. hétig maradnának, de meglátjuk. Én mindent megteszek hogy jól érezzék magukat aztán meglátjuk. A bűvős harmincat öt hétmúlva érem el.

Andának írok ma hogy mi van velük ő pedig ma pont 29. hetes hármasi ikres kismami. Szép eredmény drukkolok hogy az eredetileg kizútt három heet még bent töltsék a pocakban a babák minimum.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!
Megjöttem a dokitól. Minden rendben van. :) Babákszépen fekszenek egyik fejfekvésű másik keresztben van. :) Minden rendben van. :)
Két hét múlva megyek megint. Akkor csinálják az elmaradt cukorterhelésemet. :( és lesz uh is. :lol:

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zseboroszlán:
Örülök, hogy jól vagytok. Vigyázzatok magatokra.

Icsilya: Együttérzek, ilyen rossz napom már régen volt. Még most ettem, amit ettem. Érdekes, miközben ettem, semmi rosszat nem éreztem, de mikor abbahagytam, egyből jött az a fránya inger.
Én, együttérzek!
pézsé
 
 


Icsilya: A Ti uh képed nagyon szép, mi képpünkön nem látszik ilyen szépen, sőt inkább csak petezsák és egy ki valami :oops: .
pézsé
 
 


Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hali csajok!

pézsé,
üdv itt! Örülök, hogy átjöttél! Én is nehezen szántam rá magam, de hát... itt a helyünk! Rosszullétekről sokan tudnánk mesélni... Én is elég nyavalyás vagyok. Most már szerencsére csak az étvággyal van baj, de az végül is nem baj. Még semmit nem híztam, sőt, olvastam, hogy valaki 17 hetesen még semmit nem hízott, amire azt üzente neki a doki, hogy nem baj, mert a terhesség 1. felében felszedett kilókat nehéz leadni. (Bocsi, hogy már megint ezzel jövök! :oops: )

pbj,
ne aggódj, mindenkit ijesztgetnek egy kicsit a dokik az ikres terhességgel - én is írtam róla korábban, hogy kicsit sokkoló volt, hogy miért nem örül az új doki a két babának úgy, mint a jó Krizsa doki meg én (meg minden ismerősünk). Anyukám már pl. szalad oda a közértben az ikres kismamákhoz és kérdezgeti őket. :?

Tegnap elküldtem a férjecskémet influenza elleni oltásra, erre a körzetije is épp terhes volt, és azt üzente, hogy nem kell ennyire aggódni, hát ő is ott ül terhesen. Jó, hát én meg nem ülnék ott... :evil:

zsebi,
akkor az ikresek mentesülnek a mindenféle szülés előtti vásárlás-babonáitól? Én már aszontam a férjemnek, hogy készüljön fel, hogy majd neki kell megvenni a cuccokat, amíg én a kórházban leszek!

Icsilya,
mindig bámultam azokat, akik pocakosan vizsgáznak. Én nem bírnám. Főleg, hogy egy-két tanár olyan érzéketlen bunkó tud lenni a terhesekkel! Én a nyelvvizsgámat tettem le a transfer előtti és utáni napon, bár az nem annyira stresszes, mint egy államvizsga.

Csajok,
kedden megyek megismerkedni a védőnővel. Szerintetek kell ilyenkor valami pénzt adni? Vagy csak ha lakásra jön? Vagy akkor se? :?:

Puszi: Pompi

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi!
Én nem gondolom hogy mentesülünk vagy sem a babona alól. Van aki egy babával is már a 20. hétre megvesz mindent van aki ikrekkel sem. Szóval ez ember függő. Én is babonás voltam eddig de úgy gondolom vannak dolgok amiket én szeretnék megvenni és ezért most elkezdtük.

Védőnő ügyben én hozzám még soha nem jött ki én voltam háromszor és nem adtam neki semmit, de ha jön sem fogok. Magától jön nem én hívtam úgyhogy igy járt. Különben az én védőnőm semmilyen segítséget nem ad. én többet nem megyek hozzá. Legutóbb abba maradtunk januárban menjek hát 34 hetesen már nem fogok. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

Pompomlány
én soha nem adtam a védőnőnek pénzt, nekem havonta kellett hozzá mennem, és ő a terhesség alatt 1x jött, + 1x mikor hazajöttünk a kórházból + még 1x de én pénzt soha nem adtam neki.
a dokinéni is 1X járt nálunk mikor haza jöttünk a kórházból, én neki sem adtam akkor pénzt, állítólag szoktak, azóta már 1x2x felhívtam ha bajom volt, mindig mondta hogy mit csináljak de nem jött ki. Lehet hogy neki kellett volna adnom, de végülis mikor haza megy a baba-ák és a mama a kórházból én úgy tudom hogy a védőnőnek és a dokinéninek kötelessége kimenni 1x. Mert utólag mondták, hogy szokás neki adni hát nekem eszembe sem jutott akkor (mivelhogy az a kötelessége), de lehet hogy emiatt nem jött ki legközelebb. Hát ez van. Mindegy.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Lányok!

Kaptunk egy bébiőrt és vettünk is ma egyet. Szeretnénk eladni. Bolti ára 6990.- mi 6291., mert kaptunk rá ikres kedvezményt 6000.- ért szeretném eladni.

Sencor SBM 141 típusú
2 db. adó vevővel
Nyílt terepen 125 m hatótávolság
Csatornák száma: 2
Működési frekvencia: 40,665 MHz/ 40,695 MHz
Az adó-vevő adapterrel és elemmel is működtethetőek
2db AC adapter és 3 db. újra tölthető eelm (AAA) tartozék
Töltöttségi szint kijelző
Állítható hangérzékelő
Hangerő szabályzás
Hang kijelző
Lágy antenna
akasztóval és hasznos övcsipesszel.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :lol:
Jövök ám errefelé is, persze ha időm engedi :lol:
Tegnap megvettük még ami hiányzott a babákhoz, meg szőnyeget a babaszobába, meg függönyt is, mert ugye biztosan baromira fogja őket érdekelni, hogy megy a szőnyeg a függöny színéhez. :lol: Szóval az a lényeg, hogy megvettük a légzésfigyelőket is, darabját potom 22.000 Ft-ért. :roll: , adtak hozzá ajándékba kakis pelenka tartó kukát. :lol:
Te légzésfigyelőt nem vettél csak bébiőrt?

No, megyek mert készülni kell a dokihoz.....

Hali

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Viki!
Örülök hogy benéztél. Nem légzésfigyelőt kapunk kölcsön így azt nem kell venni.
Bébiőrt vettünk és mikor újságolva hazaaérünk modják anyuék hogy ők is vettek. Hát most így szeretném eladni. De hétfőn felhívom a boltot hogy esetleg nem-e vennék vissza és vásárolhatnám le valamire. Mert nem szeretnék ennyi pént kidobni az ablakon.
Írd meg mi volt a dokinál. :)


Erika, Orsi!
A segítségetekt szeretném kérni hogy ti mindketten bent feküdetek szülés előtt a kórházban amikor a szülsére került a sor a cuccaidat összepakoltad, de hova lettek azok addig téve? Mert ugye a szülés után már nem oda kerl vissza az ember lánya ahol elötte volt.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

zseboroszlán
cuccaid: ha hírtelen mész szülni, mondjuk van 5 perced akkor csak a számodra legfontosabb dolgokat van időd összepakolni 1 zacsiba (pl. wcpapír, zsepi, innivaló-ásványvíz, stb.), a többit ha ott van a párod v. valakid akkor ő, de mikor én bent voltam, mindig a szobatársak pakolták össze a másik cuccait, nálam mondjuk a tesómat riasztottam (mert ügye én még csak megfigyelés céljából mentem zacsival-de a szobából aki zacsival felszerelkezve távozott mindenki a gyerekágyra került). És amint megtudják hogy meg van a baba (az én esetemben legalábbis) még aznap átadják másnak az ágyat, úgyhogy a cuccod addig összepakolva az ágy alatt van. És hüvelyi szülés esetén ügye már rögtön kapsz a gyerekágyon ágyat, csaszi esetén leghamarabb másnap, akkor lehet átvinni a cuccodat. De ez "viccesen" történik. Mert ügye a kismama nem cipelhet, család nem mehet be a gyerekágyra, áplónők pedig nem igazán segítenek, (vagyis az én esetemben a gyerekágyas ápolónő vissza küldött a patológiáshoz hogy az segítsen, az meg vissza a gyerekágyashoz, hogy ő nem ér rá. Aztán végülis a gyerekágyas segített - szegényt sajnáltam mert volt cuccom elég a 3 hét alatt- de ebben a gyereknek még nem volt semmi)
úgyhogy ez így zajlott januárban.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!
Köszönöm a kielégítő választ. Hát azért ez elég rosszúl hangzik. :( Na majd igyekszem minél kevesebb cuccot tárolni bennt, bár ami az elmúlt kórházi tartózkodásomat illti sok cuccom volt.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: