Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!
Olyan jó, hogy megint írtok!
hablaty!Írtad, hogy hólyag hurutra kaptál anti bogyót! Megérdezhetem mi a neve?
Mert engem is gyötör, igaz még nem vészes, felhívtam a Fenyőházit és azt mondta, hogy a házi doki írjon fel augmentin duo-t.
Azt szedjem 5 napig 2X1-et.
Valahogy egy kicsit félek tőle , nehogy baja legyen a babának.

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!

Sheila én vettem légzésfigyelőt a kisfiamnak amikor még várandós voltam vele. Én a Madarász utcai gyerekkorházban vettem, ott volt egy fél napos tanfolyam is a használatáról és arról, hogy ne adja a jóisten de ha mégis valami gond van mit kell tenni............engem nagyon megnyugtatott, hogy volt. Talán ennek is köszönhető, hogy Soma nem aludt velünk soha egy szobában. Én nem bántam meg hogy megvettük annak idején. Egyszer volt téves riasztás 8 hónaposan, felcsaradott a kiságy rácsára és az érzékelő nem vette a jeleket.......majd megállt a szivem úgy megijedtem. A Madarász kórházban nagyon komolyan veszik ezt a dolgot ha vanidőd talán érdemes ott utánakérdzeni esetleg egy ilyen délutáni tanfolyamra beülni aztán még el tudod dönteni hogy vegyél -e.
peni
 
 


Edina!

de jó, hogy megint írtál :) :)
Ti is szépen haladtok...

meg tudnád mondani Fenyőházi dr. számát?? (jöhet priviben is, én mindig elfelejtem megkérdezni)

Peni!

Mennyi idős a kisfiad?
Igen, azt én is hallottam, hogy el kéne menni a Madarász utcai H-ba, de sajnos én nem tudok, mert egyrészt messze lakom (Győr mellett), és sajnos kedden du. vannak ezek a tanfolyamok... :roll: ,

ha meg nem megyek el rá, úgy nem sok értelme van venni, úgy tudom...

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 

 
 

Edina!

Nyugodtan szedd a gyógyit, nem lesz baja a babádnak!!
a kezeletlen hólyaghuruttól inkább lehet :roll:

és a veszélyes időszakon egyébként is túl vagy...

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!
Sheila! AZ én fiam most 4,5 éves. Amikor Somát vártam még ott laktunk újpesten úgyhogy nekem nagyon jó volt a Madarász kórház.
Szerintem akkor is van értelme ha nem tudsz tanfolyamra menni. Azt mondták azon a tanfolyamon, hogy abból adódhat probléma, hogy a babák egyszerűen "elfelejtenek" levegőt venni. Azt mondta akkor ott a SZántó doktor Úr, hogy a legtöbb baba a riasztó sípoló hangjától annyira megijed, hogy automatikusan levegő után kap és már lélegzik is. Vagy ha beriaszt akkor a legtöbb esetben ahogy a szülő kikapja az ágyból az ijedségtől már veszik is a levegőt.
Azt is mondták, hogy a statisztikák alapján ez a probléma 90%-ban kisfiúkat érint, kislány babáknál szinte alig történik ilyen lélegzés leállás. Sheila a többi gyerkőcödné nem volt semmi gond ugye? Biztosan most sem lesz. Miért is lenne? Én is inkább csak "ördögűzésből" vettem.
Egyébként ilyen szerkezetet lehet bérelni is, legalábbis Pesten több helyen láttam. GOndolom Győrben is lehet, talán kérdezd meg a védőnőt, egy jelképes összegért havonta adnak bérbe. Egyébként a Madarász korháztól is lehet bérelni, illetve 4,5 éve még lehetett!!
MEg szoktam látni időnként , hogy árulnak anyukák használt gépet,( pár napja is láttam a babaszobán, www.babaszoba.hu) ami szerintem tökéletes hiszen ezek nem mennek tönkre maximum lemerül az elem. Ha használtat veszel a Madarász utcában van lehetőség "bemérteni" a gépet, tehát ők letesztelik neked, hogy megfelelően működik-e. Nem tudom ennek a szolgáltatásnak mi az ára.
Valaki írta feljebb, hogy nagyon drága egy ilyen gép, sok mást tudsz rajta venni......ez igaz. Ha a többi gyerkőcködnél nem volt gond, most sem lesz :)
peni
 
 


sheila !
Fenyőházi száma:06/20 9 345-283
Én nem is kértem hanem Ő mondta, hogy leírja nekem a telkis névjegykártya hátuljára a számát és ezen keressem ne a kórházi számon, mert így könnyebb.
Azt is hozzátette, hogy ha bármi van akkor telefonáljak nyugodtan bármikor. Így ki is használtam, fel is hívtam, nagyon kézséges volt amikor megkérdeztem tőle, hogy mit írjon fel a házi doki.
Én úgy gondolom jól választottam dokit, nekem nagyon szimpatikus és jó az is szerintem, hogy nem mutatja ki azt, hogy Ő az orvos te a "beteg". Szerintem a lezsersége egy kicsit oldja a feszültséget.Szerintem ez így tökéletes.Írtad, hogy már haladunk az időben , hát igen és most kezd az izgalom a tetőfokára hágni, mert hétfőn megyünk reggel hozzá 12. heti vizsgálatra és mint ne mondjak nagyon félek!
Mert az előzőnél is ekkor derült ki, hogy nem él a baba!Ahogy ezt írom a szívem már így is a torkomban dobog. Ha rossz hírt mondanak én nem is tudom mit fogok csinálni. Jó tudom nem szabad a rosszra gondólni, de hát ott van, ott motoszkál bennem.Olyan jó neked már szépen haladtok előre, nekem ez mikor jön el?

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!

Edied!
De jó, hogy ilyen elégedett vagy Fenyőházi dokival. Mi most tervezzük a második babát és elmentem a Telkibe körülnézni, Fenyőházi dokihoz jelentkeztem be, megismerkedtünk, nekem is szimpi volt. MOndta hogy jelentkezzek ha úgy gondolom sikerült a babaprojekt és azonnal megnézzük uh-n. Nagyon kedves volt.........akkor egyszer amikor láttam.
Úgy örülök, hogy ilyen pozitívak a tapasztalataid, ez megnyugtat engem is nagyon!
Nagyon drukkolok, így ismeretlenül is, hogy minden rendben legyen a vizsgálaton :)
peni
 
 


Sziasztok!

Edied!
De jó, hogy ilyen elégedett vagy Fenyőházi dokival. Mi most tervezzük a második babát és elmentem a Telkibe körülnézni, Fenyőházi dokihoz jelentkeztem be, megismerkedtünk, nekem is szimpi volt. MOndta hogy jelentkezzek ha úgy gondolom sikerült a babaprojekt és azonnal megnézzük uh-n. Nagyon kedves volt.........akkor egyszer amikor láttam.
Úgy örülök, hogy ilyen pozitívak a tapasztalataid, ez megnyugtat engem is nagyon!
Nagyon drukkolok, így ismeretlenül is, hogy minden rendben legyen a vizsgálaton :)
peni
 
 


Peni!

Igaz még csak egyszer találkoztam vele de nekem nagyon bejön Fenyőházi! Szerintem jól választottunk. Bármit kérdeztem tőle mindenre kimerítően válaszólt! Sőt a férjem is ott volt és én bementem az uh-ra az volt az első kérdése, hogy a férje nem akar bejönni? Mondtam neki, hogy nem mert az első terhességnél is pont akkor jött be előszőr amikor kiderült a rossz hír és így babonából nem szeretne bejönni. Azt modta hát persze megérti és amikor végeztünk kikisért és odament a férjemhez kezet fogott vele és elmondta neki, hogy minden rendben a babával. Jó tudom ezek nem nagy dolgok de amikor az ember ki van szolgáltatva meg meg be van parázva akkor ezek nagyon jól tudnak esni.

Kép

Edina
edied78
 
 


Szia Edied!

DE JÓÓÓÓ!
Én is azt gondolom, hogy ezek nagyon fontos dolgok és igenis nagy dolgok. Fontos, hogy az ember érezze a törődést szerintem. Legalábbis nekem is nagyon fontos. AZért is akarok orvost válltani (na jó, egyrészt a korház miatt) másrészt meg pont azért mert a régi orvosom bár precíz volt és lelkiismeretes mindig úgy kezelt mint valami bábut. Semmi személyes semmi emberi nem volt soha.........ami alaphelyzetben nem hiányzik az embernek de kismamaként, főleg előrehaladott állapotban azért olyan jólesett volna ha legalább a keresztnevemen szólít.........
Szóval szuper, hogy neked is szimpi volt! Hányadik hétben vagy most Edied? 10, 11?? Első baba??
peni
 
 


Lányok!
Lenne egy kérdésem. Nektek a 12. heti uh hasi vagy hüvelyi volt?
Mert nekem a 8. héten hasit csinált a Fenyőházi és egy kicsit meg is lepődtem.Igaz kényelmesebb volt, de szerintem nem látni olyan jól mint hüvelyin. Hogy készüljek lekiekben ?Mi a tapasztalat?

Kép

Edina
edied78
 
 


Edina!

Nekem is hasi UH-t csinált a 12.héten, sőt már előbb is...egy cseppet sem bántam, mert az előző dokimnál már nagyon elegem volt a "turkálásból"...így pár hetesen volt utoljára hüvelyi vizsgálatom, el is szoktam tőle :roll:

jövő kedden megyek legközelebb, akkor valószínüleg leveszi a streptococcus szűréshez a kenetet, kicsit furán érzem magam, mert olyan régen kellett vetkőznöm, hogy "szégyenlős" lettem :oops: :oops:

de szüléskor egyébként is muszáj lesz, jobb ha megszokom újra :)

egyébként Fenyőházi nagyon jó UH szakember, Ő csinálja más kismamáknak is a genetikai Uh-t...esetleg annyit tehetsz, hogy vizsgálat előtt igyál kicsit többet, teli hólyaggal még jobban látszik a baba ebben a korban...

megértem az aggodalmadat, én ugyanígy voltam, (volt előtte 2 vetélés) velem sem jött be a párom az UH-ra, csak a 12. hét után...

nem lesz semmi gond, ne aggódj...hétfőn megnyugodhatsz :)

köszi a számot, elmentettem.

ja, még annyit, hogy Fenyőházi a 36. hétig minden alkalommal Uh-val ellenőrzi a baba, a lepény és a méhszáj állapotát, nekem ez a gyakorlat nagyon-nagyon szimpatikus :)

ne aggódj, a 20. hét után repül az idő!!!

Neked is el fog telni...hülyén hangzik, de én egy kicsit sajnálom, hogy már csak pár hét van hátra...olyan szép volt ez a várandósság...a legszebb a négy közül...remélem, a szülés is ilyen lesz :wink:

Peni!

köszönöm a kedves, megnyugtató szavakat :)
nem, nem volt semmi gond az előző gyerekeknél sem...pedig a nagyobbik fiammal toxémiás voltam, meg is indították a szülést a 38. héten, mert már elég rossz állapotban volt a lepény :roll:

a másik fiam pedig koraszülöttnek számított az alacsony súlya miatt (2120gr), és mert alig töltöttem be a 36. hetet, mikor úgy döntött, hogy kibújik... :wink:

de 5 nap után hazamehettünk, semmi gond nem volt vele, szépen fejlődött :)

Melissa már majdnem kivárta a terminust, 6 nappal jött csak korábban...2850gramm volt a súlya...

a mostani kislány Fenyőházi szerint 3 kg mindenképp meglesz, talán picit több is...és szerinte még decemberben meglesz :wink:

légzésfigyelőt még átbeszéljük a párommal

Szép napot Mindenkinek!

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila!
Köszi a választ, csak azért gondoltam, hogy hüvelyi lesz mert a 12. heti genetikai vizsgálat és hát ugye az nagyon fontos, hogy mindent jól lehessen látni. De ők tudják! Nekünk ez csak jó!
Peni!
A vonalzóm jelzi, hogy hányadik héten vagyok!A második terhességem mivel az első megszakadt. Nincs még gyermekünk.....sajnos!
De remélem most minden rendben lesz!!!!

Kép

Edina
edied78
 
 


Sheila!
Szeretnék még egy valamit kérdezni!
Lehet, hogy bután fog hangzani, sőt filóztam is rajta, hogy megkérdezzem-e, dehát honnét is tudnám?
A kérdésem, persze ha kényelmetlen ne válaszólj nem fogok megsértődni: a terhesség egész ideje alatt fáj feszül a mell, vagy csak
az elején? Ezt azért kérdezem mert úgy félek, hogy elmúlik és az már egy rossz jel. Mindíg vizsgálgatom magam. Van, hogy jobban fáj van, hogy kevésbé, de eddig még mindíg visszatért főleg éjjel.
Még egykérdés neked volt hányingered? Ha igen meddig?
Mert nekem van és már jó lenne ha egy kicsit alább hagyna.
Habár nem akarom elkiabálni, de ma mintha enyhült volna....
Bocsi ha kellemetlenkedtem!

Kép

Edina
edied78
 
 


Edina!

Nem kérdeztél kellemetlent, semmi gond :lol:

szóval: a cicifájás kb. az első trimeszter végéig fáj intenzívebben, aztán kevésbé...most már egyáltalán nem, és a kellemetlen feszülés és megszűnt...na de nemsokára, ha belövell a tej :shock: :lol:

hányinger: az JÓ JEL!!!
még pár hét kitartás...nekem a 8-12 hét között volt a legrosszabb, aztán fokozatosan enyhült, majd megszűnt :)

nekem délutánonként volt nagyon rossz, mindig a párommal együtt vittem Melissát lovagolni, mert használhatatlan voltam (hányinger+ álmosság) ráadásul nekem ez az időszak a nyári nagy meleg idejére esett, azt meg nem terhesen is rosszul tűröm :roll:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila!
Köszi!!! :lol:

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!

Augmentint és algopirint bármennyit lehet szedni. Állítólag marék számra is szedhető, semmi gond nem lesz a babának.
Én az első trimeszterben szedtem Augmentint és Algopirint is, mert a fiam olyan csúnya betegséget hozott haza az oviból, hogy antibogyó nélkül tutti nem gyógyultam volna meg. Napokig nem bírtam lábra állni. Aggódtam, hogy gond lesz a babával, még lázas is voltam, de Antónia nagyon szép és egészséges babaként született meg.
Ráadásul engem a 32. terhességi héten aranyérrel is megműtöttek, és arra is algopirint kellett szednem.

Sheila! Az egyik fiadnak nem készítettél vonalzót. Ő mennyi idős?
Gratulálok a nagy családodhoz.

Sziasztok: Judit

Judit
">
judit1974
 
 


Edina!

Szívesen :)

Judit!

Húú, az a műtét 32.hetesen nem semmi lehetett :roll:

halkan jegyzem meg: lehet, hogy nem tett volna jót a hüvelyi szülés a frissen műtött aranyerednek :?

még jó, hogy legtöbbször úgy alakulnak a dolgok az életben, ahogy lenniük kell, mindennek oka van...

a nagyfiam már 22 éves lesz januárban, többek közt ezért nincs vonalzója :lol:

és már régóta együtt él a barátnőjével :wink:

milyenek a hétköznapok a kis Antóniával??
fiacskád nem féltékeny??

(én már most észrevettem bizonyos jeleket a kislányomnál, nem is csoda, hisz eddig Ő volt a kis királylány a családban :) ...

szegény, biztos attól fél, hogy trónfosztás lesz :wink:

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!
Húúúúúúúúúú, mennyit írtatok! :o
Edied, az antibiotikum amit kaptam a NITROFURANTOIN. Elvileg csak a terhesség utolsó hónapjában nem adható, meg újszülötteknek 4 hetes korig. A dokim szerint ez a legjobb. Én régen rengeteget küzdöttem ilyesmivel, de még sose szedtem. Nem akarok tanácsokat osztogatni, és babásan én sem kockáztatok, de mivel már vesehomokom is volt, pár jótanács, ha elfogadod: rengeteg folyadék, nekem is attól jött elő, mert keveset ittam. Az utóbbi években pusztán folyadékivással helyrehoztam, ha a doki nem erőlteti, megoldható bogyók nélkül... Ananász illetve ananászlé (100 %-os) fél óra alatt segíthet (enyhe vízhajtó hatású), bármilyen meleg tea, kamillás fürdőt is lehet ilyenkor, persze nem túl meleget. Van még rá csomó praktika, csak terhesen nem tudom, mit lehet, mit nem, de ezek biztos nem ártanak.
Mi is gondolkoztunk légzésfigyelőn, de egy kétszobás kis lakásban lakunk, mindig közel lesz a baba, így végül úgy döntöttünk, nem kell. Aztán lehet, hogy sos-ben veszünk, ha megszületik, mert meggondolom magam... :lol:
Nálunk a 12. héten még hüvelyi uh volt, de egy napra rá Pesten, az Istenhegyi úton a fizetős genetikán meg csak hasi.
Edied, bár nem tőlem kérdezted, azért leírom :D nekem 11. héten kezdett megszűnni a hányingerem, előtte gyakorlatilag vízen éltem. Ugyan nem hánytam, de egyáltalán nem tudtam enni, fogytam is 3 kilót. A mellfeszülés úgy volt, mint Sheilánál, a második harmadra mérséklődött szerencsére. Sheila, a tejbelövellés nagyon fáj? És elmúlik? Rendeződik és tudni fogom, mit kell csinálnom? :oops:
Nekem az Algopirynt sem engedték, csak végszükség esetére egy felet.
Képzeljétek, ezt el kell újságolnom, persze naaaaaaaaaaaaaaagy titok, ma reggel hívott egy kedves barátnőm, hogy babát vár, tegnap derült ki. Kb 4 hetes terhes :D

Kép
hablaty
 
 


Jaaaaaaaaaaaa, a vnalzóm továbbra se jó, de nem csak az enyém. A Tieiteken is ugyanazt látom napok óta :o
Amúgy én is nagyon örülök már a 100-nál kisebb számnak :)

Kép
hablaty
 
 


Judit! Hablaty!
Köszi a tanácsokat! :lol:

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!

Hablaty! A tejbelövelést érezni fogod, fájni fog a melled, és tűzforró. Ráadásul nekem az egyik mellem folyamatosan csomós, hiába maszírozom. Kimaszírozom, de egy tíz perc múlva már megint ott van a csomó. Érdekes csak az egyik mellemet érinti. Szóval a tejbelövelésnél, még hőemelkedésed is lehet, én így jártam a kórházban. A csecsemős nővér segített átvészelni azt a pár napot, kb. 3 nap a tejbelövelés. Hideg borogatást kell a mellre tenni, és a csomókat kimaszírozni, de a védőnő is mutatott trükköket, a csomók eltüntetésében.
Nekem sem fájt különben a mellem egyáltalán a második és harmadik trimeszterben, amíg be nem lövelt a tej. Már arra gondoltam, hogy meg sem fog jönni a tejem. De van annyi, amennyi kell Antóniának.
Sheila! Én aggódtam a testvérféltékenységtől. Én a terhességem alatt nem is erőltettem a témát a fiamnál, mert nem akart róla hallani, de volt úgy, hogy maga jött és adott egy puszit a hasamra.
Aztán megszületett Antónia, és borzasztó kedves vele. Megáll az ágya mellett és beszél hozzá. Szól, hogy sír a kislány, és mondja, hogy adjak neki tejet mert éhes.
Szóval meglepő, de egyenlőre semmi gond. Szerintem a lányodnál sem lesz gond, ő is öt éves, élvezni fogja a pici jelenlétét.
Judit

Judit
">
judit1974
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem győzlek követni Benneteket, annyit írtatok!
Próbálok én is reagálni mindenre!

Judit!

Engem is az zavart, hogy most úgymond belenyúlnak a testembe, a szerveim közé... meg hát fájt is, de én azt elég jól bírom általában.

Fenyőházi doki: én tavaly karácsonykor a 19hét környékén lettem hasmenéses és a legrosszabb pont 26án volt, na akkor felhívtam Fenyőkét, mert nekem is ráírta a névjegyére a számát, és nagyon kedves volt, mondta, hogy mit lehet szedni, és nyugodtan hívjam, ha valami gond van. Nagyon megnyugató volt. Még párszor hívtam, ha volt valami nyűgöm, és mindíg kedves volt!! :D

Költözködés: már ott lakunk, de még folynak a munkálatok, mármint beépített szekrények készülnek, függönyösök, fürdőszoba és nappali bútort várjuk, de ez legyen a legnagyobb problémánk... :)
Inkább az zavar, hogy emellett még nem tudtam semmit tanulni, és már mindjárt vizsgaidőszak... Kellett nekem suliba menni... de most még mindíg könnyebb, mint 2-3--4 gyerekkel, nem?

Macmam

Kép
macmam
 
 


Légzésfigyelő: nekünk nincs, de aki ettől biztonságban érzi a gyermekét, annak egy jó lehetőség. Csak tényleg nem jó, ha sok a téves riasztás!

Genetikai uh: Fenyőházi doki nekem egyszer sem csinált hüvelyi uh-t, mert ő kifelyezetten genetikai uh-s orvos is is, és ő mindent jól lát a hasi uh-n is!!!

Sheila!

Most számolgattam, és mekkora korkülönbségek vannak a gyermekeid között!? Gondolom ez olyan szempontból jó lehetett, hogy nem volt egyszerre egy kicsi és egy pici is, és a nagyobbak már segíteni tudtak?! Milyen érzés ez számodra, hogy ekkorák a korkülönbségek? remélem érted a kérdésem... :oops:

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sheila!

légzésfigyelő: a nagybácsai gyermekorvosi váróban láttam egy hirdetést légzésfigyelős tanfolyamról, nem tudom, hogy Bp-et írtak-e rajta, érdemes lenne odugranod megnézni, hátha győrben van?! :wink:

Macmam

Kép
macmam
 
 


Peni!

idézem magam régebbről szülésznővel kapcsolatosan:
"Mi választottunk szülésznőt, és majdnem végig csak ő volt velünk, Fenyőházi doki csak akkor jött be, amikor már sejteni lehetett a végét. Mi du 5kor mentünk be, és Fenyőházi csak másnap reggel 6ra jött, egyébként akkor úgyis ügyeletes volt.

Szerintem (nem akarlak mindenképp rávenni) de azért jó szülésznőt választani, mert ő van veled az elejétől a végéig, és ha elhúzódik a szülés és közben műszakváltás van, akkor szülésznő csere,és akit már éppen megszoktál volna, az elmegy... de ez is csak egy eshetőség!
"

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Macmam köszi a véleményed a szülésznővel kapcsolatban!!!
Igazad van abban amit írsz, tényleg úgy tűnik,hogy a te tapasztalatod alapján érdemes szülésznőt fogadni.
Honnan ismerted a szülésznőt akit választottál? Mi alapján pont őt? Ajánlották Neked?

Mindenkinek nagyon szép napot!
Peni
peni
 
 


Sziasztok!

Lányok! Szeretnék csinálni vonalzót a nagyfiamnak........de fogalmam nincsen, hogy álljak neki. Segítsetek légyszi! :oops:
peni
 
 


Szia Peni.
http://www.noivonal.hu/
www.babafalva.hu
vagy valakinek a vonalzójára kattints rá, és kövesd az útasításokat. A profilodnál van az aláírás, oda kell bemásolni.
Hűű de fáradt vagyok, most csak ilyen értelmetlenül tudtam elmagyarázni.
Ha holnapig nem tud segíteni senki, akkor délután jövök. De próbáld meg :wink:

Kép
mona76
 
 


Szia Mona!
KÖszi a segítséget, este lesz időm nekiállok prbóbálkozni :)
SZép napot Nektek!
peni
 
 


Sziasztok!
végre hozzátok is eljutok, most intenziv a pörgés, éjszakai mérés, lakás stb.
Mindenki jól van? :)

Sheila: hogy érzed magad? ctg volt már? /olvasok közben vissza/ mi vettünk légzésfigyelőt, már ki is próbáltuk, nagyon klafa egyenlőre :D riasztott is, mert nem lélegzett a szoba, frankón átmegy a jel a födémen is /emeletes a ház/ mikulásos rugi? :D jövő ilyenkor nem tudom mekkora lesz Máté, ilyen holmikat még nem merek venni, nyáron csak nem adhatom rá :D

hablaty: milyen volt a beszélgetés Varsányi dokinővel? felhívtad? ja, látom igen! dec.4? az mindjárt itt van :) jé, te egri vagy? énis ott születtem, és Péterkén laktunk, hú de "imádtam" én első babás vagyok, és énis álmodom furcsaságokat nyugi :D gratula a barátnődéknek a babához! :D nálunk is a baráti körben egy a szívünknek kedves párnak is sikerült /adtunk is jó tanácsot bőven az elején :) nekik ne legyen olyan sok idő mint nekünk/ már 9. hetet tapossák ők is :D

macmam: és az új fészekben a karácsonyfa helye is megvan már? :D

judith: ejha, még jó, hogy nem vállaltátok a fordítást, ha kétszer volt rátekeredve a köldökzsinór a nyakára :O Gratulálunk mi is a gyönyörű kislányotokhoz! :D Szőke Herceg ez de tündér :D :D képet szeretnénk majd! képfeltöltésnél lehet túl nagy a kép, amit fel szeretnél rakni. hú faggatózhatom, hogy milyen a császár helye? én még nem láttam a nyomát, amit néztem eddig az csak a vágás és a kiemelés volt, az "utómunkálatokat" sosem mutatják. ja, mostanában ha elkapom a zone realityn nézem a születéseket.

peni: szia közöttünk! nekem nem volt szimpi a doki, de ez mindenkinél egyéni beállítottság kérdése. meg kell "nézni" :)

edied: nem lesz gond! nyugi! a 12. heti az már hasi uh volt. cicifeszülés: hát nekem mivel kis méretről indult intenzíven feszül még mindig, mert hatalmasat nőtt, eddig két számot, és sokkal jobban érzem magam, ha melltartó van rajtam, mert "húz" a súlya nélküle.

álom: hümm, én nem rosszat álmodom, csak furcsákat. bár a férjem mindig jókat röhög rajtuk, mikor mesélem. pl. rénszarvas fenekét fogta ő az álmomban és túráztunk, vagy Madonnávan szexletem, de ő igazából fiú volt meg ilyenek :D lassan írhatnék könyvet is belőlük :D

gyógyszertári cuccok: most az új szabály hogyan szól? amíg nincsen tb kártyája a babának nem adnak ki gyógyszertári fürdetőt stb. a patikában csak teljes áron? /és az mennyi?/ a védőnő mondta, hogy akár egy hónap is lehet mire megvan a tb kártya. ja és végre aláírtam nála a papírt, hogy nem izélget, amjd csak szülés után találkozunk, persze most tök normális volt.

terheléses cukor: nem tudom írtam e már, hogy megvolt az is, hát én nem vagyok az édes dolgokhoz hozzászokva /nálunk nagyon kevés finomítatlan nádcukor van csak/ és igencsak kifelé igyekezett a cucc, még egy óra múlva is, igy igencsak mozdulatlanul olvastam férjem örző tekintete mellett :D ja és a második érték kicsit magas lett 6,4 és szóltak ne egyek csokit, hát köszi eddig sem ettem :D ja és kérdeztük a dokit, hogy szülésnél van-e preferált szülésznő, akivel szeret dolgozni, azt mondta akik itt dolgoznak, mind szuperek, és pont bent volt H. Enikő is, mondta bemutat minket, de nem tudtam, hogy mit akarok kérdezni vagy mondani, így nyúlbéla voltam, tényleg mit kérdeztetek a szülésznőtől? január 2. megyünk újra, akkor már jó lenne találkozni vele, és beszéélgetni, de legutóbb olyan sutának éreztem magam. Macmam Ti, hogyan kezdtetek hozzá? egyszerűen szóltatok neki,hogy veled szeretnénk szülni?

jaj, képzeljétek, köszönjük a drukkokat anyu leletei jók lettek, hál istennek "csak" két ciszta van a mellében amit nem kell bántani a szövettan szerint. a két ciszta két különböző fajta, kicsit be voltunk sz@rva, de így már nyugi van.

Panda és Máté baba bugiman :D

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!

PANDA: tényleg van ilyen ,hogy amég a babának nincsen tb kártyájs csak teljes áron lehet venni pl. babafürdetőt???????? Micsoda őrült dolog ez?? Jézusom.....hát ezen kiakadtam. HÁt ez teljesen nem életszerű. Hová tart ez az ország...............

Igen olvastam, hogy valakinek nem volt szimpi FEnyőházi doki. Tényleg egyéni. Nekem szimpatikus volt, mondjuk még csak egyszer láttam, úgy éreztem szánt rám időt és mindenre választolt amit kérdeztem. Lehet, hogy azon is múlik, hogy előtte kinek milyen volt a dokija ....amikor a régi dokimhoz jártam nem volt úgy igazán gondom vele, de a barátnőm is hozzá jár 15 éve, nála szült 2 gyerket és most egy nagyon-nagyon bakit elkövetett a doki.........persze tudom, hibázni mindenki hibázik, végülis emberek vagyunk nem gépek de akkor sem bízom így benne. Ezért úgy gondoltam még azelőtt váltok mielőtt újra teherbe esek..........reméolem jó döntést hozok :)

Neked ki a dokid Pandamaci?
Peni
peni
 
 


Sziasztok!
Csináltam vonalzót, Mona remélem jól sikerült, ez a főproba :lol:

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Panda maci, engem kihagytál :cry:
De nagyon örülök, hogy ti is, és anyukád is jól vagytok. :)
Felénk nincs ilyen hogy amíg nem volt Daninak kártyája, úgy teljes árat kellett volna fizetni a dolgaiért. Az anyuka tb számát írják ilyenkor a receptre.
Peni, nem sikerült a vonalzó? Hol akadtál meg?
Képzeljétek apa megvette Daninak mikúlásra a szánkót. Annyira aranyos, pici, és van kerete :D
És ezt is el kell mesélnem, a tesóm 2 hetente jön haza külföldről, és rögtön jön a Danihoz, nagyon szereti, szokott hozni rúhákat, játékokat, és pelenkát. De nem is ez a lényeg... Hanem még nem fogta meg a Danit, mert hogy kicsi, nehogy leejtse, vagy attól fél hogy megszorítja. És ma feléjük néztem, és fogta a tesóm :D .Bocsi, ma ilyen érzékeny hangúlatom van. De olyan jó :lol:
Macman, visszaolvastam, és valahol írtad, hogy ti a babé fürdetőt használjátok. Nektek bejött ez a termék? Mi a samponját használjuk.

Kép
mona76
 
 


peni, most látom a vonalzód. Ügyi vagy Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok! Sajna csupa rossz hírrel jövök :cry: Tegnap délután 1-kor, minden előzmény nélkül elkezdtem vérezni, telefon a dokinak , aki pont ügyelt, rohanás a kórházba, ott estig a szülészeten csöpögött belém az infúzió. A Manónak még tüdőérlelőt is adtak, meg ctg-n voltam egy órát. A doki nem látta a vérzés helyét, ami közben szerencsére elállt. Este áttettek az osztályra, kínszenvedés reggelig, mikor újra néztek egy szívhangot, majd azt mondta a doki, eljöhetek eltávra, reggel 7-re benn kell lennem. Délelőtt majd áthívnak ultrahangra, aztán meglátjuk. Remélhetőleg nem lesz semmi, akkor hazajöhetek, és min 1 hét szigorú fekvés, aztán doki, és amit ő mond. Egy biztos, én már nyugodt nem leszek, míg legalább 34-36 hetes nem leszek, és meg nem születik :( Nem tudom, mi történt, minden pisilés egy rettegés, hogy mit fogok látni... Szorítsatok nekünk, ha nem tudok jönni, akkor bennfogtak. Vigyázzatok magatokra pocakosok és gyerekesek is!!

Kép
hablaty
 
 


hablaty, nagyon szorítunk. Nem lesz semmi baj meglátod. Erős az a kismanó, és még ne akarjon kijönni.
Tudom hogy nem könnyű, de próbálj meg nagyon ne idegeskedni.
És holnap várunk :wink:

Kép
mona76
 
 


hablaty!
Szorítunk nektek, meglásd minden rendben lesz.Pihenj sokat és persze ne idegeskedj, jó tudom könnyű mondani.
Várunk! Szia!

Kép

Edina
edied78
 
 


Jajj, drága Hablaty úgy megijedtem, mikor olvastam az első mondatod!!!

tényleg pihenj sokat, nem lesz gond a Manócskáddal, meglátod!!!
az jó, hogy nem látott a dokid semmi kórosat, és az is, hogy közben megszűnt a vérzés.... :)

nagyon megértelek, én a mai napig a wc-n figyelem a papírt törlés után, mert a két vetélésem vérzéssel kezdődött, de az teljesen más ügy volt...

éppen arra gondoltam a múltkor, hogy annyira megszoktam már, hogy bennem a félsz, mi lesz, ha megszülök, utána még meddig lesem a papírt, meg a tisztasági betétet? :roll: :lol:

azt hiszem, Jankica volt így, mint Te, hogy vérzett a 30. hét környékén az első kislányával, náluk sem lett semmi baj...
figyeld a babád mozgását, ilyenkor már tényleg erősek és nagyok :)

háát, nem akarlak elkeseríteni, de akkor sem leszel még nyugodt, ha eléred a 34-36. hetet :wink:
én holnap kezdem a 36. hetet, de még mindig nem mondhatnám, hogy nyugodt vagyok...majd ha a kezemben lesz Maya, egészségesen :)

Macmam!

Nem egészen értettem a kérdést...
a nagyobb korkülönbség nálam bevált, most lesz a legkisebb kk. (kicsit több, mint 5,5 év Melissa és Maya között)

vagy úgy érted, nem érzem-e öregnek magam? :lol: :lol:

hát nem :D :D

az elsőt nagyon fiatalon (19 évesen) szültem, Patrikot 26 évesen, Melissát 35 évesen, most pedig 40 vagyok, de 30-nál nem érzem többnek magam, és mindig ledöbbennek az emberek, ha megmondom, mennyi vagyok :lol: :wink:

köszi a légzésfigyu tippet, majd megnézem a rendelőben :)

Panda!

Köszi, jól vagyunk...bár megint kicsit többet keményedtem a napokban, ez a hülye melegfront kikészít :twisted:

a hidegtől semmi bajom... :roll:
remélem, azért még legalább 3 hétig egyben maradunk :) :wink:

CTG-re kedden megyek először, és szerintem akkor már lesz hüvelyi vizsg. is :oops: (már elszoktam tőle) de másképp nem lehetne a strepto szűréshez kenetet venni :lol: :roll:

kíváncsi vagyok, nyílt-e a méhszájam a keményedések miatt, érdekes a múltkor még tök zárt volt, pedig előtte is volt néhány húzós éjszakám...és Melissával már a 26. héten 3100 volt...

most már azért nem lenne baj, ha kicsit nyílna... :wink:

légzésfigyelőt valószínüleg holnap megveszem...bár elég vastag a matrac a kiságyban, remélem az nem baj :roll: :roll:

januárban mész legközelebb?
remélem, addigra már itthon babázok :wink:

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Peni!

szerintem jól tetted, hogy már most orvost keresel :)

Judit!

Aranyos a kisfiad, remélem , nálunk sem lesz gond a tesóféltékenység :wink:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


sheila, 12cm-es matrachoz is jó a lézésfigyelő.
Én még a mai napig figelem a wc-papírt :oops: , nagyon bennem maradt.
Egyszer mondta a párom a dokimnak, /kb.30hetes kismama lehettem/, hogy sokat izgúlok, idegeskedek. Erre azt mondta a dokim, hogy ez már 18 évig igy lesz :lol: :lol:

Kép
mona76
 
 


sheila, most nézem a vonalzódat, még 35 nap :lol: Amindenit :lol:
Nagy pocakod van? Aktív a babó? Éjjel hagy alúdni? Ez a pocakos idő is annyira szép emlék szerintem :D

Kép
mona76
 
 


Szia Mona!

Igaza van a dokidnak, bár kiegészíteném, hogy nem csak 18 évig :lol:

Igen, elég nagy a pocakom (a jövő héten szerintem a vonalzóm is kiírja :) )
majd teszek róla fel képet :)

Maya rengeteget mozog, ilyenkor olyan boldog vagyok, annyira megnyugtató :)

az éjszakáim elég vegyesek, van mikor jól alszom, van mikor alig várom, hogy reggel legyen :lol:
érdekes, hogyha nem tudok aludni, Maya megérzi, és Ő is mocorogni kezd...ilyenkor "beszélgetünk" gondolatok útján :)

viszont amikor éjszaka sokat keményedek ( miért épp akkor?? :evil: ) akkor eléggé parázok, nehogy meginduljon a szülés...olyankor wc-re menni is félek, mert amint elindulok, kőkemény lesz a hasam :roll:

egyébként kb. 1-1,5 óránként járok éjjel pisilni (nappal sokkal ritkábban), de többnyire simán visszaalszom

tényleg csodálatos a pocakos állapot, kicsit szomorú is vagyok, hogy nemsokára vége, és nekem ez az utolsó terhességem :(

bizony, csak 35 nap, nem hittem volna, hogy ez is eljön egyszer :wink:

Fenyőházi szerint ugyan nem húzzuk ki végig, Mayával úgy állapodtunk meg, hogy Szentestéig húzzuk ki mindenképp, de 26. után zöld utat kap :)

meglátjuk, hogy alakul :wink:


www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Hablaty:Nagyon -nagyon drukkolok, hogy ne legyen semmi gond! Próbálj nyugodtan és -amennyire lehet- pozitívan gondolkodni, az is sokat számít! Semmi gond nem lesz, írj ha tudsz egy kis helyzetjelentést.

Sheila: SZerintem is jól tettem,hogy dokit váltok. Egyre biztosabb vagyok benne.
Olvastam, hogy a kis Mayának a szent estét még ildomos lenne a pocakban tölteni :)
Képzeld én december 25.-én születtem, igaz nem mostanában volt........30 éve. Anyukám minden szent estét "emlékezéssel" tölt és elmondja, hogy ilyenkor már x órája vajúdtam, és óránként mondja az új időtartamot :lol: Nagyon helyesen csinálja.
Már csak 35 nap van? AZta......de jó neked! Az már semmi!!! Hú de izgi! Nagy pocakod van? Nagy baba lesz Maya? Mekkorára tippeli a doki?
AZ én fiam nagyon nagy volt, császár is lett belőle.....mondjuk ennek több oka volt, nemcsak a mérete. Szerintetek császár után van esély normál szülésre? Én nem ismerek olyat aki császár után normál módon szült, persze attól még biztosan van ilyen :)

KépKép
peni
 
 


Peni!

Akkor Te duplán ünnepelsz :) :)
Anyukád is élesebben emlékszik a történésekre az ünnep miatt...biztos így leszek én is :)

nekem az előző három gyerekem nem volt épp óriás: Roland 2150gramm volt (indított szülés a 38. héten, toxémia miatt),
Patrik 2120gramm ( 36+3 hetesen megindult a szülés, nagyon sietett a fiatalember, de teljesen egészséges volt, 5 nap múlva haza is mehettünk )

Melissa hozzájuk képest óriás volt :lol: a maga 2850 grammjával, igaz Ő 39 hét+1 napig kihúzta a pocakban...

Fenyőházi szerint Maya nagyobb lesz, mint Melissa volt szerinte 3 kg feletti biztosan lesz, a legutóbbi vizsgálaton azt mondta (kedden lesz 3 hete), hogy szép, érett baba, akkor kb. 1800 grammosra tippelte, szerintem most közel 2500 gramm lehet, mert azóta /is/ rengeteget nőtt a hasam :wink:


szerintem van esélyed normál szülésre, mivel azóta már eltelt közel 4,5 év...de ez biztos sokmindentől függ, az orvos tudni fogja :)
de ne bánkódj akkor sem, ha mégis császár, nem ez a lényeg :wink:

képzeljétek, én olyan hülye vagyok: mindig ilyenkor este rámjön a parázás...eddig azon aggódtam, hogy csak húzzam ki a 37.hét betöltéséig, mert rettegek attól, hogy nehogy a győri H-ban kelljen szülnöm :roll:

most azon aggódom, hogy odaérünk-e majd Telkibe időben? (kb. 1,5 órás út, de szerintem a Párom ezt éles helyzetben lefaragja majd 1 órára :lol: )

hozzáteszem: nekem az utolsó két szülésem úgy indult, hogy reggel elment a nyákdugó, és aznap éjjel kezdődtek a fájások...
most is így lesz remélem, mert akkor időben elindulnánk, talán még a fájásokat sem várnánk meg, inkább ott várakozunk...

ja, és burokrepesztésig nem is tágultam 2 ujjnyinál tovább...ha Maya is követi a protokollt, nincs miért aggódnom...

de mostanra már durvulnak a keményedések (jóslófájások?)
most már bizony sokszor fáj is ...ráadásul olyankor a baba feje is nyomja a méhszájat...hát baromi sz@r érzés :shock:

most azzal nyugtatom magam, hogy a nyákdugó távozásáig no para, az úgyis jelzi majd a tágulás kezdetét, nem?

tudom, hogy hülyeség ezen kattogni, de este (és éjjel) mindent sötétebben lát az ember :roll:

Jó éjt, Mindenkinek!!!

Hablaty, Veled vagyok, szorítok!!!!
csak nyugi!!!!!

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


sheila, hány km-re vagytok Telkitől? Mi 65-re, és én is mindig attól paráztam, hogy odaérjünk :roll: De volt idő rendesen, mert reggel 9-kor elfolyt a magzatvíz, 13órára bementünk /de még ekkor semmi fájás nem volt/ és Dani 20,45 kor érkezett. Szóval volt időm feltérképezni a szobát :lol: , fel-le sétáltam órákat :oops: :lol:

Kép
mona76
 
 


Reggeli bekukk :)

kukorékolok hajnal óta, elértem hozzátok is :D

peni: nekem Schwarczinger a dokim, nem ismeretem Borsó előtt, teljesen véletlen, hogy hozzá kerültünk, de teljesen más a stílusa, mint Fenyőházinak. jól sikerült a vonalzód :D karácsonyi baba vagy?! :D :D :D

Mona: atya ég! kimaradtál? ezer és ezer bocsánat! hüpp-hüpp! a szánkó az hagyományos fa szánkó? aminek olyan kis íves a háttartó része? majd teszel fel fotót? :D jé, hogy csináltál olyan kis kék virágot? linkelted máshonnan?

magyar eü: hát most tényleg nem tudom mi a "szabály" a patikában a tb kártyával kapcsolatban, majd akkor még utánna "nyomozok" a neten. hú csajok, másokkal is beszélgetek a neten, és olyan eseteket, eseményeket írnak, hogy borzalom. ez a magyar eü ez egy kalap ...ááá

hablaty: uhh, agya ég sejtem milyen idegállapotban lehettél/és vagy/ /én is pánikos vagyok/! tuti nem lesz baj! nagyon szorítunk Nektek! megerőltetted magad? nem emeltél nehezet? sok-sok pihenés okés! Manód még bent jól érzi magát!

Sheila: milyen légzésfigyelőt választottatok? milyen vastag a matrac? /én úgy tudom 12 cm-es alá is simán rakhatóak/ keményedsz sokat? nekem a vádlim görcsöl be tök sz@r érzés az is :S Győrből jöttök jól emlékszem? akkor az autópálya tuti hómentes lesz, ha lesz hó, és ha Maya jönni akar, tuti felértek időben! /ezen mi is agyalunk, ugye másik "jeles" dátum a miénk márc.15, lehet lesz megint utcai balhé, és nekünk meg Bp-en kell átvergődni, mert teljesen a másik végén lakunk, mókás kb. ugyanannyi az út nekünk is, mint nektek :) /

lassan nézek egy kis reggelit, jó kis langyos zsömle :éhes: :beles:
tegnap karácsonyi hangulatcsinálás képpen barátokkal Bécsben voltunk, teljsen büszke vagyok magamra, hogy csak estére purcantam ki, de a kocsiban szunyókáltam hazafelé. Készülődtök az ünnepekre gőzerővel? mi nemrégen beszéltük a férjemmel, hogy a következő karácsony lesz az igazi első közös karácsonyunk :D eddig nem készültem karácsonyi menüvel, mert egyik nap anyuéknál, másik nap anyóséknál voltunk, de jövőre már Máté is talál zörgős csomagot a fa alatt :D aztán pár év múlva már igazi nagy fánk lesz, már úgy várom! ugye eddig csak picuri volt kettőnknek.
süttök mézeskalácsot? én most gondolkodom rajta. tudom nagyon a topik témájába vág a kérdés :D

Kép
panda_maci
 
 


panda_maci, igen máshonnan linkeltem a kis virágot, de ezt te már letudod menteni :lol:
Nálunk is az idén még kicsi fa lesz, és olyan ajándék ami nem játék, /etetőszék, járóka, komp,/ na de majd jővőre megadjuk a módját. Azért már nagyon várom, mert mégis más lesz mint az eddigiek, már hárman leszünk. Tuti pityeregni fogok, mindenen képes vagyok meghatódni :oops: .
Kép
Kép
Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Jelentem, "túléltük" egyben az éjszakát :D :D
sőt: elég jól aludtam, bár baromságokat álmodtam, de legalább tudtam pihenni...nagy szó!!! :D

és a keményedések is ritkultak megint, kopp-kopp :)
úgy látszik, nálam az a kritikus, amikor bejön a melegfront, ha itt van, az már nem annyira gáz...

Mona! :)

gyönyörűséges a kis kukacos!!!! :) :) :)

meg kell zabálni, azok a kis hurkás combik, hmmm!!! :) :)

és a szánkó is klassz, most már csak a hó hiányzik, reméljük, azért az is lesz :)
Danika biztos élvezni fogja a szánkózást!

mi kb. 100km-re vagyunk Telkitől, az autópálya OK, ott lehet haladni, de az a kacifántos útvonal, ami azután van, hogy Biatorbágynál elhagyjuk a pályát...na, az lehetne rövidebb :roll:

igen, Győr mellett lakunk...

azért Telkiben sétálgatni a szobában és a folyosón biztos más érzés, mint állami kórházaink többségében :wink:

szerintem én sétálni nem nagyon fogok, mert tapasztalataim szerint nálam burokrepi után fél órával baba van :lol:

bár azokat a brutális fájásokat az ellenségemnek se kívánom...
(na azért anyósomnak igen :lol: )


Panda!

Tényleg vicces, hogy hasonló idő alatt tesszük meg az utat...már ha hétköznap, és munkaidőben szülsz majd :wink:
ismerem a Bp-i dugókat, gyakran járunk arra, főleg a párom, Ő szinte mindennap :(

de ha éjszaka kell mennetek majd, az nem annyira necces :)

nekem is szokott görcsölni a vádlim /is/, hát az is iszonyúúú... :(

de mióta calcium pezsitablettát iszom, azóta ritkább, szerencsére, és még mindig szedem a MagneB6-ot is, nehogy keményedjek :)

Schwarzinger doki is nagyon jó fej, Ő diagnosztizálta az első vetélésemet, nagyon aranyos és emberséges volt...

megvettem a légzésfigyelőt: Baby Control típusú, két érzékelő párna van hozzá, és egy elsősegély DVD... :)

azt mondták a boltban, ha vastag a matrac, akkor tegyem a lepedő alá, vagy a lepedőre, terítsek rá egy vékony plédet, úgy is jó...kb. 15 centi vastag a matrac.

mézeskalácsot szeretnék sütni Melissával, már ha lesz energiám hozzá, mert mostanában hamar kipurcanok...

ma is sokat mászkáltam, vásároltam, megvettem a hiányzó dolgokat a kórházi csomagba, és Karácsonyra is vettem pár dolgot, elég volt mára...kicsit pihenek, mielőtt Melissáért megyek.

Hablaty!

ha tudsz, jelentkezz, ha csak pár sor erejéig is!!!!

képzeljétek már úgy unom a diétát és a Norbi Update-s cuccokat, hogy muszáj kicsit bűnöznöm :oops: :oops: : reggel ettem egy tepertős pogácsát, és most a gép előtt 1-1 vékony szelet diós és mákos bejglit (ennek nem tudok ellenállni :oops: ) remélem nem gond...

holnap zsömle+tej utáni vérvétel lesz, kíváncsi leszek...
úgy érzem, nem lesz gond, csak a cukros löttyöt tolerálta rosszul a szervezetem ( nem is csoda )

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Na gyorsan írok, mert nagyon kényelmetlen, egyszerűen nem tudom, hogy lehetne fekve úgy elhelyezni a laptopot, hogy normálisan tudjak írni.

Szóval tegnap itthon persze csak feküdtem, teljesen jól voltam eltekintve olyan barnás izétől, meg hogy amint függőlegesbe kerülök, keményedik a hasam. Mondjuk már ez is haladás volt, mert szombat este még háton fekve is keményedett, csak oldalt nem. Ma reggel 7-re visszamentem, mértek vérnyomást, néztek szívhangot, mindegyik ok. Aztán csak vártam-vártam, valamikor dél körül hívtak át uh-ra. Az adatokra nem emlékszem, a papírt benn kellett hagyni, de a BPD nálunk 67 mm, FL pedig tán 56 mm. És ami most a lényeg volt, hogy "Haematóma nem látható". Ultrahangos doki azt mondta, hogy ha lesz is még ilyen, nem kell kétségbeesni (na köszi, azért inkább legközelebb kihagynám), gondolom azért, mert a lepény nem sérült. A dokim ma nem volt, így csak telefonon beszéltünk, holnap délután kell majd hívni. Szerdáig megint eltávon vagyok, aztán kiírnak. Így most már itthon, saját ágyikóban, drága kutyám aggódó tekintete mellett (hogy honnan tudta/tudja, hogy baj volt??) Ha fölkelek, még mindig azonnal bekeményedik a hasam, fekve, ülve nem. Manókám rettentő akív de nem is bánom. Amúgy hihetetlen volt, szombaton, míg a szülészeten voltam, többször mondtam neki, hogy rúgjon meg, mert aggódom, és abban a pillanatban rúgott is :D

Hát velünk ennyi, igazából az az ijesztő, hogy minden előzmény, probléma nélkül történt, és egy kis félsz biztosan marad bennem. De bizakodunk, Manókával is megbeszéltük, hogy még minimum 11 hét odabenn.

Amúgy rémisztőek az itteni állapotok :shock: Először is, ha nincs dokid, meg is dögölhetsz (már bocs). Egyik lánynak nem volt (27 hetes), egész éjjel folyamatosan kemény volt a hasa, fekve is, meg se hallgatták. 3. napja volt benn úgy, hogy SEMMIT nem csináltak vele. Másik toxémiás, 30 hetes, 190/120-as vérnyomással került be, viziten 2 mondadtban annyit mondtak neki, hogy ha nem megy le a vérnyomása, akkor meg kell szakítani a terhességet :( Ultrahangon min fél órát kellett várni úgy, hogy elvileg szigorúan feküdni kéne. Volt ott egy lány, mikor már behívtak minket, állva vártunk az előtérben, mondta, hogy tegnap elájult a folyosón, most meg átküldték uh-ra egyedül... (másik épület, zuhogó eső) és már csúszott is össze :o A vizitet 6-unkra kb másfél perc alatt lezavarták...

Na befejezem a rémtörténeteket :D Most pihenek, csak fekszem, ami kicsit elkeserít így karácsony közeledtén, de remélem, kis engedményt majd kapok, ha minden rendben lesz. Köszi az aggódást, jó volt tudni, hogy aggódtok :oops: MOst aztán lesz időm olvasgatni, úgyhogy írjatok sokat!

Nagypocisoknak kitartás, babák pedig gyönyörűek!!!!

Kép
hablaty
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: