Új privát üzeneted érkezett!

WishKép
Ez jó hír, hidd el, nagyon jó helyen vagyKépKép Ha bármi kérdésed van a lombikkal kapcsolatban, csak írj. Nekem semmi rossz nem volt benne, a végére a szurikat is megszokod majd, úgymond tök természetes leszKép, arra nagyon figyelj majd oda, hogy bárhol is adják be, ne csak az oldószert, az anyagot is nyomják be!!!! Próbálj hamar odaérni és akkor hamar végzel, bár a beállításosokat mindig előre veszi. Hú, drukkolok neked nagyonKépKép A papírokat is el tudod intézni. Ha valami miatt mégsem, szólj, adok egy andrológus nevet és számot aki nekünk is leigazolta a dolgokat papíronKép

DiámKép Köszi a képeket, a bébid egyre édibb!!! És jó nagyott nőtt. Ha beszélsz Gigivel, puszilom őt is!!!!KépKép

ZsizzsikKép Az inszemet a Kaáliban sem csinálják TB-re. Ott 30ezer, a Dévainál 40ezer. A vérvételek a Nyírőben vannak, amit egyenesen elküldenek neki. És megmondják telefonon. Asszem.

SzanikaKép Írok majd neked, de semmi külcsi nem történik velem. A civilizációtól elszakadva, pihengetve és persze folyamatos aggódással élem kis napjaimat. Minden UH-t úgy várok, mint kisgyerek a karácsonytKép Telnek a napok, várom a tavaszt és közben remélem, hogy minden rendben lesz. Puszillak.

Enigma
enigma
 
 


Enigma!
Bocsi, hogy bepofátlankodok, de sokat gondolok rád! Ne izgulj minden rendben lesz veled! Annyira jó!

Stelláról nem tudok valamit, hogy ébredtek a babók?

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


PngKép
Kérdezz rá, hogy mikor van eredmény. De szerintem azonnal. Reggel akció (peteérés idején) és aztán kenetet vesz és azonnal megnézik mikroszkóp alatt. Gondolom egyből látható, hogy van-e mozgás.Kép
enigma
 
 

 
 

ZsebikeKép

Köszönöm neked. Ha van időm én is olvasgatlak ám odaát és szurkolok ezerrel. Ugyanezt kívánom neked én isKépKép. Aztán majd együtt izgulunk továbbKép
Mikor is kezdesz pontosan??? Mostanában, nem???
A Stelláról egy másik topikban olvastam, hogy 4-et olvasztottak és mind a 4 gyönyörűen felolvadt, 2db 10 sejtes is voltKép Nem semmi. Ennek most sikerülni kell!!! Ja, és mind a 4-et visszakapta. Asszem.
Puszillak
enigma
enigma
 
 


Sziasztok!

Tegnap este próbáltam írni,de elszállt,mint győzelmi zászló.Kép
A lényeg az volt,hogy nem lesz élettársi nyilatkozat,mert vidéki szinten 14 ezer(Dunaújváros) ellenben lesz esküvő ingyen.Kép
Köszönöm nektek a felkavaró anyagi kérdéseimre a megnyugtató válaszokat.Nagyon jól esett hogy ennyien reagáltatok rá!
Mindig olvasom a friss eseményeket,és nagyon izgulok értetek.
Én már alig várom a 7-ét.....
Tegnap voltunk a Mária utcában vérvételen, HIV,Hepatitis B,Luesz.Nem tudom ,hogy csak beutaló hiányában volt-e 3500 ft a Hepatitis és Luesz szűrés,vagy ez mindenkinek ennyibe kerül? Igaz mi csak azt a papírt vittük magunkkal amit a Dévai honlapjáról letöltöttem.De mondtam,hogy nálunk ingyen megcsinálják a kórházban,ezért nagyon rendes volt a hölgy,levett + két cső vért és zsebben elvittük a kórházba ahol meglesznek szépen az eredmények.Ezeket csak azért írom le,hogy hátha valakit a közeljövőben érint a dolog,és visszaolvas. Kép
Na jól van most megyek ,mert dolgozni kellKép
Sziasztok!
kavicska
 
 


Sziasztok Kép
Húúú még mindig nem tudom elhinni, hogy nemsokára elkezdjük. Remélem mind a két papírt el lehet intézni holnap.
Enigma Kép Holnap du. kiderül mit mond a mi andrológusunk, ha nem kooperatív, akkor elkérném annak a számát, aki nektek segített.

Kavicska Kép
Nekem a háziorvosom írt beutalót, a vizsgálatokra így ingyen voltak, de nekünk a HIV és a Hepatitisz eredménye két hét múlva jött csak meg.
Mi az a Luesz? Nekünk olyat nem is néztek.
Egyébként a HIV-et és még néhányat nekünk sem csináltak meg a rendelőintézetben (mi a körzetibe mentünk), ott csak levették, mi elvittük oda amit a háziorvosom mondott és onnan visszakültdék az eredményt.

Png Kép
Mi függ az összeférhetetlenségi eredményétől? Ha kiderül, hogy összeférhetetlenek vagytok, akkor is kell az inszem nem? Bár jó tudni róla.
Lehet hogy nálunk is nem csak az a baj, hogy kevés a kiskatona, hanem még meg is ölöm őket? Bár ez nekünk végül is már mindegy.

Lányok, olyan fura ez a sperma eredmény. Az első spermavizsgálat decemberben: 3 millió 10% mozog. A második két hete: 12 millió 40% mozog. A harmadik két napja: 15 millió 5% mozog. Hogy változhat ennyit? Az elsőt még csak-csak értem, mert elötte nagyon lázas volt. De az utolsó kettőt abszolút nem. Semmi életmódbeli változás nem történt az elmúlt két hétben

És nagyon izgulok, hogy az andrológus ne problémázzon, hanem írja meg a papírt és kész. Most holnap délutánig ezen fogok parázni. Tiszta hülye vagyok, mi? Kép
A másik rémképemaz, hogy a SOTÉn ma elhagyták a citológiás papíromat és nem tudom holnap megkapni. Bár lelkiismetesen beborítékolta a titkárnő és ráírta a nevemet. A harmadik pedig, hogy késni fog a mensim (bár 90%-ban pontos), bár pár nap már tényleg nem számít, azt hiszem
A párom megérzése szerint elsőre sikerül és hármasikrek lesznek Kép Mondtam, hogy ennyire ne akarjon kitolni velem, én egynek is örülnék.

wish
 
 


Enigma!
Március 13-án kapom az első szurit!

Stelláról ez tényleg nagyon jó hír itt már valami jónak kell történnie!
Én is inkább olvaslak titeket nincs időm mind a két topicra, csak te úgy a szívem csücske lettél!

Anna!
A héten mész vagy voltál HSG-n tessék jelentkezni a fejleményekkel. REmélem mindent rendben találtak!

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Png, kiváncsi vagyok, melyik doki mellett döntöttél.
lkt
 
 


Sziasztok!
Wish, az összeférhetetlenségi azért kell, mert mi irányítottal kezdünk, és ugye, ha itt gond van, akkor irányított helyett egyből inszem.
Lkt: még van egy hónapom, nem tudom, de majd szólok Kép
png
 
 


Megvan a papírunk Kép

wish
 
 


Wish, innentől nagyon fel fognak gyorsulni az események. Ma délelőtti Dévaira várás alatt két első lombikos lánnyal beszélgettem. Ők is azt mondták, hogy gyorsan zajlik, mert ugye minden nap történik valami (szuri, dikohoz járás, vérvétel).
Ügyes leszel!
lkt
 
 


Sziazstok!

Wish!
A luesz =vérbaj.A labopapírodon VDRL-ként szerepelt szerintem.A Dévaiban kérik.Ezzel együtt volt a párodnak 3 vizsgálat a véréből.
Hajrá! Szorítok neked!Nektek!
kavicska
 
 


Lkt Kép
Naná, hogy ügyes leszek Kép

Kavicska Kép
Jó, VDRL vizsgálatunk volt Kép Nem tudtam, hogy luesznek is hívják.

Tegnap bemondták a tv-ben, hogy mostmár hivatalosan is influenza járvány van. Mondtam is a páromnak, hogy mostnatól full service-es munkába és haza szállítást kérek, nem szeretnék elkapni semmit a metrón.

wish
 
 


WishKép
Itt is örülök, hogy megvan a papír!!!Kép Akkor most minden megvan? Nálatok nincs fogigátló, akkor hétfőn már szurik egyből?
Nem jókor jött nekünk ez az influenza, kiakadtam rendesen reggel, mikor meghallottam a hírekben. Talán egy csomó vitaminnal sikerül felvérteznünk magunkat!
Hol vagytok CsajokKép? Mindenki csak olvasóban?Kép
hajnesz
 
 


Sziasztok csajokKép

Enigma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O: Hát csak most olvasom, hogy micsoda csodák történtek itt veled amig nem voltam. Ugye én megmondtam!!! Millió puszit küldök nektek. És tényleg nagyon boldog vagyok. Minden rendben lesz. KépKép

Annácsak, veled mi van? És a többiekkel?
Leírom, hogy velem mi történt. Elég elrettentő, azért írom le, hogy tudjátok, van ilyen....Kép
Szóval szülés utáni depresszióm volt (remélem már írhatom a múltidőt)Amit el nem tudtam volna képzelni. Ha ilyet hallottam akkor azt mondtam, hogy na a hülyélye inkább örülne, hogy gyereke van, bezzeg én..... Szóval az ember nem tudja elképzelni amig nincs benne. Azzal kezdődött, hogy eszik e rendesen, biztos éhes. Rettegtem, hogy nem lesz tejem. Nem szopizott rendesen, ezért mérges voltam rá. Na a végére már oda jutottam, hogy pánikrohamaim lettek (hánytam, ment a hasam) és nem lehetett egyedül hagyni a kicsivel. Enni, inni nem tudtam. Elkezdtem pszichológushoz járni, de amikor már attól féltem, hogy kárt teszek a piciben akkor elmentem pszichiáterhez is. Pokol volt az elmúlt két hónap. Nem szeretnék senkit elriasztani, csak tudjátok, hogy van ilyen. Szerintem az is rontott a helyzetemen, hogy amikor fáradt voltam (mert mondjuk aludtam össz-vissz 3 órát)akkor sem kapcsoltam ki. És nem adtam oda másnak. Mert mindig az volt bennem, hogy én nem érezhetek fáradságot mert ugye mennyit küzdöttem ezért a piciért. Szóval ostoroztam magam. Igenis lehet fáradt az ember és van, hogy az egészet a háta közepére nem kívánja. De az elöbb bementem hozzá és olyan jó volt nézni ahogy alszikKép
Mindenkinek drukkolok. Dévai nagyon jó doki.!!!!
Valaki írta, hogy insemre nem érdemes hozzá járni. Ezzel tejesen egyetértek. Nekünk a Szabolcs utcában volt a hat inszem, teljesen ingyen. A Dévaihoz akkor érdemes menni ha lombik kell. Abban tényleg ő a legjobb.

Puszi mindenkinek. Íme egy kis ösztönzés:Kép
Kép

KépKép
gigi28
 
 


GigiKép
De jó, hogy írtál!!! Szegénykém, ez nagyon nehéz lehetett neked, nem gondoltam volna, hogy ennyire komoly dologról van szó. Ugye az ember olvas ezt-azt a szül. utáni depr.-ról, de tényleg nem gondoltam volna, hogy ennyire kemény. Nagyon örülök, hogy túl vagy a nehezén és nagyon hálás is vagyok, hogy megosztottad ezt velünk, így talán "felkészültebben" tudunk szembenézni vele, ha utolér minket.
Olivér tündéri, nagyon boldog baba, köszi az ösztönzést GigiKép!!!
hajnesz
 
 


Sziasztok!

Megint kimarad a tegnapi nap reagálás-ügyileg, mert egész nap nem volt kapcsolható a társalgó. Kép
Png, pénteken beszámolok majd az összeférhetetlenségiről. Nekünk nem mondták, hogy előtte kell akciózni, hanem azt mondták hogy ott kell leadnunk a mintákat és a mikroszkóp alatt lesz a dühöngő. Nekem nem teljesen világos a dolog, mert valahogy úgy tűnik hogy többféle ilyen jellegű vizsgálat is létezik. Emlegettek nekem egy ún. immunológiai vizsgálatot és egy összeférhetetlenségit is. Én már totál meg vagyok kavarodva.

Azt hiszem hogyha ezen a kivizsgáláson túlleszünk akkor tartunk egy kis szünetet, mert már nagyon elegem van az egészből. Gyereket persze őrülten szeretnénk, de azért nem akarom hogy rámenjen a kapcsolatunk erre a "görcsölésre".

Gigi, gyönyörű a kisfiad, irtó huncut a mosolya. Kedvcsinálás, jelentem fokozva ! Kép)
zsizzsik
 
 


Hajnesz Kép
Elvileg nincs fogigátló. Dévai azt mondta hívjam fel ha megjött és akkor kezdjük. Remélem nem kell fogigátlózni, de ha kell akkor úgy lesz. Mostmár annyira célegyenesben érzem a dolgot, hogy ezt is kibírom Kép
Az influenza járványon én is kiakadtam. De megbeszéltem a párommal, hogy autóval behoz és értem jön, hogy ne kelljen tömegközlekednem.
Ebéd után be akartam menni vitaminért a patikába, ami tele volt orrot fújó emberrel, úgyhogy be se léptem inkább.

Gigi Kép
Szia, mi még nem találkoztunk Kép Sajnálom, hogy depresszós voltál, nagyon kemény lehetett, ahogy leírtad. De örülök, hogy már jó vagy. Kép A fiad meg tündéri Kép

wish
 
 


Gigi, tényleg nagyon jó, hogy már tudsz beszélni róla, akkor már biztos ura vagy a helyzetnek! Örülök, hogy a végén minden rendben van veletek, a baba gyönyörű!

Zsizzsik! Nekünk dévai az összeférhetetlenségit úgy definiálta, hogy majd akciózás után megvizsgál, nem tudtam, hogy ennek több fajtája is van. Amúgy teljesen egyet értek veled a szünet dologban, nekünk is most nagyon jól jön ez az egy hónap. Persze, hogy minél előbb szeretnénk babát, de nem mindenáron. És olyan jó egy hónapra mindent félretenni, nem gondolni semmire Kép

Wish, örülök, hogy rendben vannak a papírjaid. Remélem, jól döntöttek a dokik, amikor a lombikra szavaztak, és nem feleslegesen esel át ilyen dolgokon. Azért durva belegondolni, hogy hétfőn már kezdtek is! De ez végül is így jó, mert kevesebb időd van agyalni rajta Kép

Influenza. Egy védőnő javasolta az alábbi homeopátiás szert: oscillococcinum. Semmi mellékhatás, terhesen is szedhető. Megelőzésre is jó, hat adat gyógyszer van benne, ha nem akarsz beteg lenni, heti egyet kell belőle bevenni. 7-800 forint volt, ha gondoljátok, próbáljátok ki.
png
 
 


Kedves Zsizzsik, megkérdezhetem, hogy nálatok hogy merült fel ez az összeférhetetlenségi vizsgálat? Ki utalt be benneteket? Köszönöm szépen!

Gigi, nagyon édes a babád!
lkt
 
 


Sziasztok!

Hát ma voltunk az Intézetben. 7-re odamentünk, okulva az itteni tapasztalatokból. Akkor már negyedikek voltunk. Nem baj, gondoltam, ezzel még sorra kerülhetünk 9 óráig. Fél 11-kor még mindig ott ültünk úgy, hogy a Dévainak a nyomát sem láttuk.(direkt megnéztem előtte a neten hogy hogy néz ki Kép) A nővérkék fél órákra eltűnedeztek, ha kérdeztem hogy mikorra kerülünk sorra kb akkor a válasz 20 perc volt, persze akkor sem történt még mindig semmi. Szóval 3 és fél óra várakozás után besokalltunk és eljöttünk. Én még vártam volna, de a férjem hajthatatlan volt, azt mondta hogy ő ezért nem fog egy kanyit sem fizetni, tud várni ennyit egy normál kórházban is és ott is kb. ennyit foglalkoznak vele, de legalább nem kell fizetni érte.
A másik amin ki voltam akadva, hogy nulla diszkréció mellett kezelik az embert. Azt hinném hogy a betegfelvétel kimerül abban hogy bemondod a neved és előkeresik a kartonodat, de nem, ott a sorban mindenki előtt be kell mondanod az utolsó menstruáció időpontját és azt hogy milyen beavatkozásra jöttél. Fél óra alatt tudtam hogy kitől hány petét szívtak le, hány inszemen van túl, mit reggelizett és más hasonló dolgokat. Nem vagyok prűd és az is nyilvánvaló hogy az ember nem 2 kg kenyérért megy oda, de azért mégis az ember legintimebb dolgairól van szó.
Azt azért ki szeretném hangsúlyozni, hogy nem a Dévait szeretném ezzel lehúzni, mert nem tudom hogy máshol nem ugyanígy zajlanak-e a dolgok. De azt gondoltam, hogy hamár egy magánklinikára megyek ahol nem kevés pénzt fizetek, akkor nem csak a szép környezetben kellene különböznie az ellátásnak egy normál kórházétól. Lehet hogy rossz időpontot fogtam ki, lehet hogy én vagyok túl naiv. Azt hiszem inkább keresek egy kevébé felkapott orvost.

Lkt, amúgy a rendes nőgyógyászom utalt be erre a vizsgálatra, miután már túl vagyok az egyéb vizsgálatokon(hormon, UH, HSG, papavizsgálat). A mostani kezelőorvosom cimborája a Dévai, ezért küldött ide.
zsizzsik
 
 


Lkt, a kérdésed első felére reagálva, a dokim még az elején ezt a "menetrendet" szabta meg a kivizsgálásokban. Először papavizsgálat, aztán hormon-UH, majd HSG, negyedszerre toxo-chlamydia és ez lett volna az utolsó. Hát így valahogy.
zsizzsik
 
 


Zsizzsik, nagyon szépen köszönöm az infót. Jövő hónapban (de jó lenne, ha már nem lenne olyan...), ha megyek ismét Dévaihoz, én is fel fogom hozni ezt a témát.

Felháborodásodat teljesen megértem, én is ugyanígy gondolkodtam.
A magyarázata a rengeteg várakozásnak az, hogy reggelre sok a programozott vizsgálat (elsősorban UH, illetve a műtéteket is délelőtt végzi). Ezeknél az ütemezett uh-knál fontos a napszak is (nálam is többször volt úgy, hogy kihangsúlyozta, hogy feltétlenül legyek ott reggel, mert e gyógyszer hatása egyéni lehet, nehogy késő legyen...). Ma reggel is tudom, hogy ugyanez az őrület volt, szerdán nagyon sok lány volt ott velem, akinek ma volt punkciója pl.
Szóval, ha nem ilyen programozott a vizsgálat, akkor jobb később menni.

Az indiszkrécióval nekem nem voltak bajaim, mert végülis bárki ül is ott a váróban, ugyanebben a cipőben jár.
Én is csodálkoztam, hogy jöttek férfiak és minden gond nélkül érdeklődtek sperma eredményről, illetve beszéltek a spermaleadásról. Nekem is furcsa volt, de minél többször mentem, annál természetesebb lett.

Igazad van különben, hogy nagyon sok pénz ez, amit otthagyunk nála, amiért várható lenne kicsit jobb szervezés.

Különben én még nagyon óvatosan nyilatkozom Dévairól, mert ez az első hónapunk, amikor kezelt.Emiatt van az is, hogy mostanában kevesebbet írok ebben a topikban.
Eddig pozitív a véleméynem, főleg szerda után, amikor nagyon aranyosan, borzasztóan emberien próbálta a leki békémet helyretenni.

Lehet, hogy meg kellene próbálnotok mégegyszer más napszakban, nem véletlen, hogy ennyire felkapott.
lkt
 
 


Lkt,
köszi a bíztatást Kép

Azt gondolom, hogy ha ez az időbeosztás ennyire köztudott, akkor pláne nem kellett volna azt mondania hogy 8-ra menjek. Mondom, tényleg nem tudom máshol hogy zajlanak a dolgok, lehet hogy mindenhol ez van és ennyiből nem szabad messzemenő következtetéseket levonni.
Azon azért erősen elgondolkodtam, hogy minimálisan nem elvárható-e annyi hogy legalább ezt előre közöljék, pláne hogy valaki üljön a recepcióban és lehessen kérdezni. Vagy netán ha ennyire köztudott az intézet túlterheltsége akkor valamilyen irányú bővítésben gondolkodni. Elvégre itt nem állami intézményről van szó, hanem egy olyan helyről ahol igenis számít a presztizs.

Azt hiszem én most elteszem magam vizsgálatügyileg pihenőbe, nem foglalkozom az egésszel, aztán majd meglátjuk egy pár hónap múlva hogy hogyan is legyen tovább.

Köszönöm mindenkinek az infokat, kívánok sok-sok szép kisbabát az összes mama-jelöltnek !!!
zsizzsik
 
 



Kedves GigiKép,

de jó újra hallani felőled!!! Hála istennek már jól vagy!! És gyönyörű a kisfiad! Nagyon édes a mosolya!Kép Nekem azt mondta a pszichiáterem, hogy ezzel a lelki alkattal számítsak majd a szülés utáni depreszzióra. El tudom képzelni, milyen szörnyűséget élhettél át, nekem baba nélkül is szokott depresszióm lenni, és az sem leányálom. Most már minden rendben lesz, sok boldogságot, jó egészséget kívánok a babaneveléshezKép!

Enigma drágámKép, hiányzol! Igaz, én sem írok, de olvasgatok minden nap. Új csapat van, mi meg elhallgattunk. Végülis érthető: Dia és Gigi már otthon babáznak, Anna és én várakozunk, Te meg örülve szorongsz (szorongva örülsz)Kép, mit is írhatnál..., igaz? Hogy vagy? Hányinger van még? Mikor lesz a következő vizsgálat? Minden nap gondolok rádKép!! A barátnőmék tegnap hazavitték az újszülöttjüket a kórházból. Nekik első próbálkozásra spontán sikerült.

Mennem kell, visz a kollégám.

Szép hétvégét mindenkinek!

Puszi: Szani
szani
 
 


Zsizzsik, teljesen igazad van. Nekem eddig szabim nem nagyon ment el a dokira, mert csak fél kettőig dolgozom, így többnyire délután simán tudtam hozzá menni, és mivel ráértem, nem zavart, hogy ilyen sokat kell várni. Ugyanakkor én sem értem, hogy egy maszek hely ezt hogy engedheti meg magának. Tudom, hogy nagyon jó doki, és hogy rengeteg betege van, de valahogy biztos lehetne kezelni ezt a helyzetet.
Nem gondoltál arra, hogy maradsz az intézetben, csak felmész a Vass dokihoz? Én ugyan róla nem tudok olyan sokat, csak annyit, hogy nála közel sem kell ennyit várni.

Lkt is kérdezte, hogy döntöttem-e már, hogy dokit váltok, és azt hiszem, most már 99 százalék, hogy másnál fogom folytatni.
png
 
 


Zsizzsik! Megértem a felháborodásodat, szerencsére én még nem kerültem ilyen helyzetbe. Bár én Vass doktorhoz járok.
Png! Van már ötleted, hogy ki lesz az új orvosod és melyik intézetben?

Kép
agi30
 
 


Sziasztok!

A barátnőm,akinek fél éves a babája,és a Kaáliba járt,megkérdeztem,és azt mondta ,hogy 10 percnél többet nem kellett várniuk.Én még nem tapasztaltam,mert csak 7-én megyünk.Már teljesen oda vagyok meg vissza is.
Ha hazajöttünk,megírom,hogy mi volt,és mennyit kellett várakozni.Hátha ezzel is könnyebb lesz valakinek a választás!

Zsizzsik!
Tudom hogy semmi közöm hozzá,de ha már megvan egy csomó leletetek,ami kb. egy hónapig érvényes,szerintem egy ilyen kudarc miatt(amiről nem ti tehettek),ne törjön le a lelkesedésetek!
Egészen egyszerűen jelentkezz be máshová,van még néhány mások által agyondícsért intézet.
Persze ez csak az én véleményem,de remélem a többiek osztják!
Elvégre azt mondják,ha valaki leesik a lóról mielőbb vissza kell rá ülni!

Most nem is írok többet!Hajrá Zsizzsik!
Hajrá mindenki!

Sziasztok!
kavicska
 
 


Tényleg, Zsizzsik, Kavicskának teljesen igaza van! Azt az egy vacak vizsgálatot csináljtassátok meg bárhol. Utána azok alapján már úgyis kiderül, hogy milyen beavatkozásra lenne szükségetek, és akkor már nem számít, hogy mikoriak a leleteid - legalábbis pár hónap tutira nem.
Ági, igen, már körvonalazódik Kép
png
 
 


Sziasztok

Velem is előfordúlt már olyan, hogy ott ültünk négy órán keresztül és nem jutottunk be. Na akkor az én fejem is majd szét robbant, de én valahogy úgy éreztem, hogy maradnom kell. Persze azt hozzá kell tennem, hogy én itthon dolgoztam, nem volt főnököm. Egyszer-kétszer megvizsgált a Vass doki, nagyon jó fej. Esetleg meg lehetne őt próbálni és akkor nem kell annyit várni, viszont a lepukkant kórházban sem kell üldögélni. A Kaáliban több orvos van, gondolom ott azért nincs ennyi sorbanállás.

SzaniKép
Nagyon remélem, hogy te megúszod ezt a fajta érzést. Ez maga volt a pokol. Volt, hogy egész nap fel sem tudtam kelni és csak bőgtem és átkoztam magam, hogy miért kellett nekem ezt a gyerektémát erőltetnem. Semmi szeretetet nem éreztem iránta, miközben mindenki ajnározta. Szörnyű volt. Annáról te sem tudsz semmit?

Gigi

KépKép
gigi28
 
 


Gigi, örülök, hogy újra rendszeres hozzászóló lettél Kép
png
 
 


Szani Kép
Jó hogy írtál megint. Írjál csak, mert biztos lesz egy csomó kérdésem, és ki fogja megválaszolni, hanem Ti, akik már (sajnos Kép) rutinosak vagytok.
Nektek mikor lesz a következő?

Gigi Kép
Szegénykém, szörnyű lehetett ez depresszió. Annyira sajnálom, hogy belestél. Remélem mostmár felhőtlenebb lesz az életetek.
Mostmár szabad mondani, hogy milyen édes a fiad? Kép Mert akkor megint megsícsérném Kép

LányokKép
A várakozásról szólva az tényleg elég idegtépő. Én úgy próbálom kezelni ezt a dolgot, mint amikor dugó van és másfél óra alatt érek haza. Próbálok előre számolni vele és megpróbálom rezignáltan elviselni. Az egyik nőgyógyásznál, akihez régebben jártam ugyanez volt Hiába mentél időpontra volt, hogy három órát is kellett várni. És ott ráadásol az asszisztensnő is nagyon bunkó volt. Ezért is hagytam ott és mentem át egy másik dokihoz.
Ott abszolút tartották az időpontokat és max 10-15 percet kellett várni. Ez egy magánrendelő, ahol mindenféle más rendelés is van. A párom is ide jár andrológushoz. Én tök lelkes voltam, hogy milyen klasszul meg van szervezve ebben a rendelőben minden, és így majd a párom is jól tudja ütemezni ha menni kell. Na ebből semmi nem lett. Az andrológusnál valamiért képtelenek tartani az időpontokat, most legutóbb két és fél órát várt a kedves, mire bejutott. Ugyanaz a rendelő, ugyanaz az előjegyzési módszer, ugyanaz az recepciós néni és mégis az egyik szervezett a másik nem. Úgyhogy arra jutottam, hogy ez nagyon dokifüggő is. Ha egy doki túlvállalja magát, annál mindig várni kell, ha pedig belátja, hogy nem fog tudni 10 perc alatt elintézni egy beteget, hanem fél órát kell rá hagyni, akkor nem lesz torlódás.
Sajnos a helyzetet színesíti, hogy egy csomó nőgyógyász ha szülés van elrohan és otthagyja az időpontra berendelt betegeket.
Dévainál meg ugye ott vannak a lombikosok, akiknél számíthat az idő és túl sokan is vannak, mert elküldeni persze ő sem küld el senkit. Gondolom ebben sok minden közrejátszik. Biztos méltányolja a bizalmat, hogy pont hozzá fordult az ember, gondolom, ha ennyi energiát rááldoz akkor a segítési vágy is benne van, és hát nem utolsó sorban pénzt is keres rajta. Szóval nem egyszerű. De azt hiszem, ha nem lombik lett volna a döntés, mi sem maradunk sokáig. Szóval bárkit, aki más dokit keres megértek. Én magam is kicsit még bizonytalan vagyok, de nekem nagyon sokat jelent, hogy a kis kereztlányom és a nővére is a Dévaiék segítségével tudott megfoganni.
És hát a következő mensi időpontja és nagyon közel van Kép, hétfőig tuti nem találok másik dokit Kép

Lányok, akárkihez mentek is, nagyon gyors babásodást kívánok! Kép

Wish

wish
 
 


Hello Mindenki!
Csak átfutottam a hozzászólásokat... hát nem semmi egy hét alatt!

WishKép
ha ICSI, akkor ICSI. Nincs vele semmi gond. Nekünk is azzal csinálták, és látod, milyen stram kissrácok lettek belőlük!!! Még a fagyasztás sem árt nekik!!!

Jól mondta Enigma, mind a négyet visszakértem. Fura lett volna azt mondani, hogy egyet dobjanak ki! Örülök annak, hogy ilyen jól visszajöttek és nagyon büszke vagyok rájuk! Meg is vágták a burkukat, hogy könnyebben tapadjanak, ugyhogy minden adott. Egy dolgot furcsáltam - nem kaptam hcg szurit! De bízom a dokiban és a kis exeszkimókban Kép!
A beültetés 12.10-12.14-ig tartottKép! És este 6-kor már kezdett fájdogálni a pocim. Minden nap érzem, de nem akarok bebeszélni magamnak semmit. Jól vagyok, ezen a héten fél napokat dolgozok, aztán pénteken vérvétel!
Ez lesz életem leghosszabb hete...!
Addig meg próbálom elkerülni a teszt-lelőhelyeket!
Pusza Mindenkinek!
Stella
EnigmaKépKép
Örülök, hogy jelentkezel, és annak is, hogy minden rendben van! Igyekszünk utánad!

Kép
stella9
 
 


Stella!KépKépKépKép Nagyon jó hallani Felőled! Főleg, hogy eddig minden a várakozások szerint alakul. És ez így lesz a folyatatásban is!!!!!!!!!!!
lkt
 
 


Stella Kép
Örülök, hogy jelentkeztél Kép Nagyon szorítok neked.
Nem bánom az ICSIt örülök, hogy eldőlt.

Ma kellene megjöjnni a mensimnek, de még sehol semmi Kép Nem gondoltam, hogy egyszer még ennyire várni fogom Kép

wish
 
 


Szia StellaKép
Már úgy hiányoztál! Nagyon drukkolok Neked, ugye hogy el lehet érzékenyülni a kis eszkimókusoktól?KépKépKép
Kitartás csajszi, mindjárt itt a péntek!!! Nekem még 3 hét Kép a stimuig! Na így tessék hozzáállni! Kép
hajnesz
 
 


Sziasztok!
Mint ígértem,ma jelentkezem.Megjártuk ma a Kaálit.Nem bántam meg az idő előtti váltást.Szuper jó volt a konzultáció.Nem néztük az óránkat,de valószínű a kapott időpont előtt kicsivel már a konzutáción ültünk.Nagyon megnyugtató volt az egész beszélgetés(ami kb egy óráig tartott).
Jelenleg annyival jutottunk előrébb,hogy 29-én vizsgálják a párom porontyaitKépés Április 1-én(nem vicc) megyünk vissza a vizsgálatra,ami engem illet.
Zsizzsik!
Mint igértem ,leírom,hogy mit tapasztaltam ma a Kaáliban várakozás ügyben.
Mi az időpontunk előtt egy jó fél órával előbb érkeztünk ,és kissé megijedtem,mert az egész váró dugig volt emberekkel,akik szépen sorban eltűntek,és mi is pontosan vagy kicsit előbb kerültünk be az orvosunkhoz.Akiről csak jót tudok mondani.Abszolut partnerként kezelt minket.
Szóval elkezdődik a gondolkodás,hogy mit szeretnénk,mert kaptunk erre is lehetőséget.
Szóval mindenkinek ajánlhatom szívből a Kaáli-t!
Most megyek!
Stella! Drukkolunk neked!
Meg persze mindenkinek!
Sziasztok!
kavicska
 
 


Kavicska Kép
Örülök, hogy jól sikerült a Kaáliban a konzultáció Kép Remélem gyorsan eredményre is juttok majd Kép

Mi ma este megyünk Dévaihoz. Kép Az éjszaka "végre" megjött a mensim. Most görcsöl is hasam rendesen Kép

wish
 
 


Köszönöm mégegyszer a bíztatásokat és a sok-sok infót.
Beszéltem ma a nőgyógyászommal, aki a Dévaiba küldött, mondtam neki a hosszú várakozási időt.Azt mondta, hogy álruhában be kell üljön a Dévaiba, meg kell néznie, mint Igazságos Mátyásnak, hogy mi a helyzet.Kép Ezek szerint nem én vagyok az első aki panaszkodott.

Említettem neki, hogy átigazolnék a Kaáliba, erre azt mondta, hogy nincs ellene kifogása, a Kaáliban a BMC-ben és a Dévaiban szerinte abszolut szinvonalas (szakmailag is) kiszolgálást kaphat csak az ember. Viszont azt mondta, hogy szerinte a Dévai ma Mo legjobb szakembere, ő adja a legszemélyreszólóbb kezelést. A véleménye szerint ha valakinek különleges problémája van, akkor a Kaáliban és a BMC-ben hajlamosak elhajtani az illetőt azzal hogy nem megoldható a dolog, de a Dévaiban még akkor is van remény. Gondolom ez a problematika elsősorban a lombik körül jelentkezhet, az egyszerűbb vizsgálatok esetében szakmailag mindenhol ua. a helyzet. Azt is javasolta hogyha egyszer mondjuk eljutnánk a Kaáliban a 3. sikertelen lombikig, akkor mindenképpen keressük fel a Dévait, hátha valami újat tud ajánlani.
A mi esetünkben ez még messze van, de gondoltam idevésem ezt a véleményt is, hátha valaki hasznát veszi.
Megkérdeztem az összeférhetetlenségi vizsgálatokat is a dokimtól. Van egy olyan fajta amikor azt nézik meg, hogy a kisfickók át tudnak-e jutni a méhnyakon, vagyishogy a méhnyak termel-e ellenanyagot amivel elpusztítja a spermiumokat. Ez egy egyszerű vizsgálat, akciózás után mintát vesznek és kész.
Aztán van az ún. immunológiai vizsgálat, ami roppant költséges és macerás a TB és a kórház szempontjából. Ebben az esetben azt nézik, hogy az anya szervezete a már megtermékenyült petesejt ellen termel-e ellenanyagot, mert bizony 100.000 párból egynél előfordulhat ez is. Ez utóbbi vizsgálatot külön engedélyeztetni kell valahol a drágasága miatt.

Elnézést a hosszúságért, gondoltam kihasználom hogy most működik a Babanet.
zsizzsik
 
 


Végre újra jót is hallani a mi kedves Dévainkról!
Mostanában kicsit rossz volt a sok panasz.
Köszi, Zsizzsik, ez jólesettKép!
Inkább várok 3 órát a Dévai várójában, mint sok-sok évet hiába egy kisbabára. Nekem is azt mondták neves nőgyógyászok, hogy ő a legjobb, ennyi ember nem tévedhet.

Egyébként márc. 16-án megyek hozzá vizsgálatra és április közepén kezdjük a 3.-at.
StellaKép, nagyon örülök Neked és szurkolok!
WishKép, jólesik, hogy megörültél nekem. Sokan már nem is ismerik az "ősdévaisokat"Kép

Sok kisbabát a csapatnakKép!

Puszi: Szani
szani
 
 


Hát a szakmai hozzáértését és az empátiáját soha senki nem kérdőjelezte meg az biztos. Viszont a szervezettség azt hiszem hagy némi kívánnivalót maga után. De nyilván ezt mindenki döntse el maga, hogy ezzel mennyire képes/akar együtt élni Kép
Szani, sok sikert a 3.-hoz! Tudod, három a magyar igazság :D (mindenféle politikai felhang nélkül! Kép)
zsizzsik
 
 


Zsizsik!!!!!!!!!!
Ne haragudj,de nem tudok levelet írni ma sem....fel tudsz hívni????
2403197,06 302579830 Andi
Köszi és bocsiKandi72

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a dokitól. Nagyon kedves volt. (Kb egy órát kellet várni, az szerintem nem sok). Megvizsgálta a méhemet, az elég kellemetlen volt Kép. Azt mondta van benne a végén vízszintesen egy elhajlás. De nem mondta, hogy ez nagy baj lenne, vagy ilyesmi. Az én parasztlogikám szerint így legalább nehezebben "esnek" majd ki a babók Kép.
Plusz az UH alapján azt mondta, hogy bal petefészkem valószínűleg hozzá van tapadva a méhemhez, emiatt lehet, hogy abból nem tudnak majd leszívni petesejtet.
Felírt egy csomó receptet, majd három nap múlva kell elkezdeni. Aztán 16-án lesz majd UH. Közben 14-én még el kell menni a tájékoztató előadásra. Ennyi történt. De most elkezdtük végre Kép

wish
 
 


WishKép
De örülök, hogy beindulnak a dolgok!!!
Drukkolok, hogy minden rendben menjen. Most már jó kezekben vagytok!!!

HajneszKép
tudom, hogy sokat kell még aludnod a következőig, de legalább nem kell hónapokat kihagynod. Így, egy köztes fagyibaba transzferrel kibírható a három hónap, de persze jobb lenne, ha sikerült volna.

LányokKép
Nem tudom mi van, de tegnap alig vártam, hogy hazaérjek. Úgy fájt a hasam, mint a menzim első napjaiban. Csak feküdtem és alig mertem megmozdulni.
A végén már be kellett vennem egy No-spa-t. Ezt még múltkor mondta a dokim, mikor elkezdtem vérezni és nem lehetett tudni, hogy megmarad-e a babó, hogy naponta egyet szedhetek nyugodtan, mert az jót tesz a simaizmoknak.
Hát, nem sokat használt.
Félve jártam pisilni és még most is csodálkozom, hogy nem történt semmi. Nincs se barnázás, se vérzés. Ennek persze örülök, de most már tényleg nem tudom mi van.
És még kettőt kell aludni péntakig..

EnigmaKépKép
Hogy vagy? Szorítok a mai uh-hoz!
Stella

Kép
stella9
 
 


Szia lányok!Kép

Én is eltűntem mostanában, mert nem is tudtam és nem is akartam beleszólni az elmúlt hetek társalgásába. Őszintén, rossz volt olvasni, de most nem megyek bele az ellenvéleményeimbe, pedig jócskán lenne mit írnom....

AnnácskaKép Hol vagy??? Hogy vagy?? Nagyon sokat gondolok rád!!!!

SzanikámKép Én is pont így vagyok, mint te. Én akár két napot is végig ülök, de mindenki más. Írok neked privit, köszi a mailt!!!

HajnikámKép Küldöm a képeket!!!

WishKép Hidd el, nagyon jó kezekben vagy. Ha bármi kérdésed van, nagyon szívesen válaszolok neked mindenben. Nekem nagyon jó élményeim vannak az egész lombikkal kapcsolatbanKép A punkció napján, mikor eljöttünk mondtam is a Dévainak, hogy az egészben ez volt a legjobb nap. Ezen röhögöt és kérdezte, hogy az hogy lehet, hisz a stimulációs UH-s figyelésekkel mi bajom volt? Mondtam, hogy az nekem totál stresszes volt végig, alig nőttek a tüszőim, majdnem leállítottuk az egészet, aztán látodKépKép A méhemmel nekem is gond van, emiatt ne izgulj, én is remélem, hogy minden rendben lesz!! A petefészkeket meg tudják mozgatni, hogy hozzá lehessen férni, de ha valami oknál fogva mégsem sikerül, nekem is egy petefészkemből lettek az ikrekKép Szurkolok!!!!

GigiKép Olyan jó, hogy jelentkeztél, köszönöm a gratulációdat. Nagyon sokat gondolok ám rád, eszembe jut, hogy te is sokat aggódtál, én is ilyen vagyok sajna... Sokat bíztattál anno, ez sokat segített ám!!!!Kép

DiaKép Jól vagytok??? Remélem megúsztatok minden betegséget. Lassan itt a tavasz, lehet nagyokat sétálni!!!

StellusKép Igen, ma voltam. Nagyon izgulok mindig, függetlenül attól, hogy eléggé megkínoznak néhaKép. Szóval láttam őket. Ficánkoltak, dobogott a kis szívük, Dévai szerint gyönyörűekKépKép Persze még bármi lehet, de nagyon reménykedünk, hogy minden rendben lesz!!! Annyira szeretném őket!!!
A hasfájásodról az jutott eszembe, hogy nekem is hétfőn volt a transzfer és a következő hét keddjétől nagyon görcsölt a hasam, írtam is ezt anno asszem. Ez eltartott 4-5 napig, amíg a mensi időpontja lett volna, plusz 1-2 nap. Szóval ez elég jó jelKépKép A petefészkeid nem fájnak? Én még azt éreztem. Nagyon szurkolok neked péntekre!!!!

ZsebikeKép Te is kezdesz lassan, nagyon drukkolok neked is! Hidd el, hogy sikerül, hisz te teljesen egészséges vagy. A múltkor csak a kiskatonák miatt nem jött össze. Most minden OK lesz!!!

PngKép Ha addig már nem írnék, nagyon jó utat nektekKép

Lányok! Még annyit, hogy mostanában megint csak sokan lesznek. Most az ünnepek miatt kiamard 2 nap, utána a Húsvét, ez - ma mondta - kábé 100 beteget jelent, nem tudja, hogy fogja megoldani. Persze ő az ünnepek alatt is dolgozik, mennek a műtétek és azt mondta, hogy még az is lehet, hogy nem csuknak be Húsvétkor sem. Kitartás! Én ma olyan szépet láttam, hogy ezért megéri!!!KépKép

Puszi nektek
enigma
 
 


Sziasztok!

Elnézést hogy ide bekukkantok, Nóri vagyok a Kaálisokból, de nagyon nem látom Annust. Tudtok róla valamit??? Remélem nem valami válságot él át!
Gigi! Neked még annyit mondanék, hogy ez a dolog, amin te átestél, korántsem egyedi. Onnan tudom, hogy PhD-s vagyok, és a csoportunkban különféle szakmabeliek vannak, és a lány, akivel együtt haverkodom, klinikai pszichológus. Vele elég sokat beszélgetek, tudja, hogy most készülök a 2.lombikra. Figyelmeztetett, hogy bár nem sokan beszélnek róla nyíltan, pláne nem ilyen fórumokban, ahol ugye a lombik a téma és a végre várt gyermekáldás, de hosszas kínlódás és lombikozás után könnyen beüthet a krach. Az ember úgy van programozva, hogy amit nagy kínkeservvel megszerez, annak sokszor nem tud igazán örülni, az érzései nem a normál kategóriába esnek, és gyötri magát azért, mert a lelkiismerete nem engedi, hogy bármiféle negatív viszonyulást megengedjen a "kincsével" szemben, amiért annyit küzdött. Ez egy ördögi kör lehet végül. Erről sokat beszélgettünk, és én fel is vagyok rá készülve, hogy mivel ismerem magam, esetleg nekem is szükségem lesz mentális segítségre, és nem fogom visszautasítani. Gigi, azért nagyon jó, hogy már érzed a talajt a lábad alatt! Kép
snori
 
 


EnigmaKépKép
Örülök, hogy minden rendben a Picikkel KépKép!!
Most már én is nagyon izgulok a holnapi vérvétel miatt. Igyekszem mindenre felkészülni.
A kérdésedre válaszolva - fájtak a petefészkeim is rendesen, de én már csak a pozitív tesztnek és egy jó magas hcg szintnek hiszek!
Már csak egyet kell aludni!
Stella

Kép
stella9
 
 


StellaKép

A topikok között olvasgatva megláttam a nevedKép
A megint megjöttből ismerjük egymástKép

Majdnem egyszerre volt a lombikunk akkorKép
Nagyon szomorú voltam ,hogy neked nem sikerültKép

De most örömmel látom ,hogy ismét túl vagy rajta,és már csak az eredményre várszKépKép

Nagyon-nagyon szorítok nekedKép

Most már biztos minden oké lessz!!!!

Lányok!Kép

Én is lombik babát várok (17.hetes)
Sok sikert ,és kitartást kívánok mindenkinekKép
Tudom ,hogy nem egyszerű ezen végigmenni,de nagyon megériKépKépKép

Csilla
csillam
 
 


CsillaKép
Köszi a drukkot! Emlékszem rád és örülök, hogy minden rendben veletek!!!
Ezt nem hiszem el: már 17 hetes vagy???
Hihetetlen!!!
Pusza

Kép
stella9
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: