Új privát üzeneted érkezett!

Ani,

Mindannyian nagyon fogunk szurkolni Nektek! Ne gondolj arra, hogy fájni fog- e vagy sem, csak arra, hogy utána mekkora csodában lesz részed, hiszen végre a kezedbe veheted azt az édes kis lényt, aki odabentről kopogással, bokszolással, rúgással kommunikált Veled!
Meglátod, hogy minden fájdalmat felül fog múlni az a pillanat, amikor Rádnéz és esetleg Rádmosolyog majd a kis csemetéd!!!

Anyósodnak pedig legszívesebben odamondanék egy " kis ejnye- bejnyét", hogy ilyennel ijesztget Téged; ne is figyelj Rá, ereszd el a füled mellett az ilyen jellegű "jóslatokat"!!!

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!
Ági,Ani!Nagyon szurkolok nektek!A fájdalomtól ne féljetek!Ezt egészen máshogy éli meg az ember,mint pl.egy fogfájást./Én ettől jobban is félek./A végén pedig csodálatos érzésben lesz részetek.

Tündi!Örömmel olvastam,hogy te is Templom dokihoz jársz.Te is meg vagy vele elégedve?Én jan.9-re várom KisBencét,bár szerintem előbb megérkezik.Te mikorra várod a babádat?

Puszi mindenkinek!
Klári
H.Klári
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm,hogy tanácsokat adtok.Az anyósommal probálok nem foglalkozni,csak az a baj hogy egy lakásban lakunk.Mindig betalál valamivel,tegnap például azt találta ki,hogy ő fogja elsőnek fürdetni a babát ha hazajövünk.Azt gondolja hogy nem merek majd hozzányúlni.Nekem itt az esik rosszul,hogy nem kérdezi meg mit szeretnék,csak kijelenti hogy ő mit fog csinálni és annak úgy kell lenni.Nagy balhék lesznek még itt ha hazajövünk.Nem akarom hogy bárki kivegye a kezemből a babámat!Ne haragudjatok,hogy ilyenel fárasztottalak titeket,de ez kijött belölem.Ja és az a durva,hogy amikor megtudta hogy terhes vagyok,azt mondta hogy ez a gyerek nem születhet meg,vettesem el!És az ilyen ember akarja elöször megfürdetni.Joga nincs ahhoz,hogy megmondja mit tegyek!
Na mindegy,csak azért írtam ezt le,mert nagyon fáj még a mai napig amit mondott,és az tartja bennem a lelket,hogy megszülhetem a férjemnek a kisfiamat,akit nagyon szeretek.Értük élek!

Puszi nektek!

Ani
ani24
 
 

 
 

Sziasztok!

Hogy vagytok?
Ani, szerintem sem hallgass anyósodra. Én biztos úgy fogok majd hozzáállni a dologhoz, hogy mondogatom majd magamnak, hogy egyszerűen, könnyen és gyorsan fog lezajlani Kép hiszek benne, hogy ez segít!

KÉpzeljétek olyan hülyeséget álmodtam: a Kórházban voltam vizsgálaton, de rengeteg sok ápolónő volt bent a vizsgálatkor, meg mindenféle idegenek is bejöttek és a doki már nem tudott rendet tartani és vizsgálni sem tudott. Az ápolónők pedig nem tudták, hogy a vérnyomást hogy kell megmérni.Kép Rossz érzés volt.
Puszi, Kata
katca
 
 


Sziasztok!

Ani, csak ismételni tudom a többieket. Ne hallgass az anyósodra, ne érdekeljen, hogy mit mond. Egyszerűen csak magaddal és a babával foglalkozz. És szerintem teljesen igazad van abban is, hogy nem engeded, hogy kivegye a kezedből a babát.

Kata, szerintem is működik az ilyen "önszuggeszió". Biztos, hogy sokat számít, ha így készülsz és így állsz hozzá.
Az álmok miatt pedig ne aggódj, mostanában én is csak nézek, hogy miket tudok összeálmodni.

Klári, igen, én is nagyon meg vagyok elégedve Templom dokival. Már évek óta hozzá járok. Én febr. 21-re vagyok kiírva, és úgy néz ki, hogy kislányom lesz. Te is a magánrendelőbe szoktál járni?

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Ani,
szerintem beszélj a férjeddel, hogy beszéljen az anyósoddal. Talán neki jobban megy, és kicsit helyre tudja billenteni. Egyébként teljesen megértelek, nekem is voltak problémáim ilyen téren még régebben, de szerencsére mi nem együtt lakunk, és szerencsére baba témában nem szólnak be, bár nem is nagyon tudnának, ugyanis a férjem teljes mértékben mellettem áll ez ügyben. Csak magatokra gondolj, elvégre ő a ti babátok, nem anyósodé, tiétek a döntés, hogy mit hogyan csináltok.

Puszi, remélem minden rendben lesz a szülés közben és után is, talán a baba anyósodat is megszelidíti kissé (ahogy az enyémet).Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Ani!
Igaza van Zsizsának, szerintem is a férjednek kéne beszélnie anyósoddal.
De szerintem egyelőre ne foglalkozz azzal, hogy mi lesz, ha hazajöttök a kórházból. Ki tudja? Lehet, hogy anyósod megint fordít egyet a véleményén. Hiszen először azt mondta, meg se szülheted (mintha lenne bármi beleszólása! megáll az ész!), most meg már ő akarja fürdetni. Szóval még lehet, hogy megjön az esze. De ha ez szorongással tölt el, beszéld meg a férjeddel a dolgot és ha ő biztosít téged arról, hogy mindenképpen melletted fog állni, mert ez a baba a ti gyereketek, akkor talán megnyugszol és félre tudod tenni ezt a problémát. Most nem szabadna ilyen gondokkal foglalkoznod. Ne hagyd, hogy az anyósod elrontsa ezt a nagyszerű érzést!
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok megint!
Lehet, hogy ez a téma nem ide való, de nem tudom, hova írjak. Ha esetleg van ötletetek ez ügyben, örülnék neki.

Szóval:
Talán emlékeztek, október közepén szültem. A dokim Cerazettet írt fel fogamzásgátlás gyanánt. Állítólag nem változtatja meg a tej összetételét (tehát a babám nem fogja abbahagyni a szopást), mégis véd.
Van valakinek valami tapasztalata ezzel a gyógyszerrel?
Kicsit aggódom, mert a cetli szerint azért egy minimális mennyiség átmegy a tejen keresztül a babába és nem nyugtatott meg teljesen, hogy ez nem okoz gondot.
Arról nem is beszélve, hogy nem kéne ilyenkor megvárni, míg helyreáll a ciklusom szülés után? Nem fog ez bekavarni, hogy még helyre sem állt, máris elkezdek szedni valamit, ami megakadályozza a peteérést?
Az rendben van, hogy most nem akarok teherbe esni, de azért jövő nyár derekán már igen!
Tud valaki ehhez hozzászólni? Előre is köszönöm.

Mackoo
Névtelen
 


Mackoo,
én nem ismerem ezt a tablit, úgy hallottam, hogy általában a Continuin nevűt szokták adni szoptatás közben, de meg kell mondanom, hogy az én dokim kifejezetten nem javasolta a tablettát amíg szoptatok. Én is jövő nyáron szeretnék megint teherbe esni, ezért a spirált sem javasolta (bár azt én sem akartam semmiképpen), maradtunk tehát annyiban, hogy az óvszer a megoldás. A ciklus helyreállása elég későn is történhet (akár fél év, vagy még több), tehát szerintem azt nem kell megvárni (de ezt csak mint laikus mondom, ez tűnik nekem logikusnak). Szerintem kérdezd meg a "Szoptatás" topicban a lányokat, ott vannak szoptatási tanácsadók is (Pele és Iboly például, és Menta vagy Beszti, már nem tudom melyikük). Ők talán tudnak okosabbat mondani.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!
Köszönöm, megpróbálom őket megkérdezni. (Nekem is kicsit rossz érzésem van a tablettától, de a doki szerint SEMMIKÉPPEN SEM befolyásolja a tej minőségét. Háááát...)
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Ez érdekekes, hogy mindenki mást mond arról, hogy mit kell bevinni. Mindegy, majd ott kiderül. Majd utánam hozzák, amit kell.

Ani, Nem tudsz feltenni magadról képet? Hátha nagyjából egyszerre szülünk. És akkor jó lenne, ha megismernénk egymást. Én is majd megpróbálok este felrakni vmit, de egyedül nem tudok, mert béna vagyok. Én az igazgatóságon szóltam, hogy melyik szobában szeretnék lenni. Ott felírták, hogy várhatóan mikor szülök. Mostmár a 3.-on leszek. Erre beszéltek rá a kórházban. Biztos az se lesz rossz. Bár tényleg jobb lenne, ha nem lenne fix látogatási idő. Sokan viszont azt mesélik, hogy idegesíttte őket a sok látogató, akik állandóan ott lebzseltek. Úgyhogy még jól is jöhet.

Én egyébként vhogy egyáltalán nem tudok félni a fájdalomtól. Inkább azon szoktam aggodalmaskodni, hogy majd nem tudom, hogyan kell tartani a kisbabámat, meg hogyan kell megszoptatni. Persze nyilván nem olyan bonyolult dolgok ezek, és hamar belejön az ember. De vhogy én mégis ettől félek.
kovagi
 
 


Szia Ági!
Öszintén szólva én is nagyon béna vagyok ahhoz hogy felrakjak képet,de este ha hazaér a párom,majd remélhetöleg felrakja.Én is a harmadikon leszek,egy kétágyasban.Még eddig igy van,de lehet hogy változik,mert azt mondták,oda raknak,ahol hely van.Szerintem jó lesz a harmadikon,mert az elsőn nagyon sok a dohányzó kismama.Nem egyszer láttam kint kismamákat hatalmas pocakkal cigizni az udvaron,és nem tudom öket megérteni.
Én nyolc évig dohányoztam,napi két doboz volt amit elszívtam,de amint megtudtam hogy babám lesz,leszoktam.
Én úgy vagyok a fájdalommal,hogy ahogy közeledik a nagy nap,probálok nem a fájdalomra gondolni hanam arra hogy kezembe foghatom a kisbabámat.Úgyis túl leszek rajta.Én is félek kicsit,hogy nem tudom mit hogy kell csinálni a babával,de majd megmutatják.
Légyszi írj ha sikerül képet feltenned!

Ani
ani24
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a nyugtatást és a tanácsot,probálok nem az anyosomra gondolni.
Az a gond,hogy a férjem is hiába probál vele beszélni,nem nagyon hatja meg.Jól eset hogy nyugtatattok,mert erre nagyon szükségem van,igy a 38 héten.Remélem nem leszek depreszios,mert már volt benne részem.Még az vigasztal,hogy márciusban elköltözünk,mert vettünk egy új lakást és most írjuk alá a hitelszerzödést.
A korházat el lehet hagyni saját felelöségre, kb.1 óra hosszára?Mert nem tudni mikor szülök és lehet hogy pont akkor kell majd a szerzödést aláirni amikor én bent vagyok.

Puszi!

Ani
ani24
 
 


Sziasztok!


Hazaérkeztünk. Juli 3050 gr-mal és 53 cm-rel született, császármetszéssel.
Sajnos, holnap déltől egy darabig nem lesz netünk, úgyhogy ha addig kérdeztek, igyekszem rögtön válaszolni. Aharmadikon volrunk, 2 ágyas szobában. Juli a második éjszakáját már velem töltötte. Nem volt könnyű, de így voltam nyugodt. A negyedik órájában már cicin volt, a ,mútét után 60 órával pedig beindult a tejem. Igaz, rendesen megküzdöttünk érte, de megérte.

Pusz mindenkinek.

Renáta
Renáta
 


Sziasztok!

Renáta, gratulálok Julihoz! De jó, hogy már otthon is lehettek. Minden jót kívánok nektek! Kép

Ma a szülésfelkészítő előtt, beugrottam Kisbuksihoz. Jól vannak, ő is és a fiúk is. Azt mondta, hogy nem is olyan vészes, mint ahogy először gondolta. A lényeg, hogy biztonságban vannak. Tényleg csak azért kell szorítanunk, hogy minél több eseménytelen napjuk legyen.

Szülésfelkészítő, ha már eddig írtam beszámolót, akkor írok most is. Remélem nem bánjátok. Mai téma: A fogorvos válaszol és Dr. Piskóty Ildikó tartotta. Mindössze hatan voltunk, pedig sok hasznos dolgot elmondott, érdemes volt végighallgatni. Volt diavetítés, beszélt a mamák és a babák fogápolásáról egyaránt. Kaptunk ajándékba fogkrém mintát is. Kép

Pusza mindenkinek,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Tünde!Én is magánrendelésre járok Templom dokihoz,már évek óta.Megkértem,hogy ajánljon szülésznőt.Egy Ágnes nevűt mondott,sajnos a vezetéknevét nem tudom elolvasni.Esetleg találkozott már vele valaki?

Gratulálok Renáta Julihoz,szép és nyugodt babázást kívánok!

Jó napokat kívánok mindenkinek!
Klári
H.Klári
 


Renáta, én is gratulálok a babához!

Ani, tegnap rosszul írtam. Az elsőn leszek. A cigiző kismamáktól én is rosszul vagyok. És nagyon nem értem, hogy miért hagyják ezt a kórház dolgozói. Képet még nem sikerült felrakni, mert későn jött haza a szakértő. De remélhetőleg majd ma este. Multkor elfelejtettem írni a ctg-ről. Én a földszintibe járok. Te mintha azt írtad volna, hogy a szülőszobába kell menned. Ma is voltam. Marha sokat mozgott a babukánk. Most volt itt a védőnőm. Nagyon szimpatikus nő. Azt mondta, hogy vigyázni kell, főleg az illatosított babafürdetőkkel, mert érzékeny lehet rá a baba. Előttem volt egy kisbabánál, akit most hoztak haza a kórházból. Johnsons-szal fürdették, és tiszta kiütés szegény. Az első pár hónapban csak a gyógyszertárit érdemes használni.

Ági
kovagi
 
 


Sziasztok!
Én is gratulálok Julihoz.
Ani!
Szerintem saját felelősségedre elhagyhatod a kórházat, de ha belegondolok, hogy én menni alig tudtam szülés után, háááát... Nem hiszem, hogy lesz erőd utcai ruhába öltözni és elmenni bárhová is. De biztosan el lehet tolni a szerződés aláírását néhány nappal, nem?

Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!
Renáta!Gratulálok a babádhoz,sok tejecskét kívánok:0)
Ági!Küldtem e-mailt,fényképet is mellékeltem mert ide nem jöttünk rá hogy kell feltenni a képet.A CTG-ről annyit,hogy én is a földszintibe jártam,de mostmár az elsőre kell mennem,mert a Garamvölgyi kismamáinak külön nézik a CTG-t.Ő az orvosom.Én is ma voltam CTG-n,majd utána beugrottam a dokimhoz és megvizsgált.Persze még nem vagyok nyitva,ami kicsit elszomorított,mert már azt hittem hogy hamarossan szülünk.A dokim szerint a hétvégén még biztos nem lesz baba,bár ki tudja.Már nálam is volt a védőnő és mindent rendben talált.Én is irattam ki gyógyszertári babafürdetőt és popsikenöcsöt,mert nem akarok kisérletezni,mire allergiás a picur.Ha gondolod küldj képet magánba,mert szerintem egyszerübb.

Mackoo!Sajna nem lehet időpontot eltolni,és ami a durva ma telefonáltak az időpont miatt,és pont azon a héten lesz a szerzödés aláírása amikor a szülés várható.Gondolom nem kellemes szülés után mászkálni,de muszály a szerzödést aláirni.A lényeg,hogy kiengednek,de gondolom ezt a dokimmal kell megbeszélnem.Köszönöm a tanácsot!

Puszi nektek!

Ani
ani24
 
 


Ani, szívből drukkolok, hogy ne kelljen a kórházból kiruccannod szerződést írni. Elég rémesen hangzik. Az nagyon jó ötlet volt, hogy küldtél képet. Én is ezt fogom tenni. Mondjuk még nem kaptam meg azt az e-mailt, de remélhetőleg meg fogom. Ha mégsem, szólok.
kovagi
 
 


Szia Ági!
Köszi a drukot,és légyszi írj ha nem kapod meg,mert megprobáljuk mégegyszer!

Puszi!

Ani
ani24
 
 


Sziasztok!

Klári, de jó, hogy te már megkérdezted. Én is gondolkodtam rajta, hogy lassan kéne majd választani szülésznőt. Nem hallottam még róla. Viszont a mamakalauzban, amit az előadásokról is adtak, azon szerepel Laknerné Dobosi Ágnes. Lehet, hogy ő lenne?

Ági, Ani egy kis segítség a kép feltevéshez. Kép Ha baloldalt ráállsz a nevedre, akkor előjön a jelenlegi profilod. Itt a jobb felső sarokban található a Profil, erre kell kattintani és előjön a Profil szerkesztő. Itt bejelentkezel, majd a Képek menüpontban tudsz képet feltölteni. Remélem sikerül, én is kiváncsi vagyok rátok! Kép

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Tünde, köszi a jótanácsot. Mindjárt meg is próbáljuk. Csak előbb kell képet készíteni, mert kiderült, hogy egy db. normális sincs.

Ani, nem kaptam meg sajna az e-mailt. Na megyek fotózkodni. Nagyon utálom, úgyhogy biztos ezek is bénák lesznek.

Ági
kovagi
 
 


Sikerült, van rólam fotó. Tényleg béna. Meg sötét is. De legalább felismerhető vagyok rajta.
kovagi
 
 


Sziasztok!
Tündi!Köszi a segítséget!
Ági!
Tündinek köszönhetöen sikerült feltennünk képet,ami elég gagyi.A képen 25 kg-al kevesebb vagyok,most malacka fejem van.Szerintem megismerlek.Gondoltam rakunk fel egy menyasszonyi képet,ott még úgy ahogy kinézek,mert négy órát dolgoztak rajtam,de a párom szerint nem ismernél rám.
Az e-mail nem tudom hová lett,szerintem a freemailed játszik velünk.De szerintem megkapod,csk kicsit késöbb!

Puszi nektek!

Ani
ani24
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem (ismét).
Normális az, ha az embernek hat héttel a szülés után megjön? Vagy ez nem menstruáció, hanem valami gond van?
Hétfőn bevettem egy Cerazette fog. gátló tablettát, de aztán úgy döntöttem, hogy nem fogom szedni. Szóval nem hiszem, hogy a gyógyszertől van. Már előtte is fájdogált a hasam, mintha meg akarna jönni.

Mackoo
Névtelen
 


Ani, én is hússzal lettem több. Azért is tartott sokáig a kép kiválasztása, mert túl kövérnek találtam magam mindegyiken. Nem baj le fogunk fogyni. Ennek a súlynak ám nagy része víz és az elég hamar kimegy szülés után. Én néha eléggé elkeseredem emiatt. Úgy érzem magam, mint egy bálna. Pedig előtte sokat tornáztam és meg is voltam elégedve magammal. Biztos megismerlek a kép alapján. Az e-mail még mindig nem jött át. Nem tudom mi lehet.

Mackoo, nekem egy barátnőm mesélte, hogy kb. így mint neked, hat héttel szülés után megjött. Ritka, de van ilyen. Persze lehet, hogy nem árt rákérdezni a dokinál.

Ági
kovagi
 
 


Szia Ági!
Én már lefogytam egyszer 64kg-ról 43kg-ra de sajna visszajött rám amit egyszer elég durván,kb fél év alatt leadtam.A barátnöim koffernak hivtak és ennél több ösztönzés nem kellett nekem.
A titok!
Napi egy joghurt és semmi más.Amikor már remegtem,ettem mellé egy barna kiflit.Durván hangzik,de hatásos.Az a gondom,hogy a fenekemre és a derekamra jönnek a kilók,sajna akkora segem van,mint Vinetu lovának.Majd ha nem szoptatok,akkor megint fogyózok.Én is átnézegettem a képeim,és csak amit a profilba felraktam és az esküvöi képeket találtam olyannak,amit feltehetek.Bár a menyasszonyi képeimen is már gömbölyödtem,mert ott már 4 hónapos volt a picurkám a hasamban,ami állítólag nem látszott.A smink miatt nem ismertél volna rám.Rakjak fel egy esküvöi képet?Csak azért,mert tényleg hatalmas a külömbség.
Onnan gondolom hogy a freemailed szórakozik,mert a Mackoonak is küldtem e-mailt és ő sem kapta meg.Küldött másik e-mail cimet és azon megkapta az e-mailt.

Puszi!

Anita
ani24
 
 


Mackoo,
nemrég olvastam a mi topicunkban, hogy az egyik lánynak két héttel a szülés után jött meg. Sajnos van ilyen is, pedig ő is szoptat, és hát az ember lánya azt gondolná, hogy ilyenkor a mensi elmarad, de nem mindig van így, egyénenként változik. Nekem eddig szerencsém volt ilyen téren, bár nekem a gyermekágyi folyás tartott irtó sokáig, és még most is van egy kevés sárgás folyásom.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Ani, elég veszélyes dolog ilyen durván lefogyni. Én is fogytam sokat. Vigyáztam rá, hogy mit eszek, de soha nem éheztem, viszont majdnem minden nap tornáztam. Itthon. És ez tartós volt. Csak a terhességgel minden fölborult. Kezdve ott, hogy az első 3 hónapot végighánytam. Fogytam is egy kilót. Aztán meg bepótolandó marha nagy étvágyam lett. Egyébként a kívánósság nálam főleg a gyümölcsökre terjedt ki. Hihetelen mennyiségű gyümölcsöt tudok befalni. Vitaminhiányom biztos nincs.
kovagi
 
 


Ági!Tudom hogy veszélyes igy lefogyni,de szerintem én a levegőtöl is hizok.Én is a terhesség alatt hiztam meg,de csak azért mert fenállt a veszély hogy 43 kg-al nem tudom a babám kihordani.Az orvosom adott vitamint amitől visszatért az étvágyam.Persze a gyomrom összeszükült és tükrözésre kellene a mái napig mennem.de félek töle.Szerintem nincs a gyomromnak semmi baja,mert a terhesség alatt kétszer hánytam,akkor is a kávétól.Gyümit én nem nagyon kivánom,én elöször a savanyú ubit faltam hihetetlen menyiségben,most a cappucinó a slágerem.Ez mindenkinél változó!
ani24
 
 


Sziasztok!

Ági, Ani ügyesek vagytok! Kép És ne izguljatok jól néztek ki, az a lényeg, hogy a babák és ti is rendben legyetek és akkor nem számítanak a kilók. Majd úgyis lemegy a felesleg.

Egyébként nekem is van egy freemailes címem, és a freemailes emailekkel mostanában akadtak problémák. Vagy nem megy át az üzenet vagy csak néhány nappal később.

Mackoo, én is hallottam már ilyet, hogy valakinek nem sokkal a szülés után már megjött. De azért szerintem is érdemes rákérdezned a dokinál, hogy biztosan megnyugodjál.

Jó hétvégét mindenkinek
Tünde
rtünde
 
 


SZIASZTOK!

Tünde!Köszönöm a szülésznő nevét,biztosan ő lesz az.Nagyon sajnálom,hogy a szigorú ágynyugalom miatt nem tudtam résztvenni a szülésfelkészítő tanfolyamon.A szülésznővel is csak 2 hét múlva vehetem fel a kapcsolatot,mert addig még feküdnöm kell,bár a jövő héten vérvételre kell mennem.

A fogyásról annyit,hogy én a lányommal szoptatás alatt úgy mentem össze,mint a szivacs,Az is igaz,hogy alapvetően vékony alkat vagyok.Biztos sikerülni fog visszanyerni az alakotokat,de az elején még mindenképpen a természetre kell bízni.

Jó hétvégét mindenkinek!

Klári
H.Klári
 


sziasztok, lenne egy sos kérdésem, most költöztem Bp-re, és az egyik kórháztippem ez lenne, ahol szülhetnék (jún közepe), tudnátok ajánlani vki jó dokit itt?
Ivett
 


Szia Ivett,
itt általában mindenki meg van elégedve a választott orvosával, akikről sok jót hallhatsz, azok Templom, Kósa, Olsavszky Szűcs Gábor, Szakács(ts?), Szőnyi (ő volt az én dokim is), de még rajtuk kívül is van jópár. Esetleg érdemes egy kicsit visszaolvasnod, akkor találhatsz róluk ezt-azt.
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Gondoltam írok pár sort,mert megyek mindjárt CTG-re.Már kicsit unom hogy hetente kétszer kell mennem,de az erőt az adja,hogy halhatom a picurka szivhangját.Ma is megnéz a dokim,hátha nyitva van a méhszáj.Nem tudom de olyan érzésem van,hogy már nyitva van mert más a folyásom.Folyékonyabb,és nekem nem ilyen szokott lenni.Kezdöthet igy?

Ivett!Zsizsának igaza van,itt mindenki a saját orvosával van megelégedve és persze azt tudja ajánlani.Igy én is tudom ajánlani az enyémet,Dr Garamvölgyi György,A Schöpf-Mereinek az igazgatója(ezt nem nagyképüségböl irom).Ha bemész a korházba,megtalálod az igazgatóságon.Remélem tudtam segíteni.

Egy kérdésem lenne!
Írtak fel a babának fürdető kenöcsöt,és ehhez kell egy fürdető kesztyű.Nem tudjátok hol tudom megvenni?

Puszi nektek!

Ani
ani24
 
 


Ani,
én még nem is hallottam ilyet, hogy a fürdetőkenőcshöz kesztyű kell. Én szimplán beleteszem a vízbe (előtte kis vízzel mikróban felolvasztom, mert úgy lehet csak jól elkeverni). Nem lehet, hogy egyszerűen csak egy frottír fürdetőkesztyűre gondoltak, amit a felnőttek is használnak (két frottír téglalap összevarrva)? Ha igen, azt a legtöbb helyen lehet kapni, ahol törölközőt is lehet. Remélem nem írtam butaságot.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Lányok!
Nekem a védőnőnk tanácsolta és nagyon bevált, több mint 1 éves korukig használtam az ikreknek.
Szóval az egész tubus fürdetőkenőcsöt kb. fél liter forrásban lévő vízben feloldottam, elkevertem majd, mint a felnőttek tusfürdőjét használtam. Így nem kell minden egyes fürdetés előtt pepecselni Kép
M.

KépKép

KépKép
2in1
 
 


Sziasztok!

Igaz én nem, de a nővérem ebben a kórházban fog szülni. A kérdésem az lenne, hogy nem tudjátok mikor szerveznek legközelebb szülésre felkészítőt?

Köszi
Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok!

Klári én pénteken megyek Templomhoz, majd rákérdezek én is. Kiváncsi leszek, nekem is őt ajánlja-e. Kép Nem lehet túl jó ez a sok fekvés. Nem unatkozol?

Ivett, ahogy Zsizsa és Ani is írta a saját orvosát mindenki csak dicsérni tudja, (nyilván, ha nem így lenne, akkor nem járna hozzá) Próbálj esetleg előbb más szempontok alapján választani, pl ki az aki a kórházban is rendel, kinek van magánrendelője, az hol van helyileg stb.

Ani, kitartás! Már biztos nem kell olyan nagyon sokszor CTG-re menned. Kép

Szilvi, a szülésfelkészítők általában 6 előadásból állnak. De ezek függetlenek egymástól. Az idei előadássorozatból még kettő van hátra, ezek:

Dec. 3. Az újszülöttekről
Előadó: Dr Völgyesy Iboly

Dec. 11. Terhestorna, mozgásformák, relaxatio
Előadó: Dr. Vajna Zoltánné

Az előadások mindig 16:30-kor kezdődnek és most már úgy néz ki, hogy az orvosi könyvtárban lesznek. De azért érdemes rákérdezni a portán, hogy merre menj.

Pusza mindenkinek
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a bíztató szavakat a fogyással kapcsolatban. Az e heti előadás nagyon érdekel, úgyhogy ha tudok, el fogok menni. Ma voltam én is ctg-én. Egyre erősebb méhösszehúzódásokat mutat. Aztán a dokim is megvizsgált. Őszerinte ezen a héten még valószínűleg nem fogok szülni. Bár ez kiszámíthatatlan. (elvileg dec.5) Jobb is lenne, ha még egy pár napig nem történna semmi, mert a férjem megbetegedett. Én meg nagyon nem szeretném egyedül végigcsinálni. Remélem addigra meggyógyul.

Üdv mindenkinek, Ági
kovagi
 
 


Sziasztok!

Jó régen jelentkeztem már, de remélem, még emlékeztek rám! Kép
Nemsokára otthon is lesz netünk (a szüleimtől szoktam írni), úgyhogy gyakrabban tudok majd jelentkezni. Dani jól van, holnap már hat hetes lesz. Túlvagyunk az első hetek nehézségein (nekem legalábbis nehéz volt, nem tudtam, mit és hogyan csináljak), most már kezdenek egyre nyugisabbakká válni a napjaink.
Képet is igyekszem majd fölrakni, most már tényleg! Kép
Ha már szóba került a fürdetőkenőcs: meddig érdemes ezt használni? Én úgy gondoltam, most, hogy betöltjük a hat hetet, lassan elhagyom, mert nem tartozik a kedvenceim közé Kép Nektek mondott erről valamit a védőnő?
Ja, és Renátának én is szívből gratulálok!! Kép
Hicudzsiról tudtok valamit?

Pindur

Ui. Mackoo, bocs, hogy nem válaszoltam, de tényleg elég nehézkes géphez jutnom, de amint bekötik az ADSL-t, ígérem, írok!!
pindur
 
 


Pindur,
Hicudzsival a Pöttömök topicban tudsz "találkozni".

Vic
Victoria
 


Pindur,
babája válogatja, hogy meddig kell a fürdetőkenőcs, én biztos, hogy sokáig fogom használni, mert Gabinak érzékeny a bőre, és az érzékeny bőrre való öblítőtől is piros pöttyök jelentek meg rajta. Ha a babád bőre nem bánja, szerintem nyugodtan váltsál.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Nem fogjátok elhinni, sikerült regisztrálnom magam!
medvike
 
 


Próbáltam feltenni fényképet Boriról, de túl nagyok a fájlok.
medvike
 
 


A fürdetőkenőcs oldására a férjem kitalálta, hogy vékonyan bekeni a kád alját és utána zuhannyal enged bele vizet. Az így tök könnyen feloldódik.
Remélem segítettem.
Kriszta
Krisztike
 


Pindur!
Bocs, hogy idepofátlankodok, én nem a Schöpfben szültem. Féléves a kislányom. Nekünk a kórházi védőnő azt mondta, hogy nagyon könnyen allergiát okozhat mindenféle babafürdető, bármit mondanak is a reklámok. Hat hónapos kor előtt semmiképp sem ajánlott más, csak a gyógyszertári, utána is nagyon óvatosan szabad csak próbálkozni mással.

Jó babázást!

Liana
Liana
 


Sziasztok!

Ági, szorítok, hogy a férjed mielőbb meggyógyuljon. Remélem szerdán találkozhatunk, én megyek a szülésfelkészítőre.

Vic, te nem jössz?

Pindur, de jó hallani felőled is! Te jó ég, hogy megy az idő, Dani már hat hetes? Kép

Mackoo, gratula a regisztrációhoz! Kép Remélem azért valahogy sikerül feltenni képet.

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy én is régen jelentkeztem, de nagyon sokat dolgoztam és mivel Dani általában napközben teljesen leköt, erre , csak éjszaka volt időm. De talán most már jobb lesz.

Fürdető: Én még mostanában is használom. Régebben úgy csináltam, bár ez most már nem aktuális, hogy amikor nagyon meleg volt egész nap és tényleg "koszos" volt Dani, akkor tettem a vízbe egy kis habfürdőt, de egyébként én is kenőcsöt használtam, szintén előre elkészítve (én turmixoltam) egy flakonnyi adagot.

Pindur,

Jó hallani rólatok. Már ilyen nagy fiú a Te Danid is. Hihetetlenül megy az idő. Emlékszem januárban még engem oktattak ezen a fórumon a "nagyok", ma meg pont 7 hónapos a rosszcsontom, aki már ácsorog, önálló akarata van és nincs tabu terület a számára.

Mackoo!
Írok mailt neked!

Többieknek jó pocakosodást és jó babázást!

Réka
muki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: