Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Én is lassan kezdhetem összeszedni újra a cuccaimat, vagy legalábbis átgondolni.

Szerintem az a tuti, ha van nálad pelus, törlõkendõ, babaruha, akkor nagy meglepi nem érhet. Maximum szegény férjetek gebed meg amire becipeli a táskát a kórházbaKép

A mellszívó valóban hasznos dolog, ha besárgul a babád és fel akarsz vinni lefejt tejet az intenzívre. A mellszívódat minden reggel vagy este elmosva oda tudod adni felcimkézve a csecsemõsöknek, akik beleteszik sterilizáló löttyibe 2 órára. A többi alkalommal csak forró vízzel kell elmosnod. A fürdõben valóban nincs sok hely, néha a törölközõk sem fértek elKép

Tenából tényleg az extra a jó, a hagyományos betét semmit nem ér.
Szerintem egybõl a 2. szüléssel kellene kezdeni, és lenne tapasztalatKépKép

Minket is visszarendelt a Szentpéteri 4 hetesen és 3 hónaposan, de miután a 4 hetesen órákat kellett várni, ezért többet nem mentünk.

Én úgy emléxem, hogy a VIP szoba a nõvérpulttal szemben van, és az még elég messze van a csecsemõszobától. Nem jól rémlik? Akkor elmegyek megnézni. És ha telt ház van és melléd raknak mást is akkor is ki kell fizetni a szobáért a pénzt? És hogy foglalod le elõre ha nem is tudod mikor fogsz valójában szülni? Mert a kiírás az egy dolog.

Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok!
Nekem nincs semmi a zárón, és nem is mentem volna vissza, ha nem hallok a szobatársnõmrõl az ultrahangról. Csak emiatt mentem vissza, teljesen önállóan, ja, és akkor is csak három hónaposan, pedig még bent a kórházban kérdeztem meg a lehetõségeket.
Encimmel már eszembe sem jutott visszamenni, és nála sincs semmi viszahívásra utalás a zárón!
Mindenesetre érdekes!

Moncsúr! Tedd el azt a cetlit az utókornak, mert a dokinõ egyetlen olvasható írását tartod a kezedben!

Mellszívó:
Három éve aszonták, ne fejjünk géppel, sõt, sehogyse.
Mondjuk az én véleményem azért nem mérvadó, mert én csak itthon durrantam be, ha van nálam, akkor sincs ez másként, de részemrõl örömmel üdvözlöm, hogy már nem néznek rá rossz szemmel!

Talán még fontos lehet: Vigyétek magatokkal az otthon szedett gyógyszereket, nekem az algópirin is otthoni volt!
Úgy tudom, a spontán szültek csak panadolt kaphatnak, mert az van. Vagy valami ilyesmi.

Pankamama!
Én ezért írtam anno Neked, hogy szerintem nem lehet sokat aludni a VIP-ben, mert azzal szemben van a csecsmõraktár. Amire Te gondolsz, az az intenzív-szerû átjáróház. Azért intenzív, mert ott vannak a császárosok a mûtét után, és azért átjáróház, mert mindenki/!/ ott jön-megy non-stop, hogy nehogy egy percig is tudjál pihenni.
Egyébként, ha tömeg van, akkor beraknak oda is anyukákat, aztán, ha van szabad ágy, akkor elköltöztetik, addig persze nem fizetõs, de a jövés-menés rosszabb, mint az állandó két szobatárs. Szerintem.
Régen hallottam olyat is, hogy a VIP embereknek oly szinten kell fenttartaniuk a szobát, hogy ha valaki a diplomatáktól szülni akar, akkor annak a rendelkezésére álljon azonnal a szoba. Nemtom, hogy ma ez hogyan van, szerintem az aktuális árakat és egyebeket elmond a nõvérke az osztályon.

Egyébként a második szüléssel való kezdést támogatom! Mondjuk így a második után én már könnyen beszélek!

Ja, egy emlék a menübõl: sült tejbegríz baracklekvárral!

Jó egészséget Mindannyiotoknak!
Csi
Névtelen
 


Mégegy:
Szülés utáni székrekedés ellen már van valami tûrhetõbb cucc, mint az a förtelmes kanalas lötyi. Persze errõl is tudni kell, hogy kérhesd, de sajna nemtom, hogy mi ez!
Csi
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!

Nekem betét ügyben a Libero mini pelenkabetét vált be nagyon. Az elsõ szülésnél vettem egy 50 darabos csomagot ( csak ilyen volt) és még a másodiknál is ezt használtam.
Nem tudom, hogy lehet-e még kapni vagy már nincs forgalomban, nekünk akkor a szülõszoba látogatáskor ajánlották ( 1998-ban). nagyobb még a Tena extránál is, nem kell óránként cserélni.

Anikó
Anikó
 


Sziasztok!
A második szüléssel kezdjük a világ legjobb találmánya (lenne) én is benne vagyok Kép

Fájdalomcsillapító csak Panadol volt (2001.okt.)de korábban szülõk is azt mondták nem árt felkészülni, mert van, hogy az is kifogy... Kép

Székrekedés ellen a glicerines kúp nálam csodát mûvelt, és csak azt tudom tanácsolni minden e témában szorongó anyukának minél hamarabb kérje, mert én is csak húztam feleslegesen az idõt a 3. nap estéig... A 2. szülés után már kérni fogom a szülést követõ reggelen... Kép
Moncsúr
moncsur
 


Anikó!

Libero pelenkabetétet (illetve semmilyet se) már nem lehet kapni. Ugyhogy marad a Tena, abból viszont a legjobb a legnagyobb (extra).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Tenából a szuper a legnagyobb.
Névtelen
 


kedves lányok!
keresek egy kedves szülész-nõgyógyásznõt a MÁV kórházban.
köszi kriszti
kriszti0114@hotmail.com
kriszti
 


Herczeghes lányok,
Mit jelent a szokásos terhesgondozási díj? Én jelenleg 6000-et fizetek a magánrendelésen és egyelõre elég 5-7 hetenként menni, ez így nekem elfogadható, de késõbb, ha gyakrabban kell, akkor is ennyi?
Zsuzsó
24
zsuzsó
 


Zsuzsó
Én januárban szültem, tehát a terh.gond.-díj tavalyi tarifa, azt nem tudom, változott-e azóta, nekem 5000 Ft volt. Én is 5-7 hetenként jártam, ct-re sem kellett sûrûbben menni a végén.
Én ennyit tudok mondani!
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

Zsuzsó, nekem sem kellett gyakrabban menni a végén, legalább is magánrendelésre. Mivel túlhordtam a babám, 3 naponta kellett menni a kórházba CTG-re, de ezért nem kért pénzt ( még jó, nem is õ csinálta).

Más: Nem tudjátok véletlenül, hogy ha most szeretnék életemben elõször fogamzásgátlót szedni akkor rögtön fölírja vagy többször kell menni különbözõ vizsgálatokra? És ha már szedem és elfogy akkor csak azért, hogy megint fölírja ugyanazt megint fizetni kell (Herczegh)? És mennyit?

Köszi
Anikó
Anikó
 


Sziasztok!

Vagy egy éve írtam utoljára ide, nem csoda, jövõ héten lesz egy éves a kislányom, MÁV-baba Kép

Most azért kotyogok bele, mert egy kicsit belelvasgattam a topicba, és látom, hogy téma volt a hazamentel.

Én este 8-kor szültem, egészséges, 3 kilós lányzót. Úgy terveztük, hogy egyágyas szobába megyünk, jön velünk a párom is, de akkor épp olyan zsúfoltság volt, hogy épphognem a folyósón is volt anyuka Kép

Beraktak egy háromnágyas szobába, ahol olyan pocsékúl éreztem magam, hogy másnap délután szépen összecsomagoltam, és hazamentünk. Nagyon nem ellenkeztek a csecsemõsök, szerintem örültek, hogy eggyel kevesebben vagyunk Kép
Elsõ baba colt a kislányom, de tudtam, hogy párom aktív segítségével megnírkózunk a feladattal kettesben, így is lett. Boldogan ünnepeltük itthon, nyugalomban, boldogságban a kislány elsõ napját.

d.
dalia
 


Szia Dalia!

Köszi, hogy ezt leírtad nekünk. Én is sokat gondolkodom, hogy hogy is legyen, mert tavaly muszáj volt bennmaradni a sárgaság miatt és én is gyenge voltam toxémia után,meg elsõ baba is volt, de most tapasztaltabb vagyok, és a lányomat sem akarom sokáig magára hagyni és az igazság az,hogyha nem tudunk egyágyasba menni, akkor senki nem jöhet be a szobába és az nagyon kényelmetlen. Még nem kérdeztem a dokimat de megfogom. Kiváncsi vagyok mit mond.

Tudok kedves dokinõt mondani, csak kissebbfajta vagyon a hozzájárás, én is ezért váltottam.

Üdv:Pankamama
PM
 


Szia Pankamama!
Neked az anyósod talán többet tud segíteni, mint a kórházban esetleg arra járó személyzet, mert ha jól emlékszem, õ gyermekorvos!
Mondjuk nagyon megértem, hogy már elõre félsz a kislányod hátrahagyása miatt, én jobban féltem az elválástól tõle, mint a szüléstõl, és én is emiatt léptem meg a keddi szülés után pénteken, pedig császároztak!
Én anno megmondtam a rokonságnak, hogy NE hozzák be a fiamat a kórházba, meglehet sokkolta volna a látvány, és nem bírtam volna ki bõgés nélkül. Ha nem vágtak volna, korábban leléptem volna.
A sárgaságról meg kérdezd meg anyósod, mert ha csak ettõl félsz, úgy tudom, hogy van valami gyogyi, ami otthon besárgult babák kezelésére szolgál, de lehet, hogy most óriásit tévedek, akkor bocsi. Ja, és nem a "vércserés" mértékûrõl beszélek!

Mindenki:
A minap szó volt itt arról, hogy a Liberó betétet használtuk néhányan anno, amíg nem volt közismert a Tena. A Liberót azóta nem nagyon kapni bár én nemrég vettem a kórház mögött lévõ CBAban. Nos, találtam egy másik gyártót: GREGERSEN Betétpelenka tel.:06-1-278-04-17
Hátha valakit érdekel!
Minden jót!
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

Meg nem volt alkalmam megkoszonni a hozzaszolasokat es a segitsegeteket.Szoval koszonom. Csak eddig nem jutottam nethez...
Most olvastam Csi hozzaszolasat. Akko r betetpelenka vagy Tena? Akik mar szultetek, mi a velemenytek rola?

Mesi
Mesi
 


Sziasztok,

azt szeretnem megkerdezni, hogy ismer-e valaki Varrone Teri nevu szulesznot a MAV korhazban. Es mi a velemenyetek rola?
Milyen idos, mennyi a stilusa, stb...
Es ha valasztunk szulesznot, annak mennyit illik adni?
Jovo heten gondoltam felhivni, mert a dokim ot ajanlotta. De azert mielott megkeresem, gondoltam rakerdezek nalatok.

Misumama
Misumama
 


Misumama!

Ki a dokid?Kép Csak mert az enyém is öt ajánlotta...
Már szültem júliusban, de sajnos nem nála (épp egy olyan hétvégét fogtunk ki, amikor ö elutazott, én meg teljesen váratlanulKép (elötte két nappal még semmi sem utalt rá, mert nagyon minimálisan volt a méhszájam kinyilva) szültem, igy az általa ajánlott helyettesnél).
Azt nem tudom, hány éves, de középkoru, már nagyon régen dolgozik a szakmában. Nekem nagyon szimpatikus volt, és nagyon sajnáltam, hogy végül nem nála szültem, de a következövel biztos öt fogom keresni.Kép Közvetlen, nagyon kedves, minden kérésemre válaszolt. Pont olyan, amilyennek egy választott szülésznöt én elképzelek. Persze mindenkinek más a stilusa, másfajta ember tetszik neki, de nekem jobban tetszett, mint az akinél szültem, bár ö is nagyon aranyos volt.
Azt sajnos nem tudom, hogy milyen szülés közben...
15-20 ezer forintot illik adni.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Mesi!
Mindkettõt próbáltam, talán nyert a Tena. Szerintem toppanj be a kórház fsz-jén lévõ gyógyászati segéde. boltba, és tézd meg, melyik a szimpatikusabb. Mondjuk lehet, hogy az ára is dominál, esetleg /nem biztos/ a Tena feliratható. Kérdezd meg az eladót, õ mindent megmond.
Most arra viszont nem emlékszem, hogy a Tena ragasztócsíkos-e, azt tudom, hogy a betét nem, és az nem túl jó!
Csi.
Névtelen
 


Igen a Tena ragasztócsíkos. Moncsúr
moncsur
 


Akkor nyert a Tena!
Csi
Névtelen
 


Halihó!

Csi! Nos bár anyósom gyerekorveos de sajnos olyan szemlélettel ami 30 évvel ezelõtt volt általános, ráadásul tüdõgyógyász, amiben nagyon profi de általános dolgokban nem tudom. Õ állandóan méricskélte volna Pankát, hogy mennyit szopott és mindig fel akarta írni a tápszert, mert szerinte a gyerek éhezett, mert nem átlag szerint gyarapodott. Szóval lelkileg nemigen lenne rám túl jó hatással ha éjjel-nappal itt lenne és osztaná a tanácsokat. Nekem az kellene, hogy olyan valaki legyen itt aki fõz, vasal, takarít és a gyerekekkel azt csinálja amit mondok. Támogat, bátorít és nem hátráltat. Nos õ a férjem lenne, dehát õ csak 1 hétig lesz velünk. Ettõl függetlenül haza akarok jönni, valahogy csak megoldom. Már csak 9 hét....

Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy beleszólok.
Mesi,
a Tenához gyógyszertárban lehet kapni hálós bugyit, ami nagyon jól megtartja. Egy csomagban kettõ van, elég ennyi, amíg az egyik rajtad van a másik, ha kimosod, megszárad. Nem csúszik el, jól megtartja. Én nem is tudom mit csináltam volna nélküle az elsõ napokban. Sõt én még itthon is jószerivel azt használtam.Kép
Üdv:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci!
Csak így, négyszemközt vallom be, és csak Neked, hogy a pokoli nyári napokon én ma is sokszor errõl a búgyóról álmodom......

Pankamama!
Nem értelek, a helyzet egyszerû!
Akirõl beszélsz, az csettintésre jön elõ, Jótündérnek hívják, és olyan picike szárnyacskákat hord a hátán!
Viccet félretéve,tuti, hogy nem lesz egyszerû dolgod. Egyébként én azt hittem, csak nekem van szerencsám az igazi ANYÓShoz, de ezek szerint... Nekem közölte, amikor mentünk szülni, hogy sajna nem tud kivenni szabit, hogy a fiamra vigyázzon. Biztos váratlanul érte a hír, hogy terhes vagyok, nemcsak heccbõl növesztek dinnyét a hasam környékén.
Na, persze, õ nem "holmi" tüdõgyógyász ám!!!! Hanem pénztáros! Azért az nem mindegy ám!

Komolyan: Gondoltál már a kész kaja lefagyasztásához? Nekem nagyon bejött!

Hajrá Kisbaba!
Csi
Névtelen
 


Sziasztok !


Olyan anyukát keresek, aki dr. Szabó Györgynél szült, vagy hozzá jár terhesgondozásra. Elsõsorban a tarifájára lennék kíváncsi, meg hogy mennyit kell várni a gondozásnál a bejutásra.
Névtelen
 


Szia Névtelen.

Én hozzá járok most a második babámmal. Nincs tarifája, mert nem magánrendel, hanem a kórházban az ambulancián. Idõpontra lehet menni, mindig nagyon pontos. UH-ra is idõpontot kapsz, az is pontos. És a doki nagyon kedves.

Üdv:Pankamama
PM
 


Pankamama !

Te vagy az én emberem ! Én úgy tudtam, hogy a rendelõben rendel minden csütörtökön 9.30-11.30-ig. Ez már megszûnt ?
Az ambulancián mikor van ? Az elsõt is nála szülted ?
Nekem is a második, az elsõt ott a kórházban a Harsányi dokinál szültem, csak most nincs annyi pénzünk.

köszi, Éva
Névtelen
 


Éva
Tényleg csütörtökön rendel, szerintem talán hosszabb ideig, mint írtad. Nekem ugyan mindig mondta, hogy kb. mikor menjek, de nem idõre hívtak be, volt amikor vártam. Nem is tudtam, hogy az ambulancián is fogad. Tényleg kedves, nekünk õ mutatta meg a szülés elõtt pár héttel a szülõszobát is.

Gorsi
gorsi
 
 


Éva, Pankamama, Gorsi!

Én is a Szabóhoz járok (32. hetes vagyok). Eddig nem fizettem neki egy fillért sem. Nekem nem fontos, hogy tudja a nevem, csak az, hogy a babával törõdjön. Ezért lenne egy-két kérdésem hozzátok:
- eddig még nem hallgatott szívhangot, nem nézte meg a méh helyzetét, és nem nézte meg a méhszáj állapotát;
-a találkozásaink úgy néznek ki, hogy megkérdezi van-e valami panaszom (nincs), s megmondja mikor kell mennem vér-, vizelet- ill. UH vizsgálatra, s legközelebb mikor jöjjek.
Nálatok is így van ez?
A védõnõm szerint ez nem terhesrendelés.
Igaz, hogy mond valami idõt, hogy mikor menjek, de általában 1 órát azért így is kell várni. Utána a dobozban ücsörögve végig hallgathatom a bennt lévõ dolgait, s az utánam következõ az enyémeket.
Nekem kényelmes ez így, de nem tudom, hogy megtesz-e mindent a gyerekért. Úgyhogy nem leszek kétségbe esve, ha nem tud bejönni a szülésemre...
Bocs a hosszú szövegért, de kíváncs vagyok a Ti véleményetekre!
Nati
Névtelen
 


Kedves Nati!
Tetszik ez a dobozban ulve kifejezes- vigasztaljon, hogy legalabb mindezt ingyer. En ugyanezt tettem a terhesgondozas alatt a Harsanyi dokinal jo kis penzert. En is hallgattam az elottem levok dolgait- es gondolom az enyemeket is hallottak...Mondjuk o vizsgalni is szokott mindig..
De a doboz nekem se tetszik- olyan ciki az egesz...Jobban szeretnem, ha elotte beszelgetnenek egy kicst hogy vagyok meg ilyesmi es csak utana jonne a vizsgalat- igy mindig kulon ki kell talalni, hogy mit vegyek fel- mert az is olyan ego, ha pl. egy honapja vagy tobb ideje nem talalkoztunk es akkor egybol egy szal semmiben koszonunk...Bocs, ha tul off voltam - de ez a "doboz" nagyon nyomja a lelkem...
Szia! Tea
Tea
 


Nati!
A méh állapotát látja az UH-n a vizsgálatot végzõ személy, és az UH kiírja a magzati szívhangot is. Szerintem a méhszáj is látható, csak a szülés közeledtét nem lehet megállapítani, csak a méhszáj manuális vizsgálatával. És manapság a fertõzések elkerülése végett jobb, ha nem "matatnak" folyton.
Mi az a "doboz"?
Névtelen
 


Nati,
nem fog bemenni a szülésedre... Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Virág,
Ki vezeti le a szülést ? Ki varr ? ,stb.

Éva
Névtelen
 


Névtelen!
A DOBOZ a MÁV Rendelõ Intézetében található öltözõ, bár ahhoz kevésbé hasonlít, jobban egy dobozhoz. A hang éppen úgy szûrõdik be és levegõd is csak annyi van, mint egy dobozban.
Üdvözlettel:Moncsúr
moncsur
 


Sziasztok Lányok!

Roppant érdekes amit írtok. Én az elsõ babámat Koós-Hutás Piroskánál szültem egy vagyonért, és most nem akarunk annyit kiadni a semmiért. Az elsõ terhességem elég problémás volt.

Most kezdettõl fogva a Szabó dokihoz járok. Mindig az ambulanciára kellett hozzá mennem, és nagyrészt hétvégén, amikor õ van ügyeletben. Percre pontosan behív abban az idõpontban, amikorra elõjegyzett. Nem vizsgál manuálisan feleslegesen csak ha gondod van, ami nagyon jó, mert kinek jó az a sok " turkálás"? Abba is beleegyezett, hogy az összes laborvizsgálatot itt a saját kerületemben végeztethessem el-ti.a védõnõ is adhat rá beutalót-és így a 1,5 éves lányomat nem kell hajnalban berángatni a MÁV-ba. Az UH-kra/ összesen 3 van/ idõpontot kaptam a MÁV-ban és ott is mindig pontosan bejutottam /mindig a Harsányi csinálta/ Utána felhívom a dokit és elmondom neki a labor ill. UH eredményt, és ha minden OK. akkor megmondja mikor hová kell mennem legközelebb. Higgyjétek el ennél kényelmesebb megoldás nincs is. Kell a fenének a sok felesleges járkálás. A védõnõ meg havonta néz ugyis vérnyomást, vizeletet és hallgat szívhangot. Persze csak 2. babától, mert az elsõvel az ember még nagyon aggódik. Én remélem, hogy szülésnél ott lesz.

Nati! Én is 32 hetes vagyokKépEgyszerre szülünk?

Virág! Ezt hogy értetted?


Üdv:Pankamama
PM
 


Pankamama!
De Neked nagyon szupi a védõnõd!!!! Az enyém nem is látott...Szülés óta sem, nagyon!
Ja, és a Harsányiról is csak jót hallottam.

Hajrá!
Névtelen
 


Pankamama !

A Harsányi doki kért pénzt a uh-ért ?
Nekem kicsit ciki lesz, mert az elsõt nála szültem, viszont most átpártolnék a Szabóhoz.


Éva
Névtelen
 


Szia Éva!

Miért kért volna, amikor ez rendes Sztk-s UH volt. Csak éppen õ volt az ultrahangos orvos. Nem biztos, hogy neked is õ fogja csinálni. Azonfelül biztos vagy benne, hogy megismerne? És ha igen akkor sem kérheti számon tõled, hogy miért pártoltál el tõle. Ha nem magánrendelésre mész akkor senkinek nem kell fizetned, csak ha akarsz.

Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok!

Névtelen: Az UH-ról annyit, hogy volt a 12., a 18., és most a 32. héten. Egyszer sem nézte meg az illetõ orvos a méhszájat.
Ma voltam rendelésen! Most már elõjegyeznek mindenkit idõre, én ma 10-re voltam beírva, ott is voltam. 11.10-kor jutottam be a rendelõbe... Igazából annyira nem zavar, mindig van nálam olvasnivaló. A bent történtek:
-Jók a labor és az UH leletei.
-Panasza van? Nem szúr sehol? -Nem, jól vagyok.
-Mérjünk egy vérnyomást!
-Akkor legközelebb a 35. héten jöjjön, (idõpont megbeszélés), majd akkor megvizsgálom, onnantól hetente kell jönnie.
És ezért kellett nekem 70 percet várnom!
Pankamama! Engem november 10-re írt ki. Téged mikorra? Nekem legközelebb okt.10-én 10-re kell mennem, s akkortól minden héten.
Jaj, még egy kérdés-megállapítás: sokaknál olvasom, hogy ha valamilyen baja van, felhívja az orvosát. Nekem ilyen problémám nincs, de fel se tudnám hívni, mivel nem tudom a telefonszámát. Ezt mikor és kinek szokták megadni? Ha majd bemegyek szülni, a kórház felhívja õt esetleg? (No, nem fontos... :-) )

Sziasztok:
Nati
Névtelen
 


Lányok!
Anno, a félemelet egy, a kórház által pártolt MAGÁNRENDELÕ rendszer volt. Az SZTK-s rendelés, a másik házban, a rendelõben volt. Ma ez hogy van? Aki a Nõgyógy.Ambulanciára megy/félmelet/, az ingyenes, vagy illik megkérdezni, hogy mennyi a tarifa? /Most inkább a szokás, mint az erkölcs érdekelne!/
Barátnõm most kezdett bejárni a Tidrencelhez, és nem bánnám, ha valaki végre tutira megírná a benti viszonyokat!

Apropó, Tidrencel....õ szülész doki is? Állítólag szemtelenül fiatal, és jóképû, de azt még nem hallottam, hogy szülést vezetett volna...
Van valakinek tapasztalata?
Esetleg valaki megkérdezné a szülésznõjét, mert másik dokit mégiscsak ciki!
Megkérdezném én is, de nem volt szülésznõm...

Nagyon köszike!
Csi
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!
Én is a MÁV-ban fogok szülni Koós-Hutás Piroskánál. Elsõ baba, így minden olyan ismeretlen. Mit kell venni, mit nem szabad venni, hogyan lesz az egész szülés, stb. Dehát ezek megoldódnak majd valahogy...
De ami engem nagyon érdekel: a mocskos anyagiak. Mert odáig rendben van, hogy járok a magánrendelésre, ott megmondják, hogy mi mennyi, én meg kipengetem. De a szülés hogyan mûködik? Pankamama! Írtad, hogy te is a K-H Piroskánál szültél egy vagyonért - ez mit jelent? Te kérdezted meg, hogy akkor ez most mennyibe is fog kerülni, vagy õ mondta? Már elõre tisztázni kell ezt? Vagy csak a szülés után derül ki? És ha szülésznõt is választasz, akkor annak is kell - gondolom - külön fizetni? Annak mennyit? Tudom, hogy ez "tabu" téma, de olyan kínos ez az egész egészségügy. Hogy kinek kell adni (miért kell adni?), eleget adsz-e, segítsetek! Pankamama! Te mennyiért szültél?

Sziasztok: Mona
Névtelen
 


Éva,
egy választ már írtam pár napja, de nem küldte el a gép. Na akkor újra. A vajúdás alatt a szülésznõ van veled. Kitoláskor már orvos is ott van. Ha nincs komplikáció és gátmetszés - amit a szülésznõ csinál - ,akkor a doki szerepe mindössze annyi, hogy ad egy oxitocin szurit a baba születése után. Komplikáció esetén megnõ a szerepe. Én mindannyiszor komplikáció mentesen szültem, de fontos volt az orvosom személye, és a tudat, hogy ott van. Azt hiszem, emocionális támasz is volt õ nekem.

Pankamama,
miért nem fog bemenni? Egyszerû: az orvos munkaköri leírásában feladata, hogy tisztességgel ellássa a kismamát a munkaidejében, és ügyeletesként segítsen világra hozni a fogadott orvos nélküli kismamák babáit. Miután terhesrendelésen nem kapott pénzt, igen valószínû, hogy a kismama szülés után sem fog túl sokat adni, kvázi nem érdeke bemenni, de nem is kötelessége. És ha belegondolsz, ez normális. Õ dönti el, hogy a szabad idejét mennyiért "adja el", mennyit ér neki anyagilag, hogy éjnek idején felkeljen, otthagyja a feleségét a szülinapi party közben, vagy felálljon a gyereke mellõl, mikor mesél neki. Vagy éppen szeretkezés közben. Értitek? Én is meghúznám a vonalat, bár leveleztem olyan orvossal (Csákány), aki nem megy be senkinek a szülésére, ellenben becsületesen levezeti az ügyelete alatt szülõ nõk szülését. (szóismétlés, bocsiKép) Neki nem eladó a magánélete. Szóval 1000 %, hogy nem fog bemenni.

Éva,
az elsõ kettõ gyerekemmel nekem is a Harsányi volt a dokim, a fenti okok miatt nem jött be a szülésemre, és aztán dobtam. A második eresztés gyerekemet a Kisfalvinál szültem, és enyhén szólva ciki volt, mikor a 3. szülésnél bementem, és a Harsányi volt az ügyeletes. Biztos vagyok benne, hogy meg tudod beszélni a Szabóval, hogy akkorra küldjön UH-ra, amikor nem a Harsányi van ott.

Névtelen,
ha a Harsányiról csak jót hallottál, akkor nem olvastad a vele kapcsolatos hozzászólásaimat. Kép

Nati,
ha izgat, hogy zárt-e a méhszájad, egyszerûen megkéred, hogy nézze meg. Miután nem fizettél neki, nem fogja megadni a mobilját, mert a szüléskor nem akar személyesen mentegetõzni, miért is nem "tud" éppen bemenni. Majd a szülésznõk felhívják, és átvállalják ezt a szerepet. XY drúr azért nem tud most bejönni, mert az apósának éppen szívinkfartusa van, és senki más nem tudott elmenni hozzá vidékre. Meg ilyenek. Ha problémád van, hívd fel a MÁV-ot közvetlenül, és ha mázlid van, 20 percen belül el is érik az ambulancia, a szülészet, az újszülött osztály és az orvosi szoba valamelyikében. Ha peched van, már mindenhová legalább háromszor kapcsoltak, és akkor benyögik, hogy "A doktorúr épp most ment el, hívja holnap 10 körül." Kép És ha még nagyobb peched van, a doktorúr holnap 10-tõl legalább 14-ig a mûtõben van. KépKépKép Ami után azonnal lelécel. Magyarul: ha nincs pénzed, dögölj meg... Sajnos.
ZULU: 2002.
BUDAPEST, HUNGARY

Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok,

akit érdekelnek Harsányi doki tarifái: terhesgondozás->4500 Ft, szülés->50.000 Ft.
Névtelen
 


Mona:

Van olyan orvos aki megmondja mennyit kér a szülésnél, van olyan aki nem ha kellemetlen is jó elõre tisztázni. Én megkérdeztem az én orvosomat, hogy bár kellemetlen, de szeretném tudni, hogy a szülésnek mennyi a tarifája. Nem csodálkozott a kérdésen, de megmondta, hogy nála s zülésnek nincs tarifája mindeki belátása és lehetõsége szerint ad. Magánorvos volt, kizárólag magánrendelésekre jártam hozzá. Én 40000,-et adtam, úgy tünt elégedett.
A kórházi tapasztalatok alapján (fél éves) 40-50 az átlagos, de a legtöbb orvos megmondja konkrétan.
Ne félj megkérdezni, nem fognak belepirulni a válaszba, és jó ha tisztába vagy vele.
Szülésznõ:
A szülésznõmet is megkérdeztem, õ azt mondta, hogy nem kébzelem hogy õ bármit is mond. Nem is mondott. Szülés után 20 e-et kapott, õ is elégedett volt.
Kórházi tapasztalatok alapján fogadott szülésznõ 10-20.

Nekem az orvosom is és a szülésznõm is ott volt amikor kellett és tudták a dolgukat.
Maximálisan meg voltam elégedve.
Csecsemõsöknek nem adtam, egyrészt mer nagy szám amit csinálnak, másrészt mert 4 nap alatt talán kétszer láttam ugyanazt, és a fürdetésen kívül mást nem csináltak.

Csí:
A kérdéses doki vezet le szülést is és a mellettem fekvõ kismama meg volt vele elégedve. Részleteket nem tudok, mert õ aznap jött amikor én már hazafele vettem az irányt.

Sziasztok
zkati
zkati
 


Nevtelen 9.45 - szept. 20!
ezeket a matematikai jeleket a Harsanyival kapcsolatban- magyarul, hogy nagyobb, mint ">" szemelyes friss tapasztalatod tamasztja ala? Es mi a felso hatar?
Udv. Tea
Tea
 


Sziasztok!
Pankamama van egy jó hírem! Be fog menni!
Tavaly én is Szabó dokihoz jártam, a terhesrendelésen ugyanúgy viselkedett, ahogy írtad. Nem adtam neki egyszer sem pénzt, de mindig kedves és figyelmes volt, de nem lihegte túl a dolgokat. Persze éjjel szültem, de a szülészeten behívták, és kb. 1 óra alatt be is ért. (Ahogy mesélték, az volt a második éjszakája, amikor kismamája volt, és a következõ éjjel ügyeletes volt. )Ahhoz képest vidám kis szülést rendeztünk!!Kép)))
A varratszedéskor adtam neki 15.000 Ft-ot (ennyi volt erre), és továbbra is kedves és elõzékeny maradt. Szerintem elég rendes pasi, és nincs elszállva.
Emmama
emmama
 


Tea!

Harsányinál ezek konkrét árak, ennyi és nem több. (Kivéve, ha UH van, mert akkor az 5500 nem 4500.) Ezek az általa megszabott árak.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


emmama, PM,
õszintén kívánom, hogy ne legyen igazam!!! KépKépKép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok Lányok!

Mona! Az igazság az, hogy K-H Piroska minden alkalommal kért pénzt a magánrendelõjében, akkor is amikor 2 naponta kellett mennem. Sajnos akkor is amikor a MÁV-ba rendelt be -szerdán akkor ott õ rendel- Poénból megkérdeztem mivel tartozom, és õ közölte, hogy amit gondolok. Na itt telt be a pohár. És még ott amikor szülés után 30.000 ft-ot adtam-mivel nagyon sokat hagytam ott nála a magánrendelõbe,- és ezek után nekem kellett felhívnom a mobilján szülés után, hogy rosszul vagyok/ toxémiával szültem/ õ meg mondta, hogy milyen orvosságot kérjek a nõvérektõl. Jó, nem? Akkor mire fizettük ki azt a rengeteg pénzt, mivel volt amikor a magánrendelõben 2 órát vártam rá? Szülésért anno nem mondott tarifát de kérdezz rá feltétlenül, nehogy utána érjen a meglepi. Szülésznõt nem fogadtam, most sem fogok, szerintem mind kedves és ugyis a férjem lesz a támaszom. A csomag összeállításban szívesen segítek, úgyis lassan hozzá kell kezdenem. udvari@mail.datanet.hu Mikorra vagy kiírva?

Nati! Nekem azért valamennyire fontos, hogy az orvos akinél szülni fogok, valamilyen szinten egy hullámhosszon legyen velem. Tehát ha neked ez a " laza" stílus nem jön be, akkor értem miért nem fontos a jelenléte. Engem nov. 12-re írt ki, ugyanez volt most a 32. heti UH elõtt, a folyosón megismert, megkérdezte jól vagyok-e, mondta, hogy szedjek vasat, mert rossz a vérképem és a 35. hétre hívott vissza CT-re és méhszáj vizsgálatra. Okt. 13-án, vasárnap megyek 10-re az ambulanciára. A mobilszámát még a legelsõ találkozásunk végén megadta, amikor még nem is voltam terhes. Na ilyenkor mi van?

Virág! Kérlek, hogy azért ilyen dolgokat ne jelents ki, hogy ugyse lesz ott a doki, mert nem nála szültél, nem tudhatod, hogy milyen. Felesleges az elsõ szülõ, amúgyis aggódó kismamákat elijesztened. Én legközelebb rá fogok kérdezni erre a dologra, meglátjuk mit mond. Amúgy az õ felesége is állapotos, kicsit érintett is most a dolgokban. Én is azon gondolkodom, hogy amilyen pechem lesz a KH. Piroska lesz ügyeletben szüléskor. KépKép

Emmama! Én is így gondolom.

Tidrencelt most láttam bennt és hát engem zavarna, ha õ lenne az orvosom. Nagyon fiatal és tényleg túl jóképû nõgyógyásznak. Dehát ízlések és.....

Lányok! Írjatok a tapasztalataitokról bátran. Így lassan helyükre kerülnek a dolgok.

Üdv:Pankamama
PM
 


Pankamama,
OK, nem ijesztgetek. Engem sem ijesztettek meg anno, csak "elfelejtett" bejönni a szülész, akiben bíztam. Kép Inkább ijesztettek volna meg, fel tudtam volna lelkileg készülni rá. És ha az orvos befutott, tényleg elég kicsi a valószínűsége, hogy ilyen esetben bemegy. Jobb félni, mint megijedni, azt mondják... De hát no problem, az ügyeletes doki sokkal szimpibb volt, pedig egy kanyit nem kapott. Kép Pussz:

Virág
Virág (fiore)
 


Lányok!

Én is K-H Piroskánál készülök szülni, 2002. dec. 29-re vagyok kiírva!
Nekem az az egy félelmem van, hogy mi történne, ha szentestén, vagy épp szilveszterkor gondolja úgy a bébi, hogy ki szeretne jönni, és nem a dokim az ügyeletes. Tehát, van-e arról tapasztalata valakinek, hogy ünnepnapon utolérhetõ-e a doki?
Elõre is köszönöm a segítséget!

D.
doris
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: