Új privát üzeneted érkezett!

Wow, Kata,
ez az ovi marha jól hangzik! :D úszni mi is nagyon szeretnénk vinni Ábelt, kíváncsi volnék a tapasztalatokra, hogy milyen az oktató meg hogy csinálják stb
sms meg telefon hogy megnyugodj -ez meg aztán pláne wow :o :lol:

érdeklődést köszi :D ma voltunk újabb nst-n, minden rendben volt, egyelőre nem tűnik úgy, hogy jönni akarna, de végülis még van két hete :D nekem néha olyan érzésem van (főleg, ha Ábel műsor van éjszaka), hogy legszívesebben lefeküdnék és a szülésig fel se kelnék :lol: :lol:

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Kata,
ez nem semmi!! :) ez végülis CsaNa? jól mehet nekik 8)


én meg kérdeznék: akiknek 2 év körüli a gyerköce, mint Ábelem (nemsokára), az életkori sajátosság lehet nála, hogy hirtelen anyásabb lett, többet akar cicizni, elaludni egyáltalán nem hajlandó mással, stb. (eddig tökjól elvolt a bébiszittyóval meg a gyerekekkel, amig angolt tanitottam, most meg sirógörcsöt kapott, amikor el akartam tünni a másik szobában... :roll: )

KépKép
fibi
 
 


Hú, ha már ovi, mi ma voltunk ovis szülőin és tavaly óta tök sok minden változott, pl csináltak egy sószobát!!! :D annyira örülök neki :D

Fíbsz,
én nem emlékszem ilyesmire nekünk másfél évvel ezelőttről (igaz, régen volt), de ez nem olyan inkább kicsit, mint a nagyoknál az oviba szokás: pár hétig minden okés meg izgi új, aztán jön a nyüfi (tehát hogy magának a változásnak szól)

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 

 
 

Fibi: Tücinél is vannak anyásabb korszakok és kevésbé. Hullámzik. A dackorszak időszakára amúgy is jellemző az ambivalencia, hogy egyszerre van jelen az önállóságra való törekvés (anyától el) és az anyásság. Lehet, hogy Ábelnél most épp az anyásság erősödött fel valamilyen okból.

Kép
Kép
tinu
 
 


Kata: ez az ovi csudajól hangzik!! WOW! tök irigy vagyok Ákosra, hogy odajárhat, ilyen nagy lovakat, mint pl én már nem vesznek fel? :mrgreen:

Én is ma megyek az első szülőire! Izgiiiii

Fibi: Szerintem ez gyerekfüggő is. Mert pl Bori is ilyen, mint amit Ábelre írtál, ámbár ő még csak 1 éves leszen.. Kamillával nemigen voltak ilyen gondjaim.
Pl. Kamilla sose félt idegen arcoktól, mindig kiváncsian, barátkozott, vigyorgott akár vadidegenre is. Na Bori totál ellentéte, mert ő még az idegen kisgyerektől is megrémül néha a homokozóban :) HA nem én altatom, hanem Anyu akkor minima 30 perc masszív üvöltéssel megy csak az elalvás :roll: és úgy üvölt, mintha nyúznák! Amilyen pici, olyan erős a hangja!

Szombaton volt az ominózus esküvő amit nagy részben én szerveztem és nagyon jó buli volt :) a dekoráció is irtó királyságos lett, marhára meg voltunk magunkkal elégedve apjukkal :P Úgyhogy most fura is, hogy "nincs mit csinálnom" igy nagy hirtelen délutánonként...

Nemtom hun vannak a többiek, de én nagyon sajnálom, hogy így belassultunk :cry: :cry:

Rylie
rylie
 
 


Sziasztok!
Segítsetek kérlek! Raft doktor ma közölte velem, hogy nagy valószínűséggel szabadságon lesz július közepén, amikorra ki vagyok írva. Most el kell döntenem, hogy dokit vagy szülésznőt válasszak. Nagy gondban vagyok. Hiszen végig a szülésznő van velem, ő foglalkozik jobban a folyamattal, a dokik csak a végére jönnek be, igaz? Így azt hiszem szülésznőt kellene fogadnom, de nem ismerem sajnos őket, mert nincs közel a kórház így még nem mentem el egy előadásra sem. Kérlek-kérlek Benneteket, hogy priviben írjátok meg a tapasztalataitokat, jókat-rosszakat egyaránt! Ki mennyire lelkiismeretes, milyen stílusú, mire számíthatok mellete, és nem utolsó sorban hogy van-e fix tarifája? Ki kell találnom sürgősen valamit, mert nem szeretnék úgy beesni a kórházba, hogy se dokim se szülésznőm nincs!

Köszönöm előre is! sziszkusz
sziszkusz
 
 


Házikó lett a jelünk. Sajna az összes csajos jelet a csókos szülők már lenyúlták. De se baj, a kockánál azért sokkal jobb a házikó :) csak macerásabb felaplikálni az összes cuccra.
Kérdés: ami az oviba bemegy kisbugyi, zokni stb Ti mindenre felrajzoltátok a ded jelét??? Mivel? Alkesz filc? vagy hímezgetés? :roll:
Egyébiránt nekem nagyon szimpa volt mind a két ovinéni, remélem Kamillának is bejönnek majd.
És lesz család látogatás is...majd augusztusban, szal nem kerülöm el a portörlést én sem 8)

Kérdés: Kisebb gyeremek 1 éves szülije alkalmából Ti adtatok valami izékét a nagyobbnak is, hogy ne legyen oda, hogy ő nem kap semmit???? Ezen vacilálok, hogy kapjon-e vmit Kamilla valami béna szöveg kiséretében, vagy sem. Elvileg van még dugi mesekönyv és dugi orvosi vizsgálószett, egyik se egy nagy kaliberű ajándék, de mégis VALAMI!

Sziszkusz: Raft dokiról sose hallottam még...szülésznőd legyen szerintem hamár dokid nem lesz!

Bori megint kis házisárkány vagy a fogtól vagy a széltől :x :(

és megtett már önállóan 3 lépést! :)

Rylie
rylie
 
 


Sziasztok!

Első gyerekemet dr. Zsigmond Tamásnál szültem, és Nyulas Jolán volt a szülésznőm. Ez véletlenül alakult akkor így, mert a kórházbezárások idején szültem, és ők voltak az ügyeletesek. Viszont nagyon meg voltam elégedve velük (sikeres gátvédelemmel szültem), és szeretném őket újra felkeresni, mert jön a kistesó.
Tud valaki valamilyen elérhetőséget Nyulas Jolánhoz és dr. Zsigmond Tamáshoz?

Válaszotokat előre is köszönöm!

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Mindenkinek köszönöm, aki a témában így vagy úgy megkeresett és elmesélte, náluk hogy volt, ha volt hasonló. Egy kis megnyugvás volt, mert így sejtem, hogy nem feltétlen én rontottam el mindent, hanem másnál is előfordult.

Monisa :) köszönöm szépen, hogy írtál pár szót nekem. Írtam Neked privit :) amúgy a viccelődés nem nagyon műkszik, nem tudom, miért. Valahogy mintha hiszti közben elveszítené az összes humorérzékét és azzal lenne csak elfoglalva, hogyan tudja még tovább csinálni.

Rylie :) Neked is nagyon köszönöm, talán én vagyok túl görcsös mostmár, nem tudom. Igyekszem lenyugtatni magam.
Házikóhoz gratula, sztem nem olyan rossz az. Nekem az első ovimban kalapács volt a jelem, háááát ez sem az a tipikus lányos jel ;)
Hűűű, első lépések, vége a relatíve nyugodt napoknak ;) Gratulálok Bori lányodnak :)

Akata :) tényleg nagyon jól hangzik ez az óvi. Remélem, minden így marad :) Én is beírattam Mátét már szeptembertől, illetve csak januártól fogom vinni ;). Viszont amit eddig hallottam, láttam, tapasztaltam a helyi óviban, az rendben van. Egy dolog, ami furcsa nekem, hogy nincs az a klasszikus beszoktatás, amiről itt többen is írtatok, hanem kicsit „spártaibb”, de végülis, ha jobban belegondolok a mi időnkben sem nagyon volt ilyesmi. Sebaj, néhány napot lehet lazábban venni és ott lenni, oszt jó napot.

Fibi :) nálunk most van ilyen Máténál, mint amit írtál Ábellel kapcsolatban. Erre rögtön megkaptuk, hogy félre lett nevelve Máté, mondván nagyon anyás. Mondjuk nekem nem is volt más lehetőségem, mert nem volt kire bíznom, így valóban csak én voltam vele, de több helyről hallom vissza, hogy ez életkornak megfelelő, normális viselkedés. Talán Nálatok korábban jött el a dolog.

Sziszkusz :) szívesen írnék én is Neked az enyémről, de Ő is éppen szabin lesz az általad említett időpontban…

Babdorka :) sajnos nekem egyikőjükkel sem volt dolgom, így nem is tudok Neked segíteni. :(

Sokan tudtok már róla, így annyira nem is nagy újdonság, hogy nálunk is érkezik a tesó :) Még éppen időben jutott eszembe, hogy ide leírjam ;) 8) Hiába szétszórt vagyok nagyon :)

Vica

Kép
Kép
vica94
 
 


Vica: gratulálok a tesóhoz! Még tényleg épp időben tetted publikussá. :lol: :lol: :lol: Fiú avagy lány? Vagy ez is titok? :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Vicának ma reggel 08.39-kor megszületett a kislánya, Bernadett.
Sok fekete hajjal, 3800g és 54 cm. Egészséges és szépséges :)
macskanyu
 
 


Vicának ismét gratulálok, már a kinti babához!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Vicának hatalmas gratulaaaaaa, és Bernadetthez sok boldogságot :D :D :D
ez gyors volt :lol:

köszönöm a válaszokat, csajok, kezd javulni a helyzet :)

Rylie,
én is gondolkoztam ezen, végül nem adtunk Bálintnak is külön ajándékot, és teljesen megértette. söööt, mondta, hogy ő is akar Ábelnek adni ajándékot, és rajzol neki kombájnt :D (bár van köztük 1 év, ha jól tudom, Kamilla fiatalabb...)

KépKép
fibi
 
 


Rylie: ja, én is akartam válaszolni a kérdésedre, csak elfelejtettem. :oops: Szóval nekem eszembe sem jutott ilyesmi, hogy mindkét gyereknek vegyek ajándékot az egyik szülijére. Kicsit izgultam most, mert Tüci unokatesójának volt a szülije és vettünk neki egy nagy dobozos társasjátékot. Mivel CSongi 10 napos volt, mikor Flóra születésnapja volt, ezért nem mentünk hozzájuk a bulira, megvártuk, míg ők átjönnek majd. Addig itt állt a lakásban az ajándék, és Tüci néhányszor bepróbálkozott, hogy nyissuk ki, de aztán megértette, hogy a Flóráé és nem hisztizett. Sőt, mikor átjöttek, akkor ő adta oda neki és akkor sem volt hiszti, hogy az az övé lenne, vagy ilyesmi. Szóval szerintem nem feltétlen kell ebből féltékenykedésnek lenni, hogy csak az egyik gyerek kap ajándékot.

Kép
Kép
tinu
 
 


VICÁÉKNAK SOK BOLDOGSÁGOT!!!!!!!!!!!!!!!


Rylie,
mi sem adtunk nekik ajándékot, ha nem volt szülinapjuk. Ennyi bele kell, hogy férjen nekik. Nem mindig róluk szól az élet... :lol: :lol: :lol:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Isten Hozta Bernadettet!!!! :) Jó egészséget és sok tejcsit kívánunk!!!


Köszi :) akkor Kamilla se kap. Fibi, én is a rajzra gondoltam és Kamilla tegnap nagy vígan rajzolt, ámbár ő még nem olyan ügyes, mint Bálint és gömböket rajzolt csak. Gondoltam, hogy valami szüreál gyerekrajz amit csak én nem értek a felnőttszememmel, és megkérdeztem, hogy na és ezek mik. Mire -hogyhogynemérted-hangon: hát gömbök, nem látod? :lol: :lol:
és hát nagyon pályázik a tortára kerülő marcipánrózsára, hogy majd elkéri Borikától, hogy megkóstolhassa 8) azt még nem tudja, hogy velem kell ezt lemeccselnie mert én is igen szeretem a marcipánt :mrgreen:

Egyébiránt a múlthét s ez a hét programja, hogy minden kaki és minden pisi eleje a bugyiban landolt :twisted: a puttonyom kivolt/van már vele :x Ma volt az első nap, hogy szépen magától elment a wcre és nem lett féknyomos a bugyija :?
Anyám szerint keveset iszik a gyerek és ezért van ez. Passz, hogy mi az összefüggés...de én azt szűrtem le belőle, hogy én nem csinálok vmit jól megint. :?
Ja és ha idegen helyen, vendégségben vagyunk, akkor pedig fix, hogy bepisil avagy bekakil ha nem viszem el időben a klotyóra, mert egyébként letagadja, mert annyi minden van fontosabb és már nem tud, hgoy ugrálni, hogy visszatartsa...és tiszta hülyén érzem magam, hogy kb 5 percenként kérdezzük meg tőle, hogy kell pisilni?kell kakilni? mintha ez lenne a családi mantra :roll:
tudom, hogy költői: de MIKOR növi ezt már ki?????
Mindig eszembejut Monisa, hogy a gyereknek nem szabad elhinni amit mond :P és jelen esetben ebben a pisi/kaki témában ez ránk totál igaz...
Mikor látja bé a gyermek, hogy a wc eltöltött idő, az nem hol idő és nem felesleges???
és van valami jó ötletetek, hogy arra a kérdésre, hogy "és miért nem jó dolog bepisilni/bekakilni?" már sokféle dolgot mondtam: kicsípi, büdi leszel, pisi a wcben szeret lenni, ovisok már a wcbe pisilnek - "de miért?"
meg sok ilyesmit, de eddig egyik se hatotta meg túlságosan :?
Kinek mi a frappáns válasza erre??
Köszi

Rylie
rylie
 
 


öö szürreál és holt idő s egyebek...és a kérdésre mi jó válasz s egyebek...sok hiba, de azért értitek szerintem a lényeget :oops:

R
rylie
 
 


Bernadettnek innen is :lol: :lol: :lol:

Akata! húúúúúúú, ez az ovi tényleg szuperül hangzik!!! :lol:

Rylie! én ellene vagyok az ilyenfajta ajándékoknak. nem is értek vele egyet elviekben, + rossz végét is láttam már.
másik témád:szerintem a csíknak semmi köze a nemiváshoz. frappáns válasz :?: . hmmm...

Ancsi! tanulsz?

Zuzi! milyen újra melóban?

elmélkedem: ha állítólag főzéskor minden kimegy az ételből, akkor miért hajt meg a szilvalekvár? vagy miért fúj fel a borsó? stb.

rólunk: nagyon boldog vagyok mint 2gyerekes anyuka :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Rylie,
én azt mondanám/mondtam, hogy azért, anya marhára unja, hogy mossa a bugyikat.
És, hogy ezt hihetőbbé tegyem, sokszor üvöltöztem is vele, sőt volt, hogy azt mondtam neki, h legközelebb neki kell kimosnia a bugyit. Életre szóló trauma érte emiatt? no, hát így jártunk...
zsancikant
 
 


:lol: ezzel az utálom mosni a gatyákat dologgal én is szoktam jönni, de erre meg tök jó válasza, hogy ha pelust adnék rá, akkor nem kéne gatyát mosnom. Szóval nem tudom :lol:
Ajándék kapcsán - mi még nem tudom, de valszeg nem fogunk adni direktben ajándékot (bár szerintem amikor az ember elmegy megvenni a kicsinek vagy csinál neki, akkor a nagynak is csurran-cseppen vmi általában, legalább egy újság vagy vmi ;) ) Tesómék viszont rendszeresen csinálták, hogy a nagyobb is kapott, szépen becsomagolva stb. Azt hiszem, ott inkább a másik nagyi (nem anyu) nyomta ezt, hogy vette az ajcsikat a nagynak is olyankor. :? ennyire direktben nem tetszett nekem

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


és persze

VICÁÉKNAK NAGY-NAGY GRATULA!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Fannikának és Ábelnek nagyon boldog szülinapot!!!!
Kép

Vicáéknak innen is nagy gratula!! :D :D Tegnap meglátogattuk, nagyon édes a pici lánya :D :D És Vica is olyan jól néz ki, hogy csak na :D

Szrek :) Most már Te jössz!! Hajrá-hajrá!!! :wink: :D

Rylie :) Gratula Borikának az elinduláshoz!! :D És a "házikó"-hoz is, szép jel :D Én csak azokra a cuccokra vasaltam rá a jelet, ami mindig bent maradt (pl. párna, ágyalátét), a többire ment matrica (pl. fogpohár, benti szandi), a ruhákra meg eleinte rárajzoltam a belső cetlire a jelet alkesz filccel, aztán már nem, mert nem mindegyiken volt cetli és a kutya sem nézte bent (előfordult, hogy a másik gyerkőc szekrényéből került néha elő 1-2 cucc, de ez belefér, és a gyerkőcök hamar megtanulják melyik kié, nekünk nem tűnt el semmink).
Szobatisztasághoz meg kitartást ++++, nem könnyű időszak ez. Sztem erre sincs tuti recept, túl kell élni :mrgreen: na most aztán jót segítettem , igaz? :lol: Már én is mondtam sokmindent, pl. azt is, hogy már nincs több naci, mert mind mosásban van, stb. Nálunk Bálinttal meg lehetett beszélni, meg is értette és meg is ígérte, hogy többet nem fog bepisilni, de persze ettől még... Volt egy pszichonéni múltkor az oviban, ő tartott nekünk érdekes előadásokat és szerinte ez idegrendszeri dolog, annak a fejlettségétől függ, nem lehet sürgetni. Mondjuk ez így szép és jó, csak egy kétségbeesett szülő bizti másképp látja. De ne aggódj, oviig még van időtök bőven, belejön Kamilla a dologba! :wink:

Barbi :) Örülök, hogy ilyen jól vagy!! :D :lol:

Nálunk már véget ért az ovi, legalábbis Bálint már nem jár csak szeptemberben megy legközelebb, szóval nem unatkozunk :lol: Hétvégén meg megyünk Gödöllőre nyaralni 2 hétre, a srácok már be vannak sózva :lol: Éljen a nyár!
denizsa
 
 


Rylie: szerintem nem az észérvek okosságán múlik, hogy Kamilla oda tud-e, akar-e figyelni a pisi, kaki elejére. :wink: Kitalálhatsz te bármilyen jó okot, miért ne tegye, nem hiszem, hogy ez meggyőzésen múlik.

Kép
Kép
tinu
 
 


NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOKAT!!!!!!!!!!! :D :D :D

Deni,
köszi, igyekszem :D de nem rajtam múlik, azt hiszem :lol:
ma is voltunk nst-n, minden rendben, de pocakom még az egekben, úgyhogy UM is csak annyit mondott, hogy no, nem akar kigyünni ez a gyerek és majd találkozunk jövőhéten - kivéve persze ha mégis előbb ;) :D

És mi is láttuk Vicáékat, nagyon szép Berni és Vica annyira laza meg jól néz ki, tök vicces, hogy vasárnap szült és már ilyen szuperül van :D remélem, minél hamarabb mehetne haza

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Köszönjük Ábelem nevében a köszöntéseket :D

Kaki-pisi témában nem tudok okosságot, sztem sem észérveken múlik.

Rylie,
B nem tud rajzolni még, ill. ö is csak gömböket meg vonalakat :lol: Másolni még talán, anyjára ütött :) Velem rajzoltatott egy autót az öccsének, amit aztán ő gondosan kiszínezett :D

KépKép
fibi
 
 


NAGYON BOLDOG NEGYEDIK SZÜLINAPOT FANNINAK ÉS NAGYON BOLDOG MÁSODIK SZÜLINAPOT ÁBELNEK!!!!!

és persze az anyáknak! 8)

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Vicáék :D
hú derült égből.......
nem is tudtam aztán mire megtudtam már gartulálhatok is :D

Fanni, Ábel Isten éltessen Benneteket

Apa 2 hét múlva dolgozni kezd és visszaállnak a dolgok a réges régi kerékvágásba amikor elkezdi mindenki élni a saját életét. Ez egy édeskeserű dolog, de így van jól. :( :D :wink:

Kép
akata
 
 


Sziasztok! Ne hargudjatok, hogy csak így bekontárkodom, de tegnap felétek, a 61-es villamoson felejtettünk egy fényképezőgépet. Hp típusú, fekete tokban volt. A Hűvösvvölgyből jöttünk és a Moszkva téren szálltunk le, tehát valószínűleg ott maradt... Pótolhatatlan képek voltak rajta a kicsiről, ezért nagyon jó lenne(legalább azokat) visszakapni!
Kérlek, ha bármit tudtok róla, írjatok egy mailt: kozmaesztizsofia@freemail.hu . Előre is köszönöm a segítséget!
Jó babázást, szép napot!

KépKép
KépKép
eckó
 
 


Hú, én is de rég jártam itt :oops:

Először is Vica,
GRATULÁLUNK A KISCSAJHOZ :D Nem is tudtam, h mi a helyzet :lol:
Mátéhoz pedig kitartást!

Mióta nem voltam, azóta jó sok névnapos és szülinapos volt, úgyhogy nekik most kívánok nagyon sok boldogságot. Most pedig Fanninak és Ábelnek :D

Tinu,
Gratulálok Nektek még egyszer! Gyöngyörűek vagytok! :D Olyan meghatóak ezek a képek :D Tündi mit szól a tesóhoz? Mesélj!

Tündi,
Nektek pedig most GRATULÁLOK! Nagyon szépek vagytok ti is :D Hogy telnek napjaitok?

Barbi,
Adél még mindig lelkes bár mostanság azért elég sokat osztja Alexet :roll: Nálatok nincsenek ilyen zördülések?

Kata,
Hát ez nem semmi ovi! Én is szerettem volna ilyenbe járni :lol:

Rylie,
Gratula az ovis felvételhez!! :D

Zsanci,
Még mindig nálam a terhes rucik :oops: Nem kellenének vissza? A hátihordozótok meg van még? Hány kilótól, hány hónapos kortól használható?

Szrek,
Hajrá-hajrá! :wink: Ha nem ébredenek a kőcök, akkor írok mindjárt privit!

Nálunk rohannak a napok, főleg, h jó idő van. Alex egyre élénkebb a maga közel 8 kilójával :lol: . Ma pl. segítség nélkül pördült meg :D Adél végre túltette magát azon, h van egy tesó és nem lehet tőle megszabadulni. Ennek megfelelően visszaálltunk a bilizésre is :D Persze a hiszik és a szófogadatlanság megmaradt 8)
Szerintetek ez csak Adél sajátossága vagy tényleg ilyenek a kőcök ilyen korban. Pl. mondasz neki vmit, h ne csinálja, rád néz és folytatja tovább, mintha nem is hallotta volna :roll:

Kép Kép
curse
 
 


Eckó,
Nem próbáltátok a bkv talált tárgyak osztályán esetleg? Bár, egy fényképezőgép biztos nem jut el odáig. Becsületes emberek ritkán vannak :roll:

Kép Kép
curse
 
 


Boldog szülinapot Fanninak és (innen is)Ábelnek! :lol: :lol: :lol:

Curse! Engem megnyugtattak, h tényleg nem hall ilyenkor. Azt nem mondom,h ki is elégít ez a válasz :wink:
Milyen összezördülésre gondolsz? Angi néha beindul mint puszigép vagy nyúzza Emmát.
Gratula a pörgéshez! :lol:

Emma aaaaaaaannyit mosolyog :lol: . Imádom :lol: !
S elmentem kötős tanfolyásra. No csajok így könnyű már, h néha van két kezem 8) . Emma meg úgy imádja,h már vigyorog amikor tekerem magamra. :lol: :lol: :lol:

S a kaját is rendeljük. Néha egy tészta elkészítéséig sem jutottam :? . (Premiumfood vagy speko)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Wow, és még mindig alszanak, akkor még gyorsan két képet :)
A bucifejű fiam :lol:
Kép
Tesók :D (Adél épp utánozza Alexet 8) ) Milyen érdekes, h visszafejlődni nagyon hamar tudnak a kőcök :mrgreen:
Kép

Kép Kép
curse
 
 


Barbi,
Na engem sem elégít ki ez a válasz :lol: Igen, talán a nyúzás a legjobb kifejezés vagy nem is tudom. Annyira meg akarja szeretgetni Alexet, h örülök, ha túléli Alex. Egyébként meg amikor azt gondolja Adél h nem látom mit csinál, azért osztja Alexet "finoman simogatja" 8) Legalábbis amikor megkérdezem mindig ezt mondja, h csak simogatja a tesót :lol: Meg pl. ha épp telefonom van, akkor figyelem felhívás címén szándékosan el kezdi Alexet buherálni :roll: na ez viszont nagyon idegesít. És mióta Alex fordulgat azóta Adél mindig segít neki. Értsd ide-odaforgatja :roll: Nem győzőm már az észosztást Adélnál időnként :roll: Igyekszem tényleg csak akkor szólni, amikor már durvának érzem, mert azt sem akarom, h mindig tiltva legyen, főleg, ha Alexről van szó. De ez iszonyatosan sok erőt kivesz az emberből :roll: Mindegy, ettől szép az élet :lol:

Kép Kép
curse
 
 


Sziasztok!

Bocs a betolakodásért (bár két hónapja már én is a Szt. Imrés mamik táborát erősítem) :lol: :lol: , igazából Tinunak szeretnék küldeni egy nagy sziát!! :lol: Na meg érdekel, hogy mizújs veletek, mi a helyzet a gyerkőcökkel, Csongi jó baba-e, Tüci elhagyta-e a féltékenykedést, és amúgy nekem nagyon hiányzol a topicból... :cry: :cry:

Amúgy élvezettel olvasom az üzenetváltásaitokat a nagyobb gyerkőcökkel kapcsolatban, legalább tudom, hogy mire számíthatok... :lol: :lol:

Viki

Kép

Kép
zsüci
 
 


Curse,
dejó képek, tök édesek :D :D
nyúzás meg "szeretgetés" nálunk is volt, aztán az is elmúlik egyszer 8)

Barbi,
a kötős tanf. az a kendőzés megkötésének tanulása? és ha van 2 kezed, miért nem főzöl? :lol: :lol: :lol: (költői kérdés, én a mai napig heti 2x rendelem a kaját...)
ma pl. nekem is kihívás volt a grízes tészta elkészítése, mert Ábelem iszonyú nehéz időszakban van. az a legjobb szó, amit multkor Tinu irt rá: ambivalens. anyás de néha mégsem. nem tudja, hogy leváljon -e avagy sem. újra gyakran cicizik, sírós lett mint egy kisbaba :? ez megspékelve hisztikkel, dacolással....
Bálint meg lúdtalpas a jelek szerint, uh ma megyünk Softy cipő nézőbe és gyógytornászhoz.
röviden rólunk ennyi...

KépKép
fibi
 
 


Curse: a tesók annyira hasonlítanak! Mármint Alex hasonlít a hasonló korú Adélra. Nem?
Tüci szerintem teljesen normális módon reagál Csongira. Időnként simogatja, vagy azt akarná, szeretgeti, időnként meg mindenképpen meg akar róla győzni, hogy tegyem vissza a kiságyba, vagy adjam oda apának, majd ő megfogja. :P Mivel 2. hete benne vagyunk a szobatisztasági projectben, ezért elég sok figyelem jut TÜcire, meg sok-sok dicséret, különlegesnek érzi magát, hiszen ő a nagy, aki már tud bilibe pisilni. Szerintem ez is segít.

Kép
Kép
tinu
 
 


Zsüci: hello! :D Köszönöm kérdésed, jól vagyunk. CSongor nagyon toleráns és békés lény, nem tudom, mivel érdemeltem ki. :P Tüci egyre jobban akklimatizálódik a tesós léthez, dehát a féltékenység ugyebár nem megszüntethető. Normális szinten van. Én meg rólatok viszonylag informált vagyok, mert azért néha bekukkantok a topikba. Puszi nektek, majd szervezünk talit, ha nagyobbak lesznek a gyerekek. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Curse! ismerős gondolatok…. én is soxor vívódom mikor szóljak, s mikor ne a nyúzásért 8) .
nálunk is a simogatás megy ami külső szemlélőként inkább arcnyomorgatásnak tetszik. s a pusziözön amibe nem is tudom melyik esélyesebb előbb belefulladni :mrgreen:
Angi azért segíteni is szokott, s soxor bejön 8) . Emma vigyorog rá mint a vadalma, s csak bámulja mint egy mozifilmet :lol: :lol: :lol:

Fibi! no átláttál rajtam :lol: S hogy teljes legyen a kép oan desznő vagyok, h simán fogadnék takarítót,s kertészt is ha megengedhetnénk :lol: .
lúdtalp már biztos? ez a lütty idő sem segít a viselkedéseknek :?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Szia Barbi!
látom hiányoltál! :)))
tanultam, de már vége.
a Krisztina Babaházat bátran ajánlom mindenkinek, nagyon családias a hangulat, mintha egy fiatal mamához mentek volna a kőcök, bömböltek, mikor el kellett jönni.

sajna nem igen van időm netezni :(
most meg valami hányós-fosóst kaptunk el mind
nagyon erőtlen vagyok

ancsipancsi
 
 


Éljen FANNI és éljen ÁBEL!!!! :D Jó egészséget kívánunk!

Ancsi: tanulás:ööö hát nem irigyellek...a hányósfosós miatt meg pláne! Jobbulást!!!!!!!!!!!!! ++++++
Tegyél fel a lányokról képet, plíz!!!

Curse: hihetetlen mennyire hasonlítanak a köcök!!! :o Nagyon helyesek!!
nyúzás nálunk is van. Amióta Bori lé-pe-get, azóta Kamilla állandóan táncolni akar vele :? és ebből vannak a nagy sírások, mert 1. Bori bőg, ha elrántja, 2. Kamilla bőg, hogy ő csak táncolni akar Borival és Bori mé nem akar vele táncolni 8)

Deni: nem az a gond, hogy érett-e vagy se, mert Kamilla totálisan teljesen szobatiszta (pfűj de randa szó ez), ez inkább a tesóféltékenységgel van összefüggésbe nála. Vannak hetek amikor semmi probléma nincs ez ügyben, és vannak hetek amikor a már leírt problémák adódnak és ezeket a visszatérő heteket egyre nehezebben viselem :? Érdekes mód pl alvásnál se éjjel se du nincs semmi gubanc.
Ja és most lent maradt Pécsett a lány, és nagyon ott akart maradni, úgyhogy mondtam, hogy csak akkor ha nincs baleset (merthogy első nap ott is inkább a kanapé mögé szaladt :x kakilni) és láss csodát a befenyítés után -hogy hazamegyünk- egyik nap se volt gond!

Zsan: ezt a -tefogodkimosni- már én is mondtam neki...de nem hatotta meg...sőőt azt is mondtam már neki, hgoy beledörgölöm az orrát mint a macskáknak :oops: :oops: persze nem dörgöltem bele, de csak azért mert azt is úgyis nekem kellett volna lemosni 8)

Barbi: szerintem a kétgyerekeseknek alapból kellene, hogy a MÁK vagy más állami szerv kiutaljon egy ergot vagy egyéb háti hordozót :mrgreen: éljen a jóléti társadalom!

Szülinap kb úgy zajlott ahogy vártam. Bori gumicsacsit kapott, amire Kamilla is gerjedt már régóta, de hát ő már kinőtte eme játékot. Gondoltam én. Kamilla átadta a tortát, seperc alatt lekapta róla a marcipánrózsit, alig maradt nekem meg a levélkéje :) nagy kegyesen Bori megnyalhatta az egyik szirmot, de ennyi.
Aztán jött az ajándék! Kamilla úgy örült a gumicsacsinak...aztán jött a hiszti, amikor felvilágosítottuk, hgoy ez bíz Borisé! Bori is nagyon örült neki, már amikor rá tudott ülni Kamillától :roll: Szal Kamilla bőgött, hogy az az övéééé, Bori bőgőtt ha Kamilla lekapta róla... szóval jó parti volt 8) Azért kb 20 perc után eljutottunk oda, hogy kölcsönkérte Boritól a csacsit...és valamelyest fogta az adást, hogy ez most nem az övé. Szép nap volt :)

Kamilla lent van egész héten Pécsett.. totál vicces, de unatkozom! :lol: Úgyhogy megyek és csinálok egy kis málnamisut :)

Rylie
rylie
 
 


Sziasztok!

Ha van köztetek olyan kismami, mostmár anyuka:), akinek terhességi diabétesze volt, az megosztaná velem hogy mi történt a szülés után a kórházban? Mikor nézték meg a cukrot? Én is Szent Imrében fogok szülni, sajna cukros lettem, a rendelőintézetbe járok diabetológiára. és hát szó ami szó, kicsit mintha keményen vennék a dolgot.... Van pár kórház ahol lazábbak. 7 felett már inzulinnal fenyegettek, úgyhogy kicsit megvagyok ijedve, mert most kicsit felborult a diétám sajnos.... Szóval ha van valaki, akkor írjon pár sort, köszönöm! És gratulálok mindenkinek!!!!!

Kép
henn
 
 


Még mindig egyben ;)

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Szia Ancsi! Gratula a vizsgákhoz! :D

Rylie,
málnamisu recijét hoci :lol:
és éljen az unatkozás ;) :lol:

Barbi,
kertész, szakács, takarító :mrgreen: én sofőrt is alkalmaznék :lol:

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


na itt egy előtte-utána fotó :)) a figaró Apa volt :)

a szülinaposokat Istenke éltesse, a pocakosakat meg addig tartsa egyben, ameddig ők úgy akarják! :)))


Kép Kép
Kép Kép

ancsipancsi
 
 


Henn,

nekem nem történt semmi különös a kórházban. Ha a baba 4 kilón felül születik, akkor tőle vesznek vért óránként, hogy megnézzék, rendben van-e a vércukra. A diétát nem könnyű, viszont érdemes betartani a baba érdekében. Ha megszültél, utána 6 héttel kb. csinálnak egy terhelésest ismét, hogy megnézzék, rendeződött-e a dolog. Inzulin 7-nél még marhaság. Ha diétával karban tudod tartani magad, akkor nem fognak inzulinozni. Kaptál diéta-leírást? Ha nem, akkor a kcal.hu-n a legtöbb gyakori élelmiszer beltartalmi adatai fent vannak, tudod számolni a napi bevitt adagot. Ha a SzentImrében bemész a diabetológiára ( C épüet, asszem első emelet), akkor odaadják az ismertetőt amelyből kiderül, mikor mennyit és melyik fajta szénhidrátból szabad enni.
Ha van konkrét kérdésed, kérdezz, ha tudok, válaszolok :)

üdv

macska
macskanyu
 
 


Gyerkőcök szépek :))
macskanyu
 
 


4 kiló felett minden babától vesznek vért cukorra, cukros mami babájától meg kilótól függetlenül. Tesómnál legalábbis így volt (első baba 4 kiló alatt volt, de vele cukros volt, így vettek vért, másodikkal nem volt cukros, de ő meg 4 kiló felett született;az elsőnél volt is gond a baba cukrával, a másodiknál nem).

Ancsi,
wow, micsoda szép lányaid vannak! :D és ügyesen vannak megnyírva :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Sziasztok!

Köszi a priviket! Macskanyu: igen, már voltam a diabetológián, kaptam papírt is, viszon nem voltak megelégedve, hogy csak 6.7-re ment le. Azt mondták ha 7 fölé megy, akkor inzulin! Holnap megyek vérvételre, kíváncsi leszek az eredményre. Kicsit félek, mert ha legutóbb is csak annyira ment le, akkor most sem fog jobban. Főleg, mivel hétvégén volt az esküvőm, és péntektől vasárnapig nemigen tudtam figyelni a kajára, sőt, aboszoltút nem! Persze, süteményből egyáltalán nem ettem, csak ami a késen maradt ha felvágtam:). Édesség zéró volt. A szülés utáni terheléses is a 75g-os cukros lötyi? VAgy az már kajás? Félek, nehogy megmaradjon a terhesség után is a cukrom. Eléggé édességes vagyok. VÁrok még tapasztalatokat, és köszönöm mégegyszer!!!!

Kép
henn
 
 


Jövök egy kis baba hírekkel :P

Manitou kislánya Laura ma 15:35 perckor viharos sebeséggel megszületett 3500 grammal és 54 centivel :D Gratulálunk innen is Nekik!!! (beszéltem is Manitouval és tényleg viharos sebesség volt, mindenkinek ilyen szülést kívánok 8) )

Fibi,
És mikor lesz vége? csak költői volt 8) Na jó, azért még sem, nálatok már elmúlt???

Tinu,
De jó, h Tünci ilyen jól viseli a tesó dolgot :D És wow most kezditek a szobatisztaságot? Akkor tényleg nagyon ügyes Tünci! Nálunk Alex születésével totál felborult a bilizés, csak most kb. 3 hete álltunk vissza újra a bili-bugyi dologra.

Rylie,
BORISNAK UTÓLAG IS SOK-SOK PUSZI SZÜLIJE ALKALMÁBÓL!!! :D olyan rossz, h nincs vonalzód :( Jó lehetett nagyon Boris szülije :lol: 8) Kérünk szülinapos képeket!!!!

És igen Tinu és Rylie! Nagyon jól látjátok, mint két klón :lol:

Ancsi,
Bulást Nektek!! és a csajok nagyon édik :D Milyen nagy már Adrika is!

Szrek,
Te még egyben :wink: Hajrá!!!!

Henn,
Sajna én nem tudok Neked segíteni :(

Barbi,
Te nem teszel fel a csajokról képet? :wink:

Macs,
Veletek mi újság???

Kép Kép
curse
 
 


Igen, boldog születésnapot Borisnak!!! Képet is lehet látni arról a gumiizéről meg a gyerekekről??? Amúgy Rylie, szerintem ha kapott volna valamit Kamilla, akkor is az kellett volna neki, amit Bori kap. :wink:

Szrek: mi a helyzet? ÉRzel már indulási jeleket?

Curse: mi nem is kezdtünk bele a bilizésbe CSongi születése előtt. Nem volt kedvem terhesen hajolgatni, rohanni stb. De örülök is neki, mert így nem volt mi felboruljon. :P

Ancsi: szépek a lányok! Heninek a haja különösen tuti lett. Én még mindig nem vettem rá magam, hogy levágjuk TÜci haját. Még sose volt levágva, meg az uram nagyon ellenzi. Csak szegényke nem szereti, ha fésülöm, meg izzad is a hajában. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: