Új privát üzeneted érkezett!

LILIRÓZÁNAK PEDIG NAGYON BOLDOG MÁSODIK SZÜLETÉSNAPOT!!! :D :D

Zuzi,
Ott a pont nálad :) Én is annyira sajnálom páromat, h ekkora felelősség nyugszik a vállán :( Szegénykém 12 órákat van el itthonról, kőcöket szinte csak hétvégén látja. Nem elég h, dolgozik mint a hülye, de a legszebb dologokról nagyrészt lemaradt. És látom rajta, h iszonyúan frusztrált, amiért sakkozni kell a befizetésekkel. Pedig tényleg mindent megtesz, az elmúlt két évben ez már a harmadik munkája, mert próbál feljebb és feljebb jutni pénz ügyileg. Azért az elég szomorú, h egy igazgatói fizetésből nem lehet rendesen eltartani egy 4 fős családot. Jó mondjuk van hitelünk is a házra, amire most 60e ft-tal fizetünk többet. De épp az beszéltük, h ha a hitel sem lenne, akkor sem élnénk, mint marci hevesen.

Tinu,
Szerintem aki gyerkőccel megy, nem ugrana bele felőtlenül a nagyvilágba. Azért elég sok munkát meg lehet itthonról is pályázni, de pl. mi párommal együtt multi cégnél vagyunk, tehát van lehetőség cégen belül külföldi munkát megpályázni. Ha mi mennénk, akkor csak így :wink: Az ottani viszonyokról, az adott országról meg szerintem elég sok helyen lehet informálódni most már, hogy ott milyen a megélhetési lehetőség stb.

Egyébként nekem németor-i tapasztalatom van. Majd egy évet kint éltünk. Párom 19 egész valamennyi %-kal adózott. Éltünk mint marci hevesen. Olyan dolgokat engedhettünk meg magunknak napi szinten, amit itthon biztos, h nem. És nem mellesleg én "csak" kint voltam párommal, meló nélkül és még így is röhögve éltük napjainkat. Csak sajnos cégen belül lezáródott párom projektje kint, így haza kellett jönni. Bár meg kell, h jegyezzem, németéknél nem szívesen hesszelnék hosszabb távon :lol:
Függetlenül attól, h párom milyen beosztásban volt, még így is csak ilyen adósávba tartozott. Olyan eléggé érdekesek az adósávok, de ettől függetlenül nagyon szimpi volt.
És ami még nagyon tetszett, párom német kollégái mesélték, h van náluk családi adózás, ami azt jelenti, h megnézik, h az adott jövedelemből hány főnek kell megélni családon belül, tehát ha vki elveszti a munkáját, akkor nem fog a család éhen halni.

Kép Kép
curse
 
 


Mecsi,
Azt nem írtad, h milyen méretű gyülést szeretnél, de Áron vonalzója alapján ki lehetett találni :lol: Szóval mi concord ulitmaxot vettünk, ez 0-18 kilóig használható rendes bizti övvel köthető be. Dönthető és mivel újszülött is használhatja, így háttal is be lehet kötni. Van egy derékmagasító azt kell azt hiszem 9 kiló után kiszedni. Nekünk nagyon bevált, mondjuk mi sem újszülöttnek vettük, Adél akkor már 8 hós volt.
Az autóba bepróbálás tényleg jó ötlet, de azért én erre sem hagyatkoznék, mert az én esetemben történt autócsere és míg a régibe tökéletesen be lehetett kötni, állt, mint a cövek, addig a mostaniba nem passzol annyira be :roll:
Ja és még egy dolog, amivel mi egy picit szívtunk. Szóval a következő ülésméret 15 kilótól van, vagy megveszed a köztest a 9-36 kilóig. Tehát nálunk a tesó előbb fogja kinőni a kagylóülését, mint hogy Adél elérni a 15 kilót, ezért nekünk nem lesz jó a 15 kilótól felfelé, csak a köztes megoldás, aminek annyira nem örülök.
Tehát, ha kiskorkülönbséggel esetleg tesót terveztek érdemes ezt is átgondolni :wink:

Kép Kép
curse
 
 


És persze, h az ember nem örökre menne ki, mert azért a németországi tapasztalat alapján nem jó sokáig kint lenni, de pár évre simán. Egyrészt talán rendeződnek itthon a dolgok, másrészt az ember egy picit meg tudná magát szedni. Ráadásul a kőcöknek is adott esetben jót tehet pl. nyelvtanulási szempontból.
A család nálunk meg, az egyik része olyan messze lakik, h egyévben egyszer találkozunk, a másik része meg nem éppen összetartó, úgyhogy minket ez a dolog biztos nem tartana vissza :lol:
A barátok meg szépen elkoptak, főleg, ahol még nincs gyerek. Mi unalmasak vagyunk nekik, mert túlnyomó többségben csak gyerektémáink vannak :wink:

Fibi,
és lehet vmi bővebbet is tudni Emmáról???

na azt hiszem én jó időre kibabaneteztem magam :lol:

Kép Kép
curse
 
 

 
 

Isten Hozott Emma :D:D
Nagy gratula Barbiéknak
:D:D:D:D
macskanyu
 
 


Barbi, Emma, Angi és Apukájuk,
SOK BOLDOGSÁGOT NEKTEK!!!!!!!!!!!!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


BARBI!! SOK-SOK Gratula sok tejecsekét és [color=red]ISTEN HOZTA EMMÁT!!!! [/color]
Gyanús voltál azzal az éteri nyugalmaddal! ;)

LILIJÓZSI Boldog szülinapot!!!!

Zuz, Deni: ááá dehogy van kecó :( tegnap is voltunk, 5-öt néztünk meg, zéró eredménnyel. Tudjátok várom azt az érzést, "hogy igen ez AZ" de ez eddig még nem jött el :cry: kb most annyira vagyok összezavarodva, hogy azt se tudom már merre nézelődjek...mert igazándiból mindennel van valami fenntartásom (akár ár, akár más miatt) :roll: legszívesebben itt maradnánk a kerületben, csak a kertvárosi részen, csak ott megfizethetetlen az új építésű. Régi lepukkant kecót meg tudnánk venni, csak nem lenne mani felújítani..mert a felújítás is egy kisebb vagyon lenne..szal nem egyszerű a történet ...nemtom mi lesz.
Mindenesetre hétvégén apjuk elkezdi tunningolni a kecót (beázás folt - szerencsére a tetőt leszigetelték újra), hogy mielőbb tudjuk árulni, aztán meglássuk, hogy lesz-e szerencsénk avagy maradunk a seggünkön és drukkolunk, hogy a választások első évében újra hulljon a szocpol nevű manna az égből :roll:

Macs: egyébként pont erre gondoltam én is, amit a cikk is írt, hogy ezzel a húzással szépen az építettő vállalkozók közül is jó sokan lehúzhatják a rólót :( hurrá reform és gazdasági fellendülés...

és egyébiránt úgy vagyok én is mint Macs, hogy egyszerűen vagyok annyira önző, hogy ÉN szeretném látni a gyerekeim első lépteit és ÉN szeretném hallani ahogy elkezd beszélni és nyílik az értelme és ÉN szeretnék nekik megmutatni dolgokat stb stb...az egyéves az még aaaannnyira picike...ha belegondolok Borikát két hónap múlva el kéne engednem napi 8 órában+utazás oda-vissza.. azaz este etethetném, fürdethetném, altathatnám és kb ennyi lenne a napi kontaktunk :cry: hát ebbe én belehalnék félig vagy akár egészen is. És nagyon sajnálom akikkel ezt megteszik majd. És igen, lehet példálózni az amikkal, meg az angolokkal, hogy ők már bíz 6 hetes/hós korban visszamennek melózni...na ja 4/6 órába + nem egy 30 fős bölibe nyomja bé a gyereket hanem fizet rá bébiszittyót (bár ez engem nem hatna meg) szal más azért a gyerek fekvése odakünn-és itthon.

Én nem tudnék elmenni innen. 1. nincs olyan munkám amit kint más ne tudna megcsinálni. 2. pincérnősködéshez, levespor csomagoláshoz én má öreg vagyok 8) ..max akkor csinálnék ilyen melót ha muszáj, 3. nem beszélünk olyan jól egy nyelvet se :oops:
4. itt van a családom (két fő) és a barátaink (sok fő)
CSak úgy mennék ki, mint Curse, hogy valahogy melóhely kiutal...de nem dolgozunk ilyen helyen :cry: igy maradunk itthon és szívunk. Pedig én csípném ha kiutalnának minket egy-két évre külföldiába... de így... :(
Majd nyerünk a lottón és kimegyünk héderelni! :)

Gyülés: legkisebb Graco, közepes: Maxi Cosi, nagy: Cybex Solution -ez kb 3 hetes szerzemény, eddig bevált
Mindegyik jó volt,a legjobb szerintem a Maxi Cosi volt, amiben most Boris hesszel.
rylie
 
 


Barbinak hatalmas gratula. Isten hozta a kicsi Emmát. Sok sok boldogságot nektek.

Zuz: én elmennék külföldre majd néhány évre, de ahogy írtam én nem is nagyon ugrálhatok a gyerekekkel apa beleegyezése nélkül, ő pedig nyilván nem menne bele.

Lilirózának mi is sok boldogságot kívánunk.

Fiam hatalmas méreteket öltött, már 5 kg felett van, ez 7 hetesen nekem azért fura, mert leánykám 4 hósan volt kb ekkora.

Na megyek mert üvi van.. szépséges napot mindenkinek.

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Curse,
nem irt méreteket Emmárol az sms-ben Barbi :) Csak azt hogy ügyesen szopizik, übereli a növérkéjét :D
Szülésröl majd ö mesél sztem... csak annyit, hogy Kata (szülésznö) csúcsszuper volt, és BB helyett BM volt bent...
fibi
 
 


Isten hozott Emma!!!!
Barbi, zsebedben a lotto 5ös :D :D

Lilikének és Adrinak boldogságos szülinapot!!!! és pusssz

Kép
akata
 
 


LiliRózának boldog születésnapot!
Emmának szintén! :lol:
(Fibi, ha beszélsz Barbival, megmondanád neki, hogy ha nagyon unatkozik, és még bent lesznek pénteken délben, akkor szívesen meglátogatom őket - épp NST-zni fogok.)

Mecsi: nekünk középső ülésnek isofixes Römerünk van (Duo Plus asszem a neve). Nincs összehasonlítási alapunk, mert első gyereknél van, meg másmilyen nem volt. Sokba került és még sose karamboloztunk, hogy tudjuk, megérte befektetni. De talán jobb is, ha sose tudjuk meg. :roll:

Külföld: ha bármi szóba jöhet nálunk, az vagy Amerika, vagy Kína. Egyik sem a szomszédban van. :? Ráadásul nincs olyan állása az uramnak, hogy ilyen kiküldetésféle legyen, csakis a bizonytalanra tudnánk kimenni. Hát nincs is kedvem hozzá. Ahogy Rylie is írta, én már öreg vagyok hozzá. De sebaj, ilyen "lúzerekkel" lesz tele az ország, mint Zsan, Rylie, meg én. 8) :lol:

Olyan vicces, nem tudom, amúgy hogy megy máshol a kétévesek tojásfestése, de mi ma azt csináltuk Tücivel, hogy szépen megfestette a tojásfesték az 5 db. tojást, Tüci rájuk ragasztotta a matricákat, majd még ki sem hűltek, közölte, hogy ő meg akarja enni és bevágott 2 főtt tojást egymás után. :shock: :lol: Életében nem evett meg ennyi tojást szerintem még összesen sem.

Kép
Kép
tinu
 
 


BARBI!!!
ISTENKE HOZTA AZ ÚJ JÖVEVÉNYT!
NE FÉLJ, A BIMBÓKENYŐCS ÚTON VAN, REMÉLEM MA ÁTVESZI VALAKI HELYETTED!! :)))))

Fibi!
ha beszélsz Barbival, mondd már, hogy a kenőcsét feladtam, már ma meg kéne érkeznie, nehogy emiatt újat vegyen! vki váltsa ki a postán :))). (meg a többi cucc is ott van a dobozban)

ancsipancsi
 
 


Barbi írt egy smst, hogy szépen megünnepelték Lilirózát, és nem esett le :lol: :lol: aztán gondoltam, csak benézek, hátha... :D

Isten hozta Emmát ezen a szépséges napon, és ugyanilyen napos, szívmelengető életet kívánok neki :D

Adrikát utólag is Isten éltesse :D

Józsi nevében is köszönöm a köszöntéseket! sajnos kicsit rajta van a birthday blues és elkezdett taknyolni (egész ősszel+télen nem voltunk betegek, pedig nem is szedtünk semmit :wink:) de az is lehet, hogy elindultak a hátsó rágói...

íme az (egyik) ünnepelt:

Kép

epres tortát készítettem neki, mert az epret imádja. nemsokára hazaér apjuk az ajándékával (Indi varrt neki Lilibabát), és akkor ünneplünk :)

Neet jobbulást!

Mecsi, nekünk 2db Concorde Trimaxunk van, sokat utazunk, főleg autópályán, én nagyon biztonságosnak érzem, és egész normálisan tudnak benne aludni is a gyerekek. brendonban szokott lenni akcióban, a "tavalyi dizájnokat" mindig leárazzák legalább egy tízessel.

a válsággal kapcs. csak annyit, hogy a férfiak sokkal jobban érzik, mint mi (itthon is látom), még ha nem is tudatosul bennük, vagy nem is érinti őket konkrétan, akkor is...
és szerintem is inkább a bankok extra hasznát kellene megsarcolni, mint a szociális juttatásokat... - na, elmennék politikusnak? :wink:

ja és http://kepmutatas.hu/irj-a-kepviselodnek/ - ha levelet írnátok a képviselőtöknek! nem vicc, tényleg érdemes, elég jó kezdeményezés!

puszi mindenkinek!

votiv 8)
votiv
 
 


Isten hozta Emmát!! Nagy gratula Barbiéknak!!!!!!
Kép

Lilirózának boldog szülinapot!!!

Votiv! Gyünyörűűűűű a lányod!!!!!!

Zuzi :) 3 mellékállás nem semmi.... nem csodálom, hogy aggódsz Tomiért! :(

Curse :) És egyébként hogy vagytok? Magatokról nem is írtál!

Rylie :) Lakáshoz ++++ Javítgatásokhoz is! Mit fogtok csinálni, festés vagy tapétázás?

A bankok és a politikusok megsarcolása kezdeményezést én is támogatom! 8) 8)
denizsa
 
 


ISTEN HOZTA EMMÁT!!! :D :D :D :D :D

ADRINAK ÉS LILIRÓZÁNAK IS NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!! :D :D :D

Vot,
milyen szép lánykád van! :D

Rylie,
drukk a lakásnézéshez, nekük kb 4 hónap volt megtalálni és már nagyon tele volt a hócipőm, pedig elég hamar leszűkült területileg a dolog és mégsem találtuk - de meg fogjátok találni :D :D :D
Mik a nagy csaj paraméterei, hogy már nagy ülésbe raktátok?

Mecsi,
mi használtan vettünk Römer Kinget vagy mit (sose tudom, hogy Lord vagy King) az is dönthető, az az egy bajom van vele, hogy új huzat kéne rá most már ;) nem isofixes, de nagyon stabilan áll a kocsiban

Anyagi témához: úgy tényleg jó lenne pár év külföldön, ahogy Curse is írja, de nálunk ez nem nagyon játszik - bár ki tudja, mit hoz az élet :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Tinu,

mi úgy csináltuk tavaly, hogy temperából nyomtam ki egy lapra, Füles pedig egyéni ihletéssel, a saját ujjával megfestette a darabokat. Papír tojástartóból vágtam ki tartóformát, hogy ne maszatolódjon össze a megfestett rész. A tojásokat előre kifújtam, mégsem tört össze egy sem :D a kész műveket hajlakkal lekezeltük és kész. a tempera pedig simán lemosható a kézről, járólapról és a ruhából is kijön, ha véletlenül odacseppen. :)
Mi csak vasárnap este fogunk tojást festeni :)

tavalyi fotó:

Kép [/img]
macskanyu
 
 


Deni: ááá tapétázni nem kell!! Szerencsére! CSak kijavítani a plafonon a beázást: glett+festés. Aztán a fürdőben kő még egy-két dolgot javítgatni, hogy az összhatás szép legyen, na meg nem ártana egy látványtakarítás sem :roll: azt hajrá! Először megpróbáljuk így eladni, aztán ha belekötnek, akkor még az is lehet, hogy a nappaliba nyílászárót kő cserélni, merthogy mindenhol műanyag van már, csak itt nem. Nekem meg nem fűlik a fogam hozzá, hogy azzal még mi szenvedjünk, inkább lealkudható lesz majd az árból.

Szrek: az a baj, hogy elég összetett ez a lakásügy., mert
1. kell egy olyan vevő aki vagy full kp-s, vagy max 1-2 hét alatt megkapja a hitelt azaz kis hitelt akar felvenni (szomszédasszonyék 8 millát vesznek fel és kb 1 hónapja szaroz velük a bank :? )
2. kell egy olyan kecó nekünk amire nem kell hitelt felvennünk hanem csak átvisszük a most meglévőt és tetszik mindenféle szempontból. Függetlenül attól, hogy ezt most egy átmeneti dolognak tartjuk, max 5-6 évre tervezzük.
Szóval nehéz ügy. Meglássuk, hogy lesz-e szerencsénk!
És mindent júl 1-ig lezsírozni, hogy megkapjuk a szocpolt! Érdekes lesz, de majd kiderül, hogy alakul :roll:
Ja ülés: Kamilla kb kereken 1 m magas és talán 16 kg. Furán nézett már ki a Maxiba és most, hogy átült a nagyba látszik, hogy ez sokkal kényelmesebb neki. Borika viszont még olyan csöppnek tűnik a Maxiba... :roll: De a hordozóból meg állandóan feszíti ki magát, hogy ülni akar :? De mindenesetre a hordozó is lent van az autóba, szal 3 gyerekülés figyel benn :)

Tinu: Mi is vasárnap festünk és hasonló módon, mint Maccsék. Bár asszem tavaly matrica volt+filctoll és azzal dekoráltunk, mert nagy pocakkal lusta voltam a festékből kivakarni a lányt+konyhát :oops:
De idén Nagyinál festünk, úgyhogy ott lehet malackodni :lol:

Votiv: Lili nagyon széééééép kislány!!!! Tetszik ez a fotó róla, olyan huncut az össze-vissza kis tincsekkel! Tisztára mint egy szupermodell! :P


Egyébiránt mi lett a X.Mária aláírásgyüjtésével, hogy igenis számlával kelljen elszámolniuk a képviselőknek minden forintról??? VAlahogy nagyon nem hallani erről?? Pedigy úgy tudom összejött neki a 200e aláírás :roll: És egyébként én ezt a repi költségüket is eltörölném a sunyiba!

Rylie
rylie
 
 


Lili Rózát Isten éltesse sokáig, nagyon szép a képen! :)))
ancsipancsi
 
 


Votiv: írtam neki ;)

R
rylie
 
 


Éljenek a szülinaposok, szülőnaposok, meg úgy mindenki. :)

Lili csodaszép, de tényleg! Vagy inkább huncut?

Rájli szavait aranyba, miszerint: "Én nem tudnék elmenni innen. 1. nincs olyan munkám amit kint más ne tudna megcsinálni. 2. pincérnősködéshez, levespor csomagoláshoz én má öreg vagyok Cool ..max akkor csinálnék ilyen melót ha muszáj, 3. nem beszélünk olyan jól egy nyelvet se Embarassed
4. itt van a családom (két fő) és a barátaink (sok fő)
"
Sztem ezzel az emberek 99.9 %-a így van, csak nem meri bevallani, csak jár a szája, h én kimegyek vazze. Menj. Mert odakint kolbászból van. Persze, van, akinek összejön, de nem olyan egyszerű ám. Még egy szingli huszonéves csajszinak okés, vagy egy életrevaló párocskának, na de gyerekekkel, minden hidat felégetve? Áh... mission impossible. nekem, legalábbis.

Ma egész nap dokitól dokiig, ráadásul Eszterrel, mert szünet van az óviban épp ma. De legalább megröntgenezték a fejét, hátha kiderül, mitől taknyos-köhögős folyton.
neet
 
 


Votiv: Lili édes, micsoda huncut mosoly és gyönyörűűűűűűű- Bátyóról is lehet képet látni. HOgy van mostanában Istók?

Neet: hosszabb időre én sem tudnék elmenni, de én annyira örülök a két év külföldnek, hogy annyit mindenképpen szerettem volna a gyerkeknek.
Dokik mit mondtak? Hogy vagy? Szerintem anno Fanni is kapott valami babakötvény előtti pénzt, csak az valami azonnal felvehető volt és nem ilyen gyűűűűjtőőőőőős. Nekem igy rémlik, rosszul emlékszem?

Barbiékról van hír? Tényleg mekkora a babóca?

Kaptam értesítést a Máktól, hogy fiamnak elindult a babakötvénye és hogy kaptunk adószámot is, akkor most be kell menni az Apeh-ba kiérni az adókártyáját? 7 hetes és már adókártyáért kell szaladgálni. Elég vicces.

ÉBredés.. szép napot mindenkinek.

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Votiv,
gyönyörűűűűűűű :D :D

Ancsi, Tinu,
okés, megmondom Barbinak az üziket :)

Neet,
igazad van, vazze :lol: nekem is csak jár a szám, aztán gyerekekkel tuti nem lenne egyszerü. én azért irtam a külföldöt (föképp Ausztriát), mert férjemnek van esélye ottani melora egyik gyártójukon keresztül. és ha ö megy, én nem hiszem, h itt maradnék 2 gyerekkel... oszt majd meglátjuk, de ez még ugyis odébb van :) (lehet hogy már kamaszok lesznek a srácok, akkor érik be a helyzet ezügyben)

KépKép
fibi
 
 


ui: és különben senki nem irta, hogy egyszerü lenne, de ha valakinek erre lehetösége nyilik, és tényleg szeretné, akkor meg lehet lépni. semmi sem lehetetlen, én abban hiszek. persze mindenkinek más az útja, és más a felfogása, uh erröl asszem részemröl ennyit :)
piiiiiisz, ahogy Macs szokta irni :)

jaaaa, éééés:

Kellemes Húsvéti Ünnepeket meg sok locsolót Minden kedves anyukának és gyermekének :D
Mi elutazunk nagyszülökhöz holnap, azért irom most.
fibi
 
 


Tinu,
irtam privit Barbiékkal kapcsolatban.
fibi
 
 


Emma bébi 3150 grammal és 53 cm-rel született :D és majd biztos jön anyukája mesélni, aki kicsattanóan jól néz ki és nem látszik gyakorlatilag rajta, hogy szült :lol: ha minden igaz, holnap már otthon alszanak együtt :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Szrek :) Köszi az infókat Barbiékról! De jó, hogy már otthon is lehetnek ma :D :D

Fibi :) De legalább Ausztria még viszonylag közel van :wink: Bár én még nem gondolkodtam komolyan azon, hogy lelépni külföldre, de a világ másik vége asszem nehezen jöhetne szóba nekem... De ki tudja mit hoz az élet, mert anyám viszont egyre pesszimistább az itthoni jövőt illetően és ő pedzegeti nekem mindig, hogy érdemes meggondolni, én viszont még próbálok optimista lenni, másképp nem menne :lol:

Neet :) Bulást!!++

Rylie :) Ez így jól hangzik, hogy egyik kecóból u.annyiért a másikba és hitel nélkül, drukk hogy összejöjjön!!
Tegnap este belenéztem egy beszélgetős műsorba, ahol az aláírásgyűjtő nőci volt az egyik vendég, és állítólag már 600ezer aláírás gyűlt össze! Legszívesebben én is aláírnám, ha tudnám, hogy hol kell, mert ezt én is túlzásnak tartom, na de inkább nem politizálok ilyen szép napon :lol:

Macs :) Nagyon jó ez a kép Füliről!!! Édes a kis Művésznő! :D :D Mi idén ollózni fogunk, vagyis mindenféle formákat vágunk ki (aztán ragasztunk) papírból és dekorgumiból, nemrég kaptak a srácok gyerekollót és imádnak alkotni vele 8) No és az sem mellékes, hogy egyszerű összesöpörni a hulladékot :lol:

Holnaptól mi is programozunk egyik rokontól a másikig, úgyhogy én is kívánok mindenkinek nagyon kellemes Húsvéti Ünnepeket!!!
Kép

Kép
Kép
denizsa
 
 


Johi!
nekem kellett az adószám a szocpol miatt, úgyhogy be kellett mennem az Apehba. van itt lenn a Müller pékség mellett egy Apeh (Kossuth L. út, ahogy jöttök hozzánk :D), és oda mentem, nagyon gyorsan végeztem, postán küldték ki.
nekem útlevelet kell intéznem a kőcöknek, és vigyázz, mindkét szülőnek ott kell lennie, úgyhogy még most csináltass!

ancsipancsi
 
 


Johi,
Persze, ha nem akarsz a Török riviérán nyaralni a nyáron, nem biztos, hogy Daninak érdemes útlevelet csináltatni. Asszem rövid ideig érvényes zsenge korban. A fotó miatt...

Emmának, na és persze Barbinak gratulálok!!!!

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Tegnap sikerült pár percre összefutnunk a kórházban Barbiékkal. Emma annyira iciripiciri. Az enyém is ilyen icinke lesz? :shock: :P Olyan cukin csukogatta-nyitogatta a szemét! :) És igen, Barbi igen sovány és igen jól néz ki. Kicsit irigykedek... Az én lábaim - főleg a jobbik - tökre be van dagadva. Ja, nem kellett vón ennyit híznom. :oops:

Kép
Kép
tinu
 
 


Kellemes Húsvétot Mindenkinek!!

Votív,
Lili annyira szép kislány lett, no és huncut :) :)

Barbi, otthon?

Kép
akata
 
 


Mi is KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPET kívánunk!
Kép

Fibi,
Köszi :D

Johi,
Küldtem mailt!

Szrek,
Te nem szoktál iwiw-en járni? :wink: Mindenesetre ISTEN ÉLTESSEN! :D

Votiv,
Csodaszép LiliRóza és hihetlen huncut!!! :D :wink:

Tinu,
Hű, te vagy a következő és nem sokára :P

Neet,
Neked elfelejtettem múltkor gratulálni, úgyhogy :wink: És jobbulást!!!

Rylie,
Drukk a lakáseladás-vásárláshoz!!! Hol néztek végül, melyik településen?

Deni,
Köszi :) Mi jól vagyunk, gyakorlatilag kint vagyunk egész nap, mert Alex csak ott képes egybefüggően 3-4 órákat aludni. Még mindig nagy a tesószerelem Adél részéről :) Alex pedig nő, mint a gomba. Most már a 68-as ruhákat adom rá 8) Egyébként meg vigyorog, gügyög és ezerrel tud helyezkedni :lol:
Veletek mi újság? Ritkán írsz! Esetleg vmikor egy játszó???

Kép Kép
curse
 
 


Zúziiiíí,
meddig "kell" ennek a tüdőnek ennyire fájnia? :cry:

Curse,
köszi. :) Mi is egész nap a kertben. Este szigorúan kullancs-ellenőrzés!

Eszter nemrég mérte magát a drnéninél: 16 kiló (ruhában) és kb 110es cuccokat hord. És egész nap énekel. Álmában is. :lol: És még mindig napi 2-3 órákat alszik!

Kellemes Húsvétot Mindenkinek! :)
neet
neet
 
 


Sziasztok lányok!

Rég voltam,most is a "baj" hozott:
S.O.S: hányás&hasmenés meddig húzodhat?? 5.napja felváltva hánynak,hasmennek,minden "ráció" (evéstől-diétán vannak...,ivástól független ) nélkül.
Pénteken voltunk egy idióta dokinál, aki lesz@rta az egészet, nincsenek kiszáradva mondta,de adott kórházi beutalót, ha a hosszúhétvége alatt romlana a helyzet, s úgy itélném meg,h szükség van rá...
De az a furcsa, hogy másfél napig semmi, aztán valahol minden kijön belőlük pár óra alatt, aztán jobban vannak és fél-1nap múlvaújra kijön a cucc :-(
Kezdek nagyon aggóóóóódni.Ügyelet kihívása első és második látásra sem indokolt, tanácstalan vagyok... valaki modnjon vmi bíztatóta húsvéti sonka mellől plííííz!
Köszönet!!!!

Kép
Kép
szelloke
 
 


Szellőke,
itasd őket!!!! EZ a legfontosabb!!! Kórházat hagyd ki, iszonyat, ami pl a Jánosban van, barátnőm most volt bent egy másfél évessel, Elm utca. Persze ha már infúzió kell, akkor muszáj... de reméljük, nem kell Lényeg, h igyanak. 5 nap sajna egyáltalán nem sok. Én még a tél végén voltam benne, és vagy 9 napig tartott, pedig én nagy és erős vagyok, egy kicsinél ki tudja, meddig tarthat. Ez valami rota-szerű lehet, ha nem múlik, semmi se hat rá, (gyógyszer) ki kell, h jöjjön minden.
Az italt add kanalanként, hátha akkor bent marad. Nagyon fontos, h ne száradjanak ki!!! Kikevert kóla jó, (szénsav kikavarva, egy ropi egy perc alatt kiveszi belőle a bubit)mert folyadék is meg energia is.
Jobbbulást!!!!!!
neet
 
 


Neet,
köszi, az itatáson rajta vagyok folyamatosan, tegnap nem akartak inni sem, akkor megijedtem,de ma már egész sok lecsúszott nekik.Kólát nem tudom már beléjük diktálni, annyira kihányták az elején még...
Kilenc nap- :shock: :shock: Igyekszem nem pánikolni...Köszi

Kép
Kép
szelloke
 
 


Szelloke,
Na, hogy vagytok? (Itatáson, kitartáson kívül nem tudok receptet.) Ja, én mindig citromfűteát iszok ilyenkor, mert pszichésen rosszul tűrökkkk..

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Monisa,
köszi,ma rendesebben ittak, eszegettek:Atim követelte: anya, főzz té(sz)taaaaaa!!!És ma volt az első olyan lefektetés, hogy nem volt egyik sem olyan bágyadt...Bízom az esemény-mentes éjszakában, mert már ez lenne a 6.éjjel, hogy összevissza rohangálok hányós-hasmenős gyerekekkel.
Citromfű jó ötlet :-D
Köszi a ránkgondolást!!!
Jóéjt!

Kép
Kép
szelloke
 
 


Szellő,
remélem jobban :wink: +++++

Közérdekű, nem oltáselleneseknek :D
van egy elajándékozandó bárányhimlő elleni vakcinám
Kettőt vételeztem a raktárunkból, mert már 2x kell oltani az áttörések miatt, de úgy döntöttem nekünk elég egy, vállaom a 20% kockázatot, ha mégis áttör, azt megússzuk 3 pöttyel.
valaki??

és mivel pang a topik, kicsit offolok mert annyira szépséges képeket készítettem az otthoni píszről, megosztom veletek :)

Kép
akata
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
akata
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
akata
 
 


Szellőke: jobbulást!!!

Kata: ezek tényleg gyönyörű képek!!! Jöhet több is. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Szellőke :) Remélem már jobban vannak a gyerkők!! +++++++++++++

Akata :) Wow wow és wow!!! Ez igen!! nagyon klasszak a képek!! no és a Nagyfiú is igen délceg :wink: :D :D :D

Neet :) Álmában éneklő Eszti :lol: :lol: :lol:

Curse :) De szép is, amíg ennyit alszik a gyerök :lol: Játszó rulez!

Nálunk jól teltek az Ünnepek, de még mindig dugig vagyunk és még csak sonkát sem ettünk :lol:

Kép
Kép
denizsa
 
 


Köszi-köszi...Eszter ma már látványosan jobban és ezidáig eseménytelen volt a napja,
de reggel kiakadtam,mikorAti hányt,hasment... :evil:
Dokinéni megnyugtatott. Hála.Nem kell szigorú diéta, így sokkkal jobb a közérzetük is. Mindenkinek köszönöm a pluszokat!!!

Akata,
deszéééééééééééééééép!!!!!
Jóéjt

Kép
Kép
szelloke
 
 


Nagyon szépen köszönjük a köszöntéseket, smseket! :lol: :lol: :lol:
Minden remek, a két csaj szuper! :lol: :lol: :lol: Surlódások akadnak, de egyenlőre még mindenki keresi újdonsült "helyét" 8) .
Már péntek óta itthon :lol:. Tejcsi is van dögivel. Szüléstörténet rövid lesz 8)

Ancsi! posta tegnap ment

Szelloke! ++++++++++++

S íme az első percek itthon:
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi!
nem kellett volna így pár naposan a postával foglalkoznod!!! :(
na mindegy!
Kíváncsi leszek Angira, hogyan viseli a dolgot, mert nálunk Henike elkezdte a bekakilást, bepisilést, s a mai napig, ha valami gondja van akkor jön a kakkancs.
különben szerintem még mindig nem szokta meg, hogy most már van itt másik gyerek is, nem csak ő. tegnap azt mondta, hogy "kitakarítalak a lakásból, máshova kell menned lakni, mert nem engedted meg, hogy megnézzem az ablakból a bácsit, aki elment..." :DDD

várom a sztoridat! :)

ancsipancsi
 
 


Szellőke: remélem tényleg jobban vagytok már. Sok ötletem nekem sem lett volna, csak az itatás stb... amit a többiek is írtak.

Barbi: kép szuper, csak Emmából nem látszik sok. Kérünk szép közelit is és szüléstörténetet is. :-)

Akata: képek szuperek... mekkora már a fiad.

Neet: Te hogy vagy?

Tinu: Te is mindjárt szülsz, húh micsoda babaeső van mostanság. JÁrsz még MonaLisára?

Mi jól vagyunk, Dani egyre szebb és okosabb... de tényleg. Tejcsim nekem is van csodával határos módon. Lakáshoz még mindig kérek drukkokat, bár jól halad a dolog. :lol:

Na megyünk sétizni ebben a szépséges időben. Mindenkinek szép napot.

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Johi: ++++++ merrefelé nézelődől lakásügyileg?

Barbi: szépek a lányok, de egy közeli képet is tegyél fel Emmáról!!!

Ancsi: Lencsinek jó a dumája ;)

Szellő: remélem minden ok a gyerkőkkel már!! +++

Neet: jobban vagy? neked is megy a +++++++

Curse: áá ne is mondd..tegnap volt nálunk is egy nagy dilemma, mert SzMiklóson találtunk egy kecót ami több szempontból jó lett volna, de egy fő szempont miatt nem: "csak" 60 nm-es és a két félszoba 9-9 nm-esek :( tegnap halál sokat vaciláltam rajta, tiszta ideg voltam, hogy hogy döntsek (apjuk bevállalta volna) de végülis nemet mondtam rá. Ha az a lakás mégis a mienk, akkor megvár,ha nem akkor meg igy jártunk. Nem tudom jól döntöttem-e, de a 9 nm-re bepajszerolni a két lányt..hááát nekem az necces lett volna :(
És egyébként is tiszta ideg vagyok ettől a lakásmizériától :( ettől persze Kamilla is tiszta stressz ami rajta úgy jön ki, hogy totál szófogadatlan, igy napjában minima egyszer van egy orbitális üvöltözés - új szomszédunknak bizti meglehet a véleménye :oops:
szal neeeem tudooom mi lesz...valahogy alakul, remélem nem döntöttem rosszul :roll:

Jöhetnek még babaképek: Emma, Dani, Alex!
És Tinu nyomass pocakképet!!

Ja: Ákosképek :) hűű és igy nyílik már a magnóliád? mifelénk még nem :roll: nagyon szééép

Rylie
rylie
 
 


Barbi: szuper kép! :D

Johi: épp ettől a héttől nem, mert már nem kívántam az egy órás békávézást a kórházig. :roll: Drukk a lakáshoz!!!

Rylie: jó, igyekszem a pocakkal. :wink: Bár... Ma éjjel 5 perces jóslóim voltak órákon át. Azt hittem, már nem fog elmúlni és megszülök. Azért csak elmúlt. Még sose voltak jóslófájásaim, úgyhogy érdekes volt. :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Szelloke,
hogy vagytok? Kell még a ++?

++

Én köszi, még kakául. De kaptam újabb antibiot, ez remélem, meghozza a csodát! Amúgy ha rosszkedvem van, csak rá kell néznem erre a képre, és minden bajom elmúlik:
Kép

neet
neet
 
 


Sziasztok,

Barbi,
éljenek a csajok!!!Nagyon drágák együtt!

Rylie,
lakáshoz naaagy drukk,átérzem a stresszelésed!! Bizti sikerül megtalálni A jót! Nálatok jártak már érdeklődök??? Én az állandó rendberakást utáltam, mikor jöttek nézni a kecót, kimerítő dolog...

Neet,
miCSODA nagylányod van már!!!Jó gyógyszer:-D

És Rólunk,
igen, még bőőőőven jöhetnek a drukkok, tegnap is volt mindkettőnél H&F,de ma megint jobbnak tűnik, főként,h az első normális éjszaka is megvolt, szóval bíííízom,hogy javulnak...Fogalmam sincs, hogy hogy nem száradnak ki, mert ez már a 8.nap. (dokinéni szerint ekár két hét is lehet!!!És nem rota,hanem vmi más, enterovírus)De valahogy mindig sikerül őket eléggé feltölteni,mielőtt visszaköszönnek a dolgok...
És kedd óta (mert most persze nem is csak hétvége volt, hanem hosszúúúúúú hétvége,hogy ne jussak gyógyszertárba) vincetoxicummal is bombázom őket, s imádkozni is próbálok, valaki csak segít 8)

Kép
Kép
szelloke
 
 


Szellőke,
nagyon drukkolok :D
nekünk rota volt, hosszú ideig tartott és nem úsztuk meg a kórházat, de a visszaesésnél már igen és sokat segítettek a Protexin Restore meg a Sodioral nevű cuccok, előbbi a bélflórát állít vissza, utóbbi meg egy ásványianyag-koktél, mindkettő recept nélkül volt kapható anno.

Curse,
köszi, iwiw-en nagyon ritkán járok :D

Barbi,
édes a kép, tényleg semmi nem látszik a kiscsajból :D :D :D de az igen, hogy már most nagyon rögzíti Angit :lol: tök mókás lesz majd, ahogy tanul tőle :D és milyen óóóóóóóóóóriási Angi! :lol:

Neet,
jobbulást! :D csajod helyes :D

Tinu,
wow jóslók :D

Rylie,
ne aggódj, fogtok tudni jól dönteni meg megtalálni, mi 53 nm-en vagyunk most 1+2 félszoba és a félszobák itt is picik, de minden inkább az arányain múlik, de persze majd meglátjuk most élesben, hogy mennyire lesz jó :D pl azzal csak most szembesültünk, hogy a kiságy mégse fér be a mi szobánkba a nagyágy mellé, szóval most jön a B terv :lol: főleg, hogy tegnap kezdtem el először parázni, hogy jesszusom, mingyá lesz mégegy gyerekem és azt se tudom, már mit kell egy ilyen kicsivel csinálni :mrgreen: :lol:
a lényeg, hogy mi is fogunk innen még költözni egyet (remélem), de adott helyzetben ez volt a legjobb megoldás és pl nagyon örülök, hogy nem mentünk nagyobba a hitel miatt, mert most nagyon csúnyán szívnánk a magas devizahitellel

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: