Új privát üzeneted érkezett!

Az előbb voltam a SztImrében, s kedvező nap a szüléshez. 2 vajúdú, s üres szülőszobák. Kicsit vérezgettem, s mivel Angival ilyen nem volt úgy voltam nyugodt ha megnéznek. No meg főpróbának is bevállt :lol: . Hála minden simán ment :D Egy naaaaaaaaaaaagyon fiatal doki vizsgált meg, de hála csak tágulási vérzés. Kistesó klasszisokkal mozgékonyabb, azt már eddig is tudtam 8). Kicsit hülyének néztek, de sebaj :lol:

Tinu! tényleg már jövő héten nst-zel? :shock: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi: húh de a végén vagy már... örülök, hogy minden rendben...de most már akkor bármikor lehet bármi. Izgi...

Zsanci: tényleg békésen fogod fel a szocpol elúszását... én biztosan őőőőőőrjöngenék. Sajnos mi sem tudtuk felvenni több okból sem, de akkor most már nem is aktuális. :-)

Gyed-gyes: akkor ezek szerint, akik már szültek azoknál nem vezetik be? Mert én már abba is beletörődtem, hogy rám is vonatkozik, meg valahogy úgy is értettem, hogy be is vezetik mindenkire vonatkozóan, de akkor lehet hogy nem? :lol:

Lakáshoz még mindig kérek ránk gondolást...

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Tinu, Johi,
én sem örülők (sőt!!!) de nem tudok mit csinálni...anyázhatnék is, de attól még nem lenne...ha egy hónapon belül el tudjuk adni a lakást, akkor még nem csúsztunk le róla. És én is örülök, ha a gyes még marad, azt hittem az is megy a levesbe... :lol: bár nekem mindegy, ott a gyet, ha csak el nem törlik azt is... :?

lakáshoz én is kérek gondolást, mármint, hogy el tudjuk adni...


és: eladom a homok színű chicco ct 0.5-ömet újfent, 8000Ftért, ha vkinek kell, szóljon!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 

 
 

Adjita! Isten éltessen sokáig Téged, és Drága Anyukádat, aki egyben az én nagggyon kedves szomszédasszonyom!!!

Ancsikám! Ne hari, hogy egy napot késtem, elutaztunk. Tegnap láttam, nagy parti volt nálatok, remélem, annak rendje és módja szerint megünnepeltétek Adrikát! :D

Kép
Kép
zuzmo1
 
 


politika: nagyon gáz, hogy szinte minden megszorítás a kisgyerekes családokat érinti. hallhattuk már a családi pótlék elvételétől kezdve a gyed-gyes lerövidítését, szocpol nuku, ésatöbbi! :( Ugyanakkor én bízom benne, hogy ezek nem végleges dolgok, szerintem a szocpolt nem örökre törlik el, csak amíg rendbe jönnek a dolgok. És tény, hogy mi, magyar nőcik olyan fényűző helyzetben vagyunk, hogy 3 évig itthon vakarásszuk magunkat, de pl. valaki említette Svéd o-t, a szomszédom rokonai kint élnek, és ott olyan bölik (egyben ovik) vannak, hogy 6 (!!!!) gyerek jár egy csoportba, tesók is együtt, és erre jut kb. 3 gondozónő. És olyan jó, hogy elveszik a gyest meg a gyedet, miközben nincs elég böli. Akkor hova vigye az ember a gyerekét, miután sikerül feldolgoznia, hogy a kölköt 1 évesen intézményesítenie kell??? NA, meg a pasik fizetése a ami magyar valóságban nem elég ahhoz, hogy a család megéljen, nem azért mert nem dolgoznak eleget. :?
Szívből örülök, hogy túl vagyunk a gyerekvállaláson-lakáscserén, stb.

Lakáscserés, nst-zős, tágulási vérzéses kolléganőknek nagyon drukkolok!!!! :lol:

Ancsi!
B is cumizott a böliben, és sose veszett el. Mondjuk ő csak alváshoz használta, lehet, ezért volt ezzel szerencsénk. Amikor fölkelt, visszarakta a polcára :lol:
zuzmo1
 
 


Kedves Ancsi,
NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KIVÁNUNK MI IS AZ EGYÉVES ADRINAK! kicsit megkésve is, bocsánat.

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


köszi a köszöntéseket, Adrika nevében! :)))

Zuzi!
nem volt olyan hatalmas buli, csak a család jött (12 fő kb.), és egy részük kinyomult az erkélyre, meg sajnos bagóztak is. :/ nagyon jól sikerültek a sütik, szerencsére alig maradt.

a politikával kapcs, valaki mintha azt írta volna, hogy megszűnik a csp. úgy tudom, hogy nem, csak nem fog változni az összege 2 évig. ami azért nem olyan nagy érvágás szerintem.

habár ma már mindent lehet, de olyat se tudnék elképzelni, h alkotnak egy visszaható hatályú törvényt. (így hívják?) az új tv-ek mindig előre hatnak. szóval aki már szült, annak nem lehet félnivalója, mert mikor igényelte az adott pénzt, az akkori szabályok szerint tette.

Miniböli:
1 hó vizsgaidőszakra beteszem a kőcöket egy babaházba, amit egy asszony működtet. nem sokat tudok róluk, körül néztem :), tetszik. (Pedellus utca, Bp. XXII) Adrikát is beveszik, főznek rá, és ez nekem fontos. remélem nem életem baklövését követem el vele.

ancsipancsi
 
 


Ancsi: boldog születésnapot Adrinak! Képet raksz? Egyszerűen nem megy a fejembe, hogy már 1 éves! :shock: :shock: :shock: Még csak most született!!!!
Azt nem hiszem, hogy életed baklövését készülnél elkövetni. :P Ha nem megy a dolog, biztos vagyok benne, hogy elég rugalmas leszel hozzá, hogy változtass. Amúgy meg 1 hónap nem a világ, semmi visszafordíthatatlan nem fog történni szerintem.

Kép
Kép
tinu
 
 


ADRIKÁNAK BOLDOGSÁGOS ELSŐ SZÜLINAPOT!! :)

Összes utsó idős pockosnak drukkhegyek és kitartás :):D:D:D

Ha valakinek van véletlenül "Így működik a tested"c. könyve, a robotemberes, ÉS hajlandó is megválni tőle, akkor én azt nagyonnagyon megvenném...

szépséges tavaszt!!

csók

macs
macskanyu
 
 


Ancsi: Adrikának mi is boldog szülinapot kívánunk. Szerintem simán hozhatnak olyan döntést, hogy pl. én aki már szültem ne kapjam a gyedet két éves korig... most még amúgy is csak tgyáson vagyok. Ez csak azért lenne szomorú, mert cégem direkt szép magasra emelte a fizumat, hogy jó legyen nekem és iszonyatos mennyiségű járulékot fizetett be. :-( De legalább támogattuk a magyar költségvetést.

Mini böliről: dehogy követed el életed baklövését, minden rendben lesz és jó lesz.

Valamikor nem játszózunk valahol? Olyan de olyan szép az idő.

Zsanci: drukkolok a lakáseladáshoz.

Kép
Kép
johanna1975
 
 


baklövés:
attól félek, hogy nehogy valami baj történjen velük. :( a nevelés, vagy másképp etetés helyre hozható.

ancsipancsi
 
 


HOL LEHET erről olvasni, hogy JÚL 1-től nincs szocpol????????????????????????? :shock: VAZZZ NE MÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!
Azt hallottam, hogy tervezik, hogy elveszik, de gondotlam ez hosszabb folyamat s kb őszre érik be :(
Mi nagyon számolunk azzal a pénzzel!! ÁÁÁÁ!
Ha június 31-én adom be a kérelmet a szocpolra akkor azt még elfogadják vajon? azaz megadják? hogy megy ez? hol találok erről leírást vagy bármi infót?
PLÍZ írjatok róla!!!
áá igy jár az aki nem néz híradót.... :(


Barbi: HAJRÁ!!!

Rylie
rylie
 
 


ADRIKÁNAK BOLDOG Első SZülinapot KÍvánunk!!!
rylie
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT ADRIKÁNAK!!! :lol: :lol: :lol:

Rylie!szocpolos info engem is érdekelne!!! szóval ha kapsz vmit légy szí oszd meg velem :wink:

Ancsi! no para biztos jó lesz :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Szocpol:
legegyszerűbb, ha az ember a hitelügyintézőjével beszél, azaz azzal a bankkal, amelyik a hitelt fogja intézni. (már ha lesz hitel..., de a szocpolhoz is bank kell)

az igénylés pillanatában nem lehet az ember nevén lakás szerintem, de valaki szerint a kiutalás időpontjában. ezt is majd az üi megmondja.
ancsipancsi
 
 


Nagyon boldog szülinapot Adrikának!!! :D :D Éljen az egyéves leányzó!!
És ha jól emlékszem, Dominó is mostanában ünnepel :lol: Isten éltesse Őt is! :D
[/color] Kép

Barbi, Tinu, Szrek :) Jó pocakoskodást Nektek!! Hihetetlen, hogy mennyire elrepült az idő és lassan jönnek a bébik! :D :D

Rylie :) Ezekszerint van már kinézett lakás/ház?

Ancsi :) És mit kapott Adrika a nagy napra? Te sütöttél?

Kép
Kép
denizsa
 
 


Rylie,
ezt mondja az index:

A lakástámogatásokat már idén fél évtől „felfüggesztenék". (Szocpol, félszocpol, forinthitelek kamattámogatása, utóbbi esetében csak azokat érintené, akik a jövőben vennének fel forinthitelt lakásvásárláshoz.)

és ha június 31-én már nincs lakás/ház/stb a neveteken, akkor még megkaphatod, sztem.

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Barbi,
tesóm felesége szült így :)
Altatás nem volt a sima szülésnél. Minden be volt készítve, hogy hátha, de olyan simán jött kifelé a kisfickó, h nem kellett semmi extra beavatkozás. Bő 2 év telt el a 2 szülés között, ha ez érdekes info lehet.

Szocpol: amíg el nem érjük azt a dátumot, addig lehet igényelni. Akinek kell, és most van léehetősége, ne szarozzon, rohanjon el még ma intézkedni. A hírekből tudom (most nem tom, h neten volt vagy tv-ben), hogy nagy rohamra számítanak, mert mindenki most akarja felvenni.
Miért olyan jó amúgy? Nem kell visszatörleszteni? Öribe adják?
Mi anno fel akartunk venni, de nem feleltünk meg a kritériumoknak, úh nem is foglalkoztunk hosszasan a témával.

Gyes, egyebek: asszem örülhetek, h nem terveztünk több gyereket. Ha egyévesen be kéne adni valami menhelyre... jó, mondjuk Eszter egy éves és 9 hós volt, de 8ra vittük le, és 2kor már ott voltam érte. "Boldog" egyetemi félévek...

Mindenesetre nem eszik olyan forrón a kását sztem. Valami 10x több bölcsi kéne. Na, mikor arra sincs pénz, h a mostani magának vegyen pl függönyt, fizetjük a csoportpénzt, és abból pofozgatják az egészet. Lakóparkokat eladni meg még mindig sokkal nagyobb biznisz. Vagy ennyire leszarják a népet, és menned kell dolgozni (azaz 1 éves kora után lófszt se kapsz), de nem lesz biztosítva a bölcsi? Oldd meg. Vagy apuka dolgozzon 3 műszakban, így nyugdíjt se kell adni neki, mert meg se éri..? Simán bekövetkezhet, semmin se lepődök meg már.

Ja, amúgy nem vagyok mindig ilyen negatív, csak most összejöttek a dolgok. Múlthéten egy kullancs majdnem elvitte a kiskutyusomat (de túlélte!!!!! :D :D :D ), most meg tüdőgyulladásom van :cry: úh megyek is vissza vízszintesbe.

Hajrá hamarosan szülők, csak a babával tessék törődni, ne a politikával. Mi úgyse tehetünk semmit, max mérgelődni, de az meg csak betegséghez vezet.
neet
neet
 
 


Zsanci,
júni 31-én senkinek semmije sincs. :lol: 8) (Mert az már júli egy, érted? )
Amúgy ha egyszer már volt a neveden valami, akkor bukta, nem? Mintha én anno ezért sem kaphattam volna, de nem akarok hülyeséget írni, utána kell járni, ha vkit komolyan érdekel a téma.
Meg mintha korhoz is lett volna kötve, max 35 év. De ezek 7-8 éves infok, és nem is tuti, csak így emlékszem, de a láz is bekavarhat az emlékezésbe. Meg hogy csak új építésűre adják tán? NA, mindegy, nem tom.
neet
 
 


macskanyu
 
 


macskanyu
 
 


Neet!
Először is jobbulást!!!!!!!!!!! Én már csak tudom, milyen szar dolog egy tüdőgyula!+++++++++++
szocpol: ez a lényeg, hogy nem kell visszafizetni. Ajándék!!! 2 gyerekre 2,4 millió!!!!!!!!!!! ÉS a 35 év csak a megelőlegezett szocpolra érvényes. (tehát ha még nincs gyerek, de vállalod, hogy szülsz) Ugyanakkor sokan nem tudják, hogy ha van államilag támogatott hitele, utólag is lehet érvényesíteni a szocpolt, miután gyerek születik.

Rylie!
Húzzatok bele a kecóvásárlás-eladásba. A lényeg az eladás, újat bármikor találtok 1-2 héten belül is.

Egyébként mi úgy vettük a lakást, hogy még a nevemen volt az előző, ezért csal előszerződést kötöttünk, és a végleges szerződést csak a régi lakás eladása után kötöttük meg, így járt a szocpol :wink:

Kép
Kép
zuzmo1
 
 


Zuzi,
neked mennyi ideig tartott? Hogy előzted meg, h elkapja a család? Most vettem maszkot, de... ???

Szocizé: jaaa, akkor meg ez van. Jajj, nem leszek népszerű, de törvények jönnek, tv-ek mennek, van, aki beleesik, van aki mellé. Pl Eszter még nem kapott ilyen babapénzt (kötvény?), de a nemsokkal utána születendők már igen. (Asszem 3 héten múlott.) OK, az nem nagy összeg, de.. ajándék ló esete.
Meg azt is olvastam (hú, de ráérek, mi? :lol: ), hogy van, akinek pénzt ad a Jóisten, akinek nagyon nincs egyebe, annak sokat ad, h legalább annak örülhessen, ha már másból nem jutott ki neki. Aki meg amúgy boldog, egészséges, stb, az elvan nélküle is.
Hm, kezd megdőlni az elmélet, eddig csóró, de legalább egészséges család voltunk, manapság azonban a maradék kis pénzünket is gyógyszerre költjük. WTF? Aki a lapokat osztogatja fentről, kicsit idesasolhatna, köszi. :)
neet
neet
 
 


CINIKUS LESZEK, NEM FÉLREÉRTENI!!!!
! Ha a sok picsogó nyanya nem kapja meg a millióit a közösből, akkor nem fogok annyit adózni, igaz? Mert arra már nem kell költeni belőle. Ergo meggazdagszom! Se gyest, se gyedet, se szocpolt se soksokpénzt a 4. gyerek utániakra nem kell majd kifizetni az államnak, tehát a nem-gyerekesnek vagy már nagy-gyerekeseknek eljövend a tejjel-mézzel folyó kánaán ideje. Öööö, de ha mégsem, akkor mi van? Ti nem kapjátok meg, de tőlem ugyanúgy elveszik, vagy ilyen nincs, igaz? :mrgreen:
És aki előidézte az nagy válságot, az már a tökeinél fogva lóg-e valahol-e, igaz-e?
Szép, új világ, én így szeretem.
neet

Komolyabban: basszák meg és kész. Egy kisgyerekesnek 2db fizu kéne, annyiba kerül egy kölök. ÉS mennyibe kerül az, h nem vesznek vissza dolgozni? Kiszámítható-e?
neet
 
 


Neet,
gratula a diplomához - mert ez elmaradt részemről :)

Gyógyulj! vagy inkább 'múkoggy?' amelyik szimpi :)

nem akarok senkit lelombozni, de a szomszédasszonyom lengyel, ő mesélte, hogy náluk a gyed 4(!!!!!) hónap. utána szevasztavasz, megy a gyerek bölcsibe. Mondjuk én így is ökölbe szorult gyomorral aludtam 2 napig, hogy esetleg Álmost már egy éves korában bölibe kell adnom.. a gyessel meg kitörölhetem, egyszerűen nem áll módomban, hogy 26ezerből itthon babázzak, mert ki köll fizetni a rezsiszámlákat, a gyerekruhákat, pláne cipőket... szóval ÉN egy puncsos vagyok, mert nem visszamenőleges hatályú (egyenlőre!) a törvény.
CinikusNeet, ebben az országban ha elvesznek valami szocijálissssat, azt maximum akkor adják vissza(illetve ígérik a visszaállítását) ha választások előtt állunk. A válság okozója, hogy bizonyos ingatlanok árai, amelyek a Naagy Bankoknak szolgáltak fedezetül, jól leestek. Ez indította a láncreakciót. Mármost kérdés, hogy ennek van-e farka és lehet-e lógatni?
Jah, btw a nagycsaládosok adókedvezményét is megszüntetni tervezik, tehát a tejjel-mézzel folyó, az valahol máshol és másoknak.
Asszem ennyi elég is belőlem :mrgreen:

csók

macs
macskanyu
 
 


kimaradt: kiszámítható, mert 6 hónapig kapsz munkanélkülit, a szocjálissat megszüntetik,, ergo: segély sem lesz, max az etnikumnak, mert azoktól félnek, tehát egész pontosan 6 hónapi segélybe kerülsz az államnak majd. (Tudom, most erősen ferdítettem és karikíroztam, de azér' nem áll ez olyan messze a valótól, sajnos.)
Kit érdekel, éhen halsz-e a kölke(i)ddel? Azt meg viszonylag kevés munkahely tolerálja, ha az állandóan visszabetegedő gyereke(i)d miatt folyamatosan betegszabin vagy...
De azér' szüjjetek, mer' kevesen vagyunk!!!4

na nem hergelem tovább magam most már..tényleg...

sorry

macska
macskanyu
 
 


Macs,
nem tudom a lengyeleknél hogy van, de több országban, ahol 6 hónap csak a "GYED", ott arra az időre teljes fizut kapnak, utána pedig pár hónapig lehetnek táppénzen. úgyhogy kurvául nem sajnálom őket. (na meg a fizujukból ki tudják fizetni a menő bölcsit, meg bébiszittyót. és most csak a külföldön élő unokatesómékról beszélek.)

Neet,
te nem cinikus voltál, hanem naív. ugye nem képzelted komolyan, hogy neked bármivel is kevesebbet kell fizetni?
elmondom hogy lesz: beszüntetik a sok szart, fizetünk, az ország lehet, hogy jobb helyzetben lesz, de úgyis jön egy új kormány, amelyik majd visszaadja ezeket a szocpol támogatásokat, legalábbis, ha van esze.

ancsipancsi
 
 


Ancsi: hát simán van esély rá, hogy ugyanaz lesz, mint a tandíjnál volt, hogy majd a Fidesz azzal kampányol, hogy visszaad valamit az elvett dolgokból és majd úgy is lesz. De sajna, erre alapozni azért nem lehet. Főleg egy élettervet. :?
Most felbátorítottatok egy kicsit, hátha el tudnánk sózni ezt a lakást valahogy. Nálunk az a legnagyobb baj, hogy hiába adjuk el a kéglit, nem vagyunk hitelképesek, mert az uramnak nincs munkája. Vagyis olyan nincs, amire hitelt lehetne felvenni. :roll: Pedig kéne hitel nyilván. Lehet, hogy adnak jelzáloghitelt esetleg vagy valami...

Kép
Kép
tinu
 
 


Ancsi,
nálam ilyen a cinizmus. :lol: Na klar, hogy nem vonnak le majd ezért kevesebbet. De nyugodj meg, az országnak sem lesz jobb. "fizetünk, az ország lehet, hogy jobb helyzetben lesz", hahaha, ezen sztem már Esztiék csoportja is jókat derülne. Sztem az lesz (van, volt, egyszóval has been), hogy fizetünk, de semmi se fog változni, nem lesz több böli, nem lesz több, normális rendőr, nem lesz méz meg kánaán. Valakinek biztos jó lesz, de nem az te meg én leszünk, hanem azok, akikre Macska is céloz.

Macska,
feje van, tehát biztosan van farka! ;)
neet
 
 


Ancsi,

én nem a lóvét sajnálom elsősorban, hanem azt, hogy helyettem más foglalkozik a gyerekemmel. Hogy nem én tanítom, beszélni, játszani, élni. Az első szava, első lépése a dadusnak/nörsznek szól és nem nekem. Márpedig amikor én gyermeket szerettem volna, akkor azzal az igénnyel vágtam neki, hogy én szeretném nevelni. Most csak a magam nevében beszélek! Semmim nem kívánja, hogy az egy éves, hozzám ragaszkodó kisfiamat idegenek kezére adjam, akármilyen menők, vagy jók is. Én szeretném szeretni testközelből, nem pedig napi 4 órában, ha az alvásidőt leszámítjuk. Hozzátenném, hogy momentán sincs elegendő bölcsi-ovi, ha változtatnak, ugyan hová teszik a gyermekeket azok, akiknek muszáj visszamenni. Én ilyen elmaradott macska vagyok, a saját szempontjaim szerinti klisékben gondolkodom. Értem én, hogy "aranyból van szőve" a szociális hálónk, de nem gondolom, hogy a változtatásokat erről a feléről kellene elkezdeni..

(hű, de meg fogom még bánni, hogy megszólaltam!)
macskanyu
 
 


Macs!
Ne bánd!!! Szerintem itt kb. 90 %-ban így gondolkoznak az emberek! Nem hinném, hogy vállalnék úgy gyereket, hogy TUDOM, hogy 1 évesen be kell adnom intézetbe. Valszeg ez is hozzájárulna, hogy még jobban kitolódna a gyerekvállalás ideje.

Neet!
nekem nagyon sokáig tartott (dec. 19 óta szarul voltam, ebből jan. végére lett tüdőgyula, és 2 hét nagyon szar volt, iszonyú fájdalmakkal. Mire negatív lett a tüdőröntgenem, talán 2-3 hét telt el) , és igazából még mindig nem vagyok 100%-os. De a tüdőröntgenemre eddig több doki is csak nézett, és megjegyezte, hogy ez egy elég durva dolog volt (két oldali+ mellhártya gyulladás :cry: )
Család szerencsére nem kapta el, pedig Pannuskával együtt is alszom. Nekik jobb az immunrendszerük, nekem meg egy nagy szar, azért kapok el mindent :cry:
zuzmo1
 
 


Macs,
én se szeretnék 1 évesen megválni a gyerekemtől.
az unokatesóm felesége (ó szegény) előbb fél évig élt, mint marci hevesen, aztán pár hónapig nagyon szegény volt (persze, az ő elmondása szerint), aztán visszament melózni, s közben az anyukája vigyáz a babára, és nem tudom hogy oldotta meg, de vmikor du 2 körül már otthon van, úgyhogy alig marad le valamiről. és az elvileg tök szegény Belgiumban lakik.


örülök, hogy két babát úgy szültem, hogy itthon lehetek velük kb. 3 évig, a harmadikat pedig meggondolom.(vagy inkább meg se...)

ezután:
- ne merjék felhozni, hogy fogy a magyar és szüljünk
- ne utasítsanak el egy gyereket se az oviból, bölcsiből!
ancsipancsi
 
 


Sziasztok,
tényleg gáz ez a szitu. mert ezzel megint csak azt érik el, hogy IDE nem nagyon szülnek a magyarok ezentúl... :? mer' az igaz, hogy nyugaton is rövid ideig jár a gyed, de ott apuka jobban keres, és biztositják a feltételeket anyukának is (jó böli, ovi, munkahely, stb.) Ott sem hiszem, hogy fenékig tejfel minden, de mégis kicsit könnyebb normális életszinvonalon élni... és azt sem mondom, hogy ez a lényege az életnek, nade ha ez napi szintü problémává válik esetleg, akkor megette a fene az egészet.... csóri magyarok....
(ami minket illet, mi kaptunk szocpolt, és nem tervezünk több gyereket, de akkor is munkát kell vállalnom köv. hónaptól, az emelkedö hitelünk és a nemsokára lejáró Gyed miatt... ameddig birjuk, (ÉS a gyerekek is birják) igyekszünk jokedvüen csinálni. de amint betelik a pohár, lelécelünk nyugatabbra...)

KépKép
fibi
 
 


ugye, hogy jobb volt a Bokros csomag? az legalább megadta a lehetőséget a már terheseknek, hogy a régi feltételekkel játszhassanak :wink:

Azon túl, hogy mindenben egyet értek és úúúútálat az egész, anyósom mesélte, h az ő idejében :) 3 hónap volt a GYES aztán vissza dolgozni. Ugyan a bölcsi nem volt gond, mert a nagymamák otthon voltak az unokákkal. (namármost a párom nagymamája kb 10 hónaposan odakötötte a bilihez az unokát, be a kiságyba!! - gyerek abból ki nemnagyon jött akkortájt - mondván had szokja. főzni kellett, mosni (nem géppel) és állatok is voltak szép számmal, a gyerekekkel senki sem törődött csak nőttek mint gaz a fűben.

Fenti régmúlt idézgetés előbb utóbb mindig felbosszant, de annyit nem árt levonni konzekvenciaként, hogy volt már így és mégis éltek emberek, sőt egész normális lett :D :D :D és nem jár pszihomókushoz sem, mert a gonosz mostoha rákötötte a bilire :wink: :wink:
Megszoktuk a jót és nagyon nehéz elengedni és felháborító, hogy el kell engedni, de gyerekek születése ezen nem múlhat.
(mondom én az 1gyerekes, de ha akarnék mégegyet, nem ez alapján döntenék :) )

Kép
akata
 
 


én is mindig azt mondom, hogy NEM az anyagi okok miatt kellene eldönteni, hogy szülök -e még vagy sem (pl. Bálintot akkor gyártottuk, amikor férjem otthagyta a munkahelyét, és nagy bizonytalanság volt, hogy mi lesz, de mégis mi AKKOR szerettük volna, és kész). Viszont ha ennyire kezd gázos lenni a helyzet, amilyennek felvázolják a népek, akkor azért az ember(ek) lánya(i) kétszer is (vagy többször...) meggondolja, hogy ebbe az országba akar -e még szülni...
fibi
 
 


jövök én is puffogni egy picit, amúgyis nagyon kaka napom van :lol:

én is azt mondom, h az ember ne anyagi okok miatt szüljön (bár tudjuk egy bizonyos típusú ember ezért teszi), de azért az sem mindegy, h éppen milyen gazdasági helyzetben vonnak meg dolgokat egy családtól. Pl. barinőm devizahitele 3x lett a válság miatt.
Normál esetben a gyerekvállalást tervezés előzi meg, a család kalkulál, h hogyan, miként tud vállalni gyereket stb stb. mert azért oké, h nem az anyagiak miatt vállalunk gyereket, de azért felelőtlenül sem kell, h "majd lesz vhogy", mert annak a gyereknek ruhát, cipőt, kaját, méreg drága gyülést és miegymást kell venni.
Szóval a család szépen eltervezi és akkor hoznak egy ilyen döntést, azért ez nem így működik. Persze ez csak arra vonatkozna, h ha visszaható hatályú lenne a törvény.

Én azt mondom, h oké szüntessenek meg minden ilyen típusú ellátást, de akkor ne kelljen már pl. 40%-ot adózni. Bírom, h mindig a nyugati országokkal példáloznak, de ott azért meg kéne nézni az életszínvonalat, a fizetéseket miegymást. Lehet, h ott csak anyuka egy-két hónapot hesszelhet otthon a gyerekével, de mennyivel másabb körülmények között. Sőt talán ott olyan apuka fizetése, h anyuka nyugodtan otthon maradhat akár 1-2 évet is, mert röhögve eléldegélnek.
Ebben a nyamvadt, közröhely tárgyát képező országban még igen messze vagyunk attól, h egy család majd csak apuka fizetéséből fog megélni. Bár szerintem ilyen idő soha sem fog eljönni.

Ja és nekem lenne még tippem, h honnan vegyünk el lovét, csak az érdekes módon egy honatyának sem jut az eszébe. Pl. nem kéne ennyi naplópó képviselő a parlamentbe (akik megtehetik azt, h az adófizetők pénzén pl. kivonulnak az ülésről, érdekes én ilyet nem csinálhatok a munkahelyemen, mert vagy 1. levonják a béremből, 2. kirúgnak). És esetleg a költségtérítésük se 15%-kal adózzon, hanem vonják be szépen az adóalapba és ők is fizessenek utána akár 40%-ot. Vagy vezessék be a számla ellenébe elszámolást.
Mondjuk persze a családtámogatási dolgokat lehet a leggyorsabban elvenni, tehát egyértelmű, h ezzel kezdik.

És azért a nyugdíjasok védelmében. Őket is sajnálom, mert pl. a 80 éves nagymamám nem tudja a kiesett nyugdíjat sehonnan sem pótolni. Járni alig tud. Azért, ha egy családtól elvesznek ott van lehetősége apukának másodállást vállalni vagy akár anyukának visszamenni dolgozni.

Egyébként nálunk is nagy valószínűséggel az lesz, mint Fibiéknál is. Ha szorul a helyzet, akkor lécelünk máshova. Ebben az országban lassan képtelenség lesz megélni. Párom totál ki van akadva. Ő rendesen bejelentett fizetéssel van, 40%-ot adóz és még mindig tőle akarnak elvenni??? Azért ilyenkor azok is elgondolkozhatnának, akik elcsalják az adót. Nem csak másokkal, de magukkal is kicsesznek hosszú távon.

Na azt hiszem itt be is fejeztem, sorry, ha esetleg vmi bántót írtam volna, de nekem nagyon kaka napom van

És ISTEN ÉLTESSE ADRIKÁT!!!!

Kép Kép
curse
 
 


Amikor Danit vállaltam az volt a tervem, hogy 3 évig maradok itthon vele, természetesen dolgozom a saját cégünkben, de mennyivel jobb lesz, mint Fannival, mert nem kell visszamennem dolgozni, minden háváj... Erre fel jön a válság a gazdaságban és a családban is. Szóval én most teljesen magam alatt vagyok, hogy egyedülálló anyaként hogyan fogom válság esetén menedzselni a dolgot. Két gyereket egyedül, hát nem vagyok normális.... :-( Ráadásul még lelépni sem tudok apa beleegyezése nélkül, leginkább sírhatnékom van emiatt. :-(

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Lelépni... Rohadt könnyű szerintem mondani, de gyerekekkel új életet kezdeni egy idegen országban... Nos, vagy én vagyok beszari. Nálunk ez téma már évek óta, de én mindig visszafogom a párom, mert inkább itthon éhezem, mint külföldön... Mert mi a garancia, hogy kint nem ugyanolyan nehézségek várnak, mint itthon? :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok Lányok !

Húú még régen írtam hozzátok na és persze akkor is a segítségeteket kértem mint most is! De mindig segítőkészek voltatok ezért merek megint idepofátlankodni :oops:
Gyerekülés vásárlás előtt állunk és tapasztalt anyukák véleményére lennék kíváncsi kinek milyen ülése van és mennyire tetszik a gyereknek illetve mennyire vagytok megelégedve vele. sokat segítene a döntésben!
Ha tudnátok priviben pár sort írni nagyon köszönöm!

További szép napokat nektek!

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT JÓZSINAK!!! :lol: :lol: :lol:

Vki írta, hogy ne ezen agyaljak így szülés előtt, s nem is tudom miért én hála olyan nyugodt vagyok és oly pozitívan nézek előre mint akinek a lottó5ös a zsebében van :lol: (pedig a jelenlegi helyzetünket nézve nem kéne nyugalommal lennem)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Macs! köszi a linkeket!
gödibarbi
 
 


Mecsi!
ülés:
mikor mi vettük, kaptunk egy olyan hasznos tanácsot, hogy nézzük meg az ülést, mikor be van kötve az autóba (sok áruházban van benn ülés, amibe be lehet kötni, sőt, ki is lehet vinni a saját kocsiba), hogy mozog-e. az ülések egy része bekötve is mozog jobbra-balra,előre-hátra, azaz nem lehet teljesen fixen bekötni. (így meg mit ér?)
mi Römer kinget akartunk venni, de a kinget az akkori kocsinkba nem lehetett bekötni, úgyhogy a Römer Lordnál maradtunk. mocsok drága volt (akciósan is 52eFt), de azt ha bekötjük, meg se moccan, biztonsággal ülhet benne a gyerek. kényelmes is, könnyen mosható. mint kiderült, a miénk azért is volt olyan drága, mert speckó minőségű a huzata. érdemes lenne megnézni, így 2 éves használat után is olyan, mintha tök új lenne, azon egy napszívás, fakulás nem látszik. egy kicsit dönthető, így kagyló formája lesz, tud benne aludni a kőc. a soroksári úti outletben vettük.
azt hiszem legfixebben az isofixes ülést lehet bekötni, de ahhoz isofixes kocsi kell, meg vastag pénztárca.

ancsipancsi
 
 


Mecsi,
nekünk concord trimax van, szintén meg sem moccan bekötve és később leszerelhető a támlája, így magasítóvá alakítható. Mi nagyon szeretjük. A Mária nagykerben érdemes körülnézni, mert ott jóval elérhetőbb árban kaphatók a márkás ülések is!

Kata,
hiszen erről van szó! anyósom mesélet, hogy a férjem 9 hónapos volt, mikor bölcsibe kellett adni. Ő a munkahelyén bőgött egész nap, a gyerek meg a böliben... na ezért(sem) szülnék úgy gyermeket, hogy nem tudom biztosítani az otthonlétet addig, ameddig a gyereknek szüksége van rám. Szerencsés voltam, hogy Füles erősen társaság orientált, így nem volt nagy gáz a CsaNa. Nekem meg nincs semmi más megoldásom, mert 0db nagyszülővel és 0db mozgósítható családtaggal rendelkezem. Tehát mindenképp "idegen" kézre kellene adnom a kölket, ha megvonják a támogatást és nem találo itthoni melót.


Lilirózának innen is boldog második szülinapot! :)
macskanyu
 
 


Liliróza! Nagyon Sok Boldog Szülinapot kívánunk! Sok puszi a Családnak!!!

Tinu, Johi!
Csak érdekességnek írom, nem felbujtás, vagy bátorítás:
egyik ismerősöm kiment Angliába a lányával (már 14 éves), és tök hihetetlen, de kint iszonyú nagy támogatásokat kapnak a gyermeküket egyedül nevelők. Még így is, hogy nem állampolgár. EU-s állampolgárként pl. fizetik az albérletét, ami hatalmas nagy segítség, és ezen kívül is egy csomó mindent kapnak. A csaj hajlandó jogi diplomájával (amivel nyilván külföldön kitörölheti a seggét) pincérnősködni, és ebből tök jól megélnek. Plusz kint megtalálta a szerelmét is (bónusz :D).
Ezt csak azoknak, akik tényleg elhiszik, hogy itthon mennyire támogatnak minket. Szerintem a hazai támogatások csak pofabefogásra vannak.Kiszúrják vele az emberek szemét, hogy befogják a pofájukat, és szerencsésnek érezzék magukat, ha már normális fizetést nem kapnak a munkájukért. De ha tárgyilagosan belegondolunk az itthoni életszínvonalba!! Kezdve, hogy milyen kicsi lakásokban laknak emberek, aminek a hitelét is 25 évig fizetik, már ha tudják! (lássuk be, nem egészséges a mi lakásméretünk se, 62 nm-en 4 ember, de mi ennek is annyira tudunk örülni!!! tök szánalmas :( )
Ennek ellenére nagyon szerencsésnek érzem magam, földhöz verem a fenekem, hogy ilyen teljes életem van. Csak ez így kijött belőlem. És ami a legjobban feldühít, hogy kiölik az emberekből a tennivágyást, a munka szeretetét, vagy egyszerűen elüldözik innen az embereket (mert ugye nem muszáj itt maradni, el is lehet menni :cry: :twisted: ). Aztán meg itthon azon témáznak, hogy ugyan miért mennek külföldre a fiatalok. Családok szétszakadnak, vagy itthon tengődnek. Mi a család miatt nem megyünk sehova, és ez nálunk nagy visszatartó erő, még ha ritkán is tudunk találkozni.

Fibi, Kata!
Részben egyet értek. Ne a pénz döntse el, hogy szülünk-e És én most itt nem arra gondolkodni, hogy a különféle segélyek miatt szülnénk (hurrá, kapok családi pótlékot, szüljünk egyet :roll: :lol: , van ilyen is, de azok nem MI vagyunk, ugye, hanem aki halálra éhezteti a kölköt, de jut piára :twisted: :twisted: :twisted: ), de mondjuk én lehet meggondoltam volna, hogy szüljek-e 26 évesen, ha egy 35 nm-es albérletben laktam volna, és behoznak egy ilyen intézkedéscsomagot. Valszeg, akkor én is csak 30 felett szültem volna, és addig megpróbáltam volna "meggazdagodni" , hogy otthon tudjak maradni a gyerekkel legalább 2 évig! vagy tovább). ÉS én nagyon sajnálom a férfiakat, a férjeinket! Nem tudom, kinél hogy van, de én érzem Tomin, hogy iszonyú felelősség van a vállán, és ez nagy teher (már kb 3 másodállása van a napi 8 órás meló mellett). És ezért meg sem fordult a fejemben, hogy gyed nélkül itthon maradjak, mert azt hiszem, többet adhatok a családnak, ha visszamegyek melózni, és talán ő újra egy kicsit nyugisabb lesz. Állalti frusztráló lehet egy pasinak, hogy ha csak 4 állással tudja eltartani a családot, miközben már semmi szabadideje. Én úgy látom, ez náluk is egyfajta ösztön (mármint a család anyagi javainak biztosítása), mint ahogy nálunk a szülés előtti családi fészek megteremtése, stb.

Nagyon ráértem, remélem, senkit nem untattam :mrgreen:

Kép
Kép
zuzmo1
 
 


Macs!
Én apukámat is a bilihez kötözte az anyja, míg elment pasizni és inni. Később elváltak, és apám a nagyapámhoz került, aki kiadta nevelőszülőkhöz, mert ő nem tudta nevelni. Apám mániás-depressziós, alkoholista (miközben egyetemen-főiskolán tanított kutató vegyészként, a doktori közelében volt, szóval nem voltak észbeli problémái). Bízom benne, hogy legalább engem és a nővéremet nem tett teljesen tönkre, mert anyámat igen :cry:
zuzmo1
 
 


LILIRÓZÁNAK BOLDOG MÁSODIK SZÜLETÉSNAPOT!!!!!!!!!!!

Mecsi,
ülés: van egy brevi, egy concord lift evo, és egy römer kid.
MIndegyik jó, kényelmes, tökéletes, EZÉRT A PÉNZÉRT. Ha sok pénzt szeretnék költeni a gyerekeimre (amit nem szeretnék) akkor vennék nagyon drága üléseket, amik ultra kényelmesek is az ultra biztonság mellett, de így nem annyira kényelmesek, főleg a nagyok, mert nem lehet mozgatni a háttámlájukat, szóval, mikor elalszanak, akkor előreesik a fejük, amit rossz nézni, de ez van... :lol: NEM NÉZÜNK HÁTRA, és ezzel megoldottuk a dolgot.
Engem egyébként nem zavar, hogy mozog a szék az öv alatt, ugyanis mi is mozgunk alatta, minket sem fixál az öv, hát akkor miért fixálja az ülést? Maga az ülés saját öve egyébként jól tartja a kicsit, mert a nagyok már mind a kocsi övével vannak bekapcsolva.

további szép napot mindenkinek, gondjaitokkal együttérzek 8) és két dologra gondolok: 1. valszeg a JÓIsten nem akarja, hogy mi (családom) bármit is csak úgy, ingyen megkapjunk. 2. ha jön az Orbán kormány, és tényleg komolyan gondolja, azt amit mond, akkor úgyis vissza fogja ezeket a segélyeket állítani, szóval ,csak másfél évet kell várni, és megint lehet majd költözni.
csak optimistán!!!
mi is mentünk volna külföldre, de inkább jól beintettem a dolognak, és elkezdtem vérezgetni terhesség alatt, utána a Levi már nem ment vissza dolgozni, így két éve nincs cégnél, és azt a munkát, ami nem forditó, hanem projekt manager, már nem végzi, így egy jó ideje már nem is tud SEMMILYEN munkát megpályázni, ergo ez a hajó is jól elúszott, ismeretlenbe, bizonytalanba nem megyek, gyerek nélkül sem indultam neki, így maradunk itthon, hurrá! Nekünk egyszerűen az a sorsunk, hogy semmit ne kapjunk meg könnyen. Mikor épp úgy tűnne, hogy na, most, akkor biztos lesz vmi, ami beint nekünk... :lol:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Ma reggel 9:04-kor megérkezett Emma :D :D :D
Kicsit fázós a babó, így inkubátorozott :) Teljesen természetes úton jött, Barbara boldog :D[/b]

KépKép
fibi
 
 


De jókor néztem be :D :D

HATALMAS GRATULA BARBI CSALÁDJÁNAK!!! ISTEN HOZOTT EMMA!! :D :D Sok boldogságot!!

Kép Kép
curse
 
 


Én is szeretnék gratulálni Barbinak és családjának! Sok boldogságot, egészséget...

Kép


Kép

Ani
manitou
 
 


Zuzi,
én is igy gondolom most már. valahogy az utóbbi időben realistább lettem. 1 gyerekkel még okés, könnyebben veszi az ember, aztán utána, főleg 2 után marhára meggondolja...

Külföldöt én sem mondom, hogy rohadt egyszerű lenne meglépni gyerekekkel. kiszakitani öket a megszokott ovis közegböl biztos nem lenne szivem. talán ovi és suli határán, és semmiképp sem örökre mennénk ki. (már éltem külföldön, tudom, milyen a honvágy és a család messzesége...) Max. pár évre, és max. Bécs környékére, mert onnan hamar haza lehet érni :) Vagy kétlaki életet is el tudok képzelni....
fibi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: