Új privát üzeneted érkezett!

szrekuc írta:Amelyik gyerek kikap otthon a rossz jegy miatt vagy bármi más miatt nem szeretne rossz jegyet, annak a rossz jegy (lehetősége) motiváló. Pl mostani suliban nekem tök fura volt, hogy a dolgozatokra a csapat egy része sz@rt tanulni és amikor megkapta az egyeskéjét, akkor jött, hogy akkor javítani szeretne és meg is tanulta. Sosem értettem, hogy miért nem lehetett ugyanezt az első alkalomra is megtenni és miért kell duplán szívni nekem is, de ez van.


hát miért? úgy csinálsz, mint aki nem járt egyetemre. :))) hány meg hány ember indul el úgy vizsgázni, hogy gyak. alig tud valamit. most volt egy csaj, aki CV vizsgára (ez már komoly tét) úgy ment el római jogból, hogy a 120 tételből 10-et tudott. ebből a 10-ből húzott kettőt (mekkora mázli!), s mert a többiek is ebből a részből húztak, nem igen jött szóba más a kollokviumi versenyvizsgán. simán átment basszus. nem is fektetett annyi energiát a dologba, mint mások.

ancsipancsi
 
 


Sziasztok!

Szokásos elmaradozótok most megind benéz kicsit. :)

Neet gratula!!

Zsini drukkolok, nem lesz semmi baj!!! +++++++++++++++++

Jó témákat feszegettek megint. Mivel Bendi már 4 éves nemsokára nekem is kell választani valamit, de én nem ismerem ezeket az alternatívos dolgokat, de én is szeretném a legjobbat neki. Olyan nehéz ez...mert azért a város másik végébe se tudom vinni azért, mert ott a legjobb suli neki, magánra meg egyébként se telik mostanában...de azt sem akarom, mint amit a családban hallottam, hogy a férjem öccse azért volt rossz tanuló, mert nagyon szar tanárja volt és el volt könyvelve rossz tanulónak.... :?

Én mindig olyan átlagos sulikba jártam, nem volt különösebben rossz tapasztalatom, de olyan jó sem, amiről sokan mesélnek, hogy húú ez a tanár milyen jó volt, mennyire sokat tanultam tőle stb...

Valahogy nagyon átlagos volt minden, de emiatt én is nagyon átlagosnak gondoltam magam, ezért is csak 25 évesen jutottam egyetemre, mert előtte úgy gondoltam nekem az úgyse menne és fel sem vennének, (most meg már lassan be is fejezem, remélem :) ). Mondjuk egy tanári szakot akartam először még 18 évesen, csak oda egy baleset miatt nem vettek fel (mert tesi szakra mentem volna és pont a felvételi előtt megsérültem), de egy év múlva már nem akartam tanár lenni, inkább elmentem dolgozni és még sok év kellett, mire eljutottam a jogi egyetemre, mert valahogy vonzott ez a szak, csak nem volt annyi önbizalmam se, hogy megpróbáljam. Ma meg már azt mondom én is, hogy bárki bármit el tud végezni, csak időt és enerigát kell belefektetni. Sztem én el tudnék végezni egy fizika szakot is, kellő energiabefektetéssel persze. :D A férjem viszont közgazdász, de azt mondta, hogy jogot soha életében nem akar tanulni, látva engem. :)

Waldorf-al egyébként nekem az a bajom, amit eddig hallottam róla, hogy nehezen tudom elképzelni az önálló gondolatokra nevelést egy olyan rendszerben, ahol még a szülőket is letesztelik és szigorú szabályok vannak, csak bizonyos emberek férnek bele, hááát....nem azt mondom, hogy ezek a szabályok amiket ők hirdetnek és életmód az rossz lenne, mert lehet, hogy jobban járnánk, ha úgy élnénk, csak hát ez a merevség... ez nem tecc...

De egyébként támogatom az alteros vonalat is, mert lehet az is nagyon jó, de persze az iskolában mégiscsak azért tanuljanak is, mert igen, nekem is hiányzik sok minden az alapműveltségből, amit az iskolában kellett volna megtanulni, de egyik iskolám sem volt nagyon szigorú.

Nehéz kérdés ez, az biztos.

Ancsi!

Az élethez jó adag szerencse is kell, a jogi egyetemhez is. :) Bár én inkább a másik véglet vagyok, aki ha 3 tételt nem tud, akkor azt fogja kihúzni, amikor már másodszor megy abból a tárgyból vizsgázni... :twisted: :twisted: Na jó, azért nekem is volt már néha mázlim.

Mi az az EEG? Nekem meg sípol a jobb fülem. :)

ruz
ruzicsky
 
 


EEG: elektroenkelofalográf
hehe: büntetőjogból tanultuk másodévben 8) :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
zuzmo1
 
 

 
 

zuzmo1 írta:EEG: elektroenkelofalográf
hehe: büntetőjogból tanultuk másodévben 8) :lol: :lol: :lol:


biztos az új tananyagban nincs benne, mert akkor Ruzy is tudná :DDD. én azt hittem, hogy csak sík őrülteket tesznek EEG-re, eddig csak filmben láttam ilyet. :))
ancsipancsi
 
 


Zsini,
+++++++++++++++++++++++!!!!!!!!!!!!!!!!!! minden rendben lesz!

Tinu,
igazad van a termtud-os dolgokban, de én most úgy érzem, hogy kicsit alapabb dolgok, pl orvosi, simán menne, ha tényleg rá tudnék készülni. Kvantumfizikával meg tudnának fogni. Van ilyen egyáltalán??? :lol:
Egyébként ott van pl a Fasori Evangélikus Gimi, most olvastam az igazgatóval egy riportot, erősen ALTERNATÍV módszerekkel tanítanak, pedig valszeg ezt senki nem nézné ki ebből az iskolából, ami annyi nagyszerű agyat adott ennek az országnak/Földnek.
és pl hallottam a Fazekasról is belső infókat (hehe), és hát ott sem az alulmotivált-poroszos stílus rulez. ebben is lehet vmi, nem??? :roll: nem az a drillezős, memoriter-stlye.
zsancikant
 
 


zsancikant írta:Kvantumfizikával meg tudnának fogni. Van ilyen egyáltalán??? :lol:


ebből ítélve a sima fizikával is meg tudnának fogni. :)))
ancsipancsi
 
 


Jáááj, nem azért írtam, mert hogy ezt Ruz-nak tudnia kellene!!! Ő csak tudja szépen tényállásokat. Én meg mindig az ilyen hülye részleteket jegyzem meg :roll: :lol:

Ancsi!
nekem nem volt semmi az EEg-n, de én is totál agyamentnek éreztem magam. Azért bakker, lassan már befeküdhetnél egy kórházba, aztán kivizsgálhatnának rendesen, annyi nyavajád van Neked is :cry:

Kép
Kép
zuzmo1
 
 


zuzmo1 írta:Azért bakker, lassan már befeküdhetnél egy kórházba, aztán kivizsgálhatnának rendesen, annyi nyavajád van Neked is :cry:


nem érek rá! :lol:
ancsipancsi
 
 


Zuzi, Ancsi!

Köszi, hogy aláztok. :lol: :lol: Én nem emlékszem ilyenre büntetőjogból...de miért csináltak nektek ilyet? Erre lennék kíváncsi, azt sejtettem, hogy valami orvosi műszer. :D

Ruz
ruzicsky
 
 


ruzicsky írta:Zuzi, Ancsi!

Köszi, hogy aláztok. :lol: :lol: Ruz


Ruzy,
nem tudom, hogy miért tanítják az EEG-t büntetőjogból, pl. lehet, hogy akinek sima az EEG-je :DDD, az nem beszámítható. de te is alázhatod Zuzit, mert ő már "öreg" diplomás, 10 éve biztos más volt a tananyag, most már a lényeget nyomatják, nem az EEG-t :DDD. (különben érdekes látni, hogy a profok jódolgukban nem tudnak mit csinálni. férjem unoktesója 10 éve kezdte a jogi egyetemet, s azóta a római/egyházjog könyvön kívül minden duzzadt. a közgé egyenesen duplája lett, de mindenhez, még a töri könyvekhez is született újabb fejezet. :( )

nekem a neurológián csináltak ilyet, mert évek óta fülzúgásom van, amit főként jobbról hallok, de középen összpontosul a fülemben. eddig semmi eredmény, de egyéb szédülés okán a neurora (= ideggyógyászat) küldtek, s akkor a kórelőzményt elővették. agyi hullámokat/aktivitást mutat ki az EEG.
neked hogy sípol a füled?

ancsipancsi
 
 


Zsan: igen, asszem, tök mást értünk poroszos, meg hagyományos alatt. Az öcsém is a Fazekasba járt, matek tagozatra, és ott aztán volt ám lógás, nem úgy, mint nálunk, egy hót közepes, nevenincs suliban. :roll: Dehát ugye a zsenigyerekek bármit megtehetnek, csak hozzák az eredményeket...
Na de a lényeg, hogy a drillezés, memoriterezés az én fejemben nem egyenlő a hagyományos oktatással. A hagyományos az is, amit írtam, a tananyag felépítése és tartalma. Na meg pl. a frontális oktatás hangsúlya, vagy egyáltalán a tanári részvétel hangsúlya. Szerintem lehet jól tanítani frontális oktatással is, ha a tanárnak olyan a személyisége (eléggé magával ragadó). A drill meg abszolút a tanár egyéniségének függvénye szerintem. A memoriter meg - sajna - már rég kiment a divatból mindenhonnan. Pedig szerintem megvolt annak is a haszna - pl. a sok verstanulás. Egy bizonyos tudásbázis kell ahhoz, hogy aztán lehessen azon belül rugalmasan, meg szintetizálva gondolkodni.

Kép
Kép
tinu
 
 


Fibi: levelezőn avagy távoktatásban szerintem nincs építész képzés :lol: nappalira meg majd ha nyerek a lottón !
És érdekes, hogy pl középsuli után eszembe se jutott ez a pálya, mert annyira elhittem, hogy a reál tárgyakhoz én hót hülye vagyok. :roll: pedig ki tudja?? Lehet, hogyha jó tanárom lett volna én lennék a II. Marie Curie :mrgreen:

Ancsi: én pontosan ez a típusú diák vagyok: 120-ból kettőt és abból a kettőből húz 8)

Zsin: remélem már túl vagy rajta! +++++++++++++++++++++

Ruz: és Te hogy vagy? Nyavaják?

Barbi: hűű akkor már nagyon mindjárt szülsz!!! :D
(Ancsi: Bártfais uh sincs ingyen! - elég szépen fizetünk a TBnek szerintem :? - de egyébként értettem, hogy mire írtad azt, hogy ingyen)

JA w-ről meg a Gerlóczy Márton könyvében olvastam meg a Lauderről is és ő se írt róla túl jókat, ámbár az lehet fikció is, merthogy nem doku könyv volt :roll: Túl szabadszellemű volt nekem és elvarázsolt. De ezt persze csak eme könyv alapján szűrtem le, a valóság totál más is lehet persze.


Mikortól gáz ha nem jön a gyerek foga??? Borka még mindig nem hajlandó fogat növeszteni :roll:

Holnap el Tiszafüredre csak a kisebbel, jaj de jó lesz! :)

Rylie
rylie
 
 


Tinu: a memoriter az a verstanulás vagy micsoda? Én úúútáltam verset tanulni! Sose tudtam rendesen szöveget tanulni, kivéve a jó kis dalszövegek pl régi régi Kispál avagy Bonanza szövegeket a mai napig tudok :lol:
s a drillezés azmiaz? = pl szorzótábla mantrázás??

Az én alteros sulimban minden órán dalszövegbe foglalva, jó kis zenei aláfestéssel tanítanak majd a tanárnénik és táncolni is lehet az órán!!! WOW micsoda felfedezést tettem! :mrgreen:

R
rylie
 
 


Rylie: memoriter a magolás, a verstanulás olyasmi, mert szó szerint kell. Szerintem a szabálytanuláshoz is kell magolás, mert nem véletlen, hogy egy szabály szövege miért az, ami és ténylegesen SEGÍT abban, hogy megjegyezd a szabályt. Amúgy lehetne zenésíteni, jó ötlet! :wink: A drillezés alatt Zsan szerintem a megfélelmlítést, meg az állandó fegyelmezést értheti. Hát tényleg vannak olyan tanárok, akitől az ember összefossa a bokáját. :roll: Nem nyerő, én is utáltam őket.

Kép
Kép
tinu
 
 


ancsipancsi írta:Ruzy,
nem tudom, hogy miért tanítják az EEG-t büntetőjogból, pl. lehet, hogy akinek sima az EEG-je :DDD, az nem beszámítható. de te is alázhatod Zuzit, mert ő már "öreg" diplomás, 10 éve biztos más volt a tananyag, most már a lényeget nyomatják, nem az EEG-t :DDD.


Büntetőjog első félév. A biológiai és klinikai halál ismérveit szerintem a mai napig tanítják, lévén elég fontos részlet, hogy akit fejbe verek, az meghal-é oder nein.
Amúgy igaz, 10 éve elég volt miniszoknyába menni, nem is volt tananyag :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: akkor még úgy lettek diplomás emberek, hogy tanulni se kellett 8)

Ancsi!
Annak idején 8 tantárgyból állt össze a közgáz szigorlat. nem volt egységes közgáz könyv, ezeket kellett mindet megtanulni. Ez állt pl. statisztikából, számvitelből, nemzetközi pénzügyekből, mikroökonómiából, stbstbstbstb.

Zsini!
Remélem, túl vagy a műtéten, és minden oké volt!!!

Kép
Kép
zuzmo1
 
 


Ruz!
A lényeg lemaradt!!! Szóval nekem látászavaraim voltak/vannak, néha egyszer csak foltokban elkezdek fényt látni, aztán egyre inkább csak ezeket a fényes foltokat látom, aztán visszajön lassan a kép. A szemészeten is voltam vele, nem láttak semmi okot. Állítólag keringési dolog :? Félek, hogy valami vérnyomásizé, de már nem merek orvoshoz menni, mert bárhova megyek, mindig újabb és újabb nyavaját vesznek észre, és már heti szinten járok orvoshoz, és a sikítófrász kerülget :roll:

Ancsi!
Ja, még annyit akartam, hogy szerintem azért adnak ki újabb és újabb könyveket, mert 1. ebből élnek, illetve el is várják az egyetemi tanároktól a publikációt 2. változnak a jogszabályok, így a kommenteket is változtatni kell. Az Államvizsgára már nekünk is mást kellett megtanulni, mint egyébként az egyetem alatt. Az volt a legfincsibb, amikor egy jogszabály pont a vizsgaidőszak alatt lépett hatályba!!! :roll:
zuzmo1
 
 


memoriter: jááááj, nekem erről "drága" olasz tanárom jut eszembe. Mindig az olvasmány "tartalmából" feleltünk, én otthon megtanultam egy általam írt tartalmat (csak, hogy idegesítsem), amiben semmi nyelvtani hiba nem volt, erre ő: jó így, de hogy volt szó szerint?? Állandóan szó szerint kellett visszamondani a szövegeket, aminek szerintem egy nyelvoktatásnál nem sok értelme van, legalábbis nem állandó szinten, illetve nem ott, ahol a "tartalmat" kérdezik. Bár már nem tudok olaszul, de a mai napig tudok olyan hülye mondatokat, mint: la donna s'affaccia alla finestra per vedere che tempo fa fuori.
(A nő kinéz az ablakon, hogy megnézze, milyen kint az idő) Nóóóóómális az ilyen???????????? :roll: :twisted:
Amúgy verseket szerettem tanulni!
Nem tudom, kinek mi a tapasztalata, de pl. én azt vettem észre, hogy egy gyerek a régi oktatási rendszerben attól (IS) lett reálos vagy humán beállítottságú, hogy melyik tanárt szerette. Én pl. imádtam a magyart általánosban, aztán jól meguntam gimiben, mert szar volt a tanár. Ennyire tanárfüggő volt a dolog.
zuzmo1
 
 


Rylie,
doktornénink fiának 13 hónaposan jött az első (!) foga, Ábelnek egy évesen, szóval no para plíz ;) :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


HOLNAP FÖLD NAPJA!!!!!!!!!!!!!!
este 8.30-tól 9.30-ig villany lekapcs! 8)
peace
zsancikant
 
 


Zuzi,
szerintem is abszolút tanárfüggő, hogy ki mit szeret, de még jobban, hogy kivel mit sikerül megutáltatni :S . Nem hiszem el pl., hogy a legtöbb magát reál/humán/művészeti/tesi tárgyak ellen beoltottnak hívő ember valóban az lenne, inkább szépen belenevelték, hogy ő ilyesmikhez nem ért! És nem arról van szó, hogy kinek mihez van tehetsége, hanem hogy alapszinten szinte mindenki meg tudja találni bármely tudományterületen azt, ami érdekes. Ez lenne szerintem egy tanár legfőbb dolga :)

zenésített szabályok: erről eszembe jut az "a-szor a az a négyzet, kisangyalom" kezdetű dal, lényege Pitagorász tétele :) Az ilyenek tökjók :D
kisün
 
 


Zuzi,
tegnap nem voltam pontos. a Bevezetés a közgazdaságtanba c. könyv nőtt duplájára, de ezen kívül lesz még egy csomó sz..r, most statisztika, majd vállgazd,számvitel,miegymás. (szóval nincs egységes közgékönyv) viszont a Botos az apósommal járt egyetemre , s ezt már jeleztem is neki, ők meg emilben felvették a kapcsolatot. :)

én a törit utáltam mindig, aztán lám, mostanában annyit tanulok belőle...

ancsipancsi
 
 


Rylie! páromnak is 13hósan jött ki az első foga, s 30évesen kellett először fogorvosnak hozzányúlnia! jó munkához... :wink: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Curse, köszi szépen, hogy írtál, most úgy tűnik, mégsem a Szt. Imrébe megyek, a doki, akit találtam, Sote II-es :)

De ha változik, írok!!

Mindenkinek kellemes babavárást!!

floranan
 
 


Szrek, Barbi: köszi a megnyugtatást!! 13 hósan első fog :o :o nem semmi...

R
rylie
 
 


Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni. Itt lakom a 11. kerületben a kórházhoz közel, de egyik szülész-nőgyógyászt sem ismerem. Kit tudnátok ajánlani, akinek a magánrendelése itt van a kerületben és lelkiismeretes?
Az az igazság, hogy 3 év után lombikkal sikerült a baba és most van egy kis pecsételésem, amivel a meddőségiben nem igen foglalkoznak, mert megkaptam az utrót, ők ezen kívül nem tudnak mit tenni - jelszóval, viszont én nagyon aggódom. Minél előbb szeretnék elmenni másik dokihoz.

Előre is köszi a segítségeteket!

i.kata
 
 


Kata!
Pü-ben elküldtem az én dokim elérhetőségét!

Ani
manitou
 
 


Curse! Tudom már annak ezer éve, de lett a lyánykádnak bowling cucca? Az itteni nagykerben ma kemény 1620HUFért láttam.
gödibarbi
 
 


Sziasztok, olvasgattam, és pár dologra válaszolok gyorsan, míg hagynak :wink:

Curse,
Futóbicaj nálunk szuperul bevált, azóta sem tudja semmi sem überelni, még a vadiúj roller sem. Nekünk kifejezetten a fejlesztősök javasolták, hogy a nagymotoros meg az egyensúly-problémákat ez remekül korrigálja, így is lett! most már tud Isti pedállal is tekerni a hagyományos biciklijén, ami a nagyapónál van, és rögtön pótkerék nélkül kezdte, én csak lestem, hogy milyen jól egyensúlyoz.
a mi futóbicajunk egy JD BUG, állítható üléssel, 30kg-ig használható, 12e-ért vettük 2,5 éve egy Százhalombattai importőrtől (http://ariex.battanet.hu), aki felajánlotta, hogy tud hozni Bécsből hozzá való pedálgépet is, de végül ezt nem kértük. Most nézem, hogy már 15e az ára... de szerintem még így is simán megéri, a fából készült nálunk tuti nem bírta volna a strapát, ez a kis kormány-kopásokon (ahol földhözvágja a gyerek) hibátlan. Másik fontos szempont volt, hogy Isti elég kisnövésű (most 98-104-es méret), és a fabiciklik zöme túl magas volt neki, vagy nem állítható üléses. Ja és nálunk is van még egy jelentkező a bicajra, úghogy így méginkább megérte :D

Zsini, mi is waldorf óviba jelentkeztünk, én kötetlenül dolgozom, így nekem okés a rövid nap. A többi szülőt elnézve ők is vagy HTB-k, vagy kötetlenek, vagy van családi segítség. Egyébként azért van a félnap, mert a waldorf filozófia szerinta gyereknek a családban/családdal van a helye, lehetőleg minél tovább (ezért nem is vesznek fel óviba 4 éves kor alatt, és lényegében már itt elválik, hogy ki az, aki eddig otthon tud maradni a gyerkőccel, vagy vissza kell mennie dolgozni és akkor másfajta óvit keres)
DE a waldorfban is minden van, ha van rá igény! ez az egyik legfontosabb, hogy önszervező intézmény, és figyelembe tudja venni, hogy a mai emberek nagy része 8 órában dolgozik, és nem állhat fel olykor még ebédszünetben sem, hogy hazadobja a szomszéd iskolából a gyerekét a szomszéd utcába :wink:
a kamaraerdei waldorfban van napközi, van ebédbefizetés is, kinek hússal, kinek vegán módra, és az óvisoknak is megszervezték a délutáni programot, altatással, mindennel (az óvisok egyébként fél 12 körül főtt ételt kapnak, ami felér egy ebéddel), aztán IGÉNY hiányában ez egy idő után megszűnt... akinek mégis szüksége van segítségre, a többi szülőtől is kaphat, elég gyakori, hogy felváltva vállalják a szülők a hazaszállítást, vagy a gyerekek délutáni felügyeletét.

Fibi, klassz, hogy ilyen jól felszerelt gyógyszertár van felétek :) a kivezetős infó legalább 3-4 éves lehet, ezek szerint idő közben a gazdagréti patika egyeduralma is megdőlt :wink:

Johi, édesek a gyerkőcök :))))) sok finom enerdzsi megy tőlem is :D :D

pusszantás mindenkinek!

votiv 8)
votiv
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, akár priviben is. Nagyon hosszú a topic, évekbe telne végigolvasni :), így nagyon megköszönném, ha segíteni tudnátok.

Szt. Imrében keresek olyan dokit, aki ad epidurált illetve nem csak magán rendelése van, vagyis sztk-ban is rendel, meg a tarifák is érdekelnének.

Még egyszer köszi!

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


halihó! tegnap volt az első NST-m Katával :lol: minden oksa :lol:
még teljesen időben MOST pakolom a cuccom 8) Angival már a 34.héten be voltam cuccolva :) :roll: 8)
hogy hívják azt a csomit amit apukának veszünk?

luisa! előre tervezetten epidurált szeretnél? miért a SztImrében?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Zsini! hogy vagy?

Vkinek lenne 2db fölös DMpontja?
gödibarbi
 
 


Barbi,

van :)

valaki :)))

Luisa,
hát a Szt.Imre nem az epidurálokról híres... biztosan van aki ad ilyet, de én sajna nem tudok segíteni..
macskanyu
 
 


Luisa,
azt hiszem Barna PÉter adhat. Viszont csak magánba rendel.

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Luisa,
Urbán Márta adhat (én kaptam) és nem csak magánban rendel. Magánban 7000 a terhesrendelés, ő csinál ultrahangot is. Magánrendelő a kórházzal szemben van.

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Sziasztok,

Ezer éve.... nem nagyon tudok mit írni, mert jó hírek nincsenek, rosszakkal pedig nem jönnék... :lol: A lényeg, hogy nagyon drukkoljatok, mert úgy néz ki, hogy megtaláltam álmaim lakását, csak hát vannak apró bökkenők. Szóval drukkokat kérek, hogy meg tudjuk venni és el tudjak a gyerekekkel költözni oda ahová ténylegesen szeretnék. Már megnéztem 50-60 lakást, de ez az egy (kettő) tetszik összesen... Köszi előre is... majd jövök a részletekkel, ha lesz mivel...

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Lányok, köszönöm a hozzászólásokat!

Gödibarbi:
az első szülésemnél maga volt a megváltás, amikor beadták a tesztadagot, mert rögtön kitágultam tőle, és jöhetett a tolás, szóval szeretném, ha talonban van, ha szükség lenne rá...

Szt. Imre van hozzám a legközelebb, jó híre van, felújított kórház, ja és én is ott születtem :)

Urbán Mártához tudtok elérhetőséget, hogy hol rendel?
Köszi

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Szia Luisa,

Urbán doktornő elérhetősége XI.ker. Tétényi út 25-27, VI.em 38.
( a kórházzal szembeni emeletes házban)

Rendelő tel:203-2148

A 06/20 446-8052 telfonszámon tudsz bejelentkezi hétköznap 7-15 óra között.
Magánrendelés hétfőnként van ill. néha pénteken.

Vannak itt többen is akik Nála szültek(Nekem 27-én négy éve lesz már), ill. hamarosan újra fognak, Ők biztos tudnak friss infókkal szolgálni.

Bár most elég nagy a pangás.

Remélem tudtam addig is segíteni.

P.
prünytyi75
 
 


Johi: drukkkkk+++++++++++ remélem összejön!!
(nekünk elkelt az amivel szemeztünk :cry: sok sokat szaroztunk)

Luisa,
Én vele szültem kétszer. Mindent összevetve döntetlenre jön ki a dolog vele kapcsolatban 8)
Tinu és Szrek pedig most fognak majd vele szülni, újra ;)
Ellenben szerintem ő már nem rendel az SZTKban , vagy igen?? :roll:

Gyönyörűűű az időőő! ÉLJEN a tavasz (avagy ez már a nyár? :roll: )

Barbi: HAJRÁ, nstk húúú kezd izgi lenni a helyzet!

Rylie
rylie
 
 


Barbi,
írjál már mailt, azt hittem megszültél! :)
van 3 dm pontom is, azt is csomagoljam a kenyőcs mellé?

ancsipancsi
 
 


ha van vkinek fölösleges Dm-es bababónusz cumis utalványa (mam cumi),azt szívesen fogadnám,mert a minibölcsibe több cumit kell bevinni,és nem áldoznám bé az avent cumijainkat. (úgyis el fog veszni)

ancsipancsi
 
 


Ancsi,
minibölcsi??? mesélj!!!!! :lol:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Ancsi! azé arról már tudnátok :wink: . s tényleg mesélj csak milyen miniböli! s igen légy szí rakd a pöttyöket a pakkba. KÖSZÖNET MINDENÉRT!!! :lol: :lol: :lol:

Köszi Macs :lol: , de maradok Ancsi felajánlásánál mert ő is úgyis pakkol mán nekem.

Rylie! majd jön még jobb lakás! :wink: 8)

Johi! drukkdrukk

Luisa! aha, értem

Neet! jól emléxem hogy a te tesódnak sikerült császár után hüvelyivel szülnie? s milyen altatás van szülés után ellenőrzés címszó alatt?
persze ha más is tud róla légy szí írjon (havernő érdekelt)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


kis politika: "A tervek szerint - egy átmeneti idő után - két évben maximálnák a gyes- és a gyed-jogosultságot".
szerintetek mit jelenthet az átmeneti idő? annak ellenére, hogy nem örülök azért már számítottam rá, hogy előbb utóbb vkinek feltűnik, hogy milyen pompásan hawaiozunk otthon :roll: továbbig mint nyugati társaink.
szerintetek megtörténhet - persze miért is ne :? - hogy én már csak 2 éves korig maradhassak itthon?
gödibarbi
 
 


Barbi,
sajnos meg.
Még velem is megtörténhet, hogy Álmit egy évesen beadhatom a bölibe, ha csak nem találok addigra itthoni munkát..
macskanyu
 
 


Barbi,
meg hát. És meg is fogják lépni.
a szocpolt is eltörlik július 1-vel. Nekünk, hiába van 3 gyerekünk, úszott a majd' 4 milka. Szóval, maradunk még egy pár évig 50 m2-en. De nekem ezzel nincs bajom. Szerencsések azok, akik fel tudták venni! Ez is igen nagy ajándék volt.
mint ahogy a gyed is. Nekem meg ebben votl szerencsém. Nem lehet minden a mienk... :lol:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Zsan: milyen békés állampolgár vagy te. :P Engem roppantul lesúlytott (vagy lesújtott???), hogy gyakorlatilag elveszett az esélyünk rá, hogy valaha is kertes házba költözzünk - szocpol híján soha nem lesz annyi pénzünk... :?

Kép
Kép
tinu
 
 


Barbi,
a szülés utáni kapirgászásra gondolsz? ott nem volt nekem altatás, vmi érzésetelenítés biztos, de altatás tuti nem, mert én vitustáncot jártam végig meg a varrásnál (brrr)

Én is azon agyalok, hogy hogy is kéne tervezni, ha bevezetik ezeket a remek dolgokat, őszintén szólva szerintem nagyon nem ez a járható út, attól függetlenül, hogy a támogatások stb rendszerét újra kell gondolni. Arról nem is beszélve, hogy ebben hol van az ember, mert nyilván túléli mindenki, ha egyévesen vagy félévesen bölcsibe kerül egész napra, de azért valljuk be, nem ez az ideális, és ugyan sok tapasztalatom nyugati kismamákkal nincs, de szerintem ott nem ez a módi. Szóval az egész kicsit megdöbbentő nekem.

Tinu,
szerintem sújtott :lol:
És neked is milyen kevés idő van már hátra, ez a 36. hét! :o Én már most, a 29-en átmentem kripli krokodilba, hirtelen nőtt egyet a pocak és tisztára vicces, ahogy tolatok

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


köszi és :(
a szocpolt is?! :shock: s már nem lehet berohanni, elintézni? ez végleges?

Szrek! nem a tisztogatásra gondoltam. ha császár után sikerül hüvelyi úton szülnöd akkor állítólag elaltatnak, s megnézik minden rendben van-é (de nem vmi komoly altatás), s erről szeretnék infót.

Hallottam, hogy pl Svédiában oké hogy visszamegy anyuka dolgozni 1 év után, DE a nők többsége általánosságban 4-6 órában dolgozik (!!!), s mellesleg van kétszázvalahány napja amit otthon tölthet anélkül, hogy indokolnia kellene (csak azért mert a gyerkőc még pici)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Szrek: igen, jövő héten már NST! :shock: Én már nagyon terhes vagyok. De most jól meglepődtem, hogy te is már a 29.-ben vagy. Pedig elég logikus. :lol:

Barbi: te hogyan amúgy? Készülődik már kifelé a babó? Vagy még jól érzi magát odabent?

Kép
Kép
tinu
 
 


Ezer éve nem jelentkeztem én sem, bár olvasni olvaslak Titeket... :oops:

Politikához: ma ez volt a híradóban, egészen pontosan: "Csak két évig járna a gyes és a gyed, ha a gyerek július után fogan." Tehát elvileg ránk, akik már most pocakosak, nem vonatkozik, ha jól értelmezem, és ki nem találnak egyebet. Remélem, hogy nem, mert azért én egy kicsit aggódtam, hogy 1 évesen esetleg bölcsibe kellene adnunk Laurát, valószínű a szívem szakadna meg.

Barbi, Tinu: te jó ég, már ennyire a végén? :) Ma voltam egyik barátnőmet meglátogatni a kórházban, aki pénteken szült.Annyira picike volt a babóca, pedig 3500 g és 57 centi a születési adatok.

Holnap megyünk libegőzni, annyira vártuk már! :)

Kép

Kép

Ani
manitou
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: