Új privát üzeneted érkezett!

triciklink is van, de azzal valszeg az a baj, hogy bazi nagy. Magától nehéz hajtani. Jobb lett volna egy sima kis műanyag járgányt venni. Egyébként máig a kismotor a sztár - evvan...

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Curse: nekünk fabicónk van. Kamilla már jó párszor odavágta, sőt a múltkor a Kopaszi gáton apa vetődött utána mert majdnem berongyolt vele a Dunába :o és a bicó a sziklákon landolt. Na akkor lepattant belőle egy darab, meg a fogantyúja ütött-kopott már kissé, de ettől függetlenül nekünk bevált. És én is két gyerekre terveztem ;)
De azt hozzáteszem, hogy Kamilla vígan ment vele egészen a játszóig ahol letette és inkább ráült más gyerek motorjára/bicójára 8)
Ja és most a bicó a sláger és azt szeretne nagyon! Szóval kb 1 évet használta...meg hát most is használja, addig amig nem lesz bicó. De az vigasztal, hogy majd Boris is használni fogja igy nem vész kárba.
Szerintem egyensúlyfejlesztésre kiváló, mert a játszón már több gyerek kipróbálta és a legtöbb mind bénázik vele :) persze nekem dagad a májam, hogy az én gyerekem milyen üüügyes :lol: :lol:

Szuper, hogy Adéllal már minden okés ;)

Votivék vettek utólagos pedálos cuccot, de az a forgalmazó már nem gyárt ilyet asszem... :?

Fibi: a mázlista :) én mindig csak sóhajtoztam az ikeja szoba felé...és kivűlről hallgathattam, hogy más sóhajtozik odabenn 8)

Rylie
rylie
 
 


Rylie,
én is elolvastam a cikket. FUrcsa, hogy egy magát pedagógusnak/tanárnak nevező egyén képes leírni eztet:
"Jól tudjuk, hogy kis újjal sem nyúlhatunk hozzá..."
pedig néhány sorral előtte ő bizonygatja, hogy milyen jól fekészült tanárok tanítanak abban az iskolában... :roll: no, azért ettől elkezdtem kételkedni az ő "felkészűltségében" is...
egyébként SZOMORÚ amit itt olvasok, szégyen és gyalázat!
zsancikant
 
 

 
 

mostanság alig jutok géphez... így épp nem tudlak követni :?

Curse! még mindig dögmeleg van a H-ban?

Lassan össze kéne már csomiznom... :lol: A homeosbogyóim már megvannak, szóval a lényeg már "bepakolva" :lol:

Időjárásváltozásokat veszettül érzem. Nem jóslók, de aerobicórázós - mármint bentről :wink: , kívülről más a fíling 8) .

nem fontos kérdés: ki az az Eperke? s ki az a Fifi?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Bóta Lara története
http://www.youtube.com/watch?v=Ob0yN2gBA4I
Vendég
 


Barbi,
Eperkét egyszer véletlenül láttuk a minimaxon talán, amikor a szomszéd csaj bekapcsolta Bálintnak a tévét, mert ahitte, mi szoktunk olyat a gyereknek...

Rylie,
lehet hogy mázli volt :) mindenesetre én mindkétszer úgy képzeltem, hogy az ikeja szobában fogok szülni. másodszorra sikerült is a végéig ott maradnom :) (az elsö kitolás a zöld szülöszobában zajlott, az oxi és vákuum miatt)

KépKép
fibi
 
 


Tűzmanó!
Borzasztó :cry: Ugyanakkor a "donációs lehetőség"= egy ugyanekkora tragédiával... Belegondolni is szörnyű!

Kép
Kép
zuzmo1
 
 


Tűzmanó,
igen, ez borzasztó. Remélem kap új szívet a kislány, bár ahogy Zuzi mondta, valakinek az is óriási fájdalommal fog járni... :(

Zuzi,
gondolom ezt végignézni most azért nem hiányzott a lelkednek... :cry: :cry:
zsancikant
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat! Nagyon kedves tőletek, hogy ilyen gyorsan írtatok:)
En még csak most megyek első vizsgálatra a héten, 6 hetes vagyok.
Dr. Kósa MAriannra esett a választásom. Esetleg ismeritek őt?
Én úgy érzem, hogy szívesebben szülnék egy nő orvosnál, mint egy férfinél. Kocsis Évát is ajánlották, bár róla vegyesek voltak a hozzászólások.
Kedves Fibi! Ki az a szülésznő, aki le tudja foglalni az ikea szobát?
A BS és BB kik lennének pontosan?

Első szülésnél is támogatják a gátvédelmet? A kórház honlapján azt írják igen, de érdekelnének a tapasztalataitok is. Esetleg melyik szülésznő és orvos profi ebben, illetve aki tényleg komolyan veszi az efféle kívásnságot?

Elég sokat olvastam a természetes szülésről, és hát a természet nem mellékelt gátmetsző ollót a nő mellé. A WHO is 10-12 %-ot tart elfogadhatónak. A szülésmegindítás, burokrepesztés, egyéb beavatkozás, már magával vonja, hogy gyorsan jön a gyerek és szükség van gátmetszésre. De ha nincsenek felesleges beavatkozások, nem kell metszés sem.
Van olyan orvos, szülésznő a szent imrében, aki a természetesség híve?
Előre is köszi!
kozsu
 
 


Kozsu,

Legutóbbi szobatársamnak Kósa ?ariann volt a dokija, maximálisan elégedett volt, miden nap benézett hozzájuk. Nekem is nagyon szimpi volt. Azt, hogy ő mennyire "vágós", nem tudom. A gátvédelem elsősorban a szülésznő reszortja, én is gátvédelemben szültem 2x. A legelső is gátvédelmes lett volna, meg is próbáltuk, de olyan gyorsan jött a baba, hogy muszáj volt vágni.
BS = Bálint Sándor - ő már nem vállal új pácienseket

a fia pedig BB = Bálint Balázs, ő talán még igen, de csak kihalásos alapon... mindketten extra jók.

ilyen, hogy IKEA szoba "lefoglalása",na ilyen nincs. Semmi garancia nincs arra, hogy nem esik be egyszerre 3 szülő nő, akik mind "lefoglalták" a szobát előre. Ha van szülészésznőd és előre megbeszélitek, hogy lehetőség szerint ott szeretnél, akkor HA üres amikor megérkezel, akkor meg is fogja szerezni neked a szülésznővel nem rendelkezők elől.. :) Ha pedig épp ott szül/vajúdik valaki, akkor nem fogják kitenni onnan...


Ellentmondanék: nekem elsőre nem repesztettek burkot, mégis vágtak, harmadjára igen, mégis teljes gátvédelemben szültem.
Elég sok a természetes szülést támogató doki és szülésznő.

üdv

macsek
macskanyu
 
 


Kozsu! szia
BS=Bálint Sándor (vele már nem lehet szülni)
BB= Bálint Balázs (hozzá nem lehet bekerülni, sajnos :cry: )
Kósa Mariannról és Kocsis Éváról én nem tudok semmit, részemről Urbán Márta antipat.
Senki sem tudja garantálni az IKEA-szobát. De gyúrjál rá, s remélhetőleg megsegítenek az égiek :lol:
Nekem Kondor Kata volt és van a szülésznő, s ő a természetesség híve.
Nekem burokrepi volt, de mégis alig repedtem (ami nagyban drága Kata érdeme :lol: ).

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


zsancikant írta:Rylie,
"Jól tudjuk, hogy kis újjal sem nyúlhatunk hozzá..."


meg kis régivel se. semmivel se lehet megpiszkálni a gyerekeket, még kis bottal se. :)))

ancsipancsi
 
 


Kozsu,
nekem sem volt elsőre burokrepesztés, mégis vágtak icipicit gátvédelem ellenére. Viszont már aznap törökültem. Másodszorra volt burokrepesztés, és rakétasebességgel érkezett a fiam 35-ös fejjel, mégsem kellett vágni. És mindkét szülésem csodálatosan oldott és gyönyörű volt és már 10 perc múlva újra szültem volna :)
Engedj meg nekem egy megjegyzést: ne aggódj a gátmetszés miatt, ez a LEGKEVESEBB, ami szülés közben történhet, és NEM ez fogja meghatározni az általános szülésélményt (ha egyébként nincs gond), viszont többet árthat, ha halálra parázod magad miatta. Ha a szülészorvosod támogatja a természetes szülést, csak akkor fog vágni, ha feltétlen muszáj (ld. amikor a baba feje már feszíti a gátat, és már majdnem reped). A szülésznők mind profik gátvédelemben, és a kórház szellemisége eleve nem támogatja a mindenáron való nyiszálást. Szóval nyugi és szép pocakosságot!

vera
kisün
 
 


HELP! Homeósok!
Mi a pontos neve a 18 hós oltás kivezetőjének???
fontos lenne, délutánra kellene...

majd jövök, köszi.

Kozsu,
többiek jól leirták a lényeget :) ha mégis lenne kérdésed, szivesen válaszolok priviben. Én Bálintokkal szültem, és abszolut természetes módon, amig lehetett. Elsöre volt gátmetszés, de tényleg nem ez volt a legfontosabb akkor. hanem...á, hosszú lenne itt...
Szülésznö még Molnár Gabi, aki sztem az igényeidnek megfelelne.
Nöi orvosokat nem ismerem...

KépKép
fibi
 
 


Köszi a megnyugtató válaszokat.:)
Igyekszem nem parázni:)
Puszi mindenkinek:)
kozsu
 
 


Fibi,
Még anno kimásoltam Votiv hsz-ét oltások ügyében:
"Remedia DPT Impfstoff C30 a kivezető neve, ez kell a 2 hós-18 hós oltásig, kivéve a 15-hós MMR-t, meg ugye a BCG-t (ezeket is úgy hívják, hogy Remedia MMR Impfstoff C30 és Remedia BCG stbstb)
és a Gazdagréti patika vszínű az egyetlen az országban, ahol ezeket tartják, nem is érdemes máshol keresni"

Kép Kép
curse
 
 


Rylie,
Nagyon köszi Neked is a segítséget :D Most hétvégén megnéztük a bredonban a futóbicajt. Ott a fa változat van, páromnak bejött, azt mondta szerinte ez is ugyanúgy bírná a strapát, mint a fémvázas, viszont sajna nem jó Adélnak. Megméretettük az ülésmagasságot kb. 37 centi és így Adélnak ipeg ér le a lába lábujjhegyen, úgyhogy azt hiszem ezzel még várni kell. Egyébként ettől függetlenül Adélnak nagyon tetszett, nem zavarta, h alig ér le a lába :lol:

Móni,
Neked is köszi :) Egyenlőre maradunk a tricklinél :)

Tűzmanó,
Ez tényleg nagyon borzasztó :cry:

Kozsu,
Én Kósa dokinőnél szültem. Nem ő volt az orvosom, csak az enyém épp nyaralt, így a dokinőnél sikerült szülnöm. Abban a közel 12 órában, amit vele töltöttem, az alapján nagyon szimpatikus volt, alapos, jól bírta a nyavalygásomat, volt benne némi lazaság is. Ahhoz képest, h ügyeletben volt, nagyon lelkiismeretesnek bizonyult. Lejárt a műszakja, de velem maradt, megvárta míg megérkezett Adél. Vajúdás alatt óránként vizsgált, burokrepit nálam csinált és sajna volt gátmetszés is. Először úgy volt, h megoldják gátvédelemben, de vmiért másképp döntöttek. Nem tudom, h ezek a dolgok mennyire jellemzőek egyébként rá. Ja és nem zárkózik el az alternatív dolgoktól sem és a homeos dolgoktól sem.
Ami pedig a gátvédelmet illeti, szerintem se éld bele annyira magadat, mert ha nem sikerül a gátvédelem, akkor nagyon csalódott leszel :wink: Nálam mindkét kőcnél volt gátmetszés, a második rosszabb lett, mint az első. Emiatt egy picit csalódott voltam, mert elsősorban ezért fogadtam szülésznőt, nekem nem volt fontos az ikea szoba meg ilyenek. Csak mivel Adél után is igen lassan regenerálódtam, ezért szerettem volna, ha Alexnél megúszhatom a metszést. De sajnos nem jött össze :(
Mindenesetre, ha lenne harmadik, ami biztos, h nem lesz, akkor én is úgy csinálnám, mint Neet :wink: Hiába, nekem ehhez kétszer kellett szülnöm :lol:

Barbi,
Hogy vagy??? Lassan jön az nst!!! :D De izgi!!! :D

Kép Kép
curse
 
 


Curse,
köszi-köszi :D
Tudom h csak a gazdagrétiben van ilyen, de az itteni gyogyótár onnan rendeli meg, és 1 nap mulva lesz itt is, elvileg :)
fibi
 
 


Fibi,
Bocsi, az még az idézet volt :oops: :lol: és szivi, bár Votivé az érdem, h ilyen szuperül leírta anno :wink:

Kép Kép
curse
 
 


Kozsu,
a többiek már tényleg jól leírtak mindent, NO PARA! Az alternatív szobát meg tényleg nem lehet lefoglalni, az minden szülő nő és szülésznő álma, tehát megy a harc érte, de ha épp szabad, biztos megoldható, hogy ott legyél... :lol:

Curse,
én is úgy voltam a harmadikkal, mint Neet, és aztán jól meg is szívtam, úgyhogy a 25. héten kellett orvost fogadnom... :wink: (amit nem bántam meg, persze)

futóbicaj: nekünk fa van, amit a müllerben lehet kapni, asszem max und anna márkájú, vagy vmi hasonló. Egy sima, mezei esésnél széttört, pedig nem a gagyi fajta, sajnos visszacserélni nem tudtuk, mert mi hülyék elraktuk vmi BIZTOS helyre a számlát, ami azóta is ott lapul azon a nagyonbiztos helyen. Igy Levi átfúrta a kormányt, most egy szép fényes, de gömbölyűre csiszolt csavar van benne, és csak reménykedem, hogy lehetetlen úgy elesni, hogy abba beleverje a fejét. Ezen sincs fék, meg a kormányt sem lehet nagyon mozgatni. Nekem egyébként nagyon tetszik, és Igi is imádja, még ezzel a béna csavarral is, de ha tehetném, inkább fémet vennék, vagy a 40 ezres fát, az talán nem törik. :lol:
szóval, ez meg a mi tapasztalatunk vele. Ettől függ. nagyon szeretjük ezt a bicajt, tényleg. Az mezei eséstől való széttörést meg csupán a pech számlájára írtuk... 8)

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Curse,
aha, láttam, hogy az idézet része volt :)

Szrek,
a Szent György Patika itten a homeós, felhivtam, és VAN nekik kivezető, de csak a pontos nevével tudták beazonosítani :) lényeg h ha szeretnél majd, Áronnak meglesznek a bogyók itt is :)


Alter. szoba: én sem irtam, hogy le lehet foglalni, csak azt h szülésznön IS múlik, hogy ha épp szabad, akkor tartja neked a helyet esetleg, amig be nem mehetsz (kb 3 ujjnyinál)...
fibi
 
 


Sziasztok!

Több dolog is foglalkoztat mostanában, de a legfrissebb, hogy elmentünk egy nyílt tanítási napra egy Waldorf iskolába. Anélkül szeretném megosztani veletek az élményeimet, hogy vitát generálnék.

Amikor a barátnőm elkezdett iskolákat nézegetni a kétéves fiának, akkor egyszerűen megmosolyogtatott az előrelátása, és napirendre tértem felette, de mára már nem is tűnik olyan viccesnek a dolog. Két év múlva iskolát kell választani, és addig még annyi lehetőséget, meg főként tanítót kell megismerni. Szóval elindultunk egy kis ismerkedésre, tapasztalatszerzésre. Arra készültünk, hogy gyerekeket látunk majd óra közben, ezzel szemben mi, szülők voltunk a nebulók, akik kicsit belekóstolhattunk az itt folyó munkába. Vicces, meg elgondolkodtató is volt a sok bénázó felnőtt (beleértve magunkat is), akik sok-sok gyakorlás után sem mindig voltunk képesek végrehajtani az ötödikesek euritmia gyakorlatait. Egy másik órán pedig úgy gyakoroltuk a szorzótáblát, hogy közben a testünket is megdolgoztattuk. Érdekes volt megtapasztalni, hogy mennyire más, mennyire intenzív élmény valamit, amit álmodból felébredve is tudsz, úgy „felmondani”, hogy közben nem csak a bebiflázott szövegre, hanem a mozgásra, és még a melletted álló „produkciójára” is figyelned kell. Állítom, hogy új szinapszisok garmadája jött létre az agyamban az újszerű tanulás hatására, csak úgy szikráztak a neuronjaim! Szerintem nagyon hatékony ez a tanulási forma, miközben a gyerekeknek ez főként játék. Kezdem már érteni, hogy a lassabb tempó ellenére, miért tudják ugyanazokat, ill. bizonyos szempontból még jobb eredményeket hozni, mint a hagyományos tantervű iskolák. A betű-tanulás is annyira tetszett! A „f” betű tanulásakor megfigyelik a fecskéket, több méteres léptékben a földre rajzolják a betűt, amit be is járnak, így a testük is részt vesz a megtanulásában. Egyszóval elbűvölt, amit láttam, csak egy problémám van. A kis elsős 12-kor végez, nincs ebéd, és napközi. Örülnék neki, ha megcáfolnátok, de úgy tudom, hogy a Waldorf óvodával is ugyanez a helyzet: délben el kell hozni a gyereket. Hol, kivel töltse a gyerek a délutánt, amíg a szülő hazaérkezik a munkából? Ha már mindkét szülő dolgozik, vagy nincs bármikor hadrendbe állítható nagyszülő, akkor nem nagyon jöhet szóba a Waldorf iskola. Ti, akik esetleg Waldorf iskolába íratnátok a gyereket, hogyan fogjátok megoldani a délutánokat? Lehet, hogy csak egyedi esetről van szó, és máshol megoldott az étkezés, a napközi.

Ezt pedig mindannyiótoknak, de legfőképp Macskának küldöm!

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1237854194.5601.jpg[/img] [/img]

Üdv!
zsini

Kép
Kép
zsini
 
 


Zsini,
egy ideális családban van, aki megoldja, hogy eljusson a gyerekért délben. Nem? :lol: és mivel a waldorf egy ideális iskola, gondolom az idejárók is ideális családok. Vagy tévedek?
Mi épp ma megyünk felvételizni, de semmi esélyünk. Mi NEM vagyunk ideális család. A szülőknek tartott előadások egyikére sem sikerült eljutnunk, ez gondolom mond valamit, pedig nem direkt szabotáltuk az estéket, egyszerűen nem voltunk annyira ideálisak, hogy meg tudjuk oldani, hogy munka mellett valaki vigyázzon a három gyerekünkre. Igen, van gyerekfelügyelet ott, és akkor, de azért vagyok annyira szerető anyuka, hogy a másfél éves gyerekemet ne hagyjam ott idegenekkel még akár egy órára sem. A másik kettő már különösebb sérülések nélkül megúszta volna ezt az időt, de Meme miatt ez sosem jött össze. (lehet, hogy Memét már oda tudjuk iratni???? :wink:)
Ettől függetlenül nagyon tetszik a waldorf, kevesen tudnának minket róla lebeszélni, csak sajnos ez az "álomvilág" nekem nem kivitelezhető. Ez nem negatív gondolat a részemről, csak egy megállapítás. Nem tudok kibújni a bőrömből, én egy 21. századi, túlhajszolt, ideges ember vagyok, sok sok sok hibával, amit egy ilyen rendszer nem tűr el. Hazudni meg nem akarok. Mert akkor működHET.

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Zsini,
de szép kép! :D
W anyukák egy része otthon tud lenni így el tud menni a gyerkőért (ezt egy w-s anyuka már mondta, hogy a w-sulis gyerekek családjában azért van több gyerek, mert anyagilag megengedhetik maguknak, mint ahogy azt is, hogy anyuka otthon maradjon; de nyilván nem minden családra igaz ;) )

Curse,
nekünk semmi baleset nem történt még a fával (kopp-kopp), kb tavaly ilyenkor vettük (azaz 2-2,5 éves korában Ábusnak)

Fíbsz,
köszi :D igazából én Ábelnek egyet sem vezettem ki, de régóta gondolkozom, hogy még utólag neki is ki kéne legalább a 15 hóst

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Sziasztok!

Szeptemberre várom a babámat, és lehet, h orvost és kórházat kellene váltsak! A Szent Imre szimpatikusnak tűnik, nagyon örülnék, ha segítenétek, hogy melyik doki megbízható és szakmailag is elismert... bocsánat, de nem tudom végigolvasni az egész topikot, az is segítség lenne, ha itt oldalszámokat tudtok adni, bármilyen infónak nagyon örülök!! Akár privátban is!

Köszönöm!! Szép napot!! :)

floranan
 
 


sziasztok,

Nagyon le vagyok maradva, esélytelen h felvegyem a szálakat de azért nem adom még fel :)

Zsini, no szerintem keress egy kőgazdag pasit aki htb-t csinál belőled ha másképp nem megy :lol:

Zsan, erre mondta valaki a régebbmúltban, h van wovi wisi csak wÉlet nincs. Amúgy nálunk is nagy téma ez mostanában, mert barátnőm gyereke választás előtt. Az elv tetszik, a módszer úgyszintén, igyekszem is tájékozódni egyenlőre még csak lájtosan persze :D de h én nem megyek a gyerekért 12-kor és kaja sem lesz otthon 12,30-kor no az biztos. Nincs hadrafogható nagymama, tesó, szomszéd, dadus és munkanélküli családtag sem, szal szerintem itt meg is bukott a prodzsekt. :wink:

Kép
akata
 
 


Voltunk a veresi medveparkban, tök jó aki még nem volt menjen :) lehet a mackókat fakanállal mézzel etetni (csak folyton ellopják a kanalat) és lehet lovagolni és tök jó játszótér is van. És kenyérlángos. Mi kell még?? :D :D

És 7végén kiszellőztetjük a tanyát is, indul a faluszezon!!!! juppijjés szmájli

BarbiBarbiBarbi!!! hú de nagyon közel van már a NAGY NAP :D :D :D :D :D :D :D :D sokat gondolok Rád :wink:

Kép
akata
 
 


Kata,
gondolkodtam már azon, h kéne csinálni egy Waldorf-light sulit. :lol: ha összefogunk, megcsináljuk... :wink:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Csajok! a házassági papírt mindig ott kell kiváltani ahol a házasság köttetett?

Curse! biza már jövőhéten NST-zek. már alig várom a jó dumálásokat Katával :lol:
ne hari hogy újra kérdem: még mindig túlfűtik a H-t?

Délelőtt megnéztük a Krtek kiállítást. Angi olyan elmélyülten nézte a képeket (amik egy olyan filmből vannak, amit ismer), hogy pozitívan látom kivel fogok kiállításra járni :lol: :lol: :lol:

Fibi! köszi az infót. már megint többet tudok :lol: 8)

Akata! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: meg küldök egy szivecskét dobó smiley-t is.
s pont a napokban gondolkoztam, hogy vajh megnyitott-e már a Macipark. akkor betervezem vmikorra :lol:

w-s hsz túl hosszú per pill, de majd kivi

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Kata!
És az étteremben lévő falfestmények is tetszettek???? Tomiék csinálták több, mint 2 éve, azután, hogy Pannus született. Emlékszem, a szülőszobáról, fél órás gyerekkel a karján beszélt Tomi a tulajjal, hogy bocsi, de aznap nem tudnak menni :lol:

Zsini!
A kép csodaszép :D És lassan kezdek parázni a suliválasztástól! SAjnos, nálam több szempont is játszik, pl a távolság. Én szeretnék olyan sulit, ahonnan mondjuk úgy ötödikes korától már simán egyedül haza tud járni. Ebéd és napközi nélkül sajnos mi sem foguk tudni megoldani a sulikérdést. De mi akkor is egy IDEÁLIS család vagyunk, csak más szemszögből :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
zuzmo1
 
 


no elolvastam
Zsini! w-oviról tudom, hogy változó. pl.: hozzánk közel van a váci is, de az olyan hard-core-os amibe mi nem férnénk bele. bevallom nem is akarok. az itteni gödiben - nem nagyon örülnek neki - de megoldható az ottalvás, s mi nagyon jól szoktuk érezni magunkat (progik, babacsopi). nővéremék épp most iratják be a második gyerkőcöt w-suliba, de már előre rettegnek hogy fognak járni a gyerekért (ha felveszik)... nálunk sincs mozgósítható nagymama vagy közeli időmilliomos barát, de reménykedünk hogy valahogy majd megoldják. ismerni kell őket... 8)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi,
hú, hol van a vakond kiállítás?

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


vakond kiállítás: millenárisban.


megjöttek a fiúk a felvételiről... :lol:
zsancikant
 
 


Köszi :D

Zsan,
és mi volt a felvételin? eredmény?

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


felvételi jó volt, Bnek tetszett, eredményt most borítékolom: nem felel meg a waldorf szellemiségnek a gyermek. Azt hiszem majd emilben értesítenek.
kedvesek voltak, aranyosak voltak, Bnek élmény volt. Ennyi.

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az észrevételeket Waldorf ügyben!

Zsanci!
Attól tartok, hogy mi sem vagyunk ideális család, mert nem fogunk csillagászati összegeket kifizetni sem a szomszéd néninek, sem egy profi gyerekfelvigyázónak, hogy napi 6 órában, heti öt alkalommal gardírozza a gyerek(ek)et. Nem is tudom elképzelni, hogy valaki, aki nem tartozik a családhoz, ilyen tetemes időtartamban benne legyen a gyerekeim intim szférájában.

Légy szíves írj a felvételiről! Egyébként egy ismerősöm kisfiát háromszoros túljelentkezés mellett az összes többi kisfiúval együtt felvették, mert abban az évben rengeteg kislány jelentkezett, és a W. a nemek arányára is figyel.

Szrek!
Egyszer minden - sok gyereket vállaló – édesanya a végére ér a reprodukciós időszakának, és mindig van egy legkisebb, akit (pl. ebben az iskolában) el kell hozni délben. Persze a nagyobb testvér már tud ebben segíteni, de nem vagyok biztos abban, hogy a mai viszonyok mellett lehet-e ekkora felelősséget tenni egy általános iskolás vállára, és szabad-e arra kényszeríteni, hogy évekig ne lehessen délutáni focija, bandázása, bármi más programja a kistestvér miatt?

Akata!
Köszönöm a tanácsot! Maradnék a mostaninál, ha már olyan szerencsém volt, hogy kifogtam a másik felemet. Egyébként is megígértük egymásnak, hogy én megsütöm, ő pedig megeszi a tortát, ami majd a 92. születésnapjára készül; és ha kő(ll), ha nem kő(ll), nem bonthatok vele szerződést. (Egyébként azért 92, mert a 29. születésnapján eltettem a két gyertyát, hogy megcserélve még később is jó legyen. Ilyen egy takarékos háziasszony!)

Medveparkos kirándulás nagyon jó ötlet, köszönjük!

Zuzi!
Éljenek az ideális családok (is)! Neked is sokat kell utaznod a munkahelyedre?

Barbi!
Neked is köszönöm, hogy írtál a W. tapasztalataidról! Régóta érdekel, hogyan vált be a mosogatógéped?

Jó éjt!
zsini
Kép
Kép
zsini
 
 


A Vakondkiállítástól azért nem szabad sokat várni... Nem mondanám, hogy felejthetetlen program volt. Aranyos félórás kirucc.

Zsini! mosogatógép szuper :lol: ! minden háztartásba kötelezővé tenném :lol: 8) :lol:

ja és a w-s témához annyi, hogy egyet értek Akatával a van w-ovi, w-suli, de nincs w-világ szemléletben. ezért nem vagyok hardkóros 8) .

Zsan! no kivi vagyok mi lesz az eredmény. azé ha B ilyen jól érezte magát akkor drukkolok :lol: !

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Zsanci,
Köszi Neked is a futóbicajos tapasztalatot :) és a suli miatt ne legyél ennyire pesszimista :wink:

Zsini,
De jó, h leírtad a tapasztalatodat a w sulival kapcsolatban :) És szerintem a családok 80%-nál hasonló problémák vannak, mint h ki vigye haza a gyereket suliból, oviból stb. Nálunk nagy valószínűséggel lesz vmi "idegen segítség", mert az egész család messze lakik mindkettőnk részéről :roll: Sajnos nem látok sok lehetőséget arra, h majd 4-6 órában dolgozzak, ahol most is vagyok elviekben, a munkaidő 9-fél6-ig van. Vajon melyik ovi marad mondjuk eddig nyitva?! persze ez csak költői volt.

Szrek,
Köszi :) Nekem nagyon úgy tűnik, h csajom nem éppen nagynövésű :lol: Talán 3 évesen majd tudja használni :lol:

Floranan,
Kicsi írjál bővebben, h milyen dokit szeretnél. Fiatal, idős, nő, ffi, alteros, hagymányost stb.
És gratula a pocaklakóhoz! :)

Kata,
Maciotthon nekünk is nagyon bejött :) ugyan Adél nem volt hajlandó a macikat etetni :lol: nyúlbéla :lol:

Barbi,
Bocsika :oops: ez valóban lemaradt, szóval igen, még mindig iszonyat meleg van.
És igen, házasságit csak ott lehet kiváltani, sajnos :roll:
Egyébként Katához nekem kétszer is szerencsém volt nst kapcsán, nagyon nagyon szimpi csaj!!! :D

Zuzi,
Nekünk nagyon tetszettek a falfestmények :) Hogy vagytok?

Kép Kép
curse
 
 


a W suliról kérdezném, hogy utána simán felveszik a gyereket egy rendes mezei gimibe, vagy onnantól már csak W sulikba járhat? (illetve az okt. színvonal is olyan, hogy van is esélye bekerülni egy jobb gimibe?)
mert ha mondjuk a W-ben annyira eltér az oktatás, vagy akár csak az egyes oktatott tárgyak színvonala, akkor nem döntenék a gyerekem helyett, nem hoznám ilyen helyzetbe, hogy később valamire rá legyen utalva.

a W suliba pedig egyenes belépőt ad egy W ovi?

ancsipancsi
 
 


Curse,
okés, nem leszek pesszimista, bár nem voltam túl biztos a dologban ,amikor azt mondták, hogy ha OTT a helye a gyereknek, felveszik. Ez nekem SEMMIT nem mond. :lol:

a felévteli: mivel csak B volt ott, csak azt tudom elmondani, amit ő mondott: jó volt. Volt egy körjáték, (B mondta, h melyik, szerencsére ismerte, én nem) és volt vmi szerepjáték, ahol vmi aranyalmát kellett megszerezni. Erről gőzöm nincs, hogy mit akar kideríteni, ha van vkinek ötlete, mondja. Arra gondolok, hogy még a legdurvábban tv-mérgezett 6 éves is képes effajta játékokra.

Ancsi,
igen, be tud kerülni gimibe, főleg, hogy nem sok w gimi lehet Mo-on. Lehet, h nincs is. Mivel a gyerekeket megtanítják TANULNI, ezért nem sok gondot szokott okozni nekik egy állami suli. Nincsenek könyvek, egész pici korukban megtanulnak JEGYZETELNI, a LÉNYEGET kiszűrni a sok hablatyból. Mondta egy waldorfos lány (már fősikolás) hogy őt leginkább az döbbentette meg a gimnáziumban, hogy van olyan, hogy egyes. Mármint, hogy kaphatsz egyest valamire, és akkor az úgy is marad. Waldorfban nincs olyan, hogy valamit NEM tanulsz meg. Addig nem "hagynak békén", amig meg nem tanultad a dolgot. És ez elég logikus is, ha belegondoltok... Hát nem HÜLYESÉG, hogy egyessel MOTIVÁLNAK? Meg, hogy simán hagyják, hogy a gyerek valamit egyesre tudjon... abszurd. (szerény vélemény)
és igen, w-oviból automatice a w-suli. Sztem nekik nincs is felvételi. Hiszen van felvételi az oviba. Ha oda felvették, ODA tartozik ,tehát OTT A HELYE.

fontos: nem vagyok W szakértő, bár elég sokat tanultam erről az egyetemen (tényleg) de tuti, hogy messze nem erről szólt. Közös pontokat vélek felfedezni Rudolf Steinerben és a cigigyárban. A többi nekem egész más volt... :lol:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Zsini,

ez gyönyörű!!!!!!! :D :D :D :D :D :D
köszönöm :D :D :D :D :D
macskanyu
 
 


Ancsi: az én igen régi információim szerint a Waldorf 3-tól 18 éves korig szól, így van felépítve a rendszer. Ha valaki ki akar ugrani mondjuk más gimibe, szerintem az nem lehet könnyű, mert valamilyen folyamat közepén van. Mivel teljesen más tanmenet szerint tanulnak, mint egy normál suliban, ezért pl. ha van valami olyan felvételi a gimiben, ami a konkrét tudásról szól, valami tananyagszerűség, akkor pl. nem tudom, hogy képes azt megcsinálni egy walfdorf sulis. Ennek ellenére el tudom képzelni, hogy amúgy úgy van (lenne), mint ahogy Zsan írta, hogy hátrányuk nem származik abból, hogy W-ba jártak, mert csomó mindenre megtanítják őket amúgy.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ha oktatás, akkor muszáj beleszólnom :lol:
Szerintem működik az átjárás w általánosból sima gimibe, ugyan nem ismerem a w sulik tanmenetét meg semmit, de max ha nem ismernek néhány fogalmat, akkor felvételi előtt gyorstalpaló :lol: de maga egy átlagos gimi nem olyan kemény, hogy valaki, aki a w-t komolyabban veszi, ne tudná megcsinálni. Csak valszeg tök más.

w-élet: hát, szerintem, azoknak, akik ezt komolyan gondolják (mármint életmód és szellemiség tekintetében is), azoknak van w-élet.

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Sziasztok,
jó a téma, kicsit belekotty :) (amugy van egy W topik a Gyermeknevelés téma alatt, ott a legtöbb kérdésre korrektebb válasz jöhet, lévén az ottani anyukák többsége W-ba járatja a gyermekét).

Zsini,
ez melyik W suli volt, amiröl irsz? sztem nem mindenhol van igy, hogy iskola is csak délig. de lehet h tévedek. jövöre többet fogok tudni, mert utánajárok az itteni W sulinak, megyünk nyilt napokra, elöadásokra, stb. Viszont nem vagyok biztos benne, hogy B-nak az lesz a nyerö oskola...

A mi ovink nem 100 %-osan Waldorf, mivel az ovonénik sima oviból jöttek át, viszont tündéri teremtés mindkettö, és mindent elkövetnek a gyerekekért. (ma is olyan tojás-írókázás volt, hogy szemem-szám tátva maradt....)
nálunk fél 1-ig van ovi, de jövö ösztöl megszervezik az ottalvást is, mert több szülö kérte. és itt szinte mindent a MI igényeinknek megfelelöen szerveznek, ill. mindent megbeszélnek velünk és a gyerekekkel.

Az jo kérdés, hogy hogy lehet megoldani a kora délutáni hazajövetelt a suliból. Én egyelöre álmodozom egy délelötti álláson, vagy 6 órás melón (esetleg W vagy M suliban...), és akkor talán kivitelezhető. Én amúgysem tudom egyelöre elképzelni, hogy csak reggel és este lássam a fiaimat... Ameddig csak lehet, szeretném a délutánokat velük tölteni.... tudom, bilibe lóg a kezem....

KépKép
fibi
 
 


ui.: napközibe akkor sem szeretném vinni öket, ha sima általánosba fognak járni. akkor viszont megintcsak a 4-6 órás állás jöhetne szóba. aztán majd az Élet elrendezi valahogy...


Nekem is lenne kérdésem:

Zsan, Szrek,
a lúdtalpas gyereknek van olyan jellemvonása, hogy ébredés után fájlalja a lábát? leginkább az alsó lábszár, multkor a talpa is fájt B-nek. Dokinéni szerint (uj, homeos) magasszárú szandálban kellene itthon a parkettán szaladgálnia, mert különben elfárad a lába... :roll:
(Zs még arra is gondolt, hogy ez esetleg a növekedési fájdalomtol lehet, igy vettem neki Calcium Phosforicumot)
fibi
 
 


meg kell cáfolnom: w-ovi nem egyenes bejutó w-suliba. itten például olyan a túljelentkezés, hogy kénytelenek szűrni. állítólag az a kritérium, hogy a szülő mennyire követi w-s elveket.

Curse! köszönöm a válaszokat!!! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Fibi: öö csak közbekotty: a mi körzetink amikor mutattam neki Borka lábát akkor mondta, hogy amint járni kezd a lakásban állandóan legyen rajta cipő, mert ez a kemény, sima felület egyáltalán nem tesz jót a lábnak, nagyobb gyerekeknél sem egyébként. A változatos talajon való mezítlábság a nyerő a lakásban nem nyerő.

Kata: jéé macihely igy kiépült?? :o Mikor még mi voltunk csak a macik voltak azt poros út és slusz :roll: Ideje újra elmenni, köszi a tippet!

Zuzenka: jó az avatarod! ;)

Zsan: fogalmam sincs, hogy még a lányok milyen suliba fognak járni :roll: illetve abban biztos vagyok, hogy számomra a művészeti nevelés szempont lesz.
Az viszont való igaz, hogy az 1-es adás arra jó, hogy beleverjük a gyerek orrát a hibáiba és jól megmondjuk neki, hogy hülye vagy fiam. Legközelebbre se tanultál? Még egy egyes! Még hülyébb vagy! Aztán van olyan gyerek aki el is hiszi, hogy tényleg hülye minek is tanuljon akkor...?

És én szerettem napközibe járni, lévén minden osztálytársam napközis volt és bazi jókat játszottunk,megcsináltuk a leckét, otthon ezzel már nem volt gond.Felsőtagozatban már hazajártunk, de otthon csak az öreganyám-apám várt, velük nem volt olyan mókás a délután :? (nem voltunk túl jóban)

Rylie
rylie
 
 


Szrek! lehet hogy igazad van...

S mit szólnátok egy összeröfihez a Maciparkban? :lol: :?: :lol:
gödibarbi
 
 


LÁm lám, akkor tényleg minden w suli más, meg gondolom ovi is. Én úgy láttam, bár tényleg SEMMIT nem tudok a dologról, h az itteni ovisok automatice mennek suliba, de mivel nincs elég ovis, ezért hirdetnek felvételt az iskolába.

Fibiék ovija nekem egyébként nagyon tecc, valszeg olyan lehet, mint a mienk csak közelebb van az otthonhoz.... :lol:

Rylie,
igazat adok neked. :lol: és sajnos nagyon sok gyerek GYORSAN megtanulja, hogy ő hülye, ezért nem is küzd. ÉS ha megpróbál néha napján küzdeni ,a tanár leszólja, mert hogy ő úgyis hülye. Ismertem olyan gyereket, akit a tanár már az elején a hülyékhez sorolt, egyszer verset kellett írniuk, a gyerek tök jót csinált (pentameterben kellett írni) erre a tanár kettest adott rá, mert nem hitte el, hogy azt a gyerek írta... :shock: :shock: :shock:
nálam ez a rendszer nem motivál, ezért is írtózom mindentől, ami a régi, poroszos iskolarendszer emlékét idézi fel bennem...

W iskola számomra a MAJDNEM tökéletes iskola.

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Fibi,
én mint hozzá nem értő inkább a növekedésre tippelnék, Iginek még sosem fájt a lába a lúdtalp miatt.
zsancikant
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: