Új privát üzeneted érkezett!

Hát azért "örvendek" akkor, hogy nem mindenkinek jutott mintacsecsemő-ded :mrgreen:
A bajom inkább azzal van, hogy tudom, hogy még mennyi normális alvás nélküli éjszaka áll előttem :cry: De amiket írtatok ahhoz képest viszont meglehetősen kevés...mert Kamilla 1 éves koráig kelt minden éjjel stabilan kétszer legalább. Aztán szülinapjára megnyerte, hogy több cicit nem kap éjjel, igy kb 2 hét alatt leszokott az éjjeli kelésről 8) Most hasonló ajándékot tervezek Borika szülinapjára is 8)
Viszotn ő nem minden esetben akar éjjel szopizni, hanem inkább csak velem-köztünk akar aludni...amivel nem lenne gondom, ha 160-as avagy 200-as ágyunk lenne és nem 140-es :( és nem lenne iszonyat kényelmetlen az ágy magában is, pláne úgy, hogy órákat fekszem ugyanabban a testhelyzetben reggel meg csodálkozom, hogy jé izomlázam van a combomban azt egy fenét izomláz, csak szimplán elfeküdtem :x
Kamillának meg teljesen változó, hogy hányszor kel éjjel...de szerencsére egyre jobb alvó, pláne ha a saját ágyában sikerül elaludnia akkor pl 1x se kel éjjel. De Borit nem tudom még a saját ágyában elaltatni :?

Na mindegy...mindenesetre 10x évesen már biztos más gondjaink lesznek és aludni talán fogunk tudni :P

Köszi mindenkinek a megnyugtatást!!

Barbi: mit nem értesz a papírképből?? Nekem a fotó papírra nyomtatva-előhívva kombó jutott róla elsőre eszembe :oops:

Rylie
rylie
 
 


Svéd turisztikai film 1936-ból


Egy több mint hetvenéves, a magyar székesfővárost bemutató turisztikai filmre bukkantak a svéd közszolgálati tévé archívumában. A *Bada i Buda*, azaz Fürdőzz Budán című, tíz és fél perces alkotás 1936-ban készült, és van benne minden: légifelvételek, Halászbástya, díszőrség, Lánchíd, néptánc (kötelékben végrehajtott borospalack-szlalom, már ezért érdemes megnézni!), Hősök tere, Nagy-Magyarország virágokból, Vajdahunyad vára a Városligetben és persze fő attrakcióként Budapest fürdői, melyeket a riporter a világ legszebb fürdőinek nevez Európa legszebb városában.

http://svtplay.se/v/1371245/oppet_arkiv/bada_i_buda
rylie
 
 


haliho,

Rylie,
ha még érdekelnek Pécelröl részletek, irj légyszi egy privit. beszéltem ma ovis anyukával, akik ott laknak :)

KépKép
fibi
 
 

 
 

Rylie,
Szivi :) Sajna párom már kimentette gépről az esküvői fotóinkat, úgyhogy nem tudok becsatolni képet azokról, amit a virágos csinált. Szerintem nálunk nagyon szép munkát végzett. Friss virágokkal dolgozott (ami a legfontosabb) és precízen. Mi a mai napig hozzájárunk vissza :wink:
Pihentető fogorvosi látogatás :lol:
Kelés: Adél biz átaludta az első perctől kezdve az éjszakákat, szóval ő egy nagyon jófej gyerek :wink: Bezzeg Alex, na ő 2x szokott kelni és ez nekem annyira fura és nehezen elviselhető Adél után. Főleg most, h barihimlős, sűrűn kell a pelusát is csekkolni. Akkor az már az jelenti, h ágyból is ki kell kelni :mrgreen:

Egyébként én meg a peluscserével vagyok hasonlóan elkenődve. Meg vagyok győződve arról, h még egy ilyen gyerek nincs, mint Alex. Nálunk egy peluscsere kb. félóráig tart és kb. 3-4 textil pelenka megy a szennyesbe és akkor még mázlista vagyok, h nem a papír pelenkát pazaroljuk :roll: Úgyhogy most nagyon gazdaságosak vagyunk, mindennap megy a mosógép Alex miatt :roll:

Barbi,
Papírkép mivel kapcsolatos?

Tegnap voltunk drnőnél, Alexxal minden rendben, szépen megy kifelé a barihimlőből. Meg is csinálták a szokásos vizsgálatokat is és megmérték a fiatalúrat, most épp 5190 grammot nyom, egy hónap alatt egy kiló. Remélem ez a tendencia azért nem marad majd így :lol:

Kép Kép
curse
 
 


És akkor imhol a szüléssztori, nem tudom meddig fogok vele eljutni. Azért el kezdem írni.

Szóval nagyon rossz hangulatban keltem a kötelező kórházi befekvés miatt febr. 10-én reggel 5-kor :roll: Persze a jóslófájásokra ébredtem, úgyhogy némi halovány remény azért kecsegtetett, h nem kell napokat csak úgy bent feküdni. El kezdtem mérni a fájásokat, amik sajna eléggé össze-vissza jöttek 8-10 percenként és nem tartottak tovább félpercnél. Úgyhogy újra elkenődtem, mert már láttam lelki szemeim előtt, h megint 3-4 napot fogok jósolgatni, mire történik vmi, ahogy Adélnál is volt. Mindenesetre fél8-kor beültem félórára egy kád forró vízbe, hátha megindul a dolog. Igazából sok nem változott, ugyanúgy jöttek a fájások, de totál rendszertelenül. Ettől függetlenül felhívtam Ágit, h javasol-e vmit még, de sajna nem. Azt mondta, h akkor 11-ig érjek be a kórházba. Mérgesen és csalódottan elindultunk a kórházba. A fuvarosom anyós volt, aki a vezetési tudásával azért szerzett némi vidám percet útközben :lol: Kórházban Ági fogadott, aki rögtön vitt is a kórterembe, úgyhogy búcsúzkodni nem tudtam szerencsére, így Adél elég jól viselte, h otthagytam anyóssal.
Ezután következtek a szokásos dolgok, adategyeztetés, kipakolás stb. 4 ágyas szobába kerültem, ahol kb. még 10 percig voltam egyedül, mert utána megérkezett a szobatársam is, aki igen rövid ideig lett az végül.
Kb. 1 körül jött az első nst, aztán 2 körül a doki. Szerencsére FP pont ügyeletes volt aznap :D Megvizsgált és már keményen 2 ujjnyira nyitva voltam kívül-belül. Hát én ettől a hírtől azért nem dobtam egy hátast, de végülis kezdetnek nem volt rossz. Aztán délután kezdtek beerősödni a fájások, úgyhogy úgy kerültem egyre többször az nst gépre és a vizsgálóba is. Kb. 2 óránként vizsgált FP késő du. és mindig volt változás, folyamatosan tágultam. (Persze minden vizsgálatnál elpoénkodtunk azzal, h nem kéne FP ujjait eltörni :oops: Hiába, a relfexek :lol: ) Én még továbbra sem tulajdonítottam nagy jelentőséget a dolognak Adél szüléséből kiindulva. Gondoltam magamba, h hát ebből biztos csak másnapra lesz gyerek. Úgyhogy minden vizsgálatra halál nyugalomban mentem. Viszont Ági nagyon bizakodó volt, úgyhogy ellátott homeós bogyesszel is. Aztán a fél7-es vizsgálaton a doki megállapította, h bő 3 ujjnyi, úgyhogy irány a szülőszoba :shock: :shock: Nem hittem a fülemnek! Gyors telefon páromnak. (A mázlista ezúttal megúszta a vajúdás nagy részét :twisted: ) Ágira még egy picit várnom kellett, aztán jött a szokásos macera a szülszoba előtt. Végül fél8-kor mentünk be a szülőszobára, az egyes számúba. Addigra párom is megérkezett.

folyt. köv. Alex felébredt

Kép Kép
curse
 
 


Látom, nem vagyunk egyedül az éjszakai ébredésekkel... :wink: Úgyhogy mindenkinek kitartást!! Ma éjjelünk egyébként szuper volt, csak 1x ébredtünk és akkor is apa ment át a kölökhöz :mrgreen: :lol:

Rylie :) Fogdokis pihenés :mrgreen: Boris szülinapi ajándékterve :lol:

Curse :) Szuper, hogy Alex ilyen szépen javul!! :D :D Gratula neki a szép súlyhoz!! Ti most textilpelusoztok? a szellőzés miatt vagy? Szüléssztori izgi (nem ér a legizgibb résznél abba hagyni!! :lol: ), várom a végét! :wink:

Mindenkinek szép hétvégét!!

Kép
Kép
denizsa
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm szépen a névnapi köszöntéseket :)

KépKép
KépKép
lindicita
 
 


Curse! az ujjeltörés ismerős. Párom szerint majdnem sikerült eltörnöm BS kezét :shock: . várom tovább...
szopiztatós Adél tündéri :lol: ! s örülök, hogy Alex ilyen simán vette a barihimlőt (vagy mit) . ügyi legény! :lol:

Rylie! nálunk mostanság úgy zajlik egy éjjel, hogy belealszom az altatásban (a gyerekszobában), majd 23 és 1között átvonszolom magam a hálószobába. Ezután van, hogy reggelig ott maradhatok, de az esetek többségében 4-5 körül visszahív a csaj, s a gyerekszobában ébredek. ennyit a nagy culákról :wink:
ja és pl. most is épp azért vagyok ébren mert áthívott, s ő utána ugyan bealudt, de ezalatt a fél óra alatt éhes lettem, s evés után nem tudok rögtön ágyba bújni :mrgreen:
fogorvosos nyugalom :lol:
s éljenek az egészséges csajok!

a papírképet emiatt kérdeztem:
http://www.fotokidolgozas.origo.hu/?wszjobb

köszi mindenfajta szolgálatikat!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


s végre eljutottam kismamajógára (csak november óta tervezem :mrgreen: ), s reeeeeeeeeeeemek volt :lol: . olyan megkönnyebült volt a csipőm, derekam tájéka mint már rég nem :lol:
gödibarbi
 
 


Sziasztok,
Rég jártam erre... ennek oka, hogy nem nagyon van depis hírekkel terhelni a topicot. sajnos férjecském a válás mellett döntött, hajthatatlan és könyörtelen... :cry: Szóval két kicsi gyerekkel egyedül folytatom életkémet, annyira magam alatt vagyok, hogy sokszor felkelni sincs kedvem. Magamat is nagyon sajnálom, de ennél még jobban a gyerekeket. Nem is értem, hogy valaki, hogyan dönthet igy két ilyen gyönyörű gyerek mellett, de hát ez van. Lassan fel kell fognom a felfoghatatlan és el kell engednem őt. Új élet, új lakás stb.. Fogalmam sincs, hogy hogyan fogom bírni. Jaj most jól rátok zúdítottam mindent, emiatt bocsi...

Névnaposoknak, szülinaposoknak mindenkinek minden jókat kívánok. És remélem fogok gyakrabban jönni.

Köszönöm Fanni nevében a köszöntést... Apának még csak fel sem tűnt, hogy névnapja van. :-( Mérhetetlen szomorú.

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Rylie!
Adrika elég hamar végig aludta az éjszakát, azaz tejet nem kért, ellenben volt, hogy tizen akárhányszor keltem fel cumit adni neki, már kóvályogva mentem a szobájába, mert el se tudtam aludni sokszor a két ébredése között. és ez nem múlt idő, mert mai napig (mindjárt 1 éves lesz), ritka az olyan éjszaka, hogy nem kel fel és kéri a cumit bömbizve. lehet, hogy Borka is csak cuclizni akar, nem a kaja kell neki. ha meg a kaja kell neki, akkor etesd be jól este :))

++-okat köszi a fogamhoz, de végül megműtötték, hogy a fene enné meg. kegyetlen van/volt/lesz.

ancsipancsi
 
 


JOhi, Ancsi: a testi/lelki kínokhoz kitartást! :( Egyszer vége lesz.

Kép
Kép
tinu
 
 


Boldog Lencsinapot! :lol: :lol: :lol:

Johi! naaaaaaaaaagy adag +++++++++ és hajrá!!!

Tinu! Tüncinek micsoda haja van :shock: :lol: ?! Nagyon szép, sűrű!!! :lol: :lol: :lol:


Már tudom mik azok a jóslófájások 8)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi!

köszi!;-))
ancsipancsi
 
 


Ancsi: Boldog Heni névnapot Lencsinek.

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Lencsinek nagyon boldog névnapot!!
Kép

Ancsi :) Jájj ez a fog... bulást és +++++++

Johi :) Innen is egy kalap ++++++++++++++

Barbi :) Csak nem jósolgatsz már?! :wink: :lol:

Curse :) És hol a sztori vége?? :wink: :D
denizsa
 
 


a tegnapi Kékfény óta (primitív)rasszista vagyok. egyúttal megvetem az elmaradást (nem, nem mi vagyunk a hibásak, nem a társadalom a hibás, ők a hibásak, ilyen fajták!), az ilyen emberek életfilozófiáját, az értékrendjüket, s bánom, hogy eltörölték a halálbüntetést. (ennél csúnyább gondolataim is vannak, node ez egy babaportál...) továbbá bánom, hogy az állam az ilyeneket támogatja, újabb gyerek nemzésére sarkallva őket. az összes ilyentől (bőrszíntől, nemtől való tekintet nélkül), aki csak bevételforrásnak tekinti a gyereke születését, azonnali hatállyal elvenném a gyereket.
és aki most majd azzal jön, hogy mekkora parszt vagyok, ezeknek az embereknek is van joga, az téved. EZEKNEK AZ EMBEREKNEK NINCS JOGA! (szerintem az élethez se, de szerencséjükre nem én vagyok az atyaisten) annak a szerencsétlen kisbabának van joga, aki kiszolgáltatva magát a szüleinek, avégre jött világra, hogy érte segélyeket, juttatásokat kapjanak, közben meg röpke életében egy falat étel se jusson neki cserébe, nem hogy szeretet.

az ügy régi (a téma sajnos több száz éves), de most került jobban napvilágra:
http://www.origo.hu/itthon/20071222-ehe ... isfiu.html
http://www.haon.hu/hirek/magyarorszag/c ... 0108578600
http://www.origo.hu/itthon/20080409-ehe ... alata.html
http://www.haon.hu/hirek/magyarorszag/c ... 0-02130946

a cikk nem írja, de a kivizsgálás során kiderült: a gyerek alultápláltsága okán 4 hónapos koráig ingyenes, 6 hónapos koráig kedvezményes tápszert kapott. ezután egy kortyot nem látott ebből, mert a primitív szülei úgy gondolták inkább alkoholra , meg játékgépre költik a pénzt. el lehet gondolni! 6 hónapos korától 13 hónapos koráig csak cukros vizen "élt", egy disznóólnak se való romházban, 5 másik szerencsétlen testvérével. börtönbe egyúttal a védőnővel, háziorvossal, és minden cinkossal, aki erről tudott és nem mentette meg a gyerekeket. és tisztogatást akarok, meg jobban odafigyelést és felelősséget, valamint a segélyesek kordában és szigorú felügyelet alatt tartását.

hadd ne mondjam, hogy bőgtem, mint az fk, mikor ezeket hallottam. hiszen nekem is van egy lassan 12 hónaposom, s már akkor lelkifurdalásom van, ha nem főzök neki, hanem bébiételt kap.

ancsipancsi
 
 


Sziasztok!
Első szülés előtt állok, még nincs orvosom. Csupa jót hallottam Szent Imréről, a honlapjukon azt írják, hogy első szülésnél is elkerülhető a gátmetszés. Ugyankkor néhány fórum hozzászóló szerint első szülésnél a Szent Imrében is vágnak.
Mi akkor az igazság?
A honlapjukon nincs adat, hogy mennyi a gátmetszések száma.
A WHO szerint max 10% lehetne, az összes többi indokolatlan....
Köszönöm szépen a válaszokat.
kozsu
 
 


kozsu írta:Sziasztok!
Első szülés előtt állok, még nincs orvosom. Csupa jót hallottam Szent Imréről, a honlapjukon azt írják, hogy első szülésnél is elkerülhető a gátmetszés. Ugyankkor néhány fórum hozzászóló szerint első szülésnél a Szent Imrében is vágnak.
Mi akkor az igazság?
A honlapjukon nincs adat, hogy mennyi a gátmetszések száma.
A WHO szerint max 10% lehetne, az összes többi indokolatlan....
Köszönöm szépen a válaszokat.


orvosa (ill.orvos-szülésznő párosa) válogatja. régebbi vágású dokik nyesnek,újak,modernek nem.de akkor nem régi vágásúnak kell lennie a szülésznőnek se!

egy ilyen gátvédelmes páros Bardóczi Zsolt+Nyulas Jolán. (a többiről a többiek számolnak be)
Bardóczi doki maszekon a Medimomban (www.medimom.hu) rendel.

ancsipancsi
 
 


Johi:
innen is sok sok++++++++++++++++

Ancsi:
maximálisan igazad van !Ha lehetne,de nem ide való,én sokkal szélsőségesebb lennék.Már csak azért is,mert ez nem egyedi történet,legalábbis ami a pénzért szülést illeti.
Döbbeneten néztük tegnap mi is és nem akarom elhinni,hogy a szülőkön kívül nincs felelős :evil: :evil: :evil:

petergabi
 
 


Boldog Lencse napot!!! :D

Deni,
Rendes papír pelust használunk, csak ugye amikor pelenkacsere van, akkor aláteszek egy textilpelust a popója alá, nehogy a ruhája bánja, ha esetleg akkor jönne rá a kis-vagy a nagydolog. És természetesen nálunk mindig akkor jön a kis-és nagydolog :roll:
És szülészsztori egyszer csak folytatódni fog, csak sajna nem mostanság, mert most a változatosság kedvéért ismét betegek vagyunk :( Úgy néz ki, h torokgyula van Adélnak, de még vinnem kell pisimintát is, úgyhogy majd inkább az alapján nyilatkozik a doki. Az egészben már csak azt nem értem, h gyakorlatilag egy hónapja nem megyünk sehova se egyrészt Alex miatt, másrészt a barihimlő miatt. Ezek után hogy sikerült összeszednie egy ilyen nyavalyát :?

Johi,
:( +++++++++++++++++++++++++++++!!!

Barbi,
Wow, jósolgatás :D

Ancsi,
Teljesen igazad van, ezekkel az emberekkel felesleges toleránsnak lenni. Csak tényleg azt nem értem, h akkor miért van a gydoki, a védőnő és az egyéb családsegítő szolgálatok :?

Kép Kép
curse
 
 


akkor most ki is a hibás?
a 3 általánost sem végzett cigányasszony, vagy az egyetemet végzett gyerekorvos? vagy a védőnő? kinek nem kéne szaporodni? a cigánynak, vagy a gyerekorvosoknak? 8)
ha a gyerekedet megharapja egy másik gyerek, kire fogsz haragudni komolyan? a gyerekre, vagy a szüleire, akik szarnak rá?
tudom, nem kéne gyerekek szintjére tennem a tanulatlan embereket, de sajnos nem irhatod elő, hogy ki szüljön és ki ne. A 11 éves gyereklány is megszülheti a gyerekét, ha akarja. Neki lehet?
és akkor, ha nem engedjük szaporodni őket, mik lesznek a kritériumok, amiknek meg kell felelni, ha valaki szülhet. És mi van, ha esetleg ti is fennakadtok egy ilyen rostán, mondjuk azért, mert kimutatják britt tudósok, hogy a kék szeműek IQ-ja sokkal alacsonyabb a barna szeműeknél?

egyébként Ancsi, megértem a haragod, és tetszik az őszinte indulatod, mert ŐSZINTE.
de szerintem nem ez a megoldás.
zsancikant
 
 


Van vkinek esetleg vmelyikkel tapasztalata?
http://www.szelidbicajosok.hu/fabicikli.html
http://fabicikli.hu/

Vagy ha még van vkinek tippje, h hol találhatók még ilyet, ami bevált, starpabíró? Jó lenne, ha két gyerkőcöt túlélne!
köszi!

Kép Kép
curse
 
 


Curse,
nekünk Hudora típusú van, Vateráról (nem az Elmo-fejű, hanem a sima, natúr)
Ábelnek nagyon bejött (bár attól még ugyanúgy imádja a motorokat is, csak azt max játszón einstandol) és szerintem tökre strapabíró; ha megyünk, mindig ezzel megyünk és nagyon szereti :D
egyébként jobbulást :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Zsanci!
már azt is elítélem,hogy csak X általánosa van,nálam ez nem mentőkörülmény. tankötelezettség van ugyanis. a tv-ek mindenkire vonatkoznak,be kell illeszkedni a társadalomba.
orvos/védőnő is mehet a levesbe!
szaporodást nyilván nem lehet szabályozni,de figyeljék,hogy a nő hova szüli rakásra a gyerekeket,és ennél 5x jobb hely se feleljen meg gyerek"nevelésre".

engem tartottak rettegésben cigánykölkök kiskoromban,és ha a gyerekem is így jár majd,max elkerülheti őket (mint én anno,mikor hatalmas kerülővel jutottam mamámhoz mindig),mert összeütközésbe nem lehet velük kerülni, mint ahogy a gyerekgyilkos figurától is tartott az egész falu.
sajnos az ilyen rettegésben tartó emberek jó része tanulatlan (romák,magyarok egyaránt),bunkó,öntörvényű,szociopata. összefogással lehet csak letörni a szarvukat,különben így elfajulnak a dolgok,mint a kisbaba esetében.
az apa büntetése meg ne gondatlanság legyen,hanem kül. kegyetlenség.
erről ennyit,mert az emberek egy része így gondolja,más része elnézőbb,mást hibáztat,más részét nem érdekli,és ezen nem lehet változtatni. szóval,bocsi,nem erre a fórumra való,csak hát ti vagytok a babás kapcsolatom,itt puffogtam.

ancsipancsi
 
 


Én szintén úgy gondolom,hogy a tanulatlanság nem mentő körülmény!Sőt!Nekik minden,de minden ingyen lenne,csak be kellene menni naponta a suliba.Ki gátolja őket ebben?Nem mentegetni kellene,hanem rákényszeríteni a családot,hogy igenis menni kötelező.Ha már ez a rész is kimarad,akkor semmi módja nem lesz annak,hogy bármikor is beilleszkedjen majd az a gyerek.
Arról nem is beszélve,hogy kívülről okosnak,elnézőnek lenni nem nehéz.Éljen valaki a közelükben ,na akkor elég hamar kiderülne,hogy ezek az együttélés legelemibb szabályaival sincsenek tisztában.És itt nem a bőrszínről van szó,hanem a tettekről.Arról,hogy lopnak,ölnek,segélyből ,vagyis belőlünk élnek,mikor mi meg ha megszakadunk akkor sem jutunk előrébb.
Én is bocs,de nagyon unom már,hogy teljesen hülyének nézik az embereket a médián keresztül.

petergabi
 
 


szerintem akkor meg örülni kéne, hogy ebből a fajtából eggyel kevesebb szívja az értékes oxigént. Hiszen ez a kisgyerek is felnőtt volna egyszer, és ugyanolyan terroristává lett volna, mint a többi... Még jót is tettek a szülők azzal, hogy halálra éheztették és nem fogják a gyermekeiteket ijesztegeni, meg meglopni, stb...
szóval, akkor inkább fogjátok fel így a dolgot.
8)
always look on the bright side of life... :wink:

egyébként értem én a problémát, hogyne érteném, eddig egyszer raboltak ki minket, nos gondolom tudjátok kik voltak... de akkor sem ebben a módszerben hiszek, amit ti hirdettek, sőt az ész nélkül odacsorgatott segélyekben sem. Az integrálás az egyetlen eszköz, és igen, kurva nehéz őket erre rávenni, de kérlek titeket, NE vegyetek mindenkit egy kalap alá, hiszen cigányból is van jó és rossz, mint ahogy orvosból is van jó és rossz. Ez, akinek szintén nem szabadna engedni, hogy szaporodjon, (valószínűleg) rossz orvos volt, mert nem vette észre az intő jeleket. A védőnő még inkább hibázott, hiszen EZ lenne az EGYETLEN feladatuk, és nem azzal elszarni az időt, hogy normális családokhoz kijárkálnak, és dumcsiznak. Meg néha telefonálnak, hogy megkérdezzék, miként állunk az oltással. Ez lenne az egyetlen feladatuk, hogy észrevegyék a problémákat, és orvosolják azt, akárhogy is...
persze kifogást valszeg ők is ezret tudnak, nem mentek hozzájuk a gyerekkel, nem engedték be a lakásba, de ezek csak ki-fo-gá-sok maradnak.

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Zsan:
ezzel fejeztem be tegnap: nem akarom elhinni,hogy a szülőkön kívül nincs felelős.
Ebben nincs különbség köztünk,én is azt szeretném,hogy minden érintettet elővennének.
Viszont nem értesz engem,mert azt is írtam,hogy nem csak a bőrszín miatt van előítéletem.
És rosszul esik,hogy ennyire félreismertél,miszerint örülnék egy ártatlan gyerek halálának :( Ha így lenne ,akkor nem akadtam volna fent ezen a híren.
Természetesen nem a kiírtás a megoldás,hanem a rávezetés.Pl.:remek módja volt ennek anno,hogy iskolába járáshoz kötötték a családi pótlékot.De ezt megszüntették,mert diszkriminatív :shock: Kérdem én,hogy melyik része?
Ebből is látszik,hogy ez a téma,ami ömlik ránk egy ideje,egyszerű népbutítás.

petergabi
 
 


Hozhatok szüléses témát? :wink:
Ma voltam Mona Lisán, és ott ma nagyrészt nem relax volt, hanem 3 nemrég megszült anya mesélte el a szülését. Mindhárman Bálintoknál szültek. És csak azért írom le az élményemet épp itt, mert emlékszem, Rylie szülése kapcsán asszem, de felmerült már korábban az a téma, hogy UM ránk szólt, hogy kitolás alatt ne kajabáljunk, hanem bent tartsuk a hangot és koncentráljunk a nyomásra. És akkor ez olyan nem nagyon alternatívnak tűnt. De most meg mindhárom teljesen alternatívan, kvázi "gyöngéden szült" (illetve a baba született) anya elmondta, hogy nekik is mondták a legvégén, mikor már rá kell segíteni a babának, hogy kibújjon, valóban be kell fejezni a hangadást és befelé koncentrálni, hogy azzal is megsegítsék a hasprést és a kitolást. Ez azért bennem tisztázta a dolgokat. MÁr, hogy mi miért van.

Kép
Kép
tinu
 
 


zsancikant írta:szerintem akkor meg örülni kéne, hogy ebből a fajtából eggyel kevesebb szívja az értékes oxigént.


ne kezdj meghülyülni! :)) ezt te se gondoltad komolyan.

nem érdekel, hogy az ilyenk gyilkosok egymást hogyan ölik, milyen tradíciókat követnek, milyen igénytelenek minden téren, de engem és az ártatlanokat hagyják ki a kis szaros bizniszükből. így aztán zéró tolerancia az ilyen "szülőnek", azonnal elvenni az összes gyereket tőle, mert nem alkalmas csak a szaporodásra, de felelőssége nulla. feltételekhez kellene kötni a segélyt, szocpolt. (igen iskola, igen védőnőnél jelentkezés, miegymás)

gondolj arra az erőtlen kis 3-4 kilós 1 éves babára, aki nem tudott járni, hogy elfusson, aki nem tudott kiabálni, hogy: helló, mentsetek meg, mert a sz..házi szüleim hónapok óta kínoznak, éheztetnek. mert amikor én erre az erőtlenségtől összeroskadó, haldokló babára gondolok, egyúttal egy jókora vascső is megjelenik szemeim előtt, amit szeretnék nagyon keményen az ilyen emberek fejébe húzni. és azt hiszem a védőnő is kapna, ne féljél!
sajnálom
ancsipancsi
 
 


ANcsi: és attól jobb élete lesz valakinek, ha állami gondozásban nő fel? EZ egy olyan megoldhatatlan helyzet. A legjobb, ha egy ilyen gyerek meg se születik ilyen szülők közé. Dehát ugyebár erről sem mi döntünk (nem is akarnék).

Kép
Kép
tinu
 
 


tinu írta:ANcsi: és attól jobb élete lesz valakinek, ha állami gondozásban nő fel? EZ egy olyan megoldhatatlan helyzet. A legjobb, ha egy ilyen gyerek meg se születik ilyen szülők közé. Dehát ugyebár erről sem mi döntünk (nem is akarnék).


nyilván jobb lesz, ha nem halasztják éhen. sajnos a statisztikák azt mutatják, hogy az állami gondozás nem frankó. ezen lehetne változtatni, ha végre könnyebben kijutna nevelőszülőkhöz a kisgyerek.

egy állat tartása is felelősség, egy kutyát nem lennék képes éheztetni, bántani. én mindig az ártatlan, védtelen áldozatokat védem. ahol éhínség van, ott eszemben sincs a szülőket felelősségre vonni. de itt nem erről van szó, hanem számításról, előre megfontoltságról. esküszöm, ha visszamehetnék az időben, támogatnám tápszerrel azt a kisbabát, csak élje túl a védtelen korszakát.

más téma, de ha már szóba jött a születés szabályozás:
közgazdaság tanon egy nagyon durva statisztikát tanultunk, amit eddig urban legendnek tartottam. a fejlett országokban olyan mértékű már a születés szabályozás/önzőség, hogy a természetes fogyás miatt, ha így folytatódik, egy-két száz éven belül abszolút kihalnak a fehér emberek. nekem valahogy nem tetszene, hogy megszűnnének így a magyarok, a teljes ősi vérvonal. én két lánnyal járultam hozzá ezen gond megsegítéséhez :), de én kevés vagyok és önző.
ancsipancsi
 
 


Ancsi: és éhen halásnál jobb az érzelmi éhezés? Mert aztán ki fogad örökbe egy cigány csecsemőt? Nyilván ott is mindenki fehéret akar. Aztán ők meg maradnak a csecsemőotthonokban, ahol fizikailag és a tőlük telhető módon máshogy is próbálják kielégíteni az igényeiket, dehát pótolni nem lehet a szülőt érzelmileg. Maradnak a kötődési problémák és máris újratermeltél egy generációt, amelynek elég minimális esélye van arra, hogy egészséges párkapcsolatot és utána anya-gyerek kapcsolatot hozzon létre.
Milyen ősi vérvonalra gondolsz amúgy? :lol: :lol: :lol: Genetikailag itt már nincsenek ősi magyarok. Max. kulturálisan. Ezért lenne fontos az iskola. És a rugalmas gondolkozás. HOgy ne csak azt az embert tartsuk magyarnak, aki fehér és nemtom hány generációra nézve is magyar volt, hanem aki magyarnak vallja magát (az az identitása). Rengeteg félvér, vagy itt született, de külföldi szülőkkel rendelkező gyerek/ember van már ma is Mo-on, aki magyar iskolába járt, magyarok a barátai, magyar a kultúrája, mert Petőfi verseken nőtt fel. Szerintem ők is magyarok, bár a bőrszínük lehet, hogy nem makulátlan. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu!
egy unokatestvérem örökbe fogadott cigánygyerek. és a szülőknek később lett két sajátjuk is. úgyhogy ...mondjuk hatalmas csibész, teljesen más, mint a másik kettő. a szülőknek mindegy volt, csak gyerek legyen. (meg amúgy ha ránézésre nem látszik, nem mondják meg, hogy ez most milyen származású...)
érdekes téma, mert a nagymamám hosszabb ideig lelenc volt (ahogy ő modnaná), csak akkor vették ki a szintén sz..házi szülei, mikor 3-4 évesen tudott már dolgozni otthon, meg kiadták bérbe. ő azt mondta, hogy azt vallja, inkább haljon meg egy gyerek, mint lelencnek kerüljön be. én akkor ezen megrökönyödtem. miért nem kerül ki nevelőszülőkhöz a sok gyerek? folyton sírnak, hogy éveket kell várni az örökbefogadásra, meg külföldre mennek adoptálni pl. ezek a Stejnerék is (két fickó mondjuk :)). nem jobb két szerető (akár meleg) pár mellett a gyerek sorsa, mint az intézetben?


SZOLGÁLATI:
a Teszveszen és a Vaterán áprilistól feltöltési díjat számolnak fel a cuccokért, úgyhogy ott is pénzbe kerül már majd a levegővétel is.

ancsipancsi
 
 


Ancsi: én még TÜci előtt megkérdeztem az uramat, hogy örökbefogadna-e cigány gyereket. (Nekem mindegy lenne, ha nem lehetne gyerekem...). Ő azt mondta, hogy nem. És nem feltétlen az előítélet miatt (másmilyen bőrszínűt sem akarna), hanem azért, mert rohadt nehéz lehet beilleszkedni egy családba, ahol mindenki (tesók, szülők) totál másmilyen, mint te. És hogy adod át egyáltalán egy teljesen más kultúra alapjait az örökbefogadott gyerekednek? Mert minden embernek joga van megismerni a saját gyökereit. HÁt ez is egy szempont.
Nekem az anyai és apai ágamról is egy-egy nagyszülőm lelenc volt. Mondjuk tőlük nem tudtam megkérdezni, hogy milyen is volt, mert meghaltak még gyerekkoromban.
Sok gyerek azért nem kerül ki nevelőszülőhöz, mert 1. nem viszik el, mert túl idős, túl problémás stb., 2. kikerül, de visszaviszik, mert nem bírnak vele, 3. nem ugyanaz a nevelőszülőség, mint az örökbefogadás - ha egy gyerekről nem mondanak le a szüleik (a többségéről nem mondanak le akkor sem, ha amúgy nem is törődnek vele), akkor nem adható örökbe.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ancsi, Gabi,
értem én a felháborodásotokat. tudom, hogy Ancsi is azért volt olyan indulatos, mert ma Magyarországon meghalhat egy kisgyerek, és ezt egyesek tétlenül nézik végig. Gondolom Gabi is emiatt volt felháborodva. JOggal.
Ez a téma szerencsére nem ráz meg annyira, mint az állami vs. magán ovik, úgyhogy nem is megyek bele komolyabban.
Nem, SENKIRŐL nem gondolom, hogy örülne egy ártatlan gyerek halálának.
Bocsánatot kérek Gabitól, hogy úgy írtam itt akármit is, hogy ő azt hihette, ilyeneket gondolok róla/rólatok.
Nem, nem és nem. SOha nem gondolnék rólatok ilyet!!!!!!!!!!!!!!
zsancikant
 
 


Zsanci,
én tudom, hogy te is csak próbáltad a magad igazát elmagyarázni.
na meg ismerlek, kissé ironikus is volt az a mondat.

Tinu,
inkább az örökbefogadást akartam mondani, elfelejtettem, hogy a nevelőszülői az más kategória.
de tényleg! unokatesóm előtt kivettek egy másik cigány gyereket, de az olyan gaztetteket követett el a család "javára", hogy kénytelenek voltak visszavinni. szóval ők kettőt vettek ki, egyik még mai napig otthon van. pedig már nagy és csibész.
ancsipancsi
 
 


Sziasztok,
Húh micsoda téma... Nehéz ez az államigondozott téma, mert én sokat dolgoztam köztük. És nehéz egy cigánygyerek kérdés integrálása is a társadalomba kérdés, olyan mint a tyúk vót előbb vagy a tojás... Tényleg csakis az integráció segíthet, de ameddig olyan előítéletek vannak, amilyenek vannak (megjegyzem sokszor joggal) addig igen nehéz. Én voltam nevelőszülője két kislánynak, ahol egyik félig cigány és bizony nehéz volt, vele mert bárhová mentünk az egyikre mindenki mosolygott a másikat pedig lesajnálták. És ez nekem nagyon nagyon fájt.. Mit tette szegény kislány, csak azzal, hgoy megszületett. És ekkor döntöttem el, hogy ha örökbe is fogadnék valah, mert biztosan tenném, ha nem lehetne sajátom, akkor sose más bőrszínűt, mert nem bírnám elviselni, hogy bánjták....

Jaj ébred kisebbik dedem... szép napot mindenkinek

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Sziasztok Lányok!
Régóta olvasom a fórumot. Első szülésem lesz.

LEnne egy kérdésem: Tényleg nem lehet ott vajúdáskor az apuka, csak a kitolásnál?
Az alternatív szoba egy személyes? Ha igen, akkor ott bent lehet? Gondolom, ott már nem zavarja a többi kismamát....
Kádban szülés is csak akkor lehetséges, ha az alternatív szobában lesz hely?
Köszönöm
kozsu
 
 


Kozsu,

minden szülőszoba egy személyes, de csak az alternatív szobában, abban a bizonyos IKEA szobában lehettek együtt vajúdásnál. A vajúdó 7 ágyas és te sem szeretnél egy rakás idegen pasassal együtt vajúdni, esetleg sokáig... ha nincs különösebb fájdalmad, vagy egyéb gond, akkor kimehetsz az előtérbe az apához. Ha van szülésznőd és üres épp az alternatív szoba, akkor nincs akadálya az együtt vajúdásnak. Ha már 3 ujjnyira tágultál (és nincs bődületes tömeg a szülészeten, ami erősebb frontoknál előfordul), akkor mész a szülőszobára, ott már veled lehet Apa is.

Kádban szülés is csak az ikeásban lehet, mivel csak ott van kád... zuhanyzó viszont mindegyik szülőszoba mellett van! Az, hogy szülhetsz-e kádban, a dokidon is múlik. Vele kell megbeszélned!

Hol tartasz a pocakosságban? Kit vártok? Ki a dokid? Szülésznőd van? Mesélj egy kicsit magadról.. :)



Johi,
sokat gondolok rád, és sok szeretetteli ++++-t küldök!


Minden ünnepeltnek utólag is boldogságosat kívánok!



písz & regards

ritkánjövő macska
macskanyu
 
 


Kozsu,

kiegészíteném: én mindháromszor "szerencsésen" szültem, minimum 2 ujjnyi voltam már, mikor felvettek a kórházban, sosem volt tömeg, ezért az nst után rögvest együtt lehettem Apával a szülőszobában a végéig! Ebben sok szerepe volt a szülésznőmnek is, mivel ő szervezte meg nekem.
macskanyu
 
 


kozsu írta:Sziasztok Lányok!
Régóta olvasom a fórumot. Első szülésem lesz.

LEnne egy kérdésem: Tényleg nem lehet ott vajúdáskor az apuka, csak a kitolásnál?
Az alternatív szoba egy személyes? Ha igen, akkor ott bent lehet? Gondolom, ott már nem zavarja a többi kismamát....
Kádban szülés is csak akkor lehetséges, ha az alternatív szobában lesz hely?
Köszönöm


én feküdtem a vajúdóban 1 napot, oda olyanok kerülnek, akiknek vmiért nem indul be a szülésük , vagy beindul, de nem tágulnak, stb. aztán aki bejött, hogy szülni akar, volt, hogy 5 percre bejött hozzánk, pl. zuhanyozni a nagy labdával, de aztán ment is a szülőszobára a férjével.
volt egy csajszi , akiknek szurik hatására indult meg a vajúdást. mikor még nem tágult, csak fájásai voltak, akkor kiment az előtérbe a férjéhez. aztán meg káromkodni kezdett, meg hányni (azaz beindult a folyamat rendesen), na, ekkor már behívták a férjét és mentek együtt át a szülőszobára. :))

ahol igazán nem lehet veled férjed, az a császár. mikor másodszorra császároztak, még csak nem is lehetett a férjem az ajtó mögött, míg ki nem vették a babát. nem is értem mért.

ancsipancsi
 
 


Lencsinek Boldog Nevenapját!!! :)


nálam a fényevő diplomás fehérbőrű állatnál is rosszabb fajta verte ki a biztosítékot a minap?!!! :evil: Az, hogy kedves neje is hülye volt és állapotosan nekiállt böjtölni na az is.áááá...de, hogy a 20x hónapos gyereknek is tisztítókúra kell?!!!!!!!!!!!!!! VAZZ, VAZZ!! ÉS EZ DIPLOMÁS volt!!! :twisted: szerencsétlen kisgyerek, megkönnyeztem szegényt :cry:
az a baj, hogy az emberek nem figyelnek már egymásra és ha észre is veszik a bajt akkor se szólnak... utána meg sopánkodnak csak :(
Védőnőről csak annyit: hogy pl tőle aztán nálunk én is éheztethetném Borikát meg Kamillát merthogy a legelején volt nálunk 1x azt utána volt még 1 telefon azt slusz. Azé mert jólszituált vagyok simán lehetnék még gyerekmérgező skizofrén nemnormális is...
a védőnők amúgy fosnak is bemenni egy putris házba, meg nem is igen akaródzik nekik, pedig hát pont EZ lenne a munkájuk lényege, mint ahogy Zsan is írta!

Kozsu: én átöltözés céljából használtam csak a vajúdót! utána szülőszoba végig apával ;) A lényeg az, hogy már minima 2 ujjnyira kitágulva kő megérkezni a szülésre hihi

Johi: sok pluszt neked +++++++ és a Pinduroknak!
Fanni hogy fogadta, hogy Apjuk balra el?

Curse: ááá torokgyula! Kamillának is most (2v3hete) volt, pedig mi se nagyon járunk el, közösség a szerda ringató azt slusz. Nem lehet, hogy fogzik és közben valahol benyelte a "levegőből"??
+++ nektek!

Ancsi:Teszvesznek és Vaterának ugyanaz a tulaja, úgyhogy ezért van mindkettőnél... :? és a listázásos áron tökre kiakadtam...lehúzós banda..főleg a "miért van a listaár" megmagyarázása "tetszett" nagyon :?

JA és ez is kicsapta mostanában nálam a biztosítékot:
:shock: Egy tanár levele:
http://www.fusz.hu/index.php?op=full&q=7325

Rylie
rylie
 
 


Rylie: az a sztori nálam is igen kiverte a biztosítékot még régebben. Dehát diplomás ember is lehet beteg, mert ez a pasi az, ha nem ítélték el, "csak" kényszergyógykezelésre utalták. A nőről pedig már sose tudjuk meg, mi volt a fejében...

Kép
Kép
tinu
 
 


Kozsu,
ha jól választasz szülésznöt, van esélyed, hogy elintézi Neked, hogy bejuss az alternativ szobába :) legalábbis nálam igy volt elsöre. Másodjára meg kicsit várnom kellett, de szerencsére mire 3 ujjnyira kitágultam, addigra kiürült az Ikea szoba :)
Ki a dokid? ugy tudom, a kádban szülést nem mindegyik támogatja... (BS és BB igen)

Barbi,
jósolgatsz még? :wink:

KépKép
fibi
 
 


Szrek,
Köszi :) És nálatok mikor lett megvéve Ábusnak? Meg h, kb. milyen magas volt Ábus? Igazából utána olvastam egy-két helyen a futóbicikli tapasztalatoknak és inkább mindenki a fémvázasat javasolja, mert h a fa elég korán elkezd nyikorogni, meg berepedezik a fa stb. Viszont a fémvázasból csak olyat találtam, aminek az ülésmagassága 41 centitől van. És ahogy olvastam a tapasztalatokat, Adélnak ez még igen nagy lenne. Fából lenne 35 centis, de attól most már odzkódom egy picit, főleg, h árban sok különbség nem lenne :? Egyébként amikor te keresgéltél nem találtál olyat, amire a későbbiekben lehet pedált tenni? Állítólag ilyen is létezik, de nekem még nem sikerült rálelni.

Kép Kép
curse
 
 


Curse,
Nekünk RatzFratz van ami fémvázas és nagyon strapabíró. Apa lefaragott a 41 cm-ből 2-3 cm-t (csővágás volt :wink: ) így jó Ákosnak épp mostantól. (de ő nagyon magas fiú, mondjuk a lábai nem arányosan rövidebbek a testénél szóval ez attól függ :) )
Vaterán vettem 9ért ha jól emléxem - tavaly ősszel volt.
Szerintem az a jó, ha van mellette egy pedálos is, mert így választhat melyikkel akar menni. Nálunk a kétpedálos bicaj már tavaly ősz óta nagy sláger, de ez egy más "közlekedési eszköz" :D

Kép
akata
 
 


Kata,
Én is a Ratzfraztot néztem ki :) Most 12e-ért lehet megvenni a vaterán. Végülis két kőcre tervezem, így nem egy vészes ár érte. Adél mostanság nem hagyta magát megmérni, de nem rég kezdtük el hordani a 92-es ruhákat. Ebből gondolom, h neki még nagy lenne a 41 centis ülésmagasság :?
Azért a hétvégén körbenézünk a bredonban próba végett. Ott is árulnak ilyet, legalább látnám, h mennyire nagy Adélnak :?

Kép Kép
curse
 
 


Rylie,
Bocsi, lemaradt :oops: szóval elképzelhető, h így nyelte be, de aztán az is eszembe jutott, h apa is simán hazahozhatja :? Ha apának nincs is baja, attól még Adélnak lehet :roll:
Mindenesetre már jól vagyunk, pisilelet negatív lett és most már láz sincs meg semmi :)
A tanár cikke nem semmi, amit mellesleg simán elképzelek. Nekem is volt szerencsém hasonló suliba járni erzsébeten anyám hülyesége miatt egy évet. Hát ott nekem is jobb volt havernak lenni, mint... :roll:

Még egy kérdés:
Tricklit meddig tud kényelmesen használni egy kőc? Hány éves kortól hány éves korig? :? Látszik, h agyalok a gurulós témán :lol:

Kép Kép
curse
 
 


Curse,
Nekünk Ratz akármi van. Peti 2.5 éves korában vettem, Peti sztem és óvónők szerint ügyes fiú (pl. úszáson, ovis tornán, mászókán...), de a bicajt még életében nem használta. Az biztos, hogy túl nagy neki (104-es ruhákat hord már régóta). És már abban se vagyok biztos, hogy jó ötlet ez a futóbicikli. Talán a sima klassz bicaj (ami kisebb) nekünk jobban bejött volna. Egyébként sztem nem P-vel van a gond (pl. egyensúly), mert kismotorral és rollerrel ügyes.

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: