Új privát üzeneted érkezett!

Neet!
Egyszer Fibi írta, hogy mindenki megtalálja a maga "igazának" megfelelő magyarázatot, és természetszerűleg azt fogadja el, mert ezzel megnyugtatja magát, hogy jól csinálja. Szerintem ez is egy ilyen kérdés.
Keményen fogalmazol, mint mindig, de kivételesen sokban egyet értek, talán azért, mert nálunk sem merült föl soha a "magán" lehetősége? Ki tudja, hogyan gondolkoznék, ha megtehettem volna, hogy legalább lehetőség szinten elgondolkozzak a magánról? Most úgy gondolom, akkor is az államit választottam volna. De ezt nem mondhatom 100%-ra... Mert az ember a legjobbat akarja a gyerekének, és a rendelkezésére álló eszközökkel él. És ebben a világban mindenki úgy gondolja, hogy pénzzel lehet megvenni a "jó" dolgokat. Én most úgy gondolom, hogy nem akarom pénzen megvenni a gyermekemnek a boldogulást. Bízok bennük annyira, hogy megállják a helyüket egy állami intézményben is, nem kell, hogy kiemelten kezeljék őket a pénzemért cserébe. De szerencsénk van, mert nagyon jó helyre sikerült bekerülni, és tény, hogy ez nem a körzetink (khm, mondjuk Pannust nem is vették föl a körzeti bölibe..).
Ugyanakkor az is igaz, hogy a gyerekeink elég sokat örökölnek belőlünk. Te egy olyan ember vagy, aki jól alkalmazkodik, nem lelkizős típus, nem bántódik meg minden szaron. Nyilván Eszti is ilyen, ezért nem is volt gond az államiban. Nekem sem volt soha semmi bajom az államiban, talán ugyanezt közvetítem a gyerekeimnek is, és ezért nincs baj. Sokan nem bíznak eléggé a gyerekükben, tudat alatt alul értékelik, hogy még kicsi, nem fog beilleszkedni, stb. Ez is baj lehet.
De most 90%-ban egyet értek veled. AMi a burkot illeti, azzal is! Örülök, hogy olyan gyerekekkel jár együtt a gyerekem, akikkel kb. hasonló anyagi lehetőségei vannak. És lát olyat, aki szegényebb és gazdagabb nála, de nem kirívóan. És hiszem, hogy többet teszek nekik azzal, hogy az a 70-80 ezer (persze ez csak egy gyerek ára, kettőre kb 150 lenne) a családban marad, inkább nagyobb lakásban lakunk, nyugodtabbak vagyunk, nem vagyunk idegesek, mert nem tudjuk fizetni az ovit, stb.

Én csak egy bölit és egy ovit ismerek, és az alapján biztos téves elképzelésem van az ovi-bölcsi helyzetről, de pl. a mi bölcsinkben még Pannus is kicsinek számít, pedig 27 hónapos lesz lassan. Ő lesz az egyik legkisebb a csoportban. Szóval sokan úgy képzelik, hogy ott bömbölnek a kisbabák, gondozónénik meg olvasgatnak mellettük. Téves!

Még egyszer, tudom, hogy mi nagyon szerencsések vagyunk ebben kérdésben, illetve kihasználtuk a lehetőségeinket, és annak megfelelően választottunk. Ugyanakkor, ha látnám, hogy ez nem jó a gyerekemnek, biztos más megoldást keresnék, nem hagynám szarban....

És még annyit, hogy egy szülő más szemmel nézi/látja az ovikat-bölcsiket. A gyerekek nem tudnak még olvasni, nem látják milyen márkájú játékok vannak, nem érdekli őket a törött csempe, és a kopottas bútor. Szerencsére!!! Szóval a fizikai feltételeket más szemmel kell nézni. A lényeg az, hogy miylen személyes adottságok vannak, miylen az ovónéni, gondozónő, és ez NEM pénz kérdés! Amúgy a magánovikban sem keresik halara magukat az ottaniak, és nem is kaptak más képzést.

Bocs, még lennének gondolataim a témában, de már unalmas vagyok
:oops: :lol:

Kép
Kép
zuzmo1
 
 


Curse!
Nagyon örülök Nektek, ha lesz időd, még írj, és persze kérjük a fotót! :D :D :D :D

Deni!
Boldog névnapot! :D

Ja, és még ovi-böli: sajnos, amilyen szar helyzetben vannak ezek az intézmények, tényleg igaz, hogy van, akinek választása sincs, mert nincs férőhely! Muszáj valami magán megoldást találnia....
zuzmo1
 
 


Curse, Johi,
Gratulálok!!!!

Tinu,
Azért nem mindegy, hogy boszorkánnyal össze van zárva a gyereked napi 8 órában, vagy az utca végében lakik és onnan oktat heti 10 percben (ha épp arra mentek). Nekem ennyi is elég. És velem pl. elég kíméletes volt a világ, ami bántást gyerekkoromban kaptam más gyerekektől, igen-igen ritkán tanároktól az sem az épülésemre szolgált, csak önbizalomhiányt okozott...

Neet,
Bárányhimlő? Vége?
A mi magánovint pl. játékok terén nincs is túl ellátva, az államiban több van. És van napirend, minden pont olyan, mint egy oviban. A gyerekek is eléggé állandóak (van, aki évek óta jár - a többség). És egyik óvónő tuti keményebb, mint én, másik másmilyen, harmadik nagyon kedves. És a gyerekek között van, akit gyalog hoznak, mert nincs kocsi, van akit terepjáróval. Sokan kényszerből (nem vették fel a bölcsibe) mentek oda és 'ottragadtak'. Mi is ottragadtunk, mert pont olyan, mint egy ovi, csak már kipróbáltam, kipróbáltuk és semmi negatívat nem tapasztaltam (az árán kívül). Nem érzem, hogy el lenne zárva a gyerekem az élettől, szuper csúnya szavakat hazahoz, néha összevesznek, verekszenek, csak sokkal több ideje van az óvónőknek a torzsalkodások kezelésére, a kölkök lenyugatására, akár szigorúbban, akár kedvesebben.
És a mi magánovink semmi pluszt nem nyújt (talán kivéve a kevesebb gyerek/óvónőt) egy jól működő államihoz képest! Sőt, nincs úszás, tf-ok, nem viszik őket bábelőadásra... Nekünk egyszerűen így alakult, megszerettem és elégedett vagyok (de gazdag nem - pont belefér)...Voltaképp csak jó v. sz.r ovi van.
(És bennem nincs semmiféle előítélet az államik (ovi, suli, egyetem) iránt, viszont kicsit rossz érzés, hogy sok ismerősben érzem az ellenérzést a magánovi iránt. Mintha ez azt jelentené, hogy sznob, gazdag és utálatos lcsalád ennénk. Ami éppen lehetne igaz is, de lehet más oka is, hogy épp oda hordom a srácokat...)

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 

 
 

Denizsa, Zuzi és egyéb Zsuzsannáknak boldog névnapot kívánok!

ancsipancsi
 
 


Zsan: ez teljesen igaz, hogy nem mindegy hány éves a gyerek. Valszeg ha ovis korában tapasztalnám, hogy az óvónő nem igazán van topon, akkor jobban kiverném a balhét, ha tehetném, el is vinném onnan a gyerekem. Ha meg iskolában, akkor megpróbálnám elmagyarázni a gyereknek, hogy nem értünk egyet xy nénivel, de azért neki mégis szót kell fogadni a banyának. :roll:

Móni: persze, ha nagyon traumatizáló hatású lenne a gyerekemre egy banya (vannak sajnos ilyen tanárok is), akkor nem hagynám. De egy átlag undok néni még elviselhető. Emlékszem, hogy nálunk is volt Erzsi néni az oviban, aki elég frusztráló nőci volt, de azért még nem sokkoltam be tőle, el lehetett viselni. És ne haragudj meg érte, hogy ezt írom, de a végzetes kivételektől eltekintve egy embernek mégsem a tanárainak egyikétől lesz önbizalomhiánya, ha lesz.

Amúgy én nem sznobnak gondolom a magánoviba járó gyerekeket, hanem ha én járatnám oda a gyerekem, akkor igazság szerint szégyellném magam, hogy egyrészt én megtehetem, más nem, másrészt hogy én ilyen "hülye" vagyok, hogy fizetek valamiért, ami jó máshol is. De hát ugyebár én nagy szocializmusban nevelkedtem, meg a szüleim sem voltak sose csókosak, csak olyan eccerű hétköznapiak. Biztos kapnám tőlük is a megjegyzéseket...

Kép
Kép
tinu
 
 


Deni, Zuzi,
nagyon boldog névnapot Nektek :D


és persze minden rejtözködö Zsuzsannát isten éltessen :D

Látom, jó a téma, délután elolvasom :)

puszi

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Zuzi,Deni és a többi Zsuzsanna,ezt küldöm Nektek:
Kép :D

Curse:
örülök,hogy rendeződni látszik minden :D
Most aztán jöhetnek a fotók,méretek,részletek stb... :lol:

Azt hiszem,hogy nagyon,de nagyon mázlista vagyok az ovinkkal kapcsolatban :!: Ez állami a javából/ami a pénzügyeket tekintve elég kaka :evil:Szerencsére a falusi mentalitás megvan még,aki tud hozzájárul pl. a kajához.Zöldséges,kistermelők ingyen adnak gyümölcsöt. /,de minden más olyan,mint egy családban.Mindenki tudja a dolgát,a kötelességét.Rendszer van,de minden egyedi igényt is próbálnak figyelembe venni!Remekül képzett ovónénik,a dunakanyar,mint hely már csak ráadás :lol: Szinte hetente járnak kirándulni,madárlesre,hajókázni stb.
Ha úgy vesszük ez is egy bizonyos burok Dorka körül,de én örülök,hogy nem nagyvárosi oviba kell járnia.

petergabi
 
 


Ovihoz csak annyit jegyzek meg, hogy mi ugye fizetünk érte (nem annyit mint egy magán, de mégis pénzbe kerül), és NEM azért vittem oda, hogy felvágjunk, hanem mert megnéztük a körzetest (ahova kisteso miatt nem sok esélyünk lett volna...), és nem tetszett. sem a hely, sem az ovonéni. Ide is CSAK AZÉRT vittük, mert új ovonök jöttek, akik rögtön belopták magukat az én és a fiam szivébe is. Waldorf elveket sem viszik tulzásba, olyan jo kis arany középutat képviselnek, ami abszolut nyerö számunkra.
fibi
 
 


Köszi :oops: :D

még mindig ovi: Nekem sosem az jut eszembe, amikor valaki azt mondja, hogy magánba adja a gyerekét, hogy sznob, vagy fel akar vágni, hanem az, hogy félti a gyereket, és ezért viszi inkább magánba. Legalábbis az ismerőseim mind ilyenek. Senki sem sznob, "csak" a legjobbat akarja a gyerekének, és az ő hitük szerint "ez" az. Persze biztos van, aki sznob, de én ilyet nem ismerek. Egyik barátnőm mesélte, akinek a kisfia a kamaraerdei oviba jár, hogy ő az egyedüli anyuka aki dolgozik, és neki van a legszarabb kocsija. :lol: Szóval sznob is van. VAgy megtehetik, hogy anyuka ne dolgozzon, ezért be sem veszik a gyereket államiba. Ilyen is van. De akiket én ismerek, nem ilyenek.
zuzmo1
 
 


Köszi :oops: :D

még mindig ovi: Nekem sosem az jut eszembe, amikor valaki azt mondja, hogy magánba adja a gyerekét, hogy sznob, vagy fel akar vágni, hanem az, hogy félti a gyereket, és ezért viszi inkább magánba. Legalábbis az ismerőseim mind ilyenek. Senki sem sznob, "csak" a legjobbat akarja a gyerekének, és az ő hitük szerint "ez" az. Persze biztos van, aki sznob, de én ilyet nem ismerek. Egyik barátnőm mesélte, akinek a kisfia a kamaraerdei oviba jár, hogy ő az egyedüli anyuka aki dolgozik, és neki van a legszarabb kocsija. :lol: Szóval sznob is van. VAgy megtehetik, hogy anyuka ne dolgozzon, ezért be sem veszik a gyereket államiba. Ilyen is van. De akiket én ismerek, nem ilyenek.
zuzmo1
 
 


Johi, gratula és sok boldogságot, egészséget a családnak! Zsuzsannáknak pedig boldog nevüknapját!

De jó a téma... mi még oviválasztás előtt állunk, így hát szívesen olvasom a tapasztalatokat, véleményeket. :)
Egyelőre úgy néz ki, hogy Zsófi, annak ellenére, hogy idén novemberben betölti a 3. évét, csak jövő szeptemberben fogja elkezdeni az ovit, mivel tesó igen kicsike lesz ősszel, nem szeretném őt bombázni az oviból hazahozott vírusokkal, bacikkal. Azzal egyetértek, hogy kell a közösség a gyereknek (bár Zsófi marhára nem foglalkozik még a kortársaival), épp ezért hordom el különböző heti programokra, illete itt a lakóparkban is a játszón hemzsegnek a gyerekek. Ami persze nyilván nem olyan, mint az bölcsi/oviban.
A körzetes ovinknak két épülete van. Az egyik nagyon-nagyon szimpi, egy szabadidő parkon belül van. Amikor babaúszni jártunk oda Zsófival, akkor láttam, hogy többször meghívtak népzenészeket, és kint zenéltek, műsoroztak a jóidőben az udvaron. A másik épület - ahova mi hivatalosan tartozunk a kettő közül :( - pedig itt a főúton van, nem messze közlekedési lámpa. Reggelente és délutánonként az ovinál van az autósor vége, fűszeretve buszokkal... Abban bízom, hogy a parkbéli épületbe felveszik, mert ha nem... akkor még nem tudom, hogy hova, de a főútvonal mellé tuti nem fog járni.
A magánovikat is nézegettük az érdekesség kedvéért - nálunk is főleg párom kacsingat arra felé. Amiket itt a közelben találtam, az mind nyomatja az úszást, angolt, rsg-t. Nekem ez egy kicsit túlzás.
Persze ezek csak az első benyomásaim, majd meglássuk mi lesz élesben.

Láttam volt szó Anna és Petiről. Épp tegnap hozta ki a futár a kistesósat. Zsófi egyből rácuppant. Tegnap kitaláltam, hogy majd ha jó idő lesz, elmegyünk libegőzni... látom, van benne erről egy történet. Ma elmeséltem Zsófinak, plussz elmondtam neki, hogy majd mi is megyünk, mert az milyen jó dolog. Egyből bezsongott, most folyamatosan azt a mesét nézegeti. :) Tényleg, volt már valaki libegőzni kisgyerekkel? Kivitelezhető? Megnéztem az oldalukon, nincs alsó korhatárhoz kötve, nyilván mindenki saját felelősségre viszi fel a csemetéjét.

Ani
manitou
 
 


http://bookline.hu/product/home!execute ... s&id=66906

szerintetek ez az eredeti Tesz-vesz város könyv? mert az eredeti legelsőt akarom megvenni Hejjietta névnapra, ami közeleg...


http://bookline.hu/product_images/929/2000004727330.JPG

ancsipancsi
 
 


Johi,
gratulálok!!! :D

Ani,
mi voltunk már libegőzni, először akkor, amikor Marci még egy éves sem volt, Dóci pedig még nem volt három. A gyerekek ülhetnek a szüleik ölébe, vagy akár közéjük, melléjük, ahogy a szülő gondolja.
Marci még azért rám volt kötve először hordozóban, és szerintem most is inkább ölben vinném, mert ő amolyan "bátor" fajta :wink:

Ovi: Dóci államiba jár, Marci pedig alapítványiba. Neet, én vagyok az élő példája, hogy van olyan, hogy anyuka dolgozik, és megkapja a "helyhiány miatt sajnos nem tudjuk felvenni gyermekét bölcsődénkbe" blablát. Mert úgymond későn jelentkeztem, azaz több, mint egy évvel a bölcsőde megkezdése előtt. És nem már akkor, amikor Marci még pocakban csücsült. Kurva kevés a bölcsődei hely, evvan.
Mondjuk nem bánom, Marci így ide jár a szomszédba, nem a kórházhoz. És imádja.
Most majd jön a puding, azaz az ovi próbája, mert ősztől oda megy, ahová D. is jár. Dócival marha nagy mázlink volt, mert kifogtuk az ovi egyik legjobb óvónőjét, Marcival ilyen magasságok most nincsenek kilátásban, sőt, az egyik néni, aki valószínűleg az ő csoportját fogja vinni, első látásra nem szimpatikus. De erre azt mondom, hogy amikor Marci bölcsijét néztük, ott volt Erzsi, akire egyből azt mondtam, hogy jóisteneme, nehogy ő legyen a bölcsisnénije, annyira nem jött be elsőre.
Aztán ő lett. És imádják egymást. És én is nagyon kedvelem Erzsit. Ennyit az első benyomásaimról :) Ezt jól ki is raktam a mentális kispolcra, azzal a felkiáltással, hogy a problémákat kezelni kell, nem gyártani.

Burok: szerintem - egy bizonyos ponton túl - a szülőnek nem feladata, hogy megóvja a gyerekét a külvilágtól.
Az én világomban a szülőnek az a feladta, hogy ott legyen és biztonságot ill. védelmet nyújtson, ha a gyerekét épp jól seggberúgta az élet.
Persze nem fogom belökni a cápáktól hemzsegő madáritatóba, hogy az élet kegyetlen, jobb, ha már most megtanulod, vazze. De nem fogok minden vélt vagy valós problémát előre helyettük megoldani.
kisün
 
 


No, a tapasztalatok alapján ismét elég sok malomban őrölünk :mrgreen:

Zuz,
"Én csak egy bölit és egy ovit ismerek, és az alapján biztos téves elképzelésem van az ovi-bölcsi helyzetről, de pl. a mi bölcsinkben még Pannus is kicsinek számít, pedig 27 hónapos lesz lassan. Ő lesz az egyik legkisebb a csoportban. Szóval sokan úgy képzelik, hogy ott bömbölnek a kisbabák, gondozónénik meg olvasgatnak mellettük. Téves!"
abban a két állami bölcsiben, amit mi próbáltunk, láttunk, nagyjából ezeket tapasztaltuk, Ábel a maga 2,5 évével lett volna a legnagyobb a csoportban. SZóval tényleg ahány hely, ahány körzet, annyiféle, a ti államitokba lehet, hogy beadtam volna Ábelt, ezekbe tuti te sem adtad volna a gyerekeid, akármi is a szitu.

Én azt hittem, csanákra van vmi egységes izé, hogy hogy kell működjenek, de akkor tényleg ebből is rengeteg féle van
:o

ÉS BOLDOG ZSUZSANNNA NAPOT INNEN IS! :D :D :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Most jön az ütős érv: miért fog Ákos magánoviba járni? :) nem azért mert helyben úszni tanítják, meg lovagolni meg mert minden reggel "tornaórával" indítanak meg meg meg.... bár ez is elég meggyőző, hanem mert kb 20 éve annak, hogy volt egy osztálytársam és akkor azt mondtam magamnak: ha egyszer gyerekem lesz, azt akarom, hogy ő legyen az óvónénije. :D És lőn. és ettől én nagyon boldog vagyok.

De a programokon túl ez az ovi tényleg csak annyiben más, hogy 17 gyerekre van 2 óvónéni nem 32-re egy. Én voltam óvónéni, jól értem mi a különbség. Valamint eléggé azonosulok az óvoda soha többé nem pótolható "alapozásával" amire majd a házat építjük.
De ártani majdnem ennyit tud egy rossz intézmény ill. pedagógus.
Nem gondolkodom waldorfistán, de tényleg úgy hiszem ez az egyik legfontosabb életszakasz ahol elveted a magot.

Tinu,
itt is lehet tetves, ez nem pénz kérdés :D

Kép
akata
 
 


tudom, ez nem egy karitatív adománygyűjtő oldal :)), de mégis, ha valakinek van fölösleges Libero vonalkódja, szívesen fogadnám, mert hiányzik még Adrika szülinapi ajándékjához (jó pofa vagyok, mi?) pár pont, s , ha meglenne, gyors megrendelném, hogy ápr.5-re ide érjen.

és akkor én is offolok pár képpel :)

Kép Kép Kép

ancsipancsi
 
 


ANcsi,
egy darab vonalkódom van, a pénztárcámban hurcibálom, ha találkozunk ne felejts el szólni. neked raktam bele már több hónapja, de én rendre elfelejtem.

MAgánovi utsó:
mi is úgy kezdtük, hogy "helyhiány" miatt nem vették fel dedet az állami bölcsibe. Gonosz apja dologozott, még gonoszabb anyja pedig nappali tagozatos egyetemista volt, olyan álmokkal, hogy mielőbb be szeretné fejezni az egyetemet.
aszondták túl késő, a legtöbben még pocakos korban íratják be a bölcsibe a dedeket.
és én sem bánom, hogy így alakult, igaz nincs olyan szép lakásunk, mint legtöbbötöknek, és ezért nem is tudjuk megadni nekik azt a sok szépet és jót, mint ti a legtöbben, de legalább az ovi kárpótolja őket ezért. Rendszeresen járnak almát szedni, jön hozzájuk a Kolompos, az óvónénik asztal mellett megebédeltetik őket, mesét olvasnak nekik, ezeket mi, ebben a szegényes otthonunkban nem tudjuk megadni nekik.
És a fiam még egy videóklipben is szerepelhetett, mondjátok melyik állami oviban lett volna erre lehetősége? :twisted:
Van abban azért valami jó, ha az ember csókosok között mozog... :lol:


egyébként ez pont az a meddő vita, ami soha sehova nem vezet. A keménykalapos magánosok és a keménykalaos államisok véleménye sosem fog közeledni egymáshoz.
sztem tök fárasztók ezek a viták. Eleinte még jó volt, de mostanra kicsit úúúúúúúúncsi.

bedobhatjuk még a szoptatás vs. tápszer, a császár vs. természetes szülés, és a válaszott orvos/szlésznő vs. ügyeletes doki csontot is. Hm? Valaki nem akar esetleg ezekről vitázni? Vagy esetleg a homeopátia vs. hagyományos orvoslás? Oltás vs. nem oltás?

és még a sokadik utsó: én az a fajta sznob ember vagyok, aki ha megtehetné, bizony gimnázium végéig magánba jártaná a gyerekét. És nem szeretnék ezért mentegetőzni senkinek, aki bezzeg államiba járatja a gyerekét. Én is érzem azt, hogy aki magánba járatja a gyerekét, soha nem jön elő azzal, hogy mi a f.szért járatjátok államiba a gyerekeiteket, míg nem először bukik ki így vagy úgy, hogy mire ez a magánosdi? Mért baj a magánovi????
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsancikant 2009.02.19 17:00-kor.

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Zsan,
:lol: :lol: :lol:

sztem nem is kell, hogy egyetértsen a "2 tábor", ami nem is olyan élesen elhatárolt amugy... Elég ha meghallgatjuk a másik oldalt, és egy picit jobban megértjük az ö helyzetét, vélményét. akkor talán elfogadjuk, hogy ö másképp gondolja, és azzal nincs semmi gáz. az ö élete, csinálja ahogy neki jo. de már ez is uúúúncsi szöveg, ugyhogy én is befejeztem :lol:
fibi
 
 


Fibi,
kicsit átírtam! :lol: És igaz, jó olvasni a kül. álláspontokat, de én sosem érzem, hogy ezzel egy kicsit is megnyitnám a másik ember szemét, esetleg egy kicsit ez után másképp látná a dolgokat. Ezért uncsi ez nekem. Ha látnám, hogy van elmozdulás (és most szigorúan a keményvonalasokról beszélek, nem magamról :wink: mert hogy én is államiba adom a gyerekeket :lol:) akkor úgy érezném van miről beszélni. Én SOHA nem hoznék fel egy olyan témát, hogy vajon jó-e, ha a gyerek már két évesen viaszkosvászon terítő mellett falatozik társaival, a nem épp csillivilli bölcsődében, a túlterhelt óvónők/dadusok mellett.

bocsánat Neet és Zuzi,
én nem úgy érzem, hogy itt keményen fogalmazott volna bárki is, hanem inkább úgy, hogy savanyú a szőlő. Még ha nem is, akkor is úgy ÉRZEM.

ANcsi,
lemaradt, hogy nagyon szépek a lányaid! De úgyis megkapod személyesen. :wink:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Zsanci!
Tökre sajnálom, ha így érzed :cry:
Szerinted irigy típus vagyok? Ezt még nem kaptam. Nem is érzem magam annak. A véleményemet írtam le, ami a tapasztalatokon alapszik, ami nem nagy, mert nem jártam túl sok nyílt napon. Nem érzem, hogy kárpótolnia kellene bármiért is az ovinak, és őszintén, nem érzem, hogy bárhol máshol jobb helyen lennének a gyerekeim (illetve még csak B), mint ahol van. Tehát ez nem egy olyan dolog nálam, hogy oké, megéri, hogy szar helyen van agyerek, mert akkor futja itthon rostos lére :cry: Nem hinném, hogy jobb helyen lenne, ha fizetnék érte. De ez csak a mi ovis helyzetünk. Ahogy írtam, szerencsénk volt, de nagyon. És azt is írtam, hogy nem ítélek el senkit, aki a másik vonalat választja. megértem az érveit.
Az első hsz-ed alapján nem éreztem magam keménykapalos államinak, de most nagyon megszólítottál, és tekintve, hogy sokat beszélgettünk már erről személyesen, kicsit rosszul esik a kategória.
Tényleg sajnálom :cry:
zuzmo1
 
 


Hajrá Zsan! :lol: (mellesleg tényleg tök jó a hajad, én is akarok fodrászhoz menni!!!)

Nemtom, hány tábor van, annyira különbözőek a helyzetek, az ovik, bölcsik, minden, hogy itt nem lehet (ahogy Fíbsz is írta) 2 elkülönült táborról beszélni - szerintem. Úgyhogy písz, mindenki vigye oda, ahova tudja meg akarja :lol: :roll: :lol: De azt jó látni, hogy ilyen különbségek vannak állami és állami illetve magán és magán közt is, nem gondoltam volna. Illetve nyilván vannak, hisz nyilván Ózdon egész más a helyzet, mint Sopronban, csak hogy elég távoli példát mondjak :mrgreen:

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


basszus, még Zuz hsz-e előtt írtam a sajátom, ne tessék félreéreni :( ezen annyira kár rugózni

Ancsi,
tökre hasonlítanak a csajok és milyen szépek!!! :D és milyen nagy a kisLencsi :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Zsanci,
Meggyőzésről annyit, hogy más máshogy érzek a szülés utáni borítékokkal és az egésszel kapcs-ban. Persze, már nem szülök és nem hiszem, hogy máshogy tennék, ha mégis szülnék, de a fejemben már más van. Szóval azért nem teljesen meddők a viták... vagyis nekem.

Zuzi,
én a két gyerökre ötvenvalahányat fizetek (fél napra, kajákkal, gyümölccsel és angollal, amit azért ugye senki nem vesz komolyan, mármint, hogy van értelme a szórakozáson kívül...). Van olyan 'állami', ahol a kaja huszonakárhány és nem jó!!! persze, sok az ötvenvalahány is és ez eleve egy lényegtelen tényező, de nekem baromira megéri, hogy egy helyre viszem/hozom őket, nem is szólva, hogy szoktattam volna be őket 1edül???? Mit csinálok addig a másikkal? Hogy megyek szülőikre? Szóval annyi szempont van. És én is utolsót szóltam, nem tudom miért - biztos kibukott a fóbiám, hogy annyiszor kellett magyarázkodnom a magánovi miatt, hogy már inkább nem is említem meg senkinek... És nem az itteni magyarázkodást értem ezalatt és nem is Neet hsz-a miatt lettem frusztrált.

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Igen Zuzi, én is kérem, hogy NE érts félre még akkor sem, ha nagyon félreérthető voltam.
A te megszólítottságod azért volt, mert azt írtad, hogy Neet igen keményen fogalmazott, de egyet értesz vele. Én meg azt írtam, hogy nem kemény volt, mint inkább irigy. ÉN, Komáromi Zsána, ezt érzem ki a szavaiból, még ha nem is így van.
Téged csak és kizárólag EZÉRT szólítottalak meg, nem azért, mert az érveid irigységet sugallnának. nem hiszem, hogy te valaha feldobnál egy olyan labdát, amit tegnap itt Neet feldobott, még akkor sem, ha te ezzel nem is értesz egyet. Soha nem feltételezném ezt rólad.
Mea culpa! őszintén!

Móni, Szrek,
én örülök, ha máshogy látjátok. :) Remélem én is máshogy fogom látni, ha ennek egyszer vége lesz.

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Monisa!
Remélem, én is utoljára:
Te azért érzed rosszul magad, mert magyarázkodnod kell,hogy miért járatod magánba. ÉN meg úgy érzem, hogy ma az a tendencia, hogy aki ezt nem teszi meg a gyerekéért, az a rosszabbat választja neki. Nálunk 10 ezer körül van a kaja, ami sok, tekintve, hogy ez a kétszerese a tavalyinak, és helyben főznek, nagyon jókat, böli is ugyanazt kapja. És azért döntöttünk emellett az ovi mellett, amiért Te is, mert egy helyre tudjuk a két gyereket járatni, egy kapun be, balra böli, jobbra ovi. Tekintve, hogy vegye csoport, Pannus valszeg követni fogja tesót.
És hangsúlyoznám még egyszer, hogy én elhiszem, hogy nem minden álamiban ez a helyzet.....

Kép
Kép
zuzmo1
 
 


Na,
sok sok év után nekem ma lett elegem ebből az egészből. Bocsánat, hogy hülye voltam, így alakult, biztos fogalmazhattam volna okosabban, nem ment.
elnézést a sok évi fosért, amit ideöntöttem.
köszönettel,
zsk

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Spec. nekem azért tetszett ez a beszélgetés (biztos azért nem érzem vitának, mert engem nem kavart fel), mert úgy éreztem, sokféle nézőpont előjött és végülis nem derült az ki, hogy ez a jó, vagy az, hanem egyszerűen csak mindenki leírta a tapasztalatát. Szoktak itt ennél sokkal meddőbb és lélekrombolóbb viták is lenni, ahol valóban csak táborok vannak, közeledés nincs. Ez nem volt az.
Magamat sem tudnám táborba sorolni, biztos azért, mert láttam én sokféle, nagyon jó, számomra tetsző magán-, alapítványi stb. iskolát már, ahova szívesen járattam volna a gyerekem. ENnek ellenére azért nem törekszem valami hű, de hiperszuper sulira majd, és ennek semmi köze az anyagiakhoz, meg irigységhez, meg semmihez sem. Én úgy érzem, sokkal többet tudok adni a gyerekemnek azzal, ha vegyes populációjú helyre járatom. Tolarenciát nem lehet tanulni csak úgy, ha az embernek pl. van cigány osztálytársa is. Lehet, hogy hülye szempont, de számomra idegen a gondolat, hogy a gyerekem csupa értelmiségi család gyereke között értelmesedjen. EGészen biztos vagyok benne, hogy ez csakis rólam szól, de miért baj az?

Kép
Kép
tinu
 
 


Ancsi: küldj el címet pü-ben és ha minden igaz két vonalkódot tudok küldeni. Ugye, csak a kód kell, nem kell mellé semmiféle figura vagy ilyesmi? Figura van egy rakás, de a kódot nem kezdtem már gyűjtögetni, mert a tököm tele lett ezzel a gyűjtögetős cuccal. (Valahogy hozzám sose érkezetek el a ajándékok... :x )

Kép
Kép
tinu
 
 


Ancsi: és a lányok nagyon szépek! A fürdőkádas a kedvencem!

Kép
Kép
tinu
 
 


Köszi Lányok a köszöntéséket!! Nagyon aranyosak vagytok, egészen meghatódtam :oops: :D

Zuzi! :) Nagyon boldog névnapot neked is!!!!
Kép
denizsa
 
 


Ancsi :) Nagyon édes Adjika!!!! Te jó ég, már áll!!! Nagy gratula, nagyon ügyi!!! :D :D

Lindi :) Tök jók a képek!! A szánkós futós nem semmi, stramm csajszi vagy! igazi kardioedzés, az biztos :lol: hóemberes rulez, nálunk is áll egy a kertben :wink: és a szexepilje, hogy egy tollaslabda az orra, igazán egyedi :mrgreen: :lol: Örülök, hogy a gyerkőcök jobban, további +++++ok!! Berekfürdős képeken meg jót nosztalgiáztam, szuper az a hely!

Barbi :) Jaj de szép Angi!! és látszik, hogy élvezi a fürdőzést :D Hajlandó volt kijönni a vízből? amikor mi voltunk szilveszterkor pancsolni, mindig ez volt a legnehezebb :lol:

Gabi :) Mekkora már Botondod!! wow!! :o :D :D nagyon helyes arcocskája van!!

Rylie :) Borinak sok +++++++++++ Hogy van? Van még láza??

Fibi :) Akkor fogd be apát, kérjük a képet a srácaidról!! :wink: Örülök, hogy füled javul :)

Akata :) Ákos és a hóembernyalogatás eszméletlen!! :lol: :lol: Köszi a husis infót, kipróbálom mindenképp!

Curse :) De jó, hogy írtál!! :D Szuper, hogy Alex ilyen jól szopizik :D :D és hogy Adél a gondos nővérke :D :lol: Gátadnak +++++++

Kép
Kép
denizsa
 
 


Manitou: még neked akartam írni, most jutott eszembe, hogy mi is voltunk libegőzni ősszel még Tücivel. Akkor még pici terhes voltam, mertem cipelni a gyerekt és paramami lévén ergóval magamra kötöttem Tücit (akkor volt kb. 20-21 hós) és úgy ültem fel. Tüci nem volt túlságosan meglepődve a libegőn, utána nemes egyszerűséggel csak hintának nevezte. :) Ha jól emlékszem, Lindiék is voltak libegőzni a gyerekekkel. Nem volt gáz egyáltalán, nem volt veszélyes, úgyhogy menjetek csak nyugodtan. ÉN is szeretnék menni még, bár vigyázzatok nagyon, mert apósom kocsijából kilopták a gps-t, míg parkolt a libegőzés és kilátózás alatti időben. :evil:

Kép
Kép
tinu
 
 


Köszi a libegős tanácsokat! Zsófinak beígértem, hogy ha jó idő lesz (azaz már nem kell csizma és kabát :lol: ), akkor megyünk és libegőzünk. Olyan édes, feszt libikókát mond libegő helyett, aztán megakad, mert tudja, hogy nem libikóka, de nem jön a szájára a helyes szó. :)

Ja, Curse-nak nem is reagáltam! Örülök, hogy minden ok! Adélnak gratula amiért ilyen ügyeske, aztán várom a kétgyermekes lét élményeit, hagy készüljek. :wink: És igen, igen! Légyszi képet, ha majd ide jutsz!

Ani
manitou
 
 


Zsan :) Depidhez ++++++++++ Úgy látom, ma kissé rossz napod van :mrgreen: de ne dőlj kardodba plíz, irány egy kapucsínóért :wink:

Zuzi :) Ovi: Ámen! de nekünk tényleg mázlink van az ovijainkkal, így könnyű :wink: :lol:

Ovis téma: jaj mekkora szerencsém van, valahogy engem se kavar fel a dolog (mint ahogy Tinut se :D ), most épp nagyon kúúúúl vagyok :lol: :lol: és most ezt tudom értékelni... (bezzeg ovikezdés előtt... :mrgreen: )
Pedig Bálint ovis, ráadásul államis, de tudom, hogy nagyon jó helyen van és ez a lényeg, nem bíznék jobban egy magánban sem. Mondom, hogy mázlista vagyok... :D :lol: :lol:
denizsa
 
 


Sziasztok!

Hú, de jó, hogy én ebből kimaradtam :)

Den! De jó lenne, ha a kapucsínó gyógyír lenne a depire :wink:
Asszem infúzióba kötném ...

Pár napja bedöglött a fűtésünk, napról napra hidegebb van, most ha maximumon megy a kazán is mindössze 18 fok. Szerelők szétteszik a kezüket, valahol valami el van dugulva.
Peti holnap 7-kor lelép 2 napra, és mikor jönnek szétcincálni a rendszert? Hát holnap 8-kor :twisted: Úgyhogy Grétit gyorsan óviba viszem, Bajnikát lepasszolom az egyik barátnőmnek (boldog lesz a saját 2 évese mellé 3 hónapos terhesen egy taknyos gyereket bevállalni) és én holnap asszisztálok a szerelőknek ahhoz, hogy leeresszék az egész rendszert (remélem holnap is mínuszok lesznek) és egyesével átfújják az összes radiátort. És akkor csak a remény marad, hogy valamelyik radiátor a bibis és nem valahogy a falban valamelyik cső :twisted:

És ez még nem elég. Jövő héten Peti kórházba vonul és megműtik :cry:

KépKép
KépKép
lindicita
 
 


Szép jó reggelt! :D

Zsanci!
Ha egyszer majd valami miatt itt hagyod ezt a topicot, akkor az ne egy ilyen baromság legyen! Oké??????? 8) Ez a téma mindenkit érzékenyen érint, mindenki szeretné azt hinni, hogy az ő döntése a legjobb, mert kell az önigazolás, kell a tudat, hogy a legjobbat teszi a gyerekének. És valószínűleg mindenki a legjobbat is teszi! Felméri a lakóhelye közelében lévő lehetőségeket, és dönt! Mint már annyiszor megbeszéltük, a személyi adottságok számítanak, az meg aztán tényleg nagy lutri, hogy hol milyen óvó nénik vannak. Ezért is nem írtam olyan kategorikusan, hogy márpedig csak az jó, ahogy mi csináljuk. Minden hsz-emben ott van, hogy szerencsénk van, és hogy megértem, ha valaki másként dönt.
Szóval, maradj! :D

Gabi!
Hihetetlen nagy már Botond! :shock: Csodaszép kisfiú! És látom, hogy Orsid elmúlt 14! AZta! AKkor Ti most továbbtanulás előtt álltok! Mesélj, hogy lehet összeegyeztetni ennyire különböző korú gyerekek igényeit :lol:

Barbi!
Nem is írtam, hogy Angi milyen szép :D

Ancsi!
VAn szerencsém őket élőben is csodálni, de gyönyörűek a képeken is :lol:

Lindi!
Kazán :twisted: :twisted: :twisted: Remélem, sikerül megszerelni! És remélem, nem komoly műtét áll a férjed előtt! +++++++++++++++++++++++++++++ hozzá!
A szomszédunk kisfia a Ti ovitokba jár, azt nem tudom, hogy egy csoportba-e Grétivel, és neki is arcüreggyulladása van, + fülgyulladás :( Minden ovinak megvan a maga járványa ezek szerint.
zuzmo1
 
 


Manitou,
Mi is libegőztünk, Anna és Peti után szabadon :lol: és nagyon élvezte Ákos. Hajrá libi ha jó idő lesz, mi is megyünk újra :)

Zsuzsiknak utólag is nagyon boldog Névnapot!!

Kép
akata
 
 


Zsan,
egyetértek Zuzival, ne hülyülj, el ne tünj :lol:
Remélem, ma már jobb napod van!!!! ++++ és :D (nem jöttök bajára most hétvégén? kapucsinozhatnánk, vasárnap lejár a 27 nap tisztitokura :wink: )

Deni,
sztem nem(csak) a mázlin mulnak ezek a dolgok, hanem a hozzáálláson is :wink: és ez is mindenkinél egyéni, de ezt ugyis tudod :)

puszi, szép 7végét, mi ma utazunk nagyszülökhöz

KépKép
fibi
 
 


Zsan,
nagyon félreértettél. :) Nem akartam és nem is akarom fikázni a magán (waldorf, bio, csana, stb, nekem ezek egy kategória :lol: ) helyeket, csak azt írtam, amit Tinu meg itt többen is, hogy igenis lásson, tapasztaljon a gyerek többfélét (igen, már a bölcsiben is volt cés társunk, és az egyik legnormálisabb kölyök volt és az anyuka is!!), ne legyen burokban (ugye Eszter egyke, így sokkal nagyobb a burok, mintha 3 felé osztanám azt a burkot). Szuper, hogy lehet ennyi közül válogatni, hogy akinek pénze van, az megveheti a legjobb társaságot a gyerekének, de én végig azt hittem, hogy a magánbiówaldorfakármilyen csillivilli helyek klasszisokkal igényesebbek a gagyi államinál, kolbászból van a kerítés is, nénik folyton mosolyognak, miniangol, miniló, minibiónemtommi megy egész nap, és totális a burokérzet.
Miután SZERINTEM egy 2-3-4-5 évesnek (legalábbis az enyémnek) semmi szüksége ezekre (kolbászoskeri, miniangol, ló, stb), simán elvan a körzetesben is, sőőőőt, a fenti beszámolók szerint sokkal jobb helyen van, mert itt foglalkoznak vele, van rend, van játék van minden, ami SZERINTEM egy óviban kell, hogy legyen, és a csomó puccos franc meg nincs és nem is hiányzik.

Akinek meg savanyú a szőlő, az iratkozzon be várakozólistára a mi óvinkba, ide celebek is járnak. ;)

Kisün,
lehet, h rosszul emlékszem, de te nem 4 órába mentél dolgozni, amikor dedeket ide-oda beírattad (volna)? Nem az van (akár igazságos, akár -talan), hogy minima 6 vagy 8 órában kell nyomni, h ilyen kiváltságokat élvezhess, mint óvi?
Ugyanez Zsannak is: csak ha nappalin jársz, akkor jár a bölcsi, legalábbis pár éve még így volt. Esti, táv, levelezőst nem segítik ezzel.
Továbbra is az a kérdésem, lehetséges-e, hogy anyu és apu is 8 órában bejelentve dolgozik, és nem veszik be a gyereket a körzetesbe? Akkor ez vendettáért kiált. Kit, ha őt nem?

Köszi annak, akinek megy a szövegértés, és tud értelmesen vitázni, független attól, h egy-e a véleményünk, vagy kettő. :)
Senkire nem akartam sarat dobálni, aki annak vette, az olvasson vissza párszor, hátha felfogja, mit írtam-kérdeztem.
neet
neet
 
 


Tinu,
általános alsóban én is voltam tetves. :mrgreen:
neet
 
 


Akata! képek :lol:

Pgabi! Botondot nagyon cuki!!! :lol:

Lindi! Leért a lába. De egyébként is iiiiiiiiiiiiíííííííííííííííííímádja a vizet :lol:

Szrek! de kár hogy nem szóltál, úúúúúúgy vittem volna Angit vmilyen farsangra...

Neet! én csak annyit, hogy pl.: Angi igényli a gyerektársaságot, s sztem baaaaaaaaaaromira fogja élvezni az ovit, DE nem heti 5 napban.
ja és nálunk is iiiiiiiiiiiiszonyat a túljelentkezés. náunk valszínű W-ovi lesz, s nem sznobságként, s nem azért mert fürdünk a pénzben, hanem azért mert azt látom/gondolom, hogy ez lesz Anginak a legjobb (mármint az általunk előteremthető viszonyok között).
esélyt adtam/adok a helyi oviknak is. de sajna nem tűnik jónak (túljelentkezés, életunt ovónénik stb.)

Zsan! én főleg itt a bneten tanultam, hogy ovónőt válassz, s ne a saját elveidet kergesd. a héten volt az első babacsopi a w-oviban, s Anginak tetszik az ovónéni (aki tavaly tartotta az nem tetszett neki, s már akkor is ezt a mostanit szúrta ki magának). amikor apukájának azt mondta, hogy tetszik neki az ovónéni, s szeretne megint menni majdnem a felhőkön ugráltam :lol: . s azért (!!!) mert tetszett neki az ovónéni, nem azért mert a w(!)-s ovónéni tetszett. ez igazándiból már tudom nem is neked szól :wink:
s nehogy eltűnj!!!

Curse! de szupi, hogy ilyen rendben mennek a dolgok. szopinak külön örülök :lol: :lol:

Ancsi! nem mondod?! én rögtön átkűtem. majd küldöm a hotmail-es címemről (a frímél oly kaka tud lenni :roll: )
Köszönöm az alakom dícséretét, de hidd el nem ajándék.
Adrika is totál Lencsi. szaloncukrok :lol: :lol:

Deni! hála Angi nem az a végleges fajta. Általában :wink: mindent meg lehet vele beszélni :D Egy nemrégi példa: apjuk adott neki pici csokigolyókat egy tálkába. s kb.5-6ot visszaadott, hogy azt már nem kéri :shock: . csodaköli, mi? :lol: :wink:

Én is mán alig várom, hogy libegőzhessünk. bár lehet, hogy majd inkább csak apjukkal fog menni, mert mire szép lesz az idő, addigra már kint lesz a kicsi is, s nem hinném, hogy pár hónaposnak élmény lenne...

Lindi! remélem gyorsan megjavul a rendszer. s apjukotoknak +++

BOLDOG ÁLMOS NAPOT! ha ma tartjátok

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Monisa,
bhimlő nyomokban látszik még, de hétfőn mehetünk óviba. Államiba. :mrgreen: Már csak ketten vannak, abból egy most kapta el, egy még várat magára. Asszem 22-en vannak.

(Ebből ugyan 3-4-5 mindig beteg, tehát max 18-an vannak a 2 nénire, ez sztem simán kibírható, a bölcsiben 12en voltak, valaki ugye ott is mindig beteg volt, úh 10 alatt volt a max benti létszám, szintén 2 nénire. Ha már előkerült a létszám kérdés, gondoltam, megemlítem.)

Ancsi,
a kiflis kép tuti. :)

Bocs, Zsan, most olvasom, h te is nappalis voltál, hát akkor a vendettás részt olvasd, ezt nekik. :)
Ezt viszont nem baj, ha nem értem?: "az óvónénik asztal mellett megebédeltetik őket, mesét olvasnak nekik, ezeket mi, ebben a szegényes otthonunkban nem tudjuk megadni nekik"

Barbi,
én anno az egyetem alatt akartam Esztert csak 2 napra betenni a bölcsibe, de lebeszéltek róla. Akkor nagyon sérelmeztem ezt, de aztán megértettem, és ma már köszönöm nekik, h nem vették így be. Szerencsére volt pár kedves topiktárs, akik bevállaták E-t 1-1 du-ra, így elmehettem suliba.
neet
neet
 
 


Barbi,

köszönjük :))


És ami tegnap kimaradt:

mindegyik gyerek gyönyörű :D :D :D :D :D
macskanyu
 
 


NAgyon boldog Álmos névnapot kívánunk mi is!!!!! :D :D :D

"Továbbra is az a kérdésem, lehetséges-e, hogy anyu és apu is 8 órában bejelentve dolgozik, és nem veszik be a gyereket a körzetesbe?"
a válasz: IGEN! :( :( :( :evil: :evil: :evil:
zuzmo1
 
 


Neet, Zuzi,
Nem lehetséges - elméletileg. El kell menni a jegyzőhöz (vagy az ovikért felelős önkormányzati ügyintézőhöz), ő ad papírt, hogy hova veszik fel a gyereket. Egyik ismerősöm is így csinálta. Papírral a kezében vitte a gyereket, vezető óvónő kiborult, jelenetet rendezett, ment a huza-vona, gyerek azóta odajár. Állítólag nem lett ezért feketepontos gyerek, a szülő meg feldolgozta. Gondolom vezetőóvónő is feldolgozta vagy barátnőinek kávé-süti mellett az ilyen szörnyű szülők vannak, képzeld el sztorit meséli azóta is. Én nem voltam/vagyok ilyen kemény brúszvilisz szülő!!! De végiggondoltam, sokkal több erőmet szívta volna el a harc és az erőm nem véges...

Curse,
Mesélhetnél....

Zuzmó,
Betegséged???

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Tudtam, hogy tegnap elfelejtettem pont azt, amiért jöttem:

Deni! Zuzi! Boldogságos névnapot nektek! :)

Macs Álmoskájának is boldogot! :)

Peti műtétje elég komoly: fültőmirigy daganat, ami a biopszia szerint hála Istennek jóindulatú, ezzel együtt elég speciális műtét, mert az arcidegek közül kell kibányászni ...

KépKép
KépKép
lindicita
 
 


Tééényleg!!
Boldog Álmos napot! :) :)

Kép
akata
 
 


Barbi,
még van ezen a hétvégén Kolompos farsang, az előző oldalon írtam, hogy még hol, ha vkinek van kedve menni ;) :D biztos lehet még keresni itt-ott ezen a hétvégén

ÁLMOSNAK BOLDOG NÉVNAPOT!!! :D :D :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


ÁLMOSNAK BOLDOG NEVE NAPJÁT!

Ovi téma: én vagyok olyan paraszt, hogyha sok lém lenne, tutti a magánoviba tenném a gyerekemet, és a pénzemért jó sokat el is várnék az óvónőktől. (egy ismerősöm ezért nem akar magánsuliban tanár lenni, mert fél, hogy többet kellene (és másképp) dolgoznia , s ugráltatnák, lekezelnék a szülők. )
de mivel ennyi fölös pénzem nincs, majd megpróbálom benyomatni az állami oviba, hadd szokja a társaságot.
ha meg lenne ismerős óvónéni, nem kérdés, hogy oda tenném a kőcöt, mert az ember félti ugye mindentől.
de a külön foglalkozásoknak (úszást leszámítva) nem vagyok híve, a gyereknek játszani kell, nem tanulni (ovis korban).

Lindi!
kitartást a szerelőkhöz. nekem erre kissé ráment az idegrendszerem, hogy az egész k. lakóparkban nálunk (ahol én pont az építő cég alkalmazottja vagyok) voltak a legdurvább garanciális problémák. széjjel verték a zuhanyzót kétszer, mire lett belőle valami. közben meg jött fel a sz...r, meg kiégett a falban egy vezeték és ilyenek. fú, ezzel is álmodtam. úgyhogy minden szerelőt rühellek már kezelni, mert folyton így kezdik "hát ennek semmi baja".

Zsan!
vonalkódot előre is köszi.

ancsipancsi
 
 


Nah, végigolvastam még 3x az elmúlt 2.5 oldalt, de egész egyszerűen nem találom azt a hsz-m, amiben sznobnak, beképzeltnek tartom a magánba járatókat, és azt sem, ahol fikázom a magánt. Miután többen írtátok, h biztos inkább magánba (oké, csana, vagy hívd akárhogy, egyszóval nem állami-körzetesbe) fogjátok járatni majd (vagy már) a dedet, erre kérdeztem, h miért rossz az állami. Még egyszer és én is utoljára ehhez: a magánnal semmi bajom, nem sznob és nem bunkó és nem paraszt és nem vág fel (ezek mind a ti szavaitok, el lehet rajta gondolkodni.......), aki odajár(at). Viszont védelmembe veszem a többek által fikázott államit, mert ha jó a néni és kulturált a környezet és VAN óvi (tehát kizártam a piros hajú, üvöltözős, idegbeteg, frusztrált nőt, a nyóckert és a falut, ahol semmi sincs), a maradék, (sztem az összesnek kb 70-80%-a) átlagos, elfogadható állami = jó és kész. :D

neet
neet
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: