Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Dóri és IBM!

Már lehet szülésznőt választani. Valóban az a négy-öt, akikkel én az újranyitás óta találkoztam mind szuperek, viszont talán egy ügyeletes van összesen és az újszülöttet is ő látja el. Szóval nagyon kevés ideje jut egy mamára, talán ezért érdemes felkérni sajátot.

3 nap a protokoll.

A.
v_andi
 
 


Köszönjük a választ Andi!
Esetleg abban is tudsz segíteni,hogy kit érdemes?

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok!

Újra itt végre.
Nagyon örülök nektek tényleg, már most rengeteg hasznos infót kaptam, köszönöm!:)

Egyre inkább úgy érzem, hogy választok szülésznőt.

Meli, gratulálok a babádhoz!
lillenet
 
 

 
 

sziasztok

meli, itt is gratula!:)

cas, gyönyörűek a gyerkőceid.:) és hihetetlen mekkora már csilla is!!! rohan az idő.:)

lassan én is hozok majd fotót, még mindig nem kicsinyítettem.


a kórházban adnak a köldökcsonk ápolásához alkoholt, vattát és hintőport.

vinni kell pelenkát, törlőkendőt, popsikrémet.

textilpelenkát én vittem, szerintem hasznos. ruhát is vittem, de csak egyszer adtam rá sajátot, amikor épp fürdetés után jól kibukott és mindene úszott. amúgy adnak a babákra kisinget, angolpólyát. nem tudom mennyire díjazzák a saját rucit amit nehezebb le/fel adni rájuk, mint a kisinget, angolpólyát, meg kell kérdezni. mert reggel és este amúgy átöltöztetik őket.

szülésznőhöz nem nagyon tudok hozzászólni, ugyan velem is foglalkozott, de csaszinál szerintem más kicsit. amúgy nagyon helyes, rendes szülésznő volt éppen, olyan kis élirevasalt, határozott, mellesleg nagyon csinos.:) zsófi a neve.
bettit tudom ki, előző nap ő istápolt különböző okok miatt, tényleg nagyon kedves nő!

de úgy általában mindenki kedves volt.

most ennyi jutott eszembe...:)
meglepi-baby
 
 


Ibm, nekem még csak a saját cuccaim vannak összecsomagolva, de az sem fért be egybe, tuti 2 sporttáska lesz a dologból! Szóval nem csak Te szeretsz csomagolni! :lol:
Pedig isten bizony, nem tettem be semmi feleslegeset!

Andi, köszi a segítséget! Lehet, hogy akkor érdemes lenne mégiscsak felkérni valakit?! Akkor nem terhelném le az ügyeletest és így mindenki jól jár ( a pénzt amit erre szántam úgyis odaadom az ügyeletesnek is ) .
Rákérdezek erre én is az orvosomnál!

Lillenet, most lvasom, hogy kérdezted az egyágyast! Én úgy tudom, hogy napi 10ezer. Választott orvos tutira lehet és szerintem a mentő is odavisz, ha ott a dokid! Legalábbis nagyon remélem, mert területileg én sem a Margithoz tartozom! :shock: Bár remélem nem lesz annyira gázos a helyzet, hogy mentőt kelljen hívni!

meglepi-baby, köszi az infókat! A csecsemősökkel egyébként milyenek a tapasztalataid? Császár után mikor adják oda a babát?
dóri797
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem kezdek jegyzetelni, mert később nem fogom megtalálni a fontos infókat:)

Dóri köszönöm a sorokat neked is. Kb ilyen összegre számítottam. Annyi ötletet kaptam csak a mentőhöz, hogy írassam be a dokival a kiskönyvbe, hogy "ott a helyem" ahol neki :D
Hétfőn meg is ejtem a dolgot. Én azért szeretnék inkább mentővel menni, mert nem tudom, a családból ki lenne olyan nyugodt állapotban miközben fájásaim vannak, hogy rá merjem bízni magam:) Ráadásul éppen ráérő nyugodt családtag/barát, mert hát napközben mindenki melózik, elég messze a falutól. Lehet ez már túl para, de sajnos volt pár éve a faluban egy szomorú eset, ahol a kispapa vezetett, akkor megfogadtam, hogy engem "kívülálló" visz majd ha lehetséges.

Ti hányadik héten raktátok össze a saját kórházas csomagot? Én most vagyok a 30-ban, jól gondolom, hogy ideje, biztos ami biztos?

Nem tudjátok hány dioptriás szemüvegnél tiltanak el a természetes szüléstől? Vagy nem dioptriafüggő?

Köszönöm,

szép napot!
lillenet
 
 


Sziasztok!

Meglepy! Köszönjük a sok hasznos infót,lassan tényleg jegyzetelni kell!
Az jutott még eszembe,hogy éjsztakára is veled van a baba?

Én a 35. héten csomagoltam be teljesen,igaz a 29. héten az ügyeletet megjártam így onnantól kb. csak az én cuccom egy helyre összevolt készítve,de sok szülés utáni dolog hiányzott belőle!

Én múlthéten kértem a dr-t,hogy adjon mentős beutalót,ismerőseim mondták,hogy kérjek mert régen kellett!
Azt mondta nem kell mert a János kórházhoz tartozunk amúgy is és a Margit is a Jánoshoz tartozik,csak mondjam meg,hogy ő ott van!
De nemtudom más e setben hogy működik!

Én nagyon szeretnék Apával menni,de sajna ha nappal kell indulni valószínűleg a 10-esen nem fogunk tudni bejutni!

Na majd meglátjuk!

sajna szemüveggel kapcsolatban nemtudok segíteni!

Kép


Kép
ibm
 
 


sziasztok.:)

csaszi után én azonnal megkaptam a babát, ahogy átkerültem a szobába az őrzőből. onnantól velem volt éjjel-nappal, kivéve a reggeli és esti jb. egy órás vizitet/fürdetést.
nem mondom, hogy nem volt kemény, első éjjel azért meglepett, hogy simán velem hagyják, de jó volt, hogy ott volt a kis babó velem.:)

a csecsemősökkel semmi negatív tapasztalatom nincs. nem sokszor volt egymással dolgunk, mert ugye folyton velem volt a baba, de mikor érte mentem vagy bevittem teljesen normálisak voltak. egyszer épp fürdetés előtt evett be a kis zabagép, mondtam, hogy sajnos ez van, mondta a csecsemősnővér, hogy akkor utolsónak hagyja, ne jöjjön belőle minden vissza. szóval teljesen normálisan viselkedett mindenki.:) gyerekorvos pedig egy tündér, komolyan. nagyon alaposnak tűnik, kedves, és elmenetelkor nagyon részletesen elmondott mindent.

a csomagolással nem sokat szenvedtem, semmi sporttáska, hanem egy közepesebb méretű bőröndbe pakoltam mindent, ami ráadásul gurulós is, így nem kellett cipelni, igaz, amúgyis a párom cipelte volna, de így neki se kellett.:)
én nagyon javaslom mindenkinek ezt a megoldást, mert nem lesz minden olyan mintha a kutyák szájából húzták volna elő, és nem kell két nagy pakkal szórakozni.
egy külön kisebb táskába be lehet tenni amit szülőszobára visztek plusz az összes terhességgel kapcsolatos papírt, kiskönyvet. de az nem olyan nagyon sok semmiképpen se.

az egyágyas szoba ára 10ezer/benntöltött éjszaka. elmenetelkor kell fizetni a betegfelvételi irodában.


amit nagyon sajnálok az az, hogy már nem csinálnak hasi és koponya uh-ot a babáknak, vagy legalábbis nem mindig, nem tiszta nekem hogyan működik ez, lehet ha van idő/kapacitás megcsinálják, mert volt egyszer egy olyan elejtett mondat, nem tudják mikor viszik a babákat uh-ra. de végülis enyémet nem vitték, nincs a záróján ilyesmiről szó. pedig megnyugtató volt az a vizsgálat az első napokban anno...
meglepi-baby
 
 


Lillenet, van abban valami amit írtál! Nekem ha eszembe jut a szülés megindulása, akor az első gondolatom, hogy hogyan nyugtassam meg a párom, hogy ne vezessen úgy mint egy őrült :shock: Én úgy terveztem, hogy beülök esetleg egy taxiba és bemegyek vele, a kórháztól kb 10-15 percre vagyunk kocsival.

Azért beleültettétek a bogarat a fülembe, rákérdezek én is a dokimnál erre a beutalóra!

Én a 27-28. héten összecsomagoltam, de csak magamnak, mert a vérnyomásom vacakolt/vacakol, úgyhogy muszáj volt. A szülőszobai és baba cuccokat még nem pakoltam össze, de szerintem 2 héten belül az is meglesz!

Én is úgy terveztem, ahogy Meglepi írta, hogy lesz mindenképp egy kisebb csomag, amiben csak a szülőszobai cuccok vannak.

Meglepi, köszi az infókat. Ezen az uh dolgon kiakadtam én is, hisz ez annyira megnyugtató. Már csak azért sem értem, mert ugyanabban az épületben van fejlődésneurológia is, tehát a feltételek abszolút adottak. :(

Azt tudjátok, hogy a sima szobák hány ágyasak?

Szülésznővel kapcsolatban még mindig nem tudom mit tegyek. Az a gondom, hogy van kezdődő toxaemiám, terhességi diabetesem és nagyon nagy a baba. Ez talán császárt jelent rögtön?! :?
dóri797
 
 


Lillenet, a mentő az ügyeletes kórházba visz elvileg. Beutalóval nem tudom, lehet, hogy más a helyzet, de általában az a hozzáállásuk, hogy ők nem taxik (egy barátnőm így került a Margitba a Szent Imre helyett).
Szemésznél voltál? Van akinek a magas dioptriaszám mellett (6-7) is engedélyezik.

Dóri, végül Ruzsy vett át?
A normál szobák 3 ágyasak maradtak, nem?

A babák elmaradt uh-ját máshol meg kell/lehet csináltatni?

Üdv,
Joha
joha
 
 


Igen, ő vett át! Nagyon rendes, alapos, rengeteget foglalkozik velem, sajnos van mivel. Nagyon jó döntés volt, ebben biztos vagyok! :)
dóri797
 
 


Nem tudom sajnos. Én eddig úgy tudtam, hogy ez protokoll, bár én mindig csak olyan babákkal találkozom, akiknek valamiért meg kellett csinálni.

Hétfőn ha átérek az orvostól 4-re a szülésfelkészítőre, akkor mindenképp megkérdezem a gyerekorvostól.
dóri797
 
 


Szerintem a szülésznőt úgy érdemes felkérni, hogy a választott orvos tanácsot ad + én megmondtam, hogy nekem mik a fontos szempontok. Mert akikkel én nyitás óta találkoztam mind szuperek (pl. Wéber Zsófi is, csak nekem ő túl fiatal :lol: )

Csak azért kértem fel végül valakit, hogy ő konkrétan velem foglalkozzon, mert a férjem kint ücsörgős típus, és mi van ha a legszuperebb amatőr "dúla" barátnőm nem ér be (mert éjszaka van, dugó, stb.).

Én nem adtam az ügyeletes szülésznőnek semmit, bár aranyos volt, de így minimális dolgunk volt egymással.

A mentős pecsétet én is megkaptam Sztanyik doktor úrtól tegnap, de azt hiszem még nem élesbe megpróbálok érdeklődni a helyi (váci) mentőszolgálaton mi ilyenkor a helyzet, bevisznek-e, azt sem bánnám, ha ezért akár fizetni kellene. Mert a férjem napközben dolgozik, ráadásul vonattal jár, ezer év lenne, míg hazaér, + folyton dugó van a városban és azért egy idegen taxis elég gáz lenne nekem.

A.
v_andi
 
 


Hétfőn én is rákérdezek erre az orvosnál. Vagy azt mondja, hogy fölösleges vagy azt, hogy jó ötlet és ajánl valakit vagy azt, hogy ilyen kondíciókkal valszeg császár lesz, úgyhogy fölösleges...

Nekem sokan szimpatikusak, de én is inkább egy idősebb szülésznőt választanék. Nem feltétlen a tapasztaltsága miatt, hanem talán jobban anyáskodó :oops:

A Margitban egyébként menniyre preferálják az apás szülést?
dóri797
 
 


Vandi!

Te vagy az én emberem!!! Ugyanilyen kondíciókkal rendelkezem, csak annyiban különbözünk, hogy Dunakeszin lakunk. :lol: És mi arra a garancia, hogy az a piszok kevés mentő egyike tényleg bevisz a Margitba???

Nektek mi a B terv? Mi már pl. megkértük a bébiszittert, hogy ha akció van, és itthon van, akkor mi lenne ha... plusz még a lányomat is el kellene passzolni. Bonyolult.

Más. 30. héten ugyanolyan pózban fekszik a kölök haránt, mint a 18-on feküdt. Vhatsz de mizu ilyenkor? Mennyi az esélyem, hogy valamelyik irányba befordul a kis komisz? Befordító praktikák, fortélyok??? :twisted:

tjuca
 
 


Hasi és koponya UH
Én most a dél-pestiben szültem, ott se csinálnak hasi és koponya UH-ot (később lehetett volna visszamenni).
De engem is megnyugtatott a Margitban anno, így kértem a gyerekorvost, hogy adjon beutalót, de kicsit közelebb (okunk is volt rá, mert nagyon sokáig volt vérzékeny a köldöke Csillának).
A Budai Gyerekkórházban voltunk, reggel elsők voltunk, és nagyon alaposan megnézték a kisasszonyt, csak ajánlani tudom!

Bejutás
Ha nagyon idegeskedtek a dugó miatt, és hogy esetleg a "mezei" mentő nem oda visz, ahová kéne, akkor lehet rendelni mentőt "taxi"-jelleggel is. Rá kell keresni a neten, vannak ilyen cégek!
(De azért halkan jegyzem meg, hogy a kismamák 90 %-a szerintem nem az a hirtelen szülő típus, és ugyan nem kellemes 5 perces fájásokkal araszolni a dugóban, azért ki lehet bírni. Mi Óbudáról mentünk a Jahn Ferencbe Dél-Pestre... :lol:)

Juca
Nem akarlak kioktatni, csak elmondom a véleményem. :)
A fordító technikákról nekem az a véleményem, hogy tudják ezek a lurkók mi a dolguk, nem ajánlatos nagyon zargatni őket innen kívülről. Pláne a többedik babáknál azt mondják, vhogy "több a helyük", sokkal később szoktak befordulni startpozícióba. (Akár a szülőszobán!)
CSilla a 38. hétig faros volt. Kicsit szívtam a fogam, mert Sebi 4 kiló fölött volt, és a kisasszony se ígérkezett kisebbnek. CSászártól azért tartottam.
Aztán egy este majd' kirúgta a ház oldalát, 2-3 órán keresztül nem tudtam felkelni a kanapéról (félig ülő helyzetből), csak szuszogtam, hogy mikor hagyja már abba, mert ez már FÁJ??!?! :lol:
Na aztán a köv. UH-on kiderült, hogy a nagy taposás bizony fordulás volt, és fejvégű a csajszi. :)
Meg is született minden gond nélkül.
Viszont a nyakán volt kétszer a köldökzsinór!
Szóval valszeg nem véletlen volt olyan későn az a fordulás! :roll:

Dóri
Anno kimondottan támogatták az apás szülést a Margitban, gondolom most sincs ez másképp. A szülésznők nagyon rutinosak az ájuldozó kispapák kezelésében! :lol:
Az én férjemre is rászóltak, mikor kezdett zöldülni a kitoláskor, hogy ne a földet nézze, hanem fogja a kezemet és beszéljen hozzám! (Na nem mintha én emlékeznék erre, ő mesélte utóbb... :lol:)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Helló, Lányok!

Köszi a gratulációkat, sajna még ritkán tudok jönni, lefáraszt a két kölök eléggé. Bazsikám állandóan a cicin lógna ha hagynám, irdatlan mennyiségeket szipolyoz ki belőlem :lol: Réka meg a hisztijeivel borzolja az idegeimet. A legjobbak a délutáni alvások, szinte mindig felordítja egyik a másikat :roll:

A kórházba kell vinni pelust, textilpelust, popótörlőt,én rákérdeztem e ruhára is, nyugodtan lehet sajátba öltöztetni őket.
A közös szobák 3ágyasak, a csaszisok szobája 6 ágyas.

A csecsemősök aranyosak, a gyerekorvos tündér és alapos, és valóban nincs se hasi se koponya uh :(
A benntatózkodás 3 nap, ha minden ok.
Van szülésznőválsztás!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jó pocakosodást!!! :wink:

Kép
Kép
meli30
 
 


Én szerdán voltam uh-on, és akkor vitték a babákat is vizsgálni. (mármint uh-ozni) :)
Azt sajnos nem tudom, hogy most már mindegyiket viszik-e, vagy ők különleges esetek voltak. Az előbbi jobb lenne. :?: :?:

Kép
Kép
Kép
parapet
 
 


Cas!

Nem vettem annak. :twisted:

Kinga indított szüléssel tokkal, vonóval 4,5 óra alatt megvolt. Nos ha ezt a tendenciát nézem, akkor nem lesz nagy időm a városban szöttyögni a dugóban. :lol: Arra meg pláne nem, hogy férj hazakavirnyál Pestről, és együtt viszza Dunakesziről Pestre. Az alsóhangon 2 óra! Na mindegy, beszéltem Pacával, meg az őrangyalommal, hogy legyenek szívesek intézkedjenek az ügyemben. :lol:

Befordulás oké, még nem vagyok türelmetlen, bár az bánt, hogy haránt fekszik, és én nem érzem, hogy fel-alá karcolna a hasamban. Ennél a faros fekvés is jobb lenne. Ja és a 18. héten még mindenki vigyorgott, most már nem annyira. Teljesen ugyanúgy fekszik a gyerek, mint akkor. Ezt is megbeszéljük. És akkor már csak az marad hátra, hogy ne legyen toxémiám (tegnap már ismét szafaládék voltak a csülkeim), és a doki se menjen el nyaralni. 8) Más elintéznivaló nincs is. :lol: :lol: :lol:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Egész jól beindult a topic!!! :lol: :lol: :lol:

Köszönjük mindenkinek a hasznos infókat,sokat segítetek vele.

Én voltam bennt a Margitban és beszélgettem szülésznővel!
Lehet,hogy visszalépek a választástól,meglátom a dr. mit mond!
Mindenki azt mondja,hogy mindegyik nagyon tudja a dolgát és rendesek,meghát ha pont ő van beosztva és több szülés van akkor úgysem tud velem annyit foglalkozni.
Ha meg pl. 2 12órás műszak után,vagy esetleg éjszakából hívják vissza,nem biztos,hogy megtudja állni a helyét úgy ahogy szeretné!
Ezt persze nem bántásként mondom,ezt egy ott dolgozó kollega mondta és ez teljesen érthető.
Úgyhogy ha mindenki jó és mindenki ügyes akkor asszem elég lesz ha a dr-om ott lesz,így majd az éppen dolgozónak adom amit gondoltam!
De még holnap meglátom!

Azt is mondták.hogy első éjszakára ált. nem adják még ki a babát,hogy a baba és mama is tudjon pihenni,de utánna igény szerint igen!

Pelenka,popsitörlő,popsikrém tuti kell,ruha igény szerint,de asszem ezt már valaki írta!


Hát meglátjuk!

Szép napot nektek!

És akinek már van várjuk a babafotókat! :wink:

Kép


Kép
ibm
 
 


Még azt akartasm kérdezni,hogy az EDA-ról van valakinek tapasztalata?
Vagy mi a véleményetek?
Nekkem a dr. nagyon ajánlaná,de én elég gyógyszerellenes vagyok,bár mondtam neki,hogy lehet,hogy ott könyörögni fogok,hogy szúrjanak meg!

Köszi a válaszokat addig is!

Kép


Kép
ibm
 
 


Ibm!

Van tapasztalat. Mit szeretnél tudni?

Csajok!

Remélem olvassa. Már rég a bögyömben van a terhesgondozós "vöröske" az Edit. Annyira elmagyaráznám, hogy nem tetszik, ahogyan viselkedik. És nem csak nálam húzta ki a gyufát.

Én elhiszem, hogy sok a dolga, meg azt is, hogy sokan első babásként nem túl rutinosak, de ez nem magyarázat arra, hogy mindenkinek beszól, állandóan morog, mártírképpel járkál, kioktat. A pont az i-n az volt, hogy kiszólt XY kismamának, aki nem mellesleg már kb. egy órája ült ott egy rém türelmeskétéves kislánnyal, hogy jöjjön. Viszont kislánynak éppen akkor kellett pisilni. Na erre Editke fennhangon közölte, hogyha a kismama nem hallja meg a nevét, akkor büntetésből utoljára teszi a sorba. Basszus! Ráadásul így is elég érdekesen szelektálja a kiskönyveket.

Spéci velem az volt a bja, hogy rossz lukba dobtam a kiskönyvet, mivel én a lelekiadáshoz dobtam, közben meg még az orvoshoz is akartam menni, meg uh-ra is. Hogyan is gondoltam vazze. A férjem csitított, hogy hagyjam már, de láttam ő is pipa volt rá. Már mindenkit behívott előttem, aki utánam érkezett. Szerencsére nem sokat fogok vele randizni, mert Sz. doktor betegei általában a harmadikra járnak ctg-re. :twisted:

Ja és azért kapott ő is. Megkérdezte, hogy csíp-e a vizeletem, mire rávágtam, hogy nem, csak harap. :lol: :lol: :lol:

tjuca
 
 


Juca :D

Szívemből szóltál!!!! Az egy dolog, hogy milyen kibírhatatlan a stílusa, de hogy veszi le a vért!!!??? Mint egy vadállat, komolyan, nekem még utána 3 héttel is fáj, ráadásul kék-fekete-lila minden alkalommal (közben természetesen végig nyafog, hogy milyen vénákkal jövök ide!?). Egyszer véletlenül Blanka nővér vett tőlem, meg sem éreztem, és érdekes módon a vénáim sem voltak olyan felháborítóak. Miért nem az csinálja, ki jó benne??

Ibm,
én kettőt EDA-val szültem, mire vagy kiváncsi?
joha
 
 


sziasztok.:)

meli, sorstársam vagy, kisfiam a hisztijeivel már sírba visz időnként.:) de betudom korosztályos problémának, még van egy kis ideje, hogy kinője, mert lassan megbolondulok tőle.:D
na de ne aggódj, majd ha nagyobbak lesznek mással visznek a sírba, nagyfiam állandóan duzzog, esküszöm az még rosszabb mint a hiszti!!!:)


lányok, nagyon sajnálom, hogy edittel ilyen gondjaitok vannak... meg is lep kicsit, mert velem nagyon kedves volt mindig, pedig ugye előtte is olvastam róla ilyesmiket amiket írtok, így fel voltam készülve a legrosszabbakra. de nem, kedves volt nagyon, sőt, türelmes, lehet én jó napjait fogtam ki?:) vérvétellel sem volt gond. bár mondjuk az én vénáim olyanok, hogy a tanulónővérek rajtam gyakorlatoztak 11 éve, megengedtem nekik, valakin nekik is gyakorolni kell. :wink:


pocakosoknak további kellemes gömbölyödést és kitartást ezekre a jó meleg napokra...
meglepi-baby
 
 


Nekem sem volt Edittel soha semmi problémám, sőt!!! Velünk mindig nagyon kedves volt, hozott egy nagy doboz játékot Sebinek, amíg a CTG-n üldögéltem (hogy ne szedje szét a rendelőt?! :lol:). A vért pedig mindig szuperügyesen vette le (azért gondoljatok bele, hogy hány száz vérvételt csinál meg egy hónapban?!).
Szóval neki is lehet rossz napja... terhesen meg pláne érzékeny az ember lánya! :roll:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Ja, és a wc-re kiszaladásról jut eszembe, persze hogy az egyik CTG-m közepén jött Sebire a kakilhatnék, úgyhogy kaptuk le a tappancsokat Edittel, szaladtam Sebivel csapot-papot otthagyva. Utána pirulva kopogtattam be, hogy a táskámat meg bent felejtettem, de csak mosolyogtak... :lol:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szisztok!

Juca, nekem a 29. héten fordult be harántból, de sokaknak csak 35-37. héten az ismerőseim közül!

Cas, örülök, hogy apás-szülés-pártiak! :lol:

Meli, Parapet, köszi az infókat!

Ibm, bakker, elfelejtettem megkérdezni az orvosom a szülésznőválasztásról!

Ti popsikrémet milyet vesztek? A gyerekorvos mikor írja fel ezeket a cuccokat? Még a szülés elött meg kell keresnem ezzel? Vagy egyébként is szülés előtt el kell menni hozzá, igaz? Ti mikor mentek?

Juca, Joha, az eda engem is érdekelne! Fáj a beszúrás? Mennyire blokkolja a fájdalmat? Utána fáj a beszúrás helye? Nem okoz fejfájást? A nyomás erősségét ugye nem csökkenti?

Én erősen gondolkozom az edán, egyrészt a fájdalom miatt, másrészt rossz a vérnyomásom és a cukrom, a fájdalom mindkettőt emeli, de legfőképpen az volt meggyőző, hogy az egész szülés alatt jobb az oxigénellátottsága a babának.

Én nem ismerem Editet, csak a "cukrosokat" a terhesgondozóból, ők tündériek. Editnek rövid vagy hosszú haja van?

Sajnos csúszás volt az orvosomnál és nem értem oda a szülésfelkészítőre. Volt valamelyikőtök?
dóri797
 
 


Helló!

Nekem a vv nem gáz, mert abszolútli rossz a vénám, azt a profik is elszúrják, így ezt én nem veszem fel. Az általános morgását viszont igen. Én már a lányomnál megfigyeltem, hogy finoman szólva érdekes jelenség, de most pénteken, ha lehet mondani extra kaki napja volt. Mondjuk volt olyan, aki helyretette, mert már az egész váró unta a dolgait. :evil:

EDA: a szúrás nem fájt, kicsit fura érzés, olyan, mint amikor valami feltöltött izé megráz egy kicsit. Utána 15 percig megy a tesztanyag, majd megy élesben. Én a tolófájásokat abszolút éreztem. Fura volt, mert a testem dolgozott én mégis tudtam pihenni.
Az eda általában rövidíti a szülést kicsit, de van, akinél pont az ellenkezőjét csinálja. A vérnyomást lenyomja, ezért akinek kell emellé párhuzamosan adnak vérnyomás emelőt is. Mivel nekem a toxémia miatt az egekben volt a vérnyomásom, ezért nekem ezért kellett az EDA, vagy csaszi lett volna, ha arra nem reagálok. A fejem nem fájt, és a szúrás helye sem. Az összegömbölyödésnél segített a dokim, és jól instruált az a doki, aki szúrt, így hamar eltalálták, nem kellett többször szúrni. Amennyire féltem, annyira gyorsan túl voltam rajta. :lol: Asszem ennyi.

tjuca
 
 


Juca, köszi a segítséget. Nekem most ugyan sikerült dopegyttel beállítani a vérnyomásom, de a lában már kezd dagadni, bár legutóbb már nem volt fehérje a vizeletemben.
Te mit szedtél rá? Előzőleg sikerült beállítani, de ennek elleére szüléskor felment?
Nálam még itt van a cukor is, ami ugyanúgy viselkedik mint a vérnyomás szüléskor.
Én is úgy érzem, hogy vagy eda vagy császár lesz belőle, akkor inkább eda (már ha lesz választási lehetőség )
dóri797
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a dokitól,VAN SZÜLÉSZNŐVÁLASZTÁS!!!
Aki szeretett volna nekem,ő sajna nem vállal szülést de maga helyett ajánlott valakit,csütörtökön beszél vele a dr.!
Ő javasolná,hogy válasszak,biztos látja,hogy milyen parás vagyok,mert aztmondta jobb lenne nekem ha rajta kívül még egy biztos pont lenneakiben megbízok!
Hát csütörtökön kiderül!

Edaval kapcsolatban köszi a válaszokta!
Én igazából az egésztől félek!
Hogy fáj-e a szúrás,hogy mennyire zsibbadok le,elszáll-e a vérnyomim,rosszulleszek tőle vagy sem????
Úgy beszéltük meg,hogy elvileg nem kérek,de ha ott meggondolom magam akkor is kaphatok!

Vérvételhez nemtudok hozzászólni mert nekem nem ott veszik!
Viszont most a legnagyobb problémám,hogy nagyon fáj a gyomrom!!! :cry:

Kép


Kép
ibm
 
 


Dóri797!

2 éve úgy volt, hogy a kórházi gyerekdoki írt fel receptre popsikrémet, fürdetőt, hintőport, alkoholt, szóval mindent ami az induláshoz kell, és a receptet távozáskor adták oda. Ki is lehetett váltani a kórház melletti patikában.

Érdemes még szülés elött gyerekdokit választani, és beszélni vele, hogy amikor hazamentek és kihívod az "ismerkedésre", akkor ne érje váratlanul a dolog. :)
Az a tapasztalat, hogy minden gyerekdokinak megvan a maga által favorizált, kikísérletezett popsikrémje, amit a rendelőhöz közeli patikában tudsz kiváltani. Ugyanarra a receptre más patikában esetleg másfajta popsikrémet kapsz.

amandi
 
 


Dóri!

A fogamzás alatt nyitottam egy toxémiás topikot, ott megtekintheted a lábaimat.
Nekem csak az utolsó 2 hétben volt fehérje, és 150/ X felé sem ment a vérnyomásom. Ezt persze állandóan nézték, tőlem még a kaller is pisit kért és nem a jegyemet. :lol:
A szülés alatt lett egyszer 190/ valami, na akkor kb. fél percem volt dönteni, hogy csaszi vagy EDA. Meg Kinga szívét is folyamatosan nézték, meg úgy általában engem. Kaptam két szülésznőtanulót, akik folyamatosan mérték a vérnyomásomat. Tehát ők végig benn voltak, de a doki is szinte végig, és a szülésznő is.
Csaszinál jó, mert nem szúrnak még egyet, csak az EDA-t "mélyítik el", és így nem lesz annyi mellékhatása, mintha spinállal mész.

Ibm!

Nos relatív, hogy mennyire fáj a szúrás, én azt mondom nem ügy, pláne egy komolyabb fájáshoz képest. Nekem jól sikerült, mondhatom tökéletesen. Vámosi Béla szúrt, akkor láttam életemben először és azóta sem. (Igaziból akkor sem nagyon, mert a hátam mögött volt, csak fél pillanatra perdült elém, hogy mégis lássam, ki fog két pillanat múlva hátba döfni. :twisted: A vérnyomásodat természetesen nézik, és "belövik", emiatt nem kell aggódni. Mitől gondolod, hogy rosszul lennél?

Fogászaton szoktál érzéstelenítőt kérni? Az EDA egyetlen hátránya, ha ügyetlen aki szúr (általában ott jól szúrnak) vagy Te megugrasz, és "féloldalas" lesz, mást még nem hallottam. Valamint szólnod kell, ha már nem hat, mert ez nem mindig világos. Pl. varráskor nekem már nagyon fájt, szóltam, kaptam helyi érzéstelenítőt, akkor már nem volt EDA, meg tű a hátamban, és utána nem fájt, de még azzal számoltak, hogy hat az EDA, de már nem...

Azt szerintem érdemes helyben mérlegelni, hogy mennyire viseled jól a vajúdást, mennyire nyúlik hosszúra a szülés stb. és mint pl. Dórinál is, lehet, hogy eleve ez a polpozíció.

Adnak szajrét, popsikrém stb. de én pl. a gyerekorvos boraxos krémét használtam, az a fehér nem jött be. Felesleges vinni, bár jó, ha előre megkapjátok a recepteket, mert nem kell ezért is a férjednek rohangálnia. 8 napig minden TAJ szám nélkül megkapod, a védőnő megmondja, hogy mit kell ráírni (te TAJ számod valami más kóddal).

tjuca
 
 


sziasztok.:)

én első babánál kértem edát, mit mondjak, megváltás volt, aztán császár lett (de nyugi, nem eda miatt:)), második és harmadik spinállal csaszi volt.
egyszer se fájt a szúrás, elsőre sikerült, fejem egyszer se fájt. pedig most felültem 2 órával kb a műtét után.... nem gondolkodtam sajnos. de szerencsére nem volt gond, kaptam valamit, hátha megúszom a fejfájást, benyomtam 2 liter teát, és tényleg megúsztam. állítólag brutál fejfájás lehet ha nem fekszi ki az ember a 6 órát, hanem emelgeti a fejét vagy felül.

mellékhatás csak a viszketés volt. elsőre kevésbé, másodjára kicsit erősebben, harmadjára valami iszonyatosan, az őrzőben mást se csináltam, mint vakaróztam, indult a fejemtől, majd végigment rajtam, mikor már a bokám viszketett kezdtem fellélegezni, tudtam nem sok van már hátra.:D nagyon durva volt.:)

valaki írta, első éjjel nem nagyon hagyják a babát a mamával. nos, nálam simán otthagyták.:) pedig én terveztem visszavinni, csak nem volt erőm, nem is jött érte senki, így maradt velem. de nem bántam meg, szerencsére rendesbaba üzemmódban működött, aludt éjjel.:)
meglepi-baby
 
 


Juca,
Ma bementem a mentőállomásra Vácon és azt az infót kaptam, hogy igazából attól függ a dolog, hogy milyen fázisban hívom ki őket, mert ha nem előrehaladott a szülés, akkor bevisznek. Ilyeneket mondtak, hogy tessék már akkor telefonálni, ha csak a dereka fáj, meg 15 percesekkel még bevisszük. Egy morcos fickó volt, aki azt mondta, persze, hogy Vácra visszük, azért hívott mentőt, mert megindult a szülés. Mondtam, hogy nem feltétlenül, azért is hívhatok, mert indul és máshogy nem érek be a kórházamba napközben. Aztán persze rájöttem, hogy pénz beszél, gondoltam adok 5 ezret, mindenkinek megéri. Ha nem előrehaladott szülésnél akarnak Vácra vinni nem szállok be, ha viszont rohamos a folyamat, akkor nekem is az az érdekem, hogy minél előbb kórházba jussak.

Nekem anyukám van itt sokat és szerintem júniusban már minden nap itt lesz, aztán itt is fog aludni hét közben, mert így a kisfiamat legalább nem kell mozgatni (23 hónapos). És most költöztünk ide, senkit nem ismerek annyira, hogy a gyereket rá tudnám hagyni. Rengeteget agyaltunk hogy legyen, ez tűnik most jónak.

Terhesgondozó:
tényleg elég feszült néha a helyzet, de régen hárman voltak ennyi anyukára + az orvos mellett is volt egy asszisztens, most meg sokszor egy ember van mindenre. És közben mindenki kérdez, bénázik, türelmetlen.

A.
v_andi
 
 


Andi!

Na azt hiszem, én lezsírozom a gyerekkel, hogy ne kelljen mentőznöm. Sajna úgy néz ki megint összejön a toxémia. :evil: Nekem burokrepesztéssel indítottak, és onnan kafa 4 perces fájásaim voltak. Soha nem fájt a derekam, voltak jóslóim, de ugye azzal megint gáz bementőzni. Nálunk is remélem hogy jön majd anyu.
Kép Ez a tegnap esti lábam, egy hűvös, esős nap után, mikor nem mentünk ki a lányommal, mert egész nap esett, ezért itthon pihengettem, ami fekvést jelentett. Csak 3-4 napja kezdett dagadni, de eléggé belehúzott. :shock:

Terhesgondi: értem én. DE Edittel nekem már 2006-ban ugyanilyen gondjaim voltak, pedig akkor még többen voltak. Blankával meg most is tökéletesen "együttműködünk", pedig ő is majd megszakad, csak valahogy más a hozzáállása a dolgokhoz. Amúgy múlt pénteken volt egy számomra ismeretlen idősebb nő, aki besegített, de Edit vele is úgy beszélt, mint egy kóbor kutyával. -> vegye már le a hangot a CTG-ről, mert még a harmadikon is ezt hallják. Ez megint egy olyan megjegyzés volt, ami igaz, de MINDIG ilyen hangos volt a CTG, akárhányszor ott jártam, ergo, nem most kellett volna ezt a hangnemet megütnie. Na mindegy, nem nekem kell nap, mint nap elviselnem. :twisted:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Amandi, köszi, akkor azt hiszem inkább felkeresem a dokit tényleg szülés előtt!

Tjuca, na ez jó hír, hogy ha mégis császár, akkor nem kell újra szúrni! Nem semmi a lábad! Az enyém is alakul, de azért még nem ennyire látványos. Picit vastagabb a bokám, de az egész lábszáramon ilyen kis behúzódások vannak. Ráadásul 2 kilóval több vagyok mint hétfőn és ez szerintem mind víz. A burokrepesztés a toxaemia miatt kellett vagy csak egyszerűen jöttek a fájások és ez volt a következő lépés?

Meglepi, erről a viszketésről még nem is hallottam. Mennyi ideig tartott?

Azt nem tudjátok, hogy most mennyire bababarát a csecsemős gárda? Értem ezalatt az ember háta mögötti tápszerezést, cukros vizet?
dóri797
 
 


Dóri!

A burokrepesztés volt a babának a végső lökés. Tovább nem lehetett várni, meg kellett indítani a szülést, mert a toxémia nem viccelt. Viszont magától is indult volna valószínűleg, mert pusztán a burokrepesztéstől ment minden, mint a karikacsapás.

Ez a láb a kezdet sajna. Én nem merek mérlegre állni. :? De tuti kb. 4-5 kiló víz van rajtam.

tjuca
 
 


Hát ez nem túl jó! :( Előző terhességnél is ilyen korán kezdődött a lábdagadás?

Próbálok sok almát, dinnyét enni, felpolcolni a csülkeim, semmi só, elég vizet iszom, eleve diétán vagyok, reméltem, hogy ezek segítenek, de már tudom, hogy ha a toxaemia jön, akkor úgyis tarol. :?
dóri797
 
 


Dóri!

Igen. Igaz akkor a nyár nem játszott be. Holnap lesz a kiccsajom 2 éves. :wink:

tjuca
 
 


Juca, nekem már 2004-ben is ez volt a problémám Edittel, de akkor sem voltam egyedül...mindegy, legalább vannak vele jó tapasztalatok is.

Brutális a lábad, nem is láttam ennyire durvát. A vizesedésre A bába válaszol sok-sok uborkát ajánl! Egyébként ebben a könyvben van egy-két szelíd tipp, hogy hogyan lehet rávenni a babát a befordulásra. De persze azt ő is hozzáteszi, hogy nem véletlenül fekszik úgy, ahogy, szóval eröltetni nem szabad, csak óvatosan :) !

Isten éltesse Kingát!

Dóri, ha sikerül Ruzsytól megtudni valamit a szülésznőkről, kérlek írd meg ide is. Nálam még nem olyan sürgős, csak szeretném felmérni a terepet. Érdekelne, kit ajánl, és nem tudom, mikor jutok el hozzá mostanában...Köszi!

Joha
joha
 
 


Joha, mindenképp megírom! Olyan hülye vagyok, hogy hétfőn nem kérdeztem meg, pedig nem is volt rohanás.



Meg tudnátok mondani, hogy hányadik héten kell először ctg-re menni? Kérnek hozzá beutalót vagy csak úgy beesem a kiskönyvemmel? Időpontot kell kérni előtte telefonon? Hány percig teszik fel?
Az a gondom, hogy az orvos hétfőn 34. hetet írt a kiskönyvembe, ugyanakkor a szülési dátumomat az eredetin hagyta,az pedig július 16. A kettő között több mint két hét van, na most akkor ilyenkor mikor kell menni az első ctg-re?
3 hét múlva kell mennem hozzá legközelebb, akkor leszek 37, illetve szülési dátum szerint 35 hetes. Arra gondoltam, hogy ha az előbbi dátumhoz kellene a vizsgálatot igazítani, akkor biztos szólt volna a ctg miatt.
dóri797
 
 


Dóri, köszönöm :) !
CTG-re a 36. héttől kell menni, ha mást nem beszéltek meg, a doki terhesgondozási idejében, bedobod a megfelelő lyukba a kiskönyved és vársz... a vizsgálat kb. 20-30 percig tart, utána a leletet alá kell iratni a dokiddal. Ha választasz szülésznőt, akkor általában nem lent a terhesgondozóban, hanem a fent a szülészeten csinálja meg. Ruzsy nekem mindig szólt, hogy mikortól menjek és melyik nap, hánykor van ott. Szerintem megvárhatod a következő vizsgálatot,de ha bizonytalan vagy, inkább telefonálj neki :)

Joha
joha
 
 


Köszi szépen!
Szerintem akkor még nem kell mennem! Nem tudtam, hogy ehhez az orvos is kell, de az alapján amit írtál, tutira szólt volna! Szerintem 3 hét múlva fog szólni! Köszi!
dóri797
 
 


Juca,
A lábad nem semmi, bár az enyém még sokkal csúnyább, mert nem toxémia, hanem irdatlan visszerek a jobbon, csak az dagad, de lila, kék, erek türemkednek ki... Nekem is burokrepesztéssel kezdtük, mert nem voltak elégedettek a 39. heti CTG-vel.

CTG:
Nekem a választott szülésznő azt mondta, hogy most nem tudják fent csinálni a CTG-t, mert annyira kevés szülésznő van a szülőszobán, tehát ha a választott éppen ügyeletes, akkor a szülő nőkkel kell foglalkozni.

Én szerdán töltöttem be a 35. hetet, de a doktor úr már múlt pénteken elküldött CTG-re, mert kicsit görcsöltem és a múltkori terhességnél sem volt a CTG túl jó (a gyereknek ugyan kutya baja nem volt...), szóval ezt érdemes az orvossal egyeztetni, mert lehet, hogy már akar a betöltött 36. hét előtt is CTG-t (pl. nyitva a méhszáj, vagy bármi egyéb okot lát).

A.
v_andi
 
 


sziasztok.:)

tjuca, nagyon durván néz ki a lábad... nekem is vizesedett a kisfiammal, de ennyire azért nem. most hálistennek nem voltam vizes, szerintem a sok (koffeinmentes) kávé miatt sem, az nagyon jó vízhajtó. ha nem ittam, azért kezdtem érezni, hogy dagadok.

van homeopátiás szer is erre, natrium sulfuricum ch5, napi 3x5 golyócska kell belőle.

és persze sómentes diéta...

dóri, ez a viszketős mellékhatás szerintem nem ismeretlen dolog.:) legalábbis az anesztes nem lepődött meg egy cseppet sem, kérdezte is, mennyire viszket, adnak rá valamit, de amikor kérdezte még nem volt vészes. utána rosszabb lett. és órákig tartott mire végigvonult rajtam.:) de ki lehetett bírni.

babák hogy vannak?:)
enyém bébike elég jól viselkedik.:D ha terhesen az utolsó hetekben csak ennyire lettem volna fáradt mint most egy szavam se lett volna. és már mosolyog vadul, annyira helyes.:) már 1 hónapos, hihetetlen mennyire rohan az idő.
meglepi-baby
 
 


Meglepi, akkor ezek szerint elviselhető ez a viszketés! :)
Meg tudnád nekem mondani, hogy mennyire tápszereznek, cukros vizeznek a csecsemősök, illetve mennyire működnek együtt?
dóri797
 
 


Sziasztok!

Ma voltam dr-nél.ctg-n is.
minden ok.
Megbeszéltük,nem lesz választott szülésznőm,dr. szerint mindegyik rendi és tudja a dolgát!
És ő ott lesz!
Szóval ennyit a szülésznőválasztásról!
Remélem tényleg rendik! :wink:

Kép


Kép
ibm
 
 


sziasztok.:)

dóri, nem tudom biztosan. ha csak reggel és este adod be arra az 1-1 órára a babát amikor vizit és fürdetés van szerintem tuti nem fogják semmivel se megetetni mert nincs is rá idejük.

ha valaki éjjelre beadja akkor nem tudom. biztosan lehet kérni, hogy ne, de ha ordít és nem adtál le saját anyatejet, akkor nem elképzelhetetlen, hogy adnak neki valamit (én is adnék, már csak azért is, hogy ne ordítson...:))

enyémnek nem adtak semmit, rákérdeztem. de ő nem volt benn éjjelre sosem. azért kérdeztem rá egyébként, mert sokat bukott vissza, és nem tudtam eldönteni ennyi előtejem van vagy kap valamit, de mondták, ha kapna tápot nem sárgát, hanem fehéret bukna.:) az meg harmadik gyerekesként eszembe se jutott, hogy esetleg meg is mérhetném mennyiket eszik és akkor nem kellene totóznom. :lol:

(mérésben nem vagyok nagyon a toppon, itthon se nagyon mérünk, elfelejtem... heti egyszer a gyarapodását lecsekkolom, és már legalább 4x megmértem az 5 hét alatt mennyiket evett..:))
meglepi-baby
 
 


sziasztok!

Én is meditálok a szülésznő-választáson, azt hiszem ez még a férjemtől is függ, hogy ő mit dönt: bejön-e vagy sem. Ha nem, akkor én is szeretnék fogadni, csak nem tudom hogy megy ez :roll:
Hol lés mikor ehet egyáltalán a szülésznőkkel találkozni, hogy el tudjam dönteni, hogy ki a szimpatikus?
Mikor érdemes beszélni vele? Hanyadik hét környékén?
Én jövő 7 csütörtökön megyek be a dokimhoz, akkor gondoltam kifaggatom, hogy ő mit javasol. Bár eddig ő is azt mondta, hogy mindenki jó, aki ott van.

Írtátok, hogy a babának kell bevinni pelust, popsitörlőt meg krémet. De azt is írta vki, hogy popsikrémet adnak ott bent is. Akkor csak pelus és törlő kell?

panna1
 
 


Ibm, örülök, hogy jó lett a ctg! :) Sokat kellett várni? Érkezési sorrend van? Asszem én sem fogadok szülésznőt! :roll: , mindenhonnan ezt hallom, amit te is írtál!

Meglepi, köszi az infókat! Mi van akkor, ha a baba velem van, de sír, mert éhes, nekem meg nincs tejem? Át kell vinni a csecsemősökhöz? Ettől rettegek a legjobban, mármint a tejhiánytól! Ma éjszaka egyébként folyamatosan folyt belőlem az előtej (arra ébredtem, hogy fázik a mellkasom a nedvességtől ), de tudom, hogy ez sajnos még nem azt jelenti, hogy lesz tejem. :?

Panna, ez nekem is fejtörést okozott, hisz csak úgy név és ajánlás alapján nagyon necces. A lányok itt írtak több nevet is, én felmentem az iwiw-re és ott "ismerkedtem " velük, az alapján mindenki szimpatikus volt. Jövő hét hétfőn lesz elvileg szülésfelkészítő 4-től és akkor biztos megmutatják a szülőszobát, lehet talán a szülésnőkkel is talizni.
Én sajnos nem tudom, hogy mit kell bevinni :(
dóri797
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?