Új privát üzeneted érkezett!

mamacsibe, mea culpa :oops: :D eddig én így tudtam és citromfüvet is használtam a teákba, mondjuk bajom biztos nem lett :lol: de most a viráglexikonban még az árvacsalánra is azt találtam, hogy méhfű :P
lehet, hogy neked ez kellene, a melittis carpatica, vagy másnéven mecsekifű http://www.terraalapitvany.hu/haznov/ht ... atica.html
és nem a melissa officinalis :)
első körben megpróbálnám felhívni a nagy bioáruházakat, hogy ezek tartanak-e mecsekifüvet, www.herbahaz.hu és www.mediline.hu
ha sikerül beszerezned, írd meg légyszi, honnan! :)

Vass Gabi szerintem is szuper választás!!! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára votiv 2008.11.03 14:06-kor.

votiv 8)
votiv
 
 


Sziasztok!

Mindenek előtt Macsnak ismeretlenül is nagyon sok boldogságot kívánok a nem is olyan picúrhoz.
A rövidlátásommal kapcsolatban (elsősorban Rylie-nak és Vica94-nek): szemésszel már beszéltem, és szülhetek natúran.
Rylie: Örülj, hogy nem tudod, mi a PCOS. Egy gonddal kevesebb. :)
Votiv: Sajnálom, hogy Balogh Tibor már csak magánban fogad kismamákat. Pedig ő volt az egyik jelöltem. De reménykedem, hogy találok azért valakit sztk-alapon is, felbuzdulva a példádon.
Mindenkinek köszönöm, aki ajánlott dokit. Utánuk nézek. Meg egy kicsit átmegyek a PCOS-es topikba is kutakodni.
Tényleg köszi a segítséget. Ha még lesz valami nyűgöm, és nem baj, akkor zavarnék még... :oops: Köszi.

Üdv.
Gigi
gigi79
 
 


[quote="votiv"]T írta:votivinki, próbáld meg, minél hamarabb! Hátha :)
ha UM nem vállal, van még sok klassz doki az Imrében :)
Pl. Bálint Balázs, Bardóczy, Barna P., Faludi, Fülöp, Kovács, Holba, Szőnyi stbstb
attól függően, hogy milyet szeretnél, tudunk még mondani.


Gigi, ha SZTK-st szeretnél, akkor Te ezek szerint körzetes is vagy?
a Fehérvári úti rendelőből aki a Szt Imrében szülést vállal az Kovács Z., egy kb egyéves infó szerint Balogh csak a magánrendelésére járókat vállalja szülésre, és ott van még Nyulasi, akinél kb fél éve egy barátnőm szült és elégedett volt vele, aztán Csabafi Csaba, akiről szintén csupa jót hallottam még, a többieket nem ismerem.
itt egy lista, telefonszámokkal: http://www.gyogyir11.hu/szakrendelesek.php

Vagy ott van még a budafoki rendelő, ha még működik, ahol Parragh, Tasi és Holba rendel, utóbbinál Vica szült, ő tud neked konkrétumokat is mondani.
ehhez is egy link:
http://209.85.135.104/search?q=cache:6q ... =clnk&cd=1

anno én is SZTK-ba jártam mind2 várandósságomnál és tök rendben volt (főleg miután oda is időpontra lehetett menni, és egyáltalán nem kellett várni), de a dokim (Faludi) nyugdíjba ment onnan, már csak magánrendel.

boldog pocakosodást! :)


Votiv: köszi szépen a reagálást!
Ma du. kell visszahívnom a doktornőt és akkor fogja tudni megmondani, hogy el tud e vállalni.
Háát, köszi a sok dokit, akit felsoroltál...van köztük olyan, akiről hallottam bizony rosszakat is, bár UM-ről is, de persze igaz, hogy szinte nincs olyan, akiről itt a neten nem lehet olvasni rossz tapasztalatot is.

Nekem az nagyon fontos lenne, hogy szakmailag toppon legyen (kinek nem fontos ez :wink: ) és az is, hogy legalább arcról megismerje az embert, ha már több hónapja hozzá járok és vegyen már emberszámba, ne csak egy pocakos nő legyek a futószalagon.

Szép napot mindenkinek!!
Tinki
tinki
 
 

 
 

Tinki, abszolút így van, mindenkiről lehet rosszat is olvasni, hiszen mások vagyunk, mások az elvárásaink, és hiába alapvetően jó egy doki, nem mindenkivel passzol össze. És persze még a legjobbak is hibáznak olykor...

drukk, hogy UM elvállaljon, de ha nem jönne össze, én kapásból Bálint Balázst vagy Barna Pétert ajánlanám.

votiv 8)
votiv
 
 


Már alig várom a fotót Álmosról :)

Vica,
majdnem saját gesztenyefánk van :oops: :oops: (szomszéd elhagyott telken) de mi is ültetünk tavasszal kettőt :) Egyébként igen, pl. Velem környékén az erdő is telis tele szelíd gesztenyével. Mi évek óta versenyt túrunk ott a vaddisznókkal :D :D
és egy jó 5let: mert a gesztenye nagyon hamar romlik, de héjastul be kell tenni a fagyasztóba, aztán a hideg téli estén előszedni, picit olvasztani, picit beáztatni, picit megsütni és betömni :D (és a lidl-ben most van 1400-ért gesztenyesütő tepsi gesztenyevágó kanállal)

Na elmesélem hogy hisztizik mostanában a fiam, aztán meglátjátok, hogy az enyém a leghisztisebb.
Szóval: éjjel úúúgy ébred!!!! egyszercsak felül és ordít mint a fenevad, tépkedi a zsákját, kibújik belőle stb... mindezt spontán és már nem először :roll: :roll: :roll: gondoljuk, hogy valamit álmodik aminek nagyon ellen kell szegülni, na de ez nagyon övön aluli :)

Curse,
én úgy gondolom, hogy aki 3 napig nem érhető el és nem is hív vissza, azt nem kockáztatnám amikor húháha van :wink: :? Az más ha szabin van, de akkor hát kikapcs és bemondja az üzenetrögzítőbe nem? Én így szoktam :wink:

Kép
akata
 
 


Macs,
Annyira sajnálom, h nem jött össze ez a mai dolog :( csak sajnos Adél már nagyon nyűgi volt a végére. Lehet, h nem éppen a legjobb napszakot választottuk :? csak akkor sikerült végeznünk az uh-n vagy lehet, h jó lett volna, ha tudjuk egymás mobilját :?

Votiv,
Igen, jelnek tekintettem azt, h nem tudtam elérni szülésznőt :) úgyhogy végül ma felkértem azt a szülésznőt, aki ügyeletes volt Adélnál. Párommal átbeszéltük a dolgot és mondta, h hagyjam a csudába a nagyon szépszerűeket, végülis az előző szülésznővel sem volt semmi probléma, csak nem tudtam róla semmit a gátvédelemmel kapcsolatosan. De aztán rájöttem, h nem kéne nagyon beleélnem magamat a gátvédelem témában se, mert ha vmiért nem jön össze, akkor csak még jobban csalódott leszek :?
Azonnal ne menj el :lol: :lol: És örülök, h jól sikerült a dédi szülinapja :D Olyan szuper családotok van, h így összeültetek és megünnepeltétek méltó mód :D

Sonny,
Ugyan már a többiek is válaszoltak, de igen, simán tud veled a baba az ágyon aludni. Én is együtt aludtam Adéllal, pontosabb rajtam aludt és egyáltalán nem szóltak meg érte :wink:
A borítékot (bár nálam a doki is és a szülésznő is ügyeletes volt) a dokinak a varratszedés után közvetlenül, a szülésznőre meg rákérdeztem, h abban a 4 napban mikor lesz még bent és mielőtt hazamentünk odaadtam neki.

Szellőke,
Jobbulást a karodnak!!! Remélem azóta már begyógyult a szuri helye. Kőcök megkapták ma végül? És igen, köszi gyomrom szerencsére helyrejött, másnap már nem fájt, de addig elég vacak érzés volt :roll:

Neet,
Hát az a pali elég naiv lehetett a kínai bojkottal :lol:

Deni,
Köszi, már jobban vagyok és szerencsére nem volt hasmenés :D A képeket ne felejtettem el, csak tegnap nagyon későn értünk haza Kvárról. Ma megpróbálom átdobni este.

Euonymus,
Szerintem rám gondoltál. Toxo ügyben valóban a Szent László kórházban voltam egész pontosan a lyme ambulancián. A neve ne tévessszen meg, mert nem csak ezzel a kórral foglalkoznak. A dokinő pedig Ferencz Adrienne és a szám, amin be lehet jelentkezni: 455-8145. Szerintem telefonon minden fontos infot megadnak, elmondanak. De az biztos, h a leleteidet vinned kell. És szerintem foglalkozik, nem terhes fertőzöttekkel, pláne, ha van arra esély, h már esetleg pocakos vagy. Remélem tudtam segíteni és nagyon drukkolok, a fertőzés ne okozzon nálatok se problémát!!!

Anna és aki még szülésznőt keres, beteszek egy linket, ahol még elérhetők a szülésznők egy része, csináltak egy magánrendelést is: www.liliombabakonzultacio.hu

Kata,
Hú, azért ez az éjszakai kelés nem semmi :shock: :( Nálunk most csak annyi van, h minden ébredésből torkaszakadtából üvőltve kel, néha még izzad is és rángatozik az idegtől. Hogy vajon ez is miért van? :? Egyébként szülésznő ügyben nekem is ez fordult meg a fejembe, h most vajon azok a kismamái hogyan érik el, akik épp szülni készülnek. Ráadásul még üzenetet sem tudtam hagyni, mert „ehhez a számhoz nincs hangpostafiók”.Gesztenyfáért pedig nagyon irigy-mirigy :wink:

És köszi lányok a bugyingós tippeket :) Akkor szétnézek arrafelé is, amit javasoltatok, meg akkor bontogatom a zacsikat.

Kép Kép
curse
 
 


Sziasztok!

votiv: köszönöm a szurkolást! Végülis elvállalt a doktornő. :) Nagyon örülök neki és remélem, hogy nem fogok csalódni benne.

Szép estét!
Tinki
tinki
 
 


sziasztok,
most csak egy gyors:
Kata,
enyém gyerekek dettó ezt csinálják, amikor rájuk tekeredik a takaró, s nem bírják lerúgni magukról!!! Lehet,h csak a hálózsák zavarja!Érdemes kipróbálni sztem hálózsák-mentesen!

Kép
Kép
szelloke
 
 


Sziasztok!

Macsek!!! Hatalmas Gratula!! Mekkora méretek. És micsoda gyorsaság! Sok Boldogságot Nektek! :D

Lányok, köszönöm szépen a sok tanácsot!

Fibi

Természetgyógyászatnak az az ága érdekel, ami segít rajtam. :) Ami biztos nem az én világom, az a nagyon ezoterikus dolgok, szellemek stb. (ha tényleg vannak, akkor félek tőlük). Bár a férjem egyik rokona ilyen szellem dolgokban hisz és neki bejött, de mikor elmesélte a dolgait, akkor 2 napig féltem a sötétben, alig tudtam aludni.. :?

Szellőke

Szédülésambulancia?? hogyhogy nem tudtam én eddig erről? mióta van ez a szédülés, erről sokat böngészek a neten, de eddig erre még nem találtam rá. Köszi a tippet. :)

Votiv

Jól hangzik ez a cranio terápia, lehet, hogy kipróbálom majd. Isti miatt részvétem. Kicsit ismerős a helyzet, bár én ne panaszkodjak Bendi simán szobatiszta lett és még az óviból is egyelőre nem dobták ki. Mi most járunk egy pasashoz, aki különböző tornagyakorlatokat ír elő Bendinek, amiket otthon kell csinálni. Ezt az óvónénik ajánlották, azért is mentünk ide, hogy ők is elégedettek legyenek, tudsz erről a cégről valamit?
http://www.tanulasinehezsegek.hu/.
Dédinek gratula a szülinaphoz. :)

Monisa

Citromfű tea? Na ezt kipróbálom, remélem finom. :) És neked milyen tüneteid voltak? Ha ide nem akarod, írhatod privát üzenetben is.

Tinu

Már gondoltam arra, hogy pszichológushoz menjek, mert eddig a pszichiáter akinél voltam, nem igazán sokat foglalkozott velem és felírta a gyógyszert de még azt sem mondta, hogy akkor ad egy időpontot 2 hét múlva, hogy megnézze hat-e a bogyó, hanem csak szedjem és kész és egyébként is nagyon antipatikus lett nekem. (talán így sztk-s alapon egy pszichiáter számára nem igazán súlyos betegséggel nincs esélyem arra, hogy foglalkozzanak velem, pedig nekem arra lenne szükségem szerintem :wink: ) Tudsz valakit ajánlani, mert a neten nézelődtem, de 10-20 ezer forintos alkalmankénti árakkal találkoztam és ez kicsit elriasztott... :oops:

Curse

Hú ez a tej dolog kiborító lehetett. Én Bendinek a gatyáit a Tuskó-ban szoktam venni, elég jók, érdemes megnézni, hátha a bugyik is jók, nemcsak a gatyák. Pl. remek zoknikat is szoktam venni ott magamnak. És Bendinek nagyon sok ruhát veszek ott.

Akata

Hú ezek a képek...nagyon szép hely, még nem jártam arrafelé, de most felcsigáztál. :)

Anna

Szülésznő témában Kondor Katát én is tudom ajánlani.

És sajnos mi is betegek vagyunk, Bendinek mandula gyulladása van és már kapott antibiotikumot, de nem múlt el, most kap másikat, remélem ez már használni fog.

ruz
ruzicsky
 
 


Akata

Bendinek is volt ilyen, hogy éjjel felriadt, sírt és nem tudtuk, hogy miért, és megvígasztalni sem lehetett, rúgkapált, tolt el minket magától stb. Általában 5 perc után megnyugodott és visszaaludt, de hogy mitől lehetett ez??? lövésem sincs és szerencsére mostanában nem csinálja.

ruz
ruzicsky
 
 


Curse,
köszi szépen a toxos választ! Fel is hívom holnap őket, hátha okosakat mondanak. És további jó pocakosodást! :) (Remélem, hamarosan követlek! :wink: )
E.
euonymus
 
 


Curse,
bocs, még egy kérdés: tőled a Lászlóban nem is vettek vért? Akkor a nőgyógyász utalt be? Mennyi idő alatt volt meg az eredmény? (Én magánlaborban vetettem le az igg-t, és csak azt, mert az igm drága volt, és úgy gondoltam, elég lesz akkor nézetni, ha az igg + . Sajna az lett... És régebben ezt egy nap alatt megcsinálták (előző két terhességem során is ott csináltattam), most egy hét kellett nekik hozzá...)
Köszi a választ előre is!
E.
euonymus
 
 


Ruzy,
"Természetesen azok számára sincs veszve minden, akik már túljutottak a magzati időszakon, és vélhetőleg stresszhatások érték ezen időszak alatt." ezen jót röhögtem :lol:

nem, nem ismerem a "céget", de én azt mondanám, próbáljátok meg az állami fejlesztés keretein belül a tornát vagy gyógypedagógiát, logopédiát stb amit éppen javasolnak, mert az állami kereteken kívül csak a gekkóba és tsaiba futhattok bele, anya-magzat kapcsolatanalízisbe meg early englishbe és okosbaba tanfolyamokba, és még jól meg is kopasztanak (miközben a fejlesztés alanyi jogon jár) :?

(épp ma láttam egy szórólapot, amin siketek jelbeszédére/jelelésre tanítják a kisbabákat, hogy minél hamarabb "kommunikáljanak" - a logopédus meg a haját tépte, hogy elveszik a beszéd iránti motivációt a gyerektől, és minél később tanul meg beszélni, annál nagyobb a veszély, hogy a szellemi fejlődésben lemarad, lásd Istókot)

mindenesetre rákérdezek a fejlesztőben, hogy mit tudnak róluk, itt vannak szinte a szomszédban :)
Bendinek jobbulást! :D

votiv 8)
votiv
 
 


Ruz,
már tegnap is akartam irni, jó hogy bejelentkeztél:
szerintem Neked a kineziológus tudna sokat segiteni!! szólj, ha érdekel, elküldöm az enyém számát priviben :) nincs benne szellemesdi :lol: (nekem 1-2 alkalom is rengeteget segitett)

KépKép
fibi
 
 


SOS kérdés!

Nem tudja valaki, hogy hol lehet párnába való töltetet venni??? Ha, lehet, akkor vatelin szerűséget szeretnék és nem szivacsot. De ha nincs más, akkor marad a zúzott szivacs :roll: De nemtudom hol lehet kapni. Tippek???

Köszi-köszi!

Mása
szmagdi
 
 


Mása,
méteráru boltban régen láttam vatelint!

Kép
Kép
szelloke
 
 


[quote="szmagdi"]S írta:szmagdiOS kérdés!

Nem tudja valaki, hogy hol lehet párnába való töltetet venni??? Ha, lehet, akkor vatelin szerűséget szeretnék és nem szivacsot. De ha nincs más, akkor marad a zúzott szivacs :roll: De nemtudom hol lehet kapni. Tippek???

Köszi-köszi!

Mása


http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/10125306
Mása! a fenti linken van egy 250 Ft-os műszál töltetű párna, én mindig ezt veszem hármasával az Ikejában (henger alakú csomagolásban van), és szedem ki belőle a tölteléket mindenbe. nagyon kafa!

ancsipancsi
 
 


Macs!

Hatalmas gratula a szép nevű gyönyörű nagy fiadhoz!

Talán még emlékeztek rám (Zsanci, szerintem Te igen, mert akkor még nekem is 3 fiam volt+mint nálatok,Thomas-mánia), 1 éve még bőszen írogattam ide, mert akkor még úgy volt, hogy a Szent Imrében szülök! Hát, másképp alakult, mert a dokim időközben váltott és az ÁEK-ben kötött ki!
De, amiért írok, szeptember 18-án21.22-kor, több mint izgalmas körülmények között megszületett a KISLÁNYUNK, Boross Kamiilla Eszter 3580g-mal és 51cm-rel! (Szüléstörténet az Állami Egészségügyi Központ topic 119. oldalán található, ha érdekel valakit)
Puszi mindenkinek, csak azért jöttem, hogy megosszam veletek, annak idején sokat jártam erre...

Márti
Kép Kamilla
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára borossné becz márta 2008.11.04 11:58-kor.
borossné becz márta
 
 


Márta,
gratulálok Kamillához, szép kiscsaj :D

(Zsan, látod, van remény :lol: )

Lenne egy kérdésem:
rákszürésre évente kell(ene) menni, jól emlékszem?
fibi
 
 


Szellőke,
igen, méteráruboltban van, csak úgy méterre drága.... :roll:

Ancsi!
Tudtam, hogy számíthatok Rád!!! :P Szuper 5let! Ráadásul nekem pont párnát kellene "dúsítani", mert a benne lévő vatelin összeesett, és hiába "szedegettem" már szét párszor, újra és újra összeesik :? De köszi a tippet! ;) Mennek kell ikejába!

Márta!
Gratulálok Nektek!

Zsána!
Fibi megmondta a tutit!!!! :lol: :lol: :lol: Hajrá!

Megint úszok a melóban, megyek is!
Tsókolat Mindenkinek!
szmagdi
 
 


Márta: grat Kamillához :)

Fibi: kinezről pár szóban engem is megdobnál egy pü-n belül??

Votiv: látod mondtam én, hogy Dédi a családra fog gerjedni ;) Szuper, hogy jól sikerült ! Az meg főleg csoda, ha olyan családod van akik hajlandóak leülni egy-egy jeles nap miatt a közös asztalhoz! Nagy kincs!

Ruz: az oviból nem kap valaki ezért manit, hogy egy bizonyos helyre küldik a gyerekekek??? :?

Votiv: erről a jelelésről meg az okosbabáról már hallottam, spec én jót röhögtem magamban..de akkor majdnem sírtam amikor egy ismerősnél láttam, hgoy a gyereknek nyomják az okosbaba programot :shock: sajnáltam szerencsétlen gyereket..

Fibi: rákszűrés évente aktuális! jól tudod

Kata: párszor nekünk is volt ilyen ébredésünk :?

Van-e ötletetek arra, hogy hogyan szoktassuk vissza Kamillát a kiságyába???
Amig pocakba volt Bori egész jól ment már az ügy. Persze tudom, hogy most legfőképp Bori miatt nem akar a kiságyában aludni, de valahogy muszáj átcsalnunk mert nem bírunk tőle aludni :( kicsi az ágyunk - nagyobb nem is fér be :( Már leszedtük a rácsot a kiságyáról, hogy "nézd olyan mint a nagyoké" tetszik neki meg minden, de nem hajlandó ott elaludni. Igy nálunk elalszik, áttesszük, de amint ébred éjjel már jön is vissza :? Apának beállt a nyaka, én elfekszem az oldalam és kizárt, hogy ő is jól aludjon...
Próbáltam már szép szóval, nem szép szóval, mesével, odabújással..nem ment ...
Valakinek más ötlete? Vagy várjam ki, míg egyszercsak ránkun??

Rylie
rylie
 
 


Márti,
HATALMAS GRATULA A KISLÁNYHOZ!!! sok sok sok boldogságot nektek!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

FIbi, Mása,
igen, VAN remény!!! :lol: most már csak a bátorság kell, meg az, hogy a testemet és a lelkemet rendbe hozzam. Ez a roncs jelenleg nem alkalmas gyermek kihordására.... :wink:

ma voltunk bent a kórházban Macsnál, és összefutottam Vass Gabival, és azt mondta, hogy már tud vállalni kismamákat, akik MÁRCIUSBAN, vagy utána szülnek.
Ha vkinek kell a száma, nagyon szívesen megadom.
Szívből ajánlom őt is!!!!!!!!!!

Macs és Álmos mindketten szépségesek! Álom páros!
:lol: :lol:
egyszerűen csodásan szép az a fiúcska, a pofija is annyira... nem tudok rá jó szót. Olyan szép, kerek, gyönyörű rózsaszín bőrrel, és képzeljétek van már saját cicája. Azzal alszik... :D
nem is ragozom tovább... hamarosan úgyis jelentkezik majd Macs személyesen.
és ő is egy fijjú, aki Buddhának indul... :wink:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Rylie,
na arra várhatsz még néhány évet, hogy rátok unjon :lol:
és hol alszik Bori? neki is van rácsos ágya, mert ha nincs, egy új ágy nem segítene? Nálunk az új ágynak elsöprő sikere volt. Mi is együtt egy ágyon nyomtuk, aztán vettünk egy igazi nagy ágyat Ákosnak (90x200) és beletettük az összes macit, vizilovat meg mittudomén..... és Apával "versenyt akartunk aludni benne, és vitatkoztunk kié legyen az ágy"........aztán így tovább :wink: :wink: és rögtön az első este óta ő abban alszik, csaknem egy hónapja. Mondjuk az ágyikó a miénk mellett ven L alakban, így át tudom dugdosni a kezem ha nyíg.

Olyan jó, hogy azt mondjátok, hogy nálatok is vannak ilyen ébredések, komolyan néha az volt az érzésem, hogy nem komplett dolog ez :roll: (csak vicc) ezek szerint viszont okés az éjszakai hisztiroham. OK, akkor kitartok :)

Ruz,
Én is csatlakozom Fibi kineziológus tanácsához, szerintem is első körben az jó lehet. És talán a Te helyedben elgondolkodnék a családállításon, márcsak Bendi miatt is, érdekes dolgokra derülhet fény, ha hajlasz arra, hogy nyiss ezek felé.

Kép
akata
 
 


Zsan,
köszi a híreket! :) nem fotóztál?

Kép
akata
 
 


Votiv

Okés kérdezz rá, hogy ők mit tudnak. Ha nagyon gáz, akkor otthagyjuk őket, de az óvónénink azt mondta, hogy neki gyógypedagógiai végzettsége is van, mondjuk a diplomát nem kértem el :), ezért úgy gondoltam, hogy mégiscsak egy szakember ajánlotta ezt a helyet. (és nem drága amúgy)

Meg már próbáltam a helyi nevelési tanácsadóban érdeklődni, de nem értem el őket telefonon, de lehet, hogy majd próbálom újra, ők mégiscsak gondolom tudják, hogy kit hova kell küldeni.

A védőnőnk meg ezt a helyet ajánlotta: http://www.koraifejleszto.hu
állítólag nemrég nyílt a közelünkben.

Rylie

Alvás dolog, nektek tényleg csak a nagyobb ágy lehet a megoldás, nincs másik szoba, ahol elférne? :D Amúgy meg minél inkább ki akarod rakni, szerintem megérzi a csajod és annál inkább be akar feküdni az ágyatokba. :wink: Bendi is a mai napig ha felébred éjjel akkor átjön. :) CSak az apja azt csinálja, hogy amint Bendi elalszik, megy át másik szobába, mert ő már nem fér el...persze Bendi ha álmában kiszagolja, hogy nincs ott az apja, akkor felébred és megy utána... :D

Fibi

Szerintem évente kell, de már nekem is több idő telt el. :oops: :oops:

Akata

Tudom, hogy már Votiv is írt róla, de én még mindig nem igazán értem, hogy mi az a családállítás...

ruz
ruzicsky
 
 


És még azt akartam, hogy Márti, nagyon helyes a csajod. :)

És amíg nem kapunk képet Álmosról, teszek egyet Bendiről és Cicusról.

Kép

ruz
ruzicsky
 
 


Ruz,
Neked is köszi :) és jobbulást Bendinek!!! Kép csúcs!!! :D

Euonymus,
De vettek vért, sőt mi több ez volt a legfontosabb :) Náluk nem elavult módszerekkel vizsgálják a vért, ezért lehet az, h amit sztk-ban kap az ember, megtévesztő lehet. Ők eléggé elavult dolgokkal dolgoznak. Nekem is az igg és az igm volt pozitív az sztk-s leleten, de a szent lászlós eredményen csak az igg volt. És sajna ott is kb. két hetet kell várni az eredményre, de megéri, hidd el!
És igen, jó h, kérdezted, mert a legfontosabbat elfelejtettem mondani :oops: szóval igen kell beutaló és nekem a nődoki adta.

Márti,
Gratula Kamillához :D Nagyon szép kis csaj :wink:

Fibi,
Igen, évente kell menni.

Rylie,
Sajna nem sok ötletem van, de talán az új/nagyobb ágy megoldás lehetne :?

Zsanci,
Köszönjük a híreket! :D

És holnap drukkoljatok!! Megyek nődokihoz és nagyon aggódom, h mit fog mondani a méhnyakra. Sajna nagyon sokat keményedek az utóbbi időben :( Remélem nem rövídült még jobban!

Kép Kép
curse
 
 


Curse,
drukkok :D
Alexander? :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Zsan: köszi a beszámolót, reméljük hamarosan láthatunk képeket is Álmosbabáról.

Curse: mennek a drukkok. Látom már van neve a dednek. :lol: :lol:

Márti: nagyon szép a kislányod, gratulálok hozzá.

Ruz: Bendi (akinek bulást) és cica helyes páros. Kineziológus tényleg szuper lehet, ha jóhoz kerülsz, igy ha Fibinek van jó, akkor én is mennék hozzá. Sokat tud segíteni.

Éjszakai ébredés: tök normális... nálunk is van belőle és akkor vonul át a csaj a nagyágyba, általában azért reggel 6nál korábban igyekszem nem átengedni. :lol: :lol:

Kérdésem: szüléskor rajtam kívül hány felnőtt ember lehet ott velem? Aromaterapeuta tanárnénim aki dúla felajánlotta, hogy jönne velem, profi illatkeverékekkel varázsolna el engem és babámat is. :lol: Csak hát nem biztos, hogy beengedik. :lol: (mondjuk azt már kitaláltuk, hogy azt mondjuk, hogy egy rokonom és mellesleg egy kicsit ért az aromaterápiához) Szerintetek bejöhet egy ilyen valaki velem?

Na indulás, mert elkésünk.... :lol:

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Johi,
szerintem dúla abszolút bemehet, talán nem is kell azt mondani, hogy rokony, viszont azt nem tudom, hogy apa+dúla nem sok-e már, biztos dokifüggő - öööö, ja persze ez nem a szt imre, de szerintem dúla ott is bemehet :D

Ruz,
Bendi meg cica nagyon aranyos! :D

Márti,
nagyon szép a kislányod! :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok hogy csak így betörök ide! Február 4.-ére várom a kisfiamat, a Szent Imre kórházba fogok szülni dr. Kocsis Évánál!
Ajánlott két szülésznőt, de nem ismerem őket, ezért ha valaki tudna felvilágosítást adni róla megköszönném! (mennyit kér, ki hogy volt vele megelégedve) Széles Ágit és Ujvári Borit ajánlották!
A válaszokat előre is köszönöm!

További szép napot Nektek! :)
zsu83
 
 


Köszi a válaszokat, akkor hamarost aktuális lesz :)

Rylie,
pü megy :)

Ruz,
akkor kéred a kinez elérhetöségét?


Más: szerintetek lehet összefüggés a zöldtea és Ábel kevés alvása között? amiota nem iszok kávét, vedelem a zöldteát, és Ábel folyton iszik belöle :? ma jutott eszembe, hogy lehet h azota alszik csak összesen 1 órát ebéd után... lehet összefüggés? :? :roll: (én marha, nem kéneadnom belöle? :oops: )

KépKép
fibi
 
 


Curse,
dejo neve lesz dednek :D :D
drukk megy!!

Johi,
aromaterapeuta rulez lenne!
nem tudod, mi annak a honlapnak a cime, ahol homeos alaptanfolyást néztünk anno? nem lelem.
fibi
 
 


Fibi,
lehet, h van összefüggés, de azért a mi legényeink mostanság szoknak át a két alvásról az egy alvásra. Vagy nálatok már csak egy van????
Én meg képzeld, már régóta éreztem, h gond lehet azzal, h tejjel iszom a kávét, állandóan folyt az orra, és furi szaga volt a kakijának. Már régóta mondogattam magamnak, h ki kéne próbálni megint a szóját, de csak nem, aztán elmentünk lagziba, ott másfél napig nem ittam kávét, aztán visszajöttünk Pestre, és megint ittam, és akkor tűnt fel, h a gyereknek megint folyik az orra, na akkor már nagyon gyanús lett, vettem szójatejet, azóta azzal iszom, orrfolyás váarzsütére megszűnt, pedig a foga jön, és a kakijának is normális szaga lett... :roll:
szóval, nagyon furi, mert napi kb 2 dl tejet ittam, és ez is nagyon kikészítette a Memét, pedig csak anyatej formájában jutott hozzá... :roll:
tehát én simán gondolnék arra, hogy neki még sokkal erősebb a zöldtea, mint neked, és ezért pörgeti fel.

Johi,
én úgy tudom, hogy két ember mehet be szülésre. Főleg, ha nincs fogadott szlésznőd.


Curse,
nagyon klassz név! :lol: Drukkolok a méhszájhoz, bár ha Faludi mondja, akkor egy kicsi szkeptikus vagyok... :lol: ő azért szereti "megijeszteni" az embert... (((((szerintem)))))
és ki volt a szülésznő, aki nem vette fel? és most a régi lesz? biztos ő is ért gátvédelemhez, mert ahhoz szinte az össze szülésznő ért!!!!

Álmosról küldött nekem képeket Macs, de inkább nem rakom fel, mert nem kérdeztem meg, majd jön, és rak ő...jó???


Zsu,
ha jól tudom Újvári Bori a kissé "katonásabb" stilusú szülésznő, nem abajgat, de nagy segítség, sokan szültek vele, akik mind nagyon szerették. A másik szülésznőről sajnos nincsenek ismereteim... :lol:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Isten hozta Álmost a világon.
ancsipancsi
 
 


Curse: Alexander jóóó és ha nagyon rosszalkodik akkor Sándornak is hívhatod :mrgreen:
(remélem nem bántottalak meg ezzel 8) én is Marikázom Kamillát ha elmentek neki otthonról )
méhnyak:++++ pozitív gondolatokat: A méhnyakam éppen olyan amilyennek lennie kell! Vagy ilyesmik...én a vérnyomásomra koncentráltam igy Borival és bejött ;)

Johi: nemtom a Kútvölgyibe mekkora a szülőszoba, de az Imrébe szerintem plusz egy ember már csak a falhoz tapulva férne el :? ez alól kivétel az ikeja szoba, ahol még partit is adhatna az ember szülés közbe 8)
Az aromáról meg eszembejutott egy BBC-s filmecske ahol az indiai asszony orra alá nyomták a frissen gyertya felett égetett chilipaprikát, mert az milyen király :o az más kérdés, hogy a haját is belenyomkodták a szájába, hogy hányni tudjon mert az segíti a szülést :shock:

Kata, Ruz: nem fér be nagyobb ágy :cry: Bori is kiságyban alszik (60X120) Kamilla 70X140 Mink 140X200 és még van egy pelenkázósfiókos szekrény a szobában és kb slusz...
Az volt az eredeti terv, hogy ha majd Borka már 1 éves lesz akkor kapnak egy emeletes ágyat és mink végleg kiköltözünk a nagyszobába alvásilag. De Bori még pici lenne ehhez az akcióhoz egyelőre...de igy se túl jó. Nem tudom mit lehetne kitalálni... :roll:

Zsu: én nem ismerem az említett szülésznőket. Talán majd a többiek.

Rylie
rylie
 
 


Zsan,
ooooo, Ábel már 1 éves kora óta csak 1x alszik nappal. Eleinte még 2-3 órát nyomta, de pár hete már csak 1-et, szopira még 20 percet vissza, és kész. ma már nem adtam neki teát, kiváncsi leszek.
Tej-dolog Meménél tényleg érdekes!! és tök ügyi vagy, hogy rájöttél! :)

Rylie,
nálunk is ugy "oldodott" meg az alvás, hogy B alszik apjukkal gyerekszobában, Ábel meg velem a hálóban. Aztán reméljük, pár hónap (vagy év???) és átköltöznek egymáshoz a köcök... addig meg élje túl a kapcsolatunk :roll: :lol:
fibi
 
 


Votiv, köszi a bolt-tippeket!
azt hiszem most inkább hanyagolom a témát, és megpróbálok kikeveredni az aranyérből.

Johanna, lehet mindkettő, de azért beszéld meg az összes érintett féllel- a dokiddal és a szülésznőddel is. ahogy hallottam, csak az ikea szobában férnek el ennyien kényelmesen, a többi szülőszobában kevés a hely (bár sok jó ember :) )
én végül is nem viszek dúlát, mert csak a hagyományosban szülhetek, és elég lesz a férjem meg a szülésznőm lelki támasznak (remélem) :)

Rylie, neked csak együttérzést tudok küldeni, mert nálunk se tudom hogy lesz. a lányom most a saját szobájában-ágyában kezdi az éjszakát (többnyire, nem mindig), aztán az első ébredésnél megyek át érte. nincs energiám altatgatni, főleg úgy, hogy tudom, a saját szobájában gyakran felébred, míg mellettünk esetleg egyáltalán nem, reggelig.
az ágy nálunk is kicsi...
na és mi lesz ha meglesz Léna... fogalmam sincs :roll:
nem tudom, ez segít-e, hogy látod, más is jár ilyen cipőben :)

Fibi, szerintem is, ne adj zöld teát a kicsinek. minket is felpörget, hát még őket! a feketeteát is kerülni kell, csinálj inkább gyümölcsteát.

Mártinak ismeretlenül is gratula a gyönyörű szöszi leányzóhoz :)
(jaj ha a férjem ezt meghallja... nagyon fiút akar, már most a 3.-ra "gyúr"... :lol:)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Lányok: köszi a választ, tényleg végig kell gondolnom, mert eléggé összetett a kérdés. Pl. mi van ha nincs fogadott szülésznőm és mondjuk az aromaterapeutám sem ér rá valami okból. Plusz nála még le is kell vizsgáznom majd valamikor utána és egy kicsit intimnek tartom a dolgot.... (nem kicsit) :lol: Szóval megy a dillemma. Plusz elvileg a szülésznőmmel már dumcsiztam, igaz mikor még csak 4.hetes volt zSebibaba. :-) Eddig olyan nyugis voltam, na most van min parázni. :lol: :lol:

Mamacsibe: egy a baj, hogy nem szentimrében szülök. :-) Aranyérre csodás dolgok vannak, kenőcsök illóolajak stb... de lényeg a táplálkozában rejlik, mint mindennél. Rengeteg finom rostos cucc és folyadék, folyadék folyadék. Hihi hajrá harmadik gyerek. Én emiatt (is) örülök, hogy fiú, mert igy nem nyaggat. :-)

Fibi: én is elhagynám a teát innék mondjuk citromfűvet, attól tuti lehiggad mindenki. :lol: és még finom is.
Szerintem erre gondolsz: http://www.homeopata.hu/tanfolyamok.php
De én is gondolkodom a másiknál a tagságon. :lol:

Zsanci: ez a tej dolog nagyon érdekes, tényleg egyre többen irják, hogy mennyire hurutosít, de hogy még igy tejen keresztül is. Éljen a szójatej, brrrrrrrrr én csak a finom rizstejecskét bírom meginni.

Curse: mi vót? remélem mindent rendben találtak.

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Fibi: nálunk is ha Fanni ébred, akkor megy a költözés. Fanni választ, hogy kivel kíván aludni és ennek megfelelően költözöm én vagy apjuk a nappaliba. :lol:

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Zsanci: Köszönöm szépen az infót! :D Még benézek majd hozzátok, hátha valaki tud még valami infót!

Szép Estét Nektek! :)
zsu83
 
 


Rylie,
Srácok szobája is kicsi, de úgy aludnának, ha ott aludnának, hogy van egy gyerekágy és alatta betolva egy matrac a kisebbnek. Ha ott aludnának, akkor csináltatnék a betolhatós matracnak egy kerekes rácsot, amit ágyneműstől ki-be tudok tologatni. Ikeaban is van hasonló. Sőt, olyan is van, ahol még egy íróasztal lap is kihajtható, ha kell. Sztem emeletes ágyhoz pl. Peti még elég sokáig kicsi lesz. És persze lehet leesésgátlót szerelni a fenti ágyra, a lentiről meg ha leesik, hát 5 cm-t esik...

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Votiv :) Örülök, hogy jól sikerült a dédi-buli! :D :D (Rylie-nak igaza volt, tényleg az unokák a legnagyobb öröm :wink: )

Curse :) Én is boldog évfordulót kívánok!! :D Hogy ünnepeltetek? és örlök, hogy gyorsan múlt a hasmenés! :D Igazán szép és különleges a baba neve :D Dokinál mi volt? Méhnyakkal mi a helyzet? a Schüssler-só használt vmit?

Ruz :) Bendinek bulást! és Neked is +++++ Há, mekkora már Bendi, igazi nagyfiúúú! :D

Márti :) Gratula a szép babócához!!!

Fibi :) Nekem is az évenkénti szűrés rémlik, azért rémlik, mert már én is régen... :oops: Sztem a zöld teában is van koffein, így inkább válassz neki más itókát :wink: persze tudom én, hogy anyáé a legjobbbb és nekem is az kellll :mrgreen:

Rylie :) Okosbaba program?! jesszus, miről maradtam le... :lol: Marika :lol: :lol: Rátok unni? hát asszem erre még várhatsz :mrgreen: :lol: kéne Nektek egy nagyobb lakás :wink:

Zsan :) Köszi a híreket Macsról és Álmosról, de szépek lehetettek!

Johi :) Fannika már jól van, köhögés a múlté? (tali?) Jó kis dilemma, de ha a szülésznő teendőit át tudná venni a nőci, akkor miért ne?

Kép
Kép
denizsa
 
 


Zsu, én is csak megerősíteni tudom, amit Zsanci írt, Ujvári Borit sokan szerették már a topikban, de nekem mindig az volt az érzésem vele kapcs. hogy én sosem bírnék az "anyámmal" szülni, nekem inkább a barátnő-típus jön be :)

Rylie, én ugyan semmi bíztatót nem tudok mondani, de együttérzek! Istók 2 éve rajtam/köztünk/lábunknál stb. alszik. egyetlen reményem, hogy nem innen megy érettségizni...

Ruz, megnézettem a honlapot a gyógypedagógussal, és annyit mondott, hogy ami a honlapon van, arról szinte minden bekezdésről meg tudja mondani, honnan ollózták ki. Egy dolog tűnt fel még neki, hogy az "ellenmozgások", amikre a módszerüket alapozzák, kisbaba korra jellemzőek, egy 3-4 évesnél ezekről már szó nincs. Viszont az illetőknek rendkívül jó kapcsolatai lehetnek, mert sikerült akkreditáltatniuk a módszerüket, ami talán 3-4 évente fordul elő a gyógypedagógiában Mo-n.
Azt javasolta, hogy mindenképpen próbáld meg a kerületetekben működő nevelési tanácsadót vagy "Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottságot" elérni, itt ingyenes a vizsgálat és utána segítenek a legjobb szakembert megtalálni, vagy esetleg kislétszámú óvodai csoportba irányítani Bendit a közeletekben, ez is egy lehetőség lenne.
A Budapesti Korai Fejlesztő Központ, amit belinkeltél, szintén nem állami intézmény, ne tévesszen meg a neve. BP-n hivatalosan minden kerületben külön fejlesztő és szakértői bizottság van, és van egy naaagy Pest Megyei.
A gyógypedagógus felajánlotta, hogy ők (gyógyped, konduktor, logopédus és részképesség-terapeuta) ingyen megvizsgálják Bendit (és a kapcsolataik révén elirányítják a megfelelő helyi szakemberhez, ha szükséges), ha meg tudjátok oldani, hogy egyszer kijöttök Biára.

Zsanci, nem ezt keresed? http://www.hbk.hu/

erre is vessetek egy pillantást:
Homeopátiás Gyógyművészeti Társaság
http://www.homeokult.hu/
itt dolgozik Bóna László is!!!!


Johi, mielőtt beparáznál, kérdezd meg a dokidat, hogy neki van-e kifogása a dúla ellen. és tök jó fej az aromaterápia-oktatód, én szívesen szülnék vele :D

Márti! hát, jól eltűntél! :D de egy ilyen hírrel visszatérni mindent megbocsát :lol: gratulálok Nektek, sok boldogságot, jó egészséget!! :D az jutott eszembe, a kislányod udvarlóinak nem lesz könnyű az élete, három ilyen nagyéserős bátyóval :lol:

Macsekék is elvileg ma hazaértek a H-ból Álmossal :)

votiv 8)
votiv
 
 


Szrek,
Hogy van az ifjú pár? :wink: Nagyon eltűntél! Sulis dolog letudva?

Johi,
Szerintem próbáld a kórházban megtudakolni, h mit lehet mit nem. Bizti van vmi belső szabályzatuk, bár azok is áthághatóak. Lehet, h a doki és/vagy a szülésznő dönt benne :?
És küldd, h mennyit és mire utaljak, plííííízz!!!

Zsu,
Írok privit Széles Ági ügyben.

Fibi,
Szerintem is lehet összefüggés a zöld tea és a nemalvás között :?

Zsanci,
Hát ez a tejes dolog tényleg nem semmi, h milyen hatással lehet a gyerkőcre :o És igen, a régi szülésznőt kértem fel, bár most azért el kezdtem mégis csak kételkedni :? Egy dolgot még helyre kell tennem, máshonnan mást hallottam, mint amit ő mondott nekem, amikor felkértem. Aki nem vette fel... hm, inkább elküldöm privibe, nem akarok rosszat írni róla.

Rylie,
Miért haragudnék, ne viccelj :wink: Apa már most Sanyinak hívja :mrgreen: Egyébként a hódító után választottuk és nálunk még össze is jön, mert a második vezetéknevünk Nagy 8)
És köszi a tipppet, igyekszem pozitívan gondolkodni, bár a héten vkinek azt mondtam, h most még a 9 hétre koncentrálok, h legalább annyit kibírjak :oops:
Marikázás :lol: Képeket megkaptad?

Deni,
Köszi :) ünneplés nem volt, mert ugye akkor voltunk Kváron és félig hazafelé menet miegymás :roll: Szóval nem jött össze semmi, sajnos :( Schüssler-sót még annyira nem tudtam lemérni, h műxik-e. Időnként elfelejtem bevenni ivás-evés nélkülözése miatt :oops: Mondjuk legalább a mg pezsitabit nem felejtem el meginni, viszont most már gyógyszereznem is kell magam, mert túlságosan sok a keményedés :( Ma abban maradtuk FP-vel. Maillel is lógok, holnap pótlom :wink:

És nagyon köszi a drukkokat Mindenkinek!!! :) Szerencsére a méhnyak nem változott múlt hónap óta. Azt mondta a doki, ha így marad, akkor simán kibírom vele végig, viszont ettől nem kéne, h rosszabb állapotba kerüljön. Úgyhogy most ezen rimánkodom, mert a sok keményedés viszont nem segít :(

Kép Kép
curse
 
 


Köszönjük mindenkinek :)

tegnap hazajöttünk, majd később bővebben.


itt van Álmos:

Kép

tej van bővében, étvágy is hozzá. :lol:


Curse,
neked később írok privit!!! és én is nagyon sajnálom.. :(

csók mindenkinek


macska

Kép

Kép
macskanyu
 
 


Curse,
köszi! :)
E.
euonymus
 
 


Jaaaaj, de édes, gyönyörü ez az Álmos gyerek :D :D :D


Köszi csajok, tegnap nem adtam neki teát, és jobban aludt, éjjel is kevesebbszer ébredt. hogy lehetek ennyire higagyú? :roll:

Johi,
kösziiiii a honlap cimét :D

Votiv,
Bóna László rulez, annyira jó könyveket is ir :D

na rohanok tovább...

KépKép
fibi
 
 


Deni,
T. azt mondta hogy zöldteát azért ihatunk nadi után a 21 napban, mert abban nincs koffein. Fekete teát viszont emiatt nem ihattunk. :wink:
fibi
 
 


Macs: gyönyörűűűűűűűűűűűűűűűűű. Micsoda formás baba. Még egyszer gratula. Dia hogy fogadta kisöcsit?

Kép
Kép
johanna1975
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?