Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Még azt szeretném kérdezni, hogy mit csináljak Áronkával.
Éjjszaka sokat sír és csak akkor hajlandó abba hagyni ha cicit kap, csak az a baj hogy van hogy 1,5-2 óránként kell, és ez már rettenetesen fárasztó!!!!!!!!!!!!!
Próbáltam már hagyni sírni éjjszakákon át. Egy pár éjjszaka így OK volt, vagyis nem kellt fel csak kb. 2x3x a 4-5 helyett. De aztán minden előlről kezdődött. És ha hagyom sírni és vissza alszik akkor utána tuti hogy 0,5-1 óra múlva újra kezdi,
Csak az a jó benne hogy Ákos nem ébred fel rá, és persze nappal is sokat sír, mikor nincs ölben akkor vörösre sírja a kis buksiját - Ákos azt szeretné ha leülnék mellé a földre játszani - Áronka pedig azt szeretné ha ölben lenne és én állnék!!!
És hát ilyenkor is zeng a ház sajna.
Normális ez??????????????
Vagy én rontottam el valamit Áronnál, valszeg, mert ha sírt mindig ölbe vettem-vettük, és akkor kerek volt és most is kerek a világ számára. Csak ilyenkor szoktam elgondolkodni azon, hogy ha ennyit van ölben akkor mikor fog forgolódni stb.

Bocsi hogy csak olyankor jövök ha bajom van, de lassan már tiszta álomkóros leszek (ennyit még Ákos sem volt fenn éjjszaka)

Sziasztok

Erika

Mindenkinek nagyon szép napsütéses vasárnapot kívánunk!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!
Testvérkocsin vagy testvérfellépőn nem gondlokodtál? Nagyban megkönnyítené a helyzetedet. Főleg egy olyan marco mit az enyém az alapjáraton testvér kocsi bárhova elmegyek vele, legyen az a belváros vagy bármi más. :)

Az éjszakai keléshez én nem tudok hozzászólni mert nekem mem volt ilyen helyzetem.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Elmesélem Nektek, hogy a lányom megevett egy almát és egy fél szelet kalácsot... sk :)
csak kanalat ne lásson :roll:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Sziasztok

Zsebi
testvérkocsi: apjuk azt mondta, hogy ő nem fog több babakocsit venni (már a 3-at fogyasztjuk)
testvérfellépő: hát szerintem az Ákosnak nem lenne jó, mert ha nem ül akkor rohangál, és apjuk azt mondta hogy azért hogy legyen nem ad érte annyi pénzt, majd csinál ő, kerekeket már beszerezte hozzá, de tovább nem jutott :lol:
Most kerítést fog csinálni, mert sajna az még nincs, és Ákosnak kevés 1200négyzetméter, ő inkább az utcán szeretne rohangálni, és őrült motorost játszani (ezerrel száguldana lejtőn lefelé, akár lépcsőkön lefelé is = veszélyérzete =00000)ja és persze a kert nem egyenes, hanem felfelé emelkedik, így van olyan rész is ahol 3m-es kőfal van, tehát most jócskán kell kerítkezni - utca felől + belül is nehogy a száguldás vége repülés legyen :cry:

Orsi
Nagyon ügyi Lili
a lényeg hogy egyen

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!
Ja értem a babakocsis témát. Hát ez oké hogy párod nem költ rá szívesen csak hát téged is kell nézni.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi!
Lili nagyon ügyes. Lehet a Sir lancerotba kell majd elvinni őt és akkor ott teljesen helyén lesznek a dolgok. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!
Na küldtem privit mindenkinek fotó ügyben. Elnézést apa elfogultságáért , de szinte minden képen rajta van Borka :lol:. Sokat nem is tudtam feltölteni mert kevés volt a hely. Még szerencse hogy emil-esre volt állítva a fényképező így nem kellett egyenként kicsinyíteni...
Szóljon ha valaki nem kapott privit.

Orsi!!!!!!!
Ez nagyon nagy szám :):):):). Gratulálunk :lol:

KaTYERINA!
Nagyon ügyesek a leányzók :) . Annyira hihetetlen mennyire okosak :) .

Jön a jóidő és én kezdek megint elveszni, egész nap túrok odakint :lol: :lol: Imádom :lol: . Borcsi kint volt pléden, kivittem neki a játékos ládikát és egy órát elprüntyögött rajta. Aztán jött a homok kóstolás stb :lol: .

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsu!
Köszönjük a képeket. Nagyon jók lettek.:) :) Ez csak természetes hogy apa mindig a saját lányát keresi.:)
Én is úgy örülök a jóidőnek igaz nekünk nincs kertünk de amikor csak lehet egész délelött kint vagyunk. imádnak a homokozóban lenni kavicsokat szedegetni. A homokot nagyon ritkán kostolják meg de hát azért néha meg kell hogy biztos rossz ízű-e még. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Tök jók lettek a képek! Köszi minden fotósnak a türelemért a feltöltéshez! :D

Erika,
Nálunk Apa szokott bemenni éjszaka "leszoktatáskor", rajta nem érzi a tejcsi szagot és 10-15 perc alatt megnyugszik. Kb. 3 nehéz éjszaka után vissza szokott állni. Mi már harmadszorra szoktattuk le, mert pl. fogzás annyira megviseli, hogy borulnak az éjjelek is. :(

Hétvégén betegek voltunk, elkaptunk vmi vírust. Balázs szombaton hányt egész nap, de szerencsére vasárnap már nem, csak egy kis hasemnése volt és van még ma is. Nem eszik semmit, csak szopizik, még jó, hogy van tejcsi!
Most megyek pihenek, mert én sem vagyok jól.

A.

Kép
bandika
 
 


Köszi a képeket csajok! Kb 50nél járok :lol: Majd haladok minden napra jut kép. Nagyon szuper lehetett!!!

bandika
jobbulást!

Erika
nagyon megértem a problémádat, sajna nincs okos tanácsom.

Nekem is tanács kellene, hogy csináljam, hogy ne legyen napi 6 órát a kezemben Zalánom.......Hihetetlen, mennyire nincs el egyedül, tudom, hogy valószínűleg én cs..sztem el, de ha kéredzkedik nem nagyon tudok ellenállni, és ő egyre többet akar hozzám jönni...... Édesdrága, de azért ez így nem a legjobb......... Tegnap estére kicsit kibuktam

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :)
mély levegő és nem felvétel.
Lilinek vannak korszakai, mikor anyás, ilyenkor én úgy cisnálom, hogy leülök mellé, és keresek neki valami játékot, ha azzal elkezd játszani, akkor elmegyek. Szépen lassan így lehet növelni az önálló játékkal eltöltött időt.
Most ha jó napja van, akkor 45-50 percet is eljátszik egyedül a lakásban. (Neki nicns járókája itthon, szabadon jön megy)

Én cipelni csak akkor cipelem, ha látom rajta, hogy diszkomfortos valami miatt, egyébként ha közelségre vágyik csak mellé ülök kicsit és pár percre összebújunk.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bandika!
Jobbulást kívánok nektek.

Emma!
Én is úgy csinálom mindig mint Orsi. Ha közelségr vágynak átölelem vagy az ölembe ül és játékkal terelem el kötötm le a figyelmét.

Orsi!
Ez olyan ikres írás volt :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (Emmának hogy hogy lehet leszoktatni a kézben létről).

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


zseboroszlán írta:Orsi!
Ez olyan ikres írás volt :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (Emmának hogy hogy lehet leszoktatni a kézben létről).

:lol: :lol: :lol:
mi megtanultunk nem cipelni :) :)

Lili nagyságrendekkel többet van még így is kézben mint a fiúk voltak.
Amikor nagyon zizzencs, akkor a csípőmön van, de mivel nő a súlya, lassan erről is leszokunk.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a képeket,szuper az összes!

Orsi,
grat.Lilinek az önnálló evéshez!A villa sem jön be neki?
Postán mit mondtak a csomagról?

Bandika,
jobbulást Nektek!

rólunk:Fiúk most már rendesen átálltak a napi 1 alvásra,ebéd után.Ilyenkor 1,5-2 órát alszanak!Napközben annyira elfáradnak a menésben,hogy este 8-kor kidőlnek és reggel 7-fél 8-ig nyomják! :lol: :lol: :lol:
Hétvégén Anyuéknál voltunk,fiúk homokoztak!Hamar rájöttek,hogy nem nyami,így inkább szórták.Most már a fűben is szépen mennek,nem esnek el!Arnoldka még mindig kínlódik a rágófogaival,az egyik már kibújt,most a másikkal szenved.Ezen kívül minden happy.
Szombaton kezdem a sulit,beiratkoztam egy okj-s felsőfokúra,14 hónapos lesz,minden szombaton lesz tanítás.Eléggé parázok,hogy hogyan fogom bírni,mikor fogok tanulni!Azért eltűnni nem akarok,de bizti ritkábban tudok majd jönni.

Andi
Kép
aanda
 
 


Emma!

Én is csatlakozom :D !

Annyit írnék hozzá hogy akkor érdemes odamenni hozzá mikor már látod hogy kezdi elveszíteni az érdeklődését és akkor odamenni picit, másik játékot elővenni. Tehát ne akkor menj amikor már ordít hanem akkor amikor látod hogy pár másodperc és föladja :lol: .
Nekem így sikerült rászoktatni az önálló játékra. Eleinte kicsit többet kellet menni, meg egész nap figyeltem. De aztán egyre kevesebbet.

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Köszi, csajok. Csak nálunk 3 percig érdekes csak egy dolog :shock: És mostanában mindig zizzencs :shock:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma!
Akkor 3 percig hagyd magára és ülj le mellé amikor már uncsi neki. Aztán kezdj el pakolászni mellette vagy ülj föl a kanapéra de ne menj messzire tőle. Lehet rá megy pár napod (heted)de megéri. Zalán mozgás téren hogy áll? Mászik? áll?
Semmikép nem az a megoldás hogy hagyod sírni lent a padlón, attól nem lesz önállóbb.

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Andi!
nagyon ügyesek a fiúk. :):):)
Hihetetlen hogy együtt haladunk.nekem is stabilan a múlt héten álltak át arra hogy egy nap egyet alszanak nekem azzal a különbséggel hogy 6-7 között kellnek aztán fél 12-kor legkésőbb ebéd mert annál tovább nem tudom húzni (csak ha kint vagyunk) 12-kor elalszanak alszanak két két és fél órát. :) és este fél hétkor fürcsi majd alvás.
Fogacskákhoz meg kitartást, reméljük hamar kinő már nekik! és elől mind a kettőnek nyolc foga van? Nekem Esztienk elől még mindig a négy hátúl meg mind a négy rágófoga kint van.
Hogyhogy tanulni fogsz??? Nem te írtad a múltkor hogy neked nem lenne türelmed?

Emma!
Nekem sincsenek a mai napig úgy el hogy ők a szobában én a konyhában jönnek mindig oda ahol én vagyok. :) De amúgy magukban vannak. Szóval szerintem az fontos hogy ott maradj "mellette" modjuk a szobában pakolászól ő a játszószönyegen.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
tényleg,milyen egyszerre csinálnak mindent a kölykeink!
Enyémek tegnap este 8-tól reggel 8-ig aludtak,végre nem vagyok fáradt,és este meg tudok nézni egy filmet! :lol: :lol: :lol:
Fogak:mindkettőnek elől 8,Márknak felül 2 szemfog,utána alul-felül 2-2 rágó,Arnoldnak alul 2 rágó van.
Tanulás:lehet,hogy én írtam,hogy nem lenne türelmem,de az már régen volt!Az az igazság,hogy muszáj tanulnom,mert előtte műszakoztam,és már évekkel ezelőtt megfogadtam,hogyha lesznek gyerekeim,én nem fogok műszakozni,hiába imádtam a munkámat,de sajnos nappali állásban azt nem lehet csinálni!
Így át kell képeznem magamat,hogy nappalos állásban dolgozhassak.Biztos nehéz lesz,de nincs más választásom,és olyan szakmát választottam,amit tutira imádni fogok!
Veled mi a helyzet meló téren?Találtál már valami otthonról végezhetőt,hogy ne kelljen visszamenned dolgozni?

Andi
Kép
aanda
 
 


Aanda!

Jó sok fogatok van!
Drukkolok a tanuláshoz! Biztos ügyi leszel, nagyon gyorsan el fog menni az idő. Hihetetlen, hogy a srácok is már másfél évesek lesznek!
A tanulást meg szerintem én írtam, hogy engem 6ökrös szekérrel sem lehet elrángatni tanulni.
Egyébként én meg pont azon gondolkodom, hogy lejebb fogom adni a mércét és valami nyugis asszisztensi állást keresek....

más:

a dokink volt gasztroenterológai konferencián és most a legújabb szerint a szoptatott babáknál 7 hótól fokozatosan el lehet kezdeni bevezetni a glutént. a tej és tejtermékek továbbra is egy éves kor utántól ajánlottak.

Zsuska!
A te képeid is szuperek lettek!

Emma!

Nálunk is Orsi és Zsebi ikres módszere van a megnyugtatásra! (vajon miért? :oops: :lol: )
egyébként Maja nagy színésznő, a nagyszülőknél már nyújtja a kezét, hogy vegye fel... és még nem is hagytam hosszútávra együtt őket.... :twisted:

katyerina
 
 


Erika,
Rendeződött az éjszakai helyzet? Azon nem gondolkodtál, hogy veszel Ákosnak olyan hátizsákot, amin kantár van, és akkor viheted pórázon. :roll: Tudom, idiótán hangzik, de szerintem van, akinél szükség van rá. Inkább, mint vmi baleset.

Zsuska,
Köszi a fotókat. :D Én is úgy túrnék odakint… :(

Zsebi,
Küldtem püt. :D

Bandika,
Mennyi foga bújt már ki Balázsnak? Mi észre se vesszük a fogzást hál’ a jó égnek! Voltál a Vörösmarty téren? Mivel gazdagodtál? :wink:

Katyerina,
Nektek nem csavargatják le a csajok a kis pöcköket a karám összeillesztésénél? Hogy megy a vezetés?

Emma,
Részvétem a cipelésért. Nálunk is ez volt, de vhogy megoldódott, nem tudom hogy. Most csak ott kell lennem mellette, de már nem kell cipelnem. Ez se sokkal jobb, így se tudok semmit se csinálni. :? Már most rettegek, hogy mi lesz pár hónap múlva, hogy fogom itthagyni 4-5 órára mikor államvizsgázom…! Amint eltűnök a szeme elől, ordít! :(

Orsi,
Lili milyen kis ügyes! Lagalább eszik vmit…! :roll:

Wish,
Nálatok van még szopi?

Anda,
Ügyes legénykéid vannak! :D Mit fogsz tanulni? Milyen szakmára szeretnél váltani? Szerintem nekem is muszáj lesz, mert az előzőt nem tartom kivitelezhetőnek Olivér mellett.. Fáj a szívem, de ez van. A másikat meg k…ra nincs kedvem előlről kezdeni, ott semmi tapasztalat, csak a suli van meg. Bár még az államvizsga nincs! :( Az még így is itt lebeg fölöttem Demoklész kardjaként…! :cry:
20140901102739
 
 


Katyerina,
köszi a bíztatást suli téren!
Annyira repül az idő,hihetetlen!Te lánykáid is lassan 1 évesek lesznek!
Neked mi a szakmád,hogy "lejjebb akarod adni a mércét"?
Enyém fiúk is színészkednek a nagyszülőkkel,főleg anyósomékkal!Nagyon oda kell figyelnem rájuk,mert egyáltalán nem tudnak játszani velük,mindig az ölükben tartanák Őket.Most is átjöttek délelőtt,(anyósék)még jó,hogy nem kellett elmennem itthonról,basszus nekem kell mondanom nekik,hogy mit kezdjenek egy mesekönnyvel!!!Anyós elhadarná nekik 2 perc alatt az egészet,ahelyett,hogy nézegetnék a képeket,közben mondaná,hogy mi micsoda és lassan,érthetően mesélne nekik! :evil: És bele sem merek gondolni,hogy mit csinálnak,ha nem vagyunk itthon 1-2 órát.A sulit is úgy fogom megoldani,hogy Anyu fog vigyázni rájuk Apával!Anyós még egy szaros pelenkát sem tud kicserélni,és szinte SEMMIRE sem emlékszik a férjem gyerekkorából! :oops:
(azért jó,hogy vannak,mert számíthatok rájuk,ha S.O.S.el kell mennem valahová!)

Hajni,
szerencsések vagytok a fogzással!
Te is szeretnél váltani?Hihetelen,hogy egy (két)gyerek mennyire megváltoztatja az életet!Régebben nem is gondoltam volna,hogy ennyire más lesz minden!Annyira jó,hogy vannak,értük bármire képes vagyok,értem most ezalatt pl.a tanulást,de erről oldalakat tudnék írni!
ítram pü.-t!

Andi
Kép
aanda
 
 


Lányok,
ne haragudjatok, hogy csak akkor jövök, ha valami gondom-bajom van, de örülök, ha élek. Az a nehéz az ikrekkel, hogy ha az egyik el is van, a másiknak bizti valami baja van és fordítva :roll:

Szóval: hosszú séta, szűrt fény, mégis elég piros lett a pofijuk, nem is gondoltam rá, hogy "megéghetnek".
Bepanthennel ha bekenem, az jó?
Köszi.

Örülök, hogy sikeres volt a talitok. Szívesen nézném a képeket, de úgy érzem, nem lenne fair, mert nem voltam ott. Majd legközelebb. Hány hósan tehetünk vajon nagyobb kiruccanásokat? Egyelőre nem mernék nekiindulni két bébivel.

KépKép
lili73
 
 


Kicsit OFF: megcsináltam az Orsi féle csigás kalácsot. Nagyon jó lett! :D Igazi, puha, foszlós, valami isteni!
Én is szeretek "turkálni" a kertben, most már segítségem is van. :lol:

Mikor van időtök tanulni? Néha főzni alig tudok, este mosogatok. Eszter csak egyszer másfél órát alszik. Azalatt az idő alatt pedig nagyon csöndben kell lenni, mert felébred. :roll:

Keresek babakocsit. Esernyőre csukhatót, aminek nem túl hosszú a nyele, befér az autómba. Nem túl gagyit, de drága se legyen. Ötletek?

Hajni
Tök jó képet csináltál Esztiről!

Kép
petyaanya
 
 


Lili,
szerintem tök tőled függ, hogy el mersz-e velük menni kirándulni. A gyereknek tök mindegy hol van. Ha megteremted neki ugyanazt a mikroklímát, amit megszokott (pl. kb. ugyanakkor eteted, fürdeted, ott vanak a kedvenc játékok stb. ), akkor észre se veszi, hogy máshol van. Illetve kevésbé lesz fáradt mert figyel az új ingerekre, és emiatt pl. okosodik is. Olivér még nem volt 4 hónapos, mikor Horvátországba mentünk vele. Pedig Ő egy hisztis-fajta, nem alvós, foglalkozni kellett vele már akkor is. A hugomék übereltek bennünket, az Ő kisfiuk nem volt még 2 hónapos akkor!

Petyaanya,
Peg Perego vagy Chicco pl.?
20140901102739
 
 


Petyaanya,
itt válogathatsz (chicco-t a baby planet oldalán találsz ):
http://www.brendon.hu/ProductSearch/bro ... ernyokocsi
20140901102739
 
 


én is tanulok gyerek mellett, júniusban lesz a szakvizsgám egyik része...megoldható végülis csak alkalmazkodnom kell a gyerekhez és az alvásáhz, sétáláskor meg kezemben a papír és úgy tolom a gyereket közben miközben én magolom a tv-ket...általában hülyének is néznek lent...lesz@rom
Vendég
 


lili73 írta:Hány hósan tehetünk vajon nagyobb kiruccanásokat? Egyelőre nem mernék nekiindulni két bébivel.

Ikrekkel én azt mondom, hogy ha egyedül mentek a két gyerekkel,akkor 2 év előtt ne.
Nem viccelek. Mi 1 évesen voltunk, és iszonyú fárasztó volt, semmi pihenés nemvolt benne. utána 2.5 évesen mentünk, az szuper volt.
1 évesen borult a napirend, borult anyugalom, az éjjeli alvás... egy szóval minden.

1 gyerek teljesen más ilyen szempontból, mert 2 felnőttre egy ici-picit nyűgösebb gyerek az észre sem vehető, míg 2 felnőttre 2 nyűgös, az már komoly gond.

(és szinte mind1ik ikres ismerősömnek ue volt a tapasztalata)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni,
én nem nyaralásra gondoltam. Elindulni a városba két 4hós csecsmővel, akik szopi+tápin élnek, és 3 óránként enni kérnek (=keservesen sírnak, ha nem kapnak azonnal)...nem egy egyszerű eset. Még itthon sem az... :roll:

KépKép
lili73
 
 


Orsi :lol:
egyszerre írtuk :P

KépKép
lili73
 
 


Bepantthennel bekentem a pofijukat...

KépKép
lili73
 
 


Lili,
ja, értem. Hát én mindig úgy csináltam, hogy akkor indultam el, miután evett, és úgy intéztem, hogy mire újra éhes, hazaérjek, vagy olyan helyen legyek, ahol meg tudom szoptatni. Bár ő csak szopott, úgyhogy végülis "egyszerűbb" volt...
20140901102739
 
 


Lili :)
ilyen túrára mi elég korán mentünk már, nálam talán könnyebbség, volt, hogy csak szoptattam, tehát akárhol meg tudtam etetni őket, és akárhol aludtak. 5 hósan már tuti jártunk a barátnőmnél babatalin - erről van fénykép is -
Lili 5 hetes volt mikor az első pesti egésznapos útat megejtettük, de ő egyszem gyerek, az azért más fogásnem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Hajni
éjjszaka: minden a régi :cry: , szerintem éjjel végülis nem is éhes, mert csak mintha cumizna rajta (pár cuppanás aztán kész), és a legújabb, hogy reggel már kb. 5-kor kell :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
kantáros hátizsák: hát itt az utcában már volt rólla szó (olyan hámról) hogy lehet ilyet kapni, és hát valszeg úgy néznének rám mint egy ufóra ha így meglátnának minket (falú, és az utcában a négyzetmérre eső hülyék száma halmozott = remélem még max pár év és már itt sem vagyunk)

Sziasztok

Erika

Tényleg: tudja valaki hogy az utolsó 4db rágófog mikorra nő ki? Mert Ákoskámnak már régóta csak ezek hiányoznak, de jelét nem látom hogy jönnének.

Kép

Kép
erika13
 
 


Én attól parázok mindig ilyen helyzetekben, hogy egyszerre zendítenek rá. Ha egydül vagyok ilyen helyzetben, azt szörnyű rosszul élem meg :cry: Hozzátartozik, hogy Aliz önkívületi állapotba képes hergelni magát, Barnabi meg olyan keserves, hogy sírni tudnék, ha tehetetlenül hallgatnom kell. Nyilván kinövik majd.

KépKép
lili73
 
 


Lili!

Én is paráztam ezeken a sétákon, szerencsére jól vették a babák!
Szerintem, ha jó levegőre tudod vinni őket, akkor bármennyit kint lehettek. Most mondjuk az erős nap miatt a déli órákat lehet hanyagolni.
Esetleg próbáld a 2 etetés között az kb 3 óra (bár nem ismerem a napi rendeteket), írtad, hogy szopi+ tápi, akkor szopiztatni is tudsz valahol...
Az meg hogy sírnak a babák szerintem főleg azért zavar, mert mitszólnak hozzá az emberek...
Nekem ez egyszerű volt, mert itt rajtam kívül nem sétál a kutya sem, így csak mondogattam, az éppen ordítónak, hogy sajnos nem tudlak felvenni, mert nem tudom tolni a kocsit... így csak kicsi simik és ordítás hazáig. és senki nem szólt be :)


Ja az arcukra jó a körömvirágkrém is, meg lehet kapni uv védős arckrémet babáknak. Azt hiszem a babylovenak is van.


Hajni!

Egyszer letekerték, de mostanában nyugi van. Bár mindig ellenőrzöm, hogy nem tekeredik-e le.
A vezetés alakulgat, ma legalább csak egyszer ütöttem el a bólyát és ma először kivitt a forgalomba is... még azt hiszem jobban félek, minthogy élvezni tudjam....

Aanda!

biológusmérnök vagyok, molekuláris biológia területen dolgoztam, de otthagytam amikor kezdtük a babaprojectet.

Fúú, itt mindenki tanul! Hát le a kalappal előttetek!!!!

katyerina
 
 


Katyerina

Sétálni szoktunk, azzal nincs is gond, zöldövezetben lakunk, szépen alukálnak a kocsiban. Az egész kérdés úgy vetődött fel bennem, hogy nem mentem el a talira. Na, oda pl. nem mertem elmenni velük.
Egyébként ha séta közben valaki elkezd sírni, jól begyorsítok :roll:

KépKép
lili73
 
 


katyerina írta:molekuláris biológia területen dolgoztam

az öcsémet azon kaszálták el összesen 5ször az egyetemen :roll:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


lili73 írta:Na, oda pl. nem mertem elmenni velük.

na,pedig ott lettünk volna elegen, akik tudtunk volna segíteni :wink:
meg aztán kit zavart volna ott, ha bármelyik sír?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Andi!
Akkor megvan Katyerinával kevertelek össze. :) Biztos menni fog a suli , persze fog lemondással járni meg sok áldozattal de hosszú távon meg fogja hozni a gyümölcsét. :)
Neked most végül mikortól fognak bölcsibe járni?
Egyenlőre itthonról tudok segíteni egy lánynak könyvelésben így lehet megoldódott a dolog, de meglátjuk...

Katyerina!
Én is azt modnom hogy az eddigi munkakörömte nem szeretném tovább csinálni. Nekem jó lenne egy jó kis nyugis hely. :) Bejárok megcsinálom a melot és kész semmi pörgés amit régen nagyon szerettem.

Andi, Katyerina!
Örülök hogy nem csak engem igedesít hogy a nagyszülők nem igazán úgy tesznek ahogy kell. nálunk is ez van hogy rögtön ülnek az ölükbe (én meg szoktam jegyezni hogy gondolom ha nem vagyunk ott akkor ez a trendi) pedig nem sűrűn vannak csak velük. Azt hiszem az anyai szívemnek rossz hogy el kell fogadnom másokat is szeretnek ....

Lafed!
ez jó papírral tolod a babakocsit :) :) mert egy gyerköcöd van de hogy az ikrest nem tudnád így tolni azt borítékolom. Amúgy minden elismerésem azoknak akik gyerek mellett tanulnak.

Lili!
Mi is viszonylag hamar mentünk ide oda a kicsikkel napi programra. :) Én is úgy tettem hogy mielött indultunk kaptak enni, vagy igyekeztem hazaérni agy vittem nekik üvegben kaját. :) Nekem sokat lendített a napjaimon mikor mentünk egy kicsit messzebb is mint a környék.
Amúgy hosszabb időre mi 8 hósan mentünk velük Balatonra igaz alkalmazkodtunk a napirendjükhöz de én nagyon élveztem. Jó volt máshol lenni. :)

Pelenkát csipeszeltem sokszor a kupolára és így ők védve voltak :) meg az emberek sem állítottak meg hogy de anranyos. Amikor nagyobbak voltak és szerettek nézelödni a Vichy baba krémével kentem itthon be az arcukat, illetve kinyitottam a anapernyőt.

Erika!
Én úgy tudom az összes fog 2 éves korra kell hogy kibújjon, de biztos van eltérés ebben is. :)

Katyerina!
Majd ha meglesz a rutinod akkor más lesz a forgalom is kicsit már hozzá leszel szokva a pedálokhoz bár azért ott is az elején nekem a 40-es tempo is olyan volt mintha száguldanék és 1000 felé kellne figyelni. De hamar megszokod ebben biztos vagyok. És ki van a csajokkal míg anya vezet?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hajni,
5 foga van Balázsnak, a 6. készülőben. Ahhoz képest, hogy az első kettő milyen korán és gyorsan meglett, a felső négy elég hosszadalmas.
Még nem jutottam el a Vörösmarty térre, ellenben voltunk Bécsben az SCSben a múlt héten és persze ott benéztem a H&M-be is, de végül csak egy farmer gatyót vettünk Balunak.
Hol fogsz államvizsgázni?
Ti mikor mentek a kaáliba?

Andi,
Te mit tanulsz? Az biztos, hogy nekem is vissza kell vennem a munkatempóból és ahhoz lehet, hogy váltanom is kell majd, de remélem, azért ez még messze van.

Petyaanya,
Nekünk ilyen kocsink van, ennek visszahajlik a tolókarja is, így elég kicsire csukható, itt megvannak a méretek is:
http://cgi.ebay.de/MAXI-COSI-TAXI-CITI- ... dZViewItem

Lili,
Én is mindig féltem, az elején a hosszabb kimozdulásokkor, mert Balu nagyon hosszan szopizott, minimum fél órán át, de még akkor sem voltam biztos, hogy 2 perc múlva nem kér még többet. Én akkor azt képzeltem, hogy tápival egyszerűbb lenne, mert akkor tudom, hogy mikorra eszi meg a mennyiségét és üvegből bárhol ehet. Esetleg ilyen kirándulásokra készülj tápszerrel (víz termosztáskában plusz a tápiadag) és akkor nem lehet nagy gond, ha nem értek haza.

Megvettük mi is az autósülést, maxi cosi priorifix, a Bécsben a Baby One-ban majdnem 20000 Ft-tal olcsóbb, mint itthon. Hihetetlen!
Balu ma már jobban lenne,cask most meg köhögni kezdett szegénykém. Viszont ma is csak egy fél üveg bébikaját evett plusz a szopi, fogyott is megint. Úgy tűnik, nem akarjuk elérni a tíz kilót.

Kép
bandika
 
 


lili,
ne aggódj, az első talit én is kihagytam. Most, hogy már legalább ülnek magukban, azért nagy könnyebbség volt. Két fekvő gyerekkel azért elég nehéz. Majd találkozunk Veletek a következőn! :D A képeket nyugodtan nézegesd, nem követsz el semmi szabálytalanságot. Legalább kapsz egy kis ízelítőt a feeling-ből!

aanda,
hát igen, nagyon furcsa, hogy a nagyszülők MINDENT másképp csinálnak! Egy pontig én is mindenen idegeskedem (anyukám rendes, mert próbál az "elvárásaimnak" megfelelni), aztán arra gondolok, hogy dehát nekünk is voltak nagyszüleink, és biztos ezt is csak túlparázom! Már az apjukkal is így vagyok. Ő azért keményebb velük, ha nyűgösek, de hát ez így van rendjén. Mást kell látniuk egy férfitől, egy nagyszülőtől... stb.

zsebi,
jaj, hát nekem az a halálom, mikor az összes rokon (és néha még a nem-rokon is) ugrik, hogy ölelgessék őket! Főleg, hogy a gyerekek az elején annyira idegenkednek mások közelségétől! Nagyon furcsa nekem... én nem emlékszem, hogy valaha is eszembe jutott volna más gyerekét ölelgetni... Most hétvégén is voltunk 8 fős családi ebéden. Mikor megjöttünk, mindenki egyszerre ránk szállt, hogy jaj-így, jaj-úgy, nekem add ide, nekem, nekem... és csodálkoznak, ha a gyerekek meg ordítanak (akik mellesleg álmukból kelnek fel)! :evil:

tanulás:
én iskolában tanult dolgokat még soha nem tudtam az életben hasznosítani (az írás-olvasáson túl), se tartalmában, se előrelépésben. :( Szomorú, de így igaz. Kicsit inkább amolyan L'art pour l'art-nak érzem az egészet. Abból meg elegem van, hogy megy a pénz a semmire.

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok!

Autósülés: már épp 3 napja túrtam a netet valami klassz ülésért erre uncsitesóm benyögte hogy jaaa nekik van egy fölös... :lol: Ülés project kipipálva :) .

Fogzás: nálunk kint van a két alsó és a fönti négyből a jobb szélső, most készülődik a bal széső. Remélem azért lesznek középső fogai is :roll: :lol: .
Csajok!
Védőnő azt mondta hogy ne adjak neki se karfiolt se cukkinit se semmi primőrt:(:((:(:(. Mert az is teli van nitráttal. Én eddig csak a sárgarépáról tudtam... De most komolyan mit adjak akkor neki? krumplit almával????
Főzelék alá ti pirítottátok a hagymát? hogy csináljam hogy a hagyma is megpiruljon és kevés olaj legyen alatta? A kettő nekem nem jön össze... :?
Mivel lehet még főzeléket bolondítani? petrezselyem, kapor mehet? Felnőtt kajákat mikortól adhatok neki? (pár falatra gondoltam )Az mind sós... Gondolom nem baj ha pl a tarhonyában főtt krumpliból kap egy keveset.

Apa tegnap meglepett egy kismotorral minket :lol:
Derekam kész :shock: ... Leállok löki magát egész testével hogy menjünk... ha nem megyünk sír :roll: De haláli egyébként :lol:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Hello!!!!

Bandika
mi is ugyanúgy állunk fogak terén! van 2 alsó, 3 felső, a 4. felső pedig 1-2 napon belül áttör ha így halad

Kajás kérdésem nekem is rengeteg van: a táblázatomból hiányzik egy csomó dolog pl kukorica. Van HIPP-es kajás: krumpli, hús, kukorica - az OK már??? Paprika, paradicsony mikor mehet? És pirospaprika fűszer? Ne nevessetek ki, de többször van pörkölt, amiből husit adnék, tisztogassam le nagyon a szaftot??? Milyen tésztát vegyek, hogy ne megyen benne tojás? Zalán sokkal nyugisabb, mikor nem csak ilyen light-os krumpli+zöldség ebéd van, hanem valami emberesebb, de nem nagyon tiszta, mi mehet és mi nem (persze a tábla ok, de azon kívül)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Erika,

hám:sztem nekünk szükségünk lesz rá,mert az Arnoldka egyenlőre nem akarja megfogni a kezemet,mindig elszalad a fűbe.Egyenlőre még az "Állj meg!"-re sem reagálnak,így még egyedül nem merek lemenni velük babakocsi nélkül.Egyátalán nem fog érdekelni,ha hülyének néznek,inkább,minthogy kiszaladjon az útra!
Rágófog majd kijön,ne aggógj!

Lili,
mi is mindig kaja után indultunk el itthonról,de azért vittem üvegben is,ha bármi közbejönne.Én Nivea baby 50-es naptejet használtam nekik tavaly,de már kennem kéne,mert tök barna az arcuk és a kezük.

Zsebi,
örülök,hogy tudsz otthon dolgozni,akkor gondolom,nem mennek bölcsibe a gyerekek.Sztem 2 évesen nem fogom beadni őket,mert a suli jövő nyárig tart,akkor lesznek 2és fél,és asszem hogyha akkorra szobatiszták lesznek,már mehetnek szeptemberbe oviba.Vagy ovi csak 3 éves kortól van?

Bandika,
jobbulást Balunak!Te elvitted orvoshoz?Mert az Arni is köhög egy kicsit,de felszakad neki,így nem vittem dokihoz.Olyan hideg van a lakásban,meg lehet fagyni,gondolom megfázott egy kicsit.
Súly miatt ne aggógj,a fogyás sem számít,majd behozza.Enyémek is össze-vissza esznek,egyszer többet,egyszer kevesebbet.

más:vettem egy szuper könyvet,az a címe:ANYA,TANÍTS ENGEM!
Fejlesztési lehetőségek születéstől az iskolakezdésig!

Kijegyzeteltem belőle egy pár feledatot,amit gyakorolni kell velük,és a papírt kiragasztottam a szekrényre,így anyósék is tudnak velük okosan játszani!

Andi
Kép
aanda
 
 


paradicsony=paradicsom
és nem lábszárpörköltre, hanem csirkepörire gondoltam :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsuska,
én karfiolt,brokkolit adok,de fagyasztottat,az hazai.Cukkinit majd akkor,ha szezonja lesz.A főzeléket úgy teszem fel,hogy olaj+hagyma+víz,így nem ég oda a hagyma.(és nem büdös)Petrezselyem,kapor,babérlevél,pirospaprika mehet.Én már a terhesség óta drasztikusan lecsökkentettem a sót és a borsot,így simán adok mindent a fiúknak is.

Emma,
kukoricát majd nyáron tervezek adni a héja miatt,mert ugye az nálunk is úgy jön ki,ahogy bement.Bocs.Nyers paprikára,paradicsomra gondoltál?Mert sztem azok csak 1,5 évtől mehetnek,de a paprikán még gondolkozom,mert az nekem is visszabeszél,és a retek is sajnos,pedig ezek tök egészségesek.
Pörkölt szafttal sztem szintén mehet,de csak akkor,ha bőr nélkül főzöd.(én alapból leszedem a nem oda való cuccot,mert undorodom tőle)

Andi
Kép
aanda
 
 


Szaisztok :)

Emma :)
Balázs is nehezen volt el magában sokáig. A kézben levésről gyorsan le lehetett szoktatni az Orsi féle módszerrel, a közelségről már nehezebben. Ő olyan 11 hónapos volt, amikor elkezdett egyedül eljátszani 10-20 percekig is. Mostmár egyedül is lehet hagyni, ha játszik, bár többnyire olyankor nekiindul a lakásnak megkeresni :) Viszont ha egy szobában vagyok vele, akkor akár egy órát is eljátszik önűllóan, feltéve, hogy én nem csinálok semmi érdekeset. Sajnos szinte minden érdekes, így egyenlőre töbnyire hagyom hogy játszon, én meg ülök és gyönyörködöm benne :) Néha a kezembe veszek egy könyvet, hoyg szokja, hogy mást csinálok, de ha kiszúrja, akkor jön és elveszi, és ő akarja lapozgatni. Mi tagadás el lett kaptva kiskorában, ennek most "nyögöm" a terhét, de sokat tanultam ebből az egy évből. Majd a második gyereknél másképp rontom el a dolgokat :D
Szóval fokozatos szoktatás az anya nélküliségre és türelem, Nálunk ez működik. Nem gyors módszer, de szelíd és célravezető.

Zsu :)
amit olvastam, abból én azt szűrtem le, hogy a nitrát azért veszélyes, mert megköti az oxigénszállító molekulákat és csecsemőkorban (6-7 hónapos korig)és időskorban nem elég érett az ember szervezet arra, hogy pótolja a kiesett sejteket így oxigénhiányos lehet a vér. (Katyerina, ne röhögj ki, ezt boztos szakszeűbben is lehetett volna) De ahogy nőnek, egyre edzettebbek, úgyhogy szerintem nem órási baj, ha adsz neki néha primőrt. Egy csomó zöldségből lehet a Corában kapni bio fagyasztottat, az is jó alternatíva. Már persze ha van felétek Cora. Ökopiac, vagy ökofarm nincs arra?

Hajni :)
Kűzdünk a szopi elhagyásával, most átlagosan 4-5 van naponta, ez a 6-7 képest tulajdonképpen haladás :). De nem akarom egyik napról amásikra elhagyni, ha két hónapig tart, akkor két hónap alatt szoktatom le, csak mostmár ideje volt elkezdni.

Kaja: Én adok kb 10 hónapos kora óta Balázsnak nyers paradicsomot. Imádja és nicsen tőle baja. Bár ő sok mindent kap kézbe, hogy megegye önállóan (alma, uborka, szőlő, szilva, banán, körte, narancs, főtt zöldségek stb) Kukoricát is kapott már 1-2 szemet, kicsit rágcsálta, aztán lenyelte. Késöbb viszontláttuk a pelusban :)
Szerintem ha nem fuldoklik a darabos kajától lehet neki adni mindenfélét. Persze mindig mellette vagyok , hogy ha cigányútra menne valami, akkor segítsek rajta. De ügyin eszik, ami nem tetszik neki, azt általában kiköpi (pl szőlő héja)
Fűszerekből én most kezdtem el adni papriikásat, borsosat, eddig csak zöldfűszereket használtam. De ha úgy főzök, hogy tudom, hogy neki is abból adok majd, akkor kevesebbet teszek bele egyelőre.


Minket jól elsodort innen az élet :) Én megfáztam és köhécselek, de persze ettől függetlenül sokat vagyunk kinn, mert szuper idő van végre. Már jó pár napja be sem kapcsoltam a gépet. Mondjuk ezt elősegíti az is, hogy elértünk a két alvás sok, egy alvás kevés fázisába. Így a délelötti kb 2 órás alvása alatt tolom a házimunkát, délután meg örülök, ha pisilni van időm miután elaludt. Sokszor csak 10 percet alszik. Kipróbáltam, hogy csak egyszer teszem le, de az még sok volt neki.
Éééééééééééés véletlenül egyszer átaludta az éjszakát :D

wish
 
 


Emma, Zsu,
Én még nem nagyon adtam Balunak felnőtt kaját, még most is inkább üvegeset kap. Ha főzök, akkor azt általában fagyasztott zségekből szoktam.
A Barilla tészták között sok van, ami nem tojásos.

Andi,
Mi voltunk dokinál, mert egyébként is aktuális volt tanácsadásra menni. Köptetőt írt neki az orvos és nasivint, mert folyik az orra is. Elég nyügi egyébként, állandóan cicizni akar, mást viszont nem eszik.
Nálunk 2,5 éves kortól már beveszik oviba a gyerekeket minicsoportba.
Bevezetted, az Anya, tanítsd a nagyikat!módszert? :lol: :lol: :lol:

Wish,
Jobbulást!
Te nem is kockázod fel a rágcsálnivalókat? Én Balázsom, mindet a szájába tömi, ami a kezében van. Kapott már almát, banánt, körtét, de fel kell darabolnom előtte.

Kép
bandika
 
 


Lányok, köszi a tanácsokat. Az evidens, hogy csak kajálás után indulunk bárhova is, de az még nem garancia nálunk semmire :? :wink:

Más: NUK-os latex etetőcumit lehet mikroban sterilizálni? Azt írja, nem javasolt, mert deformálódhat. Szerintetek ezt vegyem komolyan? Bizti nem fogok nekiállni kifőzögetni...

Más: csak az én lánykám olyan ügyes, hogy mindig a hátán jön ki a kaki a pelenkából? Nem győzöm váltogatni naponta akár többször is a bodyját.

KépKép
lili73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: