Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok
Tudna valaki egy kis információt a Margitról?
Milyen ott most a helyzet?
Csak a kerületiek szülhetnek ott a kicsi ágyszám miatt? Tömeg mekkora?
Van alternatív szoba? A látogatás?

Előre is köszönöm... nekem már csak alig van hátra eredetileg az Istvánban szülnék de ott tragikusak az állapotok és műr azt fontolgatom, hogy hagyom a választott a dokim és csak úgy beesek szülni a Margitba... :(

segítsetek... köszönöm...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamac,
ezt azért jól gondold meg, mindenféle mendemondára nem lehet hagyatkozni, kaptál válaszokat a másikon, olvasd el!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba
Nem mendemonda az orvosom mondta ezeket, azért neki csak elhihetem, persze örülnék ha maradhatnék de ha a doki sem tud bejönni akkor kár kínlódnom. Pedig én nagyon szerettem az Istvánt!
És ahogy olvasom itt nincs is látogatás ami nekem nagyon nem tetszik... olyan jó volt, hogy apa akár egész nap velünk lehetett... engem nem zavart a többi látogató sem...

Van, hogy belenyugszom, hogy majd csak lesz valahogy van, hogy bepánikolok, hogy akkor innen meneküljünk... neked még van időd, de ez engem így a szülés előtt meglehetősen leterhel idegileg.
Annyira szerettem volna ezt a gyereket nyugiban várni, erre tiszta káosz az életem...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

 
 

Hú!

Mamacka!

Istvánban másik doki?

Jóval kevesebb ágy van, és bizony visszaszállingóztak a népek (de még mindig nincs akkora tömeg, mint az Istvánban szokott lenni). Nem csak kerületieket látnak el, ha van saját orvosod, de ugye a 37. héten ez meredek. :shock:

Úgy tudom kétágyasak a szobák, de ebben nem vagyok biztos, max. három. Régen 4 egyágyas szülőszoba volt az alternativizmus kimerült a labdákban. Most hat szülésznő van össze vissza, így egyelőre nincs szülésznőválasztás. Látogatószoba helyhiány miatt nincs egyágyas fizetős van nem tudom mennyiért, kb. egy 10-es egy éjjelre. 72 órát kell benn lenni. Látogatás ellentéte az Istvánnak.

Ha engem kérdeznél úgy ugye csak a Margitot ismerve nem váltanék, mert ki tudja épp milyen orvost kapok, és ugye a 37. hét közepén már nehéz valakit lestipistopizni.

A Margit egyébiránt most tiszta, új, lendületes, mivel most nyílt újra, és visszavárják a régi embereket, és gondolom most még jobban odafigyelnek, mert nagyon figyelnek rájuk.

Ilba!

Szerdán vagy csütörtökön megyek, attól függ mikor tud jönni a sintérnéni, utána megírom.

tjuca
 
 


...orvost ilyenkor már nem választanék másikat, nem is vállalnának valószínűleg meg nincs is értelme...

Viszont ideköltöztünk a harmadik kerületbe, így a ctg egyszerűbb lenne... de valahogy majd csak megoldjuk...

...lehet akkor marad a remény, hogy talán nem lesz akkor a tömeg az Istvánban... nem is kellene már ezzel foglalkoznom a szülésig csak odabízni a gondviselésre, de időközönként elkap a pánik... a dokim csak hétvégén tudna bejönni vagy éjjel vagy ha épp nem szül kismamája és nem dolgozik a másik helyen (ami egy magánkórház tehát nekem esélytelen), a férjem meg hétvégén Balatonon dolgozik.

no mindegy... köszönöm a választ...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Ezt találtam:

Ja, megtudakoltam, hogy van már kismamatorna is!! H-SZ-P-en 11-től, K-Cs-ön 3-tól. Kell hozzá orvosi beutaló, igazolás, hogy járhatsz. én már 2-szer voltam, de mindkétszer elmaradt:((((( Az volt kiírva, hogy holnaptól újra indul. Szóval majd próbálkozom még:)

tjuca
 
 


Mamacka
Nem irigyellek ezért a döntésért! :(
Én csak azt tudom mondani, hogy szerintem nem járnál rosszul a Margittal, igaz sokkal konzervatívabb, mint az István, de jó kezekben lennétek a picivel együtt!

Bocs, hogy belekotyogok, de mi a baj az Istvánnal?
Tudnátok kicsit mesélni? (CSak kíváncsi vagyok, barátnőm szült ott tavaly... :roll: )

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Egy kevéske infó kellene... El kezdtem visszaolvasni a hozzászólásaitokat, de hát van bőven (szerencsére). Úgy tűnik, hogy szégyen szemre orvost kell váltanom így a 32. héten. Kifejezetten nem is akarok orvost választani, csak arra lennék kíváncsi, hogy kik vannak még (megint) a Margitban? A doktornő még rendel ott? Azt már olvastam, hogy kevesen vannak ezért nem nagyon lehet szülésznőt választani, de azért érdekelne, hogy milyen orvosok kerültek végülis vissza.

Priviben is jöhetnek a nevek ;)

Segítségeteket nagyon köszönöm előre is!

Mindenkinek problémamentes terhességet és szülést.

Üdv: Betti

Kép

Kép
bettica
 
 


A doktornő = Az egyik doktornő ... Bocsi :oops:

Kép

Kép
bettica
 
 


cas
Csak a zsúfoltság a gond! Amúgy is felkapott volt, de most, hogy egy csomó kórházat bezártak hihetetlen a nyomor.
Pedig én maximálisan elégedett voltam vele két éve.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!Szeretném megosztani a tapasztalataimat a Margit kórházról.
Március 1-én született a fiam Ákos. Azon a napon nyitott a kórház,reggel 6-kor, én 1/2 7re értem oda.Sajnos nem Ákos lett az első baba ebben az évben, mert egy császárral született kislány "beelőzött".
A legjobbakat tudom csak mondani..az orvosok mind mosolyognak a szülésznők a végtelenségig kedvesek,előzékenyek, odafigyelőek.Én a Sávai doktornál szültem, és a Betti szülésznő volt segítségemre.
Gyönyörű tisztaság van az osztályon, klassz a fürdőszoba, a nővérek azonnal ugranak ha kérsz valamit.../ellenkező tapasztalataim vannak a János kórházban/.
A látogatók bármikor felmehetnek hozzád, de a babát csak ablakon keresztül láhatják./ezzel védik a babákat/. Csupa nagy betüvel tudok beszélni a Margit kórház szülészeti osztályáról.Ajánlom mindenkinek!!!!

Katkabanó
katkabanó
 
 


Katka!

Ezt tudjuk, ezért fogunk ott szülni. :wink:

Gratulálok a kórháznyitó Ákoshoz! :lol:

tjuca
 
 


Bettica!

Magenheim Rita sajnos nem jött vissza, a MÁV összevont kórházban van. Marad Szigethy doktornő. Többet megtudhatsz a kórház honlapján. :wink:

tjuca
 
 


Ilba!

Van torna és ingyenes. Orvosi beutaló kell. Most már tényleg van, eddig beteg volt a nőci, aki tartja.

tjuca
 
 


Juca,
köszi szépen!
Ha épp erre jársz, Neked nem lenne kedved jönni? :wink:
Amit priviben írtam sajna sztornó, de nem adjuk fel!!!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért!

Ha valakit érdekelne egy új babakerítés, akkor jelezze, kérem privibe!
Mi sajna egyszer sem használtuk, mert anélkül vettem meg, hogy gondolkoztam volna! Pici lakás, nagy kerítés

új, extra nagy járóka, babakerítés. A járóka 7 elemből + 1 ajtóból áll. Egy elem 1 méter széles, és 70 cm magas. A Járókát az igényeknek megfelelően lehet felállítani. Mivel nincs alja, a helyiség adottságaitól függően lehet különböző nagyságú, ill. szögű ( 4,5,6,7,8 szögű) járókát kialakítani. Az összes elem felhasználásával átmérője 2,7 méter! Több gyereknek is ideális, elegendő tér van a játékra, a baba nem érzi magát úgy bezárva, mint a hagyományos négyszögletűben. Kertben, teraszon is felállítható. Helyiség egy részét le lehet vele keríteni, vagy gyerekekre veszélyes tárgyakat elkeríteni, pl. kandalló köré felállítani.

Kép Kép Kép Kép

Kép
kis pupu
 
 


Helló!

Megint van szülésznőválasztás. :wink:

tjuca
 
 


[quote="tjuca"]H írta:tjucaelló!

Megint van szülésznőválasztás. :wink:


Sziasztok!

Eddig olvasgattam ugyan a topicot, de még nem szóltam hozzá. De ezzel elérkezett a pillanat :)
Eddig két csemetét szültem a Margitban (1991., 2006.) és szeretném a harmadikat is itt, novemberben. Sajnos az eddigi orvosom már tért vissza, nincs is kórházi háttere, de én ragaszkodom hozzá. Ez pedig csak úgy lehetséges mindvévig, ha valóban működik a szülésznőválasztás...
Kb. két hete érdeklődtünk a szülőszobán, akkor még nemleges infot kaptunk, sajnos.
Kérlek tjuca, ha van megosztható részlet, írd meg légy szíves!
adrinalin
 
 


Adrinalin!

Tegnap voltam a dokimnál, és ő mondta, hogy már működik. Mivel én még csak most léptem a 27. hétbe, abban maradtunk, hogy mivel jönnek újak, visszatérünk a témára egy hónap múlva kb.

Én azért szeretnék választani, mert lehet a dokim szabin lesz, mikor szülök, és nem szeretném, hs egy "megbízott" orvos mellett a szülésznőt sem ismerném. Legalább az egyiket szeretném ismerni.

De akkor a dokid tud itt szülést levezetni? Vagy bevállalod az ügyeletest?

Pontosabb részleteket nem tudok, hogy hányan vannak, meg kik, kik voltak régen, kik vannak most stb. Bár én azok közül fogok választani, akiket a dokim ajánl. Ha 2006-ban szültél, és elégedett voltál azzal a szülésznővel, akkor érdemes megérdeklődni, hogy ő maradt-e. :wink:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Ma voltam terhesgondozáson, nekem két szülésznőt ajánlottak, Tódor Évát és Sámsonné Tóth Katalint. Ezen kívül biztosan ott van Takács Beáta és Wéber Zsófi is, szerintem mind a négyen nagyon jók. Én Katit kértem fel, (még az előző terhességkor megismertem, szimpatikus és kedves volt), szerencsére vállalta is. Tehát van szülésznő választás.

Ami ennél bénább az ugye a 3 nap utáni elbocsájtás, császár után is, vissza kell menni varratszedésre, de a gyereknek általában(?) leveszik a PKU-t.

Másrészt megszűnt az újszülöttek koponya és hasi ultrahang vizsgálata, állítólag tanácsot adnak, hogy hol lehet elvégeztetni... Nincs elég gyerekorvos, de a nagy szülészeteken sem csinálják meg.

Remek magyar egészségügy, halad visszafelé. Aki nem elég tájékozott, akinek nincs pénze, annak max. beteg lesz a gyereke, noha ezeket a gondokat eddig szűrték.

A.
v_andi
 
 


Köszönöm a jó híreket! :)

Sajnos a dokim már nem tud a Margitban (sem máshol) szülést vezetni, egyáltalán nincs kórházi háttere. Ismerem a kórházat, sztem nagyon nem tudok mellényúlni még ügyeletes doki esetén sem, de az azért jó lenne, ha tényleg lenne valaki, aki gyakrabban figyel rám.
Az előző szülésznőnk (bár nem választott volt, nagyon elégedettek voltunk vele) a Jánosban van, így ő nem jöhet szóba :(

Nekem a három napi elbocsátással semmi gondom nincs :) Sőt. Ha engedtek volna, már az első este hazamentem volna, bevállalva a varratszedésre visszamenés nyilván nem kellemes megrázkódtatását.
A gyerekorvosi ellátással kapcsolatban is felemásak az érzéseim. Másfél éve, amikor a lányomat szültem, sok probléma akadt a néha igenis túl "aggodalmas" szemlélettel. Több esetben is előfordult, hogy olyasmi miatt tartották vissza a hazameneteltől a családot, ami nem volt eléggé alátámasztva. Akkoriban ott lógott a levegőben már az osztály bezárásának sorsa, és kellett a maximális kihasználtság... Érdekes módon, abban a pillanatban, hogy fullra megtelt a szülőszoba és a kórtermek, hirtelen hazaengedték azokat, akiknek több, bentmaradást igénylő vizsgálatot helyeztek előzőleg kilátásba... Az én lányomtól úgy vettek vért rendkívüli laborvizsgálatra, hogy sem előzőleg, sem utána nem tájékoztattak sem a vizsgálat tényéről, sem az eredményéről, sem az indokáról. Teljesen véletlenül, a szülészorvosomtól (!) tudtam meg, hogy egyáltalán ilyen történt. Négy napon keresztül nem tudtam a gyermekorvos főorvosnőt az osztályon elérni... Szóval nekem nem hiányzik majd ez, azt hiszem :)
A hasi UH valóban hasznos volt, ezt sajnálom is, de biztosan meg fogjuk tudni oldani.

Bocsánat a hossszú lére eresztésért:)
adrinalin
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, illetve inkább véleményeket. 28. héten vagyok és úgy tűnik, hogy orvos- , illetve kórházváltásra kényszerülök. Szeretnék a Margit Kórházba menni, de félek, hogy ennyi idős terhesen nem fog már elvállalni senki. Dr Ruzsvánszky Istvánra gondoltam, de szívesen fogadok bármilyen tanácsot az orvosokkal kapcsolatban.

Tudom, hogy a kérdés szinte költői, de szerintetek van arra esély, hogy elvállaljon ott egy jó doki ennyi idősen július közepi szüléssel? :?

Köszönöm szépen a segítséget!
dóri797
 
 


Szia Dóri!

Én nála szültem kettőt, most fogom ősszel a harmadikat. Nekem bejön a stílusa és szakmailag teljesen megbízom benne.
Nem tudom, Neked milyen elvárásaid vannak egy dokival szemben...Mire vagy kiváncsi? Szívesen válaszolok.
Mikor tavaly bezárták a kórházat, a szülésznőmmel beszélgettünk a margitos dokikról, és akkor ő azt mondta nekem, hogy három dokira bízná rá magát bármikor, Ruzsy volt az egyik.

Minél előbb próbálj vele beszélni, hogy elvállal-e (a nyári szabadsága bekavarhat), de szerintem jó választás :D !

üdv,
Joha
joha
 
 


Joha!

Ki a másik kettő? (jöhet priviben is. :wink: )

tjuca
 
 


Sziasztok!

Most olvastam csak amiket írtatok, hogy lehet szülésznőt választani. Ez jó hír. Egy kérdésem van, hogy hol lehet velük találkozni egyáltalán, hogy el tudjam dönteni, hogy ki a szimpi? MErt az eg dolog, hogy megkérezem a dokimat, hogy ő kit ajánl, az még nem biztos, hogy nekem szimpi lesz... Ti mi alapján válsztottatok?

Van egy kis rossz hír velünk kapcsolatban: 2100-as lett most szerdán a méhszájam, így eléggé pihizősre kell vennem a figurát. Nem tudjátok, ilyenkor a kismama-tornára sem lehet járni? Eddig úszni jártam, most már azt nem lehet, de vmit meg jó lenne kicsit mozogni...Vagy kérdezzem a dokimat?

Azt hiszem ez volt életem első méhszáj-vizsgálata. Hát eléggé vacak és fájdalmas volt (persze azért kibírható). Ez nektek is ilyen volt, vagy ez is egyénfüggő?

panna1
 
 


Sziasztok!

jaj de jó!
Én is szeretnék választani,kedden megyek a dokihoz és rá is kérdezek,mert a múltkor mikor beszéltünk róla azt mondta még nem lehet de idővel igen!
Tud valaki valamit még erről,hogy hol lehet őket elérni vagy hogy lehet választani?
Akinek már van anyagiakról beszéltetetk?
Jöhet privibe is a válasz!

Köszike addig is!

Kép


Kép
ibm
 
 


Joha, köszi az infót! Engem is érdekelne a másik két orvos neve is, hátha szükségem lesz rá, bár remélem nem kell!

Panna, én nem mennék így tornára! Nekem tegnap volt az első méhszájvizsgálatom és nekem is fájt, bár nem is annyira a vizsgálat, hanem utána fájdogált pár órát.
dóri797
 
 


Panna!

Előszöris: mit nem adnék egy kicsit nyílt méhszájért :lol: Ez teljesen rendben van, a vajúdóban órákat spórolsz majd. :lol: Ha az orvos nem mondta, akkor lehet tornázni, esetleg említsd meg a tornán, hogy mely feladatokat hagyd ki, és melyeket lazázd el.

Ibm!

Anyagiakról mi sosem beszélünk. 8) Én hálás leszek, a saját anyagi helyzetemnek megfelelően. Ebből nem volt probléma. Nekem az ellenkezője furi. (egy másik fórumon olvastam, hogy a 1 alk. magánrendelés 8-10 szeresét szokták adni. Ha megnyugtat, Kingánál jóval kevesebbet adtunk, de ugyanolyan elbánásban részesülök, mint előtte.)

tjuca
 
 


Tjuca!

Köszi az infót.

A dr-el mi is így vagyunk,de a szülésznőfogadásról fogalmam sincs!


Tudja valaki,hogy 5-én lesz e felkészítő?????

Kép


Kép
ibm
 
 


Szerintem a szülésznő választásánál azért érdemes az orvossal egyeztetni, mert jó, ha ők tudnak együtt dolgozni. Én elmondtam Sztanyik doktor úrnak a saját szempontjaimat, de hogy szakmailag ki a jó, azt ő látja.

Egyébként a szülésznők talán mind jók a Margitban (régen is azok voltak), de nekem pl. fontos, hogy azért kettőnk közül ő legyen az idősebb és lehetőleg legyen saját szülésélménye is. Csak azért írom ezt le, mert ezek biztosan nem szakmai szempontok:)

A.
v_andi
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a választott szülésznővel (Sámsonné Tóth Katalin) beszélgetni, a következőket tudtam meg:

Nincs a szülésnél csecsemősnővér, a szülésznő látja el a babát is (ha gond van biztos hívnak orvost), ott a szobában megtörténik minden, a 2 óra megfigyelésre a baba marad és ha nem fázik, stb. akkor megy is ki a mamával az osztályra, tehát nincs rutinszerűen inkubátorban az első éjszaka! Hurrá. Természetesen ha a mama nem elég erős, akkor a csecsemőosztály addig átveszi (én nem tudtam felállni az első szülésem után, így be kellett látnom, hogy a kisfiamnak biztonságosabb volt a csecsemőosztályon). Ahogy az anyuka jól van (és a babának sincs semmi baja) lehet vinni mert csak babamama szobák vannak!

A.
v_andi
 
 


Andi!

Ez nagyon jó hír!!! :lol: :lol: :lol:

tjuca
 
 


Meglepi és Meli mi van veletek? :?: :?: :?:
megöl a kíváncsiság :wink:

Kép
Kép
Kép
parapet
 
 


sziasztok.:)

bocs, hogy eddig nem jelentkeztem, kicsit magunkba fordultunk...:)
babázgatunk.

április 22-én megszületett a kislányunk, 3850 g, 53 cm, gyönyörű kis husibaba.:)

programcsaszi volt, 3 nap után hazajöttünk.
első naptól, ahogy kikerültem az őrzőből velem volt a kislányom, egyágyasba mentem, ahogy terveztem. csak a reggeli és esti kötelező 1-1 órára vittem be a csecsemősökhöz, vizitekre, fürdetésre. elég jól bírtam, viszont itthon már úgy éreztem nehéz, nehezebb a felépülés mint az eddigi császároknál. de lehet csak türelmetlenebb voltam.

kórház megint nagyon rendben volt. mindenki kedves, aranyos, segítőkész. nem tudok rosszat mondani. (kivéve a takarítás, az nagyon nincs rendben, de hát mindegy... ez legyen a legnagyobb gondunk.:))
meglepi-baby
 
 


Meglepy!

Gratulálok a kislányodhoz!!! Dobj képet! :-)

Takarítás? Az két éve még okés volt. :shock:

tjuca
 
 


hahó.:)

hát nemtom, a közös fürdőben nem voltam, de ha valaki egyágyasba megy az szerelkezzen fel domestos törlőkendővel, minimum, és akkor át tudja takarítani a mosdót.:D mondjuk nekem az se tetszett, hogy minden reggel arra keltem, a takarítónő nagy dirreldurral jött hajnalban a szemétért... mivel egész délelőtt jött-ment nem értem mire jó ez, hogy felveri az embert.
még szerencse, hogy nem voltam sokat benn, mert utolsó napra elvesztettem a türelmemet, de még udvariasan tudtam megkérni, ne jöjjön be többet a szobába inkább, szeretnék aludni is.

máskülönben tényleg semmi rosszat nem lehet mondani.
sőt, a műtőben az aneszteziológus, a műtősnő, a műtősfiú(bácsi:)) csúcsszuperek voltak, jófejek meg minden, kicsit oldották a bennem lévő feszkót, baromira aggódtam a baba miatt.

felteszek majd egy képet, csak előbb le kell kicsinyíteni, inkább majd holnap, már késő van nekem ehhez... :)
meglepi-baby
 
 


Meglepy! Gratulálok a babához és minden jót kívánok!
Tudnál esetleg abban segíteni,hogy a babának mit kell bevinni?
A szülésfelkészítős dr. nem nagyon volt képben,de szerinte ruhát meg mindent!
Elviszem szívesen ha kell ,csak nemtudom már hány csomaggal fogok érkezni!!
:lol:

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy találtam egy Margit Kh. fórumot, kb félidőmnél derült ki, hogy mégis ott szülök a János helyett.
Aug.2-re vagyok kiírva az első babámmal, kisfiú lesz, Gergő. Hál' Istennek minden rendben velünk, dolgozni is tudok (irodában vagyok).
Valamennyit olvasgattam vissza, de máris csomó kérdésem van!:)

Meglepy: Gratulálok a babához!:)
Én is egyágyas szobát szeretnék, megírnád, most mennyibe kerül és hány ilyen szobájuk van? Sima szülésnél is 3 nap után hazaengednek?

Andi: komolyan velünk marad a baba a 2 óra megfigyelés alatt is? Nagyon nagyon örülnék neki, azt hittem ezért majd külön "meg kell küzdenem". Jól értem, hogy minden szobában az anyuka mellett vannak a babák majdnem egész nap?
A kényes kérdés: a választott szülésznőknek/szülésznődnek van "fix díja", vagy ránk bízzák? A dokihoz képest mennyit kell/illik adni? Én kb felére gondoltam, szerintetek ez reális?

Nem tudjátok véletlenül, hogy a mentő hajlandó-e a dokim miatt a Margitba vinni, ha nem oda tartozok körzetileg?
Egyáltalán, én rég elvesztettem a fonalat azzal kapcsolatban, hogy hivatalosan lehet-e most választott orvosunk...

Előre is köszönök szépen minden választ,

és szép napot kívánok!
lillenet
 
 


Helló, Lányok!

Én is lebabáztam :lol:
Április 30-án a kiírt időre megszületett a kisfiam 4330 grammal és 55 cm-rel..... a kis góliát... :wink:

A dokibám megint nagyon rendes volt, és megkaptam a világ legjobb, legtürelmesebb, leggondoskodóbb szülésznőjét: Bettit (a régi gárda tagja), pedig nem volt "választott", mert még akkor nem lehetett... szóval mindenkinek szívből tudom ajánlani!!!!!

Valóban, ahogy meglepi írta, mindenki kedves, segítőkész (egyedül egy csecsemősnővérrel nem voltam kibékülve, de a többi tényleg tündér :oops:
A takarítással nekem nem volt bajom, bár én 3ágyasban voltam jófej szobatársakkal :P

Szóval minden pocakosank további kerekedést!!!! :lol:

Kép
Kép
meli30
 
 


Kedves Meli!
Gratulálok, de jó lenne már itt tartani! Kik a csecsemősök? Én kettőről őrzök jó, illetve nagyon jó emléket, egy fiatalabb, csinos fekete nőről és egy 40-50 közötti szintén fekete hajú nőről, na ő egy angyal volt. A többiről, hát jobb nem beszélni, némelyik csak béna volt, a másik barátságtalan, de volt bunkó őskövület is!

Lillenet,
a babák az anyukákkal vannak, mert az ágyszámcsökkenés mellett gondolom alig maradt pénz csecsemőosztályra, úgyhogy nem tehetnek mást...

Ez a fele a szülésznőnek jó irányszám, nem is gondoltam ilyen összefüggésre, de most ezt fogom követni:)

A.
v_andi
 
 


Meli és Meglepi szívből gratulálok nektek! Én Bettit szeretném megkérni, hogy legyen a szülésznőm. Róla nagyon jó emlékeim vannak.
Pelenkát adnak még, vagy most már mindent nekünk kell vinni? Két éve még 3 volt a fejadag. :)

Kép
Kép
Kép
parapet
 
 


Meli!

Gratulálok a "kisfiadhoz"! :lol:

Tényleg én nem tudok menni szülésfelkészítőre, gyereknek adnak még ruhát, pelenkát, vagy vinni kell?

Pussz:

J.

tjuca
 
 


Szerintem gyerekruhát érdemes vinni, én a múltkor nem vittem és nekem nagyon kényelmetlen volt a kising+angolpólya páros. Főleg nyáron, mikor egy body+egy pelenka takarónak is túl meleg volt, viszont a kising ugye csúszkál, tehát nem fedi a derekat, vagyis az kevés.

Még egy óriási találmányom:) én nem alsó törölközőt vittem, hanem nagyon jó minőségű (nem szétmálló) papírtörlőt, szuper volt. Nekem a Spar saját márkája (Lowely???) vált be nagyon, és még olcsó is.

A.
v_andi
 
 


Mi az, hogy alsó törölköző? Amivel a gátat törlöd? Hát kérem, én erre gyerek popsitörlőt használtam. :twisted: Tezsteltem, és tudtátok, hogy van, amelyik csíp??? :evil: :evil: :evil:

tjuca
 
 


Betti szuper!!! Örülök, hogy újra itt van! Én is vele szültem Sebit! :)
Az egész kitolásból csak az ő nagy kék szemeire emlékszem! :lol:

Alsó törölköző
Én nedves wcpapírt használtam, a vastagabbat. A dm saját márkájú körömvirágos és kamillás is jó.

Meli, Meglepi
Óriási nagy gratula nektek itt is!!!
Azért néha gyertek, és meséljetek, mi van veletek! :) És várjuk a képeket!
CSerébe elmesélem, hogy Csillának már van két foga! :)
És ilyen nagy csajszi már:
Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Ja, és nemrég összeköltöztettük őket egy szobába, azóta a legjobb mulatság együtt lustálkodni a kiságyban. Csilla rajong Sebiért! :)
Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!
Meg tudnátok nekem mondani, hogy mikor és hol vannak a szülésfelkészítők? Be kell jelentkezni vagy csak úgy beeshet az ember?
Köszi a segítséget!
dóri797
 
 


Dóri! Szülésfelkészítő minden hónap első és 3. hétfőjén van!
A portán megmondják hova kell menni,asszem 1. emelet tanácsterem!
Az első héten van előadás a terhességről,szülésről+szülőszobalátogatás, a harmadikon meg úgy tudom gyermelorvos tart előadást!
Én csak az elsőn voltam.
dr-t sikerült találnod?
Szülésznőt?

Amikor szülőszobalátogatáson voltunk pont egy Betti nevű szülésznő volt ott,ő tényleg szimpatikus volt!
De nekem azt mondta a dr,hogy még nem lehet választani,de kedden találkozunk és addig megint utánna néz!!!
Most akkor lehet vagy nem lehet????????
Azt mondja szakmailag mind jó!
De azért én nagyon szeretnék!!!!

Kép


Kép
ibm
 
 


Ibm, köszi a segítséget!
Azt meg tudod mondani, hogy hánykor szokott lenni? Be kell szólni elötte vagy csak úgy simán odamegyek? Sokan szoktak lenni?

Igen, orvost sikerült, elvállalt, akit szerettem volna! :D
Szülésznőt nem választottam, nem tudom, hogy fogok-e. Alapból akartam, amikor még a MÁV-ba jártam, de a Margitos szülésznőkről csak jót hallottam egytől egyig, lehet, hogy most nem fogok mégsem külön választani.

Én úgy tudom, hogy most már lehet! Majd mesélj mit mondott erre a dokid!

Újabb kérdések, ha nem haragszotok: :oops:
Babaruhát kell bevinni vagy csak pelust? Most hány nap bentfekvés a protokoll?
dóri797
 
 


Szívesen!
16:00-kor szokott kezdődni,kb.1-1 1/2óra!
Nem kell előtte jelentkezni,nyugodtan menj oda
A múltkor kb. 30-an lehettünk,de a fele Apuka volt vagy kísérő!

Babaruhát én úgy hallottam jobb ha viszel,de a szülésfelkészítős dr. is azt mondta kell,de nembiztos benne!
Szóval passz!
Én bekészítettem a honlapon leírtak szerint,de sehogysem tudtam 3-nál kevesebb csomagot csinálni! :oops:
Jó nem 3 óriás csomag,de akkor is!
Család nézett is furán,hogy ezt mind viszem????????? :shock:
Hát ha egyszer kell!

Kíváncsi vagyok mit mond a szülésznőre.majd megírom!

Kép


Kép
ibm
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?