Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszi a privit Finike! Szerintem még nem is olyan húzós a dolog ha minden benne van amiket írtál. Teljesen megértelek, hogy Vicusnak kell a gyerekközösség. Az az igazság, hogy nálunk is volt szó ilyen oviról de egyszerűen nem tudjuk megoldani, hogy ki vigye el oda reggel Nándit mert nem esik útközbe egyikünk munkahelye felé sem.
Ráadásul az én egész fizum csak arra menne el hogy kifizessük (hasonló áron lett volna) és ez sem mellékes szempont abban, hogy végül nem megy ilyen oviba, hiszen azért (is) megyek vissza dolgozni hogy kicsit kievickéljük a béka feneke alól.
Nem tudom, kicsit én is parázom és egyre jobban kezdek parázni, hiszen közeledik a május. Hogyan fogja fogadni az elválást stb..

Nagyon ügyes vagy, hogy így megy már a szoptatás!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 



Sziasztok!

Köszönjük a bíztató szavakat. Most már váltott mellből szoptatok, nem tudom mennyiket eszik, de jól lakik. De borzasztó görcsei vannak. Most vettem Espumisan-t, de az sem hat egyenlőre. Csináltam egy gyenge édesköményteát is pohárból itattam vele, de az sem hat. Mit tehetnék még? Olyanokat nyög, összerándul. Egy nap egy vagy két kakis pelus van, és rengeteg puki és büfi és bukás. Tegnap a levegőn sikekrült egy jót aludnia nyugodtan, nem kínozták a görcsök. De hát nem lehet kinn minden evés után, pláne ilyen ronda szélben.
5 hetes méretek: 51 cm hosszú és 3900 gr, fejkörméret:37 cm, mellkas 37,7 cm és nagyon szépen hurkásodik a combi-bombink. :lol:
Gyönyörűen tud mosolyogni, zabálnivaló, olyan kis huncut. Ahogy beszélek hozzá máris mosolyog, csak úgy ragyog a szeme. Tünemény. Megpróbáljuk majd lefotózni, de nem könnyű.
Szóval szopizás ügyben ellazultam, aztán csinálom ahogy tudom, már nem görcsölök rajta. Fejni nem tudok, úgyhogy szerintem annyi van amennyi neki kell. Éjjel amúgy sincs energiám fejni annyira álmos vagyok. Most éjjel is éjfélkor megetettem Szofit, Vicus 3-kor felébredt, biztos rosszat álmodott, és fél 5-ig nála voltam mert elaludtam ott. Elfeküdtem magam, azt sem tudtam, hogy hol vagyok mennyi az idő vagy mi van. Nagyon rossz volt. Aztán amint visszamentem a szobánkba Szofi ébredt, hogy éhes. Kettőig se láttam. Megetettem aztán apa büfiztette én azonnal elaludtam. Így sokkal könnyebb, hogy csak fél óra a szoptatás több mindenre marad időm.

Most mennem kell, Vicus itt nyúz hogy rakjak be neki mesét....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 

 
 

Finike olyan jó olvasni és "hallani" hogy megoldódni látszik a szopi probléma :lol: :lol: :lol: :lol:
várjuk a képet a kis hercegnőröl.csodás méretei vannak:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Eszti,
Lenne egy kérdésem, ha hétfőig még benézel ide...
Az oviban a gyerekeknek cipőben kell lenniük (váltócipőben) vagy elég egy vastag zokni? Ezt elfeljetettem megkérdezni az ovónénitől. Gondolom cipi kell mert a legtöbb oviban az kell.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Szisztok Csajok!
Hová lett mindenki?
Vagy ti is havat lapátoltatok egész nap? :P
Jó-jó, szép a havas táj, de most egy kicsit besokalltam a hótól 8)

Fini!
Váltó cipi, vékony, vagy szandi, mert jó meleg van nekik odabent. Plusz legyen bent Vicussal váltás ruha (ha történik baleset, akkor át tudják öltöztetni). Ha alváshoz kell még pelus, akkor az is legyen bent. Fog kelleni majd egy tornazsák - benne a tornacuccal. Ez nekünk rövidgatya, trikó, tornacsuka és váltózokni. Különórákra fog járni? Ezek a kori, úszás, angol, sakk, tenisz, foci? Korizni, úszni eljárnak, a többi órát bent tartják az oviban, aki nem akar járni, arra az időre a másik csoportba megy, hogy a többiek tudjanak "dolgozni".

Most megyek, légyszi jelentkezzetek többiek is!

Vacsira gofri lesz - nyami! :wink:

Pá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Fricky gófrira jelentkezem:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Gyorsan dobok fel néhány képet....
Kép Kép
Azok a csodás szemek...
Kép
Vicuskám mesét olvas Szofinak, miközben a lábával ringatja a babakocsit.... igazi jó testvér :D
Kép
Talán itt valamelyest látszik a füllbevaló. Karika amin van három kövecske, gyönyörű...

Apa már az oviban van Vikivel, nagyon izgulok, hogy hogy tetszik Vikinek.
Most mennem kell etetni...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok Csajok!

Nita!
Legközelebb hamarabb szólj, mert úgy befalták a gofrit, hogy csak lestem 8)

Fini!
Tünci ez a kiscsajod (is). Szépséges a fülbevaló!

első kézből info: "Jött ma egy új kislány a Vicus, körte lett a jele. Nagyon aranyos, vidám volt egész nap, és még bent is aludt velünk. És képzeld, 3 éves, és már tud beszélni!" Szóval ne aggódj, a lyánykád szuperül érezte magát.
Azért kíváncsi vagyok, neked mit mesélt az első napjáról! Majd írj!

Szandra!
Csajok meggyógyultak rendesen?
Kicsit parázok, mert a múltkor írtam, hogy milyen jól megúsztunk eddig mindent, erre ma Réka olyan kis nyamvadt volt du., nem szokott így viselkedni, és még mondta, hogy a torka is fáj... Remélem semmi különös, és a homeogéne elég lesz.

Pá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Eszti! Mi is szoktunk gofrit csinálni, van egy nagyon jó gesztenyekrém receptem amit a fagyasztott gesztenyepüréből kell csinálni. Azzal aztán mindenkinek jól csúszik! Ja és van egy könyvem is amiben legalább 50 fajta gofri recept van...(Lydia Steiger:Gofri)

Finike! Annyira aranyos Szofi! És természetesen Vicus is nagyon jól mutat a "az igazi jó testvér" szerepben. :D Aranyosak együtt!
Hogy bírta Vicus az ovit? Remélem jól! Irjál majd róla!!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Finike!
Nagyon édesek a csajok, Vicust meg kellene zabálni. Szofi meg egy tündér, és az a szemöldök :) , nagyon szépségesek. Fülije szép lett. Szeretnék venni én is Taminak valami fülbevalót mert sajnos az eddig kapottakat nem tudja hordani, az ő füle sem bírja a rendes aranyat (enyém sem) csak a fehéret. Biztos valami réz érzékenységünk van, vagy valami ilyesmi.

Vicus is hasonló élményekkel távozott az oviból???? :)

Eszti!
Így van ez, az ember olyan könnyen el tud kiabálni dolgokat :roll: . Remélem azért nem lesz semmi baja Rékának. Különben pont így jártam én is. Nagy fejfájós hírében állok és egy ideje már nem fájt hál istennek. Barátnőm kérdezte, hogy szokott e fájni mostanában a fejem, mondtam nem és le is kopogtam erre már akkor este kezdődött és most tart az ötödik napon de ha nem veszek be gyógyszert már mozogni is alig bírok. Erre meséli egy ismerősöm, hogy pont arról beszélgettek, hogy milyen szerencséjük van, hogy eddig még soha nem törtek be a nyaralójukba, erre hívta a szomszéd hogy menjenek le mert betörtek hozzájuk. Nem is szabad semmit a szánkra venni mert akkor az tuti balul sül el :roll: .

Mazsuzs!
Szerintem nem lesz gond az elválással. Végül is kezdheted hozzászoktatni Nándit a májushoz, hogy hetente egyszer vagy kétszer csinálsz olyan napot mikor más vigyáz rá, hogy ne akkor kelljen neked is rágni a körmöd mikor már a munkára is kell figyelni. Ráadásul onnan még haza sem mehetsz 2-3 óra múlva így meg hátha a fokozatossággal jobban veszi az akadályokat.

Csajok!
Nektek szokott olyan lenni, hogy mikor megjön akkor egyfolytában fáj a fejetek? Nekem már ez a 4dik alkalom, hogy amíg tart addig majd megpusztulok a fejfájástól. Ráadásul most még előtte is fájt így egy kicsit elegem van már a fejemből.

Jó éjt mindenkinek

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Én a másik délpesti topikban vagyok de ezt is olvasom csak még nem irtam pedig egy kis tanács és biztatás jól jönne.
Nekem január 14-én született a kislányom Gréta.3650g ,50cm.

Finike!

Én is tanácstalan voltam vagyok eszik-e eleget a babám és mennyit kell ennie g hogy elég legyen neki.

a fiam 2004-ben született 3450g 17 nap múlva megmérte a védőnő 3600g volt aztán 15 nap múlva meg 3420g .Pedig szopizott rendesen . kaptunk tápit habár az orvos kételkedett a védőnő mérésében .De azt mondta inkább erősődjön meg hátha legyengült és aztán majd elhagyjuk a táppit. Hát igy is volt mindig kiegészitettük neki az étkezéseket már nem emlékszem mennyivel . És olyan szépen megerősődőtt hogy havi 1 kg-ot is hízott de már csak anyatejet kapot meg később hozzátápplálást amit külön föztem neki .1 éves koráig tudtam szoptatni meg előjőtt az alergiám és gyógyszert kelett rá szednem amúgy nem választottam volna el.

És most hogy ne járjunk igy a védőnő megmérte már egyszer és majd hétfőn megyünk megint mérésre.

A fiamnál nagyon kiborultam amiért igy lefogyott pedig annyira igyekeztem .Most sem vagyok nyugodt de már reálisabban látom a dolgokat .

Kitartás meglátod megerösödik aztán nem lesz semmi gond.
Amúgy mi is kinlodunk a pocakkal néha vissza bukik ,nekünk bevált az espumisan.Kicsit az orra is minta folyna.

Olvastam hogy voltatok a kórházban uh-on pontosan behívtak időre amit kaptatok vagy kelett várni?Én is csütörtökre kaptam időpontot ezek szerint csak csütörtökön van ez a babáknak.
csipőszűrésre az sztk-ba kell menni nektek mennyit kellet várni az időpontra?



Szép napot mindenkinek
manojoco
 
 


Sziasztok!

Eszti,
Örülök, hogy más gyerektől is hallani, hogy jó kislány volt.
Vicus azt mesélte, hogy jól érezte magát, nem is akart hazajönni mikor mentem érte. Apa egy órát maradt, de úgy hogy kintről nézte őket. Nagyon lelkes volt Vicus így apa el is jött. "Szia apa puszi"...
Aludni nem aludt, de feküdt az ágyban, járt a keze lába, de nem zavart senkit. Az ovónénik kérdezték, hogy délután nem szokott aludni. De, szokott csak egy órát. De hát mit várnak, első nap máris ott aludjon, úgy fel volt pörögve. Délután-este úgy elvolt magával, meg a képzelt barátaival. Végig beszélt valakikhez, és velük játszott, úgy elvolt magában, neki esett minden játékának. Nagyon megváltozott.
Ma reggel úgy kelt: megyünk oviba, mikor megyünk már???? Aztán mikor odaértünk sírt, hogy ne hagyjam ott. Egy kicsit maradtam, aztán az ovónéni segített, hogy integessen az ablakból nekem. Erre az összes lurkó felállt és odament az ablakhoz integetni nekem. Bence is ott integetett nekem, aranyos volt. :lol:

Viszont ami miatt nagyon aggódom, hogy az apjával a viszonyuk sokkal rosszabb lett. A szemével szinte meg tudná ölni, állandóan ellenséges vele, ez az enyém, én Szófiám, én játékom, ez anyáé stb. Állandóan dacol vele, bármit kér tőle az apja ő nem teszi meg, azonnal mondja, hogy nem.Folyton ellenséges vele, ami nagyon fárasztó és borzasztóan elkeserítette apját is. Egy darabig az ember viseli, és nyel nagyokat, de mostmár elment vele a ló. Mikor fog ez már megváltozni? Olyan düh és méreg, indulat van a gyerekben, hogy sokszor ha rászólok valamiért ökölbe teszi a kezét mérgesen néz, szinte be is vörösödik, szétverne bármit annyira dühös lesz. Hogy lehet ennyi indulat egy 3,5 éves kislányban? Ez olyan rossz, nem tudom mit tegyünk, nem tudunk nyugodtan együtt enni, semmit nem tudunk együtt csinálni, mert ő azonnal dacol az apjával és így nagyon rossz légkör van itthon. Nagyon gondolkodom, hogy valamilyen nevelési tanácsadót felhívok mert ez így nem maradhat. Apja végtelen türelmes vele én már nem vagyok ennyire türelmes. Verni sem akarja az ember, mert annak sincs értelme, és talán még mérgesebb lenne az apjára. Mondtam neki ma reggel hogy szégyelje magát hogy így beszél az apjával erre közölte, hogy nem szégyeli magát. Kérdeztem tőle nyugodtan, hogy miért ilyen apával, hisz ő szereti, meg ő nem így viselkedik vele. Először nem válaszolt aztán addig nyaggadtam, míg ki nem nyögött egy "nem tudom"-ot. Mit tegyünk szerintetek? Semmi tisztelet nincs az apja felé, úgy beszél vele mint egy darab ronggyal. Mindenét félti tőle, pedig sosem vett el tőle semmit. Nagyon rossz ezt látni. Párom is ki van már teljesen.

Még egy kérdésem lenne szopi ügyben. A bal mellemből nem jön olyan könnyen így nagyon mérgelődik, és sokkal lassabban eszik. A jobból fél óra alatt ütemesen leszívja ami neki kell, de a bal mellen sokat mérgelődik és kortyonként haladunk. Mit tehetnék, hogy onnan is könnyebben jöjjön? Próbáltam, hogy szopi előtt meleg vízben áztattam a mellem, de akkor sem jön jobban.

manojoco,
Gratulálok a gyerkőcökhöz!
Aranyos vagy hogy írtál, köszike, jól esett. Én is adtam sokáig az elején hozzátáplálást (anyatejet), hogy megerősödjön, de mivel már le tud szívni akár 120-at is, így úgy gondolom, hogy erős ő, csak egy picit lusti. A jobb mellemből olyan szépen szopik, ütemesen sokáig, alig pihen. De a bal mellemből szopik 5 percig folyamatosan aztán kortyonként haladunk. Mérgelődik, meg bealszik. Létezik hogy a balban kevesebb van? Milyen érdekes, hogy anyukámnak is a bal melléből nem tudtam sokat szopizni inkább a jobb mellből így csak három hónapig tudott szoptatni, mert három óránként egy mellben nem termelődött annyi, hogy jól lakjak, mivel a végefelé csak a jobb mellen szoptatott a balból nem jött semmi.
Cumisüveget nem merek adni neki, így nem akarom egyenlőre pótolni, mert akkor az kiskanállal kellene és az nagyon fárasztó lenne. Félek hogy rájön, hogy a cumisüvegből könnyen jön és majd nem akar szopizni, úgyhogy egyenlőre küzdünk, aztán csak belejövünk már.

A kórházban 20 percet kellett várni, de aztán gyorsan mentek a dolgok, szabályosan kidobtak. Az sztk-ba sokára kaptunk időpontot, de ott nagyon gyorsan végeztünk, két perc volt az egész. Ahogy hazajöttünk a kórházból utána néhány nap múlva már hívtam is őket időpont miatt. Kb. egy hónap múlva lett időpont. Kell mennünk csípőuh-ra is mivel faros volt. Erről még nem is hallottam. Március 1-re kaptunk időpontot. Nem sietik el az biztos. Mondjuk, mondhatta volna a gyerekorvosunk, hogy mivel faros ezért kérjünk uh-ra is időpontot, (mert ezt mindig kell faros gyereknél), így már azon is túl lehettünk volna. :?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!
Edó nekem is küzdött a bal cicivel, de akkor nekem azt mondta a védőnő, hogy adjam neki abból is erősödjön csak a szája. Adtam, kb 4-5 hónapig húztuk és utána már csak a jobból adtam neki de azt 2 éves és 2 hónapos koráig kielégítette (persze csak kiegészítés volt), napi 3-4szer.
Ebben a könyvben írnak a dackorszakos agresszióról is. Csütörtökön elvigyem neked?

Manojoco!
Üdv itt is. Reméljük most nem lesz ilyen súly problémátok. Két fiad van?

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Finike.

Hát igen rájött hogy a jobb mellből könnyebb ciciznie nem tudom mit lehet tenni ilyenkor mert ha szerinted is kevesebb van benne vagy csak nehezen jön belőle akkor nem tudom segít-e ha egy picit lefejsz előtte hátha könnyebben jön akkor. De sajnos nem tudom a választ. :(
Pont ma volt a védőnénink Hétfőn megyek hozzá majd rákérdezek hátha tud valami okosat mondani.
Nekem a fiam elfogadta a cicit és a cumis üveget is mikor először adtunk neki .Sőt annyira cicis volt hogy néha már nem mertem mellé lefeküdni altatni mert ha megérezte már kereste is .

Jaj nálunk is voltak dac korszakok mikor az ovit kezdtük ,vagy látott valamit a játszótéren hogy ki hogyan viselkedik ő is beprobálkozott párszor de aztán leültem vele beszélni . Aztán betört hálistenek.
Most is kicsit dacolunk még tavaly kezdődött mikor délután mentem érte az oviba kb 4-kor vagy 5-kor akkor megvolt sértődve hogy ő még játszani akar nem jön haza és az a tekintett ha látnátok ölni tudnának a szemükkel.
Mert nem a fiam hanem az egyik gyerek ezt elkezdte aztán szépen a többiek átvették.És az ovonők szerint nekem erre hívatkoztak haza hoztam egy gyereket nem gondolom hogy ezt ő szó nélkül hagyja.
Pedig tényleg nagyon sokat figyelünk rá megbeszéltem vele hogy ő most nem kerül hátérbe mert lett egy kistestvére akit had ne mondja annyira várt és vett neki játékot.
csak engem is az aggaszt apa visszi reggel oviba és délután is ő hozza haza én max 1x2 szer megyek érte.És annyira rosszul esik főleg apának hogy nem örül és félek hogy egyszer nagyon csúnyát fog mondani neki.
:oops:
A kórházba 18-án megyünk 13:45-re van időpontunk múlthéten telefonáltam.Az sztk-ba ma kér apa időpontot a csipőszürésre kiváncsi vagyok mikora kapunk időpontot .

Szandra:

Van egy kisfiam aki 5-éves múlt és van egy kislányom .
De a kisfiam tegnap este bejelentette anya és szeretnék egy kisfiú testvért ha már van kislány is :D
manojoco
 
 


Sziasztok!
ma ismét elvoltunk a védőnőnél hogy megkapjuk a 2 hete elmulasztott Prevenar oltás második felét......hááát....potyára mentünk megint.....nem hogy nálunk nincs de az EGÉSZ országba nincs ez az oltás:((((viszont megmérettem ha már ott voltunk......és 2 hét alatt 450 grammot hízott és 1 cm- nőtt:))))
tehát most:6760gramm és 65 cm:)))))))

Finike istenem de gyönyörűek a lányaid:))))))))))))
Máté is szokott mesét olvasni Barninak:)
az ovidolog eleinte nálunk is így volt.......de rendszereztük hogy reggel csak apa viszi délután én megyek érte...és már nagyon jól megvan az apukájával:)

Fricky ha legközelebb anyuéknál leszek szólok hogy csinálj gófrit és akkor hamar ott leszek....... :) :)
tényleg megkérdezhetem hogy Soroksáron merre laktok?anyumék a 35 és 123-as végállomása előtt eggyel.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Finike ma olvastam egy babás újságban ha ez egyik ciciből nehezebben jön a tej , mikor mellre rakod a babát akkor tegyél a cicire meleg borogatást ha közben kihülne cseréld le másikra.
Ez állitólag hatékonyabb mint ha ellőtte meleg vizes zuhannyal melegitenéd.

na csak gyors irtam mert ma elmegyek kisfiamért az oviba .
manojoco
 
 


Sziasztok!

Csütörtökön voltam a kórházban felrakattam a spirált, amit a Vicus után is feltetettem. Volt rákszűrés is. Bementem ahhoz a csecsemős nővérhez, aki sokat foglalkozott velünk, amíg benn voltam a gyermekágyon, és beszéltem vele arról, hogy hogy megy a szoptatás. Ő mondta, hogy vigyem be a Szofit és megnézi, hogy hogy szopik. (Tanácsadással is foglalkozik.) Így másnap bementem vele, és látta, hogy négy óra alvás után milyen kis lustán szopik, pedig éhesnek kellett lennie. Állandóan bealudt, ő is keltegette, neki sikerült is sokszor felébresztenie. Megmértük, hogy 20 perc alatt evett 100-at, ami szép és jó, de folyton keltegetni kellett, meg büfiztetni, mert sokat cumizott a mellen. Meg sokszor csak 50-70-et eszik fél óra alatt, amivel nem lakik jól, és 10 perc múlva sír, hogy ő még éhes. Bimbókiemelővel kell szoptassak mert nem formázza meg a bimbómat és nagyon lágy nem keményedik meg. Minden etetés így zajlik, hogy 5-6 percig folymatosan eszik,utána lelassul végül kortyonként haladunk, keltegetem, aztán eljutunk 70-100 ml közé. Nagyon fárasztó, de a csecsemős nővér azt mondta, hogy muszáj szigorúan fél órát mellen hagyni és keltegetni. Ő azt mondta, hogy van tejcsim, nem ez a gond, hanem hogy rafkós, és lusta. Kipróbáltuk ma , hogy elhúzzuk az etetéseket, hogy négy óránként etetem és akkor leszív 140 -et is. Csak hát az a baj, hogy ő két-három óránként fel kel és balhézik. Mellre rakom és így küzdünk. Ha el tudom valahogy húzni, hogy négy óra teljen el akkor nagyon szépen ütemesen szopik (100 fölött.)
Na mindegy csinálom ezt még két hétig, aztán ha nem változik akkor elkezdem pótolgatni. Sokan mondják, hogy két hónap után állt be a szoptatás. Hát már nagyon várom, hogy valami javulás történjen, mert ez így fárasztó neki is meg nekem is.

Viki meg elkezdett csúnyán szárazan köhögni. Már várom, hogy mikor kezdi Szofi is. :? Viki nagyon szereti az ovit, bár minden reggel sír mikor apa otthagyja, de aztán gyorsan megnyugszik és már játszik is. Végre pénteken aludt is háromnegyed órát. Eddig egyik nap sem aludt, csak feküdt az ágyban, vagy elbújt a függöny mögé és ott várt amíg a gyerekek fel nem keltek. Szóval kezd belerázódni. Most nem tudom mit csináljak, mert nincs láza, egy kicsit folyik az orra,de szárazan köhög sokszor. Biztos az oviban kapta el. Nem tudom, hogy így lehet e vinni oviba. Nem szeretném ha fertőzné a többieket, de nem szeretném ha kimaradna, hisz csak most kezdtük. Meg Szofit is óvnám. Hát ez nehéz.

Eszti,
Nálatok minden oké? Fiadnak még mindig szimpi Vicus? 8) :wink:

Manojoco,
Köszi a tanácsot. Az a baj, hogy már mind a kettőn ezt csinálja. Na mindegy telnek a napok majd csak lesz már valahogy így nem maradhatunk. Egy-két hetet még várok csinálom ahogy tudom aztán pótolok ha nem megy. Nem akarok ezen már többet görcsölni. Adok még esélyt neki, de már nem akarom sokáig húzni ezt a szenvedést.

Vettem múltkor Vicusnak a piacon overállt és képzeljétek már szét is szakadt a lába között, de rendesen. Most keresek másikat, hisz még mindig van hó így nem tud miben kimenni, de már nincs a boltokban, már jön a tavasz.... Aha térdig érő hóban. Valamit vennem kellene, mert ha az oviban kimennek velük muszáj overál, hogy ne ázzon át a ruhája. Nem tudom hogy hol fogok találni rá. Még holnap elmegyek a Sárkány Centerbe hátha ott találok rávalót.

Most mennem kell...
Csajok írjatok már mi van a gyerkőcökkel, úgy olvasnék.... Pl. Volt farsang az ovikban? Ki minek öltözött?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike legyél kemény és tényleg próbáld tartani a 4 órát ha ilyen szépen eszik akkor......2-3 nap amig megszokja....nekem is így volt Barnival.....
Farsang:Máté nem akart beöltözni én nem is erőltettem...sok szülő sajna ezt teszi........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Vicuskám ma nem mentem oviba, mert folyik az orra is, és félek, hogy az oviban nem igazán foglalkoznának azzal, hogy rendesen ki legyen fújva az orra ennyi gyerek mellett. Majd talán holnap, meglátjuk.

Nitacska,
Barni is négy óránként eszik? Ő két hónaposan mennyiket evett? Próbálok én már mindent egyszer csak rájövünk, hogy könnyebb....
Igazad van,hogy nem erőltetted a beöltözést, hisz nem kötelező, ezt nekik kell akarniuk, mert különben nem fogják magukat jól érezni a jelmezben.

Szofinak annyira édes szemei vannak, hogyha kék ruhába öltöztetném és nem volnának füllbevalói akkor is meg lehetne mondani róla, hogy kislány. Annyira szépségesek a szemei, főleg mikor mosolyog, amit hál'isten sokszor csinál. Már forog jobbra balra, jól elhintázik magában. Imádja már a zenélő színes dolgokat ezerrel jár keze- lába. Az ágyban is mindig vándorol. Már gagyarászik is, nagyon édes hangon. Mondja mondja, főleg Vikivel imád csacsogni, hát igen a csajok.... 8) :lol:
A fejét olyan ügyesen tartja már 4 hetes korától hogy az hihetetlen. Amikor büfiztetem simán kitartja és tartja jó sokáig. Nagyon erős baba, aminek örülök, mert így nem kell tornáztatni, mint Vikit.

Nemsokára jön a kéthónapos oltás. Csak úgy rohannak a napok. Megint olyan gyorsan meg fog nőni, úgyhogy izibe próbálom kiélvezni és sokat babázni! :lol:
Nitacska, ilyen korban egy oltást kell kapjon az tudom, de Ti beadattatok mást is?

Na megyek, jobbra el...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike igen bő 4 óránként eszik....már 2 hónaposan is 4 óráztunk......valahogy nem igényelte a hamarabbi hamikat.....
2 hónaposan olyan 120-130-at evett......
a sima oltson kívül még a prevenar első felét adattuk be,........ a második részért még várunk.hiánycik......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nitacska,finike

Mikor kapják az első oltást a babák?
Mármint az elsőt a kórházban megkapják de útána??????????
A preventart nekünk is emlitette a doktornő .


Tegnap voltunk a védőnőnél mérésen de olyan káosz volt sokan is voltak és csak 11-ig volt rendelés és már kapkodott a védőnő .
1 hónap alatt 570 g-ot hízott a védőnő szerint a születési súlyához képest kevés de viszont ahhoz képest amenyivel haza jöttünk a kórházból meg jó.
Majd 2 hét múlva megyünk megint mérni hogy mennyit hízik de a védőnő szerint nem kell táppszer neki aztán majd meglátjuk .Szépen szopizik vettem édeskömény teát azt szoktam inni és már jobb lett a pocakja nem fáj neki nagyon ritkán de azért van itthon espumisan ha minden kötél szakad.

Tegnap a heim pál kórházban voltunk kisfiam elesett itthon spárgázott egyet és elájult a fájdalomtól . Ezért inkább bementünk a kórházba megnézetni biztos ami biztos alapon .Hát a comb tövébben meghúzodott neki az izom 1 hét szigoru pihi semmi torna ugrálás + krémezni kell .Hát nagyon megilyedtünk főleg az ájulás miatt hát nem kívánom senkinek alig birtam
aludni meg enni az ijedségtől..

Jaj megyek mert kisfiam csöröge fánkot kért és megyek sütni mig baba alszik

sziasztok

KépKép
manojoco
 
 


Manojoco!
Jobbulást a kisfiadnak.

Finike!
Szerintem ne adj tápit, nagyon jól kezdtek belerázódni. Főleg ha Szofi átáll erre a 4 órás menetre. Szerintem max 1 hét és tuti beáll a szervezete. Kitartás. Ha elkezded pótolgatni akkor a tejtermelésed is visszább esik, az pedig van elég. Nem akarok okoskodni de szerintem nálunk csak és kizárólag azért ment jól a szopi mert soha nem néztem az órát. Ne hidd, hogy nálunk nem volt olyan az első 2-3 hónapban, hogy akár 2-3 óránként ettek volna. Engem nem érdekelt, sokszor rajtam aludtak cici közben, akkor letette és aludt ameddig aludt. Felkelt elvolt egy pár percet és adtam neki megint enni. Kb a 3dik hónapra áll be, utána a betöltött 4dik hónap környékén megint jön egy kis mélypont mert akkor nő az étvágy, többet szívnának, így akkor megint sűrűbb lesz a kajcsi míg nem áll be a szervezeted arra, hogy többet termeljen. Utána már megy minden. Azért nem minden gyerek működik tankönyv szerint. Most pont erről szól már minden, hogy igény szerint szoptass. Szerintem próbáljátok meg így és menni fog, főleg ha az agyadat is át tudod állítani és nem stresszelsz rajta.

Ha nem értesz egyet akkor bocsi, ez csak az én véleményem, tudom sokan nem értenek egyet. Nekem ez a módszer jött be.

Nálunk is takony van így nem vittem a csajokat oviba, farsangon be voltak öltözve, majd teszek fel képeket.
Semmi extra jelmezük nem volt, minden féle csajos hülyeséget magukra aggattak.

Megyek, rakott kel lesz ma az ebéd ha már így itt maradtak a nyakamon a kis büdösek. :wink:

Ja, ma röhögtem:
Edina szemtelen volt egész reggel, meghúztam a fülét már érte erre közli, hogy ez jó volt kérhet még?? :lol: . Ez a kiscsaj nem szívbajos, azt hiszem simán megállja majd a helyét az életben. Tamit csak ha leszidom már sírva fakad.

szandrakiss
 
 


Sziasztok!!!!!!!
Megjöttem fogászatról.........a bal felem teljesen lezsibbadt.....most már viszont kiment az érzéstelenítő és fáj.vettem is be fájdalomcsillapítót......
a fogamat most feltárta a doki.mondta ne menjen bele kaja mert fájni fog...kösz.próbálok majd féloldalasan enni de nem könnyű.....jövő kedden megyek vissza...remélem meg tudja menteni......

anojoco emlékeim szerint mi 2 hósan kaptunk legközelebb oltást..... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szandra,
Most teljesen igény szerint etetek ha két óra múlva balhézik akkor adok neki, ha csak négy óra múlva akkor 4 óra múlva adok neki. Csak zavar, hogy öt percet szopik szépen aztán elkezd dühöngeni és egy idő után elfárad, bealszik és ahogy keltegetem úgy kortyolgat. Ezt csinálja akkor is, ha négy órája evett. Úgyhogy most csinálom ahogy tudom, vannak jobb szopik, amikor tényleg 10 perc alatt leszív 110-et, de van hogy egy óra alatt is csak nagy nehezen 80-at. Nagyon változó. Így nálunk még nincs kialakult rendszer, minden nap más. Éjjel jobban eszik mert akkor van ideje a mellemben, hogy több termelődjön és akkor könnyebben jön. Most éjjel is 10 perc alatt leszívott 110-et kínáltam még neki de kilökte a nyelvével nem kért többet és aludt. Ha így lenne mindig én lennék a legboldogabb ember. Most délután kettőkor evett. Fél óra után teljesen bealudt alig bírtam felébreszteni. Megmértem evett 70-et. Aztán visszaraktam, de ahgoy bekapja máris alszik vagy cumizik. Keltegetem és kortyonként haladunk, megevett a maradék fél órában még 10-et, aztán meguntam a banánt. Ahogy leraktam sírt. Aztán nagy nehezen elbírtam ringatni.
Mondják, hogy mennyit kell egyen egy nap, hát nagyon neccesen van meg, sokszor nincs is meg a kellő mennyiség, így lelassult a hízása most. Mert olyan 120-at kellene ennie, de egy nap átlag mennyiségünk a 80-100 között van. Én el lennék így, de így nagyon minimálisakat gyarapszik, és ezt szóvá is fogja tenni a védőnő. Mindegy csinálom így más választásom egyenlőre nincs. Ha ő ennyit eszik akkor ennyit eszik, nem egy nagyétkű gyerek.
Van valakinek bevált praktikája tej termelésének fokozására? Mert iszom a Laktoherbet, meg a homeos bogyókat is szedem, de semmi változás. Már ittam alkohol mentes sört is (fúúúúj), de az sem hatott. Nincs valakinek valami házi praktikája. Iszom, próbálok pihenni is, ma is aludtam egy órácskát.

Nincs valakinek egy jól bevált eladó kenguruja, amit könnyű felvenni? Olyan drágák vannak hogy csak na és a legtöbbet fel sem bírom csattozni olyan rövid a csattja (vagy én vagyok túl nagy :oops: ). Ha van valakinek szóljon!

ÚÚÚÚÚÚÚ Nitacska,
Nem irigyellek, utálom a fogorvost. Inkább nőgyógyász mint fogorvos. Kitartás, szedd a fájdalomcsillapítót!!!!

Manojoco,
Mi is most kapjuk majd (két hósan) az első igazi oltást a kórházi oltás után.
Jól tettétek, hogy elvittétek a fiatokat! Nem semmi jól megüthette magát szegénykém! Jobbulást neki!

Mennem kell etetés van.......

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike nekem van kengurum de a régifajta...hagyományos....ha elfogadod szivesen oda adom........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mennyit "termeltetek" egy hét alatt. Alig győztem olvasni, igaz a fő témához - szoptatás - nem nagyon tudok mit mondani!
Finike, nagyon ügyi vagy hogy így kitartasssssz szopi témában!
Látszik, hogy mindent megteszel az "ügy" érdekében! Mindjárt két hónapos lesz Szófi! Hogy megy az idő!
Nálam is az volt a fő gond, hogy a mellbimbóm szinte beleolvad a bimbóudvarba és szegény gyerek azt sem tudta mit kell bekapni. Néztem is egyszer, hogy az újságokban általában a szoptatós témáknál mindig olyan fénykép van ahol az anyukák mellbimbója kisujj köröm nagyságú.... Nem lehet mindenki egyforma.
Vicusnak jobbulást!


Szandra! Köszi a tanácsot, élni fogunk vele. Március végén április elején szeretném majd a keresztanyámhoz vinni Nándit, hogy megszokja azt is, hogy nem leszek mindig vele és hogy megszokja a keresztanyámat is, lévén ott fog lenni három hónapon át.

A hétvége felé már készülődöm Nándi szülinapjára. Tortát már rendeltünk de sütni fogok még süteményt és fasírtgolyócskákat akarok csinálni egy kis uborkával és sajttal.
Állítólag jön a jó idő... apósom mondta.
Még nem tapasztaltam mert ma is elég hideg volt és reggel még borús is volt az idő. Az elmúlt napokban kicsit rosszabb volt a kedvem is. Nándit szinte hozzám van tapadva, alig tudok mozdulni mellőle, jön ki azonnal utánam ha kimegyek a szobából....Kicsit fárasztó... :oops:
Komolyan mondom, néha megfordul a fejemben, hogy nem lesz tesó.
Nagyon önző vagyok? :roll: Nem tudom, hogy mit szeretnék.
Viszont, hogy egy kis sikerélményem is legyen, már öt kilót fogytam e hónap elsejétől! Eszti, Szandra ti hol jártok a 90 napos kúrában???

Jó éjt!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Szandra! Nekem is fáj a fejem mensi előtt, de ez inkább csak a mensi első napjára jellemző. Még meg sem jött de már fáj a fejem akár egy jelzés. Ez régebben nem volt így de most ez van - a szülés óta.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
A 90 naposat csinálod? Ha nem akkor melyiket? Szerintem a 90 napos is tavasszal meg nyáron a szuper amikor sok a zöldség és a gyümölcs. De ezzel persze nem lebeszélni akarlak hanem magamat mentem fel.....

Én még nem álltam neki, elkezdtünk fallabdázni ami nagyon tetszik erre a térdem (hát igen az a plusz 30 kiló) nagyon elkezdett ropogni. Minden mozdulatomnál 4-5 pici ropogás hallatszik ezt belülről hallgatni nem túl kellemes. Mint ha az a zselés anyag elfogyott volna a térdemből és a porcok folyamatosan alakítanák egymást. El kell mennem dokihoz, hogy tavasszal már futhassak.

De tegnap este sikerült elérnem, hogy egy darabig nem nagyon kívánok kenyér félét mert kalács volt vacsira és bele volt sütve egy hajszál. Hát csak úgy öklendeztem ezerrel.

Jó reggelt mindenkinek

szandrakiss
 
 


Sziasztok!!!!!!tegnap 3 fájdalomcsillapító volt bennem az éjszakám maga a pokol volt...annyira fájt a fogam.....ma már tűrhető de még fájdogál..kamillateával öblögetek......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szisztok Csajok!
A srácok ma mentek először oviba, eddig itthon voltak takonykórral. Szerencsére minden rendben velük, és Réka is megúszta fulladás nélkül.
Viszont Bencének olyan allergiás rohama volt a hétvégén anyuéknál, hogy csak na. Tiszta vörös volt a szeme, köhögött szárazon, folyt az orra. Tipikus. Szóval be is jelentettem Réka pulmonológusához, 24én viszem.

Nita!
Sajnálom a fogadat, de kitartás jó lesz a végén!

Szandra!
Hát megvallom őszintén, én elkezdtem január elejével a 90 napost, eddig csináltam is rendesen. Viszont mivel nem ment le rólam ennyi idő alatt csak 2,5 kg, teljesen letörtem, és abbahagytam. A múltkor 6 hét (vagyis majdnem félidő) után már 6 kg lement. Igaz nem annyival kezdtem, mint a múltkor. Viszont én is elkezdtem sportolni - úszás, pilates. Heti kettő torna, kettő úszás. Centikben azért látszik a fogyás jócskán, csak úgy letörtem a mérleg láttán, mint a bili füle. :roll:
Csajok meggyógyultak?

Fini!
Hajrá szopi!!!!
Vicus jobban van? Oviról mit mesél?

Mazsuzs!
Gyógytorna? Pelus kérdés?

No, nálunk ennyi történt, melózok ezerrel - szerencsére. Én rajtam is végig ment egy kicsi takonykór a szokásos torokfájással, hang elmenéssel. Persze a család élvezte 8)

Most megyek vacsi, aztán fürdés.

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Szia Fricky!!!!!!!!
jó volna ha már megvolna a fogam.....kegyetlen éjszakán vagyok túl...:(
azt mondja mindenki hogy a gyökér kezelt fog már nem fj.....akkor az enyém ért fáj?????

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska:


Ugye kaptál gyulladáscsökkentőt a dokitól?
Mert szerintem bevan gyulladva és azért fáj még mindig máskülönben nem szabadna fájnia :cry:

KépKép
manojoco
 
 


Sziasztok!
Manojoco igen voltam dokinál.kitisztította......és adott antibiotikumot..azóta nem fáj..... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szandra, én is azért álltam neki a fogyókúrának mert szintén éreztem már az izületeimet és nagyon depis is voltam a rengeteg túlsúly miatt. Mint írtam régebben egy hozzászólásban, bekerültem egy ételfutár cég fogyókúrás programjában (www.zsiregetoklub.hu) ami mellékesen ingyenes is egy hónapig és így evéssel fogyok szénhidrát szegény ételekkel. A hét végére - reményeim szerint - meglesz a mínusz 8 kiló. Egy hónap alatt ennyit "veszítettem". :D :D Nem sajnálom. :D

Nitácska, remélem már minden OK! a fogaddal!

Eszti, a múlt héten nem volt szájizom torna így eddig csak két alkalmon vagyunk túl. Pedig több helyen olvastam, hogy a harmadik alkalom után már nagyon észrevehető a változás. Igy mi csak holnap megyünk a harmadik alkalomra, kiváncsi leszek tényleg úgy lesz-e ahogy írják és észrevehető lesz a változás.
A múltkor fürdés előtt kellett tisztába tenni Nándit és már nem adtam rá vissza tiszta pelust csak a nadrágot. :wink: Nagyon furcsa volt neki, és persze 15 perce múlva simán bepisilt a naciba. :(

Finike? Mi újság veletek, csajokkal?

Megvolt Nándi szülinapi bulija a hétvégén.

Az ünnepelt:

Kép

A torta:

Kép


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 



OFF
Bocs lányok!

Dóri ha olvasol, rámcsörögsz újra?
A múltkor hívtál, de nem tudtam felvenni(dolgoztam)azóta viszont ellopták a telefonomat az összes számmal benne:((((.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Timi

KépKép
tibicsoki75
 
 


Mazsuzs utólag is de SOK BOLDOG SZÜLINAPOT NÁNDINAK!!!!!!!!!!

ma én is megrendeltem Máté tortáját a holnapi ovis zsúrra...és péntekre is rendeltem mert hétvégén anyuéknál is egtartjuk a szülinapját)))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 



SZiasztok!

Boldog Születésnapot Nándinak és Máténak!!!!!
Kép

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Szandi,Finike köszönjük!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönjük a köszöntést!

Szandra, megbeszélhetjük ezt a házasság-dolgot a gyerekek között! :lol: :lol:

Nitácska!

MÁTÉNAK BOLDOG SZÜLINAPOT!

Kép

Finike! Mi van veletek? Minden OK?

Mi voltunk ma a harmadik szájizom tornán...várom a csodát most... :D .

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs köszönjük szépen:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
Nándi rengeteget nőtt amióta utoljára láttam. Nyúlt sokat!
Tényleg nagyon helyes fiú, a csajokat majd nem győzi levakarni magáról!
A torta milyen izű volt? Nagyon fincsi lehetett.... Nyam-nyam...
A macit egy fényképről csinálták, mert úgy néz ki mint egy fénykép.

Gratula a 8 kiló minuszhoz nagyon ügyi vagy!!! Csak így tovább (azért irigykedem is, de jó lenne nekem most minusz 8 kiló....) Amíg szoptatok biztosan nem állok neki fogyózni ráérek utána... Ha ez bevált neked akkor majd leírom a "receptet" és majd én is ezt fogom csinálni. :lol: A kaja ehető?

Nitacska,
Fogad hogy van? Nekem is el kellene mennem, de nagyon parázok pont emiatt.... :oops:

Szandra,
Nekem már olyan régóta kattog a térdem hangosan, hogy a végén elmentem ortopédushoz hogy nézze már meg mi van, és közölte, hogy gyógytornára kellene járnom, mert X a lábam, meg fogyni kellene. Jó kösz! :?
De nekem már olyan hangosan recseg-ropog, mintha apró darabokban lenne a tédem.

Velünk minden oké, kezdünk kijönni a náthából, de nagyon lassan. Én még fújom az orrom meg még Vicus is köhög, de már nem olyan gyakran, meg még Szofinak is szívni kell az orrát, de nem vészes. Most szegény párom van soron. :(

Szopi ügy változatlan. Vannak jobb szopizások és vannak rosszabbak. Elég nyűgösen alszik napközben, csikar a poci, de ha a babakocsival ringatom és adom a cumit nyugi van, csak hát ott kell lenni mindig. Volt kinn a védőnő, és meglepődött, hogy nem kap tápszert, hogy csak cici van. Ő azt hitte, hogy már nem igazán szoptatok. Jó a hozzáállása, előítélete....
Amúgy azt mondta, hogy szépen fejlődik, eleget hízik nincs semmi gond. Képzeljétek tegnap este fürdés után szopott 60-at és az istennek sem akart többet szopni annyira elfáradt, lelassult, hogy csak cumizott a mellen és folyton bealudt. Na leraktam és hajnal négyig aludt nyugton. Ekkor is csak azért ébredt, mert a Viki átjött hozzám bebújt mellém én meg visszaakartam vinni a szobájába, és nyekergett az ágyam és erre felébredt. Amúgy ki tudja meddig aludt volna? :shock: :roll: :wink: Na olyan éhes volt, hogycsak na, szívta úgy, hogy lezsibbadt a mellem. Tíz percig szopott, megmértem és evett 130-at. Nem akartam elhinni. Bárcsak ilyen lenne minden étkezésünk én olyan boldog lennék.
Most itt fekszik mellettem a babakocsiban,mert néha ringatni kell a popsiját és cumit visszatenni, és képzeljétek hangosan kacagott egyet álmában. Nagyon édes volt.... :lol: :D Mindenre figyel, vigyorog ezerrel, zabálnivaló.

Velem minden oké, de nagyon falok és már a mérlegen is megmutatkozik. Hiába eszem állandóan éhségérzetem van. Hogy miért, azt nem tudom, de így nem lesz jó vége, már most is elefánt méretű vagyok,de ha így folytatom bálna méretű leszek. :roll: :evil: Pláne, hogy a közelünkben nyílt egy "fránya" pékség és isteni fánkjuk és kiflijük van amitől én kész vagyok mint a házi feladat! :evil: :evil: :oops:

Viki imádja az ovit, nagyon szeret odajárni. Hétvégén nagyon fel van háborodva, hogy nem mehet. Tegnap bepisilt alvás után. Hát van ilyen, biztos rosszat álmodott. Mostanában éjszaka jönnek a rémálmok. A Minimaxot szokta nézni, de borzasztó ott is milyen mesék vannak. :roll: :evil: Vettem neki a Disney meséket a klasszikusokat, Hófehérke, meg Hamupipőke, de azok is olyan rémisztőek ha belegondoltok, akkor mitől lenne szép álma??? De akkor mit nézzen? Este lefekvés előtt van hogy nem akarja hogy olvassunk, akkor megnézünk egy Noddy-t mert szerintem az még egy kedves mese, attól csak nem lesz rémálma, de előtte este a Minimaxot nézi és tegnap is egy kedves mese ment, de olyan lett a története amitől még én is beparáztam, de komolyan. Azonnal kikapcsoltam a tv-t inkább nekiáltunk játszani. Persze nem jó hogy tv-ik a gyerek, de néha én is pihennék és akkor ő mesét szeretne nézni és bekapcsolom neki, vagy ha főzök akkor is megy a mese a tv -ben, pláne ilyen rossz időben. Ha jó idő van akkor inkább kimegyünk biciklizni, vagy sétálni, vagy a játszótérre, hogy ne menjen mindig ez a fránya tv-és. Van hogy inkább zenét rakok be, hogy azt hallgassuk. Borzasztó, hogy gyerek adón milyen borzalmakat adnak gyerekeknek! Sokszor nem is nézi a tv-t csak kell hogy menjen valami aláfestés játék közben... Tudom rossz szokás....

Na most aztán olvashattok! 8) :lol: :lol:
Szép napot mindenkinek!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!
Nekem is szoptatás alatt ment fel mindig a súlyom. Ez van majd most szopi nélkül hátha lemegy. Addig persze nem lehet nem enni és főleg nem lehet ellenállni :oops: .
Az szuper, hogy a védőnő szépen fejlettnek találta Szofit. Azt meg inkább nem kommentálom, hogy mit hitt szopi ügyben. Nagyon ügyesek vagytok!!!!!!!
Ez a fránya hasfájás :roll: , azt hiszem nekünk 3 hónapos kor körül múlt el, addig fájt kisebb nagyobb szünetekkel.

Különben tényleg elég borzasztó meséket tudnak készíteni. A Noddy nálunk is nagy favorit volt. Tamit már érdeklik a Minimaxos mesék

A térdemre nekem is azt mondta, hogy mivel X lábam van ezért a porc nem ott kopik ahol szabad lenne így gyógytorna és egy Hialuron pack (azt hiszem) nevű gyógyszer féleséget kell szednem 3 hónapig ami erősíti a porcokat. De tényleg olyan a hangja mintha totál apró porcokra lenne széthullva

Na megyek mert 10 perc múlva itt a doki néni Edó kullancs elleni oltását beadja.

szandrakiss
 
 


Volt doktornéni, Edó már akkor ordított mikor csöngetett. Mikor feljött elkezdtek beszélgetni, Edó közölte, hogy egy nyalókát kér cserébe és onnantól kezdve egy hangja nem volt. Beadta a szurit a doki néni és Edó nézett kikerekedett szemekkel, hogy csak ennnyiiiii?? Majd megkapta a doktornéni által "hozott" nyalókát és mindenki folytatta a beszélgetést. Hát ez a csaj nem semmi, parázik ezerrel az ismeretlen dolgoktól de ha belekóstol akkor mindig rájön, hogy ez a dolog tök eltörpül az ő bátorságához képest. Csak néztem mint Rozi.....

szandrakiss
 
 


Lassan egy hónapja nem írtatok :)
Nincs mit olvasnom

A héten a változatosság kedvéért nem megyünk oviba
Taminak kötőhártya gyulladása van, Edó meg benyalta azt a vírust ami most van az oviba, egy hányás és utána csak iszik és iszik és iszik. 2 nap bágyadtság, most aludt egy jó nagyot rajtam és úgy kelt fel mint akinek semmi baja nem volt tegnap meg ma, jó kedvű, pörög. De mivel Tami nem mehet így őt sem viszem a héten, előtavaszi szünetet tartunk :lol:

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Finike, jó hogy jelentkeztél! Jó volt olvasni a történéseket! Nem tudom, tényleg olyan csapongó vagyok érzelmileg. Az egyik pillanatban már egy kisbabát tartanék a karomban a másikban pedig örülök hogy megyek dolgozni. Mint egy gyogyós...De nagyon jó olvasni a történéseket.
Megértem a Vicus-tévé-mese problémát is és azt is, hogy néha jobban mondva gyakran főzni kell. Általában akkor Nándi nálunk is a tévét nézni (néha egyébként jól eljátszik tévé nélkül is) de én akkor vagy a Jim-Jam-et kapcsolom be neki (nagyon aranyos mesék vannak rajta egész nap) vagy pedig valami neki való DVD-t rakok be (Mirr-Murr a kandúr, Mekk Elek az ezermester, Elmo csak hogy írjak párat a kedvenceiből.
Ja, és köszönjük a dicséretet Nándi nevében. Remélem is, hogy helyes pasi lesz...:wink:

Képzeljétek bejött amit mondanak és írnak a szakkönyvek a dévényes szájizom-tornáról, mármint hogy a harmadik alkalom után észrevehető a változás. A mai nappal csak ámulunk és bámulunk, hogy mindent utánunk mondd mégha nem is fejez be több szót csak az első három négy betűig mondja esetleg. :wink:

Szandra! Jobbulást a lányoknak! Most voltak nem olyan régen betegek nem? Jól/rosszul emlékszem...? Mindjárt jön a tavasz és akkor talán már jobb lesz..vagy nem? Akkor még több a megbetegedés?
Nándi is nagyon taknyos lett péntek estére de mára már sokkal jobban van.

Ma volt a zárómérlegelés a nagy fogyókúra akció során. Mínusz 7,8 kilóval zártam a hónapot. Nem is olyan rossz... :roll:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Finike köszi a fogam jól van......holnap megyek vissza......már 1 hónapja kezeli ezt a fogam...brrrrrrrr
Szandi Mátém se megy a héten oviba.....szintén kötőhártya gyulladás van.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Minden kis betegnek sok-sok gyógypuszit küldök!!!!!!!

Most ez az új "járvány"? a kötőhártyagyulladás?????

Nitacska,
Sajnos a gyökérkezelés sokáig tart, de mire vége lesz sokkal jobb lesz. Képzeld, ma elmentem én is fogorvoshoz, rászántam magam és hál'isten minden rendben csak a fogkövet kellett leszedni két perc volt. Úgy örültem. Ritkán jövök ki így a fogorvostól, általában mindig kell valamit csinálni a fogaimmal. Kitartás Neked!!!!

Vikit ma meghívták élete első szülinapi bulijára!!!! Én jobban örültem neki, mint Vicus (talán azért mert ő még nem nagyon érti, hogy ez most mit is jelent). Próbáltam neki elmagyarázni, és nagyon lelkes lett. :lol: Nagyon jól érzi magát az oviban, csak enni nem igazán akar. Mindent megkóstol, de enni nem akar, olyan éhesen jön haza.....
Minden nap menni akar, még hétvégén is. Én azt hittem a 4.-5. nap környékén jelentkezik nála, hogy nem akar oviba menni, de minden nap már reggel hétkor haptákban felöltözve nyaggat, hogy menjünk már. :wink: :roll: :lol:

Eszti,
Bencének még mindig szimpi Vicuskám? Ti mikor szoktatok menni a gyerkőcökért? Reggel mikor viszitek őket?

Mazsuzs,
Nálunk nincs Jim-Jam adó. Amiket írtál mesék, azok meg még sajna nincsenek meg, de be akarom szerezni neki. Az Elmo-t Vicus is nagyon szereti az megvan, nézi is, de egy idő után unalmas.
Örülök, hogy tényleg hatott ez a szájizom-torna!!!! Csak így tovább meg lesz a hosszútávú eredménye! Ügyesek vagytok nagyon!!!!

Tegnap voltunk csípő uh-on Szofikával, mivel faros volt. Minden rendben volt, de az a doktornő... Hogy miért is gyerekekkel foglalkozik azt nem értem. Úgy dobálta Szofit mint egy darab rongyot. Nagyon rideg nő. Szofi meg csak vigyorgott végig ezerrel még az utánunk jövő babára is vigyorgott, az meg üvöltött torkaszakattábból. Vicces volt. Olyan kis ügyike. A végére amíg az eredményre vártunk el is aludt.
Esténként nagyon fáj a pocija, van hogy fürdésig üvölt nem tudunk vele semmit csinálni. A cicin is üvölt, cumit sem kéri, melegítjük a hasát, ringatjuk mindent csinálunk vele de semmi. Espumisant kapja, de nem mindig hat. Rengeteget pukizik, büfizik. Amúgy egy tünemény kislány. Ahogy felébred mosolyog. Már több mint 4,5 kg! Tudom nem olyan sok, de amennyiket szopizik ahhoz képest szépen fokozatosan hízik. Van hogy pótolni kell, de anyatejcsivel pótoljuk. Hiába van mellen csak cumizik egy idő után, vagy bealszik ha leteszem egyből üvölt visszarakom mellre megint alszik, vagy cumizik. Na ekkor jön hogy kiskanállal jóllakatjuk. Főleg a bal mellnél kell pótlás. Ez van, csináljuk amíg tudjuk.

Na mindegy, most megyek aludni, mert nemsokára megint kellni kell. Jó éjt!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: