Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi most hétvégén akartunk elmenni fát venni, de ez a nagy hó.... Nincs sok kedvünk kimenni. Mondjuk most apa Vikivel kinn lapátolja a havat, de mindjárt jönnek is be. Ez a hideg szél borzasztó. Tök jól lehetne szánkózni, de olyan erős hideg szél van, hogy nagyon kellemetlen. Karácsonyra meg szinte meleget mondanak. Hogy mi lesz itt?
Elkezdett fájogatni a derekam úgy..... szóval már készülődik. Szofi még mindig nem fordult meg, ezt onnan tudom, hogy hol csuklik (még mindig ugyanott). Nagyon kibérelte magának ezt a pozíciót. Mi is együtt szoktuk díszíteni a fát Vicussal. Viki is nagyon élvezi.
Tegnap nagyon rossz napom volt, semmi sem sikerült amit főztem, csinálni akartam sütit egy alap piskóta lapot sütöttem volna ha a legalapabb dolgot nem hagyom ki a lisztet. Nem is értem hogy sikerült ezt csinálnom, még sosem tettem ilyet. Biztos ez a hidegfront. Aztán csinálhattam újat.. ami már nagyon finom lett. Gesztenyekrémmel megtöltöttem és csak ettük -és ettük. :lol: :D

Dóri,
Amúgy hogy vagytok? Lányok? Várják már a Jézuskát? Te hogy vagy? Hogy állsz a karácsonyi készülődéssel?

Csajok,
Olyan fura, ha belegondolok hogy egy hét múlva a kezünkben tarthatjuk Szofit, hihetetlen. Fura hogy így előre tudjuk a dátumot. Persze még jöhet előbb, de remélem kivár 27-ig.

Judit,
Veletek miújság???

Na most megyek....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike van még abból a fincsi sütiből??????? :oops: :oops: :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szóval a mi karácsonyunk:

23-án este mikor elalszanak a csajok akkor díszítünk (mi vagyunk az angyalok) és reggel már a fa alatt vannak az ajándékok így általában pizsis karácsonyi képeink vannak de olyan cukorfalatok mikor reggel meglátják a tök besötétített lakásban a fényét a fának és sikítva kelnek. :D .
Majd ha nagyobbak lesznek akkor már lehet közösen díszíteni velük mert akkor már úgysem veszik be a dolgot, akkor meg ebéd után elmegyünk sétálni mind a négyen, persze nekem valamiért vissza kell szaladnom még a kertből és akkor mikor hazaérünk a fa alatt lesz minden ajándék.

Én már baromira várom a 23-a estét :D :D
Igaz sehogy nem állok, és még a beiglit nem is tudom mikor sütöm meg.

szandrakiss
 
 

 
 

Szandi majd hozz sok sok képet......elképzeltem a pizsis sikítós reggelt!!!!!!!!! :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szandra,
Kaptál végül tuti beigli receptet?
Ma kaptam beigli receptet. Meglátjuk, hogy bejön-e, mégis megpróbálkozom vele. Ma végre eljutottam a fodrászhoz (a szomszédomhoz).
Tegnap Szofi annyit és olyan erősen mozgolódott, hogy teljesen meg voltam róla győződve, hogy megfordult, de ma reggel ismét ugyanott csuklott. :cry: :? Nagyon sokat mozgolódik, de mégsem....
Holnapra ónos esőt mondtak a páromnak dolgoznia kell egyedül kell bemenjek ctg-re. Már előre félek. Remélem nálunk nem fog esni, ha mégis akkor én nem megyek sehova, nem kockáztatok.

Kivel mi a helyzet? Nagy a készülődés? Nekem még takarítanom kell, no nem nagytakarítás, csak pórszívózni, port törölni, felmosni. Csak nincs sok kedvem neki állni...
Holnap elkezdem sütni a sütiket, minden nap egyet csinálok, így talán nem lesz olyan megterhelő. Nehéz így, hogy apa nincs itthon egyedül vagyok Vicussal, de ez van.

Szandra,
Biztos nagyon édesek, ahogy kinyílik a szemecskéjük és sikongatnak a sok ajándék és a szép fa láttán.
Nálunk 24-én délután jön a Jézuska. Apa kiviszi Vikit egy kicsit sétálni addig a Jézuska kiteszi az ajándékokat a fa alá és mire visszaérnek már ott is van. Nálunk mindig így volt, hogy apu kivitt minket szánkózni, addig anyu ügyködött otthon és mire hazaértünk csengetett a Jézuska. Mire nagyobb lettem, kezdtem gyanakodni, hogy anyu sosincs velünk, így ő rázza a csengőt, de anyukám rafkósabb volt, és egy madzagot kötött a csengettyűre, amit átvezetett a másik szobába, így ő is ott ült velünk a tv előtt mikor csengett a Jézuska. Hát teljesen meg voltam döbbenve. Így én hál'isten (vagy inkább anyukámnak) nagyon sokáig hittem a Jézuskában. :lol: :oops: :D Remélem nekem is sikerül sokáig fenntartani a hitet a lányokban. Nem könnyű feladat, azt már most látom. Pl. eldugni az ajándékokat úgy, hogy ne találják meg, már ez is nagy feladat, kihívás. :wink:

Eszti,
Hogy vagytok? Réka hogy van? Nálatok is nagy a készülődés?

Mazsuzs,
Hogy állsz az ajándékokkal?

Egyre nagyobb a csend a topikon....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike ha esik az eső ne is menj sehova!!!!!.......én holnap oakolok tovább meg ha olyan kedvem lesz meg csinálom a mézeskalács sütiket:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nagy a pangás...

Ma voltam Ctg-n, és még semmi. Még mindig faros és már szerintem így is marad. Nem mozdul semmit. :cry:

Ma előkészítettem mindent a holnapi ebédre. A beiglihez már nem volt lelkierőm nekiállni, nagyon elfáradtam. Pedig közben le is pihentem, de délelőtt kórház, aztán fa vásárlás, aztán sütés-főzés. Sütöttem soros mézest, vagy másnéven grízes mézes. Sok neve van, de nagyon finom. Imádok ilyeneket sütni. Sajnos ennyire volt erőm. Viki már ma fel akarta díszíteni a fát, de már ő is nagyon álmos és fáradt volt, meg mi holnap akarjuk díszíteni. Elég lehangoló volt esőben fát venni. Ilyen még nem is volt talán.

Várom már a holnapot, hogy Vicuskám mit szól a sok ajándékhoz!

Szandra,
Nálatok már reggel megjön a Jézuska.... Akkor Ti most ezerrel dolgoztatok vagy még dolgoztok, hogy a fát feldíszítsétek, és az ajándékokat a fa alá rakjátok!

MINDENKINEK NAGYON BOLDOG, EGÉSZSÉGBEN, NYUGALOMBAN GAZDAG ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!!!!

Kép

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Nagyon Boldog, Szeretetteljes Karácsonyi Ünnepeket kívánunk!


Kép

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 




Sziasztok!

Először is mindenkinek BOLDOG KARÁCSONYT!


Kép

Fel sem tünt, hogy lassan egy hete nem írtam. Azt hittem, hogy csak pár napja... :wink: Nagyon elmentek a napok, én hétfő óta a konyhában tevékenykedtem, már azóta sütök és persze főzök is hiszen karácsony nélkül is kell enni/ebédelni.

Finike!
Én is ugyanezt a mézes sütöttem meg amit írtál. Én mézes-krémes néven ismerem, de a grízes mézes, és az egyik lap alját be kell kenni lekvárral (lehet mind a két lapot is..) és úgy helyezni a grízes krémre.
Te is teszel lekvárt a lapra?
Milyen fura, lehet hogy már nem is tudsz már válaszolni mert lesz jobb dolgod is....lassan megszületik Szofi. Irigyellek!
Kérdésedet köszi, ajándék témában végül is úgy-ahogy készen lettünk, de valószínűleg lesz olyan aki majd csak januárban fog kapni valami kis apróságot.

Nálunk is elég sokáig sikerült fentartani a látszatot és hinni a Jézuskában. Én is így szeretném Nándival kapcsolatban....


Szandra! Mindjárt vége a napnap és holnap már együtt lehettek. Ugye? Nem semmi, hogy a lányok már este kilenckor alszanak....Hogyan csinálod?? :wink: :wink:

FINIKE! Jelentkezzél majd, és tegyél fel - amint tudsz - képet Szofiról.

Még egyszer mindenkinek aki olvassa, BOLDOG Karácsonyt!

Zsuzsi

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok Csajok!

[color=red]Mindenkinek Kellemes Karácsonyt, és Boldog Ünnepeket![/color]

Először is köszönöm érdeklődéseteket, szerencsésen kikerültünk a kh-ból, most lesz egy kis para, mert megint frontot mondanak és az orvos-meteorológusok is jeleztek, hogy fokozottabb figyelmet kérnek a szívbetegektől és asztmásoktól.
Képzelehtitek mikorra értem magam utol....
Viszont minden OK, megjött a Jézuska, volt nagy öröm és boldogság.

Múlt hét szombaton volt Bence első igazi ovis szülinapi zsúrja egy játszóházban haverokkal. Vasárnap meg az itthoni családi. Nagyon boldog volt akkor is, úgy odavolt a zsúrtól, hogy annyira édesen mondogatta hazafelé a kocsiban, hogy köszöni szépen a bulit, és nagyon boldog és örül. 8)

Szóval nálunk minden rendben, alig hiszem el, hogy mindjárt 2010. Olyan fura még leírni is....

Finikém!
El ne felejts jelentkezni, ha esemény van!!!!

Mazsuzs!
Ne is mondd, úgy elrohant az idő, én sem vettem észre, hogy mikor milyen nap van. Inkább a dátumot nézem - nekem ez a fontosabb, dehogy milyen hamar itt van mindig a hétfő azt pl. nem is tudom észben tartani :roll:

Szandra!
Remélem azért sikeredett egy kis kari feeling-et csempészned a ma estébe.

Mieink is kidőltek, reggel itthon, aztán délután anyóséknál, 1/4 9kor jöttünk el. Holnap anyuék, szóval zajlik a kari.

Most én is megyek alukálni, mert a reggelt nálunk szó szerint értsétek, azaz reggel 5kor keltek fel, és persze keltettek minekt is, hogy odass, mennyi ajándék van a fa alatt!!!!

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
Én nem kenek lekvárt, csak megsütöm a mézes lapokat és a grízes töltelékkel megkenem őket tetejére étcsokis máz. Nyam-nyam. Nagyon jól sikerült most isteni lett. A kaja is fini lett, úgyhogy meg vagyok elégedve magammal, de borzasztóan elfáradtam a nap végére. Vicuskám nagyon örült az ajándékoknak. Nagyon jó volt őt nézni ahogy csillog a kis szeme és azt sem tudja hogy hova nyúljon, minden játékát imádja, de főleg a babaházát. Egész nap azzal játszik. Engem komolyan már nem is érdekelt, hogy mit kapok, mert Vicuskám arcára írt mosolynál nem kell több. Ezt látni, átélni fantasztikus élmény volt, és ez csak jobb lesz. :lol: :D

Eszti,
Örülök, hogy minden rendben remélem a Szilvesztert nem kórházban töltitek!!! Most nagyon szép tiszta az idő, a nap is kisütött. Talán ez a tiszta idő jót tesz Rékának. Én sem fulladok most (tudod én is asthmás vagyok).
Bencének Nagyon Sok Boldog Születésnapot kívánok!!!!!

Hát csajok....
Tegnap este negyed 9-kor Szofi elkezdett mozogni a pocakomban, de úgy, hogy szabad szemmel látni lehetett, ahogy hullámzik a hasam, hogy hol emelkedik ki a fejecskéje, szabályosan kidugta, hihetetlen volt. Párom is látta és teljesen kivolt, hogy még ilyet nem látott, mert ugye Viki nagyon nyugis baba volt. Na ezt csinálta 11-ig folyamatosan. Ebbe még én is belefáradtam, nem tudom ő hogy bírta. Vikikém tágra nyílt szemmel és szájjal nézte a hasamat és teljesen kivolt ő is, hogy most mi ez. A végére már nagyon fájt, mert nagyon érzékeny helyeken rugott ütött és jajgattam nagyokat, még a könnyem is folyt. Hát remélem megfordult, de inkább nem élem bele magam, úgy vagyok, hogy csak mozgolódott és maradunk a császárnál, mert ha beleélem magam borzasztó nagy csalódás lesz ha mégsem. Este 11-kor végre "megállt" biztos elfáradt, de reggel 6-kor újra éreztem, de már sokkal finomabban, gyengéden mocorgott. Most is egy picit mocorog, de valahogy érezhető, hogy nagyon elfáradt. Hát lányok, ilyenben még nem volt részem, nagy élmény volt.
Holnap reggel 5-re kell bemenni, csinálnak majd egy uh-ot és ott minden kiderül, hogy szülőszoba, vagy műtő. Nem hiszem, hogy most fogok tudni aludni. Nagyon izgulok, hogy mi a helyzet, bárcsak lenne egy mobil uh-om. Jaj annyira reménykedem azért..... ez borzasztó, hogy Szofikám így kikészítse az anyukáját...

Majd akkor jelentkezem holnap amint tudok valamit, küldöm az sms-t. Szurkoljatok, hogy megforduljon légyszi.......

Viki már nagyon várja,nagyon be van sózva, már holnap haza akarja hozni a kistesót, nagyon édes. Kiváncsi leszek mi lesz itthon.... :wink:

Akkor én most elbúcsúzom, majd 31-én amikor hazajöttünk utána megpróbálok jelentkezni itt.
Addig is mindenkinek Nagyon Boldog, Egészségben Gazdag Új Évet kívánok!!!!!!Vigyázzatok magatokra!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Igazából két sms-t kaptam Finikétől, de mikor indítottam a szgépet (pár perce, hogy megírjam akkor még csak az első volt a telcsin és közben megjött a második is....

"Ma 725-kor császárral megszületett kislányunk Számadó Szófia. 3050 gramm, és 49 cm. Mind a ketten jól vagyunk."

Finike, gratulálunk és minden jót kívánunk. Sikeres szoptatást! Mint gyakorló anyuka, biztosan minden flottul menni fog. Amint lehet, kérünk képet a lánykáról.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 



Finikém!
Üdv a kétgyermekesek táborában!
Sok boldogságot, tejcsit és jó egészséget kívánunk Nektek!

És persze várunk a beszámolóval :wink:

Nekünk is nagyon jó napunk volt ma!
Elmentünk a gyerekekkel az Aqua-World-be. Nagyon király hely! Úgy élvezték, még mi is! Odaértünk negyed 11 körül, és 4kor indultunk csak haza. Addig vízbe voltak :shock:
Király volt! Ajánlom mindenkinek!

Megyek, mert hulla fáradtak, hamar fürcsi és irány az ágy!

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!!!!!!!

finike sok boldogságot és nagyon jó egészséget kívánok!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Finike!

Sok-sok boldogságot!
Majd gyere és mesélj!
Már ha lesz időd :lol:

Karácsony:
nálunk a csajok díszítették alul a fát :mrgreen: és már 21.-én felállítottuk
24.-én elmentünk a disney-on-ice-ra hihetetlen élmény volt, drága, de megéri, még mi felnőttek is élveztük :lol:Sikerült venni 3 zacskó vattacukrot ficánka fejdísszel 4800 Ft-ért :roll: Tiszta Disneyland, de uolyan profi minden.
Aztán itthon karácsonyoztunk, 25.-én pedig mentünk a nagyszülőkhöz.
Sziveszterkor csajok mennek le anyukámékhoz, mi meg ha minden jól megy dumaszínházba megyünk, vacsorával, retro diszkóval :D

Eszti!

Gondoltam rád, mert 22.-én még a bőrgyógyásznál sorakoztam Blankussal, olyan ronda lett a bőre, hámlik még a szeme körül is :cry: Doki szerint mindenre allergiás lesz, remélem azért az asztmát megússzuk :roll:

Mazsuzs!

Nem feladni :wink: Hátha most az ünnepek jót tesznek az ügynek :wink:

Judit!

Hol doglozol? Sikerült a 6 órás munkakör?

Nitacska!

Hihetetlen, hogy Barni már 3 hónapos, mintha csak most született volna :wink:

Szandra!

24.-ére virradóra nem sokat alszotok :lol: Igen ez a legszebb része az évnek, én is mindig várom.


Dóri
bubikák
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!

Ma Barni meg kóstolta az alma-barack babkaját.....nem győztem kanalazni..nagyon ízlett neki!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET KIVÁNUNK
(és nagyon várjuk már Finike bejelentkezését...)

Kép

Nita! Nincs kicsit korán még kóstolgatni....vagy én vagyok maradi? :oops:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Csokiból van a punci
cukorból a pénisz,
Boldog új évet kívánok
moszt én isz!

Sokat gondolkodtam azon,
Mit kívánjak neked e napon:
Asztalodra jó sok nasit,
Az ágyadba két jó pasit,
Orális és anál szexet,
A zsebedbe jó sok stexet,
Vegyenek körül a barátok,
Boldog Új Évet Kívánok!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat. Mindannyian jól vagyunk. A császár nekem horror élmény volt, borzasztóan féltem, és nem hiába. Nagyon rossz volt kifeszítve mint a mészárszéken. Szofit rám sem rakták csak megpuszilhattam a fejecskéjét és kész, már vitték is. Szóval nem akarok még egy császárt!!!!!!!!!

Szofi rengeteget alszik, el sem tudjátok képzelni mennyit, úgy hogy nem eszik!!!! Sajnos szopi ügyben ismét egy Viktóriám van. :cry: :x Nem akartam elhinni, de tényleg.
Illetve teljesen X-akta hogy mi van. A kórházban a három nap alatt a csecsemős nővérek többsége már csak velünk foglalkozott, hogy mi lehet a gond, hogy ő szív, nekem ömlik a tej, de amikor megmérik nem evett semmit. A szopóreflexe jó, mindent megnéztek nála és nem tudják mi van. Én nem akartam így hazajönni, hogy benn nem evett semmit, de mondták, hogy ők sem tudnak semmi jót tanácsolni, fejjek, és pohárból adjam neki, hisz ennie kell, aztán majd csak megerősödik. Nem tudom mi a gond, a védőnő sem szóval X-akta. Szív, de nem nyel semmit. Nem értem. Amikor hazajöttünk végig aludt este fürdetésnél kelt fel, aztán megszopiztattam (ekkor még nem volt mérlegem), nem tudom, hogy evett-e, azátn egy pici nyűglődés a büfi miatt és aludt reggelig. Én reggel fél hatkor azért már felkeltettem, hogy egyen valamit. Tisztába raktam még tornáztattam is, hogy felébredjen a szopizáshoz aztán mellre raktam kettőt szívott és elaluldt. Próbáltam keltegetni, de nem szívott csak cumizott, büfiztetni de elaludt. Beraktam az ágyba és reggel fél 9-kor megint én keltettem, hogy most már enni kell. Megint szopizott, nekem a mellem nem akart könnyebbűlni a tejtől, aztán elaludt. Én lefejtem 65ml aludt három órát majd felkelt. Megjött a védőnő hozta a mérleget dél körül. Kipróbáltuk. Megmértük majd mellre raktam 20 percig, aztán megmértük és semmit nem evett. Nem értem tényleg. Aztán már nagyon fáradt volt és mondta a védőnő hogy kiskanállal amit lefejtem (20ml) adjam oda neki. Bevette a szájába a tejet és kifojt a szájából nem kérte, nem volt hajlandó lenyelni. Aztán beraktuk cumisüvegbe és onnan megette. Azóta alszik mint a tej. Nem tudom ez így meddig fog menni, nem szerettem volna cumisüveget, de valahogy kénytelen voltam megetetni, mert kiszárad. Még mindig alszik, pedig 20 ml -vel nem lehet jól lakni. Benn a csecsemősők is mondták, hogy nem egy nagyétkű gyerek, de hogy ennyire??? Mindjárt keltem és megpróbálom megint mellre tenni, aztán fejni. Remélem hamar megerősödik és menni fog, de tényleg nem tudom mi a baj. Hívtam a gyerekorvost, is de nem veszi fel. Holnap újra próbálom. Lehet, hogy a szájával van valami gond, vagy a torkával.
Amúgy gyönyörű és nagyon jó újra babázni, olyan finom. Viki imádja őt, segít nekem óvja, állandóan felügyeli, tündéri,ahogy gondoskodik róla nagyon meglepő. Csitítgatja, állandóan fogni akarja. Este mondom neki hogy szeretem őt nagyon erre Vicus megszólal: szeretlek anya, szeretlek kistesó. Annyira megható volt, hogy én el is sírtam magam. Segít nekem fejni, a szopizásnál is segít, szóval nem lehet rá panaszom. Talán annyi fura dolog történt, hogy apjával nagyon aggresszív lett, tőle félti Szofit, hogy az az ő kistesója, meg nyújtogatja a nyelvét rá, meg csúnyán beszél vele. Szóval nem tudom miért ilyen. Remélem ez is változni fog.

Egy két -képet még fel tudok rakni, de aztán tényleg mennem kell...
majd még megpróbálok jönni, csak nincs segítségem anyuék betegek. Most nem könnyű, de a vágást már szinte nem is érzem, csak le-és felkelésnél, amúgy már "vígan" ficánkolok, szóval az már nem érdekel,csak Szofi egyen már tőlem.
Na szóval a képek...
Kép
Kép

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!
Szofi nagyon szép, szerintem hasonlít Vicusra :D .
Nem lehet könnyű így az evése miatt, de legalább a cumisüvegből megy, az is valami. A lényeg, hogy minden cumisüveg előtt tedd cicire hátha egyszer mégis rájön hogyan kell. Semmi okosat nem tudok tanácsolni.
Vicusnak puszi az okos buksiára amiért ennyire szeretgeti Szofit.
Apán csattan a féltékenység, szerintem azért nem akarja közel engedni Szofihoz, hogy apa csak az övé legyen de sajnos ezt csak így tudja elérni (szerinte).

Kitartást kívánok, minden nap egyre jobb lesz.

szandrakiss
 
 


Finike Szofi gyönyörű!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
ha más nem jó a cumisüveg is..a lényeg hogy anyatejet kapjon!!!!!!!!!!!!
:roll: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 



Helló!

Mindenkinek (újfent) Boldog Új Évet, bár én már kívántam ezt tegnap is de ma még aktuálisabb.... :lol:

Finike! Nagyon szép, tündéri a leánykád! Az jó, ha sok a tejcsid, tényleg fejjél és akkor egye cumisüvegből. Idegeskedni ne idegeskedj már én sem lennék "idegbeteg" a tej-tápszer ügy miatt mint anno Nándinál. Szóval nyugi és még egyszer gratulálunk ehhez a tüneményhez! (Én személy szerint irigy vagyok...) :)
Azért majd írjál a fejleményekről.


Kép


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


szép jó napot mindenkinek!!!:)))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Finike!
Hogy mennek a dolgok??????????

Dóri!
Tavaly előtt én is voltam a Tamival a Disney on Ice-on, hát az tuti, hogy engem is elvarázsolt. Egyszer mindenképpen el kell menni. Szerintem jövőre már az Edóval is bevállaljuk, Ez lesz a kari ajándékuk :) .

Hogy telik az Új év?

szandrakiss
 
 


Helló Lányok!

Én is várom Finike jelentkezését, de most van jobb dolga is mint netezni.... :) Én minden esetre irigylem.. :)

Szandra! Nekünk az új év ugyanúgy kezdődik, vagy talán úgyanúgy folytatódott mint a régi. Ugyanazokat a DVD-ket nézzük Nándival már pár napja (most éppen a Füles Mackó-t ami még a mi (harmincas korosztály) kedvencünk volt gyerekkorunkban. Emlékszik rá valaki? Egy időben volt Noddy időszaka és Pimpa időszaka is. Legutóbb a Kisvakond volt a kedvenc (több hétig) de most a FülesMackó leváltotta a vakondot lassan egy hete. Olyan furcsa volt először megnézni a maci történeteit, mert az emlékeimben soha nem úgy "létezett" egyik mese sem. Hát igen, megszépülnek az emlékekben még a mesék is....:)
Én ugyanúgy "szenvedek" mint tavaly abból a szempontból, hogy sosem tudom mit főzzek (sajnos a párom elég válogatós).
Lassan kezdődnek a kerti munkák anyunál a kertben (március közepe).
Szóval minden változatlan egészen az év 18. hetéig (április vége) mert utána megyek gályázni a munkahelyemre.

Többiek?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Hát ezt a szoptatás témát nem nekem találták ki. :cry: Sajnos nekem olyan a szervezetem illetve a mellem, hogy ha nem egy baba szívja akkor nem termelődik több. Fejtem mint az őrült végre evett is, de keltegetni kellett. Aztán egyre kevesebb lett a tejem míg már nem tudtam 5ml-nél többet lefejni. Aztán egyszercsak elkezdett tegnap délután a mellemből szívni a tejcsit. Megevett 60 grammot. Annyira megörültem. Fürdetés után is a mellemből lakott jól. El sem hiszitek, hogy ez nekem mennyire jó érzés volt. Aztán jött az éjszaka. Éjjel egykor már én keltettem mert, este hétkor evett és azóta aludt. Már a pelus is tele volt pisivel úgyhogy felébresztettem. Aztán mellre raktam és nem akarta szívni, csak úgy szívja könnyedén, mint a cumisüveget, de így nem jön semmi. Órákig próbálkoztunk, de nem ment. Nekem folyt a tejcsi (a két sikeres szopi után termelődött bőven), de ő az istennek sem akarta megszívni. Aztán Vicus is felébredt Szofi sírására, így apának őt kellett altatni. Teljesen kivoltam. Végre sikerül erre éjszaka elfelejti az egészet hogyan is kell csinálni. Nem értem hogy lehet ez. :shock: :roll: Aztán belefáradtam, és csináltam tápszert, mert fejve nem jött elég, hogy jól lakjon. Reggel hétkor megint keltettem, mert mentem varratszedésre, és előtte még meg akartam próbálni mellre tenni. Megint nem ment. Szenvedtünk, aztán megint csináltam tápszert. Ma anyu elvitte magukhoz Vicust, hogy nyugodtan tudjunk gyakorolni. Vártam hogy magától keljen fel mert akkor tuti éhes. Csak vártam és vártam, de nem kelt fel délben már én keltettem, mert a pelusa is tele volt pisivel. Aztán mellre raktam, de nem ment. Két órát szenvedtünk a mellemből csak úgy folyt a tej, de nem ment. Aztán fejtem és azt adtuk neki. Ha ő stimulálja akkor rengeteg termelődik, de ha ő nem szívja akkor nekem fejőgéppel nem igazán jön, illetve nem termelődik több és egyre kevesebb lesz. Nem tudom, hogy van ez, de ez van. Nem tudom mit tegyek. Most három óránként fejek. Etetéskor mellre rakom próbálkozunk, de szerintem ez már veszett fejsze. Fejek és minden cseppet kipréselek magamból. Már most bele vagyok fáradva ebbe, hogy ilyen nehezen megy. Mitől felejtette el a szopást? Nem tudom mit tehetnék. Kellett, hogy néhány napig cumisüvegből kapjon enni, hogy egyen, de így nagyon hozzászokott a cumisüveghez. De akkor is etetnem kellett valahogy. Most végre megerősödött és tudna szopni, de elfelejti, hogy hogy kell. Kész vagyok!!!! Elegem van.
Amúgy nagyon édes, nem egy balhézós baba egyenlőre. Nagyon fázós, úgyhogy pólyában alszik, meg fűtünk mint az őrült.
Én jól vagyok, csak már kezdek belefáradni, hogy már majdnem sikerült aztán mégse.

Vicus még mindig nagyon ellenséges apával, de már kezd nyílni felé. Sokat segít nekem, állandóan a hátsómban van. Mindig fogni akarja Szofit. Nagyon erőszakos, de csak alábbhagy ez idővel.

El is felejtettem...
Mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet kívánok!!!!

Most mennem kell...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike szerintem nem elfelejtett szopni hanem egyszerűen csak lusta!!!!!!
könnyebb neki a cumisüveg.........
de ne keseredj el........:)
nektek is B.U.É.K!!!!!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Finike, nem tudom olvasni szoktál-e van-e annyi időd, hogy átolvasd az írásokat, de én teljesen megértelek és együttérzek. Nekem is ugyanilyen érzéseim voltak Nándi születése után.
Kiváncsi lennék, hogy egy szoptatási tanácsadó mit okoskodna, de nem jut minden kismamára egy, hiába ajánlgatják magukat, a telefonos és
e-mailes szoptatási tanácsadás pedig azért nem ugyanaz...ezt lássuk be.
Azért még szurkolok, hogy minden rendben legyen és sikerüljön a dolgog, próbáld meg nem feladni (tudom könnyű mondani, vagy írni).

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Szisztok Csajok!

Először is BÚÉK!!

Finikém!
Most kicsit érzékenyebb vagy a hormonok miatt mindenre, és tudom, hogy tök gáz olvasni, de nyugi, minden rendben lesz! Ha nem szopik, hát tápos lesz! Kész! Ettől nem vagy kevesebb vagy rosszabb! Próbálod/tad, nem ment kész, ennyi.
Nem szabad, hogy ilyen korán kikészítsd magad!
Bence ugyanilyen volt, három hónapos koráig kapta a tejcsit, úgy, hogy az első pillanattól kezdve mellétáplálás volt tápszerrel. Cici, amíg folyt a szájába, addig OK, aztán ha dolgozni kellett volna vele, nem kellett az istennek sem. Bezzeg a tápi a cumisüvegből, az ment dögivel. Ez van. Semmivel sem rosszabb evő, sem válogatósabb, mint a huga, aki csak anyatejet kapott 6 hónapon át.
Sárgasággal hogy álltok?
Ja, még egyet kipróbálhatsz szerintem. Ne keltsd fel. Keljen ő az éhség v. hasi miatt.
Réka ugyanilyen nagy alvó volt. Napi 18-20 órát képes volt aludni. Mai napig simán alszik este, délután, kocsiban. Sőt ha álmos képes még állva is elaludni - szó szerint 8)
Egy próbát szerintem megér. Ha úgysem megy, akkor marad a táp, és szép nagy ember lesz, mint én :lol: Én tápos gyerek vagyok...

Nálunk minden OK, csodaszép kari után egy nagy alvás volt szilveszterkor :P
Hétfőn újra ovi, meló, vissza a mókuskerékbe... Ja, és kezdek egy újabb 90 napost.
Olyan furcsa leírni, hogy 2010...

Na, mennem kell. Uzsi, játék, készülés holnapra....

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Eszti!
Én is holnap kezdem a 90 napost. Akkora vagyok mint egy bálna, nagyon sokat híztam így az Edó után így már kb 30-35 kiló fölösleg van rajtam.

Finike!
Hogy vagytok?

Mazsuzs!
Nektek gyönyörű megtermékenyülős évet kívánok.

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Nem akarom elkiabálni, de egyenlőre tőlem szopik a kislány, bár fél órán át szenvedünk hogy végre rákapjon, most bimbókiemelővel könnyebben elkapja. Kitartónak kell lennem. Ma reggel 80gr-ot szívott le egy mellből. Fejni egyáltalán nem tudok, de már nem is nagyon akarok. De gyorsan le is kopogok mindent kop-kop-kop.
Eszti,
Köszi a tanácsokat, de ha hagyom aludni 8-10 órát is képes lenne aludni. Itt pl. a tegnap este. Csak 40-et szopizott fürdés után, de egyszerűen elájult nem szívott csak aludt a cicin. Leraktuk és reggelig aludt. Én keltettem 5-kor, mert a pelusa tele volt pisivel, meg hát ennie is kéne. Szóval neki még azért igazán fel kellene kelnie egyszer, hogy egyen. Egy kicsit kinlódunk, de nem adom fel, közel a cél. Így egy órás a szoptatás, mert fél óra szerencsétlenkedés és utána jön a tényleges szopizás. Tök vicces, ahogy eszik az egyikből a másikból folyik a tejcsi. Remélem termelődik elegendő mennyiségű tejcsi, hogy jól lakjon. Hát nem könnyű, de kitartok, nem adom fel.
Ma jön a doktornéni, és megnézi. Remélem mindent rendben talál.

Mazsuzs,
Olvaslak, csak rohanva írok, mert annyi dolgom lenne... csak érjem utol magam.

Most mennem is kell viszem a szomszédba hajvágásra a nagylányomat, amíg apa vigyáz Szofikára.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike ez jó hír csak így tovább!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok!

Én jót nevettem, mosolyogtam.... a soraitok láttán!
Én is ma kezdtem el a 90 napos diétát.
Mivel megyek vissza dolgozni, és vége a babaprojektnek - egyenlőre- így belevágtam. Eddig ezzel a diétával mindig fogytam, igaz legtöbb ideig csak másfél hónapig bírtam de akkor már majdnem 10 kilót leadtam. Most viszont nagyon tartani szeretném magam hozzá mert nem akarok ilyen - ahogy Szandra is írta - bálna külsővel visszamenni dolgozni. Ledöbbennének a volt kollégák és hát az az igazság már engem is nagyon zavar a súlyfelesleg.

Szandra, azért köszi a jókívánságot, az év második felében szükségünk is lesz rá! :wink:

Finike! Örülök, hogy jó híreket hoztál. Tudom, hogy lelkileg sem mindegy hogy sikerül-e a szoptatás vagy sem.

Eszti! Szuper, hogy nálatok is minden rendben. Te otthon dolgozol amiért nagyon-nagyon irigy smile-t tudnék ideilleszteni de nem igazán találtam a kínálatban...

Mindenkinek jó diétázást és írjatok! :D

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Na most akkor az egész topic 90 naposozik? :lol: Én most kihagyom, de vegyétek úgy, hogy veletek vagyok hisz fogytam 8 kilót a szüléssel. Szóval mintha végig csináltam volna már a diétát. :lol:

A szopizás még mindig szenvedés. Borzasztó aluszékony. Amint megérzi a cicit kómába esik. Csikizzük rázzuk, fújjuk, mindent csinálunk vele, de csak alszik. Ha végre rákap a cicire és elkezdi szívni akkor is nagyon nehezen szívja le a 40-60 közötti mennyiséget,mert kettőt szív és bealszik akkor megint megpróbálok életet lehelni belé, akkor megint kettőt szív és megint alszik.Szóval nagyon fárasztó neki is meg nekem is. Most már úgy csinálom, hogy fél órát próbálom mellből szoptatni aztán ha nem megy akkor jön a tápi. Sajnos nem próbálkozhatok vele többet, mert összefolynak az étkezések, és így legalább három kimarad. Most pedig az a legfontosabb, hogy végre hízzon, mert nagyon nem akar hízni. Most stagnálunk azon a szinten amin hazajöttünk, szóval ez így nem jó. Nekünk kell három óránként keltegetni, hogy egyen akkor is úgy kell beleverni a kaját. Nagyon ilyesztő ez az egész, hogy akár fel sem kelne, kiszáradna...... szóval nagyon izgulok, hogy végre hízzon már. Ma már 5x evett, de még mindig nem elég a mennyiség, mivel 7x kellene ennie. De mivel próbálom a tejet is fenntartani, hogy legalább egyszer szopizza le a mellemből, így egy -két etetés kimarad. Ha ez így megy tovább akkor, inkább lemondok az anyatejes táplálásról és tápival tömöm. Nem bánom már. Olyan kis vékonyka lett. Vicuskám is ugyanilyen volt. Hihetetlen hogy megismétlődik minden.
Amúgy egy kis tünemény, egyenlőre eszik és alszik. Amint megette a kis adagját máris alszik, míg fel nem keltjük. Biztos fog változni amint megerősödik, csak erősödne már meg. Olyan édesen vigyorog, persze tudom, hogy ez még csak reflex, de nagyon mókás. Tiszta apja. Egy az egyben!

Na megyek megfürdök és ledölök amíg újra kellni nem kell....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike lehet már kérdezték de nem sárga a Szofi?
nekem Barni ugyan ilyen volt mikor sárga volt.........ha nem keltem akkor nem eszik......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitacska,
Szofi egyáltalán nem sárga, de borzasztó aluszékony. Most már megeszik 90-et is ,de tőlem csak kb. 60-at tud leszívni, mert nagyon elfárad, és teljesen bealszik. Aztán cumisüveg tápi, de azon is sokat nyammog bealszik. Amúgy nagyon édes, sokat mosolyog, ilyenkor zabálnivaló.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


reméljük lassan elmúlik ez az aluszékonysága......:)édes lehet ahogy mosolyog:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Hát nem haladunk túl jól a szopizással. Általában még mindig mi keltjük, hogy egyen. 50-60 körül szopizik ezt olyan 20 perc alatt szívja le, de a végén már kortyonként haladunk. Egyet szív nyel alszik, felkeltem, egyet szív-nyel elalszik és ez így megy.kb fél órán át. Így kortyonként nem lehet, sokat enni és így nincs sok értelme csak lemerülünk mind a ketten és az idő is telik. De már 90-100 körül megeszik. De nem értem, hogy miért nem szív le többet. Pedig ha megnyomom a mellem jön még a tej. Fejni egyáltalán nem tudok. Szóval nem tudom, hogy lehetne növelni, hogy többet szopjon és ne keljen kipótolni tápival. Reggel hétkor nem bírtuk felkelteni, hogy egyáltalán a mellemet a szájába rakjam. Becsukta és kész, de a kezét rágja amikor leteszem az ágyba, ha ekkor visszateszem mellre, akkor ahogy bekapja egy korty és már alszik is úgy, hogy nem bírjuk felkelteni, hogy kezdjen el enni, így az egész kajcsija tápi volt. :cry: Miért merül le 50-60 tejcsinél nem tudom. :shock: :roll: :?
Most már van minden etetés előtt kaki is, tegnap le is kakilt éjjel. Egyszercsak kilőtt mikor kinyitottam a pelust és a hasamon landolt. Haláli. Nagyon kis finom, pelyhes a hajacskája. Borzasztóan hámlik a keze, lába, de még a hasa is. A védőnő azt mondta, hogy Pantenollal kenjük, de nem igazán hat. Vikinek nem volt ilyen a bőre. Nem tudtok erre valamit? A doktornéni azt mondta, hogy olajjal be lehet kenni, de én úgy tudom, hogy ilyen piciket még nem lehet kenni ilyenekkel, mert pl. a napraforgó olaj (ezt a dták a gyógyszertárban erre) nem jó mert nem lélegzik alatta a bőr.

Lányok, Nincs valamelyikőtöknek olyan ismerőse aki szoptatásban tudna valami tanácsot adni, hogy mit tehetnék. Nem szeretném ha elapadna a tejem. Nem tudom mikorra fog már megerősödni Szofikám, hogy erősebben és ütemesebben szívjon.

Ma két szopizás közben elmentem vásárolni Vicussal, és nagyon jó volt kimozdulni egy kicsit. Rövid vásárlás volt, de akkor is jó volt kimozdulni. Apa most itthon van, aminek nagyon örülök, így sokkal könnyebb. Amíg ilyen rossz idő van talán addig nem is megy dolgozni. Úgyhogy én nem bánom, hogy havazik.

Most megyek ledőlök egy kicsit,amíg apa szánkózik Vicussal Szofi pedig alszik.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


finike Barninak nagyon hámlott a bőre....én babaolajjal kentem neki.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Helló!

Finike! Nem próbáltad a LL Ligát szoptatási tanács ügyben?
Telefonon ők biztosan adnak felvilágosítást ha sikerül elérned valakit.
Például a www.szoptatasert.hu oldalon még vannak szoptatási ambulancia címek ahol akár telefon is adnak felvilágosítást vagy a megjelölt helyszínre gyerekkel együtt el lehet menni és úgy adnak tanácsot, hogy látják is a "gondot". .
Ha a párod most otthon van akkor még könnyebben el id tudnátok menni, és valószínűleg megérné, mert lelkileg sem mindegy Neked sem, hogy meddig tudnál szoptatni és persze azért az sem mindegy, hogy tejcsi vagy tápi. És egy idő után elfogy a tejcsi, mert a tápi egyre több lesz. Ezt tapasztalatból mondom...de biztosan van ilyen irányú tapasztalatod már Vicus idejéből.

Egyébként teljesen megértelek mert Nándinál is mindig ez volt, állandóan bealudt 5-10 percenként és egy óra is volt míg kínlódtunk a szoptatással. Igaz, ő nem aludt ilyen hosszú időket mint Szofi hanem éppen azt volt a gond, hogy mindig éhesen ébredt fél óra múlva, hiszen alig evett valamit az 5-10 perc alatt....

Én ennyit tudok mondani a témához, nem tudom hol vannak a többiek akiknek sikerült a szoptatás, valami jó kis tanáccsal vagy segítséggel.


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ja, amit elfelejtettem....
Igazán érdekes amit az napraforgó olajról írtál, van benne ráció (Mármint, hogy nem lélegzik alatta a bőr. )
Nekem ez eszembe sem jutott anno, így mi minden fürdés előtt szépen át töröltük a gyereket.... Bár akkor talán a fürdéssel le is jött nagy része.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mi is olajoztuk a csajokat, szerintem nem ártasz vele, főleg mivel olyan száraz mindig a levegő mindenhol így legalább nem szárad ki kicsit sem a bőre (én kimondottan utálom, annyira viszket a bőröm a szárazságtól, de egy felnőtt meg tudja vakarni magát), szerintem nyugodtan olajozd a bőrét fürdés előtt.

Szopival kapcsolatban az a legjobb ha tényleg felhívsz egy ilyen tanácsadót, szerintem az LL Ligások kimennek házhoz ha nem sikerül a telefonos segítség.
Tanácsot nem tudok adni, hogy nekünk mitől ment a szopi (vagy Nektek mitől nem sikerül). Mazsuzs, ezt így nem lehet megmondani. Én lennék a legboldogabb ha okos ötleteket adhatnék. Rátettem és szívta, szinte véresre. Fájt, baromira nagyon fájt, aztán kb 2 hét alatt eljutottunk oda, hogy begyógyult rajta a seb és nyugodtan tudtam etetni.

Szerintem fejjél sokat, amennyit csak bírsz és tápi helyett azt add üvegből. Lehet azért nem tudja annyira szívni mert el vannak egy kicsit záródva a csatornák, fejjél le egy kicsit mindig szopi előtt (akkor már lefejted a hígabb tejet) így a táplálóbbat kapja Szofi is és ha beveszi a szájába akkor egyből nagy slunggal lövell neki így talán az a pár perc szopi (elvileg 10 perc alatt elég amit eszik) jobban eltelíti a pocakját.

Na ennyi volt az okoskodásom........ :oops:

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Szoptatás:

Bizonyára sok embernek probléma.

Meg kell tanulni babának, de lehet, hogy bimbóvédő segíthet. Amig pici, lehet, hogy nincs is sok ereje, hogy egyen - ilyenkor lehet érdemes gyakrabban 2-2,5 óránként mellre tenni.

De akinek van teje és baba nem szívja ki - sajnos ki kell fejni. És fejni kell minden etetés után!!! Ha bepang a tej abból lehet mellgyulladás vagy a tej eladpadása!

A lefejt tejed meg kell próbálni babának odaadni pohárból, itatva, vagy kanalanként vagy esetleg cumiból - de ilyenkor jöhet a szopisztrájk. A babák nagyon jól tudják, hogy ilyenkor dől a tej, a szopásért viszont dolgozni kell.

Azt viszont nem szabad hagyni, hogy van tej és mégis tápszerrel etetünk. A tápszer nem pótolja az anyatejet, annál jobb nincs!

Én adtam volna a babámnak, de sajnos nem volt és nem is lett csak 20-30 gramm. De az elején éjjel-nappal szoptattunk gyakran orvosi ajánlatra mindkét mellből - de sajnos nem jött be. És fejni is kellett, azt is odaadtuk neki. De mivel nem volt elég, tápszer kellett, és nagyon megtanulta mi a cumisüveg.

Akinek sok teje van fejni kell, ha másképp nem megy. Oda kell adni babának, és ha sok érdemes lefagyasztani Aki pedig nem igazán tudja a szoptatást, azért van a védőnő. Ujszülött babát gyakran kell neki látogatni vagy telefonálni kell és kérdezni, kérdezni.

Jó babázást

kispatak
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap sikerült beszélnem egy szoptatási tanácsadónővel. Nagyon kedves és képzeljétek ma kijön megnézni, hogy hogyan szopik Szofika. Amiket elmondtam neki telefonban azok alapján ő azt mondta, hogy Szofi koraszülött és ezért olyan kis gyenge, meg a szája is gond még, hogy az alsó ajka beljebb áll, ennek van valami szakneve, csak én nem tudom mi az. Kiváncsi vagyok mit mond. Éjszaka fürdésnél nagyon éhes volt és két mellből leszívott 80-at és nem is kellett mellé tápit adni elaludt. Igaz egy óra alatt szívta le, de belőlem lakott jól. Fejtem is utána mint az őrült sikerült kisajtolnom magamból 20-at. Éjjel háromig aludt aztán végre kikakilta magát rendesen és megint evett tőlem 70-et. Ma reggel már csak 50-et bírt szopizni, ezt is egy óra alatt, és adnom kellett mellé tápit. Valamit biztos én rontok el, ezért is hívtam ezt a tanácsadónőt, remélem tud segíteni. Ő azt mondta, hogy egyáltalán nincs semmi veszve, sőt! Úgyhogy nagyon bizakodom.
Mazsuzs, Szandra ezért nektek tartozom köszönettel, mert onnan a Ligától jön ki a nő. Nekem ez eszembe sem jutott.

Kispatak,
Köszönöm a tanácsokat, ezeket én is tudom, de valahogy a gyakorlat sokkal nehezebb. Ha ilyen egyszerű lenne akkor én lennék a legboldogabb. Remélem nekem is olyan könnyen fog majd menni a szoptatás, mint Szandrának. Ez az álmom. Mindent megteszek, hisz én is tudom, hogy az anyatej a legfontosabb, és a legjobb a babának, persze nem minden áron.

Majd jelentkezem, hogy mi volt.

Most már szépen gyarapodunk, elértük a születési súlyunkat! :lol: Már kerekedik az arcocskája, nagyon sokat mosolyog. Imádom!!!!

Most mennem kell.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Az a helyzet, hogy a tanácsadónő is arra saccol, hogy Szofi két héttel előbb jött, mint kellett volna, ezért is nem bír még annyit leszívni. Türelemmel kell lenni. Mindent jól csinálunk, és ezt kell folytatnunk, és egyszer csak (ő két hetet mondott), egy mellből leszívja majd ami kell neki (mivel most váltott mell van). A fejésre nem tudott mit mondani, hogy nem jön, annyit tanácsolt, hogy azért 5-5 percet fejjek még ha nem is jön akkor is szopi után hogy valami proaktin képződjön vagy mi, ami elősegíti, hogy termelődjön tejcsi. A tápszert amit kell pótolni azt meg egy fecskendő segítségével adjuk neki,úgy hogy az egyik ujjamat szívja, mint amikor szopik és mellette adom a tápit. Ez tök jó, mert így nem kell cumisüvegezni, meg poharazni. Úgyhogy ennyi. Csinálom tovább ezeket, aztán meglátjuk. Remélem fog képződni tej, és hogy Szofika is megerősödik és menni fog nekünk.

Most mind a ketten alszanak, úgyhogy megyek főzni.....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Helló Finike!

Örülök, hogy kaptál segítséget. Mégis csak jobb az ember Lelkének, hogy mindent megpróbál és ezek után siker koronázhatja az erőfeszítéseket. Majd írjál, hogy hogyan sikerül a fecskendős etetés!
Az biztos, hogy azzal időt lehet megtakarítani.
Az egyik népszerű babaújságban a SZOPTANÍT nevű készüléket ajánlják nagyon. Az pont ilyen esetekre javasolt.

Én igazán csak a lelkiállapotodat tudom átérezni, mert úgyanígy voltam.
A szotatáshoz sajnos nem nagyon értek... :oops: :oops:
Nálunk a védőnő is tápszer párti volt...
Örülök, hogy a Liga tényleg bizonyított és kiment egy tanácsadó hozzád. Én nagyon drukkolok, hogy minden OK! legyen.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: