Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Itt vagyok, itt vagyok. Az a helyzet mostanában, hogy esténként mindig azt tervezem, hogy miután lerakom a törpéket, leülök a gép elé, és olvasok-írok egy kicsit. Ember tervez...Ennek az a vége, hogy még a gépemet sem tudom kinyitni, mert eldőlök. Nem tudom, mikor lesz időm kialudni magam, egyelőre kilátásom sincs rá. Apukámat októberben megoperálták, rájuk még nem nagyon tudok számítani, tesóm egészen Londonig menekült. Babysitterünk van, de neki már hétközben is elég pénzt fizetek fixen, amikor munka miatt ő megy a manókért, hogy többet már nem nagyon akarok... Na mindegy, nem panaszkodom, másnak sem könnyebb.
Szandra, Szonja köszöni a szülinapi jókívánságokat, Edónak is sok puszi a 3. szülinapjára.
Hétfőn Szonja is ovis lett. Hát, majd meglátjuk. A bölcsi után viszonylag könnyű, de nagyon hiányoznak a bölcsis társai. Itt még nem ismer senkit. Tegnap arra mentem érte, hogy egyedül ül egy asztalnál és gyurmázik. Jókedvűen, de egyedül. Bár, az is igaz, hogy tegnap mondta először, hogy játszott a csíkos fiúval. A neveket még nem tudja, de már barátkozik. Lassacskán csak megszokja. Jól eszik, jól alszik ott, szóval nagy baj nem lehet. Kicsit nehezebb vele otthon esténként, de adni kell neki egy kis időt. Nekem is idő kell hozzá, hogy megszokjam, hogy már ő is ovis. Kicsit belafacsarodik a szívem. Az én pici lányom. Tényleg pici. Voltunk védőnéninél, megmérték: 92 cm, 14,2 kg. Most vettem neki harisnyát: 1-3 év. Még bőven jó rá...
Itt van néhány kép Szonjus szülinapjáról, volt torta aznap reggel, és vasárnap is Anyuékkal is.
Kép
aznap reggel
Kép
Dani biciklijét kapta meg, de egy kicsit felújítottuk, ne a levetett darabot kapja meg kopottan. vettünk rá kosarat, forgót, békás dudát, küllőgyöngyöket. Lekapartam a matricákat, és csináltam rá pöttyöket. Nagyon örült neki:-)
Kép
másik torta
Kép
Anyuéktól trambulint kaptak
Kép
Dani is rögtön birtokba vette

puszik.
judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Judit gyönyörűek a gyerekek!!!!!!!nagyon jó ötlet volt a biciklit átalakítani....szép lett!!!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 

 
 

Sziasztok!

Végre én is itt vagyok és véglegesen befejeztem (tavaszig) a nagytakarítást. Estére már olyan izomlázam lett a sok létrázástól, hogy bedőltem csak az ágyba majd a fáradtság miatt nem tudtam aludni. Hát hiába, úgy látom öregszem... :wink:
Aztán meg anyukám is szabadságon volt a múlt héten így nála tanyáztunk szinte minden nap és csak késő este jöttünk meg. Apa sem volt itthon, mert a hét második felében kiküldték külföldre így örülök, hogy már hétfő van (ma jön haza). Az időjárás egy kicsit lelombozó, de kezdek hozzászokni a párás, esős, saras, ködös és nem látok semmit vezetés közbeni lehetőségekhez.

Eszti, köszi! Én is remélem hogy hamarosan a kétgyerekes unatkozó anyukákat fogom gyarapítani... 8)
Egy kicsit régebbi kérdésedre válaszolva: Nándi nekünk első próbálkozásra összejött...Biztosan olyan volt a csillagok állása....:)

Finike! Köszi a tippet, már én is gondoltam rá, hogy elmegyek a dokimhoz, ugyis aktuális lenne az éves rákszűrés. És majd akkor rákérdezek a dolgokra. A sógornőméknek is ezzel a gyógyszerrel sikerült a baba az hiszen a második alkalommal.

Judit, jók a képek. Már én is nézegettem a múltkor ilyen méretű trambulint - igaz csak kiváncsiságból - de félnék, hogy Nándi leesik róla. Biztosan a "túlféltő" ösztönöm kapcsolt be és lehet előbb leesnék róla mint ő..... :wink:

Nitácska! Veletek mi újság? Beleszoktál már a kétgyerekesek életébe?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Jaj míg el nem felejtem...
Finike!

Én is szívesen hozom a hírt! A számod megvan, és ha jól emlékszem akkor Vicus születéséről és én voltam a hírhozó!
Szóval már van két jelentkező is a hírhozó posztra!

m.

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs akkor most patyolat tiszta a lakás!!!!!!!!!!! :wink: :wink:
már belerázódtam a 2 gyerekes életbe....de Mátéval nagyon sok a gond...vissza felesel,itthon üvöltözik...nem pakol el maga után..ha elmegyünk valahva tuti hogy az egész utat végig üvölti-hisztizi......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van valaki köztetek, akinek Dr.Hartman Gábor volt az orvosa?

Üdv.Amyris
amyris
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Már több napja próbálok nektek írni, de ez a mocsok gép amint elkezdek írni kikakpcsol. Hátha majd talán most....

Tegnap voltam dokinál. Még mindig medencevégű. :cry: :cry: :? Az istennek sem akar megfordulni, hogy végre megnyugodjunk. Amúgy minden rendben van zárt mészáj. Annyira kiakadtam azon, hogy még mindig nem fordult meg, hogy el is felejtettem megkérdezni, hogy még mindig kislány-e. Most már tényleg szülésnél tudjuk meg biztosan, hogy Szofi, vagy Levi. 8) :lol:
Én is jól vagyok, csak most már egyre nehezebb, már sehogy se jó. Ülve tiszta izomlázam lesz a pocakomban, ha fekszek akkor Szofi babánk beindul és lerúgja a hólyagomat, ha állok akkor is egy idő után elkezd fájni a hasam. Na jó nem panaszkodom, csak nekem ez mind új, mert Vikivel ilyen gondjaim nem voltak, vele nagyon kényelmes volt. Szerintem ő most nehezbb baba, ezért is nehezebb sétálnom. Most kezdtem el hízni, de ez belefér, mert még mindig azt hízom vissza amit lefogytam, lassan elérem az induló súlyomat.

Vikike jól van, megint levágattuk a haját, olyan jól áll neki a rövid haj, nagyon édes vele. Nagy dolgok történtek nálunk!
Vikihez beköszöntött a cumitündér és elvitte a cumit :!: Egy nap úgy ébredtem, hogy most már nem kell a cumi, és a délutáni alvás előtt eltűntettem az összeset és közöltem Vicussal, hogy a cumitündér erre járt és elvitte, hogy a picibabáknak adja. A délutáni alvásnál sírt érte, de az esti alvásnál már csak kérdezte, hogy hova tűnt, picit mérgelődött aztán elaludt. És ez egyre jobb lett. Most már nem is kérdezi, el is felejtette hogy van,volt. Így legalább nem a Mikulásra haragszik. :wink:
Van még neki egy össze-vissza varott kispárnája, mivel állandóan szétrágja, tépi, szopogatja stb, de akkor is kellett alváshoz, szóval már brutális állapotban volt. Tegnap előtt este a közepén csinált egy óriási lyukat, befért a keze. Én mondtam neki, hogyha tovább tépi ki fogom dobni. Simán tovább tépte, na én erre elvettem és ugyan nem dobtam ki, de eldugtam. Teljesen belenyugodott, hogy kidobtam. Így megváltunk a kispárnától is. Én nem akartam elvenni tőle, hogy azért maradjon valami, amihez ragaszkodhat, de most ez így alakult. Nagyon ügyik vagyunk. Pelus nélkül alszunk délután. Néha bepisil néha nem. De most már akkor sem adom vissza rá a pelust délutánra. Odafigyelek, hogy délelőtt mennyit kap inni, nagyon lekorlátozom, és így van esély, hogy ne pisiljen be. SZóval nő a kislányom, és annyira de annyira büszke vagyok rá, hogy ilyen könnyen viseli a dolgokat. Már én kezdtem magam rosszul érezni, hogy milyen gonosz anyuka vagyok, de valahogy most így alakultak a dolgok. Én többet rágódtam, hogy hogy fogja viselni, de nagyon meglepett.

Köszönöm, hogy ennyien hoznátok a hírt, nagyon jól esik, majd meglepi, hogy kinek írok, izguljatok.... :D

Jaj csajok én nem szeretnék császárt.... tudom fel kell készüljek rá, hogy ha mégsem fordul meg akkor ez jön, de nagyon félek tőle, és nem szeretném. Kinek mikor fordult meg a babája?

Anyukám sajnos nincs jól. A lába teljesen elfertőződött, nagyon büdös szegénynek, rengeteg váladék jön a sebből két ujjnyira nyitva a vágás. A háziorvos kezeli, jár injekciózásra a fertőzés miatt, állandóan tisztítania kell. Nagyon félek, hogy ne legyen komolyabb, mert abba belegondolni is borzasztó. Már nem fáj neki annyira, mert váladékozik elég rendesen, szóval ez végülis jó jel. Úgy beperelném a Kardiológiai intézetet, hogy nincs utókezelés és ezt hagyják. Anyukám visszament hozzájuk, erre közölték, hogy a cukorbetegeknek nehezbben gyógyul és jól befásnizták. Na erre kiderült (a háziorvos mondta,), hogy tilos fásnizni, mert ettől bepállik, és így nem gyógyul,sőt. Kivagyok tőlük, ha ebből komolyabb dolog lesz, és bekövetkezik a legrosszabb én biztos kiverem a balhét, ezt nem hagyom annyiban.

Nitacska,
Boldog évfordulót nektek!
Nagyon édes a két tesó, főleg az a kép tetszik ahol Máténak az ölében van Barni. Nagyon édesek! Annyira látszik, hogy Máté szereti nagyon a kistesót!

Judit,
Jó ötlet volt felújítani Danca régi biciklijét! Nagyon szép lett.

Na jó most már eldugulok. Nem tudom mikor tudok jönni, de igyekszem mielőbb jelentkezni. Remélem a gép is mellettem lesz, és hagy, hogy írjak. Most van mit olvasnotok.... :lol: 8)

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike a kis kerilányom a 36.hét után fordult fejvégübe...még van remény!!!!!!!
anyukádnak további gyógypuszikat küldök!!!!!!!
a fiúk köszönik a dicséretet!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Finike!

Nagyon ügyes Vicuska, hogy ezektől a dolgoktól ilyen könnyen megvált. Én sosem szerettem volna ha van olyan dolguk amihez nagyon de nagyon kötődnek mert bármi történhet azzal a valamivel és akkor tényleg a szíve szakad meg az embernek, hogy nem tud segíteni. Tehetnél föl képet az új frizuráról is na meg a pocakodról, nem is láttuk még és mindjárt itt a szülés.

Anyukádat nagyon sajnálom, tényleg annyira tehetetlen ez a helyzet. Mondjuk kipróbálhatnátok, hogy aloe veraval kenegetitek a seb környékét, hogy azt támogassátok (sebbe szerintem csípős lenne (legalábbis nekem csípte a szétnyílt sebet amikor leforrázta a sógornőm a hátam, az egész hátamat azzal kezeltük le de csak egy nagyon pici részen csípte).

Nálunk sem rózsás a helyzet anyukám miatt mert csináltak rajta egy nőgyógyászati műtétet és a szövettani eredménye sajnos rossz lett :cry: . Jövőhónap végére kapott ct-re időpontot, szerintem ez elég bosszantó, hogy egy ilyen komoly dolognál ennyi időt kell várni. Barátnője keresett iszonyat gyorsan egy magándokit aki 11-én csinál is neki egy ct-t így legalább annyival előrébb vagyunk de ez az időpont is iszonyat soká van :roll: .
Nincs is kedvem nekem se semmihez emiatt.....

szandrakiss
 
 


Szandi minden rendben lesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Finike,

Szerintem is van még esély, hogy a kisasszony megforduljon. Próbáld megbeszélni vele :D Viszont a császárra is készülj fel lelkileg. Próbáld meg azt elfogadni, hogy az sem katasztrófa, a lényeg, hogy mindketten jól legyetek. Inkább arra készülj, hogy végre a kezedben tarthatod majd a kismanót, ne a szülés módjára koncentrálj! Én annyira örültem volna, ha Danca születése előtt lett volna lehetőségem felkészülni a császárra. A mai napig nem sikerült feldolgoznom, annyira váratlanul ért a dolog. Szerintem már nem is fogom. Szonjánál már fel tudtam rá készülni, sokkal könnyebben viseltem a dolgot lelkileg. Te legalább egyszer átélhetted:-) Próbálj erre koncentrálni!
Anyukádnak minél előbbi javulást!

Szandra,

A te Anyudnak is minél előbbi gyógyulást!

A hétvége a sport jegyében telt nálunk. Szombaton óvodák közötti focitornán voltunk, vasárnap pedig úszóversenyen. Úszni még nem nagyon tud, úszógumis lábtempó versenyszámban indult.
A foci meccs elején 5 percig nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek. Aztán inkább a nevetést választottam. Dancát egy egésu kicsit zavarta a labda. Annyira édesen mozgott a pályán, köze nem volt a labdához, de nagyon élvezte. Lányok is voltak, erről pedig eszembe jutott, hogy ezt Szonja is szeretné. Valószínűleg jobban élvezné, mint a művészi tornát.
Az úszóversenyen nagyon büszke voltam rá. Voltak pillanatok, amikor majdnem feladta, aztán mégis végigcsinálta :)

Most mennem kell, mert dolgozni is kell valamikor...

puszik.
judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bíztató szavakat! Elhatároztam, hogy nem fogok ezen rágódni, és már a császárra is felkészültem (már amennyira fel lehet készülni). Lesz ami lesz, csak rendben legyen velünk minden, csak nehéz volt eljutnom idáig, de most már így gondolom. Frontérzékeny a babám, mert akármikor melegfront jön olyan mozgásba kezd, hogy csak úgy hullámzik a hasam nagyon vicces. Tekereg erre-arra. Mindenki a hasamon röhög, ahogy hullámzik. Tegnap este is meg ma reggel is egy órán át megállás nélkül bulizott odabenn. Hihetetlen mozgékony. Remélem mire megszületik jól elfárad és kinn nyugisabb lesz. 8) :lol: Jövőhéten már kezdem a CTG-t, már várom kiváncsi vagyok mutat-e valamit, remélem még nem. Rohan az idő. Úgy elrohant ez a kilenc hónap. Most meg megállítanám az időt, hogy még maradjak pocakos, mert azért ez egy olyan különleges érzés, állapot. Na de majd jön a következő...... :lol: 8)

Szandra,
Sajnálom ami anyukáddal történik, most biztos nem lehet könnyű, idegtépőek ilyenkor a napok, órák. Bízzunk benne, hogy minden rendben lesz! Majd jelentkezz, hogy mi volt a ct-n!

Judit,
De jó, hogy ilyenekre jártok, és hogy Danca ilyen ügyike. Én is úgy vinném Vicust, de hát nagy pocakkal, meg jön a Karácsony, baba, szóval majd jövőre mi is folytatjuk az úszást, mert Viki nagyon szerette, csak aztán jött ez a fránya szemölcs és abba kellett hagyni.

Anyukám visszaerőszakoskodta magát ahhoz a dokihoz, aki műtőtte, hogy megmutassa a lábát. Elszörnyedt és közölte, hogy ezt neki kell kezelni, és olyan súlyos, hogy szilveszterig biztos el kezelni kell. Heti 3x kell mennie hozzá, hogy kitisztítsa. Végre valaki aki ért is hozzá. Ja és közölte, hogy valószínűleg a kórházban kapott el valamilyen baktériumos fertőzést. Jó mi? Tényleg az ember csak kórházba ne kerüljön.

Azt szeretném kérdezni, hogy volt valakinek Aventos elektromos mellszívója? Most ezen gondolkodom, hogy vagy bérlek, vagy veszek elektromosat, mert a kézi nem vált be Vikinél, és nála nagyon csomosódtam, és valószínű most is fogok, így muszáj fejnem. Persze tudom minden gyereknél más -és más, de azért fel szeretnék készülni. Bár én inkább a bérlés mellett vagyok, ha lehet, mert mi van ha az elektromossal sem fog jönni a tejcsi. A szomszédtól most kaptam egy Medela mini electric-et, de borzasztó hangos, és nem túl szimpi ( ha mondhatok rá ilyet). Na ezen még rágódnom kell. Megkérdezem a védőnőt is meg a szülésznőt is, hogy hol tudnék bérelni és mennyiért. Olyan drágák ezek a mellszívók.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike a mellszívóval kapcsolatba nekem az AVENT nagyon nem jött be!!!!!!!!!!!látszik hogy csak a márkáját fizetjük meg.....amit a gyógyszertárba vettünk ilyen kémcső szerü na azzal a 3x át tudtam lefejni mint az AVENTAL!!!!!!!!!!! :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok!

Judit!
De jó hogy jöttél, és meséltél kicsit magatokról. Nagyon ügyi Danca! És persze Szonja is. Csodaszépek még mindig. És mekkorák már!! Úgy rohan az idő....

Finikém!
Nekem Aventem volt/van mellszívó, és szuper volt!!!! Igaz nekem a hagyományos kézi, sógornőmnek volt ez is az is. Ő sima kézivel kezdte, de megunta, hogy elfárad az ujja a fejés végére, és vett inkább elektromost. Attól aztán teljesen el volt ájulva. Azt mesélte róla, hogy bekapcsolta, és 10 perc alatt leszívta még a 300at is. Szóval, csakhogy ne legyen egyszerű a döntés, nekem nagyon bejött az Avent és pont az a gyógyszertári amit Nita is mond szart sem ért. Most légy okos 8)
viszont a bérlés.... hát.... ez olyan intim dolog.... tudom, hogy lehet fertőtleníteni, de mégis.... Ha tudod, hogy ki használta még hagyján, de egyébként...... Na, mindegy ez az én véleményem.
Basszus már CTG?????

Nálunk minden rendben, Bencével ma megyünk fordrászhoz, hogy csini legyen a télapó ünnepségre. Nagyon zsiványak, várják a mikulást, meg a karit is. Bencikém elkezdett noszogatni, hogy mi mikor díszítjük már fel a házat :lol:

Meló ezerrel, takarítás, készülődés a szülinapra is, szóval nem unatkozom én sem.

Többiek hogy vagytok?

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Kicsit régen voltam én is. :oops: :oops: De megjöttem még a Mikulás előtt. :lol:

Nitácska! Nagyon jók a képek amiket a srácaidról tettél fel egy hete! De jó lenne ha már én is itt járnék...Kezdek egyre jobban vágyni rá. :roll:

Finike! Tényleg nem semmi, hogy Viki ilyen szépen megszabadult a cumitól és a párnájától. A párnáját még ide is elhozta anno, de ez már nagyon régen volt, gondolom azóta jobban "leharcolt" lett, de írtad is.
Örülök, hogy anyukád visszakerült a rendes dokihoz. Remélem szilveszterre már valamelyest rendbe jön!
Én is nagyon régóta azt mondom, hogy csak kórházba ne kerüljön az ember! :) Annyira borzalmas az egészségügy helyzete és aki(k)nek hatalmában állna az nem igen változtat érdemben rajta. Az egyik barátnőm gazdasági osztályon dolgozik, tervezi meg a kórházi menüt (dietetikus). Néha teljesen elborzadok, hogy mennyi pénzből kell egy ebédet összeállítania (250-300 Ft). Csoda, hogy borzalmas néha az étel?

Mellszívóval kapcsolatban: nekem Medela elektromos volt és végül is leszívta azt a kis minimális tejet amim volt Nándi születése után de nekem is az volt a bajom vele amit írtál, hogy nagyon hangos volt. A kórházban nem is mertem használni mert nagyon zavart, hogy a gyerekek ott aludtak én meg hangoskodom vele...A szomszédos ágyon fekvő lánynak AVENT kézi mellszívója volt de minden nap két zacskó tejet küldött haza a férjével a fagyasztóba annyit fejt vele. Szerintem ez is embere válogatja, hogy kinek mi/melyik jön be.
Egyetértek Esztivel már ami a bérlést illeti, inkább ne ha belefér a keretbe egy saját.
Azt a gyógyszertárit amiről a lányok írnak nem ismerem...Melyik fajta az csajok? Csak nem a Pesztonka?
Nem tennél végre pocakos képet? Már Szandra is célzott rá.... :roll: :roll: És régebben is írtuk már. De úgy látszik nem nagyon akarod mutatni a kis drágát...Nincsen ultrahangos képed sem róla?

Szandra! Mindenféleképpen írjál majd mi van anyukáddal. Egyébként veletek mi újság? Lányok nem betegek? Mindenkit spanol, hogy jön a Mikulás az oviba? :)

Mi nem megyünk az idén Mikulás ünnepségre, pedig a párom munkahelye tart majd szombaton. Mivel a tavalyi mikulás ünnep után beteg lett Nándi (egy játszóházat béreltek ki) most nem kockáztatok főleg itt ez a járvány is. Sok helyen pedig , főleg állami munkahelyeken tartandó mikulás ünnepségeket meg sem tartják a járvány miatt. Több ismerősöm (köztisztviselők) mondta, hogy nem lesz náluk megtartva.

Senki nem gondoltam még meg magát az újinfluenza oltással kapcsolatban? Azt hiszem Nitácska írta egyszer, hogy megkapta...
Nálunk apósom nagyon "nyomja" és be is adatta már magának sőt többen a családjából. Néha mikor olvasom a híreket, én is elbizonytalanodom. Most már két kisbaba is lélegeztetőgépen van (egy év alattiak) és minden héten egy-két kismama is bekerül a kórhába H1N1-el ahonnan még egy sem jött ki a saját lábán. Nem tudom...


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs már a párom is eg kapta az oltást....már csak a Máténak kell!!!!
tesóbaba nektek is hamar lesz....szívből kívánom!!!!!!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

A mellszívóval kapcsolatban köszönöm a tanácsokat. Úgy döntöttem, hogy maradok a szomszédtól kapott hangos, de elektromos mellszívónál, meg van az Aventos kézim aztán meglátjuk, amikor már van tejem, hogy mennyi, meg hogy hogy haladok velük. Nem akarok erre többet áldozni mert ugyebár ki tudja mi lesz?
Bérlésnél ezekre a dolgokra nem is gondoltam, de így hogy leírtátok a véleményeteket, így már én sem pártolom annyira.

Mazsuzs,
Az oltással kapcsolatban.... Most már én is nagyon el vagyok bizonytalanodva. A háziorvosom nem ajánlja, mivel nemsokára szülök utána meg úgyis sittkón leszek. A párom nyaggat, hogy adassam be biztos ami biztos. Az a gond, hogyha most beadatom akkor két hét mire kifejti a védelmet és addig meg lehet, hogy megszülök. Hétfőig gondolkodom rajta, aztán döntök. Én Vikinek adatnám be inkább. Ja és azt is mondta a dokink, hogyha időben észrevesszük a tüneteket, akkor még van ellenanyag amit beadnak és segít, csak időben kell észrevenni, és elmenni dokihoz. Hogy ebben mi az igazság nem tudom. :shock:

Pocakos kép..... :oops: :oops:
Nem olyan nagy a pocim, mivel ez a babóca sem nagy (legalábbis sokan nem gondolnák, hogy négy hét van a szülésig). Vasárnap megyünk mikulásbulira a játszóházba, és majd megkérem az uramat hogy fotózzon le. Nincs rólam kép. Ígérem nemsokára felrakok képet. Szofiról nincs képünk, mert videót csináltattunk minden egyes uh-ról. Sosem látszott igazán semmi, mivel mindig háttal volt/van, így a gerincéről tudtam volna képet készíttetni, meg a popsijáról szóval nem készítettünk. 4D-n sem voltunk.

Ma a játszóházban bábelőadás volt, de én még ilyen rossz bábelőadást nem láttam. Annyira unalmas volt, Viki is a vége felé már nehezen bírta. Volt Mikulás is, de Vikit nem érdekelte, félt tőle. Érdekes reakció volt. Nem akart odamenni hozzá, de nem is érdekelte, inkább elment játszani, ugrálni, csúzdázni. Még túl kicsi hozzá szerintem.
Tegnap Vicus nem akart aludni délután én estére már készültem fejreállni. Mazsuzs, sokat gondoltam rátok tegnap. Olyan hosszú így a nap, hogy nem akar aludni. Nem tudom mi volt a baja, de ez egyre többet van így. Lehet, hogy nagyon hiányzik a kispárnája? Nem tudom, de most hogy már elvettem nem igazán szeretném visszaadni. Remélem mielőbb átesünk ezen az időszakon és újra fog aludni. Ma nagyon elfáradt a játszóházban, úgyhogy egyenlőre még alszik.

Tényleg Mazsuzs,
Hajhullásod???? Nálatok a délutáni alvás helyreállt? Este alszik az ágyikóban?

Na jó most már eldugulok....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Csak benéztem mielőtt kikapcsolom a tesóm gépét, láttam van új hozzászólás. Mindjárt megyünk a páromért az állomásra. Előbb el tudott jönni a munkahelyéről ami nagyon szuper!

Nita! Köszi! :) :)

Finike! Nálunk már semmi sem olyan jó az alvással kapcsolatban mint anno mikor itt voltatok. Nándit nem altatom már minden nap délután mert egyszerűen nem fárad ki. A héten is már kétszer nem altattam délután (kedden és ma pénteken) viszont így a többi napon délután elég jól húzza a lóbőrt. :lol: Van, hogy így két órát is képes aludni ebéd után. Hogy a hétvége hogyan alakul még, nem tudom, de lehet hogy vasárnap megint nem fogom altatni. Arra figyelni kell, hogy két napon egymás után nem nagyon bírja ha nem alszik délután így felváltva kell alkalmaznom az "ébrenlét-altatás délután" ezt a módszert.
Az estéken nagyobb részt elalszik az ágyába, de van hogy "megfenyegetem", hogy berakom a régi kiságyába ha nem alszik ott az új ágyba. :oops: :oops: Van mikor elég jól ott marad és nem jön ki az ágyból az esti mese után amit olvasok neki. Van egy színes kis elemes világító ketyerém, azzal általában elég jól elalszik sírás, hiszti nélkül de ez is változó. A héten egyik nap pl. velünk aludt el de ezt nem szeretném rendszeressé tenni... :roll:
A hajhullásom nem változott, napi 20-30 szál rendszeres. Már a fésülködéssel kezdődik aztán napközben folytatódik. Már se pénzem sem bizalmam elmenni bárhová is ezzel elég volt két év és a rengeteg pénz amit rászántam. Sajnos már a barátnőm is mondta a múltkor, hogy tényleg látszik, hogy megritkult, de mondjuk kértem, hogy legyen őszinte... :(
Már arra is gondoltam, hogy ez valami belső jelzés és ezért nem jön össze a baba sem mert valahol gond van. De hogy hol, azt a jó pár orvos sem tudta megmondani ahol jártam.
Na mindegy, nem húzom a sorokat nem is akarok ezen gondolkodni. Reménykedem, hogy megszűnik. Az ingyen van.

Jó éjt!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Látom milyen nagy a látogatottság? Messze még a karácsony, mindenki készülődik? :D
Ez ügyben kérném a fiús anyukák segítségét! Mit lehet venni ajándékot egy majdnem három éves fiúnak?
Egyszerűen nincsen semmi ötletünk. :oops: Most mikulásra gyurmát és nyomdakészletet kapott. Nem mondom, hogy nagyon leköti de ideig-óráig elvan velük. Azt mondta egy barátnőm, hogy a kétgyerekes ismerőse mindig "egy évvel kisebb játékot" vesz a fiának mint amilyen korú a gyerek mert akkor tud vele játszani és van sikerélménye....Hát nem tudom.
Van valami tippetek? Nitácska? Eszti, te mit vettél anno ilyen idősen a fiadnak?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


szia....Máténak bármi jöhet....mindennel elvan....főleg az autókkal....de most nagyon menő a Thomas...bármi is legyen csak Thomasos...de szeret építeni is.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Akkor gyorsan fel is rakom a már régen beígért pocakos képet, nehogy kikapcsoljon ez a fránya gép....
Kép
36 hetesen

Remélem mostmár megnyugodtatok.... 8) :lol:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Na itt vagyok megint.... Ugye hogy nincs is nagy pocakom....???
Pedig most nagyon hízásnak indultam, azaz Szofi. Heti egy kiló jön fel rám.

Mazsuzs,
Hát igen ez az ajándékvásárlás... nem könnyű dolog. Fiúknak lehet autós dolgokat venni, vonatos dolgokat, meséket, rajztáblát, kirakós játék, hangszerek. Bocsi, hogy belekotyogok, csak próbálok segíteni.

Azzal nem értek egyet, hogy egy évvel fiatalabb gyerkőcnek való játékot kell venni a gyereknek, hogy legyen sikerélménye. Szerintem, az nem igazi sikerélmény. Inkább fejleszteni kell a gyereket, és ettől nem igazán fejlődik, de ez csak az én véleményem.

Még annyi jutott eszembe a hajhullásoddal kapcsolatban, hogy van egy olyan fajta vizsgálat amit úgy hívnak azt hiszem, hogy hőtérképezés, ahol megnézik, hol van gyulladás mi nem működik a szervezetben. Pontosabbat nem tudok róla mondani. A neten biztos van róla infó. Még ezzel megnézethetnéd magad,és az megmondaná, hogy hol van bibi.

Úgy döntöttem, hogy beoltatjuk magunkat H1N1 ellen. Holnap megpróbálom elintézni, hogy engem oltsanak be aztán majd ha Viki már nem köhög akkor őt is beoltatom. Sokan mondják, hogy most már minek oltom be magam, hisz nemsokára szülök és utána úgyis itthon leszek. Oké, de nem örökké. Mi van utána? Valószínű ez még jövőre is itt lesz ez a vírus. Most legalább ingyen is van, meg még van oltóanyag. Azért holnap, mielőtt beoltatnám magam, a nőgyógyászomat is megkérdezem ezzel kapcsolatban.

Na jó most már megyek kidőlni.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


kurvára elegem van a gyerek dokiból!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tegnap 38 ma reggel 39.5 volt a Máté láza....adtam láz csillapítót és elvittük a dokihoz.....addigra csillapodott a láza...ilyet szól minek vittük ha nem is lázas........ :x ......mondom neki de az csak kapott csillapítót.....meg nem kel rögtön rohanni elég ha 2-3 nap mulva megyünk láz esetén........a jó édes anyját azt!!!!!!!!!!!1. kis baba van..2. influenza járvány van...de ne rohanjak!!!!!!!!!

Finike nagyon csini kismama vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Finike!
Csini vagy nagyon

Nitácska!
Megértelek. Mindenhol azt sulykolják, hogy ha egyből el van kezdve a kezelése ennek a szar vírusnak akkor nem alakul ki szövődmény, szerintem a 2-3 nap nem az a kategória ami ennek számítana.


Judit!
Ti hogy álltok az oltással? Anyukád mit mond?

Eszti!
Ti?

szandrakiss
 
 


lányok nekem most lett elegem....rákérdeztem apinál hogy akkor karácsonyra kivesz e szabit......erre ő nem dolgozni fog.......innentől kezdve szarok mindenre.....semmi hangulatom nincs......anyuékhoz se tudok menni karácsonykor.....ez lesz a legszarabb karácsonyom és szilveszterem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

remélem nektek viszont annál boldogabb lesz!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok!
Csak gyors reagálás, mert a változatosság kedvéért itt az év vége, és mi kórházban vagyunk.... Ha minden rendben Rékával, akkor talán holnap mehetünk haza.

Finike!
Nagyon csini, és tényleg annyira nem is nagy a poci :wink:

Mazsuzs!
Nálunk 3 évesen nagy Verdák favorit volt, szóval bármi jöhetett, ami verdás volt. No meg Thomas. De 3 évesen már nyomattam ezerrel a Lego Duplo-t is. Most áttértünk a Lego City-re.

H1N1: szóval én sokáig nem igazán foglalkoztam vele, mondván, felfújták, mint anno a madárinfluenzát. Ahány dokival beszéltem, annyi félét mondott. Végül, mivel Réka a veszélyeztetett kategóriába esik - pl. ezért is jöttünk most be, no nem azért, mert influenzás, csak bedurrant az asztmája, nem akart csillapodni, én meg jól beparáztam, inkább kh, mint szövődmény - ezért oltattunk. Pont megnyílt a dél-pestiben az oltópont, oda indultunk, mikor is férjecske meg én is vmi nyavalyába botlottunk, orrfúlyás, köhögés, stb. Szóval minket még nem oltottak, de amint lehet megyünk, gyerekek oltva.

Most lépek is, írjatok, mire kijövök a kh-ból legyen mit olvasni 8)

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Nitácska!
Az én férjem is dolgozik Szenteste (másnap reggel jön csak haza), így csak mi hárman leszünk. Ráadásul 31-én is dolgozik egész nap de nem is nagyon érdekel. A karácsony már inkább a lányoknak szól, mi már csak örülünk a hangulatnak. Jó lesz Nektek is és jövőre még jobb mert addigra ketten cibálják a díszeket a fáról :lol: .

Eszti!
Basszus, jobbulást Rékának. Lassan egy szobát fognak nektek állandóra fent tartani :? . Sajnálom szegényt. Neked pedig gördülékeny munkát kívánok.

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Ma voltam CTG-n minden oké, nincsenek fájások, és beszéltem a dokimmal is. Még mindig medencevégű. :? :cry: :cry: :cry: :cry:
Miután beszéltem a dokimmal azt hittem felrobbanok a méregtől még a sírást sem bírtam egyhamar abbahagyni.
Még a terhességem elején és még a közepén is kérdeztem a dokit, hogy ugye ráér Karácsonykor vagy Szilveszterkor velem szülni? Persze itt lesz. Erre most közli, hogy december 28-tól két hét szabira megy, úgyhogy még előtte meg kellene csinálni a császárt. A DÁTUM: DECEMBER 23-a. Na ezen teljesen kiakadtam. Úgy akarja, hogy megcsászároz és utána végig felügyelhet és mire én megyek haza addigra jönne el ő szabira, tehát addig tudna felügyelni minket, hogy hogy alakul műtét után. Hát kössssssz szépen. És mi lesz a nagyobbik lánykámmal, mi lesz így a Karácsonyával???? Hogy én benn karácsonyozzak a kiképzőőrmesterekkel???? Na neeeeeeeeeeem. Most már azon gondolkodom, hogy inkább akkor már legyen 18-a és Karácsonyra pont itthon lennénk. A dokim nem akarta megérteni, hogy nekem itt a Vicuskám is és nem szeretném ha neki Szenteste nem lenne ott az anyukája, hogy ne lássam ahogy örül az ajándékoknak???? Nekem ő is fontos és Szofi is. Legszívesebben ketté szakadnék de nem tudok. A dokim miért csak most mondja, hogy pont amikorra ki vagyok írva szabin lesz????? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Nagyot csalódtam most benne. Ő úgy akar engem császározni, hogy neki jó legyen. Kérdeztem, hogy 25-e? De akkor nincs benn, meg akkor belenyúlok a szabi kezdetébe így nem ő szedné ki a varratokat szóval akkor nem akar. Én még ilyet nem hallottam. A harmadik gyerkőcöt már biztos, hogy nem nála fogom szülni. Felháborító, hogy letojta a fejemet, mintha nem a fogadott orvosom lenne. Nagyon mérgesek vagyunk rá. Ha nem indul be magától a szülés simán kihordhattam volna december végéig, és nem kellene most pánikolnom, hogy lehet, hogy már jövőhét pénteken meg is van a mi Szofink. Ilyet nem tehet egy kismamával, pláne, hogy másodjára szülök nála. Jövőhét szerdán megyek uh-ra, Ctg-re, vizsgálatra, és akkor véglegesen eldöntjük, hogy mikor is lesz a szülés. Szofi sem akar megfordulni. Elegem van!!!!!
Annyira nem készültem még fel hogy már lehet, hogy jövőhéten szülök.
Teljesen kiborultam. Most mosom ezerrel a babaruhákat, meg mindent.
Szóval most aztán felgyorsultak az események. Még a császárról sem ad felvilágosítást nekem, hogy hogy is zajlik, én próbáltam kérdezgetni, szóval nem érzem úgy hogy teljes mértékben foglalkozna velem. Én a császárról nem tudok semmit, csak hogy utána nagyon rossz. Ennyi. Annyit kérdeztem, hogy altat-e vagy spinális érzéstelenítést kapok -e, ő azt mondta, hogy spinálist (gerincbe) kapok. De ezt is nekem kell megkérdezni, semmi tájékoztatás.
Még jó hogy már Vicuskámnak megvettem mindent karira.
Most megyek még be kell csomagolnom a többi ajándékot is. Most annyi dolgom lett.
Ja meg a pocim pici méretéből ítélve megint picurka babánk lesz, úgyhogy emiatt is aggódom, hogy nem -e túl korán születik, nem e kellene még híznia, nőnie. Majd jövőhét szerdán kiderül, hogy akkor mekkora, hogy elég érett-e, hogy jövőhét pénteken megszülethessen.

Nitacska, Szandra,
Akkor nektek nem ez lesz a legszebb Karácsonyotok! Sajnálom hogy így alakult!!!!!

Amúgy kedden beoltattam magam H1N1 ellen, meg az influenza elleni védőoltást is beadattam, ha már lúd legyen kövér. Vikit jövőhéten oltatom, mert most nagyon köhög.

Na most már tényleg megyek csomagolni....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!
Nem csodálom, hogy ki vagy akadva és ki lennék. Sosem voltam híve az előbb megindított szülésnek (persze az más ha indokolt). Szerintem nyugodtan ragaszkodj a 25 vagy 26hoz, max nem ő veszi ki a varratodat. Fél, hogy akkor nem az ő zsebébe teszed a pénzt vagy mi van? Főleg így ennyire a végére hagyja, hogy szóljon amiatt hogy nem lesz. Megértelek teljesen. Csaszi miatt ne parázz, tuti így is szép és szuper lesz minden.

Kari és a szilveszter engem nem zavar, nyugiban itthon ez a legfontosabb apa meg úgyis siet haza :)

szandrakiss
 
 


Finike teljesen igazad van hogy ki vagy akadva!!!!!!!!!!!!
próbáld meg győzni a dokid!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Finike! Jó a pocis kép. Köszönjük! :)
Én is megdöbbentem azon amit írtál, végül is a te karácsonyodnak akkor annyi ha 23-án akar a dokid megcsászározni. Ez azért nem igazán fair, hogy a veled való megbeszélés nélkül döntötte el a dátumot mert mint írod, kétszer is rákérdeztél hogy rendben lesz-e a karácsonyi vagy a szilveszteri szülés. Persze jöhetnek váratlan dolgok (szabadságok) de akkor veled is meg kellett volna beszélni, hogy te melyik napra készülnél fel ha már programozott császár lesz.
Köszi az ajándékötleteket. A hőtérképről már hallottam. Mindenféleképpen írjál majd magadról, hogy mi lett ( sms-t), főleg ha már megszületett a második grácia. Még akkor is légyszives ha nem én leszek a hírhozó... :D Köszi!

A másik történet pedig Nita, a tiéd volt ami szintén meglepő. Hogy mondhat ilyen egy gyerekorvos? Még akkor sem szabadna, ha nem lenne járványos időszak! Nem tudsz átmenni/választani másik gyerekorvost ? Vagy azért alapvetően meg van vele elégedve csak most felbosszantott? Nem is csoda mondjuk....
A párod pedig nem tud vagy nem akar karácsonyra szabit kivenni?
Nem mindegy azért. Nem engedik el szabira? De gondolom nem mind
a három nap megy dolgozni (szenteste + 2 nap karácsony?)
Anyukádékhoz miért nem tudsz menni (ha szabad kérdezni ilyesmit)?
Éppen én is ma gondoltam arra amit Szandra mondott, hogy a karácsony is inkább már csak a gyerekeknek nagy ünnep. Mi élvezzük azt, hogy ők örülnek. Persze nem mindegy, hogy apa is ott van-e mikor meglátja/meglátják az ajándékokat, ezt elismerem.
És lehet, hogy csak azért ez a véleményem (mármint hogy a gyerekeknek nagy ünnep ez), mert nálunk olyan kicsi a család, hogy nem megyünk sehová, nem kell senkit meglátogatni az ünnep alatt mert nincs kit. :( Sajnos.

Eszti! Remélem azért nem lesz bérelt helyetek a kórházban!
Talán már otthon is vagytok, remélem. :wink: Köszi neked is az ajándékötleteket!

A H1N1 oltáson én is sokat gondolkodtam de még mindig nem jutottam dűlőre. Mivel Nándi sem jár óvodába és elég kicsi a mozgásterünk a hideg miatt is, ezért nem nagyon szeretném őt az idén ezzel beoltatni. Ha esetleg jövőre megy az óvodába akkor meggondolom és ezért meg is értem Esztit is aki beoltatta a gyerekeket.
Az én részemre megírta a dokim a recepet az injekcióhoz de még nem váltottam ki és nem tudom megtegyem-e. Kicsit elbizonytalanított az is, hogy olyan ember is megbetegedett mégis aki kapott oltást. Igaz a híradásban talán csak egy ilyen ember (a rendőr) szerepelt de én tudok többről is akik nem kerültek be a hírekbe és ugyanígy jártak.
Mikor ez az eset amit publikáltak, megtörtént azt mondták, hogy csak 70-80 százalékban véd az oltás. De míg ez nem történt meg addig erről szó sem volt. Szóval nagyon nagyon bizonytalan vagyok és tényleg itt a receptem is, hogy ki tudjam váltani de nem tudok dűlőre jutni.

Szandra! Anyukáddal kapcsolatban: nem holnap mentek a magádokihoz? Irjál majd! Én szorítok, hogy nem legyen semmi gond. Nagyon-nagyon kívánom!

Most egyenlőre ennyi!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs ez alapból ilyen fasz egy doki!!!!!!!!! :? sajna itt nincs más.....a legközelebbi másik meg kicsit messze van......szóval szívunk....apit meg nem engedik el szabira.........sok köcsög el ment beteg állományba...így nincs ember.......de jövőre tuti nem fogom engedni!!!!!!!!!!!!!!!
anyuékhoz meg egyedűl nem akarok menni mert Mátéval elég meredek utazni.......hiszti meg ilyenek miatt......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Helló!

Finike! Mi újság? Jól vagy?
Semmi új fejlemény mióta utoljára jelentkeztél?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
Azóta semmi, bár Szofi rengeteget mocorog, de még nem érzem úgy, hogy megfordult volna. Bár ki tudja? Ez most már nem is érdekel csak fejlődjön szépen, legyen minden rendben vele. Úgy döntöttem, hogy nem hajszolom bele magam egy koraszülésbe, mivel a pici pocakomból, és Viki születési méreteiből kiindulva, szerintem még túl picike, így minél később szeretnék szülni. Persze, ha Ő (mármint Szofi) másképp gondolja, akkor ez van, de én nem szeretném sürgetni, hogy nőjön még. Szóval szerdán megbeszélem a dokimmal, hogy Karácsony utánra tegyük a szülést, ahogy Szandra is tanácsolta, hogy 26-án (ha addig nem fordul meg), császározzon meg aztán majd bízzon meg egy ügyeletes orvost, hogy vegye majd ki a varratokat. Napok óta nem bírok emiatt aludni. Állandóan jár rajta az agyam, most sem bírok aludni. Még mindig ki vagyok akadva, hogy a dokim így cserben hagy. :x :cry: Nehéz ezt megemészteni.

Tegnap meg kaptam egy szörnyű hírt. Anyukám hívott, hogy a kutyusunk elpusztult. Egy spániel, aki már 11 éves volt és daganatos. Olyan hirtelen történt. Egyik nap még hozta a labdáját, másnap a házában elaludt örökre. Valószínű bélelzáródása volt. Már többször is volt nála a doki, beadott valami injekciót és jobban lett. De most idő sem volt kihívni. Na Boldog Karácsonyt.....Legyen már vége ennek az évnek. :cry: :cry: :cry: :? Ahogy közeledek az év végéhez annál rosszabb. Remélem a legvége, boldogság lesz, és minden rendben lesz. :wink:

Lassan már mindent összekészítettem, így egy kicsit megnyugodtam. Tudjátok rám jött ez a pánik, hogy még semmi sincs kimosva, elrakva, összekészítve stb. De most már jobb, hogy a kisruhák a helyén, az ágy készen áll, a kórházi csomag nagyjából készen. Szóval így egy kicsit jobb. Ma becsomagoltam a többi ajándékot is, azzal is készen vagyok. Nem sok mindent vettem most a családnak, valahogy úgy vagyok vele, hogy egy egészséges szép újszülöttnél szebbet akkor sem tudok adni, ha a világ összes pénzét is költöm ajándékra. Mindenki kap egy kis valamit, most nem erre tettem a hangsúlyt. Nekem Vikike volt most fontos, hogy ő azt kapja amit a legjobban szeretne, illetve, aminek a legjobban örülne. Hogy megváltozik az ember.... Régen mindig agyon vásároltam magam ajándékokkal, hogy mindenkit elhalmozzak, de most más lett a sorrend. Érdekes.... :wink:

Szandra,
Mi volt anyukáddal a dokinál? Mit mondtak neki?

Eszti,
Réka hogy van? Hazajöttetek már a kórházból?

Na jó eldugulok..
Jó éjt mindenkinek!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!
Szerintem ez a legjobb döntés. Jól fogjátok csinálni bárhogy is döntsetek!!! Ezzel különben mi is így vagyunk, hogy egyre kisebb a hangsúly a családnak vett ajándékokon és a csajok kívánságait egyre jobban próbáljuk teljesíteni (persze az ésszerű határok között). Szerintem ez így van rendjén.

Köszi kérdésed:
Tegnap voltunk ct-n anyuval, délutánra már mehettünk is vissza az eredményért. Úgy néz ki elég jól elkapták a dolgot, ha minden jól megy akkor még egy műtét kell (petefészek kivétel) és sugár kezelés de nagy az esélye, hogy nem terjedt tovább pedig rosszindulatú volt. Hát ez egy kicsit megkönnyebbüléssel töltött el minket.


A csajokkal ma a mézeskalácsainkat díszítjük, szerintem még a plafon is cukormázas lesz :lol:

szandrakiss
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!
Máté már egész jól van!!!!!!!!már játszik és dalolászik is!!!!!!!éééééééésssssss 2 napja nincs láza már!!!!
Dia nagyon aranyos a ti történetetek is!!!!!!!!:))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mindenhol nagy a karácsonyi készülődés?
Én még azt sem tudom mit főzzek. Csak a "sütitervek" vannak meg nagy körvonalakban. Ezen kívül még mindig nincs meg pár ajándék. Kicsit el vagyok maradva.
Tegnap jó nagy hó esett. Nándival 1-2 órát kint voltunk (kétszer is) a hóesésben. Nagyon élvezte már, sokkal jobban mint tavaly.
Remélem fehér karácsony lesz!

Finike! Jelentkezzél majd, mit sikerült a dokival megbeszélned!

Szandra! Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz anyukáddal.

További jó készülődést mindenkinek.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ja, és nekem máshogyan jön be a babanet mint eddig...
Egyedül vagyok ezzel? Nem tetszik ez az új változat de nem jöttem rá, hogy a gépem hibája-e vagy más a gond, esetleg megváltoztatták.
A fél képernyőm üres. A hirdetések hol látszanak, hol nem.
Nálatok?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Barnika ma 3.hónapos!!!!!!!
nálunk a karácsonyi menü:töltött káposzta.......rántott husi.......krumpli püré....csokis maffin......talán mákos beigli.......

a babanet mindenkinél megváltozott.........nekem nem tetszik:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs!
Nekem is más lett a babanet, eddig középen volt a szöveg most meg eltolták teljesen balra, nekem sem tetszik így és a fönti nagy ablak sem jön be, olyan kár, hogy nem lehet bezárni azt az ablakot.

Nálunk betegeskedés van így a karácsonyi feeling még odébb van, nekem volt 4 nap kő kemény (ez csak jelképes) hasmenésem (az nem lehet kő kemény :lol: ) ma meg az Edó folytatja csak ő még hányt is mellé. abban bízom, hogy a Tami is minél előbb (vagy egyáltalán nem) átesik rajta, hogy karira mindenki jól legyen, apa meg nem is betegedhet le mert neki megtiltottam :wink: . Egyébként tök szerencse mert ma már egyébként sem mentünk volna oviba.

Kajcsikkal még én sem állok sehgy, ma vettem hurkát és betettem a mélyhűtőbe (az mindig jól jön), talán töltött káposztát csinálok mert azt is le lehet fagyasztani és olyan jó, hogy mikor a csajok oviban vannak nem kell főzni csak kiolvasztani a mélyhűtőből egy kicsi adagnyit.

Mézeskalácsot megsütöttük már, csajok mázazták iszonyat nagy élvezettel (igaz nagy közönség elé nem nagyon tárható mert mindenhol lett rajta máz csak ott nem ahol kellett volna :lol: ) de nekünk szuper jó így is.

Beiglire leadták a csajok és apa a rendelést de még sosem csináltam, kicsit félek tőle. valami tuti recept valakinek?

Tami annyira édesen hisz az angyalokban, nagyon meg lehetne zabálni. Valamelyik nap míg aludtak délután, apával feldíszítettük az erkélyt és ez annyira nagy ámulatba ejtette, hogy írt is egy levelet a Jézuskának. Olyan édes lett a levele, hogy a szívem szakadt meg tőle. Semmit nem kért benne csak azt íratta apával egy oldalon keresztül, hogy mennyire szereti Őt és az Istenkét és az angyalokat, imádja a lenti mamát (anyósomat). Ezt a levelet rátette a radiátorra, hogy elvigyék az angyalok és reggelre láss csodát nem volt ott, na ez aztán teljesen elvarázsolta.

Na ezek vannak nálunk :)

Finike!
Mi újság?

szandrakiss
 
 



Szandi a könnyem is kicsordult ahogy mesélted hogy Tamik mit írt a levélben....annyira szép!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Olyan nehezen jutok gép elé....
Délután mikor Vicus alszik, akkor én is alszom, tegnap ő keltett engem úgy elaludtam. :shock: :roll: :wink: :oops: Este meg már nincs lelkierőm ideülni.

Minden oké velünk. Szofi sokat mozgolódik még mindig.
Szerdán Ctg-n minden oké volt. Uh-on még mindig ugyanott a fejecskéje (már lassan 6 hónapja ugyanott van), szóval még mindig faros. :cry: :? Úgyhogy már nagyon készülök a császárra. Zárt méhszáj, baba fenn van eléggé, szóval egyenlőre úgy tűnik nem készül kijönni (de még nem is akarjon). A szülésznőm beszélt a dokival, hogy mikor akar megcsászározni és teljesen kiakadt, hogy hogy csinálhat velem ilyet, mikor otthon van egy hároméves kislány akinek ugyancsak kellek. Szóval a szülésznőm megmosta a fejét, hogy legyen dec. 27-e, és 31-re már talán itthon is lehetünk. Hát mi is így gondoltuk. A dokim is belement (volt más választása? :wink: ). Úgyhogy ezek vannak.
Lányok (akiknek császár volt). Van valami jó tanács, miket lehet utána enni, milyen bugyi a legjobb stb. Ja meg hogy hogy lehet úgy fürödni, a hasamon egy vágással? Cicamosdás??, Most már ilyenek gondolkodom, próbálok mindenre felkészülni, és ha addig megfordul akkor nagyon-de nagyon-de nagyon fogunk örülni. Az apa semmiképp sem lehet benn? Annyira el van emiatt keseredve a párom, hogy nem lehet ott. De hát ez van.
Jövőhét kedden még mennem kell Ctg-re, aztán szülni.... jaj nekem.... :wink: :roll: Gyorsan elrohant ez a kilenc hónap...

Valamelyik nap az uram vezetett és egy dimbes-dombos útra vezetett velem, na egyből bekeményedett a pocak nem tetszett neki. Meg kellett állni várni egy kicsit, hogy kiengedjen. Megijedtem meg mondom az őszintét, onnantól kezdve csak 5-tel mehett. :wink:

Nálunk már minden ajándék megvéve, becsomagolva, elrejtve. Az ünnepi menü, sütik kitalálva. Anyuval ketten csináljuk mert ő sem bír sokat meg én sem. Most nála találtak egy úgy baktérium fertőzést a lábában (amit ugyancsak a kórháztól kapott ajándékba :evil: :x ), erre már a negyedik féle antibiotikumot kell szednie. Teljesen megadta magát az immunrendszere, már mindenhol herpesze nőtt. Úgy sajnálom szegénykémet. Nagyon fáj a lába is, szóval nem nagyon bír semmit csinálni.
Úgyhogy megosztottuk a karácsonyi menüt és van amit én csinálok, van amit ő, így talán mind a kettőnknek könnyebb lesz valamivel. Átjönnek hozzánk 24-én, hogy ne anyunak kelljen ugrálnia.

Szandra,
Tényleg nagyon megható volt amit írtál Tamiról, olyan jók ezek a dolgok, és kár hogy elmúlnak, kinövik.
Jobbulást az egész családnak!!!

Én tavaly próbálkoztam beiglivel, de szétnyílt, mint a tubarózsa. Most kihagyom, majd jövőre....

Vicus is nagyon élvezi a havat. A kutyusunk (egy németjuhász) húzza a szánt, így apának nem kell annyit erőlködnie. Vicus állandóan kinn lenne.

Mi most hétvégén vesszük meg a fát. Ki mikor veszi, és díszíti?

Na most megyek mert odaég az ebéd....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finus!

Leírom nekem mi jött be csaszi után:
Az első felkelés nagyon nehéz, de utána egyre jobb lesz, próbáld magad minél előbb összesezdni, mert rajtad sok múlik. Ez a seb sokkal jobban fáj, mint a gátseb :?
Fürdeni siomán lehet, csak utána mindig átkötik a nővérek.
A párod ott lehet, sőt láthatja ahogy ellátják a csecsemősök a
Szofit, sőt meg is foghatja :wink:
Innentől nem tudom mi jön, mert ugye a csajok robogtak át a PIC-re :(

Hozzád is beviszik még műtét közben amikor már meg van mosdatva, hogy láthatsd, ez ad egy kis erőt.

Maga a műtét 40 perc kb. Hamar meglesz, vágás után 1-2 perc, spinált kapsz, az nem fáj pici húrás a hátba, aztán megvárják, míg hat, majd fertőtlenítés és vágás. Amikor kiveszik erős húzást fogsz érezni, nekem mintha a beleimet tépkedték volna, igaz én előtte 4 órával még gofrit ettem :oops: Nem programozott csaszi volt.
Utána még elrendezik a terepet és összevarrnak, nekem egy örökkévalóságnak tűnt, de jó, hogy közben láthatod majd szofit, kiemelés után is megmutatják még mázasan:lol:

Apa vigyem gépet, hog ytudjon fotózni, és utólag te is láthatod, ő az ajtóban állhat, beöltözve,de a műtétet leszámítva semmiről nem marad le :wink:

Mentes vizet vigyél és rengeteget igyál, hogy ne legyen fejfájásod, mert ez spinálnál gyarkran előfordul, másnap reggelig feküdni kell, de akkor hajnalban kivezényelnek zuhanyozni, ez lesz a mélypont, ha ezt az akadályt vetted, utána már csak jobb jön. :lol:

H akéred még az őrzőbe is kiviszik Szofit szopizni, tőled függ, kéred e, meg az állapotodtól. Az örzőbe apuka bejöhet műtét után, szintén be kell öltöznie.
Ha jól vagy másnap reggel kerülsz gyerekágyra.

Remélem kimerítő voltam :wink:

Dóri
bubikák
 
 


Finike örülök hogy minden oké!!!!
rendes a dokidtól hogy még is meg gondolta magát:)

anyukádnak sok gyógypuszit küldök:)
mi a fát 24-én díszitjük fel:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Egy napja írtam és milyen sok olvasnivaló lett! Kár, hogy ez csak néha jön így össze... :(
Nálunk itthon Nándi ma nagyon eleven volt. Mivel tegnap úgy viselkedett mint egy angyalka, ezért nagyon nehezen viseltem ezt a váltást. Talán front jön? :D

Nita! Boldog Hónapfordulót a nagyfiúnak! Tényleg megy az idő, csak én - mikor Nándi ilyen kicsi volt - alig vettem észre. Most már jobban látni.... :wink:

Szóval akkor mindenkinél megváltozott a babanet...Nekem sem tetszik, egyszerűen az egész bal oldalra került és jobb oldalon a monitoron nagy üres rész van. Nem értem ezt miért csinálták de azt hiszem meg lehet kérdezni az "APA" nevű szerkesztőtől. Egyszer vele kitöröltettem egy hozzászólásomat ami privi helyett bejött ide a közösbe a hozzá nem értésem miatt.... :oops: Na lehet, hogy majd rákérdezek tőle...és megosztom veletek.

Szandra! Aranyos történet!
Beigli receptem van kettő vagy talán három is, de még én sem csináltam és ami anyukámtól van, az is a "szétrepedő" fajta. Biztosan van egy titok, hogy hogyan kell úgy készíteni, hogy ne repedjen szét csak még nem tudjuk....

Finike! Örülök, hogy minden rendben veled. Végül akkor csak jól alakulnak a dolgok a dokival.
Anyukádnak mielőbbi jobbulást. Immunerősítés gyanánt eszik/iszik valamilyen táplálékkiegészítőt? (Pl. Forever, Neways, Falvin7 nevű termékek/cégek termékeire gondolok. ) Szerintem ártani nem árt, és akár használhat is. Én nem vagyok benne egyik hálózatba sem, de a Forever termékekről (aloe gélről) nagyon jókat hallottam ismerősöm által akinek a férje itta). Egyedül Neways terméket próbáltam/használtam de azt csak Nándinál.

A fát mi is 24-én díszítjük. Még nem tudom, hogy Nándival együtt-e vagy sem....Nálunk gyerekkoromban mindig feldíszítve "találtuk" meg a fát a szobában nagyon sokáig. Már egészen nagy gyerekek voltunk mikor anyukám velünk együtt díszítette a fát.

Tegnap óta megint randizom a mikulással, sajnos. :(
Beszéltem pár kolleganőmmel is az elmúlt hetekben és az az igazság, hogy egyre jobban úgy gondolom, visszamegyek dolgozni.
Úgy érzem rám is rámfér már egy kis társaság és hát hiába "erőlködünk" ezen a babaprojekten....
Nándit márciusban beíratom az oviba, és akkor szeptemberben mehet. Addig míg nem mehet oviba, a keresztanyám elvállalta, hogy vigyáz rá. Ő itt lakik helyben csak a város egyik felében mi pedig a másikban és úgy vállalta el az őrző szerepét, hogy reggel elvisszük hozzá és este érte megyünk. Ez csak négy hónap lenne, mivel kiadják a szabadságomat is mikor Nándi betölti a 3 évét így május 3-ától mennék vissza dolgozni, Nándit pedig szeptemberben oviba.
Szóval ez a felállás lesz a 2009-es év vége.

Mindenkinek jó készülődést a karácsonyra!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
Anyu szed probiotikumot is, mindent szed már, egy egész fióknyi gyógyszert. Nem tudom a mája meddig fogja ezt bírni??? :cry: :roll:
Szerintem is jó ötlet, hogy visszamész dolgozni. Nándinak is jobb lesz gyerekek között, és te is mással leszel elfoglalva, és nem mindig a babaprojektre gondolsz, meg a csúnya mikulásra, talán így könnyebben is fog összejönni.

Dóri,
Köszönjük szépen a részletes beszámolót meg is osztottam gyorsan apával és ő is megnyugodott egy kicsit, de még mindig reménykedünk azért, hogy megfordul.

Jó hétvégét mindenkinek!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


mi a fát a Mátéval díszitjük.imádja csinálni!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: