Új privát üzeneted érkezett!

Kriszta,

Dettó az érzés, de kell csinálni, mert szegény anyukám sem bírná egyedül a dolgokat intézni. Meg hát nekem is kell a fránya papírokat, meg bevásárolni stb. Ma pl. nekik tapétát vettünk, aztán meg irány piac, plusz segíteni főzni (jó kis pontyot Kép). Jól ki is fáradtam...

Képet küldök, de akár REgivel vagy nélküle, ahogy tetszik egyik nap fel is ugorhatnál Kép Az emilcímem az is jó, amit itt beírtam, vagy a chello-s (ua. mint céges az eleje, csak chello a vége).

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Akkor Sziromnak megy a drukk!
úEz jó, holnap indítják, akkor a zselé mega pálcika micsoda?Kép Indítgatják, indítgatják de jól érzi magát bent. Lehet az is hogy elszámolták ám, vagy később "készült" mint gondolták, és neki van igaza és még jár neki ez a plusz 2 hét.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok! Kép

Ki nem találjátok, milyen hirt fogok közölni Kép Kép Enyhén könnyes szemekkel Kép Kép

Szóval: MEGSZÜLT SZIROM!!!!!! Szóról szóra irom az üzit: (bár, lehet, hogy ti is megkaptátok):
"Megszületett Szőnyi Miksa 3300 grammal és 51 cm-rel!"
Innen is nagyon sok gratula! Kép



Kép

Kriszta
Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 

 
 

Sziasztok!

Gratula Sziromnak és az embernek KépKép Kép Ez tényleg jó hír! Láttam az embert ám reggel a kórház udvarán, mert ott voltam gyógyszertárban. De amennyire jó az én arc- és főleg névmemóriám, nem mentem oda hozzá. Meg aztán nagyon telefonált is. Gondolom, majd jönnek a részletek, ha itthon lesznek (vagy ha esetleg még bent találkozunk vele, ha szeretné).

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Most jött egy üzi tőleg megint, hogy végül csaszi lett, mert ugyan eltűnt a méhszáj, de beszorult a buksija Miksának Kép
De persze, minden okés, és azt irja, hogy gyönyörű Kép Kép
Irtam vissza, hogy ha tud a párja, tegyen fel pár képet Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Ez aztán a jó hír! Gratulálok Sziromnak! Lényeg hogy jól van a babaKép A méreteiből azonban arra következtetek hogy nem volt ez a bab túlhordva 2 héttel, biztos elszámoltákKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!
Gratulálok Sziromnak!!! Tényleg jó lenne, ha kerülnének fel képek.
Nildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a drukkot és a sok gratulációt, nagy "küzdelem" volt. Jól vagyunk, minden rendben.

Üdvözlettel: Emberszirom
Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Én is GRATULÁLOK Sziroméknak! Nagyon szép baba.

Olyan jó érzés lehet, mikor megszületik a kis jövevény. Már mi is nagyon várjuk, de nekem még sok idő kell. De nem siettetem, inkább még félek is nehogy előbb jöjjön. Bár egyenlőre nincs probléma, ha minden igaz.

Most voltunk szülés előkészítőn pénteken, ez már tényleg nem olyan mint Sziroméknál volt. Mindössze két órában sűrítve kaptuk meg az infókat, aztán egy rövid kórházi látogatás. Jól elfáradtunk, nagyon tömény volt, és iszonyú meleg, levegőtlen volt a főnővér szobája, pedig szellőztettek előtte, csakhát hamar beleheltük...

A császárt én szeretném elkerülni, de sajnos egyenlőre két rizikófaktor is van, egyik pocaklakó, aki immár 30 hetesen is remekül érzi magát fejjel felfelé, s ha nem fordul meg, akkor a doki kijelentette, hogy császár lesz. A másik a szemem, mivel erősen rövidlátó vagyok a 6,5 dioptriámmal. Most megyünk megnézetni a szemem állapotát, ami eldönti hogy lehet-e természetes úton szülnöm. Állítólag 8-10 dioptriánál van probléma ezzel, de ez sem általános, lényeg a szem ereinek állapota. Remélem, hogy nem lesz gond.

A semmihez sincs energiám témában én most egészen jól állok, most hétvégén kifejezetten aktív voltam, még meg is lepődtem magamon, néha úgy éreztem nem is vagyok terhes... Na, azért pocaklakó szólt, ha úgy gondolta nagyon elfelejteném. Mondjuk vasalásban kifejezetten lusta vagyok, így megértem ha nincs kedvetek hozzá.

Hogy töltitek a 4 napos szünetet? Nekem még szabinak számít, mert még dolgozgatok, bár ép készülök rá, hogy megmondjam, novembertől már csak ügyfelekhez járnék, a központban már nem üdülgetnék. Kíváncsi vagyok mit szólnak hozzá...
Igazándiból még menne a munka, csak az utazgatás macerás, mert már nem szivesen ülök egyedül autóba. Így viszont a párommal összeegyeztetni elég nehéz a hurcolászást.
Közülletek dolgozik még valaki?

Na, most jó sokat írtam, úgyhogy búcsúzom.

Üdvözlet mindenkinek!

Sziromnak jó babázást kívánok!!!

Marycus
marycus
 
 


Szirom!

gyönyörű baba, még egyszer gartulálunk!

Marycus!

Még simán befordulhat a baba, nekem a 30. héten már befordult, de ezen még inkább csodálkotak hogy ilyen hamar, meg mondták hogy akár még vissza is fordulhat olyankor.

Egyébként én sokat gondolkoztama zon hogy ha rászánom magam még egy babára akkor mit szeertnék jobban császárt vagy siam szülést. (nem mintha éndönteném elKép)

Kriszta!

A Reginek mikor lett ilyen szép hosszú a haja, hogy már frizurát is lehetett belőle csinálni?

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Jaaaaj, de cukorfalat!!!! Én is akarok már Kép És hogy mosolyog!!!! Irtó szép! Kép És komolyan mondom, hogy már most olyan kis férfias jelenség Kép Nem minden babán látszik ennyire a neme az elején Kép

Marycus,
Szerintem se aggódj még emiatt, mert én még most is félek attól a 33. héten, hogy visszafordul...olyat is hallottam, hogy a 38. héten fordult csak be a baba! Kép

Manó,
Hú, hát kb olyan másfél-két éves kora között kezdett el iszonyatosan nőni...De azért előtte is pakoltam mindennel a fejét Kép
És miért gondolkodsz te a szülés"fajtákon"?? Kép

Hanzi, Mese,
Merre??

Kriszta, aki holnap megy doki bácsihoz Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Vagyok, csak néha-néha. Persze azért be-benézek. Tegnap kész lett a szoba berendezése, párom szüleivel összerakta a kiságyat, meg áthoztunk anyuéktól majdnem mindent, amit vettünk-kaptunk. Most már tényleg csak a vasalás van hátra. Ma vettem kenőcsöket a babónak, meg betétet magamnak (Tenna Normál elég???), meg extra puha WC-papírt (jó kis ára van). Úgyhogy most már csak pakolni kell a táskába...

Ezen a fordulós dolgon én is gondolkodtam már, mert bár a 28. héten az UH-n azt mondták, hogy már fejfekvéses, de néha úgy mozgott, mint aki megfordult. De szerdán megyünk utolsó UH-ra, akkor kiderül minden. Szerintem egyébként mindegy, hogy császár vagy normál szülés - lesz, aminek lennie kell. Én mondjuk jobban szeretnék normál szülést, mert a hasműtét utáni a fájdalmak mély nyomot hagytak bennem...

Ja, egyébként az uncsitesóm kisfia annó forgolódott össze-vissza Kép Neki alapból császár volt, mivel nagyon sok volt a magzatvíz, meg ő is műtött rövidlátó volt (8-as diopria amit lézereztek).

Ez a Miksa baba nagyon pasi Kép Kép Kép Ez igaz Kép Le sem tagadhatja - és nagyon kis helyes Kép (Ha véletlenül Miskát írnék Miksa helyett, az a diszlexiámnak tudható be KépSzerencsére most itt volt Ádám, és jól rámszólt!).

Mesével tegnap beszéltem, a héttől már nem dolgozik, csak a párjához jár majd be-be, akkor tud netezni.

Hanzika
37+1 (már csak 3 hét - jajaj Kép)

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
Szerintem a Tena Lady-ből simán a legnagyobb kéne, de ezt már egyszer kiveséztük, hogy van olyan ritka mázlista, aki alig vérzik Kép Na, én nem ezek között voltam Kép
Kenőcsöket miket vettél? Mert a doki néni felir ám majd mindent, ha megszületik! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Ja, és Hanzi, nincs új kép a pociról? Csak igy a vége előtt Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Akkor még van ideje Emma hajának.

A szüléseken leginkább azért gonolkodtam, merta barátnőm most 16 hetes terhes és beszélgettünk és szóba került hogy mi a jobb. na, nem tudtam állást foglalni igazán. Dehát úgyis a természet dönt. Nekem Emma kb fél óra híjján császár lett, ennyit adtak még hogy próbálkozzunk.

Hanzi!

tenából a legnagyobb! kenőcs nem kell a babának, doki néni ír fel gyógyszertárit, aza legjobb az elején, arra nem lezs allergiás és az a legolcsóbb. Én popsikrémet még most is azt használok.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Halihó!

Tenából ezt találtam a boltban, mint legnagyobb, inkább csak Minik voltak. Na sebaj! Van még egy dupla csomag Always Super+ betétem, meg veszek Night-ot (annál tán a Tena Extra hiper-super long sem hosszabb). Mert úgy láttam, hogy csak hosszra különböznek már, mint az Always. És ugyebár márka kötelez :D

Kenőcsöket vettem popsikenőcsöt (vmi Rp. kenőcs a neve), fürdető Ung. hzdrophil. nonionic a hintőpor meg Sparsorium hexachloropheni. Mind- mind gyógyszertárilag gyártott, remélem, hogy jók. Meg 70%-os alkoholt is vettem - más nem és nem kell, akkor jó lesz tisztítani Kép

Fürdetőt én is használtam, mikor kiderült a benzoát-allergiám, de akkor még fémtubusos volt, most meg gyógyszertárilag készített.

Pocimról van egy pár kép, tán két hete csinálta Ádám, egy "gond" van: fel kéne tölteni az elemeket, hogy letölthessük a képeket Kép Kép Kép Na, most meg is teszem. Szoftver sem volt meg, mivel az eredeti, amit kaptam, most elveszett, nem találom, és egyébként sem lenne jó XP-hez. De a HP rendes volt és küldött CD-t Kép Úgyhogy ki is próbáljuk majd ma este Kép

Holnap utolsó UH meg CTG Kép Kíváncsi leszek Mocorgóra Kép

Egyébként a császárt még mindig csak indokolt esetben csinálják, ugye? Vagy már van olyan, hogy "nem szeretném, hogy szenvedjek, legyen császár"? Úgy tudom, hogy az közepes kategóriájú műtét és több lehet a szövődménye, mint a sima szülésnek... (miért is nem lettem annó sebész? :D).

Hanzika
37+2

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Manó,
Én nem tudom, milyen fájdalmak vannak a sima szülés után, de a csaszi utánit tényleg nem kivánom senkinek, ha nem muszáj Kép Persze, aztán, ha szerencsém lesz, és megtapasztalom ezt is, akkor lehet, hogy inkább csasziznék Kép A tervezett csaszinál van maximum "előny", hogy nincs vajúdás, vagy csak minimális ideig. Mert én leginkább azért voltam kiborulva, hogy 8 órán át "szenvedtem", és utána hetekig még ott a műtéti seb Kép Szóval együtt minden kicsit sok volt Kép De természetesen a baba érdeke az első, és lényeg, hogy kint legyen Kép

Hanzi,
A kenőcsök nevei igy nekem elég kinaiak, de bizti ügyi voltál Kép Az Always-hez meg szurkolok, hogy elég legyen Kép
Elvileg csak indokolt esetben csinálnak csaszit, de ugye olvasni ilyen-olyan sztároknál, hogy megcsinálják nekik kérésre...hát ki tudja, mi az igaz belőle...És jól tudod, sokkal több a veszélye, szövődménye, mint a simának, na de azért lássuk be, szerencsére ma már igy se sok Kép
Kivi vagyok a pocidra, ma én is teszek fel az albumomba frisset, szólok, ha meg lehet kuksizni Kép

Voltam doki bácsinál, mázli volt, hogy korán mentem, mert az ünnep miatt totál káosz volt, annyian voltak! Szegény kismamák már a folyosón ácsorogtak Kép
A lényeg, hogy a külső méhszájam már nyitva van, de azt mondta doki bácsi, ez másodszorra már nem meglepő. De azért kért, hogy a 37. hétig még ne szüljek meg Kép Nov 15 után már jöhet Kép Első ctg-re majd csak nov 12-én kell mennem, nekem is akkor lesz utsó uh, meg még egy laborra el kell menni.
Meg hát jövő héten pénteken megyünk még egy utsó 4D kukucskára Kép Addig csak nem szülök meg Kép

Ja, és Sziromék jól vannak, rákérdeztem doki bácsinál Kép

Kriszta
34.....+ ???

Kriszta
krisztocs
 
 


Mese!!! Tudom, hogy ritkán kuksizol be, de akkor mi legyen a sárga cuccal? Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!
Jó lehet már Sziromnak, irigylem egy kicsit!

Nekem fogalmam sincs, mi lenne a jobb szülési mód a normál, vagy császár. Remélem az orvosom jól fog nálam dönteni. Még abban sincs ötletem, hogy az alternatív szülési módok közül mit választanék. (Így nem is lesz semmi ilyesmi) S fogalmam sincs, egy először szülő nő mi alapján szokta eldönteni, hogy hogyan akar szülni, mikor semmilyen tapasztalata sincs. A későbbi szüléseknél már megérteném. Bár ebben talán Ti második gyerekes anyukák tudnátok igazán nyilatkozni!
Tőlem már sokan megkérdezték azt is félek e a szüléstől? (már a kb. 20. hét tájékán is) Hát én nem. Lehet hogy iszonyatosan fogok szenvedni, de azért miért rettegném végig az egész terhességet. S különben is, ha annyi nő túlélte és kibírta, csak kibírom én is.

Marycus!
Én például még dolgozom. De már számolom vissza a napokat, mert csak október végéig. Akkor kiveszem a maradék 5 nap szabimat, majd táppénzre megyek.
Az utolsó napokban még azért csináltak nekem egy kis véghajrát, nem fogok unatkozni! Bár ez nem a kollégáimon múlott. Még az a veszély is fenyegetett így az utolsó napjaimra, hogy a szervezeti egységünk egy másik épűletbe költözik. De talán ezt már megúszom.

Nálam is változó az aktivitás. Szombaton például tele voltam tervekkel, aztán a végén egy jó nagy déli alvás lett belőle, utána pedig csak kókadoztam. De azt már megtapasztaltam, hogy jobb ha egymás után nem tervezek be magamnak mászkálós helyeket, csak pihengetéssel.

A baba pozícióról. Nálam is forgolódott az elmúlt öt hétben. Írtam is nektek róla. A múlt héten már újra fejfekvéses volt. De a mocorgásai után, bármit el tudok képzelni!

Nildikó
34+0
nildikoka
 
 



Kriszta
krisztocs
 
 


Hanzi!

Jó kenőcsöket vettélKép, de ha a gyerekorvos felírja olcsóbb.
Tena betétet meg az a gyanúm hogy nem gyógyszertárban vettélKép vagy igen? Mert nem sima betét kell, hanem olyan mint a ygerek pelenka, azt meg csak gyógyszertárban árulják. De hátha a kevésbé vérzőkhöz tartozol majdKép

Kriszta!

Nekem meg arról nincs fogalmam milyne acsászárKép
Iagzából engem csak a vajúdás viselt meg, utána már elviselhető. Szóval én azt hiszem, arra az álláspontra jutottam hogy nincs rosszabb egy hosszú vajúdás utáni mégiscsak császárnálKép Akkor már inkább simán, vagy ha muszáj a császár akkor programozott császár. Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,

Akkor nagyon egyetértünk Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy csak így névtelenül, de Hanzikának ajánlanám, hogy mégiscsak vegyen Tena Lady extrát(gyógyszertárban kaphatót), mert szerintem ez is éppencsak elég az első napokban, legalábbis én így voltam vele. Az Always betétektől nemcsak a hosszában különbözik, hanem szélesebb, vastagabb és sokkal puhább is. Ez mondjuk azért is jobb, mert a gátseb nagyon fáj ez meg legalább kipárnázza egy kicsit.Kép Én még itthonra is tenát vettem az első két hétben, igaz után elég volt a normál is, de az always nagyon irritálta a sebet és nem bírtam elviselni. A mi szobánkban is volt egy lány aki csak alwayst hozott, hát nem volt elég neki sem. Bocs, hogy bele kotnyeleskedtem.Kép
Névtelen
 


Sziasztok!

Kedves Névtelen,
Köszönöm a jótanácsot, megteszem Kép Legfeljebb megmarad majd - vagy ez, vagy az Kép

Velünk minden rendben, Mocorgóból az UH-on már sok nem látszott, hisz csak 3 hét van hátra (biometria szerint 36 hét 6 napos). Viszont úgy tűnt, hogy nyitva volt a szeme és pislogott Kép Lehetséges ez? Súlyra 2800g kb., a szonográfus szerint nem lesz sokkal súlyosabb, de én nem is bánnám. Viszont hosszra ő is javasolta, hogy felejtsem el az 56-os méretű ruhákat... minimum 60-assal kalkuláljak. Tiszta Hanzika-fajta :D

CTG is rendben volt, most doki bácsi nem kukucskált, nem is bántam. Viszont a vérnyomásom mostanság olyan 140/90 körül tendál, ami még jó, viszont én érzem. Alapból nekem a béka segge alatt van a vérnyomásom... Hétfőn kell menni dokibácsihoz megint, szerdán viszont nem lesz bent, mert megy bíróságra szakérteni. Én meg ezt a napot "éreztem" meg szülési dátumnak. Most remélem, hogy kihúzza 11-éig, mert az már nagyon közel van Kép

A ruhák többsége vasalva, még a színesek, meg a pólyahuzatok vannak hátra és kész. Ja és a kolléganőmtől is kaptam párat (Anditól Kriszta), az már mosva-vasalva (most fejeztem be), viszont még meg kell jelölni őket, hogy később tudjam, mit kell visszaadni Kép

A táskám még mindig nincs persze bepakolva, ez vagyok én Kép De Ádámnak megígértem, hogy a hétvégén az is meglesz Kép

Képet tettem fel a nevemhez, nem a legjobb, de most ezt csinálta kedves párom Kép Majd még megkérem, hogy csináljon egy-kettőt.

Kriszta, 4D UH? Milyen volt vagy csak a jövő héten pénteken mész? Ja és a sógornőm az első és második fiát is nyitott méhszájjal vitte végig félidőtől (asszem), mégis maradtak a fiúk majdnem végig (1-2 héttel előtte jöttek mindketten).

Manó, akkor a krémekkel nem vesztettem sokat (bár így tényleg sokba kerültek, bár gyógyszertárnál semmin sem csodálkozom), viszont Tenát tényleg nem ott vettem. De majd most Kép

Ma beszéltem Szirommal, Miksa jól van, viszont nem jöhetnek haza vasárnap, úgy néz ki, mivel Sziromnak begyulladt a sebe Kép Lázas is. Lehet, hogy egyik nap jövő héten beugrom hozzá. Kriszta, te nem jönnél?

Egyébként hová tűnt így hosszú hétvégére mindenki?

Pusszancs
Hanzika
37+5 (vagy már ki tudja)

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
Megnéztem a pocid, most is kb egyformán állunk hasilag Kép Jó, ha nem lesz túl nagy súlyú, inkább hosszában legyen nagy, mint széltében, úgy csak könnyebb Kép
Drágák voltak a kenőcsök? Én nekem tök az rémlik, hogy felirta a doki néni, és max 500 ft-ot fizettünk egy halom cuccért Kép De akkor ennyivel drágább lenne, ha nem irja fel? Kép
Jó, hogy igy állsz már a cuccokkal, én még sehogy se állok semmivel, és még ez a börze is...bár bizti jó buli lesz árulni Kép
A 4D-re jövő hét pénteken megyünk majd! Kép
Egyébként most nekem is magasabb a vérnyomásom, nem tudom mitől lehet, nekem is alacsony nagyon, és a héten is 130 felett volt. De érzem is, tegnap se birtam aludni éjfélnél előbb, holott már 9-kor hulla szoktam lenni Kép

Ami a látogatást illeti, nagyon szivesen bemennék, mert kivi vagyok, de még mindig nem hiszem, hogy ennek baromira örülne Szirom...Valószinűleg még annyira se bir közlekedni, mint nem gyulladt sebbel, szóval szerintem már nagyon elege lehet. Hát nem tudom...azért majd szólj, ha mész!

A méhszáj témához, persze doki bácsi is hozzátette, hogy nem jelent semmit, olyan szempontból, hogy még igy is lehet az, hogy még az utsó héten se történik semmi. Csak azért mégis nagyobb az esély a koraira, mint Reginél Kép Nekem az bőven jó lenne, ha a kiirthoz képest egy-két héttel előbb jönne csak Kép

Mesét nem hivtad mostanában?

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta,

A gyógyszerek közül tán a fertőtlenítőszer volt a legdrágább, de így is több mint 2e Ft-ot hagytam ott. Nem tudom, hogy mennyivel olcsóbb, ha felírja dokinéni.

Mikor is van a börze? Jövő héten, ugye? Én már nem merem bevállalni, hátha ott jönne rám a szülés :D Bár még a végén megtörténhet és akkor Marcus a sógornőmmel egy napon születik Kép

Vérnyomásilag is egy cipőben járunk akkor, mert néha kiborulok már 9-kor, néha meg éjfélkor még fent kuvikkolok Ádám mellett Kép Kép Kép

Látogatásilag Szirmot is kérdeztem, hogy ha nem zavarja, azt mondta, hogy nem. De még nem tudom, hogy mikor. Majd átgondolom. Egyébként akit láttam akkor a kórház kertjében, azt tényleg a párja volt Kép

Mesével nem beszéltem a héten, tán egy hete beszéltem vele utóljára. Ha addig nem ír majd be (mármint a hét elején), akkor jól felhívom egy kicsit Kép Lehet aztán, hogy el van havazva a költözéssel...

Hanzi

Kép
hanzika
 
 


Hanzi,

Persze, hogy szegény Szirom azt mondja, hogy nyugodtan menjünk Kép Kép Na, mindegy, tényleg szólj, ha esetleg mész!

A börze holnap lesz Kép Én még a kiirás utáni nap is simán mentem moziba, meg napközben Szentendrére jó nagyot sétálni Kép Aztán másnap meg is szültem Kép

Ha Mesével beszélsz, légyszi kérdezd meg tőleg, hogy akkor mi legyen a sárga cuccossal, mert van rá jelentkező...Ha elfelejtenéd, akkor majd egyszer csak felhivom majd Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

megjöttünk anyósoméktól. Jó volt, csak egy szobában voltunk emmával ami az alvását nem jó irányba befolyásolta.

Szegény Szirom, pedig épp gondoltam rá hogy ma engedik haza. Hogy gyullad be egy ilyen seb? Lázas én is voltam picit (inkább hőemelkedésKép), de én a tejbelöveléstől, aztán meg nem is lett tejem rendesenKép Én örültem minden látogatónak, hozzám alig jött valakiKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Hát nem irigylem Sziromot... A baba azért biztosan kárpótolja a szenvedés nagy részét. Remélem hamar jobban lesz.

Vérnyomás, nekem kb. 5 hete hetenként nézi a védőnéni, most meg két hete a doki. Ünnep előtti keddre is visszavoltunk rendelve mindenféle leletekkel vérnyomásmérésre. Ráadásul öt után tudtunk csak odaérni. Akkor már többen megfutamodtak. Mi is úgy voltunk vele, hogy csak azért vártunk, mert visszarendelt a doki, különben inkább mentem volna haza. Mindegy kivártuk, és teljesen normális vérnyomást mért. Mondtam is, hogy jó sokat ültem kint, nyugiba, minek idegesítsem magam alapon és biztos a nyugi meghozta gyümölcsét. Egyébként érdekes, de a védőnő mindig többet mért, mint a doki. Igaz, hogy védőnénihez befutunk, megméri a vérnyomást, míg a dokinál azért mindig kell várni valamennyit. Szóval nem hiszek ebben a vérnyomásmérésben sem. Ezt szerintem többször és nyugiban kellene méregetni, nem így hetenként. Mindegy a leletek jók voltak a vérnyomás is, úgyhogy remélem nem lesz gond. Azért a doki most is visszarendelt ellenőrzésre.

Szerencsére a szemem miatt nem indokolt a császár, most már csak őkelmének kell megfordulnia... Furcsa de tőlem a múltkor rákérdezett a doki, hogy "Tényleg hogy szeretne szülni?" Nem értettem a kérdést, mert először azt hittem arra kíváncsi, hogy alternatív szülést akarok-e, ezt meg én még nem igazán döntöttem el. Nem is tudom eldönteni. Ebben a kérdésben Nildikóval teljesen egyetértek. Amíg nincs tapasztalat, honnan tudja az ember, hogy mi a jó neki, közben már biztosan érzem, de a szülőotthonban sajnos előre meg kell mondani, mit választok. Aztán mikor látta, hogy tanácstalan vagyok a kkor kiegészítésképpen hozzátette "Természetesen vagy császárral?" Na ettől meg elkerekedett a szemem, én nem tudtam, hogy lehet választani. Aztán végülis kiböktem, hogy inkább természetesen. De utólag már bánom, hogy nem kérdeztem meg, hogy lehet választani?

Börze... Voltunk kint, de nagyot csalódtam. Mi nem elsősorban használt holmikat szerettünk volna venni, hanem arra számítottunk, hogy lesznek kint kereskedők is és esetleg találunk közöttük olyat, ahová érdemes elmenni. Jobb lett volna, ha a "dühöngőt" és a ún. kiállítókat kicsit különválasztják, mert mi kb. fél óráig bírtuk, aztán uzsgyi... Amit sohasem értek, hogy bár volt ami kicsit olcsóbb volt, mint üzletben, bár nem vagyok róla meggyőzödve, hogy ezek az árak feltétlenül a legolcsóbbak voltak, plussz belépő, meg benzinköltség..., miért ölik egymást az emberek? Szóval ahol ölték egymást én nem láttam olyan hihetetlenül alacsony árakat, de lehet, hogy ebben én vagyok a hibás.

Üdvözlet mindenkinek, Sziromnak jobbulást!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Marycus,
mi is voltunk a börzén. Én kb. erre számítottam. Bár én is azt hittem több lesz a kereskedő. A kereskedőknél lévő árak nekem is olyannak tüntek, hogy azért nem mennék ki egy vásárra.
Én inkább használt rucikat néztem a dühöngőben. Vettem olyat is, ami vadi új volt; pl. 500 ftért plüss rugdalózót. Lehet hogy több mindent is kellett volna néznem, valamit meg nem kellett volna megvennem. A következőn, gyakorló anyukaként remélem célirányosabb leszek.
Egy biztos, nem igazán a 8. hónapban lévő kismamáknak való volt ez a tömeg. S nem értettem, hogy megy valaki ki ebbe a tömegbe, ahol egyébként is alig lehet közlekedni, pici babával, babakocsival.
Már az elején mondtam is a páromnak, hogy csak ezt az egyet bírja ki, legközelebb ő otthon marad a fiunkkal, s egyedül megyek ki.
Én ahogy összeszámolgattam miket vettem + a belépők, parkolás. Még mindig jobban jártam mintha üzletben vadi új cuccokat veszek meg.

Kriszta te voltál kinn?

Nildikó
34+6
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Ildikó,
Igen, voltam kint árulni Kép Hát elég diliház volt, de azért sikerült megszabadulni pár cucctól Kép
Amúgy nálunk is úgy volt, hogy először még terhesen voltam (Regivel való terhesség), utána már ugye Regivel kocsiban, na és onnantól kezdve apuci otthon csücsül a csajjal Kép Legalább én is kimozdulok, apuci se idegbeteg és a gyerek se nyügi. Úgyhogy valóban szólóban v. barátnővel kell ezt végigcsinálni...
Igazából én is azért megyek mindig, mint a megszálott, mert élvezem, hogy vadászhatok, de valóban sokszor csalódik az ember Kép A tavaszit jobban szeretem, mert eleve kevesebb gönc van az emberen, és több mindent lehet venni ugyanannyi pénzből, mint most. Akkor még sose csalódtam Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk doki bácsinál, a CTG rendben, viszont a vérnyomásom magas volt ott (egyik kezemen 163/92, a másikon 150/90). Doki rögtön megfenyegett, hogy be is fektet rögtön, de mondtam, hogy ne szórakozzon Kép Végül is kiegyeztünk ebben. Érdekes, hogy itthon már132/90 volt mindkét karomon. És a vizeletemben sincs fehérje, úgyhogy méregetem a vérnyomásom és ha gond lenne, szólok.

Megvizsgált - mondhatni jó alaposan, mert vércseppek voltak/vannak a tisztasági betétemen (de felhívtam, és azt mondta, hogy ez normálisnak fogható fel), és közölte, hogy biztos, hogy nem fogom túlhordani a babát Kép Rákérdeztem a császárra is és azt mondta, hogy ha kell, akkor a hegem mellett vágnak (amitől kicsit aggódom, mert nekem nagyon csúnya a hegem, nem szép vékony és majdnem láthatatlan), de úgysem lesz császár Kép Nagyon optimista, de hát miért is ne lenne? :D

A hazahozós ruhákat már összekészítettem, de most azon dilemmázom, hogy vigyek-e be ruhát, pelenkát, amíg bent vagyunk, vagy sem. Bár az unokatesóm és a kolléganőm azt mondta, hogy nem kellett,itt a Babaneten volt ki azt írta, hogy jobb, ha visz az ember.

És jelentem, kivasaltam minden babaruhát!!! Kép Kép Kép

Szirommal nem beszéltem ma, holnap akarom majd felhívni. Lehet, hogy bemegyek hozzá, még mindig gondolkodom, hogy tényleg nem lenne zavaró számára. Manó, nekem a sebét mondta - asszem, hogy begyulladt. Először neki is a tejre fogták, de aztán kiderült, hogy valószínűleg nem.

Hanzika
38+1

Kép
hanzika
 
 


Hanzika!

Hihetetlen, lassan neked drukkolunkKép Aztán átmegyünk lassan babás topiccáKép Tök jó.

Sziromnál értettem hogy neki a sebével van gond, azt nem értem hogy az hogy történhet meg? én még ilyet nem hallottam hogy egy műtéti heg begyulladKép

Marycus: De jó hogy mehet a sima szülés! Drukkolunk hogy babó is beforduljon!

Börze: Én még sose voltam sé nem is akarok menni,a piacot is utálom és ennek nekem nagyon olyna jellege van. Utálok alkudni, tömegnyomorban lenn, és nagy kupacokból kisasolni a hazsnálható dolgokat. Én ezért vezsk csak ismerősöktől vagy neten hazsnált holmit.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szerencsére az én párom nem idegbeteg, ha vásárolni megyünk. Néha azt veszem észre, Ő jobban élvezi, mint én. Igaz én is elmegyek vele az OBI-ba és hasonló helyekre, s én sem kapok idegrohamot, mert csavarokat kell nézegetni. Sőt... Azt hiszem ez azért van, mert mind a ketten tudunk érdeklődni a másikat érdeklő dolgok iránt. Ez szerintem szuper. Szoktam látni, hogy a leendő vagy gyakorló papák milyen unottan tudnak egy-egy ilyen vásárláskor viselkedni. Én áldom a szerencsémet, hogy nálunk ez nem így van.

Viszont a börze azt hiszem mindkettőnk ellenszenvét kivívta... Ettől függetlenül mindenkinek jó vadászatot kívánok a jövőben, aki szereti.

Hanzika:
Nem emlékszem, Te a Szülőotthonban fogsz szülni?
Mert, ha igen, akkor a szülés felkészítőn a főnővér azt mondta, hogy semmit nem kell vinni a babának, csak amikor hazavisszük, akkor kell neki vinni amiben haza akarjuk vinni. Meg állítólag kapunk egy kezdőcsomagot is, amiben ruhán kívül mindenből lesz (pl.: pelenka, fürdető, krém stb.). Állítólag... Krisztocs, nálatok ez így volt?

Valami okos újságban azt olvastam, hogy a 30. hét környékén már össze kellene pakolni a cuccokat a kórházhoz. Én még sehol sem állok ezzel, Ti mikor pakoltatok össze?

Sziromnak jobbulást! Remélem hamarosan rendbe jön.

Üdvözlet mindenkinek!

Marycus
marycus
 
 


Marycus!

Ruha tényleg nem kellett a szülőotthonba, pelenkát is adtak meg popsikenőcsöt (ők ezt reklámként kapják gondolom, mert sok anyuka azt veszi meg otthonra is). Dea csomag amit adnak az is reklám csomag, így változó a tartalma. A miénkben volt popsitörlő, pelenka, popsikrém, fürdető nem, na meg egy csomó fecni, reklámpapírokKép

Én azért vittem egyébként mindent Emmának, igaz haza is hoztam őket, de biztos ami biztos alapon. Egyedül takaró kellett abból amit bevittem. Na nem mintha nem lett volna 30 fok a kórteremben, de azért mindneki jól betakarta a babákat amikro ott voltakKép

Én a csomagom azt hiszem úgy a 34-36. hét körül pakoltam be. De nem biztos, ha itt visszaolvasnék az archívba lehet hogy kiderülneKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Marycus,
Legyél szives megbeszélni babóval, hogy forduljon be, és fogadjon szót anyucinak! Kép
A kezdőcsomagról én se tudok mást mondani, mint amit Manó, tele volt mindenféle reklámújsággal, papirral, meg volt minta is, de olyan kis adagok, hogy....Kép Na jó, persze, a minta az minta Kép
És takarón kivűl tényleg nem kell semmi nekik!

Én úgy tudom, hogy a 36.hetet javasolják pakolásra, de én Reginél jó, ha a 38.-ra összevakartam végre Kép Most meg szerintem majd apa behoz mindent, ahogy elnézem a haladásom sebességét...se az ágy lemosva, se ruhák kimosva, még szekrény sincs (asztalos lányának miért lenne???? Kép), úgyhogy kezd itthon kaotikus lenni minden, én meg pánkikolok csak, ahelyett, hogy csinálnék is valamit Kép

Kriszta
35

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Jelentem, hogy még egyben és jelenleg semmi tünet Kép Ami ugye nem is baj, mert nincs ma dokibácsi. Sőt, még anyuval a piacra is kimerészkedtem bevásárolni. Különben is, megbeszéltem Mocorgóval, hogy várjon még :D

Marycus,
Jó, hogy nem kell feltétlenül császárt végezni nálad Kép Egyébként én itt kóbor vagyok, hiszen nem a Szülőotthonban, hanem a SOTE I-en fogok szülni. De újpesti vagyok, ez kompenzálja a dolgokat és én is itt születtem Kép

Én egyébként a kórházas cuccot most pakoltam össze múlt héten - kivártam vele rendesen Kép

Szirommal még nem beszéltem, lehet, hogy ma felhívom. Egyébként előfordul, hogy begyullad a heg, amikor engem a hasammal műtöttek, akkor is volt olyan páciens, akinél előfordult sajnos. De remélem, hogy most már lassan hazajöhetnek Sziromék Kép

Krisztocs merre?

Hanzika
38+3

Kép
hanzika
 
 


Reklamálás visszavonva, úgy látszik egyszerre írtunk... :D :D :D

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hát valahogy én is így számítottam, a "reklám" csomaggal kapcsolatban. A takarót azt mondták, hogy vinni kell, mert lennt a csecsemő osztályon kapnak, de fent már nekünk kell biztosítani. Ez legyen a legkevesebb.

Tegnap voltunk védőnéninél, borzasztó. Kérdeztem van-e lista, hogy mit kellene, érdemes beszerezni, nem igazán a ruhák, meg a babaágy érdekelt volna, mert hát azért ezek kitalálható dolgok, legfeljebb nem tökéletes a dolog, de ez nem okoz problémát. Inkább arra gondoltam, "patikailag" mit érdemes. Itt olvastam, erről a hozzászólásaitokat, de nem lettem tőle magabiztosabb. Lehet, hogy a gyerekorvos mindent felír majd, s tényleg feleslegesen aggódom, de én karácsonyi időszakban gondolkodom, amikor nem biztos, hogy mindent be tudunk szerezni. Jó lenne előre gondolkodni kicsit. Persze védőnéni a ruhákkal volt elfoglalva, merthogy neki három fia van és pedig milyen aranyos fodri-bodri ruhácskát látott a minap. Na, mindenesetre amit szerettem volna azt nem tudtam meg. De még nemigazán volt olyan, hogy érdemben hallottam volna tőle valamit. Pedig aranyos-kedves, de egyenlőre semmi hasznát nem vesze ténykedésének. Lehet, ha majd meg lesz a baba... Ti hogy vagytok a védőnővel?

Krisztocs:
Én próbálom meggyőzni pocaklakót, hogy forduljon meg, de azt is megértem, hogy nem szeretne hetekig fejjel lefelé létezni. Szerintem írtó kényelmes helyet találhatott magának, mert a mozgásokból ítélve nemigen forgolódik. A nyomásokat, rugásokat, csuklást mindig ugyanott érzem. És különösebben nekem sem okoz gondot ezekkel a mozgolódásokkal, csak akkor szörnyű, amikor a hugyhólyagomat lasztinak nézi, rugdossa vagy éppen ráül.

Akkor ahogy elnézem még nem késtem el a pakkunk összerakásával.

Megálmodtam, hogy most már be kell fejeznem a munkát, így bejelentettem, hogy már csak a jövő héten dolgozom. Doki bácsi nagyon örült, mert Ő már régóta mondja, hogy abba kellene már fejezni. Rájöttem, hogy pontos születés mellett már csak 8 hetem van hátra, a gyerekszoba még raktár, be se lehet menni, nem, hogy már gyerekbútorokat tegyünk be. Be kell még egys-mást szerezni. A raktár megszüntetése és a holmik elpakolása idő, s a pici ruhácskáit is rendbe kellene tenni. Ha előbb jön el se készülünk. Szóval tényleg ideje otthon maradni, bár a munkával semmi bajom, inkább a bejárás nehéz.

Ti gondolkodtatok esetleg már ilyen-olyan befektetésen, biztosításon stb. - esetleg van valakinek tapasztalata - amiket hírdetnek, hogyha majd nagy lesz tudjon indulni valamiből? Szerintem jó az ötlet, csak attól félek, hogy rakosgatjuk a pénzt és úgy járunk, mint anno az ifjúsági takarékbetéttel, hogy mire mi felnőttünk hiába rakták szüleink évtizedekig, már nem ért semmit. Bár reméljük akkora inflációt nem érünk el modóstanában. Ma jön hozzánk egy bácsi, kíváncsi vagyok mivel kábít majd...

Ha tudtok Sziromról valamit el ne hallgassátok!!! Mert nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy van Ő és a pici.

Üdv.
Marycus
marycus
 
 


Marycus!

Lista:

popsikenőcs
fürdetőkrém
D vitamin
K vitamin
70%-os alkohol
napraforgó olaj
hintőpor-bár mi sose használtuk
amidozophen kúp 0,1-es

Ez kell a gyógyszertárból. Én úgy csináltam hogy a gyerekorvosnak bemutatkoztam még terhjesen (igaz a védőnő nálunk segített, ő mutatott be). Így a szülés előtt odadta vényket, adatok nélkül, és amikor megszületett Emma akkor beírtuka nevet, születési időt és mentünk a gyógyszertárba kiváltani. Mire hazjöttünk megvolt minden.

Ami még kell:

popsitörlő
pelenka
ha teáztatni is akrod akkor mecsek baby tea, ha csak szoptatni akkor ez nem kell

Most ennnyi jutott eszembe, d emég írd meg hogy mier gondolsz.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó:
Köszi a tippet, ez nem rossz ötlet, hogy előbb menjünk a gyerekorvoshoz. A védőnő mondta, a múltkor, hogy most megy nyugdíjba a nálunk rendelő dokibácsi és egy állítólag kedves högy érkezik helyette. Úgyis meg akartuk nézni magunknak a dokinénit, de jó, hogy mondtad.

A listát elteszem, azt is köszönöm, egyébként ilyenekre gondoltam. A napraforgó olaj mire kell?

Üdv.
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Most beszéltem Szirommal és képzeljétek: holnap mehetnek haza! Mihelyt tud jelentkezni fog. Miksa nagyon jó kisfiú, rendesen eszik, 3410 grammos már! Emberszirom nemsokára tesz fel képeket is!

Kép
hanzika
 
 


Marycus!

Napraforgó olaj a babaolaj helyett van az első időkben. Fürdetéshez kell használni hogy ne száradjon ki a bőre. Mi így fürdettünk: fürdés előtt olajjal bekenni a babát, rákenni a fürdetőkrémet, be a vízbe, ott lemosni, megtörölni és kész.
Így nem lesz száraz a bőre és az az előny a fürdés utáni olajozással szemben hogy nem lesz csupsa olaj a ruha.

A hintőpor hexachlorophenes, nem jöttem rá mire kell.

Alkohol: köldökhöz kell.

Ja, nekem még azt is javasolta az orvos hogy olajos fültisztítópálcával töröljük ki neki fürdés után a punciját kívülről, mert sok kré, belersagad, szóval arra is jó. + masszírozásnál is jó.

Ami nem biztos hogy kell, de nálunk kellett még: glicerines kúp , mert Emma elég székrekedédses volt meg hasdájósKép

A D vitamin neve vigantol olaj, a K vitamin konakion, de szerintem ezek vénykötelesek.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szuper, hogy Szirom már jól van és mehetnek haza. Alig várom már azokat a képeket.

Manó:
Köszönöm a felvilágosítást. Sokat segítettél.

Üdv.
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés, mert egész nap nem voltunk itthon, és nem érem utol magam Kép

Szóval uh szupi volt, bár kukiról nem sikerült képet csinálni, megint csak a zacsit mutogatta Kép A gép szerint nov 14 a nagy nap, de a doki bácsi szerint a placenta még szupi állapotban van, úgyhogy még biztos marad Kép Hát azért én is megvárnám a nov végét Kép A feje alapján már 39 hetesnek felel meg (Manó, látod, nagy fejű lesz Kép), 9.7 cm már most! Átlagban meg 38 hetesnek, amit eddig is tudtunk, mármint, hogy 3 héttel jár előrébb súlyban. Most 2800 gramm, ha végig bent marad, akkor kb 3.8-4 kg-os gyerekre számitsak. A hossza 50 cm, a véglegest kb 54-56-ra jósolta.
Hát nagyjából ennyi a száraz adatokról, persze össz-vissz 3 jó kép sikerült, mert végig aludt Kép Képek itt:
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=604&page=3
Amúgy jó kis pufi a pofija, és a karja olyan kis husi, hogy már most dögönyözném Kép

Egyébként meg dögrováson vagyok, egy merő takony a fejem Kép
Regit is elcibáltam dokihoz, mert hetek óta köhög, de szerencsére nem ment a tüdejére, "csak" piros a torka, kapott gyógyikat.

Ja, és ijedtemben megvettük a Tenát meg a Garmastan kenőcsöt is Kép Hátha mégis két hét múlva kipottyan Kép

Sziromék, hol vagytok? Képek? Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Még egyben, bár Mocorgó ránk hozta a fárszt hajnalban Kép A hasam már estétől kőkemény volt és görcsölgetett, alig aludtam, aztán fél 3-tól olyan 20 percenként begörcsölt rendesen. Így hajnalban szépen rendbetettem magam és vártam egy kicsit. De úgy jártam, mint annó Szirom, elaludtam Kép Most nincs görcs, bár a hasam még keménykedik, meg Mocorgó is ki-kidugja az "alkatrészeit" Kép

Krisztocs,
Lehet, hogy mégis egyszerre szülünk? :D Visszanéztem a legutolsó UH-ot (22-e), nekem ott 9,3 cm a feje (a BPD-je, az OFD 11,7 cm). Andival is megnéztük annó az övét, neki ugyanennyi idősen 8,7 cm volt Dorkának Kép Meg is néztük a képeket, nagyon ari és az arca nagyon hasonlít Regiére Kép
Súlyban viszont egyezünk, csak te elviekben később szülsz Kép Kép Kép

Sajnálom, hogy beteg vagy, úgy látszik, te sem úsztad meg Kép De remélem, hogy nem vagy lázas, ilyesmi...

Tenát tanácsotokra vettem tegnap, mikor megláttam, dobtam egy hátast, hogy mekkora egy csomag Kép Mint a régi kiscsomagos Pampers :D Ma még egyszer átnézem a táskám, meg összekészítem Mocorgó hazajövős tasiját is, biztos, ami biztos Kép

Üdv
Hanzika
38+6

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Végre itthon vagyunk, nagyon szépen köszönjük mindenkinek a drukkokat és az érdeklődést! Csütörtökön jöttünk, de még nem volt időm írni, bocsika. Tegnapra terveztem, hogy benézek, de sajnos tegnap megtámadott minket a pocifájás - bár ez nem jellemző. A megszokottak kajákon és italokon kívül tejszaporító teát ittam, úgyhogy ezt most száműztem, mert szerintem csak ez lehetett a ludas.

Miksa egy tündér, jó, tudom, hogy ez a kifejezés nem nagyon illik egy kisfiúra, de ő tényleg azKép Próbálok képet kicsinyíteni és feltenni róla, olyan klasszak készültek!Kép

A kórház teljesen ok, doki bácsi nagyon jó fej volt, és a személyzet is, csecsemősök, nővérek, szinte kivétel nélkül. Csak egy kicsit hosszúra nyúlt a látogatás... Pontosan nem a sebem gyulladt be, hanem a vágásokat nehezen tűrő zsírszövet folyósodott el, és folyt ki. Ez így elég furán hangzik, de tényleg zsír folyik a sebből. Ha ez ki akar jönni, akkor ki kell ürülnie. Jó néhány napig lázas voltam, ezért volt muszáj maradnunk. De most már vagyunk, és Miksát apukája éppen az elég ringatta álombaKép Anyukám is itt van, nagyon sokat segít. Szóval minden teljesen okKép

Nem mennek a képekKép Nem tudom őket egyedül kicsinyíteni, az ember pedig nemcsak a kisfiát ringatta el, hanem saját magát isKép Most ezért nem keltem föl, de amint tudom, felteszem őket! Ha lesz időm, leírom a szülést is, úgyis kíváncsiak vagytok ráKép És persze kérdezzetek, mert frissek az élmények!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

De jó, hogy újra itt, remélem, legalább olyan sűrűn fogsz jönni, mint Miksa születése előtt Kép Azért próbálkozz a képekkel, mert nagyon kivik vagyunk! Kép
Örülök, hogy jól vagytok, remélem, gyorsan gyógyul a sebed majd! Kép

Hanzi,
És képzeld, az a csomag elég se volt nekem a kórházban Kép Bent másfél csomival használtam el! Na, és utána folytatódott itthon, persze azért egyre kisebb "pelenkákkal".
Én még nagyon nem szeretnék szülni, sehol semmi, de ezt már irtam, belőttem november végét, bár akkor már tuti nem fog simán menni, csak csaszival Kép Addigra jó nagy lesz...
Lázas nem vagyok, de az egész fejem lüktet és egy merő t.kony.....Kép

Kriszta
35, amúgy meg 38 Kép Kép és aki holnap nekiáll babaruhát mosni Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Üdv újra itt Kép Remélem, hogy minden rendben ment a hazajövetelnél, és mindent kaptatok a gyógyszertárban és a pelenkázó is meglett Kép Képekkel azért próbálkozzatok, vagy vedd rá Embered, hogy rakja fel neked Kép

Kriszta,
Ajajj! Remélem, hogy én azért egy csomaggal megúszom Kép Elszoktam az ilyen hodály nagy betétektől :D És miért gondolod, hogy nem tudnád megszülni a nagy babát simán? Nem értem az összefüggést... És nem irigyellek a nátha miatt.. azon már túl vagyok.

Én meg jól kiszúrtam magammal. Tettem-vettem, főzicskéltem ma (frankfurti levest, meg rakott zöldbabot - nagyon finik lettek, meg vagyok elégedve magammal) és ittam a hideg üdítőt a hűtőből. És már most érzem a hatását Kép Remélem, hogy a gyors kezelésnek köszönhetően nem lesz komolyabb...

Viszont a hasam egyre többször kemény, mint a kő. Ez normális? Mocorgó ugyanakkor mocorog (bár most per pill alszik) és dugja ki a lábát ide-oda. Meg görcsölget is, de nem rendszeresen és nem nagyon fájdalmasan. Remélem, hogy 9 évnyi szenvedés után (a hasfájással a műtétem előtt) még tudom majd, hogy mikor lesz itt az idő és nem azt gondolom, hogy "csak egy szokásos hasfájás" Kép

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Hanzi,

Azért nem hiszem, mert eleve nem vagyok egy "nagy darab", tehát a medencém se egy haj de, tehát nehezen tudom elképzelni, hogy kipréseljek egy 4 kg-os gyereket magamból Kép De láttunk már csodákat Kép

A keményedés tök normális, nálam már most minden órában van legalább egyszer, a görcsölés ritkább, de az is van Kép
Hidd el, észre fogod venni, hogy EZ AZ Kép Az tényleg nagyon rendszeres, és egyre erősebb, egy idő után tényleg nem lehet tőle a napi rutint csinálni, szóval csak a könyveket tudom ismételni Kép

Egyébként a náthát elég jól viselem, mert csak azért is vettem orrcseppet (Nasivin-t), és azzal totál jól érzem magam Kép Azt az egyet nem birom, ha nem kapok levegőt Kép

Jut eszembe, amúgy se akarok még szülni, jövő héttől játszák a Mátrix 3-at, és még be van tervezve egy mozi Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: