Új privát üzeneted érkezett!

Ez tényleg nagyon jó kép! :o))))
Főleg egy olyan állatbolondnak, mint amilyen én vagyok! :o)
V.
vantal
 
 


Viki!

Priviben küldtem hasonlóakat! Remélem, most már átmentek... Kép

Ági

Addig is:
Kép
aszemenyei
 
 


Nem jött át :o(
De ezek nagyon arik :o)
Hasonló képem van az excicámról is valahol, csak ott a párom edzőcipője a "szenvedő áldozat" :o)
V.
vantal
 
 

 
 

Honnan tudom, hogy most görcseim vannak, vagy keményedéseim? Mi a fene különbség van a kettő között...?! Eddig én meg voltam arról győződve, hogy görcsölök, erre azt írja egy lány, hogy a keményedés is az, 10-15 msp-ig tart. Nekem is vannak görcsök, amik ennyi ideig tartanak. Akkor ezek keményedések...?!
V.
vantal
 
 


Na most jöttek át, tényleg nagyon édik! Csinálok belőlük hátteret a képernyőmre :o)))
Köszönöm!
Közben eszembe jutott az, hogy az Áginak vajon meg van-e már a bébi... Remélem, hogy minden rendben ment nála!
V.
vantal
 
 


Szia Vantal!

Bocs, hogy belekotyogok, olvastam utóbbi kérdéseset. A saját tapasztalatom az előző terhességből, hogy a keményedés nem fáj, a görcsölés pedig igen.

Pihenj sokat, jobbulást kívánok!

Ui: Gyönyörű menyaszony voltál! Kép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!ma voltam ctg-n a dokim azt mondta egy kicsit beszűkült(?), és a méhszájvizsgálat után ezt írta a könyvembe CX222 Ez mit jelent?
rgabriella
 
 


Szia Anettka! A Molnár I. doktor csinálta.
Vantal, én is azt gondoltam, csak várnak egy kicsit, de ma ctg-n rákérdeztem, és azt mondták a kiírt időpontban nem indul meg, max 1 hetet várnak.
rgabriella
 
 


már megint fáj a derekam
rgabriella
 
 


Beatrix: köszönöm a választ is, meg a dícséretet is :o)
Akkor viszont görcs van... :o( Bár lassan úgy hozzászokom, hogy ha elmúlik, szinte hiányozni fog! :o)
V.
vantal
 
 


Megint visszaolvastam , de még csak tavalynál tartok
rgabriella
 
 


fáj a hasam
rgabriella
 
 


Ha valaki tudna választ adni, nagyon háslás lennék. A méhszájamra ezt írta a doki CX222 ez mit jelent? Remélem valaki tud válaszolni.
rgabriella
 
 


a frászt kapom el, hogy nem tudom mi van. 1 órán belül kétszer éreztem elég fájdalmas húzó érzést ott belül..
rgabriella
 
 


hmm
rgabriella
 
 


asszem megyek pancsolni
rgabriella
 
 


Sziasztok!

RGabriella!
Nem mindig van ám itt valaki, ez nem olyan, mint a chat Kép Kép Kép! Nehogy megsértődj csak olyan sürgetőnek tűntél Kép!
Megpróbálok most válaszolni:
"A méhszáj állapotát leíró szám első számjegye a nyakcsatorna hosszúságát jelöli a továbbiak a külső méhszáj -nyakcsatorna- tágasságára utalnak." Az érintetlen terhes méhszáj esetében az első számjegy 3, 2 a megrövidült, 1 az elsimult méhszáj szülésnél. Az ezutáni számjegyek a külső-középső-belső állapotot mutatják.
Remélem segítettem Kép!

Mostanában nem nagyon leszek erre, mert halódik a gépem (egeret pl. nem tudok használni, elszállt néhány illesztőprogram és csak az öcsém tudja majd megcsinálni a jövő héten. Addig elvonási tüneteim lesznek Kép).
Jó éjt! Virág
virga
 
 


lehet hogy még ma kórházban kötök ki
rgabriella
 
 


Gabi, annyira rosszul vagy? Ha így érzed, akkor tényleg menj be inkább a kórházba! A méhszájas dologról én semmit se nemtok :o(
Ha rosszul vagy, és úgy érzed, hogy valami komoly, akkor menj be!!!!
Aztán majd jelezd, hogy mi újság veled !!!!
Addig is jobbulást!
V.
vantal
 
 


Gabi,
Remélem, már jobban vagy!
Az utolsó uh-t nekem is Molnár doki csinálta az SZTK-ban, meg is ijedtem, jövö héten vissza kell mennem, mert az írta a papíromra, hogy a gerinc nem lekövethetö a nyaknál. Azt mondta, hogy úgy fekszik a gyerek, hogy azt nem lehet látni, ezért kell visszamennem.
Úgyhogy holnap el is húzok a 4D-s uh-ra, pénz ide vagy oda, fontosabb, hogy tudjam, jól van a bébike. (és már a nemét is jó lenne tudni.)

Puszi:
Anett
20+1
anettka
 
 


Anett, hova mész 4D-re? A Bartók Béla útra? Praxis? Most az a nagy "sláger" hely. Én is ott voltam, teljesen normális volt az ottani doki, meg voltam vele elégedve, bár utólag azt mondták, hogy a doktornőhöz még érdemesebb menni.
Szerintem megéri elmenni, mert még akkor is, ha eü szempontból nincs semmi gáz. Szép képeket adnak, ami szép emlék a manókról. Egy olyan embert nem hallottam még, aki azt mondta volna, hogy nem éri meg az árát, bár kétségtelenül drága. Ha a Praxisba mész, akkor regisztrálj a babaneten előtte, mert akkor -1000 Ft (9 helyett 8)
vantal
 
 


jó reggelt mindenkinek. Tegnap este jól megijesztett a manókám a pocimba. De a fájások (amik egyébként nem voltak erősek) el múltak. Sajna. Pedig már mentem volna szülni....
rgabriella
 
 


Anettka, nekem ő egyszer csinált ultrahangot, akkor azt mondta kissebb a baba, mint amilyennek lennie kéne. Akkor voltam 38 hetes, és ő 36 hetesnek becsült uh alapján.semmi bajom vele, azon kívűl hogy mogorva, olyann az arckifejezése mintha mindig haragudna valakire, és hogy a kenetet úgy vette le hogy véres lett a pálcika.....
rgabriella
 
 


Szia Vantal. Sajna csak rémiszgetés volt a testem részéről. Pedig már kezdtem örülni......A védőnőnél voltam ma, azt mondta vigyorogva, azért készüljek, mert ezek valószínű jóslófájások lehettek.
rgabriella
 
 


Gabi, örülök, hogy jobban vagy! Babóca csak tudja, hogy mikor kell jönnie! :o)
V.
vantal
 
 


utálok tanulni
rgabriella
 
 


Azt hallottam a védőnőtöl meg az sztk-ba, hogy a kiírt időpontig nem indul meg a szülés, befektetnek még azon a héten....
rgabriella
 
 


hogy lehet itt frissiteni hogy ne kelljen mindig beírnom, ha látni akarom, van e új beírás, hozzászólás?
rgabriella
 
 


már dagadt a fejem a sok tanulástól...
rgabriella
 
 


Nem szabad túlzásba vinni :o)
Legalábbis én mindig ehhez tartottam magamat :o)
Mit tanulsz?
V.
vantal
 
 


Sziasztok! ma már megkaptam a recepteket a védőnőtől.
rgabriella
 
 


Vantal vállalkozásgazdaságtant.....
rgabriella
 
 


szabi igaz.

Goofy!
Amit irtál elég kevés, meg kissé zavaros is nekem. Ha behozod az összes leletedet szívesen adok tanácsot
Egybként csak a kórházban "rendelek"

RGabi!
Van a Bananetnek egy chat-e ott valóban lehet folyamatosan "beszélgetni" és tanácsot is kaphatsz. A "Társalgó" nem igazán alkalmas erre.
gyuri
Szeged
 
 


Ohhh. Bocsánat ha többet írtam volna a megengedettnél...csak mostanában egyre jobban izgulok,parázok, stb. ..végülis alig egy hetem van hátra a szülésig, még annyi se,és jó volt beírni a véleményemet, érzéseimet, gondolataimat, akkor is ha csak napok múlva válaszolt valaki.....

Gabi
rgabriella
 
 


Szia Gabi!
A parázásról jut eszembe, találtam egy orvos válaszol cikket egy weboldalon, amit elsősorban neked ajánlanék:

"Az oxitocin segít a tej kiürülésében. Az oxitocin reflex húzza össze a tejöblök körüli simaizmokat, ez préseli ki a tejet. Ha ez nem működik, a baba csak a tej harmadához jut hozzá, bármennyit is szopizik. Mivel nem fogy az anyag, a tej szépen lassan elapad. Az oxitocint máshonnan is ismerhetitek. Ez ösztönzi összehúzódásra a méhet szülés alatt, és ez "csinálja" az orgazmust is. Ha valaki szorong, retteg, vagy intenzív fájdalmat él át, hát bizony, hiába vár az orgazmusra, bármennyire is szerelmes és "ügyes" a partnere. Ugyanez vonatkozik a szülésre: ha a mama olyan körülmények közé kerül, ahol fél, akkor csökkenhet a méhösszehúzódások intenzitása, le is állhat a szülés. Miért lenne ez másként a tejleadásnál? A szülés utáni depresszió, a szorongás, az erős fájdalom (pl. épp a mell fájdalma, vagy egy migrénes roham) blokkolhatja a reflexet, a tej nem ürül. És itt a galiba: ha a tej nem ürül, a baba éhen marad, a mama még jobban kezd szorongani. A fő feladat tehát a szorongás oldása, a megnyugtatás, stresszcsökkentő eljárások (relaxáció, babusgatás) vagy a figyelem elterelése (egy jó könyvvel, jó filmmel). Hátmasszírozás, meleg borogatás a szoptatás előtt, egy pohár folyadék megivása a szoptatás elején, mellmasszázs. Ezek a dolgok mind segítenek abban, hogy az oxitocin működésbe kezdje. Ha a reflex kialakul, vagy visszatér, gyakori szoptatással, vagy/és fejéssel növelni lehet a tejtermelést. Nagyon macerásnak tűnik a dolog, de működik.
Csodaszerek nincsenek. Van néhány olyan gyógyszer, aminek a mellékhatása tejszaporító, de ezeket nem használják, mert amúgy ezek erős pszichiátriai szerek. "

Magyarán ne félj, ne pánikolj, mert dupla annyi ideig fog tartani szülés (ezt pl. eddig nem hallottam még), utána meg nem lesz tejcid.
A kivitelezésben nem tudok segíteni, de talán már az is erőt adhat, ha tudod, hogy ez mennyi mindent befolyásol.
Ha meg izgulsz, véleményed, meg gondolataid vannak, akkor továbbra is írd le. Ha másnak nem, hát nekem :o)
V.
vantal
 
 


megtaláltam a chat oldalt..csakhogy írjak valamit..
rgabriella
 
 


Vantal!

Igen, a Praxisban voltunk, már 3 éve, az elsö gyerekkel is oda mentünk.
Egészséges a bébi, és fiú!!!
Pont ahogy szerettük volna: a lányunk mellé kapunk egy fiút is!

Hali!
Anett
anettka
 
 


Anett!
Gratula! De jó! Mi is úgy tervezzük, vegyes-saláta gyerekeink legyenek. Elméletileg a mi érkező bébink is fiú lesz, úgyhogy a következő már csakis lány lehet! Bár - így gyerektelenül - azt mondom, lehet, hogy hármat is bevállalnék :o) Még akkor is, ha azok a terhességek is ilyen kis problémásak lennének.
V.
vantal
 
 


Gabi: mi újság? Hogy vagy?

És hol van HÁgnes?! Meg van a bébi? Minden oké volt, ugye? Ági jelentkezzzzzz....!!!

Viki
vantal
 
 


Sziasztok. Képzeljétek ma voltam ctg-n az sztkb-ba, csütörtökre vagyok kiírva, és a dokikám reggel negyed 8-ra rendelt be újra ctg-re az sztk-ba. Szerintem azért ilyen korán mert már be fog fektetni a kórházba.
rgabriella
 
 


Vantla, köszi,mmég jól. Habár már vannak fájások. (kissebbek, olyan keményedés félék.) Remélem ti is jól vagytok!!
rgabriella
 
 


Bocsi Vantal rosszul írtam a neved.
Gabi
rgabriella
 
 


Na örülök, hogy azért jobban vagy. Nem nézel át a másik Jahn fórumra? Egy lányzó most írja pont, hogy miket kell vinni magaddal szülésnél. Pl. tenna betét, meg ezre hálóing...

http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=57&forumid=29740&hozzaszoltunk=1&step= 2

V.
vantal
 
 


sziasztok. hogy van mindenki?
rgabriella
 
 


Szia!
Nekem vacak délelőttöm volt. Egy és háromnegyed órát vártam a védőnőnél, nem ettem még aznap, veszélyeztett vagyok, erre még a végén még beszólt, hogy nem is voltam itt időben (10 perccel előbb értem oda). Na erre kiakadtam. Kapott hideget-meleget, hogy mit képzel magáról, és egyáltalán. Aztán a fejéhez kapott, elnézést kért, meg minden, de szerintem csak azért, mert látta, hogy ha nem vesz vissza, akkor nekiugrom, és szétszedem apró darabokra. Most már aránylag lehiggadtam, bár ez nálam hosszú folyamat szokott lenni...
Nálad miújsi?
V.
vantal
 
 


Sziasztok Lányok!

Én még nem vagyok kismama, de reméljük, nem sokára az leszek (s majd a Jáhn Ferencben szeretnénk szülni). Azt szeretném tőletek megkérdezni, h. ti elmentetek-e különböző vizsgálatokra mielőtt teherbe estetek, s ha igen, mire.
Tudom, h. egy csomó vizsgálat van, amire el LEHET menni, de engem az érdekel, h. ez nálatok a gyakorlatban hogyan ment. Fontosnak tartottátok-e őket vagy szerintetek csak akkor érdemes ezekkel foglalkozni, ha valami gond van. Mi a véleményetek erről?


Csákány Doktor Úr!

Öntől pedig azt szeretném megkérdezni, h. ha valaki nem vagy csak ritkán rendel SZTK-ban, magánrendelése nincs, de a kórházban dolgozik, akkor a kórházban lehet/illik-e zavarni? S ez mennyiben más, mint egy SZTK-s rendelés? (A nőgyógyászom az Ön beosztottja, s az SZTK-ban nehéz elérni, mert ideje jó részét a kórházban tölti. S emiatt gondolkozunk a férjemmel azon, h. talán orvost kellene váltanom, pedig én nagyon meg vagyok vele elégedve.)

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kép
hbzs
 
 


Szép napot mindenkinek!
rgabriella
 
 


Sziasztok!

Vantal, köszi kérdésed szept. 2-án éjjel 1.10-kor megérkezett Sára baba 50 cm 3600 gKép
Szóval a szerdai uH-n én egyébként sötétszőke rövid hajú vagyok és férj nélkül közlekedtem, ugyhogy biztos nem engem láttál.
Szóval dióhéjban: fájásaim nem nagyon voltak, 6 nappal túl voltam a terminusom (amit a pontos menstruáció és az Uh is igazolt) viszont Sára Ctg-je nem volt teljesen megnyugtató.
Ezért a dokim a prepidil nevű tágító zselé mellett döntött, amit az ügyeletes doki (Weider András) fel is tett, mondván, hogy majd csüt. reggelre remélhetőleg elindul vmi. Mivel már volt egy kevés fájás, a prepidil teljesen beindított, olyannyira, hogy hajnali egyre heves fájások közepette, de további mesterséges beavatkozást (burokrepesztést leszámítva) megérkezett Babó, akinek mindenhol köldökzsinór volt, valószínűleg ezért nem erőltette a kijövetelt.
A lila szobát kaptam, választhattam, hiszen mire elkezdtem vajúdni, nem volt szülés.
A labda nekem nagyon bevált, és persze apuka maszírozása, de a szülőágy nem volt túl jó, úgy éreztem állandóan lecsúszok róla.
De lényeg Sára 10/10 Apgart produkált és vasárnap óta itthon hangolódunk egymásra, nagyokat szopizik, és kis vasgyúró.
Nem választottam szülésznőt, de Peldáni Andrea (remélem jól tudom a vezetéknevét) végig ott volt segített, és egyébként is egy kincs mert még utána is bejött a gyerekágyra megnézni minket. Szóval le a kalappal előtte.
Külön köszönet Weider Doktornak, aki szintén sokat segített és a saját orvosomnak, Jávorkai Imrének, akinek ugyan egy kicsit rohannia kellett, tekintettel, hogy Sára picit türelmetelenül jöttKép
Gabi, elvileg a gyerkőcnek nem kell semmi, mert adnak mindent, de egy pár plussz pelus jól jön, popsitörlő lesz a termékminta csomagokban. Ugyhogy még esetleg plussz textilpelust vigyél, bár azt is kapsz, de az nem foglal sok helyet, és esetleg jól jöhetKép
Ezenkívül, ami Neked kell, azokat kell vinned.
Most már mennem kell, mert lassan itt az evés idő, majd még próbálok felugrani, és ha valamilyen friss tapasztalat kell...
Á.
hÁgnes
 
 


Hbzs!
Szerintem a kollégával mindent meg lehet beszélni, meg is kell. Biztos vagyok benne, hogy van mindenkinek megfelelelő megoldás.
gyuri
Szeged
 
 


Hbzs,
én egyik gyerek elött sem csináltattam semmilyen extra vizsgálatot az évi egy rákszürést leszámítva. Igazából nem is értem milyen vizsgálatokra gondolsz. Ha terhes leszel, akkor elvileg kapsz egy beutalót a háziorvoshoz, aki megállapítja, hogy a terheség kiviselésének van-e belgyógyászati akadálya, lesz egy EKG is. Egyébként a terhességi szürövizsgálatok során kiderül ha van valami bajod (cukorbetegség, vérszegénység, magas vérnyomás, nemi betegség stb).
Hágnes,
gratulálok!!!
Erröl a szülöágyról még jót nem írt senki, hasonlóak a tapasztalataim, a héten úgyis megyek szülés utáni kontrollra, meg is említem a dokimnak.
moncaberta
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: