Új privát üzeneted érkezett!

Szia Bodzikám,
Mesélj, hogy van Esztikénk? :D

Melcsike,
Olyan hülye vagyok, majdnem kifelejtettelek, pedig nagyon drukkolok ám, hogy a pénteki vizsgálat olyan jól sikerüljön, hogy szombatra kinti Marci legyen belőle!!! :)
vjulcsi
 
 


Laptető....
Hmmm ezt most megosztottam Comeenak és Kislibusnak adnám át!
vjulcsi
 
 


Julcsim! Küldtem még dolgokat, de szerintem megint a spamok közé tette, majd nézd meg.
Szia kicsi Szonja!!!!!!!!!!:D :D

Örülök, h mindenkinél beváltak a dokik (Hajdú és Bátorfi), lecsekkoltuk Őket, mielőtt javasoltam :D és hála Istennek nem csalódtunk mi sem, Ti sem. :wink:

Melcsikém! Talán ma...??? :wink: :D vagy 7vége Marcika??? :D
Veled vagyunk!

Rencsike! Tarts ki drága, a lényeg, hogy egészésges Domikátok születik, aki mindenért kárpótol majd!!!

Libus! Drukk mára!!!!!+++++++

Kép
bodza2005
 
 

 
 

Édes kis Julcsika!
Vegyél AnginHeelt, ez homeopátiás és 1 nap alatt rendezi a torkodat.
Ami még szuper, 1000mg C+Ca pezsgőtabletta+ citrom kifacsart leve natur vagy hideg vízben, h ne "ölje ki" a meleg a vitamint.
Gyógypuszik!!!!!!
Jaj, hát Eszti :D :D édescsillagocska :D :D! Folyamatosan dumál, be nem áll a szája, mindent kommentál, megzabáljuk! :lol:
Napról napra, de tényleg, hihetetlen, amilyen ütemben fejlődik, elképsztően gyorsan és döbbenetes változások. Annyira szuperjóságos!!!! Hamarosan megtapasztalod/játok Ti is! :D :D
+ Hála Istennek, az anyatej tényleg csodás, mert -lekopogom- egyetlen egyszer sem volt semmi baja, egy kis nátha sem.
Köszönöm, h kérdezted, jólesik. :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bodza2005 2009.10.21 10:28-kor.

Kép
bodza2005
 
 


Albikával mi lehet, h ennyire nem jön. :oops: :oops:
Petike kisajátította biztos. :lol:

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok Lányok,

Kata, hívj csak bármikor, tudom mennyi kétség és kérdés van ilyenkor, meg lesz is. :lol:
Most már minden rendben lesz, és nagyon nagy élmény lesz a 12. heti kombinált teszt. :wink:

Julcsikám köszönöm, remélem a héten már látjuk a drágánkat.


Chili, Csomee hányra mentek Apánkhoz, mi 11.15-re.

Bodzim, neked is nagyon köszönöm, puszi Esztibabának. :D

Kép
gmelcsi1
 
 


Minden nap azzal ébredek, h Marci vajon kibújt-e már.
Alig várom, hogy Muci boldog sorait olvassuk. :D

Moncsikám! Szuperjók a gyerekszájak, köszi szépen és a többi klassz dologt is!!!!!!!
Mikor jössz Apánkhoz legközelebb? Meddig tervezed, h ide jöttök és mikortól Egomba? Kihez??? Van jó ajánlás esetleg?

Képzeljétek! A szülésznőnk eljön meglátogatni Esztit!!! :D :D
Tudjátok, akinek köszönhetjük...
Holnap 9 hónaposak leszünk már... Repül az idő, ugye?
Sztori: 7végén voltunk a H&M-ben, ahol Eszti mutogatta a ruhákat, oda kellett lépni egy csomóhoz, mert meg akarta fogni őket, a falon a képekre (kisfiúk... hihi) folyamatosan mondogatta, hogy baba, baba.
Integetett az emberkenek és dumált nekik. Mindenki kész volt Tőle, annyira jó volt látni, ahogy gyönyörködnek Benne. :oops:
Érdekes, h a férfiak is mindig mosolyognak, sőt, talán még többen, mint a nők, az utcán is, amikor meglátják, öltönyös, rohanó fazonok is. Bár, a várandósságom alatt is ők voltak sokkal figyelmesebbek, segítőkészebbek, nem a nők... Ti ezt nem tapasztaltátok kismamik?

Kép
bodza2005
 
 


Köszi Mucikám, átadom!
Itt bújkózik (elbújik) a kanapén. Bármi mögé képes elbújni :lol:, nem baj, h nem takatja el. :lol:
Most ez a sláger pár hete, h a kis arcocskája elé tart valamit, a kockáját, babáját, a rajta levő!!!! ruháját vagy egy kis darabka valamit és várja, h keressük, majd édes pofival előkerül. :lol: Nem lehet betelni Vele!!!!!
Imádja a zenét, ahogy arra reagál, az megint csak döbbenetes. Iszonyú muzikális, már jár is mindene, ha zenét hall ééééééés ÉNEKELGET! CUKIKA!!!! Üti a ritmust. A családban több zenész és zenélő van, így volt kitől örökölnie... (Édesanyám pl. zongorista.)
Kapott egy halat, amit a kádba lehet tenni, van rajta dob és ütős rész is. Megkapta, megfogta a dobverőket JÓL!!!!!, a nyelénél és már dobolt is. Honnan tudja, melyik a nyele és a feje? :lol: Mindig jól fogja meg, arányaiban is.

Kép
bodza2005
 
 


Az elütések azért vannak, mert Eszti is szeretne írni Nektek... Jobb, ha nem írok Vele, mármint a jelenlétében, mert utána nem fogom tudni megállítani a technikák megismerésének eme útján. :lol:

Kép
bodza2005
 
 


Most megyek Esztizni. :D
Puszi Mindenkinek!

Drukk Libuska!!!!!!++++++++++

Kép
bodza2005
 
 


Ja és Meli! Nagyon örülünk, h minden rendben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pusza

Kép
bodza2005
 
 


sziasztok csajszikák

melcsikém, megint azt álmodtam, hogy megszületett Marci.
Háát még álmomban se tudlak kiverni a fejemből :lol:

ercsikati
Julcsika mindent elmondott a vizsgálatról, amit akartam :wink:
tényleg nézd meg a honlapjukat csomó érdekes info van rajta

bodzika Tök édi lehet Esztike, sogornőmnek is van egy másfél éves kislánya(na jó picit nagyobb, mint Esztike), ő is imádnivaló, cuki kis teremtés.

julcsikám
Remélem jobban leszel hamarosan, megfáztál, vagy mi,?

Az egyik babának már megvan a neve, de még nem árulnám el, ha nem baj, bocsika :lol: , tulajdonképpen a másiknak már rég eldöntöttem, hogy mi lesz, de páromnak nem tetszik különösebben és az egyik távoli barátunk kislányát is igy hivják, habár olyan nevet meg úgysem lehet adni ami senkinek nincs, csak ugye az se jó, ha túl sok van, meg úgy tűnik, hogy másokat majmolunk, érted?
Nekem méga Jázmin is tetszik, mondjuk én azt is másképp iratnám Yasmine, de igy meg az egyik rokon kislányt hivják, szóval ez meg azért nem jó.
Ezenkivűl amik nekem tetszenek, de a páromnak nem: :lol:
Cyntia., Lilien, Zoé, Rebekka,, Charlotte,Sybill, ja meg teszik a Luca és a Lúcia is.
Ezek is olyan különleges nevek szerintem, de nem olyanok amik már nagyon furák, tudod, mint a Dzsesszika, vagy a Dzsenifer :lol:
Persze ez csak az én izlésem :wink:

moncsika
Te meddig maradsz apánknál, eldöntöttétek már?

Figyú csajok, szeretnék valamit kérdezni, tudom nem annyira illik igy pénz témáról nyiltan beszélni, csak érdekelne, hogy ki mit gondol.
Szóval lehet én se fogok a továbbiakban apánkhoz járni, nem miatta, én őt imádom, és életem végéig hálás leszek neki, hogy hozzásegitett a gyermekeimhez, minden elismerésem az ővé, hanem más okból kifolyólag....
szóval azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek mennyi money-t érdemes adni neki ilyenkor? Mert ugye a szülést nem ő vezeti majd le, de nyilván az ember ki szeretné fejezni a háláját. Csak ezen már annyit gondolkoztam, hogy mivel lehet meghálálni azt, hogy neki köszönhetjük, hogy anyukává válhattunk?
Kényes kérdés ez, és nem is tudom hogy igy anyagiakban kifejezhető-e egyáltalán? De mégis az ember valahogy szeretné meghálálni...
szerintetek?
chilike1
 
 


Bodziszívecske! De jó, hogy benéztél! Nagyon tudsz ám hiányozni innen!
Eszti is -mint minden baba- csodálatos kis tükör. Megismerszik benne a család. Nem véletlen, hogy ilyen csodakirálylány! :wink: :wink: (persze a gének se semmik...)
Úgy érzem, a mi babáink azáltal, hogy sokat küzdöttünk értük átlagon felüli figyelmet, szeretetet, törődést kapnak és ezt mindannyiunknak így fogják "meghálálni". Csodálatos kis teremtmények lesznek mind egy szálig.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Én még nem döntöttem el, hogy megyek vagy maradok... Ahogy magam ismerem, maradok. A biztonság mindennél fontosabb!

Chilike, nagyon különleges nevek tetszenek neked. Nekem kicsit konzervatívabb az ízlésem, de a Jázmin szerintem is szép, meg a Luca is tetszik. Ahogy nézem a neveket és az írásmódjukat, te már nagyon külhoni szülésre rendezkedtél be. :wink: Nálunk a nem magyar neveket csak a magyar írás (kiejtés szerinti írásmód -vagy hogy is mondják...) szabályai szerint lehet írni. Tehát, ha itt anyakönyveznék, akkor a Charlotte-ot Sárlottnak kellene írni. Így meg azért nem az igazi, valljuk be. :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Julcsika, nagy ölelés! gyógyuljál meg hamar, drága!

Bodzika, az a homeos-szer a mandulára is jó? Nekem még meg van és az szokott telente legalább egyszer begyuszizni. Sajnos ilyenkor elég magas lázam is szokott lenni (39' körül). Jó lenne felkészülni rá.

Apánkhoz legközelebb 10-én megyek hajnali fél 8-ra. Jó sokára lesz az még!

Ma Petibaba jól megijesztett. (vagy inkább már megint én parázok fölöslegesen) Tegnap nagyon lustacica volt. Még az esti tombolást is csak ímmel-ámmal egy-egy csajos kis rúgással intézte el. Egész éjjel alig aludtam, folyton a hasam tapiztam, hogy mozog-e. Persze alig éreztem valamit... Reggelre már a sírás fojtogatott, úgy féltem, hogy valami baj van. (pedig tudom, hogy még elég korán van ahhoz, hogy teljes rendszerességgel erősen érezzem őt). Aztán megoldottam a helyzetet. Beraktam a kedvenc Kowa albumomat és megtáncoltattam őkelmét! Na, erre felébredt! Kaptam 3 jól irányzott rúgást és megnyugodtam. :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Bodzikám,

Eszti fantasztikus lehet! :) És hogy ilyen muzikális :)
Olyan kis játékzongorát nem kapott még? Én tanítgattam rajta unokhugomnak a bociboci tarkát, nagy sikere volt :)

Remélem azért majd hamarosan élőben is láthatom Esztikét, most már a méhlepény miatt mozogatnék (Hajdú Kriszta szerint már teljesen jó helyen van), csak ez a hüye betegség....Köszi a homeos tippet

Lányok, akkor felteszem az én kis szégyenlős Szonjám képeit, majd nézzétek meg, hogy milyen cuki ahogy az egyik képen háttal a sarkain csücsül, még a popsik közötti bevágás is látszik. Hát nem nagyon formás??? :oops: Kép

Kép
vjulcsi
 
 


Julcsi! Nagyon fotogén a kiscsaj! Máris micsoda művészi erotikásos fotói vannak. :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


melánia
Látom itthon, juhéééééééj!
Örülök, hogy itthon vagy, pihenj sokat. :wink:

julcsika
Jaaaaaaaaj, nagyon cukikaaaaaa! :lol:
De ebből hogy láttátok, hogy kislány :wink:
Nagyon édike, gratula!

moncsika
Ja igen tudom, hogy kicsit extravagáns vagyok :lol:
De gondolom a csajok is ilyenek lesznek , mint én , meg apuka ugye, szóval szerintem illeni fognak hozzájuk a nevek amiket választunk.
Óó még nem felejtetted el amiről meséltem, és még mindig vacilálok rajta, hogy te milyen kis figyelmes vagy :wink:
Nekem is nagyon fontos a biztonság, attól függetlenül, hogy picit lazább vagyok, mint te(vagyis azt hiszem, habár ki tudja :lol: ), de tényleg a neveknél nem mindegy, hogy van irva. :roll:
Tegnap reggel én is aggonizáltam kicsit, mert én sem éreztem rendesen a mozgásokat, de utánna olvastam és azt irták , hogy ez igy természetes, a babák bizonyos ritmus szerint élnek, ahol megfelelő arányban pihennek és mozognak, ez segiti elő az agy fejlődését. Délutánra már megint olyan banzáj volt bennt, hogy rájöttem kár volt aggódni. egyébként azt a babát ami a hátsó falon van, sokkal erősebben érzem, amelyik baba jobb oldalon van az első falon annál úgy kell helyezkednek, ki kell húzni magam, stb, akkor érzem erőteljesen a mozgást. Szerintem neki több helye van a mozgásra "befelé" a másik baba inkább előre mocorog, ezét is tolja ki jobban a pocim.Érdekes amikor itt a köldökömnél lubickol az már "szinte fáj" annyira kinyom ott valamit. Persze nem panaszkodom, nyomkodjon csak nyugodtan, amit akar :lol:
chilike1
 
 


Eszti alukàl,most tudok ìrni,de telefonròl csak.
Chilike!Aranyos vagy!!! Nekem a Luca ès a Jàzmin nagyon tetszenek az emlìtettek kozul!!!! Fù, de titokzatos vagy. ;-)

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok csajszikák!
kicsit eltűntem, de már itt vagyok!

Csipike jól van, már reggel hozta a játékát evett és ivott is rendesen! :D (első nap injekciós fecskendővel erőltettünk be egy kis vizet a szájába, mert egész nap nem ivott)

Tegnap voltunk szülésfelkészítőn, nagyon érdekes volt, jövő héten meg újraélesztési tanfolyamra megyünk.

Melcsikém, tegnap este annyit gondoltam rád, sokat emlegettelek, nem csuklottál? Hajnal 2ig nagyon erős görcseim voltak, mondtam a férjemnek, hogy a végén még Domcsi hamarabb kijön, mint Marcika. Persze aztán elmúlt és azóta sehol semmi, nálunk még kicsit korai lenne.....Szörnyű lehet ez a várakozás......
Arról beszéltetek, hogy ha nem jönne jövő szerdáig, akkor mikor lesz indítás, nekem azt mondta Apánk hogy dec.28...... :cry: hacsak nem akkor ügyel az intézetben.
Akartam múltkor kérdezni, csak aztán elfelejtettem, hogy milyen pelenkát vettél, meg hogy a szoptatós hálóing, az felül gombos fazon, vagy az a "fellibentős fajta"?

Julcsikám,
ez a popo..... :D :D nagyon kis formáska!!!!!

Andikám,
meggyógyultatok már????

Katám,
a lényeg, hogy az a picur ott van és szépen dobogtatja a szívecskéjét!!!!

Chilikém,
jó különlegesek a nevek, külföldön akarsz szülni? nem avatsz be minket, hogy mi a váltás oka? De azért minket nem fogsz elhagyni, ugye??
Sajnos fogalmam sincs mennyit vagy mit kellene adni én is gondolkodtam ezen már, de én inkább ajándék párti vagyok....
A Jázmin nálunk is esélyes volt, de volt még Anna, Eliza, Zita....

Bodzus drága,
jó hogy itt vagy!! nem eltűnni máskor ilyen hosszú időre!!! :wink:

Kislibuska,
mennek a drukkok az uh-hoz!!

Melikém,
de szuper, hogy hazaengedtek! Aztán majd két pihi között gyere hozzánk!


Vásárlás:
Vettünk egy csomó mindent, már korábban is vásároltam, főleg a teszveszről. Aztán szombaton begyűjtöttük a dolgokat, nagyon jó áron lehet kifogni dolgokat. pl vettem ruhacsomagokat, gyönyörű márkás alig használt darabokat kb. 20-at összesen 2400Ftért!!!!
Aztán vettünk szoptatós melltartót, vízhőmérőt, orszívó porszívót, gumis lepedőt, pelenkázó feltétet stb. Beszabadultunk egy boltba, aztán lepakoltunk a polcokat....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rencsi79 2009.10.21 13:02-kor.

Kép
rencsi79
 
 


Csiguszocskam! Te egy csupa sziv es josag Ember vagy! Imadozlak!!!:-)

Kép
bodza2005
 
 


KicsiJulcsim! Cukika vagy!!! Lassan osszehozhatjuk a randit!!:-) Nahat, Szonja meghatoan szep es olyan kis muvesziek a fotok is.

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok!

Bodza mama!!!!
Pont rád gondoltam, hogy remélem nem vagytok betegek. Azért néznek meg titeket a pasik, mert szép a mama ,akkor a lánya is jó kis csajszi lesz :))

Kata,
sajnálom a másik babát! Engem sem lehetne vigasztalni, de azon túl amit írtak a lányok, hogy távozott a vérömleny+egy babára van berendezkedve a méh igazából, gondolj még arra is, hogy 2 hónapja teljesen kiegyeztél volna egy egészséges babával is a pocakodban és most tessék ott csücsül bent...

Julcsi,
a foto nagyon édes.....
neked jobbulást!!

Hu! Még szerettem volna írni többet, de munka van a fenébe :(((((
Ki kell lépjeeeeek.........
miciona
 
 


csajszik, hogy lehet szerkeszteni egy elküldött üzit?? olyanokat írok, hogy csak na, analfabéta lettem így terhesen....az a baj hogy nem szoktam visszaolvasni, mert akkor még 20x belejavítok és még hozzáírok, így sosem végzek egy üzivel, így viszont szótár kell hozzá, hogy megértsétek....

Kép
rencsi79
 
 


Micikém,
gratula a májeredményhez!!! még egy dolog letudva!!! :wink: még mindig nincs otthon interneted?

Kép
rencsi79
 
 


Rencsikém! Szia! Igaz, nekem nem írtál, de azért segítek. :wink: :wink: A jobb felső sarokban a hsz-odnál ott van, hogy szerkeszt. Na, arra katt, oszt szerkeszt, aztán meg elküld, mint rendesen...

Édeském, nagyon megijedtél a görcsöktől?

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Anyukák és majdnem anyukák! Nyugtassatok meg, ugye nem baj, hogy most még akár fél nap is eltelik, hogy nem rúgkapál érezhetően a gyermekem? (már 2-3 ilyen nap is volt mióta érzem őt)

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Szia Rencsikém! OK! :D
Nagyon kis ügyes vagy!!!!
Az egyetlen, ami működik, az az orrszívó-porszívó. Ne vegyetek mást többiek, Ti sem!!!

Micike! Édes vagy!!!! :D MÁR nem engem néznek! Komolyan. :lol:

Kép
bodza2005
 
 


Moncsikám drága,

véletlenül hagytalak ki, mert közben meg is ebédeltem, és annyi mindenkinek akartam írni, hogy már a végn nem tudtam, hol tartok....bocsi!!!!!!
köszi szépen!!! :D
kb 20 órát alszanak a babák ilyen korban, így lehet, hogy pont akkor van fent amikor te pihizel és észre sem fogod venni,hogy ő meg fent volt, persze nem sokára már annyira nagy lesz, hogy éjjel is felébreszt az összes mocorgásával, legalábbis nálunk így van.
Igen félelmetesek a görcsök, meg baromira lent van a feje és durván feszített odalent még a popsimnál is azt éreztem hogy szétszakadok, de tudod mi a leggázosabbb?? hogy nekem ezek a "semmi" görcsök is nagyon fájnak, és mindenkitől azt hallottam, hogy ezek a jóslófájásokat szinte meg sem lehet érezni....(persze a vajúdáshoz képest.....)

Kép
rencsi79
 
 


Moncsikám! Ez annyira egyéni, én azért nem vagyok mérvadó, mert Eszti volt olyan kegyes és végig igen aktívka volt. DE tudom, h vannak, akiknél ez egyáltalán nem így van és ettől még SEMMI baj nincs! Veletek nem lehet baj!!!!!!!!!!!! Amúgy én is mindenen aggódtam ám, ez normális. ;-)

Rencsike! Neked is küldtem azokat, amiket a többieknek, majd olvasd el, mert érdemes. Az almás is nagyon érdekes és hasznos, azt ide is felteszem mindjárt.

Kép
bodza2005
 
 



Bodzuskám,
el kezdtem áttanulmányozni, az alma nagyon érdekes volt, bár én nagyon más gyümit nem eszek, mert a fogyi miatt amiket megkérdeztem anno Apánktól, hogy ehetek-e szinte mindenre azt mondta, hogy az is hízlal az is hízlal stb. mindig szupi dolgokat küldesz köszönjük!!!!!

Kép
rencsi79
 
 


Moncsikám,
eszembe jutott valami és olyan jót nevettem itt egymagamban....anno én azért izgultam, hogy bár kb 20 órát alszanak a bébik, Domcsi meg állandóan fent volt és bulizott, attól féltem, hogy hiperaktív lesz..... :D jó mi??? :wink: ha mozog azon izgulunk ha nem mozog azon......

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok Csajszikák!

Köszönöm az infókat Istenhegyivel kapcsolatban. Megkukkantom a honlapot természetesen! :) És még eszembe jutott egy kérdés! Ott talán lehet már látni, hogy kisfiú, vagy kislány a pocaklakónk????

Miciona!
Természetesen, teljesen igazad van, csak tudod 3 hétig azt hittem 2 baba lesz, és már teljesen beleéltem magam. Persze nagyon boldog vagyok, hogy egy végre sikerült Apánk segítségével! :) Neked szorítok nagyon! Kívánom, hogy minden a legnagyobb rendben legyen!

Chilike!
A nevek szerintem szuperek. Azt hiszem te is olyan lehetsz mint én. Én is valami olyan nevet szeretnék a babának, ami nem minden második kislánynak vagy kisfiúnak van! Nálunk amikor még csak azt tudtuk, hogy kismami vagyok, Mikey azt vágta rá, hogy a Nina hasában Jázmin és Barnabás van! Szóval Jázmin neki is nagyon tetszik, de szerintem a többi név is aranyos! :) Azért ha megvannak a tuti befutók számítunk rá! :)

Julcsi!
Ez a popóóóóóóóó! Szuper! Annyira, de annyira édes! És tipikus lány! Kis szégyenlős, csak a hátsó felét mutatja! Nagyon klassz! :)

Melcsi!
Szavadon foglak, és hívni foglak! :lol: :lol: :lol:
Vigyázz Marci babára, és üzenj, ha bármi fejlemény van! :) A pénteki "piszkához" nagyon-nagyon drukkolok! :)

Puszi Nektek! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Újra itt...

Rencsi,
igen, még nincs otthon a laptop.Már szept 9 óta szervízben. Nem tudom mi tart eddig... Itt ,ha leírok egy mondatot mire folytatni tudom addigra már el is veszti az érvényességét.
Én is örülök a májnak, bár komolyan nem aggódtam miatta, de így legalább feltérképezték a hasi szerveim is.
Képzeljétek, hogy megnéztem mennyibe kerül egy menedzser teszt ,hát ebből velünk Apánk szinte mindent megcsináltatott kivéve a terheléses EKG és aorta vizsgálat. A lombik által legalább alaposan kivizsgáltak minket és így nem érhet senkit sem baj a várandóság alatt sem.
Rencsike, hogy van a snaci? Ugye nem beteg? Kiváncsi vagyok mit szólnak majd a babához....

Kata,
még azt akartam írni Neked ,hogy biztos vagyok benne, hogy a második baba nálatok spontán fog jönni. Nálad nincs is semmi gond most meg már a szervezeted fogja tudni mit kell "csinálni" ha bekopog egy fiú.

Chilike,
én is úgy vagyok, mint Moncsi a nevekkel ,kicsit konzervatívabb, de a Jázmin tényleg szép. Gondolom nektek az is számít, hogy ha esetleg külföldön éltek mégis akkor ott is érthető és használt név legyen.
Jaj és hülyeséget álmodni nem csak pocaklakóval lehet ám. Engem 2 disznó kergetett minap. Erre mi történt : másnap anyósom kiakasztott. Tehát ez jósálom volt :))
miciona
 
 


Julcsi,
A Szonja annyira illik Hozzád is a fotok alapján. Az életbe is téged olyan nagyon nőcisnek képzellek el.
Nem emlékszem mit néztem Neked horiból, de te nekem tényleg olyan lányos anyuka vagy.
Amúgy Moncsi is, nem véletlenül szerettek volna lányt.
Kata például fius anyuka nálam.
miciona
 
 


Sziasztok!

Na, elhatározásomhoz híven rápihentem az estére, egész délután aludtam :)

Micikém,
Köszönöm, nagyon aranyos vagy! Megmondom őszintén, a Szonját eredetileg azért vetettem fel a férjemnek, mert egy másik névről akartam elterelni... aztán ő úgy rákapott, hogy már nem is nagyon akart másikat elfogadni (én még az Emmával próbálkoztam). De mikor Apánk mondta múlt héten, hogy 90%, hogy kislány, akkor már tudtam, hogy a mi lányunk nem Emma, sokkal inkább Szonja... ennek megfelelően pl. nem a terv szerinti rózsaszín-fehér babaszoba lesz (Emmának az lett volna), hanem sárga-fehér, mert valahogy úgy érzem, ehhez a kislányhoz a pocakomban az illene :) Fura :)
Örülök, hogy minden rendben a májaddal!Már csak a műtéten legyél túl, és akkor januárban nálatok is beköltözik 1-2 baba!

Chilke,
Hát tényleg extrémek a nevek, nekem is a Jázmin és a Luca a kedvenvem. De ha esetleg külfölfön laknátok, akkor a többi is szuper, csak Magyaro-on tudnám nehezn elképzelni őket.
Nekünk ha külhoni születési babánk lenne, valszeg a Sophie-t választanánk... így is majdnem ez lett volna a befutó (Szofi néven), még a beülti előtt ez volt a sláger nálunk, de végül erről beszéltem le Apát a Szonjával... :) (így fonetikusan kicsit túlzásnak tartottam, de amúgy szépen angolosan vagy franciásan írva nagyon édes névnek tartom).

Kata,
Hát ha már esetleg lehet tippelni, én nálad is kislányt érzek... Moncsinál bejött a tippem, és ez természetesen nem jelenti azt, hogy nálad is be fog :D
És iiiigggeeeen, ha nagyon nagy mázlid van, esetleg már láthatjátok a 12. hetin, hogy kisfiú vagy kislány, pl. Rencsike is tudta már akkor. De ezzel Rencsi elég nagy kivétel volt, másról nagyon nem hallottam ítt a fórumon, hogy tudta volna, Rencsiék babája nagyon határozottan megmutatta, hogy mi van a lába között, ha jól emlékszem...:) Igaz Rencsikém?

Moncsikám,
Sajnos ehhez a mozgáshoz nem nagyon tudok még mindig hozzászólni, mert nálunk a helyzet változatlan... de azért ha belegondolsz, egy ilyen csöpp baba nagyon sokat alszik (még akkor is, amikor már kint van,hát még gondolom bent). És igaza van Rencsinek, az sem biztos ám, hogy felébredsz éjjek amikor ő fent van, mert ahhoz még nem rúg eleget. Mondjuk ez az állapot nem sokáig lesz így :)

Bodzikám,
Képzeld az Okosan nevelni... című könyvet olvasom, nagyon érdekes! Ilyen megközelítésből (agyi fejlődés) még sosem hallottam gyereknevelési elveket! És olyan jó, hogy sokmindenben már most megerősít, ami magamtól gondoltam.
Egyébként mi a véleményetek (nem csak Bodzinak) az olyan ágyról az első időkben, amit mint egy kiegészítő ágyat a szülői ágy mellé lehet rögzíteni? Nekünk most már biztos, hogy ilyen lesz, nem bírom elviselni a gondolatot, hogy ne legyen karnyújtásnyira tőlem az én kis tündérem...
Ilyenre gondoltam:
http://www.babybay.de/cms/front_content.php

esetleg hallottatok valakit, aki ilyet használt, mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Szép estét!
vjulcsi
 
 


Sziasztok Csajok,

Rencsikém, tegnap este nekem is voltak enyhe mensis görceim, de semmi említésre méltó. Biztos a melegfront.
Hidd el nem a fájdalomtűrő képességeddel van baj, hanem valakinek ez tényleg nagyon fáj, egyszerre feszül a medence csont és görcsölsz, az nem semmi. Nekem ilyen nincs. A férjem kollegájának a felesége is majdnem annyi idős mint Te és éjszakánként sír, annyira fáj neki minden odalenn.
AZért remélem Domi marad még benn egy jó pár hetet. :wink:
Hidd el a végén meg úgy lesz, mint Marcika, ki sem akar jönni.
A férjem minden nap hazajön, odahajol a fiához és megkérdezi, hogy meddig akarsz még bent dorbézolni kisfiam??? Erre mindig rug egy párat és alszik tovább. :lol:
Elől gombos hálóinget vettem. Nem is nagyon láttam mást.

Moncsikám, annyira tudom, hogy mit érzel a mozgással kapcsolatban. Én minden héten legalább 2x sírógörcsöt kaptam, hogy nem mozog a gyerek, már ilyen szívhangkészüléket is akartam venni. Ez az időszak tényleg ilyen, volt, hogy én is alig éreztem egész nap a gyereket. Ne aggódj minden rendben van.

Chilike, remélem kiálmodod tényleg belőlem Marcikát, mert már nagyon találkoznék vele. :lol: Tuti találkozunk pénteken, mert mi 11-re megyünk. Lehet elköltöztök?
Egyébként ezen a pénz kérdésen én is sokat agyalok, hogy mi van akkor, ha nem Apánk lesz ott, attól még illik adni???
Nehéz kérdés.

Julcsika, Szonjababa zabálni való. Mennyire cuki popsija van. De örüljetek, hogy ilyen szégyenlős, hátha nem lesz vele annyi baj kamaszkorában. :lol:

Katám, nyugodtan szavamon foghatsz. :wink: Nekem is nagy reményeim vannak a piszkával, hacsak addig nem történik valami. :wink:

Bodzimuci, én is ezt tapasztaltam, hogy a nők jobban tojnak a terhesekre. Például tegnap a boltban állok a pénztárnál, egy csaj meg oldalról belöki elém a kosarát és simán elém áll. Agyam persze egyből borult, mondtam is neki, hogy ne aggódjon én itt csak a buszra vártam éppen 9 hónapos terhesen. De még csak reagálásra sem méltat.
Nem is csodálom, hogy senki nem bírja ki, hogy mosolygás nélkül Esztit, amilyen gyönyörű a göndör fürtyeivel. :D

Csajok én is analfabéta vagyok, mióta itthon vagyok. Alapvető dolgokon kell gondolkodnom, hogy jól írtam-e le. Ki vagyok akadva.

Kép
gmelcsi1
 
 


Hááát ez a fórum, csúúúcs! Nem akartam "beszélni" a terveinkről, csak moncsika pengette meg óvatosan a témát, erre mindenki rájött, hogy miről van szó, meglátszik, hogy nőcik vagyunk, jól vág az agya mindenkinek látom :lol:
De , ha nem bánjátok még nem részletezném a dolgokat, mert egyrészről még nincs eldöntve a kérdés, másrészről marhára be vagyok tojva az egész témától, hogy jól döntsek, úgyhogy nem is akarnék beszélni addig róla, amig ki nem találjuk mit csináljunk. :lol:

miciona
Egyébként igen, ez is az egyik fő szempont a névválasztásnál :wink:
Örülök, hogy minden rendben veled, remélem mielőbb tudsz majd kezdeni :wink:

ercsikati
Ha akarod lestoppolhatod a Jázmint, nálunk van már a családban, úgyhogy..tudod, nekünk mást kell majd választanunk. :wink:
Tök nagy élmény lesz az uh. , de szerintem ilyenkor még nem tudják megmondani,hogy kislány-e vagy kisfiú, majd csak a 18. héten, de ez úgyis olyan édes izgalom :wink:

rencsike
Hogy állsz szivem a hizással? Én ma megint megmértem magam egy dekát sem hiztam(mondjuk már igy se vagyok kicsi, főleg a pocim nagy meg a cicim, de gondolom, ha alaposabban megnézném magam találnék még itt ott egy kis hájt :lol: ), de apánknál tuti megint több leszek vagy 2 kilóval. Car az a mérleg :lol:
Félelmetesek lehetnek ezek a fájások, mióta vannak? a 30. hét után kezdődtek? Egyébként én nem vagyok valami kényes, de ezek a dolgok szerintem is fájhatnak, pont ma irtam moncsinak, hogy amikr az egyik picikém kinyomja a köldökömet, még az is olyan fura érzés, épp hogy nem fáj, nemhogy ezek a josló meg toló fájások meg ilyenek. :roll: Szerintetek császárnál is ki kell várni a fájásokat? Ha igen , akkor minek?

bodzikám tényleg olyan kis hasznosakat raksz fel mindig, köszönjük :lol:

moncsika
Nem baj, mondom ne idegeskedj, hagyjad már szegény kisbabádat pihenni :lol: , bezzeg majd, ha megszületik vissza fogja ám adni.Gondolja majd, aha mami, emlékszel én is szerettem volna pihenni a pocidban, te meg nem hagytál, most te se aludjál, inkább bepisilek, bekakilok, éhes leszek, unatkozom, stb-akor meg visszasirnád ezeket a nyugis időket :lol: :lol:
Az enyémek ilyenkor tombolnak igazán, sokszor érzem éjszaka is, hogy bökdösnek, hogy forduljak meg ilyesmi, meg megfigyeltem, ha iszom vagy eszem mindig felébrednek, vagy lehet, hogy nem de álmukban is mocorognak. Meg az édeset szeretik, ritkán eszem, mert nem kivánom, de ha eszek édeset, akkor mindig virgonckodnak a drágáim :lol:

kislibus merre vagy?
chilike1
 
 


julcsika
Húúú, ez az ágy nagyon tetszik, még nem is láttam ilyet?
Szerinted lehet 2 babánál is alkalmazni valahogy?
Mindjárt megnézem alaposabban a honlapot csak megyek kajázni, mert nagyon éhes vagyok :lol:
A Szonja is nagyon szép, meg a Sophie is tetszett nekem is.

A Luca angolul Lucy, nekem az is tetszik, de magyarul szörnyű(Lüszi), szerintem.
Hát igen ez a baj szerintem, hogy nagyon sok nevet magyarositottak és úgy nagyon carul hangzik, pedig eredetileg szép nevek voltak.Meg nem is mondom kik adnak ilyen nevet a gyermekeiknek... :lol:


melcsike
Igen , lehet...péntekig kell meghoznom a döntést, csak eléggé bizonytalan vagyok, mit csináljak? :wink:
A nők tényleg elég bunkók tudnak lenni, múltkor amikor voltunk wellnesselni, a vacsoránál a 20 éves 40 kilót pincérnő úgy szolgált fel egy asztalnál, hogy kihátrált az asztaltól és ég ő nézett rám, amikor ő jött nekem . Mondtam is neki, hogy semmi baj, -nem mintha bocsánatot kért volna :lol:
viszont mos hétvégén meg voltunk sétálni és beültünk egy helyre teázni, ott meg egy csajszi mellettünk ült és meglátta, hogy terhes vagyok, rögtön oda akarta adni a párnáját a fenekem alá. Szóval ezt emberre válogatja :wink:
chilike1
 
 


Jövök holnap ès én is leìrom az àgyikòt + egyebeket JulChili :lol: Termèszetesen nekünk is ìgy volt,csak bölcsô,aminek az 1ik oldala levehetô.
Julcsim! Nagyon örülök,h tetszik az Okosan nevelni,pont ìgy voltam vele. ;-)
Chilike! Aranyos vagy! Ha ìgy gondolod,Neked is örömmel küldöm a listàt. Hasznos ès bevàlt holmik+lelôhelyek. :-)
Folytatom holnap,mert errôl ìrni... iPhone...

Kép
bodza2005
 
 


Kata! Akkor mègsem A..... lesz a gyermek, ha kislàny? Nem tudom,h mèg titkos-e, ezèrt nem ìrtam le. Lehet, h èn is fiùt gondolnèk Nàlad, de mivel Moncsikàmnàl kislànyt hittem, jobb, ha befogom...

Kép
bodza2005
 
 


Bodzus,
nektek Roba bölcsőtök van? Hol vettétek és mennyi volt? már egy ideje vadászunk a Julcsival, csak újonnan nagyon drága....

Chilike,
a kilók, izzzzéééé.......szombaton felálltam a mérlegre és az Apánknál tett utolsó látogatást óta fogytam 1 kg, aztán azóta nem egyszer bűnöztem, ráadásul leesik a vércukrom, vasárnap majdnem elájultam így be kell kapnom egy kis csokit, ami sokkal rosszabb mint amikor nem ettem, mert egy kockánál nem tudom abbahagyni, így aztán inkább tartom magam, aztán amikor már szakad rólam a víz, akkor a férjem belém erőltet megint....meg öklendezek a víztől , így áttértem a gyümölcslére, ami gáz, mert durván híztam....2 kg 4 nap alatt, ami azért is ilyen sok, mert a csoki teljesen megfogott a wc közlébe sem megyek sajna... egy hét múlva megyek Dévaihoz, próbálok többet nem hízni, így most 11kgnál tartok.....

Kép
rencsi79
 
 


Bodzus,
Nagyon várom én is a részleteket a bölcsőről, amit használtatok, de akkor tényleg lehet, hogy a roba volt.
Rencsikével folyamtosan nézzük, hol lehetne használtan hozzájutni, mert az újonnan nagyon drága.

Minden írj le kérlek, ha lesz időd, miket lehet vele csinálni, mennyire praktikus, mik az előnyei-hátrányai, mire kell figyelni... stb :)
Köszi Bodzikám előre is! :)

Rencsikém,
Szerintem ha Dévai látogatás előtt 1-2 napig még picit jobban visszafogod, az is számít vagy fél-1 kilót... meg reméljük jó idő lesz, és felveheted a nyári rucit :D
vjulcsi
 
 


Julcsikám,
te is kukorékoltál éjszaka?? Szonja nem hagyott aludni vagy a délutáni alvásnál túlaludtad magad? Én már annyira meg szoktam hogy éjjel "parti" van, hogy délelőtt és délután is alszom 1-2 órát..... :oops:
Az biztos hogy nem farmerban pulcsiban és csizmában fogok ráállni a mérlegre, még keresem a megfelelő ruhadarabot...

na megyek is aludni, mert 11re vendégek jönnek. pusz

Kép
rencsi79
 
 


Jó reggelt!

Rencsikém, nem, nem kukorékoltam szerencsére, csak a Szülfel. nagyon sokáig tartott.... utána még benéztem picit, aztán már aludtam is, meglepő módon kivételesen végigaludtam az éjszakát, pedig alig kaptam levegőt. Most még kihasználom, hogy pár hétig ilyen jókat alszom, mert tudom, aztán már nem így lesz :D
vjulcsi
 
 


Reggel megint láttam a tv-ben Czeizel-t az influ.elleni oltásról nyilatkozni.... ő nagyon mellette van:
http://www.hirszerzo.hu/cikk.czeizel_tu ... 27564.html

Csak azt nem értem, hogy ha a láz a legnagyobb veszélyforrás ( ő legalábbis ezt mondja, ez károsítja a legjobban a magzatot), akkor az hogy lehet, hogy a sima influenza elleni oltást sem javasolták soha kismamáknak? Legalábbis a védőnő azt mondta, hogy az alap felállás mindig ez volt, hogy kismamákat nem oltunk ilyen oltásokkal.
Meg hát télen azért vannak még betegségek, amik lázzal járnak, akár egy torokgyulladás is... és gondolom nem kevés kismama volt már lázas a terhessége alatt.
Szóval még mindig nem értem....
De marhára nem örülök neki, hogy Czeizel szó szerint ezt nyilatkozta: ha nem oltják be magukat a kismamák, sok száz gyerek fog rendellenséggel születni. De azért ne ijesztgessük a kismamákat. Szuper....
vjulcsi
 
 


sziasztok csajszikák

most jövök, mert aztán megyek el itthonról, keresztfiamnak szülinapja van, megyek tortát rendelni, lufit venni, stb, húú imádom az ilyeneket :lol:

Tegnap este nekem is olyan hőhullám szerű érzésem volt, megmértem a hőmet és 34,9 volt :lol: :lol: :lol: , párom mondta, hoz egy kis teát, nehogy kihűljek :lol:
Lehet az alacsony cukor miatt van ez az érzés?

bodzika
Igen, küldhetsz minden részletet, fontos infót a babákkal kapcsolatban, minden érdekel :wink:

julcsi
Sztem is tök jó ez az ágy, habár tegnap átgondoltam, nekünk ez nem lesz jó, mivel, ha egymás alá raknék 2 ilyet, akkor nem tudnák kiszállni az ágyból :lol: , de maga az ötlet nagyon praktikus egyébként. Ez milyen oldal? olyasmi, mint az ebay?
Én is megnéztem tegnap minden filmet még a Harper szigetet is, habár ezek a tipusú filmek néha lefársztanak, annyira nem életszerű.
Oltás: Én nem akarom beoltatni magam, habár ha elutazom akkor megfordult a fejembe, hogy a repülőn, stb mennyi ember utazik, de majd próbálok vigyázni magunkra. :wink:
Hallottam, hogy volt egy ilyen járvány 76.-ban, én akkor születtem és milyen pánikkeltés volt akkor is, csomó kismamát beoltottak és százával születtek idegrendszeri betegségben babák, később az anyukák is többnyire dili házba kerültek az oltóanyag mellékhatása miatt. Komolyan, a youtube-on láttam , részisztő volt, én tuti nem kockáztatok.

rencsike
Sztem a 11 kiló nem gáz. Persze apánk biztos másképp gondolja :roll:
Nincs már savad?
Én is néha néha nagy ritkán ennék valami csokit vagy gyümilét, de nem merek, mert azonnal savam lesz és annál rosszabb meg nincs. Múltkor bekaptam menet közben egy sportszeletnek a negyedét!!! és olyan savam lett, hogy nem is tudtam megint aludni,csak marta a torkomat a sav.
Én csak vizet iszom, nagy ritkán megkivánom a kólát(tudom ez nagyon gáz), de olyankor azt a zérót iszom, amibe nincs cukor meg koffein és kb 1 dl-t merek inni belőle, mert tudom milyen egészségtelen. Ez olyan érdekes, mielőtt terhes lettem volna, soha nem ittam kólát meg ilyesmit, mostmeg az esik jól? :roll:

moncsikám
Volt buli este a pociban?

na megyek, jövök majd este felé

kislibus
Hol csavarogsz?
puszi csajok
chilike1
 
 


Sziasztok!

Julcsi!
Ezt a fjata ágyat én is néztem már! Nekem tetszett, mint ötlet, de a baj az volt, hogy én sem hallottam még senkitől sem jót sem rosszat róla. De nekem tényleg nagyon tetszett! Szonja baba hogy van?

Bodzi!
Abigél nem lesz sajnos! :( ErcsiApunak nem tetszik, vagyis a főnőkének a lányát hívják így, és ezért nem szeretné! Amit sajnálok, de hát ez van! Majd kitalálok valami mást, mert szerintem nekünk lányunk lesz! :) Ezért is inkább Hajdú doktornőhöz jelentkeztem be, hátha nekem is beválik, mint Chilikének, és Julcsinak! :)

Rencsike!
11 kg. Szerintem nem a világ! Nyugi, most nehogy ezen kezdj el aggódni, hogy most mi lesz! :) Semmi! Domi fiú jól érzi magát és ez a lényeg! :) Apánk meg majd szemet huny felette! De egyébként az ottani mérleg, tuti nem jó! Itthon én is kevesebb voltam, mint nála, pedig 3 órával előtte mértem magam itthon, és ott már több voltam majdnem 1 kg-val. Pedig hozzáteszem nem ettem csak egy almát a 3 óra alatt! :)

Chilike!
Jó Party-zást nektek! Irigyellek! Mi mostanában nem megyünk ilyen party-ra. Majd január és február a következő dátum amikor Mikey és Benedek szülinapja lesz! Na meg persze előtte jön majd hozzájuk a MIKULÁS!!!! Amit már Mikey biztos nagyon vár! :)

Az Istenhegyivel még lenne kérdésem! Az Uh-ról kapunk fényképet is majd? És az már akkor hasi UH. lesz ugye? Tényleg Apánk hányadik héttől csinál hasi UH-t???

Legyen szép napotok!
Puszi Mindenkinek!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Sziasztok!

Bcsi, de tegnap későn értünk haza, ma meg mire végigolvastalak benneteket... Két órája gúvvad a szemem! :lol:

Ercsikati! Sajnálom, hogy csak egy baba maradt, de kivánom, hogy ő teljesen egészséges legyen és nagyon sok örömet okozzon nektek a várandósság alatt és utána is!!! Egyébként még nincs kizárva sajnos, hogy a tei sorsotokra jutunk mi is, bár még nagyon reménykedem és imádkozom és mondogatom a babáknak, hogy szépek, egészségesek MINDKETTEN!

Melcsike! Már nagyon kiváncsi vagyok ám Marcira!!!! Remélem a hétvégén már a karodban tarthatod! :D

Julcsi! Nagyon édes kis Szonja, a kis posiját már most megpuszilgatnám!!!!

Chilike! Remélem akárhogy is döntötök úgy lesztek boldogok, bár ezt a két baba már önmagában garantálja szerintem! Hú.. nevekben nagyon eltér az izlésünk... :)

Moncsiga! Hugom kislánya olyan sokat aludt, hogy csak a 22.!!! héten kezdte érezni, akkor is nagyon-nagyon ritkán! De Dorina a szülés után is olyan jó baba maradt, simán hagyja anyukáját napi 13 órát aludni! Olyan édesek, mikor együtt alszanak anyuéknál a nagyágyon! Úgyhogy nyugi, majd beindul az a baba!

Köszönöm, hogy drukkoltatok, azt hiszem jót tett, de azért még ne hagyjátok abba!!! Két baba van továbbra is, ver a szive mindkettőnek, viszont a B baba kisebb. "A" CRL: 10,7 mm, szikhólyag: 2,9 mm , magzatviz átlagos.
"B" CRL: 6,8 mm, szikhólyag: 3,1 mm, magzatviz kevesebb.
Azt mondta Dévisz, hogy a "B" baba még nem biztos emiatt, hogy kisebb, meg kevesebb a magzatvize. De láttam, hogy mindkettejüknek dobog a kicsi szivük, olyan nagyon örülnék, ha mindketen megszületnének! Remélem a kicsi is behozza a lemaradását! Szóval aggódunk tovább, 3 hét múlva kontroll, Utrot el kellett hagynom, de kaptam receptet, ha barna újra kopogtat, akkor újra el kell kezdeni szedni! De ez remélem nem fog előfordulni!

Jaj ne haragudjatok, de már nem emlékszem, hogy még ki mit irt.. olyn rövid az agyam... :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kislibus 2009.10.22 10:40-kor.

Kép
kislibus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: